ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - JEANA


WEISS; PETER: PRONÁSLEDOVÁNÍ A ZAVRAŽDĚNÍ JEANA PAULA MARATA - 1966. 1. vyd.

170 CZK

předvedené divadelním souborem blázince v Charentonu za řízení markýze de Sada. Drama o 2 dějstvích. Z něm. orig. 'Die Verfolgung und Ermordung Jean Paul Marats dargestellt durch die Schauspielgruppe des Hospizes zu Charenton unter Anleitung des Herrn de Sada' přeložil Ludvík Kundera. Praha; Orbis; 1966. Divadlo sv. 83. 116 s., obálka Milan Mejstřík. Pův. brož. 190x117 (ant0526)


WEISS; PETER: PRONÁSLEDOVÁNÍ A ZAVRAŽDĚNÍ JEANA PAULA MARATA - 1966. Předvedené divadelním souborem blázince v Charentonu za řízení markýze de Sada. /divadlo/60/

120 CZK

předvedené divadelním souborem blázince v Charentonu za řízení markýze de Sada. Drama o 2 dějstvích. Z něm. orig. 'Die Verfolgung und Ermordung Jean Paul Marats dargestellt durch die Schauspielgruppe des Hospizes zu Charenton unter Anleitung des Herrn de Sada' přeložil Ludvík Kundera. Praha; Orbis; 1966. Divadlo sv. 83. 1. vyd. 116 s. Pův. brož. 190x117


JEANS, JAMES: ZÁZRAČNÝ SVĚT HVĚZD. - 1946.

150 CZK

Populární výklad nových názorů na vesmír. Praha, Dělnické nakl., 1946. 1. vyd. Přeložil Karel Kraus. 150 s. text, 46 obr. příloh a složená mapka, úprava A. Chlebeček, obálka JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 230x155 Nerozřezáno. Obálka mírně zašlá, jinak velmi dobře zachováno. /ant/


JEAN-PAUL BELMONDO; JEAN MARAIS. - 1964.

160 CZK

3x Černobílá fotografie. Praha, Pressfoto, 1964. 115x75 /Ate/


JEANS, JAMES: ZÁZRAČNÝ SVĚT HVĚZD. - 1946.

160 CZK

Populární výklad nových názorů na vesmír. Praha, Dělnické nakl., 1946. Přeložil Karel Kraus. 150 s. text + 46 obr. příloh a mapa, upravil A. Chlebeček. Polopl. vazba. 225x125 Dobře zachováno. /Ant/


SERGE POLIAKOFF. Jean Cassou.

350 CZK

Amriswil, Bodensee Verlag, 1963. 31 s. textu a obr. příloha - 6 barevných a 18 čb. celostr., jednostraně tištěných reprodukcí. Text in French, German, English. Pův. brož. 180x120 Velmi dobrý stav!


ECHENOZ, JEAN: BĚHAT. - 2009.

120 CZK

Praha, Mladá fronta, 2009. Přeložila Jovanka Šotolová. 102 s., obálka a úprava Milan Jaroš. Pevná vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno. /H/


GIRAUDOUX, JEAN: MĚSTEČKO. - 1926.

200 CZK

Praha, Kvasnička a Hampl, 1926. Nová bibliotéka sv. IX. Přeložil Miloslav Jindra. 144 s., obálka ZD. GUTH, upravil V. H. BRUNNER. Pův. brož. 180x130 /H/


Jean Colinová - KINOREVUE. - 1939.

120 CZK

Obrázkový filmový týdeník. Ročník V., č. 28. Praha, Průmyslová tiskárna, 1939. Vedoucí redaktor Bedřich Radl. (24) s.; na obálce JEAN COLIN z filmu "Mikado"; mj. obsahuje: Otakar Vávra o své nové práci ... Sešit. 260x190


COCTEAU; JEAN: TOMÁŠ LHÁŘ. - 1926. Přeložil Jar. Poch. Jean Cocteau: Thomas l'imposteur.

650 CZK

Beroun; A. Šefl; 1926. Přeložil Jar. Poch ( Jean Cocteau: Thomas l'imposteur. 1923). 102 s. 1000 výtisků na Japanu. Obálka anonym. Pův. brož. 245x165


OSSIP ZADKINE. Jean Cassou.

350 CZK

Amriswil, Bodensee Verlag, 1962. 27 s. textu a obr. příloha - 24 čb. celostr., jednostranně tištěných foto-reprodukcí. Text in French, German, English. Pův. brož. 180x120 Velmi dobrý stav. /Ant0224/


GENET, JEAN: BALKÓN. - 1964.

150 CZK

Hra o dvou dějstvích. Praha, Dilia, 1964. Přeložil Jiří Konůpek. 165 s. Brož.  200x150 /H/


Jacques Villon. / René Jean. - 1945.

390 CZK

Paris, Les Éditions Braun 1945. 24 s. včetně 21 čb. vyobr., 2 fot. portréty. Pův. brož., kart. desky s nasazeným pap. přebalem, který ve hřbetě popraskaný. 235x160 https://en.wikipedia.org/wiki/Jacques_Villon


OLIVA, LJUBOMÍR: JEAN COCTEAU. - 1974.

200 CZK

Praha, Čs. filmový ústav, 1974. Kino Ponrepo. 36 s. (čb. fotografie). Pův. brož. 150x205 Velmi dobře zachováno. /film/H/


GUYAU, JEAN MARIE: UMĚNÍ S HLEDISKA SOCIOLOGICKÉHO. - 1925.

350 CZK

ARS, sbírka rozprav o umění, svazek 3.Podle 10. vydání z frančtiny (L'art au point de vue sociologique) přeložil Josef Vodička. Praha, Orbis, 1925. 191 stran. Pův. brož.


Jean Giraudoux. Nová Elektra. (Électre), 1938.

3.500 CZK

Režie: Karel Dostal. Scéna: František Muzika (vytvořil rovněž návrhy kostýmů).Divadelní plakát, s uvedením premiéry 11. 4.1938. Ve Stavovském divadle se antický příběh o pomstě dcery Elektry a syna Oresta hrál sedmkrát, od 11.04.1938 do 31.08.1938. V titulní roli Elektry vystupovala OLGA SCHEIPFLUGOVÁ. V dalších hlavních úlohách vystupovali: J.KRONBAUEROVÁ, M. PAČOVÁ, B.KAREN, V.VYDRA, F.SMOLÍK, J.DOHNAL.Představení se uvádělo "V RÁMCI VEČERŮ DIVADELNÍ POESIE".Velikost plakátu A3 na šířku, nesign.


SARTRE, JEAN PAUL: SLOVA. - 1965.

180 CZK

Praha, Mladá fronta, 1965. Knihovna pro každého sv. 79. Přeložila Dagmar Steinová. 128 s. obálka a úprava Jaroslav Šváb. Pův. brož. 190x110. Velmi dobře zachováno. /Ate24/


LE CLÉZIO, JEAN-MARIA: HOREČKA. - 1967.

250 CZK

Praha, Odeon, 1967. 1. vyd. Soudobá světová próza sv. 228. Z  franc. orig. Le Fièvre přel. a doslov napsala Věra Dvořáková. 196 s., obálka a vazba Jiří Balcar. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 Dobře zachováno. /H/


Toyen - GIRAUDOUX, JEAN: DOBRODRUŽSTVÍ TOUHY. - 1935. Symposion.

