Výsledek hledání - Charles
GIDE, CHARLES: CHARLES FOURIER. VYBRANÉ SPISY. - 1933.
300 CZKPraha, Ústřední dělnické knihkupectví a nakl. (A. Svěcený), 1933. Přeložil Emanuel Čupra. 240 s. Celopl. měkká vazba.180x130 Velmi dobře zachováno. /Ant0224/
CHARLES AZNAVOUR. - Černobílá fotografie. /film/kino/fotoska/
250 CZKČernobílá fotografie. 175x260Propagační filmová fotografie; 'fotoska'.http://www.filmavideo.cz/index.php/nalezeno-v-archivech/540-filmova-fotoska
SOUNES, HOWARD: CHARLES BUKOWSKI. - 1999.
250 CZKBláznivý život Charlese Bukowského.Praha, Pragma, 1999. Z anglického originálu přeložil Robert Hýsek, Jana Mišáková. 320 s., (32) s. obr. příl. Brož. 210x145 /H/
SUCHÝ, ONDŘEJ: CHARLES CHAPLIN. - 1989.
80 CZKPraha, Horizont, 1989. 164 s. + 24 s. obr. příloh. Brož. 190x100 /H/
BAUDELAIRE, CHARLES: KVĚTY ZLA. - 1962.
350 CZKPraha, SNKLU, 1962. Nesmrtelní sv. 63. Přeložil Svatopluk Kadlec, doslov Jan Tomeš. 322 s., ilustroval, obálka, vazba a graf. úprava JAROSLAV ŠERÝCH. Celopl. vazba s obálkou. 245x170 Velmi dobře zachováno. /Ate/
Baudelaire, Charles: La Fanfarlo. - 1923.
700 CZKIllustrace R. Placeck.Paris, Maurice Glomeau, 1923. 92 s., front., il. R. Placeck (3 celostr. na přílohách, viněta na titulu opakuje se na obálce, vstupní a koncová. Ex. 3/974 na velinu Marais. Pův. šitá brož. 142x98 Velmi dobrý stav.
GAUTIER; THÉOPHILE: CHARLES BAUDELAIRE. - 1919.
250 CZKPraha; Alois Srdce; 1919. Přeložil Otokar Levý. 84 s. Pův. brož. 180x120
PHILLIPE, CHARLES L.: MATKA A DÍTĚ. - 1927.
650 CZKPraha, Fromek, 1927. Odeon sv 21. Přeložil Jaroslav Zaorálek. 115 s., obálka a úprava J. ŠTYRSKÝ a TOYEN, výt. č. 395. Pův. brož. 200x140 Dobře zachováno, nerozřezáno. /Ate24/
Čapek - PHILIPPE, CHARLES-LOUIS: RANNÍ POVÍDKY. / 1926.
300 CZKPraha, Král, 1926. 161 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 175x120
BAUDELAIRE, CHARLES: MALÉ BÁSNĚ V PRÓZE. - 1979.
150 CZKPraha, Odeon, 1979. Skvosty francouzské literatury. Přeložil Jaroslav Fořt. 175 s., ilustrace, vazba a graf. úprava JAROSLAV ŠVÁB. Celopl. vazba s obálkou. 145x105 /Ate25/
BAUDELAIRE; CHARLES: MALÉ BÁSNĚ V PRÓZE. - 1945. Malá veledíla. Obálka ZDENĚK SKLENÁŘ.
300 CZKPraha; Šmidt; 1945. Edice Malá veledíla sv. II. Přeložil Hanuš Jelínek. 119 s.; obálka a frontispice ZDENĚK SKLENÁŘ; úprava METHOD KALÁB. Pův. brož. 190x120 Velmi dobře zachováno. /Ate24/
ROBERTS; CHARLES G. D.: DŮM VE VODĚ. - 1922.
75 CZKPraha; Topič; 1922. Přeložil Ivan Schulz. 198 s. Pův. celopl. vazba. 170x120
VILDRAC; CHARLES: RŮŽOVÝ OSTROV. - 1925. Obálka L. ČELAKOVSKÁ.
750 CZKPraha; Fromek (Odeon sv. 8); 1925. 130 s.; obálka L. ČELAKOVSKÁ. Pův. brož. Krásný stav! 195x140 /Ate0223/
ZBINDEN; CHARLES: PHOTOGRAPHIE. - Zeichnungen von HANS THÖNI.
390 CZKEine praktische Anleitung für solche; die nicht 'Knipser' bleiben wolen. Aarau; H.R. Sauerländer & Co.; nedatováno. 93 s. Zeichnungen von HANS THÖNI; 8 s. fotogr. vyobrazení. Pův. brož. Velmi dobrý stav. 210 x 150
Grygar - MONSIEUR VERDOUX. / 1974. Režie: Charles Chaplin. 400x290
1.400 CZK1974. Režie: Charles Chaplin. Autor: MILAN GRYGAR. 400x290 /Filmový plakát/
MONTESQUIEU; CHARLES LOUIS DE: PRAVDIVÁ HISTORIE. - 1983. Ilustrace POŠ.
80 CZKPraha; Odeon; 1983. 1. vyd. Přeložil Karel Šafář. 110 s.; ilustrace PETR POŠ. Pap. vazba s obálkou. 145x90 Velmi dobře zachováno. /ate/
MORICE, CHARLES: O MODERNÍCH PODMÍNKÁCH KRÁSY. - (1909).
150 CZKÚvahy z ethiky a sociologie umělecké.Praha, nákl. Grosmana a Svobody, (1909). Slunečnice sv. 4. Z rukopisu přeložili Marie Majerová a F.X. Šalda. 158 s. Pův. brož. 180x125 Na hřbetě 2 cm natrženo, jinak dobře zachováno. /Ate/
MONTESQUIEU, CHARLES LOUIS DE: PRAVDIVÁ HISTORIE. - 1983.
70 CZKPraha, Odeon, 1983. 1. vyd. Přeložil Karel Šafář. 110 s.; ilustrace PETR POŠ. Pap. vazba s obálkou. 145x90 Na obálce ve spodní části světlé skvrny (viz. foto). /H/
Charles Boyer; Irene Dunne - KRAJKOVÝ ŠÁTEK "BUDU SÁM ..." - 1940.
150 CZKCharles Boyer; Irene Dunne - Píseň "Budu sám ..." z filmu USA Krajkový šátek. Praha, Fr. Kudelík, 1940. Noty, hudba: Martini, text: Ter. Hnátková. Dvojlist. 165x135
ANDRÉ BARDE; CHARLES CUVILLIER: LA REINE JOYEUSE - VALSE LENTE. - 1913.
