ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - KAMIL


NOVOTNÝ, KAMIL: KARLŮV MOST. - 1917.

150 CZK

Umělecké památky 2. - Praha, F. Topič, 1917. Pořádá V. V. Štech. 10 s. text, 40 obr. příloh. Pův. brož. 150x100


KROFTA, KAMIL: O BALBÍNOVI DĚJEPISCI. - 1938.

350 CZK

Praha, Melantrich, 1938. 63 s. Pův. brož. 205x140 Velmi dobře zachováno. /H/


Kamil Krofta. Dějiny československé. - 1947.

650 CZK

Vydalo nakladatelství Sfinx, Bohumil Janda, v Praze v červnu roku 1947 jako 3. Svazek edice, Věda lidu xx. věku", kterou řídí Bohumil Janda. Knihovna Nové cíle, svazek 974. 914 stran. Dílo obsahuje 25 dokumentárních obrazů v textu, které vybral Jan Krofta, za jehož redakce bylo dílo vydáno. Typografická úprava, obálka a vazba je provedena podle návrhu Františka Muziky. Vytiskla Průmyslová tiskárna v Praze cicerem písma Baskerville.  První vydání vyšlo v nákladu 5.000 výtisků. Pův. polopl. vazba s přebalem, ochranné pap. pouzdro.  265x180 mm Krásný stav! /zbr0326/


BEDNÁŘ, KAMIL: KAMENNÝ ANDĚL. - 1949.

180 CZK

Výbor z básnických sbírek 1937 - 1944.Podpis autora - Praha, V. Petr, 1949. 1. vyd. 237 s., obálka, dřevoryt a úprava VÁCLAV BLÁHA, podpis autora. Polopl. vazba s obálkou. 160x120 Obálka je zašlá, jinak velmi dobře zachováno. /Ate24/


LHOTÁK, KAMIL: KOLO, MOTOCYKL, AUTOMOBIL. - 1955.

490 CZK

Praha, SNDK, 1955. 1. vyd. 207 s., 373 dobových reprodukcí z historie dopravních prostředků, vazba a úprava Zdeněk Sklenář. Pův. polopl. vazba. 285x210 Dobře zachováno. /ant25/ 


Jiřincová - BEDNÁŘ, KAMIL: PÍSEŇ LÁSKY. - 1944.

200 CZK

1. vyd.. Praha; V. Petr; 1944. Nestr.; ilustrace (7 celostr.; 8 půlstr.; viněta a na obálce) LUDMILA JIŘINCOVÁ, typografie J. SONBEGR. Pův. brož. 155x115 /H/


KROFTA, KAMIL: ČECHY DO VÁLEK HUSITSKÝCH. - 1930.

200 CZK

Praha, Vesmír, 1930. 157 s. Pův. brož. 195x140 Nerozřezáno. /H/


KROFTA, KAMIL: NAŠE DĚJINNÉ STYKY S POLSKEM. - 1933.

180 CZK

Praha, nákl. vlastním, 1933. 25 s. Pův. brož. 240x170 /H/


KAMIL LHOTÁK. Krajiny Kamila Lhotáka z let 1955-58. - Leden, 1959.

380 CZK

Výstavní síň Lidové demokracie, Praha II, Karlovo nám. 5.Text František Dvořák. Praha, Vydavatelství Lidové demokracie, 1959. 8 stran včetně 4 čb. vyobr. Volné dvojlisty v pův. pap. ob. 205x150


Jiřincová - BEDNÁŘ; KAMIL: PÍSEŇ LÁSKY. - 1944. Ilustrace LUDMILA JIŘINCOVÁ.

200 CZK

1. vyd.. Praha; V. Petr; 1944. Nestr.; ilustrace (7 celostr.; 8 půlstr.; viněta) LUDMILA JIŘINCOVÁ; typografie J. SONBEGR. Pap. vazba. 155x115


BEDNÁŘ; KAMIL: VÁNOCE V ČECHÁCH. - 1941. Kresby MIROSLAV TRUKSA.

70 CZK

Praha; Václav Petr; 1941. 27 s.; kresby MIROSLAV TRUKSA. Pův. brož. 240x155 /H/


BEDNÁŘ; KAMIL: PÍSEŇ DALEKÉHO MÍRU. - 1948. Kantáta. Obálka MLČOCH.

80 CZK

Kantáta. Praha; Václav Petr; 1948. 1. vyd. 28 s.; obálka a dřevoryt proti titulu ZDENĚK MLČOCH. Pův. brož. 220x140 /H/


BEDNÁŘ, KAMIL: ČAS KOČÁRŮ A LAMP. - 1963. České básně. /60/

150 CZK

Praha, Československý spisovatel, 1963. České básně sv. 217. 1. vyd. 78 s., kresba na obálce a frontispic KAMIL LHOTÁK,  obálka, vazba a úprava JIŘINA KLIMENTOVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170X125 Velmi dobře zachováno. /Ate/


BEDNÁŘ; KAMIL: POHÁDKA O PRINCEZNĚ DUŠI. - 1944. 1. vyd. Výzdoba VÁCLAV PLÁTEK.

120 CZK

Červený Kostelec; J. Doležal; 1944. 1. vyd. 119 s.; výzdoba VÁCLAV PLÁTEK. Celopl. vazba. 250x180 /H/


KROFTA; KAMIL: NESMRTELNÝ NÁROD. - 1940. Od Bílé hory k Palackému. /historie/

98 CZK

Od Bílé hory k Palackému. Praha; Laichter; 1940. 698 s.; 15 obrazových příloh. Celopl. vazba s vevázanou obálkou. 210x150 Na tiulní listě razítka předchozího majitele. /H/


BLATNÝ; IVAN: TENTO VEČER. Il. KAMIL LHOTÁK; obálka VÍT OBRTEL.- 1. vyd. 1945.

1.500 CZK

Praha; Stýblo; 1945. Knižnice Lyra sv. 1. 79 s.; il. ve front. KAMIL LHOTÁK; obálka a typo VÍT OBRTEL. Pův. brož. 228x150 Při dolním okraji hřbetu, na povrchu, nevýrazný flíček. /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/  


Lhoták - FRANCE; ANATOLE: CRAINQUEBILLE. - 1983. Lyra Pragensis sv. 59. Ilustrace KAMIL LHOTÁK; celokožená vazba.

350 CZK

Lyra Pragensis sv. 59. - Z franc. přel. Otto Libertin. Doslov Jiří Kutina. Praha; Supraphon; 1983. 85 s.; barevné ilustrace; vazba a předsádky KAMIL LHOTÁK. Pův. celokožená vazba. 75x75 /Miniature edition/Ant/  


NOVOTNÝ, KAMILL: CHRÁM MATKY BOŽÍ PŘED TÝNEM. - 1924.

150 CZK

Umělecké památky 2. - Praha, F. Topič, 1924. Pořádá V. V. Štech. 5 s. text, 40 obr. příloh. Pův. brož. 150x100


IDA KAMIŃSKA; JOZEF KRONER - OBCHOD NA KORZE. - 1965.

500 CZK

Černobílá fotografie z filmu Obchod na korze. 1965. Režie  Ján Kadár, Elmar Klos. Ida Kamińska, Jozef Kroner. 130x180


ZA JIŘÍM ORTENEM. - 1945.

180 CZK

Uspořádal Kamil Bednář k čtyřletému výročí básníkova skonu. Praha, Václav Petr, 1945. Soukromý neprodejný tisk. 22 s., obálka ARNOŠT PADRLÍK, úprava ZDENĚK ŠEBESTA. Pův. brož. 180x115 Velmi dobře zachováno. /Ant24/


JEFFERS; ROBINSON: SBOHEM; MOŘE. - 1968. Květy poezie sv. 84.

95 CZK

Praha; Mladá fronta; 1968. Květy poezie sv. 84. 1. vyd. Přeložil Kamil Bednář. 116 s.; kresby; vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. pap. vazba. 150x105 /Ate/


GOETHE, JOHANN WOLFGANG: LÁSKYPLNÉ PÍSNĚ.

250 CZK

Praha, Československý spisovatel, 1955. Přeložil Kamil Bednář. 59 s., vyzdobil MILOSLAV TROUP. Volné dvoulisty v pap. složce. 255x185


KRÁSNÝCH PANÍ MILOVÁNÍ A JINÉ RÝMY A ŠPRÝMY. (Staročeská poezie). - 1963.

150 CZK

Přebásnil Kamil Bednář.Praha, Mladá fronta, 1963. Květy poezie sv. 41. 1. vyd. 107 s., vazba SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105 /H/


Lhoták - VILÍMEK, JOSEF B.: Z PRAHY K BALTICKÉMU MOŘI V BALÓNU. - 1986. Lyra Pragensis sv. 73.

150 CZK

Praha, Supraphon, 1986. Lyra Pragensis sv. 73. 117 s., šest kreseb, předsádky a vazba KAMIL LHOTÁK. Pův. celokožená vazba. 75x75 /Ant/ /Miniature edition/


ALMANACH KMENE 1948. - 1948. Obálka SVATOPLUK KLÍR.

350 CZK

Praha; Kmen; 1948. Uspořádal Kamil Bednář. 494 s.; 12 s. příloh na křídovém papíře; obálka a úprava SVATOPLUK KLÍR. Pův. brož. 185x115 /H/


CAMÓES, LUIZ DE: MSTI SE MÝM SLZÁM. - 1962. Květy poezie.

90 CZK

Praha, Mladá fronta, 1962. Květy poezie sv. 37. 1. vyd. Přeložil Zdeněk Hampejs, přebásnil Kamil Bednář. 111 s., vazba SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105 /H/


JEFFERS, ROBINSON: HŘEBEC GROŠÁK. - 1960. Květy poezie.

120 CZK

Praha, Mladá fronta, 1960. Květy poezie sv. 19. 1. vyd. Přebásnil Kamil Bednář. 87 s., vazba SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba s ochranou folií. 150x105 /Ate25/


SLACH; MIROSLAV: DOSTAVNÍK DO VÝMARU. - 1976.

75 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1976. Přeložil Kamil Bednář. 336 s. a 28 s. příloh; obálka JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 /H/


ŘEZÁČ, VÁCLAV: O PRAVDĚ UMĚNÍ A PRAVDĚ ŽIVOTA. - 1960. Otázky a názory.

180 CZK

Otázky a názory sv. 27. - Praha, Československý spisovatel, 1960.  1. vyd. 121 s., obálka KAMIL LHOTÁK, úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x105 /ate1022/


TWAIN, MARK: TOM SAWYER DETEKTIVEM. - 1959.

150 CZK

Praha, SNDK, 1959. Světová knihovnička sv. XX. Přeložil František Gel. 119 s., ilustrace KAMIL LHOTÁK. Pův. pap. vazba. 210x140 Dobře zachováno. /H/


JEFFERS; ROBINSON: ŽENY OD MYSU SUR. - 1965. Barevná il. ve front. Jaroslav Šerých.

120 CZK

Z amer. originálu The Women at Point Sur přebásnil a doslov napsal Kamil Bednář. Praha; Mladá fronta; 1965. 1. vyd. 166 s.; barevná il. ve frontispise JAROSLAV ŠERÝCH; obálka; vazba a grafická úprava MÍLA MACEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140


(Vilímkův) Kalendář humoristických listů na rok 1885 - 1896. 11 kalendářů.

7.500 CZK

(Vilímkův) Kalendář humoristických listů na rok 1885 - 1896. 11 kalendářů. Praha, Jos. R. Vilímek. Sv. I. 1885, 1887, 1888, 1889, 1890, 1891. Sv. II. 1892, 1893, 1894, 1895, 1896. Rozsah kalendáře 100 stran s výjimkou r. 1885, 1887 a 1888 kde 88-90 s.  Každý kalendář s množstvím ilustrací mj:  Mikoláš Aleš, Emanuel Boháč, Věnceslav Černý, Jindřich Kopfstein, Luďek Marold, Karel Vítězslav Mašek, Kamil Vladislav Muttich, Ladislav Novák, Viktor Oliva, Artuš Scheiner, Hanuš Schwaiger, Kamil Stuchlík, Karel Štapfer, Josef Ulrich. 11 kalendářů svázaných do dvou polokožených vazeb. Výjimečně dobře zachováno....


KRITICKÝ MĚSÍČNÍK. - 1946. Ročník VII., č. 1-20. Red. Václav Černý.

700 CZK

Ročník VII., č. 1 - 20, kompletní ročník. Praha, Syndikát českých spisovatelů, Fr. Borový, 1946. Redigoval Václav Černý. 464 s. 11 pův. sešitů. 240x160 /Václav Černý, Pavel Eisner, Fr. Hrubín, Fr. Kovárna, Josef Dostál, Kamil Bednář, Ivan Diviš, Edvard Beneš, Oldřich Mikulášek .../H/ - KRITICKÝ MĚSÍČNÍK 1938 - 1942; 1945 - 1948.Literárně-kritická revue redigovaná Václavem Černým www.slovnikceskeliteratury.cz


ŽIVOT. PAMĚTI VIKTORA KAM. JEŘÁBKA. - 1924. (obálka Josef Čapek).

1.350 CZK

Vyškov, František Obzina, 1924. Edice Obzinových tisků, sv. 8. 213 s., obálka (dvoubarevný linoryt) a úprava JOSEF ČAPEK, ve front. fotograf. portrét V.K. Jeřábka, výt č. 574/1600. Pův. brož. 210x135 Růžek prvního listu (patitul) zhnědlý, na zadní obálce dva slepotisky "T" a bílý povrch poněkud znečištěný viz foto, hřbet nepoškozený. /1020/Jeřábek, Viktor Kamil, 1859-1946


ČESKOSLOVENSKÝ ARCHITEKT 1979, č. 1 - 23 / kompletní ročník XXV.