200 CZK

Příběhy Jeronyma Bardiniho.  Praha, Rudolf Škeřík, 1935. Symposion sv. 80. Přeložil Jaroslav Zaorálek. 201 s., vazba a úprava TOYEN. Pův. celopl. vazba. 195x135 Velmi dobře zachováno. /ate/


Čapek - GIRAUDOUX, JEAN: SIEGFRIED A LIMUZINSKO. - 1927.

900 CZK

Praha, Štorch-Marien, Aventinum, 1927. 174 s., obálka (dvoubarevný linoryt) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 200x140 Dobře zachováno, hřbet nepoškozený. /1020zbr/


ROLLAND, ROMAIN: JEAN FRANCOIS MILLET. - 1956.

120 CZK

Praha, SNKLHU, 1956. 1. vyd. Přeložil Luděk Kult. 80 s. text, 72 čb. příloh. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 /H/


Jean Marais - JULIETTA - 1953. Illustrierte Film-Bühne.

190 CZK

Illustrierte Film-Bühne. Nr. 2374. München, 1953. Film Francie. Režie Marc Allégret. Hrají: Jean Marais, Dany Robin, Jeanne Moreau, Nicole Berger, Denise Grey, Georges Chamarat, Bernard Lancret, François Joux, Georges Sauval, Alain Terrane ... 4 s. Dvoulist. 270x190. Dobře zachováno. /film/program/


Jean Lasalle (Lyon, 14.12.1847 - Paris, 7.9.1909), French baritone.

1.500 CZK

Originální dobová fotografie, 19. st. Vizitka /kabinetka/. 100x60 mm /ant1125/Jean-Louis Lassalle (1847–1909) byl významný francouzský operní barytonista. Vystupoval na mnoha prestižních operních scénách po celé Evropě, v Rusku i ve Spojených státech, včetně Metropolitní opery v New Yorku. Jeho repertoár zahrnoval přibližně 60 oper, od Donizettiho po Wagnera. Více zde:http://forgottenoperasingers.blogspot.com Photographie,Vintage albumen print..Photographie originale / Original photograph


Dubuffet - KŘÍŽ; JAN: JEAN DUBUFFET. - 1989. Současné světové umění.

180 CZK

Praha; Odeon; 1989. Současné světové umění. 158 s.; typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Brož. 180x155 velmi dobře zachováno. /H0723/


ŠÍMA - GIRAUDOUX, JEAN: DÍVKA NA ÚZEMÍ MUŽŮ. - 1926.

250 CZK

Praha, Hendrichova knihovna sv. 2, 1926. Přeložil Josef Heyduk. 142 s., obálka JOSEF ŠÍMA. Pův. brož. 200x140 Na hřbetě natrženo, obálka mírně zašlá.  (viz. foto). /Ate24/


LA BRUYÉRE, JEAN DE: CHARAKTERY ANEB MRAVY TOHOTO STOLETÍ. - 1972.

120 CZK

Praha, Odeon, 1972. 1. vyd. 343 s., obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 /H/


Bedouin, Jean Louis. Vingt Ans de Surréalisme, 1939-1959.

500 CZK

Paris, Denoel, 1961. 325 s. + (16) s. obr. příloh.Pův. brož. 205x145/surrealismus, Toyen/    


DESANTI, JEAN T.: FENOMENOLOGIE A PRAXE. - 1966. Filosofie a současnost.

120 CZK

Praha, Svoboda, 1966. Filosofie a současnost sv. 5. 1. vyd. Přeložil O. Kuba. 111 s. Pův. brož. 200x130 Velmi dobře zachováno. /Ate24/


CARTOUCHE. - 1974. Jean-Paul Belmondo, Claudia Cardinale. Filmový plakát.

1.500 CZK

Filmový plakát. Francie. 1974. Autor plakátu: Zdeněk Ziegler. Režie: Philippe de Broca. Hrají: Jean-Paul Belmondo, Claudia Cardinale . 400x280


Dufy - RENÉ - JEAN: RAOUL DUFY. - 1931. Collection 'LES ARTISTES NOUVEAUX'.

350 CZK

Illustré de 32 reproductions en héliogravure. Collection 'LES ARTISTES NOUVEAUX'. Paris; G. Grés & Cie; 1931. 13 s. + 32 čb. vyobrazení. Pův. brož. 195x145.


LEBRAU, JEAN: KRAJ, KDE SE STÝSKÁ PO STÍNU. - 1948. Edice Atlantis.

350 CZK

Brno, Pojer, 1948. Edice Atlantis sv. 72. Přeložil Leopold Vrla, verše přeložil Jan Zahradníček. 169 s.; dřevoryty a úprava PAVEL ŠIMON. V tiráži podpis (Lebrau?). Volné, částečně nerozřezané složky v pův. pap. obálce. 175x110 


LEBRAU; JEAN: DĚTSTVÍ SKLENĚNÉ PTÁČE. - 1948. Edice Atlantis. Dřevoryty BOHDAN LACINA.

170 CZK

Brno; Pojer; 1948. Edice Atlantis sv. 75. Přeložil Leopold Vrla. 50 s.; dřevoryty BOHDAN LACINA; úprava RUDOLF HALA; ex. č. 375/600 na antiku. Volné dvoulisty v pap. složce. 175x110 Nerozřezáno. /ZB/Ate/


COCTEAU, JEAN: SVATEBČANÉ NA EIFFELCE. PODÍVANÁ. - 1926. Malá edice Odeon sv. 3.

2.000 CZK

Praha, Fromek, Malá edice Odeon sv. 3, 1926. Přeložili Miloš Hlávka a J. Frejka. 29 s., obálka KAREL TEIGE (anonymně). Pův. brož. 195x135 Na obálce stopa po ohnutí, ve spodním rohu drobná skvrna (viz. foto). /Ate24/


HOFFMEISTER; ADOLF: KALENDÁŘ. - 1930. James Joyce; Půl Jean Cocteaua; Konec dadaismu; Virgin Voolf ...

850 CZK

Praha; Aventinum; 1930. 150 s.; 5 ilustrací celostr.; 16 ilustrací v textu; obálka a úprava ADOLF HOFFMEISTER. Pův. brož. 195x120 James Joyce; Půl Jean Cocteaua; Konec dadaismu; Virgin Voolf; Umělec proti umění (Georg Grosz) a dalších 14 uměleckých reportáží. Závěrečná část knihy je věnována karikatuře (s. 127-150). 


PARIS - EGLISE ST-JEAN-BAPTISTE (BELLEVILLE). - 1900. Pohlednice. Paříž. Francie. Cizina. Místopis. Dlouhá adresa.

450 CZK

Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou; známka; razítko; popsaná. Výborný stav.


LA FONTAINE; JEAN DE: ADÓNIS. - 1948. Přeložil Vl. Holan; typo ZDENĚK SEYDL; il. KAREL POKORNÝ.

700 CZK

Přeložil Vladimír Holan, jeho podpis na patitulu. Se šesti kresbami Karla Pokorného v typografické úpravě s obálkou; předsádkou a vazbou ZDENKA SEYDLA. Praha; František Borový; 1948. Tisk Polygrafie; Brno. Edice Epilion sv. 2. 48 s.; dvoubarevný tisk. Pův. pap. vazba s ob. 240x175 (antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr)


HENRI MATISSE. EXPOSITION RETROSPECTIVE 1956. - 1956. Litografii na obálce vytiskl MOURLOT FRERES. Úvodní esej Jean Cassou.