200 CZKParis, ENOCH & CIE, 1913. Poésie ANDRÉ BARDE. Musique de CHARLES CUVILLIER. Violon et Piano. Noty. Dvojlist. 275x175 Velmi dobře zachováno. /Ate/
Dickens, Charles. The Life And Adventures of Nicholas Nickleby. - 1947.
4.900 CZKEaling Studios, 1947. Nestr. (16) stran, barevné ilustrace a ob. Edward Ardizzone, čtyřbarevný litografický tisk.Filmový propagační tisk z roku 1947 k uvedení filmu The Life And Adventures of Nicholas Nickleby v režii Alberta Cavalcantiho podle románu Charlese Dickense.Pův. brož. 280x200 mm /kniha v obchodě, koupíte bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/
BAUDELAIRE; CHARLES: ŽENA. - 1946. Přeložil Vladimír Holan. úprava JAN PŘIBÍK.
200 CZKPraha; J. Podroužek; 1946. Přeložil Vladimír Holan. 1. vyd. 30 s.; úprava JAN PŘIBÍK. Pův. brož. 210x140 Na hřbetě natrženo. /Ate/
BAUDELAIRE, CHARLES: HAŠIŠ A VÍNO. - (mezi 1910 a 1925).
250 CZKPraha, Alois Hynek, (mezi 1910 a 1925). Přeložil J. Hart. 104 s., tiskl Č. Mojžíš v Chocni. Polopl. vazba. 145x110 /Ate0324/
CHARLES DICKENS. CVRČEK U KRBU. Umělecké Studio. Vladimír Gamza. 1926.
2.000 CZKPlakát na premiéru v Umělecké Besedě, 12. prosince 1926. Plakát 310x240 mm VLADIMÍR GAMZA (20. února 1902, Petrohrad, Rusko – 7. ledna 1929, Praha) Vladimír Gamza (vlastním jménem Vladimír Hamza) byl český herec, režisér a divadelní vizionář ruského původu. Z Ruska přišel do Prahy v roce 1919. https://encyklopedie.idu.cz/index.php?
Jan Charles Vondrouš. Drobná grafika. Soubor 15 sign. leptů. (1933).
4.900 CZK15 sign. pův. leptů J.C. Vondrouše a textová část (8 stran) s úvodem Arthura Nováka, seznamem leptů a tiráži, na titulní straně drobná viněta - světle hnědý lept J.C. Vondrouše. Vydáno 150 čislovaných souborů, čísla 1 až 30 na pravém japonu a čisla 31 až 150 na italském ručnim papiru Fabriano. Náš exemplář ručně číslovaný výtisk 39/150. Volně listy uložené do původní celopl. složky se zlaceným titulem na hřbetě a zlacenou ozdobnou ražbou na přední desce. 260x180 Soubor 15 leptů, každý z nich tužkou signovaný - 15 volných listů. 1...
PHILIPPE; CHARLES LOUIS: MARCIPÁNEK. - 1926. Družstevní práce. Ilustrace EMIL FRINTA.
150 CZKPraha; Družstevní práce; 1926. 145 s.; osnova sazby a úprava titul. listu V. H. BRUNNER; ilustrace EMIL FRINTA. Pův. celopl. vazba s obálkou vevázanou vzadu. 205x130 /Ate/
Grygar - SVĚTLA VELKOMĚSTA. 1973. Režie: Charles Chaplin. Filmový plakát. 400x290
1.600 CZKAutor plakátu MILAN GRYGAR. 1973. USA. Režie: Charles Chaplin. Hraje: Charles Chaplin. 400x290 Krásný stav.
KID - ZAHALEČI. / 1974. Režie: Charles Chaplin. Autor plakátu MILAN GRYGAR. 400x290
1.600 CZKFilmový plakát. Autor plakátu MILAN GRYGAR. 1974. USA. Režie: Charles Chaplin. Hraje: Charles Chaplin. 400x290 Krásný stav.
PHILIPPE; CHARLES LOUIS: V MĚSTEČKU. - 1926. Symposion. Dřevoryty JAN RAMBOUSEK.
300 CZKPraha; Rudolf Škeřík; 1926 Symposion sv. 21. Přeložili Jaroslav Fortis a Jan Marhan. 102 s.; dřevoryty a vazba JAN RAMBOUSEK. Pův. celopl. vazba. 195x145 /H/
BAUDELAIRE, CHARLES. Prokletí básníci sv. IX. - 1932. Přednostní exemplář na ruč. papíře Van Gelder.
900 CZKPraha, Rudolf Škeřík, 1932. Přeložil Svatopluk Kadlec. 115 (5) s., frontispis s fotogr. portrétem Charlese Baudelaira, v úvodu, na obr. příloze, fotografie Baudelairova náhrobku. Závěrečná poznámka překladatele. Výtisk č. XXVII/XL na holandském papíře Van Gelder. Pův. brož. 200x130 Pap. štítek na hřbetě poškozený.
NELSON; RICHARD: DVA SHAKESPEAROVŠTÍ HERCI. - 1995. Divadlo. Jan Hančil. William Charles Macready; Edwin Forrest.
120 CZKPraha; Národní divadlo; 1995. 109 s. textu (mj. William Charles Macready; Edwin Forrest); il.; fot. Pův. brož. 205x115 Velmi dobrý stav /H/Divadelní program k inscenaci Dva shakespearovští herci ve Stavovském divadle v Praze. Obsahuje mj. též kompletní text hry Dva shakespearovští herci v překladu Jana Hančila.
Charles Rochet. La Figure Humaine scientifiquement étudiée, ou Les vingt-quatre lois de beauté de la tête.
800 CZKParis, Librairie Plon, 1892. 160 s. Ilustrace G. L. Rochet. Dob. polokož. vazba. 180x120 Na titl. raz. knihovny "Vysoká škola architektury a pozemního stavitelství. Přednosta ústavu prof. Dr. Ing. arch. Josef Kittrich", na patit tužkou antikvární sign. s cenou 8 kč, a tužkou záznam o přírustku (datum) do sbírky posledního majitele (akad. mal. Jiří Běhounek) "16.11.1971".
TOBY TYLER. - 1974.
800 CZKFilmový plakát. USA. 1974. Režie Charles Barton. 800x580 Podélně a napříč přeloženo.
HRANIČNÍ ČÁRA. - 1980.
600 CZKFilmový plakát. USA. 1980. Autor plakátu: Jan Tománek. Režie: Jerrold Freedman. Hraje: Charles Bronson. 400x290 Stopa po přeložení.
TOBY TYLER. - 1974.
250 CZKFilmový plakát. 1974. USA. Režie Charles Barton. 400x290 /Filmový plakát/
POHLED DO SVĚTA ROMANTIKY. Roč. III. č. 10. 1938.
