ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - března


12 NOVÝCH PRO KYTARU. - II. kolo - 21. března 1966,

900 CZK

Plakát. Pravidelný seriál nových písní předních skladatelů a textařů. II. kolo - 21. března 1966, Ústřední kulturní dům dopravy a spojů Praha - Vinohrady. 850x590 Podélně a napříč přeloženo. /ATE/


BENEŠ; VOJTA: REVOLUČNÍ HNUTÍ V SEVERNÍ AMERICE. - 1923. Pátá přednáška cyklu Československá Revoluce Proslovena 26. března 1923.

120 CZK

Pátá přednáška cyklu 'Československá Revoluce' Proslovena 26. března 1923. Praha; nákl. Památníku odboje; 1923. Českolslovenská Revoluce sv. 5. 97 s. Pův. brož. 190x125


Souborná výstava Al. Kalvody od 26. března do 15. května. Brno 1904. Klub přátel umění.

650 CZK

Úvod Alois Kalvoda, závěrečný text K.D. Mráz.Brno, Klub přátel umění v Brně, 1904. 13(6) s. textu, (10) čb. obr. příloh. Disposice a dekorace Dušan Jurkovič, plakát Jan Preisler. Pův. šitá brož., obálky poškozené, od bloku volně oddělené., listy zažloutlé, mírně od prachu. 155x145


Kubíčková Jarmila: Proč právě Picasso? / Bohumil Chlebovský-Brezňansk: Cesta k modernímu umění. - 1946

200 CZK

Úvod k debatním večeru o moderním umění v Jack London Clubu (v Praze). Knižnice Jack London clubu, sv. 2. V Praze, Jack London Club - v generální komisi Mladé Fronty, 1946. 35 s., [4] s. obr. příl.Pův. brož. 155x125 /ant0424/


Braunerová - MARTEN; MILOŠ: AKKORD. Mácha, Zeyer, Březina. Essaie. 1916.

650 CZK

Praha; Kočí; 1916. 132 s.; titulní list (dvojbarevný tisk); značka na patitulu; iniciály; viněty v textu a jedna na obálce ZDENKA BRAUNEROVÁ. Pův. brož. 220x150 Drobné podélné natržení horního okraje hřbetu, jinak velmi dobře zachováno. /zbr1125/


TZARA; TRISTAN: DIALEKTIKA POESIE. SURREALISMUS A DOBA POVÁLEČNÁ. - 1946. Dvě přednášky. Prosloveno v Praze v březnu 1946.

450 CZK

Dvě přednášky. Prosloveno v Praze v březnu 1946. Malá řada živých dokumentů sv. 4. Z francouzštiny přeložili Valerie Petrová a Rene Murat. I. vydání. Praha; Družstvo Dílo; 1946. 39 s.; obálka a grafická úprava FRANTIŠEK GROSS. Pův. brož. 170x120 Velmi dobře zachováno. /ant0524/Online zdroje. Vl. Hnízdo: Podnětný odkaz Tristana Tzary


BŘEZINA, OTOKAR: PROLOG K HUDBĚ PRAMENŮ. 1985. Orig. lept R. Jařabáčková.

1.500 CZK

K tisku připravil Otakar Fiala, ediční poznámku napsal Josef Glivický.Editio princeps druhého eseje z třetí řady. V prosinci 1985 vysadil a v ručním lisu vytiskl Josef Cipra na Kladně. Vyzd. orig. leptem RADANA JAŘABÁČKOVÁ, sign., čísl. 19/30, dat. 1986. Dedikace Glivický.Nestr., Tři volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 205x120


BŘEZINA; OTOKAR: Tajemné dálky. Svítání na západě. Větry od pólů. Stavitelé chrámu. Ruce. - 1926.

480 CZK

BÁSNICKÉ SPISY. Praha; Spolek výtvarných umělců Mánes, 1926. 191(1) s.; úprava JAROSLAV BENDA, červený tisk tit. dvoustrany. Na předním přídeští typografické exlibris "Z bibliofilských tisků Dr. Františka Dvořáka".Dobová, celopl. (modrá) vazba se zlacenou ražbou titulu na hřbetě, zlatá vrchní ořízka. Ochranné pap. pouzdro. 272x210


BŘEZINA; OTOKAR: TAJEMNÉ DÁLKY - STAVITELÉ CHRÁMU. - 1966. Edice Skvosty. Ilustrace VLADIMÍR TESAŘ. Kožená vazba.

200 CZK

Edice Skvosty sv. 46. - Praha; Odeon; 1966. Edice Skvosty sv. 46. 182 s.; vazba; předsádky a 6 celostr. ilustrací VLADIMÍR TESAŘ. Pův. celokožená vazba s reliefní ražbou na obou deskách a zlatou ražbou na hřbetě. 145x105 - Velmi dobrý stav.  


Váchal - BŘEZINA; OTOKAR: RUCE. - 1946. 35 dřevorytů JOSEF VÁCHAL. ELK; Ráj knihomilů; svazek 7. /sr/

2.900 CZK

Ráj knihomilů; svazek 7 - Praha; ELK; 1946. Ráj knihomilů; svazek 7. 64 s.; 35 čb. dřevorytů JOSEF VÁCHAL; typo O. MENHART. Ex. č. 882 na similijapanu z celkového počtu 1001 výtisků. Volné; nerozřezané archy v pův. pap. obálce. 265x190 - Velmi dobrý stav.


Novinky - Havel, Mencl, Joyce, katalogy, Smrdov, Brežněves a Rychlonožkova ulice. ad.

