ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Knihy pro studium a sváteční zahálku.

WIRTH; ZD. - ŠTECH; V.V. - VOJTÍŠEK; V.: ZMIZELÁ PRAHA 1. - 1945. Umělecké památky. /pragensie/

Staré a Nové Město s Podskalím. Praha; V. Poláček; 1945. Umělecké památky II. ř.; sv. 6. 169 s. (128 čb. vyobr.); úprava PETR TUČNÝ. Pův. brož. 215x160 Dobře zachováno. /Ate24/


/ prodáno /

Pragensie |


NEZVAL; VÍTĚZSLAV: PĚT MINUT ZA MĚSTEM. - 1940. Podpis autora.

Podpis autora - Básně; 1939. Praha; Fr. Borový; 1940. 2. vyd. 195 s.; vazba FRANTIŠEK MUZIKA; dedikace s podpisem autora; dat. 1941. Pův. polopl. vazba. 205x140 Částečně uvolněná vazba.


/ prodáno /

podpisy a dedikace |


SHAKESPEARE; WILLIAM: HAMLET; KRÁLEVIC DÁNSKÝ. - 1949.

Přeložil E. A. Saudek. Praha; Umění lidu; 1949. Edice 'Divadlo lidu' sv. 32. 224 s.; obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. Nerozřezáno. 200x140 Obálka při horním okraji natržená (2 cm).  Kniha v obchodě, koupíte bez objednání. /211220/


/ prodáno /



NABOKOV; VLADIMÍR: LOLITA. - 1991.

Praha; Odeon; 1991. 351 s. Celopl. vazba; pův. obálka. Stav nové knihy.


/ prodáno /



KUNDERA; MILAN: ŽERT. - 1967. 1. vydání.

1. vyd. - Praha; Československý spisovatel; 1967. Edice Žatva sv. 325. 296 s.; obálka a vazba VÁCLAV POŽÁREK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 - Na obálce nepatrné stopy šetrného používání, vazba bezvadná.


/ prodáno /



KUTHAN; JIŘÍ: ČESKÁ ARCHITEKTURA V DOBĚ POSLEDNÍCH PŘEMYSLOVCŮ. - 1994. /architektura/

Města - hrady - kláštery - kostely. Vimperk; Tina; 1994. 582 s.; graf. úprava a obálka JIŘÍ MÜLLER. Pevná, lamino vazba. 240x170 Velmi dobrý stav!


/ prodáno /

Architektura |


ORNAMENT. / JULIUS SKUHRAVÝ. 98 (ze 100) BAREVNÝCH CHROMOLITOGRAFIÍ, - 1906.

BAREVNÝ ORNAMENT. Sborník ornamentu od nejstarších uměleckých slohů až po 19. století. Praha, Kober, 1906.
Na 98 tabulích (ze 100, dvě tabule chybí) je vyobrazeno téměř 1400 ornamentů v dokonalém podání barevné chromolitografie.
Textová část (6 textových listů chybí) obsahuje popis historických slohů a vyobrazených ornamentů.
Původní celoplátěná vazba. 35x26 cm
Blok je od vazby téměř zcela oddělený, několik listů od bloku volně, k povrchu tabule č.52 místy přilepeny části papíru z protější textové strany, ta je natržená, jinak jsou tabule nepoškozené. Okraje úvodního textového listu otřepené. Všechna zmíněná poškození jsou zachycena na přiložených fotografiích. 
Vazba objemného foliantu byla záměrně provedena "volně", tak, aby se kniha dala v jakémkoliv místě bez potíží otevřít. Tabule byly především využívány k výtvarné práci, ke kopírování a překreslování byly z bloku mnohdy vyjímány. Částečné nebo úplné uvolnění bloku od vazby je po častém používání tohoto díla běžným jevem a plnohodnotné využití takových exemplářů k výtvarné práci se tím nijak nezmenšuje.

Monumentální dílo, převážně barevné chromolitografické reprodukce, nevyčerpatelný zdroj inspirace pro každého výtvarníka!
/ prodáno /



Volfson, Miron Borisovič: Stalin. - 1945.