750 CZK

Čtrnáctideník architektů.Praha, Svaz architektů ČSR v nakl. Panorama, 1979. Šéfredaktor Svojmil Petránek. Každé č. 8 s., dvoučíslo 12 s. 21 časopisů. 420x300 Velmi dobře zachováno.  /Ate/ /architektura/Obsahuje mj.: E. Hruška: Úvahy k otázkám urbanistické kompozice; Palác kultury v Praze a jeho projektová příprava; Sídliště Tachov - východ; Obytný komlex v Kolíně; Jak se dívat na scénografii; Kamil Raškot; Televizní noviny z Kavčích hor; Solární architektura ...


NOVÁ FIGURACE. - Brno. 1970.

850 CZK

Výstavu připravila Eva Petrová.Dům umění města Brna, 11.1.-22.2.1970. (12) s. včetně obálky, text Eva Petrová, anglický překlad Oldřich Beneš, 4 s. s čb. reprodukcemi (Jan Krejčí, Karel Pauzer, Kamil Lhoták, Otakar Slavík, Eva Švankmajerová, Jan Hendrych),  na obálce reprodukováno dílo Jiřího Koláře. Pův. sešit. 240x180 Obálka natržená bez ztráty pap., zažloutlý povrch vlivem světla, stopy používání. /ant0125/ Jaroslav Sedlář: Nová figurace. >>  


ČESKÝ ČASOPIS HISTORICKÝ. Roč. XII. - 1906. Roč. XII. Bibliografie české historie. Jar. Goll a Jos. Pekař. Habsburkové a Rusko. Krofta.

500 CZK

1906. č. 1-4. Praha; Historický klub; 1906. Redaktoři Jar. Goll a Jos. Pekař. 508 s. + příloha (Bibliografie české historie za rok 1905; 54 s.; Výroční zpráva Historického klubu za správní rok 1904-1905; 10 s.). Dobová pap. vazba se zlatou ražbou názvu na hřbetě. 240x170 Velmi dobře zachováno. Z obsáhlých studií mj.: Bohuslava Balbína Bohemia Docta. / Josef Hanuš. Habsburkové a Rusko v 16. století. / Jan Slavík. Kurie a církevní správa zemí českých v době předhusitské. / Krofta; Kamil. Glossy k rožmberskému urbáři / Šusta; Josef.K nové literatuře a...


REGÁL, nové přírůstky v prodejně, září 2024. - Edice Plamen.

1 CZK

Ważyk, Adam a Pilař, Jan, ed. Labyrint. Překlad Jan Pilař. Vyd. 1. Praha: Odeon, 1972. 106 s. Plamen, sv. 62. CENA: 250,- Reverdy, Pierre. Chuť skutečna. Překlad Jan Vladislav. Vydání první. Praha: Odeon, 1966. 174 stran. Plamen, sv. 49. CENA: 200,- Martinson, Harry. Aniara. Překlad Kamil Bednář a Josef Vohryzek. Vydání první. Praha: Státní nakladatelství krásné literatury a umění, 1966. 118 stran. Plamen, sv. 47. CENA: 250,- Ekeloef (Ekelöf), Gunnar. Opus incertum. Překlad Josef Hiršal a Josef Vohryzek. Vyd. 1. Praha: Odeon, 1966. 166 s. Plamen; sv. 50. CENA: 200,-...


D´ANNUNZIO, GABRIELE: SVATÝ PANTALEON A JINÉ NOVELLY / BELTRAMELLI, ANTONIO: OVĚNČENÁ A JINÉ POVÍDKY / LEE, VERNON: POVÍDKY. - 1907; 1916. KDA.

380 CZK

D´ANNUNZIO, GABRIELE: SVATÝ PANTALEON A JINÉ NOVELLY. Praha, Kamilla Neumannová, 1907. Knihy dobrých autorů sv. XXV. Přel. Fr. L. Tichý. 85 s. Obálka vzadu vevázaná. BELTRAMELLI, ANTONIO: OVĚNČENÁ A JINÉ POVÍDKY. Praha, Kamilla Neumannová, 1907. Knihy dobrých autorů sv. XXXI. Přel. A. Mutovský. 103 s. Obálka vzadu vevázaná.LEE, VERNON: POVÍDKY. Praha, Kamilla Neumannová, 1916. Knihy dobrých autorů. Přel. Inka Zvachová. 90 s., vypravil V. H. Brunner. Obálka vzadu vevázaná. 3 tituly edice "Knihy dobrých autorů" v jednom svazku. Dobová polopl. vazba, obálky průběžně, na konci každého titulu vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!


MAETERLINCK, MAURICE: JOYZELLA / SEDM PRINCEZEN. VETŘELKYNĚ / FLAUBERT, GUSTAVE: PAMĚTI BLÁZNOVY / ALMANACH KNIH DOBRÝCH AUTORŮ 1914.

500 CZK

MAETERLINCK, MAURICE: JOYZELLA. Hra o pěti jednáních. Praha, Kamilla Neumannová, 1913. Knihy dobrých autorů sv. 108. Přel. Iza Liemertová. 99 s., vyzdobil MILOŠ KLICMAN. Obálka vzadu vevázaná.MAETERLINCK, MAURICE: SEDM PRINCEZEN. VETŘELKYNĚ. Praha, Kamilla Neumannová, 1910. Knihy dobrých autorů sv. LXIX B. Přel. Arnošt Procházka. 47   s.  Obálka není vev. Sv. LXIX měl jednu obálku pro dva tituly, vydané společně (Quincei + Maeterlinck). FLAUBERT, GUSTAVE: PAMĚTI BLÁZNOVY. Román. Praha, Kamilla Neumannová, (1912). Knihy dobrých autorů sv. LXXXIV . Přel. Arnošt Procházka. 73 s., titulní list pův. dřevoryt MILOŠ KLICMAN. Obálka vzadu vevázaná.ALMANACH...


PATER, WALTER: IMAGINÁRNÍ PORTRAITY / PATER, WALTER: RENAISSANČNÍ DUCHOVÉ. - 1907; 1911. KDA.

380 CZK

PATER, WALTER: IMAGINÁRNÍ PORTRAITY. Praha, Kamilla Neumannová, 1907. Knihy dobrých autorů sv. XXVI. a XXVII. Přel. Jiří Živný. 169 s. Vyzdobil J. BENDA. Obálka vzadu vevázaná.PATER, WALTER: RENAISSANČNÍ DUCHOVÉ. Studie o umění a poesii. Praha, Kamilla Neumannová, 1911. Knihy dobrých autorů sv. LXXV. Přel. Máša Dvořáková. 89 s. Obálka vzadu vevázaná.2 tituly edice "Knihy dobrých autorů" v jednom svazku. Dobová polopl. vazba, obálky průběžně, na konci každého titulu vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!


KOROLENKO; VLADIMÍR G.: SLEPÝ HUDEBNÍK / REYMONT; WLADYSLAW ST.: POVÍDKY. - 1911. 1907. KDA. Dřevoryty Kobliha.

450 CZK

KOROLENKO; VLADIMÍR G.: SLEPÝ HUDEBNÍK. Praha; Kamilla Neumannová; 1911. Knihy dobrých autorů. Přel. Josef V. Kořán. 157 s.; obálka a dřevoryt na titulním listu FRANTIŠEK KOBLIHA. Obálka vzadu vevázaná. REYMONT; WLADYSLAW ST.: POVÍDKY. Praha; Kamilla Neumannová; 1907. Knihy dobrých autorů. Přel. Václav Prokop. 109 s. Obálka vzadu vevázaná.2 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba; obálky průběžně; na konci každého titulu; vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav! /ant 1023/


SIEROSZEWSKI; WACLAW: ZÁMOŘSKÝ ĎÁBEL; (JANG-HUN-TSI) / NIEMOJEWSKI; ANDRZEJ: LEGENDY. - 1906; 1908. KDA.

350 CZK

SIEROSZEWSKI; WACLAW: ZÁMOŘSKÝ ĎÁBEL; (JANG-HUN-TSI).Praha; Kamilla Neumannová; 1906. Knihy dobrých autorů. Přel. Jaroslav Ráček. 186 s. Obálka vzadu vevázaná. NIEMOJEWSKI; ANDRZEJ: LEGENDY. Z interpellace poslance P. J. V. Klofáče a soudruhů na Říšské radě dne 14. dubna 1902 - Praha; Kamilla Neumannová; 1908. Knihy dobrých autorů. Přel. Jaroslav Kaberle. 189 s. Obálka vzadu vevázaná.2 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba; obálky průběžně; na konci každého titulu; vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!


JESENSKÁ, RŮŽENA: HUDBA PLACHET. - 1917.

250 CZK

Básně. Praha, Kamila Neumannová, 1917. Knihy dobrých autorů 137 sv. 80 s. Polopl. zašlá vazba. 205x140 /H/


SKRAM, AMALIA: POVÍDKY O MANŽELSTVÍ / AHO, JUHANI: OSAMĚLÝ / HAMSUN, KNUT: VIKTORIE. - 1908; 1912; 1916. KDA.

480 CZK

SKRAM, AMALIA: POVÍDKY O MANŽELSTVÍ. Praha, Kamilla Neumannová, 1908. Knihy dobrých autorů sv. 47. Přel. Hugo Kosterka. 93 s. Obálka vzadu vevázaná.AHO, JUHANI: OSAMĚLÝ. Praha, Kamilla Neumannová, 1912. Knihy dobrých autorů. Přel. Ivan Schulz. 94 s., vypravil Miloš Klicman. Obálka vzadu vevázaná.HAMSUN, KNUT: VIKTORIE. HISTORIE LÁSKY. Praha - Olšany, Kamilla Neumannová, 1916. Knihy dobrých autorů sv. 122. Přel. Hugo Kosterka. 94 s., dřevoryty zdobil MILOŠ KLICMAN. Obálka vzadu vevázaná.3 tituly edice "Knihy dobrých autorů" v jednom svazku. Dobová polopl. vazba, obálky průběžně, na konci každého titulu, vevázané. 215x140 Velmi dobrý...


BOYLESVE; RENÉ: MOJE LÁSKA / VILLIERS DE L'ISLE-ADAM: KRUTÉ POVÍDKY / RÉGNIER; HENRI DE: NEOBYČEJNÍ MILENCI. - 1906. 1908. KDA.

450 CZK

BOYLESVE; RENÉ: MOJE LÁSKA. Praha; Kamilla Neumannová; 1908. Knihy dobrých autorů. Přel. Josef Marek. 102 s.; dřevorytem na obálce a ve front. vyzdobil JAN ŠTURSA. Obálka vzadu vevázaná. VILLIERS DE L'ISLE-ADAM: KRUTÉ POVÍDKY. Praha; Kamilla Neumannová; 1906. Knihy dobrých autorů. Přel. Marie Kalašová. 101 s. Obálka vzadu vevázaná. RÉGNIER; HENRI DE: NEOBYČEJNÍ MILENCI. Praha; Kamilla Neumannová; 1908. Knihy dobrých autorů. Přel. Emanuel Blahovec. 93 s. Obálka vzadu vevázaná.3 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba; obálky průběžně; na konci každého titulu; vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!


KRAMEROVA, JANE: ALLEN GINSBERG V AMERICE. - 2002.

200 CZK

Praha, Volvox Globator, 2002. Přeložili Kamila Boháčková a Pavel Hub. 223 s. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno. /H/


TUPICYN; JURIJ: KROK DO PROPASTI. - 1988. /sci-fi/fantazie/science fiction/

65 CZK

Praha; Lidové nakladatelství; 1988. Saturn. Přeložila KAMILA KOSTKOVÁ. 200 s. Brož. 200x130


NIKOLSKIJ, S. V.: KAREL ČAPEK. - 1952.

100 CZK

Praha, Československý spisovatel, 1952. Knihovnička Varu sv. 37. Přeložila Kamila Jiroudková. 33 s. Pův. brož. 210x135 /Ate24/


CAPUANA, LUIGI: MUKA A JINÉ POVÍDKY. - 1918.

150 CZK

Praha, Kamilla Neumannová, 1918. Knihy dobrých autorů sv. 154. Přeložil A. Muťovský. 80 s., dřevoryty vyzdobil a vypravil PRAVOSLAV KOTÍK. Pův. brož. 225x150 Na hřbetě mírně poškozeno, odlepený blok od obálky, jinak dobře zachováno. /Ate24/


MAURIAC, FRANCOIS: PROUD OHNĚ. - 1926. Knihy dobrých autorů.

135 CZK

Praha, Kamilla Neumannová, 1926. Knihy dobrých autorů sv. 185. Přeložil Josef Dostál. 105 s., upravil FRANTIŠEK KOBLIHA, vytiskla Lidová knihtiskárna A. Němec a spol. Pův. brož. 220x140 /Ate/


AHO, JUHANI: OSAMĚLÝ. - 1912.

120 CZK

Praha, Kamilla Neumannová, 1912. Z finštiny přel. Ivan Schulz. 94 s. Pap. vazba. 200x130 /ant0823/


MANN, MENDEL: DŮM V TRNOVÍ. - 1969.

100 CZK

Praha, Odeon, 1969. 1. vyd. Malá řada soudobé světové prózy. Přeložila Kamila Jiroudková. 1116 s., obálka Ivanka Pavlová. Brož. 165x110 /Ate/


DYK; VIKTOR: ZMOUDŘENÍ DONA QUIJOTA. - 1922. Obálka a úprava HANA DOSTÁLOVÁ.

120 CZK

Tragedie o pěti aktech. Praha; Kamila Neumannová; 1922. Knihy dobrých autorů sv. 182. 109 s.; obálka a úprava HANA DOSTÁLOVÁ. Pův. brož. 215x140 Na horním rohu stopa po přehnutí.


