Výsledek hledání - SLAVÍK
TÁBORSKÝ, FRANTIŠEK: SLAVÍK.
390 CZKVydal pro radost svých přátel k Novému roku 1936 Rostislav Kolbe. (14) s., orig. litografie na obálce a titulu KAREL SVOLINSKÝ (titulní dvoulist sign.). Pův. brož. 195x135
SLAVÍK, FRANTIŠEK: NEROSTOPIS ČECH. - (1916).
350 CZKPraha, Jos. Vilímek, (1916). Za vzděláním pro každého. 42. s. SLAVÍK, FRANTIŠEK: NEROSTOPIS MORAVY, SLEZSKA A SLOVENSKA. - (1918). Praha, Jos. Vilímek, (1918). Za vzděláním pro každého. 48. s. SLAVÍK, FRANTIŠEK: UŽITKOVÉ NEROSTY ZEMÍ ČESKÝCH. - 1917. Praha, Jos. Vilímek, 1917. Za vzděláním pro každého. 52. s. V jednom svazku, polopl. vazba 3 obálky vzadu vevázany. 185x140 Velmi dobře zachováno /H/
SLAVÍK, JAN: ILUZE A SKUTEČNOST. - 2000.
150 CZKPraha, Academia, 2000. 231 s. Editor Jaroslav Bouček. Brož. 200x130 Velmi dobře zachováno. /H/
SLAVÍK, BEDŘICH: HANÁCKÉ PÍSEMNICTVÍ. - 1940, podpis autora.
400 CZKOlomouc, R. Promberger, 1940. 271 s., dedikace s podpisem autora Václavu Pletkovi, dat. 1941. Pův. polopl. vazba v pap. pouzdře. 210x160 Velmi dobře zachováno. /H/
SLAVÍK, BEDŘICH: OD DOBNERA K DOBROVSKÉMU. - 1975.
170 CZKPraha, Vyšehrad, 1975. 1. vyd. 336 s., úprava Jiří Rathouský. Celopl. vazba. 210x150 /H/
SLAVÍK, JAN: ČESKÝ NÁROD V STARŠÍM STŘEDOVĚKU. - 1940.
120 CZKPraha, Knihovna Pokroku, 1940. 70 s. Pův. brož. 175x110 /H/
SLAVÍK; IVAN: HLOHOVÝ VÍTR. - 1968. 1. vyd. Obálka JAROSLAV ŠERÝCH.
350 CZKČeské Budějovice; Růže; 1968. 1. vyd. 52 s.; obálka; vazba a frontispis JAROSLAV ŠERÝCH. Volné dvoulisty v papírové složce. 170x130 /Ate0825/ IVAN SLAVÍK - Slovník české literatury po roce 1945
SLAVÍK, FRANTIŠEK AUGUSTIN: PRUSKÉ USILOVÁNÍ O ZEMĚ ČESKÉ. - 1901.
150 CZKStudie dějepisná. Druhé vydání. V Praze: nákladem F. Šimáčka, 1901. 104 stran. Polopl. "slepá" vazba. /H/
Vott, Vachek, Slavík. Akustika hlediště v divadelním provozu. - 1943.
400 CZKVýsledky úprav akustických měření Prozatímního divadla v Praze.1. vyd. Praha, Česká grafická Unie, 1943. 93 s., 18 fotogr. vyobr. na přílohách, 3 plány, tabulky a il. v textu. Pův. brož. 255x180
SLAVÍK; BEDŘICH: PÍSEMNICTVÍ NA LITOVELSKU. - 1937. /regionální literatura; literární místopis/ - /sklad/
250 CZKMěstské museum v Litovli; 1937. 92 s.; jmenný rejstřík. Pův. brož. 240x165 Nerozřezáno; ob. podél hřbetu 2 cm natržená. /H/
Sutnar - SLAVÍK; BEDŘICH : K. H. HILAR LITERÁT. - 1936. Úprava L. SUTNAR.
250 CZKLiterárně historická studie. Praha; 1936. 52 s.; 3 obr. přílohy; úprava L. SUTNAR. Pův. brož. 193x128 /H/
HÁFEZ, ŠAMSUDDÍN MUHAMMAD: CO ZBUDE Z RŮŽÍ, KDYŽ JE SLAVÍK ZRADÍ. - 1987. /Miniature edition/
200 CZKPraha, Odeon, 1987. 1. vyd. Vybrala a přeložila Věra Kubíčková. 98 s., úprava MARIE KRÁLOVÁ. Pův. celokožená vazba v papírovém pouzdře. 75x75 /Ant/
PETRŽÍLKA, V.; SLAVÍK, J. B.: PIEZOELEKTŘINA A JEJÍ POUŽITÍ V TECHNICKÉ PRAXI. - 1940.
200 CZKPraha, Jednota českosl. matematiků a fysiků, 1940. Cesta k vědění sv. 2. 1. vyd. 116 s., 97 obr., kresba na obálce CYRIL BOUDA, dedikace s podpisem V. B. Slavíka. Pův. brož. 175x125 Velmi dobře zachováno. /H/
PÁLENÍČEK; LUDVÍK: ŠVABINSKÉHO ČESKÝ SLAVÍN. - 1985.
150 CZKSto portrétů. Praha; SPN; 1985. 227 s.; typo OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 245x175
SLAVIA-KLADNO. 3:0 (0:0). František Plánička zachraňuje. 1935.
1.200 CZKPodzimní liga. 3. XI. 1935. Dobová agenturní fotografie z první půle; na rubu razítko 'Foto Centropress' a tužkou psaný popisek. Formát 130x175 + SLAVIA-KLADNO. 3:0 (0:0). "Brankář hostí Tichý, zachraňuje. Dobová fotografie z první půle. Formát 130x175 CELKEM DVĚ FOTOGRAFIE.
Slavíček - Malíře Antonína Slavíčka Vybraná korrespondence. - 1910.
6.000 CZKS věnováním malíře a výtvarného kritika Miloše Jiránka, jeho exlibris mont. na přední předsádce. Péčí volných směrů. Praha, Mánes, 1910. (editor Miloš Jiránek). Dráhy a cíle, sv. 8. 203 s. Upravil FRANTIŠEK KYSELA. Exlibris Františka Dvořáka. Původní(?) celokožená vazba, zdobené předsádky, zlatá ořízka. 195x150 Kožený pokryv místy s drobnými oděrky. Korespondence Kamilu Hilbertovi, Miloši Jiránkovi, J. Herbenovi, K. V. Raisovi, A. Švargovskému,, Jaroslavu Gollovi, Adě Gollové, L. Janíkovi. ANTONÍN SLAVÍČEK (1870-1910) MILOŠ JIRÁNEK (1875-1911)
ŠTECH, V. V.: ČTENÍ O ANTONÍNU SLAVÍČKOVI. - 1961.
170 CZKPraha, SNKLU, 1961. 123 s. a 11 bar. příloh, obálka, vazba a úprava BOHUMIL TRITA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 215x160 Velmi dobře zachováno, žádné opotřebení! /H/
Sutnar - VYBRANÉ LISTY ANTONÍNA SLAVÍČKA. - 1930. Úprava a vazba LADISLAV SUTNAR.
480 CZKPraha; Družstevní práce; 1930. Svět; nová řada IV. 169 s.; úprava a vazba LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 215x135 /H/
ZAKÁZANÉ UMĚNÍ II. 1-2/96. Red. Milena Slavická, Marcela Pánková.
