Výsledek hledání - KRITIKA
NOVÁK, ARNE: KRITIKA LITERÁRNÍ. - 1925.
200 CZKPraha , Topič, 1925. Duch a svět 18. - 19. 147 s. Pův. brož. 180x130 Obálka na horním okraji 3 cm natržena, jinak velmi dobře zachováno. /H/
ČAPEK, KAREL: KRITIKA SLOV. Dvaapadesát nedělních čtení. - 1. vyd. 1920.
1.500 CZKV Praze, Zátiší, Knihy srdce i ducha, 1920. 111 s., obálka (linoryt) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 145x95
PARUSNÍKOVÁ, ZUZANA: ROZUM, KRITIKA, OTEVŘENOST - ŽIVÝ ODKAZ FILOSOFIE K. R. POPPERA. - 2007.
250 CZKPraha, Filosofia, 2007. 335 s. Pap. vazba s obálkou. 210x150 Velmi dobře zachováno. /H/
SAINTE-BEUVE: STUDIE A KRITIKY. - 1936. Kritická knihovna. Přeložil Václav Černý.
65 CZKPraha; Melantrich; 1936. Kritická knihovna sv. 1. Přeložil Václav Černý. 80 s. Pův. brož. 175x130 /H/
VOHRYZEK; JOSEF: LITERÁRNÍ KRITIKY. - 1995.
120 CZKPraha; Torst; 1995. 413 s.; úprava VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Pap. vazba s obálkou. 200x120
BÍTOV - ARCHY PRO POESII, KRITIKU, ŽIVOT. - 1992.
100 CZKVranov nad Dyjí, Votobia, 1992. Upravil Petr Palarčík. Volné dvoulisty v pap. obálce. 175x130 Velmi dobře zachováno. /H/
NOVÁK, VÍTĚZSLAV: ZDENĚK NEJEDLÝ V ZRCADLE SVÉ VĚDECKÉ KRITIKY. - 1931.
250 CZKS odpovědí na brožuru Otakar Ostrčil či Vítězslav Novák.Praha, Neubert, 1931. 64 s. Pův. brož. 210x140 Obálka mírně od prachu, horní růžek utržený (viz. foto). /Ate/
MUSIKOLOGIE - Sborník pro hudební vědu a kritiku. Svazek 4. - 1955.
250 CZKZaložil Vladimír Helfert. Praha - Brno, SNKLHU, 1955. Svazek 4. 1. vyd. 338 s., obálka a úprava Bohdan Lacina. Pův. brož. 240x170 /H/
ŠALDA; F. X.: O UMĚNÍ. - 1955. Kritická knihovna.
250 CZKPraha; Československý spisovatel; 1955. Kritická knihovna sv. XVII. 1. vyd; 761 s.; obálka JIŘÍ BLAŽEK. Pův. brož. 215x140 Uvolněný blok od obálky. /H/
KRÝSA; V. J.: KRITIK JINDŘICH VODÁK. - 1940. Podpis autora.
250 CZKSborník článků českého; moravského a slezského tisku; které vyšly v době od 10.-20. dubna 1940. Brno; J. Jícha; 1940. 102 s.; podpis autora. Pův. brož. 185x140 /H/
Kainar; Josef: Miss Otis lituje. - 1969. 1. vyd. poesie.
800 CZKPraha; Mladá fronta; 1969. 71; [5] s. Obálka a grafická úprava (frontispice; předsádky; tit. list; ilustrace - 6 dvoustran) LIBOR FÁRA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 145x80 V textu rukopisné poznámky našeho významného literárního historika, kritika a editora Jiřího Opelíka. /ant0825/
WELLMER, ALBRECHT: K DIALETICE MODERNY A POSTMODERNY. - 2004.
180 CZKKritika rozumu po Adornovi. Praha, Dauphin, 2004. Přeložil David Mik. 117 s. Brož. 200x120 Velmi dobře zachováno.
ŠTECH, V. V.. UMĚNÍ? K ČEMU A PROČ? - 1960.
