ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - Božena


Karel Svolinský. Božena Němcová. - rytina, sign.

480 CZK

Karel Svolinský. Božena Němcová.  Kamenorytina, sign. tužkou, nedat., 75x105 mm, ruční papír 265x175 Svolinský Karel (1896–1986)


BENEŠOVÁ, BOŽENA: DON PABLO, DON PEDRO. - 1966.

120 CZK

Praha, Československý spisovatel. 1966. 140 s., obálka, vazba, předsádky a úprava Zdenek Seydl. Celopl. vazba s obálkou. 150x100 Velmi dobře zachováno. /Ate/


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1963.

90 CZK

Praha, Československý spisovatel, 1963. Malá edice poezie. 48 s., vazba, předsádky, frontispis Božena Bruderhansová. Pův. celopl. vazba. 130x100 /Ate/


NĚMCOVÁ, BOŽENA: BABIČKA. Obrazy z venkovského života. - 1944.

200 CZK

Otištěno podle původního vydání z roku 1855 s opravami B. Němcové podle vydání z roku 1862. Praha, Zápotočný, 1944.  15. vyd. 159 s., kresba na obálce JAN HLADÍK. Pův. brož. 220x150 Nerozřezáno. /H/


NĚMCOVÁ; BOŽENA: ČTYRY DOBY. - 1930. Dřevoryty MRKVIČKOVÁ - HLOBILOVÁ.

350 CZK

Přerov; Účastníkům III. schůzky moravských bibliofilů a exlibristů 8. června 1930 v Uh. Hradišti věnují Matěj Teichman a knihtiskárna Fr. Bartoš. (24) s.; dřevoryty a úprava M. MRKVIČKOVÁ - HLOBILOVÁ; ex. č. 116. Pův. brož. 245x165


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1940. /poezie/

150 CZK

Praha; Fr. Borový; 1940. České básně sv. 39. 48. s.; na obálce kresba A. KAŠPARA; úprava J. HOCHMAN. Pův. brož. 195x130 /H/


KUBKA, FRANTIŠEK; NOVOTNÝ, MILOSLAV: BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1941.

180 CZK

Praha, V. Neubert a synové, 1941. 1. sv. knižnice "Kořeny". Příběh života Boženy Němcové vypravuje František Kubka, obrazovou část sestavil Miloslav Novotný. 304 s. (čb. obr. reprodukce). Pův. brož. 300x220 Dobře zachováno. /H/


Němcová, Božena: Babička. Obrazy venkovského života. 2. vyd. 1862.

8.500 CZK

1. díl Sebraných spisů Boženy Němcové. Tiskem a nákladem Antonína Augusty v Litomyšli a v Praze, 1862. 352 stran.  Novější pap. vazba. Na předním přídeští mont. exlibris (zinkografie Václava Rytíře), na titulním listu při dolním okraji, poznámka perem od majitele knihy. Na listech místy zahnědlé flíčky vlivem oxidace pap. Toto druhé vydání vycházelo, stejně jako první vydání v sešitech, ze čtyř sešitů viděla Božena Němcová jen první sešit, další tři vyšly až po její smrti. Nakladatel zařadil do 1. dílu Sebraných spisů vedle Babičky i pohádku O krásné pastorkyni a národopisnou...


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1940. /poezie/

200 CZK

Praha; Fr. Borový; 1940. České básně sv. 39. 48. s.; na obálce kresba A. KAŠPARA; úprava J. HOCHMAN. Pův. brož. 195x130 Krásný stav. /H/


NĚMCOVÁ; BOŽENA: ČTYRY DOBY. - 1946. Ilustrace VÁCLAV TREFIL.

170 CZK

Varnsdorf; Severočeské nakl.; 1946. 38 s. textu a 9 celostr. ilustrací VÁCLAV TREFIL. Volné dvoulisty v pap. složce. 160x115 Na obálce a na listech v pravém dolním rohu; světlá skvrna od polití. /H/


POPERA; E. J.: KORÁLKY. - 1949. Ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ.

350 CZK

Praha; Edv. Fastr; 1949. (40) s.; výzdoba BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ. Pap. vazba. 185x140 /H/


WOLKER; JIŘÍ: BALADY. - 1964. Malá edice poezie. Vazba BOŽENA BRUDERHANSOVÁ.

100 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1964. Malá edice poezie. 64 s.; vazba a úprava BOŽENA BRUDERHANSOVÁ. Celopl. vazba. 130 x 100 /Ate/


NOVOTNÝ; MILOSLAV: BOŽENA NĚMCOVÁ A SVĚTSKÁ KRÁSA. - 1948. Obálka SVOLINSKÝ.

250 CZK

Praha; Jos. Vilímek; 1948. 4. sv. sbírky Knížky o umění. 1. vyd. 58 s.; obálka; pův. litografie jako frontispic a úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 210x150 /H/


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1940. České básně. /poesie/

90 CZK

Praha; Borový; 1940. České básně sv. 39. 47 s.; úprava J. HOCHMAN. Pův. polopl. vazba. 190x120 Na první s. vlepené ex libris. /H/Ate/


BENEŠOVÁ; BOŽENA: CHLAPCI. - 1927. Edice Sever a Východ. Obálka KAREL KINSKÝ.

250 CZK

Povídky o dětech. Turnov; Müller; 1927. Edice Sever a Východ sv. 22. 125 s.; obálka KAREL KINSKÝ. Pův. brož. 195x145 /H/


BENEŠOVÁ; BOŽENA: DON PABLO; DON PEDRO A VĚRA LUKÁŠOVÁ. - 1946.

