Výsledek hledání - 2005
NEVRLÝ; MIKULÁŠ; ČOMAJ; JÁN: ŠACHOVÁ BRATISLAVA. - 2005. /šachy/
95 CZKBratislava; Albert Marenčín; 2005. 163 s. Pevná vazba. 205x145 Velmi dobře zachováno. /H/
SVĚT JE PODVODNÝ VERBÍŘ. - 2005.
250 CZKAneb výbor z českých jednotlivě vydaných svátečních a příležitostných kázání konce 17. a prvních dvou třetin 18. století. Praha, Argo, 2005. 525 s., ed. Miloš Sládek, upravil Pavel Rút. Pap. vazba s obálkou. 210x150 Dobře zachováno. /KNIHA V OBCHODĚ 0821/
POKORNÝ, PETR: JEŽÍŠ NAZARETSKÝ. - 2005.
200 CZKHistorický obraz a jeho interpretace.Praha, Oikoymenh, 1995. Edice Oikúmené sv. 111. 174 s. Pův. brož. 200x135 Na spodním rohu obálky stopa po ohnutí. /H/
PEROUTKOVÁ; SLÁVA: TŘETÍ ŽENOU SVÉHO MUŽE. - 2005. Ferdinand Peroutka.
200 CZKTřiatřicet let s Ferdinandem Peroutkou. Praha; Máj a Dokořán; 2005. 148 s. Brož. 200x135 Velmi dobrý stav. /kniha v obchodě 0325/
KLÍMA, IVAN: KOSTLIVEC POD KOBERCEM. - 2005.
170 CZKPraha, Academia, 2005. 277 s. Pevná vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno. /H/
BENEŠ, EDVARD: NĚMECKO A ČESKOSLOVENSKO. - 2005.
150 CZKPraha, Masarykův ústav AV ČR, 2005. Ediční příprava Eva Broklová. 250 s., dedikace s podpisem E. Broklové. Brož. 200x150 Velmi dobře zachováno. /H/
ANTALÍK, DALIBOR: JAK SROVNÁVAT NESROVNATELNÉ. - 2005.
135 CZKStrategie mezináboženské komparace. Praha, Oikoymenh, 2005.Sborníky, slovníky, učební texty sv. 31. 231 s. Brož. 200x130 Velmi dobře zachováno.
NOONE, JOHN: MUŽ ZA ŽELEZNOU MASKOU. - 2005.
120 CZKPraha, Lidové noviny, 2005. Přeložila Markéta Šerá. 328 s. Pap. vazba s obálkou. 210x150
CINGER, FRANTIŠEK: DVANÁCT PODOB JANA WERICHA. - 2005.
150 CZKPraha, SinCon, 2005. 181 s., typografie Dana Kavalecová. Pevná vazba s obálkou. 210x150 Velmi dobře zachováno. /H/
BRANALD; ADOLF: TICHÝ SPOLEČNÍK. - 2005. Obálka ROBIN BRICHTA.
120 CZKPraha; Academia; 2005. 290 s.; obálka a vazba ROBIN BRICHTA. Pap. vazba s obálkou. 215x150 Velmi dobře zachováno. /H/
SUCHÝ, ONDŘEJ: WERICHŮV GOLEM A GOLEMŮV WERICH. - 2005.
170 CZKPraha, Euromedia Group - Ikar, 2005. 216 s. text, 16 s. obr. příloha. Pap. vazba s obálkou. 200x150 Velmi dobře zachováno. /H/
MÜLLER, ZDENĚK: SVATÉ VÁLKY A CIVILIZAČNÍ TOLERANCE. - 2005.
120 CZKPraha, Academia, 2005. Edice Průhledy. 131 s. Brož. 210x150 Velmi dobře zachováno. /H/
SCHIRRMACHER, FRANK: SPIKNUTÍ METUZALÉMŮ. STÁŘÍ MA ZELENOU! - 2005.
100 CZKPraha, Euromedia Group - Knižní klub, 2005. Přeložila Pavla Lutovská. 208 s. Pap. vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno. /H/
HAAFF, RAINER: EICHENMÖBEL VON BAROCK BIS JUGENDSTIL. - 2005.
1.200 CZKBürgerliche und ländliche Möbel. Mit aktuellen Marktpreisen. Kunst-Verlag-Haaff, 2005. 375 s., bar. a čb. fotografie, text v němčině. Celopl. vazba s obálkou. 300x220 Obálka na dvou místech opravená bar. lepicí páskou, jinak velmi dobře zachováno. /Ant/ První a nejkomplexnější práce o dubovém nábytku od období baroka po secesi, s aktuálními tržními cenami od předních prodejců, renomovaných odborníků na nábytek a známých aukčních domů. Referenční dílo.