450 CZKČtvrtletník pro současné umění. Praha, Občanské sdružení pro podporu Výtvarného umění, 1-2/96. 264 s. + Archiv LVII. s., množství čb. fotografií. Brož. 240x160 Velmi dobře zachováno. /ant0925/
SLAVIČÍ KLEC. - Francouzský film 1945.
200 CZKČernobílá fotografie z francouzského filmu "Slavičí klec", 1945. Režie: Jean Dréville. 110x135 /Ate/
Slavíček - MATĚJČEK, ANTONÍN: ANTONÍN SLAVÍČEK.
100 CZKPraha, Štenc, 1921. 45 s. (čb. reprodukce). Pův. pap. vazba. 200x150
Slavíček - NEZVAL, VÍTĚZSLAV: ANTONÍN SLAVÍČEK. - 1952.
400 CZKPraha, Orbis, 1952. Edice České dějiny sv. 1. 1. vyd. 47 s. text, 11 reprodukcí v textu, 112 čb. a 20 bar. příloh, obálka, úprava a vazba OLDŘICH MENHART. Pův. celopl. vazba s obálkou. 320x240 /ant0725/
Slavíček - TOMEŠ, JAN: ANTONÍN SLAVÍČEK. - 1973.
150 CZKPraha, Odeon, 1973. Malá galerie sv. 12. 1. vyd., 80 s. s 45 bar. a čb. reprodukce, obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x205 /ant0922/
MAŘÁNEK; J.: HONZOVO KRÁLOVSTVÍ. - 1934. Obálka A. V. SLAVÍČEK.
350 CZKHudební hra o sedmi obrazech s prologem a doslovem. Praha; B. M. Klika; Zátiší; knihy srdce i ducha; 1934. Edice Louka. Sborník života a umění sv. 111. 60 s.; obálka A. V. SLAVÍČEK. Pův. brož. 185x125 ...velmi dobrý stav! /Ate0323/
Kollár, Ján: Slovník slavianských umelcov všetkých kmeňov, - 1957.
1.400 CZKKollár, Ján: Slovník slavianských umelcov všetkých kmeňov, menovite maliarov, rytcov, rezbárov, lejárov a krasostaviteľov od najstarších časov až po terajší vek, s krátkym životopisom a udaním znamenitejších, najmä národných výtvorov. Text pripravil Gabriel Rapoš. Bratislava, Slovenské nakladateľstvo krásnej literatúry, 1957. 182 s. + 12 světlotiskových příloh. Výtisk č. 59 na ručním papíru v pergamenové vazbě, ta na zadní desce lehce "ohmataná". 205x130 Na předním přídeští dvoubarevné typografické exlibris "Z bibliofilských tisků Dr. Františka Dvořáka".
Magda Schneider - KINOREVUE. - 1942. Obrázkový filmový týdeník. Magda Schneider. Slavínský. V. Burian.
60 CZKRočník VIII.; č. 47. Obrázkový filmový týdeník. Praha; Průmyslová tiskárna; 1942. Odpovědný redaktor Quido E. Kujal. (12) s.; na obálce MAGDA SCHNEIDER z filmu 'KOMEDIE LÁSKY'; mj. obsahuje Slavínský chválí Buriana. Sešit. 260x190 Velmi dobře zachováno.
SYNGE; J. M.: JEZDCI K MOŘI. - 1922. Stará Říše. Dřevoryty ANTONÍN SLAVÍČEK.
400 CZKStará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1922. 45 s.; upravil a obrázky do dřeva vyryl ANTONÍN SLAVÍČEK; vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 150x95 Velmi dobrý stav. /inv0320/
PROCHÁZKOVÁ; SLÁVKA. - Dobová fotografie. KAREL HÁJEK. /divadlo/osobnosti/
380 CZKDobová fotografie. Opereta 'Polská krev'. Autor: KAREL HÁJEK. 175x125
SLÁVKA PROCHÁZKOVÁ; FRANTIŠEK KRIŠTOF VESELÝ. - Fotografie (1936).
300 CZKPodpis Slávky Procházkové (na rubu pohlednice) - Fotografická pohlednice. 135x85 /Ate/
SLÁVKA PROCHÁZKOVÁ. - Dobová fotografie KAREL HÁJEK. 1942. /divadlo/
1.200 CZKDobová fotografie. Opereta Lehár "Paganini", 22. XII. 1942. Autor: KAREL HÁJEK. Autorské razítko na rubu. 180x125 /at/
MOTÝL Z OBSIDIÁNU. - 1974. Květy poezie sv. 114.
120 CZKParafráze aztécké lyriky. Praha; Mladá fronta; 1974. Květy poezie sv. 114. 1. vyd. Přebásnil Ivan Slavík. 176 s.; vazba a kresba SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. papírová vazba. 150x105
PÍSNIČKY DO KAPSY 43. - 1968. /písničky/noty/
90 CZKZpěv a kytara. Praha , Panton, 1968. 1. vyd. 21 s. (8 písniček, noty). Pův. sešit. 170x135 Jak ten čas letí; Ty; Slavík v bílé náprsence ... /ate/
EICHENDORFF; JOSEPH VON: VĚČNÝ POUTNÍK STESK. - 1966. Květy poezie. /60/
100 CZKPraha; Mladá fronta; 1966. Květy poezie sv. 67. Přeložil Ivan Slavík. 1. vyd. 176 s.; vazba; kresby SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105 Dobře zachováno. /Ant/
LAFORGUE; JULES: SÓLO LUNY. - 1981. Květy poezie.
90 CZKPraha; Mladá fronta; 1981. Květy poezie sv. 141. Přeložil Ivan Slavík. 128 s.; vazba SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba. 150x100
UMĚNÍ. Ročník XXXVII., č. 1 - 6 komplet./ 1989.
700 CZKČasopis Ústavu teorie a dějiny umění Československé akademie věd. Ročník XXXVII., č. 1 - 6 komplet. Praha, Československá akademie věd, 1989. Vedoucí redaktor Rostislav Švácha. 508 s., úprava Vladimír Bouzek, články, materálie, zprávy, recenze. 6 pův. sešitů. 300x210 Velmi dobře zachováno. /Ate/Mj. obsahuje: R. Švácha: Kryštof Dientzenhofer a český dějepis umění; V. Lahoda: Karel Malich a proměny smyslovosti; Fr. Šmejkal: Surrealismus a české umění; I. Kořán: Život našich gotických Madon; V. Vančura: Příspěvek k dílu Quitainerů; K. Srp: Sochařka Hana Wichterlová; J. Slavík: Josef Čapek a ismy ...
NOVÁ FIGURACE. - Brno. 1970.
850 CZKVýstavu připravila Eva Petrová.Dům umění města Brna, 11.1.-22.2.1970. (12) s. včetně obálky, text Eva Petrová, anglický překlad Oldřich Beneš, 4 s. s čb. reprodukcemi (Jan Krejčí, Karel Pauzer, Kamil Lhoták, Otakar Slavík, Eva Švankmajerová, Jan Hendrych), na obálce reprodukováno dílo Jiřího Koláře. Pův. sešit. 240x180 Obálka natržená bez ztráty pap., zažloutlý povrch vlivem světla, stopy používání. /ant0125/ Jaroslav Sedlář: Nová figurace. >>
UMĚNÍ. Ročník XXX., č. 1 - 6 komplet. / 1982.
