ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - Ernst


MAX ERNST. - 1965.

800 CZK

Le Musée de l'Homme suivi de la Pêche au Soleil Levant. Alexandre Iolas Gallery, Paris-New York 1965. 15 reprodukcí z toho 14 bar. Pův. brož. 220x170 Krásný stav.


MASARYK A ŽIDOVSTVÍ. - 1931. Ernst Rychnovsky.

1.500 CZK

Vydal Ernst Rychnovsky. Praha, Mars, 1931. 4°, 332 s., obr. přílohy. Pův. celopl. vazba. - Krásný stav!  Obsáhlý sborník příspěvků na dané téma -  obhajoba L. Hilsnera, vztahy s českými a americkými Židy před 1. světovou válkou, postoje TGM k Židům a sionismu v Československu, návštěva v palestinských kibucech r. 1927 ad.  


SAMHABER, ERNST: JIŽNÍ AMERIKA. - 1941.

180 CZK

Praha, Čin, 1941. Živé vědy sv. 6. Přeložil Karel Strnad. 741 s., 100 čb. obr. příloh a složená mapa. Brož. 220x150 Dobře zachováno.


Kretschmer, Ernst: Körperbau und Charakter. - 1925.

490 CZK

Untersuchungen zum Konstitutionsproblem und zur Lehre von den Temperamenten.Berlin,Verlag von Julius Springer, 1925. 214 s., 41 vyobr. Pův. celopl. vazba. 250x175 Dobře zachováno. /medicina/psychologie/psychiatrie/


DIRING, ERNST: RUDA I. MUŽI, KTEŘÍ TO VYKONALI. - 1927.

200 CZK

Praha, Melantrich, 1927. Ze švédského (dle šestého vydání) přeložil Hugo Kosterka. 199 s., obálka VÁCLAV ČUTTA. Pův. brož. 200x140 /Ate/


CASSIRER, ERNST: FILOSOFIE SYMBOLICKÝCH FOREM. I., II. - 1996.

1.000 CZK

I. Jazyk. Z němčiny přeložil Karel Berka. 302 s.II. Mytické myšlení. Z němčiny přeložil Petr Horák. 299 s. Praha, OIKOYMENH, 1996. 1. vyd. 2 svazky. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 U prvního svazku šmouha na obálce. /Ate/ 


KIESLING; ERNST: WESEN UND TECHNIK DER MALEREI. - 1908.

600 CZK

Ein Handbuch für Künstler und Kunstfreunde. Mit 10 Textabbildungen und 17 Vollbildern. Leipzig; Hiersemann; 1908. 164 s. Pův. celopl. vazba. 240x165 ...Hiersemanns Handbücher; Bd. II.


Štyrský - SOMMER, ERNST: POSELSTVÍ Z GRANADY. - 1937.

450 CZK

Praha, Sfinx, Bohumil Janda, 1937. 5 sv. edice Palma. Přeložil Pavel Eisner. 283 s., obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 215x140 /H/


GRUBE; ERNST J.: ISLÁMSKÉ UMĚNÍ. - 1973. Umění světa. /du/

250 CZK

Praha; Artia; 1973. Umění světa. 201 s.; 105 bar. a 101 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215


KŘENEK; VON ERNST: JONNY SPIELT AUF. - Musik für alle. Nr. 275.

600 CZK

Berlin; Ullstein; (1929 ?) Musik für alle. Nr. 275. 16 s. Pův. brož. 315x230


Ernst May housing estates. Architectural guide ro eight new Frankfort estates 1926 - 1930.

650 CZK

Frankfurt am Main, Fricke, 1988. 44 s., rozkládací plány, fotografie.Pův. brož. 300x210 Drobné natržení spodního okraje hřbetu, jinak bezvadný stav. /1121 antikvariát/   


HANA VÍTOVÁ, RICHARD HÄUSSLER, ERNST VON KLIPSTEIN - DRUHÝ VÝSTŘEL (Der zweite Schuss). - 1943. /3D/

600 CZK

Černobílá, dobová fotografie z filmu Druhý výstřel z r. 1943. Režie: Martin Frič. Hraje: Hana Vítová, Richard Häussler, Ernst von Klipstein. Na rubu razítko Foto - Rosegnal - Prag. 115x160 Slabá stopa po ohnutí (2cm), na rubu stopy od lepidla. /Ate/


HANA VÍTOVÁ, RICHARD HÄUSSLER, ERNST VON KLIPSTEIN - DRUHÝ VÝSTŘEL (Der zweite Schuss). - 1943. /5D/

700 CZK

Černobílá, dobová fotografie z filmu Druhý výstřel z r. 1943, pracovní titul Die Gegner (Soupeři). Režie: Martin Frič. Hraje: Hana Vítová, Richard Häussler, Ernst von Klipstein. Na rubu razítko Prag-film-Rosegnal a nalepený informační leták o filmu. 100x135 Stopa po ohnutí v horním růžku fotografie. /Ate/


SIX PEINTRES SURRÉALISTES / ZES SURREALISTISCHE SCHILDERS. - 9.5. - 18.6.67 exposition Palais des Beaux-Arts; Bruxelles.