ŠAUER; JAROSLAV: NĚMECKÁ OTÁZKA V EVROPSKÉ POLITICE. - 2005.
100 CZKPraha; Vysoká škola ekonomická; 2005. 247 s. Měkká vazba. 205x145
Skácel, Jan: Oříšky pro černého papouška. Il. Jaromír Gargulák, 2005.
490 CZKBásnická sbírka Jana Skácela s výtvarným doprovodem Jaromíra Garguláka. Vyd. 1. Brno, Jaromír Gargulák, 2005. Nestr. [80] listů včetně 18 celostr. ilustrací Jaromíra Garguláka. Pův. pap. vazba s přebalem. 210x290 mm
HRUBEC, MAREK (ed.): SPRAVEDLNOST A DEMOKRACIE V EVROPSKÉ INTEGRACI. - 2005.
120 CZKPraha, Filosofický ústav AV ČR, Filosofia, 2005. Edice filosofie a sociální vědy 17. 252 s. Brož. 200x140 Velmi dobře zachováno. /H/
VIERECK, W.; VIERECK, K.; RAMISCH, H.: ENCYKLOPEDICKÝ ATLAS ANGLICKÉHO JAZYKA. - 2005.
250 CZKPraha, NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2005. Přeložili Marek Nekula a Andrea Malá. 299 s., barev. il., mapy se 130 celostránkovými barevnými ilustracemi grafika Wernera Wildermutha. Pevná vazba. 210x150 Krásný stav! /Ant/
Karas - KRÁSNÝ ŽIVOT POD PSA. - 2005. S Jiřím Karasem rozmlouval Jan Schwarz. /t/
75 CZKO velké i malé politice s poslancem Janem Karasem rozmloval Jan Schwarz. Brno; Sypták; 2005. 232 s. Měkká vazba. 205x115 Velmi dobře zachováno. /H/
NEDVĚD, FRANTA: JEDNOU JSI DOLE JEDNOU NAHOŘE - S JIŘÍM VOSKOVCEM V NEW YORKU. - 2005.
150 CZKPraha, Mladá fronta, 2005. 176 s., 8 s. bar. obr. příloha, typografie Libor Hofman. Pap. vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno. /Ant0822/
CHOCHOLA; VÁCLAV (1923 -2005 ) - Sbor v Těžké Barboře. - 1959 (cca); Původní autorská zvětšenina; značeno razítkem na rubu. /divadlo/w/
690 CZKPůvodní autorská zvětšenina; značeno razítkem na rubu; nedatováno (kol.1959). 130x185
Sládek - VOLF, PETR: FRANTIŠEK SLÁDEK. - 2006.
150 CZKObrazy z let 1961 - 2005. Praha, BB/art, 2006. Edice Album. 158 s., úprava Jan Matoška. Pap. vazba s obálkou. 180x130 Velmi dobře zachováno.
Konstantinová - HELENA KONSTANTINOVÁ: OBRAZY-KRESBY-GRAFIKA-ILUSTRACE. - 2006.
290 CZKPraha; Vyšehrad; 2006. 159 s. V publikaci jsou zastoupeny texty Jana M. Tomeše ze zahájení výstavy v Mělníku; 1975 a ze zahájení výstavy v Zámecké galerii v Příbrami; 1984; text Milana Pitlacha; Šanghaj 2005. Texty básní Jaroslava Seiferta a Bohuslava Reynka'--Tiráž -- Životopisná data; přehled výstav a zastoupení ve sbírkách. Celopl. vazba s obálkou. 295x240 Velmi dobře zachováno.
FRANCESCO SOMAINI. Umbro Apollonio. Michel Tapié.
