ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - EXPO


Světová výstava EXPO 1958 - Objectif 58. / Programm.

2.500 CZK

Objectif 58. /  Programm. - Official information bulletin of the Brussels Universal and International Exhibition 1958.  / 1956 (1 sešit), 1957 (8 sešitů), 1958 (1 sešit) Francouzský a německý text. Objectif 58, č. 29, r. 1957 a Program 58, č 13, r. 1957 mají stejnou obálku.10 sešitů ve velmi dobrém stavu. 


LATERNA MAGIKA - EXPO 58. - 1959. Obálka LIBOR FÁRA; foto J. DOLEŽAL; I. FRIČ; M. NOVOTNÝ.

700 CZK

Experimentální studio československého filmu v Praze. Praha; Národní divadlo; 1959. Druhý tisk k provedení prvního prgramu Expo 58. (48) s.; texty Adolf Hoffmeister; A. M. Brousil; E. Soukupová; Vl. Svitáček; S. Machonin; B. Sobotka; S. Storek; obálka a úprava LIBOR FÁRA; fotgrafie JAROSLAV DOLEŽAL; IVAN FRIČ a MILOŇ NOVOTNÝ. Pův. brož. 110x215 /antikvariát /0123/   


SIX PEINTRES SURRÉALISTES / ZES SURREALISTISCHE SCHILDERS. - 9.5. - 18.6.67 exposition Palais des Beaux-Arts; Bruxelles.

300 CZK

9.5. - 18.6.67 exposition (Palais des Beaux-Arts). Bruxelles; 1967. Nestr. (74) s. včetně ob.; text Jean Dypréau; četné čb. vyobr.: SALVADOR DALI; PAUL DELVAUX; MAX ERNST; RENÉ MAGRITTE; JOAN MIRO; YVES TANGUY. Pův. brož. 227x227


HENRI MATISSE. EXPOSITION RETROSPECTIVE 1956. - 1956. Litografii na obálce vytiskl MOURLOT FRERES. Úvodní esej Jean Cassou.

750 CZK

Paris; Editions Des Musees Nationaux; 1956. Litografii na obálce vytiskl MOURLOT FRERES. Úvodní esej Jean Cassou. Seznam a popis 106 vystavených prací. 35 s. textu + obr. příoha s 31 celostr. čb. reprodukcemi. Text ve francouzštině. Pův. brož. 270x210 Rohy v horní části zvlněné; povrch obálky slabě znečištěn od prachu. Viz foto.


Une Aventure de l'Art Abstrait 1950-57. / Exposition du 15 septembre au 13 octobre 1967.

490 CZK

Une Aventure de l'Art Abstrait 1950-57.Paris, Musée Galliera, 1967. Texte de Michel Ragon. Nestr. 44 s. čb. reprodukcí, 10 s. textu. Pův. brož. 175x190 Drobné stopy užívání.Arnal, Barré, Bellegarde, Bertrand, Carrade, Corneille, Debré, Dmitrienko, Doucet, Dumitresco, Duvillier, Fichet, Gauthier, Guitet, Istrati, Koenig, Laubiès, Loubchansky, Messagier, Moser, Rezvani, Sugai. /CoBrA/


EXPOSITION UNIVERSELLE 1900. PARIS - PALAIS D'ALGÉRIE ET DU TROCADÉRO. - 1900. Pohlednice. Paříž. Francie. Cizina. Místopis. Dlouhá adresa.

400 CZK

Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou; známka; razítko; popsaná. Výborný stav.


EXPOSITION UNIVERSELLE DE 1900. PARIS - BASSIN DU TROCADÉRO. - 1900. Pohlednice. Paříž. Francie. Cizina. Místopis. Dlouhá adresa.

480 CZK

Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou; známka; razítko; popsaná. Na přední strně světlá nahnědlá skvrna. Dobrý stav.


EXPOSITION UNIVERSELLE 1900. PARIS - PALAIS DE LA RUSSIE AU TROCADÉRO. - 1900. Pohlednice. Paříž. Francie. Cizina. Místopis. Dlouhá adresa.

400 CZK

Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou; známka; razítko; popsaná. Na přední straně drobné nahnědlé skvrnky; dobrý stav.


ARCHITEKTURA ČSR. - 1970.

1.200 CZK

Roč. XXIX. 1970. č. 1 - 10 - komplet. Praha, Svaz architektů ČSR, 1970. Řídil Oldřich Starý. Mj. obsahuje: Návrh pavilónu šelem v pražské ZOO; Vybavení dálnic; Rozvoj pražských center; Expo 70 - Ósaka; Krč - rodinné bydlení. 10 sešitů. 310x240 Velmi dobře zachováno. /H/


ARCHITEKTURA ČSR. - 1958.

