ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - ROSSUM


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1929. VIII. vydání.

1.500 CZK

Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Praha; Aventinum; Dr. Ot. Štorch-Marien; 1929. Vytiskla knihtiskárna F. Obziny. 122 s. Pův. brož. 195x125 mm


ČAPEK; KAREL: R.U.R. ROSSUM'S UNIVERSAL ROBOTS. - sešitové vydání, 1940.

1.350 CZK

Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Lidové vydání Díla Karla Čapka. Praha; Borový; 14. srpna - 4. září 1940. 17. až 30. tisíc. Spisy bratří Čapků sv. X. 126 (1) s. 4 sešity, č. 83, 84, 85, 86. 195x125 U sešitu č. 83 ulomený dolní růžek, viz obr.Sešity ediční řady "Lidové vydání Díla Karla Čapka" v rozsahu 32 str. vycházely týdně, čtyři sešity obsahují kompletní dílo R.U.R.   


Rossmann - VÝTVARNÁ VÝCHOVA. - 1938. Ročník IV.; sv. 4. Sborník pro užité umění; kreslení a zrakovou výchovu. Typo Zd. Rossmann.

1.750 CZK

Sborník pro užité umění; kreslení a zrakovou výchovu.Ročník IV.; sv. 4. - Praha; Česká grafická Unie; 1938. Strana 1-56. Redigují F.V. Mokrý; Josef Vydra. 56 s.; jedna barevná příloha; čb. fotografie; ilustrace v textu. Typografická úprava Zd. Rossmann. Pův. šitá brož. 145x210 Drobné poškození povrchu malé části hřbetu; jinak velmi dobrý stav.


Rossmann - VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Ročník V., sv. 4.

1.750 CZK

Sborník pro užité umění, kreslení a zrakovou výchovu.Ročník V., sv. 4. - Praha, Česká grafická Unie, 1938. Strana 1-56. Redigují F.V. Mokrý, Praha a Josef Vydra, Brno. 56 s., jedna barevná příloha, čb. fotografie, ilustrace v textu. Typografická úprava Zdeněk Rossmann. Pův. šitá brož. 145x210 Velmi dobrý stav.


Rossmann - VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Ročník IX., sv. 3.

1.290 CZK

Sborník pro užité umění, kreslení a zrakovou výchovu.Praha, Česká grafická Unie, 1943. Strana 1-32. Redigují F.V. Mokrý, Praha a Josef Vydra, Brno. 32 s., jedna barevná příloha, čb. ilustrace. Typografická úprava Zdeněk Rossmann. Pův. šitá brož. 145x210 Velmi dobrý stav.


Rossmann - HÁLA, BOHUSLAV: MLUVA VE ZVUKOVÉM FILMU. 1946.

380 CZK

Praha; Československé filmové nakladatelství; 1946. 2. vyd. 100 s. Obálka ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 210x150 Horní okraj mírně oříznutý, jinak výborný stav!


Rossmann - VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Ročník IX., sv. 4.

1.290 CZK

Sborník pro užité umění, kreslení a zrakovou výchovu.Praha, Česká grafická Unie, 1943. Strana 1-32. Redigují F.V. Mokrý, Praha a Josef Vydra, Brno. 32 s., jedna barevná příloha, čb. ilustrace. Typografická úprava Zdeněk Rossmann. Pův. šitá brož. 145x210 Dobrý stav.


Rossmann - VŠEMU NA VZDORY. Antologie československé lyriky 1914-1918. / Index, 1938.

500 CZK

Antologie československé lyriky z let 1914-1918 Sestavil a předmluvu napsal Petr Bok (vl. jm. Bedřich Václavek). Olomouc, Index, září 1938. Vytiskla knihtiskárna Müller a spol. v Turnově. 69 s., typografická úprava Zd. ROSSMANN. Na zadní záložce seznam "Knihy Indexu". Pův. brož. 170x105 Na první straně vepsané věnování "Svému Mirkovi na paměť nšťastného 30. září 1938, táta", na druhé straně razítko pův. majitele. Krásný stav! Opatřeno průhlednou folií. /Ate/Viktor Dyk, Otakar Fischer, Josef Holý, Josef Hora, Janko Jesenský, Petr Kříčka, Antonín Macek, Jiří Mahen, Josef Mach, Jos. Sv. Machar, Rudolf Medek,...


Rossmann - VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Roč. III / č. 1 - 4 (kompletní roč.), 1936 - 37.

