ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - BLATNÝ


ŠMARDA, JAN: IVAN BLATNÝ V MÝCH VZPOMÍNKÁCH. - 2013.

400 CZK

Praha, Galén, 2013. 151 s. + CD se záznamem hlasu I. Blatného z r. 1987. Brož. Stav nové knihy, nevybalená z folie. /ant/


BLATNÝ; IVAN: TENTO VEČER. Il. KAMIL LHOTÁK; obálka VÍT OBRTEL.- 1. vyd. 1945.

1.500 CZK

Praha; Stýblo; 1945. Knižnice Lyra sv. 1. 79 s.; il. ve front. KAMIL LHOTÁK; obálka a typo VÍT OBRTEL. Pův. brož. 228x150 Při dolním okraji hřbetu, na povrchu, nevýrazný flíček. /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/  


BLATNÝ, RICHARD: NAPOLEONSKÁ ENCYKLOPEDIE. - 1995.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Aquarius, 1995. 346 s., upravil Zdenek Zaoral. Brož. 205x150 Velmi dobře zachováno.


BLATNÝ, IVAN: MELANCHOLICKÉ PROCHÁZKY. - 1990.

-,-- CZK / prodáno /

Brno, Blok, 1990. 72 s., typografie Ivan Soukup. Volné listy v papírové složce. 200x200 /Ant/


BLATNÝ; LEV: TŘI. - 1920. Obálka FRANTIŠEK PODEŠVA. Rezervace

-,-- CZK / prodáno /

Tři akty (skoro mariettní) s epilogem. Brno; Mor.-Slezská revue; 1920. 45 s.; ob. (lito) FRANTIŠEK PODEŠVA. Pův. brož. 180x135 REZERVACE


BLATNÝ; IVAN: STARÁ BYDLIŠTĚ. - 1992. Úprava HANÁK. /1/

-,-- CZK / prodáno /

Brno; Petrov; 1992. 108 s.; úprava JIŘÍ HANÁK. Brož. 195x125


Seifert, Blatný, Pletka - SLAVÍK ZPÍVÁ ŠPATNĚ. 1944.

-,-- CZK / prodáno /

Průřez básnickým dílem Jaroslava Seiferta. Uspořádal Václav Pletka. Určeno pro 4. večer Cyklu českých básníků, který pořádá RAMPA v Brně. Čtenářský spolek v pátek 14.IV. 1944. Obsah: 1. úvodní báseň: Ivan Blatný: Píseň o smrti a drahém básníkovi. 2. PROMĚNY Čtenářka veršů Roshovor Ruce Píseň o kocourovi Promëny Maminčina píseň Ukolébavka Maminčino zátiší 3. TULÁCKÉ SRDCE Komediantský vůz Rok Matějská pouť Julius Verne Ruce Venušiny 4. RELIEFY Mrtví malíři Obrazy slečny Toyen Pozdrav Karlu Tomanovi Za mrtvým hercem 5. ŽENA A SEN 12 pantoumů o lásce Malá romance o knížeti...


BLATNÝ; IVAN: MELANCHOLICKÉ PROCHÁZKY. - 1968. Ilustrace JIŘÍ HADLAČ. /60/1/

-,-- CZK / prodáno /

Brno; Blok; 1968. 52 s.; ilustrace a úprava JIŘÍ HADLAČ. Volné dvoulisty v papírové složce. 315x120


BLATNÝ; LEV: KOKOKO - DÁK ! - 1922. Obálka E. MILÉN. /divadlo

-,-- CZK / prodáno /

Výstřednost o 3 jednáních. Brno; Mor.- Slezská revue; 1922. 59 s.; kresba na obálce E. MILÉN. Pův. brož. 215x135


ŠMARDA, JAN: IVAN BLATNÝ V MÝCH VZPOMÍNKÁCH. - 2013.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Galén, 2013. 151 s. Brož. Velmi dobře zachováno. /H/


BLATNÝ; LEV: VÍTR V OHRADĚ. - Výběr z próz z let 1918-1922.