3. vyd. Praha, Orbis, 1945. Vytiskl Orbis Praha XXII, třída maršála Stalina 46. Přeloženo z Malé sovětské encyklopedie, sv. 8 (1930) a doplněno do roku 1945. 13 s. Pův. brož. 210x145
180 CZK



KOMENSKÝ; JAN AMOS: ORBIS PICTUS. - 1941. Svět v obrazích. Grafická úprava FRANTIŠEK MUZIKA.

Svět v obrazích. K vyd. připravil a předmluvou uvedl Jos. Hendrich. Text Josefa Chmely přehlédl a pozn. o jeho věcné i jazykové úpravě napsal Frant. Oberpfalzer. Praha; František Borový; 1941. 254 s.; grafická úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 215x135 V tiráži a na patitulu jmenné razítko majitele. Velmi dobře zachováno. /Ate1223/


/ prodáno /



VIK; KAREL: SEVERNÍ ČECHY. - 1958. 1. vyd. Barevné dřevoryty KAREL VIK.

Slovem doprovází J. V. Scheybal. Praha; SNKLHU; 1958. 1. vyd. 157 s.; 67 obrazů v textu a 8 bar. dřevorytů na přílohách; obálka; vazba a ůprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 350x250


/ prodáno /

Knižní a volná grafika | místopis |


ČAPEK; JOSEF: STÍN KAPRADINY. - 1954.

Praha; Československý spisovatel; 1954. 147 s.; obálka; vazba a čtyři kresby VÁCLAV PÁTEK. Pův. polopl. vazba s přebalem. 205x130 /ant 0124/


/ prodáno /

Josef Čapek |


ČERNÝ; VÁCLAV: O BÁSNICKÉM BAROKU. - 1937. ARS sv. 18.

Praha; Orbis; 1937. ARS sv. 18. 144 s. Pův. celopl. vazba; ochranné pap. pouzdro. 185x135 Velmi dobrý stav. /H/


/ prodáno /



SOUKUP; JAN: ASIJSKÝ FILM. - 1958. Film a doba sv. 3.

1. vyd. Praha; Orbis; 1958. Film a doba sv. 3. 91 s.; [8] s. fot. příloh; obálka JOSEF FICENEC. Pův. brož. 205x150 Vývoj kinematografie v Asii; (Japonsko; Indie a Čína ...) /H/


200 CZK

Filmová literatura |


JARRY; ALFRED: NADSAMEC. MESSALINA. - 1990. Obálka MILAN MARŠO.

Nadsamec. Moderní román. 3. české vyd.; Messalina. Román ze starého Říma. 2. české vyd. Z francouzštiny přeložil Jaroslav Zaorálek. Praha; Agentura Tip Š; 1990. Edice Intimo. 153 s.; obálka MILAN MARŠO. Pův. brož. 190x120 Velmi dobrý stav!


90 CZK



KRIES; JOHANNES VON: GOETHE ALS PSYCHOLOG. - 1924.

Tübingen; J.C.B. Mohr (Paul Siebeck); 1924. Philosophie Und Geschichte. 52 s. Pův. brož. 230x150 ... Eine Sammlung Von Vorträgen Und Schriften Aus Dem gebiet Der Philosophie Und Geschichte. 5. /ate0123/


250 CZK



LAROUSSE. UMĚNÍ A LIDSTVO. - Čtyřdílná monumentální encyklopedie v krásném stavu!

UMĚNÍ PRAVĚKU A STAROVĚKU; 436; s. (32) s. barev. obr. a fot. příloh. UMĚNÍ STŘEDOVĚKU; 470; s. (30) s. barev. obr. a fot. příloh. UMĚNÍ RENESANCE A BAROKU; 475; s. (30) s. barev. obr. a fot. příloh. UMĚNÍ NOVÉ DOBY; 470; s. (26) s. barev. obr. a fot. příloh. Praha; Odeon; 1967 - 1974. 4 svazky. Pův. celopl. vazby s nepoškozenými obálkami. Každý svazek v ochranném pap. pouzdře. 300x210 Čisté, krásně zachovalé svazky. Nabídka pouze pro osobní vyzvednutí. /0322 antikvariát/


/ prodáno /



Šolochov, Michail A.: Škola nenávisti. - 1945.

Překlad z ruštiny Jiří Taufer. Dokumenty a reportáže, sv. 4. Plzeň, Svoboda, 1945. 33, [1] s. Obálka Jaroslav Šváb. Pův. brož. 175x125 /Ate/


200 CZK



TRESMONTANT; CLAUDE: BIBLE A ANTICKÁ TRADICE. - 1970.