700 CZKČasopis Ústavu teorie a dějiny umění Československé akademie věd. Ročník XXX., č. 1 - 6 komplet. Praha, Československá akademie věd, 1982. Vedoucí redaktor Josef Krása. 568 s., úprava Vladimír Bouzek, články, materIálie, zprávy, recenze. 6 pův. sešitů. 300x210 Velmi dobře zachováno. /Ate/ Mj. obsahuje: A. Horová: Teoretický odkaz Otakara Mrkvičky; R. Švácha: Pavel Janák a český funkcionalismus; V. Lahoda: Figura v díle Emila Filly; Fr. Šmejkal: Český konstruktivismus; J. Slavík: Skupina Tvrdošíjní; J. Vacková: Dynastie Bruegelů - addenda bohemica ...
ČESKÝ ČASOPIS HISTORICKÝ. Roč. XII. - 1906. Roč. XII. Bibliografie české historie. Jar. Goll a Jos. Pekař. Habsburkové a Rusko. Krofta.
500 CZK1906. č. 1-4. Praha; Historický klub; 1906. Redaktoři Jar. Goll a Jos. Pekař. 508 s. + příloha (Bibliografie české historie za rok 1905; 54 s.; Výroční zpráva Historického klubu za správní rok 1904-1905; 10 s.). Dobová pap. vazba se zlatou ražbou názvu na hřbetě. 240x170 Velmi dobře zachováno. Z obsáhlých studií mj.: Bohuslava Balbína Bohemia Docta. / Josef Hanuš. Habsburkové a Rusko v 16. století. / Jan Slavík. Kurie a církevní správa zemí českých v době předhusitské. / Krofta; Kamil. Glossy k rožmberskému urbáři / Šusta; Josef.K nové literatuře a...
Svatováclavský sborník. Díl I. Kníže Václav Svatý a jeho doba. Díl II., svazek 3. Hudební prvky svatováclavské.
6.000 CZKSvatováclavský sborník. Díl I. Kníže Václav Svatý a jeho doba. Na památku 1000. výročí smrti knížete Václava Svatého. Redigovali Karel Guth, Jan Kapras, Antonín Novák, Karel Stloukal za spolupráce Viléma Kremra. Iniciály nakreslil Cyril Bouda. Praha, Národní výbor pro oslavu svatováclavského tisíciletí, 1934. 1115 stran, černobílé ilustrace, plánky, obrazové přílohy. Francouzské resumé. Dobová polokožená vazba, ochrané pap. pouzdro. Resumé: Osobnost a doba knížete Václava v první části souboru vědeckých prací vzniklých v souvislosti s miléniem jeho úmrtí. Rozsáhlý sborník obsahuje 14 statí renomovaných autorů věnovaných životu a atributům českého patrona;...
DVOŘÁK, ANTONÍN: MORAVSKÉ DVOJZPĚVY. op. 32., č. 1-13. soprán.
400 CZKLeipzig, N. Simrock, (1920). 23 s. Knihovní vazba do kartonu. 260x170 Knihovní razítka, povrch zadní desky zčernalý, jinak dobře zachováno. /Ant/ Obsahuje: A já ti uplynu, Veleť vtáčku, Dyby byla kosa nabróšená, V dobrým sme se sešli, Slavíkovský polečko malý, Voda a pláč, Holub na javoře, Skromná, Prsten, Zelenaj se, zelenaj, Zajatá, Neveta a Šípek
MARTA KUBIŠOVÁ. - 1967.
390 CZKČernobílá fotografie. Soutěž o Zlatého slavíka 1966 v Praze. Foto ČTK - Dezort, 19. II. 1967. 180x130 V rozích perforováno od připínáčku.
V obchodě ve volném výběru.
1 CZKKoupíte v antikvariátu Pražský Almanach, Újezd 26, Praha 1, Malá Strana. Aktualizace je nepravidelná. 05/2026 Santini. Setkání baroku s gotikou. Sedlák, Jan, Jan Blažej. - 1987.Fotografie Jiří Ployhar. 1. vydání. Praha, Vyšehrad, 1987. 251 stran, ilustrace. Chronologický soupis staveb na s. 237-241. Obsahuje bibliografii.Celopl. vazba s přebalem. 240x170 Velmi dobře zachováno, krásný stav!400,- Gočár - Wenke. (A. Wenke a syn, obchodní dům Jaroměř). - 2011.Olga Mertlíková (ed.), Jan Slavík ... et al. V Jaroměři, Městské muzeum, 2011. 142 s., il. (některé barev.), 1 mapa, portréty, plány, faksim. ISBN 978-80-903131-9-4 (váz.)...
SLAVÍK, BEDŘICH: JIŘÍ WOLKER A SVATÝ KOPEČEK. - 1935.
-,-- CZK / prodáno /Praha, A. Drégr, 1935. 7. sv. edice Corona. 14 s., ex. č. 57/250. Volné dvoulisty v pap. obálce. 280x195 Obálka je na horním okraji 2x natržena.
WILDE, OSKAR: SLAVÍK A RŮŽE. - 1920
-,-- CZK / prodáno /Praha, Otto, 1920. Přeložila M. Jesenská. 28 s., nakreslil a vypravil O. ŠTÁFL. Pův. pap. vazba. 160x125 Předsádky s nahnědlými flíčky stárnutí pap. a přední i zadní list předsádky s červ. razítkem majitele, které se opakuje i na vakátu před titulem, kde také černým inkoustem rukopisné věnování "... ani se nedá vyvážiti zlatem. Své nejdražší Lu 8/5 20. Sláva." Vyjma již zmíněného jsou další části knihy bezvadné, listy a vazba v čistém, stářím nijak nepoznamenaném stavu.
WILDE, OSKAR: SLAVÍK A RŮŽE. - 1919.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Fr. Růžička, 1919. Přeložila M. Jesenská. 28 s., nakreslil a vypravil O. ŠTÁFL. Pův. pap. vazba. 160x125
Seifert, Blatný, Pletka - SLAVÍK ZPÍVÁ ŠPATNĚ. 1944.
-,-- CZK / prodáno /Průřez básnickým dílem Jaroslava Seiferta. Uspořádal Václav Pletka. Určeno pro 4. večer Cyklu českých básníků, který pořádá RAMPA v Brně. Čtenářský spolek v pátek 14.IV. 1944. Obsah: 1. úvodní báseň: Ivan Blatný: Píseň o smrti a drahém básníkovi. 2. PROMĚNY Čtenářka veršů Roshovor Ruce Píseň o kocourovi Promëny Maminčina píseň Ukolébavka Maminčino zátiší 3. TULÁCKÉ SRDCE Komediantský vůz Rok Matějská pouť Julius Verne Ruce Venušiny 4. RELIEFY Mrtví malíři Obrazy slečny Toyen Pozdrav Karlu Tomanovi Za mrtvým hercem 5. ŽENA A SEN 12 pantoumů o lásce Malá romance o knížeti...
SLAVÍK; BEDŘICH: PÍSEMNICTVÍ NA MORAVSKÉM VALAŠSKU. - 1947.
-,-- CZK / prodáno /Olomouc; R. Promberger; 1947. 428 s. a složená mapka moravského Valašska. Polopl. vazba. 210x160 Na předsádkách stopy od izolepy; kterou si předchozí majitel upevnil vlastní ochranný přebal knihy.
SEIFERT; JAROSLAV: SLAVÍK ZPÍVÁ ŠPATNĚ. Ilustrace JOSEF ŠÍMA. - 1926.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Praha; Jan Fromek; 1926. Odeon sv. 19. 48 s.; 3 celostr. il. JOSEF ŠÍMA. Doslov Julius Fučík.Dobová poloperg. vazba se zlacenou ražbou titulu na hřbetě. Obálka není vev. 190x135
Čapek - SLAVÍK; JAROSLAV: JOSEF ČAPEK. - 1987. Svet umenia. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Bratislava; Tatran; 1987. Svet umenia. 15 s. textu; 22 bar. a 40 čern. reprodukcí. Pevná vazba. 275x250 Ve slovenštině.