-,-- CZK / prodáno /

Přerov; Obzor; 1923. 61 s.; 1 obr. příl.; obálku a vložku do lynoela vyřezala BOCHOŘÁKOVÁ - DITTRICHOVÁ. Pův. brož. 215x145


Hodek - BLATNÝ; LEV: TAJEMSTVÍ LOUVRU. - 1928. Dřevoryty JOSEF HODEK. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Plzeň; Hodková; 1929. 'Proměny' sv. 3. 18 s.; 2 celostr. sign. dřevoryty; kresba v titulu a značka edice (devoryt) JOSEF HODEK. Podpis autora na patitulu. Výtisk č. 58/120. Volné složky ve 'slepé' pap. obálce. 225x145 REZERVACE


BLATNÝ; LEV: ŘÍŠE MÍRU. - 1927. Edice Sever a východ. Obálka KAREL KINSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Turnov; Müller a spol.; 1927. Edice Sever a východ sv. 16. 123 s.; obálka KAREL KINSKÝ. Pův. brož. 200x140 Velmi dobře zachováno; nerozřezáno.


BLATNÝ; IVAN: MELANCHOLICKÉ PROCHÁZKY. - 1941. 1. vyd. Poesie sv. 50. /poezie/

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Melantrich; 1941. Poesie sv. 50. 62 s. Pův. brož. 205x135 Ivan Blatný - Slovník české literatury po roce 1945 on-line >>.


BLATNÝ; IVAN: HLEDÁNÍ PŘÍTOMNÉHO ČASU. - 1947. 1. vyd. s věnováním autora.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha; Mladá fronta; Práce; Svoboda. 1947. 82 s.; obálka a kresba ve front. RICHARD WIESNER; grafická úprava ADOLF STEHNO. Pův. brož. 210x140 Velmi dobrý stav!Na titulním listu věnování a podpis autora významné osobnosti české kultury + autorská korektura v b. Mír, vše psáno modrým inkoustem.


BLATNÝ; LEV: POVÍDKY Z HOR. - 1927. Edice Sever a východ. Obálka KAREL KINSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Turnov; Müller a spol.; 1927. Edice Sever a východ sv. 14. 130 s.; obálka KAREL KINSKÝ. Pův. brož. 200x140 Nerozřezáno.


BLATNÝ; IVAN: TENTO VEČER. - 1945. Ilustrace ve front. KAMIL LHOTÁK; obálka a typo VÍT OBRTEL.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha; Stýblo; 1945. Knižnice Lyra sv. 1. 79 s.; il. ve front. KAMIL LHOTÁK; ob. a typo VÍT OBRTEL. Pův. brož. 228x150


BLATNÝ; IVAN: HLEDÁNÍ PŘÍTOMNÉHO ČASU. - 1947. 1. vyd.; ob. a il. ve front. RICHARD WIESNER.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha; Mladá fronta; Práce; Svoboda. 1947. 82 s.; obálka a kresba ve front. RICHARD WIESNER; grafická úprava ADOLF STEHNO. Pův. brož. 210x140 Velmi dobrý stav!


Čapek - BLATNÝ; LEV: POVÍDKY V KOSTKÁCH. - 1925. Knihovna Hosta roč. 2; sv. 2. Obálka anonym. /jc/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Václav Petr; 1925. Vytiskl Fr. Obzina; Vyškov. Knihovna Hosta roč. 2; sv. 2. 106 s.; obálka JOSEF ČAPEK (anonymně). Pův. brož. 130x108 - Nerozřezáno. Velmi dobrý stav!


BLÁHA; VÁCLAV. STARÁ BYDLIŠTĚ. - 1981. Edice Hoštění sv. 5. 10 leptů (9 x sign.) k básním Ivana Blatného. /q/

-,-- CZK / prodáno /

Řada malých kreseb a grafik Hoštění sv. 5. Osm původních leptů k básním (Ivana Blatného): Ohrady; Hodiny vodní; ... Praha; vlastním nákladem; 1981. 8 původních leptů na volných listech a dva lepty na obálce; z nich devět leptů autor signoval; opatřil datem 81 a číslem 18/40. Vyšlo 40 exemplářů; výtisk č. 18. 105x70


