Výsledek hledání - 2001
ANTONÍN STŘÍŽEK. - 2001.
190 CZKText Ludvík Hlaváček a Pavla Niklová. Praha, KANT, 2001. Text v češtině a angličtině, bar. reprodukce. Brož. 205x225 /H/
JAROSLAV DURYCH PUBLICISTA. - 2001.
150 CZKVýbor z publicistických prací uspořádala Zuzana Fialová.Praha, Academia, 2001. Doslov Jaroslav Med. 351 s. Pevná vazba. 240x160 Velmi dobře zachováno. /H/
URBAN, MILOŠ: SEDMI KOSTELÍ. - 2001.
200 CZKGotický román z Prahy. Praha, Argo, 2001. 327 s., ilustroval PAVEL RŮT. Celopl. vazba s obálkou. 165x120 /H/
KOSATÍK; PAVEL: FENOMÉN KOHOUT. - 2001.
100 CZKPraha a Litomyšl; Ladislav Horáček - Paseka; 2001. 1. vyd. 432 s.; fotografie OLDŘICH ŠKÁCHA a archiv Pavla Kohouta. Pap. vazba s obálkou. 215x150 Velmi dobře zachováno.
NAKONEČNÝ, MILAN: VLAJKA. - 2001.
380 CZKK historii a ideologii českého nacionalismu.Chvojkovo nakladatelství, 2001. 332 s., obálka, vazba a úprava Miloš Novák. Pap. vazba s obálkou. 240x160 Velmi dobře zachováno. /H/
TVÁŘ NAŠÍ ZEMĚ - KRAJINA DOMOVA. - 2001.
350 CZKU příležitosti konference konané ve dnech 21. - 23. 2001 na Pražském hradě a v Průhonicích. Koncepce publikace J. Bárta, K. Dejmalová, J. T. Kotalík. Lomnice nad Popelkou, J. Bárta, Studio JB, 2001. 229 s. Celopl. vazba s obálkou. 300x215 Velmi dobře zachováno.
HÁCHA, EMIL: OMYLY A PŘELUDY. - 2001.
280 CZKPraha, Primus, 2001. 52 s., obálka a graf. úprava Karel Vilgus. Brož. 205x115 Velmi dobře zachováno. /Ate/
VACULÍK, LUDVÍK: CESTA NA PRADĚD. - 2001.
250 CZKPodpis autora - Brno, Atlantis, 2001. 288 s. z toho 20 čb. fotografií, podpis L. Vaculíka, dat. 15. 5. 2002. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno. /H/
DALBYOVÁ; LIZA: GEJŠA. - 2001. Obálka MILAN SLÁDEK.
180 CZKPraha; Ivo Železný; 2001. Přeložila Zdeňka Vasiljevová. 273 s.; obálka a úprava MILAN SLÁDEK. Papírová vazba s obálkou. 210x140 /H/
BULLETIN SPOLEČNOSTI EDVARDA BENEŠE. - 14. leden 2001.
80 CZKPraha, Společnost Edvarda Beneše. 48 s. Brož. 210x150 Velmi dobře zachováno. /H/
ROBERT, MARTHE: SÁM JAKO FRANZ KAFKA. - 2001.
120 CZKPraha, Nakl. Franze Kafky, 2001. Přeložila Helena Beguivinová. 264 s. Brož. 200x130 Velmi dobře zachováno. /H/
SKÁCEL, JAN: KDO UČIL MLČET KÁMEN. - 2001.
200 CZKPraha, Jiří Buchal - BB art v edici VERSUS, 2001. 123 s. Pap. vazba s obálkou. 150x110 Velmi dobře zachováno. /Ate/
POKORNÝ, PETR: A POSLEDNÍ BUDOU PRVNÍ. - 2001.
120 CZKVznik Hugonovy nadace a jiné vzpomínky.Podpis autora - Praha, Kalich, 2001. 122 s., dedikace s podpisem autora. Pevná vazba. 200x140 Velmi dobře zachováno. /H/
ABRAMS, MEYER HOWARD: ZRCADLO A LAMPA. - 2001.
250 CZKRomantická teorie a tradice estetického myšlení.Praha, Triáda, 2001. 1. vyd. 4. sv. edice Paprsek. Přeložil a doslov napsal Martin Procházka. 383 s. Celopl. vazba s obálkou. 245x170 /Ate/
O.F.B. 2001. - sborník k poctě O. F. Bablera.
250 CZKMalý sborník dosud nepublikovaných básní, článků, projevů, dopisů a studií psaných k poctě O. F. Bablera.Olomouc, Olomoucká skupina členů Spolku českých bibliofilů v Praze, 2000. Texty vybral Bohuslav Smejkal, k vydání připravil, úvodním textem a medailonky autorů opatřil Bohumír Kolář. 61 s., graf. úprava Jana Krejčová. Volné listy v pap. obálce. 210x160 /Ate/
KARÁSEK ZE LVOVIIC, JIŘÍ: MILÝ PŘÍTELI ... (LISTY EDVARDU KLASOVI). - 2001.