90 CZKPraha, SNKLHU, 1960. Teorie a kritika sv. 14. 1. vyd. 124 s., obálka, vazba a úprava MILOŠ HRBAS. Celopl. vazba s obálkou. 210x155 /H/
UMĚNÍ A ŘEMESLA 1968. 1-6. Lidová umělecká výroba a umělecké řemeslo. /keramika/textil/tapiserie/sklo/kovářství/
1.500 CZKČ. 1 - 6, 1968 (komplet). Praha, Ústředí lidové umělecké výroby, 1968. Řídil Vojtěch Tilkovský. 240 s., rozsah každého čísla 40 s. + aktuality zprávy kritika diskuse recenze, obálka Zdeněk Chotěnovský, úprava Šárka Šefranková. Z obsahu mj.: Japonský ruční papír; Výzdoba pražských mříží; Kov a šperk; Cesty hutnického skla; Lidové betlémářství ... 6 sešitů. 210x275 Velmi dobře zachováno. /Ate/
KOLÁŘ, JIŘÍ: NÁHODNÝ SVĚDEK. - 1964. Výbor z díla. Verše z let 1937-1947.
500 CZKPraha, Mladá fronta, 1964. 1. vyd. 204 s., doslov Jan Grossmann, obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 V textu poznámky perem od literárního kritika, historika a editora Jiřího Opelíka. Obálka mírně poškozená. /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/Úplné znění sbírek Křestní list; Sedm kantát; Limb a jiné básně; Ódy a variace; Dny v roce.
Slavíček - Malíře Antonína Slavíčka Vybraná korrespondence. - 1910.
6.000 CZKS věnováním malíře a výtvarného kritika Miloše Jiránka, jeho exlibris mont. na přední předsádce. Péčí volných směrů. Praha, Mánes, 1910. (editor Miloš Jiránek). Dráhy a cíle, sv. 8. 203 s. Upravil FRANTIŠEK KYSELA. Exlibris Františka Dvořáka. Původní(?) celokožená vazba, zdobené předsádky, zlatá ořízka. 195x150 Kožený pokryv místy s drobnými oděrky. Korespondence Kamilu Hilbertovi, Miloši Jiránkovi, J. Herbenovi, K. V. Raisovi, A. Švargovskému,, Jaroslavu Gollovi, Adě Gollové, L. Janíkovi. ANTONÍN SLAVÍČEK (1870-1910) MILOŠ JIRÁNEK (1875-1911)
ČAPEK; KAREL: KRITIKA SLOV. - 1929.
-,-- CZK / prodáno /3. vyd. Praha; Ot. Štorch-Marien; 1929. Edice Aventinum; sv. 162. 78 s.; obálka a úprava JOSEF ČAPEK. Pův. brož. Ochranná folie. 205x130 Drobná oděrka v horním rohu přední obálky, obálka mírně znečištěná.
KANT; IMMANUEL: KRITIKA SOUDNOSTI. - 1975. Estetická knihovna.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1975. Estetická knihovna sv. 5. Přeložil Vladimír Špalek a Walter Hansel. 271 s.; obálka a úprava VLADIMÍR ŠMERDA. Celopl. vazba. 245x175 Okraje ob. místy natržené. /filosofie/
KANT, IMMANUEL: KRITIKA PRAKTICKÉHO ROZUMU. - 1996.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Svoboda, 1996. Přeložil Jaromír Loužil, doslov Jan Patočka. 306 s. Brož. 190x115 Velmi dobře zachováno.
KANT, IMMANUEL: KRITIKA PRAKTICKÉHO ROZUMU. - 1944.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Jan Laichter, 1944. 1. vyd. Laichterova Filosofická knihovna sv. 31. Přeložil Jan Papírník, závěrečná studie Jan Patočka. 237 s., úprava JAROSLAV BENDA. Pův. brož. 225x145 /filosofie/
BOR; VLADIMÍR: HUDBA FILM KRITIKA. - 1990.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Panton; 1990. 1. vyd. 233 s. Brož. 200x145
BARTHES, ROLAND: KRITIKA A PRAVDA. - 1997.
-,-- CZK / prodáno /Praha - Liberec, Dauphin, 1997. Edice Studie sv. 4. Přeložili J. Čermák, J. Dubský, J. Štěpánková. 264 s. Brož. 200x120 Krásný stav.