1 CZK

Knihy v obchodě, dostupné ihned, bez objednání. Václav Havel - Jírů, Jiří. Havel. fotografie. Předmluva Miloš Forman, doslov Peter Ferril. - 1998.Souběžný anglický text. V Praze, Jiří Jírů, 1998. [56] l. Pevná vazba. Velmi dobře zachováno. CENA: 280,-Česká amatérská fotografie (1945-1989).Katalog výstavy, Praha 6.-27. 10. 1989 / text Petr Klimpl ; graf. úprava Emil Zavadil. Praha : Ústav pro kulturně výchovnou činnost, 1989. 175 s. Anglické a ruské resumé. Pův. brož. Velmi dobře zachováno. CENA: 380,- PRODÁNODavid, Jaroslav: Smrdov, Brežněves a Rychlonožkova ulice. Kapitoly z moderní české toponymie, místní jména,...


HRABAL, BOHUMIL. HLUČNÁ SAMOTA. - 1984.

450 CZK

Divadelní program. Vydalo Divadlo Na zábradlí k premiéře 7. března 1984, režie Evald Schorm.Grafická úprava Libor Fára, 5x foto ze sběrny Jan Malý, text v katalogu Bohumil Hrabal. (12) s. včetně obálky. Pův. brož. 190x210 Krásný stav! /1121 zbr/


OSKAR KOKOSCHKA ZUM 90. GEBURTSTAG. - 1976.

250 CZK

Katalog výstavy - Kunstsalon Wolfsberg, Curych 6. února - 7. března 1976. (24 s.), bar. a čb. reprodukce, text v němčině Hans Hurlimann. Brož. 200x200 Krásný stav. /Ate/


VLADIMÍR SYCHRA. - 1986.

400 CZK

Výstavní plakát. Oblastní galerie v Liberci 16. ledna - 2. března 1986. Autor plakátu: Sobolevič. 810x600


ČAPEK, KAREL: TOVÁRNA NA ABSOLUTNO. Román feuilleton. - 1940.

650 CZK

Sešitové vydání, č. 63 - 69. Praha, Borový, 1940. 7. až 20. tisíc. Lidové vydání. 229 s., 15 celostr. ilustrací JOSEF ČAPEK. 7 volných sešitů. 195x125Sešity o 32 str. vycházely týdně. První sešit 27. března 1940, sedmý sešit č. 69 vyšel 8. května 1940.


Eckert - FOTOGRAFICKÉ ALBUM č. 18., kol. r. 1880.

900 CZK

Koláž čtyř portrétních fotografií českých spisovatelek. Fotografie Jindřich Eckert. Vydal Fr. A. Urbánek v Praze, kol. 1880. Fotografie mont. na kartonu; 105x65 Revers čistý, bez tisku. Berta Mühlsteinová (30. července 1841 Velvary – 24. srpna 1887 Praha) byla česká básnířka, spisovatelka, vlastenka a feministka.Věnceslava Lužická, vlastním jménem Anna Srbová. (6. prosince 1832, Hořice – 4. května 1920, Praha-Nové Město), byla česká vlastenecká spisovatelka a publicistka, autorka řady próz určených především pro dívky s cílem vychovávat vzdělávat je a mravně povznášet.Marie Čacká, vlastním jménem Františka Bohunka Pichlová,(9. března 1811 Praha –...


SYCHRAVA; LEV: ČESKOSLOVENSKÉ REVOLUČNÍ HNUTÍ NA EVROPSKÉM ZÁPADĚ. - 1923. Československá revoluce. /historie/

200 CZK

Třetí přednáška cyklu 'Československá revoluce' proslovena 19. března 1923. Praha; nákl. Památníku odboje; 1923. Československá revoluce sv. 3. 61 s. Pův. brož. 190x125 /H/


KOPTA, JOSEF: PÍSEŇ O LEDOBORCI. - 1928.

140 CZK

Praha, ČIN, 1928. 32 s. Polopergamen. vazba s horní zlatou ořízkou. 220x150 Na předním vakátu při dolním okraji "K prvnímu výročí 1. března 1929".


ČAPEK, KAREL: JAK SE CO DĚLÁ. - 1941. Spisy bratří Čapků sv. XLII. Sešitové vyd.

650 CZK

7 sešitů, komplet. - Praha, Borový, 1941. Spisy bratří Čapků sv. XLII. Sešitové vyd. (sešit 110-116). 206 s., ilustrace JOSEF ČAPEK. 7 volných sešitů v původních plátěných deskách. 195x120Sešity vycházely týdně. První sešit č. 110 vyšel 5. března 1941, sedmý sešit č. 116 vyšel 16. dubna 1941. /Ate/


FRANTA. UNE ECRITURE DES CORPS. / Evelyne Artaud. - 2000.

980 CZK

Podpis Franty na přední desce vazby a jeho dedikace na patitulu J. M. Tomešovi. Paris, Cercle d'art, 2000. 92 s., množství barev. a čb. vyobr. Pův. pap. vazba. 330x220 /0921 antikvariát/FRANTA (František Mertl) se narodil 16. března 1930 v Třebíči na Českomoravské vrchovině.https://www.expozice-franta.cz/franta/https://cs.wikipedia.org/wiki/František_Mertl


Karásek ze Lvovic, Jiří: J. S. Machar. - 1934. Přednáška k sedmdesátinám básníkovým.