ANDREJEV; LEONID: ČERVENÝ SMÍCH. - 1904. Knihy dobrých autorů sv. 6.

450 CZK

Úryvky z nalezeného rukopisu. Praha; Kamilla Neumannová Kremová; 1904. Knihy dobrých autorů sv. 6. Přeložil V. Vostrý. 88 s. Pův. brož. 220x145 - Na přední s. obálky několik nahnědlých fleků; zadní s. ob. čistá; hřbet neporušený; blok bez vad. /H/


WILDE; OSCAR: BALLADA O ŽALÁŘI V READINGU. - 1919. Knihy pro bibiofily. Vyzdobil FRANTIŠEK KOBLIHA.

380 CZK

Praha; Kamila Neumannová; 1919. Knihy pro bibiofily. Přeložil Jiří Živný. 56 s.; dřevoryt ve front. a viněty FRANTIŠEK KOBLIHA. Na patit věnování majitele knihy. Dobová celopl. vazba se zlacenou ražbou na hřbetě a přední desce. 210x140 /1121 antikvariát/


RACHILDE: VĚŽ LÁSKY. - 1920.

200 CZK

Román. Přeložil A.P. Praha, Nákladem Kamilly Neumannové, 1920. Knihy Dobrých autorů sv. 29-30. 182 s., typografie VLADIMÍR KOTVA. Celopl. vazba s montovanou obálkou na přední desce. 210x145 Velmi dobře zachováno ... obsahuje Věž lásky; Zabíječ žab; Velká hostina stínů: povídka o socialismu; Vinobraní v Sodomě a Prodavač slunce. /H24/


POE, EDGAR ALLAN: ODCIZENÝ DOPIS. - 1918.

600 CZK

Odcizený dopis ; Zlatý chrobák ; Von Kempelen a jeho objev ; Mystifikace. Knihy dobrých autorů sv. 147 - Praha, Kamilla Neumannová, 1918. Přeložil Jiří Živný. 83 s., úpravil a dřevoryty vyzdobil MILOŠ KLICMAN. Pap. vazba, obálka vzadu vevázaná, vázal "RAJMAN", Rožďalovice, 1928, sign. razítkem. 220x140 Poslední dvoulist uvolněný z bloku. /Ate/


GIDE, ANDRÉ: NARKISSOS, FILOKTÉTES A PROMETHEUS. - 1912.

250 CZK

Praha, Kamilla Neumannová, 1912. Knihy dobrých autorů. Přeložil Arnošt Procházka. 101 s. Polopl. vazba. 210x140 /Ate24/Obsahuje: Pojednání o Narkissovi: theorie symbolu -- Filoktétes, čili, Pojednání o třech morálkách -- Prometheus špatně připoutaný.


OSCAR, WILDE: DE PROFUNDIS. - 1906.

600 CZK

Praha, Kamilla Neumannová, 1906. Knihy dobrých autorů sv. XVIII. Přeložil A. Starý, úvod Miloš Marten. 96 s., vypravil JAROSLAV BENDA. Pap. vazbu provedlo Výrobní družstvo dělníků knihařských a ozdobnických v Praze II, Hybernská 7.  210x140 /Ant0424/ Dobře zachováno.Text tohoto překladu je kombinací anglického vydání Rossova ... a německého vydání Mayerfeldova ... z tohoto vzaty i Čtyři listy, které jej doplňují.


CIZÍ BÁSNÍCI. - 1919. Ch. Baudelaire; P. Claudel; A. Gide; S. Mallarmé; A.E. Poe; A. Samain; E. Verhaeren; P. Verlai

200 CZK

Knihy dobrých autorů sv. 127 - 128. - Praha; Kamilla Neumannová; 1919. Přeložil Arnošt Procházka. 163 s. (G. D'Annunzio; Ch. Baudelaire; P. Claudel; L. Dierx; A. Gide; A. Hannon; S. Mallarmé; A.E. Poe; H. de Régnier; A. Samain; E. Verhaeren; P. Verlaine ... ). Pův. brož. 220x145 /H/


Slavíček - Malíře Antonína Slavíčka Vybraná korrespondence. - 1910.

6.000 CZK

S věnováním malíře a výtvarného kritika Miloše Jiránka, jeho exlibris mont. na přední předsádce.  Péčí volných směrů. Praha, Mánes, 1910. (editor Miloš Jiránek). Dráhy a cíle, sv. 8. 203 s.  Upravil FRANTIŠEK KYSELA. Exlibris Františka Dvořáka. Původní(?) celokožená vazba, zdobené předsádky, zlatá ořízka. 195x150 Kožený pokryv místy s drobnými oděrky. Korespondence Kamilu Hilbertovi, Miloši Jiránkovi, J. Herbenovi, K. V. Raisovi, A. Švargovskému,, Jaroslavu Gollovi, Adě Gollové, L. Janíkovi.   ANTONÍN SLAVÍČEK (1870-1910) MILOŠ JIRÁNEK (1875-1911)


OSCAR, WILDE: DE PROFUNDIS. Knihy dobrých autorů sv. XVIII. - 1906.

750 CZK

Praha, Kamilla Neumannová, 1906. Knihy dobrých autorů sv. XVIII. Vytiskla Knihtiskárna L. Grunda na Král. Vinohradech. Přeložil A. Starý, úvod Miloš Marten. 96 s., upravil JAROSLAV BENDA. Pův. brož. 210x140  Hřbet při horním okraji drobně natržený, bez ztráty pap., jinak dobře zachováno. /kniha v obchodě 0125/Text tohoto překladu je kombinací anglického vydání Rossova (1905) ... a německého vydání Mayerfeldova (1905) ... z tohoto vzaty i Čtyři dopisy, které jej doplňují.  


Kamil Lhoták, 5 litografií - BEDNÁŘ; KAMIL: YPSILON A EVANGELINA. - 1965.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SČB; 1965. 5 bar. celostr. litografií (155x90 tištěná plocha) KAMIL LHOTÁK, litografie ve front. sign., na titulu podpis Kamila Bednáře. 55 s. Volné archy v původní obálce. 210x135 Dobře zachováno! /zbr1024/   


Lhoták - JAN ČAREK / KAMIL LHOTÁK: DVĚ MAŠINKY. - 1961. Leporelo. Ilustrace KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava; Mladé léta; 1961. (12) s.; 12 celostr. ilustrací KAMIL LHOTÁK; verše Jan Čarek (česky). Leporelo. Pův. polopl. vazba. 205x145  


LHOTÁK; KAMIL. - 1982. AEROPLÁN - Vl. Suchánkovi k padesátinám. Litografie; 245x175; sign.; datováno 1982.

-,-- CZK / prodáno /

AEROPLÁN - Vl. Suchánkovi k padesátinám. Litografie; 245x175; sign.; datováno 1982. Volný list 300x210. REZERVACE


BEDNÁŘ, KAMIL: KAMENNÝ PLÁČ. - 1939.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora - Praha, ČIN, 1939. Edice DAR sv. III. 97 s., obr. v titulu JAN KOTÍK, obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN, výt. č. 52 z 300 č. ex. na perolehkém papíře, podpis autora. Pův. šitá brož.  195x125 Velmi dobře zachováno.   /ate0223/  


BEDNÁŘ, KAMIL: SLOVO K MLADÝM. - 1940.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Václav Petr, 1940. Svazky úvah a studií č. 23.  Řídí Fr. Kovárna. 29 s. Pův. brož. 190x120 Velmi dobře zachováno.


Lhoták - BEDNÁŘ; KAMIL: ODILA. - 1976. Lyra Pragensis sv. 21. Kožená vazba. 133 il. KAMIL LHOTÁK. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Lyra Pragensis; 1976. 149 s.; 133 kresbami vyzdobil KAMIL LHOTÁK; který také navrhl vazbu a předsádky. Pův. celokožená vazba. 125x75 Lyra Pragensis sv. 21.


KAMIL KHOTÁK. 15 barevných reprodukcí. - (1978).

-,-- CZK / prodáno /

Soubor patnácti barevných reprodukcí obrazů Kamila Lhotáka, doplněno brožurkou, shrnující základní informace o Lhotákově tvorbě.Text Zdeněk Pilař, foto Gabriel Urbánek.Praha, Pressfoto, [1978]. Text Zdeněk Pilař, foto Gabriel Urbánek. [16] s. text, 15 barev. obr. na volných kartonech, vše uloženo v pův. pap. obálce. 210x150


LHOTÁK; KAMIL. ČERVENÝ BALON 1912 A VZDUCHOLOĎ. - 1982. Barevná litografie. Autorský tisk 2. 285x220; sign. Kamil Lhoták; dat. 82.

-,-- CZK / prodáno /

Barevná litografie. 285x220; 1982. Autorský tisk 2. Sign. Kamil Lhoták; dat. 82; slepotoskové razítko Tomáš Svoboda. KAMIL LHOTÁK na artbook.cz >> .


Lhoták - Pilař, Zdeněk: Kamil Lhoták. / (1978).

-,-- CZK / prodáno /

Pilař, Zdeněk: Kamil Lhoták. - (1978).Text Zdeněk Pilař. 1. vyd. Praha, Pressfoto, [1978]. [16] s. textu a 15 barev. obr. na volných kartonech, grafická úprava František Vlach. Uloženo v pův. pap. složce. 210x150 Velmi dobrý stav. /uloženo v obchodě, koupíte bez objednání 0124/


KAMIL LHOTÁK. / L. H. Augustin. - 2000.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Academia, 2000. 390 s. Pevná vazba. Velmi dobrý stav. (2,1 kg)Rozsáhlá, výtvarná monografie s důrazem na malbu.


KAMIL LHOTÁK. / L. H. Augustin. - 2000.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Academia, 2000. 390 s. Pevná vazba. Velmi dobrý stav. (2,1 kg)Rozsáhlá, výtvarná monografie s důrazem na malbu.


Lhoták - BEDNÁŘ; KAMIL: ODILA. - 1976. Lyra Pragensis sv. 21. Kožená vazba. 133 il. KAMIL LHOTÁK. /60/t/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Lyra Pragensis; 1976. 149 s.; 133 kresbami vyzdobil KAMIL LHOTÁK; který také navrhl vazbu a předsádky. Pův. celokožená vazba. 125x75 Lyra Pragensis sv. 21.


RUKOPIS KRÁLOVÉDVORSKÝ A ZELENOHORSKÝ. - Přebásnil KAMIL BEDNÁŘ. 1961.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis K. Bednáře s dedikací Františku Dvořákovi, dat. říjen 1961.                  Praha, SNKLU, 1961. 1. vyd. 122 s., ilustrace MILOSLAV TROUP, úprava VÁCLAV REIN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x180


BEDNÁŘ, KAMIL: POHÁDKY ZA DRUHOU OPONOU. - 1979.

-,-- CZK / prodáno /

Pohádky a vyprávěnky. Praha, Panton, 1979. Edice Hudební výchova nejmenších. 213 s., obálka a ilustrace VĚRA BRÁZDOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 240x170


HROCH; KAREL: ZATOULANÁ LODIČKA. - (1940). Ilustrace KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

A deset jiných pohádek pro malé i velké lidi. Praha; Vyšehrad; (1940). 76 s.; ilustrace KAMIL LHOTÁK. Pův. polopl. vazba s obálkou - opatřeno průhlednou folií. 210x140 Na zadní straně obálky ztráta papíru (3x2 cm) viz foto.


JEFFERS; ROBINSON: MARA. - 1958. Přebásnil KAMIL BEDNÁŘ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1958. 1. vyd.; 75 s.; ilustrace; obálka; vazba a předsádky MILOSLAV TROUP. Celopl. vazba s přebalem. 205x140


BEDNÁŘ; KAMIL: CYRANO Z BERGERACU. - 1973. Ilustrace JIŘINCOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Mistr kordu a slova. Podle slavné hry Edmonda Rostanda. Praha; Mladá fronta; 1973. 1. vyd. 144 s. textu; 6 příloh; ilustrace LUDMILA JIŘINCOVÁ; vazba; obálka s použitím kresby Jiřincové a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Celopl. vazba s obálkou. 245x140 Na hřbetu obálky a vazby je stopa od polití.


BEDNÁŘ, KAMIL: OHLASY SLOVA K MLADÝM. - 1941.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora - Praha, Václav Petr, 1941. Svazky úvah a studií č. 55. Řídí Fr. Kovárna. 34 s., dedikace s podpisem autora.  Pův. brož. 190x120 Velmi dobře zachováno.


NOVOTNÝ, KAMIL; POCHE, EMANUEL: KARLŮV MOST. - 1947.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Václav Poláček, 1947. Umělecké památky II. řada; sv. 12. 1. vyd. 147 s., 55 čb. vyobrazení a 5 rozkládacích, úprava PETR TUČNÝ. Pův. brož. 215x155 Velmi dobře zachováno.


Litografie - LHOTÁK, KAMIL: BALON, KŘÍDLA, VRTULE. - 1948.

-,-- CZK / prodáno /

Celostránková litografie Kamila Lhotáka.Kniha o vývoji letectví. Praha, Svoboda, 1948. 163 s., ve front. celostr. litografie Kamila Lhotáka.Pův. polopl. vazba. 250x180


JEFFERS; ROBINSON: CAWDOR. - 1979. Přeložil Kamil Bednář.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Práce; 1979. 176 s. a 4 přílohy. Ilustrace JOSEF LIESLER. Celopl. vazba s přebalem. 300x220


Litografie - LHOTÁK, KAMIL: BALON, KŘÍDLA, VRTULE. - 1948.

