ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - ALEX


KISCH; ALEX: DAS MEISELBANNER IN PRAG. - 1901. /pragensie/

100 CZK

Wien; Druck und Verlag von Moriz & Sohn; 1901. 11 s. Pův. brož. 150x110 Na zadní straně obálky je utržený levý dolní roh (1x1;5 cm).


ALEX, A. J.: OSUDOVÉ ROZCESTÍ. - 39 orig. leptů, 1932.

1.850 CZK

Vzpomínky malíře Ivana Lena / A.J. Alex (pseud.) 39 orig. leptů, podpis autora na patit. Autorský výtisk s vlastnoručním podpisem a parafou na každém leptu.Praha, (nákl. vl.), 1932. Edice Equiria. 188 s., ilustrováno orig. lepty, úprava Alois Chvála. Lepty k této povídce byly tištěny v dílně autorově. Tisk Stiebling a Havelka, 380 čísl. výt. na papíře Holland-japan. Pův. celopl. vazba. 210x145 Pokryv vazby v rozích poškozený, jinak v dobrém stavu. (antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr)


ŽENÍŠEK, ALEXANDER: SAMOZŘEJMOSTI NEBO PARADOXY? - 2000.

200 CZK

Rozšířená přednáška pro Učenou společnost ČR.Brno, Vysoké učení technické, Vitium, 2000. 117 s. Celopl. vazba s obálkou. 220x150 Velmi dobře zachováno. /H/


KLIMENT; ALEXANDR: NUDA V ČECHÁCH. - 1990.

90 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1990. 216 s.; obálka; vazba a úprava ZDENĚK ZIEGLER. Celopl. vazba s obálkou. 210x140


PUŠKIN; ALEXANDR S.: EUGEN ONĚGIN. - 1958.

250 CZK

Praha, SNKLHU, 1958. Přeložil Josef Hora. 346 s., vyzdobil a upravil Karel Vodák. Celokožená vazba. 140x110 Velmi dobře zachováno. /H/


CANNON, ALEXANDER: NEVIDITELNÝ VLIV. - 1947.

200 CZK

Praha, Jaroslav Spousta,  1947.  Arkona. Knižnice nového poznání starých pravd, svazek 1. Přeložil Eduard Maška. 140 s., obálka J. Zeman. Pův. brož. 200x130 /H/ /magie, parapsychologie, hlubinná psychologie/


DUNAJEVSKIJ; ALEXANDR: ZMIZENÍ JAROSLAVA HAŠKA. - 1967.

100 CZK

Praha; Knihovnička Rudého práva; 1967. Přeložil a upravil Bohumil Neumann. 107 s. Celopl. vazba. 175x120 /H/


Pino Pascali - PASCALI. Katalog výstavy. Alexandre Jolas, 1967.

3.500 CZK

Miláno, Alexandre Jolas, 1967. (32) s., text Cesare Brandi, jedna doustranná a šest celostr. čb. fotografií. Text v angličtině, francouzštině A italštině.Pův. brož. 220x175 Dobře zachováno, čistý, nepoškozený exemplář. /1121 antikvariát/


BATĚK, ALEXANDR: ČAROVNÁ VĚŽ. Obálka (ZDENĚK BURIAN), - 1922.

500 CZK

II. kniha románu Ocelové paže. Nákladem vlastním, 1922. Knihovna Klasů č. 3. 196 s., obálka (ZDENĚK BURIAN), tisk K. Mašín Kladno. Pův. brož. 195x140 Na hřbetě drobně poškozeno, jinak dobře zachováno. /Ate/


BASS, EDUARD: DIVOKÝ ŽIVOT ALEXANDRA STAVISKÉHO. - 1934.

400 CZK

Praha, Fr. Borový, 1934. 269 s., obálka JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 205x130 Na hřbetě 1 cm natrženo, odlepený blok od obálky. /H/


DOVŽENKO, ALEXANDR: Z DENÍKŮ. - 1964. Otázky a názory.

200 CZK

Otázky a názory sv. 50. - Praha, Československý spisovatel, 1964.  1. vyd. Přeložila Alena Morávková. 136 s. a 12 s. příloh, obálka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x105 /ate1022/


ŽUK; ALEXANDR BORISOVIČ: REVOLVERY A PISTOLE. - 1988. Obálka VÁCLAV RYTINA.

200 CZK

Praha; Naše vojsko; 1988. 1. vyd. 136 s.; obálka; vazba a úprava VÁCLAV RYTINA. Celopl. vazba s obálkou. 250x180 /H/


SKLADATEL GLINKA. - 1952. Sovětský film. Režie Grigorij Alexandrov.

1.750 CZK

1952. Sovětský hudební film o velkém ruském umělci. Režie Grigorij Alexandrov; autor plakátu: anonym. 295x415 Dobrý stav; stopa po přeložení. /Filmový plakát/


ORT; ALEXANDR: JAK SE DOSTAT K MOCI. - 1990. Edice Archiv. /historie/

90 CZK

Praha; Mladá fronta; 1990. Edice Archiv sv. 61. 224 s. textu; 16 s. příloh. Měkká vazba. 200x130 /H/


KING, ALEXANDER; SCHNEIDER, BERTRAND: PRVNÍ GLOBÁLNÍ REVOLUCE. - 1991.

150 CZK

Svět na prahu nového tisíciletí.Bratislava, Medzinárodná účastinná spoločnost BRADLO, 1991. Přeložili J. Nekola, M. Mareš, J. Drahoš, Zd. Herman, R. Řeřicha, J. Spížek. 209 s. Pevná vazba. 200x140 Velmi dobře zachováno. /H/


NĚNAROKOV, ALBERT; PROSKURIN, ALEXANDR: ŘEŠENÍ NÁRODNÍ OTÁZKY V SSSR. - 1983.

250 CZK

Moskva, Nakl. Tiskové agentury Novosti, 1983. Přeložil M. Kříž. 135 s. Pův. brož. 190x130 Obálka mírně natržena jinak dobře zachováno. /H/


RYTÍŘSKÝ KRÁL ALEXANDER I. SJEDNOTITEL. - 1934.

98 CZK

Praha; Vesmír; 1934. publikace 'Krajl; Narodno Delo sv. I.; Beograd přeložil Dragutin Prohaska. 78 s. Pův. brož. 205x135 Okraje obálky mírně otřepané; vzadu obálka natržená; nerozřezáno. /H/


TOLSTOJ; ALEXEJ: MODRAVÁ MĚSTA. - 1926. Knihovnička 'Plamja'.

150 CZK

Praha; Plamja; 1926. Knihovnička 'Plamja' sv. 1. Rediguje B. Mathesius. Přeložil Karel Horvát. 67 s. Pův. brož. 170x115 Nerozřezáno. /H/


HAMŠÍK, DUŠAN; KUSÁK, ALEXEJ: O ZUŘIVÉM REPORTÉRU E. E. KISCHOVI. - 1962.

150 CZK

Praha, Československý spisovatel, 1962. Edice Profily sv. 5. 1. vyd. 144 s. a 8 s. obr. příloh, obálka a úprava Oldřich Hlavsa. Pův. brož. 195x115 V knize 2x razítko lidové knihovny. /H/


TOLSTOJ, ALEXEJ: O ZKÁZE ATLANTIDY. - 1983.

200 CZK

Praha, Supraphon, 1983. Lyra Pragensis sv. 57. 1. vyd. Přeložila Zdeňka Psůtková. 69 s., 8 kreseb, předsádky a vazba VLADIVOJ KOTYZA. Pův. celokožená vazba. 75x75 Velmi dobře zachováno. /Ate/


MOISSI; ALEXANDER. - Fotografická pohlednice. /divadlo/osobnosti/

150 CZK

Fotografická pohlednice. Verlag Herm. Leiser; Berlin - Wilm. Phot. Fritz Richard. 135x85


MAJAKOVSKIJ; VLADIMÍR: DĚTEM. - 1956. Ilustrace ALEXEJ PACHAMOV.

850 CZK

PRAHA; SNDK; 1956. 86 s.; ilustrace ALEXEJ PACHAMOV. Pův. polopl. vazba. 285x210


Alexej Tolstoj: Chléb. - 1950. Obálka  Otakar Karlas.

250 CZK

Knihovna vojáka, svazek 28. Z ruského originálu Хлеб přeložila Jarmila Wagsteinová. Obálku navrhl Otakar Karlas. Doslov napsal brig. gen. Čeněk Hruška. Pro příslušníky československé armády a SNB vydalo roku 1950 nakladatelství Naše vojsko, Praha II, Vladislavova 26, jako 28. svazek Knihovny vojáka, kterou řídí Jan Fromek a Břetislav Štorm. Písmem Bodoni vytiskla Svoboda v Praze. Vydání čtvrté, v Našem vojsku první (1-10000). Pův. brož. Horní okraj hřbetu natržený, jinak dobře zachováno.


Maria Jeritza - GROSSFÜRSTIN ALEXANDRA. - 1933. Illustrierter Film-Kurier. Nr. 668.

190 CZK

Wien, Fritz Freund, 1933. Režie Wilhelm Thiele. Hrají: Maria Jeritza, Paul Hartmann... 8 s. Brož. 225x150.  Výborný stav. /Bioprogramy/ 


PUŠKIN; ALEXANDR S.: TŘI POHÁDKY. - 1949. Ilustrace VÁCLAV FIALA.

190 CZK

Praha; Státní nakladatelství a Svaz československo-sovětského přátelatví 'Svět sovětů'; 1949. 1. vyd. Přeložil Petr Křička. 63 s.; ilustrace VÁCLAV FIALA. Pův. celopl. vazba. 250x180 /H/


NAGY; ALEXANDER: MILAN SLÁDEK V ROLI PIEROTA. - 2 fotografie. 240x180. Nedat. Signováno razítkem na rubu

750 CZK

2 fotografie z představení Divadla pantomimy. 240x180. Nedat. Signováno razítkem na rubu. ...MILAN SLÁDEK do r. 1970 působil v bratislavském Divadle pantomimy. Emigroval v r. 1970.


KUPRIN; ALEXANDR IVANOVIČ: SULAMIT. - 1977. Lyra Pragensis. Illustrace KAREL DEMEL. /Miniature edition/

250 CZK

Praha; Supraphon; 1985. Lyra Pragensis; sv. 27. 1. vyd. Přeložila Zdeňka Psůtková. 157 s.; osm kreseb; vazba a předsádky KAREL DEMEL. Celokožená vazba se zlatou ořízkou. 75x75 /Ant/


PARIS - PONT ALEXANDRE-III. - 1900. Pohlednice. Paříž. Francie. Cizina. Místopis. Dlouhá adresa.

480 CZK

Pohlednice. 1900. Paříž - most Alexandre-III. Dlouhá adresa. Prošlá poštou; známka; razítko; popsaná. Dobrý stav.


VELKÉ TRÁPENÍ. - 1974. Český film. Režie Jiří Hanibal. Autor plakátu: ALEXEJ JAROŠ. 420x300 /plakát/

250 CZK

1974. Český film. Režie Jiří Hanibal. Autor plakátu: ALEXEJ JAROŠ. 420x300 /Filmový plakát/


GEORGE GROSZ. - 1965. Humor a kresby. Úvod Alexej Klusák. Obálka a úprava LIBOR FÁRA.