ČAPEK, KAREL: KRITIKA SLOV. Dvaapadesát nedělních čtení. - 1. vyd. 1920.
-,-- CZK / prodáno /V Praze, Zátiší, Knihy srdce i ducha, 1920. 111 s., obálka (linoryt) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 145x95
KANT; IMMANUEL: KRITIKA SOUDNOSTI. - 1975. Estetická knihovna. /filosofie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1975. Estetická knihovna sv. 5. Přeložil Vladimír Špalek a Walter Hansel. 271 s.; vazba a úprava VLADIMÍR ŠMERDA. Celopl. vazba. 245x175
TVÁŘ. literatura kritika společnost. - 1964. Kompletní 1. ročník.
-,-- CZK / prodáno /Čísla 1 - 10, 1964. Praha, Svaz čs. spisovatelů, 1964. Vedoucí redaktor František Vinant s redakčním kruhem: Josef Bek, Antonín Brousek, Miloň Čepelka, Václav Hons, Olga Hostovská, Petr Kabeš, Jan Lopatka, Dobrava Moldánová, Jan Nedvěd, Jiří Němec, Arsen Pohribný, Prokop Toman, Karel Tomášek, Milan Uhde. Výtvarná spolupráce Roman Rogl, Jan Solpera. 8 pův. sešitů, kompletní ročník. 200x195 Dobře zachováno. /Ate/ https://www.ipsl.cz/upload/files/bibl-tvar.pdf
KANT; IMMANUEL: KRITIKA ČISTÉHO ROZMYSLU. - 1930. Filosofická bibliotéka. Přeložil F. Krejčí.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Česká akademie věd a umění; 1930. Filosofická bibliotéka. Přeložil a úvodem; životopisem a rejstříkem věcným a osobním opatřil Frant. Krejčí. 567 s. Dobová celopl. vazba. 230x155 Velmi dobrý stav.
KANT; IMMANUEL: KRITIKA PRAKTICKÉHO ROZUMU. - 1944. Laichterova Filosofická knihovna. /filosofie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Jan Laichter; 1944. 1. vyd. Laichterova Filosofická knihovna sv. 31. Přeložil Jan Papírník; závěrečná studie Jan Patočka. 237 s.; úprava JAROSLAV BENDA. Pův. brož. 225x145
KARÁSEK ZE LVOVIC, JIŘÍ: UMĚNÍ JAKO KRITIKA ŽIVOTA. - kol. 1904.
-,-- CZK / prodáno /Literární studie. Praha, Kosterka, (kol. 1904). Symposion 32. - Spisy J. Karáska ze Lvovic, sv. IX. 154 s. Pův. brož. 200x130 Na spodním rohu obálky stopa po ohnutí. Opatřeno průhlednou folií. /Ate/
OSMA A SKUPINA VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. 1907 - 1917. Teorie, kritika, polemika. - 1992
-,-- CZK / prodáno /Texty Jiří Padrta a Miroslav Lamač. Praha, Odeon, 1992. 372 s., 82 barevných a 136 čb. vyobr. Pův. celopl. vazba s obálkou. 305x235 Velmi dobrý stav!
ČAPEK, KAREL: KRITIKA SLOV. Dvaapadesát nedělních čtení. - 1. vyd. 1920.
-,-- CZK / prodáno /V Praze, Zátiší, Knihy srdce i ducha, 1920. 111 s., obálka Josefa Čapka vev. vzadu, Na předním přídestí exlibris Františka Dvořáka, dřevoryt Josefa Šímy. Celokožená vazba J. Krč, Olomouc. 145x95
ČAPEK; KAREL: KRITIKA SLOV. - 1929. Obálka a úprava JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /3. vyd. Praha; Ot. Štorch-Marien; 1929. Edice Aventinum; sv. 162. 78 s.; obálka a úprava JOSEF ČAPEK. Pův. brož. PRODÁNO/SOLD
KARÁSEK ZE LVOVIC, JIŘÍ: UMĚNÍ JAKO KRITIKA ŽIVOTA. Essaye. - kol. 1904.
