Výsledek hledání - DURYCH
DURYCH, JAROSLAV: KURÝR. - 1927.
250 CZKOlomouc, Klub přátel umění, 1926. 53 s. Pap. vazba. 205x140 Velmi dobrý stav. /atčk26/
DURYCH, JAROSLAV: MASOPUST. - (1938).
150 CZKHistorický román o lidech hledajících milostné štěstí. Praha, Melantrich, (1938). Melantrichova laciná knihovna. 191 s. Pův. brož. 195x130 Dobře zachováno. /H/
DURYCH, JAROSLAV: SEDMIKRÁSKA. - 1938.
700 CZKPodpis autora, vazba Rajman - Praha, Melantrich, 1938. 'Úroda' Sbírka krásné prózy sv. 97. 170 s.. Polokožená vazba, sign. Rajman, zlatá horní ořízka. 200x130 Barva z povrchu v okraji hřbetu, místy setřelá.
DURYCH, JAROSLAV: DĚTI. - 1934.
400 CZKBrno, Jan V. Pojer, 1934. Atlantis sv. 23. 71 s., výt. č. XXVI/350 na papíře Van Gelder, vytiskla knihtiskárna v Hranicích. Pův. brož 170x110
JAROSLAV DURYCH PUBLICISTA. - 2001.
150 CZKVýbor z publicistických prací uspořádala Zuzana Fialová.Praha, Academia, 2001. Doslov Jaroslav Med. 351 s. Pevná vazba. 240x160 Velmi dobře zachováno. /H/
DURYCH; JAROSLAV: KDYBYCH... - 1929.
60 CZKPraha, Štorch-Marien, Aventinum, 1929. Vytiskl Kryl a Scotti. 66 s., úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Polopl. vazba. 180x120 Na titulní straně světlá skvrna (viz. foto) /H/
DURYCH; JAROSLAV: VZPOMÍNKY Z MLÁDÍ. - 1928.
280 CZKPraha; Ladislav Kuncíř; 1928. 175 s. Pův. brož. 180x110 /H/
DURYCH; JAROSLAV: TŘI DUKÁTY. - 1927. Kuncíř.
200 CZKPraha; Kuncíř; 1927. 2. vyd. 82 s. Pův. brož. 180x110 /H/
DURYCH, JAROSLAV: SMÍCH VĚRNOSTI. LEGENDA. - 1924.
200 CZKPraha, Družstvo Přátel Studia, 1924. Knihy Mladých IV. 38 s., upravil V. H. BRUNNER. Polopergamenová vazba se zlatou ražbou na hřbetě, obálka vevázana. 145x105
DURYCH; JAROSLAV: JARMARK ŽIVOTA. - 1916. 1. vyd. Durychova prvotina.
600 CZKPřerov (tisk); nakl. neuveden; 1916. Nestránkováno (90) s. 1. vydání Orig. brož. 225x190 Durychova prvotina. Tiráž: R. 1913 ve Vídni; r. 1914 v Krakově; r. 1915 v poli napsal Jaroslav Durych. R. 1916 v Přerově vytiskli Šutt a Dobrovolný. /H/
DURYCH; JAROSLAV: TŘI DUKÁTY. - 1935. Úroda sbírka krásné prózy sv. 66.
300 CZKPraha; Melantrich; 1935. Úroda sbírka krásné prózy sv. 66. 140 s. Pův. brož. 200x130 /H/
DURYCH; JAROSLAV: TŘI TRONÍČKY. - 1923. Edice Června XXVIII. MAŠEK.
280 CZKPraha; Borový; 1923. Edice Června sv. XXVIII. 96 s obálka VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 170x110 /kniha v obchodě, koupíte bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/ H/
DURYCH; JAROSLAV: PÍSEŇ O RŮŽI. - 1934. Úroda sbírka krásné prózy sv. 54.
120 CZKPraha; Melantrich; 1934. Úroda sbírka krásné prózy sv. 54. 203 s. Pův. brož. 205x140 /H/
DURYCH; JAROSLAV: NEJVYŠŠÍ NADĚJE. - 1921. Aventinum. Úprava JAROSLAV BENDA. 1. vyd.