300 CZK

Praha; SNKLU; 1965. Humor a kresby sv. 2. 1. vyd. Úvod Alexej Klusák. 139 s.(frontispic; 112 reprodukcí a 6 bar. obr. příloh); obálka a úprava LIBOR FÁRA. Pův. brož. 175x155


WRANGEL, ALEXANDR J., BARON: VZPOMÍNKY NA F. M. DOSTOJEVSKÉHO NA SIBIŘI 1854 - 1856. - 1913.

150 CZK

Praha , Grosman a Svoboda, 1913. Přeložila Helena Růžičková - Vaňková. 226 s. Pův. brož. 190x145 /H/


Šelak - Alexander's Ragtime Band. / Irving Berlin. I'm Beginning to See the Light. D. Ellington / H. James.

150 CZK

Alexander's Ragtime Band. / Irving Berlin.I'm Beginning to See the Light. D. Ellington / H. James.Supraphon. ŠelakLadislav Habart se svým orchestrem. Standardní pap. obal. Deska bez viditelných vad.


F. Schubert - Sonata for cello and piano, R. Strauss - Sonata for cello and piano / Natalia Gutman, Alexei Nasedkin

200 CZK

Label: MelodiyaFormat: Vinyl, LP, StereoCountry: U.S.S.R.Condition: Very Good Plus (VG+)


UCHVATITEL TRŮNU. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 53. /film/program/

190 CZK

Bio-program v obrazech; číslo 53. Praha; Schulz; 1933. Režie Alex. Volkov. Hlubotisk. 8 s.; brož. 225x145. - Výborný stav.


MOSKEVSKÉ NOCI. - Bio-program v obrazech 1934.

350 CZK

Bio-program v obrazech, číslo 197. Praha, Schulz, 1934. Režie Alex. Granovský. Hrají: Harry Baur, Annabella... Hlubotisk.  Složený arch.  220x145. - Velmi dobře zachováno. /film/


Annabella - MOSKEVSKÉ NOCI. - 1934.

350 CZK

Filmový program. Praha, Fr. Steklý, 1934. Bio Avion. Bio Juliš. Režie Alex. Granovský. Hrají: Harry Baur, Annabella... Hlubotisk. Složený arch.  Rozložený 190x300.  Velmi dobře zachováno.


TAKIS. Dix ans de Sculpture 1954-1964.

680 CZK

Paris, Galerie Alexandre Iolas, 1964. Nestr., 9 celostr. jednostranně tištěných čb. fotografií s franc. a angl. popisky, text Marcel Duchamp (faksimile rukopisu na volném listu tzv. pergamenu, Luce Hoctin, Alain Jouffroy), výtisk obsahuje dva listy se stejným textem. Pův. brož. Velmi dobrý stav. 215x170


PTÁČEK; LADISLAV: OD PERLY K SAFIÁNU. - 1939. Podle úpravy A. B. KOHOUTA. Knihařství; papír.

250 CZK

Podle úpravy A. B. KOHOUTA. Praha; Karel Nepevný; 1939. 51 s.; ex. č. 0268. Pův. brož. 240x160 /H/Vydáno u příležitosti 160letého jubilea založení firmy Alexandr Nepevný (knihařství) a 60. narozenin majitele Alexandra Nepevného.


MAGRITTE LES IMAGES EN SOI. - 1967.

950 CZK

Alexandre Iolas, New York, Genéve, Milan, Paris. Exhibition dates: du 10 Janvier au 11 Fevrier 1967 Paris. Text Gui Rosey a Louis Scutenaire, 9 bar. a čb. reprodukcí. Pův. brož. 220x170 Krásný stav.


ELENA HÁLKOVÁ. - Dobová fotografie ILLEK A PAUL. 1936. /divadlo/

1.200 CZK

Dobová fotografie. Divadelní hra - Alexander Kornejčuk "Chirurg Platon Krečet". Stavovské divadlo 1936. Autor fotografie: Illek a Paul.180x135 /at/


JIŘÍ VOSKOVEC JAN WERICH. OSEL A STÍN. 1933.

20.000 CZK

Orig. bromostříbrná fotografie z divadelní hry Osvobozeného divadla Osel a stín.Známý snímek mj. uvedený na obálce divadelního programu vydaného k premiéře 13. října 1933, viz program. Autor fotografie s největší pravděpodobností Alexandr Paul. Naše fotografie je montována na světle modrém pap. kartonu s reliefním povrchem. Rozměr fotografie: 285x205 mm Velmi dobře zachováno! Výjimečné!


Teige - ERENBURG, ILJA: NEOBYČEJNÁ DOBRODRUŽSTVÍ JULIA JURENITA - 1926.

1.200 CZK

A JEHO ŽÁKŮ: Mr. Delhaie, Karla Schmidta, Mister Covla, Alexeje Tišina, Ercole Bambucci, Ilji Erenburga, černocha Ayshy za dnů míru, války a revoluce v Paříži, v Mexiku, v Římě, v Senegalu, v Kiněšmě, v Moskvě a jiných místech.Praha, Aventinum, 1926. Románová knihovna Aventina sv. XXX. 288 s., obálka Karel Teige. Pův. brož. Na povrchu obálky stopy mírného znečištění od prachu. 


MORAVEC, F.: ŠPIÓN, JEMUŽ NEVĚŘILI. - 1990.

150 CZK

Praha, Rozmluvy Alexandera Tomského, 1990. Přeložila Hana Moravcová-Diherová. 375 s. Pevná vazba. 190x120 Velmi dobře zachováno. /H/


MAX ERNST. - 1965.

800 CZK

Le Musée de l'Homme suivi de la Pêche au Soleil Levant. Alexandre Iolas Gallery, Paris-New York 1965. 15 reprodukcí z toho 14 bar. Pův. brož. 220x170 Krásný stav.


CESTY MUŽŮ. - 1972. JAROŠ.

900 CZK

1972. Český film. Režie Ivo Toman. Autor ALEXEJ JAROŠ. 810X570 Stopy po přeložení. /Filmový plakát/.


GESCHICHTEN AUS DEM WIENERWALD. - 1934. Illustrierter Film-Kurier. Nr. 870

200 CZK

Wien, Fritz Freund, 1934. Režie Georg Jacoby. Hrají: Magda Schneider, Wolf Albach-Retty, Leo Slezak, Georg Alexander... 8 s. Brož. 225x150. Dobře zachováno. /Bioprogramy/ 


DVĚ VĚCI PRO ŽIVOT. - 1972. Filmový plakát.

2.000 CZK

Filmový plakát. Československo. 1972.  Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Jan Hanibal. 800x570 Podélně a napříč přeloženo.


MĚSTA A ROKY. -1974.

750 CZK

Filmový plakát. Sovětský svaz. 1974.   Autor OLGA VYLEŤALOVÁ - POLÁČKOVÁ. Režie Alexandr Zachri.  400x280


ZATČEN NA HRANICÍCH - ALBERTO SORDI. - 1974.

700 CZK

Filmový plakát. Itálie. 1974. Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Nanni Loy. Hraje: Alberto Sordi. 400x290


TŘI CHLAPI V CHALUPĚ. - 1984.

250 CZK

Filmový plakát. Československo. 1984. Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Josef Mach. Hraje: Lubomír Lipský.  400x280


MUŽ S ORLEM A SLEPICÍ. - 1978.

650 CZK

Filmový plakát. Československo. 1978. Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Ivo Novák. 840x580 Podélně a napříč přeloženo, 10 cm otřepaný okraj.


VŠICHNI ZA MŘÍŽE. - 1986.

400 CZK

Filmový plakát. Itálie. 1986. Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Alberto Sordi. 420x300


POHÁDKA O CARU SALTÁNOVI. - 1966. Sovětský film. /plakát/

600 CZK

1966. Sovětský film. Režie Alexandr Ptuško. 385x270 Mírná stopa po přeložení. /Filmový plakát/


PODIVNÉ VYŠETŘOVÁNÍ. - 1972.

2.500 CZK

Filmový plakát. Itálie. 1972.  Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Elio Petri. 820x600 Podélně a napříč přeloženo.


ODCHYLKA - NULA. - 1978.

750 CZK

Filmový plakát. Sovětský svaz. 1978. Autor plakátu: Dobroslav Foll. Režie: Alexandr Stolper. 830x570 Podélně a napříč přeloženo.


SERAFINO.- 1972.

1.500 CZK

Filmový plakát. Itálie. 1972.  Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Pietro Germi. 800x580 Podélně a napříč přeloženo v rozích drobné vpichy od připínáčků.


FANNY HILL. - 1964. Neues Filmprogramm.

190 CZK

Neues Filmprogramm. Nr. 3735. Wien, 1964. Film USA, Západní Německo. Režie Russ Meyer, Albert Zugsmith. Hrají: Letícia Román, Miriam Hopkins, Ulli Lommel, Chris Howland, Alexander D'Arcy, Burr Jerger, Walter Giller, Billy Frick, Susanne Hsiao ... 4 s. Dvoulist. 240x160. Velmi dobře zachováno. /film/program/


TAXI-KITTY. - Ill-Film Programm. - 1950.

90 CZK

Ill-Film Programm. Nr. 442. Wien, 1950. Film Německo. Režie Kurt Hoffmann. Hrají: Hannelore Schroth, Carl Raddatz, Fita Benkhoff, Gunnar Möller, Inge Meysel, Karl Schönböck, Alexander Hunzinger, Gustl Busch, Hans Schwarz Jr.  ... 4 s. Dvoulist. 210x150. Velmi dobře zachováno, u okraje dvakrát perforováno. /film/program/


HYMNA SOVĚTSKÉHO SVAZU. - 1944.

400 CZK

Moskva, vyd. cizojazyčné literatury, 1944. Noty. Slova: S. Michalkov a El-Registan, přeložil: Jiří Taufer, hudba: A. Alexandrov. Dvoulist. 280x220 /at/


BEZ SLITOVÁNÍ. -1969. Filmový plakát.

1.700 CZK

Filmový plakát. Itálie. 1969.  Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Gianfranco Mingozzi. Hraje: Franco Nero. 840x600 Podélně a napříč přeloženo.


JAK SE BUDÍ PRINCEZNY. - 1977. Autor JAROŠ. Český film. Režie Václav Vorlíček. /plakát/

200 CZK

1977. Český film. Režie Václav Vorlíček. Autor plakátu: ALEXEJ JAROŠ. 400x280 /Filmový plakát/


LETNÍ NADĚJE; ZIMNÍ VZPOMÍNKY. - 1974. JAROŠ.

600 CZK

1974. USA. Režie Gibert Cates. Autor ALEXEJ JAROŠ. 840X590 Stopy po přeložení. /Filmový plakát/


STARÁ PANNA. - 1973.

1.500 CZK

Filmový plakát. Francie - Itálie. 1973.  Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Jean-Pierre Blanc. Hrají: Anie Girardot, Philippe Noiret. 800x570 Podélně a napříč přeloženo.


CHOPINOVO MLÁDÍ. - 1952.

900 CZK

Filmový program. Orbis, 1952. Polský film. Režie Alexander Ford. Hrají: C. Wollejko, A. Slaska... Autor programu: anonym. Dvoulist 295x210, po rozložení 295x420 Velmi dobře zachováno. /Oboustranné plakáty/ 


NIKI DE SAINT-PHALLE. - 1965.