150 CZKFilmový časopis. Roč. III. č. 10. Praha, M. Sutnar, 15. V. 1938. Odpovědný redaktor V. Nečas. 16 s. Pův. sešit. 260x180 /Ate/ /Greta Garbo, Charles Boyer, Napoleon/
DIE GLORREICHEN SIEBEN (Sedm statečných). - 1960. Illustrierte Film-Bühne.
350 CZKIllustrierte Film-Bühne. Nr. 5648. München, 1960. Film USA. Režie John Sturges. Hrají: Yul Brynner, Eli Wallach, Steve McQueen, Horst Buchholz, Charles Bronson, Robert Vaughn, Brad Dexter, James Coburn ... 4 s. Dvoulist. 270x190. Velmi dobře zachováno, na obálce propiskou napsáno "viděl". /film/program/
Vom Tonfilm, von Filmstars und von Kinematographie. - Ausgabe 1932.
1.900 CZKFotomontáž na přední desce Matouschek. Wien, Mein Film-Verlag., Ausgabe 1932. 356 s., množství čb. portrétních fotografií, dokumentárích záběrů z filmové tvorby, reklamy. Pův. polopl. vazba. 170x160 Žádné poškození nad rámec běžných stop stáří a používání.Portrétní fotografie obsahují stručné životopisné údaje a dosavadní filmografii.Stan Laurel, Oliver Hardy, Buster Keaton, Charles Chaplin, Harold Loyd, Marlene Dietrich, Greta Garbo, Pola Negri, Maurice Chevalier ad. Část věnovaná filmové tvorbě v Československu obsahuje 17 fotografických portrétů (mj. Vlasta Burian, Mac Frič, S.W. Innemann, Hugo Haas). Anny Ondra (Ondráková) je zařazena v oddílu "Die vom film...
Freddy Quinn - HEIMWEH NACH ST. PAULI. - 1963. Illustrierte Film-Bühne.
220 CZKIllustrierte Film-Bühne. Nr. S 6570. München, Vereinigte Verlagsgesellschaften Franke & Co, 1963. Film Německo. Režie Werner Jacobs. Hrají: Freddy Quinn, Erna Sellmer, Peter Mosbacher, Jayne Mansfield, Rudolf Platte, Heinz Reincke, Bill Ramsey, Ullrich Haupt, Ludwig Haas, Beppo Brem, Carl Voscherau, Marisa Solinas, Charles Palent, Hein Riess ... 8 s. Dvoulisty. 270x190. Velmi dobře zachováno. /film/program/
DIE GLENN MILLER STORY / THE GLENN MILLER STORY. - 1954. Illustrierte Film-Bühne.
290 CZKIllustrierte Film-Bühne. Nr. 2480. München, 1954. Film USA. Režie Anthony Mann. Hrají: James Stewart, June Allyson, Harry Morgan, Charles Drake, George Tobias, Barton MacLane, Sig Ruman, Kathleen Lockhart, Louis Armstrong ... 4 s. Dvoulist. 270x190 V přeložení částečně natrženo, u okraje dvakrát perforováno, jinak velmi dobře zachováno. /film/program/
POESIE / Novinky v regálech. - září, 2022.
1 CZKV antikvariátu vyberete a koupíte, ihned bez objednání! ASHBERY, John. Autoportrét ve vypouklém zrcadle. Překlad Pavel Dominik. Vyd. 1. Praha: Odeon, 1989. 120 s. Plamen; sv. 109. ISBN 80-207-0009-9.Pevná vazba s obálkou. Velmi dobrý stav! CENA: 150,-GINSBERG, Allen. Kvílení. Překlad Jan Zábrana. Vyd. 1. Praha: Odeon, 1990. 255 s. Plamen. ISBN 80-207-0155-9.Pevná vazba s obálkou. Velmi dobrý stav! CENA: 350,-VOSKOVEC, Jiří, WERICH, Jan. Máme za to: písňové texty. Vyd. 1. V Praze: Československý spisovatel, 1990. 273 s., [22] s. obr. příl. Klub přátel poezie. Výběrová řada. ISBN 80-202-0230-7.Pevná vazba s...
OLIVER.
350 CZKFilmový program. Praha, Filmový podnik, 1968. Podle románu Charlese Dickense. Režie Carol Reed. Hrají Ron Moody, Shani Wallisová. 12 s., graf. úprava Zdeněk Plaček. Sešit. 205x145 Velmi dobrý stav.
KINO. - 1964. /film/
1.200 CZKXIX. Ročník. 25 sešitů (chybí číslo 25.) Praha; Orbis; 1964. Čtrnáctidenník; šéfredaktor František Goldscheider. Každý sešit má 16 stran. 305x230 Dobrý stav. Mj. obsahuje: Marilyn Monroe; Kdyby tisíc klarinetů; Za dobrodružstvím dalekých krajů - Vinnetou a Old Shatterhand; Voskovec a Werich a jejich "VAW"; 75 let Charlese Chaplina; Starci na chmelu; Romy Schneider; Bohumil Hrabal - Kudy chodí perličkář; Andey Hepburnová; Manželství po italsku - M. Mastroianni, S. Lorenová. /Mastroianni/Loren/Chaplin/Hepburnová/Voskovec/Werich/Hrabal/H/
MILES, BARRY: CHARLES BUKOWSKI. - 2008.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Volvox Globator, 2008. 6. sv. edice Memory. Přeložil Ladislav Šenkyřík. 420 s. Pevná vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno. /ate1022/
Teige - BAUDELAIRE; CHARLES: FANFARLO. - 1927.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; Bibliofilská edice Odeon sv. 5; 1927. 125 s.; obálka; titulní list a typo KAREL TEIGE; ex 240/900 na antiku. Pův. brož. 190x130 Krátká prasklinka podél hřbetu, bez ztráty. Na rubu přední ob. exlibris předchozího majitele, významné osobnosti českého kulturního prostředí. /d/
Mucha - Charles Normand. Six nouvelles. / 1922.
-,-- CZK / prodáno /3 celostr. il. v povídce "Le Premier shampoing d'Absalon" Alfons Mucha.Paris, Armand Colin, 1922. 265 s., povídky: Le Paon couronné, Les Trois pachas, Un gendarme par téléphone, Le Premier shampoing d'Absalon, La Saison des toupies, Les Tartes de l'oncle Brigaut. Ilustrace Henri Pille, Moulignié, Mucha, Gerlier.Pův. celopl. vazba, zdobená zlatou ražbou. 180x130
PHILIPPE, CHARLES-LOUIS: OTEC PERDRIX. - 1918.
