ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - BAROCK


HAAFF, RAINER: EICHENMÖBEL VON BAROCK BIS JUGENDSTIL. - 2005.

1.200 CZK

Bürgerliche und ländliche Möbel. Mit aktuellen Marktpreisen. Kunst-Verlag-Haaff, 2005. 375 s., bar. a čb. fotografie, text v němčině. Celopl. vazba s obálkou. 300x220 Obálka na dvou místech opravená bar. lepicí páskou, jinak velmi dobře zachováno. /Ant/ První a nejkomplexnější práce o dubovém nábytku od období baroka po secesi, s aktuálními tržními cenami od předních prodejců, renomovaných odborníků na nábytek a známých aukčních domů. Referenční dílo.


KITSON; MICHAEL: BAROK A ROKOKO. - 1972. Umění světa. /du/

250 CZK

Praha; Artia; 1972. Umění světa. 185 s.; 100 bar. a 100 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215


PRAGENSIA SVATOJÁNSKÁ. - 1929. Sborník statí o kultuře českého baroka. /pragensie/baroko/

250 CZK

Sborník statí o kultuře českého baroka. Praha; Výbor Svatojánský; 1929. Redigovali Vilém Bitnar a Karel Procházka. 195 s. Polopl. vazba. 220x150 /H/


RŮŽE RAN: BÁSNĚ NĚMECKÉHO BAROKU. - 1941.

120 CZK

Praha, Melantrich, 1941. Poesie sv. 47. Přeložil Karel Brož. 90 s. Pův. polopl. vazba. 195x130 Velmi dobře zachováno. /Ate24/


NOVOTNÝ, ANTONÍN: Z PRAHY DOZNÍVAJÍCÍHO BAROKA. - 1947.

200 CZK

1730 - 1740 - Praha, Atlas, 1947. 316 s., (12) obr. příloh, ilustroval, obálku nakreslil a vazbu navrhl JAN KONŮPEK. Pův. polopl. vazba s přebalem. 160x110 Velmi dobře zachováno.


DRAHOTOVÁ, OLGA: BAROKNÍ ŘEZANÉ SKLO. - 1989.

250 CZK

Vydal Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze ve spolupráci s Galérií hl. m. Prahy k výstavě v zámku Trója, nakl. Pravda, 1989. 188 s., fotografie: G. Urbánek, J. Brok ... Celopl. vazba s obálkou. 255x225 /Ant0224/


NOVOTNÝ, ANTONÍN: Z PRAHY DOZNÍVAJÍCÍHO BAROKA. - 1947.

200 CZK

1730 - 1740 - Praha, Atlas, 1947. 316 s., (12) obr. příloh, ilustroval, obálku nakreslil a vazbu navrhl JAN KONŮPEK. Pův. brož. 160x110 Velmi dobře zachováno, uvolněný blok od obálky.


RACEK, JAN: DUCH ČESKÉHO HUDEBNÍHO BAROKU. - 1940.

90 CZK

Příspěvek ke slohové a vývojové problematice české hudby 17. a 18. století. Brno, Edice Akord sv. 23, 1940. 58 s. Pův. brož. 175x110 Uvolněný blok od obálky, jinak velmi dobře zachováno. /ZB/


UMĚNÍ RENESANCE A BAROKU. - 1970. Larousse, Umění a lidstvo.

300 CZK

Hlavní vydavatel RENÉ HUYGHE. Praha, Odeon, 1970. Umění a lidstvo Larousse. 1. vyd. 475 s.; 1166 čb. a 45 bar. reprodukcí. Celopl. vazba s obálkou. 290x210 Velmi dobře zachováno. /H/


UMĚNÍ BAROKA NA MORAVĚ A VE SLEZSKU. - Academia, 1996.

