ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - HUDEČEK


Hudeček - KARLÍKOVÁ; LUDMILA: ANTONÍN HUDEČEK. - 1983. Malá galerie sv. 29.

120 CZK

Praha; Odeon; 1983. Malá galerie sv. 29. 1. vyd.; 82 s. s 46 bar. reproduk.; typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 Kniha v obchodě, dostupná ihned, bez objednání.


Hudeček - HRUBÍN; FRANTIŠEK: NESMÍRNÝ KRÁSNÝ ŽIVOT. - 1949. Obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. České básně. /60/1/

190 CZK

Praha; Borový; 1949. České básně sv. 75. 62 s.; obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 210x140


HALAS; FRANTIŠEK: LADĚNÍ. - 1947. Obálka FRANTIŠEK HUDEČEK.

250 CZK

Praha; Borový; 1947. 2. doplněné vydání. 83 s.; obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 215x135 Velmi dobře zachováno. /antikvariát 0223/


HRUBÍN; FRANTIŠEK: ŘEKA NEZAPOMNĚNÍ. - 1946. Obálka a front. FRANTIŠEK HUDEČEK.

200 CZK

1. vyd. - Praha; Práce; 1946. 61 s.; frontispis a obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. 210x140 /H/Ate0123/


CHALUPECKÝ; JINDŘICH: SMYSL MODERNÍHO UMĚNÍ. - 1944. 1. vyd. Obálka FRANTIŠEK HUDEČEK.

250 CZK

Praha; VO UB; 1944. 1. vyd. 26 s.; obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 220x160 Obálka lehce zašlá. /Ate24/


KOLÁŘ; JIŘÍ: SEDM KANTÁT. - 1945. 1. vyd. Ilustrace FRANTIŠEK HUDEČEK; úprava JAN KOTÍK.

1.200 CZK

1. vyd. - Praha; DD; 1945. 22 s.; kresba na obálce; opakuje se ve frontispise FRANTIŠEK HUDEČEK; úprava JAN KOTÍK. Pův. brož. 220x155 Na zadní s. obálky drobný úlomek z okraje zadní s. obálky; jinak bez závad. /Skupina 42/poesie/ /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/


WEIL; JIŘÍ: VZPOMÍNKY NA JULIA FUČÍKA. - 1947. 1. vyd. Obálka FRANTIŠEK GROSS; il. ve front. FRANTIŠEK HUDEČEK.

950 CZK

1. vyd.. Praha; družstvo Dílo; 1947. Malá řada živých dokumentů sv. 6. 45 s.; portrét Julia Fučíka ve front. FRANTIŠEK HUDEČEK; obálka a grafická úprava FRANTIŠEK GROSS. Pův. brož. 170x125 Online zdroje. Slovník českých nakladatelství 1849–1949 v elektronické podobě.


PETROVÁ, EVA: FRANTIŠEK HUDEČEK. - 1969. Obelisk; edice Situace sv. 2. Obálka J. TÝFA.

250 CZK

1. vyd. Edice Situace sv. 2. - Praha; Obelisk; 1969. 24 s.; il. v textu a 65 vyobr., z nich 4 barevné přílohy; obálka a grafická úprava JOSEF TÝFA. Pův. brož. 230x165 /Ate/


MIKULÁŠEK; OLDŘICH: ORTELY A MILOSTI. - 1970. Ilustrace FRANTIŠEK HUDEČEK. Celokožená vazba. Malá edice poezie. /60/t/

170 CZK

Verše z let 1846 - 1958. Praha; Československý spisovatel; 1970. Malá edice poezie. 128 s.; kresby FRANTIŠEK HUDEČEK. Celokožená vazba. 130x100


EVA TREJTNAROVÁ - HUDEČKOVÁ.

300 CZK

Barevná fotografie. 180x240


HOLUB, MIROSLAV: ACHILLES A ŽELVA. - 1960. Edice Cesty.

80 CZK

Praha, Mladá fronta, 1960. Edice Cesty sv. 20. 1. vyd. 85 s., frontispic FRANTIŠEK HUDEČEK, obálka, vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 175x105 /ate/


Rudolf Deyl; Eduard Cupák; Marie Rosůlková - OLDŘICH DANĚK: SVATBA SŇATKOVÉHO PODVODNÍKA. - Městská divadla pražská 1961.

