ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - balet


SOVĚTSKÝ BALET - Sborník. - 1948.

250 CZK

Z ruského rukopisu přeložil a poznámkami opatřil Jan Rey. Praha, Družstvo Dílo přátel umění a knihy, 1948. Edice Terpsichora sv. 15. 173 s., s 8 obrazov. přílohami a 9 kresbami. Pův. polopl. vazba s obálkou. 165x125 Velmi dobře zachováno. /Ate24/


JOE JENČÍK. USPAVAĆ. Balet. - 1932. Florent Schmitt.

300 CZK

Hudbu napsal Florent Schmitt. Le petit elfe Ferme-l'œil, pův. název baletu.Jako 6. svazek edice TERPSICHORA vydal v červnu 1932 J. Reimoser v Praze XIII/977 v 500 výtiscich Tiskl B. Vašata, Praha.Provedeno poprvé na Národnim divadle v Praze 30. června 1932 v režii a choreografii Joe Jenčíka. Výpravu a kostýmy navrhl František Zelenka. Dirigoval Frant. Škvor. Tištěno jako rukopis.12(4) s. Pův. brož. 170x105


JENČÍK; JOSEF: TANEČNÍ LETOPISY. - 1946. Taneční knihovna Athosu. /tanec/balet/

135 CZK

Komentáře a posudky. Praha; Athos; 1946. Taneční knihovna Athosu sv. 2. 58 s.; obálka a frontispic KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 220x155 Na obálce málá hněda skvrna; nerozřezáno. /H/


JAROSLAV JEŽEK BALETY. Arr, Karel Šrom. - 1952.

300 CZK

BÍLÉ SESTRY, PANTOMIMICKÁ SCÉNA, RAPSODIE KRVAVÉHO MĚSÍCE, PASSACAGLIA OPIUM, TANEC KOSTLIVCE, HVĚZDY SEVERU, TANEC LOUTKY, ZLÝ SEN, PROMĚNY.Výběr a předmluva Dr Václav Holzknecht Obálka Luděk Vimr. Šéfredaktor Jan Kapr. Technický redaktor Karel Šolc Odpovědný redaktor Bedřich Nikodem. Praha, Hudební vyd. Orbis. 1. vydání, 1952. 43 s.Pův. brož. 310x235 


Scéna Františka Zelenky z inscenace baletu E. F. Buriana Fagot a flétna. - 1929.

1.800 CZK

Praha, Národní divadlo, 1929. Foto: ateliér Čámský. Papír 295x395 mm, obraz 225x315 mm


SCHUBERT, FR.: ROSAMUNDA (BALETNÍ HUDBA). - 1935.

100 CZK

Piano 2 ms - Noty. Praha, Fr. A. Urbánek a synové, 1935. 3 s. Volný list. 310x240 Velmi dobře zachováno. /H/


BROWNING; ROBERT: PIPPA JDE MIMO. - (1919). Přeložil F. Balej.

150 CZK

Kladno; Šnajdr; (1919). Přeložil F. Balej. 84 s. Pův. pap. vazba. 195x130 /H/


Derra de Moroda, Friderica: The Dance Library 1480 - 1980.

700 CZK

A catalogue. München, Wölfle, 1982. XIV, 596 s., 24 čb. vyobr. na přílohách.Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x175    Kniha v obchodě.Soupis 2732 knižních titulů s taneční tématikou, které za svůj život sesbírala tanečnice a choreografka Friderica Derra de Moroda. /balet/tanec/divadlo/


Tmej - NIKOLSKÁ; JELIZAVETA. - 1943. 3 x Foto ZDENĚK TMEJ. /divadelní fotografie/

3.500 CZK

3x černobílá fotografie. ZDENĚK TMEJ.- J. Nikolská; Violetta; role cikánky. Orig. fotografie; (1943-1944); na rubu autorské razítko 'PHOTO ZDENEK TMEJ PRAG' 92x132 - J. Nikolská; Violetta; role cikánky. Orig. fotografie; (1943-1944); na rubu tužkou: Foto Z. TMEJ - PRAG' 97x140  - J. Nikolská; Violetta; role cikánky. Orig. fotografie; (1943-1944); na rubu autorské razítko 'PHOTO ZDENEK TMEJ PRAG' 84x133 JELIZAVETA NIKOLSKÁ (1904-1955); ruská tanečnice; angažmá v ND v letech 1923-1925; 1934-1945. Operaplus.cz: Ruská tanečnice; která proslavila český balet. Archív Národního divadla