850 CZK

Roč. XVII. 1958. č. 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10. Praha, Svaz architektů ČSR, 1958 Řídil Oldřich Starý.  - mj. obsahuje: Stavební vývoj města Brna a jeho plánování; EXPO 58; Soutěž na dobudování vysokých škol technických v Praze.  4 sešity. 310x240 Velmi dobře zachováno. /H/


Tchecoslovaquie. František Rachlík. - 1958. Kožená vazba.

3.900 CZK

Vydáno u příležitosti Světové výstavy EXPO 1958 v Bruselu. Obrazová publikace s množstvím fotografií dokumentujících především kulturní a společenský život socialistické republiky.Prague, Orbis, 1957. Nestr. (ca 250 s.), převážně čb. fotografie (hlubotisk, kol. 50 fotografů), úprava a vazba FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celokožená vazba se zlatou ražbou na přední desce a na hřbetě, zlatá vrchní ořízka, ochranné pap. pouzdro. 320x240 Krásný stav! /1221 antikvariát/


ČESKOSLOVENSKÝ ARCHITEKT 1970, č. 1 - 26 / kompletní ročník XVI.

750 CZK

Čtrnáctideník architektů.Časopis Svazu architektů ČSSR. Praha, Svaz českých architektů, 1970. Redakční kruh: F. Bareš, F. Benš, G. Čelechovský, E. Hlaváček, I. Loos, M. Masák, J. Pechar, Z. Pokorný. Každé č. 6 s., dvoučíslo 8 s., graf. úprava J. Weigel. 19 časopisů. 420x300 Velmi dobře zachováno.  /Ate/ /architektura/Obsahuje mj.: 3. Celostátní přehlídka studentských architektonických prací; EXPO 70; L. I. Kahn - pedagog; Sídliště v Bohnicích; Jižní město pražské; Salón 1970 ostravských architektů; Porcelán ve službách kultury; Největší bytový dům na světě; Co se staví v Praze; Stopy Karla Honzíka; Salon severočeských...


Salon d'Automne. Catalogue peinture, sculpture, dessin, gravure, livre, arts apliqués. - 1947.

4.900 CZK

26 septembre, 2 novembre 1947. Musée des Beaux-Arts de la Ville de Paris.Paris, Société du Salon d'automne, 1947. (102) s., obálka - barevná litografie, zn. v desce E.G. (Édouard Goerg).Exposition rétrospective des salons d'automne de 1903 et 1904.- Exposition des artistes brésiliens.- Expositions rétrospectives: Belleroche, Paul Beyer, Daniel-Louis Bouchet, Eugène Durenne, André Hellé, Le Fauconnier, Gaspard Maillol, Jean-Louis Perrichon, Toledo Piza.  Českou stopu na Podzimním salonu v r. 1947 zanechali,  v katalogu uvedení, Jaroslav Zelenka, Miroslav Troup, Otta Mizera a Julie Mezerová.Pův. brož. 215x135 Dobře zachováno.První výstavu Podzimního salonu uspořádalo...


JOSEF ČAPEK A KNIHA. Ze sbírek Moravské galerie. - 1974.

750 CZK

Moravská galerie v Brně - listopad 1974. Úvod do katalogu K. Holešovský a J. Glivický. Katalog vystavených exponátů D. Halasová.. Brno, Moravská galerie, 1974.  39 s., čb. vyobrazení, v závěru ruský a anglický souhrn. Edice katalogů Směr, sv. 73. Pův. brož. 210x160Většinu vystavených exponátů věnoval galerii moravský sběratel Alois Baňa.  /ant1125/


LE FILM TCHÉCOSLOVAQUE. - 1956 - 1957.

1.750 CZK

Praha, Československý film export, 1956 - 1957. 112 s., text francouzsky, mj. obsahuje: Ot. Vávra: Husitská trilogie; K. Steklý: Dobrý voják Švejk; J. Drda: Hrátky s čertem; Jiří Trnka, Hermína Týrlová, Karel Zeman ... Polopl. vazba. 260x210 Velmi dobře zachováno. /H/


DOROTHEA TANNING. - 1966.

490 CZK

Peintures récentes. Petites sculptures d'or. Galerie Le Point Cardinal, Paris 1966. Exposition du 24 mai à fin fuin 1966. (32) s., čb. a bar. reprodukce. Pův. brož. 240x195 Velmi dobře zachováno. /H/


Henri Michaux. Oeuvres récentes 1959-1962.

650 CZK

Paris, Daniel Cordier, 1962. Obálka a 17 vyobr. z nich 2 barevné., některé vyobr. na rozkládacích listech. Text Genevieve Bonnefoi. Pův. brož. 300x120 /antikvariát 1222/ Catalogue de l' exposition Henri Michaux. -   


ROBERT ET SONIA DELAUNAY. Musée de Lyon. 1959.

650 CZK

Katalog výstavy - Festival de Lyon-Charbonnières. Exposition organisée sous l'égide du Syndicat d'initiative de Lyon. Musée de Lyon, 1959. 1. vyd. 3 bar. a 24 čb. reprodukcí, text francouzsky. Brož. 240x185 Při dolním okraji obálky drobné otřepení, jinak dobře zachováno. /Ate/


KOTĚRA; JAN. 1871-1923. CI. výstava S.V.U. Mánes; Obecní dům, leden 1926.