100 CZKPraha, Thyrsus, 2001. 1. vyd. K vydání připravili Libuše Heczková, Aleš Zach a Gabriela M. Zemanová. 94 s., obálka a úprava Luboš Drtina. Brož. 200x130 Krásný stav. /Ate/
HOCKE, GUSTAV RENÉ: SVĚT JAKO LABYRINT. MANÝRISMUS V LITERATUŘE. - 2001.
450 CZKPraha, Triáda, H & H, 2001. Paprsek. Přeložili Miloslava Neumannová, A. Pelánová, J. Pelán, J. Povejšil, J. Stromšík. 599 s. (il., portréty). Celopl. vazba s obálkou. 240x170 Velmi dobře zachováno. /Ate/
BRIAN, DENIS: THE VOICE OF GENIUS - Conversations With Nobel Scientists And Other Luminaries. - 2001.
200 CZKPerseus Publishing Cambridge, Massachusetts, 2001. 423 s. Brož. 210x140 Velmi dobře zachováno. /H/
Koubská, Vlasta: Od reality k imaginaci - Český divadelní kostým / From realism to fantasy - Czech theatre costumes. - 2001.
150 CZKKatalog - Praha, Národní muzeum, 2001. (48) s., ilustrace některé bar., souběžný text česky a angl. Brož. 215x215 /Ate/
Astrologie - The geocentric longitudes and declinations of Neptune, Herschel, Saturn, Jupiter & Mars. For the 1st of each month from 1900 to 2001. The Geocentric Longitudes and Declinations of the four superior Planets, from 1800 to 1901. By Raphael.
350 CZK2 sešity. London, W. Foulsham & Co., Pilgrim street 4. (1920) 35, 35 s.2x Pův. brož. 195x125
ELLA FITZGERALD; Norman Granz; Tommy Flanagan ... - autogramy. - 1969. Lucerna. Tommy Flanagan; Ed Thigpen; Frank de La Rosa.
4.900 CZKAutogram Elly Fitzgerald fialovou fixou na obálce programu koncertu v pražské Lucerně 27. 6. r. 1969; podpis na černém pozadí málo zřetelný.Ellu Fitzgeraldovou; první dámu jazzu; doprovázelo na dvou pražských koncertech trio skvělých jazzových muzikantů; jejichž podpisy tento program rovněž obsahuje.Tommy Flanagan (1930-2001) jazzový klavírista a skladatel.Ed Thigpen (1930-2010) jazzový bubeník.Frank de La Rosa; jazzový kontrabasista.Další; kdo se do programu podepsal je Norman Granz (1918-2001); ve světě jazzu osobnost nemalého významu; producent; impresário a organizátor významných jazzových projektů.https://en.wikipedia.org/wiki/Norman_Granzhttp://www.npr.org/2008/08/06/93324539/norman-granz-jazz-genius-behind-the-scenes
Přírustkový seznam knih - prodej v antikvariátu na Malé Straně.
1 CZKRůžička, Josef: Život a zvyky slovanských národů. - (1906).2. vyd. Praha, Gustav Petrů, [1906]. 420 s. včetně 68 čb. vyobr. Dob. celopl. vazba se zlaceným názvem na hřbetě. Nepoškozené.CENA: 850 /0423/ prodáno Symbolism (Taschen 25th Anniversary). Gibson, Michael. - 2006. 255 s. Pevná pap. vazba s přebalem. 310x250 English. Cena:: 380,- /0423/ Stavební umění. Kubistická architektura v Praze a jejím okolí. - 1994.Zdeněk Lukeš, Miloš Pistorius, Hana Hamplová ad. Mnichov. Bayerische Vereinsbank. 142 s. Pevná pap. vazba. Cena:: 380,- /0423/ Staří mistři ve Schwarzenberském paláci: průvodce. Praha: Národní galerie, 2020. 226 stran. ISBN 978-80-7035-770-5. Cena:: 300,- /0423/ Němeček, Zdeněk. Písmo...
ASSMANN, JAN: KULTURA A PAMĚŤ. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Písmo, vzpomínka a politická identita v rozvinutých kulturách starověku. Praha, Prostor, 2001. Obzor sv. 33. Přeložil Martin Pokorný. 317 s. Pap. vazba s obálkou. 235x165 Velmi dobře zachováno. /Ate/
2001 : VESMÍRNÁ ODYSEA.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. Praha, Filmový podnik, 1968. Podle literární předlohy Arthura C. Clarka. Režie Stanley Kubrick. 12 s., graf. úprava Stanislav Holeček. Sešit. 150x210 Velmi dobrý stav.
Teige - SRP; KAREL: KAREL TEIGE. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Fototorst; 2001. 164 s.; text česky a anglicky; z toho 85 s. obr. přílohy. Brož. 180x160 Velmi dobře zachováno.
Antonin Kratochvil. Incognito. - 2001
-,-- CZK / prodáno /Arena Editions, 2001. Nestr. Pevná vazba s přebalem. 310x240 Nepoškozený exemplář, bez známek používání.Kniha v obchodě, dostupná ihned, bez objednání.
