Novinky a levné knihy.
Scheiner - REKLAMNÍ POHÁDKA. MODRÉ SVĚTÉLKO.
Reklamní pohádka. Text upravila MARTA VOLESKÁ. Ilustrace ARTUŠ SCHEINER. Ottovo mýdlo Rakovnické. 4 strany. 170x105 Dobře zachováno. /reklamní pohádka/
120 CZK Reklamní pohádky |
Scheiner - REKLAMNÍ POHÁDKA. O MLADÉ KRÁSNÉ NEVĚSTĚ.
Reklamní pohádka. Text upravila MARTA VOLESKÁ. Ilustrace ARTUŠ SCHEINER. Otta Rakovník - Otamýr. 4 strany. 170x105 Dobře zachováno. /reklamní pohádka/
120 CZK Reklamní pohádky |
Scheiner - REKLAMNÍ POHÁDKA. IVÁNEK A VĚDMA.
Reklamní pohádka. Text upravila MARTA VOLESKÁ. Ilustrace ARTUŠ SCHEINER. Otta Rakovník - Otamýr. 4 strany. 170x105 Dobře zachováno. /reklamní pohádka/
120 CZK Reklamní pohádky |
Scheiner - REKLAMNÍ POHÁDKA. CAROVA DCERA - OVEČKOU.
Reklamní pohádka. Text upravila MARTA VOLESKÁ. Ilustrace ARTUŠ SCHEINER. Ottovo mýdlo Rakovnické. 4 strany. 170x105 Dobře zachováno. /reklamní pohádka/
120 CZK Reklamní pohádky |
Scheiner - REKLAMNÍ POHÁDKA. O RYTÍŘI MODROVOUSOVI.
Reklamní pohádka. Text upravila MARTA VOLESKÁ. Ilustrace ARTUŠ SCHEINER. Otta Rakovník - Otamýr. 4 strany. 170x105 Dobře zachováno. /reklamní pohádka/
120 CZK Reklamní pohádky |
Scheiner - REKLAMNÍ POHÁDKA. ZLATÝ PRAMEN.
Reklamní pohádka. Text upravila MARTA VOLESKÁ. Ilustrace ARTUŠ SCHEINER. Otta Rakovník - Otamýr. 4 strany. 170x105 Dobře zachováno. /reklamní pohádka/
120 CZK Reklamní pohádky |
Scheiner - REKLAMNÍ POHÁDKA. VOJÁK A ČERNÁ PRINCEZNA.
Reklamní pohádka. Text upravila MARTA VOLESKÁ. Ilustrace ARTUŠ SCHEINER. Otta Rakovník - Otamýr. 4 strany. 170x105 Dobře zachováno. /reklamní pohádka/
120 CZK Reklamní pohádky |
Scheiner - REKLAMNÍ POHÁDKA. ZÁZRAČNÝ LÉKAŘ.
Reklamní pohádka. Text upravila MARTA VOLESKÁ. Ilustrace ARTUŠ SCHEINER. Otta Rakovník - Otamýr. 4 strany. 170x105 Dobře zachováno. /reklamní pohádka/
120 CZK Reklamní pohádky |
Jiří Voskovec a Jan Werich. PĚST NA OKO. - Noty (1947).
PO STOPÁCH ČEHONOVÝCH / BALADA O BYROKRATOVI / NEDÁME SE OTRÁVIT (HOMO SAPIENS) / ZA MOŘEM PIVA.
Hudba Sláva Eman Nováček. Texty Jiří Voskovec a Jan Werich,
Praha, R.A. Dvorský, (1947). 15 stran. Velký notový sešit. 310x240
Sláva Eman Nováček mj. spolupracoval v r. 1947 na obnovené inscenaci Pěst na oko, do ní složil tři písně, Po stopách Čehonových, Balada o byrokratovi a Nedáme se otrávit, které doplnily původní hudbu Jaroslava Ježka.
viz https://slovnik.ceskyhudebnislovnik.cz
450 CZK Hudebniny - noty | Osvobozené divadlo - Voskovec Werich Ježek |
KOUZELNÉ POČTY. - Reklamní brožura.