1.200 CZKPodpis Fr. Somainiho s rukopisnou dedikací na vizitce většího formátu.Rukopisná dedikace s podpisem Umbra Apollonia Miroslavu Mičkovi.Editions du Griffon, 1960. 80 čb. fotogr. vyobrazení Legatura rigida. Pův. celopl. vazba s obálkou. 305x245 https://en.wikipedia.org/wiki/Francesco_Somaini https://it.wikipedia.org/wiki/Umbro_Apollonio
Nejedlý - OTAKAR NEJEDLÝ 1883 - 1957. / 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha, SKYWAY, 2005. Autor textu Olaf Hanel. 155 s. (bar. obr. příloha). Celopl. vazba. 325x300 Velmi dobře zachováno. /Ate/
Chatrný - DALIBOR CHATRNÝ. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Galerie Brno u příležitosti retrospektivní výstavy Dalibora Chatrného 2004 a 2005. 421 s.; grafická úprava ZDENĚK HALLA; text v češtině a anglič.; dedikace s podpisem D. Chatrného. Celopl. vazba s obálkou. 300x235 Velmi dobře zachováno.
GREENE; GRAHAM: DESÁTÝ MUŽ. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Zblov; Opus; 2005. Přeložila Kateřina Hilská. 79 s. Brož. 195x130
GRASS, GÜNTER: PSÍ ROKY. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Brno, Atlantis, 2005. Přeložili Hanuš Karlach a Eva Pátková. 600 s., obálka, vazba a úprava Boris Mysliveček. Celopl. vazba s obálkou. 210x130 Velmi dobře zachováno. /Ant/
COELHO; PAULO: JEDENÁCT MINUT. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Argo; 2005. Dotisk. 221 s. Pap. vazba s přebalem. 205x135
KAFKA, FRANZ: DOPISY RODINĚ. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Nakladatelství Franze Kafky, 2005. Dílo Franze Kafky sv. 10. Přeložil Vojtěch Saudek. 382 s. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 Krásný stav. /Ate/
FISCHEROVÁ, SYLVA: KRVAVÝ KOLENO. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Brno, Petrov, 2005. 1. vyd. 82 s., obálka a úprava Bedřich Vémola. Brož. 230x160 /Ate/
BOUDNÍK, VLADIMÍR: MANIFEST EXPLOZIONALISMU. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Vydal SČB k 85.narozeninám svého čestného předsedy prof.PhDr.Františka Dvořáka,CSc., kterému byl rukopis dopisu z 8.4.1968 adresovaný. Praha, SČB, 2005. Edice Pupilla, edici řídí, výtvarně upravuje a o tisk pečuje Martin Dyrynk. 17 s., dvoubarevnou perokresbou ilustroval Ilja Sainer (sign.). Fotopísmem petit Hiroshige vysadila Soňa Franková v pražském grafickém MD ateliéru, dvoubarevným ofsetem vytiskla fa C&Č Capoušek na losinký přírodní chamois papír.Ex. č. 97/190, podpis Martina Dyrynka v tiráži. Volné dvoulisty v pův. pap. ob. 135x88
KELLER, JAN: SOUMRAK SOCIÁLNÍHO STÁTU. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Sociologické nakl., 2005. Edice Studie. 158 s. Brož. 235x160 Velmi dobře zachováno.
Kulhánek - GOETHE; JOHANN WOLFGANG: FAUST. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Academia, 2005. Edice Europa. Přeložil Otokar Fischer. 425 s., ilustroval OLDŘICH KULHÁNEK. Pap. vazba s obálkou. 210x140 Krásný stav. /H/
Skála - VOLF, PETR: FRANTIŠEK SKÁLA. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Sklizeň 1980 - 2004. Praha, BB/art, 2005. Edice Album. 136 s., úprava Jan Matoška. Pap. vazba s obálkou. 180x130 Velmi dobře zachováno.
CHARVÁT, JOSEF: MŮJ LABYRINT SVĚTA. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Vzpomínky, zápisky z deníků.Praha, Galén, 2005. 569 s. Pap. vazba s obálkou. 200x120 Velmi dobře zachováno. /ant/
Langhans - SCHEUFLER, PAVEL: JAN LANGHANS. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Torst, 2005. 134 s. z toho 87 s. obr. přílohy, text česky a anglicky. Brož. 180x160 Velmi dobře zachováno.
HENIG, ROBIN MARANTZ: POKORNÝ ZAHRADNÍK. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Ztracený a znovu nalezený génius GREGORA MENDELA, otce genetiky. JS Partner, 2005. Přeložila Bohuše Součková. 276 s. Pap. vazba s obálkou. 210x150
HVÍŽĎALA, KAREL: STOPY ADRIENY ŠIMOTOVÉ. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Tři dialogy s prologem a epilogem.Praha, J. Jiskrová - Máj, 2005. 126 s., obr. doprovod Adriena Šimotová. Brož. 190x150 Velmi dobře zachováno. /Ant/
ČINOHERNÍ KLUB 1965 - 2005. - 2006. /divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Činoherní klub; Divadelní ústav; Nakl. Brána; 2006. 550 s.; grafická úprava JOSKA SKALNÍK a KATEŘINA SKALNÍKOVÁ. Pap. vazba s obálkou. 260x190 Velmi dobře zachováno.
