Výsledek hledání - 1987
LOUČENÍ.- 1987.
400 CZKFilmový plakát. Sovětský svaz. 1987. Autor plakátu: Zdeněk Filip. Režie: Elem Klimov. 380x265
OSAMĚLÁ PLAVBA. - 1987.
250 CZKFilmový plakát. Sovětský svaz. 1987. Autor Štefan Theisz. Režie Michail Tumanšvili. 400x280 Stopa od přeložení.
CENA MEDU. - 1987.
300 CZKFilmový plakát. Český film. 1987. Autor plakátu: Martin Dyrynk. Režie: Jaromír Borek. 400x280
VÍTĚZNÝ ÚNOR. - 1987.
850 CZKPolitický plakát. Vydalo odd. propagandy a agitace ÚV KSČ. Autor plakátu: J. Lídral. Září 1987. 900x600
VELKÝ TALENT. - 1987.
400 CZKFilmový plakát. NDR. 1987. Autor plakátu: Štefan Theisz. Režie: Thomas Jacob. 400x280
CITLIVÁ MÍSTA.- 1987.
350 CZKFilmový plakát. Český film. 1987. Autor plakátu: Jan Tománek. Režie: Vladimír Drha. 400x280
ZAMILOVAT SE. - 1987.
450 CZKFilmový plakát. USA. 1987. Autor plakátu: Jaroslav Sůra. Režie: Ulu Grosbard. 400x290 Stopa po přeložení.
PÁNI EDISONI. - 1987.
500 CZKFilmový plakát. Český film. 1987. Autor plakátu: Vratislav Hlavatý. Režie: Vít Olmer. 420x300
HOMÉR: ODYSSEIA. - 1987.
150 CZKPraha, Naše vojsko, 1987. Z řeč. přeložil Vladimír Šrámek, doslov Jan Kalivoda. 392 s., ilustrace, obálka a vazba Aleš Striegl. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 /Ate/
SVATBA JAKO ŘEMEN. - 1987.
700 CZKFilmový plakát. Československo. 1967, plakát z roku 1987. Autor plakátu: Jan Weber. Režie: Jiří Krejčík. Hrají: Iva Janžrová Jiří Hrzán. 420x300 Stopa po přeložení.
MILAN KNÍŽÁK - LIEBLICHES TRAUMA . - 1987.
300 CZKKatalog - Reichstag, Berlín, 1987. 63 s. Brož. 310x240 /H/
ŠAŠEK A KRÁLOVNA. - 1987.
450 CZKFilmový plakát. Československo. 1987. Autor plakátu: Jaroslav Fišer. Režie: Věra Chytilová. 410x280
ŠAŠEK A KRÁLOVNA. - 1987.
900 CZKFilmový plakát. Československo. 1987. Autor plakátu: Jaroslav Fišer. Režie: Věra Chytilová. 800x580
FRANTIŠEK MUZIKA HUDBĚ. - 1987.
800 CZKVýstavní plakát. Výstava obrazů a kreseb u příležitosti hudebního festivalu Talichův Beroun, 6. 10. - 27. 11. 1987. Autor plakátu: O Šmerda. 800x600 V horních rozích stopy od připínáčku.
SVĚTLO PRO MÉHO SYNA. - 1987.
650 CZKFilmový plakát. Itálie. 1987. Autor plakátu: Věra Nováková. Režie: Maurizio Ponzi, hraje Sophia Loren. 420x285
DIVADELNÉ KULTÚRY VÝCHODU. - 1987. /d/
170 CZKBratislava; Tatran; 1987. 432 s.; 38 čb. reprodukcí; obálka a úprava KAROL ROSMÁNY. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x135. Ve slovenštině.
MELOUNEK; PAVEL: HOREČKY VŠEDNÍHO DNE. - 1987. /Film/
90 CZKAneb jména; nové pohledy v našem filmu 70. a 80. let. Praha; Čs. filmový ústav; 1987. 150 s.; obálka a úprava JAN TOMÁNEK. Brož. 210x135
UHER, JINDŘICH: ARGONAUTI Z MORAVY. - 1987.
90 CZKPraha, Československý spisovatel, 1987. 272 s., fotografie Pavel Mára. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 /H/
SVOBODA; JAROMÍR: NÁRODNÍ DIVADLO ZBLÍZKA. - 1987.
120 CZKPraha; Panorama; 1987. 184 s. včetně 183 čb. fotograf. Obálka; vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s přebalem. 275x240
GOLOB, ZVONIMIR: NA SRDCI KÁMEN. - 1987.
