Výsledek hledání - Zelenky
Scéna Františka Zelenky z inscenace baletu E. F. Buriana Fagot a flétna. - 1929.
1.800 CZKPraha, Národní divadlo, 1929. Foto: ateliér Čámský. Papír 295x395 mm, obraz 225x315 mm
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: SLOVNÍK LÁSKY. - 1931. Obálka F. ZELENKA; 340x270. Slova Vítězslav Nezval. /w/
2.900 CZKWaltz z filmu G. Machatého 'Ze soboty na neděli'; slova Vítězslav Nezval. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1931. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: EZOP A BRABENEC. - 1932. Obálka F. ZELENKA; slova Voskovec a Werich.
3.500 CZKZ filmu 'Pudr a benzín'. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 mm Velmi dobře zachováno.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: TEĎ JEŠTĚ NE. - 1931. Obálka F. ZELENKA; 340x270. Slova Voskovec a Werich.
2.500 CZKFox z filmu G. Machatého 'Ze soboty na neděli'; slova Vítězslav Nezval. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1931. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 mm
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: TEĎ JEŠTĚ NE. - 1931. Obálka F. ZELENKA; 167x137. Slova Voskovec a Werich.
400 CZKFox z filmu G. Machatého 'Ze soboty na neděli'; slova Vítězslav Nezval. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1931. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 167x137
Jan Dismas Zelenka -Lamentationes /Jeremiášovy nářky/
150 CZKLabel: Supraphon – 0 12 0883, Gramofonový KlubFormat: Vinyl, LPCountry: CzechoslovakiaReleased: 1971Condition: Very Good Plus (VG+)
KAREL ŽELENSKÝ. Foto Josef Fiedler.
200 CZKFotografická pohlednice. Foto Josef Fiedler, Praha (razítko na rubu). 90x135
KAREL ŽELENSKÝ. - Podpis. 1920.
350 CZKFotografická pohlednice. Na rubu dedikace s podpisem, dat. 18. VI. 1920. 140x85 Na rubu stopy od lepidla (viz. foto).
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: PRAŽSKÁ JAVA. - 1932. Voskovec a Werich.
600 CZKZ revue 'Golem'. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Noty. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: MERCEDES. - 1930. Voskovec a Werich. /w/
600 CZKSlova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1930. Noty; obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 163x135 ...velmi dobrý stav.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: DYNAMIT FOX. Slova Voskovec a Werich. 1930.
2.900 CZKPraha; Hudební matice UB; 1930. Dvojlist; fotomontážní ob. FRANTIŠEK ZELENKA. 230x170 mm Velmi dobře zachováno.
INEZ ČELEDOVÁ. - fotografie s podpisem. Foto "IDEAL" Zelenka. kol. 1920. /2/
600 CZKFotografická pohlednice. Foto "IDEAL" Zelenka. 135x85 Inez Čeledová (9.3.1901 Praha - 1.1.1970 Nizozemsko). - https://www.csfd.cz Foto IDEAL, Jindřich Zelenka - https://www.atelierpaul.cz/
JEŽEK; JAROSLAV: POCHOD NEUTRÁLŮ. - 1930. Obálka F. ZELENKA; Slova Voskovec a Werich.
3.000 CZKSlova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1930. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 Povrch mírně od prachu, při horním okraji přední ob. perem "říjen 1930" a jméno vlastníka
GARCÍA LORCA; FEDERICO: ZELENÝ VÍTR. - 1969. Klub přátel poezie.
100 CZKPraha; Československý spisovatel; 1969. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložil Lumír Čivrný. 148 s.; úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 210x195
DRTIKOL; FRANTIŠEK: KAREL ŽELENSKÝ. - 1914. Bromostříbrná fotografie; značeno slep. razítkem: 'DRTIKOL & CO'.' 140x87
1.250 CZKBromostříbrná fotografie; značeno slepotiskovým razítkem: 'COPYRIGT 1914 BY DRTIKOL & CO'; PRAGUE'; 115x74 Karel Želenský1896-1935; herec ND v letech1896-1928. Na rubu fotografie stopy po lepidle.
BŘEZINA; OT. - SOVA; A.: VÝBOR Z LYRIKY. - 1923. Ráj srdce. Podpis Vojtěcha Zelenky.
-,-- CZK / prodáno /Vybral a poznámkami opatřil Vojtěch Zelenka. Praha; Jan Svátek; 1923. Ráj srdce sv. 10. 117 s.; dedikace s podpisem Vojtěcha Zelenky - Ot. Štorchu-Marienovi; dat. 21. XII. 1923. Pův. brož. 180x130 Na obálce utržený pravý dolní růžek. /ANT/
Zelenka - LANDA; JIŘÍ: ZAHRADA NA STOLE. - 1926. Obálka F. ZELENKA.