850 CZK

CI. výstava S.V.U. Mánes; Praha - Obecní dům; leden 1926. 38 s. Dobová polokožená vazba. 195x125 /ant0923/ Výstava celoživotního díla Jana Kotěry (1871–1923) obsahovala více než 1000 exponátů (včetně osobních památek), které tento katalog v úplnosti zaznamenává. 


ARCHITEKTURA ČSSR. - 1967.

1.000 CZK

Roč. XXVI. 1967. č. 1. 2. 3. 4. 5. 7. 8. 9. 10. Praha, Svaz architektů ČSSR, 1967. Řídil Oldřich Starý. Mj. obsahuje: Soutěž na Jižní město v Praze; Městská doprava a Stará Praha; Sídliště Invalidovna; Sovětská architektura dvacátých let; Československá expozice na světové výstavě v Montrealu. 8 sešitů. 310x240 Velmi dobře zachováno. /H/


Anton Hanák. Der brennende Mensch. Du brennst und verbrennst. (Hořící muž). 1922.

7.000 CZK

Bromostříbrná orig. fotografie vystaveného díla z 20. let min. století. 222x168. Anton Hanák > isabart.cz Dílo bylo oceněno na Exposition internationale des arts décoratifs et industriels modernes, Paris, 1925 viz foto Originální, autorské fotografie >>


Kandinsky - Galerie Claude Bernard, Paris, 1963.

700 CZK

"Cette plaquette a été éditée à l´occasion de l´éxposition de dessins de Kandinsky à la Galerie Claude Bernard en mars/avril 1963. Achevé d´imprimer sur les presses de l´imprimerie Dermont, d´après une mise en pages de Michel Schefer, le 28 février 1963 à Paris".Nestr., (24) s. včetně obálky, text Pierre Volboudt, 12 s. čb. vyobr. Pův. brož. 230x230 Velmi dobrý stav. /0121/


J. Kolář, J. Novák, Fr. Ronovský, M. Jakabčič, M. Dobeš, M. Urbásek - Tchecoslováquia. X Bienal de São Paulo. 1969.

1.200 CZK

Sao Paulo, 1969. (34) s. + 4 volné bar. přílohy, texty: Jiří Kotalík, Miroslav Mičko, Marián Váross, Jiří Mašín, četné čb. vyobr. Grafická úprava Bronislav Malý.  Vyobrazená díla od umělců: Jiří Kolář, Jiří Novák, František Ronovský, Michal Jakabčič, Milan Dobeš, Miloš Urbásek.Pův. brož. 240x210 Velmi dobrý stav. /ant0125/Osmdesát procent pozvaných úmělců 10 ročník bienále bojkotovalo na protest proti potlačování demokracie vojenskou diktaturou v Brazilii.http://www.bienal.org.br/exposicoes/10bienal     


ÚLUV - LIDOVÁ UMĚLECKÁ VÝROBA 1963. Národní třída, 36. / katalog + plakát.

1.200 CZK

Katalog - Výstavní síň Ústředí lidové umělecké výroby Praha 1. Nestr. 30 listů včetně 3 bar. příloh. 94 čb. fotografií vystavených exponátu užitého umění a lid. um. tvorby - nábytek, textil, keramika, dřevo, svícny, lampy ad., všech 94 předmětů popsáno s uvedením autora v seznamu na konci katalogu.  Redakce katalogu Vojtěch Tilkovský, úprava Josef Flejšar. Pův. pap. vazba, 180x130 Velmi dobře zachováno. /ant0923/ + malý plakát 215x150 mm, autor Josef Flejšar.   


Pacini, Paul. Formes et magie. - 1962.

3.900 CZK

Exposition de sculptures. Organisée par Cérès Franco dans le cadre du Bowling de Paris, Du 1er décembre(1962)-3 janvier 1963. Nestr. (72) s., 45 čb. vyobr.: Picasso, Richier, Laurens, Arp, Ernst, César, Martin, Chavignier, Haber, Jacobsen, Diourka, Berrocal, Guadagnucci, Bloc, Penalba, Ebling, Philolaos, Guino, Camargo, Sansegundo, Andréou, Spiteris, Subirachs, Miller, Lipsi, Clavé, Simossi, Féraud, Brener, Vafiadis, Metcalf, Dodeigne, Schöffer, Schnabel, Gilioli, Di Teana, Viseux, Boussac, Geissler, Szabo, Bury, Takis, Jonas, Poncet. V úvodu tištěný rukopis Jean Cocteau.Pův. brož. 180x130 Vzácný katalog. /zbr/


Campo Vitale. Mostra Internazionale d'Arte Contemporanea. - Palazzo Grassi, Venezia, 1967.