600 CZK

KRSEK, I.; KUDĚLKA, Z.; STEHLÍK,M.; VÁLKA,J. Praha, Academia, 1996. 1. vyd. 739 s., část. bar. il., plány, fotografoval Prokop Paul, angl., fr., něm. res., jmenný a věcný rejstřík, bibliogr. Celopl. vazba s obálkou. 290x250 Velmi dobře zachováno./H/


KALISTA, ZDENĚK: BAROKNÍ TRADICE V NAŠEM DIVADLE NOVODOBÉM. - 1944.

100 CZK

Praha, Umělecká Beseda, 1944. 32 s. Pův. brož. 220x160 /H/


ARTIS PICTORIAE AMATORES - EVROPA V ZRCADLE PRAŽSKÉHO BAROKNÍHO SBĚRATELSTVÍ. - 1993.

250 CZK

Katalog výstavy - Národní galerie v Praze, Jízdárna Pražského hradu, 13.5.-12.9.1993. Praha, Národní galerie, 1993.  Lubomír Slavíček (ed.) 432 s., 241 obr. z toho 21 bar., část. souběžný anglický text. Brož. 240x210 Velmi dobře zachováno.  /H/


RŮŽE RAN: BÁSNĚ NĚMECKÉHO BAROKU. - 1969.Květy poezie.

80 CZK

Praha; Mladá fronta; 1969. Květy poezie sv. 89. Přeložil E. A. Saudek. 136 s.; vazba; kresby a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba. 150x105


PRAŽSKÉ BAROKO 1600 - 1800. VÝSTAVA UMĚNÍ V ČECHÁCH XVII - XVIII STOLETÍ. / 1938.

350 CZK

Katalog výstavy - Umělecká Beseda v Praze za účasti hl. m. Prahy, Valdštejnský palác, květen - září 1938. 140 s. text a 16 obr. příloh + plán výstavy. Pův. brož. 210x150 Krásný stav. /Ate/


Sudek - NOVÁK; ARNE: PRAHA BAROKNÍ. - 1938. Typo LADISLAV SUTNAR.

850 CZK

Praha; Borovy; 1938. Třetí vyd. 36 s. textu a 31 fotogr. příloh z nich 18x JOSEF SUDEK; graf. upravil LADISLAV SUTNAR; k fotografiím české, angl.; franc. a něm. popisky . Pův. brož. 215x150 Velmi dobře zachováno. /ant0524/


BLAŽÍČEK; OLDŘICH; J.: UMĚNÍ BAROKU V ČECHÁCH. - 1967.

290 CZK

Praha; Artia; Obelisk; 1967. 196 s. včetně 21 barev. a 173 čb. vyobrazení. Pův. celopl. vazba s obálkou. 320x265 Obálka je mírně poškozená. /ant/


ŠKOLA NOCI. - 1978. Anglická renesanční a barokní poezie. /poesie/

100 CZK

Anglická renesanční a barokní poezie. Praha; Československý spisovatel; 1978. Přeložil Zdeněk Hron. 124 s.; typografie OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 205x200


PREISS; PAVEL: ITALŠTÍ UMĚLCI V PRAZE. - 1986. Kresby MICHAL BRIX. Renesance; manýrismus; baroko. Pragensia.

280 CZK

Renesance; manýrismus; baroko. Praha; Panorama; 1986. 548 s. včetně 145 vyobrazení; 8 s. bar. obrazové přílohy; kresby MICHAL BRIX; rus. a franc. Celopl. vazba s obálkou. 240x170 Velmi dobře zachováno. /H/


MORÁVEK; JAN; WIRTH; ZDENĚK: PRAŽSKÝ HRAD V RENESANCI A BAROKU 1490 - 1790. - 1947. /místopis/pragensie/

80 CZK

Praha; Orbis; vydáno u příležitosti výstavy; 1947. 19 s. textu; 16 s. obr. příloha; plán. Pův. brož. 210x150 /H/


MISTŘI ČESKÉ HUDBY I. a II. - 1974. Portréty českých hudebních skladatelů I. Baroko a klasicismus; II. Romantismus. /hudba/