HOST. Ročník 3; č. 4. - 1923. Památce Jiřího Wolkera. Obálka J. ZAMAZAL; il. JINDŘICH ŠTYRSKÝ. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Památce Jiřího Wolkera. - Měsíčník Literární Skupiny. Praha; Václav Petr; 1923. Řídí: Zdeněk Kalista; František Götz; Čestmír Jeřábek a Lev Blatný; odpovědný redaktor Václav Petr. 74-104 s.; text: Götz; Václavek; Blatný; Kalista; Jiří Ježek; Nezval; A. Ráž; Zdena Wolkerova a tři netištěné b. J. Wolkera; celostr. ilustrace JINDŘICH ŠTYRSKÝ (K baladě o očích topičových); fotogr. portrét J. Wolkra na volném listě. Obálka J. ZAMAZAL. Pův. brož. 235x195 Velmi dobrý stav.


'TAM - TAM'. Hudební leták. - 1925-1926. Číslo 1-6; vše co vyšlo. Hudební avantgarda; Dadaismus; E. F. Burian.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Redakční Kruh; E. F Burian; 1925-1926. Číslo 1 - 6. 22; 26; 27; 26; 28; 28 s.; čb. repr.; plány; il. (1x ŠTYRSKÝ; 1x TOYEN; 1x ŠÍMA; 4x VÍT OBRTEL; 1x HEYTHUM; 1x RODČENKO; 5x fotogr. portréty. Texty: E. F. Burian; Nezval; Mařánek; Ctibor Blatný; Frejka; Boguslavskij; Vít Obrtel; Honzl; Zet Molas (vl. jm. Zdena Smolová); Arnold Cukker; Karel Koval; Ervín Schulhof ad. Dobová polopl. vazba; přední i zadní části obálek šesti sešitů svázány na konci svazku; komplet; vše co vyšlo. ...časopis věnovaný hudební avantgardě s ozvěnou dadaismu. Redakční...


Kobliha - BÁSNÍCI O KNIZE. - 1942. Dřevoryty vyzdobil FRANTIŠEK KOBLIHA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kmoch; 1942. 11 sv. edice Klub 777 bibliofilů. Nestránkováno (66); upravil a dřevoryty vyzdobil (barevný na front. a titulním listě a 27 čb. v textu) FRANTIŠEK KOBLIHA. Pův. polopl. vazba. ...Bednář; Blatný; Halas; Holan; Hora; Hořejší; Hrubín; Seifert; Závada aj. ve výběru Vl. Thieleho. /H/


SBORNÍK LITERÁRNÍ SKUPINY - 1923. Revue Host. Obálka JOSEF ZAMAZAL. Coubine; Hoffmeister; Šíma; Muzika ...

-,-- CZK / prodáno /

Spolku českých básníků a spisovatelů soustředěných kolem revue 'Host'. Vyškov na Moravě; Obzina; 1923. Edice Obzinových tisků č. 1; 110 s.; množství vyobrazení (Coubine; Hoffmeister; Šíma; Muzika...) část z nich nalepovaných; obálka JOSEF ZAMAZAL; redakce Lev Blatný; Frant. Götz; Čestmír Jeřábek; Zdeněk Kalista; Josef Zamazal. Výtisk č. 836/1050. Pův. pap.; měkká vazba. 265x215


SBORNÍK LITERÁRNÍ SKUPINY - 1923. Obálka JOSEF ZAMAZAL. Coubine; Hoffmeister; Šíma; Muzika ...

-,-- CZK / prodáno /

Spolku českých básníků a spisovatelů soustředěných kolem revue 'Host'. Vyškov na Moravě; Obzina; 1923. Edice Obzinových tisků č. 1; 110 s.; množství vyobrazení (Coubine; Hoffmeister; Šíma; Muzika...) část z nich nalepovaných; obálka JOSEF ZAMAZAL; redakce Lev Blatný; Frant. Götz; Čestmír Jeřábek; Zdeněk Kalista; Josef Zamazal. Výtisk č. 767/1050. Pův. pap.; měkká vazba. 265x215 - Krásný stav!  


