vybraný index
DURYCH, JAROSLAV: SEDMIKRÁSKA. - 1938.
Podpis autora, vazba Rajman - Praha, Melantrich, 1938. 'Úroda' Sbírka krásné prózy sv. 97. 170 s.. Polokožená vazba, sign. Rajman, zlatá horní ořízka. 200x130 Barva z povrchu v okraji hřbetu, místy setřelá.
700 CZK podpisy a dedikace |
BRADÁČ, LUDVÍK: KNIHVAZAČSTVÍ. - 1912, 1. vyd.
Praha, Laichter, 1912 (1. vyd.) 288 s., vyobr. v textu a na příl. Dobová polopergamenová vazba, před titl. podpis pův. majitele.) 180x145 mm Povrch vazby značně ohmataný, přední vakáty znečištěné, poslední strana (konec obsahu) s napsanou poznámkou (tužkou) syna prvního majitele. Listy taxtu a obr. přílohy čisté.
1.400 CZK Knihy o knihách |
Čapek - DE QUINCEY; THOMAS: ZPOVĚĎ ANGLICKÉHO POŽIVAČE OPIA. - 1926.
Přeložil z angličtiny Jaroslav Skalický. Praha; Ladislav Kuncíř; 1926. 280 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK (anonymně). Pův. brož. 200x125 Hřbet obálky při spodním okraji otřepený, jinak dobře zachováno. /zbr0526/
600 CZK Josef Čapek |
Souborná výstava Al. Kalvody od 26. března do 15. května. Brno 1904. Klub přátel umění.
Úvod Alois Kalvoda, závěrečný text K.D. Mráz.
Brno, Klub přátel umění v Brně, 1904. 13(6) s. textu, (10) čb. obr. příloh. Disposice a dekorace Dušan Jurkovič, plakát Jan Preisler. Pův. šitá brož., obálky poškozené, od bloku volně oddělené., listy zažloutlé, mírně od prachu. 155x145
650 CZK Katalogy výstav. |
DYK, VIKTOR: AD USUM PANA PRESIDENTA REPUBLIKY. - 1929.
Praha, Zemědělské knihkuoectví Neubert, 1929. 85 s. Dob. polopl, vazba, na předním přídeští ex libris Bohumila Mazla. 215x150 /ant0526/
380 CZK Historie / Československo XX. století. |
NA BULVÁRU DEMOKRACIE. - 1929.
Pestrá revue o volbách, vysočanské konferenci, 7. listopadu atd. a o věcech, které pan Vandervelde na bulváru demokracie neviděl.
Napsali J. Ježek, F. Maďar a Frant. Němec.
Nákladem F. Němce, Žižkov, Žerotínova 37, 1929. Tiskli A. Novotný, Žižkov, Břetislavova 31. 84 stran, 22 drobných ilustrací.
Obsah: 1. Prolog 2. Volebni gramofon 3. Kariera poslanecká 4. Povidka vojáka bez hlavy 5. Konferencier si smočí 6. Strana mírného pokroku 7. Pod našimi okny 8. EDGAR LEE MOSTERS: Deset tisíc neznámých vojinů 9. Každý má svou pravdu 10. Vysočanská konference II. Mandžurská hranice 12. Svaz národů 13. Svatý Václav se točí 14. RUŠTÍ AUTOŘI: Velký říjen 15. K. HAVLÍČEK: Ústava šosácké republiky 16. Pepičku začni 17. V. MAJAKOVSKÝ: Třetí Internacionála 18. Dlouhý, Široký a Bystrozraký 19. Komunistický manifest 20 Variace a doplňky: EDGAR LEE MOSTERS: Knowlt Hoheimer. , LANGSTON HUGHES: Mosazná plivátka. Nešťastný (blues).
Pův. sešit uložený v kartonové složce. 180x140 Sešit nepoškozený, podél hřbetu stopy od lepící pásky.
1.200 CZK
WALLERN / VOLARY. 1905. - Pohlednice. Dopisnice.
Postkarte. Säumerstrase. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
200 CZK místopis | pohlednice |
POSTOJNSKA JAMA - ADELSBERGER GROTTE / POSTOJENSKÁ JESKYNĚ. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnica. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |
ISCHL VON DER GROSSEN SCHMALNAU. - Pohlednice. Dopisnice.
Correspondenz-Karte. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
200 CZK místopis | pohlednice |
FRANZENSBAD / FRANTIŠKOVY LÁZNĚ. - Pohlednice. Dopisnice.
Korrespondenzkarte. Morgenzeile. Nepopsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
200 CZK místopis | pohlednice |
AUSSIG / ÚSTÍ NAD LABEM. - Pohlednice. Dopisnice.