200 CZK

Divadelní program Městských divadel pražských č. 124. Režie: Václav Hudeček. (12)s., návrh a graf. úprava Jiří Janeček. Hráli: R. Deyl; E. Cupák; M. Rosůlková; L. Lipský; J. Bek ... Pův. sešit. 150x210 /Ate/


CHALUPECKÝ, JINDŘICH: VELIKÁ PŘÍLEŽITOST. - 1946.

400 CZK

Praha, Výtvarný odbor Umělecké besedy, 1946. 35 s., obálka a graf. úprava FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 210x150 Na horním rohu obálky stopa po ohnutí, jinak dobře zachováno. /Ate24/ 


FISCHEROVÁ - NEZVALOVÁ, VLASTA: KOUZELNÁ ŘÍŠE DĚTSVÍ VÍTĚZSLAVA NEZVALA. - 1962.

200 CZK

Praha, SNDK, 1962. 1. vyd. 84 s., ilustroval FRANTIŠEK HUDEČEK. Celopl. vazba s obálkou. 190x205 Obálka je mírně poškozená. /ate/


HRUBÍN, FRANTIŠEK: HIROŠIMA. - 1948.

150 CZK

Praha, Fr. Borový, 1948. České básně sv. 82. 1. vyd. 55 s., obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 215x135 Na zadní straně obálky drobně poškozeno. /Ate24/


WEIL, JIŘÍ: VZPOMÍNKY NA JULIA FUČÍKA. - 1947.

1.200 CZK

Praha, družstvo Dílo, 1947. 1. vyd. Malá řada Živých dokumentů sv. 6. 45 s., obálka a úprava FRANTIŠEK GROSS, portrét Julia Fučíka FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 170x125 /Ant24/


HAUKOVÁ, JIŘINA: CIZÍ POKOJ. - 1946.

590 CZK

Druhá básnická sbírka J. Haukové, od r. 1945 členky Skupiny 42.Básně z let 1943 - 1945. 1. vydání. - Praha, Symposion, 1946. Edice Plejáda sv. 14. 88 s., obálka FRANTIŠEK HUDEČEK, vytiskla knihtiskárna Obzor v Přerově. Pův. brož. 205x135 /kniha v obchodě, koupíte bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/ Slovník české literatury po roce 1945 >> Jiřina Hauková. >>


UMĚNÍ. Ročník XXXIII., č. 1 - 6 komplet./ 1985.

700 CZK

Časopis Ústavu teorie a dějiny umění Československé akademie věd.  Ročník XXXIII., č. 1 - 6 komplet. Praha, Československá akademie věd, 1985. Vedoucí redaktor Josef Krása a Rostislav Švácha. 568 s., úprava Vladimír Bouzek, články, materálie, zprávy, recenze. 6 pův. sešitů. 300x210 Velmi dobře zachováno. /Ate/Mj. obsahuje: L. Hlaváček: Plastiky Jana Baucha; D. Menclová: Hrad Lauf; O. Uhrová: František Hudeček - Chodci; J. Neumann: Ikonologie Santiniho chrámu v Kladrubech; L. Hlaváček: Výtvarná problematika šedesátých let ...


TOLSTOJ, LEV NIKOLAJEVIČ.: RODINNÉ ŠTĚSTÍ. - (1911?).

300 CZK

Praha, Jos. R. Vilímek,(1911?). Slavní autoři literatur světových. Spisy Lva N. Tolstého XII. Z ruského přeložil Jaroslav Janeček. 174 s., ilustrace STANISLAV HUDEČEK. Pův. brož. 180x125 /Ate/ Emanuel Siblík o Rodinném štěstí: "Jako v jiných dílech jeho, slyšíte určité akordy, určitou hudbu, tak i zde k vám stále doléhají zřetelněji nebo zase tišeji zvuky Beethovenovy sonáty quasi una fantasia."


PLAMEN - BÁSNICKÉ PŘÍLOHY 1959 - 1960. Grafická úprava OLDŘICH HLAVSA.

600 CZK

Praha; 1959 - 1960. Grafická úprava OLDŘICH HLAVSA. J. Hora - ilustrace K. Svolinský; V. Nezval - il. F. Hudeček; V. Majakovskij - il. B. Markevič; T. Corbiére - il. F. Tichý; S. K. Neumann - il. J. Kadlec; J.Seifert - il. K. Teissig; V. Nezval - il. I. Urbánek; K. Biebl - il. P. Sukdolák; V. Holan - il. Z. Brdlík; M. Florian - il. V. Tesař; M. Pujmanová - il. V. Menčík; F. Hrubín - il. A. Paderlík; F. Branislav - il. J. Liesler; O. Mikulášek - il....