-,-- CZK / prodáno /Podpis Karla Tomana - Praha, nákl. vlastním, 1918. Přeložil Karel Toman. 108 s., dedikace s podpisem překladatele, dat. 19. V. 1919. Celopl. vazba s obálku vzadu vevázanou. 220x125 /H/
BAUDELAIRE; CHARLES: HAŠIŠ A VÍNO. - Kol. 1910.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Alois Hynek; nedat (kol. 1910). Pestrá knihovna zábavy a kultury. Přeložil J. Hart. 104 s. Pův. brož. 150x105 Velmi dobrý stav.
BUKOWSKI; CHARLES: TVRDÍ HOŠI PÍŠOU BÁSNĚ. - 1996.
-,-- CZK / prodáno /Tři rozhovory. Olomouc; Votobia; 1996. Přeložil Dušan Krejčí. 181 s. Brož. 145x100 /H/
CHARLES AZNAVOUR. - Černobílá fotografie. /film/kino/fotoska/
-,-- CZK / prodáno /Černobílá fotografie. 260x180
Le Brun, Charles. Handwörterbuch der Seelenmahlerey. - 1804.
-,-- CZK / prodáno /Zum gemeinnützigen Gebrauch besonders für Zeichner, Mahler und Liebhaber charakteristischer und allegorischer Darstellung. Nebst Zwey u. fünfzig in Kupfer gestochenen Köpfen, die vorzüglichsten Gemüthsbewegungen und Leidenschaften betreffend von Le Brün.Wien u. Prag, bey Franz Haas, 1804. Ftont., VI s., 370 s. + 13 rozkládacích příloh s mědirytinami. Na titulním listu rukopisné exlibris Friedrich M. Neustadt, dat. May 1846 a razítkové exlibris Dr. Prokop Toman, viz detail další obr. Dob. pevná pap. vazba, zlacený titul na hřbetě. 185x115 Dva listy (str. 95, 96 a 159,160) nahrazeny dobovým rukopisným opisem viz obr.
BAUDELAIRE, CHARLES: MALÉ BÁSNĚ V PRÓZE.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1979. Skvosty francouzské literatury. Přeložil Jaroslav Fořt. 175 s., ilustrace (ve front. signovaná), vazba a graf. úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. celokožená vazba. 145x105 /d/
BAUDELAIRE, CHARLES: KVĚTY ZLA (výbor). - Prokletí básníci. 1947.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Symposion, 1947. Prokletí básníci sv. 15. Přeložil Svatopluk Kadlec. 58 s., značka a vazba FRANTIŠEK MUZIKA, obálka IVAN MARTIN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 190x130
BAUDELAIRE, CHARLES: DŮVĚRNÝ DENÍK. - Prokletí básníci. 1948.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Symposion, 1948. Prokletí básníci sv. 14. Přeložil Jaroslav Fořt. 124 s. úprava IVAN MARTIN, vazba FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba. 190x135
BAUDELAIRE, CHARLES: DŮVĚRNÝ DENÍK. - 1948. PROKLETÍ BÁSNÍCI.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Symposion, 1948. Prokletí básníci sv. 14. Přeložil Jaroslav Fořt. 124 s., obálka a úprava IVAN MARTIN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 195x135 Krásný stav. /Ate24/
DICKENS; CHARLES: DAVID COPPERFIELD. - 1922. Ilustrace KAREL VÍTEK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Nebeský a Beznoska; 1922. Přeložil Al. Zábranský. 213 s.; 8 celostr. ilustrací KAREL VÍTEK. Pův. papírová vazba. 235x170 Utržený 1x1 cm hřbet knihy.
BAUDELAIRE, CHARLES: MALÉ BÁSNĚ V PRÓZE. - 1979.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1979. Skvosty francouzské literatury. Přeložil Jaroslav Fořt. 175 s., ilustrace vazba a graf. úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. pap. vazba s obálkou. 145x105
BAUDELAIRE; CHARLES: VÍNO SAMOTÁŘOVO. - 1979. Klub přátel poezie.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1979. Klub přátel poezie. 136 s.; ilustrace CONSTANTIN GUYS; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195
BAUDELAIRE; CHARLES: DŮVĚRNÝ DENÍK. - 1947. Prokletí básníci sv. 14.
-,-- CZK / prodáno /Přednostní exemplář na japanu; um. polokožená vazba. Prokletí básníci sv. 14. Praha; Symposion; 1947. 124 s.; autoportrét v textu s. 115; (reprodukce na s. 5; podle fotogr. portrétu autora chybí); dvoubarevný tisk titulního listu; typografická úprava Ivan Martin. Čísl. ex. 12 ze 150 výtisků ma Simili japanu. Polokožená um. vazba (hřbet a vnější hrany desek v kůži); potah desek mramorovaným pap; zlatá ražba titulu na hřbetě; zlatá vrchní ořízka; ochranné kartonové pouzdro. 200x130 Velmi dobrý stav. /0224 kniha v obchodě, koupíte bez objednání /
BAUDELAIRE, CHARLES: KVĚTY ZLA. - 1976. Květy poezie sv. 124.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Mladá fronta, 1976. Květy poezie sv. 124. 1. vyd. Přeložil Ivan Slavík. 152 s., vazba a kresby SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. papírová vazba s ochranou folií. 150x105 Velmi dobře zachováno. /Ate/
BAUDELAIRE, CHARLES: KVĚTY ZLA. - 1964. Květy poezie sv.49.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1964. Květy poezie sv. 49. 1. vyd. Přeložil Vítězslav Nezval. 232 s.; vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. papírová vazba. 150x105 Dobře zachováno. /Ate/
BAUDELAIRE, CHARLES: KVĚTY ZLA (výbor). - Prokletí básníci. 1947.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Symposion, 1947. Prokletí básníci sv. 15. Přeložil Svatopluk Kadlec. 58 s., nakl. značka FRANTIŠEK MUZIKA, obálka IVAN MARTIN. Pův. brož. 200x140 /H/
BRUZEAU; MAURICE; FELD; CHARLES: PAŘÍŽ OBRAZY AVYZNÁNÍ. - 1978.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1978. Přeložila Drahoslava Janderová. 324 s. (492 vyobr.); obálka; předsádky a úprava textů FELIX ŠEJNA. Celopl. vazba s obálkou. 295x245
Pissarro - CHARLES KUNSTLER: CAMILLE PISSARRO. - 1930. Collection 'LES ARTISTES NOUVEAUX'.
-,-- CZK / prodáno /Illustré de 32 reproductions en héliogravure. Collection 'LES ARTISTES NOUVEAUX'. Paris; G. Grés & Cie; 1930. 14 s. + 32 čb. vyobrazení. Pův. brož. 195x145.
Holan - BAUDELAIRE; CHARLES: ŽENA. - 1946. Dedikace Vladimíra Holana 'básnířce Haukové'.