-,-- CZK / prodáno /Literární studie. Praha, Kosterka, (kol. 1904). Symposion - Spisy J. K., sv. IX. 154 s. Pův. brož. 200x130
ČAPEK; KAREL: KRITIKA SLOV. - 1927. 2. vyd; Upravil JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /II. vydání. Praha; Aventinum; 1927. Aventinum sv. 162. 77 s.; upravil JOSEF ČAPEK. Pův. celopl. vazba. 8°. REZERVACE
PREISNER; RIO: KRITIKA TOTALITARISMU. - 1973. Křesťanská akademie. edice Studium sv. 19. /exil/
-,-- CZK / prodáno /Exil - Fragmenty. 1; Sázka o člověka. Řím; Křesťanská akademie; 1973. Edice Studium sv. 19. 400 s.; obálka GERTRUDA GRUBEROVÁ. Pův. brož. 180x125 RIO PREISNER - Slovník české literatury po roce 1945 KŘESŤANSKÁ AKADEMIE - Slovník české literatury po roce 1945
ČAPEK; KAREL: KRITIKA SLOV. - 1927. Úprava JOSEF ČAPEK. Aventinum sv. 162. /sklad/jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Štorch-Marien; 1927. Aventinum sv. 162. 2. vyd. 77 s.; úprava JOSEF ČAPEK. Celopl. vazba; obálka je vzadu vevázaná. 195x125 /sklad/
NOVÁK; ARNE: DUCH A NÁROD. - 1936. Obálka ED. MILÉN. Studie; česká literatura; literární kritika.
-,-- CZK / prodáno /Kniha studií a podobizen. Praha; Fr. Borový; 1936. 250 s.; obálka a úprava E. MILÉN. Pův. brož. 215x140 - Studie; česká literatura; literární kritika. /ant/
LAMAČ; MIROSLAV: OSMA A SKUPINA VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. 1907-1917. - 1988. Teorie; kritika; polemika. České dějiny; sv. 66. 540 s. úprava STANISLAV KOLÍBAL.
-,-- CZK / prodáno /Teorie; kritika; polemika. 1. vyd. Praha; Odeon; 1988. České dějiny; sv. 66. 540 s.; množství barevných a čb. vyobrazení; obálka; vazba a graf. úprava STANISLAV KOLÍBAL; jmenný rejstřík; přehled lit.; rus.; něm.; franc. a angl. resumé. Pův. celopl. vazba s ob. 305x235 Velmi dobrý stav.
ČERNÝ; VÁCLAV: CO JE KRITIKA; CO NENÍ A K ČEMU JE NA SVĚTĚ. - 1968. 1. vyd. Edice Hosta do domu; sv. 9.
-,-- CZK / prodáno /Edice Hosta do domu; sv. 9 - 1. vyd. Brno; Blok; 1968. 81; s. Pův. celopl. vazba. 170x125
O ČESKOU LITERÁRNÍ KRITIKU - VŮDČÍ ZJEVY KRITIKY LET DEVADESÁTÝCH. - 1940.
-,-- CZK / prodáno /Napsali V. Bitnar, J. B. Čapek, Fr. Götz, J. Karásek ze Lvovic, M. Maralík, J. Lormanová, K. Polák, A. Pražák, K. Svoboda.Praha, Orbis, 1940. Ars. II. řada, Literárně historické studie. 180 s. Pův. brož. 200x145
PROCHÁZKA, ARNOŠT: ČESKÉ KRITIKY. - 1912.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Moderní revue, 1912. Knihovna Moderní revue 55. 301 s. Pův. brož. 195x135 Velmi dobře zachováno. /ate24//F. Bílek; O. Březina; V. Dyk; J. Hilbert; K. Hlaváček; J. Karásek ze Lvovic; F. V. Krejčí; J. S. Machar; V. Preissi; J. K. Šlejhar; A. Sova; F. X. Svoboda; R. Svobodová/
LISTY PRO UMĚNÍ A KRITIKU. 15.2.1933-18.1.1934. 20 sešitů.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Melantrich, 15.2.1933-18.1.1934. Rediguje Bedřich Fučík s redakčním kruhem, odp. redaktor Vilém Závada. 640 s, 12 celostr. il. Fr. Bidlo, 1 il. Ant. Pelc, obálku a úpravu navrhl Jindřich Štyrský. 20 původních sešitů. 265x205 Kompletní, první ročník.
