Výsledek hledání - kresby
OTA JANEČEK. KRESBY - GRAFIKA. - 1984.
100 CZKKatalog výstavy - Muzeum Dr. A. Hrdličky Humpolec, 1984. 16 s. Volné dvoulisty v pap. obálce. 240x170 /Ate/
HÁLEK; VÍTĚZSLAV: DVĚ KŘÍDOVÉ KRESBY. - 1960. Edice Skvosty. Kresby VOJTĚCH SEDLÁČEK.
200 CZKPoldík rumař. 'Študent' Kvoch. Praha; SNKLHU; 1960. Edice Skvosty sv. 20. 146 s.; kresby VOJTĚCH SEDLÁČEK; úprava a vazba OLDŘICH MENHART. Pův. celokožená vazba. 145x105
WERICH, JAN: KRESBY. - 1991.
100 CZKPraha, Československý spisovatel, 1991. 88 s., obálka a úprava Milan Pašek. Brož. 180x160 /H0724/
MAGDALENA CUBROVÁ OBRAZY A KRESBY. - 1979.
500 CZKVýstavní plakát. Galerie umění v Karlových Varech, prosinec 1979 - leden 1980. Foto: E. Einhorn, úprava:M. Albich. 800x600
GRUŠA; JIŘÍ: DOTAZNÍK. - 1990. Kresby JAN SOUČEK.
95 CZKANEB MODLITBA ZA JEDNO MĚSTO A PŘÍTELE. Brno; Atlantis; 1990. 1. vyd. 192 s.; kresby JAN SOUČEK. Celopl. vazba s obálkou. 210 x150
DENKSTEIN, VLADIMÍR: VÁCLAV HOLLAR - KRESBY. - 1977.
250 CZKPraha, Odeon, 1977. Mistři světové kresby sv. 14. 1. vyd. 216 s. ( 44 vyobr. v textu, 79 reprodukcí na přílohách z toho 8 bar.), obálka, vazba a úprava Milan Grygar. Celopl. vazba s obálkou. 310x240 /H/
JEMAR: PAN SEVERÝN. - 1947. Kresby PELC.
200 CZKJeho podivuhodné názory; dobrodružství a přátelé. Praha; Rudé právo; 1947. 60 s.; kresby A. PELC. Pův. brož. 215x150 /H/
ERBEN; ROMAN: NEILUSTRACE. Kresby a texty. - 1974.
700 CZKPraha; PNP; 1974. Nestr.; (20) s. včetně obálky; čb. ilustrace ROMAN ERBEN. Volné složky v pův. pap. obálce. 240x155 Vyšlo k výstavě v Kabinetu knižní kultury PNP od 25. 4. do 9. 6. 1974. (antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr)
SVĚTLÁ; KAROLINA: HUBIČKA. - 1939. Kresby RAMBOUSKOVÁ.
85 CZKPraha; L. Mazač; 1939. 58 s.; úprava A. B. KOHOUT; kresby LUDMILA RAMBOUSKOVÁ. Pův. brož. 240x160/H/
NEJEDLÝ, ZDENĚK: KRESBY BEDŘICHA SMETANY. - 1925.
80 CZKK oslavě jubilea Smetanova 1824-1924. Praha, Umělecká Beseda, 1925. (5) s. text, (22) obr. příloha. Pův. brož. 190x130 /H/
SEIFERT; JAROSLAV: OSM DNÍ. - 1968. Kresby JOSEF ČAPEK.
120 CZKPraha; Československý spisovatel; 1968. 24 s.; kresby JOSEF ČAPEK; typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. brož. 235x160 /H/ate0123/
MIKULÁŠ GALANDA OBRAZY A KRESBY. - 1980.
1.500 CZKVýstavní plakát. Galerie umění Karlovy Vary, 28. srpna - 28. září 1980. 780x580
GERSZIOVÁ; TERÉZ: DVĚ STOLETÍ NIZOZEMSKÉ KRESBY. - 1983.
350 CZKVybraná díla mistrů 16. a 17. století. Praha; Odeon; 1983. 1. vyd. Přeložila Miloslava Neumannová. 64 bar. a 18 čb. reprodukcí. Celopl. vazba s obálkou. 305x240 Krásný stav.
ARBES, J.: POVÍDKY A KRESBY. I - 1884. 1. vyd.
1.500 CZKPraha, A. Reinwart, 1884. Reinwartova sbírka zábavných spisů VI. Pořadatel Pavel Albieri. 246 s. Pův. celopl. zdobená vazba. 145x110 V titulním listu kousek pap. odstřižený (mimo text), vazba mírně rozvolněná, listy zažloutlé, desky dobře zachovalé. /vystaveno v obchodě, koupíte bez objednání/
SEDLOŇ; MILOŠ: MÁTA PEPRNÁ. - 1944. Kresby; obálka ZDENĚK SEYDL.
450 CZKTřebechovice; Ant. Jandourerk; 1944. 1. vyd. 68 s.; obálka; titulní list; 15 celostr. a 25 ilustrací v textu ZDENĚK SEYDL. Pův. brož. 180x130 /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/
Václav Tikal. Obrazy a kresby. 1941 - 1957.
450 CZKPraha, Galerie Československý spisovatel, leden 1958. Text: "Dějiny moderního umění nekončí rokem 1938", Vratislav Effenberger, 12 čb. reprodukcí na 8 stranách a jedna na obálce, seznam 78 vystavených prací. Pův. brož. 200x190 + pozvánka na výstavu (čtvrtek 2. ledna 1958). Velmi dobrý stav. Skupina Ra / surrealismus
HALAS; FRANTIŠEK: STARÉ ŽENY. - 1947. Kresby KAREL ČERNÝ.
280 CZKPraha; Literární klub Máj; 1947. 43 s.; kresby KAREL ČERNÝ. Pův. brož. 255x180 /H/
JOHN; JAROMÍR: LAJTNANT ZLATÍČKO. - 1930. Kresby AL. MORAVEC.
250 CZKPraha; V. Neubert a synové; 1930. 29 s.; kresby AL. MORAVEC; úprava VIL. AMBROSI; tištěno na ruč. pap. Pannekoek. Pův. brož. 215x155 /H/
HALAS; FRANTIŠEK: STARÉ ŽENY. - 1947. Kresby KAREL ČERNÝ.
280 CZKPraha; Literární klub Máj; 1947. 43 s.; kresby KAREL ČERNÝ. Pův. brož. 255x180
Filla - AKVARELY A KRESBY EMILA FILLY. - 1958.
90 CZKKatalog výstavy - Praha, Výstavní síň Lidové demokracie, říjen 1958. Text František Dvořák. (12) s. Volné dvoulisty. 210x150 /H/
Václav Tikal. Obrazy a kresby. 1941 - 1957.
350 CZKPraha, Galerie Československý spisovatel, leden 1958. Text: "Dějiny moderního umění nekončí rokem 1938", Vratislav Effenberger, 12 čb. reprodukcí na 8 stranách a jedna na obálce, seznam 78 vystavených prací. Pův. brož. 200x190. Velmi dobrý stav. Skupina Ra / surrealismus /Ate/
Konstantinová - HELENA KONSTANTINOVÁ: OBRAZY-KRESBY-GRAFIKA-ILUSTRACE. - 2006.
290 CZKPraha; Vyšehrad; 2006. 159 s. V publikaci jsou zastoupeny texty Jana M. Tomeše ze zahájení výstavy v Mělníku; 1975 a ze zahájení výstavy v Zámecké galerii v Příbrami; 1984; text Milana Pitlacha; Šanghaj 2005. Texty básní Jaroslava Seiferta a Bohuslava Reynka'--Tiráž -- Životopisná data; přehled výstav a zastoupení ve sbírkách. Celopl. vazba s obálkou. 295x240 Velmi dobře zachováno.
KONRÁD; KAREL: BŘEH SNŮ. - 1970. Kresby TICHÝ. /60/
100 CZKPraha; Československý spisovatel; 1970. 85 s.; kresby FRANTIŠEK TICHÝ; typografie OLDŘICH HLAVSA. Pův. brož. 205x110 /H/
ŠPÁLOVÁ; SONJA: KNÍŽE BÁSNÍKŮ. - 1941. Kresby VÁCLAV MAŠEK.
185 CZKMáj - Smrt. Praha; LUK; 1941. (40) s. včetně obálky; kresby a úprava VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 260x205 /H/
BEDNÁŘ; KAMIL: VÁNOCE V ČECHÁCH. - 1941. Kresby MIROSLAV TRUKSA.
70 CZKPraha; Václav Petr; 1941. 27 s.; kresby MIROSLAV TRUKSA. Pův. brož. 240x155 /H/
Emanuel Ranný. Obrazy - grafika - kresby / Jiří Hlušička. - 2003.
200 CZKVydáno při příležitosti jubilejní výstavy k devadesátinám E. RannéhoŽivotopisná data, přehled výstav a zastoupení ve sbírkách, anglické resumé.[Tišnov], Sursum, 2003. [102] s., barev. a čb. il. Pův. brož. 210x190 /Ate/
Delacroix - PETROVÁ; EVA: DELACROIX A ROMANTICKÁ KRESBA. - 1989. Obálka MILAN GRYGAR. Mistři světové kresby.
250 CZKPraha; Odeon; 1989. Mistři světové kresby sv. 20. 1. vyd. 93 s.; text; 76 čb. a 20 bar. vyobrazení; bibliogr.; odkazy na lit.; životopisné údaje. Celopl. vazba s obálkou. 315x240
Jiří Švengsbír. 2 sign. kresby tužkou + katalog s podpisem.
1.800 CZK- EFORIE. Kresba tužkou, sign., dat. 19.8. 1958. Papír 200x147 (město v Rumunsku) - STROM U VODY. Kresba tužkou, sign., dat. 21.7. 1952. Papír 140x104 (město v Rumunsku). - JIŘÍ ŠVENGSBÍR KRESBY. Katalog výstavy. Hollar 1963. S podpisem Jiřího Švengsbíra na titl.
EMIL FILLA - - Obrazy a kresby dosud nevystavené z let 1938 - 1939.
150 CZKPraha; S.V.U. Mánes;1945. Nestránkováno (18 s. textu + 4 vyobrazení na přílohách). Text: Fr. Halas a Vincenc Kramář. Pův. brož. 205x150
Trnka - HLÁVKA; MILOŠ: KORMORÁN. - 1943. Kresby JIŘÍ TRNKA.
250 CZKPraha; V. Šmidt; 1943. Edice Kytice sv. XVI. 1. vyd. 183 s.; kresby a úprava JIŘÍ TRNKA. Pův. brož. 230x150
JOHN; JAROMÍR: ZBLOUDILÝ SYN. - 1934. Podpis autora. Kresby JUSTITZ.
350 CZKPodpis autora - Historie jednoho člověka. Praha; Borový; 1934. Vytiskli offsetem a hlubotiskem V. Neubert a synové. 48 s.; kresby ALFRÉD JUSTITZ; dedikace a podpis autora. Pův. brož. 210x135
ZAHÁLKA; FRANTIŠEK: TRAKTÁT O PÍSMU. - 1937. Kresby VLADIMÍR JÁNSKÝ.