TANEČNÍ LISTY. - 1963. /divadlo/tanec/balet/

-,-- CZK / prodáno /

I. Ročník. (8 sešitů). Praha; Orbis; 1963. Vedoucí redaktor Milan Kuna. Sešit č. 1.; 2.; 4.; 5.; 6.; 7.; 8.; 9. 300x220 - Další Taneční listy na artbook.cz zde >> .


TANEČNÍ LISTY. - 1966. /divadlo/tanec/balet/

-,-- CZK / prodáno /

IV. Ročník. (7 sešitů). Praha; Orbis; 1966. Vedoucí redaktor Jana Hošková. Sešit č. 1.; 2.; 3.; 4.; 5.; 9.; 10. 300x220 Dobrý stav.


TANEČNÍ LISTY. - 1964. /divadlo/tanec/balet/

-,-- CZK / prodáno /

II. Ročník. (9 sešitů). Praha; Orbis; 1964. Vedoucí redaktor Miroslav Langášek; Jana Hošková. Sešit č. 1.; 2.; 3.; 4.; 5.; 6.; 7.; 8.; 10. 300x220 Dobrý stav.


TANEČNÍ LISTY. - 1965. /divadlo/tanec/balet/

-,-- CZK / prodáno /

III. Ročník. (8 sešitů). Praha; Orbis; 1965. Vedoucí redaktor Jana Hošková. Sešit č. 2.; 3.; 4.; 5.; 7.; 8.; 9.; 10. 300x220 Dobrý stav.


REY; JAN: BALETNÍ SLOVNÍČEK. - 1950. Taneční listy. /tanec/balet/

-,-- CZK / prodáno /

Taneční listy; 1950. 63. s. Polopl. vazba. 145x110


BAZAROVOVÁ; N. ; MEJOVÁ; V.: ABECEDA KLASICKÉHO TANCE. - 1980. Obálka KOČVAR. Ilustrace NEŠLEHA. /tanec/balet/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Státní pedagogické nakladatelství; 1980. Z ruského orig. přeložila Olga Pásková. 120 s.; ilustrace PAVEL NEŠLEHA; obálka a úprava ZBYNĚK KOČVAR. Pap. vazba. 265x205


MARTINŮ; BOHUSLAV: KDO JE NA SVĚTĚ NEJMOCNĚJŠÍ. - 1927. Předmluvu 'Moderní balet' napsal V. Nezval. Obálka FRANTIŠEK BERGER. PRODÁNO

-,-- CZK / prodáno /

Balet - komedie o jednom dějství. Praha; B. M. Klika; Zátiší; knihy srdce i ducha; 1927. Edice Louka. Sborník života a umění sv. 38. 9 s. Předmluvu napsal Vítězslav Nezval; obálka FRANTIŠEK BERGER. Pův. brož. 185x125 ...velmi dobrý stav! Premiera baletu v brněnském ND r. 1925. Scénickou výpravu při uvedení v pražském ND provedl F. BERGER. PRODÁNO/SOLD


Foto - PALTRINIERI-BERGROVÁ. - Sólistka baletu Národního Divadla.

-,-- CZK / prodáno /

Sólistka baletu Národního Divadla v 80. léta 19.stol.



REY; JAN: BALETY A TANEČNÍ DRAMATA. - 1946. Athos - taneční knihovna. /tanec/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Athos Fr. Herman; 1946. 1. sv. Taneční knihovny Athosu. 30 s.; kresba na obálce JOZEF SOUKUP. Pův. brož. 150x110 /H/


BALETKA, TOMÁŠ: PÁNI Z KRAVAŘ. - 2003.

-,-- CZK / prodáno /

Z Moravy až na konec světa. Praha, Lidové noviny, 2003. Edice Šlechtické rody Čech, Moravy a Slezska sv. 3. 488 s., graf. upravil Vladimír Vimr. Pevná vazba. 205x155 Krásný stav. 