6.500 CZK

Alexandre Iolas, New York, Genéve, Paris, 1965. (12) s. včetně 7 čb. fotografií + 4 bar. litografie na volných listech + pozvánka na výstavu, dvoulist. V textu reprodukovaný dopis Pierra Descarquese (4)s., faksimile rukopisu Niki de Saint Phalle, biografie. Pův. brož. 215x170 Velmi dobrý stav. NIKI DE SAINT-PHALLE.https://fr.wikipedia.org/wiki/Niki_de_Saint_PhalleNouveau réalismehttps://fr.wikipedia.org/wiki/Nouveau realisme


H.P. Blavatsky. Ihr Leben und ihr Wirken. Dargestellt W.P. Schelichowskaja. - 1905.

3.500 CZK

Aus dem Russischen übersetzt von Alexander v. Schäfer.Schweidnitz (Schlesien), Paul Frömsdorf, 1905. 78 s., front., 7 obr. příloh (portréty). Celopl. vazba. 230x170 Velmi dobře zachováno. Okultismus. Magie.


FIŠER; FELIX: OBĚŤ ETIKETY. - (1921). Knihovna českých loutkářů. 'Loutkář'. /loutkové divadlo/

190 CZK

Loutkové divadlo - Historická hra o 4 dějstvích; podle novely Alexandra de Lavergnea pro loutk. divadla. Praha; Jindřich Veselý; (1921). Knihovna českých loutkářů č. 11. 30 s. Pův. brož. 195x145 Dobře zachováno.


BÍLÝ TESÁK. - Filmový program. 1946. (Jack London)

400 CZK

Filmový program. Popisek č. 3114. Státní půjčovna filmů Praha. Sovětský film. 1946. Režie Alexandr Zguridi. Hrají: Ivan Bobrov, Andrej Fajt, Nikolai Plotnikov, Oleg Žakov, Jelena Izmajlova, Emmanuil Geller ... Složený list (4 s.) 210x150 Velmi dobře zachováno.


BOHATÝR NIKITA. - Filmový program.

350 CZK

Filmový program č. 339. Praha, Státní půjčovna filmů. Sovětský film. 1945. Režie Alexandr Rou. Hrají: Sergej Stoljarov, Galina Grigorjeva, Georgij Milljar, Sergej Filippov, Sergej Troickij, Emmanuil Geller ... Grafická úprava atelier BaR. Složený list (4 s.) 210x150 Velmi dobře zachováno.


JIŘÍ VOSKOVEC JAN WERICH. RUB A LÍC. 1936.

20.000 CZK

Orig. bromostříbrná fotografie z divadelní hry Osvobozeného divadla Rub a líc. Autor fotografie s největší pravděpodobností Alexandr Paul. Fotografie montována na světle modrém pap. kartonu s reliefním povrchem. Rozměr fotografie: 290x205 mm, karton 300x420 mm Velmi dobře zachováno! Výjimečné!


WENN MÄNNER SCHWINDELN. - 1950. Illustrierter Film-Kurier.

120 CZK

Illustrierter Film-Kurier. Nr. 913. Wien, N. Freund, 1950. Film Německo. Režie Carl Boese. Hrají: Grethe Weiser, Rudolf Platte, Walter Gross, Ida Wüst, Oscar Sabo, Fritz Böttger, Emil Suhrmann, Kurt Seifert, Franz-Otto Krüger, Ellen Hille, Jeanette Schultze, Alexa von Porembsky ... 4 s. Dvoulist. 210x150. Dobře zachováno, u okraje dvakrát perforováno. /film/program/


PATNÁCTILETÝ KAPITÁN. - Filmový program. 1946. (Jules Verne)

350 CZK

Filmový program. Popisek č. 378. Státní půjčovna filmů Praha. Sovětský film. 1946. Režie Vasilij Žuravljov. Hrají: Alexandr Chvylja, Ivan Bobrov, Vsevolod Larionov, Michail Astangov, Jelena Izmajlova, Pavel Suchanov ... Složený list (4 s.) 210x150 Velmi dobře zachováno.


Puškin - VELIKÉ VZKŘÍŠENÍ. - 1936.

90 CZK

K stému výročí smrti Alexandra Sergějeviče Puškina.Praha, "Radhošť" (spolek pro podporování studentů z Moravy, Slezska a Slovenska, 1936. Básně přeložil Fr. Táborský, povídku Jindřich Najman. 41 s., kresby a podobizna A.S. Puškina podle jeho autoportrétu KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 150x100


MRAZÍK. - 1966.

1.700 CZK

Filmový plakát. Sovětský svaz. 1966.  Autor plakátu: Paleček, Vladimír Václav. Režie: Alexandr Rou. 400x280 Stopa po přeložení.


POPRASK NA SILNICI E4. - 1979.

1.750 CZK

Filmový plakát. Československo. 1979.  Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Stanislav Strnad, hraje : Dagmar Veškrnová. 800x580 Podélně a napříč přeloženo.


BANDOLERO. - 1969. JAROŠ.

1.200 CZK

1969. USA. Režie Andrew V. Mc Langen. Autor ALEXEJ JAROŠ. 800X570 Levý okraj otřepaný. /Filmový plakát/


Konůpek - NOVOTNÝ, MILOSLAV: JAN KONŮPEK. Skizza. / 1930.

2.400 CZK

Podpisy Jan Konůpek, Josef Sonberg, a Miloslav Novotný. Praha, Sonberg, 1930. (16) s., 6 celostr. ilustrací a 2 v textu JAN KONŮPEK, jeho podpis v úvodní celostr. il., podpisy autora na předním vakátu a vydavatele v tir. Celkový náklad 175 výtisků, ruční papír, v tiráži jméno prvního majitele. Volné složky v pův. pap. ob. 240x205 Tuto studii k příští monografii o výtvarném díle Jana Konůpka vysázel a vydal Josef Sonberg jako svůj druhý soukromý tisk 8. listopadu 1930 účastníkům VI bibliofilského večera, 175 exemplářů vytiskl František Weinzettel v tiskárně Orbis...


WOLS. "un Hommage à Wols". - Paris, Galerie Jolas, 1965.

850 CZK

New York-Paris-Genève, Galerie Alexandre Jolas, 1965. Nestr., 34 listů, 11 celostr. vyobr., s text Jean Paul Sartre. Pův. brož. 215x170      https://de.wikipedia.org/wiki/Wols


VÝKLADNÍ SKŘÍNĚ. - Reklamní klub, 1942.

850 CZK

Jejich význam, úprava a návod, jak se stanou úspěšnějšími. Praha, Grégr - Reklub, září 1942. 120 s., vyobr. v textu a na přílohách. Vazbu, podle návrhu arch. Josefa Hesouna, provedlo knihařství Alexandra Nepevného v Praze.Pův. polopl. vazba, přebal poškozený. 300x125


SLUNCE, SENO, JAHODY. - 1984.

1.500 CZK

Filmový plakát. Československo. 1984.. Autor plakátu: Alexej Jaroš. RežieZdeněk Troška. 820x580 Podélně a napříč přeloženo. Filmové a divadelní sběratelské plakáty.


VOLNÉ SMĚRY. - 1900. Ročník V. v sešitech.

2.000 CZK

Praha; SVU Mánes; 1900-01. Ročník V. Redakce Jan Kotěra; Jan Preisler a Ladislav Šaloun. 272 s.; množství čb. celostr. fotogr. vyobr.; ilustrací v textu a na přílohách. 9 volných sešitů v pův. obálkách. ...Sešit č. 9 - 10: SOUČASNÉ UMĚNÍ RUSKÉ. (68 reprodukcí). Sešit č. 8: ČÍSLO L. J. RĚPINA. (18 reprodukcí). Sešit č. 7: příloha - HUGO BÖTINGER; KAPKA VODY; tříbarevná ilustrace k Andersenově pohádce (kaligrafie; dekorativní linka; iniciála; kresba; jednostraný litografický tisk). Sešit č. 5 - 6: A. RODIN. Texty - A. Alexandre; M. Jiránek; A. Hofbauer a...


ČESKÝ ČASOPIS HISTORICKÝ. Roč. XII. - 1906. Roč. XII. Bibliografie české historie. Jar. Goll a Jos. Pekař. Habsburkové a Rusko. Krofta.

500 CZK

1906. č. 1-4. Praha; Historický klub; 1906. Redaktoři Jar. Goll a Jos. Pekař. 508 s. + příloha (Bibliografie české historie za rok 1905; 54 s.; Výroční zpráva Historického klubu za správní rok 1904-1905; 10 s.). Dobová pap. vazba se zlatou ražbou názvu na hřbetě. 240x170 Velmi dobře zachováno. Z obsáhlých studií mj.: Bohuslava Balbína Bohemia Docta. / Josef Hanuš. Habsburkové a Rusko v 16. století. / Jan Slavík. Kurie a církevní správa zemí českých v době předhusitské. / Krofta; Kamil. Glossy k rožmberskému urbáři / Šusta; Josef.K nové literatuře a...


Poezie Fantasmagie. Výstava Skupiny Fantasmagie. / květen-srpen 1967.

900 CZK

Galerie Zámek Hradec u Opavy. Katalog výstavy. 23 (1) s., texty Ivo Petr, Arnošt Budík, Jiří Havlíček, Václav Pajurek, 10 čb. il. Seznam autorů: Jac Boonen, Max Bucaille, Ithel Colquhoun, Richard Dandoy, De Groote-Tanghe Georgette, Victor Delhez, Marijan Dentoni, Diana, Guy Ducornet, Robert Geenens, Albert Dupuis, Jean-Jacques Gailliard, Elisabet Geurden, Piero Gnesi, Carlo Guarnieri, Rudolf Haus, Jacqueline Hondermarcq, Luigi Johannis, Alexis Keunen, Leherb, Robert Navez, Milvia Maglione, Jean Martin-Bontoux, Aubin Pasque, Robert Perniaux, Helmut Plontke, Jeanne Portenart, Walter Rauh Caspar, Réva Rémy, Yves Rhaye, Rikki, Renaat Saey, Sigrid, Armand Simon,...


V obchodě ve volném výběru.

1 CZK

Koupíte v antikvariátu Pražský Almanach, Újezd 26, Praha 1, Malá Strana.  Aktualizace je nepravidelná. 05/2026 Santini. Setkání baroku s gotikou. Sedlák, Jan, Jan Blažej. - 1987.Fotografie Jiří Ployhar. 1. vydání. Praha, Vyšehrad, 1987. 251 stran, ilustrace. Chronologický soupis staveb na s. 237-241. Obsahuje bibliografii.Celopl. vazba s přebalem. 240x170 Velmi dobře zachováno, krásný stav!400,- Gočár - Wenke. (A. Wenke a syn, obchodní dům Jaroměř). - 2011.Olga Mertlíková (ed.), Jan Slavík ... et al. V Jaroměři, Městské muzeum, 2011. 142 s., il. (některé barev.), 1 mapa, portréty, plány, faksim. ISBN 978-80-903131-9-4 (váz.)...


KADLECOVI; ANNA A ALEX: KRBY. - 1988.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNTL; 1988. 360 s.; 404 obr.; 9 tabulek. Lamino vazba. 265x210


NERUDA; JAN: BALLADY A ROMANCE. - 1920. 10 sign. leptů A. J. ALEX. /Balady a romance/

-,-- CZK / prodáno /

10 sign. leptů A. J. ALEX. - Praha; Topič; 1920. 46 s.; 10 sign. leptů montovaných na přílohách A. J. ALEX ; úprava a vazba E. HRBEK. Ručně čísl. exemplář 28 ze sta výtisků na japanu. Pův. pap. vazba. 215x160


NERUDA; JAN: BALLADY A ROMANCE. - 1920. 10 leptů A.J. ALEX; kubistická vazba E. HRBEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Topič; 1920. 46 s.; 10 leptů na příl. A. J. ALEX; vazba E. HRBEK. Pův. pap. vazba. ...velmi dobrý stav.