- HUDEČEK; FRANTIŠEK.

-,-- CZK / prodáno /

Text Eva Petrová. Praha; Obelisk;1969. 28 s. textu + 64 bar. a čb. vyobrazení na přílohách; 6 pérovek v textu.Obálka a graf. úprava J. TÝFA. Pův. brož.


Hudeček - HRUBÍN; FRANTIŠEK: ŘEKA NEZAPOMNĚNÍ. - 1946. Frontispis a obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. 210x140

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Práce; 1946. 61 s.; frontispis a obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. 210x140 /H/


Hudeček - HRUBÍN; FRANTIŠEK: JOBOVA NOC. - 1948. II. vyd.; obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Práce; 1948. II. vyd.; obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. 210x140 PRODÁNO/SOLD


KOVAŘÍK, JAROSLAV; HUDEČEK, PETR: KRAJEM ZAVÁDKY. - 1987.

-,-- CZK / prodáno /

Vyšlo při příležitosti 15. výročí vzniku národopisného souboru písní a tanců "Zavádka" Čejkovice. Praha, Ústav pro kulturně výchovnou činnost, 1987. 202 s. Brož.210x150


HALAS; FRANTIŠEK: BARIKÁDA. - 1945.Kresby FRANTIŠEK HUDEČEK. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Müller; 1945. 28. sv. sbírky Krásná užitková kniha V. Neubetr a synové. 13 s.; kresby FRANTIŠEK HUDEČEK; úprava MÜLLER. Pův. brož. 220x170 REZERVACE


SKUPINA 1942 - - GROSS; HÁK; HUDEČEK; KOTÍK; LHOTÁK; SMETANA; ZÍVR.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Topičův salon; 1943. 8 s.; dvojjazyčný; (Č+D); text: J. Chalupecký a J. Kotalík; seznam vystavených prací s prodejními cenami. 2 volné listy složené napůl. 205x150 První společná výstava.


FIALA; VÁCLAV: ZÁZRAČNÝ KÁMEN. - 1949. 12 litografií: Bouda; Jiřincová; Hudeček; Stretti a jn.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SČUG Hollar; 1949. 18 s. + 12 litografií na přílohách: Cyril Bouda; Václav Fiala; František Hudeček; Ludmila Jiřincová; Milada Kazdová; Jisef Liesler; Václav Mašek; Alois Moravec; Arno Nauman; Viktor Polášek; Vojtěch Sedláček; Viktor Stretti. Pův. brož. 280x210


HALAS; FRANTIŠEK: LADĚNÍ. - 1947. 2. doplněné vydání. Obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1947. 2. doplněné vydání. 83 s.; obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 215x135


ELIOT; T. S.: PUSTÁ ZEMĚ. - 1946. Ilustrace a úprava FRANTIŠEK HUDEČEK.

-,-- CZK / prodáno /

Přel. J. Hauková a J. Chalupecký. Praha; Stýblo; 1946. 56 s. celostr. ilustrace v úvodu a úprava FRANTIŠEK HUDEČEK. Volné nerozřezané archy v pův. ob. 305x220


HRUBÍN; FRANTIŠEK: HIROŠIMA. - 1948. Obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. 1. vyd. Podpis autora. /60/

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Fr. Borový; 1948. České básně sv. 82. 1. vyd. 55 s.; obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. Podpis autora s datem duben 58. Pův. brož. 215x135 Nerozřezáno; na zadní straně obálky hnědé skvrny.


VANĚČEK; ARNOŠT: SVĚTLO V ZÁMKU. - 1945. Obálka; kresby FRANTIŠEK HUDEČEK. /sklad/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; J. Lukasík a M. Ostrava; 1945. 1. vyd. 236 s.; obálka a 10 celostr. kreseb FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 210x145 /sklad/


ŠKVORECKÝ; JOSEF: SEDMIRAMENNÝ SVÍCEN. - 1964. Ilustrace FRANTIŠEK HUDEČEK. Živé knihy. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svaz protifašistických bojovníků; 1964. Živé knihy sv. 53. 129 s.; ilustrace; obálka a vazba FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 Obálka je mírně poškozená.


HRUBÍN; FRANTIŠEK: JOBOVA NOC. - 1945. 1. vyd. Obálka a kresby FRANTIŠEK HUDEČEK.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha; Práce; 1945. Edice Klín. 82 s.; obálka a 6 celostr. ilustrací FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 210x150 Nerozřezáno; velmi dobrý stav!