350 CZK

Portréty českých hudebních skladatelů I. Baroko a klasicismus; II. Romantismus. Praha; MK ČSR v nakl. Orbis; 1974. Úvodní text Miloslav Malý. I. Baroko a klasicismus - 1 s. text a 29 s. portrétů. II. Romantismus - 1 s. text a 28 s. portrétů. Volné listy v pap. složce. 300x215/H/


Sutnar - V. V. Štech: Sochaři pražského baroku = Les sculpteurs baroques de Prague = Prager Barockbildhauer. - 1935

-,-- CZK / prodáno /

Praha, soukromý tisk Státní grafické školy (řada prvá číslo dvě), duben 1935. Vytiskl Orbis, Praha.Upravil Ladislav Sutnar. Obrazová příloha s 39 černobílými fotografiemi žáků Státní grafické školy v Praze v rámci školního vyučování za vedení profesora O. Hejzlara a učitele J. Bielowského. Štočky vyrobeny ve školních dílnách žáky učitele H. Huberta.Český text s. 5-27, zkrácený německý text s. 28-56, prameny a literatura s. 57-59, popisky fotografií česky, francouzsky a německy.Pův. brož. 210x150 Přebal na několika místech otřepený s drobnými kousky ztrát. Vyjma přebalu není na knize žádné poškození či jiné...


CROCE, BENEDETTO. BAROK.

-,-- CZK / prodáno /

Tři essaye. Překlad František Šišma. Praha, Kvasnička a Hampl, 1927. Nová bibliotéka, sv. 12. 70 s. Obálka CYRIL BOUDA. Pův. brož. 180x130V textu místy podtrháváno tužkou.


CROCE, BENEDETTO: BAROK. - 1927.

-,-- CZK / prodáno /

Tři essaye. Překlad František Šišma. Praha, Kvasnička a Hampl, 1927. Nová bibliotéka, sv. 12. 70 s. Obálka CYRIL BOUDA. Pův. brož. 180x130 Na prvním listu  a zadní straně obálky razítko pův. majitele. Dobře zachováno. /Ate24/


NEUMANN; JAROMÍR: ČESKÝ BAROK. - 1969. Velmi dobrý stav!

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1969. České dějiny; sv. 42. 1. vyd. 236 s.; 360 s. fot. příloh; obálka a vazba BOHUMIL VANČURA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 4° ... přehl. lit.; jmenný a místní rejstřík. Velmi dobrý stav!


Baroko - NEUMANN; JAROMÍR: ČESKÝ BAROK. - 1974. České dějiny; sv. 49. 2.; přepracované a rozšířené vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1974. České dějiny; sv. 49. 2.; přepracované a rozšířené vyd. 345 s. textu; 360 s. fot. příloh. Obálka a vazba BOHUMIL VANČURA. Jmenný a místní rejstřík. Přehled lit. Souhrn do ruš. a franc. Pův. celopl. vazba s přebalem. 300x250


Barokní poesie - SMRTÍ TANEC. - 1941. Barokní knihovna. Ilustrace VÁCLAV HOLLAR.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Jos. R. Vilímek; 1941. Barokní knihovna sv. 2. Vybral a poznámkami opatřil J. Vašica; notové přílohy přepsal Dobroslav Orel. 166 s.; 7 rytin Václava Hollara reprodukováno ze sbírek Národního musea v Praze. Polopl. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 205x135


Barokní poesie - SMRTÍ TANEC. - 1941.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Jos. R. Vilímek, 1941. Barokní knihovna sv. 2. Vybral a poznámkami opatřil J. Vašica, notové přílohy přepsal Dobroslav Orel. 166 s., 7 rytin Václava Hollara reprodukováno ze sbírek Národního musea v Praze. Pův. brož. 210x130 Velmi dobře zachováno


KALISTA, Zdeněk. České baroko: studie, texty, poznámky. - 1941.