TONIČKA Z BALETU. - (1935). Režie: B. Wendhausen. Hrají: I. Schmidtová; G. Nikolajeva; O. Čechová. /Bio-program /film/pr

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech; číslo 357. Praha; Schulz; (1935). Režie Bedřich Wendhausen. Hrají: Inga Schmidtová; Genia Nikolajeva; Olga Čechová... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Výborný stav.


MARIE NEŠPOROVÁ. tanečnice, baletka. Fotografie s podpisem. - 1929.

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice. Na rubu dedikace, dat. 26. II. 29. Foto Wildt, Praha 1. 135x85


NOVERRE; JEAN GEORGES: LISTY O TANCI A BALETECH. - 1945. Edice Terpsichora; sv. 12. 249 s.; 8 obr. příloh. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Z francouzštiny přeložil; úvod napsal a poznámkami opatřil Jan Rey. Praha; Družstvo Dílo přátel umění a knihy; 1945. Edice Terpsichora; sv. 12. 249 s.; 8 obr. příloh. Pův. brož. 170x135 OBJEDNÁVKA 6.12.2008 17:55:42


BROWNINGOVÁ; ELISABETH BARRETT: SONETY PORTUGALSKÉ. - 1936. Přeložil František Balej.

-,-- CZK / prodáno /

Kladno; J. Šnajdr; 1936. Přeložil František Balej. 50 s. Pův. brož. 205x140 /H/


BROWNINGOVÁ; ELISABETH BARRETT: SONETY PORTUGALSKÉ. - Přeložil F. Balej.

-,-- CZK / prodáno /

Kladno; Šnajdr. 44 s.; přeložil F. Balej; výzdoba STAN. KULHÁNEK. Pův. papír. vazba. 200x130


FUKS; LADISLAV: NEBOŽTÍCI NA BÁLE. - 1972. Obálka FREIWILLIG. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Malá humoreska. Praha; Československý spisovatel; 1972. 1. vyd. 152 s.; obálka a vazba FRANTIŠEK FREIWILLIG. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 Obálka mírně poškozená; jinak dobře zachováno.


BALEKA, JAN: VÝTVARNÉ UMĚNÍ. VÝKLADOVÝ SLOVNÍK. - 1997.

-,-- CZK / prodáno /

Malířství, sochařství, grafika.Praha, Academia, 1997. 1. vyd. 429 s. Pevná vazba. 270x210 Krásný stav. /Ant0423/


Holý - BALEKA; JAN: MILOSLAV HOLÝ. - 1979. Umělecké profily sv. 9.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1979. Umělecké profily sv. 9. 191 s. včetně 123 převážně barev. vyobr. na přílohách; 8 dokument. fotografií v textu; obálka; vazba a graf. úprava VLADIMÍR ŠMERDA. Přehled literatury; rus. a něm. resumé; seznam výstav; životopisná data. Pův. celopl. vazba s obálkou. 265x210 Velmi dobrý stav


BALEKA, JAN: VÝTVARNÉ UMĚNÍ - VÝKLADOVÝ SLOVNÍK.

-,-- CZK / prodáno /

Malířství, sochařství, grafika - Praha, Academia, 2002. 429 s. Pevná vazba. 265x210


Strnadel - BALEKA; JAN: ANTONÍN STRNADEL - ILUSTRACE. - 1981.

-,-- CZK / prodáno /

Ostrava; Profil; 1981. 223 s. (159 ilustrací). Celopl. vazba s obálkou. 230x230


Kabaret HO-HE. Praha, Radiopalác. - kol. 1967.

-,-- CZK / prodáno /

Plakát pražského kabaretu, velký formát 810x600. Stopy po přeložení, dobře zachováno! V letech 1967-1968 byla jeho představení vysílána živě rozlasem.Učinkovali: Jiřina Bohdalová, Stella Májová, Anna Princová, Judita Čeřovská, Lubomír Lipský, Inkognito kvartet, Robek-Marek, HO.HE balet. Instalováno v našem obchodě, nákup možný bez objednání.


OSVOBOZENÉ DIVADLO. PĚST NA OKO aneb Caesarovo finale. - 1938.