-,-- CZK / prodáno /Verše. Praha; Svobodná škola umění (v komisi Jan Fromek); 1926. Tiskl Č. Pechtor v Kroměříži. 38 s.; obálka F. ZELENKA. Pův. brož. 8°
Zelenka - HOLAN; VLADIMÍR: BLOUZNIVÝ VĚJÍŘ. - 1926. 1. vyd. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. ODEON. Autorova knižní prvotina.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Praha; nákladem SŠU v komisi Jana Fromka (Odeon); 1926. 39 s.; obálka FRANTIŠEK ZELENKA; exemplář č. 131/750. Pův. brož. 190x140 - Autorova knižní prvotina. Na obálce místy nahnědlé skvrny (viz foto).
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: KLEOPATRA. - 1932. Obálka F. ZELENKA; 340x270. Slova Voskovec a Werich. /w/
-,-- CZK / prodáno /Tango z antické féerie 'Caesar'. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 ...velmi dobrý stav.
Zelenka - HOLAN; VLADIMÍR: BLOUZNIVÝ VĚJÍŘ. - 1926. 1. vyd. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. ODEON. Autorova knižní prvotina. /q/
-,-- CZK / prodáno /Praha; nákladem SŠU v komisi Jana Fromka (Odeon); 1926. 1. vyd. 39 s.; obálka FRANTIŠEK ZELENKA; exemplář č. 340/750. Pův. brož. 190x140 - Autorova knižní prvotina. Drobné trhlinky u obou okrajů hřbetu. Dobře zachováno.
Zelenka - HOLAN; VLADIMÍR: BLOUZNIVÝ VĚJÍŘ. - 1926. 1. vyd. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. ODEON. Autorova knižní prvotina. REZERVACE
-,-- CZK / prodáno /Praha; nákladem SŠU v komisi Jana Fromka (Odeon); 1926. 1. vyd. 39 s.; obálka FRANTIŠEK ZELENKA; exemplář č. 340/750. Pův. brož. 190x140 - Autorova knižní prvotina.Dobře zachováno. REZERVACE
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: KLEOPATRA. - 1932. Obálka F. ZELENKA; 167x137. Slova Voskovec a Werich. /w/
-,-- CZK / prodáno /Tango z antické féerie 'Caesar'. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 167x137 - Velmi dobrý stav.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: EVROPA VOLÁ. - 1932. Slova Voskovec a Werich. Ob. F. ZELENKA. /w/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Hudební matice UB; 1932. Dvojlist; obálka F. ZELENKA. 167x137 ...velmi dobrý stav; tisk na silnějším papíru.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: PRODÁM SRDCE. - 1931. Slova Voskovec a Werich. Ob. F. ZELENKA. /w/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Hudební matice UB; 1931. Dvojlist; obálka F. ZELENKA. 167x137 ...velmi dobrý stav; tisk na silnějším papíru.
Zelenka, František. Plakáty, architektura, divadlo. - 1991.
-,-- CZK / prodáno /Katalog výstavy.Praha, Uměleckoprůmyslové muzeum, 1991. 55 s, bar. a čb. vyobr. Pův. brož. /0322 antikvariát/
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: EZOP A BRABENEC. - 1932. Slova Voskovec a Werich. Ob. F. ZELENKA. /w/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Hudební matice UB; 1932. Dvojlist; obálka F. ZELENKA. 167x137 ...velmi dobrý stav; tisk na silnějším papíru.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: EVROPA VOLÁ. - 1932. Obálka F. ZELENKA; 340x270. Slova Voskovec a Werich. /w/
-,-- CZK / prodáno /Z antické féerie 'Caesar'. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 ...velmi dobrý stav.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: POCHOD NEUTRÁLŮ. - 1930. Obálka F. ZELENKA; 167x137. Slova Voskovec a Werich. /w/
-,-- CZK / prodáno /Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1930. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 167x137 - Velmi dobrý stav. REZERVACE
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: PRAŽSKÁ JAVA. - 1932. Obálka F. ZELENKA; 340x270. Slova Voskovec a Werich. /w/
-,-- CZK / prodáno /Z revue 'Golem'. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: POCHOD STOPROCENTNÍCH MUŽŮ. - 1932. Obálka F. ZELENKA; 340x270. Slova Voskovec a Werich. /w/
-,-- CZK / prodáno /Z revue 'Golem'. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: NIKDY NIC NIKDO NEMÁ. - 1932. Slova Voskovec a Werich. Ob. F. ZELENKA. /w/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Hudební matice UB; 1932. Dvojlist; obálka F. ZELENKA. 167x137 ...velmi dobrý stav; tisk na silnějším papíru.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: POCHOD STOPROCENTNÍCH MUŽŮ. - 1932. Obálka F. ZELENKA; 167x137. Slova Voskovec a Werich. /w/
-,-- CZK / prodáno /Z revue 'Golem'. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 167x137 - Mírně zašlý povrch.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: ŽIVOT JE JEN NÁHODA. - 1932. Obálka F. ZELENKA; 340x270. Slova Voskovec a Werich. /w/
-,-- CZK / prodáno /Z filmu peníze nebo život. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: ŽIVOT JE JEN NÁHODA. - 1932.