-,-- CZK / prodáno /

V Praze: Evropský literární klub, 1941. 351 stran, 16 nečíslovaných listů obrazových příloh. Národní klenotnice. Polopl. vazba.  270x200 Drobné povrchové známky stáří a ohleduplného užívání, vazba pevná, listy a předsádky nepotrhány.  /120821/ CNB >>


ČERNÝ; VÁCLAV: O BÁSNICKÉM BAROKU. - 1937. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Esej o básnickém baroku. Praha; Orbis; 1937. ARS sbírka rozprav o umění. Sv. 18. 144 s. Pův. brož. 200x145


VAŠICA, JOSEF: ČESKÉ LITERÁRNÍ BAROKO. - 1995

-,-- CZK / prodáno /

Atlantis, 1995. 360 s., vazba VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Pevná vazba. 205x140


ČERNÝ; VÁCLAV: O BÁSNICKÉM BAROKU. - 1937. ARS sv. 18.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Orbis; 1937. ARS sv. 18. 144 s. Pův. celopl. vazba; ochranné pap. pouzdro. 185x135 Velmi dobrý stav. /H/


KALISTA; ZDENĚK: TVÁŘ BAROKA. - 1983. Rozmluvy. Obálka BRYCHTA. /exil/

-,-- CZK / prodáno /

Exil. - Londýn; Rozmluvy sv. 4; 1983. 257 s.; obálka JAN BRYCHTA. Pův. brož. 130x85 Velmi dobře zachováno. Exilová literatura na artbook.cz >>


Baroko. Dějiny hudby v příkladech. III. 3x LP. - 1965.

-,-- CZK / prodáno /

Sammartini, Giuseppe / Bach, Johann Sebastian / Rameau, Jean Philippe / Zach, Jan / Händel, Georg Friedrich / Corelli, Arcangelo / Vejvanovský, Pavel Josef / Zelenka, Jan Dismas.Supraphon, Gramofonový klub, 1966, DV 6273-75. 3 gramofonové desky.Výběr nahrávek a textová příloha (16 listů) Jiří Berkovec.3 LP desky. V obchodě, ve volném výběru. Dobře zachováno.


DVOŘÁK, MAX: ITALSKÉ UMĚNÍ OD RENESANCE K BAROKU. - 1946.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Jan Laichter, 1946. Umění a řemesla kniha 15. 1. vyd. Přeložila Jan Krofta. 324 s. text, 66 čb. obr. příloh, upravil JAROSLAV BENDA.  Umělecká, polokožená vazba, mírně zakulacený kožený hřbet se zlacenou ražbou titulu, sedmi příčných linek naznačujících vazy a supralibros majitele, potah desek  mramorovaným papírem, zlatá horní ořízka, dvoubarevné kapitálky, původní přebal a obálka vzadu vevázány.  230x160


UHER; VLADIMÍR; PAVLÍK; MILAN: DIALOG TVARŮ. - 1974. Architektura barokní Prahy.

-,-- CZK / prodáno /

Architektura barokní Prahy. Struktura; tvary a kompozice ve fotografii. Praha; Odeon; 1974. 1. vyd. 117 vyobrazení; resumé v rus.; angl.; franc. a něm. jazyce; typografie OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 320x280 Velmi dobře zachováno.


Umění baroka na Moravě a ve Slezsku. - 739 s. Academia, 1996.

-,-- CZK / prodáno /

Umění baroka na Moravě a ve Slezsku. - 1996.Fotografoval Prokop Paul, redigoval a k vydání připravil Zdeněk Kudělka. Vyd. 1. Praha, Academia, 1996. 739 s. Sochařství, architektura, malířství a umělecké řemeslo 17. a 18. století. Katalog děl uspořádaný podle oborů. Bohatý obrazový materiál. Jmenný a věcný rejstřík. Bibliogr. Angl., fr., něm. res. Celopl. vazba s přebalem. 290x250Nepoškozený, velmi dobře zachovalý exemplář. V obchodě, ve volném výběru.