-,-- CZK / prodáno /

Celostr. litografie Kamila Lhotáka.Kniha o vývoji letectví. Praha, Svoboda, 1948. 163 s., ve front. celostr. litografie Kamila Lhotáka.Pův. polopl. vazba s poškozenou obálkou. 250x180


POLÁČEK; KAREL: MICHELUP A MOTOCYKL. - 1950. Obálka KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1950. 410 s.; obálka KAMIL LHOTÁK. Pův. brož. 195x125


KAMIL LHOTÁK. GRAFIKA. Galerie Fronta. Prosinec 1989.

-,-- CZK / prodáno /

Na rubu text a čb. reprodukce. Oboustranný plakát 440x310.


KROFTA; KAMIL: K PRAMENŮM ČESKÝCH DĚJIN. - 1948. /historie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Sfinx - Bohumil Janda; 1948. 55 s. Volné dvoulisty v pap. obálce. 200x150


Tichý - BEDNÁŘ; KAMIL: MALÍŘOVA ZVÍŘÁTKA. - 1966. Ilustrace FRANTIŠEK TICHÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNDK; 1966. (36) s.; bar. il. FRANTIŠEK TICHÝ. Pův. laminovaná vazba. 265x205


ŠKVORECKÝ; JOSEF: ZBABĚLCI. - 1958. Obálka KAMIL LHOTÁK. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1958. 1. vyd. 356 s.; obálka a vazba KAMIL LHOTÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 Okraje obálky; zejména u hřbetu; otřepené.


BEDNÁŘ, KAMIL: DĚJINY SRDCE. 1946 - 1956. Podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

Dedikace Kamila Bednáře Frant. Dvořákovi s podpisem dat. 29.3. 1. vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1957. České básně sv. 175. 149 s., obálka, vazba a úprava JOSEF KAPLICKÝ. 1959. Pův. brož. 215x140 Částečně odlepený blok od obálky. /350/


LEM; STANISLAV: PLANETA EDEN. - 1960. Obálka KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Lidová demokracie; 1960. Přeložil Jaroslav Simonides. 246 s.; obálka a vazba KAMIL LHOTÁK. Celopl. vazba s obálkou. 205x135


KAMIL LHOTÁK. Grafika z let 1944-1949. Katalog výstavy s podpisem Kamila Lhotáka.

-,-- CZK / prodáno /

Katalog výstavy, leden-únor 1949. SČUG Hollar, 143. (16) s., text Jiří Kotalík: Na okraj Lhotákovy grafiky, seznam vystavených grafických listů s prodejními cenami, 4 celostr. čb. reprodukce. Pův. brož. 215x155Na titulním listu podpis Kamila Lhotáka, dat. 1949.


Lhoták - JARRY; ALFRED: NADSAMEC. - 1968. Ilustrace KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Moderní román. Z franc. orig. Le Surmâle přeložil Jaroslav Zaorálek. Doslov Ludvík Kundera: Monstrum? Praha; Odeon; 1968. 174 s.; barevné ilustrace KAMIL LHOTÁK; tit. list; obálku a vazbu s použitím kreseb K. Lhotáka navrhl VLADIMÍR ŠMERDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 190x154 Velmi dobrý stav.


JEFFERS; ROBINSON: JESTŘÁBÍ KŘIK. - 1960. Přebásnil KAMIL BEDNÁŘ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; KLHU; 1960. 1. vyd.; 126 s.; obálka a úprava VÁCLAV BLÁHA. Pův. brož. 200x120


SÝS; KAREL: NADECHNI SE A LEŤ. - 1980. Ilustrace KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Práce; 1980. 64 s.; ilustrace KAMIL LHOTÁK. Pův. brož. 205x120


NEZVAL, VÍTĚZSLAV: VALERIE A TÝDEN DIVŮ. - 1970. Ilustrace KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Odeon, 1970. 2. vyd. 169 s., 6 obr. příloh s il. KAMILA LHOTÁKA, iniciálou a titulní řádkou vyzdobil FRANTIŠEK TICHÝ, grafická úprava a obálka VLADIMÍR ŠMERDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x120 Velmi dobře zachováno. /Ate/


KAMIL LHOTÁK. Výběr z životního díla. - 1987. Plakát, A1, 840x600

-,-- CZK / prodáno /

Výstava k poctě umělcových 75. narozenin. GHMP, Staroměstská radnice, 1987.Nepřeložený, čistý, žádné natržení.


URBÁNEK; KAMIL: JAK SE DĚLÁ DIVADLO? - 1921. Nápady a výpady.

-,-- CZK / prodáno /

Nezbytná příručka pro všechna divadla a pro ochotníky. Brno; Kočí; 1921. Nápady a výpady č. 3. 26 s. Pův. brož. 215x150


HOLÝ; KAMIL: ŽIŽKA STRATEG. - 1928. 18 map na přílohách.

-,-- CZK / prodáno /

Kritické úvahy o jeho taženích. Praha; Vojenský archiv RČS; 1928. XIV + 94 s. textu a 18 trojbarev. map na skládaných přílohách. Pův. brož. 250x175


ŠKVORECKÝ; JOSEF: ZBABĚLCI. 1. vyd. Obálka KAMIL LHOTÁK. - 1958

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1958. 1. vyd. 356 s.; obálka a vazba KAMIL LHOTÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135


POLÁČEK; KAREL: VYPRODÁNO. - 1958. Ilustrace KAMIL LHOTÁK. Žatva./60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1958. Žatva sv. 247. 223 s.; ilustrace; obálka a vazba KAMIL LHOTÁK; úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 210x140


KOLÁŘ, JIŘÍ: JEDEN DEN PRÁZDNIN. Ilustrace KAMIL LHOTÁK. - 1949.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora.Praha, Orbis, 1949. 52 s., podpis autora na pat., množství bar. il. (na ob. a v textu) Kamil Lhoták. Dobová celopl. vazba, pův. obálka mont. na přední desce. 210x145 Dobře zachováno.


VÁCLAV CHOCHOLA - FRANTIŠEK DVOŘÁK - JAN ZRZAVÝ - KAMIL LHOTÁK - 1973.

-,-- CZK / prodáno /

"Sobota sezení u F.D. 1973."  Autorská originální fotografie, sign., dat. 1973. 180x120.Na fotografii ze setkání u Františka Dvořáka mj. Jan Zrzavý, Kamil Lhoták, Lutobor Hlavsa, dr. Hrdlička a Václav Chochola. Na rubu podpis Václava Chocholy, dat., ev. číslo a r.č. 180x120 /850/


KAMIL LHOTÁK. OBRAZY A KRESBY. Galerie Fronta. Prosinec 1982.

-,-- CZK / prodáno /

Na rubu text a čb. reprodukce. Oboustranný plakát 440x310.


DVOŘÁK; FRANTIŠEK: KAMIL LHOTÁK. - 1985. Umělecké profily sv. 24.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1985. 184 s. včetně 187 barev. vyobr. na přílohách; 8 dokument. fotografií v textu a fotogr. portrét ve front; obálka; vazba a graf. úprava MILAN HEGAR. Bibliografie; rus. a něm. resumé; seznam stud. cest a výstav; životopisná data. Pův. celopl. vazba s obálkou. 265x210 Ohleduplně používaný, nepoškozený exemplář.


BRANALD; ADOLF: DĚDEČEK AUTOMOBIL. - 1955. Ilustrace KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1955. Podpis K. Lhotáka. 256 s.; ilustrace a vazba KAMIL LHOTÁK. Pův. celopl. vazba s přebalem. 240x175


NEFF; VLADIMÍR a ONDŘEJ: VEČERY U KRBU. - 1986. Ilustrace KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Středočeské nakl.; 1986. 1. vyd.; 240 s.; ilustrace KAMIL LHOTÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x145


Jiřincová - BEDNÁŘ; KAMIL: PÍSEŇ LÁSKY. - 1944. Polopergamenová umělecká vazba.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd.. Praha; V. Petr; 1944. Nestr.; ilustrace (7 celostr.; 8 půlstr.; viněta a obálka) LUDMILA JIŘINCOVÁ; typografie J. SONBEGR. Polopergamenová umělecká vazba; ochranné pap. pouzdro. Olejové papíry použity na předsádkách a ochranném pouzdře; škrobový mramorovaný papír na deskách vazby. Hřbetní kožený štítek se zlatou ražbou titulu. 160x115


POLÁČEK; KAREL: PODZEMNÍ MĚSTO. - 1958. Ilustrace KAMIL LHOTÁK. Žatva. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1958. Žatva sv. 246. 223 s.; ilustrace; obálka a vazba KAMIL LHOTÁK; úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 210x140


LEGENDA O SV. KATEŘINĚ. Přebásnil KAMIL BEDNÁŘ. - 1958. Ilustrace MILOSLAV TROUP.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Lidová demokracie; 1958. 142 s.; ilustrace; obálka; vazba a úprava MILOSLAV TROUP. Celopl. vazba s přebalem. 255x165


LHOTÁK; KAMIL. - Kresba tuší; kvaš. 118x197. Sign. a dat. 1956.

-,-- CZK / prodáno /

Kresba tuší; kvaš. 118x197. Sign. a dat. 1956.


Jiřincová - BEDNÁŘ; KAMIL: PÍSEŇ LÁSKY. - 1944. Ilustrace LUDMILA JIŘINCOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd.. Praha; V. Petr; 1944. Nestr.; ilustrace (7 celostr.; 8 půlstr.; viněta a na obálce) LUDMILA JIŘINCOVÁ; typografie J. SONBEGR. Pův. brož. 155x115


Lhoták - KUBSKÝ; GUSTAV / KAMIL LHOTÁK: KOUZELNÉ PRÁZDNINY. - 1942. Z počátku ilustrační tvorby KAMILA LHOTÁKA. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc; Velehrad; 1942. 122 s.; 22 čb. ilustrací v textu; 1 na titulním listě a bar. obálka KAMIL LHOTÁK. Pův. polopl. vazba s nalepenou obálkou. 205x145 REZERVACE


NEZVAL; VÍTĚZSLAV: VALERIE A TÝDEN DIVŮ. - 1970. Ilustrace KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

2. vyd. Praha; Odeon; 1970. 169 s.; 6 obr. příloh s il. KAMILA LHOTÁKA; iniciálou a titulní řádkou vyzdobil FRANTIŠEK TICHÝ; grafická úprava a obálka VLADIMÍR ŠMERDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x120


LHOTÁK; KAMIL: KOLO; MOTOCYKL; AUTOMOBIL. - 1955. 373 dobových reprodukcí z historie dopravních prostředků. /technika/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNDK; 1955. 207 s.; 373 dobových reprodukcí z historie dopravních prostředků. Pův. poplopl. vazba; obálka poškozena. 285x210


KROFTA; KAMIL: NAŠE STARÉ LEGENDY A ZAČÁTKY NAŠEHO DUCHOVNÍHO ŽIVOTA. - 1947. Dílo Kamila Krofty. Obálka JAROSLAV BENDA. /historie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Jan Laichter; 1947. Dílo Kamila Krofty sv. 2. 1. vyd. 183 s.; obálka a úprava JAROSLAV BENDA. Brož. 225x145


BRANALD; ADOLF: SENTIMENTÁLNÍ PRŮVODCE PO PRAŽSKÉM NÁBŘEŽÍ. - 1970. Ilustrace KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1970. 1. vyd. 104 s.; ilustrace KAMIL LHOTÁK. Celopl. vazba s obálkou. 175x110


LHOTÁK; KAMIL. KVĚTEN 1945. - 1945. Pohlednice; sign. perem; vydala Mladá fronta.

-,-- CZK / prodáno /

1945. Pohlednice; sign. perem; vydala Mladá fronta. - Tisk na křehkém papíře; velmi dobrý stav! Nevyskytuje se; neznámá práce.


BRANALD; ADOLF: SEVERNÍ NÁDRAŽÍ. - 1958. Živé knihy. Podpis autora. Ilustrace KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd.; podpis autora. - Praha; Naše vojsko; 1958. Živé knihy sv. 6. 248 s.; obálka; ilustrace a vazba KAMIL LHOTÁK. Dedikace; dat. (1958) a podpis autora. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x140 - Kromě utrženého malého kousku z okraje obálky je kniha ve velmi dobrém stavu; prakticky bez známek používání.  


BEDNÁŘ, KAMIL: PRAHA POD KŘÍDLY VÁLKY. - 1945. 6 celostr. litografií JOSEF LIESLER.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, V. Petr, 1945. 1. vyd. 69 s., obálka a  6 celostr. litografií na přílohách JOSEF LIESLER, úprava Method Kaláb. Pův. brož. 240x185 Velmi dobrý stav.


BLATNÝ; IVAN: TENTO VEČER. - 1945. Ilustrace ve front. KAMIL LHOTÁK; obálka a typo VÍT OBRTEL.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha; Stýblo; 1945. Knižnice Lyra sv. 1. 79 s.; il. ve front. KAMIL LHOTÁK; ob. a typo VÍT OBRTEL. Pův. brož. 228x150


HRABAL; BOHUMIL: POSTŘIŽINY. - 1976. 1.vyd. Il. KAMIL LHOTÁK; ob. ROSTISLAV VANĚK. /t/

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Československý spisovatel; 1976. Edice Malá žatva. 148 s.; vstupní celostr. kresba a kresba na obálce KAMIL LHOTÁK; úprava; obálka a vazba ROSTISLAV VANĚK. Pův. celopl. vazba s přebalem. 190x105 BOHUMIL HRABAL na artbook.cz >>


BEDNÁŘ; KAMIL: PRAHA POD KŘÍDLY VÁLKY. - 1945. 1. vyd. Litografie JOSEF LIESLER. /Pragensie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; V. Petr; 1945. 1. vyd. 69 s.; obálka a 6 litografií JOSEF LIESLER; úprava Method Kaláb. Pův. brož. 240x185 Obálka dole 1 cm natržená.


