Výsledek hledání - Architecture
Toryo spirit in architecture. Works by Takenaka Corporation. Process: Architecture 123. - 1995.
850 CZKEd.:Bunki, Murotani..143 s. Text anglicky a japonsky. Pův. brož. 300x225 Krásný stav.
HONZÍK; KAREL: CESTOU K SOCIALISTICKÉ ARCHITEKTUŘE. - 1960. Obálka JOSEF VÁCLAVÍČEK. /architektura/
250 CZKPraha; SNTL; 1960.1. vyd. 338 s.; 199 obr. z toho 5 bar. příloh; obálka a vazba JOSEF VÁCLAVÍČEK. Celopl. vazba s obálkou. 235x175 Na vazbě a v titulu razítko oborového střediska.
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CIV. No. 622. October 1948.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1948. lxxxiv. s. (reklamní část), 161 - 208 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: House in Marin County California: Architect Albert Henry Hill; Towards an Architecture: Post-War Housing in Britain by Cyril Mardall and Justin Vulliamy. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CIV. No. 619. July 1948.
950 CZKTHE ARCHITECTURE OF AUSTRALIA - A SPECIAL NUMBER OF THE ARCHITECTURAL REVIEW. Published by the Architectural Press Ltd, London, 1948. lxxx. s. (reklamní část), 1 - 48 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: Raymond McGrath Australian early colonial; Australian Hospitals; An English architect visit Australia Bryan Westwood. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CI. No. 603. March 1947.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1947. lx. s. (reklamní část), 79 - 116 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 360x280 Dobře zachováno. Mj. obsahuje: Rio de Janeiro Airport; The Discovery of Palmyra By T. M. Clarke; House at Kandy Ceylon Andrew Boyd: Architect. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CV. No. 629. May 1949.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1949. lxxxviii. s. (reklamní část), 210 - 260 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: Nylon spinning Factory in Wales; Progress Report: County of London Plan; Recent Flats in London Boroughs. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CIV. No. 624. December 1948.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1948. lxxxvi. s. (reklamní část), 265 - 314 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno na hřbetě nepatrně poškozeno. Mj. obsahuje: Plan for the Environs of Liverpool Cathedral; Thomas Cole and the Course of Empire; Project for the Jockey Club at Rio de Janeiro. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CV. No. 628. April 1949.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1949. xc. s. (reklamní část), 158 - 208 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: Four Recent British Factories Architect: Rudolf Frankel; Monumentalism, Symbolism and Style; Studio for an Art Director Designers: Robert and Roger Nicholson. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CV. No. 626. February 1949.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1949. lxxxiv. s. (reklamní část), 55 - 104 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: University Hostel at Heksinky; Hostel near Stockholm Architect Pauli Salomaa; Londonderry Hospital Architects: F. R. S. Yorke, E. Rosenberg, C. S. Mardall. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CIV. No. 620. August 1948.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1948. lxxvi. s. (reklamní část), 51 - 104 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: Housing for the Walthamstow Borough Council; The London Suburban Villa by John Summerson; Amusement Centre at Santiago, Chile Architects: Gebhard and Silva. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CIII. No. 618. June 1948.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1948. lxxxviii. s. (reklamní část), 233 - 282 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: Church of the Advent, Copenhagen Architect: Erik Moeller; Star Flats at Grondal, Stockholm Architects: Backström and Reinius; San Jauan Hostel, near Seattle, U.S.A. Architects: Chiarelli and Kirk. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume C. No. 600. December 1946.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1946. lxxv. s. (reklamní část), 151 - 186 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 360x280 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: Houses in western USA; Houses in Copenhagen. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Special Canals Number. July 1949.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1949. lxxx. s. (reklamní část), 2 - 68 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Dobře zachováno. Mj. obsahuje: The Funcitional Tradition; Two Hundred Years of Canals; Sculpture by Accident.