Reklamní brožura. Kolínská cikorka. 8 s. 125x75 Dobře zachováno. /reklamní pohádka/
150 CZK Reklamní pohádky |
GRAFOVA VESELÁ KNÍŽKA PRO DĚTI. O kuchaříčkovi Pikulíčkovi.
Reklamní pohádka. "Grafovy hovězí polévky v kostce". 12 s. 110x80 Velmi dobře zachováno. /reklamní pohádka/
150 CZK Reklamní pohádky |
ŠLITR + SUCHÝ PÍSNIČKY. - 1962. Semafor.
Praha, Státní hudební vyd., 1962. 1. vyd. 31 s., obálka JIŘÍ RATHOUSKÝ, fotografie JAN LUKAS, klavírní úprava Eduard Parma. Pův. sešit. 300x230 /Ate/
/Láska jsou jen písmena; Pojď se mnou na výlet; Pět strun; Malé kotě; Léta dozrávání; Včera neděle byla; Pramínek vlasů; Dítě školou povinné; Pane Sommer, adie; Píseň o rose; Klokočí; Marnivá sestřenice; Sluníčko/
380 CZK Hudebniny - noty | SEMAFOR |
ŠLITR + SUCHÝ = PÍSNIČKY 2. - 1963.
Praha, Státní hudební vyd., 1963. 1. vyd. 43 s., obálka JIŘÍ RATHOUSKÝ, fotografie JAN LUKAS. Pův. sešit. 300x230 /Ate/
/Ach, ta láska nebeská; Kočka na okně; Písnička o Zuzaně; Árie měsíce; Betty; Študent s rudýma ušima; Proč se lidi nemaj rádi; Škrhola; Koupil jsem si knot; Chybí mi ta jistota; Tulipán; Zlá neděle; Purpura; Zčervená/
380 CZK Hudebniny - noty |
ŠLITR + SUCHÝ = PÍSNIČKY 3. - 1963.
Praha, Státní hudební vyd., 1963. 1. vyd. 32 s., obálka JIŘÍ RATHOUSKÝ, kresby JIŘÍ ŠLITR, klavírní úpravy Václav Pokorný . Pův. sešit. 300x230 /Ate/
/Motýl; Oči sněhem zaváté; Theo, já tě mám tolik ráda; Zdvořilý Woody; Tu krásu nelze popsat slovy; Honky-tonky blues; Kapitáne, kam s tou lodí; Z mého života; Sáně; Život je pes; Barová lavice; Co je blues/
380 CZK Hudebniny - noty |
PÍSNĚ Z REPERTOÁRU DIVADLA "NA ZÁBRADLÍ". - 1961.
Praha, Státní hudební vyd., 1961. 1. vyd. 28 s., obálka JIŘÍ RATHOUSKÝ, klavírní úprava Eduard Parma. Pův. sešit. 300x230 /Ate/
/Tivoli; Včera mi bylo sedumnáct; Láska a karty; Žena, která ví; Nespněné přání; Nevěra; Blues z refýže; Praha je Praha; Turek v Praze; Hledám to pravé; Já mám ráda políra; Slova; Ty budeš můj; Hráč/
280 CZK Hudebniny - noty |
JAROSLAV JEŽEK. TANCE. Výběr a předmluva Dr Václav Holzknecht. - 1952.
JAROSLAV JEŽEK. TANCE. - 1952.
BUGATTI STEP, ISABEL VALSE, EQUATORIAL RAG, ECHO OF THE MUSIC-HALL, RYTHM FEET, JARNÍ VÍTR, BOLERO, ZBOJNICKÁ POLKA, LÄNDLER, POCHOD UMĚLECKÉ BESEDY.
Revise a arr. Karel Šrom. Výběr a předmluva Dr Václav Holzknecht. Vydalo Narodni hudební vydavatelství Orbis, 1. vydání, 1952. 34 stran. Obálka Luděk Vimr.
Pův. brož. 310x235 Zadní ob. vlivem světla zahnědlá, horní růžky zprohýbané.