Hlaváček - DÍLO KARLA HLAVÁČKA. - 1930. Sokolské básně a studie. Básně. Kritiky.
-,-- CZK / prodáno /3 svazky. Praha; Kvasnička a Hampl; 1930. Uspořádal Antonín Hartl. I. Sokolské básně a studie. 199 s. II. Básně. 147 s. III. Kritiky. 119 s.; upravil METHOD KALÁB. Pův. brož. 215x145
BREISKY; ARTHUR: STŘEPY ZRCADEL. - 1996. Eseje a kritiky.
-,-- CZK / prodáno /Eseje a kritiky. Praha; Thyrsus; 1996. Spisy Arthura Breiského sv. 2. 211 s.; vazba a úprava LUBOŠ DRTINA. Pap. vazba. 205x130 Velmi dobře zachováno.
HERRMANN; IGNÁT: Z POSLEDNÍ GALERIE I. - 1939. Divadelní kritiky Vavřince Lebedy.
-,-- CZK / prodáno /Divadelní kritiky Vavřince Lebedy. Praha; Topičova edice; 1939. Sebrané spisy Ignáta Herrmanna díl XLVIII. Poznámkami provází Adolf Wenig. 418 s. Pův. brož. 190x130 Nerozřezáno; velmi dobrý stav.
SLAVÍK; JAN: SMYSL RUSKÉ REVOLUCE. - 1927. Knihovna Svazu národního osvobození. Úvahy a kritiky.
-,-- CZK / prodáno /Úvahy a kritiky. Praha; Svaz národního osvobození. Knihovna Svazu národního osvobození sv. 39-40. 141 s. Pův. brož. 175x115
TVAR. III. ročník. - 1929. III. ročník. Měsíčník pro umění a kritiku.
-,-- CZK / prodáno /Měsíčník pro umění a kritiku. III. ročník; 1 - 10. Praha; 1929. Řídil BEDŘICH FUČÍK s redakčním kruhem. 402 s.Tisk: Vavřík a Chlanda Břeclav (č.1-4); 'Typus' Praha-Smíchov (č. 5-10). Obsah mj.: Jakub Deml: Tradice; Vítězslav Nezval: Goblén; Strach; Jindřich Štyrský: Rimbaud před smrtí; Jan Zahradníček: Země stínů; Vilém Závada: Svatební kytice; František Halas: Mrtvý voják; Lítost. Kompletní ročník; 6 sešitů; nerozřezáno; dobře zachováno. 195x145 Bedřich Fučík - Slovník české literatury po roce 1945 on-line >> REZERVACE
SKOKAN; JINDŘICH: EINSTEINŮV PRINCIP RELATIVITY. - 1920. Studie kritická.
-,-- CZK / prodáno /Studie kritická. Plzeň; Vendelín Steinhauser; 1920. 65 s. Polopl. vazba. 220x145
NERUDA; JAN: O UMĚNÍ. - 1950. Kritická knihovna.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1950. Kritická knihovna sv. 3. 336 s. Polopl. vazba s obálkou. 205x140 Obálka je mírně poškozená. /ant/
ROZPRAVY AVENTINA. Ročník II. 1926-27. - Čtrnáctideník pro kulturu; literaturu; umění a kritiku. Aventinum. REZERVOVÁNO
-,-- CZK / prodáno /Čtrnáctideník pro kulturu; literaturu; umění a kritiku. Redaktor a vydavatel Dr. Ot. Štorch - Marie; Aventinum. 18 volných sešitů; 228 s..; množství karikatur; kreseb; fotografií osobností a reprodukcí výtvarných děl (Hoffmeister; Brunner; Muzika; Vl. Hoffman; Zrzavý; Zelenka ad.) Kompletní druhý ročník. 470x315 Dobře zachováno.REZERVOVÁNO
AVANTGARDA ZNÁMÁ A NEZNÁMÁ. - 1970; 71; 72. Svazek I.; 2. a 3. Kritiky; polemiky; programy; manifesty ...