Kulhánek - GOETHE; JOHANN WOLFGANG: FAUST. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Academia, 2005. Edice Europa. Přeložil Otokar Fischer. 425 s., ilustroval OLDŘICH KULHÁNEK. Pap. vazba s obálkou. 210x140 Krásný stav. /1122 antikvariát/
BORN; ADOLF: OD LA FONTAINA K LIVINGSTONOVI. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Slovart; 2005. 125 s.; grafická úprava ŠIMON BLABLA. Pap. vazba. 235x305 Velmi dobře zachováno.
PAPAJÍK, DAVID: PÁNI ZE SOVINCE. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Dějiny rodu moravských sudí. Praha, Lidové noviny, 2005. Edice Šlechtické rody Čech, Moravy a Slezska sv. 4. 407 s., graf. upravil Vladimír Vimr. Pevná vazba. 205x155 Krásný stav.
Burian - PROKOP; VLADIMÍR: ZDENĚK BURIAN. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /1905 - 1981. Gellery; 2005. Kniha vyšla u příležitosti stejnojmenné výstavy v Jízdárně pražského Hradu od 1. dubna do 10. července 2005. 223 s.; XLVII. s. katalogizace díla Z. Buriana. Lamino vazba s obálkou. 280x235 Krásný stav.
SOLŽENICYN; ALEXANDR: DVĚ STĚ LET POSPOLU. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1917-1995. Praha; Academia; 2005. 404 s. Papírová vazba s obálkou. 240x160
CHRASTIL, PAVEL: JAN WERICH / ELIXÍR ŽIVOTA. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Eminent, 2005. 135 s. Pap. vazba s obálkou. 205x130 /ant/
Holan, Vladimír. Nokturnely. Ilustrace Adriena Šimotová. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /K vydání připravil Vladimír Justl, ilustrace Adriena Šimotová. Skvosty poezie, sv. 12. Praha, Odeon, 2005. 134 s. Pap. vazba s obálkou. 145x105Antologie z básnického díla.
JIŘÍ KOVANDA: AKCE A INSTALACE. 2005-1976
-,-- CZK / prodáno /Praha, KANT, tranzit.cz 2006. Brož. 300x210142 s. Autoři textů Vít Havránek, Hans Ulrich Obrist, Pawel Polit, Georg Schöllhammer, Jiří Ševčík, Igor Zabel, grafická úprava Petr BabákAkce, instalace a intervence, kompletní dokumentace konceptuální tvorby (1976-2005) Jiřího Kovandy. Úprava knihy, přiložené fotografie a strojopisné texty kopírují formát A4, který umělec používal v 70. a 80. letech pro dokumentování svých výstav.
KONASZEWSKÁ- RYMARKIEWICZ; KRYSTYNA: SROVNÁVACÍ ASTROLOGIE SYNATRIE. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 2005.
EHLOVÁ, MARTA: DŮM NA KRÁLOVSKÝCH VINOHRADECH. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autorky - Praha, Lika klub, 2005. 108 s., obálka, vazba a úprava Karel Aubrecht, dedikace s podpisem autorky. Pap. vazba s obálkou. 205x130 Krásný stav. /H/
MASIN; BARBARA: ODKAZ. - 2005. Pravdivý příběh bratří Mašínů.
-,-- CZK / prodáno /Pravdivý příběh bratří Mašínů. Praha; Mladá fronta; 2005. 412 s. Pap. vazba. 205x140
ČERMÁK, JOSEF: FRANZ KAFKA VÝMYSLY A MYSTIFIKACE. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Gutenberg, 2005. 173 s. Pevná vazba. 200x130 Velmi dobře zachováno. /Ant/
MORAVEC, MIKULÁŠ; TRUHLAŘÍK, RUDOLF: AUTOSALON JANA WERICHA. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Vyprávění o Janu Werichovi, Jiřím Voskovcovi a autech kolem nich od dvacátých let do roku 1980.Praha, Toužimský & Moravec, 2005. 208 s. Pevná vazba s obálkou. 200x140 Velmi dobře zachováno. /H/
VESELÝ; ZDENĚK: DĚJINY ČESKÉ POLITIKY V DOKUMENTECH. - 2005. /politika/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Professional Publishing; 2005. 764. Pap. vazba. 245x180 Velmi dobře zachováno.