9.500 CZK

Sborník pro užité umění; kreslení a zrakovou výchovu. Typo Zd. Rossmann.Praha; Česká grafická Unie; 1936-37. 64, 56, 56, 56 s., množství čb. vyobr., bar. na příl., fotografie, il. v textu. Typografická úprava Zd. Rossmann. 4x pův. šitá brož., barev. varianty standardních obálek. 145x210 Velmi dobře zachováno!Typografie, reklama, grafika, užité umění./0122 antikvariát/  


Rossmann - JEŽEK; SVATOPLUK: SLOVO; OŽIVLÉ FILMEM. 1946.

450 CZK

Praha; Československé filmové nakladatelství; 1946. 1. vyd. 69 s. Obálka ZDENĚK ROSSMANN. Razítko "Ústředí filmového tisku" na titulu. Pův. brož. 210x150 Na přední ob. flíček (barva) viz foto, jinak dobře zachováno.


Rossmann - VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Ročník IX., sv. 1.

1.290 CZK

Sborník pro užité umění, kreslení a zrakovou výchovu.Ročník IX., sv. 1. - Praha, Česká grafická Unie, 1942. Strana 1-32. Redigují F.V. Mokrý, Praha a Josef Vydra, Brno. 32 s., jedna barevná příloha, čb. ilustrace. Typografická úprava Zdeněk Rossmann. Pův. šitá brož. 145x210 Velmi dobrý stav.


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1926. VII. vydání.

-,-- CZK / prodáno /

Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Praha; Aventinum; Dr. Ot. Štorch-Marien; 1926. Lidová knihovna Aventina sv. 16. Vytiskla Průmyslová tiskárna v Praze. 89 s., ediční značka (Teige; Mrkvička). Pův. celopl. vazba. 165x110 /10-20/


ČAPEK; KAREL: R.U.R. ROSSUM´S UNIVERSAL ROBOTS. - 1. vyd. 1920.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Aventinum; 1920. 91 s., obálka a titulní list (linoryty) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x140První list (s nakladatelskou značkou) chybí. Podél okrajů obálky vydrolené kousky pap., viz další fotografie. Titulní list s rukopisnou poznámkou "Premiera 25.1. 1921".


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - Obálka FRANTIŠEK GROSS. 1947.

-,-- CZK / prodáno /

Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Praha; Borový; 1947. Spisy bratří Čapků sv. X. Pořádá Dr. Miroslav Halík. 89 s., obálka FRANTIŠEK GROSS. Pův. brož. 200x130 Zadní ob. znečištěná běžným používáním.


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1947. Obálka FRANTIŠEK GROSS.

-,-- CZK / prodáno /

Kolektivní drama o vstupní komedii o 3 dějstvích. Praha; Borový; 1947. 127 s.; obálka FRANTIŠEK GROSS. Pův. brož. 200x130


ROSSUM; WALTER VAN: JEAN-PAUL SARTRE SIMONE DE BEAUVOIR. - 2003.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Volvox Globator; 2003. Přeložila Emílie Harantová. 93 s.; obálka a úprava LUBOŠ DRTINA. Brož. 210x150


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1920. 1. vyd. Obálka JOSEF ČAPEK. /jc/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Aventinum; 1920. 91 s.; obálka; nakl. značka a titulní list (vše linoryty) JOSEF ČAPEK. Orig. brož. ...pravý roh přední s. ob. utržen; na obou koncích hřbetu v hranách praskliny; bez ztráty pap.; čistý exemplář.


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1921. 2. vyd. Obálka JOSEF ČAPEK. /jc/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Aventinum; na jaře 1921. Edice Aventinum sv. 25. II. vyd. 91 s.; obálka; nakl. značka a titulní list (linoryty) JOSEF ČAPEK. Orig. brož. ...dobrý stav. První vydání vyšlo v roce 1920.


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1922. IV. vzd.; obálka JOSEF ČAPEK. /jc/

-,-- CZK / prodáno /

Kolektivní drama o vstupní komedii a 3 dějstvích. Praha; Aventinum; 1922 (IV. vyd.). 99 s.; obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x145


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1926. VII. vydání. Lidová knihovna Aventina sv. 16.

-,-- CZK / prodáno /

Lidová knihovna Aventina sv. 16. VII. vydání - Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Praha; Aventinum; Dr. Ot. Štorch-Marien; 1926. Lidová knihovna Aventina sv. 16. Vytiskla Průmyslová tiskárna v Praze. 89 s.; ediční značka (Teige; Mrkvička); obálka anonym; na zadní straně obálky soupis vydaných titulů. Pův. brož. 115x170 Drobné, podélné natržení okraje hřbetu při zadní s. ob. vyspraveno kouskem čiré pásky.  