KOUDELKA, JOSEF. LIMESTONE. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Atalante-editions / Lhoist, 2001. 36 čb. fotografií.1. vyd. 2000 exemplářů, výtisk č. 620. Leporelo. Pevné pap. desky. 230x305 Na hřbetě nepatrně a na zadní desce v rohu viditelně vybledlé místo vlivem světla, jinak nepoškozený, čistý exemplář, bez zjevných známek používání.
KROUTVOR; JOSEF: SUTERÉNY. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Vybrané kritické texty 1963 - 2000. Jinočany; H & H; 2001. 465 s. Měkká vazba. 190x110 Velmi dobře zachováno.
CHARLOTTA G. MASARYKOVÁ. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Sborník příspěvků z konference ke 150. výročí jejího narození konaného 10. listopadu 2000. Praha, Masarykův ústav Akademie věd ČR, 2001. Uspořádala Marie L. Neudorflová. 264 s. Brož. 205x145 Krásný stav.
GIDDENS, ANTHONY: TŘETÍ CESTA. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Obnova sociální demokracie. Praha, Mladá fronta, 2001. Edice Myšlenky sv. 2. Přeložila Kateřina Gregorová. 150 s. Brož. 175x110 Krásný stav.
BAUDRILLARD; JEAN: DOKONALÝ ZLOČIN. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Olomouc; Periplum; 2001. Přeložila Alena Dvořáčková. 180 s. Měkká vazba. 200x115
ROYT, JAN: POSLOVÉ NEBES. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Doprovodná kniha k výstavě o andělech ve výtvarném umění od středověku do 20. století v Muzeu Šumavy v Kašperských Horách, květen - říjen 2001. V Sušici : Muzeum Šumavy, 2001. 39 s. Brož. 210x150
VIAN; BORIS: PODŠITÉ CHVILKY. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Garamond; 2001. Přeložil Tomáš Kýbal. 128 s. Brož. 180x110
Srp, Karel: Jindřich Štyrský. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Fotografická tvorba J.Štyrského.FotoTorst, 4. Praha, Torst, 2001. 172 s. Pův. brož.Souběžný anglický a český text. Obsahuje bibliografii a bibliografické odkazy. /surrealismus/
TAK PRAVIL FRIEDRICH NIETZSCHE. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Olomouc; Votobia; 2001. 195 s.; obálka; TOMÁŠ KOUDELA. Pův. brož. 205x140 /H/
BAUDOT, FRANCOIS: MÓDA STOLETÍ. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Ikar, 2001. Přeložila Vanda Kopečková. 400 s. (bar. a čb. fotografie). Pevná vazba. 220x160 Velmi dobře zachováno. /H/
ŠVANKMAJER, JAN: SÍLA IMAGINACE. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Praha - Podlesí, Dauphin, Mladá fronta, 2001. 272 s. Brož. 200x120 /ant/
Váchal, Josef: Erotikové. - Paseka, 2001.
-,-- CZK / prodáno /K vydání připravil, doslov a životopisnou poznámku napsal Jaroslav Anděl.Praha, Litomyšl, Paseka, 2001. 69 s., včetně 26 barev. celostr. reprodukcí.Souběžný český a anglický text. Popisky k iustracím anglicky, francouzsky, německy, italsky, japonsky a španělsky. Obsahuje bibliografii a bibliografické odkazy.Pův. brož. 225x165 Nepoškozený, dobře zachovalý exemplář.Nakladatelská anotace.
VOPĚNKA, PETR: MEDITACE O ZÁKLADECH VĚDY. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Práh, 2001. 202 s., obálka Pavel Růt. Celopl. vazba s obálkou. 250x165 Krásný stav. /Ate/
NOVOTNÝ, ANTONÍN: KARLÍNSKÉ DIVADLO VARIÉTÉ. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Bystrov a synové, 2001. Přátelé národní knihovničky. Praga Caput Regni sv. 5. 172 s. Brož. 155x110 Krásný stav!
ANALOGON 31-32. PODVRATY / SFÉRA SNU 2001. - 2001. Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. /Švankmajer/Dryje
-,-- CZK / prodáno /Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Praha; Sdružení Analogu ve spolupráci s Ateliérem Šupina; 2001. Šéfredaktor František Dryje. 86 s. a 132 s.; 8 s. reprodukcí; úprava JAKUB EFFENBERGER. Pův. brož. 275x210
BELL; JEAN: DÁMA ZE SERAILU. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Frýdek-Místek; Alpress; 2001. 328 s. Pap. vazba s obálkou. 205x140 Velmi dobře zachováno.
Biebl, Konstantin: Cesta na Jávu. - 2001
-,-- CZK / prodáno /K vydání připravil, edičními poznámkami opatřil a doslov napsal Jakub Sedláček.1. souborné vyd. Praha, Labyrint, 2001. 149 s. Pův. pap. vazba s přebalem. 18 cm Nepoškozený, čistý exemplář bez známek používání. Resumé: Kromě cestopisných fejetonů zahrnuje též básnickou sbírku S lodí jež dováží čaj a kávu a lyrickou prózu Plancius. Kniha je doplněna řadou autentických fotografií, které pocházejí z pozůstalosti Konstantina Biebla, uložené v Literárním archivu Památníku národního písemnictví v Praze. Cestopisné fejetony byly publikovány v obrazové revui Domov a svět (březen 1927 - únor 1928).
