ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - přátel


CESTOU KARAVAN. - 1975. Klub přátel poezie.

65 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1975. Klub přátel poezie. 1. vyd. Z arabských originálů přeložil Karel Petráček. 96 s.; typografie Sylvie Vodáková. Celopl. vazba s obálkou. 170x130


FRANCOUZSKÝ SYMBOLISMUS. - 1974. Klub přátel poezie.

90 CZK

Uspořádal a přeložil Vladimír Mikeš; předmluva Jan O. Fischer. Praha; Československý spisovatel; 1974. Klub přátel poezie. 136 s.; typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x200 /H/


VONIČKA LIDOVÉ POEZIE. - 1975. Klub přátel poezie.

75 CZK

Uspořádal Oldřich Vyhlídal. Praha; Československý spisovatel; 1975. Klub přátel poezie. 1. vyd. 116 s.; kresby; obálka; vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 170x125


LISTY PŘÁTEL DĚDICTVÍ JAKUBA DEMLA (5). - 1997.

90 CZK

Brno, Společnost přátel díla Jakuba Demla, 1997. Uspořádal Pavel Krška. 84 s., příloha Marie Stritzková-Florianová (reprodukce kolorovaného linorytu z r. 1931), příloha dvoulist Hymnus na sv. Vojtěcha, obálka a úprava Jiří Blažek. Volné listy v pap. obálce. 175x130 Velmi dobře zachováno. /Ate/


WEINER; RICHARD: SLUNCEM SVRŽENÝ SOK. - 1989. Klub přátel poezie.

120 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1989. Klub přátel poezie. 192 s.; typografie MILAN JAROŠ. Celopl. vazba s obálkou. 155x155 Velmi dobře zachováno. /ate/


NIZÁMÍ: PŘÍBĚH PANICE. - 1972. Klub přátel poezie.

65 CZK

A jiné básně. Praha; Československý spisovatel; 1972. Klub přátel poezie. V překladu Jana Rypky přebásnili V. Nezval; J. Seifert; V. Holan. 160 s.; obálka a úprava BRONISLAV MALÝ. Celopl. vazba s obálkou. 170x125


SNY O ŠTĚSTÍ. - 1986. Klub přátel poezie.

90 CZK

Ruchovci a Lumírovci. Praha; Československý spisovatel; 1986. Klub přátel poezie. 1. vyd. Připravil Miloš Pohorský. 212 s.; úprava JAN JISKRA. Pap. vazba s obálkou. 205x195


O LÁSCE; PŘÁTELSTVÍ A POEZII. - 1974. 1. vyd. Klub přátel poezie.

90 CZK

Z myšlenek osobností naší i světové kultury. Praha; Československý spisovatel; 1974. Klub přátel poezie. 1. vyd. Uspořádal Otakar Lanc. 180 s. Lamino vazba. 125x90 Velmi dobrý stav. /Ate/


DÁVNÉ PÍSNĚ LÁSKY. - 1982. Klub přátel poezie.

100 CZK

Milostná lyrika starého Egypta. Praha; Československý spisovatel; 1982. Klub přátel poezie. Přebásnil Michal Černík. 128 s.; obálka; vazba a úprava ROSTISLAV VANĚK. Celopl. vazba s obálkou. 160x155


SKARLANT; PETR: ŘEMESLO ŽÍT. - 1987. Klub přátel poezie.

95 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1987. Klub přátel poezie. 232 s.; typografie ROSTISLAV VANĚK. Celopl. vazba s obálkou. 155x155 Velmi dobrý stav.


UPDIKE; JOHN: DOMÁCÍ BIOGRAF. - 1988. Klub přátel poezie.

90 CZK

Výbor z veršů. Praha; Českolsovenský spisovatel; 1988. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložil Pavel Šrut. 176 s. Celopl. vazba s obálkou. 155x155 /H/


VIIDING; JUHAN: KLAUNOVO ODPOLEDNE. - 1986. Klub přátel poezie.

70 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1986. Klub přátel poezie. Přeložili Vladimír Macura a Jiří Žáček. 144 s.; ilustrace PETR POŠ. Pap. vazba s obálkou. 155x150 /H/


POE ANEB ÚDOLÍ NEKLIDU. - 1972. Klub přátel poezie.

140 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1972. Klub přátel poezie. 120 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x200 /H0723/


APOLLINAIRE; GUILLAUME: ALKOHOLY ŽIVOTA. - 1965. Klub přátel poezie.

170 CZK

Praha; Československý spiosvatel; 1965. Klub přátel poezie. 1. vyd. Uspořádali Adolf Kroupa a Milan Kundera. 152 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 205x195 Obálka mírně poškozená, jinak dobře zachováno. /H/


V PŘEKRÁSNÉM MĚSÍCI MÁJI... - 1979. Klub přátel poezie.

70 CZK

(Družina májová). Praha; Československý spisovatel; 1979. Klub přátel poezie. Uspořádal Miloš Pohorský. 172 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou a gramodeskou. 210x200


PRÉVERT; JAQUES: JSEM JAKÝ JSEM. - 1983. Klub přátel poezie.

180 CZK

Praha; Československý spiosvatel; 1983. Klub přátel poezie. 292 s.; ilustrace (koláže J. Préverta; rytiny G. Ribemonta-Dessaignese; dokument. fot.; kresba ve frontispise od Adolfa Hoffmeistra) typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 Velmi dobře zachováno. /H/Ate/


VERLAINE; PAUL: ZÁLUDNÁ LUNA. - 1978. Klub přátel poezie.

140 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1978. Klub přátel poezie. 1. vyd.; 160 s.; obálka; vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 225x175


ZEMĚ SE SNĚŽNOU ČELENKOU. - 1975. Klub přátel poezie.

100 CZK

Moderní hindská poezie. Praha; Československý spisovatel; 1975. Klub přátel poezie. Přeložil O. Smékala; přebásnili P. Šrut; A. Vrbová; J. Žáček. 112 s.; typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195


GARCÍA LORCA; FEDERICO: ZELENÝ VÍTR. - 1969. Klub přátel poezie.

100 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1969. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložil Lumír Čivrný. 148 s.; úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 210x195


MIKULÁŠEK; OLDŘICH: TO KRÁLOVSKÉ. - 1966. Klub přátel poezie. /60/

75 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1966. Klub přátel poezie. 76 s.; frontispis PŘEMYSL ROLČÍK; obálka; vazba a úprava JOSEF TÝFA. Celopl. vazba s obálkou. 170x130 /H/


VRCHLICKÝ; JAROSLAV: HOST NA ZEMI. - 1966. Klub přátel poezie.

95 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1966. Klub přátel poezie. 148 s.; obálka; úprava a vazba JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 205x200


HANZLÍK; JOSEF: ČERNÝ KOLOTOČ. - 1964. Klub přátel poezie. Obálka SEYDL. /60/

90 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1964. Klub přátel poezie. 1. vyd. 80 s.; obálka; vazba a úprava ZDENEK SEYDL; frontispis HELENA KVĚTOVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 /H/


ROŽDĚSTVENSKIJ; ROBERT: PÍSEŇ O BÍLÉM OBLAKU. - 1984. Klub přátel poezie.

120 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1984. Klub přátel poezie. Přeložila Jana Moravcová. 196 s.; fotografie JIŘÍ KSANDR. Celopl. vazba s obálkou. 155x150 /H/


HLAVÁČEK; KAREL: HRÁL KDOSI NA HOBOJ. - 1978. Klub přátel poezie.

100 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1978. Klub přátel poezie. 148 s.; typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x200 Obálka mírně zašlá, jinak velmi dobře zachováno. /ant/


TRVALÉ BYDLIŠTĚ PRAHA. - 1986. Klub přátel poezie. Fotografie FRANTIŠEK DOSTÁL.

80 CZK

Verše inspirované Prahou. Vybral Ivo Šmoldas. Praha; Československý spisovatel; 1986. 264 s.; fotografie FRANTIŠEK DOSTÁL. Pap. vazba s obálkou. 155x155


MILOSTNÝ HLAS ČESKÉ POEZIE. - 1981. Klub přátel poezie. Ilustrace PAVEL SIVKO.

120 CZK

Výbor z české milostné lyriky 19. a 20. století. Uspořádal Václav Kubín. Praha; Československý spisovatel; 1981. Klub přátel poezie. Neprodejná členská prémie. 252 s.; ilustrace PAVEL SIVKO. Pův. celokožená vazba. 125x90 Krásný stav. /Ate/


CESTA KOLEM SVĚTA VE DVOU TISÍCÍCH VERŠÍCH. - 1967. Klub přátel poezie.

98 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1967. Pro členy Klubu přátel poezie. Uspořádal Jan Binder. 220 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba. 130x100 Dobře zachováno. /H/


HEINE; HEINRICH: PÍSNĚ A LAMENTACE. - 1966. Klub přátel poezie. OLDŘICH HLAVSA.

90 CZK

Výbor uspořádal Ludvík Kundera. Praha; Československý spisovatel; 1966. Klub přátel poezie. 136 s.; obálka; vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x200 /H/


HOLAN; VLADIMÍR: ASKLÉPIOVI KOHOUTA. - 1970. Obálka VLADIMÍR TESAŘ. Klub přátel poezie /60/

120 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1970. 1. vyd. Klub přátel poezie. 188 s.; obálka VLADIMÍR TESAŘ. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 /Ate/


HALAS; FRANTIŠEK: HLAD. - 1966. Klub přátel poezie. 1. vyd. Ilustrace ZDEŇKA RUSOVÁ.

100 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1966. Klub přátel poezie. 1. vyd.; uspořádal Ludvík Kundera. 156 s.; ilustrace ZDEŇKA RUSOVÁ; obálka; vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195 /H/


HOLAN; VLADIMÍR: BOLEST. - 1965. Klub přátel poezie. Obálka LUCIE WEISSEBERGEROVÁ; frontispis TESAŘ.

150 CZK

1. vyd. - Verše z let 1949-1955. Praha; Československý spisovatel; 1965. Klub přátel poezie sv. 28. 1. vyd. 176 s.; obálka; vazba a úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ; frontispis VLADIMÍR TESAŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Obálka mírně poškozená, jinak dobře zachováno. /ate/


MILOSTNÝ HLAS ČESKÉ POEZIE. - 1981. Klub přátel poezie. Ilustrace PAVEL SIVKO.

90 CZK

Výbor z české milostné lyriky 19. a 20. století. Uspořádal Václav Kubín. Praha; Československý spisovatel; 1981. Klub přátel poezie. Neprodejná členská prémie. 252 s., ilustrace PAVEL SIVKO. Pův. vazba. 125x90 /Ate/


OSTROVY PLOVOUCÍ K SEVERU. - 1989. Antologie současné poezie britských ostrovů. Klub přátel poezie.

90 CZK

Antologie současné poezie britských ostrovů. Praha; Československý spisovatel; 1989. Klub přátel poezie. 1. vyd. Uspořádal Zdeněk Hron. 280 s.; typografie PAVEL HRACH. Pap. vazba s obálkou. 155x150 Velmi dobře zachováno.


PERSE; SAINT-JOHN: KRONIKA. - 1977. Klub přátel výtvarného umění. Ilustrace JAN SOUČEK.

170 CZK

Brno; Klub přátel výtvarného umění; jako prémie pro své členy; 1977. Přeložila Naďa Šimotová. 34 s.; ilustrace JAN SOUČEK; úprava VLASTA BERÁNKOVÁ. Volné dvoulisty v pap. složce. 175x115 /Ate/


MALÍŘSTVÍ V POJIZEŘÍ. Klub přátel umění Mladá Boleslav. Svazek I. a II. 1928.

6.500 CZK

Sto číslovaných exemplářů vydal Klub přátel umění v Mladé Boleslavi. Vytiskl Jos. L. Švíkal, Typografická úprava Pravoslav Kotík, fotografie J. Vávra. Tento exemplář s tištěným číslem 66. Každá složka obsahuje titulní list, list seznamu reprodukovaných prací s nakl. údaji a  pův. fotografie montované samostatně na patnácti šedě zabarvených polokartonech s paginací na rubové straně. 30 fotografií na volných listech, uloženo ve dvou pův, pap. složkách. 350x260  Kompletní soubor ve velmi dobrém stavu.


SUCHÝ; JIŘÍ: TROCHA POEZIE. - 1989. Ilustarca STANISLAV DUDA. 1. vyd. Klub přátel poezie.

120 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1989. Klub přátel poezie. 1. vyd. 304 s.; ilustrace STANISLAV DUDA. Pap. vazba s obálkou. 155x155 Velmi dobře zachováno. /H/


DIVIŠ; IVAN: UMBRIANA. - 1965. 1. vyd. Frontispis VLADIMÍR TESAŘ. Klub přátel poezie výběrová řada sv. 29. /60/

240 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1965. 1. vyd. Klub přátel poezie výběrová řada sv. 29, 72 s.; frontispis VLADIMÍR TESAŘ; obálka; vazba a úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 /Ate/


SEIFERT; JAROSLAV: KONCERT NA OSTROVĚ. - 1965. 1. vyd. Klub přátel poezie. Obálka LUCIE WEIBERGROVÁ; frontispis VLADIMÍR TESAŘ.