HUDEČEK; FRANTIŠEK. - 1964. 10 orig. kreseb ke knize J. Škvoreckého Sedmiramenný svícen. /60/

-,-- CZK / prodáno /

10 orig. kreseb pro knihu J. Švoreckého Sedmiramenný svícen. 8 x kresby tuší na 7 kartonech (163x199); 1x návrh titulní dvoustrany; kresba tuší; mont. písmo; karton 330x240; 1x návrh obálky; kresba tuší; tužkou; mont. pap. na kartonu. 330x240 vyobrazení-images


KVART. Sborník poesie a vědy. Ročník 5.; č. 3. - 1947. HUDEČEK; KOTÍK; LHOTÁK; GROSS.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Nakladatelství vědeckých; technických a poučných knih; 1947. Řídí Vít Obrtel. Redakční kruh: J. Grossmann; F. Halas; V. Holan; K. Honzík; F. Hrubín; I. Jelínek; J. Kolář; J. Kotalík; L. Kundera; V. Navrátil; J. Šíma. 129-192 s.; obr. přílohy FR. GROSS: Lidé a město; FR. HUDEČEK: Město v noci; J. KOTÍK: Na terase; K. LHOTÁK: Ohrada zapomenutých věcí. Volné složky v pův. pap. ob. 250x200 Slovník české literatury po roce 1945 - Kvart


JOSEF ŠÍMA. - 1947. 29. (409.) výstava Topičova salonu. Kolář; Holan; Fleischmann; Kotalík; Hudeček; Gross. SEYDL.

-,-- CZK / prodáno /

29. (409.) výstava Topičova salonu od 3. října do 22. října 1947. Katalog k výstavě Josefa Šímy. Redakce Jiří Kotalík. (24) s.; texty: Josef Šíma; Vl. Holan (b); Jří Kolář (b); Ivo Fleischmann; Jiří Kotalík. 4 celostr. reprodukce; jedna púlstr. a dvě celostr. zinkografické reprodukce (HUDEČEK; GROSS; ŠÍMA); celostr. fotogr. portrét J. Šímy. Úprava Z. SEYDL. Pův. brož. 152x118 + Seznam vystavených prací - Jeden volný dvoulist se seznamem 65 prací.


KOLÁŘ; JIŘÍ: SEDM KANTÁT. - 1945. 1. vyd. Ilustrace FRANTIŠEK HUDEČEK; úprava JAN KOTÍK. /Skupina 42/poesie/

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; DD; 1945. 22 s.; kresba na obálce; opakuje se ve frontispise FRANTIŠEK HUDEČEK; úprava JAN KOTÍK. Pův. brož. 220x155 - Velmi dobrý stav!


KOLÁŘ; JIŘÍ: SEDM KANTÁT. - 1945. 1. vyd. Ilustrace FRANTIŠEK HUDEČEK; úprava JAN KOTÍK. /Skupina 42/poesie/

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; DD; 1945. 22 s.; kresba na obálce; opakuje se ve frontispise FRANTIŠEK HUDEČEK; úprava JAN KOTÍK. Pův. brož. 220x155 - Velmi dobrý stav!REZERVACE


HRUBÍN; FRANTIŠEK: NESMÍRNÝ KRÁSNÝ ŽIVOT. - 1947. 1. vyd. České básně. Obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. Podpis autora. /amar/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1947. 1. vyd. České básně sv. 75. 62 s.; obálka FRANTIŠEK HUDEČEK; dedikace s podpisem autora; dat. listopad 1947. Pův. brož. 210x140


FIALA; VÁCLAV: ZÁZRAČNÝ KÁMEN. - 1949. 12 litogr. příl.: Jiřincová; F. Hudeček; C. Bouda; J. Liesler ad. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Hollar; 1949. 18 s.;12 litogr. příl. (Jiřincová; F. Hudeček; C. Bouda; J. Liesler ad.). Pův. brož. 280x210 PRODÁNO/SOLD


HUDEČEK; FRANTIŠEK. NOČNÍ CHODEC. - 1946. Originální dřevoryt; 205x150; grafická příloha v časopise Život. Skupina 42.