-,-- CZK / prodáno /Praha; J. Podroužek; 1946. Přeložil Vladimír Holan. 1. vyd. 30 s.; úprava JAN PŘIBÍK. Na patitulu dedikace 'Básnířce Haukové' a podpis Vladimíra Holana. Pův. brož. 210x140
MONTESQUIEU; CHARLES LOUIS DE SECONDAT; BARON: PERSKÉ LISTY. - 1989.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1989. Skvosty francouzské literatury. Přeložil Josef Kopal. 505 s.; typo JOSEF TÝFA. Celopl. vazba s obálkou. 145x105
Grygar - SVĚTLA RAMP. / 1973. Filmový plakát. Režie: Charles Chaplin. 400x290
-,-- CZK / prodáno /Filmový plakát. Autor plakátu MILAN GRYGAR. 1973. USA. Režie: Charles Chaplin. Hraje: Charles Chaplin. 400x290 Krásný stav.
ALBERT, CHARLES: VOLNÁ LÁSKA. Knihy Června. - 1910. L'Amour libre (1899).
-,-- CZK / prodáno /Bilovice n. Sv. u Brna, S.K. Neumann, Knihy Června, 1910. Dle 3. vyd. z r. 1899 přel. Petr Pohan (pseudonym SKN). 173 s., kolorovaná viněta v tiráži a ilustrace na titl Zdeněk Kratochvíl. Pův. poloperg. vazba, 215x140 Vazba omšelá, v horním okraji bloku drobná perforace od "nezvaného hosta" z dávných let. OBSAH: Láska a její původ. Postup lidské lásky. Měšťanská společnost proti lásce. Prostituce. Měšťanské manželství. Volná láska. Žena a její osvobození. TIRÁŽ: Knihy Června. Vede a vydáva Stanislav K. Neumann v Bilovicích n. Sv. u Brna. Svazek první. S...
CARTER, CHARLES E. O.: SYMBOLICKÉ DIREKCE V MODERNÍ ASTROLOGII. - 1948.
-,-- CZK / prodáno /Samizdat. - autorský strojopis Emanuela Šimandla.Překlad Emanuel Šimandl. Zhustěný výtah ing. Jindřich Šob. 44 listů, průklepový papír, text, grafy, tabulky, poznámky červ. tužkou, na poslední s. tužkou dat. 15.12.48 a podpis Šimandl. Brož. 210x150 /astrologie/
CLAUDE DEBUSSY PÍSNĚ / Bernard Kruysen - baryton, Jean-Charles Richard - klavír.
-,-- CZK / prodáno /Label: Supraphon – 1 12 1350Format: Vinyl, LP, Country: CzechoslovakiaReleased: 1975Condition: Very Good Plus (VG+)
VILDRAC; CHARLES: KNIHA LÁSKY. - 1947. Sign. lept Josef Istler. Podpis Vl. Holan.
-,-- CZK / prodáno /Sign. lept Josef Istler.Přeložil Vladimír Holan; jeho podpis v tiráži. Praha; Kruh krásné knihy; 1947. (52) s.; grafická úprava a celostr. lept JOSEF ISTLER; který také lept vytiskl; dvoubarevný tisk; exemplář č.85 ze 115 exemplářů tištěných na velínu; celkový počet 333 čísl. výtisků + 10 výtisků pro výtvarníka. Volné archy v pův. pap. obálce. 235x190 Velmi dobrý stav!
BAUDELAIRE; CHARLES: HOŘKÉ PROPASTI. - 1966. Klub přátel poezie. Úprava OLDŘICH HLAVSA. /60/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1966. Klub přátel poezie. 1. vyd.; 156 s.; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195
SEALSFIELD; CHARLES - KRAUS; ARNO: BÍLÁ RŮŽE OCONEŮ. - 1947. 7 fotograf. příloh. /cestopis
-,-- CZK / prodáno /Praha; Dědourek v Třebechovicích p. O.; 1947. 158 s.; 7 fotograf. příloh. Pův. polopl. vazba. 240x175
Teige - BAUDELAIRE; CHARLES: FANFARLO. - 1927. Dobová celopl. vazba s vev. obálkou. REZERVACE
-,-- CZK / prodáno /Praha; Fromek; 1927. Bibliofilská edice Odeon sv. 5. Překlad J. Navařilová. 125 s.; studie o Baudelaireovi; obálka a typo KAREL TEIGE; ex. 927/1000. Dobová celopl. vazba s vev. obálkou. 180x125
Čapek - VILDRAC; CHARLES: MICHAL AUCLAIR. - 1922. Obálka (lino) Josef ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1922. 63 s.; obálka (lino) a titulní list (lino) Josef ČAPEK. Pův. brož. 215x140 PRODÁNO/SOLD
BAUDELAIRE; CHARLES: DŮVĚRNÝ DENÍK. - 1947. Prokletí básníci. Symposion. Obálka IVAN MARTIN.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Symposion; 1947. Prokletí básníci sv. 14. Přeložil Jaroslav Fořt. 124 s.; obálka a úprava IVAN MARTIN. Pův. brož. 205x135 Nerozřezáno; velmi dobře zachováno.
BAUDELAIRE; CHARLES: FANFARLO. - 1927. Kožená vazba; ex. 193/300; il. M. MAREŠOVÁ.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Topič; 1927. 70 s.; barevné celostr. il. M. MAREŠOVÁ. Přednostní čísl. ex- 193/300 na simili japanu v pův. celokožené vazbě se zlatou ražbou; zlatou horní ořízkou; ochranné pap. pouzdro. 158x105
BAUDELAIRE; CHARLES: MLADÝ ČARODĚJ. - 1921. Edice Hyperion sv. 7. Grafická úprava CYRIL BOUDA.
-,-- CZK / prodáno /Edice Hyperion sv. 7. - Příběh z palimpsestu nalezeného v Pompejích. Praha; Karel Janský 1921. Vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově na Moravě. Svázal Antonín Tvrdý v Praze. Grafická úprava a dřevoryty (frontispis a viněta na dvoubarevném titulním listu) CYRIL BOUDA.. 45 s. Pův. brož. 135x90 REZERVACE 29.8.2013 14:37:53
LANCELIN, Charles. Mes rapports avec le Diable. Coups de Sonde dans le Mystère. - (1912).
-,-- CZK / prodáno /Paris, Hector et Henri Durville, (1912). 50 s. + 22 obr. příloh.Pův. brož. 215x155 Dobře zachováno./okultismus, magie/
Monet - CHARLES LÉGER: CLAUDE MONET. - 1930. Collection 'LES ARTISTES NOUVEAUX'.