Praha; Vyšehrad; 1970. 1. vyd. Přeložil Jan Sokol. 174 s.; obálka a úprava PAVEL TEIMER. Pův. brož. 190x125 /ant0925/


150 CZK



SPĚVÁČEK; JIŘÍ: VÁCLAV IV. - 1986. 1. vyd. Obálka ANNA KUBŮ. /historie/

1361 - 1419. K předpokladům husitské revoluce. Praha; Svoboda; 1986. 1. vyd. 773 s.; obálka; vazba a úprava ANNA KUBŮ. Celopl. vazba s obálkou. 215x160  Mírně opotřebený přebal (není na fotografii).
V obchodě, ve volném výběru.


150 CZK



CICERO; MARCUS TULIUS: O POVINNOSTECH. - 1970. Antická knihovna. /filosofie/

Praha; Svoboda; 1970. Antická knihovna sv. 6. 1. vyd. Přeložil Jaroslav Ludvíkovský. 193 s.; obálka; vazba a úprava LEO NOVOTNÝ. Celopl. vazba s obálkou. 205x130 Obálka mírně znečištěná.


/ prodáno /



HUIZINGA; JOHAN: HOMO LUDENS - O PŮVODU KULTURY VE HŘE. - 1971. Edice Ypsilon. /filosofie/

Praha; Mladá fronta; 1971. Edice Ypsilon 13. 1. vyd. PřeložilJaroslav Vácha. 228 s.; obálka a úprava JOSEF TÝFA. Pův. brož. 200x130 Velmi dobře zachováno (obr. ilustrační). /ant0424/


280 CZK



OKUDŽAVA; BULAT; VYSOCKIJ; VLADIMÍR: KONĚ K NEZKROCENÍ. - 1983. II. sv. Edice Kruhu přátel mladé hudby.

Praha; Svaz hudebníků; 1983. II. sv. Edice Kruhu přátel mladé hudby. 195 s.; obálka a úprava ALEŠ KREJČA.  Pův. brož. 205x205 Dobře zachovalý exemplář. /0322 antikvariát/


/ prodáno /



ORTEN; JIŘÍ: PŘEVLEKY. - 1968. Prózy 3. 1. vyd.; obálka; vazba a úprava MILAN JANÁČEK.

Liberec; Severočeské nakl.; 1968. Prózy 3. 1. vyd. 261 s.; obálka; vazba a úprava MILAN JANÁČEK. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 Obálka drobně poškozená, mírně zašlá. /H/


150 CZK



RILKE; RAINER MARIA: KNIHA OBRAZŮ. - 1966. Květy poezie sv.74.

Praha; Mladá fronta; 1966. Květy poezie sv. 74. 1. vyd. Přeložil Lumír Čivrný. 220 s.; vazba; kresby a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. papírová vazba. 150x105 Krásný stav!

Kniha v obchodě, koupíte bez objednání.


/ prodáno /



STRÁNSKÝ; PAVEL: O STÁTĚ ČESKÉM. - 1985. Lyra Pragensis; sv. 71. Celokožená vazba; il. KAREL ZEMAN.

Praha; Supraphon; 1985. Lyra Pragensis; sv. 71. 104 s.; osm kreseb; předsádky a vazba KAREL ZEMAN. Pův. celokožená vazba. 75x75 /ant/


200 CZK

Miniature edition |


KUNDERA; MILAN: VALČÍK NA ROZLOUČENOU. - 1997.

Brno; Atlantis; 1997. Doslov Elisabeth Pochoda. 248 s.; obálka; vazba a úprava BORIS MYSLIVEČEK. Celopl. vazba s obálkou. 215x145 Velmi dobře zachováno. /0722 antikvariát/


/ prodáno /



HLAVÁČEK; KAREL: BÁSNĚ. - 1958. Světová četba.

Praha; SNKLHU; 1958. Světová četba sv. 168. 177 s. Brož. 165x115 Obálka mírně opotřebená. /zbr0823/


100 CZK



APOLLINAIRE; GUILLAUME: PÁSMO A JINÉ VERŠE. - 1958. Světová četba.