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CI. No. 604. April 1947.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1947. lxiii. s. (reklamní část), 119 - 156 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 360x280 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: The transport of coal and coke; The gasworks in the landscape; The end of the smoke age. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CV. No. 627. March 1949.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1949. lxxxiv. s. (reklamní část), 106 - 156 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: An Alternative Plan for the South Bank; Olympic Village at Helsinki; Flats at Bologna. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CIII. No. 615. March 1948.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1948. lxxxvi. s. (reklamní část), 75 - 128 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: A Survey of Recent Buildings in the U.S.S.R.; Landscaping the New Town by Frederick Gibberd; Two Houses by Karl Koch. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CIII. No. 616. April 1948.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1948. lxxxvi. s. (reklamní část), 131 - 178 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: House at Lexington Massachusetts Architect: Hugh Stubbins; Functionalism - Architects: Merkelbach and Karsten, Brinkman and Van den Broek, W. M. Dudok. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume C. No. 599. November 1946.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1946. lxxix. s. (reklamní část), 125 - 150 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 360x280 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: Structural Trends in City Planning; Plan for the St. Paul´s Area. The Site today. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CIII. No. 613. January 1948.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1948.lxviii. s. (reklamní část), 1 - 36 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 360x280 Velmi dobře zachováno.Mj. obsahuje: Town Hall and Hotel at Karlskoga Architect: Sune Lindström; Royal Tennis Hall Architect: Sture Frölen. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CIII. No. 614. February 1948.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1948. lxxii. s. (reklamní část), 39 - 72 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 360x280 Velmi dobře zachováno.Mj. obsahuje: Le Corbusier´s Modulor; Stockholm Incinerator Plant Architect: Holger Blom; House at Brentwood California Architect: Richard J. Neutra. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CVIII. No. 647. November 1950.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1950. xciv. s. (reklamní část), 281 - 326 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno u zadní strany obálky utržený roh. Mj. obsahuje: Flats at Milan Architects: G. Pollini and L. Figini; House at Sao Polo Arcitect: Rino Levi.
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CVIII. No. 645. September 1950.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1950. cvi. s. (reklamní část), 147 - 212 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno na hřbetě mírně poškozeno. Mj. obsahuje: House at New Cannan, Connecticut Architect: Philip Johnson; The House of Commons by Maurice Hastings; Parliament Building at Bonn Architct" Hans Schwippert.
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CV. No. 630. June 1949.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1949. xc. s. (reklamní část), 262 - 316 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: New Factory at Gateshead on the Team Valley Trading Estate Architects: F. R. S. Yorke, E. Rosenberg, C. S. Mardall; House in Florida; Flat in Kensington Architects: Tayler and Green.
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CIII. No. 617. May 1948.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1948. lxxvi. s. (reklamní část), 181 - 280 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: The Arcon Permanent House Architects: Arcon; Amstel Station Amsterdam Architect: H. G. J. Schelling; Colours for British Trains by Hamilton Ellis. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CI. No. 601. January 1947.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1947. lxxiv. s. (reklamní část), 1 - 40 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 360x280 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: Building for air transport; House on Zurichberg Alfred Roth: Architect. /architektura/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CII. No. 611. November 1947.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1947. lxxiv s. (reklamy ad.), 147 - 180 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 360x280 Velmi dobře zachováno.Mj. obsahuje: The Genius of Westminster; House in the Colorado Desert Architect: Richard J. Neutra; Spring House at Araxa, Brazil Architect: Francisco Bolonha. Přehled prací Le Corbusier z poslední doby. /architektura/
Ernst May housing estates. Architectural guide ro eight new Frankfort estates 1926 - 1930.
650 CZKFrankfurt am Main, Fricke, 1988. 44 s., rozkládací plány, fotografie.Pův. brož. 300x210 Drobné natržení spodního okraje hřbetu, jinak bezvadný stav. /1121 antikvariát/
THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CII. No. 612. December 1947.
950 CZKPublished by the Architectural Press Ltd, London, 1947. lxvi. (reklamní část) s., 183 - 208 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 360x280 Velmi dobře zachováno.Mj. obsahuje: Holiday Hostel at Rio de Janeiro Architects: Marcelo Milton and Mauricio Roberto; Two Family Houses at Seatlle Architect: Paul Hayden Kirk. /architektura/
Harry Seidler. Four Decades of Architecture. - 1992.
-,-- CZK / prodáno /Kenneth Frampton; Philip Drew.Thames & Hudson; 1992. 431 s. Pevná vazba s původním přebalem. Velmi dobrý stav.
LE CORBUSIER-SAUGNIER. VERS UNE ARCHITECTURE. - (1923) First edition, sixth printing
-,-- CZK / prodáno /Jeden z nevyznamnějších titulů, který ovlivnil moderní architekturu 20. století.Le Corbusier [vl.jm. Charles Édouard Jeanneret], Saugnier [vl.jm. Amédée Ozenfant]. Paris, Editions G. Cres et Cie [1923]. XI (1), 230 (2) s., množství čb. vyobr. v textu. Pův. šitá brož. 250x165.First edition, sixth printing. Označení "Sixiéme edition" na přední obálce, odkazuje na šestý dotisk prvního vydání v r. 1923. U druhého vydání, které vyšlo v r. 1924, nebyl na obálce uveden spoluautor Saugnier. Stav: Hřbet chybí, přední a zadní obálka volně, přední ob. natržená, přední vakát natržený, poslední dva listy znečištěné....
Architektura - BAKER; GEOFFREY / FUNARO; BRUNO: WINDOWS IN MODERN ARCHITECTURE. - 1948.