SBORNÍK LITERÁRNÍ SKUPINY - 1923. Obálka JOSEF ZAMAZAL. Coubine; Hoffmeister; Šíma; Muzika ...

-,-- CZK / prodáno /

Spolku českých básníků a spisovatelů soustředěných kolem revue 'Host'. Vyškov na Moravě; Obzina; 1923. Edice Obzinových tisků č. 1; 110 s.; množství vyobrazení (Coubine; Hoffmeister; Šíma; Muzika...) část z nich nalepovaných; obálka JOSEF ZAMAZAL; redakce Lev Blatný; Frant. Götz; Čestmír Jeřábek; Zdeněk Kalista; Josef Zamazal. Výtisk č. 969/1050. Pův. pap.; měkká vazba. 265x215 - Povrch papírových desek mírně zašlý; chráněno přebalem z čiré folie. REZERVACE


NEVIDITELNÝ DOMOV. Verše exulantů 1948 - 1953. Editions SOKOLOVA (Meda Mládková)

-,-- CZK / prodáno /

Sestavil Dr. P. Demetz.Paříž, nakl. Sokolova, (1954). Knihy Exilu, svazek 3. 118 (3) s. Předmluva J.T., autoři: IVAN BLATNÝ, KAREL BRUŠÁK, JAROSLAV DRESLER, PAVEL JAVOR, IVAN JELÍNEK, JUNIUS, JIŘÍ KÁRNET, JIŘÍ KLAN, FRANTIŠEK KOVÁRNA, ZDENĚK LEDERER, F. LISTOPAD, JAROMÍR MĚŠŤAN, MILADA SOUČKOVÁ, MIRKO TŮMA, JAN TUMLÍŘ.Obálka M. Šašek. Vytiskla tiskárna Polyglotte v Paříži. Vyšlo 800 výtisků na offsetovém papíře a 30 číslovaných výtisků na papíře AFNOR VII. Tento exemplář na offsetovém pap.Pův. brož. 190x120 Velmi dobře zachováno! http://archiv.krajane.net//articleDetail.view?id=2160


VĚTRNÍK. Divadelní programy. - 1942 / 1943.

-,-- CZK / prodáno /

- Sentimentální romance (Mumraj na pavlači).  Režie: J. Šmída. Výtvarník: O. Vymazal, hudba: A. Cerha, harmonika: Jiří Kučera. Premiéra 2. února 1943. - Karel Hlaváček: Mstivá kantiléna / Lev Blatný: Černá noc. Režie a scéna: Josef Šmída. Premiéra 15. října 1942. -  K. L. Immermann: Merlin.  Režie, úprava: J. Šmída. Výtvarník: O. Vymazal. Premiéra 4. prosince 1942.  J. Mahen: Husa na provázku. Režie, scéna: Josef Šmída. Premiéra 15. září 1942.Každý sešit (8) s. včetně ob., český a německý text. 3 sešity. 145x105     Česká divadelní encyklopedie - Divadélko pro 99Česká...


NEVIDITELNÝ DOMOV. Verše exulantů 1948 - 1953. Editions SOKOLOVA.

-,-- CZK / prodáno /

Sestavil Dr. P. Demetz.Paříž, nakl. Sokolova, (1954). Knihy Exilu, svazek 3. 118 (3) s. Předmluva J.T., autoři: IVAN BLATNÝ, KAREL BRUŠÁK, JAROSLAV DRESLER, PAVEL JAVOR, IVAN JELÍNEK, JUNIUS, JIŘÍ KÁRNET, JIŘÍ KLAN, FRANTIŠEK KOVÁRNA, ZDENĚK LEDERER, F. LISTOPAD, JAROMÍR MĚŠŤAN, MILADA SOUČKOVÁ, MIRKO TŮMA, JAN TUMLÍŘ.Obálka M. Šašek. Vytiskla tiskárna Polyglotte v Paříži. Vyšlo 800 výtisků na offsetovém papíře a 30 číslovaných výtisků na papíře AFNOR VII. Tento exemplář na offsetovém pap.Pův. brož. 190x120 Velmi dobře zachováno! http://archiv.krajane.net//articleDetail.view?id=2160