120 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1965. 1. vyd. KPP výběrová řada; sv. 34. 120 s.; obálka; vazba a úprava LUCIE WEISBERGROVÁ; front. VLADIMÍR TESAŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125


IN MEMORIAM JOSEFA HORY. - 1945. Kruh Přátel Dobré Knihy v Kolíně. Kresby JAR. MENTL.

250 CZK

Kolín; J. L. Bayer; 1945. Kruh Přátel Dobré Knihy v Kolíně. 73 s.; Kresby JAR. MENTL; úprava FR. Z. FRANZ. Pův. brož. 215x145 /H/


Souborná výstava Al. Kalvody od 26. března do 15. května. Brno 1904. Klub přátel umění.

650 CZK

Úvod Alois Kalvoda, závěrečný text K.D. Mráz.Brno, Klub přátel umění v Brně, 1904. 13(6) s. textu, (10) čb. obr. příloh. Disposice a dekorace Dušan Jurkovič, plakát Jan Preisler. Pův. šitá brož., obálky poškozené, od bloku volně oddělené., listy zažloutlé, mírně od prachu. 155x145


BEČKA; J. V.; MAŠÍN; J.: STRUČNÝ SLOVNÍK ČESKÝCH SYNONYM. - 1947. Knižnice kruhu přátel českého jazyka.

98 CZK

Soubor slov stejného nebo podobného významu. Praha; Mikuta; 1947. Knižnice kruhu přátel českého jazyka 4 sv. 1. vyd. 144 s. Pův. brož. 210x150 /H/


FOTOGRAFICKÝ OBZOR. Roč. XLIX / 1941. (12 čísel - komplet) - 1941. Obrazový měsíčník přátel fotografie. SUDEK; FUNKE; ZYCH; KRUPKA; EHM.

2.000 CZK

Obrazový měsíčník přátel fotografie. Praha; Český klub fotografů amatérů; 1941. 174 s. textu + hlubotiskové fotogr. přílohy (m.j. SUDEK; FUNKE; ZYCH; KRUPKA; EHM). 12 původních sešitů. 270x210 - Měsíčník věnovaný fotografii vycházel od ledna r. 1893 do září r. 1944.


FOTOGRAFICKÝ OBZOR. Roč. L / 1942. (12 čísel - komplet) - 1942. Obrazový měsíčník přátel fotografie. KOBLIC; BERAN; ZYCH; KRUPKA; DĚDIČ.

2.000 CZK

Obrazový měsíčník přátel fotografie. Praha; Český klub fotografů amatérů; 1942. 271 s. textu + hlubotiskové fotogr. přílohy (m.j. KOBLIC; BERAN; ZYCH; KRUPKA; DĚDIČ). 11 původních sešitů (č. 11 a 12 v jednom sešitě). 270x210 - Měsíčník věnovaný fotografii vycházel od ledna r. 1893 do září r. 1944.


FOTOGRAFICKÝ OBZOR. Roč. LI / 1943. (12 čísel - komplet) - 1943. Obrazový měsíčník přátel fotografie. HENRYCH; DOSTÁL; KRUPKA; HRBEK; ZYCH; MAYER.

1.900 CZK

Obrazový měsíčník přátel fotografie. Praha; Český klub fotografů amatérů; 1943. 188 s. textu + hlubotiskové fotogr. přílohy (m.j. HENRYCH; DOSTÁL; KRUPKA; HRBEK; ZYCH; MAYER). 11 původních sešitů (č. 11 a 12 v jednom sešitě). 270x210 První č. má znečištěnou obálku od polití a stopu od přeložení; ostat. č. dobře zachovány. - Měsíčník věnovaný fotografii vycházel od ledna r. 1893 do září r. 1944.


FOTOGRAFICKÝ OBZOR. Roč. XLVIII / 1940. (12 čísel - komplet) - 1940. Obrazový měsíčník přátel fotografie. SUDEK; FUNKE; HÁJEK; LUKAS; EHM; DRTIKOL; JÍRŮ.

2.000 CZK

Obrazový měsíčník přátel fotografie. Praha; Český klub fotografů amatérů; 1940. 142 s. textu + hlubotiskové fotogr. přílohy (m.j. SUDEK; FUNKE; HÁJEK; LUKAS; EHM; DRTIKOL; JÍRŮ; KOBLIC; KRUPKA; HÁK). 12 původních sešitů. 270x210 - Měsíčník věnovaný fotografii vycházel od ledna r. 1893 do září r. 1944.


MOJI PŘÁTELÉ. - 1977.

800 CZK

Filmový plakát. Itálie. 1977. Autor plakátu: Karel Vaca. Režie: Mario Monicelli, hraje: Philippe Noiret. 800x580 Podélně a napříč přeloženo.


MOJI PŘÁTELÉ II. - 1982.

250 CZK

Filmový plakát. Itálie. 1982. Autor plakátu: Karel Míšek. Režie: Mario Monicelli. 400x280 Stopa po přeložení.


DEML; JAKUB: MOJI PŘÁTELÉ. - 1940.

2.500 CZK

4 suché jehly KAREL SVOLINSKÝ - Praha; Melantrich; 1940. Krásné tisky Melantricha; sv. 3. 41 s.; grafická úprava; obálka a 4 celostr. suché jehly KAREL SVOLINSKÝ; ex. 132/200 na ručním papíře Old Holland; podpis výtvarníka a podpis autora v tiráži. Pův. brož. 220x190. /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/  


ANTOŠOVÁ, SVATAVA: DVAKRÁT PRO PŘÁTELE.

300 CZK

Edice Pupilla sv. 6, sign. ilustrace JIŘÍ STANĚK, v tiráži podpisy autorů.Praha, Spolek českých bibliofilů, 1991. 17 s., dvoubar. perokresba JIŘÍ STANĚK (sign.), ex. č. 45/250 autory sign. výt., ruční papír. Pův. brož. 135x88 Edice Pupilla >>


PŘÁTELÉ ZEYER-HERITES: VZÁJEMNÁ KORESPONDENCE. - 1941.

100 CZK

Uspořádala Božena Heritesová. Praha, Topičova edice, 1941. Topičovy knihy českých osudů. 178 s., (12) s. obr. příl., dřevoryt a graf. úprava CYRIL BOUDA. Pův. brož. 230x140 Dobře zachováno. /H/


RUTTE; MIROSLAV: ZAMILOVANÍ PŘÁTELÉ. - 1936. Podpis autora. Nové scény. /divadlo/

350 CZK

Dedikace Miroslava Rutteho Fr. Götzovi; dat. únor 1936.Lyrická komedie o třech dějstvích s předehrou a dohrou podle Marivauxovy veselohry 'Druhé překvapení lásky'. Praha; A Neubert; 1936. Nové scény sv. 19. 82 s. Pův. brož. 205x140 /H/


DEML; JAKUB: MIRIAM. MOJI PŘÁTELÉ. - 1990. Skvosty české literatury.

135 CZK

Praha; Odeon; 1990. Skvosty české literatury. 228 s.; typografie JAN JISKRA. Celopl. vazba s obálkou. 150x105 Velmi dobře zachováno. /ant0922/


PODPĚROVÁ-SOKOLOVÁ; ANNA: VESELÍ PŘÁTELÉ MÍŠI KAREŠE. - 1936. Ilustrace O. MARCÍN.

90 CZK

Praha; Gustav Voleský; 1936. 200 s.; ilustrace O. MARCÍN. Pův. celopl. vazba. 245x190


ŠÍP, LADISLAV: MÍSA PŘÁTELSTVÍ. - 1943.

250 CZK

Podpis autora - Praha, Jos. Vilímek, 1943. 1. vyd. 9. sv. sbírky poesie Tvar. 43. s., kresba na obálce FRANTIŠEK TICHÝ, dedikace s podpisem autora, dat. 25. 5. 1943. Pův. brož. 210x135 Nerozřezáno. /H/


SUK, JOSEF: O PŘÁTELSTVÍ. - 1944.

100 CZK

Klavírní skladba op. 36 (1920) - Noty. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1944. 7 s., titulní kresba HUGO BOETTINGER. Volné listy v pap. obálce. 310x240 Velmi dobře zachováno. /H/


BESEDNÍ PŘÁTELSKÉ VEČERY II. - 1890. Jos. Mikoláš Boleslavský.

350 CZK

Pořadatelům zábav a besed vydal Jos. Mikuláš Boleslavský. Telč; nákl. českého knihkupce Emila Šolce; 1890. 210 s. Pův. celopl. zdobená vazba. 175x135


RUIZ; DON MIGUEL: LÁSKA; VZTAHY A PŘÁTELSTVÍ. - 1999. Toltec.

120 CZK

Čtyři dohody - toltécká láska. Praha; Pragma; 1999. 156 s. Pap. vazba s obálkou. 195x130 Krásný stav. /H/


KAREL ČAPEK - FRÁŇA ŠRÁMEK: CESTY K PŘÁTELSTVÍ. - 1987.

120 CZK

Uspořádal a komentář napsal Aleš Fetters.Podpis - Praha, Československý spisovatel, 1987. 168 s., kresby Fr. Bidlo a Karel Čapek, dedikace s podpisem A. Fetterse. Pap. vazba s obálkou. 170x130 /H/


OLBRACHT; IVAN: PODIVNÉ PŘÁTELSTVÍ HERCE JESENIA. - 1982. Spisy Ivana Olbrachta.

120 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1982. Spisy Ivana Olbrachta sv. 4. 300 s.; obálka; vazba a úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba s obálkou. 205x130


EMLER; JAN: PRAHA Z DOBY ROKOKA. - 1907. /pragensie/

120 CZK

1907. Praha; Společnost přátel starožitností českých; 1907. Zvláštní otisk z 'Časopisu Společnosti přátel starožitností českých. 15 s. se 3 vyobr. v textu. Pův. brož. 250x160 /H/


DURYCH, JAROSLAV: KURÝR. - 1927.

250 CZK

Olomouc, Klub přátel umění, 1926. 53 s. Pap. vazba. 205x140  Velmi dobrý stav. /atčk26/


PEČÍNKOVÁ; BĚLA: ŽEŇ V BOUŘI. - 1923. Úprava V. H. BRUNNER. Knihy mladých sv. II.

120 CZK

Praha; Knihy mladých sv. II. v komisi Družstva Přátel Studia; 1923. 44 s.; úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 155x105 /H/


SUK; IVAN: SLUNEČNÍ LÁSKY. - 1923. Original wrappers. Design by A. WACHSMAN.

900 CZK

Praha; Družstvo Přátel Studia; 1923. Knihy mladých. Obálka; titul a úprava A. WACHSMAN. 60 s. Pův. brož. 150x100 - Velmi dobrý stav.


BARBEY D'AUREVILLY, JULES: STARÁ MILENKA. - 1924.

250 CZK

Praha, Družstvo přátel Studia, 1924. Spisy IV. Přeložil Oto Albert Tichý. 364 s., upravil V. H. Brunner. Pův. brož. 220x120  /Ate/


BURIAN; EMIL FRANTIŠEK: POJĎTE; LIDÉ; NA DIVADLA S ŽELEZNÝMA KLADIVAMA! - 1940. Úprava M. KOUŘIL.

250 CZK

Praha; Kruh přátel D 41; 1940. 'Umělci o sobě a o všem' sv. 6. 181 s.; úprava M. KOUŘIL. Polopl. vazba. 180x120


HOLUB, MIROSLAV: AČKOLI. - 1969.

70 CZK

Praha, Československý spisovatel, 1969. Klub přátel poezie. 1. vyd. 84 s., kresba na obálce Richard Fremund. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 /Ate/


Bouda - EX LIBRIS CYRILA BOUDY. - 1970.

90 CZK

Praha, Obelisk, 1970. Klub přátel výtvarného umění. Edice Obolos sv. 32. 23 s., upravil St. Odvárka. Volné dvolisty v pap. obálce. 210x135 


DURYCH, JAROSLAV: SMÍCH VĚRNOSTI. LEGENDA. - 1924.

200 CZK

Praha, Družstvo Přátel Studia, 1924. Knihy Mladých IV. 38 s., upravil V. H. BRUNNER. Polopergamenová vazba se zlatou ražbou na hřbetě, obálka vevázana. 145x105


BARBEY D'AUREVILLY, JULES: BEZEJMENNÁ HISTORIE. STRÁNKA Z HISTORIE. - 1924.

120 CZK

Praha, Družstvo přátel Studia, 1924. Spisy IX. Přeložil Ota Dubský. 130 s., upravil V. H. Brunner. Pův. brož. 220x120 Na obálce drobná skvrna, obálka mírně zašlá. /Ate/


MASSIS, JINDŘICH: VNUK RENANŮV ARNOŠT PSICHARI. - 1924.