-,-- CZK / prodáno /

Originální dřevoryt; 205x150; grafická příloha v časopise Život. Roč. XX.; dvojčíslo 4-5 věnované Skupině 42. S texty mj. J. Chalupeckého; Jiřího Koláře; Jana Hanče; Jiřího Kotalíka; Ivana Blatného; Josefa Kainara a s reprodukcemi prací členů Skupiny 42 (Lhoták; Gross; Hudeček; Jan Kotík; Smetana; Matal; Souček aj.). S. 97-144. Pův. brož. 290x210 Velmi dobrý stav.


KOLÁŘ; JIŘÍ: ÓDY A VARIACE. - 1946. 1. vyd. s dedikací Jiřího Koláře. Ilustrace FRANTIŠEK HUDEČEK; úprava Jindřich Chalupecký. /q/

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. s dedikací Jiřího Koláře '... na památku Jirka'; dat. duben 1946. Praha; družstvo Dílo přátel umění a knihy; v březnu 1946. Edice Knihy Díla; sv. 1. Vytiskla knihtiskárna Obzor v Přerově. 89 s.; dvoubarevný tisk titulního listu; tři celostr. il. a barevná obálka FRANTIŠEK HUDEČEK; grafická úprava Jindřich Chalupecký; na patitulu dedikace Jiřího Koláře. Pův. brož. 215x160 Okraje přebalu místy s drobnými ztrátami. REZERVACE


GROSS; HÁK; HUDEČEK; KOTÍK; LHOTÁK; SMETANA; ZÍVR. - 1943. Katalog 2. výstavy Skupiny 42. Topičův salon 30. VIII. - 19. IX. 1943. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Topičův salon; 1943. Úvodní texty (česky a německy) Jindřich Chalupecký a Jiří Kotalík; seznam vystavených prací (česky a německy) včetně prodejních cen. Dva volné dvoulisty. 215x150 + pozvánka na výstavu adresovaná 'akad. arch. KAREL LODR'; dvoulist 105x150 ...2. výstava Skupiny 42. První výstava v Nové Pace se uskutečnila téhož roku a byla nedlouho po zahájení zakázána. Na listu s něm. textem podpis Fr. Grosse. Důležitý dokument významné umělecké skupiny jejímiž členy byli teoretici umění Jindřich Chalupecký a Jiří Kotalík; básníci Jiří Kolář; Ivan Blatný; Jiřina Hauková; Josef Kainar a...


KAŠPAR, ZDENĚK: ZAHRAJ NĚ, HUDEČKU. - 2006.

-,-- CZK / prodáno /

Valašské tance z rukopisných sběrů Zdeňka Kašpara. Vsetín, Občanské sdružení "Jasénka", 2006. 261 s. Pevná vazba. 305x215 Krásný stav.


Klusák, Vladimír. Slovácké písně s hudeckým doprovodem. - 1952.

-,-- CZK / prodáno /

Lidové písně pro vojenské soubory.1. vyd. Praha: Naše vojsko, 1952. 176 s. Armádní soutěž tvořivosti; sv. 8. Celopl. vazba, přebal (obálka) poškozený.  


FIKAR, LADISLAV: SAMOTÍN. - 1945.

-,-- CZK / prodáno /

6 celostr. il. František Hudeček.1. vyd. - Praha, Mladá fronta, 1945. Edice Boje sv. 6. 96 s., v úvodu báseň S. Ščipačeva, frontispic a 5 celostr. čb. il. FRANTIŠEK HUDEČEK, preludium (celostr. repr. notového zápisu Ilji Hurníka), , obálka a grafická úprava METHOD KALÁB. Pův. brož. 240x160 Na povrchu obálky mírná patina stáří.


HRUBÍN, FRANTIŠEK: JOBOVA NOC. - 1945.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha, Práce, 1945. Edice Klín. 82 s., obálka a 6 celostr. ilustrací FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 210x150 Odlepený blok od obálky. /ant/


KAINAR; JOSEF: NOVÉ MYTHY. - 1946. 1. vyd. Knižnice Lyra sv. 5.

-,-- CZK / prodáno /

Knižnice Lyra sv. 5. Praha; Stýblo; 1946. 1. vyd. 76 s.; celostr. ilustrace František Hudeček. Pův. brož. Na okraji přední ob. natržení; jinak velmi dobře zachováno. REZERVOVÁNO


KUNDERA; MILAN: PTÁKOVINA. - 1969. Vydalo Divadlo Na zábradlí k premieře hry 12. května. /Divadelní programy/60/

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program. Vydalo Divadlo Na zábradlí k premieře hry 12. května. 1969. Režie VÁCLAV HUDEČEK j. h. (8) s. včetně ob.; grafická úprava BORIS SOUKUP. 140x150 REZERVACE (ma)


Arbes, Jakub: Newtonův mozek. - kožená vazba, 1964.