250 CZK1. vyd. - Praha; Štroch-Marien; 1921. Edice Aventinum sv. 38. 134 s.; úprava JAROSLAV BENDA; vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově. Pův. brož. 155x110 /ate/ Jaroslav Durych - Slovník české literatury po roce 1945 on-line >>
MORAVEC; FRANTIŠEK: KNIHTISK; OBRAZ DUCHA PĚTI STOLETÍ. - 1940. Úvod Jaroslav Durych. Čísl. výtisk na ručním papíru Pannekoek-Holland.
350 CZKV Praze; Č.A.T. Českomoravské akciové tiskařské a vydavatelské podniky; 1940. 42 s.; celostr. ilustrace; viněty a iniciály ANTONÍN MACOUREK. Dvoubarevný tisk. Ručně čísl. výtisk 53/500 na ručním papíru Pannekoek-Holland. Pův. brož. 200x145 ... úvodní stať napsal Jaroslav Durych. Uspořádal a upravil Antonín Hubert Hořánek. Vydaly Č.A.T.; jako soukromý tisk k třicátému roku své působnosti v jubilejním roce pěti set let vynálezu knihtisku. Velmi dobrý stav.
LAMARTINE, ALPHONSE DE: MEDITACE. - 1907.
400 CZKPraha, Edv. Leschinger, 1907. Přeložil Václav Durych. 124 s. Pův. brož. 215x150 Velmi dobře zachováno. /Ate24/
VYSKOČIL, ALBERT: BÁSNÍKOVO SLOVO. - 1933.
250 CZKKritické studie - Praha, V. Pour, 1933. Pourova edice sv. IV. 196 s., vytiskl Jan Mucha ve Vel. Meziříčí. Pův. brož. 170x110 Eseje o literatuře. Karel Hynek Mácha, Arnold Matthev, Jaroslav Durych, Vl. Vančura, John Keats a Fanny Brawnová, Jakub Deml.
MILOSTNÝ KRUH. - 1941. ELK. Obálka JAROSLAV ŠVÁB. Úprava O. MENHART. /sv/
400 CZKDevět příběhů o lásce napsali: J. Drda; Fr. Kupka; J. John; J. Havlíček; Zd. Němeček; J. Mařánek; J. Durych; Ed. Bass; J. Kopta. Praha; ELK; 1941. 264 s.; obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB; úprava OLDŘICH MENHART. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x140 /H/
JIRKO, MILOŠ: K STARÉ VLAJCE. - 1925.
400 CZKPodpis autora - Básně. Praha, Lad. Kuncíř, 1925. Knihy mladých VI. Pořádal Jaroslav Durych. 92 s., upravil V. H. BRUNNER, dedikace s podpisem autora, dat. 9. III. 1925. Pův. brož. 155x105 /H/
MORAVEC; FRANTIŠEK: KNIHTISK; OBRAZ DUCHA PĚTI STOLETÍ. - 1940. (Copy)
350 CZK2x exlibris Františka Dvořáka z nich 1 bar. litografie V. Fialy, sign.Úvodní stať napsal Jaroslav Durych. Uspořádal a upravil Antonín Hubert Hořánek. Vydaly Č.A.T.; jako soukromý tisk k třicátému roku své působnosti v jubilejním roce pěti set let vynálezu knihtisku.V Praze; Č.A.T. Českomoravské akciové tiskařské a vydavatelské podniky; 1940. 42 s.; celostr. ilustrace; viněty a iniciály ANTONÍN MACOUREK. Dvoubarevný tisk. Ručně čísl. výtisk 449/500 na ručním papíru Pannekoek-Holland. Pův. brož. 200x145 /antikvariát 0624/
DURYCH, JAROSLAV: BÁSNĚ. - 1930.
-,-- CZK / prodáno /Balady. Panenky. Žebrácké písně. Bezkydy. Praha, L. Kuncíř, 1930. Spisy J. Durycha V. 164 s. Polokožená vazba se zlatou ořízkou. 175x110 Velmi dobře zachováno.