Lhoták - DVOŘÁK; FRANTIŠEK: KAMIL LHOTÁK. - 1958. Současné profily. Obrazy z let 1939 - 1956.

-,-- CZK / prodáno /

Obrazy z let 1939 - 1956. Praha; NČSVU; 1958. Současné profily 12. 1. vyd. 32 s. s 33 vyobraz. a 1 bar. přílohou; obálka a úprava VÁCLAV PÁTEK. Pův. brož. 210x150 /0224 antikvariát/


BEDNÁŘ; KAMIL: FRYDERYK A MARIANNA. - 1981. 5 orig. barevných litografií VLADIMÍR SUCHÁNEK. PRODÁNO

-,-- CZK / prodáno /

Chopin v Mariánských Lázních. Praha; Supraphon; 1981. 24 s.; 5 orig. barevných litografií VLADIMÍR SUCHÁNEK; grafická úprava MILAN KOPŘIVA. K tisku připravil a poznámku napsal Jaroslav Simonides; o vydání pečoval Vladimír Beneš. Pův. brož. PRODÁNO


JARRY; ALFRED: MESSALINA. - 1908. Z franc. vydání 'Messaline' přeložil Kamil Fiala. Moderní bibliotéka; roč. VII. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Král. Vinohrady; Fr. Adámek; 1908. Moderní bibliotéka; ročník VII; sv. 3.; redakce K.H. Hilar. Tisk Rolnická tiskárna v Praze; Hybernská ul. Přeložil a úvodem opatřil Kamil Fiala. 103 (1) s.; titulní dvojlist zdobený nakladatelským signetem. Pův. brož. 175x130 Dobře zachováno.Rezervace


DESET PODOB LÁSKY. - 1968. Ilustrace JOSEF Šíma; JAN Zrzavý; JOSEF Čapek; KAMIL Lhoták. /60/

-,-- CZK / prodáno /

F. Šrámek. J. Havlíček. M. Pujmanová. K. Schulz. V. Vančura. A. Lustig. J. Smetanová. B. Hrabal. J. Škvorecký. M. Kundera. Praha; Československý spisovatel; 1968. 1. vyd. 194 s.; ilustrace ŠÍMA; ZRZAVÝ; LHOTÁK; ČAPEK; KREMLIČKA...Pův. celopl. vazba s obálkou. 185x110


Sivko - BEDNÁŘ; KAMIL: JAK ZVÍŘÁTKA OD LESA ŠLA NA PANA KORBESA. - 1963. Ilustrace VÁCLAV SIVKO.

-,-- CZK / prodáno /

3. rozšířené a přepracované vyd. Praha; SNDK; 1963. [36] s.; barevné il.; frontispice; předsádky a vazba VÁCLAV SIVKO. Pův. polopl. vazba. 285x205


Lhoták - SÝS; KAREL: JAN NERUDA V PAŘÍŽI. - 1977. Tři lepty (1 celostr.) KAMIL LHOTÁK. V tiráži podpisy Kamila Lhotáka a Karla Sýse.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SČB; 1977. (8) s.; tři lepty (1 celostr.) KAMIL LHOTÁK. V tiráži podpisy Kamila Lhotáka a Karla Sýse. Ruční papír. Volný arch v pův. pap. obálce. Vyšlo k 65. narozeninám Kamila Lhotáka. Tři lepty jsou zde tištěny poprvé i když desky Kamil Lhoták vytvořil pro SČB (Jan Neruda: Pařížské obrázky) už v r. 1958.


NESVADBA; JOSEF: VÝPRAVA OPAČNÝM SMĚREM. - 1962. 1. vyd. Podpis autora. Obálka KAMIL LHOTÁK. /Sci-Fi/60/

-,-- CZK / prodáno /

Sci-Fi; podpis autora - Praha; Československý spisovatel; 1962. Žatva sv. 288. 1. vyd.; 200 s.; obálka KAMIL LHOTÁK. Podpis autora na patit. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135


Lhoták – KAMIL LHOTÁK: OBRAZY A KRESBY. - 1972. Galerie Fronta; říjen – listopad. František Dvořák; Václav Sivko.

-,-- CZK / prodáno /

Galerie Fronta; říjen – listopad 1972. - Katalog výstavy. Praha; MF; 1972. Volný složený list - (4)s. textu (Fr. Dvořák); na rubu reprodukce kresby (330x240) + vložený dvoulist s textem Václava Sivka.


Chochola - KAMIL LHOTÁK. - 1970 (kol.). Značeno autorským razítkem 'Foto Václav Chochola Praha VIII Prosecká 47'; 240x180

-,-- CZK / prodáno /

Značeno autorským razítkem 'Foto Václav Chochola Praha VIII Prosecká 47'; nedatováno. 240x180


Lhoták - NEZVAL; VÍTĚZSLAV: VALÉRIE A TÝDEN DIVŮ. - 1970. Il. KAMIL LHOTÁK; iniciála FR. TICHÝ. /60/

-,-- CZK / prodáno /

2. vyd. Praha; Odeon; 1970. 169 s.; 6 obr. příloh s il. KAMILA LHOTÁKA; iniciálou a titulní řádkou vyzdobil FRANTIŠEK TICHÝ; grafická úprava a obálka VLADIMÍR ŠMERDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x120 Obálka nepatrně poškozená.


BEDNÁŘ; KAMIL: STŘEPINY O KTERÉ JSEM SE SÁM POŘEZAL. - 1969. 1. vyd. Obálka JOSEF KALOUSEK. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Řádky psané pro čtenáře. Praha; Československý spisovatel; 1969. 1. vyd. 180 s.; obálka JOSEF KALOUSEK; vazba a úprava KAREL VODÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140


Lhoták - FAUKNER; RUDOLF: EXPLORER III. - 1948. Obálka a bar. il. na přílohách KAMIL LHOTÁK. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Utopistický román z atomového věku. Praha; Orbis; 1948. 278 s.; barevné ilustrace na přílohách KAMIL LHOTÁK. Pův. polopl. vazba s obálkou. Dobrý stav! PRODÁNO/SOLD


NEZVAL; VÍTĚZSLAV: VALERIE A TÝDEN DIVŮ. - 1945. 1. vyd. Krásná užitková kniha sv. 29. Obálka KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; F. J. Müller; 1945. Krásná užitková kniha sv. 29. 1. vyd. 168 s.; obálka a ilustrace KAMIL LHOTÁK; titulní řádka a iniciálka F. TICHÉHO; úprava F. J. MÜLLER. Pův. polopl. vazba s obálkou. 240x170 - Na patit. ev. číslo pův. vlastníka (modré razítko). Dobře zachováno.


NEZVAL; VÍTĚZSLAV: VALERIE A TÝDEN DIVŮ. - 1945. 1. vyd. Krásná užitková kniha sv. 29. Obálka KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; F. J. Müller; 1945. Krásná užitková kniha sv. 29. 1. vyd. 168 s.; obálka a ilustrace KAMIL LHOTÁK; titulní řádka a iniciálka F. TICHÉHO; úprava F. J. MÜLLER. Pův. brož. 240x170 - Obálka u horního okraje popraskaná; v růžku ztráta; stejně tak u horního okraje hřbetu. Chráněno přebalem z čiré folie.


BEDNÁŘ; KAMIL: MŮJ QUIJOTE. - 1964. 1. vyd. Edice současné poezie Cesty sv. 59. Obálka VÁCLAV SIVKO. /60/1/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Mladá fronta; 1964. Edice současné poezie Cesty sv. 59. 1. vyd. 124 s.; obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125


SOUČKOVÁ; MILADA: HLAVA UMĚLCE. - 1946. Studie k větší práci. 1. vyd. Pamir. Edice Blíženci; sv. 1. . Il. KAMIL LHOTÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Studie k větší práci. 1. vyd. Praha; Pamir; 1946. Edice Blíženci; sv. 1. 74 s.; v úvodu celostr. il. KAMIL LHOTÁK. Pův. brož. 215x140


Lhoták - SOUČEK; LUDVÍK: HRÁTKY KOLEM KŘIŽOVATKY. - 1962. 1. vyd. Edice Knížky pro chytré děti. Ilustrace KAMIL LHOTÁK. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Edice Knížky pro chytré děti. - Praha; SNDK; 1962. 1. vyd. Nestr. (56) s.; barevné ilustrace (47) s. a il. na vazbě KAMIL LHOTÁK. Pův. polopl. vazba. 165x165 Velmi dobrý stav!


Tichý - BEDNÁŘ; KAMIL: MALÍŘOVA ZVÍŘÁTKA. - 1966. Bar. il. (19 stran) FRANTIŠEK TICHÝ; obálka a typo LIBOR FÁRA. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNDK; 1966. (36) s.; bar. il. (19 stran) FRANTIŠEK TICHÝ; obálka a typo LIBOR FÁRA. Pův. laminovaná vazba. 265x205 ...v dolním okraji hřbetu odloupnutý kousek lamina (10 mm). PRODÁNO/SOLD


ECKERMANN; JOHANN PETER: ROZHOVORY S GOETHEM. - 1955. Paměti; korespondence; dokumenty sv. 7. Přeložila Kamila Jiroudková.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1955. Paměti; korespondence; dokumenty sv. 7. 1. vyd. Přeložila Kamila Jiroudková. 717 s.; obálka; vazba a úprava MILAN HEGAR. Rejstřík jmenný a věcný. Celopl. vazba s obálkou. 245x180


DUBROVSKÁ; TERÉZA: ČERNÍ A MODŘÍ PTÁCI. - 1928. Kamila Neumannová. KAREL DYRYNK; ručně kolorované mědirytiny KAREL SVOLINSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

KAREL SVOLINSKÝ - ručně kolorované mědirytiny Praha; Kamila Neumannová; 1928. Písmem J. W. Goudyho na ruční papír Zandersův vytiskla; péčí ředitele KARLA DYRYNKA; Státní tiskárna v Praze; mědirytiny byly vytištěny v závodě Jana Štence. Graficky upravil; 11 mědirytin vyryl a dřevorytem na obálce vyzdobil KAREL SVOLINSKÝ. [76] s. Tento exemplář je jedním z 50 výtisků; které Karel Svolinský ručně koloroval; celkový náklad 200 výtisků. Pův. šitá brož.; okraje listů ponechány neoříznuty; ochranné pap. pouzdro poškozeno. 235x160 - Hřbet svazku vybledlý.


CONRAD; JOSEF: LAGUNA A JINÉ POVÍDKY O NEPOKOJI. - 1912. Kamilla Neumannová. Knihy dobrých autorů.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kamilla Neumannová; 1912. Knihy dobrých autorů sv. 87. Přel. I. Schulz. 95 s.; vytiskl v Chocni Čeněk Mojžíš. Pův. brož. 220x145


KAMINSKY; BOHDAN: VERŠE MILOSTNÉ. - 1931.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Česká Akademie věd a umění; 1931. 49 s.; úprava T. F. ŠIMON. Pův. brož. 200x135 Nerozřezáno. /H/


KAMINSKY; BOHDAN: CAUSERIE O SMRTI A JINÉ VERŠE Z POSLEDNÍCH LET. - 1930.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Česká Akademie věd a umění; 1930. 82 s.; úprava T. F. ŠIMON. Pův. brož. 200x135


KAMÍNEK; KAREL: DIES IRAE. - 1896. Knihovna Moderní revue sv. 11; obálka a úprava KAREL HLAVÁČEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Knihovna Moderní revue sv. 11. 1896. 48 s.; obálka; titulní list; iniciála a záv. viněta KAREL HLAVÁČEK; vytiskla knihtiskárna E. Stivína v Praze. Pův. brož. 90x190 MODERNÍ REVUE


OHNICE. Sborník současné literatury. - 1947. I. a II. Vše co vyšlo.

-,-- CZK / prodáno /

Číslo I. Uspořádal Kamil Bednář. Praha, Václav Petr, 1947. 48 s. Obálka a úprava V. Bláha. Pův. brož. 190x120 Velmi dobrý stav.Číslo II. Uspořádali Kamil Bednář a Jaroslav Červinka. Praha, Václav Petr, 1947. 63 s. Obálka a úprava V. Bláha. Pův. brož. 190x120 Velmi dobrý stav.Autoři básní: Antonín Bartušek, Kamil Bednář, Jiří Daniel, Ivan Diviš, Pavel Gabriel, Josef Hiršal, Miroslav Holub, Vlastimil Kovařík, Jan Pilař, Augustin Skýpala, František Vítek, Josef Zeman a Richard Zika. Povídky: Vlastimil Kovařík, Ota Kraus. Teoretické texty, poznámky, úvahy: Josef Zeman: Transcendentní původ poezie. Jaroslav Červinka:...


OHNICE. Sborník současné literatury. - 1947. I. a II. Vše co vyšlo.

-,-- CZK / prodáno /

Číslo I. Uspořádal Kamil Bednář. Praha, Václav Petr, 1947. 48 s. Obálka a úprava V. Bláha. Pův. brož. 190x120 Číslo II. Uspořádali Kamil Bednář a Jaroslav Červinka. Praha, Václav Petr, 1947. 63 s. Obálka a úprava V. Bláha. Pův. brož. 190x120 Na obálkách vícekrát zatržený text, jinak žádné větší poškození nad rámec běžného, čtenářského opotřebení, viz další obr. Autoři básní: Antonín Bartušek, Kamil Bednář, Jiří Daniel, Ivan Diviš, Pavel Gabriel, Josef Hiršal, Miroslav Holub, Vlastimil Kovařík, Jan Pilař, Augustin Skýpala, František Vítek, Josef Zeman a Richard Zika. Povídky: Vlastimil Kovařík, Ota...