RIEGEROVÁ; JARMILA: REIKI PRO FYZICKÉ A PSYCHICKÉ ZDRAVÍ. - 2005. /ezoterika/
-,-- CZK / prodáno /Přáslavice; Fontána Esotera; 2005. 158 s. Pap. vazba. 205x130
Mánes - REITHAROVÁ; EVA: JOSEF MÁNES / ODKAZ MALÍŘŮ MÁNESOVY RODINY. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Patrik Šimon - Eminent; 2005. 190 s.; obálka a úprava JAN KUBEŠ. Brož. 270x210 Velmi dobře zachováno.
TRUHLAŘÍK; RUDOLF; MORAVEC; MIKULÁŠ: AUTOSALON JANA WERICHA. - 2005. /Werich/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Toužimský a Moravec; 2005. 208 s.; fotografie TMEJ; LUDWIG; CHOCHOLA; VOJTĚCHOVSKÝ. Pap. vazba s obálkou. 200x140 Velmi dobře zachováno.
COLLINS; ROGER: EVROPA RANÉHO STŘEDOVĚKU 300 - 1000. - 2005. Dějiny Evropy. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Dějiny Evropy. Praha; Vyšehrad; 2005. 480 s. Pap. vazba s obálkou. 210x150 Velmi dobře zachováno.
Šalamoun, Jiří: Andělíčku, můj vrchní strážníčku, aneb, Labyrint po vybombardování. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Edice současné české poezie, sv. 30. Příbram, Knihovna Jana Drdy, 2005. 64 stran, 36 básní a 50 černobílých kreseb JIŘÍ ŠALAMOUN.Pův. brož. 240x165 Velmi dobře zachováno. ˇ/obchod 0921/
REITHAROVÁ; EVA: HERMETICKÁ TRADICE ČESKÉHO UMĚNÍ V OSVÍCENSTVÍ A ROMANTISMU. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Patrik Šimon - Eminent; 2005. 110 s.; obálka a úprava JAN KUBEŠ; angl. resumé. Brož. 210x150
BESCHLOSS; MICHAEL: DOBYVATELÉ ROOSEVELT; TRUMAN A ZNIČENÍ HITLEROVA NĚMECKA 1941-1945. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Praha - Plzeň; Dobrovský - BETA Ševčík; 2005. Přeložily Květa Macáková a Hana Řeháková. 287 s. Pap. vazba s obálkou. 240x160
GELB; MICHAEL J.: MYSLET JAKO LEONARDO DA VINCI. - 2005. Sedm kroků ke genialitě.
-,-- CZK / prodáno /Sedm kroků ke genialitě. Praha; Ikar; 2005. Přeložila Jana Jebáčková. 336 s. Pevná vazba. 235x150 Velmi dobře zachováno.
NOVOTNÝ, ANTONÍN: PRAHA OD A DO Z V LETECH 1820 - 1850. Kniha třetí. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Kniha třetí: Ostrovy - Řemeslo. Praha, Bystrov a synové, 2005. Přátelé národní knihovničky. Praga Caput Regni sv. 12. 325 s. Brož. 155x110 Krásný stav!
Šachy - ŠIROV; ALEXEJ: ŠACHOVNICE V PLAMENECH 2. - 2005. Knihovnička Československého šachu sv. 6 /šachy/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý šach; 2005. Knihovnička Československého šachu sv. 6. Přeložil Pavel Matocha. 174 s. Pap. vazba. 240x165 Velmi dobře zachováno.
Vídeňská secese a moderna 1900-1925. - 2005. Užité umění a fotografie v českých zemích.
-,-- CZK / prodáno /Užité umění a fotografie v českých zemích. Brno; Moravská galerie; 2005. 381 s. Obsahuje bibliografii a rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x260 Velmi dobrý stav
VINAŘ; JAN (a kolektiv): HISTORICKÉ KROVY II. - 2005. Průzkumy a opravy. Stavitel. /architektura/
-,-- CZK / prodáno /Průzkumy a opravy. Praha; Grada; 2005. Edice Stavitel. 304 s.; il.; plány; faksim.; obsahuje bibliografii a rejstřík. Měkká vazba. 240x170
NOVOTNÝ, ANTONÍN: PRAHA OD A DO Z V LETECH 1820 - 1850. Kniha druhá. - 2005.