-,-- CZK / prodáno /

Příběh o divadle na divadle o 19 obrazech. Napsali Voskovec + Werich. Hudba J. Ježek. Režie J. Honzl. Výprava a kostýmy F. Muzika. Balet S. Machov. Kapelníci J. Ježek a M. Baben. Vodičkova ulice (palác U Nováků).  Plakát 320x950 mmOd dubnové premiéry (8.4. 1938) hráli v Osvobozeném Pěst na oko denně, po divadelních prázdninách vlivem mnichovských událostí je hra odstavena a za pár týdnů, výnosem Zemského úřadu v Praze  (9.11.) byla Voskovci a Werichovi odňata divadelní koncese. 


Čapek - RAVEL; MAURICE: Z POHÁDEK NAŠÍ BABIČKY. - 1925. Ma mere l'Oye. Zátiší - knihy srdce i ducha; edice Louka sv. 35. Obálka a il. JOSEF ČAPEK./jc/

-,-- CZK / prodáno /

Ma mere l'Oye. Balet o pěti obrazech a s apotheosou. Přeložil a upravil Ferdinand Pujman. Praha; B.M. Klika; 1925.Zátiší - knihy srdce i ducha; edice Louka sv. 35. 11 s.; obálka a jedna ilustrace JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 175x120 - Nevyskytuje se; dobře zachováno. REZERVACE


MEDEK, IVAN: NA VLNÁCH BBC. - 2006. Edice Slza.

-,-- CZK / prodáno /

28. svazek novoroční edice Slza. Praha, Dyrynk, 2006. 24 s. Ilustrováno třemi dosud nepublikovanými kresbami Mikuláše Medka z let 1947, 1968, 1972. Pod tiráži podpisy Martina Dyrynka a Ivana Medka. Ručně čísl. výt. 32 z 240 vydaných na francouzském šedém papíru Balet. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 190x185


Anna Pawlowa. - Berlin, Bruno Cassirer 1913.

-,-- CZK / prodáno /

Berlin, Bruno Cassirer 1913. 43 s., texty Oscar Bie, Paul Barchan, Max Osborn a Anna Pawlowa, ilustrace Leo Baxt, Robert Leonard, Ernst Oppler, Ceroff, Claire Avery, 6 celostr. fotografií a četné fotogr. viněty. Pův. kartonová vazba s kresbou na přední desce Maxe Slevogta, která vlivem použité technologie již téměř zmizela, stejně jako u všech exemplářů, které se ve světě dají vidět. Kniha nepoškozená, v krásném stavu! /balet/tanec/ She was a principal artist of the Imperial Russian Ballet and the Ballets Russes of Sergei Diaghilev. https://en.wikipedia.org/wiki/Anna_Pavlova  


Osvobozené divadlo - KAREL MAY: POŽÁR PRÉRIE. Premiéra 28. června (1934).

-,-- CZK / prodáno /

Požár prerie (Ein Prairiebrand). Indiánská revui o 12 obrazech. Napsali a zpěvní texty složili Gustav Augustin a Arnošt Rombald. Hudba: J. Tesárek a E. Ingriš. Režie: Fr. Filipovský. Choreografie a balet: Fuksa - Košťálová. Výprava a kostými: V. Brychta. Scéna: J. Tomášek. Dirigent: E. Ingriš.Hráli: B. Prchal, M. Norrová, J. Sadílek, J. Richtr, K. Uhlíř, M.Hanzlová, V. Černý, Fanda Mrázek, V. Tregl, F. Filipovský, F. Bohuslav. - Plakát oznamující premiéru indiánské revue o 12 obrazech na prknech Osvobozeného divadla v paláci  U Nováků ve Vodičově ulici, 28. června, rok neuveden (1934).V...


SUDEK; JOSEF: PORTRÉT EMANUELA FAMÍRY. - 237x175. Sign. razítkem na rubu.

-,-- CZK / prodáno /

237x175. Sign. razítkem na rubu. Nedatováno. ...E. Famíra - Malíř; sochař; tanečník ND; zakladatel vysočanské Proletscény (scénické návrhy; div. hry; režie); v r. 1934 za div. činnost 9 měsícú vězněn; vyloučen z ND; zákaz div. práce. Po r. 1945 práce s baletním souborem ND. Na konci šedesátých let angažovanost v politické skupině protireformního směru 'Čechie'. PRODÁNO/SOLD