Correspondenz-Karte. Burgruine Schreckenstein von Wannow gesehen. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
190 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z JESTŘABIC. - Pohlednice. Dopisnice.
Pohlednice. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x145 Dobrý stav. /Alb/
120 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z ÚSTÍ NAD ORLICÍ. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Nepopsaná. 90x145 Dobrý stav. /Alb/
190 CZK místopis | pohlednice |
CHRUDIM. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
120 CZK místopis | pohlednice |
KARÁSEK ZE LVOVIC, JIŘÍ: ZAZDĚNÁ OKNA. - 1912.
Praha, Neumannová (Spisy J. K.), 1912. 3. vyd. 107 s., dřevoryty (front., titl. a četné viněty) FRANTIŠEK KOBLIHA. Dob. plátěná vazba se slacenou ražbou na přední desce, předsádkový pap. se zlatozeleným ornamentem na černém pozadí, jmenné supralibros (Arnošt Bauer) částečně znečitelněné. 220x160 Plátěný pokryv, podél okrajů a v rozích místy vydřený.
600 CZK František Kobliha | Knižní a volná grafika |
POZDRAV Z VYSOKÉ U MĚLNÍKA. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z ÚSTÍ NAD ORLICÍ. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Nepopsaná. 90x140 Dobrý stav.
200 CZK místopis | pohlednice |
MNÍŠEK. - 1907. Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
180 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z HEINZOVA HOSTINCE V DOBŘÍŠI! - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Rakousko-Uhersko. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z PŘÍBRAMI. - 1903. Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Sv. hora. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
180 CZK místopis | pohlednice |
GRUSS AUS CHLUMETZ BEI WITTNGAU / CHLUM U TŘEBONĚ. - 1900. Pohlednice. Dopisnice.
Pohlednice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z CHLUMCE NAD CIDLINOU. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
350 CZK místopis | pohlednice |
TRENCSÉN-TEPLICS /TRENČIANSKÉ TEPLICE. - 1902. Pohlednice. Dopisnice.
Pohlednice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x130 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV ZE STOVĚŽATÉ PRAHY. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Pohled z Petřína. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
400 CZK místopis | pohlednice | Pragensie |
PRAHA - FÜGNEROVO NÁMĚSTÍ. - Korespondenční lístek.
Korespondenční lístek. Nepopsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
200 CZK místopis | pohlednice | Pragensie |
GRUSS AUS SMÍCHOV! PRAHA. - Korespondenční lístek.
Korespondenční lístek. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb
200 CZK místopis | pohlednice | Pragensie |
Z PRAHY! - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Sever. západní nádraží. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
350 CZK místopis | pohlednice | Pragensie |
PAZDÍREK, LUDEVÍT R. (uspořádal): MALÝ KOLEDNÍČEK. - 1941.
Sbírka nejoblíbenějších o písní, vánočních koled a popěvků o Ježíškovi.
Brno, Pazdírek, 1941. 64 s., obálka JAR. FOUSEK. Pův. sešit. 145x105 /Ate/
250 CZK Hudebniny - noty |
FIŠER, FRANTIŠEK: DEKORATIVNÍ MALBA NÁSTĚNNÁ. - 1924.
Příručka pro malíře pokojů. Praha, Malířské listy, 1924. 214 s., Polopl. vazba. 155x120 /Ate/
400 CZK
MEREŽKOVSKIJ, D. S.: - TAJNÁ MOUDROST VÝCHODU. Díl I. EGYPT. OSIRIS. - 1923.
Praha, Kvasnička a Hampl, 1923. Přeložil Stanislav Minařík. Spisy D.S. Merežkovského sv. 18. Knihy Země XXXV. sv. 134 s. Celopl. vazba. 180x120 /Ate/
100 CZK
GALANTNÍ POEZIE. - 1968.
Uspořádal Radovan Krátký. Praha, Československý spisovatel, 1968. 1. vyd. 172 s., typografie Oldřich Hlavsa. Celopl. vazba. 130x100 /Ate/
70 CZK
GALANTNÍ POEZIE. - 1970.
Uspořádal Radovan Krátký. Praha, Československý spisovatel, 1970. 172 s., typografie Oldřich Hlavsa. Celopl. vazba s obálkou. 130x100 Na obálce světlé vodní skvrny. /Ate/
70 CZK
BUREŠ, MILOSLAV: OTVÍRÁNÍ STUDÁNEK. - 1964.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 46 s., ilustrace, vazba, obálka a úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 130x100 Obálka drobně poškozena. /Ate/
80 CZK
Rapid. Czechoslovak Advertising Agency. - Design: Oldřich Pošmurný. (1976).
Printed Severografia, Turnov, ČSSR.