170 CZKPraha; knihtiskárna 'Politika'; 1937. 11 s.; kresby VLADIMÍR JÁNSKÝ. Pův. brož. 205x150 /antikvariát 0624/
MALÝ; R. I.: SVĚTLO V TMÁCH. - 1937. Kresby F. KOBLIHA.
300 CZKPraha; Vyšehrad; 1937. 58 s.; tři kresby F. KOBLIHA. Pův. brož. 205x135 /H/
ODPICH. - 1965. Povídky; kresby; básně; scénky; písně; fotografie. /60/
250 CZKSoubor prací začínajících autorů ze středních Čech. Povídky - kresby - básně - scénky - písně - fotografie. Praha; Orbis; 1965. 1. vyd. 236 s.; úprava VĚRA SUCHÁNKOVÁ. Pův. celopl. vazba. 210x150 /H/
HRUBÍN; FRANTIŠEK: NEFRITOVÁ FLÉTNA. - 1978. Květy poezie. Kresby VODÁKOVÁ. /poesie/
120 CZKPřeklady starých čínských básníků. Praha; Mladá fronta; 1978. Květy poezie sv. 130. 136 s.; vazba; kresby SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. pap. vazba v ochranné folii. 150x100
FRANTIŠEK JANOUŠEK. OBRAZY A KRESBY 1929 - 1942. Dům umění, 1985.
140 CZKKatalog výstavy - Brno, Dům umění, 21. května - 30. června 1985. 20 čb. reprodukcí, graf. úprava katalogu Jiří Stejskal. Sešit. 200x200 /Ate0925/
Švabinský - MAX ŠVABINSKÝ: KRESBY A GRAFIKA. Katalog výstavy. 1961.
350 CZKPodpis Maxe Švabinského a Zuzany Švabinské.Katalog výstavy - Okresní vlastivědné muzeum v Prostějově květen 1961. Text Zuzana Švabinská. 9 s. textu a 8 obr. příloh, na titulním listu podpis Maxe Švabinského, za textem dedikace s podpisem Zuzany Švabinské, dat. 14. V. 61. Brož. 200x145 /Ate/
Štika - KAREL ŠTIKA. GRAFIKA, ILUSTRACE, KRESBY. Katalog výstavy. 1974.
150 CZKCyklus výstav Švabinského žáci. Okresní vlastivědné muzeum v Prostějově 18. 1. - 17. 2. 1974. Úvodní text Ludvík Páleníček. Brož. 200x180 /Ate/
EDDA - BOHATÝRSKÉ PÍSNĚ. - 1942. Kresby ANTONÍN STRNADEL. (bez obálky).
200 CZKPraha; ELK; 1942. Ze staré severštiny přeložil Emil Walter. 194 s.; obálka; vazba; 27 pérových kreseb a 12 litografií ANTONÍN STRNADEL. Pův. polopl. vazba s obálkou. 270x190. Obálka na zadní straně mírně poškozena (2 cm ztráta papíru), jinak velmi dobře zachováno. /H/
ČIŽMÁŘ; JAROSLAV: KAPITOLY O VÍNĚ. - 1945. Kresby L. HORÁK. /víno/gastronomie/
480 CZKPraha; Živnotisk; 1945. 1. vyd. 92 s.; kresby L. HORÁK; graf. úprava J. E. ŽOHA. Pův. brož. 220x155 Z rubu přední ob. mont. ex libris Bohumila Mazla, majitele legendární prvorepublikové vinárny U Mázlů na Malé Straně. Dnes se vinárna na Maltézském nám. jmenuje U malířů. OBSAH: Naše vinařství. / Sklep, jeho zařizeni a udržování / O sudech / Kvašeni vína / Zrání a školení vína / Dolévání sudů. / Nemoci, nedostatky a vady vína / Čeření a krášlení vína / Síření vína / Vína láhvová a vína v lahvích /...
Sivko - MÍČKO, MIROSLAV: VÁCLAV SIVKO - KRESBY. / 1957. Současné profily sv. 4.
140 CZKPraha, ČSVU, 1957. Současné profily sv. 4. 1.vyd. 34 s. s 33 vyobr. a 1 bar. příloha. Pův. brož. 210x150 /ant0823/
PAPYRUS VEZÍRA PTAHHOTEPA. - 1971. Lyra Pragensis. Zbyněk Žába. Kresby JOSEF LIESLER.
250 CZKPraha; Lyra Pragensis; 1971. Lyra sv. 4. 1. vyd. Přeložil Zbyněk Žába. 77 s.; 6 kreseb; vazba a předsádky JOSEF LIESLER. Pův. celokožená vazba v pap. pouzdře. 75x75 /ant/
Tittelbach - KONRÁD; KAREL: ROBINSONÁDA. Nová edice Hyperionu. Kresby V. TITTELBACH. / 1926.
500 CZKPraha, Janská, 1926. Nová edice Hyperionu sv. 2. 76 s., kresby V. TITTELBACH, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 185x130 Opatřeno průhlednou folií, na horním rohu obálky stopy po přeložení. /Ate/
ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ 1923. - 1923. Ročník VI. Kresby SLAVOBOJ TUZAR.
450 CZKPraha; Spolek faktorů knihtiskáren v Českoslov. rep.; 1923. 248 s.; úprava JAROSLAV BERNAT; kresby a předsádka SLAVOBOJ TUZAR. Pův. celopl. vazba. 200x150
MEZNÍK VELKÉ EVROPY. MOHYLA MÍRU U PRATCE. - 1933. Kresby J. KACHLÍK.
600 CZKVyškov - Drnovice; J. A. Klíč; 1933. Přehlédl F. C. Župka. 58 s.; kreby J. KACHLÍK. Volné dvoulisty v pap. obálce. 315x215 Obálka na horním okraji mírně otřepená. /Ate/
Honty - KRESBY A PLASTIKY ŽÁKŮ JANA ŠTURSY. - 1964. Fotografie HONTY.
800 CZKSoubor 12 pohlednic TIBORA HONTYHO. Praha; Orbis; 1964. Národní galerie v Praze. Úvodní studii napsal Jindřich Hrouda; fotografie TIBOR HONTY. Text a 12 volných pohlednic v pap. obálce. 150x110
VOKÁČ; KAREL: UTKÁNO Z DÝMU. - 1944. Obálka a kresby JOSEF HOCHMAN.
90 CZKPraha; Národní práce; 1944. 86 s.; obálka a kresby JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 210x140
HOŘEŠOVSKÝ; MÍLA: KONEC LÉTA. - 1934. Podpis autora; kresby A. V. HRSKA.
700 CZKPraha; vlastním nákladem; zasílá: Bohumil Hladký; 1934. 13 s.; kresby A. V. HRSKA. Podpis autora. Pův. brož. 210x130
NENÍ-LI KNIHA ZRCADLEM. - 1967. Kresby a grafická úprava Z. BOUŠE. /60/
80 CZKPraha; Svoboda; 1967. Výběr aforismů a myšlenek z děl světového písemnictví z chystané knihy Miroslava Zůny Člověk v zrcadle. Kresby a grafická úprava Z. BOUŠE. Pův. brož. /H//atčk26/
POZDRAVY MLÁDÍ A NADĚJE. - (1946). Obálka a průvodní 4 kresby KAREL SVOLINSKÝ.
150 CZKVerše mladých českých básníků z nových rukopisných sbírek. Praha; Jos. R. Vilímek; (1946). Uspořádal a předmluvu napsal J.B. Čapek. 24 s.; obálka a průvodní 4 kresby KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 220x135 /H/
PLANETARIUM ČILI STOLETÝ KALENDÁŘ JOSEFA HLADKÉHO. - 1931. JOSEF HLADKÝ. Kresby KAREL SVOLINSKÝ.
490 CZKHranice; Josef Hladký; 1931. 10. soukromý tisk s přáním radostného nového roku 1931. Text sepsal B B B. ( 24 s.); kresby a úprava KAREL SVOLINSKÝ; vytisklo Družstvo v Hranicích Bertholdovým groteskem 250 výt.nečíslovaných. Pův. brož. 200x140 Nerozřezáno. /atečk/
PREISS; PAVEL: ITALŠTÍ UMĚLCI V PRAZE. - 1986. Kresby MICHAL BRIX. Renesance; manýrismus; baroko. Pragensia.
280 CZKRenesance; manýrismus; baroko. Praha; Panorama; 1986. 548 s. včetně 145 vyobrazení; 8 s. bar. obrazové přílohy; kresby MICHAL BRIX; rus. a franc. Celopl. vazba s obálkou. 240x170 Velmi dobře zachováno. /H/
Tichý - DVOŘÁK, FRANTIŠEK: FRANTIŠEK TICHÝ - KRESBY. - 1959. Současné profily sv. 15.
120 CZKPraha, ČSVU, 1959. Současné profily sv. 15. 1.vyd.36 s. s 35 vyobr. a 1 bar. příloha. Pův. brož. 210x150 /ant0823/ate/
KOPTA; JOSEF: JEDINÁČEK DAMIAN. - 1957. Litografie (sign.) a 3 kresby CYRIL BOUDA.
470 CZKVeršovaná povídka. Praha; Spolek českých bibliofilů v nakl. Československý spisovatel; 1957. 1. vyd. 103 s.;sign. litografie ve front.; 3 kresby a úprava CYRIL BOUDA. Volné listy v pův. pap. ob. 180x120 - Nerozřezáno. /H/
PROCHÁZKA; FRANTIŠEK S.: PÍSNIČKY KOVÁŘOVA SYNA. - (1908). Kresby VIKTOR OLIVA. Podpis autora.
600 CZKPraha; Vilímek; (1908). Tiskla Unie v Praze. Dedikace autora Vojtěchu Martínkovi "výměnou za Cesty a na památku", podpis dat. 11.3.1910, 96 s.; kresby V. OLIVA. Na předním přídeští dřevorytové ex libris V. Martínka. Pův. polopl. vazba. 235x180 /1221 antikvariát/ wikipedia - Vojtěch Martínek wikipedia - František Serafínský Procházka wikipedia - Viktor Oliva
TÁBORSKÝ; FRANTIŠEK: O RUSKÉM DIVADLE. - 1935. Kresby K.SVOLINSKÝ; úprava METHOD KALÁB.
170 CZKPraha; Radhošť; 1935. 50 s.; kresby K.SVOLINSKÝ; úprava METHOD KALÁB. Pův.brož. 155x100
Štika - KAREL ŠTIKA. GRAFIKA, ILUSTRACE, KRESBY. 1972. Katalog výstavy. Podpis Karla Štiky.
200 CZKCyklus výstav Švabinského žáci. Výbor pro oslavy 100. narozenin Maxe Švabinského. Kroměříž 17. srpna - 7. září 1972. Text Ludvík Páleníček. 6 s., podpis Karla Štiky. Složený list. 215x150 /Ate/
JOSEF ISTLER. OBRAZY-KRESBY-GRAFIKA Z LET 1939-1989. Galerie Fronta. 1989.