DURYCH, JAROSLAV: OBRAZY. - 1922.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Lad. Kuncíř, 1922. 29. kniha Družstva přátel studia. 118 s., dřevoryty a úprava JAROSLAV BENDA, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 150x110
DURYCH, JAROSLAV: BALADY. - 1925.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Lad. Kuncíř, 1925. Rozmach. 67 s., 5 dřevorytů ARNOŠT HRABAL, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, výt. č. 166/500 na holand japanu. Pův. brož. 210x140
DURYCH, JAROSLAV: GOTICKÁ RŮŽE.
-,-- CZK / prodáno /Essaye - Praha, Štorch- Marien, Aventinum, 1923. 50 s., vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, ex. č. 565/650. Pův. brož. 215x150 Otřepené vnější růžky obálky, jinak dobře zachováno.
DURYCH; JAROSLAV: TÁBORSKÁ VYJIMKA. - 1930. Dřevoryty MARIE MRKVIČKOVÁ-HLOBILOVÁ.
-,-- CZK / prodáno /Přerov; jako druhý soukromý tisk k III. schůzce moravských bibliofilů v Uherském Hradišti 8. června 1930 vydali J. Beyr; F. Cinner; V. Hock; J. Kainar; J. Kratochvíl; E. Kvasnička; F. Plensová a S. Pleva. (28) s.; dva dřevoryty MARIE MRKVIČKOVÁ-HLOBILOVÁ; ex. č. 116; vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 150x110 /inv0320/
DURYCH, JAROSLAV: ČEŠSTVÍ V EVROPĚ.
-,-- CZK / prodáno /Esej - Praha, Kmen, 1936. Vytiskl Melantrich v Praze. XIV. neprodejný soukromý tisk Kmene. 13 s., věnovaný účastníkům přednášky Miroslava Rutteho, u příležitosti padesátin Jaroslava Durycha, pořádané 10. prosince 1936. Tento ex. na ručním papíře Holland Pannekoek. Pův. brož. 205x135
DURYCH, JAROSLAV: CESTOU DOMŮ. - 1919.
-,-- CZK / prodáno /Povídky. Praha, Stanislava Jílovská, 1919. Dobré dílo sv. 62. 90 s., upravil JAROSLAV BENDA, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 145x95 Velmi dobře zachováno. /Ate24/
DURYCH, JAROSLAV: TÉ NEJKRÁSNĚJŠÍ. - 1931.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autora - Dobré Dílo sv. 109.- Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1931. 22 s., vytiskl Václ. Horák v Prostějově, podpis J. Durycha, ex. č. 87/100 na ruč. domácím pap. Pap. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 170x115
Šíma - DURYCH; JAROSLAV: PANENKY. 1927.
-,-- CZK / prodáno /15 celostr. il. Josef Šíma, ruční papír, podpis autora. Praha; Aventinum; 1927. 84 s.; 14 celostr. ilustrací a nakladatelská značka na patitulu JOSEF ŠÍMA; typo KAREL DYRYNK; podpis autora na patitulu.; ex. 25 z přednostních 250 na ručním pap. Van Gelder; celkový náklad 600 výtisků. Pův. poloperg. vazba, zlacená vrchní ořízka. 325x245 /antikvariát 0323/
DURYCH, JAROSLAV: OTAKAR BŘEZINA. - 1931.
-,-- CZK / prodáno /Archy, přednostní vydání, prvních padesát číslovaných výtisků na holandu s podpisem autora.Praha, Štorch-Marien, 1931. 292. sv. edice Aventinum. 68 s., na patit. podpis autora. Volné složky v obálce hnědého kartónu se zlaceným názvem na hřbetě, ochranné pouzdro s fialovým pap. potahem. 195x125 Velmi dobře zachováno.
Šíma - DURYCH; JAROSLAV: PANENKY. - 1927.