Reprezentační tisk státní agentury Rapid, společnosti zajišťující propagaci socialistických podniků v zahraničí.
1.200 CZK Retro-design |
Remedia sympathetica; das ist Sammlung der bewährtesten und ... / Magie, alchymie, pověry, čarodějnictví, medicina. (1840).
Remedia sympathetica; das ist Sammlung der bewährtesten und sympathetischen, antipathetischen und spagyrischen Mittel und Zauberkräfte bey Krankheiten der Menschen
und Thiere, gegen Behexen und das Anthun böser Leute, gegen allerhand Laster, als Trunk und Spiel, für die gegenseitige Zärtlichkeit zwischen Eheleuten, verschiedene Jägerkünste, wider schädliche Thiere, Verwahrungsmittel wider Hieb und Stich u.s.w., in gleichen
Anweisung beim Verfahren des magischen Schatzgrabens, zu der Metoscopie, oder Kunst aus den Runzeln der Stirnen wahrzusagen, und der Deutung der Schönheitsmääler. Gebrauch der Temperaemntenblätter, der magischen Briefdruckerei und des Eyerschreibens sowie die sehr hohe und geheime Kunst Salomonis.
Mit 1 Kupfer.
Baltimore, Druck und Verlag von Franz Lippe, (kol. 1823 - 1840). 96 s., jedna obr. příloha. Pův. brož. volně uložená do černé kartonové složky. 175x120
Sbírka spagyrických léčiv a umění magie k léčbě lidí a zvířat, recepty a návody na impotenci, masti na rány, rady jak zahnat čarodějice, jak vykopat poklady, jak získat hadí kámen, tajné umění Šalamounovo, věštění a mnoho jiných návodů k využítí magické síly, esoteriky a alchymie.

8.500 CZK
ČAPEK, KAREL: KRITIKA SLOV. Dvaapadesát nedělních čtení. - 1. vyd. 1920.
V Praze, Zátiší, Knihy srdce i ducha, 1920. 111 s., obálka (linoryt) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 145x95
1.500 CZK Josef Čapek | Karel Čapek |
Chinese Opera - PE-CHIN; CHANG: CHINESE OPERA AND PAINTED FACE. / 1978. Revised edition. Tapei; Taiwan. Printed by Mei Ya Publications. /čína/masky/
Masky čínské opery - Revised edition. Tapei; Taiwan; 1978. Printed by Mei Ya Publications. 194 (56) s. Pův. brož.; uložená do celoplátěného pouzdra. 380x275
Podrobný přehled historie a vývoje čínské opery se zaměřením na úlohu divadelního líčení hereckých typů čínské opery. Na 56 stranách obsahuje stovky názorných barevných předloh masek. Plátěné pouzdro mírně od prachu. Pro poštovní přepravu je nutné počítat se zvýšeným poštovním poplatkem z důvodů objemu a váhy exempláře.
2.900 CZK DIVADLO knihy a programy. |
Nemoci a vady révových vín. Doc. Dr. Karel Neoral a Doc. Dr. Josef Blaha. - 1949.
Praha, Brázda, 1949. Rádce zemědělce, sv. 121. 65 s.
Vinařství, výroba vína.
Nemoci vína, původ, vznik a náprava / Křisovitost / Octění / Mléčné kysání a kvašení manitové / Máselné kvašení / Myšina / Vláčkovitost / Zvrhnutí / Hořknutí červených vín / Zákaly / Vady vina / Hnědnutí / Černání / Bílý zákal / Příchuť po sirovodíku / Příchut po kys. sírové / Příchuť po kys. siřičité / Příchuť zvětralá a vzduchová, stařina / Příchuť po plísni / Příchuť po dřevě / Příchuť po třapinách / Příchuť kvasničná / Příchuť po korku / Příchuť kovová / Příchuť po filtru / Příchuť varná / Příchuť mrazová / Příchuť po kreosotu, petroleji, gumě / Příchuť zemitá / Příchuť laková / Příchuť kouřová / Příchuť karbolová / Příchuť po krupobiti / Příchuť lojová / Příchuť nikotinová / Nedostatky vina / Přehledná tabulka k určení nemoci a vad vína.
BUDE VÁS ZAJÍMAT.
Katastr viničních tratí na Moravě a v Čechách. Doc. Dr. Josef Blaha. - 1948.
ČIŽMÁŘ; JAROSLAV: KAPITOLY O VÍNĚ. - 1945. Kresby L. HORÁK. /víno/gastronomie/
450 CZK
ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1929. VIII. vydání.
Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Praha; Aventinum; Dr. Ot. Štorch-Marien; 1929. Vytiskla knihtiskárna F. Obziny. 122 s. Pův. brož. 195x125 mm
1.500 CZK Karel Čapek |
Tittelbach - KONRÁD; KAREL: ROBINSONÁDA. Nová edice Hyperionu. Kresby V. TITTELBACH. / 1926.