650 CZKS podpisem Josefa Istlera.Na rubu text a čb. reprodukce. Oboustranný plakát 440x310.
Tichý - DVOŘÁK, FRANTIŠEK: FRANTIŠEK TICHÝ - KRESBY. / 1959. SOUČASNÉ PROFILY SV. 15.
250 CZKPraha, ČSVU, 1959. Současné profily sv. 15. 1.vyd.36 s. s 35 vyobr., ,1 bar. příloha a volný dvoulist s textem v němčině, angličtině, francouzštině a ruštině. Pův. brož. 210x150 Krásný stav! /ate0324/
Liesler - HLAVÁČEK, ZDENĚK: JOSEF LIESLER - KRESBY. - 1957. Současné profily sv. 2.
140 CZKPraha, ČSVU, 1957. Současné profily sv. 2. 1.vyd. 32 s. s 39 vyobr. a 1 bar. příloha. Pův. brož. 210x150 /ant0823/
ALMANACH ČESKÉ KNIHY 1942. - 1942. Obálka CYPRIÁN MAJERNÍK. Kresby perem VÁCLAV MAŠEK.
100 CZKPraha; Svaz českých knihkupců a nakl.; 1942. 1. vyd. 175 s.; obálka CYPRIÁN MAJERNÍK; kresby perem VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 210x155 Nerozřezáno. /H/
VEJRYCHOVÁ B. - SOLAROVÁ: NEDOŠÍNSKÝ HÁJ. - 1950. Akvarelové studie a kresby VEJRYCHOVÉ-SOLAROVÉ.
300 CZKPraha; Orbis; 1950. 1. vyd.; podpis Vejrychové. 105 s.; akvarely a kresby VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ; výňatky ze spisů A. Jiráska; J. Seiferta; J. Hory... Úprava ZDENĚK ROSMANN. Polopl. vazba. 235x160
SERNA; RAMÓN GÓMEZ DE LA: CO VYKŘIKUJÍ VĚCI. GREGERIE. - 1985. Kresby JOAN MIRÓ.
120 CZKPraha; Odeon; 1985. Přeložil Josef Forbelský. 161 s.; kresby JOAN MIRÓ. Pap. vazba s obálkou. 145x85
KOŽÍK; FRANTIŠEK: PROČ MELUZÍNA PLÁČE. - 1943. 1. vyd. Podpis autora. Kresby BRUN.
500 CZKPodpis autora - Praha; R. Kmoch; 1943. 1. vyd. 49 s.; kresby (6 barev. celostr.) a úprava RICHARD BRUN; dedikace a podpis autora; dat. 25. 1. '44. Pův. brož. 265x190 Velmi dobře zachováno.
KOŽÍK; FRANTIŠEK: HLEDÁM MARII ROMANOVOU. - 1941. Klub 777 bibliofilů. Kresby OTAKAR MRKVIČKA.
350 CZKPraha; Kmoch; 1941. Klub 777 bibliofilů. 48 s.; kresby a úprava OTAKAR MRKVIČKA. Pův. polopl. vazba. 210x145
ČELAKOVSKÝ; FRANTIŠEK L.: OHLASY PÍSNÍ RUSKÝCH. OHLASY PÍSNÍ ČESKÝCH. - 1959. Kresby ALEŠ. Edice Skvosty. /poezie/
180 CZKPraha; SNKLHU; 1959. Edice Skvosty sv. 15. 198 s.; kresby MIKOLÁŠ ALEŠ; úprava a vazba OLDŘICH MENHART. Pův. celokožená vazba. 145x105 Velmi dobře zachováno.
KŘIČKA; PETR: BÍLÝ ŠTÍT. - 1944. Obálka JAROSLAV ŠVÁB. Podpis autora. Kresby JOSEF VACKE.
180 CZKBásně. Praha; Kvasnička a Hampl; 1944. 83 s.; obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB; kresby JOSEF VACE; podpis autora. Pův. brož. 190x135 Nerozřezáno. /H/
Ota Janeček. Kresby, kvaše 1943-45. XXXVI. výstava Pošovy galerie. 25. říjen - 18. listopad.
300 CZKÚvodní text Otta Mizera, 12 celostr. čb. vyobrazení, čtyřstránkový seznam 114 děl (název, technika, rozměry, ceny). Seznam výstav O.J. Pův. brož. 205x150 Velmi dobrý stav.
ZALOŽENÍ PRAŽSKÉ UNIVERSITY KARLOVY 1348 - 1948. - Klika: Kníže míru. Kresby ZDENĚK GUTH-DOBROVSKÝ.
80 CZKVýňatek z knihy Josefa Klika: Kníže míru. Praha; Jaromír Mrskal. Kresba a úprava ZDENĚK GUTH-DOBROVSKÝ. Složený list v pap. obálce. 215x140 /H/
O'DONNELL; EDWIN P.: ZELENÉ BŘEHY. - 1941. ELK. Obálka JAROSLAV ŠVÁB. Kresby VÁCLAV KOCOUREK. /sv/
400 CZKPraha; ELK; 1941. Přeložil Karel Kerouš. 305 s.; kresby v titulu a závěru knihy VÁCLAV KOCOUREK; obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB; úprava STANISLAV KOHOUT. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x140 /H/
GEORGE GROSZ. - 1965. Humor a kresby. Úvod Alexej Klusák. Obálka a úprava LIBOR FÁRA.
300 CZKPraha; SNKLU; 1965. Humor a kresby sv. 2. 1. vyd. Úvod Alexej Klusák. 139 s.(frontispic; 112 reprodukcí a 6 bar. obr. příloh); obálka a úprava LIBOR FÁRA. Pův. brož. 175x155
IN MEMORIAM JOSEFA HORY. - 1945. Kruh Přátel Dobré Knihy v Kolíně. Kresby JAR. MENTL.
250 CZKKolín; J. L. Bayer; 1945. Kruh Přátel Dobré Knihy v Kolíně. 73 s.; Kresby JAR. MENTL; úprava FR. Z. FRANZ. Pův. brož. 215x145 /H/
BRUNNER; VRATISLAV HUGO: EPICKÁ IMPROVISACE O KRÁLI SOBIÁŠI. - 1925. Kresby V. H. BRUNNER. Aventinum.
600 CZKPraha; Aventinum; 1925. 1. sv. knihovny Miscelanea privata. XXII. dvoulistů; ex. č. 322/350; vytiskl M. Knapp v Karlíně. Volné doulisty v pap. složce. 300x225 Velmi dobře zachováno. /antikvariát 0126vtr/
LERMONTOV M. J.: PÍSEŇ O CARU IVANU VASILJEVIČI. - 1941. Kresby ZDENĚK KRATOCHVÍL. Matheius; Menhart.
180 CZKMladém gardistovi a smělém kupci Kalašnikovu. Praha; ELK; 1941. Přeložil Boh. Matheius. 29 s.; 11 kreseb ZDENĚK KRATOCHVÍL; úprava OLDŘICH MENHART. Pův. brož. 240x175 Nerozřezáno
BENEŠ BUCHLOVAN; BEDŘICH: JÁCHYM; TOVARYŠ HOUSLAŘSKÝ; NA ZKUŠENÉ. - 1942. Edice Kytice. Kresby s podpisem KAREL SVOLINSKÝ.
800 CZKBáseň. Praha; Vilém Šmidt; 1942. Edice Kytice sv. XIV. Vytisklo Družstvo knihtiskárny v Hranicích na Moravě. 71 s.; kresby a typografická úprava KAREL SVOLINSKÝ; celostr. il. ve frontspice signovaná. Pův. brož. 230x150
MORAVCOVÁ; JANA: CESTOPISY SRDCE. - 1980. Lyra Pragensis; celokožená vazba. Kresby JIŘÍ SVOBODA. /Miniature edition/t/poezie/
200 CZKVýbor veršů. Praha; Supraphon; 1980. Lyra Pragensis sv. 40. 1. vyd. 85 s.; osm kreseb; vazba a předsádky JIŘÍ SVOBODA. Pův. celokožená vazba v pap. pouzdře. 75x75
ŠALDA. F. X.: NĚKOLIK SLOV O VĚCECH ČASOVÝCH I NADČASOVÝCH. - 1967. Kresby ADOLF HOFFMEISTER a FRANTIŠEK BIDLO.
95 CZKZ díla F. X. Šaldy 1867 - 1937. Praha; Svobodné slovo; 1967. Vybral Josef Špičák. 33 s.; kresby ADOLF HOFFMEISTER a FRANTIŠEK BIDLO; upravil JOSEF HOLAN. Pův. brož. 210x150 Nerozřezáno. /H/
ČAPEK; KAREL: ITALSKÉ LISTY. ANGLICKÉ LISTY. VÝLET DO ŠPANĚL. OBRÁZKY Z HOLANDSKA. - 1960. Dílo bratří Čapků. Kresby KAREL ČAPEK. Obálka ZDENEK SEYDL.
200 CZKPraha; Československý spisovatel; 1960. Dílo bratří Čapků. 416 s.; obrázky KAREL ČAPEK; obálka; vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 Dobře zachováno.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978). - Kresba /travička/
2.000 CZKKresba tužkou a fixou, papír 290x210, sign. Návrh kostýmu. Na okraji 2x natrženo, stopa po přehnutí.
Kresba - grafika. Hvězda 1981, Hájenka.
300 CZK[Praha, nakladatel neuvedený], 1981. -- 17 volných listů v obálce, z nich dva listy s textem (strojopis). 15 čb. reprodukcí grafických prací vystavujících autorů, absolventů vysokých škol, narozených mezi lety 1944 a 1951: Adamcová Eva, Alt Jaroslav, Blabolilová Marie, Bláha Václav, Dušek Lubomír, Judl Stanislav, Kafka Ivan, Knotek Jaromír, Lindovský Jiří, Mžyk Josef, Nováčková Zuzana, Novák Vladimír, Ouhel Ivan, Pavlík Petr, Rittstein Michael.Úvodní text Marie A. Černá a seznam vystavujících autorů.Volné listy v pův. pap. složce. 250x185
ČESKÁ KRESBA 19. STOLETÍ. - 1980.
400 CZKVýstavní plakát. Národní galerie v Praze. Pražský hrad, Jiřský klášter, červen - srpen 1980. Autor plakátu: J. Šváb. 800x600
SEIFERT; JAROSLAV: MALÁ ROMANCE. - 1940. Kresba na ob. J. ŠTYRSKÝ; kresba v titulu V. SYCHRA.
400 CZKO KNÍŽETI OLDŘICHOVI A JEHO BOŽENĚ. Praha; Bílá Labuť; 1940. Soukromý tisk k Novému roku 1941. 13 s.; kresba na ob. JINDŘICH ŠTYRSKÝ; kresba v titulu VLADIMÍR SYCHRA. Pův. brož. 215x150
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978). - Kresba /družičky/
2.000 CZKKresba tužkou, papír 210x195, nesign. Návrh kostýmu.
TEISSIG, KAREL; HRDINA, IVAN: O KRESBĚ - ZÁKLADY KRESLÍŘSKÝCH TECHNIK.