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1926. VII. vydání. Lidová knihovna Aventina sv. 16.

-,-- CZK / prodáno /

Lidová knihovna Aventina sv. 16. VII. vydání - Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Praha; Aventinum; Dr. Ot. Štorch-Marien; 1926. Lidová knihovna Aventina sv. 16. Vytiskla Průmyslová tiskárna v Praze. 89 s.; ediční značka (Teige; Mrkvička); obálka anonym; na zadní straně obálky soupis vydaných titulů. Pův. brož. 115x170 Drobné, podélné natržení okraje hřbetu při zadní s. ob. vyspraveno kouskem čiré pásky.  


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1920. 1. vyd.; deikace a podpis Karla Čapka; dat. 1920. /jc/q/ REZERVOVÁNO

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. s dedikací a podpisem Karla Čapka; dat. 27. 11. 1920. - Praha; Aventinum; 1920. 91 s.; nakl. značka a titulní list (linoryty) JOSEF ČAPEK. Dobová celoplátěná vazba; ob. není vev. 215x145 - První vydání objevuje se velmi zřídka; s podpisem; ač bez obálky; neobjevuje se vůbec. Tato dedikace; českému spisovateli Josefu Knapovi; je navíc psaná ve dnech; kdy toto světově proslulé dílo vyšlo. REZERVOVÁNO. 25.10.2013 20:28:40


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1931. X. vyd. Aventinum sv. 25. Spisy bratří Čapků; sv. 10. Obálka F. MUZIKA.

-,-- CZK / prodáno /

Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. 10. vyd. Praha; Ot. Štorch-Marien; 1931. Aventinum sv. 25. Spisy bratří Čapků; sv. 10. 122 s.; obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 195x125


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1920. 1. vyd.; obálka; nakl. značka a titulní list (vše linoryty) JOSEF ČAPEK. /jc/

-,-- CZK / prodáno /

1. vydání - Praha; Aventinum; 1920. 91 s.; obálka; nakl. značka a titulní list (vše linoryty) JOSEF ČAPEK.. Dobová celoplátěná vazba s vev. obálkou; zadní část ob. vev. není. 215x145Více fotografií zde >>


ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum's Universal Robots. - 1966. Zd. SEYDL. Divadlo. Hry. Z historie R.U.R.

-,-- CZK / prodáno /

Z historie R.U.R. - Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Montáž sestavil Miroslav Halík; esej napsal Ivan Klíma. 20. vyd. Praha; Československý spisovatel; 1966. Divadlo. Hry. 206; [2] s.; [26] s. fot. příloh; typografická úprava a ilustrace ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. Definitivní text dnes světoznámé divadelní hry; jak jej autor škrty a opravami stanovil po její premiéře v Národním divadle 25.1.1921. Doplňuje jej montáž z kritik a úvah o hře; vzpomínek a jiných dokladů o jejím vzniku; její cestě světovými jevišti; esej soudobého dramatika o...


ČAPEK; KAREL: R.U.R. ROSSUM'S UNIVERSAL ROBOTS. - 1940.

-,-- CZK / prodáno /

Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Praha; Borový; 1940. Spisy bratří Čapků sv. X. 126 s.. Pův. celopl. vazba. 8°


ČAPEK, KAREL: R.U.R. Rossum's Universal Robots. Divadlo E.F. Buriana. 1965.

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program. 15 stran, v katalogu převážně části různých textů Karla Čapka, fotografie ze zkoušky. Grafická úprava B. MIKEŠ. 140x10026. 2. 1965 Premiéra. Režie Miloš Horanský. https://www.artbook.cz/collections/divadelni-programy


ČAPEK; KAREL: R.U.R. ROSSUM'S UNIVERSAL ROBOTS. - sešitové vydání, 1940.

-,-- CZK / prodáno /

Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Lidové vydání Díla Karla Čapka. Praha; Borový; 14. srpna - 4. září 1940. 17. až 30. tisíc. Spisy bratří Čapků sv. X. 126 (1) s. 4 sešity, č. 83, 84, 85, 86. 195x125 Původní celopl. desky. 188x118 Velmi dobře zachováno.Sešity ediční řady "Lidové vydání Díla Karla Čapka" v rozsahu 32 str. vycházely týdně, čtyři sešity obsahují kompletní dílo R.U.R.  