-,-- CZK / prodáno /Z filmu Peníze nebo život. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba: Jaroslav Ježek. Dvojlist. 160x135 mm Stopy po ohnutí.
HORANSKÝ; MILOŠ: LUNOVRAT. - 1969. Mladé cesty poezie. Obálka ZELENKA. /60/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1969. Mladé cesty poezie sv. 32. 1. vyd. 64 s.; obálka a frontispic JAROSLAV ZELENKA. Pův. brož. 175x105
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: SLOVNÍK LÁSKY. - 1931. Slova V. NEZVAL.
-,-- CZK / prodáno /Z filmu "Ze soboty na neděli". Praha, Hudební matice UB, 1931. Noty. Slova Vítězslav Nezval, hudba Jaroslav Ježek, obálka F. ZELENKA. Dvojlist. 167x137 Krásný stav.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: EVROPA VOLÁ. - 1932. Slova Voskovec a Werich.
-,-- CZK / prodáno /Z antické féerie 'Caesar'. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 165x130 V horním rohu obálky podpis předchozího majitele, jinak velmi dobře zachováno.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: FATAMORGANA. - 1929. Slova Voskovec a Werich. /w/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Urbánek; 1929. Dvojlist; obálka F. ZELENKA. 185x120 - Utržený růžek; natržené okraje.
INEZ ČELEDOVÁ. - fotografie s podpisem. Foto "IDEAL" Zelenka. kol. 1920.
-,-- CZK / prodáno /Fotografická pohlednice. Foto "IDEAL" Zelenka. 135x85 Inez Čeledová (9.3.1901 Praha - 1.1.1970 Nizozemsko). - https://www.csfd.cz Foto IDEAL, Jindřich Zelenka - https://www.atelierpaul.cz/
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: FATAMORGANA. - 1929. Slova Voskovec a Werich. /w/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Urbánek; 1929. Dvojlist; obálka F. ZELENKA. 185x120 ...natrženo v okraji a ve hřbetě.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: SLOVNÍK LÁSKY. - 1931. Slova V. NEZVAL. /w/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Hudební matice UB; 1931. Dvojlist; obálka F. ZELENKA. 167x137 ...velmi dobrý stav; tisk na silnějším papíru.
VOSKOVEC; JIŘÍ - JAN WERICH: CAESAR. - 1932. 1. vyd. Obálka F. ZELENKA.
-,-- CZK / prodáno /Antická feerie o 11 obrazech. Hudbu složil Jaroslav Ježek. Praha; Odeon; 1932. 88 s.; obálka arch. F. ZELENKA. Pův. brož. 195x135 Stopy používání; ale bez větších škod; ztráty pap. nejsou; na titulu podpis majitele s datem 1935.
VOSKOVEC a WERICH: DON JUAN & COMP. - 1931. Obálka F. ZELENKA. /w/
-,-- CZK / prodáno /1931. Osvobozené divadlo. Divadelní program. 24 s. textu + dvoulist s fotografiemi. Obálka F. ZELENKA. Pův. brož. 225x160 - Malý flíček na přední s. obálky.
Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: NIKDY NIC NIKDO NEMÁ. - 1932. Slova Voskovec a Werich.
-,-- CZK / prodáno /Z filmu "Pudr a benzín". Praha, Hudební matice UB; 1932. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka F. ZELENKA. Dvojlist. 167x137 Krásný stav.
JEŽEK; JAROSLAV: EZOP A BRABENEC. - 1931 - 32. 3 obálky F. ZELENKA. /w/
-,-- CZK / prodáno /PRODÁM SRDCE. TEĎ JEŠTĚ NE. 1931 - 1932. Obálky FRANTIŠEK ZELENKA. 3 dvojlisty. 165x135
BALZAC; HONORÉ DE: VÁŠEŇ NA POUŠTI. - 1928. Knížky pro potěšení. Frontispic FRANTIŠEK ZELENKA.