250 CZK

Praha; Melantrich; 1946. 106 s. Pův. brož. 200x135


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1953. Obálka BOHDAN LACINA.

140 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1953. České básně sv. 39. 35 s.; dřevoryt na obálce a v titulu BOHDAN LACINA. Pův. brož. 215x140 Velmi dobrý stav.


BOŽENA NĚMCOVÁ. SBORNÍK STATÍ O JEJÍM ŽIVOTĚ A DÍLE 1820-1862..

350 CZK

Redakcí Václava Černého. Praha, Emil Šolc, 1912. Vydavatel Učitelská jednota "Komenský" v Náchodě. 366 s. (9 s. obr. příloh), ilustroval ADOLF KAŠPAR. Pův. celopl. vazba. 240x190 /Ate/


NĚMCOVÁ; BOŽENA: KARLA. - 1940. Ratolest sv. 1. Ilustrace ALOIS MORAVEC; vazba Dudešek.

890 CZK

Edice Ratolest sv. 1. - Obrázek z okolí domažlického. Praha; Vilém Šmidt; 1940. Edice Ratolest sv. 1. 100 s.; ilustrace ALOIS MORAVEC; vytisklo Družstvo knihtiskárny v Hranicích písmem John Baskerville. Pap. vazba; svázal Dudešek 1940; s obálkou vzadu vevázanou. 145x95


STUDNIČKOVÁ; BOŽENA: ZÁZRAČNÉ KOŘENÍ. - (1921). Knihovna českých loutkářů. 'Loutkář'. /loutkové divadlo/

190 CZK

Loutkové divadlo - Rýmovaná pohádka; hra pro loutkové divadlo pro útlou mládež. Praha; Jindřich Veselý; (1921). Knihovna českých loutkářů č. 19. 23 s. Pův. brož. 195x145 Dobře zachováno.


OLDŘICH A BOŽENA ANEB ZALOŽENÍ POSVÍCENÍ SVATOVÁCLAVSKÉHO. - 1916. Vyzkoušené hry pro Alšovy loutky. /Káš/Zich/loutkové divadlo/

190 CZK

Loutkové divadlo - Veselohra ve 3 jednáních; podle loutkářských tradic upravil JOSEF KÁŠ ; nápěvy k písním upravil OT. ZICH. Praha ; A. Storch syn; 1916. Vyzkoušené hry pro Alšovy loutky č.3. 31 s.; s obr. hrajících loutek. Pův. brož. 190x130 Dobře zachováno.


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1956. 8.vyd. Obálka JOSEF KAPLICKÝ.

95 CZK

Praha;Československý.spisovatel; 1956. 8.vyd. 34 s.; obálka JOSEF KAPLICKÝ. Pův. brož. 220x140



BENEŠOVÁ; BOŽENA: DON PABLO; DON PEDRO A VĚRA LUKÁŠOVÁ. - 1936. Fotomont. obálka. Úroda sbírka krásné prózy sv. 85. /sklad/

350 CZK

Praha; Melantrich; 1936. Úroda sbírka krásné prózy sv. 85. 106 s. Pův. brož s fotomont. obálkou. 195x135 /sklad/


POZNÁMKY BOŽENY NĚMCOVÉ. - 1939.

250 CZK

Účastníkům čtrnáctého večera Spolku českých bibliofilů v Praze 12. února 1939 věnují Arnošt Kvasnička a Miloslav Novotný. (16) s., upravil Jaroslav Šváb, výt. č. 173/260. Pův. brož. 240x165 /Ate/


VLASTA FIALOVÁ - DIVÁ BÁRA. 1949. Filmový plakát.

600 CZK

Filmový plakát. Český film. 1949. Předloha Božena Němcová. Režie Vladimír     Čech. Hraje VLASTA FIALOVÁ. 310x120 Stopa po přeložení, na spodním okraji 1 cm natrženo. /Ate/


HOLBERG, LUDVIG: KOMEDIE. - 1964.

80 CZK

Praha, SNKLU, 1964. Světová četba sv. 318. Přeložila Božena Kollnová-Ehrmannová, přebásnila Milada Kalinová. 263 s. Brož. 165x115  


NEVÍTE O BYTĚ? - 1947.

90 CZK

Filmový program. Praha, Státní půjčovna filmů, 1947. Režie Bořivoj Zeman. Hrají: Josef Pehr, Božena Obrová, Eduard Dubský, Nelly Gaierová... 8 s. 210x150 Velmi dobře zachováno.


IBSEN, HENRIK: HRY III. Spolek mladých. Opory společnosti. Domov loutek. Strašidla. Nepřítel lidu.- 1958.

200 CZK

Knihovna klasiků. Spisy Henrika Ibsena sv. 3,Praha, SNKLHU, 1958.  1. vyd. Z norských originálů přeložili Božena Ehrmannová, K. Kraus, M. Lesná ... 467 s. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 /H/


CASSOLA, CARLO: VOJÁK. - 1965.

150 CZK

Praha, SNKLU, 1965. Krásná literatura. 1. vyd. Přeložila Eva Hepnerová. 109 s., obálka a úprava Božena Bruderhansová. Brož. 165x115 /ate/ Malá řada Soudobé světové prózy a další v podobné úpravě vydané knihy Odeonu (dříve SNKLHU, SNKLU).


SKÁCEL, JAN: HODINA MEZI PSEM A VLKEM. - 1962. /60/

250 CZK

Praha, Československý spisovatel, 1962. Klub přátel poezie sv. 13. 1. vyd. 68 s., obálka a vazba Božena Bruderhansová, frontispic Jiří Hadlač. Celopl. vazba s obálkou. 170x130 Dobře zachováno. /H/


PŘÁTELÉ ZEYER-HERITES: VZÁJEMNÁ KORESPONDENCE. - 1941.