250 CZKPraha, Supraphon, 1987. Lyra Pragensis sv. 82. 1. vyd. Přeložil Jiří Žáček. 85 s., 7 kreseb, předsádky a vazba OTA JANEČEK. Pův. celokožená vazba. 75x75 Dobře zachováno. /Ate/
AUGUSTIN OLOMOUCKÝ: OBRANA BÁSNICTVÍ 1492. - 1987.
120 CZKBrno, Blok, 1987. K vyd. připravila, předml. napsala a z lat. přeložila Jana Nechutová. 94 s., upravil a Jan Jordán, dedikace s podpisem Jany Nechutové. Celopl. vazba s obálkou. 170x120 /Ate/
Prucha - TOMEŠ, JAN M.: JINDŘICH PRUCHA. - 1987.
150 CZKPraha, Odeon, 1987. Malá galerie sv. 37. 1. vyd., 80 s. s 45 bar. reproduk., úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x205 Velmi dobře zachováno. /ant0922/
HOROSKOP ORLOJE. - 1987. Čtrnáct amerických básníků. Přeložil Jan Zábrana.
180 CZKČtrnáct amerických básníků. Praha; Odeon; 1987. Přeložil Jan Zábrana. 379 s.; typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Celopl. vazba s obálkou. 185x160 Velmi dobře zachováno. /H/
Semafor - KDYŽ BYLA ZUZANA SAMA DOMA. / 1987.
1.800 CZKDivadelní plakát. Pražské kulturní středisko. Autor: Milan Wágner. 1987. Jiří Suchý, Jiří Šlitr, Ferdinad Havlík. 750x580
SUCHÝ, JIŘÍ: KOLIK OČÍ MÁ DEN. - 1987.
180 CZKPraha, Melantrich, 1987. 1. vyd. 152 s., ilustrace JIŘÍ SUCHÝ. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 /ant/
Moravec, František: Špión, jemuž nevěřili. - exil, 1987.
250 CZKZ anglického rukopisu vybrala, uspořádala a přeložila Hana Moravcová-Disherová. Purley, Rozmluvy, 1987. XI, 377 s. Pův. brož. Velmi dobrý stav!
TESTAMENT PANA TENA. - 1987. /čína/čínská kuchyně/
98 CZKKulinářské verše a prózy; jakož i recepty čínské kuchyně. Praha; Československý spisovatel; 1987. Přeložil Vladimír Sís. 184 s. Celopl. vazba s obálkou. 155x155
SKARLANT; PETR: ŘEMESLO ŽÍT. - 1987. Klub přátel poezie.
95 CZKPraha; Československý spisovatel; 1987. Klub přátel poezie. 232 s.; typografie ROSTISLAV VANĚK. Celopl. vazba s obálkou. 155x155 Velmi dobrý stav.
ŠAN; CHAN: NAD NEFRITOVOU TŮNÍ JASNÝ SVIT. - 1987.
150 CZKVýbor z díla dvou čínských básníků Chan Šana a Š'-tea z doby dynastie Tchang. Praha; Odeon; 1987. Přeložila Marta Ryšavá. 250 s.; úprava MILOSLAV FULÍN. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 /Ant/
SMÍCH A PLÁČ STŘEDOVĚKU. - 1987. Živá díla minulosti.
120 CZKPraha, Odeon, 1987. Živá díla minulosti sv. 105. 1. vyd. Výběr a uspoř. textů, předml. a komentář Pavel Spunar, z lat. přeložila a doslov o překladu napsala Dana Svobodová. 269 s., 20 s. obr. příloh, obálka a vazba Pavel Hrach. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 /Ate/
PIJOAN; JOSÉ: DEJINY UMENIA. / 1. - 1987. /umění/du/
350 CZKBratislava; Tatran; 1987. 336 s. (389 vyobrazení). Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x230 - Afrika; Amerika; Babylón; Blízký východ; Egypt; Mayové; Sumerové; archeologické nálezy; architektura; dějiny umění; kresby; malířství; pravěk; primitivní umění; sochařství; starověk; výtvarné umění. Ve slovenštině; velmi dobře zachováno.
TVRDOŠÍJNÍ A HOSTÉ. 2. část. - 1987. Katalog výstavy.