Sudek - NOVAK; ARNE: PRAHA BAROKNI. - 1947. 32 fotogr. příloh J. SUDEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borovy; 1947. 35 s. textu a 32 fotogr. příloh J. SUDEK. Pův. brož. 210x150


Sudek - NOVÁK; ARNE: PRAHA BAROKNÍ. - 1947. Fotografie Josef Sudek.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1947. IV. vyd. 35 s. textu a 31 fotografických příloh hlubotiskem JOSEF SUDEK. Grafická úprava PETR TUČNÝ. Dobová polopl. vazba s červeným, koženým štítkem se zlatou ražbou titulu na hřbetě, obálka vev. vzadu. 210x150 Velmi dobrý stav.


BLAŽÍČEK, J. OLDŘICH: SOCHAŘSTVÍ BAROKU V ČECHÁCH. -

-,-- CZK / prodáno /

Plastika 17. a 18. věku. Praha, SNKLHU, 1958. 682 s., 324 vyobrazení v obrazové části, 7 vyobrazení na přílohách, 21 ilustrací v textu. Původní celopl. vazba s přebalem. 245x190 Velmi dobrý stav! Čistý, nepoškozený exemplář. /211220/


HANZAL; JOSEF: OD BAROKA K ROMANTISMU. - 1987. Ke zrození novodobé české kultury. /umění/

-,-- CZK / prodáno /

Ke zrození novodobé české kultury. Praha; Academia; 1987. 228 s.; 16 s. kříd. příloh; obálka; vazba a úprava JAROSLAV KROUZ. Celopl. vazba s obálkou. 245x175


KOTRBA; VIKTOR: ČESKÁ BAROKNÍ GOTIKA. - 1976. JAN SANTINI-AICHL; fotografie ALEXANDR PAUL. /architektura/

-,-- CZK / prodáno /

DÍLO JANA SANTINIHO-AICHLA. 1. vyd. Praha; Academia; 1976. 196 s. textu (mj. Z. Wirth: Barokní gotika v Čechách v XVIII. a 1. polovině XIX. století .) + 80 s. obr. příloh (fotografie ALEXANDR PAUL); bibliografické odkazy; rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x175 /250/


BLAŽÍČEK; OLDŘICH; J.: UMĚNÍ BAROKU V ČECHÁCH. - 1967.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Artia; Obelisk; 1967. 196 s. včetně 21 barev. a 173 čb. vyobrazení. Pův. celopl. vazba. 320x265


TŘÍSKA; KAREL: ČERNÍNSKÝ PALÁC V PRAZE. - 1940. Stopami věků. Stavební dějiny jednoho barokního paláce. /pragensie/

-,-- CZK / prodáno /

Stavební dějiny jednoho barokního paláce. Praha; nákl. Společnosti přátel starožitností; 1940. 'Stopami věků'. 60 s. s 8 vyobr. Pův. brož. 205x145


KUBÍČEK; FRANTIŠEK: STŘÍLKY A JEJICH PROSLULÁ UMĚLECKÁ PAMÁTKA BAROKNÍ HŘBITOV. - Hřbitov ve Střílkách. /průvodce/místopis/

-,-- CZK / prodáno /

Místní osvětová rada ve Střílkách. (20) s. s 24 obr.; tisk V. Neubert a synové Praha. Pův. brož. 180x120



Neumann, Jaromír: Malířství XVII. století v Čechách. Barokní realismus. - 1951. České dějiny, sv. 3.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha, Orbis, 1951. 171 s., XX l. čb. obr. příl., [8] l. barev. obr. příl., 178 s. čb. obr. příl. Obsahuje rejstřík umělců. Ruské, anglické a francouzské resumé. Bibliografie. Katalog děl malířů činných v 17. století v Čechách.Pův. polopl. vazba s obálkou. Vazba a blok nezaprášený, čistý, bezvadný stav, přebal na dolním okraji s mastným flíčkem otisku palce. /dějiny umění/barokní malířství/17. století/


BLAŽÍČEK, OLDŘICH J.: ROKOKO A KONEC BAROKU V ČECHÁCH. - 1948.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Matice česká -  Orbis, 1948. Naše minulost 4. 73 s. text, 48 čb. obr. příloh. Pův. brož. 220x160 /H/