800 CZK

Podpis autora J. Karáska ze Lvovic proti titulu.Přednáška k sedmdesátinám básníkovým v sále Slovanského ostrova 8. března 1934.Kroměříž, Vydali jako soukromý neprodejný tisk kroměřížští ctitelé práce a osobnosti básníkovy Valentin Čech, Oldřich Grégr, Leoš Hejný, Josef Hilgartner, Jaroslav M. Hluštík, Karel Šerý, Dr. Antonín Novotný z Brna, Jan Prokeš z M. Ostravy, 1934. Vytiskl Eduard Dobrovolný. 17 s. Text tištěn písmem Bodoni na ruční papír z Velkých Losin. 160 výtisků bylo očíslováno a věnováno účastníkům šesté schůzky moravských bibliofilů a exlibristů v Přerově dne 20. května 1934. Jméno vlastníka exempláře,...


EDVARD JELÍNEK. (6. června 1855 Praha – 15. března 1897 Praha) spisovatel. Vizitka /kabinetka/.

-,-- CZK / prodáno /

Edvard Jelínek byl český publicista a prozaik, organizátor všeslovanských, hlavně česko-polských vztahů.Vizitka; fotografie na kartonu. Atelier J. Mulač, 110x65 - Originální dobová fotografie 19 st.https://cs.wikipedia.org


Československá fotografie v exilu (1939-1989). Výstavní síň Mánes 25. února - 29. března 1992.

-,-- CZK / prodáno /

Koncepce výstavy a katalogu Anna Fárová. Praha, Asociace fotografů, 1992. [200] s., 186 reprodukcí, mj.:  Jan Beran, Staša Jílovská,, Alexander Hackenschmied, Eva Fuková, Robert Vano, Josef Vano ad.Pův. brož. 305x225 Archiv výtvarného umění - https://cs.isabart.org


DURYCH, JAROSLAV: OTAKAR BŘEZINA. - 1931.

-,-- CZK / prodáno /

Archy, přednostní vydání, prvních padesát číslovaných výtisků na holandu s podpisem autora.Praha, Štorch-Marien, 1931. 292. sv. edice Aventinum. 68 s., na patit. podpis autora. Volné složky v obálce hnědého kartónu se zlaceným názvem na hřbetě, ochranné pouzdro s fialovým pap. potahem. 195x125 Velmi dobře zachováno.


BŘEZINA; OTOKAR: BÁSNICKÉ SPISY. - 1920.

-,-- CZK / prodáno /

Tajemné dálky. Svítání na západě. Větry od pólů. Stavitelé chrámu. Ruce. Um. kožená vazba A. Šourek. - Praha; Spolek výtvarných umělců Mánes, 1920. 192 s.; úprava a dřevoryty JAROSLAV BENDA. Um. kožená vazba sign. A. Šourek, na hřbetě dat. 1920, zlatá vrchní ořízka. 240x165 


Březina - SVÍTÁNÍ NADĚJE. - 1989.

-,-- CZK / prodáno /

Výběr z dopisů Otokara Březiny Anně Pammrové doplněné verši a citacemi z jeho eseiů. Uspořádala Věra Mikešová-Šrámková. Praha; Melantrich; 1989. Pamětní tisk k 60. výročí úmrtí básníka Otokara Březiny. 47 s.; a (32) s. Volné listy v pap. složce. 290x185


BŘEZINA; OTOKAR: HLEDÁNÍ A JISTOTA. - 1946. Edice Přátelství sv. 21. Korespondence: Březina / Theer.

-,-- CZK / prodáno /

BŘEZINA; OTOKAR: HLEDÁNÍ A JISTOTA.1946. Edice Přátelství sv. 21. Korespondence: Březina / Theer.Vzájemná korespondence Otakara Březiny s Otakarem Theerem. Z rukopisů vydal Jaroslav Kabeš. V Praze; Jan Pohořelý; 1946. Edice Přátelství sv. 21. 49 s.; ilustrace a obálka STANISLAV JEŽEK; typografie JOSEF SONBERG. Volné nerozřzané archy v pův. pap. obálce. 165x125


BŘEZINA, OTOKAR: BÁSNICKÉ SPISY. - 1913.

-,-- CZK / prodáno /

Tajemné dálky. Svítání na západě. Větry od pólů. Stavitelé chrámu. Ruce. Praha, Spolek výtvarných umělců 'Mánes', 1913. 192 s., úprava JAROSLAV BENDA. Polopergamenová vazba. 245x170 Velmi dobře zachováno.


BŘEZINA, OTOKAR: NOVÉ ESSAYE. - 1935.

-,-- CZK / prodáno /

Skryté dějiny -- Dílo smrti I -- Mír -- Slovo. Jednotlivé eseje původně vydávány samostatně jako přílohy časopisu Nová Říše. Praha, (1935). 8 s., 15 s., 11 s., 10 s. Volné dvoulisty v polokožených. deskách. 250x170 /H/


PLEINEROVÁ; IVANA: BŘEZNO. - 1975. Vesnice prvních Slovanů. Památníky naší minulosti.

-,-- CZK / prodáno /

Vesnice prvních Slovanů v severozápadních Čechách. Praha; Academia; 1975. Památníky naší minulosti 8. 1. vyd. 144 s.; 12 příloh a 2 skládané přílohy. Pův. brož. 200x130


BŘEZAN; JURIJ: VELKÁ DOBRODRUŽSTVÍ MALÉHO KOCOURKA. - 1970. Ilustrace KVĚTA PACOVSKÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Albatros; 1970. Přeložila Bohumila Šretrová. Ilustrace KVĚTA PACOVSKÁ. Pevná vazba. 190x210 Dobře zachováno.