100 CZK

Uspořádala Božena Heritesová. Praha, Topičova edice, 1941. Topičovy knihy českých osudů. 178 s., (12) s. obr. příl., dřevoryt a graf. úprava CYRIL BOUDA. Pův. brož. 230x140 Dobře zachováno. /H/


SUARÉS, ANDRÉ: FRANCOIS VILLON. Bar. dřevoryty a úprava JIŘÍ ŠINDLER. - 1948.

120 CZK

Praha, V. Šmidt, 1948. XII. sv. Edice Malá veledíla. 1. vyd. Text přeložil Drahomír Šajtar, verše Božena Šajtarová. 45 s., bar. dřevoryty a úprava JIŘÍ ŠINDLER. Pův. brož. 190x120 Velmi dobře zachováno. /Ate24/


Novinky - Havel, Mencl, Joyce, katalogy, Smrdov, Brežněves a Rychlonožkova ulice. ad.

1 CZK

Knihy v obchodě, dostupné ihned, bez objednání. Václav Havel - Jírů, Jiří. Havel. fotografie. Předmluva Miloš Forman, doslov Peter Ferril. - 1998.Souběžný anglický text. V Praze, Jiří Jírů, 1998. [56] l. Pevná vazba. Velmi dobře zachováno. CENA: 280,-Česká amatérská fotografie (1945-1989).Katalog výstavy, Praha 6.-27. 10. 1989 / text Petr Klimpl ; graf. úprava Emil Zavadil. Praha : Ústav pro kulturně výchovnou činnost, 1989. 175 s. Anglické a ruské resumé. Pův. brož. Velmi dobře zachováno. CENA: 380,- PRODÁNODavid, Jaroslav: Smrdov, Brežněves a Rychlonožkova ulice. Kapitoly z moderní české toponymie, místní jména,...


Foto - NĚMCOVÁ; BOŽENA. - 19. st. Božena Němcová; spisovatelka. J. Maloch; vizitka 108x68 /kabinetka/

-,-- CZK / prodáno /

Božena Němcová; spisovatelka (1820 - 1862). Vizitka; fotografie na kartonu. Z rubu razítko prodejce: F. Šimáček knihkupectví v Praze. 108x68 - Originální dobová fotografie 19 st. (fotografie J. Malocha - neoznačeno; nedat.) Význačné osobnosti na dobových fotografiích 19. st.


NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1987.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Svoboda, 1987. 206 s., ilustrace ADOLF KAŠPAR, úprava ZDENĚK MLČOCH. Celopl. vazba s obálkou. 265X210 Velmi dobře zachováno.


BENEŠOVÁ, BOŽENA: MYŠKY. - 1926.

-,-- CZK / prodáno /

Povídky z let 1909 - 1913. Turnov, Müller a spol, 1926. Edice Sever a východ sv. 11. 249 s., obálka KAREL KINSKÝ. Pův. brož. 195x140 /H/


Špála - NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. / 1923.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Ot. Štorch - Marien; 1923. Aventinum; 59 sv.; vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 171 s.; ilustrace VÁCLAV ŠPÁLA (17 celostr. a četné v textu). Poloperg. vazba; obě obálky vev. vzadu. 290x220 - Desky mírně omšelé, razítko předchozího majitele, jinak dobře zachováno.


Špála - NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1923.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Ot. Štorch - Marien; 1923. Aventinum; 59 sv.; vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 171 s.; obálka a ilustrace VÁCLAV ŠPÁLA (17 celostr. a četné v textu). Pův. brož. 290x220 - Obálka a podél hřbetu natržení (bez ztráty pap), viz další fota.           


Špála - NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1923.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Ot. Štorch - Marien; 1923. Aventinum; 59 sv.; vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 171 s.; obálka a ilustrace VÁCLAV ŠPÁLA (17 celostr. a četné v textu). Pův. brož. 290x220 - Obálka několikrát natržena (bez ztráty pap), viz další fota.  


PŮLPÁNOVÁ, BOŽENA. Torquato Tasso. - (1943).

-,-- CZK / prodáno /

Dobová fotografie. Foto Jos. Heinrich. 180x120 /Ate/


NĚMCOVÁ; BOŽENA: DOPISY LÁSKY. - 1971.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1971. Předmluva Jaroslav Seifert. 281 s.; obálka a vazba JITKA KOLÍNSKÁ. Celopl. vazba s obálkou. 170x120


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA. - 1948.

-,-- CZK / prodáno /

Brno; Borový; 1948. 43 s.; obálka a úprava V. SIVKO. Pův.brož. 250x135. /ate0123/


NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1952. Knižnice.

-,-- CZK / prodáno /

Chicago; Kruh přátel československé knihy; 1952. Knižnice sv. č. 1. Úvod Josef Falta. 254 s. Pův. brož. 210x150 Na obálce a prvních 15 s. mírná stopa od polití.


PŮLPÁNOVÁ; BOŽENA. - Dobová fotografie. /divadlo/

-,-- CZK / prodáno /

Dobová fotografie. 180x130


Čutta - NĚMCOVÁ, BOŽENA: MALÝM ČTENÁŘŮM. - (1920).

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Alois Hynek, (1920). 62 s., ilustrace V. ČUTTA (čb. ilustrace v textu a 4 bar. celostr. přílohy). Pův. polopl. vazba. 235x190 Na první straně vepsané věnování. Krásný stav. /Ant0124/


Kašpar - NĚMCOVÁ, BOŽENA: POHORSKÁ VESNICE. - 1954.