750 CZK

Paris; Editions Des Musees Nationaux; 1956. Litografii na obálce vytiskl MOURLOT FRERES. Úvodní esej Jean Cassou. Seznam a popis 106 vystavených prací. 35 s. textu + obr. příoha s 31 celostr. čb. reprodukcemi. Text ve francouzštině. Pův. brož. 270x210 Rohy v horní části zvlněné; povrch obálky slabě znečištěn od prachu. Viz foto.


Sůra - ČETNÍK V NEW YORKU. - 1966. Autor plakátu: JAROSLAV SŮRA. 400x290. Režie: Jean Girault. /60/

2.500 CZK

1966. Autor plakátu: JAROSLAV SŮRA. Režie: Jean Girault. 400x290 /Filmový plakát/


AUBOYER; JEANNINE; GOEPPER; ROGER: UMĚNÍ DÁLNÉHO VÝCHODU. - 1972. Umění světa. /du/

250 CZK

Praha; Artia; 1972. Umění světa. 190 s.; 112 bar. a 116 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215


COLLET, JEAN: JEAN - LUC GODARD.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Orbis; 1969. Filmy a tvůrci sv. 11. 1. vyd. 179 s. textu a 20 s. příloh; obálka a úprava ALEŠ KREJČA. Pův. brož. 165x165


FRANCL, GUSTAV: JEAN MARAIS.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Čs. filmový ústav, 1983. 32 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno.


LEYMARIE, JEAN: L'IMPRESSIONNISME.

-,-- CZK / prodáno /

Premier volume. Skira, Genève - Paris - New York, 1955. 117 s. s bar. reprodukcemi. Celopl. vazba s obálkou v pap. pouzdře. 180x170


LEYMARIE, JEAN: L'IMPRESSIONNISME.

-,-- CZK / prodáno /

Deuxiéme volume. Skira, Genève - Paris - New York, 1955. 137 s. s bar. reprodukcemi. Celopl. vazba s obálkou v pap. pouzdře. 180x170


DUBUFFET, JEAN. - 1964.

-,-- CZK / prodáno /

L'Hourloupe di Jean Dubuffet. Centro Internazionale delle Arti e del Costume. Palazzo Grassi, Venezia, 15. Giuno - 13. Settembre 1964. Texte von Paolo Marinotti und Renato Barilli. (22 bar. a 24 čb. reprodukcí). Pův. celopl. vazba s obálkou. 215x215 Velmi dobře zachováno.


FANTOMAS. - 1964. Jean Marais. Louis de Funes.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Francie. Autor plakátu: Anonym. Režie: André Hunebelle. Hrají: Jean Marais. Louis de Funes. 210x290


LEYMARIE, JEAN: LE FAUVISME.

-,-- CZK / prodáno /

Skira, Genève, 1959. 163 s. s bar. reprodukcemi. Celopl. vazba s obálkou v pap. pouzdře. 180x170


FRANCL, GUSTAV: JEAN GABIN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Čs. filmový ústav, 1985. 34 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno.


GENET; JEAN: DENÍK ZLODĚJE. - 1992.

-,-- CZK / prodáno /

Reflex; 1992. Přeložil Ladislav Šerých. 180 s. Brož. 205x135


ROUSSEAU; JEAN JACQUES: ROZPRAVY. - 1978.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svoboda; 1978. 1. vyd. Přeložili Eva Blažková a Vojtěch Zamarovský. 282 s.; obálka a úprava VÁCLAV KUČERA. Měkká vazba. 190x115


DUBUFFET; JEAN: DUSIVÁ KULTURA. - 1998.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Herrmann & synové; 1998. Přeložil Ladislav Šerý. Pap. vazba s obálkou. 165x105 Velmi dobře zachováno.Jean Dubuffet >>


BAUDRILLARD; JEAN: DOKONALÝ ZLOČIN. - 2001.

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc; Periplum; 2001. Přeložila Alena Dvořáčková. 180 s. Měkká vazba. 200x115


Reynek - GIONO, JEAN: PAHOREK. / 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil Bohuslav Reynek. Brno, Pojer, 1932. 16. svazek edice Atlantis. 198 s., 3 celostr. il. Bohuslav Reynek, ex. 289/600. Pův. brož. 170x110 Hřbet podélně prasklý, arch z bloku uvolněný, ze zadní obálky drobný kousek pap. ulomený, obě obálky z vnitřní strany, ke složkám, podélně přichyceny pap. páskou.  Kniha v obchodě, dostupná ihned, bez objednání.


LYOTARD, JEAN-FRANCOIS: ROZEPŘE. - 1998.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Filosofia, 1998. 328 s. Brož. 205x145


ROUSSEAU, JEAN JACQUES: ROZPRAVY. - 1978.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Svoboda, 1978. 1. vyd. Přeložili Eva Blažková a Vojtěch Zamarovský. 282 s., obálka a úprava VÁCLAV KUČERA. Brož. 190x115 


BAUDRILLARD, JEAN: O SVÁDĚNÍ. - 1996.

-,-- CZK / prodáno /

Olomouc, Votobia, 1996. Přeložila Alena Dvořáčková. 213 s. Brož. 205x140 Velmi dobře zachováno.


GIRAUDOUX, JEAN: DOBRODRUŽSTVÍ TOUHY. - 1935.

-,-- CZK / prodáno /

Příběhy Jeronyma Bardiniho. Praha, Rudolf Škeřík, 1935.. Symposion sv. 80. Přeložil Jaroslav Zaorálek. 201 s., obálka a úprava TOYEN, ex. č. 94/300 na Simili Japanu. Pův. brož. 205x135 Na hřbetě nepatrně natrženo (1 cm). /1020/


ŠMÍDMAJER, MILOSLAV: JEAN - PAUL BELMONDO.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Čs. filmový ústav, 1988. 34 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno.


LEBRAU, JEAN: CYPŘIŠ A CHATA. - 1926.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil Bohuslav Reynek, kresba na titulním listu Jaroslava Grus.Edice Paprsek sv. 8. - Pardubice, Vlastimil Vokolek, 1926. 43. s., ex. 61/100 čís. výt. na ruč. papíře., celkový náklad 150 výtisků.Pův. šitá brož. 200x150


Film - EPSTEIN; JEAN: MYSLIACI STROJ. - 1948.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; ČSFN; 1948. Přeložil A. Marenčín. 117 s. Pův. brož. 205x150


COCTEAU, JEAN: LIDSKÝ HLAS. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Adolf Synek, 1932. Knihovna OMNIA sv. 18. Přeložil Jan Kučera. 39 s. Pův. pap. vazba. 185x120 Hřbet podél zadní desky naprasklý, jinak velmi dobře zachováno /Ate24/


JOINVILLE, JEAN DE: PAMĚTI KŘIŽÁKOVY. - 1965.