SCHWARZWÄLLER; WULF C.: HITLEROVY PENÍZE. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Z chudého malíře miliardářem. Praha; Themis; 2001. Přeložila Marie Goldmannová. 204 s. Pap. vazba s obálkou. 210x155
PROCACCI; GIULIANO: DĚJINY ITÁLIE. - 2001. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Lidové noviny; 2001. 493 s.; úprava VLADIMÍR VIMR. Pevná vazba. 215x170
TOMEŠ; JOSEF: LIBEŇSKOU MINULOSTÍ. - 2001. /pragensie/Libeň/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Maroli; 2001. 130 s.; obálka DANIEL VYSLOUŽIL. Pap. vazba. 220x155
NOVOTNÝ, ANTONÍN: ŽIVOT NA PRAŽSKÉM HRADĚ. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Záběry z kolika staletí. Praha, Bystrov a synové, 2001. Přátelé národní knihovničky. Praga Caput Regni sv. 6. 269 s. Brož. 155x110 Krásný stav!
JOSEF SUDEK O SOBĚ. - Torst, 2001.
-,-- CZK / prodáno /Zaznamenal a uspořádal Jaroslav Anděl. Praha, Torst, 2001. 133 s. Měkká vazba. 195x115 Velmi dobrý stav. /kniha v obchodě/
URBAN; MILOŠ: HASTRMAN. - 2001. Ilustrace PAVEL RŮT.
-,-- CZK / prodáno /Zelený román. Praha; Argo; 2001. 399 s.; ilustrace PAVEL RŮT. Celopl. vazba s obálkou. 170x120 Velmi dobře zachováno.
Šmejdová, Ivana: Malý slovník krkonošských názvů. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /1. vydání. Praha: Olympia, 2001. 166 stran.Pevná, pap. vazba. Ve stavu nové knihy.
WHITE; MICHAEL: LEONARDO UMĚLEC A VĚDEC. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /První vědec. Praha; Ottovo nakl.; 2001. 303 s. Pap. vazba s obálkou. 235x165
OUŘEDNÍK; PATRIK: EUROPEANA. - 2001. Stručné dějiny. /T/
-,-- CZK / prodáno /Stručné dějiny dvacátého věku. Praha - Litomyšl; Ladislav Horáček - Paseka; 2001. 128 s. Pap. vazba s obálkou. 175x130 Velmi dobře zachováno.
SKÁCEL, JAN: BANNED MAN: SELECTED POEMS. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Ontario, Modrý Peter, 2001. Translations Ewald Osers. 86 s., Illustrations David Čarský. Brož. 165x140 Text v angličtině, velmi dobře zachováno. /Ate/
CRANE; STEPHEN: MODRÝ HOTEL A JINÉ PRÓZY. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Volvox Globator; 2001. Přeložili Eva Masnerová a Aloys Skoumal. 245 s.; obálka PAVEL SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 210x150
PRIGOGINE, IIYA; STENGERSOVÁ, ISABELLE: ŘÁD Z CHAOSU. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Nový dialog člověka s přírodou.Praha, Mladá fronta, 2001. Edice Kolumbus sv. 158. 1. vyd. Přeložil Jan Prchal. 320 s. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno. /antikvariát 0722/
BULLOCK; ALAN: HITLER A STALIN. - 2001. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Paralelní životopisy. Praha-Plzeň; Beta-Dobrovský; Ševčík; 2001. Přeložili Stanislav Plášil a Vlastimil Novák. 1029 s.; obálka PETR BAUER. Pap. vazba s obálkou. 240x170
Nezval, Vítězslav: Sexuální nocturno. Reprint. Torst, 2001.
-,-- CZK / prodáno /S doslovem Karla Srpa. Oproti původnímu vydání je toto doplněno o fotografii Vítězslava Nezvala z r. 1915 a o obr. přílohu, která obsahuje reprodukce původních barevných předloh koláží Jindřich Štyrského a několik ukázek z kolorovaného exempláře z r. 1931.Praha, Torst, 2001. 92 s. Pův. brož. 200x130 Velmi dobře zachováno.
BINAR; VLADIMÍR: PLAYBACK. - 2001. Edice Delfín sv. 31.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Triáda; 2001. Edice Delfín sv. 31. 175 s.; typo ZDENĚK STEJSKAL. Papír. vazba s přebalem. 190x150
KONTLER; LÁSZLÓ: DĚJINY MAĎARSKA. - 2001. Dějiny států.
-,-- CZK / prodáno /Dějiny států. Praha; Lidové noviny; 2001. Přeložil Miloslav Korbelík. 602 s.; obálka a úprava VLADIMÍR VIMR. Pevná vazba. 215x170 Velmi dobře zachováno.
GUATTARI, FELIX; DELEUZE, GILLES: CO JE FILOSOFIE? - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Oikoymenh, 2001. Přeložil Miroslav Petříček. 191 s. Brož. 205x130 Velmi dobře zachováno.
CAZOTTE; JACQUES: ZAMILOVANÝ ĎÁBEL. - 2001. Obálka JIŘÍ TROSKOV.