-,-- CZK / prodáno /Praha 1928. Knížky pro potěšení vánoční sv.; I. roč. Překlad Jaroslav Soukup. 38 s.; frontispic FRANTIŠEK ZELENKA. Vyšlo 10 neprod. výt.; 50 na čes. ruč. papíře; 450 na čes. japanu; tento výt. má č. 170c. Vytiskla knihtiskárna A. Němec a spol. Polokožená vazba. 135x95
TRN. - 1928; roč. IV. 1929; roč. V. RYKR; HOFFMEISTER; BIDLO; TITTELBACH; TRÖSTER; ZELENKA.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mrkus/Langhans; 1928 22 čísel; 1929 20 čísel. Redaktor Zdena Ančík. Rozsah jednoho čísla 12 - 16 s. Karikatury; koláže; ilustrace; barevné obálky (ofsetový tisk) - mj. RYKR; HOFFMEISTER; BIDLO; TITTELBACH; TRÖSTER; ZELENKA. Celkem 42 čísel v jednom svazku v dobové polopl. vazbě. 290x220 - Dobře zachováno. Další vyobrazení na našem blogu zde >>
VOSKOVEC & WERICH: SEVER PROTI JIHU. - 1930. 1. vyd. Obálka arch. J. ZELENKA. /w/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Válečná revue o prologu; šesti obrazech a sedmi intermezzech.Praha; Švejda; 1930. 85 s.; obálka arch. J. ZELENKA. Pův. brož. 195x135 - Na obou okrajích hřbet poškozený (viz druhý obr.); obálka místy otřepená; stopy přehnutí. Chráněno transparentním přebalem. OSVOBOZENÉ DIVADLO; Jarosla Ježek; Jiří Voskovec a Jan Werich
PUŠKIN; ALEXANDR S.: RUSLAN A LUDMILA. - 1972. Ilustrace JAROSLAV ZELENKA. Skvosty. Celokožená vazba. /t/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1972. Skvosty ruské a sovětské literatury. Přeložila Marie Marčanová. 130 s.; ilustrace JAROSLAV ZELENKA. Celokožená vazba. 150x105
VOLTAIRE: ODALISKA. - 1928. Knížky pro potěšení sv. III. Obálka F. ZELENKA; il. E. RABENSTEIN. REZERVACE
-,-- CZK / prodáno /Praha; Neumann; 1928. ; Knížky pro potěšení sv. III. 67 s.; 6 ilustrací EMIL RABENSTEIN; obálka FRANTIŠEK ZELENKA. ex. 248c/250 na similijapanu. Pův. brož. 140x95 Velmi dobrý stav. REZERVACE
VOSKOVEC a WERICH: FATA MORGANA. - 1929. Anonymní obálka (FEANTIŠEK ZELENKA). 2 ilustrace ADOLF HOFFMEISTER. /w/
-,-- CZK / prodáno /Divadelní program. Praha; Osvobozené divadlo; nedatováno (30. léta). 2O s.; 2 ilustrace ADOLF HOFFMEISTER; množství reklam; anonymní obálka (FEANTIŠEK ZELENKA) Pův. brož. 235x155 .
V + W. - 1984. Edice Malá groteska sv. 3. /w/Kroutvor/HOFFMEISTER/BIDLO/ZELENKA/ROTTER/Osvobozené divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Edice Malá groteska sv. 3 - Praha; Uměleckoprůmyslové muzeum; 1984. 5 (3) s. textu (J. Kroutvor: Dva moderní klauni. Souhvězdí V+W) + 73 bar. a čb. reprodukcí na volných listech (jednostranný tisk). Volné listy v pův. papírové složce. 210x150 Filmová pozvánka k návštěvě našeho antikvariátu
REINIŠ; STANISLAV: ZELENÝ PRACH. - 1936. Myslivecké humoresky. Ilustrace RUDOLF ADÁMEK. /vázal Škoda/
-,-- CZK / prodáno /Myslivecké humoresky. Praha; Zápotočný a spol.; 1936. 103 s.; ilustrace RUDOLF ADÁMEK. Dobová polokožená vazba se zlatou horní ořízkou (vázal ANT. ŠKODA). 230x160
Divadlo za branou - Artur Schnitzler: Zelený papoušek. Josef Topol. Hodina lásky. 1968.
-,-- CZK / prodáno /Divadelní program, grafická úprava Marta Kaplerová, dvě fotografie Josef Koudelka.Šestá inscenace Divadla za branou. Nestr., obálka a deset listů. 200x200 Stopa po přeložení.
Čapek - ČERNÁ VĚŽ A ZELENÝ DŽBÁN. - 1925. Aventinum. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Přednostní ex. 21/50 na japanu Bansay. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Ex. 21/50 na japanu Bansay - Poesie básníků staré Číny. Uspořádal; přeložil a doslov napsal Bohumil Mathesius. Praha; Ot. Štorch-Marien; Aventinum; sv. 109; 1925. Vytiskli typem haydukovým Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 51 s.; tříbarevné lino na obálce a nakl. značka JOSEF ČAPEK; přednostní ex. 21/50 na japanu Bansay z celkového počtu 600 výtisků. 210x150 - Světlý povrch obálky vlivem uložení slabě zašlý; zažloutlý; v jednom místě s nahnědlým odstínem; drobný milimetrový flíček hnědé barvy; jinak nepoškozeno (viz foto). REZERVACE