-,-- CZK / prodáno /

Praha,SNKLU, 1965. Světová četba sv. 347. Přeložil Václav Černý. 206 s. Brož. 165x115  


LACROIX; JEAN: SMYSL ČLOVĚKA. - 1970. /filosofie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Vyšehrad; 1970. Přeložili Jiří Berana a Věra Dvořáková. 254 s. Brož. 190x120


COCTEAU; JEAN: SVATEBČANÉ NA EIFFELCE. - 1926.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Fromek; Malá edice Odeon sv. 3; 400 výtisků; 1926. 29 s. Pův. brož. 195x135 - sold


FANTOMAS SE ZLOBÍ. - 1965. Jean Marais. Louis de Funes.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Francie. Autor plakátu: Anonym. Režie: André Hunebelle. Hrají: Jean Marais. Louis de Funes. 210x290


MARAT, JEAN PAUL: VYBRANÉ STATI. - 1952.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Rovnost, 1952. Živé odkazy sv. 6., řada 2. 1. vyd. 99 s. Pův. brož. 210x135


PIAGET; JEAN: PSYCHOLOGIE INTELIGENCE. - 1970. /filozofie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Stát. pedagog. nakl.; 1970. 150 s.; obálka JIŘÍ KREJČÍ. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x145


GAUTEUR, CLAUDE - BERNARD, ANDRÉ: JEAN GABIN.

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava, Obzor, 1983. Postavy a osudy. Přeložil Vladimír Dudáš. 113 s. a 20 s. obr. příloha. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 Ve slovenštině.


BELL; JEAN: DÁMA ZE SERAILU. - 2001.

-,-- CZK / prodáno /

Frýdek-Místek; Alpress; 2001. 328 s. Pap. vazba s obálkou. 205x140 Velmi dobře zachováno.


LYOTARD; JEAN-FRANCOIS: O POSTMODERNISMU. - 1993.

-,-- CZK / prodáno /

Základní filosofické texty; sv. 3. - Praha; Filosofický ústav AV; 1993. Přeložil Jiří Pechar. 208 s.; obálka HANA BLAŽEJOVÁ. Brož. 205x145 Velmi dobře zachováno! Nepoškozený, čistý exemplář. S dedikací a podpisem překladatele a autora úvodní studie Jiřího Pechara profesoru Rudolfu Zahradníkovi (Předseda AV ČR 1993-2001).


CASSOU, JEAN: COULEURS DES MAITRES - MATISSE. - 1939.

-,-- CZK / prodáno /

Paris / Mulhouse / Londres / New York, Les Éditions Braun 1939. 12 s. textu s čb. reprodukcemi, 24 bar. příloh. Pův. celopl. vazba s obálkou. 275x220 Velmi dobře zachováno.


ALLMEN; JEAN-JAQUES VON: BIBLICKÝ SLOVNÍK. - 1991.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kalich; 1991. Přeložil Jan Miřejovský. 360 s. Celopl. vazba s obálkou. 240x160


RIMBAUD; JEAN-ARTHUR: SRDCE POD KLERIKOU. - 1993.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Boj; 1993. 117 s.; úprava ROBERT V. NOVÁK. Pap. vazba s obálkou. 210x145


JIŘÍ KOLÁŘ - ARAGON / MOULIN, RAOUL-JEAN.

-,-- CZK / prodáno /

Paris, Georges Fall, 1973. 61 s., 9 s. barevných vyobrazení, řada čb., fotogr. dokumenty, bibliogafie, francouzský a anglický text. Pův. brož. 270x180 + pozvánka na pařížskou výstavu 7.5.-3.6. v galerii La Hune, text Aragon. Dvoulist 205x85. Velmi dobrý stav.


SARTRE; JEAN PAUL: MOUCHY. - 1964. Divadlo sv. 60.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil František Vrba. Praha; Orbis; 1964. Divadlo sv. 60. 97 s.; obálka LUDVÍK FELLER. Pův. brož. 190x120 /H/


LA POESIE SURREALISTE. Jean-Louis Bedouin. - 1964.

-,-- CZK / prodáno /

Paris, Editions Seghers, 1964. 356 s. First edition, text in French language. Pův. pevná vazba s přebalem.


Šíma - JOUVE, PIERRE-JEAN. BEAU REGARD. 1927.

-,-- CZK / prodáno /

Paris, Au Sans Pareil, 1927. 48 s., 15 původních dřevorytů (z nich 7 celostr.) a tři celostr. rytiny na přílohách JOSEF ŠÍMA. Jeden ze 600 ex. na velínu Mongonlfier d`Annonay (č. 710). Celkový náklad 715 výtisků. Pův. brož. 192x148 Velmi dobrý stav!


COCTEAU; JEAN: VELIKÝ SKOK. - 1924. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Studentský příběh. Beroun v Čechách; Antonín Šefl; 1924. 1. vyd. Přeložil Jaroslav Poch. 138 s. Pův. brož. 205x130 Na obálce drobné světle hnědé skvrny.


Šíma - Jouve Pierre Jean. Nouvelles noces. 1926.

-,-- CZK / prodáno /

Paris, Nrf, 1926. 65 s., ve front. pův. dřevotyt Josef Šíma, čísl. ex. 593/650, celkový počet 718 výtisků.Pův. brož., nerozřezáno. 185x130 /antikvariát 0323/


PIAGET; JEAN: ŠTRUKTURALIZMUS. - 1971. Edice Filozofické aktuality.

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava; Pravda; 1971. Filozofické aktuality. 1 . vyd. 162 s.; obálka KAROL ROSMÁNY. Psané ve slovenštině. Pův. brož. 195x105


JEAN; MARCEL: DIE GESCHICHTE DES SURREALISMUS. - 1961. /du/

-,-- CZK / prodáno /

JEAN; MARCEL: DIE GESCHICHTE DES SURREALISMUS.Köln; DuMont; 1961. 380 s.; 36 barevných celostr. vyobr. a velké množství (téměř na každé s.) čb. reprodukcí a dokument. fotografií. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x215 Obálka na dvou místech natržená a podlepená; používáním místy drobně sedřená. Arp; Boccioni; Brauner; de Chirico; Dali; Duchamp; Ernst; Giacometti; Klee; Lam; Magritte; Matta; Miro; Picabia; Picasso; Man Ray; Tanguy; Taeuber-Arp; Villon ad.


PIAGET; JEAN: ŠTRUKTURALIZMUS. - 1971. Edice Filozofické aktuality.

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava; Pravda; 1971. Filozofické aktuality. 1 . vyd. 162 s.; obálka KAROL ROSMÁNY. Psané ve slovenštině. Pův. brož. 195x105


FANTOMAS SE ZLOBÍ. - 1965. Jean Marais. Mylene Demongeot. 'Fotoska'. /film/kino/

-,-- CZK / prodáno /

Černobílá fotografie. 'Fotoska'. 1965. Mylene Demongeot. Jean Marais. Režie André Hunebelle. 200x260


Toyen - GIONO, JEAN: KÉŽ TONU V RADOSTI. 1936.

-,-- CZK / prodáno /

Toyen - GIONO, JEAN: KÉŽ TONU V RADOSTI. 1936.Praha, Škeřík, 1936. Symposion sv. 89. 372 s., vazba, úprava a ilustrace na titl. TOYEN, na předním přídeští ex libris TOYEN. Pův. celopl. vazba. 196x135 Hřbet vazby vlivem světla mírně vybledlý, na přední desce krátké natržení plátna, jinak nepoškozený, čistý exemplář. /0921 - kniha v obchodě/


COCTEAU; JEAN: ORFEOVA ZÁVĚŤ. - 1977. Obálka ALEŠ KREJČA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1977. 1. vyd. Přeložili Jiří Konůpek a Vladimír Mikeš. 242 s.; obálka; vazba a úprava ALEŠ KREJČA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 155x155


SARTRE; JEAN-PAUL: MARXISMUS A EXISTENCIALISMUS. - 1966. Filosofie a současnost. /filozofie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svoboda; 1966. Filosofie a současnost 1. Přeložil O. Kuba. 170 s. Brož. 200x130


SARTRE, JEAN PAUL: CESTY K SVOBODĚ. - 1947.