BŘEZAN; VÁCLAV: POSLEDNÍ ROŽMBERKOVÉ. - 1941. Obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Národní klenotnice sv. 17.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; ELK; 1941. Národní klenotnice sv. 17. 270 s.; 7 obr. příloh; úprava; obálka a vazba JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Polopl. vazba s obálkou. 215x145 Obálka je mírně poškozená.


BŘEZINA; OTOKAR: BÁSNICKÉ SPISY. - 1913. Úprava BENDA.

-,-- CZK / prodáno /

Tajemné dálky. Svítání na západě. Větry od pólů. Stavitelé chrámu. Ruce. Praha; Spolek výtvarných umělců 'Mánes'; 1913. 192 s.; úprava JAROSLAV BENDA.


BŘEZINA; OTOKAR: BÁSNICKÉ SPISY. - 1920. Dřevoryty JAROSLAV BENDA.

-,-- CZK / prodáno /

Tajemné dálky. Svítání na západě. Větry od pólů. Stavitelé chrámu. Ruce. Praha; Spolek výtvarných umělců 'Mánes'; 1920. 192 s.; úprava a dřevoryty JAROSLAV BENDA. Na rubu přední obálky typografické exlibris Františka Dvořáka. Pův. brož. 240x165 Drobně otřepený horní okraj hřbetu, jinak velmi dobře zachováno. /0122 atl/


BŘEZINA; OTOKAR. TŘI LISTY BÁSNÍKU SONKOVI. - 1938. Podpis Sonka.

-,-- CZK / prodáno /

Tyto tři dopisy Otokara Březiny básniku Sonkovi (Hugu Sonnenscheinovi) vydal jako soukromý tisk o vánocích v Brně Josef Slezák 1938. (18 s. vč. obálky); výt. č. 27/100 na ručním holandu; věnovaný Ant. Veselému s dedikací a podpisem básníka Sonka; dat. 2. února 1939. Vytiskla Moravská Unie v Brně. Pův. brož. 200x145


BŘEZINA; OTOKAR: TAJEMNÉ DÁLKY. - 1895. Moderní revue sv. 2. PRODÁNO

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Moderní revue; 1895. 43 s. Vyšlo 300 vesměs čísl. výtisků; tento ručně čísl. exemplář má číslo 277. Pův. brož. 250x155 ...velmi dobrý stav! PRODÁNO


MARTEN; MILOŠ: OTOKAR BŘEZINA. - 1903. Symposion. Knihy nové doby.

-,-- CZK / prodáno /

Essay. Praha; Symposion; Knihy Nové doby; Hugo Kosterka; 1903. 110 s. Pův. brož. 165x110 Zabaleno do ochranného obalu z čiré folie.


BŘEZINA; OTOKAR: HUDBA PRAMENŮ A JINÉ ESEJE. - 1989. Frontispis ŠERÝCH.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1989. 244 s.; frontispis a předsádky JAROSLAV ŠERÝCH. Celopl. vazba s obálkou. 175x120 Velmi dobře zachováno.


BŘEZINA; OTOKAR: OSLNĚNÍ SVOBODY. - 1939. Výtisk č. 2 z 20.

-,-- CZK / prodáno /

Z rukopisné pozůstalosti vydal a edičními poznámkami doprovodil Otakar Fiala. Praha; Melantrich; 1939. 21 s.; ručně čísl. výtisk č. 2/20 na ručním papíře Vergé Blanc Pannekoek. Pův. brož. 265x200


Váchal - BŘEZINA; OTOKAR: RUCE. - 1946. Ráj knihomilů. Dřevoryty JOSEF VÁCHAL.

-,-- CZK / prodáno /

Ráj knihomilů; svazek 7 - Praha; ELK; 1946. Ráj knihomilů; svazek 7. 64 s.; 35 čb. dřevorytů JOSEF VÁCHAL; typo O. MENHART. Ex. č. 329 na similijapanu z celkového počtu 1001 výtisků. Volné; nerozřezané archy v pův. pap. obálce. 265x190 - Velmi dobrý stav.



Bílek - BŘEZINA; OTAKAR: HUDBA PRAMENŮ. - 1919. 5 pův.dřev. na přílohách.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odkaz; 1919. 51 s.; 5 pův.dřev. na přílohách; front. a 4 il.; na přílohách František BÍLEK. Dobová poloplátěná vazba.


BŘEZINA; OTOKAR: HUDBA PRAMENŮ. - 1903. Kniha esejů v prvním vydání.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Hugo Kosterka; (1903). Symposion sv. 20. 116 s.; anonymní úprava. Pův. polopl. vazba. 180x145 Pap. štítek na přední desce má ulomený kousek horního růžku.


BŘEZINA; OTOKAR: HUDBA PRAMENŮ. - 1903. Kniha esejů v prvním vydání.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Hugo Kosterka; (1903). Symposion sv. 20. 116 s.; anonymní úprava. Pův. brož. ..mírně popraskaná spodní polovina hřbetu; horní a boční okraje hrubé ořízky a předtitulní strana od prachu. 180x145


Bílek - BŘEZINA; OTOKAR: RUCE. - 1908. 2. vyd. Ilustrace FRANTIŠEK BÍLEK.