ČAPEK; KAREL: R.U.R. ROSSUM'S UNIVERSAL ROBOTS. - 1940. Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. /kc/

-,-- CZK / prodáno /

Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Praha; Borový; 1940. Spisy bratří Čapků sv. X. 126 s.. Celopl. vazba. 190x125


Rossmann - LYSOHORSKY; ONDRA: WYBRANE WÉRŠE. - 1936. Obálka ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc; Index; 1936. 36 s.; obálka ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. Krásný stav. 185x130


Rossmann - ZATLOUKAL; JAROSLAV: ZRAZENÁ ZEMĚ. - 1938. Podpis autora; grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava; Podkarpatoruské nakladatelství (Josef Stejskal); 1938. Tiskárna Universum; Bratislava. 73 s.; grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN. Dedikace autora; jeho podpis a datum (V Bratislavě 1938). Pův. brož. 210x145 Povrch obálky mírně znečistěn od prachu.


Rossmann - ZDENĚK ROSSMANN. - 1983. Katalog výstavy. Rezervace

-,-- CZK / prodáno /

Katalog výstavy - Praha; SČVU; 1983. Galérie U Řečických; Praha 1 od 25. října do 27. listopadu 1983. (20) s.; graf. úprava ZDENĚK ROSSMANN; foto KAREL NEUBERT. Brož. 235x210 REZERVACE


BAŤA; ROSSMANN - MLÁDÍ VPŘED. - 1939.

-,-- CZK / prodáno /

Zlín; Tisk; 1939. 63 s.; 45 fotogr. vyobrazení; il. v textu; úprava Zd. ROSSMANN. Propagační brožura. Pracovní příběh Miloše Fabiana; který se; v duchu baťova 'Nechte letět mladé orly k slunci!'; vypracoval od prodavače bot v Lounech až po vedoucího společnosti Baťa v Číně. Původní brož. 150x110


Rossmann - ZATLOUKAL; JAROSLAV: PROMĚNY. - 1939. Podpis autora; grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Rossmann - ZATLOUKAL; JAROSLAV: PROMĚNY. Brno; Moravské kolo spisovatelů; 1939. Vytiskla Novina; Brno. Nová knihovna poesie MKS; sv. IV. 117 s.; kresba ve front. PETR DILLINGER; grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN. Dedikace autora; jeho podpis a datum (V Brně 1940). Pův. brož. 190x120 Povrch obálky mírně znečistěn od prachu.


Rossmann - GORKIJ; MAXIM: LENIN. - 1946. Obálka ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svoboda; 1946. 65 s.; obálka ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 220x145 ...na patitulu drobné razítko majitele.


Rossmann - JEŽEK; SVATOPLUK: SLOVO; OŽIVLÉ FILMEM. - 1946. Obálka ZDENĚK ROSSMANN. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československé filmové nakladatelství; 1946. 69 s. Obálka ZDENĚK ROSSMANN. Dedikace autora na titulu. Pův. brož. 210x150 PRODÁNO/SOLD


Rossmann - VÁCLAVEK; BEDŘICH: TVORBOU K REALITĚ. - 1937. Obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Studie k problematice současné české literatury. Olomouc; Index; 1937. 99. s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. s transparentní folií. 210x150 Na obálce skvrny od vhkosti.


Rossmann - ZATLOUKAL; JAROSLAV: VÍTR S POLONIN. - 1936. Podpis autora; grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava; vydal Klub přátel Podkarpatské Rusi nákladem Podkarpatoruského nakladatelství; 1936. Vytiskla Novina v Bratislavě. 3. sv. edice Náš východ. 67 s. grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN. Dedikace autora; jeho podpis a datum (V Brně 1937). Pův. brož. 210x145 Podélně prasklá část hrany hřbetu u přední obálky; na které též prasklina 2 cm; v rohu stopa po přehnutí.


Rossmann - NECHVÁTAL; FRANTIŠEK: VEDRO NA PALETĚ. - 1935. 1. vyd.; podpis autora; fotomontážní obálka ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Petr; 1935. 1. vyd. 110 s.; grafická úprava a fotomontážní obálka (vev.) ZDENĚK ROSSMANN. Dedikace autora na titulním listu z r. 1962. Polopergamenová vazba; zlatá horní ořízka; obálka vzadu vevazána.


Rossmann - VÁCLAVEK; BEDŘICH: TVORBOU K REALITĚ. - 1937. Obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc; Index; 1937. 99. s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 210x150 ...velmi dobrý stav.


Rossmann - KAUTSKÝ; OLDŘICH: UMĚNÍ VYBRAT SI FILM. - 1946. Obálka ZDENĚK ROSSMANN. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Čs. filmové nakladatelství; 1946. 177 s.; [10] s. obrazových příloh. Obálka ZDENĚK ROSSMANN. Dedikace autora na patitulu. Pův. brož. 210x150 Krásný stav. PRODÁNO/SOLD


Rossmann - VÁCLAVEK; BEDŘICH: PÍSEMNICTVÍ A LIDOVÁ TRADICE. - 1938. Index. Grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Obraz jejich vztahů v české písni lidové a zlidovělé. Olomouc; Index; 1938. 154 s.; grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 210x150 ...na titulu dobová dedikace majitele knihy.