Čínské dřevoryty - Alex Wedding. Leuchtende Schätze aus der Werkstatt Jung Pao-Dsai Gedichte Holzschnitte 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Reprodukce 21 barevných čínských dřevorytů na dobrém papíru. Vazba na čtyři díry, listy složené na způsob leporela. 300x210


Ambrosi - ALEX. BOJ ZA SVOBODU. - 1947. K. HÁJEK; E. FAFEK; V. CHOCHOLA;E. LUDWIG; ILLEK a PAUL./odboj/Pražské povstání/

-,-- CZK / prodáno /

Dedikace a podpis div. gen. Slunečka ... 'v upomínku na rušné dny'; dat. 1945. Zpráva o vzniku; organisaci a bojových akcích při osvobozeneckém boji skupiny gen. Zdeňka Nováka a gen. Fr. Slunečko (krycí jméno Alex). Praha; A. Neubert; (1945). 9 s. textu (23) s. fotogr. obr. příloh hlubotiskem (K. HÁJEK; E. FAFEK; V. CHOCHOLA; E. LUDWIG; ILLEK a PAUL ad.) obálka a grafická úprava VIL. AMBROSI. Pův. brož. 210x150. Dobře zachováno. Reference http://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Slune%C4%8Dko


KOENIGSMARK; ALEX: ZUZANKA a BŮH aneb Čert ví; jak to je. - 2012. Edice Zuzana; svazek 4. Dvě sign.; orig. serigrafie JIŘÍ MOCEK. Podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

(hospodská historka ze šedesátých let) Edice Zuzana; svazek 4. - Praha; 2012. 31 s.; 2 orig. celostr. serigrafie JIŘÍ MOCEK (obě sign.). Ručně čísl. exemplář 55/60. Podpis autora v tiráži. Volné archy v pův. pap. obálce. 215x155 O vydání pečovali Karel Žižkovský a Lea Lomecká. Serigrafie vytiskli ANTONÍN KOMÁREK a RENÉ ŘEBEC. Grafická úprava a sazba z písma Antique Ancienne BOHUSLAV ŠÍR. Text vytiskl Ateliér Avart. Papír Olin Regular Natural white. Vyšlo v nákladu 65 čísl. výtisků.


PUŠKIN; ALEXANDR SERGEJEVIČ: ROZMLUVA NAKLADATELOVA S BÁSNÍKEM. - 1936. F.J. MÜLLER. Báseň Alexandra Sergějeviče Puškina. Ilustrace V. RADA. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Upravil; sázel a na ručním lisu vytiskl F.J. MÜLLERBáseň Alexandra Sergějeviče Puškina. Praha; F.J. Müller; 1936. Přeložil Petr Křička. 14 nestr. listů; 7 ručně kolorovaných ilustrací V. RADA. Upravil; sázel a 100 exemplářů na ručním lisu vytiskl na pap. Pannekoek F.J. MÜLLER; tento exemplář č. 56. Zlacený povrch desek pap. vazby je potažen bílým; hedvábným papírem; který přichycen pouze na okrajích je předurčen k poškození i při extrémně opatrné manipulaci. 155x110 Rovněž i tento exemplář má na jedné desce jen torzo té hedvábné pošetilosti; pro kterou nejednomu majiteli vyryla se...


SOLŽENICYN; ALEXANDR: RAKOVINA. - 1991.

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava; Tatran; 1991. 456 s. Přeložila Magda Takáčová. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 ve slovenštině.


BERKOVÁ; ALEXANDRA: UTRPENÍ ODDANÉHO VŠIVÁKA. - 1993.

-,-- CZK / prodáno /

Brno; Petrov; 1993. 112 s. Brož. 190x120 Velmi dobře zachováno.


CANDUCI; ALEXANDER: NEJVĚTŠÍ LŽI V DĚJINÁCH. - 2011. /historie/

-,-- CZK / prodáno /

Falše; podvody; svádění viny na druhé a oficiální kamufláže; které utvářely svět. Praha; Fortuna Libri; 2011. Přeložil Dušan Zbavitel. 335 s. Pap. vazba. 245x200 Velmi dobře zachováno.


Anněnkov - BLOK; ALEXANDER: DVANÁCT. - 1949. Překlad B. Mathesia.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; NV; 1949. 66 s.; ilustrace na obálce a v textu J. ANNĚNKOV. Pův. brož.


BENOIS, ALEXANDR: RUSKÁ ŠKOLA MALÍŘSTVÍ. - 1921.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Jan Štenc, 1921. 147 s., 117 čb. reprodukcí. Pův. pap. vazba. 250x200


BOHUMIL HAVLASA. (1. října 1852 Bavorov – 25. listopadu 1877 Alexandrupoli), novinář, spisovatel a dobrodruh. Vizitka /kabinetka/.

-,-- CZK / prodáno /

Bohumil Havlasa byl český novinář, spisovatel a dobrodruh, účastník a oběť rusko-turecké války.Vizitka; fotografie na kartonu. Atelier J. Mulač, 110x65 - Originální dobová fotografie 19 st.https://cs.wikipedia.org/wiki/Bohumil_Havlasa


REMIZOV, ALEXĚJ: APOKRYFY A JINÉ ZKAZKY. - 1920.

-,-- CZK / prodáno /

Dobré dílo sv. 71. - Praha, Stanislava Jilovská, sklad Marty Florianové ve Staré Říši na Moravě, 1920. Přeložil Ladislav Ryšavý. 227 s., dřevoryty ANTONÍN SLAVÍČEK, vytiskli knihtiskaři Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Polopl. vazba. 155x110


SOLŽENICYN; ALEXANDR: JEDEN DEN IVANA DĚNISOVIČE A JINÉ POVÍDKY. - 1991.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Lidové nakl.; 1991. Kamarád. Přeložili Sergej Machonin a Anna Nováková. 224 s. Brož. 205x145


SOLŽENICYN; ALEXANDR: DVĚ STĚ LET POSPOLU. - 2005.

-,-- CZK / prodáno /

Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1917-1995. Praha; Academia; 2005. 404 s. Papírová vazba s obálkou. 240x160


Váchal - TOLSTOJ; ALEXEJ KONSTANTIN: VLKODLAČÍ RODINA. - 1920. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Ze vzpomínek neznámého přeložil Josef France. Praha; Josef Hladký; 1920. 43 s.; dřevoryty na obálce a titulním listě JOSEF VÁCHAL. Púv. brož. 155x120 ...velmi dobrý stav! PRODÁNO/SOLD


VOLČOK; ALEXANDER; PŘIBYL; JOSEF: UČEBNICE STŘEDNÍ HRY. - 1992. /šachy/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Akademie J. A. Komenského; 1992. 126 s. Měkká vazba. 205x150 Velmi dobře zachováno.


SOLŽENICYN; ALEXANDR: MATRIONINA CHALUPA. - 2003.

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava; Slovenský spisovatel; 2003. 142 s.; ve slovenštině. Lamino vazba. 205x140


MAJAKOVSKIJ; VLADIMÍR: O TOM. - 1987. Fotomontáže ALEXANDR RODČENKO; GUSTAV KLUCIS; EL. LISITZKY.

-,-- CZK / prodáno /

Fotomontáže ALEXANDR RODČENKO; GUSTAV KLUCIS; EL. LISITZKY. Praha; Mladá fronta; 1987. Přeložil Jiří Taufer; úvodní verše přel. Milan Dvořák. K vyd. připrav.; pozn. opatř. a doslov napsal Vladimír Remeš. 89 s.; obálka a graf. upr. Bohuslav Blažej. Pův. brož; s pův. přebalem z transparentní fólie. 300x205 Velmi dobrý stav. Kniha obsahuje množství reprodukovaných fotomontáží (včetně barev. celostr.) dobových dokumentů a ruských vydání Vl. Majakovkého; mj. 15x celostr. fotomontáže ALEXANDR RODČENKO; 3x celostr. fotomontáže GUSTAV KLUCIS; v textu EL. LISITZKY.


ARRIÁNOS: TAŽENÍ ALEXANDRA VELIKÉHO. - 1972. Antická knihovna. /filosofie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svoboda; 1972. Antická knihovna sv. 14. Přeložil Jaromír Bělský. 347 s.; obálka; vazba a úprava LEO NOVOTNÝ. Celopl. vazba s obálkou. 205x130


BLOK; ALEXANDR: DVANÁCT. - 1924. 7 celostr. il. a ob. VÁCLAV MAŠEK.

-,-- CZK / prodáno /

Revoluční epos. Přel. Bohumil Mathesius. Praha; Plamja; 1924. 47 s.; 7 celostr. il. a ob. VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož.


BESTUŽEV-MARLINSKÝ; ALEXANDR: ZKOUŠKA. - 1980. Obálka ŠVÁB. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1980. 1. vyd. Přeložil Jiří Honzík. 575 s.; obálka; vazba a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Polopl. vazba s obálkou a ochranou folií. 150x110


KLIMENT; ALEXANDR: MARIE. - 1963. Život kolem nás. Podpis autora. Obálka ZDENEK SEYDL./60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1963. Život kolem nás sv. 5. 140 s.; obálka a vazba ZDENEK SEYDL; dedikace s podpisem autora. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x135


PUŠKIN; ALEXANDR S.: EUGEN ONĚGIN. - 1956. Ilustrace JOSEF LIESLER. Nesmrtelní sv. 27.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1956. Nesmrtelní sv. 27. Přeložil Josef Hora. 299 s.; ilustrace JOSEF LIESLER. Pův. celopl. vazba. 245x170


DUMAS; ALEXANDRE: HRABĚNKA DE CHARNY. I a II. - 1972. Knihovna dobré četby.

-,-- CZK / prodáno /

Paměti lékařovy. Praha; Svoboda; 1972. Knihovna dobré četby. Přeložil Ladislav Jehlička. 473 s.; 508 s.; obálka a úprava MIROSLAV FULÍN. Celopl. vazba s obálkou. 205x135


Rodčenko - LINHART; LUBOMÍR: ALEXANDR RODČENKO. - 1964. 1. vyd. Umělecká fotografie sv. 21.

-,-- CZK / prodáno /

Umělecká fotografie sv. 21. – Text napsal a obrazovou část ve spolupráci s Varvarou Rodčenkovou uspořádal Lubomír Linhart. 1. vyd. Praha; SNKLU; 1964. 38 s. textu; 59 fotografií v obr. příloze a 15 vyobr. v textu; obálka MILOŠ HRBAS. Rus.; něm. a franc. resumé. Tištěno hlubotiskem. Pův. brož. 175x155 - Na spodním růžku obálky stopy po ohnutí, okraje hřbetu otřepené.


SCHWOB, MARCEL: SMYŠLENÉ ŽIVOTY / POE, EDGAR ALLAN: DÉMON PERVERSITY / POPE, ALEXANDER: ULOUPENÁ KADEŘ. 1909; 1911; 1917. KDA.