HÁFEZ; ŠAMSUDDÍN MUHAMMAD: CO ZBUDE Z RŮŽÍ; KDYŽ JE SLAVÍK ZRADÍ. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1987. 98 s.; úprava MARIE KRÁLOVÁ. Pův. plátěná vazba v papírovém pouzdře. 75x75
SLAVÍK; JAN: SMYSL RUSKÉ REVOLUCE. - 1927. Knihovna Svazu národního osvobození. Úvahy a kritiky.
-,-- CZK / prodáno /Úvahy a kritiky. Praha; Svaz národního osvobození. Knihovna Svazu národního osvobození sv. 39-40. 141 s. Pův. brož. 175x115
SEIFERT; JAROSLAV: SLAVÍK ZPÍVÁ ŠPATNĚ. - 1926. Odeon. Ilustrace JOSEF ŠÍMA. Podpis autora. /poesie/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd.; podpis autora. - Praha; Jan Fromek; 1926. Odeon sv. 19. (1. vyd.). 48 s.; 3 celostr. il. JOSEF ŠÍMA. Podpis J. Seiferta dat. 18. II. 37. Dobová celopl. vazba. 195x135
SLAVÍK; IVAN: STÍN TŘTINY. - 1965. 1. vyd. Obálka ROSLAV VÁŠA. /60/ /1/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1965. 1. vyd. 84 s.; obálka a vazba ROSLAV VÁŠA; úprava ZDENEK SEYDL. Brož. 170x125 - Velmi dobrý stav. IVAN SLAVÍK - Slovník české literatury po roce 1945
SLAVÍK; JAN: PO DRUHÉ V SOVĚTSKÉM RUSKU. - 1927. Knihovna Svazu národního osvobození. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Svaz národního osvobození; 1927. Knihovna Svazu národního osvobození sv. 46. 39 s. Pův. brož. 170x110 Vybrané odkazy:http://www.nkp.cz/soubory/ostatni/slavik-information.pdfhttp://is.muni.cz/th/150357/ff_b/Publicistika_Jana_Slavika.pdf
SLAVÍK; JAN: CO JSEM VIDĚL V SOVĚTSKÉM RUSKU. - 1926. Knihovna Svazu národního osvobození. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Svaz národního osvobození; 1926. Knihovna Svazu národního osvobození sv. 36. 67 s. Pův. brož. 170x110 Reference http://svk7.svkkl.cz/arl-kl/cs/detail/?idx=kl_us_auth*p0202625
SLAVÍK; IVAN: OSTEN. - 1968. 1. vyd. Edice současné poezie Cesty sv. 94. Obálka VÁCLAV SIVKO. /60/ /1/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1968. Edice současné poezie Cesty sv. 94 . 1. vyd. 124 s.; obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Velmi dobrý stav. IVAN SLAVÍK - Slovník české literatury po roce 1945
SEIFERT; JAROSLAV: MĚSTO V SLZÁCH. SAMÁ LÁSKA. SVATEBNÍ CESTA. - 1989. Slavík zpívá špatně. Poštovní holub. Ilustrace ZDENĚK MLČOCH.
-,-- CZK / prodáno /SLAVÍK ZPÍVÁ ŠPATNĚ. POŠTOVNÍ HOLUB. Praha; Československý spisovatel; 1989. 272 s.; ilustrace ZDENĚK MLČOCH. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno.
Kobliha - WILDE; OSKAR: SLAVÍK A RŮŽE. - 1918. Moderní revue. 3 celostr. lepty FRANTIŠEK KOBLIHA; ex. 102/200.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Moderní revue (65 sv. knihovny) 1918. 25 s.; 3 celostr. lepty; vazba a 2 viněty FRANTIŠEK KOBLIHA; vytištěno na japonském pap. písmem ehmckeho; ex. 32/200. 180x130
Topol - JOSEF TOPOL A DIVADLO ZA BRANOU. - 1993. Konec masopustu; Kočka na kolejích; Slavík k večeři; Hodina lásky ... /divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Edičně připravila; uspořádala; doslov; bibliografickou a ediční poznámku napsala Barbara Mazáčová. Praha; Československý spisovatel; 1993. 432 s. (Konec masopustu; Kočka na kolejích; Slavík k večeři; Hodina lásky; Dvě noci s dívkou aneb; Jak okrást zloděje; veselá hra s árií Figara); obálka a typografie OTAKAR KARLAS. Pap. vazba s obálkou. 185x155 Velmi dobře zachováno.
SEIFERT; JAROSLAV: SLAVÍK ZPÍVÁ ŠPATNĚ. - 1926. 1. vyd. Odeon sv. 19. ŠTYRSKÝ & TOYEN ob.; JOSEF ŠÍMA il.; KAREL TEIGE typo; J. Fučík doslov.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd.; ŠTYRSKÝ & TOYEN obálka; ŠÍMA ilustrace; TEIGE typografie; Julius Fučík doslov. Praha; Jan Fromek; 1926. Odeon sv. 19. (1. vyd.). 63 s.; obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ & TOYEN; 3 celostr. il. JOSEF ŠÍMA; typografie a titulní list KAREL TEIGE. Pův. celopl. vazba; obálka vzadu vevázána. 195x135 Velmi dobrý stav!
SEIFERT; JAROSLAV: SLAVÍK ZPÍVÁ ŠPATNĚ. - 1926. 1. vyd. Odeon sv. 19. ŠTYRSKÝ & TOYEN ob.; JOSEF ŠÍMA il.; KAREL TEIGE typo; J. Fučík doslov.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd.; ŠTYRSKÝ & TOYEN obálka; ŠÍMA ilustrace; TEIGE typografie; Julius Fučík doslov. - Praha; Jan Fromek; 1926. Odeon sv. 19. (1. vyd.). 63 s.; obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ & TOYEN; 3 celostr. il. JOSEF ŠÍMA; typografie a titulní list KAREL TEIGE. Dobová polopl. vazba; zlatá ražba na hřbetě; obálka vzadu vevázána - kvalitní knihařská práce. 195x135
Skácel, Jan: O pejsku Ťapovi, výru výrovi, slavíčku slavíkovi a kočičce, která se moc styděla. - 1998.
-,-- CZK / prodáno /Vyd. 1. Třebíč: Akcent, 1998. 37 s. Akcent - Blok; sv. 25.Roztomilá knížka veselých básniček pro nejmenší děti, bohatě doplněna velmi pěknými ilustracemi Vlasty Baránkové. Z autorovy pozůstalosti k vydání připravil Jiří Opelík.Původní vazba. Nepoškozený, nečtený exemplář ve stavu nové knihy.
VZDÁLENÝ SLAVÍKŮV ZPĚV. - 1963. Živá díla minulosti.
-,-- CZK / prodáno /Výbor z poezie trobadorů.Praha, SNKLU, 1963. Živá díla minulosti sv. 33. 1. vyd. Vybral, předml., doslovem a komentáři opatřil Václav Černý. 289 s., obálka a vazba Zdeněk Sklenář, vepsaná dedikace. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 /Ant/
HOLUB, KAREL: VELKÁ KAVÁRNA SLAVIA. - 1998.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Ars Bohemica, Holub & Altner, Nakladatelství Jan Hovorka, 1998. 174 s., barev. obr. příl., il., plány, faksim., část. anglický a německý text. Pap. vazba s obálkou. 280x230 Krásný stav.