-,-- CZK / prodáno /Kniha druhá: Hra - Obyvatelstvo. Praha, Bystrov a synové, 2005. Přátelé národní knihovničky. Praga Caput Regni sv. 11. 339 s. Brož. 155x110 Krásný stav!
CHOCHOLA; VÁCLAV (1923 - 2005): SALVADOR DALÍ (1904 - 1989) - Fotografie. 180x235. 'SALVADOR DALÍ; Paris 69'. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Fotografie. 180x235; na rubu tužkou název fotografie 'SALVADOR DALÍ; Paris 69' a podpis. PRODÁNO/SOLD
SOLŽENICYN; ALEXANDR: DVĚ STĚ LET POSPOLU. I. a II. díl. - 2004. 2005. Dějiny rusko-židovských vztahů /historie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Academia; 2004; 2005. I. díl Dějiny rusko-židovských vztahů 1795-1916. 416 s. II. díl Dějiny rusko-židovských vztahů 1917-1995. 440 s.; obálka ROBIN BRICHTA. Pap. vazba s obálkou. 240x170 Na obálce II. dílu skvrna od polití; jinak velmi dobře zachováno.
Christo and Jeanne-Claude. The Gates Views; The Gates, Central Park, New York City, 1979-2005.
-,-- CZK / prodáno /Photographs by Wolfgang Volz. Köln, Taschen, 2005. Softcover, 290x230 128 s. https://christojeanneclaude.net/projects/the-gates
BEUYS; JOSEPH: ZEICHEN AUS DEM BRAUNRAUM AUFLAGENOBJEKTE UND GRAFISCHE SERIEN. - 2005. 208 s.; 12 barev. vyobr. SOLD
-,-- CZK / prodáno /Bonn; Kunstmuseum; 2005. 208 s.; 12 barev. vyobr. Pův. brož. 210x150 ...jako nová; bez známek užívání. PRODÁNO / SOLD
JIRAS; PAVEL: BARRANDOV I. a II. VZESTUP K VÝŠINÁM / ZLATÝ VĚK. - 2003; 2005. Obrazová historie českého filmu.
-,-- CZK / prodáno /Dva díly - Praha; Gallery; 2003; 2005. 356; 393 s.; fotografie; barevné ilustrace. Pevná vazba. 325x245 - Stav: nová; nečtená (pův. ceny 1673 a 1764) Obrazová historie českého filmu.
CHOCHOLA; VÁCLAV (1923 - 2005): SALVADOR DALÍ (1904 - 1989) - Fotografie. 240x180. 'SALVADOR DALÍ (s vejcem). 1969; signováno tužkou. /q/
-,-- CZK / prodáno /Fotografie. 240x180. Na rubu tužkou název 'SALVADOR DALÍ (s vejcem). 1969. Paris; hotel Meurice' a podpis. ...repro in: V. Chochola: Kabinety vzpomínek; Praha; Arcadia; 1993 str. 118.
REYNEK; BOHUSLAV: DNES JEN O TÉ PRAŠIVINĚ. - 2005. Dopisy Bohuslava Reynka Tereze Sumové z let 1951 - 1970. Fotografie DAGMAR HOCHOVÁ.
-,-- CZK / prodáno /Dopisy Bohuslava Reynka Tereze Sumové z let 1951 - 1970. Praha a Litomyšl; L. Horáček - Paseka; 2005. 96 s.; fotografie DAGMAR HOCHOVÁ. Brož. 200x135
ROPS; FÉLICIEN: DOPISY A ZÁPISKY. - 1924. Podpis a dedikace Jarmil Krecar. Ilustrace FÉLICIEN ROPS.
-,-- CZK / prodáno /Dedikace F. Koblihovi a podpis Jarmil Krecar. - Bradáč; Kr. Vinohrady; 1924. Uspořádal a přeložil Jarmil Krecar. 60 s.; ilustrace. 8 celostr. ilustrací; dvě viněty a il. na obálce FÉLICIEN ROPS; fotogr. portrét autora na front. Výtisk č. 8/400. Pův. brož.; ochranné pap. pouzdro. 160x130 - Velmi dobrý stav!