-,-- CZK / prodáno /Svazek I. OD PROLETÁŘSKÉHO UMĚNÍ K POETISMU 1919-1924. Praha; Svoboda;1971. K vydání připravil pracovní tým ÚČL vedený Štěpánem Vlašínem. Obálka a úprava Z. CHOTĚNOVSKÝ. 763 s.; (20)s. obr. příloh. Svazek 2. VRCHOL A KRIZE POETISMU 1925-1928. Praha; Svoboda; 1972. 781 s.; (16)s. obr. příloh. Svazek 3. GENERAČNÍ DISKUSE 1929-1931. Praha; Svoboda 1970. 501 s.; (16) s. obr. příloh. Celkem 3 svazky. Pův. celopl. vazby s obálkami. 205x140 Na obálce třetího svazku jsou patrné stopy používání (popraskaná v ohybech; na několika místech podlepená). Výběr textů (kritiky; polemiky; programy; manifesty ...) z...
NEWMAN; BARNETT: UMĚLEC - KRITIK. - 2003. Vybral STANISLAV KOLÍBAL. De arte.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Arbor vitae; 2003. Edice De arte sv. 18. Vybral a uspořádal Stanislav Kolíbal; přeložili Ladislav Nagy a Stanislav Kolíbal. 124 s.; graf. úprava STANILAV KOLÍBAL a MICHAL BURDA. Brož. 180x130
MICHELI, MARIO DE: UMĚLECKÉ AVANTGARDY DVACÁTÉHO STOLETÍ. - 1964.
-,-- CZK / prodáno /Praha, SNKLU, 1964. 17. sv. edice Teorie a kritika. 1. vyd. Přeložil Vladimír Mikeš. 378 s. textu, 48 příloh na křídovém papíře, vazba a úprava LIBOR FÁRA. Celopl. vazba s obálkou. 210x155 Obálka poškozená.
KRAMÁŘ, VINCENC: OTÁZKY MODERNÍHO UMĚNÍ. - 1958.
-,-- CZK / prodáno /K problémům umění první poloviny 20. století. Praha, NČSVU, 1958. Kritika a polemika sv. 2. 1. vyd. 98 s. (36 čb. vyobrazení), obálka, vazba a úprava JAN KOTÍK.Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x155 Krásný stav! /0523 antikvariát/
READ, HERBERT: OSUDY MODERNÍHO UMĚNÍ. - 1964.
-,-- CZK / prodáno /Výbor z díla. Praha, SNKLU, 1964. 16. sv. Teorie a kritika. Přeložila Libuše Kovářová. 217 s., 80 čb. a 4 bar. přílohy, obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Read
KRAMÁŘ, VINCENC: OTÁZKY MODERNÍHO UMĚNÍ. - 1958.
-,-- CZK / prodáno /K problémům umění první poloviny 20. století. Praha, NČSVU, 1958. Kritika a polemika sv. 2. 1. vyd. 98 s. (36 čb. vyobrazení), obálka, vazba a úprava JAN KOTÍK, dedikace s podpisem autora, dat. 1. IV. 1958. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x155 Obálka poškozená.
ČAPEK; KAREL: V ZAJETÍ SLOV. - 1969. Obálka LEO NOVOTNÝ.
-,-- CZK / prodáno /Kritika slov a úsloví. Praha; Svoboda; 1969. 209 s.; obálka; vazba a úprava LEO NOVOTNÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 Nepoškozený exemplář, s drobnými stopami běžného; šetrného používání.
DOSTIHOVÝ A JEZDECKÝ SPORT. - Roč. V., č. 1, 1930.
-,-- CZK / prodáno /Obrázkový časopis pro všecka odvětví jezdeckého sportu a chovu koní.Roč. V., I. lednový sešit, č. 1. Praha, A. Stýblo, 1930. Zodpovědný redaktor Jan Hahnenkam. 16 s., mj. obsahuje: Tajemství sedu. Kritika olympijské dresurní úlohy. Sešit. 310x230 Velmi dobře zachováno.
ORIENTACE - kompletní ročník 1969.
-,-- CZK / prodáno /Literatura, umění, kritika. Roč. IV., č. 1 - 6 (komplet). Praha. Československý spisovatel, 1969. Dvouměsíčník. Každé č. 95 s., č. 5 má 64 s., (Červenka, Diviš, Klíma, Šiktanc, Šrut, Wenzel). Pův. brož. 240x170 http://www.slovnikceskeliteratury.cz - Orientace >>
MICHELI, MARIO DE: UMĚLECKÉ AVANTGARDY DVACÁTÉHO STOLETÍ. - 1964.