Praha, Janská, 1926. Nová edice Hyperionu sv. 2. 76 s., kresby V. TITTELBACH, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 185x130 Opatřeno průhlednou folií, na horním rohu obálky stopy po přeložení. /Ate/
500 CZK
WILDE, OSCAR: SALOME. - 1922.
Drama o jednom dějství. Praha, Zátiší, Knihy srdce i ducha - B. M. Klika, 1922. Louka č. 13. Přeložil Karel Kovařovič. Hudbu složil Richard Strauss. 26 s., upravil JOSEF KAPLICKÝ. Pův. brož. 185x120 Obálka, ve spodním rohu, vlivem světla vybledlá. /Ate/
180 CZK DIVADLO knihy a programy. |
TOMAN, KAREL: MELANCHOLICKÁ POUT. - Obzory, 1906.
Básně. 1. vyd. Praha, Umělecký měsíčník Obzory, 1906. Obzory sv. 2. 45 s., obálka B. HAUNEROVÁ. Pův. brož. 160x120 Hřbet poškozený, na obálce vepsané kat. číslo (viz. foto). Na titulním listu, drobným písmem, jméno pův. majitele. Obálka s ochrannou transparentní folií. /Ate/
350 CZK
VĚNEC BÁSNÍ O SVATÉM VÁCLAVU. - Vigilie, 1929.
Vybral V. Bitnar. Praha, Štěpán Jež, 1929. 7. sv. bibliofilské knihovny Vigilie. 104 s., dřevoryt ve frontispise JAN BAUCH. Pův. brož. 150x100 /Ate/
200 CZK Knižní a volná grafika |
O.F.B. 2001. - sborník k poctě O. F. Bablera.
Malý sborník dosud nepublikovaných básní, článků, projevů, dopisů a studií psaných k poctě O. F. Bablera.
Olomouc, Olomoucká skupina členů Spolku českých bibliofilů v Praze, 2000. Texty vybral Bohuslav Smejkal, k vydání připravil, úvodním textem a medailonky autorů opatřil Bohumír Kolář. 61 s., graf. úprava Jana Krejčová. Volné listy v pap. obálce. 210x160 /Ate/
250 CZK
HUDEBNÍ ALMANACH. ULTRAPHON, TELEFUNKEN. (1938)
Praha, Českomoravský Kompas. Galerie našich nejpřednějších skladatelů (16) s. Seznam skladeb na deskách Ultraphon a Telefunken 42 s. Brož. 180x135 /Ate/
400 CZK Hudebniny - noty |
ŠAJNER, DONÁT: NA MOTIV Z ONĚGINA. - 1946.
Podpis autora - Praha, B. Stýblo, 1946. Edice Knihomilův dar sv. I. 44 s., obálka a kresby VLASTIMIL HOFMAN ( kresba v titulu sign.), podpis autora, ex. č. 3/500. Volné listy v pap. složce. 155x120 Obálka na hřbetě mírně poškozená. /Ate/
200 CZK podpisy a dedikace |
DES PERIERS, BONAVENTURE: O TŘECH SESTRÁCH - 1948.
O třech sestrách, které se provdaly a o svatební noci duchaplně odpověděly svým manželům nenalézajícím co hledali.
Praha, vlastním nákladem, 1948. Přeložil (z francouzštiny) Radovan Krátký. 15 s., ilustrace VÁCLAV STEJSKAL. Volné listy v pap. obálce. 140x100 /Ate/
Bonaventura des Périers (cca 1510–1544). Nouvelles récréations et joyeux devis.
300 CZK
MILDE,L.: Z TEMNA CÍRKEVNÍCH POVĚR. - 1927.
Praha, Volné Myšlenky československé, 1927. Knihovna Volné myšlenky. 91 s., tisk Ant. Reis, Vyšehrad. Pův. brož. 160x120 /Ate/
180 CZK
MIKULÁŠEK, OLDŘICH: TANEČNÍ FANTASIE. - 1958.
Podpis autora - Olomouc, Krajská lidová knihovna, 1958. (12) s., obálka, dřevoryty a graf. úprava FRANTIŠEK BĚLOHLÁVEK, ex. č. 42/250, podpis autora. Volné listy v pap. obálce. 210x140 /Ate/
350 CZK podpisy a dedikace |
MALÁ KNÍŽKA O BABIČCE. - 1980.
Sborníček o B. Němcové a Babičce. Uspořádal Vladimír Kovářík. Praha, Albatros, 1980. 76 s., kresby Jindřich Kovařík. Brož. 165x120 /Ate/
90 CZK