-,-- CZK / prodáno /

Skvosty, sv. 38.Praha, SNKLU, 1964. 137 s., vazba, ilustrace a předsádky František Hudeček. Pův. celokožená vazba. 145x105 Nepoškozený, dobře zachovalý exemplář


HRUBÍN; FRANTIŠEK: HIROŠIMA. - 1948.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora - Praha, Fr. Borový, 1948. České básně sv. 82. 1. vyd. 55 s., obálka FRANTIŠEK HUDEČEK, podpis autora. Pův. brož. 215x135 Nerozřezáno. 


KUNDERA; MILAN: PTÁKOVINA. - 1969. Vydalo Divadlo Na zábradlí k premieře hry 12. května. /Divadelní program/

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program. Vydalo Divadlo Na zábradlí k premieře hry 12. května. 1969. Režie VÁCLAV HUDEČEK j. h. (8) s. včetně ob.; grafická úprava BORIS SOUKUP. 140x150


KVART. - 1945 - 46. Ročník IV. Sborník poesie a vědy. Řídí Vít Obrtel.

-,-- CZK / prodáno /

Sborník poesie a vědy. Řídí Vít Obrtel. Ročník IV. Praha; Stýblo; 1945 - 46. 392 s.; obrazové přílohy (mj. FUNKE; GROSS; HUDEČEK; ŠTYRSKÝ; TOYEN; ŠÍMA; WACHSMAN; ISTLER ...). Volné složky v pěti pův. pap. ob. 240x190


HRUBÍN; FRANTIŠEK: ŘEKA NEZAPOMNĚNÍ. - 1946.

-,-- CZK / prodáno /

Verše z let 1941-44.Dedikace Františka Hrubína Adolfu Zábranskému, podpis a dat. 1946.1. vyd. - Praha; Práce; 1946. Edice Klín. 61 s.; frontispis a obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. 210x140


SČUG HOLLAR. SOUBOR GRAFICKÝCH LISTŮ. - 1956. Litografie členů Hollaru. LHOTÁK; JANEČEK; JIŘINCOVÁ; KOBLIHA; SEYDL

-,-- CZK / prodáno /

1956. Soubor 36 (ze 43) původních litografií 60x85; každá sign.; mj.: C. BOUDA; HUDEČEK; JANEČEK; JIŘINCOVÁ; KOBLIHA; LHOTÁK; MORAVEC; SEDLÁČEK; SEYDL; V. STRETTI; ŠVENGSBÍR; ŠIMÁK; VONDROUŠ; VYSUŠIL. Litografie vytiskl Josef Hrachovec. Textová část na dvoulistu a 36 volných listů v pův. pap. obálce. 155x110


SKUPINA 1942. AKVARELY; KRESBY; GRAFIKA. - 1945. XXXIV. výstava Pošovy galerie. Od 30. srpna do 23. září

-,-- CZK / prodáno /

XXXIV. výstava Pošovy galerie. Od 30. srpna do 23. září 1945. Katalog výstavy. (24) s. včetně obálky; text: Jiří Kolář; Jiří Kotalík; 6 celostr. čb. ilustrací: GROSS; HUDEČEK; JAN KOTÍK; LHOTÁK; SMETANA; SOUČEK; seznamy vystavených prací s cenami. Pův. brož. 210x150


SKUPINA 1942. AKVARELY; KRESBY; GRAFIKA. - 1945. XXXIV. výstava Pošovy galerie. Od 30. srpna do 23. září

-,-- CZK / prodáno /

XXXIV. výstava Pošovy galerie. Od 30. srpna do 23. září 1945. Katalog výstavy. (24) s. včetně obálky; text: Jiří Kolář; Jiří Kotalík; 6 celostr. čb. ilustrací: GROSS; HUDEČEK; JAN KOTÍK; LHOTÁK; SMETANA; SOUČEK; seznamy vystavených prací s cenami. Pův. brož. 210x150


JOSEF ŠÍMA. - Výstava Topičova salonu 1947.

-,-- CZK / prodáno /

Katalog výstavy - 29. (409.) výstava Topičova salonu od 3. října do 22. října 1947. (24) s., text Jiří Kotalík, Ivo Fleischmann, Vl. Holan: Plátno (Josefu Šímovi), Fr. Hudeček: Náčrt k portrétu Josefa Šímy. Na volném dvoulistě seznam vystavených obrazů. Pův. brož. 155x120 Krásný stav!