-,-- CZK / prodáno /Španělská novela. Praha; Mladá fronta; 2001. Přeložil Petr Turek. 240 s.; obálka a úprava JIŘÍ TROSKOV. Brož. 175x110
Ginsberg, Allen. Karma červená, bílá a modrá. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Výbor z díla, uspořádal Josef Jařab. Vyd. 1 Praha, Mladá fronta, 2001. 315 s. Pův. vazba s obálkou. Velmi dobrý stav.Kromě tří základních rozsáhlých básní (Kvílení, Kadiš, Sútra wichitského revíru) zahrnuje soubor i méně známé texty. Kniha je doplněna množstvím doprovodného materiálu, komentářů, dokumentů a obrazových příloh.
SOLŽENICYN; ALEXANDR: TRKALO SE TELE S DUBEM. - 2001. Autobiografie.
-,-- CZK / prodáno /Autobiografie. Praha; Academia; 2001. Přeložila Ludmila Dušková. 570 s.; obr. příloha BĚLA TRPIŠOVSKÁ. Lamino vazba. 240x160
Praha v díle Karla Postla a jeho žáků. - 2001
-,-- CZK / prodáno /Autor katalogu Jana Pasáková. Praha, Muzeum hlavního města Prahy, 2001. 31 s. il. (některé barev.) + seznam exponátů výstavy (19 s.). Pův. brož. 200x200 Nepoškozený, čistý exemplář bez známek používání. viz >>
AVINERI; ŠLOMO: ZROZENÍ MODERNÍHO SIONISMU. - 2001. Edice Judaika.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Sefer; 2001. Edice Judaika sv. 9. Přeložila Jana Fraňková. 250 s. Pap. vazba s obálkou. 210x155
ROHR; RICHARD; EBERT; ANDREAS: ENNEAGRAM - DEVĚT TVÁŘÍ DUŠE. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Synergie; 2001. Přeložila Alena Pávková. 265 s. Pap. vazba s obálkou. 210x150 Velmi dobře zachováno.
RUIZ; DON MIGUEL: ČTYŘI DOHODY. - 2001. Kniha moudrosti starých Toltéků.
-,-- CZK / prodáno /Kniha moudrosti starých Toltéků. Praktický průvodce osobní svobodou. Praha; Pragma; 2001. Přeložil Viktor Faktor. 134 s. Pap. vazba s obálkou. 195x140
AUGUST BRÖMSE A SKUPINA POUTNÍCI / UND DIE GRUPPE PILGER. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Katalog výstavy - Galerie výtvarného umění v Chebu, 26. 7. - 16. 9. 2001. Text Jana Orlíková, (text česky a německy). 71 s., grafická úprava František Steker. Brož. 300x210
Halas - DÍLO FRANTIŠKA HALASE. 6. svazků. - 1969 - 2001. František Halas.
-,-- CZK / prodáno /1. sv. Krásné neštěstí. Praha; ČS; 1969. 1. vyd. 564 s. 2. sv. Časy. Praha; ČS; 1981. 1. vyd. 412 s. a 24 s. obr. příloh. 3. sv. A co básník. Praha; ČS; 1983. 1. vyd. 476 s. a 24 s. obr. příloh. 4. sv. Imagena. Praha; ČS; 1971. 1. vyd. 724 s. a 24 s. obr. příloh. 5. sv. Obrazy. Praha; ČS; 1968. 1. vyd. 288 s. 6. sv. Dopisy. Praha; Torst; 2001. 1. vyd. 418 s. Úvody napsal Ludvík Kundera. Obálka; vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl....
FRAIS; JOSEF; JIRAS; PAVEL: LÍDA BAAROVÁ - OBRAZOVÝ ŽIVOTOPIS. - 2001. /film/divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Praha; FORMÁT; 2001. 126 s. Pap. vazba s obálkou. 215x220 Velmi dobře zachováno.
JASNÁ LUNA V PRÁZDNÝCH HORÁCH. - 2001. Korejské básnictví 14. - 19. století.
-,-- CZK / prodáno /Korejské básnictví 14. - 19. století. Praha - Litomyšl; Paseka; 2001. Přeložili Vladimír Pucek a Petr Borkovec. 192 s. Pap. vazba s obálkou. 200x200 Velmi dobře zachováno.
FRAIS; JOSEF; JIRAS; PAVEL: VLASTA BURIAN - OBRAZOVÝ ŽIVOTOPIS. - 2001. /film/divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Praha; FORMÁT; 2001. 155 s. pap. vazba s obálkou. 215x220 Velmi dobře zachováno.
TOLKIEN, JOHN R. R.: PÁN PRSTENŮ. SPOLEČENSTVO PRSTENŮ I. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Mladá fronta, 2001. Přeložila Stanislava Pošustová. 360 s. text, 20 bar. příloh ilustroval ALAN LEE. Celopl. vzba s obálkou. 240x175 /0322ate/
SPARGO; TAMSIN: FOUCAULT A TEORIE PODIVNÉHO. - 2001. Postmodernistická setkávání. /filosofie/psychologie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Triton; 2001. Postmodernistická setkávání. Přeložil Jaroslav Vacek. 72 s. Brož. 165x110
PECHOVÁ; JAROSLAVA: ZPÁTEČNÍ LÍSTEK DO POSLEDNÍHO RÁJE OTY PAVLA. - 2001. Foto RICHTERMOC.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Laguna; 2001. 159 s.; fotografie MILAN RICHTERMOC; obálka PETR DRÁBEK. Celopl. vazba s obálkou. 215x155 Krásný stav.