-,-- CZK / prodáno /

Povídky ze života venkovského lidu.Praha, SNKLHU, 1954. 195 s., ilustroval ADOLF KAŠPAR, ilustrace tištěné hlubotiskem. Celopl. vazba s obálkou. 310x240 /1120/


Jiřincová - NĚMCOVÁ, BOŽENA: ČTYŘI DOBY. - 1962.

-,-- CZK / prodáno /

Faksimile rukopisu. Praha,Památník národního písemnictví,1962. K 100. výročí úmrtí Boženy Němcové. Edice Dokumenty ř. II. sv. 1. (36) s., kresba a úprava LUDMILA JIŘINCOVÁ. Volné listy v pap. složce. 170x125


NĚMCOVÁ, BOŽENA: BABIČKA. Obrazy venkovského života.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, A. Hynek, 1940. 246 s., 17 obr. příloh (použito fotogr. snímků ze současného filmu). Pův. polopl. vazba. 235x190


NĚMCOVÁ, BOŽENA: BABIČKA. - 1953. Edice Skvosty.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Skvosty sv. 1. - Obrazy venkovského života. Praha, SNKL, 1953. Edice Skvosty sv. 1. 367 s., upravil CYRIL BOUDA. Pův. celokožená vazba. 145x105 Nepoškozený, čistý exemplář. /0921 antikvariát/ 


NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1929. Ilustrace RUDOLF KUČERA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Jindřich Bačkovský; 1929. 306 s.; ilustrace RUDOLF KUČERA. Pův. celopl. vazba. 195x145


NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1954. Ilustrace ADOLF KAŠPAR.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Státní nakl. dětské knihy; 1954. 206 s.; ilustrace ADOLF KAŠPAR; úprava ZDENĚK MLČOCH. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x220 Obálka mírně poškozená.


NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1940. Ilustrace JOSEF VODRÁŽKA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; L. Mazač; 1940. 292 s.; 59 ilustrací a vazba JOSEF VODRÁŽKA; úprava A. B. KOHOUT. Pův. polopl. vazba s obálkou. 270x195 Dobře zachováno.


PETERKOVÁ; BOŽENA: ONDRAŠOVSKÉ PĚSNIČKY. - 1965. /Frýdek-Místek/písničky/

-,-- CZK / prodáno /

Frýdek Místek; Okresní vlastivědné středisko-Lašské muzeum; 1965. (28) s.; ilustrace E. SERVÁTKOVÁ. Pův. brož. 210x150


AŠKENAZY; LUDVÍK: VAJÍČKO. - 1963. Ilustrace BOŽENA BRUDERHANSOVÁ. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1963. 124 s.; obálka; vazba a ilustrace BOŽENA BRUDERHANSOVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135


GEBAUEROVÁ, MARIE: BOŽENA NĚMCOVÁ 1820 - 1862. - 1920.

-,-- CZK / prodáno /

Ze spisů a dopisů. Praha, Unie, 1920. Bohatýrstvo V. 95 s. Pův. brož. 170x125


FUČÍK; JULIUS: BOŽENA NĚMCOVÁ BOJUJÍCÍ. - 1940. Girgal.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Girgal; 1940. 60 s.; Pův. brož. 172x110 Velmi dobrý stav.


Cyril Bouda, 6 sign.(!) dřevorytů - NĚMCOVÁ, BOŽENA: POHORSKÁ VESNICE. - 1940.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Strnad, 1940. 4. sv. knihovny Růžový palouček. 227 s., 6 celostr. sign.(!) dřev. Cyril Bouda, v tir. jeho podpis, ex. 14/100 na ručním zerkallském papíře. Volné, nerozřezané archy v pův. pap. obálce, která ve hřbetě mírně otřepená. 275x180  


Toyen - NEJEDLÝ; ZDENĚK: BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1946. Obálka TOYEN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svoboda; 1946. 125 s.; obálka TOYEN. Pův. brož. 215x150 Obálka natržená a chybí (1x0;7 cm) zadního; horního růžku.


NĚMCOVÁ, BOŽENA: CESTA PŘES VÍDEŇ A PREŠPURK NA SLIAČ. - 1955.

-,-- CZK / prodáno /

Výňatek ze zápisníku z r. 1855. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1955. 19 s., 2 kresby VÁCLAV SIVKO. Volné dvoulisty v pap. složce. 210x150


IRMANN; ADOLF - REJCHRT; RUDOLF: PRAVDA O MATCE BOŽENY NĚMCOVÉ. - 1973. /Božena Němcová/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Památník národního písemnictví; Česká Skalice; Muzeum Boženy Němcové; 1973. 1. vyd. 72 s. Pův. brož. 210x150


NĚMCOVÁ; BOŽENA: GRAND-MERE. - 1900. 2. franc. vydání Babičky.

-,-- CZK / prodáno /

Roman de mours villageoises. Traduit du tcheque par E. Thiérot. Paris; Éditions Delagrave; 1900; 330 s. Pův. celopl. vazba. ...velmi dobrý stav! biografické údaje na stránkách Librairie Compagnie


VEJRYCHOVÁ - SOLAROVÁ; BOŽENA: KOUZLO HRAČEK. - 1945. 13 celostránkových barevných ilustrací.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Naňka; 1945. 25 s.; 13 celostránkových barevných ilustrací; bar. il. na obálce; titulu; drobná na patitulu a závěrečná B. VEJRYCHOVÁ - SOLAROVÁ. Pův. brož. 295x210 ...dedikace nakladatele na titulu.