300 CZK

9.5. - 18.6.67 exposition (Palais des Beaux-Arts). Bruxelles; 1967. Nestr. (74) s. včetně ob.; text Jean Dypréau; četné čb. vyobr.: SALVADOR DALI; PAUL DELVAUX; MAX ERNST; RENÉ MAGRITTE; JOAN MIRO; YVES TANGUY. Pův. brož. 227x227


INDISCHE BAUKUNST. Orbis Pictus Band 1. - (1920).

280 CZK

Berlin, Ernst Wasmuth, (1920). Orbis Pictus Band 1. 16 s. text německy, 48 s. čb. obr. příloh. Pův. pap. vazba. 255x185 Velmi dobře zachováno. /Ate24/


EINSTEIN, CARL: AFRIKANISCHE PLASTIK. - Orbis Pictus Band 7. (1920).

650 CZK

Berlin, Ernst Wasmuth, (1920). Orbis Pictus Band 7. 29 s. text německy, 48 s. čb. obr. příloh. Pův. pap. vazba. 255x185 Velmi dobře zachováno. /Ate24/


HRDINA PIPIN / PIPIN DER KURZE. - 1934.

90 CZK

Bio-program. Praha, Schulz, 1934. Scénář: Georg Zoch. Hrají: Heinz Rühmann, Hans Junkermann, Hilde Hildebrand, Ernst Behmer, Arthur Reppert, Hermann Picha, Günther Ballier ... Hlubotisk. 4 s. 230x130 Stopy po přeložení, 1 cm natrženo.


UNTER DUNKLEN TANNEN (DIE DREI UM CHRISTINE). - 1936. Illustrierter Film-Anzeiger. Nr. 374.

190 CZK

Prag, M. Schulz, 1936. Režie Hans Deppe. Hrají: Ernst Behmer, Hans Söhnker, Maria Andergast, Elise Aulinger ... 8 s. Složený arch. 225x145.  Výborný stav. /Bioprogramy/  


ŠRÁMEK; FRÁŇA: FLAMMEN. - 1913. Deutsche Übertragung von Otto Pick. /sklad/

1.200 CZK

Deutsche Übertragung von Otto Pick. Leipzig; Ernst Rowohlt Verlag; 1913. 140 s.; předmluva Hermann Bahr. Pův. brož. 200x135 - Erste deutsche Ausgabe. Překlad šesti Šrámkových povídek. Drobně opotřebeno na obou koncích hřbetu. /atčk26/


100 MEISTERCHORÄLE.

400 CZK

Zum Studium und zur gottesdienstlichen Anwendung. Ausgewählt und herausgegeben von Ernst H. Wolfram.Noty. Liepzig, C. F. Peters. 67 s. Polopl. vazba 200x280 Velmi dobře zachováno. /H/


DIE WUNDERSCHÖNE GALATHEE. - Ill-Film Programm. - 1950.

90 CZK

Ill-Film Programm. Nr. 378. Wien, 1950. Film Německo. Režie Rolf Meyer. Hrají: Hannelore Schroth, Viktor de Kowa, Ernst Waldow, Erna Sellmer, Margarete Haagen, Franz Schafheitlin, Hans Schwarz Jr., Werner Stock, Gisela Schmidting, Edda Seippel  ... 4 s. Dvoulist. 210x150. Dobře zachováno. /film/program/


TAJEMSTVÍ STARÉHO DOMU. - 1936. Bio-program v obrazech, č. 584.

190 CZK

Bio-program v obrazech, číslo 584. Praha, Schulz, 1936. Režie Rudolf van der Noss. Hrají: Magda Schneider, Wolf Albach-Retty, Kurt Vespermann, Ernst Waldow, Grethe Weiser ... Hlubotisk. Složený arch (8 s.) 230x145 Na zadní straně utržený roh (viz. foto) jinak dobře zachováno. /film/program/


MEIN FREUND, DER NICHT NEIN SAGEN KANN. - 1949. Illustrierter Film-Kurier.

120 CZK

Illustrierter Film-Kurier. Nr. 745. Wien, P. Heil, 1949. Film Rakousko. Režie Alfred Stöger. Hrají: Josef Meinrad, Susi Nicoletti, Elfriede Ott, Hugo Gottschlich, Franz Böheim, Ulrich Bettac, Helli Servi, Ernst Waldbrunn, Willi Hufnagel, Ferdinand Mayerhofer, Senta Wengraf ... 4 s. Dvoulist. 210x150. Velmi dobře zachováno. /film/program/


TAUSEND MELODIEN. - 1956. Unser Hausprogramm.

120 CZK

Unser Hausprogramm. 1956. Film Západní Německo. Režie Hans Deppe. Hrají: Martin Benrath, Ernst Waldow, Helmuth Schneider, Gardy Granass, Horst Gentzen, Michael Chevalier, Herbert Hübner, Erich Fiedler, Bibi Johns, Heli Finkenzeller, Paul Henckels, Anneliese Würtz ... 4 s. Dvoulist. 280x210 Dobře zachováno. /film/program/


DER TEUFEL FÜHRT REGIE. - 1951. Illustrierter Film-Kurier.