-,-- CZK / prodáno /15 celostr. il. Josef Šíma, ruční papír, podpis autora.Praha; Aventinum; 1927. 84 s.; 14 celostr. ilustrací a nakladatelská značka na patitulu JOSEF ŠÍMA; typo KAREL DYRYNK; podpis autora na patitulu.; ex. 205 z přednostních 250 na ručním pap. Van Gelder; celkový náklad 600 výtisků. Pův. šitá brož.; ochranné pap. pouzdro. 325x240 Hřbet v horní části natržený se ztrátou pap. viz další obr., kartonové pouzdro poškozené, blok čistý, bez vady.
DURYCH, JAROSLAV: SEDMIKRÁSKA. Román. - 1938.
-,-- CZK / prodáno /Sign. celokožená vazba Jendy Rajmana. Podpis autora.Praha, Melantrich, 1938. Úroda sv. 97. 170 s., podpis autora na patit. Umělecká celokožená vazba sign. na rubu zadní desky 'RAJMAN; Rožďalovice, zlatá vrchní ořízka. 205x140
DURYCH, JAROSLAV. SRDCE A KŘÍŽ. - 1932.
-,-- CZK / prodáno /Soukromý tisk. Olomouc, Revue Na hlubinu, 1932. Tiskly Lidové závody tiskařské a nakladatelské, Olomouc. 17 s., typografie (Břetislav Štorm). Pův. brož. 175x110 Obálka od prachu.
DURYCH, JAROSLAV: LOTR NA PRAVICI. - 1924.
-,-- CZK / prodáno /Oratorium o dvou dílech. Praha, J. Beránek, 1924. IV. sv. edice Ametyst. 32 s., upravil M. KALÁB, ex. č. 220/300. Polokožená vazba. 210x145
DURYCH, JAROSLAV: ZDRÁVAS, KRÁLOVNO! NĚKOLIK POZNÁMEK. - 1931
-,-- CZK / prodáno /Knihovna revue Na hlubinu, sv. 11. Olomouc, Edice Krystal, 1931. Tisk F. Obzina, Vyškov. 54 s. typografie Břetislav Štorm. Pův. brož. 175x110 Obálka od prachu. /0622 zbr/
DURYCH, JAROSLAV: ČEŠSTVÍ V EVROPĚ. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Esej - Praha, Kmen, 1936. Vytiskl Melantrich v Praze. XIV. neprodejný soukromý tisk Kmene. 13 s., věnovaný účastníkům přednášky Miroslava Rutteho, u příležitosti padesátin Jaroslava Durycha, pořádané 10. prosince 1936. Tento ex. na ručním papíře Holland Pannekoek. Pův. brož. 205x135
DURYCH, JAROSLAV: OHNĚ V MLHÁCH (OBRAZY). - 1932.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Melantrich, 1932. Spisy Jar. Durycha VI. 197 s., fotomontážní obálka anonym. Pův. brož. 175x110
DURYCH; JAROSLAV: DUŠE A HVĚZDA. - 1969. /60/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Vyšehrad; 1969. 1. vyd. 324 s.; obálka a vazba ZBYNĚK SEKAL. Pap. vazba s obálkou. 205x140
DURYCH, JAROSLAV: BÁSNĚ. - s podpisem autora, 1930.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Ladislav Kuncíř, 1930. Spisy Jaroslava Durycha sv. 5. 164 s., vytiskli Müller a spol. v Turnově. Podpis autora na titulním listu úvodního oddílu Balad. Pův. brož. 180x120Obsahuje: Balady -- Panenky -- Žebrácké písně -- Bezkydy
DURYCH, JAROSLAV: SVATÝ VOJTĚCH. - 1921. Stará Říše.
-,-- CZK / prodáno /Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1921. Dobré dílo. 123 s., upravil a dřevoryty (ob. a titl.) vyzdobil JAROSLAV BENDA. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 190x150 Na okraji hřbetu (1 cm) ztráta papíru, jinak dobře zachováno.
DURYCH; JAROSLAV: VALDICE. - 1928. Podpis autora. Výzdoba POSPÍŠILOVÁ. Philobiblon.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autora - Praha; Philobiblon sv. 7.; 1928. 27 s.; vyzdobila PETRA POSPÍŠILOVÁ; podpis autora; ex. č. 61/200 vytištěno na Holandský ruční papír Van Gelderův. Pův. brož. 230x155 Výborný stav.