-,-- CZK / prodáno /

2. vyd. Kr. Vinohrady; Kosterka; 1908. Symposion sv. 33. 62 s.; ilustrace ve frontispise a 4 il. v textu (z nich jedna celostr.) FRANTIŠEK BÍLEK. Pův. brož. 188x150


BŘEZINA; OTOKAR: PROSY I. HUDBA PRAMENŮ. - 1919. 5 orig. dřevorytů FRANTIŠEK BÍLEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odkaz; 1919 (titulní list 1918). Obálkou; 5 pův. dřevoryty a 5 kresbami vyzdobil FRANTIŠEK BÍLEK. 51 s. Pův. brož. 235x180


BŘEZINA; OTOKAR: RUCE. - 1965. Ilustrace MIKULÁŠ MEDEK; úprava JOSEF VYLEŤAL. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Brno; Blok; 1965. 61 s.; frontispis a 4 celostr. ilustrace MIKULÁŠ MEDEK. Obálka a grafická úprava JOSEF VYLEŤAL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140


BŘEZINA; OT. - SOVA; A.: VÝBOR Z LYRIKY. - 1923. Ráj srdce. Podpis Vojtěcha Zelenky.

-,-- CZK / prodáno /

Vybral a poznámkami opatřil Vojtěch Zelenka. Praha; Jan Svátek; 1923. Ráj srdce sv. 10. 117 s.; dedikace s podpisem Vojtěcha Zelenky - Ot. Štorchu-Marienovi; dat. 21. XII. 1923. Pův. brož. 180x130 Na obálce utržený pravý dolní růžek. /ANT/


SPISY OTOKARA BŘEZINY. 3 svazky. - 1933. Úprava FRANTIŠEK BÍLEK. Otokar Březina. Básně; Prosa; Prvotiny.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Česká akademie věd a umění; 1933. I. svazek Básně. 273 s. II. svazek Prosa. 94 s. III. sv. Prvotiny. 330 s; upravil FRANTIŠEK BÍLEK. Brož. 270x210


FRAENKL; PAVEL: OTOKAR BŘEZINA MYSTICISMUS UMĚNÍ A VĚRNOST SOBĚ. - 1936. Kresba JAN KONŮPEK. Podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora; il. J. Konůpek - Kroměříž; 1936. K VIII. sjezdu Moravských knihomilů a exlibristů v Prostějově 31. května 1936 vydali tento soukromý tisk Kroměřížští knihomolové a jejich přátelé. 75 s.; původní kresba JAN KONŮPEK; písmem cicero Garamond vytiskl J. Gusek v Kroměříži na ručním losínském papíře. Vydáno 400 neprodejných; autorem podepsaných výtisků. Volné; nerozřezané složky v pův. pap. obálce; která je na obou koncích hřbetu popraskaná. 225x160


BŘEZINA; OTOKAR: VĚTRY OD PÓLŮ. - 1897. 1. vyd. Knihovna Moderní revue sv. 17.; ilustrace KAREL HLAVÁČEK. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Moderní revue; 1897. Knihovna Moderní revue sv. 17. Ob. a vyzd. KAREL HLAVÁČEK. 1. vydání. Nestr. (42) s. Dobová celoperg. vazba; hřbet a přední deska se zlatou ražbou. 220x180 REZERVACE MODERNÍ REVUE na artbook.cz


BŘEZINA; OTOKAR: PROSY I. HUDBA PRAMENŮ. - 1919. Odkaz. Dřevoryty FRANTIŠEK BÍLEK. Celopergamenová vazba. /kozena vazba/q/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odkaz; 1919 (titulní list 1918). 51 s.; obálkou; 5 pův. dřevoryty a 5 ilustracemi na přílohách vyzdobil FRANTIŠEK BÍLEK. Měkká celopergamenová vazba; zlatá ražba; zlatá horní ořízka. obálka vev. vpředu. 235x180


BŘEZINA; OTOKAR: TAJEMNÉ DÁLKY A SVÍTÁNÍ NA ZÁPADĚ. - 1900. Moderní revue sv. 29. 3 orig. litografie FRANTIŠEK BÍLEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Moderní revue; 1900. Knihovna Moderní revue sv. 29. 3 orig. litografie FRANTIŠEK BÍLEK. 2. vydání. 77 s.; ruční papír. Dobová celoplátěná vazba. - Velmi dobrý stav.


Bílek - BŘEZINA; OTOKAR: HUDBA PRAMENŮ. - 1919. 5 celostr. dřevorytů a 5 celostr. ilustrací na přílohách FRANTIŠEK BÍLEK. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odkaz; 1919. 51 s.; 5 celostr. dřevorytů a 5 celostr. ilustrací na přílohách FRANTIŠEK BÍLEK. Dobová polopl. vazba. 230x175 PRODÁNO/SOLD


SUDA, STANISLAV: BŘEZNICKÉ KOSTELY. - 1935.

-,-- CZK / prodáno /

Přednášku ... proslovil autor na schůzi "Bozně" dne 11. května 1934   Stanislav Suda. Praha, Bozeň, spolek rodáků a přátel města Březnice, 1935. Březnická knihovnička čís. 5. 53 s. (čb. obr. přílohy). Pův. brož. 210x150 Na obálce stopa po přehnutí.


FÜRST; LUDVÍK: BŘEZNICE. - 1965. Kresby ALOIS MORAVEC. /místopis/průvodce/

-,-- CZK / prodáno /

Průvodce městem. Městské muzeum v Březnici; 1965. 46 s.; kresby ALOIS MORAVEC. Pův. brož. 205x150 /ate/


STOCKÝ; JOSEF: KERAMICKÉ DÍLO VÁCLAVA FÜRSTA. - 1931. Březnice.