HAUKOVÁ, JIŘINA: CIZÍ POKOJ. - 1946.

-,-- CZK / prodáno /

Druhá básnická sbírka J. Haukové, od r. 1945 členky Skupiny 42. Básně z let 1943 - 1945. 1. vydání. - Praha, Symposion, 1946. Edice Plejáda sv. 14. 88 s., obálka FRANTIŠEK HUDEČEK, vytiskla knihtiskárna Obzor v Přerově. Pův. brož. 205x135 Slovník české literatury po roce 1945 >> Jiřina Hauková. >>


IVAN VYSKOČIL / VÁCLAV HAVEL: AUTOSTOP. - (1961). Divadlo Na zábradlí. Il.PAVELl FIALA; KAREL NEPRAŠ; /Divadelní programy/60/

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program. Divadlo Na zábradlí; (1961). Text Ivan Vyskočil a Václav Havel; režie Václav Hudeček j. h.; (32) s.; il.PAVELl FIALA; KAREL NEPRAŠ; dvě celostr. fotografie; reklamy. Brož. 145x145 čti! Lenka Jungmannová pro A2 >> OBJEDNÁVKA 6.4.2014 20:20:35


IVAN VYSKOČIL / VÁCLAV HAVEL: AUTOSTOP. - (1961). Divadlo Na zábradlí. Il. PAVEL FIALA; KAREL NEPRAŠ; /Divadelní programy/60/

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program. Divadlo Na zábradlí; (1961). Text Ivan Vyskočil a Václav Havel; režie Václav Hudeček j. h.; (32) s.; ilustrace PAVEL FIALA; KAREL NEPRAŠ; dvě celostr. fotografie; reklamy. Pův. brož. 145x145Archiv A2. Lenka Jungmannová: Ela a Hela stopují po padesáti letech >>


Ripellino, Angelo Maria: Storia della poesia ceca contemporanea. - 1950.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Roma, Le Edizioni D'argo, 1950. 111 s., [17] celostr. čb. reprodukcí na přílohách (Bohumil Kubišta, Emil Filla, Toyen, Karel Teige, František Janoušek, František Hudeček, Kamil Lhoták, Jan Smetana, František Gross, Josef Istler).400 čísl. výtisků., tento ex. č. 26. Um., polokožená vazba, zlatá horní ořízka, zlatá ražba titulu na hřbetě, pův. obálka vev. vzadu. 260x220 Tištěné věnování "Ele a přátelům ze Skupiny 42."  Annalisa Cosentino: Ke zrodu Dějin současné české poezie (1950) Angela M. Ripellina. >>


NEŠLEHOVÁ; MAHULENA: POSELSTVÍ JINÉHO VÝRAZU. - 1997. Pojetí 'informelu' v českém umění 50. a první poloviny 60. let.

-,-- CZK / prodáno /

Pojetí 'informelu' v českém umění 50. a první poloviny 60. let. BASE; ARTetFACT; 1997. 286 s.; text mj.: Boštík; Boudník. Felix; Hudeček; Kantor; Koblasa; Kotík; Kříž; Medek; Tapié; množství barev. a čb. vyobrazení (Balcar; Bělocvětov; Boštík; Boudník; Demartini; Alén Diviš; Bedřich Dlouhý; Grygar; Istler; Koblasa; Jan Kotík; Mikuláš Medek; Ovčáček; Mirvald; Nepraš; Ladislav Novák; Piesen; Sekal; Sýkora ad.); grafická úprava JAN SOLPERA; obsahuje bibliografii; bibliografické odkazy a rejstřík; angl. resumé. Celopl. vazba s obálkou. 320x240 Nepoškozený, čistý exemplář bez známek používání.


AKTUÁLNÍ TENDENCE ČESKÉHO UMĚNÍ / TENDANCES ACTUELLES DE L'ART TCHÉQUE. - 1966. 75 vystavujících umělců.

-,-- CZK / prodáno /

Obrazy; sochy; grafika / Peintures; scluptures; gravures. Praha; září - říjen 1966. Mánes; Nová síň; síň Československého spisovatele; Špálova galerie. Český a franc. text (60) s. (krátký úvod M. Mičko; 75 biogr. a bibl. údajů vystavujících umělců); (74) s. obrazových příloh (75 čb. vyobr.); grafická úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. brož. ... katalog výstavy pořádané Československou sekcí Mezinárodního sdružení výtvarných kritiků (AICA) a Svazem československých výtvarných umělců u příležitosti IX mezinárodního kongresu výtvarných kritiků v Praze. Komisař výstavy: Miroslav Mičko. Výstavní komise: Jindřich Chalupecký; M. Lamač; J. Mašín; B. Mráz; L....