-,-- CZK / prodáno /Illustré de 32 reproductions en héliogravure. Collection 'LES ARTISTES NOUVEAUX'. Paris; G. Grés & Cie; 1930. 12 s. + 32 čb. vyobrazení. Pův. brož. 195x145.
BAUDELAIRE; CHARLES: CESTA. LE VOYAGE. - 1991. 3 bar. lepty Pavel Sukdolák; vše sign!
-,-- CZK / prodáno /3 bar. lepty Pavel Sukdolák; vše sign!Přeložil J. M. Tomeš. Praha; Bonaventura; 1991. 32 s.; český překlad a franc. originál; 3 bar. lepty Pavla Sukdoláka vytiskl Pavel Dřímal; ex. 89/200; ruční papír z Velkých Losin. V tiráži podpisy P. Suchdoláka a J.M. Tomeše. Volné archy; pův. pap. obálka; ochranné pap. desky s koženým štítkem se zlatou ražbou titulu na hřbetě; knihařská práce L. a M. Krupkovi. 300x195
Čapek - PHILIPPE; CHARLES-LOUIS: ČTYŘI PŘÍBĚHY O UBOHÉ LÁSCE. - 1921.; obálka JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1921. 107 s.; obálka (lino) a nakl. zn. (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. Krásný stav! 210x135
BAUDELAIRE; CHARLES: MALÉ BÁSNĚ V PRÓZE. - 1932. Vokolek, edice Paprsek sv. 21.
-,-- CZK / prodáno /Pardubice; Vokolek; 1932. Přeložil Hanuš Jelínek. 135 s. Pův. brož. 220x150
Čapek - VILDRAC; CHARLES: OBJEVY. - 1923. Obálka (lino); nakl. zn. v titulu (lino) JOSEF ČAPEK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1923. 67 s.; obálka (lino); nakl. zn. v titulu (lino) a typo JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 213x135 /0921 antikvariát/
Čapek - VILDRAC; CHARLES: MICHAL AUCLAIR. - 1922. Aventinum. 7. sv. 'Knih dnešku'. Obálka JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1922. 7. sv. 'Knih dnešku'. 63 s.; obálka (lino) a titulní list (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x140 - Na titulním listu je podpis pův. majitele; chráněno přebalem z čiré folie.
PÉGUY; CHARLES: TA JEDINÁ JE PANÍ - CHUDOBA. - 1971. Obálka VRBOVÁ. 1. vyd. /poezie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Vyšehrad; 1971. 1. vyd. Přeložil Ivan Slavík. 95 s.; obálka a úprava JITKA VRBOVÁ; frontispic HELENA WERNISCHOVÁ. Pův. brož. 195x105
Teige - BAUDELAIRE; CHARLES: FANFARLO. - 1927. Typography; title page and original covers designed by TEIGE.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; Bibliofilská edice Odeon sv. 5; 1927. 125 s.; obálka; titulní list a typo KAREL TEIGE; ex 594/900 na antiku. Pův. brož. 190x130 ...Original wrappers. Typography; title page and original covers designed by TEIGE.
Váchal - DICKENS; CHARLES: VÁNOČNÍ KOLEDA PRÓZOU. - 1945. Pourova edice. 7 dřev. JOSEF VÁCHAL. /sr/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Václav Pour; 1945. 5. sv. sbírky 'Příběhy' v Pourově edici. 123 s.; 7 čb. dřevorytů v textu JOSEF VÁCHAL. Volné; nerozřezané archy v pův. pap. obálce. 210x135 - Povrch obálky mírně znečištěný běžným používáním; v horní části hřbetu otřepený a 1;5 cm natržený okraj (bez ztráty pap.).
DICKENS; CHARLES: DVĚ VÁNOČNÍ POVÍDKY. - 1931. Trianon. Podpis Konůpek; dedikace a podpis J. Štyrský. Výzdoba JAN KONŮPEK.
-,-- CZK / prodáno /Dedikace a podpis J. Štyrský. - Praha; Dr. Prokop Toman ml. ; VII. sv. edice 'TRIANON'; 1931. Přeložila Lída Zemanová. 60 s.; vyzdobil JAN KONŮPEK. Ex. č. 20 z 20 na pravém japanu; tisk za vedení K. Dyrynka; celkem 150 čísl. exemplářů. Podpis Jana Konůpka a dedikace s podpisem Jindřicha Štyrského dat. 2.1. 1940. Pův. brož v pap. pouzdře. 205x150 REZERVACE
Šíma - VILDRAC; CHARLES: AU TEMPS DE JESUS CHRIST. - 1922. 10 celostr. dřevorytů JOSEF ŠÍMA; ruční papír. /q/
-,-- CZK / prodáno /ŠÍMA; 10 dřevorytů. - Contes populaires tchecoslovaquies. Préface de Charles Vildrac. Paris; Kauffmann; 1922. Nestr.; orig. dřevoryty JOSEF ŠÍMA: 10 celostr. jednostranně tištěných; 12 vinět v textu; jedna na titulu (opakuje se na přední obálce) a jedna viněta na zadní obálce. Ex. 3/300 na ručním pap. Holland. Celkem vydáno 350 výtisků; štočky po vydání zničeny. 17 volných dvoulistů v pův. obálce. 245x190 - Dobře zachováno. /Josef Šíma+/
Šíma - VILDRAC; CHARLES: AU TEMPS DE JESUS CHRIST. - 1922. 10 celostr. dřevorytů JOSEF ŠÍMA; ruční papír. /q/
-,-- CZK / prodáno /ŠÍMA; 10 dřevorytů. - Contes populaires tchecoslovaquies. Préface de Charles Vildrac. Paris; Kauffmann; 1922. Nestr.; orig. dřevoryty JOSEF ŠÍMA: 10 celostr. jednostranně tištěných; 12 vinět v textu; jedna na titulu (opakuje se na přední obálce) a jedna viněta na zadní obálce. Ex. 175/300 na ručním pap. Holland. Celkem vydáno 350 výtisků; štočky po vydání zničeny. 17 volných dvoulistů v pův. obálce. 245x190 - Na povrchu obálky světlé plochy po čištění; hřbet obálky odborně nahrazen; na listech v mírném rozsahu místy nahnědlé plochy stárnutí pap. Šíma - VILDRAC; CHARLES: AU TEMPS...
PÉGUY; CHARLES: KOBEREC VYŠÍVANÝ SV. JENOVEFĚ A JOHANCE Z ARKU. - 1915. Stará Říše. Dobré Dílo sv. 26. Přeložil Bohuslav Reynek.