INDONÉSKÉ LIDOVÉ POHÁDKY. - 1966. Ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ. Lidové umění slovesné.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1966. Lidové umění slovesné řada A; sv. 17. 1. vyd. Uspořádala Zorica Dubovská. 236 s.; ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ. Pův. polopl. vazba s obálkou. 240x180 Obálka je mírně zašpiněná; jinak velmi dobře zachováno.


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1984. Ilustrace VLADIMÍR TESAŘ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1984. 64 s.; ilustrace VLADIMÍR TESAŘ. Pap. vazba. 130x100


NEJEDLÝ; ZDENĚK: BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1961. Edice Skvosty. Vazba FRANTIŠEK MUZIKA. Kožená vazba.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Skvosty sv. 25 - Praha; SNKLU; 1961. Edice Skvosty sv. 25. 183 s.; vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celokožená vazba s reliefní výzdobou přední desky a zlaceným potiskem na hřbetě. 145x105 - Velmi dobrý stav. Edice Skvosty na artbook


NĚMCOVÁ; BOŽENA: TŘI POHÁDKY. - 1923. Hyperion sv. 17. Výzdoba CYRIL BOUDA.

-,-- CZK / prodáno /

Hyperion - Praha; E. Janská; 1923. Hyperion sv. 17. 75 s.; výzdoba CYRIL BOUDA. Polokožená vazba; zlatá horní ořízka. 120x80


Bruderhansová - KNOFLÍKOVÁ VÁLKA. - 1962. Režie:Yves Robert. Autor: BOŽENA BRUDERHANSOVÁ. 400x290 PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

1962. Režie:Yves Robert. Autor: BOŽENA BRUDERHANSOVÁ. 400x290 PRODÁNO/SOLD


HOFMEISTEROVÁ; BOŽENA: OKOUZLENÝ MILENEC CHODSKA. - 1988. Frontispis MARIE LACIGOVÁ. /J. Š. Baar/

-,-- CZK / prodáno /

Vzpomínky na Jindřicha Šimona Baara. Plzeň; Západočeské nakl.; 1988. 132 s. a 12 s. obr. příloha; obálka a frontispis MARIE LACIGOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 175x125


NĚMCOVÁ; BOŽENA: ČTYŘI DOBY. - 1962. Faksimile rukopisu. Edice Dokumenty. Ilustrace JIŘINCOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Faksimile rukopisu. Praha; Památník národního písemnictví; 1962. K 100. výročí úmrtí Boženy Němcové. Edice Dokumenty ř. II. sv. 1. (36) s.; kresba a úprava LUDMILA JIŘINCOVÁ. Volné listy v pap. složce. 170x125


Burian - NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1940. Ilustrace ZDENĚK BURIAN. V krásném stavu! PRODÁNO

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Václav Pavlík; 1940. 175 s.; 20 tříbarevných a hnědě tónovaných celostr. ilustrací (hlubotisk) a 34 pérovek v textu ZDENĚK BURIAN. Pův. celopl. vazba s obálkou a s ochraným pap. pouzdrem. 267x218 ...v krásném stavu! PRODÁNO / SOLD


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA. - 1948. Obálka a úprava V. SIVKO /60/

-,-- CZK / prodáno /

Brno; Borový; 1948. 43 s.; obálka a úprava V. SIVKO. Pův. polopl. vazba s obálkou. 250x135.


NĚMCOVÁ; BOŽENA: TŘI POHÁDKY. - 1923. Hyperion sv. 17. Výzdoba CYRIL BOUDA. Celokožená vazba;

-,-- CZK / prodáno /

Hyperion sv. 17Praha; E. Janská; 1923. Vytiskla Průmyslová tiskárna v Praze VII. 75 s.; tři celostr. il. a na titl. CYRIL BOUDA. Pův. celokožená vazba; zlatá ražba na hřbetě; bohatá slepotisková ražba na obou deskách; zlatá horní ořízka; svázal; podle návrhu Cyrila Boudy ANT. TVRDÝ. 120x80


Burian - NĚMCOVÁ; BOŽENA: POHORSKÁ VESNICE. - 1942. 16 celostr. hlubotiskových příloh a obálka ZDENĚK BURIAN.

-,-- CZK / prodáno /

Burian Zdeněk - NĚMCOVÁ; BOŽENA: POHORSKÁ VESNICE. Praha; Václav Pavlík; 1942. 148 s.; 8 barevných a 8 tónovaných celostr. il. na přílohách (hlubotisk); il. v textu a obálka ZDENĚK BURIAN. Pův. polopl. vazba s obálkou. 265x210 Obálka má spodní okraj a také v horní části u hřbetu a v ohybu záložek; otřepaný; na třech místech je natržená (bez ztráty pap.).


Vejrychová-Solarová - BRANISLAV; FRANTIŠEK: NAŠE A VAŠE. - 1960. Ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ. Podpis Vejrychové.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNDK; 1960. 1. vyd. (42) s.; ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ. Podpis a dedikace B. Vejrychové-Solarové dat. 1961. Pův. polopl. vazba. 245x170


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1940. 1. vyd. Podpis autora. Úprava J. HOCHMAN.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha; Fr. Borový; 1940. České básně sv. 39. Podpis autora. 48. s.; na obálce kresba A. KAŠPARA; úprava J. HOCHMAN. Pův. brož. 195x130


HRUBÍN; FRANTIŠEK: OLDŘICH A BOŽENA - 1969. Edice Divadlo sv. 119. Obálka JIŘÍ RATHOUSKÝ. Divadlo. /60/