DURYCH; JAROSLAV: VÁHY ŽIVOTA A UMĚNÍ. - 1933. Úroda.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Melantrich; 1933. Úroda; sbírka krásné prózy sv. 43. 151 s. Pův. brož. 205x135 Nerozřezáno.
DURYCH, JAROSLAV: VÁHY ŽIVOTA A UMĚNÍ. - Plejada. 1933.
-,-- CZK / prodáno /DURYCH, JAROSLAV: VÁHY ŽIVOTA A UMĚNÍ. - Plejada. 1933.Přednostní, čísl. výtisk na similijapanu.Praha, Škeřík, 13 svazek edice Plejada, 1933. 151 s., ex. 75/300 na domácím Simili Japanu. Původní celopl. vazba. Velmi dobře zachováno.
Štyrský - DURYCH; JAROSLAV: REKVIEM. - 1935. Obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ.
-,-- CZK / prodáno /MENŠÍ VALDŠTEJNSKÁ TRILOGIE. Praha; Melantrich; 1935. 87 s.; obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ (anonymně). Pův. brož. 195x135
DURYCH; JAROSLAV: KOUZELNÁ LAMPA. - 1926. Úprava V. H. BRUNNER.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Ladislav Kuncíř; Rozmach; 1926. 130 s.; úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 200x125
DURYCH; JAROSLAV: SVATÝ VÁCLAV. - 1925. Úprava V. H. BRUNNER. /sklad/
-,-- CZK / prodáno /1.vyd. - Kvas na Boleslavi. Hra o třech dějstvích. Praha; L. Kuncíř; 1925. 96 s.; úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 195x120 Jaroslav Durych na artbook.cz - Slovník české literatury
DURYCH, JAROSLAV. PANENKY. 9 suchých jehel František Pavelka. - 1928.
-,-- CZK / prodáno /Přerov, Bohuslav Durych, 1928. 63 s., podpis autora na patitulu, 9 celostr. suchých jehel František Pavelka, ručně čísl. ex. 42 z 50 přednostních na van Gelderu, celkový náklad 150 výt., dvoubarevný tisk. Pův. kart. vazba. 225x150
DURYCH; JAROSLAV: KDYBYCH... - 1929. Podpis autora. Úprava FRANTIŠEK MUZIKA.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autora s dedikací Ladislavu Kuncířovi "Na památku z Olomouce", dat. 1. XII. 1929.Praha; Štorch-Marien; Aventinum; 1929. Vytiskl Kryl a Scotti. 65 s.; úprava FRANTIŠEK MUZIKA; přednostní ex. č 24/50 na domácím ručním papíře. Pův. brož. 195x125 Hřbet a okraje obálky vybledlé vlivem světla, jinak dobře zachováno. /zbr/
DURYCH; JAROSLAV: REKVIEM; MENŠÍ VALDŠEJNSKÁ TRILOGIE. - 1930. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Lad. Kuncíř; 1930. 95 s.; úprava M. KALÁB; podpis autora dat. 1931. Pův. brož. 230x160
DURYCH; JAROSLAV: REKVIEM. - 1989. Menší valdštejnská trilogie. Slunovrat. Kresby JAN KUDLÁČEK.
-,-- CZK / prodáno /Menší valdštejnská trilogie. Praha; Československý spisovatel; 1989. Slunovrat sv. 63. 120 s.; kresby JAN KUDLÁČEK. Celopl. vazba s obálkou. 170X110 Velmi dobře zachováno.
DURYCH; JAROSLAV: OKAMŽIKY Z VÁLEČNÝCH LET. - 1924. Úprava V. H. BRUNNER. /sklad/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Družstvo Přátel Studia; 1924. 51 s.; úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 195x115 /sklad/
DURYCH; JAROSLAV: KOUZELNÁ LAMPA. - 1926. Dedikace autora Ot. Štorchu-Marienovi.