-,-- CZK / prodáno /Dobré Dílo sv. 26. - Sešit na Hod Boží vánoční a novéně svaté Jenovefy. Stará Říše na Moravě; Ant. L. Stříž; 1915. Vytiskl František Obzina ve Vyškově. Přeložil Bohuslav Reynek. 114 s. Pův. brož. 155x120 Na obálce (ruč. pap.) a prvním listu hnědé flíčky stárnutí pap,, u prvního nepotištěného listu utržený růžek, jinak dalších bez vad.
Toyen - FLAMAND; CHARLES: A UN OISEAU DE HOUILLE PERCHÉ SUR LA PLUS HAUTE BRANCHE DU FEU. - 1957. 5 celostr. il. TOYEN. PRODÁNO / SOLD
-,-- CZK / prodáno /Dessins de Toyen. Lyon; Les Écrivains réunis; 1957. Nestr.; (20)s. včetně obálky; 5 celostr. il. TOYEN. Exemplář č. 117/120. Pův. brož. 315x235 ...velmi dobrý stav. PRODÁNO / SOLD
STEINBECK; JOHN: TOULKY S CHARLEYM. - 1964. Obálka SEYDL. 1. vyd. /60/
-,-- CZK / prodáno /Za poznáním Ameriky. Praha; Československý spisovatel; 1964. 1. vyd. Přeložil Jiří Valja; doslov napsal Jan Werich. 268 s.; obálka a vazba ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 205x140
Jan Kubelík (5. července 1880 – 5. prosince 1940) světově proslulý český houslista a hudební skladatel.
-,-- CZK / prodáno /CESTOVNÍ PAS JANA KUBELÍKA. 17 listů včetně obálky. V pase množství záznamů o cestách Jana Kubelíka v letech 1909-1913. Na straně pro záznamy o spolucestujících jsou zapsáni Charles Dowson (Kubelíkův sluha a ochránce) se svou manželkou Karoly Dowson. - Unikátní dokument!
JEJÍ TAJEMNÍK. - Filmový program (1940).
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. Praha, Stellafilm, (1940). Režie Charles Klein. Hrají: P. Henckels, F. Benkhoffová.. 4. s. 225x150 Dobře zachováno.
KDO JEZDÍ NA TYGRU. - 1967.
-,-- CZK / prodáno /Filmový plakát. Velká Británie. 1967. Autor W. A. Schlosser. Režie Charles Crichton. 400x280 Stopa od přeložení.
ČERNÉ ZLATO / HIGH WIDE AND HANDSOME. - 1937
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. Bio Lucerna. Režie Rouben Mamoulian. Hrají: Irene Dunne, Randolph Scott, Dorothy Lamour, Elizabeth Patterson, Raymond Walburn, Charles Bickford ... Dvoulist. 215x150 Stopa po přehnutí, dobře zachováno.
CHAPLINŮV FESTIVAL. - Filmový program.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program č. 681. Praha, Státní půjčovna filmů. Filmová přehlídka pěti nejlepších krátkých veseloher Charlie Chaplina z let 1916 - 1917. Složený list (4 s.) 210x150 Velmi dobře zachováno. /Charles Chaplin/
NA VÝCHOD OD BORNEA. - 1932. Ilustrovaný Filmový kurýr. č. 54.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Jos. Schösser, 1932. Režie George Melford. Hrají: Rose Horbat, Charles Bickford ... Hlubotisk. 8 s. 210x145 Výborný stav.
CHARLIE CHAPLIN DIKTÁTOR. - Filmový program.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program č. 6114. Praha, Státní půjčovna filmů. Americký film. 1940. Režie: Charles Chaplin. Hrají: Charlie Chaplin, Jack Oakie, Reginald Gardiner, Henry Daniell, Billy Gilbert, Paulette Goddard, Maurice Moscovitch, Emma Dunn, Chester Conklin ... Složený list (4 s.) 210x150 Velmi dobře zachováno.
Alfred Hitchcock - ÜBER DEN DÄCHERN VON NIZZA (Chyťte zloděje). - 1955. Illustrierte Film-Bühne.
-,-- CZK / prodáno /Illustrierte Film-Bühne. Nr. 3076. München, 1955. Film USA. Režie ALFRED HITCHCOCK. Hrají: Cary Grant, kněžna Grace, Jessie Royce Landis, John Williams, Charles Vanel, Brigitte Auber, Jean Martinelli, Martha Bamattre ... 4 s. Dvoulist. 270x190. Dobře zachováno, stopa po přeložení. /film/program/
Zrzavý - MÁCHA, K. H.: MAI. - 1965. (Máchův Máj ve francouzském překladu)
-,-- CZK / prodáno /Traduit du tchèque par Charles Moisse. Prague, Artia, 1965. 79 s., ilustrace JAN ZRZAVÝ (6 celostránkových, jednostranně tištěných, 6 záhlaví, 4 viněty - ofsetový tisk), grafická úprava, vazba, a ochranné pap. pouzdro Lucie Weisbergerová, ruční velkolosinský papír.Pův. celopl. vazba, přebal z transparentní fólie, ochranné pap. pouzdro. 295x210 Na patitulu modrou propiskou dedikace pro Andreu od Waltra, r. 1969. Ochranné pouzdro v rozích silně vydřené.
VOSKOVEC & WERICH: BALADA Z HADRŮ. - 1936. 1. vyd. Divadlo o prokletém básníkovi v 15 obrazech. /w/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Divadlo o prokletém básníkovi v 15 obrazech. Praha; Fr. Borový; 1936. 91 s.; obálka anonym.Pův. brož. 195x125 Čtené; složky místy uvolněné; listy otřepené okraje; na titulu podpis majitele 'Charles Němec 5. ledna 1936'; drobné ztráty na hřbetě. Obálka chráněna přebalem z transparentní folie. (viz obr.)
ALŽÍR. - Bio-program v obrazech 1938.
-,-- CZK / prodáno /Bio-program v obrazech, číslo 644. Praha, Schulz, 1938. Režie John Cromwell. Hrají: Charles Boyer, Hedy Kieslerová... Hlubotisk. Složený arch. 220x145. - Velmi dobře zachováno. /film/
TŘI ROZKOŠNÁ DĚVČÁTKA. - Bio-program v obrazech 1936.
-,-- CZK / prodáno /Bio-program v obrazech, číslo 440. Praha, Schulz, 1936. Režie Henry Koster. Hrají: Dean Durbinová, Charles Winninger, Binnie Barnesová... Hlubotisk. Složený arch. 220x145. - Velmi dobře zachováno. /film/
LE CORBUSIER-SAUGNIER. VERS UNE ARCHITECTURE. - (1923) First edition, sixth printing
-,-- CZK / prodáno /Jeden z nevyznamnějších titulů, který ovlivnil moderní architekturu 20. století.Le Corbusier [vl.jm. Charles Édouard Jeanneret], Saugnier [vl.jm. Amédée Ozenfant]. Paris, Editions G. Cres et Cie [1923]. XI (1), 230 (2) s., množství čb. vyobr. v textu. Pův. šitá brož. 250x165.First edition, sixth printing. Označení "Sixiéme edition" na přední obálce, odkazuje na šestý dotisk prvního vydání v r. 1923. U druhého vydání, které vyšlo v r. 1924, nebyl na obálce uveden spoluautor Saugnier. Stav: Hřbet chybí, přední a zadní obálka volně, přední ob. natržená, přední vakát natržený, poslední dva listy znečištěné....
