ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - VĚNEC


VĚNEC BÁSNÍ O SVATÉM VÁCLAVU. - Vigilie, 1929.

200 CZK

Vybral V. Bitnar. Praha, Štěpán Jež, 1929. 7. sv. bibliofilské knihovny Vigilie. 104 s., dřevoryt ve frontispise JAN BAUCH. Pův. brož. 150x100 /Ate/



MICHAUX A VENEZIA. - 1967.

900 CZK

Centro Internazionale delle Arti e del Costume. Palazzo Grassi, Venezia 1967. Texte von Paolo Marinotti. (8 bar. a 30 čb. reprodukcí). Pův. celopl. vazba s obálkou. 215x215 Velmi dobře zachováno.


Campo Vitale. Mostra Internazionale d'Arte Contemporanea. - Palazzo Grassi, Venezia, 1967.

680 CZK

Milano, Rizzoli Grafica, 1967. Nestr., úvodní text (italsky) Paolo Marinotti, seznam autorů a vystavených exponátů, v obr. části fotografické portréty umělců s bar. a čb. vyobrazením jejich prací. Pův. kartonová vazba. 240x210 Velmi dobře zachováno. Zastoupeni autoři: Pierre Alechinsky, Karel Appel, Arman, Cesar, Christo, Roel D'Haese, Jean Dubuffet, Etienne-Martin, Piero Gilardi, Asger Jorn, Roy Lichtenstein, Bengt Lindstrom, Henri Michaux, Claes Oldenburg, Alfonso Ossorio, Robert Rauschenberg, James Rosenquist, Antonio Saura, Viseux, Andy Warhol, Tom Wesselmann, Maurice Wyckaert


Frank, Bruno. Ein Abenteuer in Venedig. - 1. vyd. 1919.

850 CZK

München, Musarion, 1919. 1.- 10. Tausend. 99 s., obálka Rolf von Hoerschelmann. Pův. brož. 160x105 


CA' PESARO. LA GALLERIA D'ARTE MODERNA DI VENEZIA. / Guido Perocco. - 1959. Istituto Italiano d´Arti Grafiche. 44 text pages; 100 ill. Italian text.

250 CZK

Bergamo; Istituto Italiano d´Arti Grafiche; 1959. 44 s. textu a 100 bar. a čb. obr. příloh. Celopl. vazba s obálkou. 210x190 (text v italštině).


WENIG; ADOLF: VĚNEC PRAŽSKÝCH POVĚSTÍ. - (1908). Ilustrace MIKOLÁŠ ALEŠ. /Pragensie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Topič; (1908). 70 s.; ilustrace MIKOLÁŠ ALEŠ. Pův. polopl. vazba. 265x190 Dobře zachováno.


SEIFERT, JAROSLAV: PRAHA A VĚNEC SONETŮ. Básně z let 1945 - 1949.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Monumenta genii bohemici sv. 4. Praha, Picka, nedatováno (1956). 121 s. Obálka a 12 kolorovaných ilustrací (cliché - verre) MIROSLAV TROUP. Z 11 celostránkových je 9 z nich signováno!. V tiráži podpis autora a výtvarníka. Z Menhartova písma Hollar vysázel a na maršovský papír (118) exemplářů vytiskl Jaroslav Picka. Um. polokožená vazba, obálka vzadu vev., tmavě modrý kožený hřbet se zlatou ražbou titulu, papírový pokryv desek, vazba chráněna pergamenovým pap. přebalem, uloženo do ochranného pouzdra (šedý karton). 290x185 Velmi dobrý stav!