-,-- CZK / prodáno /

Díl II. ODKLAD. - Praha, ELK, 1947. Přeložila J. Vobrubová-Koutecká. 334 s., obálka VOJTĚCH TITTELBACH. Polopl. vazba s obálkou. 215x140 Obálka je poškozená.


AUZIAS, JEAN-MARIE: CLEFS POUR LE STRUCTURALISME. - 1968.

-,-- CZK / prodáno /

Paris, Editions Seghers, 15 Février 1968. 189 s. Pův. brož. 160x135 Velmi dobře zachováno.


FANTOMAS. - 1964. Jean Marais. 'Fotoska'. /film/kino/

-,-- CZK / prodáno /

Černobílá fotografie. 'Fotoska'. 1964. Jean Marais. Režie André Hunebelle. 200x260


Toyen - GIRAUDOUX, JEAN: ZUZANKA A TICHÝ OCEÁN. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Symposion, 1932. 263 s., návrh vazby, front. a 3 dvoubar. celostr. il.  TOYEN. Pův. celopl. zlacená ražba. 195x135. Velmi dobře zachováno, hřbet vlivem světla, mírně vybledlý. /1021 antikvariát/


ROUSSEAU, Jean Jaques: Les Confessions. Tome troisiéme & quatriéme. - 1834.

-,-- CZK / prodáno /

Paris, Lecointe, 1834. 213, 251 s. Dobová polokožená vazba s běžnými stopami stáří a používání. 140x90


ROUSSEAU, JEAN JACQUES: EMIL ALEBO O VÝCHOVE. - 1956.

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava, Slovenské pedagogické nakl., 1956. Knižnica pedagogických klasikov zv. 10. 412 s., ve slovenštině. Polopl. vazba s obálkou. 210x160 Na obálce světlé flíčky po kapkách vody. /Ate/


FIALOVÁ; IRENA: ZLATÝ ANDĚL JEAN NOUVEL V PRAZE. - 2000.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Zlatý řez; 2000. 189 s.; foto. FILIP ŠLAPAL. Celopl. vazba s přebalem. 210x235


SARTRE; JEAN PAUL: NEVOLNOST. - 1967. 1. vyd. Obálka POŽÁREK. Edice Svět. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1967. 1. vyd. Přeložila Dagmar Steinová. 232 s.; obálka a vazba VÁCLAV POŽÁREK. Celopl. vazba s obálkou. 210x135Dobře zachováno.


DESANTI; JEAN T.: FENOMENOLOGIE A PRAXE. - 1966. Filosofie a současnost.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svoboda; 1966. 1. vyd. Filosofie a současnost / 5. Přeložil O. Kuba. 111 s. Pův. brož. 200x130 Na obálce stopy po ohnutí.


LYOTARD; JEAN FRANCOIS: FENOMENOLOGIE. - 1995. Edice Vědět víc. /filozofie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Victoria Publishing; 1995. Edice Vědět víc. Přeložila Milada Hanáková. 104 s.; obálka JAN KRISTOFORI. Brož. 165x115 Velmi dobře zachováno.


RIMBAUD; JEAN ARTHUR: SRDCE POD KLERIKOU. - 1934. Edice Surrealismu sv. 1.

-,-- CZK / prodáno /

Předmluva V. Nezval; doslov J. Štyrský. Praha; soukromý tisk v EDICI SURREALISMU; 1934. Edice Surrealismu sv. 1. 26 s.; ve front. vlepená fotografie (reprodukce pův. fotografie portrét J.A. Rimbauda a jeho bratra Frédérica z r. 1866); typo TOYEN; Výtisk č. 17 z celkového počtu 200 vydaných a číslovaných exemplářů. Pův. brož. 246x163 - Drobně otřepené okraje obálky při hřbetu,  /ant1223/vystaveno v obchodě, koupíte bez objednání/


COURBERIVE, JEAN DE: OBHAJOBA MLČENÍ. - 1936. Kurs sv. 36.

-,-- CZK / prodáno /

Kurs sv. 36.- Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1936. Přeložila Anna Šnýdrová. 82 s., vytiskl V. Dvořák v Mor. Budějovicích. Pův. brož. 160x125 /inv0320/


4 lepty Jiří Trnka - LA FONTAINE, JEAN: BAJKY. - 1944.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Strnad, 1944. 355 s., 4 celostr. lepty JIŘÍ TRNKA, ve front. tužkou sign. a dat! Čísl. ex. 69. Původní polokožená vazba, dýhované desky, mramorovaný papír na předsádkách, ochranné pap. pouzdro. 200x130            


GIONO; JEAN: HLASY ZEMĚ. - 1933. Dvoubarevná litografie a vazba TOYEN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Symposion; 1933. 202 s., frontispis (dvoubarevná litografie), celková úprava a vazba TOYEN, na předním přídeští ex libris, dvoubarevné lito TOYEN.  Pův. celopl. vazba.196x135 Hřbet vazby mírně vybledlý vlivem světla, jinak nepoškozený, čistý, dobře zachovalý exemplář. /0921 - kniha v obchodě/   


CLAUDE DEBUSSY PÍSNĚ / Bernard Kruysen - baryton, Jean-Charles Richard - klavír.

-,-- CZK / prodáno /

Label: Supraphon ‎– 1 12 1350Format: Vinyl, LP, Country: CzechoslovakiaReleased: 1975Condition: Very Good Plus (VG+)   


LA FONTAINE; JEAN DE: BAJKY. - 1941. Přeložil BOHUSLAV REYNEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Fr. Strnad; 1941. Přeložil Bohuslav Reynek. 355 s.; obálka V. HLUBOČEK. Celopl. vazba s obálkou. 190x125


GIONO; JEAN: HLASY ZEMĚ. - 1933. Dvoubarevná litografie a vazba TOYEN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Symposion; 1933. 202 s., frontispis (dvoubarevná litografie), celková úprava a vazba TOYEN. Pův. celopl. vazba.196x135 Nepoškozený, čistý, dobře zachovalý exemplář. /1021 - kniha v obchodě/


VINCHON; JEAN. UMĚLECKÉ PROJEVY CHOROMYSLNÝCH. (L´artet la folie). - 1931. PRODÁNO

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil; poznámkami a obrazy doplnil MUDr. Eugen Markalous; předmluvu napsal docent MUDr. O. Janota. Praha; Orbis; 1931. Ars; sbírka rozprav o umění; sv. 11. 83 s.; 6 obr. příloh s 23 vyobr.; 12 il. v textu. Pův. celopl. vazba. 180x135 ...Jean Vinchon v době prvního vydání L´artet la folie; byl profesorem lékařské fakulty pařížské iniversity a publikoval v odborných časopisech (hudba a choromyslnost; fetišismus loutek; tradiční symboly a freudismus; mystické vytržení a činnost skulpturální ad.). Jeho odborné práce vycházely v době prvních surrealistických projevů (A. Breton: První manifest surrealismu; 1924)...