150 CZK

Praha, Družstvo Přátel Studia, 1924. Knihy nové doby 4. Přeložil J. S. Bořita. 45 s., upravil V. H. BRUNNER. Pův. brož. 200x120 Nerozřezáno. /H/


KEJKLÍŘ MATKY BOŽÍ. - 1924. Starofrancouzská legenda. Dřevoryty KAREL NĚMEC.

390 CZK

Starofrancouzská legenda. Praha; Družstvo Přátel Studia; 1924. Přeložil Otto F. Babler. 27 s.; úprava a dřevoryty KAREL NĚMEC; ex. č. 122/200. Pův. brož. 155x115


SEDLÁČKOVÁ, E. - CHRÁM SV. MIKULÁŠE NA MALÉ STRANĚ. - 1941.

70 CZK

Praha, Sdružení přátel baroka - Umělecké Besedy, 1941. Poklady národního umění sv. 39 a 40. 44 s. text, 16 obr. příloh. Pův. brož. 150x110 Odlepený blok od obálky, velmi dobře zachováno.


VACÍK, MILOŠ: MALÁ KALVARIE. - (1946).

250 CZK

Podpis autora - Praha, Družstvo Dílo přátel umění a knihy, (1946). 38 s., frontispic JAN SMETANA, dedikace s podpisem autora, dat. 21. IX. 1949. Pův. brož. 220x155 /H/


ERICHSEN; VILHELM: KŘESADLO. - 1912. Knihovna vzorných loutkových her. Jindřich Veselý. /loutkové divadlo/

150 CZK

Loutkové divadlo - Praha; Český svaz přátel loutkového divadla redakcí Jindřicha Veselého; 1912. Knihovna vzorných loutkových her č. 20. Přeložil Emil Walter. 27 s. Pův. brož. 155x120


TÁBORSKÝ, FRANTIŠEK: SLAVÍK.

390 CZK

Vydal pro radost svých přátel k Novému roku 1936 Rostislav Kolbe. (14) s., orig. litografie na obálce a titulu KAREL SVOLINSKÝ (titulní dvoulist sign.). Pův. brož. 195x135


SKÁCEL, JAN: HODINA MEZI PSEM A VLKEM. - 1962. /60/

250 CZK

Praha, Československý spisovatel, 1962. Klub přátel poezie sv. 13. 1. vyd. 68 s., obálka a vazba Božena Bruderhansová, frontispic Jiří Hadlač. Celopl. vazba s obálkou. 170x130 Dobře zachováno. /H/


PLICKA; KAREL; VOLF; FRANTIŠEK: KYTICE BALAD. - 1965. Ilustrace VOLF. /poezie/

100 CZK

Kytice z lidové epiky československé. Praha; Československý spisovatel; 1965. Klub přátel poezie. 200 s.; ilustrace FRANTIŠEK VOLF. Pův. celopl. vazba. 130x100 Dobře zachováno. /H/


OPOČENSKÝ, GUSTAV R.: ČTVRT STOLETÍ S JAROSLAVEM HAŠKEM. - 1948.

350 CZK

Vimperk, nakl. Nár. správy J. Steinbrener, 1948. 132 s. a 14 celostr. autentických snímků a il. ze života J. Haška a jeho přátel. Pův. brož. 210x140  Na obálce stopa po ohnutí, jinak dobře zachováno. /Ate/


SOKOLOVÁ, JIŘINA: STRAHOV. - 1941.

80 CZK

Královská kanonie premonstrátů.Praha, Sdružení přátel baroka - Umělecké Besedy, 1941. Poklady národního umění sv. XXVI. 16 s. text, 12 obr. příloh. Pův. brož. 150x110 Krásný stav.


HOSTOVSKÝ; EGON: ÚKRYT - 1943. 1.vyd. /exil/

800 CZK

1. vyd.; exil - New York; nákladem autorových přátel v Texasu k vánocům 1943. vytiskli New-Yorské Listy. 107 s. Pův. brož. 230x155 - Na zadní ob. drobný nahnědlý flíček., jinak čistý velmi dobře zachovalý exemplář!


HOLAN; VLADIMÍR: NA SOTNÁCH. - 1967. 1. vyd.; kresba na obálce FRANTIŠEK TICHÝ; obálka; vazba a typo JOSEF TÝFA.

250 CZK

Verše z let 1961-1965. 1. vyd. Praha; Československý spisovatel; 1967. Klub přátel poezie sv. 44, 203 s.; kresba na obálce FRANTIŠEK TICHÝ; obálka; vazba a překlep JOSEF TÝFA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Obálka při okrajích drobně poškozená. /Ate/


MALÝ KONCERT. - 1963. Uspořádal HRUBÍN; ilustrace SVOLINSKÝ. /poezie/

98 CZK

Sto nejkrásnějších českých sonetů vybrala a uspořádal FRANTIŠEK HRUBÍN. Praha; Československý spisovatel; 1963. Pro členy Klubu přátel poezie. 1. vyd. 180 s.; ilustrace; vazba a úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. celopl. vazba. 135x105 Dobře zachováno. /H/


ŽEMLA, JOSEF: SKŘÍTKŮV DAR. - (1921). /loutkové divadlo/

150 CZK

Loutkové divadlo - Hra o 4 jednáních . Praha, B. Kočí, (1921). Umělecké snahy sv. 247. Loutkové hry z repertoiru "Svazu přátel loutkového divadla v Praze" a "Spolku pro ušlechtilé zábavy mládeže v Praze" svazek 32. 31 s. Pův. brož. 150x115 Dobře zachováno.


SOVĚTSKÝ BALET - Sborník. - 1948.

250 CZK

Z ruského rukopisu přeložil a poznámkami opatřil Jan Rey. Praha, Družstvo Dílo přátel umění a knihy, 1948. Edice Terpsichora sv. 15. 173 s., s 8 obrazov. přílohami a 9 kresbami. Pův. polopl. vazba s obálkou. 165x125 Velmi dobře zachováno. /Ate24/


NERUDA, JAN: PRO STRACH ŽIDOVSKÝ. (Psáno v roce 1869) - 1942.

1.200 CZK

Praha, V. Kotrba pro Kruh přátel díla Nerudova, 1942. 26 s. Pův. brož. 240x160 Polemická studie byla poprvé vydána v r. 1869. Papír zažloutlý. V tomto vydání z r. 1942 je původní text opatřený "poznámkami a vysvětlivkami Jaroslava Slavaty",  předmluvu napsal Rudolf Hudec. /antisemitismus, propaganda/


SMÍCHU PLNÁ PALETA - TO JE KNÍŽKA TAHLETA. - 1963. Edice Obolos; sv. 10. Obálka STANISLAV ODVÁRKO. /karikatury/

250 CZK

Sbírka karikatur; anekdot a veselých příběhů o českých malířích. Uspořádal Vladimír Thiele. Praha; Nakl. čs. výtvarných umělců; 1963. Edice Obolos sv. 10.; neprodejný prémiový tisk členů Klubu přátel výtvarného umění. 98 s. s 88 ilustracemi; obálka a úprava STANISLAV ODVÁRKO. Volné listy v pův. pap. obálce. 210x135


BRECHT, BERTOLT: SONGY, CHÓRY, BÁSNĚ. - 1978.

180 CZK

Uspořádal, přeložil, úvodní esej a poznámkový aparát napsal a obrazový materiál vybral LUDVÍK KUNDERA.Praha, Československý spisovatel, 1978. 1. vyd. Klub přátel poezie. Zákl. řada sv. 2. 124 s., upravil Oldřich Hlavsa. Celopl. vazba s obálkou. 200x200 Velmi dobře zachováno. /H/ Resumé: Těžištěm výboru z básnické tvorby B. Brechta, který vychází k osmdesátému výročí autorova narození, jsou songy a chóry z jeho her.


TZARA, TRISTAN: SLUNNÁ SILNICE SAMÁ RADOST. (Une Route Seul Soleil). - 1946.

1.200 CZK

Verše a poznámku přeložil Adolf Kroupa, báseň "Jde to" Ivo Fleischmann.Praha, Svaz přátel SSSR, 1946. 29 s., obálka, front. a grafická úprava FRANTIŠEK GROSS. Celopl. "rudá" vazba, na přední desce zlacený titul, na zadní desce slepotiskem "ALOIS JNDRA." s pův. obálkou (přebalem). 205x140 Dobře zachováno./0122 antikvariát/  


BÜRGER, GOTTFRIED A.: BARON PRÁŠIL. - 1935.

180 CZK

Podivuhodné cesty po vodě i souši, polní tažení a veselá dobrodružství barona Prášila, jak je nám při víně vypravuje v kruhu svých přátel.Praha, Družstevní práce, 1935. Přeložil Zdeněk Gintl. 95 s. s 13 obrázky a obálkou Gustav Doré,, upravil Ladislav Sutnar. Celopl. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 200x130 /H/


KOŤÁTKOVÁ, MARIE: VLADIMÍR MAJAKOVSKIJ - OKNA ROSTA - OKNA TASSU. - 1945.

600 CZK

Praha, Družstvo Dílo přátel umění a knihy, 1945. 1. vyd. Živé dokumenty sv. 1. 55 s. (22 celostr. reprodukcí), obálka a graf. úprava Jan Kotík. Satirické politické plakáty tiskových kanceláří Ruska s průvodním textem. Volné dvoulisty v pap. obálce. 260x200 Obálka na hřbetě poškozená, podlepená pap. páskou, jinak dobře zachováno. /Ate/ Propagační plakáty a texty Vladimíra Majakovského, futuristy v revolučních časech sovětského Ruska.


MERHOUT, CYRIL: MALOSTRANSKÁ LÁZEŇ V RUDOLFÍNSKÉ DOBĚ. - 1935.

250 CZK

Praha, Klub přátel Malé strany, 1935. 36 s., Saveryho kresbu proti titulu reprodukoval J Štenc, kresba lázní J. Čermák, vytiskla Dyrynkova tiskárna K. Reyl v Praze. Pův. brož. 195x140 Velmi dobře zachováno. Z rubu přední ob. mont. ex libris Bohumila Mazla, majitele legendární prvorepublikové vinárny U Mázlů na Malé Straně, jeho bývalá vinárna na Maltézském nám. se už desítky let jmenuje U Malířů. /Ate26/


NEUMANN - SEIFERT - TOMAN. - 1985. Pegas. S. Neumann: Kniha erotiky. J. Seifert: Jaro; sbohem. K. Toman: Torzo života ...

250 CZK

3 svazky. Praha; Československý spisovatel; 1985. Pegas. Klub přátel poezie. STANISLAV K. NEUMANN: KNIHA EROTIKY. 142 s.; ilustrace ARNOŠT PADERLÍK. JAROSLAV SEIFERT: JARO; SBOHEM. 137 s.; ilustrace LUDMILA JIŘINCOVÁ. KAREL TOMAN: TORZO ŽIVOTA. MELANCHOLICKÁ POUŤ. SLUNEČNÍ HODINY. MĚSÍCE. 155 s.; ilustrace DAGMAR BERKOVÁ. Celokož. vazby v pap. pouzdře. 115x95 Velmi dobře zachváno.


HONZL, JINDŘICH a POKORNÝ, JAROSLAV: 30 LET SOVĚTSKÉHO DIVADLA. - 1947.

400 CZK

V serii brožur "Třicet vítězných let SSSR" vydal Svaz přátel SSSR, Společnost pro kulturní styky s SSSR a Orbis. V redakci univ. prof. dr. B. Havránka a A. J. Šťastného.Praha, Orbis, 1947.21 s., mj.: Divadlo v období Nepu, Divadlo osvobozených národností, Malé stálé cikánské divadlo, základy židovského divadla "Unser Winkel", GOSSET, Ukrajinské divadlo ad. Pův. brož. 180x125 /zbr/ http://www.praguecoldwar.cz


POESIE / Novinky v regálech. - září, 2022.

1 CZK

 V antikvariátu vyberete a koupíte, ihned bez objednání! ASHBERY, John. Autoportrét ve vypouklém zrcadle. Překlad Pavel Dominik. Vyd. 1. Praha: Odeon, 1989. 120 s. Plamen; sv. 109. ISBN 80-207-0009-9.Pevná vazba s obálkou. Velmi dobrý stav! CENA: 150,-GINSBERG, Allen. Kvílení. Překlad Jan Zábrana. Vyd. 1. Praha: Odeon, 1990. 255 s. Plamen. ISBN 80-207-0155-9.Pevná vazba s obálkou. Velmi dobrý stav! CENA: 350,-VOSKOVEC, Jiří, WERICH, Jan. Máme za to: písňové texty. Vyd. 1. V Praze: Československý spisovatel, 1990. 273 s., [22] s. obr. příl. Klub přátel poezie. Výběrová řada. ISBN 80-202-0230-7.Pevná vazba s...