SBORNÍK LITERÁRNÍ SKUPINY 1923. - Obálka JOSEF ZAMAZAL. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Spolku českých básníků a spisovatelů soustředěných kolem revue 'Host'. Vyškov na Moravě; Obzina; 1923. Edice Obzinových tisků č. 1; 110 s.; množství vyobrazení (Coubine; Hoffmeister; Šíma; Muzika...) část z nich nalepovaných; obálka JOSEF ZAMAZAL; redakce Lev Blatný; Frant. Götz; Čestmír Jeřábek; Zdeněk Kalista; Josef Zamazal. Výtisk č. 220/1050. Pův. brož. Průměrný stav; zvláště podélné zlomení hřbetní části obálky (na dvou místech v celkové délce 125 mm); může odradit zájemce o dokonalý exemplář. U všech výtisků tohoto titulu doposud viděných však šlo vždy o stejné poškození hřbetu. 265x215 PRODÁNO/SOLD


GROSS; HÁK; HUDEČEK; KOTÍK; LHOTÁK; SMETANA; ZÍVR. - 1943. Katalog 2. výstavy Skupiny 42. Topičův salon 30. VIII. - 19. IX. 1943. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Topičův salon; 1943. Úvodní texty (česky a německy) Jindřich Chalupecký a Jiří Kotalík; seznam vystavených prací (česky a německy) včetně prodejních cen. Dva volné dvoulisty. 215x150 + pozvánka na výstavu adresovaná 'akad. arch. KAREL LODR'; dvoulist 105x150 ...2. výstava Skupiny 42. První výstava v Nové Pace se uskutečnila téhož roku a byla nedlouho po zahájení zakázána. Na listu s něm. textem podpis Fr. Grosse. Důležitý dokument významné umělecké skupiny jejímiž členy byli teoretici umění Jindřich Chalupecký a Jiří Kotalík; básníci Jiří Kolář; Ivan Blatný; Jiřina Hauková; Josef Kainar a...


GÖTZ, FRANTIŠEK: ANARCHIE V NEJMLADŠÍ ČESKÉ POESII. - 1922.

-,-- CZK / prodáno /

2. vyd. (2. vyd. vyšlo ve stejném roce jako první vydáni, šedá barva obálky prvního vydání má ve druhém vydání zelenou barvu, text vychází beze změn)Zajímavá knihovna, sv. 4. Brno, Kočí, 1922. 209 s. Anonymní obálka. Pův. brož. 190x135 Krásný stav!OBSAH:Anarchie v poesii.St. K. Neumann a poesie civilisační. (S.K. Neumann, Josef Hora).Literární kubismus český. (Richard Weiner, Karel Čapek, Josef Čapek).Vitalistický naturalismus v české povídce a lyrice. (Fráňa Šrámek, Miroslav Rutte, Vojtěch Mixa, František Němec, Ladislav Vladyka, Richard Brož, Miloš Jirko).Básnický expresionismus. (A.M. Píša, Josef Chaloupka, Čestmír Jeřábek, Lev Blatný, Boh....


PROGRAM. Čtrnáctideník pro kulturní politiku a umění. Roč. I., č.. 2-6. 1945/46

-,-- CZK / prodáno /

Brno, Družstvo divadel práce Z. SP. s.r.o. v Praze, 1945. Redakce: Nina Balcarová-Píšková. Ročník I. číslo 2, 18. říjen 1945 / číslo 3, 15. leden 1946. / číslo 4, 1. únor 1946 / číslo 5, 1. březen 1946 / číslo 6, 24. duben 1946.  -  každý sešit 15 stran. V obsahu mj.: J.L. Ficher: Podnět k zpytování národního svědomí. Fr. Trávníček: Jazyk a doba. Jiří Kroha: Osvobodit se dali, na vděčnost zapomněli. Oldřich Mikulášek: Jen o listu. Ivan Blatný: Sedmá variace.Pět pův. sešitů ve výrazných avatgardních obálkách, autor obálek neuveden...