120 CZK

Illustrierter Film-Kurier. Nr. 961. Wien, N. Freund, 1951. Film Západní Německo / Rakousko. Režie Kurt Meisel. Hrají: Fritz Muliar, Kurt Meisel, Margot Hielscher, Paul Hörbiger, Karl Skraup, Leopold Rudolf, Franz Böheim, Ernst Waldbrunn, Karl Günther ... 4 s. Dvoulist. 210x150. Velmi dobře zachováno, u okraje dvakrát perforováno. /film/program/


Pacini, Paul. Formes et magie. - 1962.

3.900 CZK

Exposition de sculptures. Organisée par Cérès Franco dans le cadre du Bowling de Paris, Du 1er décembre(1962)-3 janvier 1963. Nestr. (72) s., 45 čb. vyobr.: Picasso, Richier, Laurens, Arp, Ernst, César, Martin, Chavignier, Haber, Jacobsen, Diourka, Berrocal, Guadagnucci, Bloc, Penalba, Ebling, Philolaos, Guino, Camargo, Sansegundo, Andréou, Spiteris, Subirachs, Miller, Lipsi, Clavé, Simossi, Féraud, Brener, Vafiadis, Metcalf, Dodeigne, Schöffer, Schnabel, Gilioli, Di Teana, Viseux, Boussac, Geissler, Szabo, Bury, Takis, Jonas, Poncet. V úvodu tištěný rukopis Jean Cocteau.Pův. brož. 180x130 Vzácný katalog. /zbr/


Bauer, Konrad F. Wie eine Buchdruckschrift entsteht. - (1933).

850 CZK

Frankfurt am Main, Bauersche Giesserei, (kol. 1933). 20 s., 22 převážně fotogr. vyobrazení, dvoubarevný tisk. Sazba tisku byla provedena písmem „Beton“ ze slévárny Bauer ve Frankfurtu nad Mohanem. Fotografie a tiskové štočky byly vyrobeny v grafickém institutu Cheri téže společnosti. Celkový grafický návrh vytvořil Heinrich Jost z Frankfurtu nad Mohanem.Pův. brož. 253x190 Firemní tisk slévárny písma založené v roce 1837. Ve firmě  působili renomovaní tvůrci písma Lucian Bernhard, Konrad Friedrich Bauer, Walter Baum, Heinrich Jost, Imre Reiner, Friedrich Hermann Ernst Schneidler, Emil Rudolf Weiß a Heinrich Wieynck.  / typografie, polygrafie.https://de.wikipedia.org/wiki/Bauersche_Gie%C3%9Fereihttp://drukwerkindemarge.org/techniek/documentatie/https://circuitousroot.com/artifice/letters/press/typemaking/literature/patrix-cutting/index.html


Internationale Kunstausstellung des Sonderbundes Westdeutscher Kunstfreunde und Künstler zu Cöln, 1912. - reprint z r. 1962.

750 CZK

Sonderbund Westdeutscher Kunstfreunde und Künstler. Cöln a. Rhein, M. Dumont Schauberg.104 s., 65 čb. vyobr. a reklamní část na XXXVIII s., soupis vystavený prací, mj.: Van Gogh, Cézanne, Gaugin, Schiele, Signac, Bonnard, Derain, Denis, Braque, Picasso, Kandinskij, Pechstein, Klee, Kokoschka, Macke, Marc, Matisse, Munch, Nolde.Vystavený soubor "Österreich" obsahuje také díla šesti českých umělců: Emil Filla, Bohumil Kubišta, Antonín Procházka, Willi Nowak, Vinzenz Beneš a Ernst Ascher.Pův. celopl. vazba. 160x120 Velmi dobře zachováno. Photomechanischer Nachdruck für das Wallraf-Richartz-Museum aus Anlas seiner Gedächtnis-ausstellung "Europäische Kunst 1912" - Köln 1962Mezinárodní výstava 650 prací...


Ernst - MAX ERNST. - 1950. Textes de Joe Bousquet et Michel Tapié.

-,-- CZK / prodáno /

Textes de Joe Bousquet et Michel Tapié. Paris; René Drouin; 1950. 61 s. text a 11 čb. celostránkových; dokonalým litografickým tiskem provedených reprodukcí; na příloze (pěti listech křídového papíru) je 10 čb. reprodukcí; jedna reprodukce je montovaná v textu. Pův. brož. 275x187 ...hřbet je podél v hranách popraskaný a jeho spodní (20mm) a horní část (5mm) utrženy; okraj přední obálky odřený a horní růžek (5mm) utržen. Na přední obálce několik šedomodrých flíčků (akvarel). Stránky bloku bez nečistot a poškození.


ERNST; MAX: PARAMÝTY. - 1970.

-,-- CZK / prodáno /

Básně a koláže. Z něm. Paramythen přel. Dalibor Kozel. Doslov 'Ariadnina nit' Ludvík Kundera. Most; Dialog; 1970. Nestr. (24) s.; ilustrace M. ERNST; obálka VÁCLAV DANEŠ. Pův. brož. 4° ...osm básní a osm koláží.


COLLIN, ERNST: UTAHOVÁK. - 1925.

-,-- CZK / prodáno /

Knížka rozhovorů mezi estetickým knihomilem a jeho knihařem na ostro kovaným. Praha, Arthur Novák,1925. Knihy o knihách sv. 1. Přeložil Arthur Novák. 52 s. Pův. polopl. vazba s obálkou. 180x125 Vlepené ex libris Františka Dvořáka.