680 CZK

Milano, Rizzoli Grafica, 1967. Nestr., úvodní text (italsky) Paolo Marinotti, seznam autorů a vystavených exponátů, v obr. části fotografické portréty umělců s bar. a čb. vyobrazením jejich prací. Pův. kartonová vazba. 240x210 Velmi dobře zachováno. Zastoupeni autoři: Pierre Alechinsky, Karel Appel, Arman, Cesar, Christo, Roel D'Haese, Jean Dubuffet, Etienne-Martin, Piero Gilardi, Asger Jorn, Roy Lichtenstein, Bengt Lindstrom, Henri Michaux, Claes Oldenburg, Alfonso Ossorio, Robert Rauschenberg, James Rosenquist, Antonio Saura, Viseux, Andy Warhol, Tom Wesselmann, Maurice Wyckaert


EXPOSITION DES ARTS DÉCORATIFS ET INDUSTRIELS MODERNES. - Paris. 1925.

-,-- CZK / prodáno /

L'Illustration. n° 4286. Juin, 1925. Numéro de luxe. Hors Série.60 stran barev. a čb. vyobr., řada z nich tištěná hlubotiskem, dvoustranný plán výstavy, reklamní část + vzadu vev. příloha: 20 fotografií (světlotisk) montovaných na cihlově červených barev. kartonech. Obálka vev. vpředu. Dobová, celopl. vazba, zdobený předsádkový papír. 405x310 Velmi dobře zachováno!  


Světová výstava EXPO 1958 - Objectif 58. / Programm.

-,-- CZK / prodáno /

Official information bulletin of the Brussels Universal and International Exhibition 1958. - 15 vol. French, German editions.15 sešitů. 240x170 Velmi dobrý stav.  240x170     Fotografie všech obálek zde >>


EXPO 1958 - Les aventures des hommes et des machines.

-,-- CZK / prodáno /

Vydáno u příležitosti Světové výstavy EXPO 1958 v Bruselu. Obrazová publikace s množstvím fotografií dokumentujících především industriální přítomnost socialistické republiky. Ilustrace a typografická úprava moderního "bruselského" stylu! Prague, SNTL, 1958. Nestr. (ca 250 s.), 135 bar. a čb. fotografií Jan Lukas a Petr Zora, Hájek, Heckel, Kaplický, Pinkava, Tmej ad. Bar. a čb. ilustrace na přílohách, předsádkách, vazbě a ochranném pouzdře Jan Kotík, Jaroslav Králík a Bedřich Votruba. Text Ludvík Aškenázy.Pův. celopl. vazba s ochraným pouzdrem potaženým pap. s charakteristickým dekorem bruselského stylu. 280x240Velmi dobrý stav!


LATERNA MAGIKA - EXPO 58. - 1959. Obálka LIBOR FÁRA; foto J. DOLEŽAL; I. FRIČ; M. NOVOTNÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Experimentální studio československého filmu v Praze. Praha; Národní divadlo; 1959. Druhý tisk k provedení prvního prgramu Expo 58. (48) s.; texty Adolf Hoffmeister; A. M. Brousil; E. Soukupová; Vl. Svitáček; S. Machonin; B. Sobotka; S. Storek; obálka a úprava LIBOR FÁRA; fotgrafie JAROSLAV DOLEŽAL; IVAN FRIČ a MILOŇ NOVOTNÝ. Pův. brož. 110x215


NOUVELLE TENDANCE. Exposition, avril-mai 1964.

-,-- CZK / prodáno /

REZERVACE do 7.4. Propositions visuelles du mouvement international. Exposition, avril-mai 1964, Musée des arts décoratifs, Palais du Louvre, Pavillon de Marsan. 105. s, množství fotografických reprodukcí, seznam vystavujících umělců s popisem jejich dosavadních aktivit. Kvalitně vytištěný katalog na dobrém křídovém pap. Pův. brož. 160x160 Velmi dobrý stav! Adrian, Marc - Anceschi, Giovanni - Böhm, Hartmut - Boriani, Davide - Boto, Martha - Christen, Andreas - Colombo, Gianni - Cruz-Diez, Carlos - Dadamaino - Debourg, Narciso - De Vecchi, Gabriele - Demarco, Hugo Rodolfo - Gerstner, Karl - Alviani, Getulio -...


MATISSE, HENRI - Exposition Du Centenaire. - 1970.

-,-- CZK / prodáno /

Grand Palais Avril-Septembre 1970. Paris, Réunion Des Musees Nationaux 1970. 319 s. Pův. brož. 235x205


Šíma - JOSEPH SIMA. Exposition. Paris, Galerie Paul Facchetti. 1960.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis J. Šímy. Paris, Galerie Pual Facchetti, Exposition du 23 novembre 1960. Katalog výstavy listopad - prosinec 1960. (20) s., včetně obálky, v úvodu báseň Henri Michaux, 11 čb. reprodukcí. Pův. brož. 240x160 - Krásný stav!