Praha; Odeon; 1958. Světová četba sv. 193. Přeložili K. Čapek; V. Holan; M. Kundera; J. Seifert ... 188 s. Brož. 165x115 Obálka zašlá (není na fotografii) kniha v obchodě. /020921/


/ prodáno /



ČIŽMÁŘ; JAROSLAV: KAPITOLY O VÍNĚ. - 1945. Kresby L. HORÁK. /víno/gastronomie/

Praha; Živnotisk; 1945. 1. vyd. 92 s.; kresby L. HORÁK; graf. úprava J. E. ŽOHA. Pův. brož. 220x155 Z rubu přední ob. mont. ex libris Bohumila Mazla, majitele legendární prvorepublikové vinárny U Mázlů na Malé Straně. Dnes se vinárna na Maltézském nám. jmenuje U malířů. 

OBSAH: Naše vinařství. / Sklep, jeho zařizeni a udržování / O sudech / Kvašeni vína / Zrání a školení vína / Dolévání sudů. / Nemoci, nedostatky a vady vína / Čeření a krášlení vína / Síření vína / Vína láhvová a vína v lahvích / Vína desertní / Ochutnávání, posuzování a nákup vína / Falšováni vína a porušování zákonných ustanovení o víně / Pan šéf, personál a hosté / Ještě připomínky.  Několik vinařských čísel (rozměry sudů, určení obsahu alkoholu ad.)


480 CZK



KAFKA; FRANZ: ZÁMEK. - 1989.

Praha; Odeon; 1989. Přeložil Vladimír Kafka. 405 s. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno.


/ prodáno /



Delacroix - GOETHE; JOHANN WOLFGANG: FAUST. - 1955. Ilustrace E. DELACROIX.

Praha; SNDKLHU; 1955. Přeložil Otokar Fischer. 290 s.; ilustrace Eugene Delacroix. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x180


/ prodáno /



PEKAŘ; JOSEF: SVATÝ VÁCLAV. - 1929. Zvláštní otisk z Českého časopisu historického.

Psáno pro Sborník Svatováclavský. Zvláštní otisk z Českého časopisu historického roč. XXXV. Praha; nákladem Historického klubu; 1929. 44 s. Pův. brož. 245x170 Na obálce perem podpis a číslo. /H/


150 CZK



FROMM; ERICH: ČLOVĚK A PSYCHOANALÝZA. - 1967. Filosofie a současnost.

Praha; Svoboda; 1967. Filosofie a současnost / 8. 1. vyd. Přeložily Irena Petřinová a Marta Hubscherová. 212 s. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 /Ate/


200 CZK



HAVLÍČEK BOROVSKÝ; KAREL: KŘEST SV. VLADIMÍRA. - 1900. Ilustrace V. ČERNÝ.

Legenda z ruské historie. Praha; Alois Hynek; 1900. 53 s.; ilustrace V. ČERNÝ. Polopl. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 305x220


650 CZK



PATOČKA; JAN: KACÍŘSKÉ ESEJE O FILOSOFII DĚJIN. - 1990.

Praha; Academia; 1990. 162 s. Měkká vazba. 205x150 Velmi dobře zachováno. 

Kniha v obchodě.


/ prodáno /



SCHEINPFLUG; KAREL: MŮJ ŠVAGR KAREL ČAPEK. - 1991. Edice Okamžiky.

Hradec Králové; Kruh; 1991. Edice Okamžiky. 172 s. Celopl. vazba s obálkou. 205x125 Velmi dobře zachováno /Kniha v obchodě, koupíte bez objednání, 1223/


/ prodáno /

Karel Čapek |


NÁROD LEGIÍM. - 1920/1921.

Praha; nákladem Odboru Národ Legiím;  1920-1921. Vydáno za vedení V. Břečky. 175 s.; výzdoba JOSEF SEJPKA; grafické přílohy: portrét T. G. Masaryka a panorama Hradčan JARO PROCHÁZKA, Hradčany sign.; graf. úprava ALOIS CHVÁLA. Pův. polopl. vazba. 330x250 Dobře zachováno. /legie/


590 CZK

Knižní a volná grafika |


BRAUNOVÁ; ALENA: KOUZLO KERAMIKY A PORCELÁNU. - 1985. 2.; rozš. vyd.