JEFFERS; ROBINSON: SBOHEM; MOŘE. - 1968. Květy poezie sv. 84.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Mladá fronta; 1968. Květy poezie sv. 84. 1. vyd. Přeložil Kamil Bednář. 116 s.; kresby; vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. pap. vazba. 150x105 Na prvním listě razítko knihovny.


Nadrealizmus / Surrealizmus - SLOVENSKÉ POHĽADY. - 1964; roč. 80; č. 9. Monotematické číslo věnované slovenskému surrealismu.

-,-- CZK / prodáno /

1964; roč. 80; č. 9. 159 s.; (Malá antológia slovenského nadrealizmu; Z letopisov slovenského nadrealizmu; Hlavné etapy ve vývoji surrealizmu; Stručný slovmík surrealizmu; P. Karvaš: Veĺká parochňa; P. Bunčák: Továreň na hostie; Štefan Žáry; Albert Marenčín; Šmatlák; Tomčík ad.); množství čb. reprodukcí; obálka KAMIL PECHO. Pův. brož. 225x150


DE QUINCEY; THOMAS: ZPOVĚĎ ANGLICKÉHO POŽIVAČE OPIA + SUSPIRIA DE PROFUNDIS / NERVAL; GÉRARD DE: AURELIE. - 1910. KDA. Dřevoryty FRANTIŠEK KOBLIHA; vypravil JOSEF MAREK. /dekadence/r/

-,-- CZK / prodáno /

DE QUINCEY; THOMAS: ZPOVĚĎ ANGLICKÉHO POŽIVAČE OPIA.1. vyd. Praha; Kamilla Neumannová; (1909). Knihy dobrých autorů. Přel. Kamil Fiala. 130 s.; vypravil JOSEF MAREK. Obálka vzadu vevázaná. DE QUINCEY; THOMAS: SUSPIRIA DE PROFUNDIS.kteráž jsou pokračováním Zpovědi anglického poživače opia - 1. vyd. Praha; Kamilla Neumannová; 1910. Knihy dobrých autorů. Přel. Kamil Fiala. 54 s. Obálka vzadu vevázaná. NERVAL; GÉRARD DE: AURELIE.Praha; Kamilla Neumannová; (1911). Knihy dobrých autorů. Přel. Fr. Linhart. 95 s.; dřevoryty (obálka; front. a titul. list) FRANTIŠEK KOBLIHA. Obálka vzadu vevázaná.3 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku....


SHAKESPEARE; WILLIAM: VENUŠE A ADONIS. - 1976. Lyra Pragensis. Illustrace OTA JANEČEK. /Miniature edition/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Supraphon; 1976. Lyra Pragensis; sv. 24. Přebásnil Kamil Bednář. 117 s.; čtyři linoryty; vazba a předsádky OTA JANEČEK. Celokožená vazba. 75x75


JEFFERS, ROBINSON: PASTÝŘKA PUTUJÍCÍ K DUBNU. - 1961.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Mladá fronta, 1961. 1. vyd. Přeložil Kamil Bednář. 95 s., obálka, vazba a frontispis LUDMILA JIŘINCOVÁ, graf. úprava Zdeněk Sklenář. Polopl. vazba s obálkou. 205x135 /Ate/


CAMÖES; LUIS DE: PORTUGALSKÉ LÁSKY. - 1942.

-,-- CZK / prodáno /

Výbor z milostné lyriky. Praha; Václav Petr; 1942. Přeložil Kamil Bednář. 69 s.; úprava a vazba JAROSLAV ŠVÁB. Polopl. vazba. 210x150


JEFFERS; ROBINSON: PASTÝŘKA PUTUJÍCÍ K DUBU. MARA. HŘEBEC GROŠÁK. - 1976. Klub přátel poezie. Ilustrace KAREL ŠAFÁŘ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1976. Klub přátel poezie výběrová řada. Přeložil Kamil Bednář. 120 s.; ilustrace KAREL ŠAFÁŘ; úprava; vazba a obálka JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 225x175


SHAKESPEARE; WILLIAM: LUKRÉCIE. - 1966. Litografie JAN JEDLIČKA; edice Program sv. 6.; kožená vazba; /Lyra Pragensis/

-,-- CZK / prodáno /

Z angl. orig. Lucrece přebásnil Kamil Bednář. Doslov: Zdeněk Stříbrný. Pův. litografie: JAN JEDLIČKA. Praha; Pragokoncert; 1966. Edice Program sv. 6. 154 s.; vazba; předsádky a sedm původních litografií JAN JEDLIČKA. Podpisy Kamila Bednáře a Jana Jedličky. Pův. celokožená vazba. 72x75


Lhoták - 2 sign. serigrafie HRABAL, BOHUMIL: HOVORY LIDÍ. SČB , 1989.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, SČB, 1989. 20 s., 2 pův. serigrafie (jednostraně tištěné přílohy) KAMIL LHOTÁK (obě sign.), 1000 nečísl. výtisků, Volné dvoulisty v pův. pap. ob. 200x140 Obálka mírně omšelá. 


Lhoták - NERUDA; JAN: PAŘÍŽSKÉ OBRÁZKY. - 1958. 3 lepty v knize; 1 signovaný. PRODÁNO / SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; ČS / SČB; 1958. Edice Ráj knihomilů. 141 s.; obálka; 1 signovaný celostránkový lept ve front.;130x85 a 2 menší v textu; 45x80 KAMIL LHOTÁK. Volně vložené archy v pův. pap. obálce. 205x140 PRODÁNO / SOLD


BARBEY D'AUREVILLY; JULES AMÉDÉE: ZAPOMENUTÉ RYTMY. - 1913. Hyperion sv. I.; úprava V.H. BRUNNER. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Básně v prose. Přeložil Kamil Fiala. Praha; Člun; 1913. Hyperion sv. 1. 41 s.; úprava V.H. BRUNNER; dvojbarevný tisk; zlatá horní ořízka; ručně čísl. výtisk č. 8 z 500 vydaných. Pův. celokožená tlačená vazba (provedl L. BRADÁČ). 130x95 ...velmi dobrý stav. PRODÁNO/SOLD


SHAKESPEARE; WILLIAM: LUKRÉCIE. - 1966. Litografie JANJEDLIČKA; edice Program sv. 6.; kožená vazba; /Lyra Pragensis/Miniature edition/

-,-- CZK / prodáno /

Z angl. orig. Lucrece přebásnil Kamil Bednář. Doslov: Zdeněk Stříbrný. Pův. litografie: JAN JEDLIČKA. Praha; Pragokoncert; 1966. Edice Program sv. 6. 154 s.; vazba; předsádky a sedm původních litografií JAN JEDLIČKA. Pův. celokožená vazba v pap. pouzdře. 72x75


JEFFERS; ROBINSON: MARA. - 1958. 5 barevných il.; předsádky; vazba a obálka MILOSLAV TROUP

-,-- CZK / prodáno /

Přebásnil a doslov napsal Kamil Bednář. Praha; Československý spisovatel; 1958. Edice ilustrovaných novel sv. 24. 1. vyd. 75 s.; 5 barevných il. na přílohách; předsádky; vazba a obálka MILOSLAV TROUP. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 ... obálka znečištěná prachem a používáním.


SHAKESPEARE; WILLIAM: VENUŠE A ADONIS. - 1964. Program, sv. 2, il. Ota Janeček.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Pragokoncert, (Lyra Pragensis), 1976. (Předchůdce edice "kolibříků" Lyry Pragensis); Přebásnil Kamil Bednář. 117 s.; čtyři púvodní linoryty (front. a 3 celostr.); vazba, předsádky a pouzdro OTA JANEČEK. Celokožená vazba. 750x750 mm/kniha v obchodě, dostupná bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/     


Lhoták - SAINT-EXUPÉRY, ANTOINE de: CITADELA. 1975.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Supraphon, 1975. Lyra Pragensis sv. 14. Přeložil Josef Petráš. 85 s., 8 kreseb, předsádky a vazba KAMIL LHOTÁK. Pův. celokožená vazba v pap. pouzdře. 80x80 Velmi dobře zachováno. /Miniature edition/ (antikvariát Pražský almanach 0126)


ARBEY D'AUREVILLY; JULES AMÉDÉE: ZAPOMENUTÉ RYTMY. - 1913. Hyperion sv. 1; obálka a úprava V.H. BRUNNER.

-,-- CZK / prodáno /

Básně v prose. Přeložil Kamil Fiala. Praha; Člun; 1913. Hyperion sv. 1. 41 s.; obálka a úprava V.H. BRUNNER; dvoubarevný tisk; ručně čísl. výtisk č. 158 z 500 vydaných. Pův. brož. 130x95 Na konci hřbetu malé natržení; bez ztráty pap.; jinak velmi dobře zachováno. Vzácný první svazek Hyperionu.


JEFFERS; ROBINSON: JESTŘÁBÍ KŘIK. - 1960. Edice Plamen; sv. 17. Obálka VÁCLAV BLÁHA.

-,-- CZK / prodáno /

Z angl. originálů Selected poetry of Robinson Jeffers; Roan stallion and Other Poems; Hungerfield and Other Poems a Be Angry at the Sun vybral; přebásnil; doslov a poznámky napsal Kamil Bednář. Praha; SNKLHU; 1960. Edice Plamen; sv. 17. 1. vyd. 129 s.; 1 fot. vyobr. ve frontispise; obálka a grafická úprava VÁCLAV BLÁHA. Pův. brož. 195x120


BARBEY d´AUREVILLY; JULES: ZAPOMENUTÉ RYTMY. - 1913. Hyperion sv. I.; Kožená vazba BRADÁČ; úprava V.H. BRUNNER.

-,-- CZK / prodáno /

1. sv. ed. Hyperion. - Básně v prose. Přeložil Kamil Fiala. Praha; Člun (Jánský); 1913. Hyperion sv. 1. 41 s.; úprava V.H. BRUNNER; dvoubarevný tisk; ručně čísl. ex. 423 z 500 vydaných. Pův. celokožená vazba (vázal L. BRADÁČ); slepotisk. ražba; zlatá horní ořízka. 130x95 Povrch vazby se stopami běžného použití. Vzácný první svazek edice Hyperion.    


DEN, PETR: KNĚHYNĚ.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora - Bibliofilie Leopolda Čady pro členy Spolku českých bibliofilů Domu kultury ROH Vítkovic. (8) s., bar. graf. příloha KAREL ŘÍHOVSKÝ (sign.), úprava KAMIL HAVRLANT, na titulu dedikace autora Františku Dvořákovi, v tiráži podpis Leopolda Čady, ex. č. 38/80 výt. Volné dvoulisty v pap. složce. 210x105 http://literatura.kvalitne.cz/cada.htm Karel Říhovský - http://abart-full.artarchiv.cz/


KROHA, JIŘÍ. SOCIOLOGICKÝ FRAGMENT BYDLENÍ. - 1973.

-,-- CZK / prodáno /

Instruktážní a fotomontážní dokumentace cyklu z roku 1923/33.Brno; Krajské stř. st. pam. péče a ochrany přírody; 1973. Knižně zpracováno 1968-70. Nestr. (192); 80 reprodukcí fotomontážních tabulí JÍŘÍHO KROHY. Upravil Kamil T. DAN.Pův. brož. 300x210 Velmi dobrý stav. /ant0923/  


ČEŠTÍ BÁSNÍCI A GRAFICI DIVADLU HUDBY. - 1958. ŠVABINSKÝ; LIESLER; ŠVENGSBÍR; SIVKO; MÜLLER; LHOTÁK; LUKAVSKÝ; JANEČEK; M. STRETTI.

-,-- CZK / prodáno /

9x pův. litografie - K desáté jubilejní sezóně 1949 - 1959. Úvod napsal Jaroslav Šeda; vyzdobili původními litografiemi MAX ŠVABINSKÝ; JOSEF LIESLER; JIŘÍ ŠVENGSBÍR; VÁCLAV SIVKO; KAREL MÜLLER; KAMIL LHOTÁK; JAROSLAV LUKAVSKÝ; OTA JANEČEK; MARIO STRETTI. Praha; Gramofonové závody ; 1958. 42 s. (poezie: Bednář; Branislav; Bureš; Holan; Noha; Stehlík; Thiele; Závada); 9 původních litografií na přílohách. Volné složky v pův. pap. obálce. 165x115


KYTICE - MĚSÍČNÍK PRO LITERATURU A UMĚNÍ. - Roč. I. 1946.

-,-- CZK / prodáno /

Roč. I., č. IV., VI.; VII., VIII., IX., X., XI. Praha, Práce, 1946. Redigoval Jaroslav Seifert. Obálka a úprava František Muzika. Každé č. mělo kolem 48 s., kresby Antonín Strnadel; Josef Lada; Josef Liesler; Jan Štursa; František Tichý; Vlastimil Rada; Vojtěch Sedláček; František Muzika; Jan Zrzavý ... 7 pův. volných sešitů. 265x210 Dobře zachováno. Mj. obsahuje: Verše: Fr. Hrubín; Jaroslav Seifert; Kamil Bednář; Ivan Diviš ... Povídky: Vladimír Neff; Frank Tetauer; Jiří Marek; Jaromír John; Boris Pasternak; Helena Šmahelová; Egon Hostovský ...Články: Miroslav Míčko; Ilja Erenburg; Jaroslav Závada; Karel Honzík; Jiřina Popelková; Jaroslav Vrchlický; Jan Drda...