HUYSMANS; J.K.: NA RUBY / BAUDELAIRE: ROMANTICKÉ UMĚNÍ. - 1911;1913. KDA. Dřevoryty Kobliha; Braunnerová. /dekadence/
-,-- CZK / prodáno /HUYSMANS; JORIS KARL: NA RUBY.Praha; Kamilla Neumannová; 1913. Knihy dobrých autorů. Přel. Arnošt Procházka. 200 s.; dřevoryty vyzdobil FRANTIŠEK KOBLIHA. Obálka vzadu vevázaná.BAUDELAIRE; CHARLES: ROMANTICKÉ UMĚNÍ.Život a dílo Eugéna Delacroixe; Théophile Gautier; Richard Wagner a Tannhäuser. Essaie - Praha; Kamilla Neumannová; 1911. Knihy dobrých autorů. Přel. Miloš Marten. 101 s.; dřevoryty vyzdobila ZDENA BRAUNNEROVÁ. Obálka vzadu vevázaná.2 tituly edice 'Knihy dobrých autorů' v jednom svazku. Dobová polopl. vazba. 215x140
Pierre Bonnard - «Couleur de Bonnard» Verve, n°17-18, 1947
-,-- CZK / prodáno /«Couleur de Bonnard» Verve, n°17-18, 1947. Nestr. (86) s., text Charles Terrasse a Pierre Bonnard. V úvodu celostr. bar. litografie "Le Solei" sign. v desce, 84 reprodukcí prací z posledních patnácti let, z nich je 29 barevných, jedna reprodukovaná fotografie umělce ve svém ateliéru od Brassae. Pierre Bonnard vedle pův. bar. litografie "Le Soleil" vytvořil pro toto speciální číslo rovněž návrh na obálku.Pův. pap. vazba. Velmi dobrý stav. 350x270 Histoire, bibliografie revue Verve.https://fr.wikipedia.org/wiki/Verve_(revue)
ALFONS MUCHA. - Chanson d' Aïeules. (1897). / originální litografie.
-,-- CZK / prodáno /Chansons d'Aïeules, dites par Madame Amel de la Comédie Française.Préface de Jules Claretie de la Comédie Française. Arrangements de E. Matrat.Paris, H. Tellier, 1897. Bar. obálka (orig. lito) Alfons Mucha a 22 orig. litografii: Henri Fantin-Latour, Eugène Grasset, Charles Léandre, Alexandre Lunois, Alfons Mucha (3x), Théophile Alexandre Steinlen, Jean Veber a Adolphe Willette.134 s. Pův. brožura s orig. litografií A. Muchy na přední obálce zavěšená do polokožená vazby s přední a zadní deskou z transparentního organického skla. 330x258 Velmi dobře zachováno! Originální barevná litografie Alfonse Muchy, zn. v desce. 255x180...
LE CORBUSIER. Almanach d'architecture moderne. - 1925.
-,-- CZK / prodáno /Rukopisná dedikace Le Corbusiera [Charles-Edouard Jeanneret] s jeho podpisem (Jeanneret) a dat. Juin 1926! 1. vyd. Éditions Cres; 'Collection de l'Esprit Nouveau'; Paris; 1925. 199 s.; množství čb. fotogr. vyobrazení; plány; dobové reklamy. Pův. brož. 245x160 Nesmírně vzácná rukopisná dedikace Le Corbusiera adresovaná Bedřichu Stefanovi, který v roce 1926, pro nejvýznamnějšího architekta 20. století v jeho pařížském ateliéru na rue de Serves, několik měsíců pracoval.
MACHIAVELLIHO VLADAŘ. NOVÉ UMĚNÍ POLITIKY. - 2015.
-,-- CZK / prodáno /Sestavili Thierry Ménissier, Yves Charles Zarka. Praha, OIKOYMENH, 2015. Filosofické interpretace sv. 4. Z francouzského originálu ... Machiavel. "Le prince" ou le nouvel art politique ... přeložil Martin Pokorný. 175 s. Celopl. vazba s obálkou. 210x145 Stav nové knihy. /ate/ Podrobnými, avšak přehledně podanými interpretacemi osmi vybraných kapitol Vladaře svazek umožňuje seznámení s Machiavelliho svébytným politickým myšlením i se současným stavem bádání. Rozbory se věnují ústředním motivům spisu, jako je moc, politická inovace, republikánství, sláva, role rádce, dějiny, fortuna a virtu. Autory textů jsou L. Gerbier, P. Larivaille, Ch. Lazzeri,...
22 orig. dřevorytů Josef Šíma - AU TEMPS DE JESUS-CHRIST. / 1922.
-,-- CZK / prodáno /Originální dřevoryty JOSEF ŠÍMA: 10 celostr. jednostranně tištěných a 12 vinět v textu. Contes populaires tchecoslovaquies. Préface de Charles Vildrac. Paris; Kauffmann; 1922. 17 volných dvoulistů, ruční pap., obálka (pouze přední část) poškozená, listy místy s nahnědlými flíčky, u tohoto výtisku v menší míře než u jiných, dosud viděných exemplářů. Tisk dřevorytů krásně sytý. 245x190 Unikátní exemplář - Proti titulu tiskem: "imprimé pour Laure Debray". Sazba tiráže oproti běžným výtiskům odlišně zalomená a řádek "číslo exempláře" chybí. Unikátní exemplář s tištěným věnováním pro paní Lauru Debray, jež byla důvěrnicí Nadiny...
Z DÁLI DÝCHLA VŮNĚ CYKLAMEN - DOPISY JIŘÍHO KARÁSKA ZE LVOVIC OTOKARU BŘEZINOVI. - 1967.
-,-- CZK / prodáno /Na Veveří, Lumír Kuchař, 1967. Na ručním lisu vytiskl v červenci roku 1967 Alois Chvála v Praze. (28) s. 100 výt. na imitaci ručního papíru. Volné dvoulisty v pap. složce. 215x125 K stému výročí smrti Charlese Baudelaira a pátému deceniu předčasného skonu Miloše Martena vydal literární historik a redaktor Lumír Kuchař. http://oldwww.svkul.cz/dat/bib/aut/00067-bibliografie.pdf