-,-- CZK / prodáno /Rukopisné věnování autora Ot. Štorchu-Marienovi, podpis, dat. 1926.Praha; Ladislav Kuncíř; Rozmach; 1926. 130 s.; úprava V. H. BRUNNER. Poloperg. vazba se zlatě raženým titulem na hřbetě, potah desek mramorovaným pap., ochranné kartonové pouzdro. Na zadní desce dva flíčky, dolní okraj hřbetu věkem lehce zašlý. Jinak v bezvadném stavu. Z knihovny legendárního nakladatele. /vystaveno v obchodě, koupíte bez objednání/
DURYCH; JAROSLAV: BUDĚJOVICKÁ LOUKA. - 1928. Edice Philobiblon sv. 6. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /(Ladislav Kuncíř); 1928. Edice Philobiblon sv. 6. 29 s.; ilustrace ve front.; kreslená iniciála (červený tisk) a úprava FRANTIŠEK VIK; dvoubarevný tisk titulního listu; z písma Garamond antikva na holandský ruční pap. Van Gelder vytiskla Grafia v Praze; ex. č. 61 z 200 čísl. výtisků. Podpis autora na první straně. Pův. brož. 230x155
DURYCH; JAROSLAV: SMÍCH VĚRNOSTI. LEGENDA. - 1924. Knihy mladých. Úprava V. H. BRUNNER.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Družstvo Přátel Studia; 1924. Knihy Mladých IV. 38 s.; upravil V. H. BRUNNER. Pův. brož. 150x110
DURYCH; JAROSLAV. TŘI DUKÁTY. - 1919. Stará Říše; Dobré dílo sv. 60. /sr/
-,-- CZK / prodáno /Stará Říše; Jílovská; 1919. Dobré dílo sv. 60. 107 s. Pův. brož. 140x95
Čapek - DURYCH; JAROSLAV: HADÍ KVĚTY. - 1924. Obálka a nakl. zn. (lino) JOSEF ČAPEK.
-,-- CZK / prodáno /Vyškov; Obzina; 1924. 71 s.; obálka a nakl. zn. (lino) JOSEF ČAPEK; dedikace vydavatele na pat.; ex. 641/900. Pův. brož. 180x120
Šíma - DURYCH; JAROSLAV: PANENKY. - 1927. Aventinum. 15 celostr. il. JOSEF ŠÍMA; ex. 456/600.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1927. 84 s.; 14 celostr. ilustrací a nakladatelská značka JOSEF ŠÍMA; typo KAREL DYRYNK; ex. 456/600 na bezdřevém pap.; celkový náklad 600 výtisků. Blok svázaných složek bez obálky; ochranné pap. pouzdro. 325x240
DURYCH; JAROSLAV: SVATÝ VOJTĚCH. - 1921. Stará Říše; Dobré dílo sv. 74. Upravil JAROSLAV BENDA. /sr/
-,-- CZK / prodáno /Dobré dílo sv. 74. - Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1921; Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 123 s.; upravil a dřevoryty (ob. a titl.) vyzdobil JAROSLAV BENDA. Pův. brož. Velmi dobrý stav!
DURYCH; JAROSLAV: Z RŮŽE KVÍTEK VYKVET NÁM. Příběhy novozákonní pro mládež. - 1939. Ilustrace GUSTAV DORÉ.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Melantrich; 1939. 199 s.; ilustrace GUSTAV DORÉ. Celopl. vazba s přebalem. 300x220
DURYCH; JAROSLAV: PÍSEŇ MILOSTNÁ. - 1928. Aventinum. Il. a ob. HANA DOSTÁLOVÁ; ruční papír; čísl. exempář.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1928. 65 s.; obálka; nakladatelská značka; pět kreseb a úprava HANA DOSTÁLOVÁ. Exemplář č. 279 z 660. Vysadila písmem Fournierovým a vytiskla na ručním italském papíře Fabriano St. tiskárna v Praze. Pův. brož. 210x140 /H/
DURYCH; JAROSLAV: PANENKY. - 1923. 1. vyd. Ametyst sv. 1. Úprava a kresba v titulu V. H. BRUNNER.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. Praha; J. Beránek; 1923. Edice Ametyst sv. 1. 64 s.; úprava a kresba v titulu V. H. BRUNNER. Pův. brož. 200x125 /ant/
Čapek - DURYCH; JAROSLAV: HADÍ KVĚTY. - 1924. Obzina. Obálka a nakl. zn. (lino) JOSEF ČAPEK; podpis autora. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Básně v próse - Vyškov; Obzina; 1924. Edice Obzinových tisků; sv. 6. 71 s.; obálka a nakl. zn. (lino) JOSEF ČAPEK; podpis autora na patitulu; ex. 548/900. Pův. brož. 180x120 Jaroslav Durych na artbook.cz >> Slovník české literatury - Jaroslav Durych >> JOSEF ČAPEK na artbook.cz >> Podpisy a dedikace na artbook.cz >> .