A. JUSTITZ - 1930. Skupina V.U.; Galerie Vaněk; František Dvořáček; text František Venera; úprava PETR DILINGER.

-,-- CZK / prodáno /

Drobný tisk k malířově výstavě v brněnské galerii Vaněk s textem Františka Venery. Brno; František Dvořáček; prosinec 1930. (12) s. včetně 4 celostr. reprodukcí v textu + 4 celostr. reprodukce v příloze na křídě. Grafická úprava PETR DILINGER. Přiložen dvoulist: Seznam obrazů souborné výstavy Alfréda Justitze pořádané Skupinou V.U. v galerii Vaněk. Prosinec 1930. Seznam obsahuje 40 vystavených děl včetně prodejních cen. V textu seznamu poznámky perem. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce spojené šňůrkou + jeden dvoulist volně. 175x120 Na povrchu ob. malé šmouhy od prstů; jinak velmi dobrý...


Vzorník písma - ANTIKVA VENEZIANA. - 60. léta. Grafotechna.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Grafotechna. 60 léta. Nestr. (24) s. včetně obálky. Pův. brož. 205x130


MANN; THOMAS: SMRT V BENÁTKÁCH. - 1927. Tod in Venedig. Obálka PTRA POSPÍŠILOVÁ. Nová bibliotéka. Rezervace

-,-- CZK / prodáno /

1. české vyd. - Z něm. orig. Tod in Venedig přeložil Rudolf Pazderník. Praha; Kvasnička a Hampl; 1927. Nová bibliotéka sv. XIV. 96 s.; obálka a úprava PETRA POSPÍŠILOVÁ. Pův. brož. 180x130 Krásný stav; nerozřezáno. REZERVOVÁNO


HANUŠ KOLOWRAT - autogram. - 1902. Pohlednice. Podpis. Venezia.

-,-- CZK / prodáno /

Pohlednice - Venezia. 1902. Prošlá poštou; dlouhá adresa; známka; razítko; popsaná s vlastnoručně psaným pozdravem a podpisem Hanuše Kolowrata. Adresováno do slavné pražské cukrárny Köpf a Jäger na Václavské náměstí. V patře nad cukrárnou zavedla úspěšná firma salon ve stylu Ludvíka XV, kde se potkávali přední osobnosti pražského společnského života. 90x140 /česká šlechta/antikvariát 1121/


JAROSLAV KRÁL. - 1931. Skupina V.U.; Galerie Vaněk; František Dvořáček; text František Venera; úprava PETR DILINGER.

-,-- CZK / prodáno /

Drobný tisk k malířově výstavě v brněnské galerii Vaněk s textem Františka Venery. Brno; František Dvořáček; v lednu 1931. (14) s. včetně 5 celostr. reprodukcí v textu + 4 celostr. reprodukce v příloze na křídě. Grafická úprava PETR DILINGER. Přiložen dvoulist: Seznam obrazů souborné výstavy Jaroslava Krále pořádané Skupinou V.U. v galerii Vaněk. Leden-únor. Seznam obsahuje 40 vystavených děl včetně prodejních cen. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce spojené šňůrkou + jeden dvoulist volně. 175x120 Velmi dobrý stav!


TEIGE; KAREL: FRANT. MUZIKA. - 1931. František Dvořáček a František Venera. Skupina V.U.; galerie Vaněk. Úprava PETR DILINGER. /q/

-,-- CZK / prodáno /

Drobný tisk k malířově výstavě v brněnské galerii Vaněk s původním textem Karla Teigeho. Brno; František Dvořáček a František Venera; v dubnu 1931. (12) s. včetně 2 celostr. zinkografických reprodukcí v textu + 4 celostr. reprodukce v příloze na křídě. Grafická úprava PETR DILINGER. Přiložen dvoulist: Seznam obrazů souborné výstavy Františka Muziky pořádané Skupinou V.U. v galerii Vaněk. Seznam obsahuje 29 vystavených děl včetně prodejních cen. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce spojené šňůrkou. 175x120 Velmi dobrý stav!REZERVOVÁNO


PALADINI; VINICIO: ARTE NELLA RUSSIA DEI SOVIETS. - 1925. Il padiglione dell'U.R.S.S. a Venezia. Futurismus; ruské umění. /q/