NÁVRATY: 6 BÁSNÍKŮ A 6 ZAMILOVANÝCH. - 1964.

250 CZK

Vyd. k patnáctiletí nakladatelství Československý spisovatel a k 5. vyročí založení Klubu přátel poezie.Připravil a pozn. napsal Jan Skácel. Praha, Československý spisovatel, 1964. Nestr. (36) s., obálka a typogr. úpr. Oldřich Hlavsa. Vzpomínky a básně: O. Milulášek, J. Hora, Fr. Hrubín, Fr. Halas, J. Šotola, J. Orten, K. Šiktanc, J. Seifert, M. Holub, V. Nezval, J. Skácel, K. Toman. Pův. brož. 188x95 /Ate/


KAMENÍK, JAN: PUBERTÁLNÍ HENOCH. - 1982.

400 CZK

München, Kruh přátel české poezie v zahraničí, Poezie mimo domov, 1982. Edice poezie MERITUM sv. 11. 59 s., redakce, graf. úprava Daniel Strož, č. výt. 4/350. Brož. 170x110 Krásný stav. /Ate/Jan KAMENÍK  (22. 3. 1898, Liberec - 3. 5. 1974), Praha.  Vl. jménem Ludmila Macešková.http://slovnikceskeliteratury.cz/showContent.jsp?docId=764 POEZIE MIMO DOMOV. Exilové nakladatelství zaměřené na exilovou a samizdatovou poezii.http://slovnikceskeliteratury.cz/showContent.jsp?docId=1786  Jan Kameník - Poet or Mystic?http://slovoasmysl.ff.cuni.cz/node/256


NOVOTNÝ, ANTONÍN: STAROPRAŽSKÉ KAPITOLY. - 1999.

150 CZK

Praha, Bystrov a synové, 1999. Přátelé národní knihovničky. Praga Caput Regni sv. 1. 158 s. Brož. 155x110 Krásný stav!


MÁ VZPOMÍNKA Z MLÁDÍ. / MÁ TAKY. - 1961. Chválův tisk.

350 CZK

Svým přátelům k úvaze a pro potěšení. Prosinec 1961. Zkušební, neprodejní tisk z Chválova ručního lisu. 17. s., Jar. Vodrážka: Neznámé arcidílo. Alois Chvála: První máj roku 1890. Dvě celostr. ilustrace. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 150x110


Kandinsky - NĚKOLIK KRESEB; VERŠŮ A MYŠLENEK VASILY KANDINSKÉHO. - 1965.

390 CZK

Vydáno pro přátele k Novému roku 1966. Vydání připravil Antonín Hartmann. Praha; NČSVU; 1965. 38 s. včetně 11 kvalitních reprodukcí celostr. kreseb a 5 v textu; graficky upravil FELIX ŠEJNA. Volné složky v pův. pap. obálce. 240x190


NOVOTNÝ, ANTONÍN: O MLÁDÍ TÉMĚŘ STAROPRAŽSKÉM. - 2000.

150 CZK

Praha, Bystrov a synové, 2000. Přátelé národní knihovničky. Praga Caput Regni sv. 2. 189 s. Brož. 155x110 Krásný stav!


TROCHU HISTORIE O BÍLÉ LABUTI V PRAZE NA POŘÍČÍ. - 1940.

400 CZK

Praha a Olomouc, Bedřich Vaníček, soukromý tisk pro své přátelé k Vánocům a Novému roku 1940. Text a úprava ANTONÍN HRONEK, kresby VĚRA KUTTELVAŠEROVÁ. 11 s. Pův. brož. 160x125 /Ate/


SKOKANOVA DOBRODRUŽSTVÍ. - 1969. Americký film. Autor ČECH. /plakát/

750 CZK

O přátelství chlapce s delfínem. 1969. Americký film. Autor JINDŘICH ČECH. 410x300 Málo patrná stopa po přeložení. /Filmový plakát/


JEMAR: PAN SEVERÝN. - 1947. Kresby PELC.

200 CZK

Jeho podivuhodné názory; dobrodružství a přátelé. Praha; Rudé právo; 1947. 60 s.; kresby A. PELC. Pův. brož. 215x150 /H/


PUŠKIN; ALEXANDR S.: TŘI POHÁDKY. - 1949. Ilustrace VÁCLAV FIALA.

190 CZK

Praha; Státní nakladatelství a Svaz československo-sovětského přátelatví 'Svět sovětů'; 1949. 1. vyd. Přeložil Petr Křička. 63 s.; ilustrace VÁCLAV FIALA. Pův. celopl. vazba. 250x180 /H/


CHALUPNÝ, EMANUEL: LOGIKAVĚD. - 1945.

80 CZK

Praha, Jan Pohořelý, 1945. Edice Přátelství sv. 15. 1. vyd. 89 s., výt. doprovod Jan Konůpek. Volné listy v pap. obálce. 170x120 Nerozřezáno. /H/


RICHARD; J. D.: JAK SE S NIMI SETKÁVÁME. - Dřevoryty J. S. HAUPTMANN. Podpis autora.

400 CZK

Povídky o lásce a přátelství. Vlastním nákladem. Podpis autora. 184 s.; dřevoryty J. S. HAUPTMANN; ex. č. 92/300 na Holandském Japanu. Pův. brož. 205x150


OBRTEL, VÍT: O ZLATOVLÁSCE. - 1940.

3.500 CZK

Praha, nákladem vlastním (Obrtel), 1940. (20) s., kresba VÁCLAV BLAŽEK, upravil Frant. Svoboda, výt. č. 68/110. Volné dvoulisty v pap. obálce. 210x150 /Ant24/ Soukromý tisk pro své přátele k vánocům 1940.


Bouda - BALZAC; HONORÉ DE: NEZNÁMÉ ARCIDÍLO. 3 celostr. mědirytiny; 1x sign.

500 CZK

Dedikace Cyrila Boudy "Lídě Weinfurtrové přátelsky" jeho podpis, dat. 1950. Praha; ČS - SČB; 1950. 56 s.; 5 mědírytin (3 celostr. 140x90 a 2 v úvodu kapitol 67x82) CYRIL BOUDA; mědirytina na front. signovaná. Volné archy v pův. pap. obálce. 180x120 /ant0326/


Sládek, Jos. V. Mělnická balada. S kresbami Karla Svolinského. - 1932.

380 CZK

Soukromý tisk Lobkowiczkého vinařství, pro své přátele a příznivce, k Vánocům 1932. Na Mělníku, Lobkowiczké vinařství, 1932. Vytiskla Průmyslová tiskárna. 44 s., obálka, celostránkové ilustrace a iniciály KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 210x140 Krásný stav! (antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr)


NOVOROČENKA 1941.

145 CZK

Svým příznivcům a přátelům věnuje KRUH SOLISTŮ MĚSTSKÝCH DIVADEL PRAŽSKÝCH.  Praha, Kruh solistů Městských divadel pražských, 1940. Za spolupráce V. Vydry, L. Kulhánka, Vl. Hlavatého, K. Dyrynka. 28 s., v tiráži "Majitelem tohoto neprodejného tisku jest Ing. Julius Myšák". Pův. brož. 215x150 /H/


Samizdat - KLÍMA; LADISLAV: FILOSOFICKÉ LISTY LADISLAVA KLÍMY.

650 CZK

Anonymní strojopisný opis na bílém průklepovém papíře. 65 listů. - před r. 1989.Strojopisný opis podle vyd. z r. 1939, Jan Pohořelý, Edice Přátelství; sv. 2.Šitá brož., slepá obálka (bílý kladívkový pap.), hřbet zpevněný šedou textilní páskou.210x150  /ant0224/


NĚKOLIK BÁSNÍ OD JOHNA DONNA. - 1965.

80 CZK

Praha, Státní nakladatelství krásné literatury a umění, 1965. 1. vyd. Přeložil E.A. Saudek ; doslov Aloys Skoumal. 27 s., obálka a úprava MILAN HEGAR, vydáno pro přátele SNKLU k Novému roku 1965. Pův. brož. 145x190 Opatřeno průhlednou folií. /H/Ate/


FILLA, EMIL: PSÍ PÍSNĚ V BUCHENWALDĚ 1943.

250 CZK

Praha, Jan Pohořelý, 1945. 1. vyd. 20. sv. edice Přátelství. 37 s., reprodukce autorova leptu, upravil JOSEF SONBERG. Pův. brož. 170x125 /H/


HELBICH; PETR. - Bulovka. Bromostříbrná fotografie; kontakt; sign.

1.400 CZK

Bromostříbrná fotografie; kontakt; 120x170; velikost pap. 180x240, sign. vpravo dole, zn. 72-4.  MUDr. Petr Helbich (1929), od poloviny 50 let v těsném, přátelském kontaktu s Josefem Sudkem jako jeho asistent a lékař.


BABLER, OTTO: ŽALTÁŘ KRÁLE DAVIDA. - 1935.

150 CZK

Zvláštní otisk z XLVII. ročenky Dobročinného komitétu v Brně "Chudým dětem" "Bible a český národ". Brno, 1935. "Svým přátelům k vánočním svátkům posílá autor". 7 s., ilustroval Petr Dillinger. Volné listy v pap. obálce. 200x150 /Ate/


Tři lodi. Anglická lidová píseň vánoční. - 1936, Olomouc, B. Valihrach.

450 CZK

Anglickou píseň vánoční přináší Edith Rickert v knize Ancient English Christmas Carols, přeložil Otto F. Babler.  K vánočním svátkům I. P. 1936 vytiskl a vydal Bohuš Valihrach olomoucký knihtiskař pro své přátele v padesáti výtiscích. (IV) s., 1 obr. příloha (barev. dřevoryt Bohuš Valihrach). 180x115 /ant1025/


HELBICH; PETR. - Bulovka. 1973. Bromostříbrná fotografie; kontakt; sign.

1.200 CZK

Bromostříbrná fotografie; kontakt; 88x120; velikost pap. 127x177, sign. vpravo dole "Helbich 73". MUDr. Petr Helbich (1929), od poloviny 50 let v těsném, přátelském kontaktu s Josefem Sudkem jako jeho asistent a lékař.


HELBICH; PETR. - Bez názvu. (Strom). Bromostříbrná fotografie; kontakt; sign.

1.400 CZK

Bromostříbrná fotografie; kontakt; 170x120; velikost pap. 177x127, sign. tužkou na rubu "Praha Helbich 98". MUDr. Petr Helbich (1929), od poloviny 50 let v těsném, přátelském kontaktu s Josefem Sudkem jako jeho asistent a lékař.


Masaryk - T. G. MASARYKŮV NEZNÁMÝ LIST. - 1940.

150 CZK

Praha; soukromý tisk vydali přátelé Evangelického díla; 1940. Úvod J. A. Pellar. (22) s.; úprava RUDOLF HÁLA. Pův. brož. 215x140 /H/


HOFFMEISTER; ADOLF: O NEZVALOVI. - 1961.

170 CZK

Stránky vytržené ze sešitu pamětí. Praha; Československý spisovatel; neprodejný tisk pro své přátele k vánocům 1961. 32 s.; ilustrace ADOLF HOFFMEISTER. Volné listy v pap. složce. 190x240 /H/ant0725/


HOLAN, VLADIMÍR: NOC S OFÉLIÍ. /membra disiecta/ - 1985.

350 CZK

Neprodejný tisk pro spolupracovníky a přátele Violy [...] k nedožitým osmdesátinám Vladimíra Holana ak slavnostnímu představení Noci s Hamletem a Noci s Ofélií ve Viole. Z básníkovy pozůstalosti k vydání připravil a poznámku napsal Vladimír Justl. V Praze, Restaurace a jídelny, 1985. Vytiskl Merkur v Praze. 14. s., v textu faksimile rukopisu Vl. Holana, typografie Hana Blažejová. Náklad 500 výtisků. Volné dvojlisty v pův. pap. ob. 170x145 /ant0823/


Škvor, Vilém: Francie a Paříž, jaká skutečně je. - 1938.

750 CZK

Francie a Paříž v době světové výstavy r. 1937, (obálkový název). Úprava a 16 modře tištěných pérovek A. HERING. Soukromý tisk (Vilém Škvor?) pro přátele dobré knihy. V únoru 1938 vytiskla (dvojbarevný tisk) Politika v oddělení faktora J. Škváry, knihařské práce v oddělení mistra J. Šroma. Pův. celopl. vazba (modré plátno) se stříbrnou ražbou titulu a charakteristickou linií Eiffelovy věže na přední desce. 215x115 Dobře zachováno.


JAROSLAV VODRÁŽKA A ALOIS CHVÁLA. - 1961. Chválův tisk.