-,-- CZK / prodáno /

SCHWOB, MARCEL: SMYŠLENÉ ŽIVOTY. Praha, Kamilla Neumannová, 1911. Knihy dobrých autorů sv. LXXIII. Přel. Marie Kalašová a Josef Marek. 99 s., obálka a viněta JOSEF MAREK. Obálka vzadu vevázaná.Podpis J. Živný - POE, EDGAR ALLAN: DÉMON PERVERSITY. Praha, Kamilla Neumannová, 1909. Knihy dobrých autorů sv. LVI. Přel. Jiří Živný. 99 s., obálka a dřevoryt na titulním listu JOSEF MAREK, dedikace s podpisem J. Živného, dat. 2. září 1909. Obálka vzadu vevázaná.POPE, ALEXANDER: ULOUPENÁ KADEŘ. Praha, Kamilla Neumannová, 1917. Knihy dobrých autorů sv. 143. Přel. Jarmil Krecar. 69 s., obálka a...


KOTRBA; VIKTOR: ČESKÁ BAROKNÍ GOTIKA. - 1976. JAN SANTINI-AICHL; fotografie ALEXANDR PAUL. /architektura/

-,-- CZK / prodáno /

DÍLO JANA SANTINIHO-AICHLA. 1. vyd. Praha; Academia; 1976. 196 s. textu (mj. Z. Wirth: Barokní gotika v Čechách v XVIII. a 1. polovině XIX. století .) + 80 s. obr. příloh (fotografie ALEXANDR PAUL); bibliografické odkazy; rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x175 /250/


TAIROFF; ALEXANDER: DAS ENTFESSELTE THEATER. - 1927. 2. Auflage. Ilustrace na vazbě EL LISSITZKY. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Aufzeichnungen eines Regisseurs. Potsdam; Gustav Kiepenheuer; 1927. 2. Auflage. S předmluvou autora k druhému něm. vyd. 112 s.; fotogr. portrét autora ve front.; 11 celostr. vyobr. na přílohách; il. na vazbě EL LISSITZKY. Pův. polopl. vazba. 245x180 S drobnými stopami užívání; knihovní razítka.Další fotografie zde >> REZERVACE


KLIMENT; ALEXANDR: PIANO V MOŘI. - 2004. Fejetony a jiné texty pod čarou ponoru /T/

-,-- CZK / prodáno /

Fejetony a jiné texty pod čarou ponoru. Praha; Concordia; 2004. 216 s. Měkká vazba. 200x130 Velmi dobře zachováno.


GROßFÜRSTIN ALEXANDRA. - 1933. Hraje Marie Jeritza. Režie W. Thiele. /Ill. Lichtspiel-Programm/film/

-,-- CZK / prodáno /

Ill. Lichtspiel-Programm. Nr. 87. Praha; Schulz; 1933. Hraje Marie Jeritza. Režie W. Thiele. Hlubotisk. 8 s.; brož. 230x145. - Výborný stav.


SOLŽENICYN; ALEXANDR: TRKALO SE TELE S DUBEM. - 2001. Autobiografie.

-,-- CZK / prodáno /

Autobiografie. Praha; Academia; 2001. Přeložila Ludmila Dušková. 570 s.; obr. příloha BĚLA TRPIŠOVSKÁ. Lamino vazba. 240x160


Jaroš - KŘIDÝLKO NEBO STEHÝNKO. - 1973. Autor plakátu: ALEXEJ JAROŠ. 840x600 PRODÁNO

-,-- CZK / prodáno /

1973. Režie: Claude Zidi; autor plakátu: ALEXEJ JAROŠ. 840x600 PRODÁNO


Page; P.K.: Alphabetical and Cosmologies. - 2000. Victoria; Poppy Press; Alexandr Landovský.

-,-- CZK / prodáno /

Victoria; BC; Poppy Press; 2000. 2 svazky v ručních papírových vazbách s reliéfními přebaly uložené v pap. pouzdře s reliéfním potahem. Tištěno na archivním pap. Mohawk. Výzdoba každé strany; včetně přebalů je tvořena z tvarů tradičních dřevěných typů technikou barev.linorytu; obě knihy ve front. sign. Ručně čísl. ex. 247/500. 210x135 Tvůrce bibliofilie Alexandr Landovský získal r. 2002 v kanadském Vencouveru za tuto knihu první cenu The Alcuin Society pro umění a krásné tisky.


PRAŽÁK; ALBERT: STAROČESKÁ BÁSEŇ O ALEXANDRU VELIKÉM. - 1945. Obálka JAROMÍR PTÁČEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Melantrich; 1945. 1. vyd. 283 s.; obálka JAROMÍR PTÁČEK. Pův. brož. 200x130


KOCH; ALEXANDER: EMPFANGS- UND WOHN-RÄUME. - 1914. 1. vyd. Handbuch neuzeitlicher Wohnungskultur. Architektura; nábytek; interiéry.

-,-- CZK / prodáno /

Nábytek; interiery - Handbuch neuzeitlicher Wohnungskultur. Darmstadt; Koch; 1914. text a 165 s. čb. fotografií + (18) barevných a čb. fotografií; jednostranně tištěných; na přílohách. Pův. pap. vazba. 300x220 - Přední předsádky místy znečištěny. Jinak bez poškození; dobře zachováno.


SOLŽENICYN; ALEXANDER: SOUOSTROVÍ GULAG. 1918–1956. - 1974. 1982. Exil. Konfrontace.

-,-- CZK / prodáno /

Exil - SOLŽENICYN; ALEXANDER: SOUOSTROVÍ GULAG. 1918–1956. I-II. Pokus o umělecké pojednání. Z rus. orig. dodatečně upraveného autorem přel. kol. za red. Františka Holuba. Obálku navrhl JAN KRISTOFORI. Curych; Konfrontace; 1974. 571 s. Pův. brož. - Velmi dobrý stav. SOLŽENICYN; ALEXANDER: SOUOSTROVÍ GULAG. 1918– 1956. V-VI-VII.Pokus o uměleckou studii. Do češtiny přel. Kruh překladatelů Praha. Obálku navrhl JAN KRISTOFORI. Curych; Konfrontace; 1982. 528 s. Pův. brož. - Velmi dobrý stav. Cena za dva svazky.    


KLIMENT, ALEXANDR: TĚŽKÁ VODA. - 1961. Edice Mladé cesty sv. 1.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Mladá fronta, 1961. Edice Mladé cesty sv. 1. 1. vyd. 60 s., ilustrace (4 na přílohách), obálka a typografická úprava JIŘINA KLIMENTIEVOVÁ. Pův. brož. 205x150


Hackenschmied - BROŽ; JAROSLAV: ALEXANDER HACKENSCHMIED. - 1973. Obálka MILAN KOPŘIVA. /s/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Čs. filmový ústav; 1973. 137 s.; 4 s. fotogr. příloh; obálka MILAN KOPŘIVA. Filmografie; pozn.; odkazy na lit. Pův. brož. 190x120


FAJKO; ALEXEJ: MŮJ PŘÍTEL KAPITÁN. - 1948. Realistické divadlo. /divadelní programy/

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program. Realistické divadlo; 1948. Režie KAREL PALOUŠ. (16) s.; fotografie KAREL DRBOHLAV. Brož. 205x95


BLOK; ALEXANDR: HUDBA SNŮ A SVĚTA. - 1973. Skvosty ruské a sovětské literatůry.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1973. 97 s.; vazba; předsádky a úprava LIBOR FÁRA. Pův. celokožená vazba. 145x105


NOSOV; ALEXEJ: NEZNÁLEK LETÍ BALONEM. - (1975). Edice Hvězdička č. 43. Výtvarník ZDENĚK PODHŮRSKÝ. Foto ŠTINGLOVÁ. /Leporelo/

-,-- CZK / prodáno /

Edice Hvězdička č. 43. - Praha; Pressfoto; (1975?). (12) s.; podle A. Nosova napsal Eduard Hofman; výtvarník ZDENĚK PODHŮRSKÝ; foto VĚRA ŠTINGLOVÁ; úprava Ivana Hamplová. Leporelo. 105x155


TOLSTOJ; ALEXEJ: O ZKÁZE ATLANTIDY. - 1983. Lyra pragensis. Ilustrace VLADIVOJ KOTYZA. 1. vyd. /Miniature edition/

-,-- CZK / prodáno /

Lyra Pragensis sv. 57. - Praha; Supraphon; 1983. Lyra Pragensis sv. 57. 1. vyd. Přeložila Zdeňka Psůtková. 72 s.; osm kreseb; předsádky a vazba VLADIVOJ KOTYZA. Pův. celokožená vazba. 75x75


SOLŽENICYN; ALEXANDR: V KRUHU PRVNÍM. I.; II. díl. - 1992. Moderní světová próza. Obálka JAROŠ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Mladá fronta; 1992. Moderní světová próza sv. 2. 1. vyd. Přeložily Anna Nováková a Vlasta Tafelová. 376 s.; 368 s.; obálka; vazba a úprava MILAN JAROŠ. Celopl. vazba s obálkou. 200x120


BLOK; ALEXANDR: DVANÁCT. - 1924. 7 celostr. il. a ob. VÁCLAV MAŠEK.

-,-- CZK / prodáno /

Revoluční epos. Přel. Bohumil Mathesius. Praha; Plamja; 1924. 47 s.; 7 celostr. il. a ob. VÁCLAV MAŠEK; typograf. úprava A. CHVÁLA. Pův. brož. 280x205


VELKOKNĚŽNA ALEXANDRA. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 87. /film/program/

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech; číslo 87. Praha; Schulz; 1933. Hraje Marie Jeritzová. Režie W. Thiele. Hlubotisk. 8 s.; brož. 230x145. - Výborný stav.


HESS; ALEXANDER: BYLI JSME V BITVĚ O ANGLII. - 1943; New York. 25 ilustrací Antonín PELC.

-,-- CZK / prodáno /

New York; 1943. 117 s.; 20 obr. příloh (dokument. fotogr.); obálka; frontispice a 25 ilustrací Antonín PELC. Pův. brož. 225x145.


GRAEFE; ALEXANDER: KRÁL KNIH. - 1931. Picka. Il. a typografie FRANTIŠEK VIK. Přeložil Otto F. Babler.

-,-- CZK / prodáno /

Picka - Přeložil Otto F. Babler. Praha; Picka; 1931. (18) s.; typograficky upravil a kresbou ve front. vyzdobil FRANTIŠEK VIK; ex. 50/53. Pův. brož. 185x115


PUŠKIN; ALEXANDR S.: RUSLAN A LUDMILA. - 1972. Ilustrace JAROSLAV ZELENKA. Skvosty. Celokožená vazba. /t/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Odeon; 1972. Skvosty ruské a sovětské literatury. Přeložila Marie Marčanová. 130 s.; ilustrace JAROSLAV ZELENKA. Celokožená vazba. 150x105


Šachy - ŠIROV; ALEXEJ: ŠACHOVNICE V PLAMENECH 2. - 2005. Knihovnička Československého šachu sv. 6 /šachy/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý šach; 2005. Knihovnička Československého šachu sv. 6. Přeložil Pavel Matocha. 174 s. Pap. vazba. 240x165 Velmi dobře zachováno.


MOUDROST A VTIP G. K. CHESTERTONA. - 2006. Vybral a přeložil Alexander Tomský. /T/

-,-- CZK / prodáno /

Vybral a přeložil Alexander Tomský. Kostelní Vydří; Karmelitánské nakl.; 2006. 127 s. Pap. vazba. 180x120 Velmi dobře zachováno.


Calder - DERRIERE LE MIROIR. No 190. - 1971. 4 orig. barevné litografie ALEXANDER CALDER.

-,-- CZK / prodáno /

Paris; Maeght; 1971. 4 orig. barevné litografie ALEXANDER CALDER: jedna dvoustranná 380x560; dvě celostránkové 380x280 a jedna na obálce 380x280. Francouzský text Carlos Franqui. Velmi dobrý stav.