Šíma - JOSEPH SIMA. Exposition. Paris, Galerie Paul Facchetti. 1960.

-,-- CZK / prodáno /

Paris, Galerie Pual Facchetti, Exposition du 23 novembre 1960. Katalog výstavy listopad - prosinec 1960. (20) s., včetně obálky, v úvodu báseň Henri Michaux, 11 čb. reprodukcí. Pův. brož. 240x160 - Krásný stav! /kniha v obchodě - koupíte bez objednání 1223/


Šíma - JOSEPH SIMA. Exposition. Paris, Galerie Paul Facchetti. 1959.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis Josefa Šímy. Paris; Paul Facchetti; 19 juin 1959. Katalog výstavy. (20) s. včetně obálky (15 čb. vyobr.). Pův. brož. 240x160 Krásný stav!


Šíma - JOSEPH SIMA. - Exposition. Paris, Galerie Paul Facchetti. 1959.

-,-- CZK / prodáno /

Paris; Paul Facchetti; 19 juin 1959. Katalog výstavy. (20) s. včetně obálky (15 čb. vyobr.). Pův. brož. 240x160 Na zadní straně obálky poznámky propiskou (viz. foto)


L´ART MODERNE TCHÉCOSLOVAQUE.. - Exposition internationale de Paris 1937. Katalog. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

L´ART MODERNE TCHÉCOSLOVAQUE du 1 au 27 Juin 1937. Exposition internationale de Paris 1937. Galerie Jean Charpentier; Paris. Nestr.; celostr. reprodukce (Kubišta; Špála; Procházka; Filla; Kremlička; Zrzavý; Gutfreund; Tichý; Fulla; Štyrský...). Přiložen původní dvojlist s českým textem. PRODÁNO/SOLD


FUTURISMUS - - 1re EXPOSITION DE SCULPTURE FUTURISTE DU PEINTRE ET SCULPTURE FUTURISTE BOCCIONI.

-,-- CZK / prodáno /

DU 20 JUIN AU 16 JUILLET; Paris; Galerie La Boëtie; 1913. 30 (2) stran. Pův. brož. Velmi dobrý stav. 152x120. - text UMBERTO BOCCIONI (1882 - 1916) v katalogu mj. otiskuje svůj 'Manifeste technique de la sculpture futuriste.' (1912).


Souček - MALÍŘ KAREL SOUČEK. - 1967. 7 sign.; celostr. barevných litografií. 100 výtisků.

-,-- CZK / prodáno /

Vzpomínky přátel. (mj. J. Kotalík; J. Jerman) Redigoval Václav Sklenář. Kladno; Josef Cipra; 1967. Edice Kladenský lis. 29 s.; 7 celostr. barevných litografií (každá litografie signována) KAREL SOUČEK; typograficky upravil; vysadil a v ručním lisu vytiskl písmem Bodoni 100 výtisků v listopadu 1967 Josef Cipra na Kladně. 305x250 ...Karel Souček (1915-1982); AVU u prof. Willi Nowaka; krátce byl členem Skupiny 42. Zlatá medaile za malířskou výzdobu Čs. pavilonu světové výstavy na Expo 58 v Bruselu. vyobrazení-images


Otto Blažek, umělecká kožená vazba - KOŽÍK, FRANTIŠEK: JOHAN AMOS COMENIUS.

-,-- CZK / prodáno /

La reliure plein cuir a été réalisée par Otto Blažek. Maquette et reliure Svatopluk Klír. Traduit par Yvette Joye. Publié à l'occasion de l'Exposition internationale de Bruxelles.Prague, SNTL, 1958. Text ve francouzštině, Nestr., grafická úprava a návrh vazby Svatopluk Klír. Vazbu provedl Otto Blažek. Umělecká celokožená vazba, zlatá vrchní ořízka, pap. pouzdro. Krásný stav! Luxusní publikace v provedení našeho významného uměleckého knihaře Otto Blažka reprezentovala mistrovství českého uměleckého řemesla na Světové výstavě EXPO 1958 v Bruselu.                 Otto Blažek 25.4.1906-23.4.1967 >>


ESPOSIZIONE CECOSLOVACA - XII. TRIENNALE DI MILANO. 1960. - 1960. JAN KOTIK; užité umění; sklo; textil; keramika; nábytek. /katalog/60/brusel/

-,-- CZK / prodáno /

Katalog Československé expozice. Nestr.; seznam 280 exponátů; seznam 96 vystavujících se stručnou biografií; 22 s. barevých a čb. vyobrazení; 11 s. reklamní části; úprava a barevná obálka (litografický tisk) JAN KOTÍK. Pův. brož. 200x102 XII Triennale di Milano >> .


Čapek - DÍLO JOSEFA ČAPKA. Katalog souborné výstavy v Praze. 1946.