350 CZK

JAROSLAV VODRÁŽKA a ALOIS CHVÁLA svým přátelům drobný grafický pozdrav. Úvodní text (4)s. Alois Chvála, 14 drobných čb. dřevorytů (každý tištěný na straně samostatně), hnědě tištěný dřevoryt na ob. a v textu tři drobné viněty Jaroslav Vodrážka. Grafická úprava a tisk: na ručním lisu Alois Chvála. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 150x110 /zbr 0222/


PRVOTINY. Sborník prací spisovatelů a ilustrátorů. - 1961, typo Oldřich Hlavsa.

140 CZK

Praha, SNKLU, 1961. 1. vyd. Pro své přátele k Novému roku 1962. K vyd. připravil Vladimír Justl, úvod napsal Lumír Čivrný. Neprodejný tisk. Typo Oldřich Hlavsa. Pův. brož v pap. složce. 240x155 /Ate//V. Sedláček; Ant. Pelc; L. Čivrný; K. Svolinský; M. Majerová; K. Nový; A. Hoffmeister; J. Weiss; Fr. Tichý; K. Konrád; J. Zrzavý; V. Závada; J. Trnka; J. Taufer; G. Včelička; C. Bouda; Fr. Hrubín; V. Tittelbach; Vl. Rada; J. Glazarová; V. Mašek/


POMOCNÁ KNIHA PRO AUTOMOBILISTY. Příručka pro automobilisty. - (1935).

450 CZK

Příručka pro automobilisty. Věnováno firmou Gumové a balatové závody "Matador" akc. spol. Praha-Bratislava svým zákazníkům, přátelům a zájemcům.Praha - Bratislava, Gumové a balatové závody "MATADOR", kol. 1935. 216 s., 60 vyobr. a 18 tabulek. Pův. brož. 190x120 Horní růžek obálky poškozený, jinak velmi dobře zachováno. /Ate/  Automobily, opravy, údržba, pneumatiky.


OLBRACHT; IVAN: ZAMŘÍŽOVANÉ ZRCADLO. - 1930. 1. VYD. PODPIS AUTORA.

1.500 CZK

Román. Praha, Sfinx, Janda, 1930. Vytiskl A. Wiesner v Praze II. 410. svazek knižnice "Nové cíle", 11. svazek knihovny Pyramida.327 s., typograficky upravil F.J. Müller, dvoubarevný titulní list. Jeden ze 300 přednostních exemplářů s podpisem autora na patitulu. Pův. celopl. vazba. Nepoškozený, dobře zachovalý exemplář. 185x140300 neprodejných výtisků je vydáno a věnováno přátelům nakladatelství Sfinx, každý z těchto přednostních exemplářů je s podpisem Ivana Olbrachta a se jménem majitele přednostního výtisku v tiráži. Tento výtisk je věnován panu Dr. Antonínu Veselému (novinář, spisovatel).


ČESKOSLOVENSKÝ ARCHITEKT 1969, č. 1 - 26 / kompletní ročník (XIII. - XV.)

750 CZK

Čtrnáctideník architektů.Časopis Svazu architektů ČSSR. Praha, Svaz architektů ČSSR, 1969. Redakční kruh: F. Bareš, F. Benš, G. Čelechovský, E. Hlaváček, I. Loos, M. Masák, J. Pechar, Z. Pokorný, M. Gašparec. Každé č. 6 s., dvoučíslo 8 s., graf. úprava J. Weigel. 19 časopisů. 420x300 Velmi dobře zachováno.  /Ate/ /architektura/ Obsahuje mj.: Cesta přátelství - Mexico 1968; Pěší zóny v centrech měst; Dvě otázky politikům o architektuře - Č. Císař, P. Colotka, O. Černík, A. Dubček; Morální kodex architektů; Vila Tugendhat; Wilhelm Holzbauer a diagonála; Zapomenutá škola Otty Wagnera; Kaple Storsand;...


Renč, Vojtěch. Reflexe domova. 1937. / Nezval, Vítězslav. Diabolo. 1926. / Stýblo, M. B. Bloudící motýl. 1941. / Dr. Josef Kořenský: životopisná stať. 1937.

600 CZK

Podpisy autorů: Nezval, Kořenský, Stýblo. - Renč, Vojtěch. Reflexe domova: [básně]. Moravská Ostrava: Knihovna Literárního kruhu, 1937. 63, [I] s. Knihovna Literárního kruhu; [sv. 47].- Nezval, Vítězslav. Diabolo: báseň noci. V Praze: Vaněk a Votava, 1926. [XXIII] s. Olymp; sv. 5. Číslovaný výtisk 29/550 na japanu s podpisem autora v tiráži. Připojen výstřižek z dobového tisku - dva nekrology Viléma Závady a Jana Petrmichla - Vavroušek, Bohumil, ed. Dr. Josef Kořenský: životopisná stať a hrst přátelských vzpomínek k jeho devadesátce. V Praze: Bohumil Vavroušek, 1937. 80, [III] s.  Podpis autora...


FIELDING, HENRY: ESSAY O VKUSU PŘI VÝBĚRU KNIH. - 1940.

350 CZK

Praha, soukromý tisk, 1940. Vytiskl Karel Kryl, Kroměříž. Soukromý tisk k Novému roku 1941 vydal a svým přátelům věnuje ELK. Přeložil Jiří Pober. 14 s., ve front. autorova podobizna podle kresby Williama Hogartha, upravil Oldřich Menhart. Volné dvoulisty v pap. obálce. 180x125 Dobře zachováno. /kniha v obchodě, koupíte bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/ Fielding's seminal essay on literary taste and book selection, originally composed in the 18th century, remains a foundational text for understanding aesthetic judgment in literature. This 1940 Czech edition presents the author's refined observations on...


ČERNÝ MAJESTÁT. - 1978. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Poezie černé Ameriky 20. století. Praha; Československý spisovatel; 1978. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložili Z. Hron; V. Klíma; P. Šrut. 132 s.; obálka; vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 225x170


PRÉVERT; JACQUES: JAKO ZÁZRAKEM. - 1972. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1972. Klub přátel poezie. 1. vyd.; 144 s.; úprava IVAN URBÁNEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195


SHAKESPEARE; WILLIAM: DVOJÍ MAJESTÁT. - 1970. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1970. Klub přátel poezie. 1. vyd. Uspořádal Antonín Přidal. 124 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 210x195


MACHAR; J. S.: PRAVDY ZNAK. - 1982. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1982. Klub přátel poezie. 1. vyd. Uspořádal Bohumil Svozil. 168 s.; úprava MILOSLAV FULÍN. Celopl. vazba s obálkou. 210X195


OVIDIUS: PÍSNĚ LÁSKY A ŽALU. - 1965. Klub přátel poezie. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1965. Klub přátel poezie. Přeložili Rudolf Mertlík a Ivan Bureš. 144 s.; obálka; vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 210x195


VILLON; FRANCOIS: JÁ. - 1964. Klub přátel poezie. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1964. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložil Otokar Fischer. 132 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 205x195


BAUDELAIRE; CHARLES: VÍNO SAMOTÁŘOVO. - 1979. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1979. Klub přátel poezie. 136 s.; ilustrace CONSTANTIN GUYS; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195


HALAS; FRANTIŠEK: HLAD. - 1966. Klub přátel poezie. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1966. Klub přátel poezie. 1. vyd.; uspořádal Ludvík Kundera. 156 s.; ilustrace ZDEŇKA RUSOVÁ; obálka; vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 205x195


TAO: TEXTY STARÉ ČÍNY. - 1971. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1971. Klub přátel poezie. Přeložil Oldřich Král. 144 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 210x200 Zadní strana obálky mírně zašlá, jinak velmi dobře zachováno. /ant/


SAPFÓ: PÍSNĚ Z LESBU. - 1978. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1978. Klub přátel poezie. Přeložil Ferdinand Stiebitz. 152 s.; úprava; obálka a vazba JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 170x130


ABECEDA KVĚTŮ. - 1979. Klub přátel poezie. Kresby EVA HAŠKOVÁ. /poesie/

-,-- CZK / prodáno /

Stolístek z české a světové poezie. Vybral a uspořádal Rudolf Matys. Praha; Československý spisovatel; 1979. Neprodejná členská prémie Klubu přátel poezie. 180 s.; kresby EVA HAŠKOVÁ. Pův. pap. vazba. 190x105


DYK; VIKTOR: OPUSTÍŠ-LI MNE... - 1973. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1973. Klub přátel poezie. 1. vyd. 124 s. textu a 16 s. příloh; typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195


LERMONTOV; MICHAIL: PROMĚNY DÉMONA. - 1967. Klub přátel poezie. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1967. Klub přátel poezie. 1. vyd. 136 s.; obálka a úprava LUCIE WEISBERGROVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195


SOVA; ANTONÍN: POZDRAV BOUŘLIVÉ NOCI. - 1964. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1964. Klub přátel poezie. 1. vyd. 132 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 210x195


JANOVIC; VLADIMÍR: DŮM TRAGICKÉHO BÁSNÍKA. - 1984. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1984. Klub přátel poezie. 140 s. Pap. vazba s obálkou. 155x150


WHITMAN; WALT: ZPÍVÁM O SOBĚ. - 1983. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1983. Klub přátel poezie. Přeložil Ivan Skála. 173 s. Celopl. vazba s obálkou. 155x150 Velmi dobře zachováno.


TISÍC POLIBKŮ. - 1973. Klub přátel poezie. Kresby ANTONÍN PROCHÁZKA.

-,-- CZK / prodáno /

Starořímská milostná lyrika. Praha; Československý spisovatel; 1973. Klub přátel poezie. 120 s.; kresby ANTONÍN PROCHÁZKA. Celopl. vazba s obálkou. 165x125


MAGNETICKÁ POLE. - 1967. Klub přátel poezie. Obálka LIBOR FÁRA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1967. Klub přátel poezie. 1. vyd. Uspořádal Jan Tomeš. 160 s.; obálka; vazba a úprava LIBOR FÁRA. Pův. celopl. vazba s obálkou a gramodeskou. 205x195


VERLAINE; PAUL: PROKLETÍ BÁSNÍCI. - 1966. Klub přátel poezie. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1966. Klub přátel poezie. Úvod F. X. Šalda. Doslov K. Teige. Přeložil A. Kroupa. 112 s. textu a 16 s. příloh; obálka; vazba a úprava JOSEF TÝFA. Celopl. vazba s obálkou. 170x125


Bohemia Sancta. Životopisy českých světců a přátel Božích. - 1989.

-,-- CZK / prodáno /

Redakce Jaroslav Kadlec. Praha, Ústřední církevní nakladatelství, 1989. 293 s. Bibliografie u jednotl. kapitol.  Pův. celopl. vazba s obálkou. Velmi dobrý stav, nečtené.


ŠTYRSKÝ; JINDŘICH: ŽIVOT J. A. RIMBAUDA. - 1972. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Dopisy a dokumenty. Praha; Československý spisovatel; 1972. Klub přátel poezie. 248 s.; obálka a úprava BRONISLAV MALÝ. Celopl. vazba s obálkou. 170x125


BYRON; GEORGE GORDON: POUTNÍK Z ALBIONU. - 1981. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Výbor z díla. Praha; Československý spisovatel; 1981. Klub přátel poezie. Přeložila Hana Žantovská. 208 s.; typo JOSEF TÝFA. Celopl. vazba s obálkou. 230x175 Obálka drobně poškozená, jinak velmi dobře zachováno. /H/


PERSE; SAINT-JOHN: KRONIKA. - 1977. Klub přátel výtvarného umění. Ilustrace JAN SOUČEK.

-,-- CZK / prodáno /

Brno; Klub přátel výtvarného umění; jako prémie pro své členy; 1977. Přeložila Naďa Šimotová. 34 s.; ilustrace JAN SOUČEK; úprava VLASTA BERÁNKOVÁ. Volné dvoulisty v pap. složce. 175x115


MIKULÁŠEK; OLDŘICH: SVLÉKÁNÍ HADŮ. - 1963. Klub přátel poezie. Ilustrace ARNOŠT PADERLÍK. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1963. Klub přátel poezie. 1. vyd. 84 s. textu a 12 s. příloh; ilustrace ARNOŠT PADERLÍK; obálka; vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195


NEZVAL; VÍTĚZSLAV: ABECEDA. - 1960. Kroužek Přátel Krásných Tisků. Kresby V. BUBENÍČEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kroužek Přátel Krásných Tisků; 1960. (12) s.; kresby V. BUBENÍČEK; úprava B. BLAŽEJ. Volné dvoulisty v pap. složce. 120x90


BERÁNCI VLCI ANEB MARCIPÁN A PUMPRNIKL. - 1985. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Německé poezie dvanáctého až devatenáctého století. Praha; Československý spisovatel; 1985. Klub přátel poezie. Přeložil Ivan Wernisch. 184 s. Celopl. vazba s obálkou. 155x160


HORA; JOSEF: ČAS / BRATR MÉHO SRDCE. - 1965. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1965. Klub přátel poezie. 1. vyd. Uspořádal František Hrubín. 144 s.; kresby EMIL FILLA. Celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 210x195


Kuščynskyj - ŠIMON; JOSEF: VYVOLÁVAČ. - 1988. 1. vyd. Klub přátel poezie. Fotografie TARAS KUŠČYNSKYJ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1988. Klub přátel pozie. 1. vyd. 136 s.; fotografie TARAS KUŠČYNSKYJ; typografie PAVEL HRACH. Celopl. vazba s obálkou. 195x150 LEVNÉ KNIHY PRO STUDIUM A SVÁTEČNÍ ZAHÁLKU


SÝS; KAREL: KNIHA PŘÍSLOVÍ. - 1985. Klub přátel poezie. Ilustrace STANISLAV VAJCE.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1985. Klub přátel poezie. 128 s.; ilustrace STANISLAV VAJCE. Celopl. vazba s obálkou. 160x150


SHAKESPEARE; WILLIAM: SONNETS - SONETY. - 1976. Klub přátel poezie. Ilustrace AUBREY BEARDSLEY.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1976. Klub přátel poezie. 180 s.; dvojjazyčné vydání v angličtině a češtině; ilustrace AUBREY BEARDSLEY. Pův. celopl. vazba s obálkou. 225x180


Florian, Jan: Umělecká sbírka Josefa Floriana a okruh jeho přátel. - 2014.