-,-- CZK / prodáno /New York; Architectural Book Publishing Co. Inc; 1948. 144 s.; čb. fotografie; plány. Pův. vazba do plast. spirály; plátěné desky; přebal. 280x225 ...velmi dobrý stav.
GA / Global Architecture 44. Yukio Futugawa. Centre Georges Pompidou.
-,-- CZK / prodáno /Piano + Rogers Architectes. Ove Arup Engineers Centre Georges Pompidou. Paris, 1972-1977A.D.A. Edita Tokyo; 1977. 1st Edition. 40 s. Soft cover. 365x260 Very Good Condition
Alvar Aalto 1898 - 1976. / The Museum of Finnish Architecture.
-,-- CZK / prodáno /The Museum of Finnish Architecture, Printed by 1985. 168 str., přehled Aaltova díla a jeho vizionářských příspěvků k moderní architektuře a designu doprovází množství fotografií a plánů. Volně vložená pozvánka na zahájení výstavy 10.7. 1986 ve výst. síni Vyšehradské 51, Praha 1. Pův. brož. 210x210 mm Text v angličtině.
KENZO TANGE. 1946-1969. Architecture and Urban Design. / Artemis, 1970.
-,-- CZK / prodáno /Architecture and Urban Design. Architektur und Städtebau. Architecture et Urbanisme.Udo Kultermann (editor).Zürich, Verlag für Architektur Artemis, 1970. 304 s., texty ve francouzštině, angličtině a němčině.Celopl. vazba, ochranné pap. pouzdro. 290x280 Velmi dobře zachováno, zadní deska ochranného pouzdra mírně odřená.
KRATOCHVÍL, PETR; HALÍK, PAVEL: ČESKÁ ARCHITEKTURA = CZECH ARCHITECTURE 1989 - 1999.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Prostor - architektura, interiér, design, 1999. 159 s., dedikace s podpisem Petra Kratochvíla. Celopl. vazba s obálkou. 320x240 Krásný stav. /H/
Czech cubism 1909-1925: art - architecture - design. /Pavel Liška, Jiří Švestka, Tomáš Vlček/ - 2006.
-,-- CZK / prodáno /English edition. i3 CZ & Modernista, 2006. 456 stran. Plátěná vazba, přebal. 310x255 Horní okraj hřbetu slabě naražený. /kubismus/Koupíte bez objednání v naší prodejně Újezd 26, Praha 1, Malá Strana.
THE MODERN HOME. - (1906). A Book of British Domestic Architecture for Moderate Incomes. /architektura/
-,-- CZK / prodáno /A BOOK OF BRITISH DOMESTIC ARCHITECTURE FOR MODERATE INCOMES. London; Hodder & Stoughton; (1906). Text W. H. Bidlake; Halsey Ricardo; John Cash. Edited by Walter Shaw Sparrow. 176 s. z toho 100 čb. a 38 bar. příloh. Pův. celopl. vazba. 300x220
Architektura - FRIČ / KOTALÍK / VÁVRA: OBRAZY Z DĚJIN ČESKÉ ARCHITEKTURY. - 2003. History of architecture Czechia. Obrazová publikace.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Titanic / Grada; 2003. 312 s.; barev. il.; fotografie; plány. Pův. vazba s přebalem. 295x225 - Nová (pův. cena 825) - History of architecture Czechia. Obrazová publikace.
TEIGE; KAREL: MODERN ARCHITECTURE IN CZECHOSLOVAKIA. - 1947. Cover and graphic lay-out by K. TEIGE. /q/ REZERVACE
-,-- CZK / prodáno /Prague; Czech. Ministery of Information; 1947. Nestr.; (27) listů včetně obálky; 56 vyobrazení; obálka a grafická úprava KAREL TEIGE; Pův. brož. 295x210 The editors of this special issue of 'Czechoslovakia' were: K. Honzík; E. Linhart; O. Starý; V. Štursová; K. Teige and L. Žiak. Cover and graphic lay-out by K. Teige. Photograph of cover represent Czechoslovak Pavillion at the Inernational Exhibition of Arts and Engineering (Paris 1937). Athors of the Pavillion were J. Krejcar; Z. Kejř and L. Sutnar.
THE BRITISH HOME OF TO-DAY. - 1904. A Book of Modern Domestic Architecture & the Applied Arts. /architektutra/
-,-- CZK / prodáno /A BOOK OF MODERN DOMESTIC ARCHITECTURE & THE APPLIED ARTS. London; Hodder & Stoughton; 1904. Edited by Walter Shaw Sparrow. (62) s. textu; 10 s. bar. a větší počet (136) s. čb příloh. Pův. celopl. vazba. 300x220
NOVOTNÝ, OTAKAR: O ARCHITEKTUŘE. - 1959.