GIONO; JEAN: SEN A SKUTEČNOST. - 1938. Zrození Odyssey. Symposion. Kresby KONŮPEK.

-,-- CZK / prodáno /

Zrození Odyssey. Praha; R. Škeřík; 1938. III. sv. edice Symposion. Přeložil Josef Heyduk. 254 s.; titulní list; kresby a vazba JAN KONŮPEK. Pův. celopl. vazba. 195x135 Krásný exemplář, bez nejmenších stop stáří a používání. /221021 antikvariát/


FANTOMAS SE ZLOBÍ. - 1965. Jean Marais. Mylene Demongeot. 'Fotoska'. /film/kino/

-,-- CZK / prodáno /

Černobílá fotografie. 'Fotoska'. 1965. Mylene Demongeot. Jean Marais. Režie André Hunebelle. 200x260


LYOTARD; JEAN-FRANCOIS: O POSTMODERNISMU. - 1993. Základní filosofické texty; sv. 3.

-,-- CZK / prodáno /

Základní filosofické texty; sv. 3. - Praha; Filosofický ústav AV; 1993. Přeložil Jiří Pechar. 208 s.; obálka HANA BLAŽEJOVÁ. Brož. 205x145 Velmi dobrý stav.


FANTOMAS. - 1964. Jean Marais. Louis de Funes. 'Fotoska'. /film/kino/

-,-- CZK / prodáno /

Černobílá fotografie. 'Fotoska'. 1964. Louis de Funes. Jean Marais. Režie André Hunebelle. 200x260


LASSUS; JEAN: RANĚ KŘESŤANSKÉ A BYZANTSKÉ UMĚNÍ. - 1971. Umění světa. /du/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Artia; 1971. Umění světa. 196 s.; 117 bar. a 109 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215


ROSSUM; WALTER VAN: JEAN-PAUL SARTRE SIMONE DE BEAUVOIR. - 2003.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Volvox Globator; 2003. Přeložila Emílie Harantová. 93 s.; obálka a úprava LUBOŠ DRTINA. Brož. 210x150


GIONO; JEAN: PRELUDIUM PANOVO. - 1930. Atlantis svazek 9. Přeložil Bohuslav Reynek. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Atlantis svazek 9. - Přeložil Bohuslav Reynek. Brno; Jan Pojer; 1930. 52 s.; il. ve frontispise a úprava FRANTIŠEK VIK. Ručně čísl. ex. 189 na pap. antik. celkem vydáno 350 čísl. výtisků. Pův. brož. 202x125 Velmi dobrý stav!


LAUDE; JEAN: UMĚNÍ ČERNÉHO SVĚTADÍLU. - 1973. Africké umění; rituální masky; sošky ... /s/du/

-,-- CZK / prodáno /

Z francouzštiny přel. Hana Stašková. 1. vyd. Praha; Odeon; 1973. Světové umění; sv. 46. 293 s.; kol. 200 vyobr. (masky; sošky ...) mapy; chronologická tabulka nejdůležitějších událostí afrického kontinentu a afrického výtvarného umění. Bibliografie; jmenný a místní názvový rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x151 Velmi dobrý stav.


Picasso - PADRTA JIŘÍ: PICASSO; LE CHARMEUR DE FORMES. - 1960. Úvod Jean Cocteau.

-,-- CZK / prodáno /

Introduction de Jean Cocteau. Prague, Artia, 1960. 24, [6] s., 29 barev. obr. příl.Pův. celopl. vazba, zdobené předsádky, pův. obálka. 275x240Velmi dobrý stav.


FANTOMAS SE ZLOBÍ. - 1965. Jean Marais. Mylene Demongeot. 'Fotoska'. /film/kino/

-,-- CZK / prodáno /

Černobílá fotografie. 'Fotoska'. 1965. Mylene Demongeot. Jean Marais. Režie André Hunebelle. 200x260


Stránský - ŽIVOT NA ZÁMKU. - 1966. Režie: Jean Paul Rappeneau. Autor: STRÁNSKÝ. 400x290 PRODÁNO

-,-- CZK / prodáno /

1966. Režie: Jean Paul Rappeneau. Autor: STRÁNSKÝ. 400x290 PRODÁNO


MUŽ Z ACAPULCA. - 1973. Jean-Paul Belmondo; Jacqueline Bisset. 'Fotoska'. /film/kino/

-,-- CZK / prodáno /

Černobílá fotografie. 'Fotoska'. 1973. Jean-Paul Belmondo; Jacqueline Bisset. Režie Philippe de Broca. 200x260Propagační filmová fotografie; 'fotoska'.http://www.filmavideo.cz/index.php/nalezeno-v-archivech/540-filmova-fotoska


LAUDE; JEAN: UMĚNÍ ČERNÉHO SVĚTADÍLU. - 1973. Africké umění; rituální masky; sošky ... /s/du/

-,-- CZK / prodáno /

Z francouzštiny přel. Hana Stašková. 1. vyd. Praha; Odeon; 1973. Světové umění; sv. 46. 293 s.; kol. 200 vyobr. (masky; sošky ...) mapy; chronologická tabulka nejdůležitějších událostí afrického kontinentu a afrického výtvarného umění. Bibliografie; jmenný a místní názvový rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x151 Obálka je mírně poškozená.


Tichý - RIMBAUD; JEAN ARTHUR: OPILÝ KORÁB. - 1964. Ilustrace FRANTIŠEK TICHÝ; ocelorytiny JOSEF HERČÍK.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil František Hrubín. Praha; Mladá fronta; 1964. (13) s.; ilustrace FRANTIŠEK TICHÝ (4 celostr.; titulní list a závěrečná viněta); ilustrace do oceli vyryl JOSEF HERČÍK. Pův. brož. 200x135 ...velmi dobrý stav.


Šíma - GIRAUDOUX; JEAN: ZUZANKA A TICHÝ OCEÁN. - 1927. Ilustrace JOSEF ŠÍMA. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Škeřík (Symposion); 1927. 203 s.; 10 ilustrací (na titulu litograficky kolorovaná) Josef ŠÍMA; návrh vazby Hana Dostalová. Pův. celoplátěná (tlačená) vazba. PRODÁNO/SOLD


Vyleťal - ŽENA JE ŽENA. - 1968. Režie: Jean-Luc Godard. Autor: JOSEF VYLEŤAL. 400x290 PRODÁNO

-,-- CZK / prodáno /

1968. Režie: Jean-Luc Godard. Autor: JOSEF VYLEŤAL. 400x290 PRODÁNO/SOLD


Toyen - GIONO; JEAN: ČLOVĚK Z HOR - 1934. Ilustrace na titulu a vazba TOYEN.

-,-- CZK / prodáno /

Un de Baumugnes. Praha; Škeřík; 1934. 79. sv. edice Symposion. 212 s. úpravu titulního listu a vazby navrhla TOYEN. Původní celoplátěná vazba se zlacenou ražbou. 195x130 Dobře zachovalý exemplář. /0424 antikvariát/


Šíma - GIRAUDOUX; JEAN: DÍVKA NA ÚZEMÍ MUŽŮ. - 1926. Hendrichova knihovna. Obálka JOSEF ŠÍMA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Hendrichova knihovna sv. 2; 1926. Přeložil Josef Heyduk. 142 s.; obálka JOSEF ŠÍMA. Pův. brož. 200x140 - Mírně znečištěná obálka.  