-,-- CZK / prodáno /

aneb Krvavé spiknutí v Čechách. Praha; Orbis; 1969. Edice Divadlo sv. 119. 1. vyd. 80 s.; obálka JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. brož. 195x120


VEJRYCHOVÁ - SOLAROVÁ; BOŽENA: KOUZLO HRAČEK. - 1945. Podpis autorky. Ilustrace B. VEJRYCHOVÁ - SOLAROVÁ. /lidové umění/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Naňka; 1945. 1. vyd. 25 s.; verše Josef Hora; Fr. Halas; Jaroslav Seifert; Vítězslav Nezval; 13 celostránkových barevných ilustrací; bar. il. na obálce; titulu; drobná na patitulu a závěrečná B. VEJRYCHOVÁ - SOLAROVÁ; dedikace s podpisem autorky; dat. vánoce 1945. Pův. brož. 295x210 Obálka na spodním okraji (3 cm) natržená.


Brunner - NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1912. Knihovna Kytice; kožená vazba BRADÁČ; celková úprava V. H. BRUNNER.

-,-- CZK / prodáno /

Z 30 přednostních ex.; kožená vazba. - Král Vinohrady; Svoboda; 1912. Knihovna Kytice sv. 3. 312 s.; iniciály; titulní a závěrečná kresba; návrh vazby a celková úprava V. H. BRUNNER; heliogravura na frontispice je podob. B. Němcové z r. 1856. Tento exemplář je z 30 výtisků tištěných na japonském papíře v pův. celokožené vazbě (LUDVÍK BRADÁČ) se zlaceným hřbetem a horní zlatou ořízkou. 170x115 -Krásný stav!


HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1979. Edice Bohemia. Ilustrace VLADIMÍR TESAŘ; typografie OLDŘICH HLAVSA. /t/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1979. Edice krásných tisků Bohemia. 140 s.; ilustrace VLADIMÍR TESAŘ; typografie OLDŘICH HLAVSA. Brož v ochranném pap. pouzdře. 290x185 Na horní rohu obálky stopa po ohnutí.


SEIFERT; JAROSLAV: KOULELO SE; KOULELO. - 1955. Ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ; úprava ZDENĚK ROSSMANN; Podpis ilustrátorky.

-,-- CZK / prodáno /

Dedikace s podpisem B. Vejrychové-Solarové; dat. 1955.Praha; SNDK; 1955. 2. vyd. (44) s.; ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ; úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. polopl. vazba. 245x170


POLÍVKOVÁ; BOŽENA: VÝTVARNÁ PRÁCE V. H. BRUNNERA PRO ČESKOU KNIHU. - 1929. Bibliografický soupis s bibliofilskými poznámkami.

-,-- CZK / prodáno /

Bibliografický soupis s bibliofilskými poznámkami. Praha; Kuncíř; 1929. 94 s. textu a 16 obrazových příloh (některé dvoubarevně); výtisk č. 248/500. Pův. brož.200x125 ...soupis prací v chronologickém uspořádání od r. 1903 do r. 1928.


PACÁKOVÁ-HOŠŤÁLKOVÁ, Božena et al. Zahrady a parky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. - 1999

-,-- CZK / prodáno /

PACÁKOVÁ-HOŠŤÁLKOVÁ, Božena et al. Zahrady a parky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. 1. vyd. Praha: Libri, 1999. 521 s., [32] s. obr. příl.  Pevná vazba. Nepoškozený, čistý exemplář bez známek používání. nkc >>     kosmas >>


Špála - NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1923. Aventinum; Ot. Štorch - Marien; vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Ot. Štorch - Marien; 1923. Aventinum; 59 sv.; vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 171 s.; ilustrace VÁCLAV ŠPÁLA (17 celostr. a četné v textu). Polopl. vazba; ob. není vev. 290x220 - Dobře zachováno.


NĚMCOVÁ; BOŽENA: CESTA Z POUTI. ČTYRY DOBY. - 1927. Edice Hyperion sv. 33. Celokožená vazba. CYRIL BOUDA.

-,-- CZK / prodáno /

Hyperion - Praha; Janská; 1927. Edice Hyperion sv. 33. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 92 s.; návrh vazby a ilustrace CYRIL BOUDA. Svázal ANTONÍN TVRDÝ v Praze. Pův. celokožená vazba se zlatou ražbou na přední desce a na hřbetě; zlatá horní ořízka. 145x90 - Velmi dobrý stav.


Lesáková - JAK CHYTRÝ SEDLÁK PŘELSTIL ČERTA. - (1973). Edice Hvězdička č. 27. Výtvarnice BOŽENA LESÁKOVÁ. Foto J. ŽÁK. /Leporelo/

-,-- CZK / prodáno /

Edice Hvězdička č. 27. - Praha; Pressfoto; (1973?). (12) s.; výtvarník a úprava textu BOŽENA LESÁKOVÁ; foto JOSEF ŽÁK; úprava Ivana Hamplová. Leporelo. 105x155


Lacina - HALAS; FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1949. 5 mědirytin z nichž 1 signovaná. B. LACINA člen skupiny Ra.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1949. 47 s.; obálka; typo a 5 mědirytin Bohdan LACINA. Výtisk č. 6/250. Volné archy v původní pap. ob. 355x260


Procházka - NĚMCOVÁ; BOŽENA: DIVÁ BÁRA. - 1934. Hyperion sv. 39. Lept ANTONÍN PROCHÁZKA; vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně; kožená vazba.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Janská; 1934. Hyperion sv. 39. 96 s.; lept na frontispiise ANTONÍN PROCHÁZKA; úprava RUDOLF HÁLA; na velínu vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Celokožená vazba s vev. obálkou. 145x85 Na textové s. (78;79) je nevelká nahnědlá kaňka; jinak velmi dobře zachováno.