140 CZKPraha, Mladá fronta, 1982. 152 s. textu a 32 s. obr. příloh. Pevná vazba. 205x135
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978). - Kresba /harlekýn - konec/
2.000 CZKKresba tužkou a fixou, papír 290x210, sign. Návrh kostýmu.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978). - Kresba /don giovani/
3.500 CZKKresba tužkou a fixou, papír 290x210, sign. Návrh kostýmu.
Kresba - socha - grafika. Hvězda 1982, Hájenka.
250 CZK[Praha, nakladatel neuvedený], 1982. -- 17 volných listů v obálce, z nich dva listy s textem (strojopis). 15 čb. reprodukcí grafických prací vystavujících autorů, absolventů vysokých škol, narozených mezi lety 1935 až 1943: Bednářová Eva, Beran Zdeněk, Gebauer Kurt, Kašpar Jiří, Kučerová Alena, Kulhánek Oldřich, Lamr Aleš, Načeradský Jiří, Nešleha Pavel, Pauzer Karel, Sendlerová Eva, Sion Zbyšek, Sopko Jiří, Svobodová Jitka, Veselý Aleš, Zemánek Bohumil. Úvodní text Marie Judlová, seznam vystavujících autorů.Volné listy v pův. pap. složce. 250x185 V souborů reprodukcí chybí list s Kulhánkem, místo 16 je reprodukcí...
TOMÁŠ BÍM. Kresba tuší, sign, nedat. - (1980).
1.500 CZKTomáš Bím. tuš, 90x120. Originální kresba s podpisem "T. Bím". Papír, 105x205. Na rubu tužkou, poznámky k tisku "péro, Tvorba č.12, str. 15, 27 cic".
TOMÁŠ BÍM. Kresba tuší, sign, dat. - 1980.
4.500 CZKTomáš Bím. tuš, 120x245. Originální kresba s podpisem "Tomáš Bím 80". Papír, 135x245. Na rubu tužkou, poznámky k tisku "pérovka, Tvorba 30, str. 17, 59 cic".
ANČÍK; ZDENA: SVATEBNÍ KRUH. - 1932. Kresba V. TITTELBACH.
800 CZKPraha; Fiřt; 1932. Podpis autora. 20 s.; dvoubar. il. ve front. Vojtěch Tittelbach. Pův. celopl. vazba. 185x140 U příležitosti svého sňatku vydal ředitel Živnostenské tiskárny Čechie.
Vladimír Tesař. Prokletý b. - 1983. Kresba, tuš.
850 CZKKresba tuší, sign. V. Tesař, dat. 1983. Volný list, 250x160 Vladimír Tesař (1924 – 2008)
SVOLINSKÝ, KAREL. Orig. kresba tuší, sign., 1975.
2.000 CZKKAREL SVOLINSKÝ. Orig. kresba tuší, sign., a dat. "Svolinský 75". Paspartováno, zaskleno. 140x80 mm výřez pasparty.
ROTH; PHILIP: ELÉV. - 1985. Kresba NAGAJ. Soudobá světová próza.
150 CZKPraha; Odeon; 1985. Malá řada Soudobé světové prózy. 1. vyd. Přeložila Olga Špilarová. 166 s.; kresba na obálce VLADIMÍR NAGAJ. Brož. 170x115 Velmi dobře zachováno.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978). - Kresba /don giovani - první dífka/
3.500 CZKKresba tužkou a fixou, papír 290x210, sign. Návrh kostýmu.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978). / Kresba. Návrh kostýmu, Dora. - 1973.
3.500 CZKKresba tužkou, bar. fixy, papír 210x290, sign. Na rubu razítko Národní divadlo- scénografie. Pražský karneval, Laterna magika, 1974. Kostýmy Zdenek Seydl. https://www.artbook.cz/collections/zdenek-seydl
NECHVÁTAL; FRANTIŠEK: BEZRUČŮV HLAS. - 1940. Kresba ANTONÍN STRNADEL.
90 CZKPraha; Čin; 1940. Soukromý neprodejný tisk. 21 s.; kresba ANTONÍN STRNADEL. Pův. brož. 215x140 /H/
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978). - Kresba /rosava jako víla- rosava jako bludička/
2.500 CZKKresba tužkou a fixou, papír 210x290, sign. Návrh kostýmu.
PRAŽÁK; ALBERT: K TYRŠOVU DÍLU. - 1948. Kresba ŠVÁB.
75 CZKTřebechovice pod Orebem; Ant. Dědourek; 1948. 14 s.; úprava a kresba JAROSLAV ŠVÁB. Brož. 210x140 /H/
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978). / Kresba. Návrh kostýmu, Dora. - 1973.
3.500 CZKKresba tužkou, bar. fixy, papír 210x290, sign. Na rubu razítko Národní divadlo- scénografie. Pražský karneval, Laterna magika, 1974. Kostýmy Zdenek Seydl.
ČESKÁ KRESBA XX. STOLETÍ / GENERACE DEVADESÁTÝCH LET - IV. ČÁST. - 1988.
700 CZKVýstavní plakát. Národní galerie v Praze. Valdštejnská jízdárna, březen - květen 1988. Autor plakátu: Karel Šejna. 800x600 V rozích drobné vpichy od připínáčků.
ROTH; PHILIP: HODINA ANATOMIE. - 1991. Soudobá světová próza. Kresba BRIX.
150 CZKPraha; Odeon; 1991. Malá řada Soudobé světové prózy. 1. vyd. Přeložil Pavel Dominik. 294 s.; kresba na obálce MICHAL BRIX. Brož. 170x115 Velmi dobře zachováno.
SABINOV; IVAN. ZTRACENÝ MÁJ. - 1940. Kresba O. CRHOUNEK. /poesie/
190 CZKBáseň lásky. Vydal autor vlastním nákladem v měsíci máji 1940. 11 s.; kresba O. CRHOUNEK; vytiskl Vladimír Pavlacký ve Veselí nad Moravou. Pův. brož. 210x140 /H/
SVOLINSKÝ, KAREL. Šťastné jaro 1950. Orig. bar. kresba, sign.
4.900 CZKKAREL SVOLINSKÝ. Šťastné jaro 1950. Orig. kolorovaná kresba, sign. "KS". Paspartováno, zaskleno. 290x210 mm výřez pasparty.
NĚMEC; JOSEF: VZPLANUTÍ. - 1943. Kresba JAROSLAV ŠVÁB. 1. vyd.
70 CZKPraha; Česká akademie věd a umění; 1943. Edice Bibliotéka fondu Julia Zeyra sv. 78. 1. vyd. 38 s.; kresba JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 210x135 /H/
CHEEVER; JOHN: VĚZNICE FALCONER. - 1990. Kresba SLÍVA. Soudobá světová próza.
120 CZKPraha; Odeon; 1990. Malá řada Soudobé světové prózy. 1. vyd Přeložil Radoslav Nenadál. 229 s.; kresba na obálce JIŘÍ SLIVA. Brož. 170x115 Velmi dobře zachováno.
SOLDAN; FEDOR: O NEZVALOVI A POVÁLEČNÉ GENERACI. - 1933. Kresba ADOLF HOFFMEISTER.
900 CZKPražská odborná škola typografickáEssay. Praha; Pražská odborná škola typografická; 1933. 58 s.; kresba na obálce ADOLF HOFFMEISTER. Vytištěno sto neprodejných exemplářů. Pův. brož. 275x200 Fedor Soldan - Slovník české literatury on-line >> Josef Bečka: O Nezvalovi a poválečné generaci >>.
TĚSNOHLÍDEK; RUDOLF: ROZBITÝ STŮL. - 1935. Kresba EDUARD MILÉN. České básně.
300 CZKPraha; Borový; 1935. České básně sv. 9. 32 s.; kresba EDUARD MILÉN. Pův. brož. 195x125 Nerozřezáno. /H/
WASSERMANN; JAKOB: STANLEYOVO AFRICKÉ DOBRODRUŽSTVÍ. (BULA MATARI) - 1933. Symposion. Kresba TOYEN.
170 CZKPraha; R. Škeřík; 1933. Symposion sv. 68. Přeložil E. A. Saudek. 282 s.; titulní list TOYEN; Stanleyův portrét KAREL KRAJC. Pův. brož. 205x135
SVOBODOVÁ - ALŠOVÁ; MARYNA: VÁNOCE U ALŠŮ. - 1956. Kresba MIKOLÁŠ ALEŠ.
80 CZKPraha; SNDK; 1956. Vydané k Novému roku 1957 pro spolupracovníky. (12) s.; kresba MIKOLÁŠ ALEŠ. Volné listy v pap. složce. 210x135 /ate/
SVOLÍNSKÝ, KAREL. PTÁČEK SE SRDÍČKEM. Kresba tuší, sign. K. Svolinský 75.
1.400 CZKKresba: 120x75 mmPasparta, sklo: 300x225 mm KAREL SVOLINSKÝ >>
HOLAN; VLADIMÍR: TEREZKA PLANETOVÁ. - 1944. Kresba ve frontisp. FRANTIŠEK MUZIKA.
150 CZKPraha; Borový; 1944. 39 s.; obálka a kresba ve frontisp. FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 225x165 Na horním rohu stopa po ohnutí. /H/ate/
ŠAFÁŘ, KAREL. AKTY. Edice Duo. 2x lepty + kresba tužkou na obálce.
1.700 CZK2x sign. lepty, 205x145, kresba tužkou na obálce, sign. a dat. 29.4. 2003. Dva volné listy v pův. obálce. 360x255Edice Duo, soubor číslo V. Vydali v říjnu 2002 Gabriel Slanicay a Zdeněk Šíma.Lepty vytiskl Zdeněk Šíma. Vydáno 100 čísl. exemplářů, tento výtisk autorský opatřený orig. kresbou Karla Šafáře.
BÖHNEL; M. B.: STUD. - 1930. Kresba A. V. HRSTKA. Podpis autora.
350 CZKPraha; Sfinx; Janda; 1930. 'Nové cíle'. 248 s.; obálka a kresba v titulu A. V. HRSTKA; úprava F. J. MÜLLER; dedikace a podpis autora; datováno září 1930. Pův. brož. 205x140 /H/
PALIVEC; JOSEF: SÍTA. - 1943. České básně. Kresba LINKA PROCHÁZKOVÁ; obálka JOSEF HOCHMAN.
200 CZKPraha; Fr. Borový; 1943. České básně sv. 58. 125 s.; kresba LINKA PROCHÁZKOVÁ; obálka a úprava JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 215x140 /H/
MAREŠ; MICHAL: POLICEJNÍ ŠŤÁRA. - 1924. Obálka a celostr uvodní kresba ZDENĚK RYKR.