Šíma, 3 orig. suché jehly a 15 dřevorytů - JOUVE, PIERRE-JEAN. BEAU REGARD. - 1927.

-,-- CZK / prodáno /

Paris, Au Sans Pareil, 1927. 48 s., 15 původních dřevorytů (z nich 7 celostr.) a tři orig. suché jehly na přílohách JOSEF ŠÍMA. Ex. č. 457 ze 600 na velínu Mongonlfier d`Annonay. Celkový náklad 715 výtisků. Pův. brož. 192x148 Krásný stav!   


SARTRE; JEAN-PAUL: DRAMATA. - 1967. Mrtví bez pohřbu. Špinavé ruce. Trójanky. /divadlo/60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Orbis; 1967. Divadlo sv. 96. Přeložil A. J. Liehm; doslov Milan Kundera. 294 s. Pův. brož. 190x120


Teissig - ZVONÍK U MATKY BOŽÍ. - 1974. Francouzský film. Režie Jean Delannoy. KAREL TEISSIG. 830x580

-,-- CZK / prodáno /

1974. Francouzský film. Režie Jean Delannoy. Autor TEISSIG. 830x580 Na okraji; dole 7 cm natržený. /Filmový plakát/


Šíma - GIRAUDOUX; JEAN: ZUZANKA A TICHÝ OCEÁN. - 1927. Symposion. Kresby JOSEF ŠÍMA. Vazba RAJMAN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Rudolf Škeřík; 1927. Symposion sv. 25. Přeložil Jaroslav Zaorálek. 203 s.; kresby JOSEF ŠÍMA; úprava M. KALÁB; ex. č. 741/800 na papíře 'Japan Banzay'. Polokožená vazba; zlatá horní ořízka; vázal sign. 'RAJMAN; 1927'. 200x150


Jean-Paul Belmondo - BEZVA FINTA. - 1986. Francouzský film. Režie Alexandre Arcady. Autor plakátu: ZDENĚK ZIEGLER.

-,-- CZK / prodáno /

1986. Francouzský film. Režie Alexandre Arcady. Autor plakátu: ZDENĚK ZIEGLER. 410x300 /Filmový plakát/


Toyen - DUPREY; JEAN-PIERRE: LA FORET SACRILEGE ET AUTRES TEXTES. - 1970. Préface d'André Breton. /q/

-,-- CZK / prodáno /

Préface d'André Breton. Le Soleil Noir; Paris; 1970. 143 s.; il. na obálce a 6 celostr. il. TOYEN; kniha je uložena do polystyrénového objektu (245x195); který navrhla TOYEN a který na boční straně tužkou signovala a číslovala; stejným číslem je opatřena kniha v tiráži. Exemplář číslo 7/20 neprodejných na ofsetu. Kniha: Pův. brož.; nerozřezáno.


Keim; Jean A.: Moderní francouzská fotografie. - 1966. Edice Etapy; sv. 2. 16 předních francouzských fotografů.

-,-- CZK / prodáno /

Vybral; uspoř. a zapůjčení fot. od jednotl. umělců zprostředkoval J.A. Keim. 1. vyd. - Praha; NČSVU; 1966. Edice Etapy; sv. 2. 140; [2] s. Obalka a vazba: Oldřich Hlavsa. Pův. celopl. vazba s mírně pošk. obálkou. 270x230 Resumé: Kniha představuje českému čtenáři 16 předních francouzských fotografů v ukázkách charakteristických pro jejich tvorbu. Kromě úvodní shrnující stati o francouzské moderní fotografii je každému z nich věnován ještě krátkýmedailón o životě a díle.


Šíma - JOUVE; PIERRE; JEAN: LA SYMPHONIE A DIEU. - 1930, celostr. barevný lept (sign. v desce) JOSEF ŠÍMA.

-,-- CZK / prodáno /

Paris; N.R.F.; 1930. 82 s.; celostr. barevný lept (sign. v desce) JOSEF ŠÍMA. Exemplář č. 332/370. Několik listů s hnědými skvrnkami (list s leptem čistý). Zachovalý výtisk v původní obálce. Pův. brož. 225x170 


CARRIÈRE, JEAN-CLAUDE. MAHÁBHÁRATA. I, Hra v kostky. II, Vyhnanství v lese. III, Válka. - 1991, 1992.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Dilia, 1991, 1992. Z francouzštiny přeložila Nina Vangeli. 154, 87, 96 s. 3x pův. brož. Informativní edice, sv. 283, 150 výtisků. Sv. 283/II, 100 výtisků. Sv. 283/III, 100 výtisků.starondické eposy / starověké eposy / divadelní hry


Šíma - GIRAUDOUX; JEAN: ZUZANKA A TICHÝ OCEÁN. - 1927. Ilustrace JOSEF ŠÍMA; celokožená vazba; Symposion; sv. 25.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil J. Zaorálek. Ilustrace a obálka JOSEF ŠÍMA. Návrh vazby H. DOSTALOVÁ. Praha: Škeřík; 1927. Ed. Symposion; sv. 25. 203 str.; 9 čb. il. v textu a jedna barevná (litografický tisk) na titulu; typografická úprava M. KALÁB. Exemplář 107/800 na papíře Japan Banzay. Pův. zdobená celokožená vazba. 195x152  /Josef Šíma+/


Sima - JOUVE; PIERRE; JEAN: LA SYMPHONIE A DIEU. - 1930. Barevný lept (sign. v desce) JOSEF ŠÍMA.

-,-- CZK / prodáno /

(Paris); 1930. 82 s.; celostr. barevný lept (sign. v desce) JOSEF ŠÍMA. Exemplář č. 152/370. Pův. brož. 225x170  Na listech v textu místy nahnědlé skvrnky; na listu s leptem patrné jen na rubu.


SARTRE, JEAN PAUL: HOLÁ PRAVDA. - 1955. Divadlo D 34. Grafika LIBOR FÁRA; foto ZDENĚK TMEJ. /Divadelní program/60/

-,-- CZK / prodáno /

Program divadla D 34, 1955. Režie FRANTIŠEK ŠTĚPÁNEK, grafická úprava LIBOR FÁRA; fotografie ZDENĚK TMEJ. Dvoulist. 210x150 Stopy po přeložení. /Ate/


Teige - TINAN; JEAN DE: PŘÍKLAD NINONY DE LENCLOS MILOVNICE. - 1928. Bibliofilská edice Odeon sv. 7; obálka KAREL TEIGE.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Fromek; 1928. Bibliofilská edice Odeon sv. 7. 97 s.; obálka a úprava KAREL TEIGE. Ex. 441/550 na antiku. Pův. brož. 190x125.