-,-- CZK / prodáno /

Il padiglione dell'U.R.S.S. a Venezia.Roma; Edizioni de «La Bilancia»; 1925. 38 s.; 2 čb. ilustrace v textu (SOMOFF; NATALIA GONTCHAROVA) a 9 obr. příloh (KUSTODIEFF; ANNENKOFF; ARKIPOFF; ROJDESTVENSKY; FALK; EXTER; SCHTERENBERG; ALTMANN; TATLIN. Pův. brož; na obálce kresba N. Gontcharové; která je tištěná i v textu. 200x120http://www.treccani.it/enciclopedia/vinicio-paladini_(Dizionario_Biografico)/


BUSHNELL; GEOFFREY HEXT SUTHERLAND: UMĚNÍ STARÉ AMERIKY. - 1970. Um. památky starých amer. kultur: Mexiko; Peru; mayská střediska; Chile; Venezuela. /s/du/

-,-- CZK / prodáno /

Z angl. vyd. 'Ancient Arts of the Americas' přeložil Jan Caha. 1. vyd.. Praha; Odeon; 1970. Světové umění sv. 68. 286 s.; 252 barev. a čb. fotogr. vyobr. (památky z architektury; keramiky; plastiky; malířství; předměty z textilu; kovu; ze dřeva a z kamene ...). Věcný a místní rejstřík; bibliografie; chronologická tabulka. Pův. celopl. vazba s obálkou. 215x155 Velmi dobrý stav.


XXXV Biennale di Venezia - LE ARTI. Giugno 1970 - Anno XX - n.5/6. - (KAREL MALICH; JIŘÍ JOHN; VLADIMÍR JARCOVJÁK; LIBOR FÁRA a ZDENA FIBICHOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

296 s.; množství barevných a čb. fotografií; dobová reklama. Pův. brož. 340x240 Mírné stopy běžného používání; nepoškozeno. Dvojčíslo italského uměleckého magazínu; které se v první části (s. 2-74) věnuje 35. Bienále v Benátkách. Představuje jednotlivé osobnosti z Itálie (Battaglia; Bonalumi; Carrino; Lombardo; Mochetti; Paolini; Verna) 12 národních expozic (Rakousko; Belgie; Kanada; Československo; Finsko; Západní Německo; Anglie; Izrael; Jugoslávie; Norsko; Nizozemsko; Polsko); na s. 40-44 se věnuje účastníkům z Československa (KAREL MALICH; JIŘÍ JOHN; VLADIMÍR JARCOVJÁK; LIBOR FÁRA a ZDENA FIBICHOVÁ).


(Ladislav Klíma ) FILOSOF Z PŘEDMĚSTÍ. Dialog o ničem a o všem. - 1. vyd. 1923.

-,-- CZK / prodáno /

1. vydání. Praha; B. Havlíček; 1923. 5. svazek edice Věnec dobrých knížek. 40 s. Pův. brož. 160x120  V prvním vydání vyšla kniha anonymně.


FILOSOF Z PŘEDMĚSTÍ. Dialog o ničem a o všem. (Ladislav Klíma) - 1. vyd, 1923.

-,-- CZK / prodáno /

V prvním vydání vyšel titul anonymně. Praha; B. Havlíček; 1923. 5. svazek edice Věnec dobrých knížek. 40 s. Pův. brož. 160x120 Titulní list se zaslepeným jménem předchozího majitele. /antikvariát - 0323/


Okun, Milton (Ed. ) The New York Times: GREAT SONGS OF THE SIXTIES. - 1970.

-,-- CZK / prodáno /

Antologie 82 písní 60 let v úpravě pro zpěv, klavír a kytaru.  Editoval a  analýzu populární hudby šedesátých let napsal dirigent a aranžér Milton Okun, úvodní esej dodal Tom Wicker, sloupkař New York Times. Obrazová část obsahuje 84 čb. fotografií osobností a událostí dekády, s níž i k nám, přes železnou oponu proniká s uměním i svěží hudební kultura  a s ní uvolněný životní styl mladé generace žijící svůj jarý život na západ od našich hranic. V 68 přijely ruské tanky, bylo "vymalováno" na jednadvacet let ... a to už...