890 CZKPraha; Obelisk; 1924. 2. vyd. 82 s.; obálka a celostr. úvodní kresba ZDENĚK RYKR. Pův. brož. 185x135./anarchismus/
GIUDICE; DANIELE DEL: WIMBLEDONSKÝ STADIÓN. ATLAS EVROPY. - 1989. Soudobá světová próza. Kresba PAVEL SIVKO.
120 CZKPraha; Odeon; 1989. Malá řada Soudobé světové prózy. 1. vyd. Přeložil Zdeněk Frýbort. 300 s.; kresba na obálce PAVEL SIVKO. Brož. 170x115 Italská literatura 1985-2000 >>
F. X. ŠALDA: PERSPEKTIVY DÁLEK. - 1967. Kresba JIŘÍ BLAŽEK. Edice Skvosty. Celokožená vazba.
250 CZKPraha; Odeon; 1967. Edice Skvosty sv. 50.1. vyd. 188 s.; kresba JIŘI BLAŽEK. Celokožená vazba. 150x105
SOLDAN; FEDOR: O NEZVALOVI A POVÁLEČNÉ GENERACI. - 1933. Kresba na obálce ADOLF HOFFMEISTER.
1.400 CZKEssay. Praha; Pražská odborná škola typografická; 1933. 58 s.; kresba na obálce ADOLF HOFFMEISTER. Vytištěno sto neprodejných exemplářů. Pův. brož. 275x200
WILLIAMS; TENNESSEE: LOUKA MODRÝCH DĚTÍ A JINÉ POVÍDKY. - 1988. Kresba na obálce JIŘÍ ŠALAMOUN.
90 CZKPraha; Odeon; 1988. Malá řada soudobé světové prózy. 1. vyd. Přeložil Stanislav Jirsa. 183 s.; kresba na obálce JIŘÍ ŠALAMOUN. Pův. brož. 170x115
MENU - ŠESTÝ BIBLIOFILSKÝ VEČER V NÁRODNÍM DOMĚ NA KRÁL. VINOHRADECH. - 1930. Kresba J. ŠVÁB. Spolek českých bibliofilů.
380 CZKPraha; Spolek českých bibliofilů; 1930. (12) s.; a kandidátní listina; obálka a kresba proti titulu J. ŠVÁB. Pův. brož. 170x110
VOSKOVEC a WERICH: BALADA O MORAVCOVI. NÁPISY NA HROBECH. - (1946). Kresba HOFFEMEISTR; obálka CUBR. /w/divadlo/
300 CZKPraha; Odeon; (1946). 31 s.; obálka a úprava FRANTIŠEK CUBR; kresba ADOLF HOFFMEISTR. Pův. brož. 175x130
JÓZSEF; NYIRÖ: BENCE; ČLOVĚK S HOR. - 1941. ELK. Kresba OLDŘICH MENHART; obálka JAROSLAV ŠVÁB. /sv/
400 CZKPraha; ELK; 1941. Přeložil Arno Kraus. 246 s.; obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB; úprava a kresba v titulu OLDŘICH MENHART. Pův. celopl. vazba s obálkou. 215x140 /H/
SEIFERT; JAROSLAV: JABLOŇ SE STRUNAMI PAVUČIN. - 1943. 1. vyd. Kresba ve front. a obálka KAREL SVOLINSKÝ. /poezie/
250 CZK1. vyd.. Praha; Novina; 1943. Studnice sv. 17. 59 s.; kresba ve front. a obálka KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 200x135 /H/
HOLAN; VLADIMÍR: NA SOTNÁCH. - 1967. 1. vyd.; kresba na obálce FRANTIŠEK TICHÝ; obálka; vazba a typo JOSEF TÝFA.
250 CZKVerše z let 1961-1965. 1. vyd. Praha; Československý spisovatel; 1967. Klub přátel poezie sv. 44, 203 s.; kresba na obálce FRANTIŠEK TICHÝ; obálka; vazba a překlep JOSEF TÝFA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Obálka při okrajích drobně poškozená. /Ate/
VESELÝ; ADOLF: KYTIČKA K OSMDESÁTINÁM T. G. MASARYKA. 1850 - 7.III. 1930 - 1930. Podpis autora. Edice Amfora. Kresba LAD. VLODEK.
350 CZKHranice; Jos. Hladký; 1930. 14 sv. edice Amfora. 37. s.; kresba LAD. VLODEK; podpis Adolfa Veselého. Pův. brož. 195x130 /H/
ANTICKÁ INSPIRACE. - 1984. Antika v kresbách KARLA SVOLINSKÉHO a ve verších českých básníků.
80 CZKAntika v kresbách KARLA SVOLINSKÉHO a ve verších českých básníků. Praha; Československý spisovatel; 1984. 96 s.; kresby KAREL SVOLINSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 285x210
HOLLAR. Sborník grafického umění. XXXII. 1960. + Přílohy s pův. grafikami a orig. kresbami Cyrila Boudy a Josefa Lieslera.
4.500 CZKMoravec - POHRIBNÝ, ARSEN: ALOIS MORAVEC. Soupis grafických prací. Praha, Příloha Hollaru, roč. XXXI, sv. 1, červen 1960. 6 dřevorytů. Liesler - REŽNÝ, PAVEL: JOSEF LIESLER GRAFIK. Soupis grafických prací. Praha, Příloha Hollaru, roč. XXXI, sv. 2, červenec 1960. 5 pův. linorytů a celostr. kresba tuší s dedikací Františku Dvořákovi, dat. 27. 9. 1972. Bouda - DVOŘÁK, FR.: CYRIL BOUDA. Soupis grafického díla. Praha, Příloha Hollaru, roč. XXXI, sv. 3, listopad 1960. Příloha sborníku. 2 celostr. litografie Kytarista a Fontana di Trevi a 4 dřevoryty, vše, speciálně pro tento exemplář,...
Sládek, Jos. V. Mělnická balada. S kresbami Karla Svolinského. - 1932.
380 CZKSoukromý tisk Lobkowiczkého vinařství, pro své přátele a příznivce, k Vánocům 1932. Na Mělníku, Lobkowiczké vinařství, 1932. Vytiskla Průmyslová tiskárna. 44 s., obálka, celostránkové ilustrace a iniciály KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 210x140 Krásný stav! (antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr)
Dimitri (clown) - originální fotografie s věnováním, kresbou a podpisem (1969).
3.000 CZKDimitri Jakob Muller (18. září 1935, Ascona – 19. července 2016, Borgnone, Ticino). Dimitri, byl švýcarský klaun a mim, v roce 1969 vystupoval v Praze na Mezinárodním festivalu pantomimy. V roce 1995 byl uvedený do Mezinárodní síně slávy klaunů (International Clown Hall of Fame, Baraboo, Wisconsin, United States).Originální fotografie. Nesign. (Sochůrek?).Volný list, 240x180
Aleš - EXLIBRIS MIKOLÁŠE ALŠE. 1937. / HUSITSKÁ KRONIKA V KRESBÁCH MIKOLÁŠE ALŠE. 1938.
250 CZKEXLIBRIS MIKOLÁŠE ALŠE. Napsal a sestavil Václav Rytíř. Úvaly, Václav Rytíř, 1937. Monografie exlibris I. 37 s., 3 přiložené exlibris, výt. č. 183. Pův. brož. 165x120 Obálka v přeložení natržena. HUSITSKÁ KRONIKA V KRESBÁCH MIKOLÁŠE ALŠE. Mistr Jan Hus prací R. J. Vonky. Kostnická Jednota v Táboře, 1938. 30 s. Pův. brož. 165x120 /Ate/
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /adrbejžánec penalta/
2.500 CZKKresba tužkou, papír 290x210, nesign, autorem název kresby vlevo dole.
SEYDL, ZDENĚK. (1916-1978) - 1930.
900 CZKKresba tužkou na papíře. 1930. 150x105 - vpravo dole podpis Zdeněk, na rubu podpis Zdeněk, dat. 1930..Zdenek Seydl dostal za své kresby ocenění již ve 13 letech, na Mezinárodní výstavě dětské kresby v Mánesu, na svém prvním veřejném vystoupení získal první cenu!
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /hodnostář/
1.250 CZKKresba tužkou, papír 290x210, nesign,, autorem název kresby vlevo nahoře. https://www.artbook.cz/collections/zdenek-seydl >>
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta /ohlédnutí/
4.500 CZKKresba fixou, papír 210x290, nesign. Kresby a jiné zajimavé práce od Zdenka Seydla >>
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /kosmonaut se vrátil na zem/zem/
4.500 CZKKresba tužkou, papír 290x210, sign., autorem název kresby vlevo nahoře.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /kam spěcháš/
2.500 CZKKresba tužkou, papír 290x210, nesign.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /muž s kohoutem/
3.500 CZKKresba tužkou, papír 290x210, nesign.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /muž s bradkou/.
3.500 CZKKresba tužkou, papír 290x210, sign.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /je z toho jelen/
2.000 CZKKresba tužkou, papír 290x210, nesign.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /dáma s pejskem/
4.500 CZKKresba fixou, papír 290x210, sign. Z.S.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /provazochodec/
2.500 CZKKresba tužkou, papír 290x210, nesign.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /hodnostář I/
3.500 CZKKresba tužkou, papír 290x210, nesign.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /procházka se psem/
3.500 CZKKresba tužkou, papír, 210x290, nesign.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /dáma s korunou/
3.500 CZKKresba tužkou, papír 290x210, nesign.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /hudební číslo/
2.500 CZKKresba tužkou, papír 290x210, nesign.
SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) - 60. léta. /setkání koní/
2.500 CZKKresba tužkou, papír 210x290, nesign.
ŠRÁMEK; FRÁŇA: SPLAV. - 1943.
400 CZKPodpis autora - Praha, Fr. Borový, 1943. 73 s., 4 celostr. kresby a obálka KAREL SVOLINSKÝ, podpis autora. Pův. brož. 255x185 /antikvariát vtr0126/
HOFFMEISTER, ADOLF: SVĚTOBOL. - 1931.
480 CZKPraha, Prokop Toman ml., 1931. Edice "Protos" II. sv. 115 s., kresby, úprava a obálka ADOLF HOFFMEISTER, výt. č. 452/500. Pův. brož. 210x145 S přebalem ochranné folie. na hřbetě ztráta papíru 1 cm (viz. foto)
JEFFERS; ROBINSON: SBOHEM; MOŘE. - 1968. Květy poezie sv. 84.
95 CZKPraha; Mladá fronta; 1968. Květy poezie sv. 84. 1. vyd. Přeložil Kamil Bednář. 116 s.; kresby; vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. pap. vazba. 150x105 /Ate/
ČESKÁ PANOVNICKÁ A STÁTNÍ SYMBOLIKA. - 2002. Katolog výstavy.
300 CZKVývoj od středověku do současnosti. Katalog výstavy Státního ústředního archivu v Praze. 28. září - 31. října 2002. Autor katalogu Pavel Sedláček. 149 s.; kresby státních symbolů ZDIRAD J. K. ČECH; grafická úprava ANNA BENEŠOVÁ. Měkká vazba. 295x210
ALMANACH KMENE 1934-1935.