-,-- CZK / prodáno /

Z březnických vzpomínek a procházek. Písek; 1931. 19 s. Pův. brož. 195x150


STOCKÝ, JOSEF: BŘEZNICKÉ VZPOMÍNKY NA FRANT. JAROSLAVA VACKA - KAMENICKÉHO. - 1934.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, vlastním nákl., 1934. 27 s., obr. přílohy. Pův. brož. ("slepá" obálka) 190x150


JANDA; ANTONÍN: DĚJEPISNÁ ČÍTANKA. - 1922. O městě Budyni n.O. a osadách Břežany; Kostelec; Roudníček a Vrbka.

-,-- CZK / prodáno /

O městě Budyni n.O. a osadách Břežany; Kostelec; Roudníček a Vrbka. Budyně nad Ohří : nákl. vl.; 1922. Pro školu i dům. 46 s. Pův. brož. 155x120


FÜRST; LUDVÍK: VERŠE NA STARÝCH NÁHROBCÍCH BŘEZNICKÉHO HŘBITOVA. - 1947. Umění a kámen. Kresba na obálce LUDVÍK KUBA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; 'Umění a kámen'; 1947. 15 s.; kresba na obálce LUDVÍK KUBA. Pův. brož. 210x150


Architektura - OBECNÁ A MĚŠŤANSKÁ ŠKOLA V BŘEZNICI. - 9. ZÁŘÍ 1934. - Architekti JOS. KITRICH a JOS. HRUBÝ. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

34 s.; text; fotografie; plány. Obálka a úprava J. KITTRICH A J. HRUBÝ. Pův. brož. 210x150 PRODÁNO/SOLD


Železnice - ŠMILAUER; LEOPOLD H. C.: VZPOMÍNKY NA STAVBU ŽELEZNICE Z RAKOVNÍKA DO PROTIVÍNA - 1935. 6x výpravné budovy - Březnice; Písek; Příbram.

-,-- CZK / prodáno /

A NA JEJÍHO BUDOVATELE BŘEZNICKÉHO RODÁKA ING. JANA MUZIKU. Bozeň; spolek rodákú a přátel města Březnice v Praze; 1935. 67 s. včetně 8 stran obrazových příloh (z toho 6x výpravné budovy - Březnice; Písek; Příbram); úprava ALOIS CHVÁLA. Pův. brož. 210x150


VELEZRÁDNÝ PROCES KLADENSKÝ - 1921. Rejman; komunismus; historie; procesy.

-,-- CZK / prodáno /

Podrobný a přehledný obraz přelíčení se 14 obžalovanými komunisty před šestičlenným výminečným senátem v Praze ve dnech 31. března do 13. dubna 1921. Praha; R. Rejman; Nakladatelství a knihkupectví tiskového výboru strany komunistické; [1921]. Tiskem 'Svobody' v Kladně. 66 s.; křehký novinový papír. Pův- brož.; první list uvolněn. 270x185


GENTLEMANI. - muzikál, 1966.

-,-- CZK / prodáno /

Program k premiéře 22. března 1966. Hudební divadlo v Karlíně.Autoři: Jan Schneider - Bohuslav Ondráček. Obsazení: Václav Neckář, Josef Laufer, Josef Zíma, Pavel Sedláček, René Gabzdyl, Eva Pilarová ad. (12) s. včetně obálky, obálka a typografická úprava Jaromír Valoušek. Pův. brož. 165x240


VOSKOVEC A WERICH: DIVOTVORNÝ HRNEC. - Divadelní program 1948.

-,-- CZK / prodáno /

Premiéra 6. března 1948. Praha, V+W, 1948. Program s obsazením hry. Dvoulist. 205x150


FISCHER; J. L.: ŘÁD KAPITALISTICKÝ A SKLADEBNÝ. - 1933. Knihovna Indexu sv. 6.

-,-- CZK / prodáno /

Přednáška proslovená ve Skupině mladých při Společnosti pro současnou kulturu v Olomouci 9. března 1933. Brno; Index; 1933. 46 s. Pův. brož. 180x125 Nerozřezáno.


ŠRÁMEK; FRÁŇA: MĚSÍC NAD ŘEKOU. - 1922. Divadelní leták. /divadlo/

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní leták. Městské divadlo Král. Vinohrady 2. března 1922. 1 list. 310x240


WOLKEROVÁ; ZDENA: JIŘÍ WOLKER VE VZPOMÍNKÁCH SVÉ MATKY. - 1937.

-,-- CZK / prodáno /

S podpisem Zdeny Wolkerové "Prostějov, 29.března 1938".Praha; Václav Petr; 1937. Edice Atom sv. 90. 286 s.; obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 215x140 Obálka na okrajích otřepená, dole podél hřbetu natržená.    


VAVŘÍN SPRAVEDLIVÉMU. - 1936. Svět o T. G. Masarykovi. Podpis autora. /vázal Škoda/

-,-- CZK / prodáno /

SVĚT O T. G. MASARYKOVI. Praha; Josef Fischer; 1936. Uspořádal Josef Fischer. 333 s.; dedikace s podpisem J. Fischera (věnované Ant. Škodovi; dat. 16. března 1936). Dobová polokožená vazba se zlatou horní ořízkou (vázal ANT. ŠKODA). 220x150


LIBOR FÁRA: ČERNÁ NEDĚLE. - 1989; březen. 300 výt.; podpis A. Fárové.