PETROVÁ, EVA: MAX ERNST. - 1965.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, SNKLU, 1965. Současné světové umění sv. 19. 1. vyd. 67 s. a 63 čb. a 8 bar. příloh, obálka a úprava LIBOR FÁRA. Brož. 180x155 Velmi dobře zachováno. /ant/


JANDL, ERNST: MLETPANTEM. - 1989.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Edice Plamen. - Praha, Odeon, 1989. Edice Plamen sv. 110. Přeložili Josef Hiršal a Bohumila Grögerová. 235 s., typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Pův. pap. vazba s obálkou. 195x120 Krásný stav.


GLAESER; ERNST: MÍR - 1931.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; J. Hokr; 1931. Edice Přelom sv. 4. Přeložil Václav Renč. 386 s. Polopl. vazba. 180x120


ERNST; MAX: LA FEMME 100 TETÉS. - 1962.

-,-- CZK / prodáno /

Anweisung fur den Leser von Andre Breton. Berlin; Gerhardt Verlag; 1962. Nestr. cca 220 s.; celostr. koláže tištěny po jedné straně. Pův. brož.; kniha uložena do černého pap. pouzdra. 250x190 ... La Femme 100 Tetés erschien zuerst 1929 in Paris bei Editions du Carrefour; ihr verleger war Pierre Levy; herausgeber der zeitschrift 'Bifur'. Die auflage war in wenigen wochen vergriffen. Eine zweite französiche ausgabe erschien 1956 in Paris in verlag L'Oeil. Dieses werk erscheint in seiner deutschen erstausgabe als fünfte publikation des gerhardt verlages berlin in einer auflage von 4000...


Cassirer, Ernst: Esej o človeku. - 1977.

-,-- CZK / prodáno /

Z angl. orig. An Essay on Man, přeložil Jozef Piaček. Predslov napísal František Novosad. 1. vyd. Bratislava, Pravda, 1977. 386, [1] s. Filozofické odkazy. Súčasná nemarxistická filozofia. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x135Dobře zachováno!


FISCHER; ERNST: PROBLÉMY MLADÉ GENERACE. - 1965. 236 s.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Mladá fronta; 1965.


LESSING; GOTTHOLD EPHRAIM: ERNST A FALK. - 1913.

-,-- CZK / prodáno /

Rozhovory pro zednáře. Praha; nákl. vlastním v komisi firmy Taussig a Taussig; 1913. Zčeštil Karol Warski. 59 s. Pův. brož. 195x130


KRIS; ERNST: PSYCHOANALYTIC EXPLORATIONS IN ART. - 1964.

-,-- CZK / prodáno /

New York; Schocken Books; 1964. 358 s.; 79 il.; bibliografie (s. 319-343); index. Pův. brož. 200x135


VOZNĚSENSKIJ; ANDREJ: ACHILLOVO SRDCE. - 1968. Kresby ERNST NĚIZVĚSTNYJ. / Poezie/60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svět sovětů; 1968. 1. vyd. Přeložil Václav Daněk. 139 s.; kresby ERNST NĚIZVĚSTNYJ; úprava JIŘÍ SVOBODA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x110 /poezie


ERNST; MAX: UNE SEMAINE DE BONTÉ. - 1963. /q/

-,-- CZK / prodáno /

Die Weisse Woche. Ein Bilderbuch Von Güte; Liebe Und Menschlichkeit. Berlin; Gerhardt Verlag; 1963. Nestr. cca 200 s.; celostr. koláže tištěny po jedné straně. Pův. brož.; obálka chráněná průhledným plast. přebalem; kniha uložena do černého pap. pouzdra. 275x210 ...Une semaine de bonté ou les sept éléments capitaux erschien zuerst 1934 in Paris bei Editions Jeanne Bucher. Dieses werk erscheint in seiner deutschen erstausgabe als achte publikation des gerhardt verlages berlin in einer auflage von 2000 exemplaren. Die zwischentitel sowie der deutsche gesamttitel wurden vom autor übersetzt oder neu gefasst. Die...


CURTIUS, ERNST ROBERT: EVROPSKÁ LITERATURA A LATINSKÝ STŘEDOVĚK. - 1998.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Triáda, 1998. Paprsek. Předmluvu k 1. českému vydání napsal Václav Havel. Přeložili J. Pelán, J. Stromšík, I. Zachová. 740 s. Celopl. vazba s obálkou. 240x170 Velmi dobře zachováno. /Ate/


ULLMANN; ERNST: SVĚT GOTICKÉ KATEDRÁLY. - 1987. /gotika/architektura/t/

-,-- CZK / prodáno /

Z německého originálu přeložila Milada Kouřimská. Vyd. 1. Praha; Vyšehrad; 1987. 169 s.; 60 s. obrazových příloh. Obsahuje bibliografii a rejstřík. Celopl. vazba s obálkou. 240x170


GOMBRICH; ERNST HANS: PŘÍBĚH UMĚNÍ. - 1992. Obálka KAROLÍNA KOTLÁŘOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1992. Přeložila Miroslava Tůmová. 558 s.; obálka a úprava KAROLÍNA KOTLÁŘOVÁ. Brož. 245x170 Velmi dobře zachováno.