Rossmann - CIVILISOVANÁ ŽENA. ZIVILISIERTE FRAU. Index sv. 2. 1929.

-,-- CZK / prodáno /

Jak se má žena oblékati. Brno, Vaněk, knihovna Index sv. 2, 1929 - 1930. Red. Horneková, Vaněk, Rossmann. Texty česky a něm., množství fotogr. vyobr., fotomontáže, obálka a typografie Zdeněk Rossmann, křídový papír, dvoubarevný tisk. Pův. brož. 245x175 Velmi dobře zachováno.Legendární kniha české meziválečné avantgardy.


Rossmann - HELFERT; VLADIMÍR: ČESKÁ MODERNÍ HUDBA. - 1936. Obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc Index 1936. Stať o české hudební tvořivosti. 275 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 8° PRODÁNO/SOLD


Rossmann - VÝTVARNÁ VÝCHOVA. - 1936. Ročník III.; sv. 1. Sborník pro užité umění; kreslení a zrakovou výchovu. Typo Zd. Rossmann.

-,-- CZK / prodáno /

Sborník pro užité umění; kreslení a zrakovou výchovu.Ročník III.; sv. 1. - Praha; Česká grafická Unie; 1936. Strana 1-64. Redigují F.V. Mokrý; Josef Vydra. 64 s.; jedna barevná příloha; čb. fotografie; ilustrace v textu. Typografická úprava Zd. Rossmann. Pův. šitá brož. 145x210 Zadní obálka oddělená; část hřbetu vydrolená.Zdeněk Rossmann - Výtvarná výchova Více zde >>


Rossmann - ZATLOUKAL; JAROSLAV: KROKEM NENÁVRATNA. - 1937. Podpis autora; grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN; čísl. ex. 154/300.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Raimund Pospíchal; 1937. Vytiskl Vojtěch Šmíd; Praha. Sbírka mladé poesie Armida sv. 8. 43 s.; front. s mont. čb. reprodukcí obrazu FRANTIŠKA MALÉHO; grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN. Ručně čísl. exemplář 154 z celkového počtu 300 výt. Dedikace autora; jeho podpis a datum. (V Bratislavě 1937). Pův. brož. 195x130 Povrch obálky mírně znečistěn od prachu.


Rossmann - JACOB; BERTHOLD: NOVÉ NĚMECKÉ VOJSKO A JEHO VŮDCOVÉ. - 1937. Obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc; Index; 1937. 139 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Předmluvu napsal Lego; z němčiny přeložil Petr Bok. Pův. brož. 8° PRODÁNO/SOLD


KAPOUN; KAREL: ZÁVRAŤ. - . Index; Obálka a typografie Zdeněk Rossmann.

-,-- CZK / prodáno /

Obálka a typografie Zdeněk Rossmann.Básně. Olomouc; Index; 1936. 73 s. Pův. brož. 210x150 Podél povrchu okraje zadní s. obálky zahnědlý pás. REZERVACE


Rossmann - JAROSLAVU KRÁLOVI K PADESÁTINÁM. Index. 1934.

-,-- CZK / prodáno /

Sborníček k padesátinám Jaroslava Krále. Brno, Index, únor 1934. 36 s.,, příspěvky mj.: B. Václavek, Frant. Halas, Albert Kutal, Richard Fleischner, Jiří Mahen, Boh. Fuchs, Jan Vaněk, J.V. Pleva, Zdeněk Rossmann, front. (Rudolf Puchýř), celostr. il. Frant. Bidlo, 8 listů obr. přílohy,   obálka a typografie Zdeněk Rossmann. Pův. brož.  210x150 Dobře zachováno.  


Rossmann - ZATLOUKAL, JAROSLAV: PROMĚNY. - 1940.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora.Praha - Brno, J. M. Stejskal, 1940. 117 s., upravil Z. ROSSMANN, kresba PETR DILLINGER, dedikace s podpisem autora, dat. 10. VIII. 1940. Pův. brož. 205x130


Rossmann - Bor, Vladimír: O filmové hudebnosti. / 1946.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Čs. filmové nakladatelství, 1946. 102 s. Obálka Zdeněk ROSSMANN.Pův. brož. 210x150 Povrch obálky omšelý. /antikvariát 0922/


Rossmann - VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Ročník IV., sv. 3.