-,-- CZK / prodáno /

Švýcarsko, Ženeva, Krajanské sdružení na podporu české kultury, 2014. 187 s. Pův. brož. 230x240 Stav nové knihy. /Stará Říše/ Kniha v obchodě.  


BROUSEK; ANTONÍN: ZIMNÍ SPÁNEK. - 1991. Klub přátel poezie. Ilustrace VLADIMÍR NOVÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Verše z let 1969-1979. Praha; Československý spisovatel; 1991. 176 s.; ilustrace VLADIMÍR NOVÁK. Celopl. vazba s obálkou. 160x155


BLAKE; WILLIAM: NAPÍŠU BÁSNĚ KYTKÁM NA LISTY. - 1981. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1981. Klub přátel poezie. Přeložil Zdeněk Hron. 212 s. Pap. vazba s obálkou. 170x125


CATULLUS; GAIUS VALERIUS: ZHOŘKLÉ POLIBKY. - 1980. Klub přátel poezie. OLDŘICH HLAVSA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1980. Klub přátel poezie. 144 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x200


MILOSTNÝ HLAS ČESKÉ POEZIE. - 1981. Klub přátel poezie. Ilustrace PAVEL SIVKO.

-,-- CZK / prodáno /

Výbor z české milostné lyriky 19. a 20. století. Uspořádal Václav Kubín. Praha; Československý spisovatel; 1981. Klub přátel poezie. Neprodejná členská prémie. 252 s.; ilustrace PAVEL SIVKO. Pův. pap. vazba,125x90 Velmi dobrý stav.  /ant1123/ Kniha v obchodě, dostupná ihned, bez objednání.


SEIFERT; JAROSLAV: ODLÉVÁNÍ ZVONŮ. - 1967. Klub přátel poezie. Úprava JOSEF TÝFA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1967. Klub přátel poezie výběrová řada sv. 50. 68 s.; obálka; vazba a úprava JOSEF TÝFA; kresba na obálce JAN ZRZAVÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Obálka je poškozená.


ORTEN; JIŘÍ: ČEMU SE BÁSEŇ ŘÍKÁ. - 1967 Klub přátel poezie. Ilustrace JAN KOTÍK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1967. Klub přátel poezie. 1. vyd. 144 s.; ilustrace JAN KOTÍK; obálka; vazba a úprava M. FULÍN. Pův. celopl. vazba s obálkou s mikrodeskou. 205x195 Obálka nepatrně poškozená. /H/


BAUDELAIRE; CHARLES: HOŘKÉ PROPASTI. - 1966. Klub přátel poezie. Úprava OLDŘICH HLAVSA. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1966. Klub přátel poezie. 1. vyd.; 156 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195


KARIBSKÝ MAJÁK. - 1987. Poezie karibské oblasti. Klub přátel poezie. Ilustrace ALEŠ LAMR.

-,-- CZK / prodáno /

Poezie karibské oblasti. Praha; Československý spisovatel; 1987. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložili V. Klíma; M. Bieblová; V. Klíma; I Šmoldas; J. Žáček. 192 s.; ilustrace ALEŠ LAMR. Pap. vazba s obálkou. 160x155 Velmi dobře zachováno.


MATHESIUS; BOHUMIL: ZPĚVY STARÉ ČÍNY. - 1988. Klub přátel poezie. Ilustrace ZDENĚK SKLENÁŘ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1988. 336 s.; ilustrace ZDENĚK SKLENÁŘ. Celopl. vazba s obálkou. 235x150 Velmi dobře zachováno.


PANORAMA. 1971. (6 čísel komplet) - 1971. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Severová/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1971. Řídil J. Wíšo; graf. úprava J. Severová. Rozsah jednoho č. 16 s. 6 sešitů. 280x185


PANORAMA. 1957. (4 čísla komplet) - 1957. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Odvárko/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1957. Řidíl a graf. upravoval St. Odvárko a Jaromír Wíšo. Rozsah jednoho č. 16 s. 4 sešity. 280x185 U okraje dvakrát perforováno.


PANORAMA. 1960. (4 čísla komplet) - 1960. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Odvárko/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1960. Řidíl a graf. upravoval St. Odvárko a Jaromír Wíšo. Číslo 1 - březen 1960 (16 s.); č. 2 - květen 1960 (16 s.); č. 3 - září 1960 (16 s.); č. 4 - listopad 1960 (24 s.). 4 sešity. 280x185 U okraje dvakrát perforováno.


ZÁBRANA; JAN: STRÁNKY Z DENÍKU. - 1968. 1. vyd. Klub přátel poezie. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1968. Klub přátel poezie výběrová řada sv. 54. 1. vyd. 68 s.; typografie OLDŘICH HLAVSA; kresba na obálce RICHARD FREMUND. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125


Kuščynskyj - ŠIMON; JOSEF: VYVOLÁVAČ. - 1988. 1. vyd. Klub přátel poezie. Fotografie TARAS KUŠČYNSKYJ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1988. Klub přátel pozie. 1. vyd. 136 s.; fotografie TARAS KUŠČYNSKYJ; typografie PAVEL HRACH. Celopl. vazba s obálkou. 195x150 LEVNÉ KNIHY PRO STUDIUM A SVÁTEČNÍ ZAHÁLKU


BRUKNER; JOSEF; FILIP; JIŘÍ: VĚTŠÍ POETICKÝ SLOVNÍK. - 1968. Podpis J. Bruknera. Klub přátel poezie. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora - Praha; Československý spisovatel; 1968. Klub přátel poezie sv. 58. 1. vyd. 324 s.; kresba na obálce RICHARD FREMUND; dedikace a podpis J. Bruknera. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x130


BIEBL; KONSTANTIN: NA DRUHÉ STRANĚ SVĚTA. - 1968. Klub přátel poezie. Obálka JAROSLAV FIŠER.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1968. Klub přátel poezie. 1. vyd. 136 s.; obálka; vazba ; předsádky a úprava JAROSLAV FIŠER. Pův. celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 205x195


PROCES DRA KRAMÁŘE A JEHO PŘÁTEL. - 1918 - 1920. Prameny současných dějin českých. /historie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Zd. Tobolka; 1918 - 1920. Prameny současných dějin českých čís. 1. Svazek III. ŘÍZENÍ PRŮVODNÍ; část 2. únor r. 1916 - květen r. 1916. 215 s. Svazek IV. ZÁVĚRČNÉ ŘEČI (PLAIDOYERY); část 2. ZÁVĚREČNÉ ŘEČI OBŽALOVANÝCH. 145 s.; 4 obr. Svazek V. ROZSUDEK PRVNÍ STOLICE; část 1. 142 s. Svazek V. ROZSUDEK PRVNÍ STOLICE; část 2. 205 s. Dobová polopl. vazba. 185x150 Vše v jednom svazku. Na hřbetě poškozená.


PANORAMA. 1962. (4 čísla) - 1962. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Odvárko/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1962. Řidíl a graf. upravoval St. Odvárko a Jaromír Wíšo. Rozsah jednoho č. 16 s. 4 sešity. 280x185 Chybí poslední sešit č. 5; u okraje dvakrát perforováno.


GOLL; IVAN A CLAIRE: MILOSTNÉ PÍSNĚ. - 1971. 1. vyd. Klub přátel poezie. Ilustrace CHAGALL.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1971. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložil Adolf Kroupa. 48 s.; ilustrace MARC CHAGALL. Pův. brož. 210x105


PANORAMA. 1977. (3 čísla) - 1977. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Léblová/Pecka/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1977. Řídila Daniela Léblová; graf. úprava J. Pecka. Rozsah jednoho č. 32 s. Sešit č. 1.; 2.; 3. 280x185


PANORAMA. 1969. (5 čísel) - 1969. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Rombergová/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1969. Řídil J. Wíšo; graf. úprava D. Rombergová. Rozsah jednoho č. 16 s. 5 sešitů. 280x185 Chybí sešit č. 3.


PANORAMA. 1975. (4 čísla) - 1975. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Léblová/Pecka/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1975. Řídila Daniela Léblová; graf. úprava J. Pecka. Rozsah jednoho č. 32 s. 4 sešity. 280x185 Chybí č. 1 a 5.


PANORAMA. 1973. (4 čísla) - 1973. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Léblová/Severová/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1973. Řídila Daniela Léblová; graf. úprava J. Severová. Rozsah jednoho č. 16 s. 4 sešity. 280x185 Chybí č. 3 a 4.


PANORAMA. 1976. (4 čísla) - 1976. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Léblová/Pecka/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1976. Řídila Daniela Léblová; graf. úprava J. Pecka. Rozsah jednoho č. 32 s. 4 sešity. 280x185 Chybí č. 4 a 6.


PANORAMA. 1964. (5 čísel komplet) - 1964. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1964. Řídí J. Wíšo; graf. úprava J. Prchal a St. Kohout. Rozsah jednoho č. 16 s. 5 sešitů. 280x185 U okraje dvakrát perforováno.


RILKE; RAINER MARIA: ... A NA OCHOZECH SMRT JSI VIDĚL STÁT. - 1990. Klub přátel poezie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1990. 384 s.; ilustrace STANISLAV KOLÍBAL. Celopl. vazba s přebalem. 210x140


IVANOV; MIROSLAV: DŮVĚRNÁ ZPRÁVA O KARLU HYNKU MÁCHOVI. - 1977. Klub přátel poezie. Obálka RATHOUSKÝ. /Mácha/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1977. Klub přátel poezie. 396 s.; obálka; úprava a vazba JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125


OKUDŽAVA; BULAT; VYSOCKIJ; VLADIMÍR: KONĚ K NEZKROCENÍ. - 1983. II. sv. Edice Kruhu přátel mladé hudby.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svaz hudebníků; 1983. II. sv. Edice Kruhu přátel mladé hudby. 195 s.; obálka a úprava ALEŠ KREJČA.  Pův. brož. 205x205 Dobře zachovalý exemplář. /0322 antikvariát/


PANORAMA. 1970. (6 čísel komplet) - 1970. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Rombergová/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1970. Řídil J. Wíšo; graf. úprava D. Rombergová. Rozsah jednoho č. 16 s. 6 sešitů. 280x185


PANORAMA. 1968. (6 čísel komplet) - 1968. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Severová/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1968. Řídil J. Wíšo; graf. úprava J. Severová. Rozsah jednoho č. 16 s. 6 sešitů. 280x185


PANORAMA. 1967. (6 čísel komplet) - 1967. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Pražák/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1967. Řídil J. Wíšo; graf. úprava Č. Pražák. Rozsah jednoho č. 16 s. 6 sešitů. 280x185


PANORAMA. 1959. (4 čísla komplet) - 1959. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Odvárko/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1959. Řidíl a graf. upravoval St. Odvárko a Jaromír Wíšo. Rozsah jednoho č. 16 s. 4 sešity. 280x185 U okraje dvakrát perforováno.


PANORAMA. 1958. (4 čísla komplet) - 1958. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Odvárko/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1958. Řidíl a graf. upravoval St. Odvárko a Jaromír Wíšo. Číslo 1 - březen 1958 (16 s.); č. 2 - červen 1958 (16 s.); č. 3 - říjen 1958 (16 s.); č. 4 - listopad 1958 (14 s.). 4 sešity. 280x185 U okraje dvakrát perforováno.


ČEJKA; JAROSLAV: KAPESNÍ SBÍRKA ZÁKONŮ; VĚT A DEFINIC. - 1983. Klub přátel poezie. Ilustrace EDUARD OVČÁČEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1983. Klub přátel poezie. 84 s.; ilustrace EDUARD OVČÁČEK. Celopl. vazba s obálkou. 160x150


PANORAMA. 1965. (6 čísel komplet) - 1965. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Brdlík/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1965. Řídil J. Wíšo; graf. úprava Z. Brdlík. Rozsah jednoho č. 16 s. 6 sešitů. 280x185


PANORAMA. 1961. (5 čísel komplet) - 1961. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Odvárko/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1961. Řidíl a graf. upravoval St. Odvárko a Jaromír Wíšo. Rozsah jednoho č. 16 s. 5 sešitů. 280x185 U okraje dvakrát perforováno.