FISCHER; ERNST: ODCIZENÍ; DEKADENCE; REALISMUS. - 1963. 1. vyd. Otázky a názory sv.49. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1963. Otázky a názory sv. 49. 1. vyd. 100 s.; obálka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x110


Burian - JOHANN; ALFRED ERNST: SMRT V HOUŠTINÁCH. - 1944. Obálka ZDENĚK BURIAN

-,-- CZK / prodáno /

Román z cesty Afrikou. Z němčiny přeložil Vilém Veverka. 2. vyd.. Praha; Julius Albert; 1944. Vytiskli Müller a spol. v Turnově. Albertovy cestopisy sv. 2. 227 s.; obálka ZDENĚK BURIAN. Pův. brož. 250x170 Obálka místy odřená; bez ztráty pap.


KUBÍN - Bredt, Ernst Wilhelm: Alfred Kubin. Mit 63 Abbildungen. - 1. vyd. 1922.

-,-- CZK / prodáno /

München, Hugo Schmidt, 1922. 119 s. včetně 63 čb. vyobr. Obsahuje soupis litografií A. Kubína od roku 1913 do r. 1921. Pův. pap. vazba. 190x140 Zažloutlé skvrny na předsádkovém pap., přírustkový záznam předchozího majitele, malíře Jiřího Běhounka, vloženy výstřižky k A.K. z různých zdrojů.


ELUARD; PAUL: VÝBOR BÁSNÍ. - 1946. Ob. K. TEIGE; il. M. ERNST; P. PICASSO; M. RAY; J. ŠTYRSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Red. Jindřich Heisler. Praha; Fromek (Odeon); 1946. 150 s.; fotomont. obálka K. TEIGE; il. M. ERNST; P. PICASSO; M. RAY; J. ŠTYRSKÝ. Původní brož. 180x130 Dobře zachováno, čistý nepoškozený exemplář.


SOMMER; ERNST: POSELSTVÍ Z GRANADY. - 1937. Obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Typo ST. KOHOUT.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Sfinx; B. Janda; 1937. 283 s. Pův. brož. 218x141


FISCHER; ERNST: KAFKA; MUSIL; KRAUS. - 1965. Otázky a názory sv. 58. Obálka MIROSLAV MÁŠA. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Otázky a názory sv. 58. - Praha; Československý spisovatel; 1965. 1. vyd. Přeložil Alexej Kusák. 160 s.; obálka MIROSLAV MÁŠA. Pův. brož. 195x105 - Dobře zachováno.


EMA DESTINNOVÁ. SALOME. - 1906. Atelier Ernst Schneider; Berlin; N.W. 7. Portrét v titulní roli Salome; r. 1906. 320x190

-,-- CZK / prodáno /

Ema Destinnová - portrét v titulní roli Salome; r. 1906; značeno na rubu atelier Ernst Schneider; Berlin; N.W. 7. 320x190 - Reprodukováno v knize V. Holzknecht / B. Trita: Ema Destinnová. Praha; Panton; 1981. Kousek levého spodního rúžku na kartonu (mimo vyobr.) ulomený.


FISCHER; ERNST: KAFKA; MUSIL; KRAUS. - 1965. Otázky a názory sv. 58. Obálka MIROSLAV MÁŠA. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Otázky a názory sv. 58. - Praha; Československý spisovatel; 1965. 1. vyd. Přeložil Alexej Kusák. 160 s.; obálka MIROSLAV MÁŠA. Pův. brož. 195x105 - Velmi dobrý stav.


Tichý - TICHO. CHIRICO - ELUARD - ERNST - JAMES - YOUNG. - 1946. Orig. suchá jehla (67x65) FRANTIŠEK TICHÝ. Soukromý tisk edice Srpen. /poesie/Tichý/

-,-- CZK / prodáno /

Orig. suchá jehla FRANTIŠEK TICHÝ - Výbor z poesie Giorgia de Chirica; Paula Eluarda; Maxe Ernsta; Edwarda Jamesa a Edwarda Younga. Přeložil Josef Strnadel. Suchou jehlou vyzdobil FRANTIŠEK TICHÝ. Soukromý tisk edice Srpen. V prosinci 1946. Vytiskla Státní tiskárna v Praze. 44 s.; orig. suchá jehla (67 x 65) FRANTIŠEK TICHÝ; upravil ANTONÍN STRNADEL. 250 výtisků. Celopl. vazba; obálka vpředu vevazána. 175x125 FRANTIŠEK TICHÝ - výběr


TITANIC. - 1943. Illustrierte Film-Bühne.

-,-- CZK / prodáno /

Illustrierte Film-Bühne. Nr. 2833. München, 1943. Film Německo. Režie Werner Klingler, Herbert Selpin. Hrají: Sybille Schmitz, Hans Nielsen, Ernst Fritz Fürbringer, Otto Wernicke, Theodor Loos, Georg H. Schnell, Claude Farell, Ernst Stahl-Nachbaur ... 4 s. Dvoulist. 270x190. Spodním okraj drobně natržen, v přeložení natrženo, u okraje dvakrát perforováno. /film/program/


BERTELÉ, RENÉ: HENRI MICHAUX. - 1966.