GIONO; JEAN: PRELUDIUM PANOVO. - 1930. Exemplář č. 42 z 50 na Zandersu s leptem FRANTIŠKA VIKA. PRODÁNO / SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Brno; Jan Pojer; 1930; Atlantis svazek 9. 52 s.; původní lept a úprava FRANTIŠEK VIK. Exemplář č. 42 z 50 číslovaných na Zandersu s původním leptem FRANTIŠKA VIKA. Celkem vydáno 350 výtisků. Pův. brož. 202x125 ...velmi dobrý stav. Vikův lept ve front. by měl být podle údajů v tiráži signovaný; u tohoto exempláře je lept nepodepsaný. PRODÁNO / SOLD


SARTRE; JEAN PAUL: HOLÁ PRAVDA. - 1955. Divadlo D 34. Grafika LIBOR FÁRA; foto ZDENĚK TMEJ. /Divadelní program/60/

-,-- CZK / prodáno /

Program divadla D 34; 1955. Režie FRANTIŠEK ŠTĚPÁNEK; grafická úprava LIBOR FÁRA; fotografie ZDENĚK TMEJ. Dvoulist. 210x150


GIRAUDOUX; JEAN: SIEGFRIED ET LE LIMOUSIN. - 1926. Umělecká kožená vazba sign. J. KOPEČEK; dat. 1928. orig. mědiryt DAVID HERMINE.

-,-- CZK / prodáno /

Cres; Paris; 1926. 278 s; orig. mědirytina ve frontispise DAVID HERMINE. Exemplář č. 539/815. Umělecká kožená vazba sign. J. KOPEČEK; datována 1928. 225x175


NOVERRE; JEAN GEORGES: LISTY O TANCI A BALETECH. - 1945. Edice Terpsichora; sv. 12. 249 s.; 8 obr. příloh. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Z francouzštiny přeložil; úvod napsal a poznámkami opatřil Jan Rey. Praha; Družstvo Dílo přátel umění a knihy; 1945. Edice Terpsichora; sv. 12. 249 s.; 8 obr. příloh. Pův. brož. 170x135 OBJEDNÁVKA 6.12.2008 17:55:42



Šíma - GIRAUDOUX; JEAN: ZUZANKA A TICHÝ OCEÁN. - 1927. Ilustrace a obálka JOSEF ŠÍMA; celokožená vazba; Symposion; sv. 25.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil J. Zaorálek. Ilustrace a obálka JOSEF ŠÍMA. Návrh vazby H. DOSTALOVÁ. Praha: Škeřík; 1927. Ed. Symposion; sv. 25. 203 str.; 9 čb. il. v textu a jedna barevná (litografický tisk) na titulu; typografická úprava M. KALÁB. Exemplář 93/800 na papíře Japan Banzay. Pův. zdobená celokožená vazba. 195x152 ...radost z krásného stavu je mírně zkalena drobnou vadou v dolní části titulního listu; kde je ve tvaru a velikosti mince tmavý odstín neznámého původu.


RIMBAUD; JEAN ARTHUR: SRDCE POD KLERIKOU. - 1934. Edice Surrealismu sv. 1. Text: Nezval; Štyrský; typo TOYEN. Ex. 69/200. PRODÁNO / SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Intimity seminaristovy. Předmluva V. Nezval; doslov J. Štyrský. Praha; soukromý tisk v EDICI SURREALISMU; 1934. Edice Surrealismu sv. 1. 26 s.; ve front. vlepená fotografie (reprodukce pův. fotografie portrét J.A. Rimbauda a jeho bratra Frédérica z r. 1866); typo TOYEN; Výtisk č. 69 z celkem vydaných a číslovaných 200 exemplářů. Pův. brož. 246x163 PRODÁNO / SOLD


COCTEAU; JEAN: SVATEBČANÉ NA EIFFELCE. - 1926. Malá edice Odeon sv. 3. Obálka Karel Teige (anonymně). Les Mariés de la tour Eiffel

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Fromek; Malá edice Odeon sv. 3; 400 výtisků; 1926. Přeložili Miloš Hlávka a J. Frejka. 29 s.; obálka KAREL TEIGE (anobymně). Pův. brož. 195x135 S ochranným přebalem z transparentní folie. Spodní okraje listů se stopami dávného kontaktu s vlhkostí (vybledlé; nevýrazné mapky). Povrch obálky od prachu.https://cs.wikipedia.org/wiki/Divadlo_DadaREZARVACE


JOINVILLE; JEAN SIRE DE: ŽIVOT SVATÉHO LUDVÍKA KRÁLE FRANCOUZSKÉHO. - 1917. Úprava a dřevoryty JAROSLAV BENDA. Stará Říše. Dobré dílo sv. 41. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Dobré dílo sv. 41. - Stará Říše na Moravě; Antonín L. Stříž; 1917. Vytiskl F. Obzina ve Vyškově. 224 s.; dřevoryty a úprava JAROSLAV BENDA. Pův. brož. 170x125


GIONO; JEAN: PRELUDIUM PANOVO. - 1930. Atlantis sv. 9. Ex. č. 50 z 50; sgn. lept FRANTIŠKA VIKA; překlad B. Reynek. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil Bohuslav Reynek. Brno; Jan Pojer; 1930; Atlantis svazek 9. 52 s.; původní lept; signovaný a úprava FRANTIŠEK VIK. Exemplář č. 50 z 50 číslovaných na ruč. pap. Zanders. Celkem vydáno 350 výtisků. Pův. brož. 202x125 REZERVACE


ROCHE-MAZON; JEANNE: O POLOVIČNÍM KOHOUTKOVI. - 1962. Korálky sv. 28. Ilustrace ZDENEK SEYDL. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

SEYDL - Z francouzského původního vyd. La Moitié de Jau; přeložil Vladimír Brett. Ilustroval a obálku navrhl ZDENEK SEYDL. Praha; SNDK; 1962. 28 (4) s.; obálka; předsádky; 11 barev. celostr. il.; 2 púlstr. (úvodní a závěrečná); na titulním listě; v tiráži a nakl. značka ZDENEK SEYDL. Pův. šitá brož. 205x140 - Velmi dobrý stav. REZERVACE


Jeanne Moreau, Marcello Mastroianni - DIE NACHT (La Notte), (Noc). - 1961. Illustrierte Film-Bühne.

-,-- CZK / prodáno /

Illustrierte Film-Bühne. Nr. 5884. München, Vereinigte Verlagsgesellschaften Franke & Co, 1964. Film Itálie, Francie. Režie Michelangelo Antonioni. Hrají: Jeanne Moreau, Marcello Mastroianni, Monica Vitti, Bernhard Wicki, Rosy Mazzacurati, Maria Pia Luzi, Umberto Eco, Giorgio Gaslini, Gitt Magrini ... 4 s. Dvoulist. 270x190. Velmi dobře zachováno. /film/program/


Christo and Jeanne-Claude. The Gates Views; The Gates, Central Park, New York City, 1979-2005.

-,-- CZK / prodáno /

Photographs by Wolfgang Volz. Köln, Taschen, 2005. Softcover, 290x230 128 s. https://christojeanneclaude.net/projects/the-gates


La Motte, Jeanne de Valois-Saint-Rémy (1756-1791). Memoires justificatifs de la comtesse de Valois de la Motte. - 1789.

-,-- CZK / prodáno /

Ecrits par elle-même. Londres, nakladatel neznámý, M. DCC. LXXXVIX. 204. s. Dobová polokožená vazba. 210x130 Na předním přídeští heraldické exlibris s Řádem Zlatého rouna, Františka Thun-Hohensteina "EX LIBRIS COM A THVN-HOHENSTEIN TETSCHEN", na rubu titulního listu razítkové heraldické exlibris Thun-Hohensteinské knihovny v Děčíně s textem "Tetschner Bibliothek".https://en.wikipedia.org/wiki/ >>