-,-- CZK / prodáno /

Soukromý tisk. Vydáno 3. března 1989 v počtu 300 kusů. Grafická úprava JOSKA SKALNÍK. 11 čb reprodukcí na kartonech; 1 fotogr. portrét; 1 list s textem Libora Fáry; pod tiráží podpis Anety Fárové. 13 volných listů v pap. obálce. 300x215


SEMAFOR. TEN PES JE VÁŠ? - 1970. Divadelní program.

-,-- CZK / prodáno /

Texty písní a režie: Jiří Suchý. Premiéra: 28. května 1970, 36 repríz, poslední představení 30. března 1971.  Dvoulist (4) s. Grafická úprava VÁCLAV KABÁT, MILAN KOPŘIVA. + volný list s obsazením. 315x215 Stopa po přeložení. https://www.jiri-suchy.eu/ten-pes-je-vas/


VOSKOVEC A WERICH: DIVOTVORNÝ HRNEC. - divadelní program, 1948.

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program - po prvé 6. března 1948. Praha, V+W, 1948. Nestr. (36) s. včetně obálky. Mj. obsahuje: Jan Rychlík: Od Finianovy duhy k Divotvornému hrnci; Amerika v moderní poesii; Hlasy herců...fotografie z inscenace. Pův. brož. 210x150 Krásný stav!


VOSKOVEC A WERICH: DIVOTVORNÝ HRNEC. - Divadelní program 1948.

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program - po prvé 6. března 1948. Praha, V+W, 1948. Nestr. (36) s. včetně obálky. Mj. obsahuje: Jan Rychlík: Od Finianovy duhy k Divotvornému hrnci; Amerika v moderní poesii; Hlasy herců...fotografie z inscenace. Pův. brož. 210x150 Opatřeno  přebalem transparentní fólie, dobrý stav.


SEMAFOR. ELEKTRICKÁ PUMA. Divadelní program. - 1974.

-,-- CZK / prodáno /

Hudba: Ferdinand Havlík. Napsal: Jiří Suchý. Režie: Jiří Císler. Premiéra: 12. března 1974.Text programu: Jiří Suchý. Kresby: Jiří Běhounek. Typografie: Milan Kopřiva. 48 str. včetně obálky. Pův. brož. 235x105 + obrazová skládačka, 9 čb. fotografií: JIŘÍ SUCHÝ, JITKA MOLAVCOVÁ a VL. DVOŘÁK, po rozložení 235x650 /ant1023/


KAHN GILBERT: PARIS A BRULÉ. - 1968. 160 čb. fotogafií P. JUILLET; C. JOUBERT a M. HERMANS. PRODÁNO / SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Paris; Del Duca. 1968. Nestr. (79)s.; 160 čb. fotogafií P. JUILLET; C. JOUBERT a M. HERMANS. Pův. brož. 270x195 ...velmi dobrý stav. Revoltující májová Paříž před čtyřiceti lety. Reportážní fotografie zaznamenávají události od obsazení univerzity v Nanterre 22. března; přes květnové; krvavé střety demonstrantů s policií; až k červnovým doznívajícím nepokojům. PRODÁNO / SOLD


ČAPEK, KAREL. ŽIVOT PŘÍRODNÍCH NÁRODŮ. Obyčeje a povídačky. 1923 - 1930.

-,-- CZK / prodáno /

Z lidových novin opsal Václav Kapoun. Obálka Iva Kellerová. 2. doplněné vyd. V Rakovníku, 1. března 1979. Nestr. Strojopis na jemném průklepovém pap. 94 článků Karla Čapka, Obsah, seřazeno chronologicky podle data otištění v Lidových novinách, doslov Václava kapouna. Pův. brož. 205x140 Ineditní, soukromý tisk 94 novinových článků Karla Čapka publikovaných v letech 1923-1930 v Lidových novinách.   Kapoun, Václav. (24.3.1924 - 5.8.2005) Regionální publicista, archivář a hudební historik.


Obrátil, Karel Jaroslav: O některých anglických bibliofilech a trochu i o sobě. - 1929.

-,-- CZK / prodáno /

Přednáška ve Spolku Českých Bibliofilů v Praze dne 4. března 1929. 81 s. Ex. č. 163/370 na italském ručním papíře Pordenone, celkový náklad 400 čísl. výtisků. Polopergamenová vazba (nárožnice a hřbet), papírový potah desek s plastickou imitací hadí kůže, zlatě ražený titul na hřbetě, dvoubarevný ruční kapitálek, vrchní ořízka hlazená. 190x125 Na pap. potahu 3 miniaturní plošky s otěrem povrchu. Jinak nemá exemplář, pocházející ze soukromé knihovny sběratele knih, žádných vad.


TYPOGRAFIA VOJT. PREISSIGOVI. Číslo 12; 1923. - 1923. VOJTĚCH PREISSIG; KAREL DYRYNK; Rudolf Hála; Státní tiskárna v Praze. /písmo/typografie/

-,-- CZK / prodáno /

S. 247-270. Text - Rudolf Hála: Vojtěch Preissig a jeho dílo. Vojtech Preissig and his work. Karel Dyrynk: Preissigova úprava Bezručových 'Slezských Písní'. Mojmír Helcelet: Ex libris Vojtěcha Preissiga. Emil Pacovský: Vojtěch Preissig zakladatel moderního českého umění grafického. Obálka KAREL DYRYNK. Dvoulist obsahu na celý ročník. Pův. brož. 310x235 + Projev úcty Vojtěchu Preissigovi z valného shromáždění spolku Typografia. 21.března. 1926. Vytiskla Státní tiskárna v Praze; dvoubarevně; Preissigovým písmem na lepším pap. (8) s. Spojeno červenou šňúrkou. 310x235


ČESKÝ KUBISMUS 1909-1925. / Jiří Švestka a Tomáš Vlček. - 1991. Malířství; sochařství; umělecké řemeslo; architektura.