120 CZKKatalog výstavy - Užité umění, malba, kresba. Galerie hl. m. Prahy 30 . 6. - 30. 8. 1987. Text Karel Srp, úprava Clara Istlerová. Pův. brož. 260x200 Adler Egon , Čapek Josef , Feigl Bedřich , Feuerstein Bedřich , Filla Emil , Gutfreund Otto , Justitz Alfred , Kars Georg , Kremlička Rudolf , Kroha Jiří Vendelín , Kubišta Bohumil , Matulka Jan , Rykr Zdenek , Šíma Josef , Špála Václav , Zrzavý Jan. /ant0924/
UMĚNÍ. Ročník XXXV., č. 1 - 6 komplet. / 1987.
700 CZKČasopis Ústavu teorie a dějiny umění Československé akademie věd. Ročník XXXV., č. 1 - 6 komplet. Praha, Československá akademie věd, 1987. Vedoucí redaktor Rostislav Švácha. 568 s., úprava Vladimír Bouzek, články, materálie, zprávy, recenze. 6 pův. sešitů. 300x210 Velmi dobře zachováno. /Ate/Mj. obsahuje: L. Hlaváček: Krajinář Ferdinand Engelmüller; K. Stejskal: Iluze a symbol v knižní malbě první pol. 15. století; J. Sapák: Vila Tugendhat; R. Švácha: Fragnerovy názory na architekturu; K. Srp: Tvrdošijní a Devětsil ...
PAVLOV; SERGEJ: MĚSÍČNÍ DUHA. - 1987. /sci-fi/fantazie/science fiction/
65 CZKPraha; Lidové nakladatelství; 1987. Saturn. Přeložil Stanislav Švachouček. 144 s. Brož. 200x130
GRULICH; JAN: RAINER WERNER FASSBINDER. - 1987. Filmový klub - osobnosti.
250 CZKPraha; Československý filmový ústav; 1987. Filmový klub - osobnosti sv. 2, 138 s.; obálka a úprava VÁCLAV JEDLIČKA. Celopl. vazba s obálkou. 165x165 /antikvariát 0422/
MATZNER; ANTONÍN: BEATLES. - 1987. Výpověd o jedné generaci.
100 CZKVýpověd o jedné generaci. Praha; Mladá fronta; 1987. 288 s. textu; 16 s. příloh; obálka a úprava MICHAL HOUBA. Brož. 200x130
ŠTEFÁNKOVÁ; JANA: PROCHÁZKY PRAHOU. - 1987. Ilustrace ZDENĚK MLČOCH.
120 CZKPraha; Albatros; 1987. 366 s.; ilustrace ZDENĚK MLČOCH. Celopl. vazba s obálkou. 265x205
KAREL ČAPEK - FRÁŇA ŠRÁMEK: CESTY K PŘÁTELSTVÍ. - 1987.
120 CZKUspořádal a komentář napsal Aleš Fetters.Podpis - Praha, Československý spisovatel, 1987. 168 s., kresby Fr. Bidlo a Karel Čapek, dedikace s podpisem A. Fetterse. Pap. vazba s obálkou. 170x130 /H/
CVETAJEVOVÁ; MARINA: ZAČAROVANÝ KRUH. - 1987. Obálka MARIE KRÁLOVÁ.
180 CZKPraha; Odeon; 1987. Přeložily Jana Štroblová a Hana Vrbová. 327 s.; obálka; vazba a úprava MARIE KRÁLOVÁ. Pap. vazba s obálkou. 155x155 Dobře zachováno. /ant0825/
Poussin - PETROVÁ; EVA: NICOLAS POUSSIN. - 1987. 47 barevných reprodukcí.
120 CZKPraha; Odeon; 1987. Malá galerie sv. 38. 1.vyd. 86 s.; 47 barevných reprodukcí; úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. plátěná vazba s obálkou. 210x210
SALINGER; J.D.: VZHŮRU; TESAŘI; DO VÝŠE STŘECHU ZVEDNĚTE! - 1987. Seymour: Úvod.
85 CZKSeymour: Úvod. Praha; Odeon; 1987. Přeložili Luba a Rudolf Pellarovi. 186 s.; typografie ZDENĚK ZIEGLER. Celopl. vazba s obálkou. 195x130 /H/
VOIT; PETR: MINULOST PRAŽSKÉHO KNIHTISKU. - 1987. Obálka ZBYNĚK WEINFURTER.
200 CZKPraha; Státní knihovna ČSR; 1987. 157 s.; obálka; vazba a úprava ZBYNĚK WEINFURTER. Brož. 240x160
DAUDET; ALPHONSE: TARTARIN Z TARASCONU. - 1987. Ilustrace WERNISCHOVÁ.
90 CZKPraha; Vyšehrad; 1987. Přeložila Eva Musilová. 144 s.; ilustrace HELENA WERNISCHOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 175x125 Velmi dobře zachováno.