Praha; Práce; 1985. 454 s.; il. v textu; 50 čb. a barev. fotogr. vyobr. na přílohách; podpis autorky. Pův. celopl. vazba s obálkou. Jmenný rejstřík; přehl. lit.; slovníček odb. výrazů. 205x135 Velmi dobrý stav.


/ prodáno /



ROTTERDAMSKÝ; ERASMUS: CHVÁLA BLÁZNIVOSTI. - 1986. List Martinu Dorpiovi.

LIST MARTINU DORPIOVI. Praha; Mladá fronta; 1986. Edice Prameny sv. 59. 152 s. Pův. brož. 200x130 /ant0623/


150 CZK



ZÁBRANA; JAN: SEDM POVÍDEK. - 1993. 1. vyd. Ediční poznámku a doslov napsal Jan Šulc.

Brno; Atlantis; 1993. K vydání připravil; ediční poznámku a doslov napsal Jan Šulc. 168 s.; obálka a úprava VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Měkká vazba s obálkou. 205x135 Velmi dobře zachováno. /0922 antikvariát/


/ prodáno /



KLÍMA; LADISLAV: VTEŘINY VĚČNOSTI. - 1989. Světová četba.

Výbor z díla. Praha; Odeon; 1989. Světová četba sv. 386. 290 s. Brož. 165x115 Obálka zašlá (není na fotografii) kniha v obchodě. /Ate24/ 


100 CZK



MEYRINK; GUSTAV: ČERNÁ KOULE. - 1986. Světová četba.

Praha; Odeon; 1986. Světová četba sv. 382. Přeložil František Marek. 231 s. Brož. 165x115 Velmi dobře zachováno. /H/


120 CZK



WERICH; JAN: POVÍDKY NEJEN O PSECH. - 1990. Obálka VIKTOR KORČEK.

Esprit; 1990. 90 s.; obálka VIKTOR KORČEK. Brož. 210x150 /H0723/


120 CZK

Osvobozené divadlo - Voskovec Werich Ježek |


WERICH; JAN: ÚSMĚV KLAUNA. - 1984. Fotografie JAN KUDĚLA.

Praha; Československý spisovatel; 1984. 288 s.; fotografie JAN KUDĚLA. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 /H0723/


180 CZK

Osvobozené divadlo - Voskovec Werich Ježek |


PASCAL; BLAISE: MYŠLENKY. - 1973. Živá díla minulosti.

Výbor. Praha; Odeon; 1973. Živá díla minulosti sv. 70. 221 s. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 /alel 0325/ 


250 CZK

Živá díla minulosti. |


ZUMAN; FRANTIŠEK: KNÍŽKA O PAPÍRU. - 1947. 'Stopami věků'.

Praha; Společnost přátel starožitností; 1947. 'Stopami věků' monografie z čes. dějin kulturních č. 18. 1. vyd. 94 s. a 12 vyobrazení. Pův. brož. 205x145 Dolní roh obálky otřepený, jinak dobře zachováno. /1021 antikvariát/


/ prodáno /

Knihy o knihách |


Nabokov, Vladimir Vladimirovič. Čaroděj. - 2008.

Překlad Pavel Dominik. Vyd. 1. V Praze, Paseka, 2008. 74 s.
Pevná vazba, velmi dobře zachováno. ISBN 978-80-7185-946-8.


200 CZK



PATOČKA; JAN: TŘI STUDIE O MASARYKOVI. - 1991. Edice Váhy.

Praha; Mladá fronta; 1991. Edice Váhy sv.1. 1. vyd. 136 s.; obálka a úprava ZDENĚK ZIEGLER. Brož. 185x100 Dobře zachováno. /ant0623/


/ prodáno /



LOCKE; JOHN: ESEJ O LIDSKÉM ROZUMU. - 1984. /filosofie/

Praha; Svoboda; 1984. 1. vyd. Přeložila Anna Dokulilová. 407 s.; obálka; úprava VÁCLAV KUČERA. Měkká vazba. 190x115 


/ prodáno /



RENČ; VÁCLAV: VINNÝ LIS. - 1938. Obálka obálka F. J. MÜLLER. Básnická knihovna Studnice.

Praha; Novina; 1938. Básnická knihovna Studnice sv. 2. 75 s.; obálka a úprava F. J. MÜLLER. Pův. brož. 210x135


/ prodáno /