PANORAMA. 1956. (4 čísla komplet) - 1956. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Odvárko/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1956. Řidíl a graf. upravoval St. Odvárko a Jaromír Wíšo. Číslo 1 - březen 1956 (8 s.); č. 2 - červen 1956 (16 s.); č. 3 - září 1956 (16 s.); č. 4 - listopad 1956 (16 s.). 4 sešity. 280x185 U okraje dvakrát perforováno.


SLÁDEK; JOSEF VÁCLAV: POLNÍ CESTOU. - 1972. Klub přátel poezie. Kresby MIKULÁŠ ALEŠ a LADISLAV STEHLÍK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1972. Klub přátel poezie. 139 s.; kresby MIKULÁŠ ALEŠ a LADISLAV STEHLÍK. Pův. celopl.vazba s obálkou. 205x195


PANORAMA. 1963. (5 čísel komplet) - 1963. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Odvárko/Nerad/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1963. Řídil L. Nerad a J. Wíšo; graf. úprava St. Odvárko. Rozsah jednoho č. 16 s. 5 sešitů. 280x185 U okraje dvakrát perforováno.


JEFFERS; ROBINSON: PASTÝŘKA PUTUJÍCÍ K DUBU. MARA. HŘEBEC GROŠÁK. - 1976. Klub přátel poezie. Ilustrace KAREL ŠAFÁŘ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1976. Klub přátel poezie výběrová řada. Přeložil Kamil Bednář. 120 s.; ilustrace KAREL ŠAFÁŘ; úprava; vazba a obálka JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 225x175


PANORAMA. 1974. (6 čísel + příloha komplet) - 1974. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Léblová/Severová/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1974. Řídila Daniela Léblová; graf. úprava J. Severová. Rozsah jednoho č. 16 s. 6 sešitů + příloha 1954/1974 20 let českého fondu výtvarných umění; text a graf. návrh J. Balák. 280x185


PANORAMA. 1966. (6 čísel komplet) - 1966. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Sekal/Pražák/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1966. Řídil J. Wíšo; graf. úprava Z. Sekal; Č. Pražák. Rozsah jednoho č. 16 s. 6 sešitů. 280x185


ČAPEK; KAREL: FRANCOUZSKÁ POEZIE NOVÉ DOBY. - 1964. Klub přátel poezie. Obálka; vazba a úprava ZDENEK SEYDL.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1964. Klub přátel poezie. 302 s.; obálka; vazba a úprava ZDENEK SEYDL; fronispis HELENA KVĚCHOVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125


CLELAND; JOHN: FANNY HILL. - 1931. Kroužek přátel erotiky a kuriosity Život; soukromý tisk (K.J. Obrátil). /erotika/

-,-- CZK / prodáno /

Erotika - Díl I. – II. Praha; kroužek přátel erotiky a kuriosity Život; soukromý tisk (K.J. Obrátil); 1931. 135 + 111 s.; druhý díl obsahuje 5 obr. příloh. Celopl. vazby. 175x130 Klasické erotické dílo. Další fotografie zde >>


ŠANTÁN S ČERVENOU LUCERNOU ANEB AŤ ŽIJE BAJ-KAJ-LAJ! - 1985. Kuplety; deklamace. Klub přátel poezie. Uspořádal Josef Kotek.

-,-- CZK / prodáno /

Kuplety; deklamace a sólové výstupy z let 1847 - 1919. Praha; Československý spisovatel; 1985. Uspořádal Josef Kotek. 269 s.; typografie MILAN JAROŠ. Celopl. vazba s obálkou. 160x155


SEIFERT; JAROSLAV: ODLÉVÁNÍ ZVONŮ. - 1967. Klub přátel poezie. 1. vyd. Úprava JOSEF TÝFA; kresba JAN ZRZAVÝ; podpis autora. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora; 1. vyd. - Praha; Československý spisovatel; 1967. Klub přátel poezie; výběrová řada sv. 50. 68 s.; obálka; vazba a úprava JOSEF TÝFA; kresba na obálce JAN ZRZAVÝ. Dedikace s podpisem autora; dat. 1967. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125


DEML; JAKUB: MOJI PŘÁTELÉ. - 1947. Obálka JUNOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Tasov; M. R. Junová; 1947. 43 s.; obálka MARIE ROSA JUNOVÁ; úprava GERTRUDA GRUBROVÁ. Pův. brož. 155x110 Nerozřezáno.


KALVODA; ALOIS: PŘÁTELÉ VÝTVARNÍCI. - 1929. Podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Jednota umělců výtvarných; 1929. Vzpomínky a úvahy 1907-1929. 115 s.; podpis autora. Úprava ALOIS CHVÁLA. Pův. papírová vazba. 210x140 Na hřbetě 0.5 cm utrženo.


DEML; JAKUB: MOJI PŘÁTELÉ. - 1917. 3 celostr. dřevoryty FRANTIČEK BÍLEK. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Básně v próse. Dřevoryty F. BÍLEK. Vyd. 2. Jinošov u Náměště nad Oslavou; nákl. vl.; 1917. 58 s.; 3 celostr. dřevoryty FRANTIČEK BÍLEK. Pův. pap. vazba. 145x115. Dole utržený kousek hřbetu (1;7 cm ); jinak v bezvadném stavu.


PLUTARCHOS: PŘÁTELÉ A POCHLEBNÍCI. - 1970. Obálka ŠMERDA. Ilustrace BURANT.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1970. 1. vyd. 248 s.; ilustrace FRANTIŠEK BURANT; obálka a vazba VLADIMÍR ŠMERDA. Celopl. vazba s obálkou. 145x85 Obálka je nepatrně poškozená.


VLADIMÍR BOUDNÍK A PŘÁTELÉ. - Katalog výstavy. 1996.

-,-- CZK / prodáno /

REZERVOVÁNO do 15.4. Katalog výstavy - Okresní vlastivědné muzeum Český Krumlov, 6. října - 26. listopadu 1996. Vydala Ztichlá Klika, Praha 1996. 64 s., autoři textů Josef Kroutvor a Vladislav Merhaut, 38 čb. reprodukcí (Boudník, Bouše, Dočekal, Hamera, Reegen, Rotbauer), grafická úprava Robert V. Novák. Brož. 160x225 Velmi dobře zachováno.


JESTŘÁBE, DÍKY. JAROSLAVU FOGLAROVI HOŠI OD BOBŘÍ ŘEKY A PŘÁTELÉ. - 2000.

-,-- CZK / prodáno /

Sborník vzpomínek uspořádali Jindřich Hojer a Václav Černý.Praha, Ostrov, 2000. 239 s. Pevná vazba. 210x150 Krásný stav. /H/


Picasso a jeho přátelé (Picasso et ses amis) / Fernande Olivierová. - 1949.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil Karel Kupka. Úvod napsal a překlad upravil Jaroslav Procházka. I. vydání. V Praze, Athos, 1949. 174 stran, 8 ilustrací z pův. franc. vyd. Na tit. listu drobné raz. ex libris, červený list lípy, J. M. Tomeše. Pův. brož.  s portrétní fotografií Man Raye na obálce. 215x155 Ve spodním okraji hřbetu drobná ztráta pap., jinak velmi dobře zachováno. /kniha v obchodě 0125/


DEML; JAKUB: MOJI PŘÁTELÉ. - 1989. Malá edice poezie. Ilustrace HELENA KONSTANTINOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1989. Malá edice poezie. 88 s.; ilustrace HELENA KONSTANTINOVÁ. Celopl. vazba. 130x100


DEML; JAKUB: MOJI PŘÁTELÉ. - 1940. Um. celokožená vazba; suché jehly K. SVOLINSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Exemplář č. 1/200Praha; Melantrich; 1940. Edice Krásné tisky Melantricha. 41 s.; 4 celostr. suché jehly KAREL SVOLINSKÝ; v tiráži podpisy Jakuba Demla a Karla Svolinského; ex. číslo 1 z celkového počtu 200 vydaných a číslovaných na ručním papíře Old Holland. Pův. umělecká celokožená vazba s obálkou vzadu vev.; pův. ochranným pouzdrem. 230x180 Velmi dobrý stav!


JOSEF KUDĚLKA – PŘÁTELSTVÍ. Grafická lyrika. - 4 barevné linoryty “Přátelství”. Listy 330x250. /q/ REZERVOVÁNO

-,-- CZK / prodáno /

4 barevné linoryty “Přátelství”. Listy 330x250; vše vpravo dole sign. a dat. 35; vlevo název 'Přátelství'. Každý list s věnováním Vojtěchu Martínkovi; datum (15.8.1945) a podpis. REZERVOVÁNO


DEML; JAKUB: MOJI PŘÁTELÉ. - 1940. Krásné tisky Melantricha; suché jehly KAREL SVOLINSKÝ; podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

4 suché jehly KAREL SVOLINSKÝ - Praha; Melantrich; 1940. Krásné tisky Melantricha; sv. 3. 41 s.; grafická úprava; obálka a 4 celostr. suché jehly KAREL SVOLINSKÝ; ex. 5/200 na ručním papíře Old Holland; podpis výtvarníka a podpis autora v tiráži. Celokožená vazba; obálka vzadu vev. 220x180 - Z povrchu hřbetu barva místy setřená; na rubu předního předsádkového listu (pázdný) dva malé nahnědlé flíčky. REZERVACE 27.7.2012 21:23:32 Další novinky z dnešního dne


DEML; JAKUB: MIRIAM A JINÉ PRÁCE. - 1969. Hrad smrti; Moji přátelé; Pupava. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Hrad smrti; Moji přátelé; Pupava. Brno; Blok; 1969. 1. vyd. 178 s.; úprava VIKTOR ŠAFÁŘ. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x135 Přebal mírně opotřebovaný.


KLÍMA; LADISLAV: BOJ O VŠE. - 1942. Úvahy a korespondence s přáteli z let 1909 - 1917.

-,-- CZK / prodáno /

Úvahy a korespondence s přáteli z let 1909 - 1917. Praha; Pohořelý; 1942. 147 s.; front. Jan BAUCH. Pův. polopl. vazba s obálkou.


Toyen - ŠELEPA, KAREL: JEN PŘÁTELSTVÍ. / 1944.

-,-- CZK / prodáno /

Na patit. věnování autora s jeho podpisem, dat. 25.2. 1946, ilustrace na frontispise s podpisem Toyen. 1. vyd. Praha, Kropáč a Kucharský, 1944. 66 s., obálka, frontispis (sign.) a dvě celostr. ilustrace Toyen, všechny tři il. zn. v desce T. Pův. brož. 220x150


Toyen - ŠELEPA, KAREL: JEN PŘÁTELSTVÍ. / 1944.

-,-- CZK / prodáno /

Kresby a obálka Toyen. 1. vyd. Praha, Kropáč a Kucharský, 1944. 66 s., obálka, frontispis a dvě celostr. ilustrace Toyen. Pův. brož. 220x150


ZEYER, JULIUS: ROMÁN O VĚRNÉM PŘÁTELSTVÍ AMISE A AMILA. - 1940.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Česká grafická Unie, 1940. 239 s., ilustroval ARTUŠ SCHEINER (20 celostr. bar. ilustrací). Pův. celopl. vazba. 285x235


Braunerová - ZDENKA BRAUNEROVÁ PŘÁTELSTVÍ A LÁSKY. - 1996. Katalog výstavy.

-,-- CZK / prodáno /

Katalog výstavy. Praha; Památník Národního písemnictví; 1996. Texty katalogu Iva Janáková; Mariška Sandiford-Pellé; Jan Šícha; Věra Šusová 89 s.; (25) s. obr. příloha; graf. úprava Jana Horáčková. Měkká vazba. 295x210 Velmi dobře zachováno.


KLÍMA; LADISLAV: DUCHOVNÍ PŘÁTELSTVÍ. - 1940. Kresba na titulu FRNTIŠEK TICHÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Vzájemná korespondence Ladislava Klímy s Emanuelem Chalupným a Otokarem Březinou. Uspořádal; úvodem a poznámkami opatřil Jaroslav Kabeš. Praha; Jan Pohořelý; 1940. Přátelství sv. 3. 130 s.; kresba na titulní dvoustraně FRANTIŠEK TICHÝ. Pův. brož. 165x125 Velmi dobře zachováno.


Toyen - ŠELEPA; KAREL: JEN PŘÁTELSTVÍ. - 1944. 1. vyd. Ilustrace TOYEN. Podpis autora. /amar/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kropáč a Kucharský; 1944. 1. vyd. 66 s.; obálka a 3 celostr. ilustrace TOYEN; dedikace s podpisem autora; dat. květen 1944. Pův. brož. 220x150 Kniha opatřena ochranným přebalem transparentmí folie.