-,-- CZK / prodáno /

Malířství; sochařství; umělecké řemeslo; architektura. Připravili Jiří Švestka a Tomáš Vlček. Zpracoval Pavel Liška. Düsseldorf; Kunstverein für die Rheinlande und Westfalen; 28. září - 20. listopadu 1991; Praha; Národní galerie; 20. prosince 1991 - 1. března 1992; Brno; Moravská galerie; 10. září - 1. listopadu 1992. Stuttgart : Gerd Hatje; 1991. 454 s.; čb.; barev. vyobr. Obsahuje bibliografii a bibliografické odkazy. Český text. Pův. brož. Velmi dobrý stav. REZERVACE 13.3.2015 20:39:22


ROMANU JAKOBSONOVI. Pozdrav a díkůvzdání. - 1939.

-,-- CZK / prodáno /

K 15. březnu(!) 1939 vydal Spolek posluchačů filosofie Masarykovy university v Brně. (18) s., text "Tvůrčí znalec staročeského básnictví" Arne Novák a dvě básně Vítězslav Nezval. Exemplář  číslo 7 z 10 na ručním papíře. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 175x120 Drobný tisk, na rozloučenou s Romanem Jakobsonem, vyšel 15. března 1939, v den kdy armáda nacistického Německa obsadila české země. Roman Jakobson odjíždí z Brna do Prahy, kde se ukrývá, zatím co jeho přátelé mu zařizují útěk před nacismem do zahraničí. Roman Jakobson. (28. září /10.říjen/ 1896 Moskva - 18. července...


FRIČ; JOSEF VÁCLAV. - 19. st. Spisovatel; novinář; politik a revolucionář. (1829 - 1890) Vizitka /kabinetka/

-,-- CZK / prodáno /

Josef Václav Frič; spisovatel; novinář; politik a revolucionář. (1829 - 1890). Vizitka; fotografie na kartonu. Atelier Mulač. 108x68. V revolučním roce 1848 patřil v té době student filosofie J. V. Frič k vůdcům studentů bojujících na pražských barikádách. 10. května 1851 byl odsouzen za velezradu na 18 let a vězněn v uherské pevnosti Komárno. Propuštěn na amnestií v r. 1854V r. 1858 internován sedmihradské Déeši a od března 1859; po souhlasu vlády s vystěhováním 'na vlastní žádost'; žil Frič víc než 20 let v exilu. V r. 1880 dostal povolení...


ZET MOLAS. (vl. jm. Zdena Holubová, režisérka, herečka, scenáristka, redaktorka). - 1928.

-,-- CZK / prodáno /

2 fotografie s dedikacemi Vlastě Vostřebalové "v nejlepší přátelství". Jedna fotografie z filmu Mlynář a jeho dítě, dat. 1928, na druhé fotografii dat. 1925 Z.M. v kostýmu mušketýra před kobercem, který "hrál" ve filmu Závěť podivínova z r. 1923 230x175Zet Molas (18. března 1896 Hradec Králové – 1956 Západní Německo) - mj. v r. 1925 milostný vztah s Vítězslavem Nezvalem, ten pod váhou citového vzplanutí publikuje dvě básně (akrostichy) v Českém filmovém světě.https://www.filmovyprehled.cz/cs/revue/detail/zet-molasVlasta Vostřebalová-Fischerová (22. února 1898 Boskovice[1] – 5. prosince 1963 Praha) byla česká malířka a feministická intelektuálka, představitelka prvorepublikového...


Hokej - JSME MISTRY SVĚTA. Mistrovství světa ve Stockholmu 1949.

-,-- CZK / prodáno /

Svět v obrazech - Aktuality v obrazech, sv. 6. Autoři J. Laufer, J.Trousil. Grafická úprava Vilém Ambrosi. Vytiskli V.Neubert a synové. Obr. část obsahuje fotografie mnoha tiskových agentur celého světa. Praha, Svět v obrazech, 1949. 30 (2) s., vedle hlavní části s řadou obr. a zpravodajských reportáží z "hockeyového" mistrovství světa ve Stockholmu, obsahuje toto zvláštní číslo mj. i zpravodajství a fotografie z MS v krasobruslení, kde Alena (Ája) Vrzáňová získala titul mystrině světa.Pův. brož. 290x210 Drobný kousek růžku na zadní obálce (u hřbetu) utržený, jinak čistý, nepoškozený exemplář. 16....


PROGRAM. Čtrnáctideník pro kulturní politiku a umění. Roč. I., č.. 2-6. 1945/46

-,-- CZK / prodáno /

Brno, Družstvo divadel práce Z. SP. s.r.o. v Praze, 1945. Redakce: Nina Balcarová-Píšková. Ročník I. číslo 2, 18. říjen 1945 / číslo 3, 15. leden 1946. / číslo 4, 1. únor 1946 / číslo 5, 1. březen 1946 / číslo 6, 24. duben 1946.  -  každý sešit 15 stran. V obsahu mj.: J.L. Ficher: Podnět k zpytování národního svědomí. Fr. Trávníček: Jazyk a doba. Jiří Kroha: Osvobodit se dali, na vděčnost zapomněli. Oldřich Mikulášek: Jen o listu. Ivan Blatný: Sedmá variace.Pět pův. sešitů ve výrazných avatgardních obálkách, autor obálek neuveden...