Václav Špála. Mezi avantgardou a živobytím.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Národní galerie, 2005. 274 s. Část. souběžný anglický text, životopisná data, bibliografie a bibliografické odkazy. 261 převážně barev. vyobrazení, dokumentárí fotografie, portréty. Pap. vazba, přebal. 280x235
VOSKOVEC, JIŘÍ: MŮJ NEJLEPŠÍ MUŽSKEJ NA SVĚTĚ.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Spolek českých bibliofilů, 2005. Edice Pupilla sv. 25. 15 s., 2 dvoubar. perokresby LADISLAV RADA (sign.), ex. č. 21/200 na italském přírodním krémovém papíru. Pův. brož. 135x88
KRAJINA A REVOLUCE. /Václav Cílek, Dagmar Dreslerová, Pavel Hájek, Pavel Hájek, Petr Pokorný, Jiří Sádlo/
-,-- CZK / prodáno /Významné přelomy ve vývoji kulturní krajiny českých zemí. 1. vyd. Praha: Malá skála, 2005. 255 s. Pův. brož. Velmi dobrý stav.
FIALA; VÁCLAV: VÍDEŇ. - 2004. Literární toulky dunajskou metropolí. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Literární toulky dunajskou metropolí. Praha; ASPI Publishing; 2004. 505 s.; kresby a mapy VOJTĚCH VEVERKA; fotografie JIŘÍ ČELKOVSKÝ a PETRA PLACHÁ; dedikace s podpisem autora dat. 21.3. 2005. Měkká vazba. 235x150 Velmi dobře zachováno.
Vzorník písem Státní tiskárny v Praze. 38 sešitů, nedatováno. (1923-1945).
-,-- CZK / prodáno /Obsahuje mj. Menhartovo písmo, písmo Vojtěcha Preissiga, Dyrynkovu latinku, Malostranskou antikvu, soubory plakátových, akcidenčních a strojových písem včetně stroje Ludlov - 38 sešitů, nestr., rozsah jednoho sešitu: 6 listů. V tomto počtu sešitů je prodej vzorníků písma vyjímečný.38 sešitů a jeden volný list seznamu, vše uloženo do kartonové složky a pap. pouzdra v individuální úpravě Jiřího Běhounka. 200x140 Pouzdro omšelé. sešity bezvadné. Sbírka Jiřího Běhounka 24. 11. 1929 - 17. 7. 2005, malíř, grafik, ilustrátor, v 50. letech asistent Františka Muziky.Vzorník písem jedné z nejkvalitnějších meziválečných tiskáren, technickým ředitelem tiskárny...
Eva Švankmajerová. - Arbor vitae, 2006.
-,-- CZK / prodáno /Vydáno ve spolupráci s Athanor k výstavě Eva Švankmajerová Deník 1963-2005 v Galerii Václava Špály 2.2.-26.2.2006.Koncepce knihy František Dryje, Martin Souček. texty František Dryje, Jan Švankmajer, Eva Švankmajerová, Dušan Brozman, Martin Souček. Praha, Arbor vitae, 2006. 106 s. Pův. brož. 175x155 Ve stavu nové knihy. /0822 antikvariát/
Diviš - ERBEN; KAREL JAROMÍR: SVATEBNÍ KOŠILE. - 1952. 13 barevných ilustrací ALÉN DIVIŠ. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Praha; Vyšehrad; 1952. Živý odkaz domova sv. 9. 29 s.; 13 celostránkových barevných obrazových příloh a 1 černobílá il. na titulu ALÉN DIVIŠ; obálka a úprava FRANTIŠEK TICHÝ. Volné nerozřezané archy v původní obálce. 250x185 ...na přední obálce (v nepotištěné části) utržen horní růžek; jinak výborný stav! Alén Diviš; Paralelní historie Jednodenní sympozium k dílu a osobnosti Aléna Diviše bylo uspořádáno (31. 3. 2005) Vědecko-výzkumným pracovištěm Akademie výtvarných umění v Praze. PRODÁNO/SOLD
Diviš - ERBEN; KAREL JAROMÍR: SVATEBNÍ KOŠILE. - 1952. 13 barevných ilustrací ALÉN DIVIŠ. Dedikace a podpis Alén Diviš. /q/
-,-- CZK / prodáno /Dedikace sochaři Bedřichu Stefanovi 'Milému příteli ...'; podpis a dat. 'Praha; říjen 1952'; Alén Diviš.Praha; Vyšehrad; 1952. Živý odkaz domova sv. 9. 29 s.; 13 celostránkových barevných obrazových příloh a 1 černobílá il. na titulu ALÉN DIVIŠ; obálka a úprava FRANTIŠEK TICHÝ. Volné nerozřezané archy v původní obálce. 250x185 Povrch obálky znečištěný prachem v důsledku nechráněného uložení; uvnitř; nerozřezané archy ve velmi dobrém stavu.Další informace zde >> Alén Diviš; Paralelní historie Jednodenní sympozium k dílu a osobnosti Aléna Diviše bylo uspořádáno (31. 3. 2005) Vědecko-výzkumným pracovištěm Akademie výtvarných umění v...