Ripellino, Angelo Maria: Storia della poesia ceca contemporanea. - 1950.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Roma, Le Edizioni D'argo, 1950. 111 s., [17] celostr. čb. reprodukcí na přílohách (Bohumil Kubišta, Emil Filla, Toyen, Karel Teige, František Janoušek, František Hudeček, Kamil Lhoták, Jan Smetana, František Gross, Josef Istler).400 čísl. výtisků., tento ex. č. 26. Um., polokožená vazba, zlatá horní ořízka, zlatá ražba titulu na hřbetě, pův. obálka vev. vzadu. 260x220 Tištěné věnování "Ele a přátelům ze Skupiny 42."  Annalisa Cosentino: Ke zrodu Dějin současné české poezie (1950) Angela M. Ripellina. >>


Celnik Rousseau : malířův ztracený ráj : průvodce výstavou = Douanier Rousseau : painter's paradise lost / exhibition guide, Kristýna Brožová.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Národní galerie, 2016. 135 s., bar. ilustace. Pův. brož. 270x210 Nepoškozená.Catalog accompanies the exhibition held at the Národní galerie v Praze, September 15, 2016-January 15, 2017.Průvodce výstavou legendárního francouzského naivisty Henriho Rousseaua (1844-1910) sleduje jednotlivá témata autorovy tvorby. První z úvodních textů pojednává o životě umělce a jeho přátelích a druhý se snaží nastínit jeho reflexi v českém prostředí. Krátké a srozumitelné anotace v katalogové části doprovázejí kvalitní reprodukce všech vystavených děl Henriho Rousseaua, známého pod přezdívkou Celník, i dalších velkých jmen českého a světového umění, jako je například...


GROSS; HÁK; HUDEČEK; KOTÍK; LHOTÁK; SMETANA; ZÍVR. - 1943. Katalog 2. výstavy Skupiny 42. Topičův salon 30. VIII. - 19. IX. 1943. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Topičův salon; 1943. Úvodní texty (česky a německy) Jindřich Chalupecký a Jiří Kotalík; seznam vystavených prací (česky a německy) včetně prodejních cen. Dva volné dvoulisty. 215x150 + pozvánka na výstavu adresovaná 'akad. arch. KAREL LODR'; dvoulist 105x150 ...2. výstava Skupiny 42. První výstava v Nové Pace se uskutečnila téhož roku a byla nedlouho po zahájení zakázána. Na listu s něm. textem podpis Fr. Grosse. Důležitý dokument významné umělecké skupiny jejímiž členy byli teoretici umění Jindřich Chalupecký a Jiří Kotalík; básníci Jiří Kolář; Ivan Blatný; Jiřina Hauková; Josef Kainar a...


CLAUDEL; PAUL: POLEDNÍ ÚDĚL / BROWNING; ROBERT: NA BALKONĚ / KEATS; JOHN: HYPERION / MAETERLINCK; MAURICE: SEDM PRINCEZEN. VETŘELKYNĚ / CIZÍ BÁSNÍCI. - 1910;1911; 1916. KDA. Dřevoryty vyzdobila ZDENA BRAUNNEROVÁ. /dekadence/r/

-,-- CZK / prodáno /

CLAUDEL; PAUL: POLEDNÍ ÚDĚL.Praha; Kamilla Neumannová; 1910. Knihy dobrých autorů. Přel. Miloš Marten. 94 s.; dřevoryty vyzdobila ZDENA BRAUNNEROVÁ. Obálka vzadu vevázaná. BROWNING; ROBERT: NA BALKONĚ. Praha; Kamilla Neumannová; 1911. Knihy dobrých autorů. Přel. Arnošt Procházka. 42 s.KEATS; JOHN: HYPERION.Praha; Kamilla Neumannová; 1911. Knihy dobrých autorů. Přel. Arnošt Procházka. 31 s. Obálka vzadu vevázaná. MAETERLINCK; MAURICE: SEDM PRINCEZEN. VETŘELKYNĚ.Praha; Kamilla Neumannová; 1910. Knihy dobrých autorů. Přel. Arnošt Procházka. 112 s.; bez obálky. CIZÍ BÁSNÍCI.Praha; Kamilla Neumannová; 1916. Knihy dobrých autorů. 112 s.; (Ch. Baudelaire; S. Mallarmé; A.E. Poe; H. de...


WILDE, OSCAR: PORTRAIT Mr. W. H. - 1909.

-,-- CZK / prodáno /

Portrait Mr. W. H. Sfinga bez tajemství. Vzorný millionář. Básně v prose. Ballada o žaláři v Readingu.Praha, Kamilla Neumannová, 1909. Knihy dobrých autorů sv. L. Přeložili Jiří Živný a Norbert Fomeš. 116 s., titulní list nakreslil JOSEF MAREK. Pap. vazbu provedlo Výrobní družstvo dělníků knihařských a ozdobnických v Praze II, Hybernská 7. 210x140  Hřbet podél přední desky naprasklý, jinak dobře zachováno. /Ant0424/


SCHWOB, MARCEL: SMYŠLENÉ ŽIVOTY / POE, EDGAR ALLAN: DÉMON PERVERSITY / POPE, ALEXANDER: ULOUPENÁ KADEŘ. 1909; 1911; 1917. KDA.

-,-- CZK / prodáno /

SCHWOB, MARCEL: SMYŠLENÉ ŽIVOTY. Praha, Kamilla Neumannová, 1911. Knihy dobrých autorů sv. LXXIII. Přel. Marie Kalašová a Josef Marek. 99 s., obálka a viněta JOSEF MAREK. Obálka vzadu vevázaná.Podpis J. Živný - POE, EDGAR ALLAN: DÉMON PERVERSITY. Praha, Kamilla Neumannová, 1909. Knihy dobrých autorů sv. LVI. Přel. Jiří Živný. 99 s., obálka a dřevoryt na titulním listu JOSEF MAREK, dedikace s podpisem J. Živného, dat. 2. září 1909. Obálka vzadu vevázaná.POPE, ALEXANDER: ULOUPENÁ KADEŘ. Praha, Kamilla Neumannová, 1917. Knihy dobrých autorů sv. 143. Přel. Jarmil Krecar. 69 s., obálka a...


LEMONNIER; CAMILLE: MRTVÝ / STREUVELS; STIJN: JARO / RODENBACH; GEORGES: VE VYHNANSTVÍ. - 1908. 1909. 1913. KDA. Dřevoryty JOSEF MAREK; MILOŠ KLICMAN. /dekadence/r/

-,-- CZK / prodáno /

LEMONNIER; CAMILLE: MRTVÝ. HOST QUADVLIETŮV. PRST BOŽÍ. STARÝ ZVONÍK.Praha; Kamilla Neumannová; 1908. Knihy dobrých autorů. Přel. Josef Marek. 108 s.; vyzdobil JOSEF MAREK. Obálka vzadu vevázaná.STREUVELS; STIJN: JARO.Praha; Kamilla Neumannová; 1909. Knihy dobrých autorů. Přel. Robert Hořan (= A.Procházka). 93 s.; vyzdobil JOSEF MAREK. Obálka vzadu vevázaná.RODENBACH; GEORGES: VE VYHNANSTVÍ.Praha; Kamilla Neumannová; 1913. Knihy dobrých autorů. Přel. Kamilla Neumannová. 108 s.; vyzdobil MILOŠ KLICMAN. Obálka vzadu vevázaná.3 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba; obálky vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!


PRZYBYSZEWSKI; STANISLAW: PŘES PALUBU / CESTOU / MALSTROM. - 1905; 1913. KDA. Trilogie 'Homo sapiens' Obálka VRAT. BRUNNER. /dekadence/r/

-,-- CZK / prodáno /

Trilogie 'Homo sapiens'.PŘES PALUBU.Praha; Kamilla Neumannová; 1905. Knihy dobrých autorů. Přel. Alfons Breska. 130 s. Obálka vzadu vevázaná.CESTOU.Praha; Kamilla Neumannová; 1913. Knihy dobrých autorů. Přel. Karel Kamínek. 103 s. Obálka vzadu vevázaná.MALSTROM.Praha; Kamilla Neumannová; 1905. Knihy dobrých autorů. Přel. F. R. Dlouhý. 125 s.; obálka VRAT. BRUNNER. Obálka vzadu vevázaná.3 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba; obálky průběžně; na konci každého titulu; vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!


PRZYBYSZEWSKI; STANISLAW: ANDROGYNE / PRZYBYSZEWSKI; STANISLAW: SYNOVÉ ZEMĚ / NIETZSCHE; FRIEDRICH: ECCE HOMO. - 1910; 1909. KDA. /dekadence/r/

-,-- CZK / prodáno /

PRZYBYSZEWSKI; STANISLAW: ANDROGYNE.Praha; Kamilla Neumannová; 1910. Knihy dobrých autorů. Přel. K. B. Jirák. 79 s. Obálka vzadu vevázaná. PRZYBYSZEWSKI; STANISLAW: SYNOVÉ ZEMĚ.Praha; Kamilla Neumannová; 1909. Knihy dobrých autorů. Přel. Jaroslav Ráček. 116 s. Obálka vzadu vevázaná. NIETZSCHE; FRIEDRICH: ECCE HOMO.Autobiografie - Praha; Kamilla Neumannová; 1910. Knihy dobrých autorů. Přel. Arnošt Procházka. 108 s. Obálka vzadu vevázaná.3 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba; obálky průběžně; na konci každého titulu; vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!


ALMANACH KNIH DOBRÝCH AUTORŮ 1914. - 1913. Dřevoryty Fr. KOBLIHA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kamila Neumanová; 1913. 66 s; titulní list a viněty (pův. dřevoryty FRANTIŠEK KOBLIHA. 2 celostr. vyobrazení obálek (KOBLIHA -dřevoryt; BRUNNER) 1 celostr. vyobrazení titulního listu (KLICMAN); 3 přílohy s reprodukcemi knižních ilustrací. Dobová polopl. vazba. 205x135


TOLSTOJ: UPÍR. / ARCYBAŠEV: JITŘNÍ STÍNY. HRŮZA. / ANDREJEV: ČERVENÝ SMÍCH. - 1904. 1908. 1912. KDA. Dřevoryty JOSEF VÁCHAL. /dekadence/r/

-,-- CZK / prodáno /

Váchal - TOLSTOJ; ALEKSEJ KONSTANTIN: UPÍR.Praha; Kamilla Neumannová; 1912. Knihy dobrých autorů. Přel. Josef France. 94 s.; dřevoryty vyzdobil JOSEF VÁCHAL. Obálka vzadu vevázaná.ARCYBAŠEV; M.: JITŘNÍ STÍNY. HRŮZA.Novelly - Praha; Kamilla Neumannová; 1908. Knihy dobrých autorů. Přel. Jan Stenhart. 108 s. Obálka vzadu vevázaná.ANDREJEV; LEONID: ČERVENÝ SMÍCH.Úryvky z nalezeného rukopisu - Praha; Kamilla Neumannová; 1904. Knihy dobrých autorů. Přel. V. Vostrý. 88 s. Obálka vzadu vevázaná.3 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba. 215x140 Velmi dobrý stav!Fotografie zde >>


WILDE; OSKAR: DE PROFUNDIS / WILDE; OSKAR: VÉVODKYNĚ PADOVSKÁ / SYMONS; ARTHUR: DĚTSTVÍ LUCIE NEWCOMOVÉ A JINÉ POVÍDKY. - 1906. 1910. 1911. KDA. Vypravil JAROSLAV BENDA. /dekadence/r/

-,-- CZK / prodáno /

WILDE; OSKAR: DE PROFUNDIS.Praha; Kamilla Neumannová; 1906. Knihy dobrých autorů. Přel. Miloš Marten. 96 s.; vypravil JAROSLAV BENDA. Obálka vzadu vevázaná.WILDE; OSKAR: VÉVODKYNĚ PADOVSKÁ.Drama o pěti dějstvích - Praha; Kamilla Neumannová; 1911. Knihy dobrých autorů. Přel. Arnošt Procházka. 92 s. Obálka vzadu vevázaná.SYMONS; ARTHUR: DĚTSTVÍ LUCIE NEWCOMOVÉ A JINÉ POVÍDKY.Praha; Kamilla Neumannová; 1910. Knihy dobrých autorů. Přel. Máša Dvořáková. 95 s. Obálka vzadu vevázaná.3 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba; obálky vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!


CAZOTTE: ZAMILOVANÝ ĎÁBEL / GAUTIER: ZAMILOVANÁ MRTVÁ / VALLE-INCLÁN: JARNÍ SONATA. - 1909. 1910. 1911. Knihy dobrých autorů; KDA. /r/

-,-- CZK / prodáno /

CAZOTTE; JACQUES: ZAMILOVANÝ ĎÁBEL.Španělská novella - Praha; Kamilla Neumannová; 1911. Knihy dobrých autorů. Přel. Karel Adam. 108 s. Obálka vzadu vevázaná.GAUTIER; THÉOPHILE: ZAMILOVANÁ MRTVÁ.Praha; Kamilla Neumannová; 1909. Knihy dobrých autorů. Přel. Josef Klička. 111 s. Obálka vzadu vevázaná.VALLE-INCLÁN; RAMÓN DEL: JARNÍ SONATA.Paměti markýze de Bradomín - Praha; Kamilla Neumannová; 1910. Knihy dobrých autorů. Přel. Jan Stenhart. 92 s. Obálka vzadu vevázaná.3 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba. 215x140 Velmi dobrý stav!


NERVAL; GÉRARD DE: AURELIE. - 1911. KDA sv 76. Dřevoryty FRANTIŠEK KOBLIHA.