-,-- CZK / prodáno /Praha, NČVU, 1959. Česká architektura, velká řada sv. 4. 1. vyd. 440 s., 66 vyobr. v textu a 48 vyobr. na přílohách, obálka, vazba a úprava Milan Hegar. Celopl. vazba s obálkou. 250x180 Obálka drobně poškozená, svazek ve velmi dobrém stavu. Z.Lukeš: Architektem v bouřlivé éře.
Vitruvius. Deset knih o architektuře. - 1953.
-,-- CZK / prodáno /Vitruvius. Deset knih o architektuře. - 1953.Praha, Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1953. Architektura, sv. 6. Z latinského De architectura libri decem přeložil dr. Alois Otoupalík. 262 s. + 30 celostr. fotografií v obr. příloze, četné il. v textu. Pův. polopl. vazba. Dobře zachováno. /antikvariát 0822/
PALLADIO; ANDREA: ČTYŘI KNIHY O ARCHITEKTUŘE. - 1958. /architektura/
-,-- CZK / prodáno /O soukromých domech; o cestách; o mostech; o náměstích; o xystech a o chrámech. Praha; SNKLHU; 1958. 1. vyd. Přeložila aLibuše Macková. 467 s.; (227 kreseb v textu); 38 obr. příloh. Pův. celopl. vazba. 250x180
VITRUVIUS: DESET KNIH O ARCHITEKTUŘE. - 1979. Antická knihovna sv. 42.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Svoboda; 1979. Antická knihovna sv. 42. Přeložil Alois Otoupalík. 430 s.; obálka; vazba a úprava LEO NOVOTNÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x130 Velmi dobře zachováno. /ate/
MICHL; JAN: REALIZACE A PROJEKTY V SOUČASNÉ ARCHITEKTUŘE. - 1978. Soudobé české umění.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1978. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 18 bar. a 13 čb. reprodukcí. Pův. brož. 150x150
Architektura - BERTEL BUDTZ: MURSTEN. - 1934. Neomítaná cihla v moderní architektuře. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Brug mursten til dit hus. 1934. Nestránkováno (cca 80 s.); téměř na každé stránce fotografie arch. objektů převážně s prvky neomítané cihly (arch. A. JACOBSEN; F. SCHLEGEL; KAARE KLINT; JESPER TVEDE ...) Pův. brož. 230x130 PRODÁNO/SOLD
HONZÍK; KAREL: ÚVOD DO STUDIA PSYCHICKÝCH FUNKCÍ V ARCHITEKTUŘE. - 1944. Knihovna 'Architektury'. /architektura/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Ed. Grégr a syn; září 1944. Knihovna 'Architektury' řada II. sv. 1. 40 s. s kresbami autorovými. Pův. brož. 210x150
HONZÍK; KAREL: TVORBA ŽIVOTNÍHO SLOHU. - 1946. Stati o architektuře a užitkové tvorbě vůbec. 1. vyd. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Stati o architektuře a užitkové tvorbě vůbec. 1. vyd. Praha; Václav Petr; 1946. Plány a díla sv. 2. 495 s.; 32 obr. příloh; s předmluvou Jana Mukařovského; s kresbami autorovými; obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 205x145 PRODÁNO/SOLD
Architektura - DVOŘÁK; VILÉM: O NĚKTERÝCH OTÁZKÁCH TEORETICKÉ A PRAKTICKÉ ESTETIKY V MODERNÍM UMĚNÍ. - 1933. Studie o moderní architektuře své doby.
-,-- CZK / prodáno /Praha; vlastním nákladem; 1933. Díl I. Architektura část I. 148 s. + 12 vyobrazení na přílohách (4 x Le CORBUSIER - P. JEANNERET; 3x F. L. WRIGHT; W. GROPIUS ); jmenný rejstřík; závěrečné poznámky. Pův. brož. 240x160 ...studie o moderní architektuře své doby; hojně citující dobové pramenné zdroje. Obálka uvolněna od knižního bloku; v místě hřbetu na několika místech z rubu zpevněna páskou.
BARTOŠ; JAN: LISTY O SOUČASNÉ FRANCII. - 1921. 1. vyd. Obálka obálka BEDŘICH FEUERSTEIN.
-,-- CZK / prodáno /Praha; B.M. Klika; 1921. 35 s.; obálka BEDŘICH FEUERSTEIN. Pův. brož. 180x120 International Architecture Database
RAGON, MICHEL: ESTHETIQUE DE L'ARCHITECTURE CONTEMPORAINE. - 1968.
-,-- CZK / prodáno /Neuchâtel, Editions du Griffon, 1968. 155 s. včetně 225 čb. fotografií, text ve francouzštině.Celopl. vazba s obálkou. 300x245 Velmi dobře zachováno! /1121 antikvariát/http://www.michelragon.fr/category/bibliographie/architecture/