-,-- CZK / prodáno /

Sborník pro užité umění, kreslení a zrakovou výchovu.Praha, Česká grafická Unie, 1938. Strana 1-56. Redigují F.V. Mokrý, Josef Vydra. 56 s., jedna barevná příloha, čb. fotografie, ilustrace v textu. Typografická úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. šitá brož. 145x210 Velmi dobrý stav. - 1 750


TAUFER; JIŘÍ: NA SHLEDANOU. - 1935. Index. Montáže a úprava ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc; Index; 1935. (24) s.; kresba GEORG GROSZ; montáže a úprava ZDENĚK ROSSMANN; tiskl Obzina Vyškov. Pův. brož. 215x155 REZERVACE 8.6.2015 16:07:57 Další fotografie zde >>  


LINHART; LUBOMÍR: PRVNÍ ESTETIK FILMU VÁCLAV TILLE. - 1968. Obálka ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Studie o jeho teoreticko kritické činnosti v oboru filmu; bibliografie a redakce vůbec prvního souboru všech jeho tištěných statí a rukopisných poznámek o filmu. 1. vyd. Praha; Film. ústav; 1968. 192 s.; v úvodu karikatura V. Tilleho od A. HOFFMEISTRA; obálka ZDENĚK ROSSMAN. Pův. brož. 200x145 Na povrchu obálky stopy od prachu; na růžku ob. známky přeložení. Titulní list s razítkem předchozího vlastníka. REZERVACE


Rossmann - HELFERT, VLADIMÍR: POHLED NA BEDŘICHA SMETANU. - 1934.

-,-- CZK / prodáno /

REZERVOVÁNO Brno, Index, 1934. 32 s., obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. Podél okrajů obálky mírné zahnědnutí pap. vlivem světla, jinak ve velmi dobrém stavu.


VÁCLAVEK; BEDŘICH: POESIE V ROZPACÍCH. - 1930. Ob. a upr. ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Studie k sociologii umění a kultury. Praha Odeon 1930. Ed. Odeon sv. 57. Ob. a upr. ZDENĚK ROSSMANN. 246 s. Pův. brož. 200x140 - Velmi dobrý stav!


Rossmann - Kameník, Karel: Vysoká škola kinoamatéra. / 1947.

-,-- CZK / prodáno /

Kapitoly pro pokročilé amatéry. I. vydání. V Praze, Československé filmové nakladatelství, 1947. 108 stran. Obálka Zdeněk Rossmann. Pův. brož. 250x180 Dobře zachováno. /antikvariát 0922/


VÁCLAVEK, BEDŘICH: O FRANTIŠKU HALASOVI. - 1934. Typo ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Soukromý tisk ZDENĚK ROSSMANN, 250 exemplářů.K problematice současné poesie. S osmi básněmi Františka Halase. Bratislava, Zdeněk Rossmann, 1934. Nestr. (17) listů včetně obálky, karikatura na obálce FRANTIŠEK BIDLO. Typograficky upravil a vydal jako soukromý tisk ZDENĚK ROSSMANN. 250 výtisků na biblovém papíře. Pův. brož. 270x190Listy papíru se stopou po přeložení, jinak čistý, nepoškozený exemplář.


VÁCLAVEK; BEDŘICH: POESIE V ROZPACÍCH. - 1930. Ob. a upr. ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Studie k sociologii umění a kultury. Praha Odeon 1930. Ed. Odeon sv. 57. Ob. a upr. ZDENĚK ROSSMANN. 246 s. Pův. brož. 200x140 Opatřeno ochrannou fólií; na přední straně obálky je utržený dolní pravý růžek (0.5x0.5) cm; na zadní straně obálky je utržený levý horní růžek (0.5x0.5) cm.


Rossmann - VŠEMU NA VZDORY. Antologie československé lyriky 1914-1918. / Index, 1938.

-,-- CZK / prodáno /

Antologie československé lyriky z let 1914-1918 Sestavil a předmluvu napsal Petr Bok (vl. jm. Bedřich Václavek). Olomouc, Index, září 1938. Vytiskla knihtiskárna Müller a spol. v Turnově. 69 s., typografická úprava Zd. ROSSMANN. Na zadní záložce seznam "Knihy Indexu". Pův. brož. 170x105 Přední předsádka mírně od prachu, zadní předsádka dole nevýrazné povrchové zahnědnutí po dávném kontaktu s kapkou vody. Jinak nepoškozený, čistý exemplář. Viktor Dyk, Otakar Fischer, Josef Holý, Josef Hora, Janko Jesenský, Petr Kříčka, Antonín Macek, Jiří Mahen, Josef Mach, Jos. Sv. Machar, Rudolf Medek, Josef Nemasta, St. K....