KOCH; ALEXANDER: DAS VORNEHM-BÜRGERLICHE HEIM. - 1917. Handbuch neuzeitlicher Wohnungskultur. /architektura; nábytek; interiéry/

-,-- CZK / prodáno /

Nábytek; interiery - Handbuch neuzeitlicher Wohnungskultur. Darmstadt; Koch; 1917. Text a 192; (4) s. čb. fotografií (z nich fot. 3 barevné). Pův. pap. vazba. 300x220 - Přední a zadní předsádky místy znečištěny. Jinak bez poškození; dobře zachováno.


TAIROV; ALEXANDR J.: ODPOUTANÉ DIVADLO. Zápisky režiséra. - 1927. Ars. Jindřich Honzl: Vznik ruského moderního divadla. Osvobozené divadlo.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Orbis; 1927. Ars; sbírka rozprav o umění; sv. 7. Přeložil Josef Menzel. 236 s. textu obsahuje mj. studii Jidřicha Honzla Vznik ruského moderního divadla (s. 7-61). Pův. brož. 200x145 - Drobné stopy běžného používání. Obálka opatřena přebalem z čiré ochranné folie.


YONGDEN; LAMA; DAVID-NEELOVÁ; ALEXANDRA: MIPAM-LAMA S PATEROU MOUDROSTÍ. - 1947. Symposion sv. 96.

-,-- CZK / prodáno /

Tibetský román. Praha; R. Škeřík; 1947. Symposion sv. 96. Přeložil Josef Heyduk. 332 s. Pův. celopl. vazba. 195x135


REMIZOV; ALEXĚJ: APOKRYFY A JINÉ ZKAZKY. - 1920. Dřevoryty ANTONÍN SLAVÍČEK Stará Říše na Moravě. dotiskli knihtiskaři Kryl a Scotti. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Stanislava Jilovská; sklad Marty Florianové ve Staré Říši na Moravě; 1920. Přeložil Ladislav Ryšavý. 227 s.; dřevoryty ANTONÍN SLAVÍČEK; dotiskli knihtiskaři Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Brož. 160x100 Nerozřezáno; na přední straně obálky stopy po ohnutí; dole 1.5 cm natrženo; zadní část obálky oddělena od hřbetu; blok nerozřezaný; bez vady.


PUŠKIN; ALEXANDR S.: CAR NIKITA. - 1928. Obrázky R. SIROTSKÝ; typo RUDOLF HÁLA. Edice Knihy pro bibliofily.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Knihy pro bibliofily.Pohádka. Praha; Kamilla Neumannová; 1928. Vytiskl Orbis; Praha. Přeložila Lala Gallová. (32) s.; 5 celostr. il. a viněta R. SIROTSKÝ; úprava RUDOLF HÁLA; červený a černý tisk. Pův. brož. 200x135 /ant/


NAVRÁTILOVÁ; ALEXANDRA: ETNICKÉ PROCESY V NOVĚ OSÍDLENÝCH OBLASTECH NA MORAVĚ - 1986. V Jihomoravském a Severomoravském kraji.

-,-- CZK / prodáno /

na příkladě vybraných obcí v Jihomoravském a Severomoravském kraji. Strážnice; Ústav lid. umění; 1986. 166 s.; fotografické vyobr.; odkazy na literaturu; rus. a něm. souhrny; výběrová bibliografie. Pův. celopl. vazba s přebalem.


STEINLEN; THÉOPHILE-ALEXANDRE. CRAUZAT; E. DE: L'OEUVRE GRAVÉ ET LITHOGRAPHIÉ DE STEINLEN. - 1913. 10 originálních grafických příloh.

-,-- CZK / prodáno /

Catalogue descriptif et analytique suivi d'un Essai de Bibliographie et d'Iconographie de son oeuvre illustré. Préface de Roger Marx. Paris; Société de Propagation des Livres d'Art; 1913. 15; 228 s.; kol. 250 il. v textu a orig. grafiky na přílohách: 3 lepty - 'Galluis'; vernis mou; soft-ground etching; 232x190; 'Chanson du Soir'; eau-forte; etching; 232x190; 'La Grande Soeur'; pointe séche; drypoint engraving; 224x167 a 7 celostr. orig. litografií. Na obálce oválný relief (autor Naoum Aronson) s portrétem Théopphila Steinlena. Exemplář č. 395 z 500 výtisků na pap. Alfa; celkový náklad...


KUZMIN; MICHAEL: HRDINSKÉ ČINY ALEXANDRA VELIKÉHO. - 1930. Stará Říše. Dobré dílo sv. 104. Ilustr. Otto Coester. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Dobré dílo sv. 104. - Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1930. 103 s.;ilustr. Otto Coester (anonym.); ex č. 14 (B) ze 100 tištěných na velínu. Pův. brož. 160x105


SOLŽENICYN; ALEXANDR: DVĚ STĚ LET POSPOLU. I. a II. díl. - 2004. 2005. Dějiny rusko-židovských vztahů /historie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Academia; 2004; 2005. I. díl Dějiny rusko-židovských vztahů 1795-1916. 416 s. II. díl Dějiny rusko-židovských vztahů 1917-1995. 440 s.; obálka ROBIN BRICHTA. Pap. vazba s obálkou. 240x170 Na obálce II. dílu skvrna od polití; jinak velmi dobře zachováno.


Jean-Paul Belmondo - BEZVA FINTA. - 1986. Francouzský film. Režie Alexandre Arcady. Autor plakátu: ZDENĚK ZIEGLER.

-,-- CZK / prodáno /

1986. Francouzský film. Režie Alexandre Arcady. Autor plakátu: ZDENĚK ZIEGLER. 410x300 /Filmový plakát/


DĚVČE JAKO TY! - 1933. Režie: Karel Boese. Hrají: Szöke Szakall; Jiří Alexander; Liana Haidová. /Bio-program /film/pr

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech; číslo 21. Praha; Schulz; 1933. 8 s. Režie Karel Boese. Hrají: Szöke Szakall; Jiří Alexander; Liana Haidová... Hlubotisk. Pův. brož. 230x145. - Výborný stav.


TOYEN / JAROSLAV JEŽEK - Maskovací večírek UB, foto Illek a Paul, kol. 1935.

-,-- CZK / prodáno /

Skupinová fotografie účastníků jednoho z maskovacích večírků Umělecké besedy z 30. let minulého století. V popředí Toyen s Jaroslavem Ježkem. Originální fotografie. Na rubu razítko: Fotografové Fr. Illek a Alex. Paul, Praha II, Jungmannova 41. 130x180


KLÍMA, STANISLAV: SLOVENSKÉ ZÁMKY. - 1921.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Česká grafická Unie, 1921. "Jahody" Knižnica slovenskej mládeže sv. 1. 41 s., 10 obr. Janek Alex, text ve sloveštině. Pův. brož. 195x130


CVOKOVÉ. - 1969.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Francie. 1969. Autor plakátu: Olga Stárková. Režie: Alex Joffe. 400x290 Velmi dobrý stav.


DYR, JOSEF: VÝROBA SLIVOVICE A JINÝCH PÁLENEK. - 1944.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Vesmír, 1944. 1. vyd. Zemědělské knižnice sv. 4. S předmluvou Václava Vilikovského. 162 s., (85 vyobr. a 8 tabulek), obálka Fr. ILLEK a Alex PAUL. Pův. brož. 240x165 /Ant0523/


KOZÁK, JOSEF: OVOCNÁ VÍNA, MOŠTY A ŠŤÁVY CUKREM ZAHUŠTĚNÉ.- 1944.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Vesmír, 1944. Zemědělská knižnice sv. 3. 1. vyd. 70 s., fotografie Fr. Illek a Alex Paul. Pův. brož. 245x160 Velmi dobře zachováno. /ant/


SEIFERT; JAROSLAV: MOZART V PRAZE. - 1971. Podpis autora. Dřevoryty ANNA GRMELOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora.Olomouc; A. Grmelová; Fr. Alex; M. Jurák; září 1971. 19 s.; dřevoryty a typografie ANNA GRMELOVÁ; dedikace s podpisem autora; dat. Vánoce 71; ex. č. 36/70 na ručním papíru. Volné dvoulisty v pap. složce. 210x115


JAROSLAV JEŽEK - MASKOVACÍ VEČÍREK UB, FOTO ILLEK A PAUL, KOL. 1935.

-,-- CZK / prodáno /

Skupinová fotografie účastníků jednoho z maskovacích večírků Umělecké besedy z 30. let minulého století. V popředí Jaroslav Ježek.Originální fotografie. Na rubu razítko "Fotografové Fr. Illek a Alex. Paul, Praha II, Jungmannova 31. telefon 320-20". 130x180 /obchod 0821/


Komiks - GRAPHIS 159 - 1972. Volume 28; No. 159. Special issue: The Art of the Comic Strip.

-,-- CZK / prodáno /

Special issue: The Art of the Comic Strip. Volume 28; No. 159. 1972. 79 s.; obálka CLAUDE LEGALLO; obsahuje složený barev. plakát (Little Nemo ;1908); texty mj. Pierre Couperie: Antecedents and Definition of the Comic Strip.; Echoes of Modern Art in the Comic Strip.; Claude Moliterni: Narrative Technique.; Little Nemo--An Early Masterpeice of Comic-Strip Art.; speciální číslo obsahuje množství barev. a čb. vyobrazení z historie komiksu až do konce 60. let (BURNE HOGARTH; ALEX RAYMOND; HAROLD FOSTER; CHESTER GOULD; JEAN GIRAUD; GEORGE MCMANUS; WINSOR MCKAY; ANTONIO RUBINO; MORT WALKER; HAROLD...


ALFONS MUCHA. - Chanson d' Aïeules. (1897). / originální litografie.

-,-- CZK / prodáno /

Chansons d'Aïeules, dites par Madame Amel de la Comédie Française.Préface de Jules Claretie de la Comédie Française. Arrangements de E. Matrat.Paris, H. Tellier, 1897. Bar. obálka (orig. lito) Alfons Mucha a 22 orig. litografii: Henri Fantin-Latour, Eugène Grasset, Charles Léandre, Alexandre Lunois, Alfons Mucha (3x), Théophile Alexandre Steinlen, Jean Veber a Adolphe Willette.134 s. Pův. brožura s orig. litografií A. Muchy na přední obálce zavěšená do polokožená vazby s přední a zadní deskou z transparentního organického skla. 330x258 Velmi dobře zachováno!  Originální barevná litografie Alfonse Muchy, zn. v desce. 255x180...


Památník vydaný k oslavě padesátiletého panování Jeho Veličenstva císaře a krále Františka Josefa I.

-,-- CZK / prodáno /

jakož i dvěstěletého trvání pražského 28. pěšího pluku Humberta I. krále italského / za přispění předních uměleckých závodů a spolupracovníků upravil Jindřich Alexandr. V Praze: J. Alexandr, 1898 (E. Grégr). - nestr., obr. příl. Kniha v obchodě.   


BLOY, LEON. KREV CHUDÉHO. - 1911.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil Josef Florian. Stará Říše na Moravě Josef Florian, 1911. Vytiskl František Obzina. 253 s., grafická úprava (J.R. Marek), dvouřádkové iniciály, dvoubarevný tisk. Nečísl. exemplář na ruč. pap. s filigránem "Alexandra". Pův. šitá brož. 165x125 /zbr0524/


MAREČKU PODEJTE MI PERO! - 1976.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Autor plakátu ALEXEJ JAROŠ. 1976. Československo. Režie: Oldřich Lipský. Hrají: Jiří Sovák, Josef Abrhám, Iva Janžurová ... 800x580 Stopy od přeložení.