200 CZKRedigoval Jaroslav Seifert. Praha, Kmen 1934-1935. 400 s., kresba FR. BIDLO, A. HOFFMEISTER, VL. SILOVSKÝ, obálka, úprava a ostatní kresby JAROSLAV ŠVÁB, 32 s. fotogr. příloh. Pův. brož. 190x120 /H/
NEVAN. TANEČNICE. S veršami Vladimíra Reisela. - 1975.
190 CZKBratislava, Tatran, 1975. Edícia Intimné kresby maistrov. 96 s. Celopl. vazba s obálkou. 200x180 /H/
OPOLSKÝ; JAN: ČTENÍ Z HVĚZD A OBELISKŮ. - 1936. Obálka VOJTĚCH TITTELBACH.
450 CZKPraha; Umělecká beseda; 1936. 91 s.; obálka; 2 kresby a úprava VOJTĚCH TITTELBACH. Pův. brož. 190x120
Sivko - FESTIVAL LIDOVÉHO TANCE, HUDBY A ZPĚVU NA SLOVANSKÉ ZEMĚDĚLSKÉ VÝSTAVĚ V PRAZE 1948.
250 CZKPraha, Slovanská zemědělská výstava 1948. Úvod Jan Rey. (14) s., graf. úprava a kresby VÁCLAV SIVKO. Pův. sešit. 295x205 /Ate/
MALÁ KNÍŽKA O BABIČCE. - 1980.
90 CZKSborníček o B. Němcové a Babičce. Uspořádal Vladimír Kovářík. Praha, Albatros, 1980. 76 s., kresby Jindřich Kovařík. Brož. 165x120 /Ate/
POPERA, E. J.: NA TRZÍCH SNŮ. - 1943.
150 CZKBásně - Praha, Václav Petr, 1943. 1. vyd. 60 s., kresby JAROMÍR HOFMANN, obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 210x140 /H/
Zrzavý - SEIFERT, JAROSLAV: SVĚTLEM ODĚNÁ. KAMENNÝ MOST. / 1978.
250 CZKPraha, Československý spisovatel, 1978. 108 s., kresby JAN ZRZAVÝ, typografie Clara Istlerová. Celopl. vazba s obálkou. 180x110 /Ate/
ČAPEK, JOSEF: STÍN KAPRADINY. - 1954. Obálka VÁCLAV PÁTEK. /jc/
280 CZKPraha, Československý spisovatel,1954. 147 s., obálka a 4 kresby v textu VÁCLAV PÁTEK. Pův. brož. 215x140 /Ate24/
Mánes - PEČÍRKA, JAROMÍR: JOSEF MÁNES NA HANÉ. - 1940.
65 CZKProstějov, Edice kulturních zpráv sv. 5., 1940. 42 s., kresby a úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 215x155 Nerozřezáno. /Ate0822/
HALAS, FRANTIŠEK: TVÁŘ. - 1964.
100 CZKPraha, Československý spisovatel, 1964. Malá edice poezie. 92 s., kresby FRANTIŠEK TICHÝ. Pův. celopl. vazba s průhlednou folií. 130x100
SHAW; B. G.: SVATÁ JANA. - 1948. Městská divadla pražská - divadlo na Král. Vinohradech. /Divadelní program/
180 CZKDivadelní program. Městská divadla pražská - divadlo na Král. Vinohradech; 1948. Režie JIŘÍ FREJKA. (8) s.; kresby MARIO STRETTI. Brož. 150x105
KASSIL; LEV: MŮJ PŘÍTEL MAJAKOVSKIJ. - 1953.
195 CZKPraha; Československý spisovatel; 1953. 142 s.; obálka s použitím kresby A. Hofmeistra ZDENEK SEYDL. Polopl. vazba s přebalem. 170x130
RIPLEY; DILLON S.: TROPICKÁ ASIE. - 1972.
150 CZKPraha; Artia; 1972. Země a život. 199 s. z toho 84 barev. a 45 čb. fotograf.; mapky a kresby. Celopl. vazba s přebalem. 280x220
NOR, A. C.: SLOUPKY O STUDENTECH. - 1927. Lidová knihovna Aventina sv. 19.
480 CZKPraha, Štorch-Marien, Lidová knihovna Aventina sv. 19, 1927. 58 s., kresby F. MUZIKA. Pův. brož. 170x120 - Velmi dobře zachováno. /ANT24/
SPILKA, ZDENĚK: SLOKY SVATEBNÍ. - 1935.
280 CZKPodpis autora - Brno, vydal autor, 1935. II. vyd. (12) s., kresby JOSEF ZAMAZAL, podpis autor v titulu. Pův. brož. 175x115 /H/
MUKERDŽÍ, DHAN GÓPAL: VŮDCE STÁDA. - 1946.
450 CZKPraha, Voj. Šeba, 1946. 1. vyd. Přeložil Rudolf Janíček. 108 s., obálka, kresby a úprava FERDA FIALA. Pův. polopl. vazba. 280x205 Velmi dobře zachováno. /Ant0523/
PREISNER; RIO: PRAHA ZA ČASU PLUJÍCÍCH KER. - 1992.
250 CZKPraha, Pražská imaginace, 1992. 1. vyd. 41 s., kresby JAROSLAV ŠERÝCH, typografie Michaela Blažejová. Volné dvoulisty v pap. složce. 210x140 Velmi dobře zachováno. /atčk26/
HÁLEK; VÍTĚZSLAV: SRDCE PÍSNĚMI DOTÝKANÉ. - 1974. Květy poezie.
90 CZKPraha; Mladá fronta; 1974. Květy poezie sv. 113. 1. vyd. 160 s.; vazba a kresby SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba opatřena průhlednou ochrannou folií. 145x105
ŠMÍD, ZDENĚK: ZÁTIŠÍ S KYTAROU. - 1946.
100 CZKOhlasy lidové poesie andaluské. Praha, V. Šmidt, 1946. Edice Klenba sv. IV. 1. vyd. 136 s., kresby ZDENĚK SKLENÁŘ, úprava METHOD KALÁB. Brož. 185x120 /H/
KAINAR, JOSEF: ROZHLÁSKY. - 1971.
120 CZKPraha, Československý spisovatel, 1971. Edice HU-SA. 1. vyd. 80 s., kresby JOSEF KAINAR. Celopl. vazba s obálkou. 200x110 /Ate0825/
KAINAR, JOSEF: STARÁ BLUES. - 1982.
120 CZKPraha, Československý spisovatel, 1982. K nedožitým 65 narozeninám J. Kainara. Připravila Rajka Tognerová, ilustrační doprovod kresby Josefa Kainara. Volné dvoulisty v pap. složce. 235x140 /Ate/
TOMAN, KAREL: MĚSÍCE. HLAS TICHA. - 1932.
120 CZKPraha, Fr. Borový, 1932. Soubor veršů V. 67 s., kresby JAN RAMBOUSEK. Pův. brož. 230x160 /H/
SOVA; ANTONÍN: PANKRÁC BUDECIUS; KANTOR. - 1954. Ilustrace CYRIL BOUDA.
150 CZKQuasi legenda. Praha; Čekoslovenský spisovatel; 1954. 87 s.; 12 bar. kamenorytin a kresby v záhlaví; úprava CYRIL BOUDA. Pův. celopl. vazba. 205x140 /H/
ČAPEK, JOSEF: O SOBĚ. - 1958.
180 CZKPraha, Československý spisovatel, 1958. 115 s., kresby JOSEF ČAPEK, obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 /H/
POPERA, E. J.: TYS PŘIŠLA. - 1943.
150 CZKBásně - Praha, Václav Petr, 1943. 1. vyd. 46 s., kresby MARIE ŽELIBSKÁ-VANČÍKOVÁ, obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 210x140 /H/
Meditace. 1908-1909. Čtvrtletník pro umění a filosofii. Ročník I.
1.500 CZK459 s. V příloze mj. jednostranně tištěné litografie (kaligrafie a kresby) Fr. Bílek, 19 listů.Polopl. vazba. Kniha v obchodě ve volném výběru.
Eluard, Paul: A Pablo Picasso. - 1944. 1. vyd.
2.500 CZKCollection. Les grands peintres par leurs amis.Genève-Paris Éditions des Trois Collines, 1944. 168 s. včetně 96 fotografických reprodukcí na křídových přílohách, 1 bar. mont. reprodukce (Clown), 1 celostr. jednostranně tištěná reprodukce kresby a množsví dalších reprodukcí tištěných v textu. Celopl. vazba, vzadu vev. obálka. 240x180 Na přídeští ex libris Františka Dvořáka, sign. lito V. Fiala, z rubu titulního listu montovaná litografie Oty Janečka, sign., na titulním listu mont. iniciála JM.
HRUBÍN, FRANTIŠEK: CIKÁDY. - 1944.
250 CZKPraha, Borový, 1944. České básně sv. 60. 2. vyd. 53 s., obálka a kresby MILOSLAV TROUP. Pův. brož. 215x140 /H/
EICHENDORFF; JOSEPH VON: VĚČNÝ POUTNÍK STESK. - 1966. Květy poezie. /60/
100 CZKPraha; Mladá fronta; 1966. Květy poezie sv. 67. Přeložil Ivan Slavík. 1. vyd. 176 s.; vazba; kresby SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105 Dobře zachováno. /Ant/
TĚSNOHLÍDEK; RUDOLF: O ZAKLETÉ LÚČANCE. - 1937. Ilustrace EDUARD MILÉN.
250 CZKPraha; Fr. Borový; 1937. 113 s.; kresby; obálka a úprava EDUARD MILÉN. Pův. pap. vazba s obálkou. 215x160
PLAJNER, RUDOLF: DRUHÝ STUPEŇ. - 1947.
350 CZKPříručka pro junáky druhého stupně. Podpis autora - Praha, Junácká edice, 1947. 1. vyd. 329 s., kresby Junácký kolektiv, podpis autora. Pův. polopl. vazba. 185x125 /Ant0523/
DESNOS; ROBERT: BÁSNĚ. - 1947. 1. vyd.
750 CZKPraha; Dělnické nakl.; 1947. 1. vyd. Ve výboru Adolfa Kroupy. CXVI. s.; úprava a obálka s použitím Desnosovy kresby ZDENĚK SEYDL. Pův. brož. 215x140
Sarjan - KONEČNÝ, DUŠAN: MARTIROS S. SARJAN. - 1962. Současné světové umění sv. 9.
120 CZKPraha, SNKLU, 1962. Současné světové umění sv. 9. 1. vyd. (32 s. text), 3 kresby v textu, 64 čb. a 8 bar. příloh. Pův. brož. 175x155 Dobře zachováno. /Ant/
SOVA; ANTONÍN: PANKRÁC BUDECIUS; KANTOR. - 1954. Ilustrace CYRIL BOUDA.