HELFERT; VLADIMÍR: ČESKÁ MODERNÍ HUDBA. - 1936. Úprava Zdeněk Rossmann.

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc, Index, 1936. Stať o české hudební tvořivosti. 275 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 215x150 Na hřbetu nepatrné flíčky, jinak velmi dobře zachováno.  /Ate0323/


Rossmann - HELFERT; VLADIMÍR: ÚTOK NA ČESKOU MODERNÍ HUDBU. - 1937.

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc Index 1937. 50 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 210x150 Titulní list s drobným razítkovým exlibris (M.Tomeš). Krásný stav! 


PLETKA; VÁCLAV: PODÁNÍ RUKY... - 1943. Česká literární Morava. Grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Sborník prací nejmladších moravských autorů. Praha; Miroslav Stejskal; 1943. Česká literární Morava sv. 9. 1. vyd. 301 s.; graf. úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. polopl. vazba s obálkou. 195x135


ZATLOUKAL; JAROSLAV: ZRAZENÁ ZEMĚ. - 1938. Podkarpatoruské nakl.; obálka a typografie Zdeněk Rossmann.

-,-- CZK / prodáno /

Obálka a typografie Zdeněk Rossmann.Bratislava; Podkarpatoruské nakladatelství; 1938 73 s. Obálka a typografie Zdeněk Rossmann. Pův. brož. 210x155


NEUMANN; STANISLAV K.: RUDÉ ZPĚVY. - 1950. Obálka ZDENĚK ROSSMANN; kresby ARNOŠT PADERLÍK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svoboda; 1950. Sebrané spisy sv. IX. 112 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN; tři kresby ARNOŠT PADERLÍK. Pův. brož. 220x145  /H/


Rossmann - BURIAN; EMIL FRANTIŠEK: ATOMOVÝ MÍR. Československý spisovatel, 1950.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1950. 99 s.; obálka a graf. osnova ZDENEK ROSSMANN. Pův. brož. 210x135 Velmi dobrý stav.Burianův básnický manifest proti válce inscenovalo nejdřív D 50 v červnu, na konci téhož roku pak protiválečné b. vydal ČS knižně v nákladu 3300 výt. /zbr0724/


HELFERT; VLADIMÍR: ČESKÁ MODERNÍ HUDBA. - 1936. Úprava Zdeněk Rossmann.

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc, Index, 1936. Stať o české hudební tvořivosti. 275 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 215x150Povrch obálky znečištěný běžným používáním, u okrajů hřbetu drobné praskliny, na patitulu drobným písmem věnování z r. 1936, na titulním listě značka posledního majitele.


KOBLIC; PŘEMYSL: PEXTRAL. - 1946. Obálka ROSSMANN. /film/fotografie/fotografické techniky/

-,-- CZK / prodáno /

Nový způsob vyvíjení filmů; desek a papírů. Praha; Československé filmové nakladatelství; 1946. 1. vyd. 58 s.; obálka ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 180x125


HELFERT; VLADIMÍR: ÚTOK NA ČESKOU MODERNÍ HUDBU. - 1937. Obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN.

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc Index 1937. 50 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 210x150 Povrch obálky s drobnými oděrky. Titulní list s drobnou značkou předchozího majitele červeným razítkem. 


NEUMANN; STANISLAV K.: NOVÉ ZPĚVY. - 1947. Obálka ZDENĚK ROSSMANN; kresby FRANTIŠEK GROSS. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svoboda; 1947. Sebrané spisy sv. VII. 142 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN; čtyři kresby FRANTIŠEK GROSS. Pův. brož. 220x145


SEIFERT; JAROSLAV: KOULELO SE; KOULELO. - 1955. Ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ; úprava ZDENĚK ROSSMANN; Podpis ilustrátorky.