-,-- CZK / prodáno /

Obrazy - Kresby - Grafika - Divadlo - Souborná výstava. Slovanský ostrov v Praze; Umělecká beseda; 22. září - 31. října 1946. Katalog výstavy. 58 s. (dvě básně Josefa Čapka z koncentračního tábora, texty Václava Rabase a Karla Šourka, Seznam vystavených exponátů, 25 s. čb. obr. příloh. Pův. brož. 210x150 Obsahuje seznam s více než 1000 exponáty (mj. 230 obrazů, 477 kreseb a grafik, 306 scénických návrhů a divadelních kostýmů), každé dílo v seznamu opatřeno detailním popisem./ant0424/


Archipenko - VALORI PLASTICI. - 1920. Anno II; N. III-IV.

-,-- CZK / prodáno /

RIVISTA D´ARTE. Anno II; N. III-IV. Roma; Marzo-Aprile 1920. 26 - 48 s.; 4 celostr. fotogr. reprodukce z prací A. ARCHIPENKA na 4 přílohách (silnější papír; jednostranný tisk); text: Clavel; Carra; Däubler; Bacchelli; Waldemar; Franchi. Pův. brož. ...stopy prachu po uskladnění dodávají objektu ne nepříjemnou patinu; částečně nerozřezáno; výborný stav! Raritní dokument; Achipenkovi bylo 33 let a v době vydání tohoto periodika měl samostatnou expozici na Benátském Bienále. odkaz


Le surréalisme en 1947. - Paris. Galerie Maeght. 1947.

-,-- CZK / prodáno /

Exposition Internationale du Surréalisme. Présentée par André Breton et Marcel Duchamp.Katalog vydaný u příležitosti mezinárodní výstavy surrealismu.Paris, Pierre à Feu, Maeght éditeur, 1947. 139 s. XLIV s. obr. příloh. Texty mj. d'Alexandrian, Bataille, Bellmer, Bonnefoy, Bousquet, Breton, Lebel, Mabille, Nadeau, Pastoureau, Péret, Seigle, Tarnaud. Z českých autorů zastoupeni Toyen, Heisler a Štyrský, jejich díla jsou rovněž reprodukována v obr. části.Kompletní, včetně volného dvoulistu "Catalogue", seznamu vystavených položek. Pův. brož s reprodukcí fot. M. Duchampa na přední obálce. Přední obálka od hřbetu oddělena, viz další fotografie.


Rabas - VÁCLAV RABAS (1885 - 1954). - 1982. Národní galerie. Katalog výstavy.

-,-- CZK / prodáno /

Stálá expozice jeho díla. Praha; Národní galerie; 1982. Katalog výstavy. 53 s. textu a 8 bar. a 16 čb. reprodukcí; úprava FELIX ŠEJNA. Pův. brož. 240x165


STAVEBNÍ NÁVOD A POPIS. (3 čísla) - Propagační a učební pomůcka.

-,-- CZK / prodáno /

Propagační a učební pomůcka. Praha; Pražský obchod potřebami pro domácnost. Č. 4. S. Nečásek: Měření a měřící přístroje; 39 s. Č. 10. S. Nečásek: Náhradní elektronky; 28 s. Č. 19. J. Janda a J. Dufek: Elektronický časový spinač EXPOMAT; 29 s. Pův. brož. 210x150


Praha v díle Karla Postla a jeho žáků. - 2001

-,-- CZK / prodáno /

Autor katalogu Jana Pasáková. Praha, Muzeum hlavního města Prahy, 2001. 31 s. il. (některé barev.) + seznam exponátů výstavy (19 s.). Pův. brož. 200x200 Nepoškozený, čistý exemplář bez známek používání. viz >>


KUPKA avant 1914. Galerie Karl Flinker. 1966.

-,-- CZK / prodáno /

Exposition mars-avril 1966. Galerie Karl Flinker. Paris. Nestr., 14 listů včetně obálky.Lepená brož. 190x200 Dva listy uvolněné. /0225 ant/


L ÉCOLE DE PARIS. FRANCOUZSKÉ MODERNÍ UMĚNÍ. - 1931. Výstava Umělecké besedy. Katalog.

-,-- CZK / prodáno /

Výstava Umělecké besedy 1931 v Obecním domě města Prahy a v Alšově síni Umělecké besedy. Praha; 1931. 91 s. textu + [32] s. čb. vyobrazení. Katalog výstavy. Text Štěpán Osuský a André Salmon. Úprava JOSEF ČAPEK. 525 exponátů od 88 výtvarníků; mezi nimi; z českých umělců žijících v Paříži: ZRZAVÝ; KUPKA; ŠÍMA; KARS. Pův. brož. 210x150


L ÉCOLE DE PARIS. FRANCOUZSKÉ MODERNÍ UMĚNÍ. - 1931.