DRESSLER; JAN: BĚŽCI. - 1987. Školní tisk. Fotografie BARTOŠ. /poezie/
300 CZKŠkolní tisk - Vydáno jako neprodejný příležitostný tisk v roce 1987. (16) s.; fotografie ŠTĚPÁN BARTOŠ; graficky upravil PETR VLČEK. Volné dvoulisty v papírové složce. 210x140 /H/
MATYS, RUDOLF: ŽAKÉR. - 1987. Lyra Pragensis sv. 79. /Miniature edition/
200 CZKPraha, Supraphon, 1987. Lyra Pragensis sv. 79. 1. vyd. 128 s., sedm kreseb, předsádky a vazba ZDENĚK MÉZL. Pův. celokožená vazba. 75x75 /Ant/
DOMOV - BYTOVÁ KULTURA A TECHNIKA V DOMÁCNOSTI. - kompletní ročník, 1987.
600 CZKRoč. 27., č. 1- 6 (komplet). Praha, SNTL, 1987. Šéfredaktor Jiří Bárta, obálka a úprava Bohuslav Blažej, č. 1., 3., 5. - 78 s., č. 2., 4., 6. - 58 s. 6 sešitů. 320x240 Dobře zachováno. /H/ /architektura - užité umění - životní styl - bytová kultura/
ČAPEK, JOSEF: KULHAVÝ POUTNÍK. - 1987. Lyra Pragensis, sv. 80. /Miniature edition/
200 CZKPraha, Supraphon, 1987. Lyra Pragensis, sv. 80. 93 s., výt. doprovod reprodukce obrazů JOSEFA ČAPKA. Pův. celokožená vazba. 75x75 /Ant/
Tiepolo - PIOVENE; GUIDO; PALLUCCHINIOVÁ; ANNA: GIAMBATTISTA TIEPOLO. - 1987. Souborné malířské dílo.
300 CZKPraha; Odeon; 1987. 139 s. včetně 64 bar. příloh; úprava VÁCLAV REIN. Pův. celopl. vazba s přebalem. 325x240. Výborný stav.
SKÝBOVÁ; ANNA; HROCH; MIROSLAV: KRÁLOVÉ KACÍŘI INKVIZITOŘI. - 1987. Edice Spirála. Obálka VÁCLAV KUČERA.
95 CZKPraha; Československý spisovatel; 1987. Edice Spirála. 1. vyd. 328 s.; obálka a úprava VÁCLAV KUČERA. Brož. 200x130 /H/
SIDNEY; PHILIP: ASTROFEL A STELLA. - 1987. Skvosty anglické literatury. Kožená vazba.
250 CZKPraha; Odeon; 1987. Skvosty anglické literatury. Přeložili A. Bejblík a G. Francl. 164 s.; typografie JAN SOLPERA. Pův. celokožená vazba. 145x105 - Nepoškozený, dobře zachovalý exemplář.
HÁFEZ, ŠAMSUDDÍN MUHAMMAD: CO ZBUDE Z RŮŽÍ, KDYŽ JE SLAVÍK ZRADÍ. - 1987. /Miniature edition/
200 CZKPraha, Odeon, 1987. 1. vyd. Vybrala a přeložila Věra Kubíčková. 98 s., úprava MARIE KRÁLOVÁ. Pův. celokožená vazba v papírovém pouzdře. 75x75 /Ant/
PERSE; SAINT-JOHN: ZPĚV PRO ROVNODENNOST. - 1987. Ilustrace ADRIENA ŠIMOTOVÁ. Skvosty francouzské literatury. /poesie/
90 CZKPraha; Odeon; 1987. Skvosty francouzské literatury. Přeložila Naděžda Macurová. 116 s.; ilustrace ADRIENA ŠIMOTOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 145x105 Velmi dobře zachováno. /Ate/
SPĚVÁČEK, JIŘÍ: ROZMACH ČESKÉ STÁTNOSTI ZA VLÁDY LUCEMBURKŮ V SOUVISLOSTECH EVROPSKÉ POLITIKY. - 1987.
120 CZKPraha, Academia, 1987. Rozpravy ČSAV. Řada společ. věd, roč. 97, seš. 4. 92 s., rus. a něm. souhrn. Přehl. lit., hl. edic a pramenů. Přehl. osob, míst a věcných hesel. Pův. brož. 240x170 Velmi dobře zachováno. /H/
LUŽÍK, RUDOLF: BÁSEŇ ZE SBÍRKY MALOVANÉ KVÍTÍ. - 5 akvatint ANNA HORÁKOVÁ. 1987.