GOETHE; JOHANN WOLFGANG: ŽIVOT SLAVÍM. - 1972. Květy poezie.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1972. Květy poezie sv. 106. Přeložil Václav Renč. 1. vyd. 136 s.; vazba; kresby SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105
RYCHLÉ ŠÍPY SLAVÍ 50. NAROZENINY. - 1988.
-,-- CZK / prodáno /Plakát - Kulturní středisko Osohova, Praha 4, výstava uspořádaná k 50. výročí vzniku původního, českého kresleného seriálu Rychlé šípy. 17. 12. 1988 - 27. ledna 1989. 300x210 /Ate/
FUKA; VLADIMÍR - KAVÁRNA SLAVIA. - 1959. Kresba. Podpisy - Kolář; Hiršal; Kriegel; Čebiš.
-,-- CZK / prodáno /Kresba - Kavárenský stůl s podpisy Kolář; Hiršal; Kriegel; Čebiš; dole sign. datováno 17. listopadu 1959. 200x180 REZERVACE
PRÓZA Z DOBY KARLA IV. - 1938. Uspořádal Jan Vilikovský. Edice Slavín. /Karel IV./
-,-- CZK / prodáno /Praha; ELK; 1938. Edice Slavín. Uspořádal Jan Vilikovský. 264 s. Pův. celopl. vazba. 240x160
Mandlová- BENEŠ; KAREL JOSEF: KOUZELNÝ DŮM. - 1939. Propagační leták s dodatečnou anoncí 'tento týden v biu Slavia'. /film/ REZERVACE
-,-- CZK / prodáno /Propagační leták s dodatečnou anoncí 'tento týden v biu Slavia'. 1939. Režie Otakar Vávra. Hraje ADINA MANDLOVÁ. Složený list 130x80; po rozložení 130x160 REZERVACE
Rychlé šípy slaví narozeniny. 1938-1988. / S podpisem Jaroslava Foglara.
-,-- CZK / prodáno /Sestavili Karel Janský a Ivan Vápenka. Brno, Turistický oddíl mládeže Silůvky, 1988. 151 stran, množství ilustrací a dokument. fotografií.Pův. brož. 200x145Neprodejná publikace - pouze pro členy oddílu TOM Sirůvky. Vydáno u příležitosti 50. výročí vzniku Rychlých šípů a branného závodu Zimní stopou. /antikvariát 042023//Jaroslav Foglar 1907-1999/komiks/
A. Slavíček - ŠTECH, V. V.: ČTENÍ O ANTONÍNU SLAVÍČKOVI. - 1947.
-,-- CZK / prodáno /Praha, V. Poláček, 1947. 1. vyd. 156 s., 9 bar. a 48 čb. přlíloh, obálka a úprava PETR DILLINGER. Pův. brož. 215x155
ZAKÁZANÉ UMĚNÍ I. 3-4/95. Red. Milena Slavická, Marcela Pánková.
-,-- CZK / prodáno /Čtvrtletník pro současné umění.Praha, Občanské sdružení pro podporu Výtvarného umění, 3-4/95. 204 s. + Archiv XXIII. s., množství čb. fotografií. Brož. 240x160 /Ate/
SLAVÍČEK - Plán úprav malířského ateliéru Antonína Slavíčka s jeho podpisem. / 1899.
-,-- CZK / prodáno /"Plánek provedené úpravy malířského atelieru v 3tím patře domu č. sep. 646/VII v Praze."Složený list, (po rozložení 370x540 mm). Na první s. rukopisný záznam "Schvaluje se." Magistrat král hlav. města Prahy, dne 5.dubna 1899. Podpis "Za starostu" Reichert. Na vnitřní dvoustranně půdorysný plán 3 patra a dva příčné řezy, opatřeno kolkem "1898 30 Heller", v pravém dolním rohu podpis stavitele Ed. Mindische a podpis Antonína Slavíčka. Antonín Slavíček (1870-1910) se v roce 1895 oženil s Bohumilou Brynychovou, krátce po svatbě si z jejího věna manželé pořídili v Praze nový domov...
A. Slavíček - ŠTECH; V. V.: ČTENÍ O ANTONÍNU SLAVÍČKOVI. - 1947. Obálka PETR DILLINGER.
-,-- CZK / prodáno /Praha; V. Poláček; 1947. 1. vyd. 156 s.; obálka a úprava PETR DILLINGER. Pův. brož. 215x155
PECHÁČEK, JAROSLAV: OKOŘ A MALÍŘI KOLEM ANTONÍNA SLAVÍČKA. - 1964.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Orbis, 1964. 1. vyd. 108 s. text, 10 s. obr. příloh z toho 3 bar. Pův. brož. 205x130 Velmi dobře zachováno. /Ate/
UB 12. Studie; rozhovory; dokumenty. / Milena Slavická. - 2006. Václav Boštík; Jiří John; Stanislav Kolíbal; Adriena Šimotová a další.
-,-- CZK / prodáno /Text Milena Slavická; Jiří Šetlík. Praha; Gallery; Gema Art; OSVU; 2006.337 s.; barevné reprodukce a čb. fotografie. Životopisná data; přehledy výstav; zastoupení ve sbírkách. Bibliografie; bibliografické odkazy a rejstřík. Graficky upravili Alan Záruba a Zdeněk Ziegler. Pův. celopl. vazba s přebalem. 295x235 Velmi dobrý stav.Kniha UB 12 je strukturována do pěti částí. První a druhá část osahuje popis politických a kulturních událostí; pojednává o poetice skupiny; popisuje vznik a historii UB 12; která byla oficiálně zaregistrována v roce 1960; ale její základy byly položeny již v roce 1953 v ateliéru...
Slavíček - NEZVAL, VÍTĚZSLAV: ANTONÍN SLAVÍČEK. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Ein grosser tschechischer maler. Praha, Artia, 1955.58 s. text v němčině, 84 příloh z toho 30 bar. Celopl. vazba s obálkou v pap. pouzdře. 310x230 Krásný stav.
Slavíček - HLAVÁČEK; LUBOŠ: JAN SLAVÍČEK. - 1980. Umělecké profily sv. 14.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1980. Umělecké profily sv. 14. 185 s. z nichž je 121 obrazových příloh. Přehl. literatury; seznam výstav; životopisná data. Rus. a něm. resumé. Obálka a vazba Vladimír Šmerda. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270x210; Velmi dobrý stav.
Slavíček - ANTONÍN SLAVÍČEK 1870-1910 SOUPIS DÍLA. - 1965. 1. vyd. Obálka JAROSLAV KROUZ.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNKLU; 1965. 1. vyd. Úvodní studie Jiří Kotalík. Soupis díla Marie Hovorková a Ludmila Karlíková. 288 s. se 494 čb. reprodukcemi; obálka; vazba a úprava JAROSLAV KROUZ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x175
ANTONÍN SLAVÍČEK. - 1930.
-,-- CZK / prodáno /Praha, SVU Mánes, 1930. Výtvarné zjevy svazek XI. Text Fr. Kovárna. 153 s. text, faksimile dopisu Ant. Slavíčka Ant. Hudečkovi, 70 s. obr. příloh z toho 4 bar., úprava a vazba KAREL SVOLINSKÝ. Pův. celopl. vazba. 315x250
SLAVÍČEK, ANTONÍN: DOPISY. - 1954.