NĚMCOVÁ; BOŽENA - RETTIGOVÁ; M.D. - RŮŽIČKOVÁ; A.VL. - HANSGIRGOVÁ; FR. - (kol. 1875). 'Fotografické album' Theodora Mourka a Jindřicha Eckerta. Vizitkový formát. 105x62 /q/

-,-- CZK / prodáno /

Fotograf JINDŘICH ECKERT; knihkupectví Theodor Mourek (kol. 1875). Originální fotografie na kartonu; vizitka; 105x65 - Koláž ze čtyř Eckertových fotografií; portrétů významných osobností české kultury 19. st. Pod názvem 'Fotografické album' vydával na kartonu vizitkového formátu knihkupec Theodor Mourek; tato vizitka č. 3; zadní str. bez potisku.


Scheiner - THE DISOBEDIENT KIDS; AND OTHER CZECHO-SLOVAK FAIRY TALES BY BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1921. 8 barevných a 40 čb. ilustrací ARTUŠ SCHEINER. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Interpreted by William H. Tolman and Prof. V. Smetánka. Stories selected by Prof. V. Tille. Illustrated by Artuš Scheiner. Prague; B. Kočí; 1921. Nestr. (46); 8 barevných a 40 čb. ilustrací ARTUŠ SCHEINER. Pův. polopl. vazba s bar. ob. mont. na přední desce. 300x240 ...jen s mírnými stopami používání. PRODÁNO/SOLD


MYŠLENKY BOŽENY NĚMCOVÉ. - 1920.

-,-- CZK / prodáno /

Vybral V. Tille. Praha, J. Laichter, 1920. 155 s. Pův. Polopl. vazba. 155x120 /Božena Němcová/


SEIFERT, JAROSLAV: VĚJÍŘ BOŽENY NĚMCOVÉ.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora - Praha, Československý spisovatel, 1976. Malá edice poezie. 52 s., ilustrace KAREL SVOLINSKÝ, dedikace s podpisem Jaroslava Seiferta. Pevná vazba v ochranné folii. 135x100 Velmi dobře zachováno.


Z PAMĚTÍ JOSEFA NĚMCE. Chotě Boženy Němcové. - 1928.

-,-- CZK / prodáno /

Ve front. dřevoryt Ant. Majera, sign.Vydal Dr. Miroslav Novotný částečně z rukopisu, chovaného v knihovně Národ. Musea v Praze, částečně z prvního otisku ve Světozoru r. 1870. Edice "Z prachu knihoven" sv. V. Praha, Vinc. Svoboda a Ant. Škoda, 1928. 66 s. včetně faksimile rukopisu Josefa Němce na skládané příloze. Upravil Method Kaláb, návrh vazby Hana Roušarová, vázal Antoním Škoda. Ex. č 3/100 na holandu (ruč. pap.). Celkový náklad 110 ručně čísl. výtisků. Pův. celokožená vazba, zlatá vrchní ořízka. 185x120Velmi dobře zachováno. 


Němcová - ČTYŘI POHÁDKY BOŽENY NĚMCOVÉ. - 1926. Ilustrace JOSEF TOMÁŠEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; B. Kočí; 1926. 337 sv. 'Uměleckých snah'. 58 s.; ilustrace JOSEF TOMÁŠEK. Pův. polopl. vazba. 270x220 Povrch vazby je mírně zašpiněný.


PRŮVODCE KRAJEM MISTRA ALOISE JIRÁSKA A BOŽENY NĚMCOVÉ. - (1926).

-,-- CZK / prodáno /

Sestaven péčí odborů KČST Česká Skalice. Náchod, Jiráskova turistická župa, (1926). 200 s., (36) obr. příl. + složená turistická mapa Jiráskovy župy, tiskl Josef Doležal v Červeném Kostelci. Pův. brož. 170x120 Velmi dobře zachováno. /Ant/


NOVOTNÝ, MILOSLAV: ŽIVOT BOŽENY NĚMCOVÉ / DOPISY A DOKUMENTY. VI. svazků 1951 -1959.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Československý spisovatel, 1951 - 1959. 1. vyd. I. díl - Do roku 1848. 390 s., XX. obr. příloh. II. díl - Českomoravské bratrstvo (1848 1851). 385 s., XX. obr. příloh. III. díl - Dvě cesty na Slovensko (1851 - 1852). 229 s., XII. obr. příloh. IV. díl - Dvě léta persekuce (1853 - 1854). 368 s., XII. obr. příloh. V. díl - Slavný rok 1855, vydání Babičky, čtvrtá cesta na Slovensko. 456 s., XII. obr. příloh. VI. díl - 1856 Rok Pohorské vesnice. 323 s., XII. obr. příloh, úprava...


SEIFERT; JAROSLAV: VĚJÍŘ BOŽENY NĚMCOVÉ. - 1940. České básně. Obálka KAREL SVOLINSKÝ. /poezie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1940. České básně sv. 40. 56 s.; obálka a kresba KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 195x125 Na obálce drobná hnědá skvrnka.


SEIFERT; JAROSLAV: VĚJÍŘ BOŽENY NĚMCOVÉ. - 1940. 3. vyd. Kresba KAREL SVOLINSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1940. České básně sv. 40.; 3. vyd. 56 s.; kresba ve front. KAREL SVOLINSKÝ. Pův. polopl. vazba. 185x120 Dedikace předchozího majitele z r. 1942 na patitulu.