Čapek - DURYCH; JAROSLAV: HADÍ KVĚTY. - 1924. Obálka a nakl. zn. (lino) JOSEF ČAPEK; podpis autora proti titulnímu listu. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Vyškov; Obzina; 1924. 71 s.; obálka a nakl. zn. (lino) JOSEF ČAPEK; podpis autora proti titulnímu listu; ex. 166/900. Pův. brož. 180x120
Šíma - DURYCH; JAROSLAV: PANENKY. - 1927. Aventinum. 15 celostr. il. JOSEF ŠÍMA; ex. 233/250 na ruč. pap. Van Gelder; podpis autora. REZ
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1927. 84 s.; 14 celostr. ilustrací a nakladatelská značka na patitulu JOSEF ŠÍMA; typo KAREL DYRYNK; podpis autora na patitulu.; ex. 233 z přednostních 250 na ručním pap. Van Gelder; celkový náklad 600 výtisků. Pův. brož.; ochranné pap. pouzdro. 325x240
Toyen - HUDSON; W. H.: EL OMBÚ. - 1930. Obálka a čb. il. ve front.TOYEN.
-,-- CZK / prodáno /Přerov; Durych; 1930. Edice Delfín. 167 s.; obálka a čb. il. ve front.TOYEN. Pův. brož.
Úvodem do nového čtvrtstoletí Dobrého díla. - 1926.
-,-- CZK / prodáno /Ze starých papírů. Sebral a vydal Albert Vyskočil, aquarelly od Willi Wessela. Vytiskl ve Velkém Meziříčí, Jan Mucha.Břevnov - Praha, A. Vyskočil, 1926. 64 s., [2] obr. příl. s vlepenými bar. reprodukcemi akvarelů Willi Wessela. Autoři: Miloš Klicman, A. Stříž, F.A. Špringer, Antonín Macek a Jar. Durych. Pův. brož. s ručně kolorovanou obálkou. 165x120 Velmi dobře zachováno! /inv0320/
BRIDEL, BEDŘICH P.: CO BŮH? ČLOVĚK? - 1934.
-,-- CZK / prodáno /Edice Delfín sv. 11. Přerov, Bohuslav Durych, 1934. Vytiskli Lidové závody tiskařské a nakladatelské v Olomouci. Do tisku připravil Josef Vašica podle osnovy Antonína Lískovce. 64 s., poznámky J. Vašica (s. 49-64).Pův. brož. 170x110 Dobře zachováno. /1121 zbr/Básnická skladba z roku 1659. Česká barokní poesie. Bibliotheca Augustana >>
Turnov - PADESÁT LET MĚSTSKÉ SPOŘITELNY V TURNOVĚ. - Pět původních sign. leptů.
-,-- CZK / prodáno /Turnov; Spořitelna městská v Turnově; 1932. 129 s.; četné dobové i historické barevné a čb. ilustrace Turnova a jeho okolí. Obsáhlé texty: 'O turnovském kamenářství' (obrazový doprovod); 'Umělecký místopis našeho domova'. Pět původních grafických příloh; vše sign. lepty - DURYCH; Josef: Hrubý Rohozec; 200x140 (velikost obr. plochy); VIK Karel: Stará huť Ant. Paclta; čp. 441 v Turnově; 200x155; JUNA; Zdeněk: Kostel sv. Mikuláše v Turnově 205x145; VIK Karel: Skalní město na Hruboskalsku; 205x150; KAREL; Eduard: Turnov od Durychova; 150x200. Pův brož. Velmi dobrý stav! 325x245
BIBLIOFILIE V TISKÁRNĚ. - 1930. Družstvo knihtiskárny v Hranicích. Dřevoryt JOŽKA BARUCH.