180 CZKQuasi legenda. Praha; Československý spisovatel; 1954. 87 s.; 12 bar. kamenorytin a kresby v záhlaví; úprava CYRIL BOUDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 /H/
ŘEZÁČ, ANTONÍN: VZPOMÍNKY NA JOSEFA HOLEČKA. - 1930.
200 CZKPraha, Československá Akademie Zemědělská, 1930. 68 s., 3 kresby F. X. PROCHÁZKA. Pův. brož. 225x175 Nerozřezáno. /ant/ http://www.badatelna.eu/fond/2852/uvod/8956
JIŘÍ TRNKA - pozvánka k zahájení výstavy v Mánesu, 1962.
800 CZKTřikrát složený ruční papír s dvoubarevnou reprodukcí kresby Jiřího Trnky. Pozvánka k zahájení výstavy v Mánesu, 23. února 1962 s úvodními proslovy Adolfa Hoffmeistra a Jana Wericha. 205x100 mm
HOFFMEISTER; ADOLF: ČAS SE NEVRACÍ! - 1965. 1. vyd.
350 CZKPraha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. 344 s., kresby ADOLF HOFFMEISTER, úprava ANTONÍN DVOŘÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 Krásný stav! /Ate/
(NE)ČTOU; (NE)ČTOU; (NE)ČTOU - JDOU TOU CESTOU KLIKATOU. - 1999. Přpravil IVO MARKVART.
250 CZKIvo Markvalt - Názory; nápady; postřehy; příběhy a kresby školáků. K vydání připravil Ivo Markvart. Louny; Městská knihovna; 1999. 1. vyd. 54 s.; grafická úprava JAN JISKRA. Brož. 205x235 /H/
ČAPEK, KAREL: VZRUŠENÉ TANCE. - 1946.
290 CZKPraha; Borový; 1946. Uspořádal a poznámkami doprovodil Dr. Miroslav Halík. 29 s., kresby a úprava EDUARD MILÉN. Pův. brož. 260x180
LOSÍKOVÁ, LUDMILA: VODNÍKOVA NEVĚSTA. - 1946.
200 CZKPodpis autorky. Pohádka z Hané. Olomouc, Bohuš Valihrach, 1946. 1. vyd. 37 s., obálka a kresby Květoslav Bubeník, podpis autorky. Brož. 220x150
VEGA, LOPE DE: PROČ UNIKÁŠ MI. - 1975.
95 CZKPraha, Mladá fronta, 1975. Květy poezie sv. 118. 1. vyd. Přeložil Vladimír Mikeš. 144 s., vazba a kresby SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105 Velmi dobře zachováno. /H/
Janeček - MAHEN, JIŘÍ: RYBÁŘSKÁ KNÍŽKA. / 1956.
250 CZKPraha, Československý spisovatel, 1956. 191 s., obálka, 8 bar. celostr. kreseb a četné kresby v textu, vazba a úprava OTA JANEČEK. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 Obálka při okraji drobně poškozená. /Ate/
Semafor - MILOSLAV ŠIMEK; LUDĚK SOBOTA, PETR NÁROŽNÝ. / 1976.
1.800 CZKDivadelní plakát. Robinson Kreutznauer potom a Šípková Růženka napřed. Režie: Jan Roháč. 1976. Kresby Jindřich Kovařík. Koláže a graf. úprava Karel Vilgus. Oboustranný plakát. 670x310 /Ate/
RŮŽE RAN: BÁSNĚ NĚMECKÉHO BAROKU. - 1969.Květy poezie.
80 CZKPraha; Mladá fronta; 1969. Květy poezie sv. 89. Přeložil E. A. Saudek. 136 s.; vazba; kresby a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba. 150x105
LENAU; NIKOLAUS: BLESKY NAD ROKLÍ. - 1969. Květy poezie.
80 CZKPraha; Mladá fronta; 1969. Květy poezie sv. 90. Přeložil Jiří Mulač. 1. vyd. 124 s.; vazba; kresby a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105
SPORTOVNÍ SLÁVA - I. 1954. - 1954. Světové a československé události ve sportu. /sport/
180 CZKLeden - březen 1954. Světové a československé události ve sportu. Praha; Státní tělovýchovné nakl.; 1954. Obrazová publikace význačných sportovních událostí. 158 s.; obálka ŠEBESTA; úprava J. DOLEŽAL; kresby O. MAŠEK. Pův. brož. 260x180 /H/
NEZVAL, VÍTĚZSLAV: SBOHEM A ŠÁTEČEK. - 1961.
250 CZKPraha, Československý spisovatel, 1961. Malá edice poezie. 213 s., úprava, obálka a vazba ZDENEK SEYDL, kresby ADOLF HOFFMEISTR. Celopl. vazba s pův. transparentním přebalem. 130x100 /zbr0823/Ate/
FISCHER, OTOKAR: KARLŠTEJN. - 1916.
200 CZKLibretto o třech dějstvích, podle Jaroslava Vrchlického. Praha, Fr. Borový, 1916. 58 s., úprava a kresby V. H. Brunner. Pův. brož. 190x130 Nerozřezáno. /H/
KRATOCHVÍL, MILOŠ V.: O TOBĚ. PRAHO... 1948.
200 CZKŽikešův pražský špalíček sv. 9. Dějiny Města. Praha, Vl. Žikeš, 1948. 1. vyd. 50 s., obálka a kresby RICHARD LANDR. Pův. brož. 160x110 Velmi dobře zachováno.
Toyen - KANG, YOUNGHILL: DRNOVÁ STŘECHA. - 1934. Symposion.
350 CZKPraha, R. Škeřík, 1934. Symposion sv. 78. Přeložil Zdeněk Vančura. 317 s., kresby a vazba TOYEN. Pův. celopl. vazba. 195x135 Velmi dobře zachováno. /ate/
ŠRÁMEK; FRÁŇA: SPLAV. - 1943. Ilustrace KAREL SVOLINSKÝ.
195 CZKPraha; Fr. Borový; 1943. 73 s.; 4 celostr. kresby a obálka KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 255x185 /H/
VONIČKA LIDOVÉ POEZIE. - 1975. Klub přátel poezie.
75 CZKUspořádal Oldřich Vyhlídal. Praha; Československý spisovatel; 1975. Klub přátel poezie. 1. vyd. 116 s.; kresby; obálka; vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 170x125
POPERA, E. J.: ZČEŘENÉ OKAMŽIKY. - 1943.
250 CZKPodpis autora - Básně. Praha, Václav Petr, 1943. 1. vyd. 58 s., kresby JOSEF URBÁNEK, obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB, dedikace s podpisem autora, dat. květen 1943. Pův. brož. 210x140 /H/
LORENC, ZDENĚK: ROMANTISMUS XX. STOLETÍ ANEB MÁRINKA OD PARCHANTŮ. - 1996.
160 CZKJinočany, H&H, 1996. Edice Poesis sv. 3. Kresby JOSEF ISTLER, typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Brož. 190x145 Krásný stav.
JOHN; JAROMÍR: ZBLOUDILÝ SYN. - 1934.
120 CZKHistorie jednoho člověka. Praha, Borový, 1934. Vytiskli offsetem a hlubotiskem V. Neubert a synové. 48 s., kresby ALFRÉD JUSTITZ. Pův. brož. 210x13 /H/
SEIFERT, JAROSLAV: ZPÍVÁNO DO ROTAČKY. - (1937).
250 CZKPraha, Melantrich, (1937). 3. vyd. 56 s., kresby FR. BIDLO. Pův. brož. 200x135 Na obálce stopy po přeložení, na hřbetě drobně poškozeno. /Ate/
PUŠKIN, A. S.: PIKOVÁ DÁMA. - 1955.
250 CZKPraha, Československý spisovatel, 1955. Přeložil Bohumil Mathesius. 80 s., kresby, obálka a vazba FRANTIŠEK TICHÝ. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 Velmi dobře zachováno. /H+ant0825/
HOFFMEISTER; ADOLF: POHLEDNICE Z ČÍNY. - 1956.
390 CZKMalá knížka o velké Číně. Praha, Československý spisovatel, 1956. 213 s., kresby, obálka a vazba ADOLF HOFFMEISTER, úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 175x125 Krásný stav! /ate/
BOUBLÍK, VLASTIMIL; KOŠŤÁL, OTAKAR: LÍČENÍ VE FILMU NA DIVADLE A V TELEVIZI. - 1962.
250 CZKPraha, Orbis, 1962. Předmluva Karel Höger. 156 s., fotografie M. Mirvald a K. Šebík, obálka vazba a úprava Věra Beránková, kresby v textu Hana Bohutínská. Pův. celopl. vazba s obálkou. 235x170 /H/
BĚLECKÝ, OLDŘICH: JARDA A JEHO ZVĚŘINEC. - 1948.
250 CZKBrno, Ant. Oliva, 1948. 1. vyd. 101 s., kresby OT. ŠTEMBERA (5 bar. celostr), četné čb. ilustrace v textu. Pův. polopl. vazba s obálkou. 250x175 Dobře zachováno. /Ant05/
KREMLIČKA, RUDOLF: MALÍŘSKÉ KONFESE. - 1959. Otázky a názory.
120 CZKOtázky a názory sv. 13. - Praha, Československý spisovatel, 1959. 1. vyd. 81 s., kresby RUDOLF KREMLIČKA, obálka JIŘÍ BALCAR, úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x105 /ate1022/
SPORTOVNÍ SLÁVA - IV. 1956. - 1956. Světové a československé události ve sportu. /sport/
120 CZKŘíjen - prosinec 1956. Světové a československé události ve sportu. Praha; Sportovní a turistické nakl.; 1957. Obrazová publikace význačných sportovních událostí. 191 s.; obálka ŠEBESTA; úprava J. DOLEŽAL; kresby O. MAŠEK. Pův. brož. 260x180 /H/
Voskovec a Werich - KAUFMAN / HARDT: PŘIŠEL NA VEČEŘI. - 1947. Divadelní program.
750 CZKPraha; Divadlo V+W; (1946-7). Nestr. (36) s. včetně obálky; text V+W; ohlasy v tisku; 17 fotografií z inscenace; 2 kresby ADOLFA HOFMEISTRA; dobové reklamy. Pův. brož. 210x145 První společné poválečné vystoupení (premiera v září 1946). /0622 antikvariát/
Kubašta - JANOUCH, JAROSLAV: U TOLEDSKÉ BRÁNY. - 1944.
390 CZKRomán pro mládež o bohatýrském životě Cida Campeadora. Praha, Vyšehrad, 1944. 1. vyd. 132 s., obálka a kresby VOJTĚCH KUBAŠTA. Pův. brož. 245x180 /H/
TROCHU HISTORIE O BÍLÉ LABUTI V PRAZE NA POŘÍČÍ. - 1940.