-,-- CZK / prodáno /

France, Editions Pierre Seghers, 1966. Poètes d'Aujourd'hui 5. 223 s. Pův. brož. 160x135 Henri Michaux - Max Ernst - Jacques Prévert - Collection of René Bertelé - Collection of Bernard Loliée.  >>


Kokoschka - OSKAR KOKOSCHKA: DAS KONZERT. Variationen über ein Thema. - 1988.

-,-- CZK / prodáno /

Hommage a Kamilla Swoboda. Salzburg; Galerie Welz; 1988. 67 s., text Otto Benesch, Hanz Tietze, Max Dvořák, Edwin Lachnit, Ernst H. Gombrich, Johann Winkler. Reinhold Graf Bethusy-Huc, 44 portrétních a dokumentárních fotografií, reprodukcí kreseb. Pův. brož. 220x195 Velmi dobře zachováno.


KDYŽ HVĚZDY SVÍTÍ. - 1938. Bio-program v obrazech, č. 581.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 581. Praha, Schulz, 1938. Režie Hans H. Zerlett. Hrají: La Jana, Vera Bergman, Ernst Fritz Fürbringer, Max Schmeling, Anny Ondráková, Paul Verhoeven, Rose Rauch, Karel Štěpánek, Lil Dagover ... Hlubotisk. Složený arch (8 s.) 230x140. Velmi dobře zachováno. /film/program/


ES LEUCHTEN DIE STERNE / KDYŽ HVĚZDY SVÍTÍ. - Ill. Lichtspiel-Programm. Nr. 581. 1938.

-,-- CZK / prodáno /

Ill. Lichtspiel-Programm. Nr. 581. Praha, Schulz, 1938. Režie Hans H. Zerlett. Hrají: La Jana, Vera Bergman, Ernst Fritz Fürbringer, Max Schmeling, Anny Ondráková, Paul Verhoeven, Rose Rauch, Karel Štěpánek, Lil Dagover ... Hlubotisk. Složený arch (8 s.) 230x140. Velmi dobře zachováno. /film/program/


DER BRAVE SOLDAT SCHWEJK (Dobrý voják Švejk). - 1960. Illustrierte Film-Bühne.

-,-- CZK / prodáno /

Illustrierte Film-Bühne. Nr. 05415. München, Vereinigte Verlagsgesellschaften Franke & Co, 1960. Film Německo. Režie Axel von Ambesser. Předloha: Jaroslav Hašek. Hrají:  Heinz Rühmann, Ernst Stankovski, Erika von Thellmann, Senta Berger, Fritz Imhoff, Michael Janisch, Jane Tilden, Fritz Muliar, Fritz Eckhardt ... 8 s. Dvoulisty. 270x190. Dobře zachováno, stopa po přeložení. /film/program/


WARSCHAUER; FRANK: PRAG HEUTE. - 1937. Il. A. HOFFMEISTER; V. RADA; E. WEISS. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Prag; Verlag Orbis; 1937. Unter Mitarbeit von Marguerite Gilberte Douhaerdt; Paul Eisner; Otokar Fischer; Willy Haas; A.I. Patzaková; Ernst Renaud. Zeichnungen von Adolf Hoffmeister; Vlastimil Rada; Emil Weiss; Ludwig Wronkow. 110 s.; čb. ilustrace a 12 fotogr. vyobrazení na přílohách; obálka anonymně. Pův. brož. 215x155 PRODÁNO/SOLD


FINANCE PANA VELKOVÉVODY / DIE FINANZEN DES GROSSHERZOGS. - Filmový program 1934.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový program. Praha, "Rodina", 1934. Režie Gustaf Gründgens. Hrají: Heinz Rühmann, Fritz Alberti, Theo Lingen, Viktor de Kowa, Hans Stiebner, Paul Henckels, Wolfgang von Schwindt, Genia Nikolaieva, Ernst Rotmund, Hilde Weissner ... 4. s. Dvoulist, hlubotisk. 200x130 Velmi dobře zachováno. /film/program/


ANTHOLOGIE DU LIVRE ILLUSTRÉ - 1946. Albert Skira. Poloperg. vazba sign. BLAŽEK. /kožená vazba/

-,-- CZK / prodáno /

PAR LES PEINTRES ET SCULPTEURS DE L'ÉCOLE DE PARIS. Genéve; Éditions Albert Skira; nedat. (1946). XXIII +119 s.; text: Claude Roger-Marx; Henri Matisse a Albert Skira; 7 ilustrací v textu a 91 na přílohách mj.: CHAGALL; DALI; ERNST; MIRO; PICASSO.. ; il. na obálce (vevázána) HENRI MATISSE. Polopergamenová vazba se zlacenou ražbou titulu na hřbetě; signovaná BLAŽEK. 205x150


HALÍK,T.: PRŮVODCE PO OKOLÍ KRÁLOVÉDVORSKÉM. - 1929.