-,-- CZK / prodáno /Praha, SNKLU, 1964. 17. sv. edice Teorie a kritika. 1. vyd. Přeložil Vladimír Mikeš. 378 s. textu, 48 příloh na křídovém papíře, vazba a úprava LIBOR FÁRA. Celopl. vazba s obálkou. 210x155 Velmi dobře zachováno, žádné opotřebení!
PREISS, PAVEL: BOJE S DVOUHLAVOU SANÍ. - 1981.
-,-- CZK / prodáno /František Antonín Špork a barokní kultura v Čechách. Praha, Vyšehrad, 1981. 1. vyd. 359 s. a 24 obr. příloh, ilustroval MICHAL BRIX. Celopl. vazba s obálkou. 240x180Monografie o osudech a činech nejpopulárnější osobnosti českého baroka hraběte F.A. Šporka (1662-1738), kritika společenských poměrů, vyznavače obrodných snah a myšlenky tolerance a mecenáše umění, k jehož okruhu přátel patřil zejména sochař M.B. Braun. Kniha rozptyluje legendy a zakořeněné omyly a ukazuje složitost i rozpornost Šporkovy povahy.
HYPŠMAN, BOHUMIL: OBNOVA PAMÁTNÉ PRAHY. - 1947.
-,-- CZK / prodáno /Praha, vydal klub Za starou Prahu v nakl. J. Otto, 1947. 1. sv. edice "O staré Praze". 1. vyd. 76 s. Fotografie a kresby v příl. Pův. brož. 215x155 Velmi dobře zachováno. Kritika necitlivé (nikoli jen asanační) zástavby vnitřní Prahy v 2. polovině 19. a na počátku 20. století - zástavba Staroměstského (čp.603/I) i Malostranského náměstí (čp.38-40/III), okolí kláštera Na Slovanech, zastavění vltavských nábřeží, prokopání ulice Na rybníčku, stavby rušící panorama Hradu (čp.300/III, Baxova mateřská škola v Hellichově a v Cihelné ulici). Zdroj: SKČR.
Váchal - ČESKÝ BIBLIOFIL. Roč. II. 1929, č. 1 - 5.
-,-- CZK / prodáno /II. ročník s kompletní sadou pěti orig. grafických příloh.všechny signované: EDUARD MILÉN: Kočka, lept; VÁCLAV MAŠEK: Pařížská noc, litografie; CYRIL BOUDA, dřevoryt; JAN KONŮPEK, lept; JOSEF VÁCHAL, pětibarevný dřevoryt. - Celkem 5 příloh na ručních papírech, všechny signované!Red. J. Karásek ze Lvovic. Praha, SČB. 1929. 218 s., 5 volných celostr. grafických listů, čb. ilustrace, příspěvky mj. Karel Dyrynk - Knižní papíry, Arno Sáňka - Josef Váchal, J.Karásek ze Lvovic - Vzpomínka na Arnošta Procházku jako bibliofila, K.J. Obrátil - Nejstarší české erotikum, K. Janský - Ruská kritika Máchova Máje.Tištěno na...
O sovětském plakátu. Šetlík, Jiří, Kára, Lubor. - 1953.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Orbis, 1953. Theorie a kritika sv. 6. 81, III, s., 48 čb. vyobr. na křídě, 6 bar, obr. příl., bar. front.Texty: Všesvazové porady o politickém plakátě. V. Kemenov: O situaci a způsobech zvýšení ideově umělecké úrovně politického plakátu. Viktor Ivanov: Umělcovy poznámky. O úkolu a významu plakátu. O problému mistrovství a dokonalosti plakátu. O výraznosti a tvůrčím svérázu. O kompozici plakátu.Autoři reprodukovaných děl: D. Moor, Toidze, Koreckij, Kokorekin, Golovanov, Krilov, Golub ad.Pův. poloplátěná vazba s přebalem, při dolním okraji hřbetu pap. štítek. 170x130 Čistý, nepoškozený exemplář.