Bibliofilské tisky z nakladatelství Artemis v uměleckých vazbách Ateliéru Krupka. - Voskovec; Werich; Jiří Suchý; Josef Velčovský; Eva Hašková; Jiří Mocek.
-,-- CZK / prodáno /VOSKOVEC; JIŘÍ: EŠTĚ SLOVÍČKO PRO SRANDU! Praha; Artemis; 2005. 5 orig. celostr. barev. a čb. litografií JIŘÍ SUCHÝ (vše sign.); nečísl. výt. ze 70; ruční papír. Celokožená vazba s ražbou 22 karátovým zlatem a s kováním v rozích (ateliér Krupka); celopl. ochranné pouzdro. 420x390 PRODÁNO JAN WERICH: NA ŽIVOT! NA SRANDU! Praha; Artemis; 2003. 5 orig. celostr. barev. a čb. litografií JIŘÍ SUCHÝ (vše sign.); fotografie A.JANOVSKÝ a TARAS KUŠČYNSKYJ. nečísl. výt. ze 70. Celokožená vazba (ateliér Krupka); celopl. ochranné pouzdro. 420x390 PRODÁNO E.A.POE: HAVRAN. Praha; Artemis; 2007. 6 orig....
NEVIDITELNÝ DOMOV. Verše exulantů 1948 - 1953. Editions SOKOLOVA.
-,-- CZK / prodáno /Sestavil Dr. P. Demetz.Paříž, nakl. Sokolova, (1954). Knihy Exilu, svazek 3. 118 (3) s. Předmluva J.T., autoři: IVAN BLATNÝ, KAREL BRUŠÁK, JAROSLAV DRESLER, PAVEL JAVOR, IVAN JELÍNEK, JUNIUS, JIŘÍ KÁRNET, JIŘÍ KLAN, FRANTIŠEK KOVÁRNA, ZDENĚK LEDERER, F. LISTOPAD, JAROMÍR MĚŠŤAN, MILADA SOUČKOVÁ, MIRKO TŮMA, JAN TUMLÍŘ.Obálka M. Šašek. Vytiskla tiskárna Polyglotte v Paříži. Vyšlo 800 výtisků na offsetovém papíře a 30 číslovaných výtisků na papíře AFNOR VII. Tento exemplář na offsetovém pap.Pův. brož. 190x120 Velmi dobře zachováno! http://archiv.krajane.net//articleDetail.view?id=2160
HAVEL; VÁCLAV: SLOVA. - 1993. S podpisem Václava Havla, 2 orig.lepty (oba sign.) JIŘÍ ANDERLE.
-,-- CZK / prodáno /Podpis zelenou fixou, Václav Havel, srdíčko červeně.Čtyři eseje z let 1986 - 1990. Praha; SČB; 1993. 31 s.; 2 orig.lepty (oba sign.) JIŘÍ ANDERLE; úprava Martin Dyrynk. Pův. brož. 300x175 Z knihovny významné osobnosti České republiky.
NEVIDITELNÝ DOMOV. Verše exulantů 1948 - 1953. Editions SOKOLOVA (Meda Mládková)
-,-- CZK / prodáno /Sestavil Dr. P. Demetz.Paříž, nakl. Sokolova, (1954). Knihy Exilu, svazek 3. 118 (3) s. Předmluva J.T., autoři: IVAN BLATNÝ, KAREL BRUŠÁK, JAROSLAV DRESLER, PAVEL JAVOR, IVAN JELÍNEK, JUNIUS, JIŘÍ KÁRNET, JIŘÍ KLAN, FRANTIŠEK KOVÁRNA, ZDENĚK LEDERER, F. LISTOPAD, JAROMÍR MĚŠŤAN, MILADA SOUČKOVÁ, MIRKO TŮMA, JAN TUMLÍŘ.Obálka M. Šašek. Vytiskla tiskárna Polyglotte v Paříži. Vyšlo 800 výtisků na offsetovém papíře a 30 číslovaných výtisků na papíře AFNOR VII. Tento exemplář na offsetovém pap.Pův. brož. 190x120 Velmi dobře zachováno! http://archiv.krajane.net//articleDetail.view?id=2160