-,-- CZK / prodáno /

Kuks, Betlém, Dvůr Králové n. L., Labská přehrada v Tešnově, Bílá Třemešná, Zvičina, Miletín, Hořice a Bělohrad. Dvůr Králové n. L., za pomoci spolupracovníků uvedených v jednotlivých Průvodcích a Klubu čsl. turistů, 1929. (112) s. se seznamem turistických cest a mapkou. Pův. brož. 170x120 Šporkovský badatel a sběratel JUDr. Ernst Back >>


JEAN; MARCEL: DIE GESCHICHTE DES SURREALISMUS. - 1961. /du/

-,-- CZK / prodáno /

JEAN; MARCEL: DIE GESCHICHTE DES SURREALISMUS.Köln; DuMont; 1961. 380 s.; 36 barevných celostr. vyobr. a velké množství (téměř na každé s.) čb. reprodukcí a dokument. fotografií. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x215 Obálka na dvou místech natržená a podlepená; používáním místy drobně sedřená. Arp; Boccioni; Brauner; de Chirico; Dali; Duchamp; Ernst; Giacometti; Klee; Lam; Magritte; Matta; Miro; Picabia; Picasso; Man Ray; Tanguy; Taeuber-Arp; Villon ad.


STRUCK; HERMANN: DIE KUNST DES RADIERENS. - 1923. Orig. grafické přílohy: LIEBERMANN; STRUCK; KOKOSCHKA; BARLACH.

-,-- CZK / prodáno /

Ein Handbuch von Hermann Struck. 4 orig. grafické přílohy: MAX LIEBERMANN - 'Eislauf'; Radierung/lept; HERMANN STRUCK - 'Portrait Marc Chagall'; Radierung/lept; OSKAR KOKOSCHKA - 'Mädchenbildnis'; Lithographie; ERNST BARLACH - 'Aus der Walpurgisnacht'; Holzschnitt/dřevoryt. Berlin; Paul Cassierer; 1923. 331 s.; řada vyobr. v textu (CORINTH; GROSZ; GEIGER; HOFER; HECKEL; KLINGER; KOLLWITZ; LAURENCIN; LIEBERMANN; MUNCH; ORLIK; PASCIN; PECHSTEIN; SLEVOGT; PENNELL; ROPS; VLAMINCK ...) a 4 orig. grafické přílohy; před každou přílohou hedvábný papír se jménem autora; názvem a technikou grafické přílohy. Pův. celopl. vazba se zlatou ražbou. 255x195 ...velmi dobrý stav! Very...


Anna Pawlowa. - Berlin, Bruno Cassirer 1913.

-,-- CZK / prodáno /

Berlin, Bruno Cassirer 1913. 43 s., texty Oscar Bie, Paul Barchan, Max Osborn a Anna Pawlowa, ilustrace Leo Baxt, Robert Leonard, Ernst Oppler, Ceroff, Claire Avery, 6 celostr. fotografií a četné fotogr. viněty. Pův. kartonová vazba s kresbou na přední desce Maxe Slevogta, která vlivem použité technologie již téměř zmizela, stejně jako u všech exemplářů, které se ve světě dají vidět. Kniha nepoškozená, v krásném stavu! /balet/tanec/ She was a principal artist of the Imperial Russian Ballet and the Ballets Russes of Sergei Diaghilev. https://en.wikipedia.org/wiki/Anna_Pavlova  


MEZINÁRODNÍ SURREALISMUS. - 1947. Sborník k výstavě od 4. listopadu do 3. prosince. Breton; B. Péret; H. Arp.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Topičův salon; 1947. Sborník textů A. Bretona; B. Péreta; H. Arpa v překladech J. Heislera; Vr. Effenbergera; L. Kundery; K. Teigeho a V. Smetanové k výstavě od 4. listopadu do 3. prosince 1947. Text Karel Teige. Grafická úprava Z. Seydl. Nestránkováno (46 s. z toho 10 s. obr. příloh) Pův. brož. 155x115 + MEZINÁRODNÍ SURREALISSMUS. 30. (410.) výstava Topičova salonu. (8) s. Seznam vystavených prací; 55 položek dvaceti autorů: Baskine; Bellmer; Bouvet; Brauner; Brielle; Donati; Ernst; Herold; Jean; Kiesler; Kujawski; Lam; Matta; Miró; Riopelle; Serpan; Tanguy; Toyen; Trouille; Younane....


ZVĚROKRUH 2. - 1930. Měsíčník soudobého umění. Nezval; Toyen; Štyrský; Breton; Surrealismus.

-,-- CZK / prodáno /

Měsíčník soudobého umění; rediguje Vítězslav Nezval. Prosinec 1930. Praha; Ústřední studentské knihkupectví a nakladatelství; 1930. 1. ročník; číslo 2. 49 - 96 s.; texty: André Breton - Druhý manifest surrealismu; Tristan Tzara - Člověk aproximativní; Breton a Eluard - Poznámky o poesii; Bohuslav Brouk; Adolf Hoffmeister; Piere Unik; Nezval; Lorca; Guillén; Marx; Engels; Salinas; Mallarmé ad.; vyobrazení: MAX ERNST; ŠTYRSKÝ; TOYEN; DESNOS; MAN RAY; dětské kresby; fotografie. Pův. brož. Dobrý stav! ...v úvodníku k tomuto druhému číslu Nezval seznamuje čtenáře Zvěrokruhu: 'věnuji tentokráte takřka všecko místo tomu surréalismu' a v...