PILEČEK; JINDŘICH. Exlibris. - 2001. Lept; sign.; čísl. 39/100; deska 125x75; pap. 210x150. /grafika/
-,-- CZK / prodáno /Lept; sign.; dat. 2001; čísl. 39/100; deska 125x75; pap. 210x150.
DRTIKOL; FRANTIŠEK. DENÍKY A DOPISY - 2001. Grafická úprava RADANA LENCOVÁ a STANISLAV DOLEŽAL.
-,-- CZK / prodáno /Z LET 1914 - 1918 VĚNOVANÉ ELIŠCE JÁNSKÉ. 1. vyd. Praha; Svět; 2001. K vydání připravil Stanislav Doležal. 174 s.; kresby a fotografie na přebalu a v textu FRANTIŠEK DRTIKOL.; grafická úprava R. LENCOVÁ a ST. DOLEŽAL. Pův. plátěná vazba s přebalem. 195x165 - Kniha získala 1. místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2001. - Velmi dobrý stav.
VOSKOVEC, JIŘÍ - WERICH, JAN: NIKDY NIC NIKDO NEMÁ ... 1929 - 38 ( II.). - 2001.
-,-- CZK / prodáno /V & W Neznámí II. 1929 - 1938. Praha, Národní filmový archiv, 2001. 1. vyd. Knihovna Iluminace 15. Předmluva Vladimír Just. Sestavili Radan Dolejš a Václav Kofroň. 466 s., obálka a úprava Petr Babák a Tomáš Machek. Celopl. vazba s obálkou. 190x160 Velmi dobře zachováno.
ŠEDIVÝ; IVAN: ČEŠI; ČESKÉ ZEMĚ A VELKÁ VÁLKA 1914 - 1918. - 2001. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Lidové noviny; 2001. Edice Česká historie sv. 7. 492 s.; obálka a úprava VLADIMÍR VIMR. Pevná vazba. 205x150 Velmi dobře zachováno.
HUNTINGTON; SAMUEL P.: STŘET CIVILIZACÍ. - 2001. Boj kultur a proměn světového řádu.
-,-- CZK / prodáno /Boj kultur a proměn světového řádu. Praha; Rybka Publishers; 2001. Přeložil Ladislav Nagy. 447 s.; obálka JIŘÍ FREUND. Pap. vazba s obálkou. 235x170 Velmi dobře zachováno.
Piesen - ROBERT PIESEN. - 2001. Monografie Roberta Piesena vydaná u příležitosti jeho souborné výstavy.
-,-- CZK / prodáno /Monografie Roberta Piesena vydaná u příležitosti jeho souborné výstavy. - Praha; Nakladatelství Franze Kafky; 2001. Uspořádala a úvod napsala Marta Železná. 379 s.; 250 barevných reprodukcí; typografie ZDENĚK ZIEGLER. Celopl. vazba s obálkou. 285x245 - Nejkrásnější české knihy za r. 2001: kniha získala první místo v kategorii uměleckých publikací.
VACULÍK; LUDVÍK: POSLEDNÍ SLOVO. - 2002. Výbor z fejetonů z Lidových novin 1989 - 2001.
-,-- CZK / prodáno /Výbor z fejetonů z Lidových novin 1989 - 2001. Praha; Litomyšl; Paseka; 2002. 280 s. Pap. vazba s obálkou. 215x155 Velmi dobře zachováno.
PILEČEK; JINDŘICH. Exlibris M N - 2001. Lept. čísl. 74/100; sign. 142x92 /grafika/
-,-- CZK / prodáno /Lept. 2001; čísl. 74/100; sign.; deska 142x92; pap. 210x147.
EROTICKÁ REVUE I. II. III. - 2001. Reprint pův. vyd. z r. 1930; 1932; 1933.
-,-- CZK / prodáno /Reprint původních vyd. z r. 1930; 1932; 1933. Praha; Torst; 2001. I. 127 s.; II. 132 s.; III. 143 s. Brož. 200x130
BRABENEC; VRATISLAV: VÁŽENÝ PANE K. - 2001. Ilustrace LIBOR KREJCAR. Edice Miniatury. /Miniature edition/t/
-,-- CZK / prodáno /Praha; MAŤA; 2001. Edice Miniatury 16 sv. 112 s.; ilustrace LIBOR KREJCAR. Celopl. vazba. 75x75
PILAŘOVÁ, ELIŠKA: CO VY NA TO, PANE RAIS. 3x sign. dřevořez J. A. Pacák. - 2001.