-,-- CZK / prodáno /

Výstava Umělecké besedy 1931 v Obecním domě města Prahy a v Alšově síni Umělecké besedy. Praha, 1931. 91 s. textu + [32] s. čb. vyobrazení. Katalog výstavy. Text Štěpán Osuský a André Salmon. Úprava katalogu JOSEF ČAPEK. 525 exponátů od 88 výtvarníků; mezi nimi; z českých umělců žijících v Paříži: ZRZAVÝ; KUPKA; ŠÍMA; KARS. Pův. brož. 210x150 Opatřeno průhlednou folií.


Jubiläums-Ausstellung des Kunstvereins für Böhmen in Prag, Rudolfinum, 1908

-,-- CZK / prodáno /

Prag, Verlag des Kunstvereins für Böhmen, (1908). K. u. k. Hofbuchdruckerei A. Haase. 99 s., obsahuje Úvod, Informace, Složení výstavního výboru, Seznam 547 vystavených exponátů, Ceník a Jmenný rejstřík, + 42 listů (křídový pap.) čb. obr. příloh. Pův. brož s obálkou zdobenou secesním ornamentem. 195x115 Dobře zachováno, dva listy drobně natržené. Krasoumná jednota pro Čechy, Jubilejní výstava v Domě umělců Rudolfinum.


VÝSTAVA ILUSTROVANÁ DĚTSKÁ KNIHA VŠECH NÁRODŮ. - Prosinec 1937 - Leden 1938.

-,-- CZK / prodáno /

EXPOSITION LE LIVRE D' ENFANTS ILLUSTRÉ DE TOUTES LES NATIONS. Umělecko-průmyslové museum obchodní a živnostenské komory v Praze. Prosinec 1937 - Leden 1938. 40 s.; 22 čb. ilustrací; úvodní text Hugo Steiner-Prag; kresba na obálce JOSEF LADA. Pův. brož. 170x120 ...dobrý stav! Výstavy se účastnilo víc než 200 vydavatelů z 20 zemí světa; jejichž seznam katalog uvádí.


PROMĚNY HUMORU. - 1987. Surrealismus; samizdat. Vratislav Effenberger; Jan Švankmajer; Martin Stejskal ...

-,-- CZK / prodáno /

Samizdat; sborník členů Surrealistické skupiny v Československu. Edice LE LA.Tematická exposice Surrealistické skupiny v Československu. (Praha); LE LA; (1984). 32 s.; čb. ilustrace a fotografie. Pův. brož. 205x145 Eva Medková; Jan Švankmajer; Eva Švankmajerová; Alena Nádvorníková; Martin Stejskal; Jan Koubek; Karol Baron; Ludvík Šváb; Albert Marenčín; Vratislav Effenberger; František Dryje; Josef Janda.Zdroje na webu:LE LA  1978 - 1989 Tištěná samizdatová edice Surrealistické skupiny v Československu.Slovník české literatury po roce 1945.


ARNALDO POMODORO. - 1968. Katalog.

-,-- CZK / prodáno /

London, Marlborough, Fine Art, 1968. Typografie Toni del Renzio, fotografie Udo Mulas. 18 tiskových stran včetně celostr. barevných a čb. fotografií (Italský pavilón Montrealské expozice 1967, skupina objektů "Rotanti", portrét Pomodora při práci ad.). Obálka s výseky do zlaté a stříbrné fólie v ochranném transparentním přebalu. Velmi dobrý stav. 230x215https://www.guggenheim.org/artwork/artist/Arnaldo-Pomodoro


JOSEF VÁCHAL 1884 - 1969 / MEZI BOHEM A ĎÁBLEM. - 2008.

-,-- CZK / prodáno /

Katalog výstavy Váchalova díla. Litomyšl 14. červen - 20. červenec 2008, Smetanova Litomyšl. Praha - Litomyšl, Nakl. Paseka, 2008. Texty: Rumjana Dačeva, Jiří Kaše, Věra Šusová. 122 s., bar. reprodukce, dokument. fotografie, životopisná data, soupis vystavených prací. Brož. 240x170 Velmi dobře zachováno. Expozice představila průřez a výběr z Váchalovy rozsáhlé tvorby, byla připravena ze sbírkových fondů Památníku národního písemnictví v Praze. Úvodní text katalogu seznamuje s východisky a vývojem Váchalova uměleckého odkazu. Další z textů se věnuje vztahu Josefa Váchala k Litomyšli a jeho spolupráci  s Josefem Portmanem.


SFÉRA SNU. / Surrealistická skupina v Československu. - Květen - červen 1983. Samizdat.

-,-- CZK / prodáno /

Samizdat; sborník členů Surrealistické skupiny v Československu.Tématická exposice Surrealistické skupiny v Československu. Květen - červen 1983. 32 s.; fotografie; texty. Emila Medková; Jan Švankmajer; Eva Švankmajerová; Alena Nádvorníková; Martin Stejskal; Jiří Koubek; Karol Baron; Ludvík Šváb; Albert Marenčín; Vratislav Effenberger; František Dryje.Zdroje na webu:LE LA  1978 - 1989 Tištěná samizdatová edice Surrealistické skupiny v Československu.Slovník české literatury po roce 1945.