ZVĚROKRUH 1 a 2. - 1930. Two numbers (all published).. Nezval; Toyen; Štyrský; Breton; Surrealismus. /q/

-,-- CZK / prodáno /

Roč. I; číslo 1; číslo 2. Komplet; víc nevyšlo.Měsíčník soudobého umění; rediguje Vítězslav Nezval. Praha; Ústřední studentské knihkupectví a nakladatelství; 1930. 96 s.; texty mj.: André Breton - Druhý manifest surrealismu; Tristan Tzara - Člověk aproximativní; Breton a Eluard - Poznámky o poesii; Bohuslav Brouk; Adolf Hoffmeister; Piere Unik; Nezval; Lorca; Guillén; Marx; Engels; Salinas; Mallarmé; Karel Teige ad.; vyobrazení: MAX ERNST; ŠTYRSKÝ; TOYEN; DESNOS; MAN RAY; dětské kresby; fotografie. Pův. brož. 300x213 Číslo 2 - Velmi dobrý stav; bez známek používání. Číslo 1 - stopa po přeložení horního růžku;...


Celnik Rousseau : malířův ztracený ráj : průvodce výstavou = Douanier Rousseau : painter's paradise lost / exhibition guide, Kristýna Brožová.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Národní galerie, 2016. 135 s., bar. ilustace. Pův. brož. 270x210 Nepoškozená.Catalog accompanies the exhibition held at the Národní galerie v Praze, September 15, 2016-January 15, 2017.Průvodce výstavou legendárního francouzského naivisty Henriho Rousseaua (1844-1910) sleduje jednotlivá témata autorovy tvorby. První z úvodních textů pojednává o životě umělce a jeho přátelích a druhý se snaží nastínit jeho reflexi v českém prostředí. Krátké a srozumitelné anotace v katalogové části doprovázejí kvalitní reprodukce všech vystavených děl Henriho Rousseaua, známého pod přezdívkou Celník, i dalších velkých jmen českého a světového umění, jako je například...


MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA KARIKATUR A HUMORU. - 1934. Anti-Nazi Caricatures; document; HEARTFIELD; GROSZ; FRITTA; /katalog/jc/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; S.V.U. Mánes; duben - květen 1934. Katalog výstavy. Výstavu uspořádali Emil Filla; Adolf Hoffmeister a Alois Wachsmann. 27 s.; úvodní text (s. 5-6) a seznam 536 prací (včetně jejich cen v korunách; dolarech; markách; frankách) od 43 vystavujících umělců (mj. KUPKA; V.H. BRUNNER; DESIDERIUS; GELLNER; KRATOCHVÍL; LADA; RADA; J.ČAPEK; SEKORA; JOSEF NOVÁK; FRITTA; MUZIKA;MRKVIČKA; HOFFMEISTER; PELC; BIDLO; K.ČAPEK; GEORGE GROSZ; OTTO DYX; JOHN HEARTFIELD; COCTEAU; TH.TH.HEINE; K.BLIX; B.ŠUKAJEV; MASEREEL; GODAL; BERT; ERNST MORGAN; ROLLIGERO; skupina z 'LE RIRE'; F.T.NEUMANN); na konci katalogu výzva: 'Než opustíte výstavu; rozmyslete si; kterou...


MUSAION. Aventinská revue pro výtvarné umění. 1928 - 30. - kompletní ročník, 12 sešitů.

-,-- CZK / prodáno /

Měsíční revue pro výtvarné umění. Redigovali F. Muzika a Dr. Ot. Štorch-Marien. Vydával Ot. Štorch-Marien.  Obálky a typografie František Muzika (anonymně).  Tištěno na křídovém papíru. 1. číslo z listopadu 1928, 12 číslo z června 1930. 288 s., množství čb. vyobr.: BRUNNER, COBUSIER & P. JEANNERET, JOSEF ČAPEK, FEURENSTEIN a KAMEKI TSUCHIURA, J. HAVLÍČEK J. a K. HONZÍK, HOFFMEISTER, KREMLIČKA, B. KUBIŠTA, FR. MUZIKA, B. STEFAN, ŠÍMA, ŠTYRSKÝ, TOYEN, WACHSMANN, ZRZAVÝ, E. LINHART, KLEE, LÉGER, LIPSCHITZ, GRIS, DESPIAU, MAX ERNST, PICASSO ad., Celkem 12 sešitů, kompletní ročník v pův. obálkách. 325x245...


SETON; ERNEST THOMPSON: O VEVEŘICI. - 1927. Knihovna Walden.

-,-- CZK / prodáno /

V Praze a Bratislavě; J. Otto; 1927. Knihovna Walden. Spisy Ernsta Th. Setona III. Přeložil Bohumil Z. Nekovařík. 111 s. Pův. brož. 215x150 Dole na hřbetu je 1x1 cm utržený.


DIVIŠ; IVAN: PAPOUŠČÍ MĚSTO. - 1988. Rozmluvy sv.54. Exil.

-,-- CZK / prodáno /

Exil - (záznamy snů z let 1905 - 1987). - Londýn; Rozmluvy sv. 54.; 1988. 315 s.; obálka s použitím kresby Maxe Ernsta JAN BRYCHTA. Pův. brož. 180x115 Krásný stav.