OSAMĚLÝ ROZZLOBENÝ POLICISTA. - 1987.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Itálie. 1987. Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Stelvio Massi. 420x300


KNIHOMOL. 1927. List pro knižní kulturu; bibliofilství a sběratelství. Č. 1 + 2-3.

-,-- CZK / prodáno /

Dva sešity posledního ročníku významného bibliofilského časopisu, více nevyšlo.Král. Vinohrady, L. Bradáč, 1927. Tiskem Státní tiskárny v Praze.Číslo 1. 24, 11(1) s., texty Jiří Karásek ze Lvovic, Jan Opolský, Karel Dyrynk, Josef Volf, Bohumír Lifka, J.M. Augusta. Knihomolův diář č. 1. Dřevoryt Ot. Hlubiš: Zedníci. S vloženým dvoulistem, který obsahuje šest bibliografických záznamů bibliofilských knih, bibliografické záznamy psal L.J. Živný.Číslo 2-3. 25-64, 13-47(1) s., texty V. Vojtěch, Jiří Karásek ze Lvovic, Jan Opolský, Karel Dyrynk, Josef Volf, Jar. Červený, Aug. Blanchet, Alexandr Alexejev. Knihomolův diář č. 2, 3-4. Dvě volné čb. fotografie...


KOSTOHRYZ, JOSEF: MELANCHOLIE. - 1991.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Práce, 1991. 1. vyd. 59 s., ilustroval Alexandr Kohout. Brož. 200x115 /Ate/


PREISNER; RIO: ČESKÁ EXISTENCE. - 1992. Obálka BRYCHTA. Rozmluvy.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Alexandr Tomský Rozmluvy; 1992. 287 s.; obálka JAN BRYCHTA. Brož. 165x100


HON NA ŠTĚSTÍ. - 1972.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Polsko. 1972.  Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Zygmunt Hübner. 800x580 Podélně a napříč přeloženo.


O.K. - 1971. Filmový plakát.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Německo. 1971.  Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Michael Verhoeven. 800x580 Podélně a napříč přeloženo.


HIRŠAL; JOSEF; GRÖGEROVÁ; BOHUMILA: LET LET 1. - 1993. Rozmluvy. Pokus o rekapitulaci.

-,-- CZK / prodáno /

Pokus o rekapitulaci. Praha; Alexandr Tomský Rozmluvy; 1993. 358 s.; obálka a úprava VÁCLAV KUČERA. Brož. 175x110 Velmi dobře zachováno.


BRAGANCEOVÁ; ANNE: MATA HARI. - 1997. Úprava SIVKO.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Mladá fronta; 1997. Edice Osudy sv. 16. Přeložila Alexandra Pflimpflová. 240 s.; typografie PAVEL SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 Velmi dobrý stav.


BANDOLERO. - 1969.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. USA. 1969.  Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Andrew V. McLaglen. 400x280  Stopa po přeložení.


CURWOOD; JAMES OLIVER: KRÁL ŠEDÝCH MEDVĚDŮ. - 1947. Ilustrace ŠTEFAN CPIN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Škubal a Machajdík; 1947. Přeložil Alexander Fleischer. 201 s.; ilustrace ŠTEFAN CPIN; úprava ANTONÍN DVOŘÁK. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x145 Obálka je trochu poškozená.


TŘI CHLAPI NA CESTÁCH. - 1973.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Československo. 1973. Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Oldřich Lipský, hrají: L. Lipský, J. Skopeček, L. Trojan. 830x580 Podélně a napříč přeloženo, v rozích drobný vpich od připínáčku.


PAPRSKY INŽENÝRA GARINA. - 1965. Filmový plakát.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Sovětský svaz. 1965.   Autor plakátu:  Eduard Hájek. Režie Alexander Ginzburg.  390x270 Málo patrná stopa od přeložení.


VÁLEK; MIROSLAV: DOTYKY. - 1982. Klenoty. Ilustrace VOJTÁŠEK. /poesie/

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava; Slovenský spisovatel'; 1982. Klenoty sv. 28. 104 s.; ilustrace ALEXANDER VOJTÁŠEK. Celokožená vazba. 165x125


VOSKOVEC, JIŘÍ - JAN WERICH: OSEL A STÍN. - 1965.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Československý spisovatel, 1965. 183 s., fotografie ALEXANDR PAUL, obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 210x120


DRAHÁ MANŽELKA. - 1978.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Itálie. 1978. Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Pasquale Festa. 420x300 Stopa po přeložení.


FISCHER; ERNST: KAFKA; MUSIL; KRAUS. - 1965. Otázky a názory sv. 58. Obálka MIROSLAV MÁŠA. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Otázky a názory sv. 58. - Praha; Československý spisovatel; 1965. 1. vyd. Přeložil Alexej Kusák. 160 s.; obálka MIROSLAV MÁŠA. Pův. brož. 195x105 - Velmi dobrý stav.


FISCHER; ERNST: KAFKA; MUSIL; KRAUS. - 1965. Otázky a názory sv. 58. Obálka MIROSLAV MÁŠA. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Otázky a názory sv. 58. - Praha; Československý spisovatel; 1965. 1. vyd. Přeložil Alexej Kusák. 160 s.; obálka MIROSLAV MÁŠA. Pův. brož. 195x105 - Dobře zachováno.


KNIHOMOL. - 1927. Bradáč. List pro knižní kulturu; bibliofilství a sběratelství; č. 2-3.

-,-- CZK / prodáno /

List pro knižní kulturu; bibliofilství a sběratelství. Praha; L. Bradáč. Ročník 1927.  25-64, 29-47(1) s., texty V. Vojtěch, Jiří Karásek ze Lvovic: Veřejné galerie a sběratelé., Jan Opolský (b), Karel Dyrynk (formáty bibliofilských knih), Josef Volf: Co se stalo s knihovnou zrušeného minoritského kláštera v Horažďovicích., Jar. Červený, Aug. Blanchet, Alexandr Alexejev. Knihomolův diář č. 3-4. Dvě volné čb. fotografie (k čánku "Dokumentární fotografie" od V. Vojtěcha).Příloha: Memorandum k návrhu Ministerstva školství a národní osvěty o přestěhování Knihovny Národního musea. 11 s. Nerozřezaný, volný arch.+ "Společnost 100 přátel grafiky" Pozvánka...


Československá fotografie v exilu (1939-1989). Výstavní síň Mánes 25. února - 29. března 1992.

-,-- CZK / prodáno /

Koncepce výstavy a katalogu Anna Fárová. Praha, Asociace fotografů, 1992. [200] s., 186 reprodukcí, mj.:  Jan Beran, Staša Jílovská,, Alexander Hackenschmied, Eva Fuková, Robert Vano, Josef Vano ad.Pův. brož. 305x225 Archiv výtvarného umění - https://cs.isabart.org


SCHWOB; MARCEL: IMAGINÁRNÍ ŽIVOTY. - 1923. 6 leptů LUDVÍK DVOŘÁČEK; ex. 25/20. Sáňka

-,-- CZK / prodáno /

Brno; Arno Sáňka; 1923. 33 s.; 6 lepty na přílohách vyzdobil LUDVÍK DVOŘÁČEK; typograficky upravil JAR. ŽLEBEK; ex. 25/20 na americkém japonu Alexandra z celkových 200 výtisků. Dedikace a podpis vydavatele na patitulu. Pův. brož. 145x195


FOGLAR, JAROSLAV: HOŠI OD BOBŘÍ ŘEKY. - 1987.

-,-- CZK / prodáno /

Vydání 12. Praha, Olympia, 1987. Předmluva Alexej Pludek. 189 s., ilustrace a obálka Miloslav Disman. Pův. brož. 200x130  Velmi dobře zachováno. /H/


Northey, Anthony: Mišpoche Franze Kafky. - 1997

-,-- CZK / prodáno /

Z německého originálu s přihlédnutím k anglickému vydání a s použitím doplňků a aktualizací autora přeložil Alexej Kusák. Praha, Primus, 1997. 128 stran : ilustrace, portréty, faksimile, genealogické tabulky. ISBN 80-85625-45-8 (vázáno). 210 mm Nepoškozený, čistý exemplář bez známek používání.Anotace:  ... jmenný a zeměpisný rejstřík a rodokmen rodiny Franze Kafky.


Foglar, Jaroslav: Hoši od Bobří řeky. - 1987. S podpisem Jaroslava Foglara.

-,-- CZK / prodáno /

Ilustrace a obálka Miloslav Disman. Předmluva Alexej Pludek.Vydání 12. Praha, Olympia, 1987. 189 stran, podpis Jaroslava Foglara na titulním listu.Pův. brož. 200x130


SLUKOVÁ, ANEŽKA a ELIŠKA KRÁSNOHORSKÁ. NAŠIM POUPÁTKŮM. - (1895).

-,-- CZK / prodáno /

Sbírka povídek. Pro české dítky upravily Anežka Sluková a Eliška Krásnohorská.Rukopisné věnování a podpis E. Krásnohorské: "Předrahé, velectěné Slečně, ... s přátelským políbením. V Praze, o vánocích 1895."Praha, Alexander Storch, (1895). 108 s,, 6 celostr. chromolitografií. Celopl. vazba s barevnou ilustrací na přední desce, Velmi dobře zachováno.  


Šalamoun - JAKUB JAN RYBA: PÍSNĚ. - 1989.

-,-- CZK / prodáno /

Ilustroval, obálku a grafickou úpravu provedl JIŘÍ ŠALAMOUN.Uspořádala Zdena Šmídová, doslov napsal Vladimír Štěpánek, textologickou úpravu provedl a ediční poznámkou opatřil Alexandr Stich. Praha, Mladá fronta, 1989. Vytisklo maloofsetové středisko Mladé fronty. 53 s., 22 celostr. il., 24 il. v textu a il. na obálce Jiří Šalamoun. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 295x210 Dobře zachovalý exemplář.  


Gina Lollobrigida, Sean Connery - DIE STROHPUPPE (Woman of Straw), (Bezcharakterní žena). - 1964. Illustrierte Film-Bühne.

-,-- CZK / prodáno /

Illustrierte Film-Bühne. Nr. 6901. München, Vereinigte Verlagsgesellschaften Franke & Co, 1964. Film Velká Británie. Režie Basil Dearden. Hrají:  Gina Lollobrigida, Sean Connery, Ralph Richardson, Alexander Knox, Johnny Sekka, André Morell, Michael Goodliffe, Peter Madden, Danny Daniels ... 4 s. Dvoulist. 270x190. Dobře zachováno, stopa po přeložení, na okraji obálky napsáno "viděl". /film/program/


PÁTÁ ROČENKA LUDVÍKA BRADÁČE, KNIHAŘE. - 1936.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Na Královských Vinohradech, 1936. 86 s., kalendárium (s.5-54, červeno černý tisk), texty: Desatero pro bibliofili, (anon.), básnička strýce Ludvíka Bradáče s poznámkou L.B., "Knihomil a jeho knihovna" (anon.) a "Knižní vzácnosti", stať o některých českých a zahraničních literárních dílech a jejich tržních hodnotách, autor Alexandr Bessmertny. Ve front. červeně tištěná il. (anon.). 300 nečísl. výt.Šitá brožura na způsob japonské vazby. 150x100 Dobře zachováno.