-,-- CZK / prodáno /

Přel. Fr. Linhart. Předmluvu napsal Paul de Saint-Victor; přeložila ji Kamilla Neumannová. Praha; Kamilla Neumannová; [1911]. Knihy dobrých autorů sv 76. 96 s.; dřevoryty (obálka; titulní list a frontispis) FRANTIŠEK KOBLIHA. Pův. brož. 215x145 Mírně natrženo na okraji ob. přesabující blok.


Rezervováno - BIEBL, KONSTANTIN: MODRÉ STÍNY. - 1926.

-,-- CZK / prodáno /

Pro sebe a své přátele vydal Kamill Resler na Král. Vinohradech v prosinci 1926 v šedesáti číslovaných výtiscích. Král. Vinohrady, Kamill Resler, 1926. Nestr. (16 stran), lept KAREL VOTLUČKA (sign.), upravil KAREL DYRYNK, ex. č. 12/60, vytiskla Státní tiskárna, v tiráži jméno majitele. Šité dvoulisty v v pap. deskách, ochranný přebal z transparentní folie. 210x140 Velmi dobře zachováno. /Ant0123/ Vzácné! REZERVACE DO 2.6.2023 18,00.


Kobliha - PROCHÁZKA, ARNOŠT: RELIKVIÁŘ. - 1928.

-,-- CZK / prodáno /

Ve front. orig. sign. lept (portrét A. Procházky) František Kobliha, podpisy Jiří Karásek ze Lvovic a Kamila Neumannová. Praha, Neumannová, 1928. Nestr. (9 listů), úvod Jiří Karásek ze Lvovic, na konci úvodu jeho podpis, v tiráži podpis Kamily Neumanové, upravil Karel Dyrynk, na vlastní ruční český papír, vytiskla písmem "Fournier" Státní tiskárna v Praze, náklad 150 exemplářů.Pův. pap. vazba, pap. potah kertonových desek ve hřbetě praslý v celé délce (u tohoto způsobu provedení vazby bývá nepoškozený exemplář jen vyjímečně). 210x140


HUYSMANS; J.K.: NA RUBY / BAUDELAIRE: ROMANTICKÉ UMĚNÍ. - 1911;1913. KDA. Dřevoryty Kobliha; Braunnerová. /dekadence/

-,-- CZK / prodáno /

HUYSMANS; JORIS KARL: NA RUBY.Praha; Kamilla Neumannová; 1913. Knihy dobrých autorů. Přel. Arnošt Procházka. 200 s.; dřevoryty vyzdobil FRANTIŠEK KOBLIHA. Obálka vzadu vevázaná.BAUDELAIRE; CHARLES: ROMANTICKÉ UMĚNÍ.Život a dílo Eugéna Delacroixe; Théophile Gautier; Richard Wagner a Tannhäuser. Essaie - Praha; Kamilla Neumannová; 1911. Knihy dobrých autorů. Přel. Miloš Marten. 101 s.; dřevoryty vyzdobila ZDENA BRAUNNEROVÁ. Obálka vzadu vevázaná.2 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba. 215x140


HUYSMANS, JORIS KARL: NA RUBY. - 1913.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Kamilla Neumannová, 1913. Knihy dobrých autorů. Přel. Arnošt Procházka. 200 s., dřevoryty vyzdobil FRANTIŠEK KOBLIHA, vytiskla knihtiskárna J. Skaláka a spol. v Praze. Pův. brož. 220x140 Ulomený horní růžek obálky, zadní část obálky poškozená a ve spodním rohu podlepená pap. páskou, opatřeno průhlednou folií. /Ate/


CAZOTTE, JACQUES: ZAMILOVANÝ ĎÁBEL. - 1911. Knihy dobrých autorů.

-,-- CZK / prodáno /

Španělská novella - Praha, Kamilla Neumannová, 1911. Knihy dobrých autorů sv. LXXXIII. Přeložil Karel Adam. 108 s. Pův. brož. 220x140  Hřbet obálky poškozený (viz další foto) /Ate/


HUYSMANS, JORIS KARL: NA RUBY. - KDA, 1913.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil Arnošt Procházka. Nové přehlédnuté vydání. Praha, Kamila Neumannová, 1913. Vytiskla Knihtiskárna J. Skaláka. Knihy dobrých autorů. ročník 9, č. 8-9. 200 stran, pův. dřevoryty FRANTIŠEK KOBLIHA (titulní list, úvodní iniciála a závěrečná viněta). Dobová, polokožená vazba, zlacená ražba titulu na hřbetě, obálka není vev. 210x140 Velmi dobře zachováno. /1021 zbr/


ŠACH; GEORGIJ: PLANETA DEVÍTI KLANŮ. - 1987. /sci-fi/fantazie/science fiction/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Lidové nakladatelství; 1987. Saturn. Přeložila KAMILA KOSTKOVÁ. 200 s. Brož. 200x130


KARÁSEK; ze LVOVIC JIŘÍ: ENDYMION. - 1909. 1. vydání; výzdoba JOSEF MAREK. Dekadence.

-,-- CZK / prodáno /

Dekadence1. vyd. - Praha; Kamila Neumannová; 1909. Edice Čeští autoři sv. 10; Spisy Jiřího Karáska sv. 14. 60 s.; ilustrace na titulním listu a výzdoba JOSEF MAREK (obálka; dekorativní linky; koncová viněta); proti titulu erb Jiřího Karáska ze Lvovic. Pův. brož. 200x145


MEDEK; RUDOLF: ZBOROV. - 1927. Podpis autora. Dřevoryt JAROSLAV BENDA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kamila Neumannová; 1927. 23 s.; úprava; vazba a dřevoryt JAROSLAV BENDA; podpis autora; ex. č. XV./ C na lněném ručním papíru. Pův. celokožená vazba. 225x145


NOVÝ KULT. - 1904. Svazek VII.; číslo 1-5. 7 il. FR. GELNER. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

SvazekVII.; číslo 1-5. Praha; Kamila Neumannová; 15. duben 1904-10. srpen 1904. 119 s.; 7 il. FR. GELNER. Pap. vazba s vev. obálkami. 222x144 PRODÁNO/SOLD


Klíma, Ladislav. Filosofa Ladislava Klímy tzv. Velký román. - 2007.

-,-- CZK / prodáno /

Jak jej z dochovaných fragmentů sestavila a upravila družka autorova, Kamila Lososová.Praha, Levné knihy, 2007. 503 s. Pevná vazba. 205x145 Nepoškozený, čistý exemplář bez známek používání. V obchodě ve volném výběru.  


MATISSE, HENRI: UMĚNÍ ROVNOVÁHY. - 1961. Otázky a názory.

-,-- CZK / prodáno /

Otázky a názory sv. 31. - Praha, Československý spisovatel, 1961.  1. vyd. Přeložily Jarmila Fialová a Kamila Jiroudková. 116 s. a 6 s. přílohy, obálka JIŘÍ KOLÁŘ, úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x105 /ate1022/


DUBROVSKÁ; TERÉZA: ČERNÍ A MODŘÍ PTÁCI. - 1928. 11 ručně kolorovaných mědirytin KAREL SVOLINSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kamila Neumannová; 1928. Písmem J. W. Goudyho na ruční papír Zandersův vytiskla; péčí ředitele KARLA DYRYNKA; Státní tiskárna v Praze; mědirytiny byly vytištěny v závodě Jana Štence. Graficky upravil; 11 mědirytin vyryl a dřevorytem na obálce vyzdobil KAREL SVOLINSKÝ. [76] s. Tento exemplář je jedním z 50 výtisků; které Karel Svolinský ručně koloroval; celkový náklad 200 výtisků. Pův. šitá brož.; okraje listů ponechány neoříznuty; ochranné pap. pouzdro. 235x160 Velmi dobrý stav!


POE; EDGAR ALLAN: DÉMON PERVERSITY. - 1909. Knihy dobrých autorů sv. 56. Dřevoryt JOSEF MAREK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kamilla Neumannová; 1909. Knihy dobrých autorů sv. 56. Přeložil Jiří Živný. 99 s.; pův. dřevoryt na ttl. (opakuje se na obálce) JOSEF MAREK. Pův. brož. 220x150 Hřbet v celé délce vyspravený pap. lepenkou.


RACHILDE: VĚŽ LÁSKY. - 1920. Typografie VLADIMÍR KOTVA. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Román. Přeložil A.P. Praha; Nákladem Kamilly Neumannové; 1920. Knihy Dobrých autorů sv. 29-30. 182 s.; typografie VLADIMÍR KOTVA. Pův. brož. 220x155 ...obsahuje Věž lásky; Zabíječ žab; Velká hostina stínů: povídka o socialismu; Vinobraní v Sodomě a Prodavač slunce. REZERVACE


OSCAR, WILDE: ZLOČIN LORDA ARTHURA SAVILA. STRAŠIDLO CANTERVILLSKÉ. - 1908.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Kamilla Neumannová, 1908. Knihy dobrých autorů sv. XLI. Přeložil Norbert Fomeš. 96 s. Pap. vazbu provedlo Výrobní družstvo dělníků knihařských a ozdobnických v Praze II, Hybernská 7. 210x140 /Ant24/ Desky lehce zašlé vlivem prachu.


Kokoschka - OSKAR KOKOSCHKA: DAS KONZERT. Variationen über ein Thema. - 1988.

-,-- CZK / prodáno /

Hommage a Kamilla Swoboda. Salzburg; Galerie Welz; 1988. 67 s., text Otto Benesch, Hanz Tietze, Max Dvořák, Edwin Lachnit, Ernst H. Gombrich, Johann Winkler. Reinhold Graf Bethusy-Huc, 44 portrétních a dokumentárních fotografií, reprodukcí kreseb. Pův. brož. 220x195 Velmi dobře zachováno.


PUŠKIN; ALEXANDR S.: CAR NIKITA. - 1928. Obrázky R. SIROTSKÝ; typo RUDOLF HÁLA. Edice Knihy pro bibliofily.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Knihy pro bibliofily.Pohádka. Praha; Kamilla Neumannová; 1928. Vytiskl Orbis; Praha. Přeložila Lala Gallová. (32) s.; 5 celostr. il. a viněta R. SIROTSKÝ; úprava RUDOLF HÁLA; červený a černý tisk. Pův. brož. 200x135 /ant/


WILDE; OSKAR: DE PROFUNDIS. - 1915. Zápisky ze žaláře v Readingu a čtyři listy. Knihy dobrých autorů. Dřevoryty KLICMAN.

-,-- CZK / prodáno /

Zápisky ze žaláře v Readingu a čtyři listy. Praha; Kamilla Neumannová; 1915. Knihy dobrých autorů sv. XVIII. Přeložil Ant. Starý. 76 s.; viněty (pův. dřevoryty) na obálce a titulním listu MILOŠ KLICMAN. Pův. brož. 220x145 Spodní část hřbetu podélně prasklá; okraje obálky přesahující blok místy otřepené.


POE; EDGAR ALLAN: STÍN. - 1916. Knihy dobrých autorů sv. 129. Dřevoryty MILOŠ KLICMAN.

-,-- CZK / prodáno /

Essaye. Praha; Kamilla Neumannová; 1916. Knihy dobrých autorů sv. 129. Přeložil Jiří Živný. 81 s.; dřevoryty MILOŠ KLICMAN. Pův. brož. 220x150 Hřbet po celé délce vyspravený pap. lepenkou; stejně tak i okraje z rubu přední ob.


Josef A. Winn - ALCANTARA. Nostalgie lyrická a cynická, - New York, 1983.

-,-- CZK / prodáno /

aneb jak dorůstající chlapec viděl život v Praze v letech před první světovou válkou & Variace na Zajíce.Edice Modrých sešitů, 3. Soukromý tisk v nákladu 200 výtisků. New York, Downstairs Studio 27, 1983. 35 s., předmluva "O autorovi" Ivo Ducháček, ve front. fot. portrét autora, 3 il. v textu. Dedikace "Kamilovi a Ance s velkou láskou, Vánoce 1983 Hanka" Pův. šitá brož. 180x130 Josef A. Winn (Josef Wiener), bývalý lékař Osvobozeného divadla. 2.2.1901-9.2.1983 viz pdfIvo Duchacek >>


GOETHE, JOHANN WOLFGANG: DENNÍK. 1810. - Edice Libri prohibiti sv. 1. 1927.

-,-- CZK / prodáno /

Kožená vazba Antonín Škoda. Praha, Librorum prohibitorum, 1927. Edice Libri prohibiti sv. 1. Vytiskla Průmyslová tiskárna v Praze. Přeložil Jiří Hlídka. 37 s., německý a český text, sign. lept ve front., výzdoba a návrh vazby ZDENĚK GUTH, ručně čísl. ex. 31/110, v tiráži uvedené jméno prvního majitele Kamila Resslera, ruční papír. Celokoženou vazbu se zlacenou ražbou obou desek a vrchní zlatou ořízkou, provedl ANTONÍN ŠKODA, vazba uložena do pap. pouzdra. 230x170 Velmi dobrý stav.


SEIFERT; JAROSLAV: RUKA A PLAMEN. - 1943. 1. VYD. LITOGRAFIE BOHUMIL KRÁTKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Podpisy J. Seiferta a B. Krátkého.  Edice Vlasta sv. 1.S původními litografiemi BOHUMILA KRÁTKÉHO upravil a kursivou Blado vysadil v r. 1943 Josef Hašek jako 1. svazek své edice Vlasta v celkovém počtu 200 čísl. výtisků na ručním pap. Old Holland a 150 výtisků na offsetovém papíře. Nestr., 15 listů, včetně 3 celostr., 3 celostr. s textem a 2 dvoustr. litografie. Exemplář č. 107 na ručním pap. s podpisy J. Seiferta a B. Krátkého proti titulnímu listu. Strana za titulem s tištěným věnování Dr. Kamillu Reslerovi. Pův. brož. 225x170Svazeček obsahuje...