DĚJINY ČESKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ. - 1989. Od počátků renesance do závěru baroka. Díl II/1; 2. /s /du/

-,-- CZK / prodáno /

Od počátků renesance do závěru baroka. Díl II/1; 2. Praha; Academia; 1989. 2 sv. (905 s.); četné barev. a čb. vyobrazení; bibliografie; bibliografické odkazy a rejstříky. Pův. celopl. vazby s obálkami. 340x250


Mucha - HAIS-TÝNECKÝ; JOSEF: ANDĚLÍČEK Z BAROKU. - 1929. Ilustrace a úprava ALFONS MUCHA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Otto; 1929. 102 s.; rámováním textu na každé straně; 25 záhlavími a 12 závěrečnými kresbami vyzdobil ALFONS MUCHA; který také knihu upravil. Ex. 298/300 exemplářů. Polopl. vazba; 260x210 ...krásný stav!


Sudek - NOVÁK; ARNE: PRAHA BAROKNÍ. - 1947. Photographs by Josef Sudek. Original wrappers. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1947. IV. vyd. 35 s. textu a 31 fotografických příloh hlubotiskem JOSEF SUDEK. Grafická úprava PETR TUČNÝ. Pův. brož. 210x150 ...Photographs by Josef Sudek. IV. edition. Graphical arrangement by Petr Tucny. Original wrappers. PRODÁNO/SOLD


Mucha - HAIS-TÝNECKÝ; JOSEF: ANDĚLÍČEK Z BAROKU. - 1929. Ilustrace ALFONS MUCHA; podpis A. MUCHA a HAIS-TÝNECKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis ALFONS MUCHA - Praha; Otto; 1929. 102 s.; rámováním textu na každé straně; 25 záhlavími a 12 závěrečnými kresbami vyzdobil ALFONS MUCHA; který také knihu upravil; dvoubarevný tisk. Ex. č. 32 z přednostních 200 výtisků podepsaných oběma autory v tiráži. Pův. celopl. vazba se zlatou ražbou na přední desce a na hřbetě; zlatá horní ořízka; ochranné pap. pouzdro. 260x210 Krásný stav!


Mucha - HAIS-TÝNECKÝ; JOSEF: ANDĚLÍČEK Z BAROKU. - 1929. Ilustrace ALFONS MUCHA; podpis A. MUCHA a HAIS-TÝNECKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis ALFONS MUCHA - Praha; Otto; 1929. 102 s.; rámováním textu na každé straně; 25 záhlavími a 12 závěrečnými kresbami vyzdobil ALFONS MUCHA; který provedl také úpravu knihy, dvoubarevný tisk. Exemplář s podpisy obou autorů v tiráži. Pův. celopl. vazba se zlatou ražbou na přední desce a na hřbetě; obálka vevázána vpředu,  zlatá horní ořízka. 260x210 Dobře zachováno.                               


NOVOTNÝ; ANTONÍN: Z PRAHY DOZNÍVAJÍCÍHO BAROKA. - Ilustrace a obálka JAN KONŮPEK. Dedikace autora významné osobnosti české kulturní historie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Atlas; 1947. 316 s.; [12] obr. příloh; ilustroval; obálku nakreslil a vazbu navrhl JAN KONŮPEK; na patitulu dedikace autora ('Dobrému příteli Antonínu Matějčkovi'); podpis a datum (1947). Pův. brož. 160x110


KARÁSEK ZE LVOVIC; JIŘÍ: BAROKOVÉ OLTÁŘE. - 1922. Edice Hyperion sv. 12. Vyzdobil Cyril Bouda; celokožená vazba; svázal ANT. TVRDÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Hyperion sv. 12.Praha; Janský; 1922. Vytiskl František Obzina ve Vyškově na Moravě. 1. vyd.; 77 s.; ilustrace na front.; titl. a koncové viněty CYRIL BOUDA. Pův. celokožená vazba; zlatá ražba na hřbetě; bohatá slepotisková ražba na obou deskách; zlatá horní ořízka; svázal ANT. TVRDÝ. 120x80