-,-- CZK / prodáno /Podpisy Jana Slavíčka a Vítězslava Nezvala. S předmluvou Vítězslava Nezvala. Praha, SNKLHU, 1954. Edice Pamětí, korespondence a dokumenty sv. 2. 1. vyd. 167 s. textu, 44 čb. obr. příloh a 4 bar. obr. přílohy, úprava Milan Hegar, dedikace Janu Tomešovi s podpisem Jana Slavíčka dat. 24. 12. 1954 a další straně podpis Vítězslava Nezvala. Pův. celopl. vazba s obálkou. 250x180
SLAVÍČEK, ANTONÍN: DOPISY. - 1954.
-,-- CZK / prodáno /S předmluvou Vítězslava Nezvala. Praha, SNKLHU, 1954. Edice Pamětí, korespondence a dokumenty sv. 2. 1. vyd. 167 s. textu, 44 čb. obr. příloh a 4 bar. obr. přílohy, úprava Milan Hegar. Pův. celopl. vazba s obálkou. 250x180 Velmi dobře zachováno.
KUDĚLKA; MILAN. O POJETÍ SLAVISTIKY. - 1984.
-,-- CZK / prodáno /Vývoj představ o jejím předmětu a podstatě. Praha; Academia; 1984. 288 s. Celopl. vazba s obálkou. 245x180
Antonín Slavíček 1870 - 1910 / Srp, Wittlich, Prahl, Rakušanová. 2002.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Gallery, 2004. 299 s., 228 vyobrazení, Životopisná data, přehled výstav a zastoupení ve sbírkách -- Vydáno u příležitosti stejnojmenné výstavy pořádané Galerií hl. m. Prahy ve spolupráci se společností Gallery v Městské knihovně v Praze 17.3.-5.9.2004. -- Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstříkPevná pap. vazba. podél hřbetu místy opotřebená.Resumé: Rozsáhlá monografie zpracovaná kolektivem autorů hodnotí hlavní etapy tvorby této výrazné osobnosti českého moderního malířství. -- Součástí publikace je přehled životopisných dat a dosud nepublikovaná korespondence A. Slavíčka. Bohatý obrazový doprovod.
HOŘEJŠ; JAROMÍR: CÍGO ADMIRÁL. - 1937. Ilustrace ANTONÍN V. SLAVÍČEK.
-,-- CZK / prodáno /Družstevní práce; 1937. 172 s.; 18 černob. ilustrací a barevný obraz na přední desce ANTONÍN V. SLAVÍČEK. Úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. poloplátěná vazba. 220x165
TŘI Z VALAŠSKA - M. JAHN; J. M. SLAVIČÍNSKÝ; OZEF KALDA. - 1942.
-,-- CZK / prodáno /Praha, V. Šmidt, 1942. Edice Ratolest sv. 10. 66 s., ilustarce JAN KOBZÁŇ, vytiskl K. Kryl v Kroměříži. Pův. brož. 160x105 Nerozřezáno. /H/
HOŠOVSKYJ; VOLODYMYR: U PRAMENŮ LIDOVÉ HUDBY SLOVANŮ. - 1976. Studie z hudební slavistiky.
-,-- CZK / prodáno /Studie z hudební slavistiky. Z rus. orig. 'U istokov narodnoj muzyki Slavjan' přeložili a doslov (Volodymyr Hošovskyj a jeho cesta k pramenům lidové hudby Slovanů) napsali Olga a František Hrabalovi. Praha; Supraphon; 1976. 332 s.; (16) s. fot. příloh; jmenný rejstřík; přehled a odkazy na literaturu; rejstřík písní. Pův. celopl. vazba s obálkou.
REMIZOV; ALEXĚJ: APOKRYFY A JINÉ ZKAZKY. - 1920. Dřevoryty ANTONÍN SLAVÍČEK Stará Říše na Moravě. dotiskli knihtiskaři Kryl a Scotti. /sr/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Stanislava Jilovská; sklad Marty Florianové ve Staré Říši na Moravě; 1920. Přeložil Ladislav Ryšavý. 227 s.; dřevoryty ANTONÍN SLAVÍČEK; dotiskli knihtiskaři Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Brož. 160x100 Nerozřezáno; na přední straně obálky stopy po ohnutí; dole 1.5 cm natrženo; zadní část obálky oddělena od hřbetu; blok nerozřezaný; bez vady.
VDAVKY NANYNKY KULICHOVY. - 1935. Režie: V. Slavínský. Hrají: Ant. Nedošínská; J. Kohout; H. Vítová; V. Ferbasová. /Bio-program
-,-- CZK / prodáno /Bio-program v obrazech; číslo 311. Praha; Schulz; 1935. Režie Vladimír Slavínský. Hrají: Ant. Nedošínská; J. Kohout; H. Vítová; V. Ferbasová... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.
Pilař - ČTVRTEK; VÁCLAV: JAK VEPŘÍK A KŮZLE SLAVILI VÁNOCE. - (1972). Edice Hvězdička č. 12. Foto F. NĚMEC. Výtvarník RADEK PILAŘ. /Leporelo/
-,-- CZK / prodáno /Edice Hvězdička č. 12. - Praha; Pressfoto; (1972?). (12) s.; výtvarník RADEK PILAŘ; foto FRANTIŠEK NĚMEC; úprava Ivana Hamplová. Leporelo. 105x155 - Edice Hvězdička vycházela mezi lety 1971 a 1990; vyšlo 181 čísel. Další leporela 'Hvězdičky' na artbook.cz
SLAVKOV NAPOLÉON AUSTERLITZ. 1805-1931. - 1931. Bitva u Slavkova. /historie/. Obálka V. PEČÍNKA.
-,-- CZK / prodáno /Péčí Napoleonské výstavy ve Slavkově u Brna. Redakce Jar. Gregor. Brno; Národohospodářská propagace Č.R; 1931. 112 s.; obr. příl. il.; faksimile; portréty; obálka V. PEČÍNKA. Pův. polopl. vazba. 4° - Velmi dobrý stav.
SLAVNÍKOVCI VE STŘEDOVĚKÉM PÍSEMNICTVÍ. - 1987. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Vyšehrad; 1987. 472 s. celopl. vazba s obálkou. 210x140
TUREK; RUDOLF: SLAVNÍKOVCI A JEJICH PANSTVÍ. - 1982. Edice Kraj. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Hradec Králové; Kruh; 1982. Edice Kraj. 180 s.; 26 fotograf. příloh. Celopl. vazba s obálkou. 205x140
PROCHÁZKOVÁ; SLÁVKA - KRAUS; HUGO. - Dobová fotografie. /divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Dobová fotografie. 180x130
KAUTMANOVÁ - SKÁLOVÁ; SLÁVKA: KÁČA NA ZKUŠENÉ. - (1933). Knihovna českých loutkářů. /loutkové divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Pohádková loutková hra o 3 jednáních. Praha; Vilímek; (1933). Knihovna českých loutkářů č. 262. 16 s. Pův. brož. 190x135 Velmi dobře zachováno.