400 CZKPraha a Olomouc, Bedřich Vaníček, soukromý tisk pro své přátelé k Vánocům a Novému roku 1940. Text a úprava ANTONÍN HRONEK, kresby VĚRA KUTTELVAŠEROVÁ. 11 s. Pův. brož. 160x125 /Ate/
MIKULÁŠEK; OLDŘICH: ORTELY A MILOSTI. - 1970. Ilustrace FRANTIŠEK HUDEČEK. Celokožená vazba. Malá edice poezie. /60/t/
170 CZKVerše z let 1846 - 1958. Praha; Československý spisovatel; 1970. Malá edice poezie. 128 s.; kresby FRANTIŠEK HUDEČEK. Celokožená vazba. 130x100
HIRŠAL, JOSEF: STUDENÉ NEBE. - 1944.
800 CZKPodpis autora - Praha, Václav Petr, 1944. 1. vyd. Lyrika sv. 9. 80 s., úprava Jaroslav Šváb, kresby Arnošt Paderlík, dedikace s podpisem autora, dat. 2. 8. 1945. Polopl. vazba. 205x150 /Ant24/
HAVLÍČEK BOROVSKÝ; KAREL: KRÁL LÁVRA. - 1936. Ilustrace ZDENĚK KRATOCHVÍL.
300 CZKK Novému roku 1936. Praha; Fr. Borový; soukromý neprodejný tisk. 27 s.; kresby a graf. úprava ZDENĚK KRATOCHVÍL. Pův. brož. 225x165 Krásný stav! /1121 zbr/
JAROŠ, ANTONÍN; KŘIČKA JAROSLAV: PÍSNIČKY MILÝM SRDCÍM. - 1942.
200 CZKBásně Antonína Jaroše. Nápěvy složil Jaroslav Křička.Praha, J. Otto, 1942. 1. vyd. 197 s., kresby a graf. úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. polopl. vazba s obálkou. 210x155 Obálka drobně poškozená, jinak velmi dobře zachováno. /Ate/
HOFFMEISTER; ADOLF: POHLEDNICE Z ČÍNY. - 1954. 1. vyd. Podpis autora.
750 CZKPodpis autora - Malá knížka o velké Číně. Praha, Československý spisovatel, 1954. 180 s., kresby, obálka a vazba ADOLF HOFFMEISTER, úprava ZDENEK SEYDL, podpis autora. Pův. celopl. vazba s obálkou. 175x125 Krásný stav! /Ate/
DELTEIL, JOSEPH: PĚT SMYSLŮ.- 1927. Živé knihy. /DP/
300 CZKPraha, Družstevní práce, 1924. Živé knihy sv. 7. Přeložil Miloslav Jindra. 136 s., obálka a kresby PRAVOSLAV KOTÍK. Celopl. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 225x160 /ate24/
VLADISLAV, JAN: MILOSTNÝ HLAS. Parafráze německé lidové poesie. - 1944.
150 CZKPraha, Václav Petr, 1944. 1. vyd. Lyrika sv. 8. 66 s., obálka a úprava Jaroslav Šváb, kresby Jiří Šindelář. Polopl. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 210x150 /H/
KAINAR, JOSEF: TŘINÁCT KYTAR. - 1967. Květy poezie sv. 80.
180 CZKPraha, Mladá fronta, 1967. Květy poezie sv. 80. 1. vyd. Doslov napsal Vladimír Karfík. 148 s., vazba a kresby SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. papírová vazba s ochranou folií. 150x105 Velmi dobře zachováno. /Ate/
HOFFMEISTER; ADOLF: VYHLÍDKA S PYRAMID. - 1957. 1. vyd.
390 CZKCestopisná reportáž o novém mládí nejstarší kultury světa. Praha, Československý spisovatel, 1957. 1. vyd. 265 s., kresby, vazba a obálka ADOLF HOFFMEISTER, úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Krásný stav. /Ate/
POPERA, E. J.: NA TRZÍCH SNŮ. - 1943.
250 CZKPodpis autora - Básně. Praha, Václav Petr, 1943. 1. vyd. 60 s., kresby JAROMÍR HOFMANN, obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB, dedikace s podpisem autora, dat. Nový rok 1944. Pův. brož. 210x140
ČESKOSLOVENSKÝ PODZIM. - 1939.
150 CZKVýbor z poezie 1938 uspořádali S. K. Neumann a Fr. Jungmann.Praha, Pavel Prokop, 1939. Lidová knihovna sv. 38. 117 s., obálka Jiří Friml, kresby I. Ludevít. Celopl. vazba s obálkou. 165x110 /Ate/
HOFFMEISTER; ADOLF: HRY Z AVANTGARDY. - 1963.
490 CZKNevěsta -- Mládí ve hře -- Osvobozené divadlo -- Mír. Praha, Orbis, 1963. Výbor z díla Adolfa Hoffmeistra sv. 5. 268 s., kresby, obálka a vazba ADOLF HOFFMEISTER, úprava ANTONÍN DVOŘÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 /Ate/
ČAPEK, KAREL: OD ČLOVĚKA K ČLOVĚKU I.; II. - 1988. 1991. Spisy Karla Čapka XIV.; XV. /kc/
400 CZKPraha, Československý spisovatel, 1988. 1991. Spisy Karla Čapka XIV.; XV. 688 s. a 666 s., kresby a fotografie v textu KAREL ČAPEK a JOSEF ČAPEK; typografie OLDŘICH HLAVSA. 2 svazky. Celopl. vazba s obálkou. 195x130 Velmi dobře zachováno. /H/
PILAŘ, JAN: STESK ORFEŮV. - 1944.
170 CZKPodpis autora - Praha, Václav Petr, 1944. Lyrika sv. 10. 85 s., obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB, kresby BOHUŠ ČÍŽEK, dedikace s podpisem autora, dat. 21. XII. 1944. Pův. brož. 210x150 Nerozřezáno. Velmi dobře zachováno. /H/
SEIFERT, JAROSLAV: MĚSTO V SLZÁCH. - 1960.
100 CZKPraha, Československý spisovatel, 1960. Doslov Fr. Hrubín. 76 s., úprava, obálka a vazba OLDŘICH HLAVSA, kresby IVAN URBÁNEK. Celopl. vazba s obálkou. 150x120 Obálka na zadní straně poškozená. /zbr1120/
SBORNÍK S. V. U. MÁNES 1938 - 1945. Volné směry XXXIX. Úprava TITTELBACH. 1947.
400 CZKVolné směry XXXIX. Praha; S. V. U. Mánes - Svoboda; 1947. Redigoval Otakar Mrkvička. 278 s. a 6 barevných příloh; graficky upravil a obálku s použitím kresby V. Špály navrhl VOJTĚCH TITTELBACH. Pův. brož. 300x215 (antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr)
SPORTOVNÍ SLÁVA - I. 1955. - 1955. Světové a československé události ve sportu. /sport/
180 CZKLeden - březen 1955. Světové a československé události ve sportu. Praha; Státní tělovýchovné nakl.; 1955. Obrazová publikace význačných sportovních událostí. 157 s.; obálka ŠEBESTA; úprava J. DOLEŽAL; kresby O. MAŠEK. Pův. brož. 260x180 /H/
TOMAN; JOSEF: O NESMĚLÉM KRYŠPÍNOVI A NEDOČKAVÉ KATEŘINĚ.
380 CZKPraha; Zdeněk a Jan Nožička; 1934. 35 s.; kresby JAROSLAV ŠVÁB (na titulu ručně kolorovaná); podpis autora. Pův. celopl. vazba v pap. pouzdře. 175x115 /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/
MARTÍNEK; VOJTĚCH: KUS ŽIVOTA. - 1949. Ilustrace J.V. SLÁDEK.
120 CZKPutování zapadlými pěšinkami. Kresby: J.V. Sládek. 1. vyd. Ostrava-Zábřeh; MRO; 1949. Tiskl Reklam; B. Kaluža a spol. ve Vizovicích. Edice Moravská lyrika sv. 2. 67 s.; obálka a ilustrace J.V. SLÁDEK. Pův. brož. 210x155 /H/
SEIFERT, JAROSLAV: JARO, S BOHEM.
350 CZK1. vyd. - Básně, verše a říkánky. Praha, Melantrich, 1937. 58 s., kresby FRANTIŠEK BIDLO (10 celostr). Pův. celopl. vazba. 200x135 V dalších vydáních byla tato sbírka tištěna s názvem "Jaro sbohem". /H/
PIJOAN; JOSÉ: DEJINY UMENIA. / 1. - 1987. /umění/du/
350 CZKBratislava; Tatran; 1987. 336 s. (389 vyobrazení). Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x230 - Afrika; Amerika; Babylón; Blízký východ; Egypt; Mayové; Sumerové; archeologické nálezy; architektura; dějiny umění; kresby; malířství; pravěk; primitivní umění; sochařství; starověk; výtvarné umění. Ve slovenštině; velmi dobře zachováno.
HARDY, THOMAS: DROBNÉ IRONIE ŽIVOTA. - 1946.
150 CZKBrno, J. Pojer, 1946. 64 sv. edice Atlantis. Přeložil Jaroslav Skalický. 248 s., iniciály a kresby PETR DILLINGER, upravil ANTONÍN JERO. Volné listy v pap. obálce. 180x110 Na obálce málo patrné skvrny od vody. /H/
BENEŠ BUCHLOVAN; BEDŘICH: JÁCHYM; TOVARYŠ HOUSLAŘSKÝ; NA ZKUŠENÉ. - 1942. Šmidt; edice Kytice. Il. KAREL SVOLINSKÝ.
380 CZKBáseň. Praha; Vilém Šmidt; 1942. Edice Kytice sv. XIV. Vytisklo Družstvo knihtiskárny v Hranicích na Moravě. 71 s.; kresby a typografická úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 8° /H/
Puškin - VELIKÉ VZKŘÍŠENÍ. - 1936.
90 CZKK stému výročí smrti Alexandra Sergějeviče Puškina.Praha, "Radhošť" (spolek pro podporování studentů z Moravy, Slezska a Slovenska, 1936. Básně přeložil Fr. Táborský, povídku Jindřich Najman. 41 s., kresby a podobizna A.S. Puškina podle jeho autoportrétu KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 150x100
POPERA, E. J.: MODLITBY K JARU. - 1945.
380 CZKBásně - Podpis autora. Praha, Václav Petr, 1945. 1. vyd. 52 s., kresby K. J. SIGMUND, obálka JAROSLAV ŠVÁB, dedikace s podpisem autora, dat. duben 1945. Vložený dopis E. Popery dat. 9. 4. 45. Pův. brož. 210x140 /H/
KOCOURKOVŠTÍ UČITELÉ SE ZPOVÍDAJÍ ANEB CHUDÍ HOŠI; KTEŘÍ SE PROSLAVILI. - 1939. Ilustrace MIROSLAV ZÁPAL; ANNA VRBOVÁ; ALOIS MORAVEC.
200 CZKPraha; Českomoravský Kompas; 1939. Umělci o sobě a o všem sv. 1. 123 s.; karikatury maloval MIROSLAV ZÁPAL; kresby ANNA VRBOVÁ a ALOIS MORAVEC; 18 obr. příloh. Pův. polopl. vazba. 180x120 /H/