-,-- CZK / prodáno /Ukázka krásných bibliofilských písem a pečlivé odborné práce. Družstvo knihtiskárny v Hranicích; 1930. Věnováno účastníkům VI. bibliofilského večera dne 8. listopadu 1930. 1. příloha - Z novoroční knížky J. Hladkého. 2. příloha - J. Deml: Moji přátelé. 3. příloha - J. Durych: Uh. Hradiště. 4. příloha - A. Veselý: Kytička k 80. T. G. Masaryka. 5. příloha - J. Kalus: Valašský král; s celostr. dřevorytem JOŽKY BARUCHA. 6. příloha - E. Zegadlowicz: Hodina před jitřní. Pův. brož. 190x140 Nerozřezáno; velmi dobře zachováno.
50 let Otakara Štorcha-Mariena. - 1947. Orig. lito JAROSLAV VERIS. Aventinum; Nezval; Václav Černý; Čapek; Halas; Hora; Faure .. /q/
-,-- CZK / prodáno /K poctě nakladateli Aventina v jediném exempláři - 'Do knihy této; která vychází v jediném výtisku; přispěli uvedení autoři na zemi; na nebi a ve vzduchu (Nezval; Durych; Karel Čapek; Josef Čapek; Halas; Machar; F.X. Šalda; R. Weiner; J. Hora; Václav Černý; P. Eisner; Fr. Langr; Antonín Sova; S.K. Neumann; Elie Faure; Karel Toman; Viktor Dyk; Svetozár Hurban Vojanský; Arne Novák) v existencialistickém bezvědomí k oslavě zaslouženého Dra Štorch Mariena; k jeho svěží padesátce a jako povzbuzení pro další nakladatelskou činost. Redakci sborníku řídila Milada Spálená. Umělecky spolupracoval Jaroslav Veris....
Jiří Kolář. 5x PF 1985-1996. / Nové přírustky.
-,-- CZK / prodáno /Prodej v obchodě na Malé Straně, nákup možný bez objednání. Jiří Kolář. 5x PF 1985-1996. / P.F. 1996Signováno a popsáno na zadní straně J.Kolář., Běla Kolářová.Po rozložení 150x415 CENA: 2500,- CZK PRODÁNO / Madona - P.F. 1990. Dva listy, signováno a popsáno na zadní straně J.K.,Běla Kolářová, P.F. 90.2x 255x180 mm. V okraji natrženo. CENA: 2500,- CZK PRODÁNO / P.F. 1986.Loreto Church. Signováno a popsáno na zadní straně J.Kolář, Běla Kolářová, P.F. 1986List 155x200CENA: 1200,- CZK PRODÁNO / P.F. 1985. - Traquet tarier.Pohlednice. Signováno a popsáno na zadní straně J.Kolář. P.F. 85.CENA: ...
Zrzavý - ERBEN, K. J.: KYTICE. - Aventinum, 1927.
-,-- CZK / prodáno /Text podle Durychova vydání v Národní knihovně Družstva Přátel Studia. Kresby Jana Zrzavého, úprava V.H. Brunnera. Praha, Aventinum, 1927. Obrazové přílohy reprodukoval a vytiskl grafický závod V. Neubert a synové na Smíchově, část textovou písmem Janson na imitaci. japonu knihtiskaři Kryl a Scotti. Edice Aventinum sv. 166.216 s., 13 čb. celostr. a nakl. značka Jan Zrzavý. Dvoubarevný tisk, ručně čísl. ex. 659/1000. Pův. celopl. vazba. 290x210 Dobře zachováno.1. vydání proslulých ilustrací Jana Zrzavého. Kvalitní tisk ilustrací na dobrém papíru, imitaci japonu,