MILOSZ; OSKAR VLADISLAS DE LUBICZ: DIVOKÝ SAD VZPOMÍNEK. - 1975. Květy poezie. /poesie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1975. Květy poezie sv. 117. Přeložili Marie Bieblová a Ivan Slavík. 1. vyd. 88 s.; vazba SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105
FOLGENDE FOLGE AUS DEM TSCHECHISCHEN. Prosa und Poeme. - 1969. Kolář; Hiršal; Novák; Kotík; Malich; Sýkora ... /60/
-,-- CZK / prodáno /Köln Galerie der Spiegel; 1969. Text Věra Linhartová; Jiří Kolář; Milan Nápravnik; Josef Hiršal; Ladislav Novák. Kresby a koláže Karel Malich; Jiří Kolář; Otakar Slavík; Jan Kotík. Ex. 231/550. Pův. brož. v pův. fóliové ob.320x223 - Velmi dobrý stav!Další fotografie zde >> REZERVACE 30.9.2013 10:26:31
15. SMETÁNKOVA TAKTICKÁ PŘÍRUČKA. AUTOMOBILNÍ SLUŽBA V POLI. VOZATAJSKÁ SLUŽBA V POLI. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Autor: B. SMETÁNKA, B. KÁLAL. Nákl. vlastním. Tiskl Fr. Slavík, Chrudim. 5. vyd. - rok 1928. 19. s. + 2 přehledné tabulky, (mj. obs.: Všeobecný úkol automobilní služby v poli. Všeobecný úkol vozatajské služby v poli. Techn. data ...) Pův. sešit. 160x100 (Ate23)
PÉGUY; CHARLES: TA JEDINÁ JE PANÍ - CHUDOBA. - 1971. Obálka VRBOVÁ. 1. vyd. /poezie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Vyšehrad; 1971. 1. vyd. Přeložil Ivan Slavík. 95 s.; obálka a úprava JITKA VRBOVÁ; frontispic HELENA WERNISCHOVÁ. Pův. brož. 195x105
MÖRIKE; EDUARD: PROČ BOLÍŠ; RADOSTI ? - 1979. Květy poezie.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1979. Květy poezie sv. 132. Přeložil Ivan Slavík. 1. vyd. 136 s.; vazba; kresby SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105
CLAUDEL; PAUL: MÚZA MILOST. - 1969. Květy poezie. /60/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1969. Květy poezie sv. 92. 1. vyd. Přeložil Ivan Slavík. 144 s.; vazba; kresby a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105
3. SMETÁNKOVA TAKTICKÁ PŘÍRUČKA. DĚLOSTŘELECTVO. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Autor: B. SMETÁNKA, B. KÁLAL. Nákl. vlastním. Tiskl Fr. Slavík, Chrudim. 5. vyd. - rok 1928. 84. s., (obs.: Poločeta. Baterie. Oddíl. Střelba dělostřelectva.) Pův. sešit. 160x100 (ate23)
NOVALIS: KVĚTINOVÝ PRACH. - 1967.
-,-- CZK / prodáno /Praha. Mladá fronta, 1967. Květy poezie sv. 77. Přeložil Ivan Slavík. 128 s., vazba a úprava Sylvie Vodáková. Pův. pap. vazba s ochranou folií. 150x100 Krásný stav
BUNIN; IVAN: HOŘKÝ DÝM PAMĚTI. - 1968. Květy poezie. (60/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1968. Květy poezie sv. 87. Přeložil Ivan Slavík. 1. vyd. 132 s.; vazba; kresby a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba. 150x105
8. SMETÁNKOVA TAKTICKÁ PŘÍRUČKA. ÚTOČNÁ BITVA. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Autor: B. SMETÁNKA, B. KÁLAL. Nákl. vlastním. Tiskl Fr. Slavík, Chrudim. 5. vyd. - rok 1928. 160. s., (mj. obs.: Přibližovací pochod. Vedení bitvy pro zjednání dotyku. Vyražení vojska k útoku. Zteč. Pronásledování. Nezdařený útok ...) Pův. sešit. 160x100 (ate23)
ZÍTEK, JAN: CHRUDIM A CHRUDIMSKO. - 1925.
-,-- CZK / prodáno /Průvodce městem a okolí - Chrudim, tiskem a nákladem knihtiskárny Fr. Slavík, 1925. 150 s. s mnoha vyobr., mapkami a plány. Pův. brož. 180x130 Velmi dobře zachováno. /Ate/
POPOL VUH - MYSTICKÁ KNIHA MAYŮ. - 2000.
-,-- CZK / prodáno /A výbor z letopisů Cakchiquelů a z knih Chilama Balama čili Proroka Jaguára na Yukatánu. Praha, Dauphin, 2000. Přeložil Ivana Slavík. 229 s. Brož. 200x130 Velmi dobře zachováno.
BAUDELAIRE, CHARLES: KVĚTY ZLA. - 1976. Květy poezie sv. 124.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Mladá fronta, 1976. Květy poezie sv. 124. 1. vyd. Přeložil Ivan Slavík. 152 s., vazba a kresby SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. papírová vazba s ochranou folií. 150x105 Velmi dobře zachováno. /Ate/
11. SMETÁNKOVA TAKTICKÁ PŘÍRUČKA. ROZKAZOVACÍ TECHNIKA. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Autor: B. SMETÁNKA, B. KÁLAL. Nákl. vlastním. Tiskl Fr. Slavík, Chrudim. 5. vyd. - rok 1928. 74. s., (obs.: Armáda, divise a brigáda. Pluk. Prapor. Rota. Četa.) Pův. sešit. 160x100 (Ate23)
6. SMETÁNKOVA TAKTICKÁ PŘÍRUČKA. POCHODY. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Autor: B. SMETÁNKA, B. KÁLAL. Nákl. vlastním. Tiskl Fr. Slavík, Chrudim. 5. vyd. - rok 1928. 62. s., (mj. obs.: Druhy pochodů mimo bitvu. Utajení pochodů. Pochodová sestava. Pochodová rychlost ...) Pův. sešit. 160x100 (ate23)
7. SMETÁNKOVA TAKTICKÁ PŘÍRUČKA. UBYTOVÁNÍ PŘEDNÍ STRÁŽE. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Autor: B. SMETÁNKA, B. KÁLAL. Nákl. vlastním. Tiskl Fr. Slavík, Chrudim. 5. vyd. - rok 1928. 39. s., (mj. obs.: Hlavní ubytovatel. Opatření pro poplach. Přední stráže. Polní stráže. Posádková velitelství ...) Pův. sešit. 160x100 (ate23)
9. SMETÁNKOVA TAKTICKÁ PŘÍRUČKA. OBRANNÁ BITVA. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Autor: B. SMETÁNKA, B. KÁLAL. Nákl. vlastním. Tiskl Fr. Slavík, Chrudim. 5. vyd. - rok 1928. 102. s., (mj. obs.: Plán obrany. Krycí posice. Sestava vojsk. Sestava dělostřelectva. Průzkum - výzvědné oddíly. Ústup ...) Pův. sešit. 160x100 (Ate0123)
SEIFERT; JAROSLAV: BÁSNĚ. - 1929. Obálka KAREL TEIGE; portrét autora od RUDOLFA KREMLIČKY.
-,-- CZK / prodáno /Praha; DP; 1929. 147 s.; předmluvu napsal Bedřich Václavek; portrét autora před titulem od RUDOLFA KREMLIČKY; úprava a obálka KAREL TEIGE. Pův. brož. 195x125 ...v knize jsou obsaženy básně z dosavadních Seifertových sbírek Samá láska; Na vlnách T. S. F.; Město v slzách a Slavík zpívá špatně.
REKLAMNÍ POHÁDKY.