Imaginativní malířství 1930-1950 - katalog, 1964.

-,-- CZK / prodáno /

Katalog výstavy Alšovy jihočes. gal., Hluboká n. V., 1964.Autoři textu Věra Linhartová, František Šmejkal, frontispice Josef Šíma, obálka a typografie Josef Istler. Čb il. v textu a v obr. příloze Josef Šíma, Fr. Muzika, Toyen, Štyrský, Teige, Istler, Sklenář, Tikal ad.Pův. brož. 210x150 Vybledlá, drobná skvrna od vína, jinak velmi dobře zachováno! /ant0125/Výstava obrazů, plastik, kreseb, koláží a fotografií českých surrealistů a dalších vybraných autorů.Bauernfreund Jakub , Gross František, Heisler Jindřich, Hudeček František, Istler Josef, Janoušek František, Koreček Miloš, Kubišta Bohumil, Lacina Bohdan, Makovský Vincenc, Medek Mikuláš, Medková Emila, Muzika...


SLAVÍČEK - Plán úprav malířského ateliéru Antonína Slavíčka s jeho podpisem. / 1899.

-,-- CZK / prodáno /

"Plánek provedené úpravy malířského atelieru v 3tím patře domu č. sep. 646/VII v Praze."Složený list, (po rozložení 370x540 mm). Na první s. rukopisný záznam "Schvaluje se." Magistrat král hlav. města Prahy, dne 5.dubna 1899. Podpis "Za starostu" Reichert. Na vnitřní dvoustranně půdorysný plán 3 patra a dva příčné řezy, opatřeno kolkem "1898 30 Heller", v pravém dolním rohu podpis stavitele Ed. Mindische a podpis Antonína Slavíčka. Antonín Slavíček (1870-1910) se v roce 1895 oženil s Bohumilou Brynychovou, krátce po svatbě si z jejího věna manželé pořídili v Praze nový domov...


KVART Sborník poesie a vědy. Ročník 4. 1945/46. - 1945/46. ŠTYRSKÝ; WACHSMAN; TOYEN; GROSS; LHOTÁK; ŠÍMA; OBRTEL; HONZÍK; TEIGE; BROUK ... /60/

-,-- CZK / prodáno /

Číslo 1 - Praha; B. Stýblo; 1945. Řídí Vít Obrtel. Redakční kruh: F. Halas; V. Holan; K. Honzík; F. Hrubín; J. Kolář; J. Kotalík; V. Navrátil; J. Šíma (od č.5); I. Jelínek (od č. 5); 104 s.; obr. přílohy Z. DVOŘÁK: Plastron; J. FUNKE: Foto; J. JELÍNEK: Zátiší; J. ŠTYRSKÝ: Dar; A. WACHSMAN: Pieta . Volné složky v pův. pap. ob. 250x200 Číslo 2; 1946. 105 - 184 s.; obr. přílohy J. ISTLER: Postava; O. MRKVIČKA: Zápas; J. ŠÍMA: Lidé Deukalionovi; Vláda pitomosti; TOYEN: La Coste . Volné složky v...


D 37 uvádí výstavu československé avantgardy. Dům uměl. prům. 8.-27. května 1937.

-,-- CZK / prodáno /

Pracovní výbor výstavy: E.F. Burian, Miroslav Kouřil, Karel Teige, Jan Vaněk.Praha, Nová edice (O.Jirsák). Vytiskl Čsl. Kompas, Praha. Úprava M. Kouřil. 12 listů včetně obálky. Pův. brož. (dvoulisty spojené ocelovými sponkami), obálka volně. 225x150   Katalog obsahuje: Seznam Čestného výboru výstavy. Úvod podepsaný D37. Seznam vystavených exponátů: knihy, divadelní kostýmy, fotografie, kresby, rukopisné a tištěné partitury, gramofonové desky. 14 sochařských děl, 31 obrazů a kreseb, 23 prací z architektury, 21 děl umělecké fotografie, 11 plakátů. Denně během výstavy proběhla přednáška nebo promítání diapositivů a filmu 16mm, celý seznam "Kalendář podniků na...