SEIFERT; JAROSLAV: VĚJÍŘ BOŽENY NĚMCOVÉ. - 1940. 1. vyd. ob. a il. KAREL SVOLINSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

I. vydání. Praha; Fr. Borový; 1940. České básně sv. 40. 56 s.; kresba na front. a obálka KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 195x125


SEIFERT; JAROSLAV: SVĚTLEM ODĚNÁ. - 1962. Kamenný most. Vějíř Boženy Němcové. Ilustrace LUDMILA JIŘINCOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Kamenný most. Vějíř Boženy Němcové. Praha; Československý spisovatel; 1962. 144 s.; ilustrace; obálka a vazba LUDMILA JIŘINCOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 205x135


ZÁPISNÍK BOŽENY NĚMCOVÉ Z LET 1851 - 1855. - 1929. Byblis sv. III. Celopergamenová vazba Zd. a J. Nožičkovi.

-,-- CZK / prodáno /

Byblis sv. III. Celopergamenová vazba Zd. a J. Nožičkovi. - Praha; Kvasnička a Hampl; 1929. Přepsal a poznámkami opatřil Miloslav Novotný. Světlotisková reprodukce originálu V. Neubert a synové. Faksimile zápisníku - nestr.; světlotisk. Celopergamenová; bohatě zdobená vazba (Nožičkovi). + Přepis a poznámky; tisk na biblovém pap. Pův. brož. Oba svazky uloženy v pův. ochranném pap. pouzdře. 115x75Další vyobrazení >>


BALLANTYNE; R. M.: DOBRODRUŽSTVÍ MALÉHO MARTINA V LESÍCH BRASILSKÝCH. - (1922). Ilustrace KAREL RÉLINK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Šolc a Šimáček; (1922). Přeložila Božena Šimková. 182 s.; ilustrace KAREL RÉLINK. Pův. celopl. vazba. 210x155 Dobře zachováno.


SOBKOVÁ, HELENA: KATEŘINA ZAHÁŇSKÁ. - 2007.

-,-- CZK / prodáno /

Praha - Litomyšl, Paseka, 2007. 320 s. a 48 s. příloh, typografie Petr Čížek. Celopl. vazba s obálkou. 205x145 Velmi dobře zachováno. /Božena Němcová/ https://cs.wikipedia.org/wiki/kateřina zaháňská


TRUCKOVÁ; BETTY; TRUCK; ROBERT-PAUL: LÉKAŘI HANBY. - 1984. Pravda o lidských morčatech v Osvětimy.

-,-- CZK / prodáno /

Pravda o lidských morčatech v Osvětimy. Praha; Práce; 1984. Přeložila Božena Mračková. 152 s. a 16 s. příloh. Celopl. vazba s obálkou. 205x140


Vítězslav Nezval. Kresby. - Třebíč, 1975.

-,-- CZK / prodáno /

Zodpovědný redaktor Vítězslav Kotrba. Grafická úprava Božena Kremláčková. Třebíč, Okresní knihovna, 1975. 7 stran textu a čtyři reprodukované čb. kresby V. Nezvala. 8 listů, volně v pův. pap. složce. 300x215 Velmi dobře zachováno!


HERCÍKOVÁ; IVA: ZAČALO TO REDUTOU.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd.. Praha; Orbis; 1964. 300 s; doslov Jan Císař: Z malého se stává velké; obálka BOŽENA BRUDERHANSOVÁ. Pův. brož. 200x130 ...knihu o pražských divadlech: Redutě; Divadle Na zábradlí; Semaforu a Paravanu; jejich autorech a sborník jejich textů sestavila Iva Hercíková.


HERCÍKOVÁ; IVA: ZAČALO TO REDUTOU. - 1964. Divadlo Na zábradlí; Semafor a Paravan. Sborník textů. REZERVACE (per)

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd.. Praha; Orbis; 1964. 300 s; doslov Jan Císař: Z malého se stává velké; obálka BOŽENA BRUDERHANSOVÁ. Pův. brož. ...knihu o pražských divadlech: Redutě; Divadle Na zábradlí; Semaforu a Paravanu; jejich autorech a sborník jejich textů sestavila Iva Hercíková. REZERVACE (per)


NEZVAL - SEIFERT - ZÁVADA. - 1982. Pegas. V. Nezval: Sbohem a šáteček. J. Seifert: Svatební cesta. V. Závada: Hradní věž./t/

-,-- CZK / prodáno /

3 svazky. Praha; Československý spisovatel; 1982. Pegas. Klub přátel poezie. VÍTĚZSLAV NEZVAL: SBOHEM A ŠÁTEČEK. 217 s.; ilustrace ANNA KHUNOVÁ. JAROSLAV SEIFERT: SVATEBNÍ CESTA. 101 s.; ilustrace HELENA KONSTANTINOVÁ. VILÉM ZÁVADA: HRADNÍ VĚŽ. 143 s.; ilustrace BOŽENA KJULLENĚNOVÁ-KREMLÁČKOVÁ. Pap. vazby v pap. pouzdře. 115x95 Velmi dobře zachováno.


3x ZDENEK SEYDL. - AŠKENAZY, VANČURA, BENEŠOVÁ. - 1965.

-,-- CZK / prodáno /

3x ZDENEK SEYDL. Obálka, vazba, předsádka a typografická úprava.Aškenazy, Ludvík: Vajíčko. 2., upravené vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1967. 151 s.Vančura, Vladislav: Luk královny Dorotky.6. vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1965. 175 s. Benešová, Božena: Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová.10. vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1966. 140 s. Pův. celopl. vazby s obálkami. 150x105