XXXV Biennale di Venezia - LE ARTI. Giugno 1970 - Anno XX - n.5/6. - (KAREL MALICH; JIŘÍ JOHN; VLADIMÍR JARCOVJÁK; LIBOR FÁRA a ZDENA FIBICHOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

296 s.; množství barevných a čb. fotografií; dobová reklama. Pův. brož. 340x240 Mírné stopy běžného používání; nepoškozeno. Dvojčíslo italského uměleckého magazínu; které se v první části (s. 2-74) věnuje 35. Bienále v Benátkách. Představuje jednotlivé osobnosti z Itálie (Battaglia; Bonalumi; Carrino; Lombardo; Mochetti; Paolini; Verna) 12 národních expozic (Rakousko; Belgie; Kanada; Československo; Finsko; Západní Německo; Anglie; Izrael; Jugoslávie; Norsko; Nizozemsko; Polsko); na s. 40-44 se věnuje účastníkům z Československa (KAREL MALICH; JIŘÍ JOHN; VLADIMÍR JARCOVJÁK; LIBOR FÁRA a ZDENA FIBICHOVÁ).


The Ambassador. - No. 5/1951.

-,-- CZK / prodáno /

The British export magazine for textiles and fashion. 170 s. Pův. brož., s nepoškozenou obálkou (sign. ett.), 350x250 Vyjímečně dobře zachovalý sešit velkoformátového magazínu pro módní a textilní průmysl. Prezentace luxusního zboží pro nejnáročnější klientelu s podporou progresivního designu a profesionální fotografie vytvořila výtvarně jedinečný časopis, který je pravidelně citován v souvislostech s poválečnými trendy dekorativního umění, moderního designu, reklamní fotografie a také např. s počátky Pop-artu. http://www.anothermag.com/art-photography/10814/the-female-jewish-photographer-and-art-director-youve-never-heard-of   2800,- CZK


ŠTĚPÁN; BOHUMIL: GALERIE. - 1968. Soubor koláží s erotickými náměty; karikatury; kreslený humor. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Adolf Hoffmeister: Erotický humor Bohumila Štěpána. Novinové recenze z autorových výstav v Berlíně; Hamburku; Vídni a Curychu; vybral Karel Trinkewitz. Fot. exponátů: Isabella Wettsteinová a Jaroslav Franta. 1. vyd. Praha. Mladá fronta; 1968. Edice Polylegran sv. 1. Nestr. [118] s. 195x210 Soubor koláží s erotickými náměty; které B.Š. publikoval v domácích a zahraničních titulech (mj. Mladý svět; Literární noviny; Plamen; Host do domu; Kulturní tvorba; Student; Trn; Czechoslovak Life; Im Herzen Europas; Beschwerdebuch; Konkret; Berliner Magazin; švédský Hjälp; jugoslávský Paradoks; Österreich über alles; Irodalmi szemle; Züricher Woche; Gebrauchsgraphik) ale i...


Výstava židovských umělců 19. a 20. století. 5.-20. února 1930.

-,-- CZK / prodáno /

Umělecké vedení Dr. Hugo Feigl.5.-20. února 1930. Palác "Fénix" v Praze, Václavské náměstí.Praha, Zemská org. židovských žen v Čechách, 1930.Titulní list, s. 3 Úvod. (pořadatelky), s. 5-9 Dr Hugo Feigl: Úvodem., s 11 Pracovní výbor. (seznam členek výboru), s. 13-20 Seznam obrazů a grafik. Plastika (s.19-20). V abecedním pořadí seznam 48 vystavujících umělců s názvy 120 vystavených děl i s jejich rozměry, většina exponátů s prodejní cenou, u neprodejných jméno majitele, v menším počtu jen poznámka soukromý, nebo státní majetek, s. 21-29 reklamní část pražských podniků. Na s. 17 poznámky...


D 37 uvádí výstavu československé avantgardy. Dům uměl. prům. 8.-27. května 1937.

-,-- CZK / prodáno /

Pracovní výbor výstavy: E.F. Burian, Miroslav Kouřil, Karel Teige, Jan Vaněk.Praha, Nová edice (O.Jirsák). Vytiskl Čsl. Kompas, Praha. Úprava M. Kouřil. 12 listů včetně obálky. Pův. brož. (dvoulisty spojené ocelovými sponkami), obálka volně. 225x150   Katalog obsahuje: Seznam Čestného výboru výstavy. Úvod podepsaný D37. Seznam vystavených exponátů: knihy, divadelní kostýmy, fotografie, kresby, rukopisné a tištěné partitury, gramofonové desky. 14 sochařských děl, 31 obrazů a kreseb, 23 prací z architektury, 21 děl umělecké fotografie, 11 plakátů. Denně během výstavy proběhla přednáška nebo promítání diapositivů a filmu 16mm, celý seznam "Kalendář podniků na...