-,-- CZK / prodáno /

Dedikace s podpisem B. Vejrychové-Solarové; dat. 1955.Praha; SNDK; 1955. 2. vyd. (44) s.; ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ; úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. polopl. vazba. 245x170


KRÁL; JOSEF: MASARYK FILOSOF HUMANITY A DEMOKRACIE. - 1947. Obálka ZDENĚK ROSSMANN. /filosofie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Orbis; 1947. 1. vyd. 138 s.; obálka ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 220x155


POCTA A VÝZVA: K PADESÁTINÁM STARÉHO DIVADLA V BRNĚ. - 1934. Obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Uspořádal Jiří Mahen a J.B. Svrček. Brno; Dramatický svaz; 1934. Knihovna dramatického svazu sv. 1. 138 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 205x150 ...roh přední obálky ohnutý; nalomený; obálka ohmataná; kousek dolní části hřbetu částečně odtržený. Autoři sborníku: Honzl (Ruské divadelní vlivy v čechách a česká avantgarda; Sláva a bída divadel); Mahen; J.L. Fischer (Clown hledá svůj domov); B. Fuchs a jn. REZERVACE


NEUMANN; STANISLAV K.: SRDCE A MRAČNA. - 1951. Úprava ZDENĚK ROSSMANN; kresba na obálce MILOŠ ANTONOVIČ. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Básně a songy 1933-1935. Praha; Svoboda; 1951. Sebrané spisy sv. XVI. 105 s.; úprava ZDENĚK ROSSMANN; kresba na obálce MILOŠ ANTONOVIČ. Pův. polopl. vazba s obálkou. 210x140


NEUMANN; STANISLAV K.: KNIHA LESŮ; VOD A STRÁNÍ. - 1947. Obálka ZDENĚK ROSSMANN; kresby JOSEF ČAPEK. /jc/ /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svoboda; 1947. Sebrané spisy sv. III. 112 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN; osm kreseb JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 220x145


VÁCLAVEK; BEDŘICH: O FRANTIŠKU HALASOVI. - 1934. Upravil a vydal ZDENĚK ROSSMANN; karikatura FRANTIŠEK BIDLO. 250 exemplářů.

-,-- CZK / prodáno /

K problematice současné poesie. S osmi básněmi Františka Halase. Bratislava; Zdeněk Rossmann; 1934. Nestr. (17) listů včetně obálky; karikatura na obálce FRANTIŠEK BIDLO. Typograf. upravil a vydal jako soukromý tisk ZDENĚK ROSSMANN. 250 výtisků na biblovém papíře. Pův. brož. 270x190 Hnědý flek v dolním rohu listu přední obálky. REZERVACE (R)


VÁCLAVEK; B.; SMETANA; R.: ČESKÝ NÁRODNÍ ZPĚVNÍK. - 1949. Obálka ZDENĚK ROSSMANN. Písně české společnosti 19. století. /hudba/

-,-- CZK / prodáno /

Písně české společnosti 19. století - Praha; Svoboda; 1949. Sebrané spisy Bedřicha Václavka sv. 8. Literárně historicky zpracoval Bedřich Václavek; hudebně historicky Robert Smetana. 468 s. (204 písní); obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 220x150


CHVATÍK; KVĚTOSLAV: BEDŘICH VÁCLAVEK A VÝVOJ MARXISTICKÉ ESTETIKY. - 1962. přebal; vazba a úprava ZDENĚK ROSSMANN. /Hoffmeistr; Teige; Fučík; Wolker; Nezval/60/

-,-- CZK / prodáno /

Rossmann - Praha; ČSAV; 1962. 391 s. textu a [58] s. obr. příloh (92 dokumentárních fotografií a vyobrazení); přebal; vazba a úprava ZDENĚK ROSSMANN na frontispise kresba B. Václavka od A. Hoffmeistra. Bibliografie; jmenný rejstřík; rus. a franc. resumé. Pův. celopl.vazba s přebalem. ...ve druhé části obsahuje monografie (s. 211-350) přednášky a stati B. Václavka; J. Hory; St. K. Neumanna; K. Teigeho; J. Wolkra; V. Vančury; J. Fučíka; V. Nezvala; E. Urxe; K. Konrada a L. Štolla. - Světlá plocha povrchu obálky mírně zašlá; na dvou místech z rubu obálky...


ČAPEK; KAREL: R.U.R. - 1922. IV. vyd.; obálka (lino) JOSEF ČAPEK. /jc/q/

-,-- CZK / prodáno /

IV. vyd. - Rossum´s Universal Robots. Praha; Aventinum; 1922. 99 s.; obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Orig. brož. 215x145


Kanbara - ČAPEK; KAREL: ROBOTTO (R.U.R.) - 1924. First Japanese edition; designed by Kanbara Tai; Translation by Suzu-ki Zentaro. /q/

-,-- CZK / prodáno /

First Japanese edition; Rossum´s Universal Robots. - Senku Geijutsu Sosho. 2. Tokyo (Kinseido); 1924. Překlad Suzu-ki Zentaro; obálka a úprava Kanbara Tai. (2); 172; (2) s.; ve frontispise fotografie z divadelního představení. Pův. brož. 182x120 - futurismus; japonská avantgarda.