-,-- CZK / prodáno /3 celostr. dřevořezy Jan Antonín Pacák, každý signovaný.Osm krkonošských črt. Praha, Bonaventura, 2001. Edice Ethos sv. 6. 70 s. Grafická úprava a sazba Aleš Krejča. V počtu 200 čísl. výtisků na ruční pap. Jantar-safari firmy Král z Předklášteří vytiskla v Praze tiskárna Dr. Eduard Grégr a syn. Dřevořezy vytiskl Josef Cipra na Kladně. Pův. šitá brož. 210x155
CLARKE; ARTHUR C.: 2001: VESMÍRNÁ ODYSEA / RAJSKÉ FONTÁNY. - 1982. Obálka VLADIMÍR NÁROŽNÍK. /sci-fi/science fiction/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1982. Přeložil Vladimír Svoboda. 437 s.; obálka; vazba a úprava VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Celopl. vazba s obálkou. 205x140
SEN O ŘÍŠI KRÁSY / SBÍRKA JIŘÍHO KARÁSKA ZE LVOVIC. - 2001. Dream of the empire of beauty. /Karásek ze Lvovic/
-,-- CZK / prodáno /Dream of the empire of beauty / The Collection of Jiří Karásek of Lvovice. Vyd. při příležitosti stejnojmenné výstavy. Praha; Obecní dům; Tigris; 2001. 392 s.; fotografie OTO PALÁN; KAREL JELEN; grafická úprava ROBERT V. NOVÁK; souběžný anglický text; obsahuje bibliografii a rejstřík. Celopl. vazba s obálkou. 290x230 Velmi dobře zachováno.
Dajče - ERHART; GUSTAV: PODPŮRNÁ TICHA. - 2001. 2 orig. suché jehly JAROSLAV DAJČE a knižní záložka; lito; VL. SUCHÁNEK; sign.
-,-- CZK / prodáno /Z nepublikovaných veršů Gustava Erharta s potěšením vybral a s užitím původních dvou suchých jehel Jaroslava Dajče typograficky upravil Martin Dyrynk. Praha; Martin Dyrynk; 2001. Edice Slza; sv. 26. 20 s.; 2 orig. suché jehly JAROSLAV DAJČE; (obě sign); jedna litografická knižní záložka; VLADIMÍR SUCHÁNEK. Tištěno sítotiskem 150 číslovaných a autory sign. výtisků z modifikovaného písma Petit Preissig 1918CE na italském přírodním papíře Notturno Nero. Výtisk č. 121. Pův. brož. 135x210 REZERVACE 29.8.2013 14:38:48
ČESKÝ DESIGN 1995-2000 / CZECH DESIGN 1995-2000. - 2001. Výběr prací a úvodní text Jiří Pelcl. grafická úprava VL. ANDĚL a A. NAJBRT
-,-- CZK / prodáno /Prostor – architektura; interiér; design. Výběr prací a úvodní text Jiří Pelcl. Praha; Prostor; 2001. 175 s.; barev. fotogr. vyobr. (210 prací od 132 českých návrhářů); grafická úprava VLADIMÍR ANDĚL a ALEŠ NAJBRT. Pův. vazba se sříbrným přebalem. ... z obsahu: Zpráva o českém designu / Report on Czech Design; Nábytek / Furniture; Svítidla / Lighting; Věci na stůl / Tableware; Textil / Textiles; Výrobky / Products; Výstavy; přednášky; sympozia; Výběrová bibliografie..
Muzika - DE LA ROCHE; MAZO: KVĚT JALNY. - 1937. Obálka; vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA.
-,-- CZK / prodáno /2. vyd. Praha; Julius Albert; 1937. 379 s.; obálka; vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem.
BORIS JIRKŮ: MOJE DŽUNGLE - MY JUNGLE - MEIN DSCHUNGEL.
-,-- CZK / prodáno /Art et fact, 2001. 192 s., obálka a úprava LIBOR BERÁNEK, text česky, anglicky, německy. Pap. vazba s obálkou. 335x260 Velmi dobře zachováno.
JUST, VLADIMÍR: WERICHO DIVADLO ABC. - 2000.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autora - Praha, Brána, 2000. 160 s., doslov Jan Schmid, ilustrace Jan Blahoslav Novotný, dedikace s podpisem autora, dat. 2001. Pap. vazba s obálkou. 150x210 /H/
ŽIVOT JE JINDE ...?
-,-- CZK / prodáno /Česká literatura, kultura a společnost v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století : materiály z mezinárodní mezioborové konference pořádané Ústavem pro českou literaturu AV ČR 13.-15. června 2001 v Praze. Uspořádal a k vydání připravil Jan Matonoha. 1. vyd. Praha, Ústav pro českou literaturu Akademie věd ČR, 2002. 415 s. 21 cm
VERŠE ZE ZDI. - 1977. Fotografie IVAN LUTTERER; upravil a vytiskl EUGEN WEIDLICH. Restaurace a jídelny v Praze 1.
-,-- CZK / prodáno /Opsáno v lednu 1977 ze zdí zahrad a domů na Velkopřerovském náměstí na Malé Straně v Praze. Účastníkům slavnostní večeře Spolku českých bibliofilů v Praze na Vikárce dne 2. dubna věnuje podnik Restaurace a jídelny v Praze 1. Praha; Restaurace a jídelny v Praze 1; 1977. 22 s.; upravil a vytiskl EUGEN WEIDLICH; fotografie IVAN LUTERRER (1954-2001); ex. č. 42/111. Volné složky v pův. obálce. 230x135
BRANALD, ADOLF: SLEČNA CILILINK.