SALIVAROVÁ; ZDENA: HONZLOVÁ. - 1982. /exil/

-,-- CZK / prodáno /

Exil - Londýn; nákladem Alexandra Tomského; 1982. 288 s.; obálka JAN BRYCHTA. Brož. 180x105


Baarová - DIE FLEDERMAUS (NETOPÝR). - 1937. Das Programm von Heute.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový program. Berlin-Steglitz, 1937. Paul Ickes (Hrsg). Nr. 1196. Německá říše. Hudební film. Režie Paul Verhoeven, Hans H. Zerlett. Hudba: Johann Strauss ml. Hrají: Lída Baarová, Friedl Czepa, Hans Söhnker, Hans Moser, Karel Štěpánek, Harald Paulsen, Hans Stiebner, Fritz Draeger, Otto Graf, Georg Alexander, Hilla Höfer ... 6 s., složený list. 230x200 Dobře zachováno. /film/program/


VĚČNÝ PUŠKIN. - 1937. Připravili František Halas a František Kubka. Upravil RUDOLF HÁLA.

-,-- CZK / prodáno /

Sborník. Praha; S. S. Alexandrovskij; 1937. K tisku připravili spolu s vydavatelem František Halas a František Kubka. 74 s.; ukázka faksimile Puškinova rukopisu; typograficky upravil RUDOLF HÁLA; ex. č. 221/300 číslovaných výtisků na ručním papíře; celkem 1000 neprodejných výtisků; částečně německý text. Pův. brož. 225x150 /H/Vydáno k 100. výročí Puškinovy smrti dne 10. února 1937. Kniha vznikla z besedy československých spisovatelů konané na Vyslanectví SSSR v Praze 20. ledna 1937 a byla doplněna příspěvky dalších autorů.


SKŘIVÁNCI NA NITI. - 1969.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Československo. 1969, plakát z roku 1989. Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Jiří Mezel. Hrají: Václav Neckář, Jitka Zelenohorská. 400x280


ZLATÁ PRAHA. Český ilustrovaný časopis. - Roč. XXXII. 1915.

-,-- CZK / prodáno /

Roč. XXXII. 1915. 52. sešitů - komplet. Praha, J. Ottto, 1915. Odpovědný redaktor Vinc. Červinka, obrazovou část řídil Viktor Olíva. 622 s. 52 sešitů v celopl. vazbě. 390x310 Velmi dobře zachováno. /H/    Obsahuje: básně, romány, povídky, feuilletony, umělecké posudky a zprávy. Obrazová část: obrazy, kresby, podobizny, ilustrace ke článkům a časová vyobrazení. /Alfons Mucha; Jan Štursa; Kremlička; Mánes; Štáfl; Plakety St. Sucharda; Francouzský křižník v Alexandrii; Největší válečná loď USA "Texas"; Narozeniny J. V. císaře Frant. Jos. I. /


Mucha - ILSÉE. Princessin von Tripolis. - 1901. ALFONS MUCHA 132 barevných litografií.

-,-- CZK / prodáno /

ALFONS MUCHA 132 barevných litografiíÜbersetzung von Regine Adler. Prag; Kočí; 1901. 128 s.; titulní list a 132 bar. litografií (z nich 4 celostránkové přílohy) ALFONS MUCHA; slepotisk. titulní list Alexander Charpentier. Ex. 150/800. Dobová polokožená vazba se zlatou ražbou na hřbetě; obálka není vevázána. 4° Vazba pevná; nepoškozená; na povrchu hřbetu drobně opotřebená přiměřeně věku a slušnému zacházení.


Elstner - AERO MINOREM K ROVNÍKU. - 1947. 6 fotografií z Africké expedice. Foto René Elstner.

-,-- CZK / prodáno /

F. A. ELSTNER. Africká expedice v r. 1947. 6 fotografií; na rubu razítko René Elstner. 130x180 - František Alexander Elstner (11. 4. 1902 – 8. 9. 1974) - cestovatel; skaut a spisovatel.


VICTOR BRAUNER. - 1967.

-,-- CZK / prodáno /

Alexandre IOLAS, Paris 1967 - Ouvrage non paginé, environ 80 pages, catalogue d'exposition de la Galerie IOLAS, tirage limité à 800 exemplaires numérotés, sur papier vélin d'Arches. Achevé d'imprimer le 28 février 1967, date du vernissage de l'exposition Victor Brauner. Presse du Lion à Paris. Photographes : Yves Hervochon et Robert David. Ex. č. 445. Pův. brož. 220x170 Krásný stav.


Dlabal, Stanislav: Interiéry v pohostinství. - 1961.

-,-- CZK / prodáno /

Autor textu a kreseb Stanislav Dlabal. Spolupráce Alexandr Novák, Miroslav Vršecký ; Fot.: Boris Procházka, M. Horská.1. vyd. Praha, Vydav. obch., 1961. 153, [3] s., [32] s. fot. příloh. Československé pohostinství, sv. 5. Pův. brož.  200x150 Obálka a ořízky od prachu, okraje ob, a hřbetu místy otřepené. /at0923/Resumé. Fotografie dobových interiérů: rest. Savarin v Praze, restaurace Praha, Letná, restaurace Filmový klub, Praha, restaurace Moskva v Praze, Kavárna Luxor v Praze ad.  


GERMAN; MICHAIL: PLAMENY ŘÍJNA - 1980. 400 reprodukcí z tvorby ruských umělců v letech 1917-1923;

-,-- CZK / prodáno /

Sborník reprodukcí výtvarných děl s ukázkami dobových fotografií; revolučních básní a textů. Uspořádal a průvodní text napsal Michail German. Z rus. orig. 'Serdcem slušaja revoljuciju' přeložila a rejstříkem opatřila Věra Jungmannová. 1. č. vyd.. Praha; Odeon; 1980. 32 s. a (198) s. čb. a barev. reprodukcí (téměř 400 reprodukcí z tvorby ruských umělců v letech 1917-1923; plakáty; knižní obálky; volná grafika; obrazy; sochy; známky; medaile; scénické návrhy ...); obálka HANA BLAŽEJOVÁ; úprava a vazba ALEXANDR KOKOVKIN. Odkazy na literaturu. Pův. celopl. vazba s obálkou. 350x270 Velmi dobrý stav.


ILUSTRACE K HOLANOVĚ POEZII. - 1982. Katalog výstavy. /Holan/Dačeva/60/ REZERVOVÁNO

-,-- CZK / prodáno /

Památník národního písemnictví Praha-Strahov; prosinec 1982 - leden 1983. Katalog výstavy. 27 s.; (úvod Rumjana Dačeva); včetně 18 čb. reprodukcí v obr. části (BERAN Alexander; ČECHOVÁ Olga; ČEPELÁK Ladislav; ISTLER Josef; KOMÁREK Vladimír; KONOPISKÁ Eliška; KULHÁNEK Oldřich; MEDEK Mikuláš; SVOBODA Jiří; ŠERÝCH Jaroslav; ŠÍMA Josef; ŠIMOTOVÁ Adriena; ŠINDLER Josef; ŠOLTÉZOVÁ Milena; TESAŘ Vladimír; TICHÝ František; VRBOVÁ Jitka; WACHSMANN Alois); úprava katalogu VÁCLAV JEDLIČKA. Pův. brož. 240x160 - Náklad 600 výtisků. REZERVOVÁNO


Alfons Mucha - ILSÉA princezna tripolisská. 1901. 132 barevných litografií.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Kočí, 1901.Z franc. orig. (Flers, Robert de. Ilsée Princesse de Tripoli) přeložil J. J. Benešovský-Veselý. 132 barevných litografií (z nich 4 celostránkové přílohy), obálku a úpravu provedl Alfons Mucha, slepotisk. titulní list Alexander Charpentier. Vytiskla Česká Grafická Společnost "UNIE" v Praze. Vydáno bylo 200 čísl. výtisků na velínovém papíře. Tento exemplář s dedikací a podpisem nakladatele Bedřicha Kočího, "Vzácnému příteli, slovutnému pánu JUDru Emanueli z Čenkova spisovateli na důkaz opravdové úcty. V Praze 16/XI 1901".Pův. brož. 303x240 Žádný list není poškozen ani znečištěn, přední i zadní obálka dobře zachována....


ČESKÁ FOTOGRAFIE 1989-1994. - 1994. Výstavní síň Mánes.

-,-- CZK / prodáno /

Grafická úprava Klára Kolářová. Výstavní síň Mánes Praha 1994. Text Zdeněk Kirschner; Pavel Scheufler; Vladimír Kozlík. Do tisku připravilo vyd. Kuklik.[Praha]; Asociace fotografů; 1994. (144) s.; barev. a čb. fot. Měkká vazba. 310x235 Seznam fotografů zastoupených v katalogu:Baran Ludvík; Bárta Jaroslav; Bartůšek Jan; Bláhová Magdaléna; Brodský Jan; Brok Jindřich; Cabanová Dana; Chochola Václav; Chocholáč Jiří; Chocholová Blanka; Chrapek Zdeněk; Cudlín Karel; Dezort Jovan; Dias Pavel; Dosoudil Pavel; Dvořák Tomáš; Dvořáková Eva; Fanta Václav; Fiala Jan Šimon; Fišer Jaroslav; Fuxa Lubomír; Gil Ivo; Hamplová Hana; Hanke Jiří; Hečko Jiří; Hejzlar Jaroslav;...


D 37 uvádí výstavu československé avantgardy. Dům uměl. prům. 8.-27. května 1937.

-,-- CZK / prodáno /

Pracovní výbor výstavy: E.F. Burian, Miroslav Kouřil, Karel Teige, Jan Vaněk.Praha, Nová edice (O.Jirsák). Vytiskl Čsl. Kompas, Praha. Úprava M. Kouřil. 12 listů včetně obálky. Pův. brož. (dvoulisty spojené ocelovými sponkami), obálka volně. 225x150   Katalog obsahuje: Seznam Čestného výboru výstavy. Úvod podepsaný D37. Seznam vystavených exponátů: knihy, divadelní kostýmy, fotografie, kresby, rukopisné a tištěné partitury, gramofonové desky. 14 sochařských děl, 31 obrazů a kreseb, 23 prací z architektury, 21 děl umělecké fotografie, 11 plakátů. Denně během výstavy proběhla přednáška nebo promítání diapositivů a filmu 16mm, celý seznam "Kalendář podniků na...


KNIŽNICE VOJENSKÝCH PŘÍBĚHŮ. 17 svazků. - 1955 - 1957. 17 svazků. 150x105. /2. sv. válka/

-,-- CZK / prodáno /

GORBATOV: ALEXEJ KULIKOV, VOJÁK. 1. vyd. Naše vojsko, 1956.162 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 52.ŽULAWSKI, MIROSŁAW: RUDÁ ŘEKA. 1. vyd. Naše 1955. 215 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 39.MAJEROVÁ, MARIE: SEDM HROBŮ. 1. vyd. Naše vojsko, 1956. 105 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 49.HRADEC, KAREL: HLASY VE VICHŘICI. 1. vyd. Naše vojsko, 1957. 318 s. Obálka Zdeněk Majzner. Knižnice vojenských příběhů, sv. 59.LESNÝ, LUDVÍK: OSUDNÉ SETKÁNÍ. 1. vyd. Naše vojsko, 1956. 233 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 45.ČERNYJ-DIDENKO,...