-,-- CZK / prodáno /O SPRAVEDLNOSTI. ŠÍDLO NA VANDRU. JAK ČERT S ČLOVĚKEM ZÁVODIL. TŘI SESTRY. SLAVÍK LOUPEŽNÍK. Reklamní pohádky. Karel Pfeiffer - knihkupectví - papírnictví Louny. Složený arch (8 stran). 5 pohádek. 120x80 Dobře zachováno. /reklamní pohádka/
18. SMETÁNKOVA TAKTICKÁ PŘÍRUČKA. ZDRAVOTNICKÁ SLUŽBA V POLI. VETERINÁŘSKÁ SLUŽBA V POLI. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Autoři: B. SMETÁNKA, B. KÁLAL. Nákl. vlastním. Tiskl Fr. Slavík, Chrudim. 5. vyd. - rok 1928. 50. s., (mj. obs.: Všeobecný úkol. Horská brigáda. Jezdecká brigáda. Armáda. Regulační nádraží. Chod zdrav. služby v poli ...) Pův. sešit. 160x100 (Ate23)
14. SMETÁNKOVA TAKTICKÁ PŘÍRUČKA. DOPRAVA ŽELEZNIČNÍ A POLNÍ POŠTA. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Autor: B. SMETÁNKA, B. KÁLAL. Nákl. vlastním. Tiskl Fr. Slavík, Chrudim. 5. vyd. - rok 1928. 51. s., (mj. obs.: Všeobecné pojmy. Ohlašování transportu v míru. Velitel transportu - povinnosti. Dozorčí důstojník a stráž. Velitelé vozů ...) Pův. sešit. 160x100 (Ate23)
12. SMETÁNKOVA TAKTICKÁ PŘÍRUČKA. ŽENIJNÍ VOJSKO. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Autor: B. SMETÁNKA, B. KÁLAL. Nákl. vlastním. Tiskl Fr. Slavík, Chrudim. 5. vyd. - rok 1928. 89. s., (obs.: Ženijní služba. Stavební služba. Služba pro zásobování vodou v poli. Přechody a obrana vodních toků.) Pův. sešit. 160x100 (Ate23)
JOSEF ČAPEK OBRAZY A KRESBY. - 1979.
-,-- CZK / prodáno /Edice Výstavy sv. 41 - Jízdárna Pražského hradu 1979. Autoři textů: Jiří Kotalík, Jaroslav Slavík, Jiří Opelík. Praha, Národní galérie, 1979. 140 s., 8 bar. a 38 čb. obr. příloh, životopisná data, soupis publikací, knižní ilustrace, výtvarné práce pro divadlo, seznam vystavených prací. Pův. brož. 245x170
SEIFERT; JAROSLAV: BÁSNĚ. - 1929. Podpis autora. DP. Generace. Obálka KAREL TEIGE.
-,-- CZK / prodáno /Dedikace s podpisem autora z r. 1967.Praha; DP; 1929. 147 s.; předmluvu napsal Bedřich Václavek; portrét autora před titulem od RUDOLFA KREMLIČKY; úprava a obálka KAREL TEIGE; dedikace s podpisem autora; dat. červen 1967. Pův. celopl. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 195x125 ...v knize jsou obsaženy básně z dosavadních Seifertových sbírek Samá láska; Na vlnách T. S. F.; Město v slzách a Slavík zpívá špatně.
VÝSTAVA MLADÝCH 65. - 1965. Katalog výstavy. /60/
-,-- CZK / prodáno /Praha; SČVU; výstavní síň ÚLUV; únor - březen 1965. Katalog výstavy. 24 s.; na záložkách seznam vystavujících (Adamec; Antonová; Běhůnek; Bláha; Born; Brom; Černá; Černý; Demartini; Dušek; Erlebach; Fibichová; Hendrych; Hendrychová; Hladíková; Hrbek; Hrdina; Chochole; Jandová; Janíček; Janouchová; Janošek; Janošková; Jeřábek; Kabát; Kaftanová; Kaplanová; Klomínek; Kolář; Kolčáková; Kolomazník; Kovář; Kozák; Kroupa; Kučerová; Málek; Matasová; Mergl; Mézl; Mudruňka; Načeradský; Nepraš; Paleček; Paroubková; Pavlů; Plíšková; Prokopová; Puchnarová; Řepková; Sedláková; Slavíček; Slavík; Storchová; Svojitková; Šalamoun; Ševčík; Štorek; Tomalík; Urbanová; Vilímek; Vojta; Volráb; Vosolsobě; Wagner; Zálešák; Zárybnický); texty v katalogu: Petr Spielmann; Ivan Wernisch;...
MARGINÁLIE 1988. - Studie o K. H. Máchovi a B. Němcové. /Mácha/Němcová/
-,-- CZK / prodáno /Sborník k 80. výročí Spolku českých bibliofilů. Praha; SČB; 1988. I. SLAVÍK: Romantikové před Máchou; kolem Máchy a po Máchovi. 2 - 53 s. H. SOBKOVÁ: Nové úvahy o narození a původu Boženy Němcové. 59 - 158 s. + XXIII obr. příloh. Obálka a typo M. DYRYNK. Redigoval a úvod napsal Pravoslav Kneidl. Volné nerozřezané archy v pův. pap. obálce. 245x165
TVÁŘ. Kulturní měsíčník. - 1968. Ročník III. (2 čísla, vše co vyšlo).
-,-- CZK / prodáno /Ročník III., č. 1. listopad, č. 2. prosinec. Praha, Československý spisovatel, 1968. Řídil Jan Nedvěd s redakční radou: předseda Václav Havel. Každé č. 64 s. s přílohou XVI. s., graf. úprava Jan Solpera. 2 pův. sešity. 240x170 Velmi dobře zachováno. /Ate/ Mj. obsahuje: Václav Havel: Antikódy; Ladislav Hajdánek: Filosofie a dějiny v Rádlově myšlení; L. Hajdánek: Kultura tváří v tvář politice; Ivan Slavík: Texty ...
JOHANN WOLFGANG GOETHE. ÜBER ALLEN GIPFELN. Čtrnáct překladů, rytina Ludmila Jandová. - Kunštát, 1982.
-,-- CZK / prodáno /Frontispis Ludmila Jandová, sign. rytina, čísl. 25/30, ruční pap. Připravili Ludvík Kundera a Mojmír Trávníček. V tiráži podpis Ludvíka Kundery,Kunštát - Nový Hrozenkov, vánoce 1982. 17 listů průkl. pap., grafický list, přední a zadní předsádkový list, vše sešito dvěma měďenými sponkami, obálka z šedého pap. bez tisku. 210x160 Soubor 14 překladů slavné Druhé poutníkovy noční písně, do češtiny (i do slovenštiny). Autoři: Al. Skoumal, Jan Nečas, K. Dostál-Lutinov, O. Fischer, J. Kamenář, Kl. Bochořák, J. Hora, Ed. Petiška, V. Renč, R. Černý, K. Šabouk, I. Slavík, L. Kundera, M.M. Dedinský....
ODPICH. - 1965. REZERVACE
-,-- CZK / prodáno /Povídky; kresby; básně; scénky; písně; fotografie. Soubor prací začínajících autorů ze středních Čech. Koncepce; výběr lit. a výtvarných prací; lit. úpravy; uspořádání Marie Slavíková. 1. vyd. Praha; Orbis; 1965. 233 s. Pův. celopl. vazba s ob. REZERVACE
TVAR. Časopis pro průmyslové výtvarnictví a lidovou tvorbu. - 1967.
-,-- CZK / prodáno /Ročník XVIII.; č. 6. Praha; 1967. Vedoucí redaktor Josef Raban. (30) s., grafická úprava Pavel Šváb. Pův. sešit. 300x210 /Ate/ Mj. obsahuje: Zd. Slavíková: Rumunské užité umění; J. Blažková - Alena Adlerová: Belgcké tapiserie a keramika; Z cizích časopisů ...