300 CZK Hudebniny - noty | Osvobozené divadlo - Voskovec Werich Ježek |
JAROSLAV JEŽEK BALETY. Arr, Karel Šrom. - 1952.
BÍLÉ SESTRY, PANTOMIMICKÁ SCÉNA, RAPSODIE KRVAVÉHO MĚSÍCE, PASSACAGLIA OPIUM, TANEC KOSTLIVCE, HVĚZDY SEVERU, TANEC LOUTKY, ZLÝ SEN, PROMĚNY.
Výběr a předmluva Dr Václav Holzknecht Obálka Luděk Vimr. Šéfredaktor Jan Kapr. Technický redaktor Karel Šolc Odpovědný redaktor Bedřich Nikodem. Praha, Hudební vyd. Orbis. 1. vydání, 1952. 43 s.
Pův. brož. 310x235
300 CZK Hudebniny - noty | Osvobozené divadlo - Voskovec Werich Ježek |
PÉST NA OKO anebo CAESAROVO FINALE. Hudba: JAROSLAV JEŽEK, Slova: V+W. Osvobozené divadlo. - 1938.
LODNICKÁ, píseň. TROJSKÝ KŮŇ, píseň a foxtrot. KOMEDIANTI JEDOU - ZÁLEŽÍ NA NÁS, píseň. KOLUMBOVO VEJCE, píseň a foxtrot. JARNÍ VÍTR, valse.
Praha; R. A. Dvorský; 1938. 15 stran, obálka Atl. Rotter. Pův. sešit, velký formát. 310x235 Obálka zašlá, na zadní ob. zahnědlé flíčky.
490 CZK Hudebniny - noty | Osvobozené divadlo - Voskovec Werich Ježek |
PROCHÁZKA, THEODOR: V PŘEDVEČER VÁLKY. - 1945.
Z anglických a francouzských dokumentů. Praha, Melantrich, 1945. 313 s., fotomontážní obálka a graf. úprava KAREL TEIGE. Pův. brož. 230x150 /Ate0526/
800 CZK Karel Teige |
ORTEGA Y GASSET, JOSÉ: ROZHOVORY O ŽENÁCH A LÁSCE. - 1936. Symposion.
Praha, R. Škeřík, 1936. Symposion sv. 88. Přeložili Jan Kolár a Zdeněk Šmíd. 237 s., titulní list a vazba TOYEN. Pův. celopl. vazba. 195x135 /ate/
350 CZK Toyen |
HAVLASA, JAN: HLASY TONOUCÍCH. - 1918. ŠALOUN.
Praha, Jan Havlasa, 1918. Spisy Jana Havlasy sv. 1. 136 s., obálka, titulní list a viněta LADISLAV ŠALOUN, vytiskl Alois Weisner v Praze. Pův. brož. 240x160 V horním okraji titl., vepsané datum a jméno pův. majitele (viz. foto), opatřeno průhlednou folií. Velmi dobře zachováno. /Ate/
380 CZK Cestopisy |
Pekař, Josef: Žižka a jeho doba. Díl 1, 2, 3, 4. / 1927-1933.
Díl 1., Doba se zvláštním zřetelem k Táboru. Praha, Vesmír, 1927. XVI, 283 stran.
Díl 2, Jan Žižka. Praha, Vesmír, 1928. XVI, 281 stran.
Díl 3, Žižka, vůdce revoluce. Praha, Vesmír, 1930. XVI, 330 stran.
Díl 4, Poznámky k dílu třetímu, opravy a dodatky - přílohy, rejstříky. Praha, Vesmír, 1933. XIX, 295 stran.
4x Pův. brož. 8° Velmi dobře zachováno.
Žižka z Trocnova, Jan, asi 1360-1424, dějiny, husitství, husitské války, historie.
800 CZK
Pernštejnové v českých dějinách. - 1995.