KABEŠ; JAROSLAV: LADISLAVA KLÍMY FILOSOFIE ČEŠSTVÍ. - 1945. Edice Přátelství. /filozofie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Jan Pohořelý; 1945. Edice Přátelství sv. 19. 1. vyd. 41 s.; výtvarně doprovodil STANISLAV JEŽEK. Pův. brož. 165x125


KLÍMA; LADISLAV: DUCHOVNÍ PŘÁTELSTVÍ. - 1940. Kresba na titulu FRNTIŠEK TICHÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Vzájemná korespondence Ladislava Klímy s Emanuelem Chalupným a Otokarem Březinou. Uspořádal; úvodem a poznámkami opatřil Jaroslav Kabeš. Praha; Jan Pohořelý; 1940. Přátelství sv. 3. 130 s.; kresba na titulní dvoustraně FRANTIŠEK TICHÝ. Pův. brož. 165x125


SEIFERT; JAROSLAV: S POZDRAVENÍM PŘÁTELSKÝM. - 1996. Kresby GUSTAV FIFKA. Koláže MIROSLAV KLOMÍNEK.

-,-- CZK / prodáno /

Korespondence do Klatov. Vydáno Evou a Janem Kosovými v Klatovech 29. 2. 1996. 36 s.; kresby GUSTAV FIFKA; typografie a koláže MIROSLAV KLOMÍNEK. Ex. č. 166/300. Volné listy v pap. složce. 220x140


BŘEZINA; OTOKAR: HLEDÁNÍ A JISTOTA. - 1946. Edice Přátelství sv. 21. Korespondence: Březina / Theer.

-,-- CZK / prodáno /

BŘEZINA; OTOKAR: HLEDÁNÍ A JISTOTA.1946. Edice Přátelství sv. 21. Korespondence: Březina / Theer.Vzájemná korespondence Otakara Březiny s Otakarem Theerem. Z rukopisů vydal Jaroslav Kabeš. V Praze; Jan Pohořelý; 1946. Edice Přátelství sv. 21. 49 s.; ilustrace a obálka STANISLAV JEŽEK; typografie JOSEF SONBERG. Volné nerozřzané archy v pův. pap. obálce. 165x125


KLÍMA; LADISLAV: FILOSOFICKÉ LISTY LADISLAVA KLÍMY. - 1939. Edice Přátelství; sv. 2; pozn. Jaroslav Kabeš; front. EMIL FILLA. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Jan Pohořelý; 1939. Edice Přátelství; sv. 2. 107 s. Bibliografií a poznámkou o duchovním boji L. Klímy opatřil Jaroslav Kabeš. Kresba na front. EMIL FILLA. Pův. brož. 165x125 - Nerozřezáno; velmi dobrý stav. REZERVACE


Ex libris. - BBB. Věnováno přátelům knih a exlibris na III. sjezdu moravských bibliofilů. Uh. Hradiště 8.VI.1930.

-,-- CZK / prodáno /

Dvoulist (ruč. pap.) s textem a 6 volných listů (5x ruč. pap., 1x filigrán MBM) s exlibris od Vojtěcha Preissiga, Eduarda Miléna, Josefa Vlčka, Rudy Kubíčka (2x) a Emanuela Frinty. Ručně čísl. ex. 116/150. Vytisklo Družstvo knihtiskárny v Hranicích na Moravě. Volně v pův pap. obálce, na přední str. ob. mont. exlibris Rudy Kubíčka. 145x120 Velmi dobrý stav, /121220/  


IV. U KOLÉBKY KŘESŤANSTVÍ. - 1929.

-,-- CZK / prodáno /

Přednášky a rozpravy Společnosti přátel antické kultury. Praha, Společnost přátel antické kultury, 1929. 132 s. a 12 obr. příloh. Polopl. vazba. 185x140


TEIGE, JOSEF; HERAIN, JAN: KAPLE SV. LAZARA NA NOVÉM MĚSTĚ PRAŽSKÉM. - 1901.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Společnost přátel starožitností českých, 1901. Zvl. otisk z Časopisu Společnosti přátel starožitností českých v Praze, roč. 8. 24 s. s půdorysem, situač. plánem a 12 vyobr. Pův. brož. 250x160


STEHLÍKOVÁ; BLANKA: ČEŠTÍ ILUSTRÁTOŘI POHÁDEK. - 1970. Edice Obolos sv. 33. Seznam ilustrátorů pohádek z let 1945 - 1970.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Obolos sv. 33. - Odpověd. red. Antonín Hartmann. Praha; Obelisk; 1970. 30 s.; 22 čb. reprodukcí; grafická úprava STANISLAV ODVÁRKO; dvoubarevný tisk. Seznam ilustrátorů pohádek z let 1945 - 1970. Volné složky v pův. pap. obálce. 210x135 - Klub přátel výtvarnéhu umění. Sekce přátel grafiky a krásné knihy.


POCCI; FRANTIŠEK hrabě: SOVÍ HRAD. - 1912. Knihovna vzorných loutkových her. Jindřich Veselý. /loutkové divadlo/

-,-- CZK / prodáno /

Loutkové divadlo - Praha; Český svaz přátel loutkového divadla redakcí Jindřicha Veselého; 1912. Knihovna vzorných loutkových her č. 8. Přeložil Karel Mašek. 38 s. Pův. brož. 150x115 - Pocci; Franz von; 1807-1876- německý autor loutkových her (Karel Kobrle: František hrabě Pocci; klasik loutkových her).Pocci; Franz von; 1807-1876- německý autor loutkových her (Karel Kobrle: František hrabě Pocci; klasik loutkových her). Český svaz přátel loutkového divadla 1911-192? >>


POCCI; FRANTIŠEK hrabě: ZAJATÝ TUREK - PSANÍ JEŽÍŠKOVI. - 1912. Knihovna vzorných loutkových her. /loutkové divadlo/ REZERVOVÁNO 25.11.2013 10:10:12

-,-- CZK / prodáno /

Loutkové divadlo - Upravil F. Vysoký. Praha; Český svaz přátel loutkového divadla; 1912. Knihovna vzorných loutkových her č. 21. 32 s. Pův. brož. 150x120 Velmi dobře zachováno. - Pocci; Franz von; 1807-1876- německý autor loutkových her (Karel Kobrle: František hrabě Pocci; klasik loutkových her). Český svaz přátel loutkového divadla 1911-192? >> REZERVOVÁNO 25.11.2013 10:10:12


ARISTOTELES: POETIKA. - 1993.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Společnost přátel antické kultury, 1993. Přeložil František Groh. 67 s. Brož. 205x150  /Ate/


PAMÁTCE 'KRÁLE ČESKÝCH HOUSLISTŮ' MISTRA ONDŘÍČKA. III. - 1948. B. Šich. Housle - houslista. /Hudba/

-,-- CZK / prodáno /

Sborník statí o 25 činnosti 'Kruhu přátel; ctitelů a žáků Mistra Frant. Ondříčka'. Uspořádal Mistrův žák Bohuslav Šich. Praha; Nákl. 'Ondříčkova fondu'; 1948. 16 s. textu; 14 s. obr. příloha. Pův. brož. 260x180


AVENTINUM A JEHO KNIŽNÍ VÝTVARNÍCI. / ŠTORCH-MARIEN; OTAKAR. - 1967. Edice Obolos sv. 25. Il. na ob. ADOLF HOFFMEISTER.

-,-- CZK / prodáno /

Obolos sv. 25. - Praha; Nakladatelství československých výtvarných umělců; 1967. Edice Obolos sv. 25. 32 s.; il. ŠÍMA; TICHÝ; HOFFMEISTER; TEIGE; ŠPÁLA; MUZIKA; J. ČAPEK; ZRZAVÝ; MUZIKA; TOYEN; úprava STANISLAV ODVÁRKO; il. na ob. ADOLF HOFFMEISTER; dvoubarevný tisk. Volné složky v pův. pap. obálce. 210x140  - Horní okraj hřbetu otřepený, jinak bez závad./ Klub přátel výtvarného umění. Sekce přátel grafiky a krásné knihy. /


DURYCH; JAROSLAV: SMÍCH VĚRNOSTI. LEGENDA. - 1924. Knihy mladých. Úprava V. H. BRUNNER.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Družstvo Přátel Studia; 1924. Knihy Mladých IV. 38 s.; upravil V. H. BRUNNER. Pův. brož. 150x110


BEZRUČ; PETR: PÍSNIČKY Z GRUNĚ. - 1963. Obálka JAROSLAV OLŠÁK; kresba KAREL SVOLINSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

K pátému výročí úmrtí P. Bezruče připravil Jaroslav Procházka. Frýdek Místek; Kruh přátel Památníku Petra Bezruče; 1963. 8 s.; obálka JAROSLAV OLŠÁK; kresba KAREL SVOLINSKÝ. 4 dvoulisty. 215x150


DURAN; PAVEL: JANEK NA VYSOKÉM UČENÍ V PRAZE. - 1930 (kol.). Erotika; 280 výt.; soukromý tisk; ilustrace. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Erotika - Nedat. (kol.1930). 110 s.; anonymní ilustrace na titulním listu a 8 celostr. Soukromý tisk pro nejužší kruh přátel; 280 výtisků. Pův. brož. 175x130 REZERVACE


MĚŘIČKA; VÁCLAV: RAKOUSKÉ PAMĚTNÍ KŘÍŽE Z VÁLKY 1813 - 1814. - 1985.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Česká spol. přátel drobné plastiky; 1985. 112 s. včetně 40 celostr. bar a čb. vyobrazení. Pův. brož. 210x150


DURYCH; JAROSLAV: OKAMŽIKY Z VÁLEČNÝCH LET. - 1924. Úprava V. H. BRUNNER. /sklad/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Družstvo Přátel Studia; 1924. 51 s.; úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 195x115 /sklad/


PUBLIUS VERGILIUS MARO: ZPĚVY PASTÝŘSKÉ. DROBNÉ VERŠE. VENKOVSKÁ SNÍDANĚ. - 1936. Museion - sbírka překladů. /antika/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Společnost přátel antické kultury; 1936. Museion - sbírka překladů sv. IX. Přeložil Rudolf Kuthan. 95 s. Pův. brož. 195x145 Nerozřezáno.


HYŠMAN; FILIP: NEPRAVÝ CÍSAŘ JOSEF II. - (1912). Knihovna vzorných loutkových her. Jindřich Veselý. /loutkové divadlo/

-,-- CZK / prodáno /

Loutkové divadlo - Praha; Český svaz přátel loutkového divadla redakcí Jindřicha Veselého; (1912). Knihovna vzorných loutkových her č. 9. 39 s. Pův. brož. 150x120


FLOSS; Š.: MEDAILE A PLAKETY PRVNÍHO PRESIDENTA ČSL. REPUBLIKY T. G. MASARYKA. - 1971.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československá spol. přátel drobné plastiky. 1971. 34 s. textu a XXXV s. ilustrací. Pův. brož. 210x150


LANG, ALOIS. - Angelus Silesius: Cherubinský poutník. Úvod do německé mystiky, zvláště do Cherubinského mystika. + Jacopone da Todi. Blázen pro Krista. / 1922.

-,-- CZK / prodáno /

Cherubinský poutník. Výbor. Úvod do německé mystiky, zvláště do Cherubinského mystika.2., opr. vyd. Praha, Ladislav Kuncíř, 1922. 31. kniha Družstva přátel Studia. Dr. Alois Lang, spisy II. 233 s., 3 l. Upravil V.H. Brunner. Vytiskl Frant. Obzina ve Vyškově.Jacopone da Todi. Blázen pro Krista.2., opr. vyd. Praha, Ladislav Kuncíř, 1922. 22. kniha Družstva přátel Studia. 114 s., 1 l. Upravil V.H. Brunner. Vytiskl Frant. Obzina ve Vyškově.Polokožená s vazba, zlacený název na hřbetě, kožené nárožnice, zlacená horní ořízka, zdobený předsádkový papír. 195x125 Krásná, uměleckořemeslná práce! /0322 zbr/  


TŘÍSKA; KAREL: ČERNÍNSKÝ PALÁC V PRAZE. - 1940. Stopami věků. Stavební dějiny jednoho barokního paláce. /pragensie/

-,-- CZK / prodáno /

Stavební dějiny jednoho barokního paláce. Praha; nákl. Společnosti přátel starožitností; 1940. 'Stopami věků'. 60 s. s 8 vyobr. Pův. brož. 205x145


WERNISCH, IVAN: FRC - PŘEKLADY A PŘEKRADY. - 1991.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Československý spisovatel, 1991. 1. vyd. Klub přátel poezie. Výběrová řada. 151 s., typografie Clara Istlerová. Brož. 150x145 Velmi dobře zachováno. /Ate/