-,-- CZK / prodáno /Edice Pupilla sv. 21, podpisy autorů v tiráži,Praha, Spolek českých bibliofilů, 2001. Edice Pupilla sv. 21. 17 s., dvoubar. perokresba JIŘÍ BOUDA, ex. č. 84/210, podpisy autorů v tiráži, přírodní losinský papír. Pův. brož. 135x88
LYOTARD; JEAN-FRANCOIS: O POSTMODERNISMU. - 1993.
-,-- CZK / prodáno /Základní filosofické texty; sv. 3. - Praha; Filosofický ústav AV; 1993. Přeložil Jiří Pechar. 208 s.; obálka HANA BLAŽEJOVÁ. Brož. 205x145 Velmi dobře zachováno! Nepoškozený, čistý exemplář. S dedikací a podpisem překladatele a autora úvodní studie Jiřího Pechara profesoru Rudolfu Zahradníkovi (Předseda AV ČR 1993-2001).
Pacák, J. A. - PILAŘOVÁ, ELIŠKA: CO VY NA TO, PANE RAIS.
-,-- CZK / prodáno /3 celostr. dřevořezy Jan Antonín Pacák, každý signovaný.Osm krkonošských črt. Praha, Bonaventura, 2001. Edice Ethos sv. 6. 70 s. Grafická úprava a sazba Aleš Krejča. V počtu 200 čísl. výtisků na ruční pap. Jantar-safari firmy Král z Předklášteří vytiskla v Praze tiskárna Dr. Eduard Grégr a syn. Dřevořezy vytiskl Josef Cipra na Kladně. Pův. šitá brož. 210x155 900,- Rezervace 14.6.
WILDE, OSKAR: SLAVÍK A RŮŽE. - 1920
-,-- CZK / prodáno /Praha, Otto, 1920. Přeložila M. Jesenská. 28 s., nakreslil a vypravil O. ŠTÁFL. Pův. pap. vazba. 160x125 Předsádky s nahnědlými flíčky stárnutí pap. a přední i zadní list předsádky s červ. razítkem majitele, které se opakuje i na vakátu před titulem, kde také černým inkoustem rukopisné věnování "... ani se nedá vyvážiti zlatem. Své nejdražší Lu 8/5 20. Sláva." Vyjma již zmíněného jsou další části knihy bezvadné, listy a vazba v čistém, stářím nijak nepoznamenaném stavu.
Špála - MAJEROVÁ; MARIE: PANENSTVÍ. Historie děvčete. - 1934.
-,-- CZK / prodáno /Na titulním listě dedikace Marie Majerové "Libuši a Jiřímu Valjovým", podpis, dat. "... v ten památný den 5. prosince 1940".Obálka a ilustrace VÁCLAV ŠPÁLA. Praha; Čin; 1934. Vyiskla knihtiskárna Jana Aubrechta v Praze. Spisy Marie Majerové, kniha třetí. 238 s.; 7 celostr. čb. il. (6x jednostranný tisk). Pův. brož. 195x125 První vydání vyšlo roku 1907. /antikvariát 0122/
VRBA, JAN: DRAŽINOVSKÁ HORA. Cyklus obrázků z přírody. - 1926.
-,-- CZK / prodáno /Přednostní vyd., podpis autora.Praha, Otto, 1926. 406 s., na titulním listě podpis autora. Ex. 5/100 čísl. exemplářů na holandském japanu v pův. pergamenové vazbě. Celopergamenová vazba se zlaceným titulem na hřbetě a zlacenou ražbou na přední desce, horní ořízka zlacená, další ponechány neoříznuty. 180x140 Desky mírně vyhnuté. /0122 antikvariát/ 850 CZK
VRBA, JAN: LES. - 1925.
-,-- CZK / prodáno /Přednostní vyd., podpis autora.Praha, Otto, 1925. 263 s., na titulním listě podpis autora. Ex. 88/100 čísl. exemplářů na holandském japanu v pův. pergamenové vazbě. Celopergamenová vazba se zlaceným titulem na hřbetě a zlacenou ražbou na přední desce, horní ořízka zlacená, další ponechány neoříznuty. 180x140 Desky mírně vyhnuté, na povrchu s lehkou ztrátou svěžesti. 750 CZK
Kysela - DYK; VIKTOR: KRYSAŘ. / 1915.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Borový; 1915. 1. kniha Zlatokvětu. 79 s.; 4 celostr. dřevoryty.; viněty; titulní list; předsádky; úprava a vazba FRANTIŠEK KYSELA; dvoubarevný tisk. Na titl. podpis majitelky "Heřma Jelínková". Původní pap. vazba, zlacený titul na hřbetě; svázal Antonín Jelínek. 187x140 Hrany vazby lehce odřené, jinak velmi dobře zachováno. /0122 antikvariát/Kubistická úprava.