Sborník příspěvků z konference konané 8.-9.9.1993 v Pardubicích. Uspoř. Petr Vorel. Pardubice, Historický klub - pobočka Pardubice, 1995. 354 stran. Brož. /hast0526/
750 CZK
Bezděz - POZDRAV Z BEZDEZE. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
180 CZK místopis | pohlednice |
HRADEC KRÁLOVÉ Z BÍLÉ VĚŽE. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Nepopsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
170 CZK místopis | pohlednice |
BEROUN. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |
TOVAČOV - TOBITSCHAU. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Zámecká věž. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav, stopa po ohnutí. /Alb/
180 CZK místopis | pohlednice |
ČÁSLAV. 1903. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Nepopsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
150 CZK místopis | pohlednice |
KAADEN / KADAŇ. - Pohlednice. Dopisnice.
Postkarte. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
150 CZK místopis | pohlednice |
GRUSS AUS DEM BAYER. WALD. - Pohlednice. Dopisnice.
Postkarte. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |
FRANZENSBAD / FRANTIŠKOVY LÁZNĚ. - Pohlednice. Dopisnice.
Pohlednice. Promenade zur Salingburg. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
200 CZK místopis | pohlednice |
ČESKÝ RÁJ. TROSKY. - Pohlednice. Dopisnice.
Pohlednice. Nepopsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
180 CZK místopis | pohlednice |
MARIENBAD / MARIÁNSKÉ LÁZNĚ. 1914. - Pohlednice. Dopisnice.
Postkarte. Café Rübezahl. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
150 CZK místopis | pohlednice |
NOVÉ BENÁTKY. 1908. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
120 CZK místopis | pohlednice |
Čapek - DE QUINCEY; THOMAS: ZPOVĚĎ ANGLICKÉHO POŽIVAČE OPIA. - 1926.
Přeložil z angličtiny Jaroslav Skalický. Praha; Ladislav Kuncíř; 1926. 280 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK (anonymně). Pův. brož. 200x125 Hřbet obálky při spodním okraji otřepený, jinak dobře zachováno. /zbr0526/
600 CZK Josef Čapek |
DYK, VIKTOR: AD USUM PANA PRESIDENTA REPUBLIKY. - 1929.
Praha, Zemědělské knihkuoectví Neubert, 1929. 85 s. Dob. polopl, vazba, na předním přídeští ex libris Bohumila Mazla. 215x150 /ant0526/
380 CZK Historie / Československo XX. století. |
WALLERN / VOLARY. 1905. - Pohlednice. Dopisnice.
Postkarte. Säumerstrase. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
200 CZK místopis | pohlednice |
POSTOJNSKA JAMA - ADELSBERGER GROTTE / POSTOJENSKÁ JESKYNĚ. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnica. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |
ISCHL VON DER GROSSEN SCHMALNAU. - Pohlednice. Dopisnice.
Correspondenz-Karte. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
200 CZK místopis | pohlednice |
FRANZENSBAD / FRANTIŠKOVY LÁZNĚ. - Pohlednice. Dopisnice.
Korrespondenzkarte. Morgenzeile. Nepopsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
200 CZK místopis | pohlednice |
AUSSIG / ÚSTÍ NAD LABEM. - Pohlednice. Dopisnice.
Correspondenz-Karte. Burgruine Schreckenstein von Wannow gesehen. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
190 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z JESTŘABIC. - Pohlednice. Dopisnice.
Pohlednice. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x145 Dobrý stav. /Alb/
120 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z ÚSTÍ NAD ORLICÍ. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Nepopsaná. 90x145 Dobrý stav. /Alb/
190 CZK místopis | pohlednice |
CHRUDIM. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
120 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z VYSOKÉ U MĚLNÍKA. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z ÚSTÍ NAD ORLICÍ. - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Nepopsaná. 90x140 Dobrý stav.
200 CZK místopis | pohlednice |
MNÍŠEK. - 1907. Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
180 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z HEINZOVA HOSTINCE V DOBŘÍŠI! - Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Rakousko-Uhersko. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |
POZDRAV Z PŘÍBRAMI. - 1903. Pohlednice. Dopisnice.
Dopisnice. Sv. hora. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
180 CZK místopis | pohlednice |
GRUSS AUS CHLUMETZ BEI WITTNGAU / CHLUM U TŘEBONĚ. - 1900. Pohlednice. Dopisnice.
Pohlednice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/
250 CZK místopis | pohlednice |