500 CZKBrno, graf. dílny SUPŠ, 1987. 5 orig. akvatint, graf. úprava, tisk a vazbu navrhla a zhotovila ANNA HORÁKOVÁ roz. MÁROVÁ, dedikace s podpisem Anna. 15 výtisků. (16) s. Ruční papír. 4 listy složené do harmoniky. 215x105
BELLEFOREST; FRANCOIS: AMLETH. - 1987. Lyra pragensis. Ilustrace JOSEF LIESLER. 1. vyd. /Miniature edition/
250 CZKLyra Pragensis sv. 84. - Praha; Supraphon; 1987. Lyra Pragensis sv. 84. 1. vyd. Přeložil Petr Sommer. 128 s.; 13 kreseb; předsádky a vazba JOSEF LIESLER. Pův. celokožená vazba. 75x75 /Ant/
STAŇKOVÁ; JITKA: LIDOVÉ UMĚNÍ Z ČECH; MORAVY A SLEZSKA. - 1987. Fotografie LUDVÍK BARAN.
200 CZKPraha; Panorama; 1987. 1. vyd. 200 s. včetně 280 bar. vyobrazení; foto LUDVÍK BARAN; obálka; vazba a úprava VÁCLAV ŠEVČÍK. Celopl. vazba s obálkou. 275x240 /H/
DOBRÁ ZVĚST. Z CEST ZA POZNÁNÍM SSSR VE DVACÁTÝCH A TŘICÁTÝCH LETECH. - 1987.
350 CZKVybrali, uspořádali a k vydání připravili Kateřina a Milan Blahynkovi. Předmluvu napsal Milan Blahynka. Vydání jako celek první. Praha, Československý spisovatel, 1987. 495 stran. Obálku a grafickou úpravu navrhl PAVEL HRACH. Fotosazbu z písma Impressum Digiset zhotovila Svoboda, n. p. Náklad 3 500 výtisků. Pap. vazba s přebalem. 205x140 Velmi dobře zachováno. /JULIUS FUČIK ADOLF HOFFMEISTER JINDŘICH HONZL JOSEF HORA PETER JILEMNICKÝ JAROSLAV KRATOCHVÍL MARIE MAJEROVÁ BOHUMIL MATHESIUS ZDENĚK NEJEDLÝ VÍTĚZSLAV NEZVAL IVAN OLBRACHT VLADIMÍR PROCHÁZKA MARIE PUJMANOVÁ JAROSLAV SEIFERT JIŘÍ TAUFER KAREL TEIGE VÁCLAV TILLE BEDŘICH VÁCLAVEK VLADISLAV VANČURA GÉZA...
ČESKÉ MALÍŘSTVÍ XX. STOLETÍ / GENERACE OSMY A SKUPINY, TVRODOŠÍJNÝCH, UMĚLECKÉ BESEDY - VII. ČÁST. - 1987.
700 CZKVýstavní plakát. Národní galerie v Praze. Jízdárna Pražského hradu, leden - březen 1987. Autor plakátu: Karel Šejna. 800x600
ŠÍP; LADISLAV: WAGNEROVA CESTA DO PRAHY. - 1987. Lyra Pragensis; sv. 78. Celokožená vazba; il. ADOLF ABSOLON.
200 CZKPraha; Supraphon; 1987. Lyra Pragensis; sv. 78. 152 s.; sedm barevných reprodukcí maleb; předsádky a vazba ADOLF ABSOLON. Pův. celokožená vazba. 75x75 /Ant/
WEJ; WANG; SIANG-ŠAN; PAJ; CHAO-ŽAN; MENG: TROJZVUK. - 1987. Poesie sv. 39. Marta Ryšavá; MILAN HEGAR; /čínská literatura/
120 CZKPraha; Melantrich; 1987. Poesie sv. 39. 1. vyd. Z čínských originálů přeložila a doslovem a poznámkami opatřila Marta Ryšavá. 496 s.; volná pětidílná obr. příloha reprodukce Wang Wejova obrazu U řeky Wang; obálka; vazba a úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba s obálkou. 210x145 /H/
ZDRAŽILOVÁ, MILICA: ROBERT REDFORD.
90 CZKPraha, Čs. filmový ústav, 1987. 28 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno. /H/
OLIVA, LJUBOMÍR: ROBERTO ROSSELLINI.
90 CZKPraha, Čs. filmový ústav, 1987. 27 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno. /H/
FIKEJZ, MILOŠ: DUSTIN HOFFMAN.
90 CZKPraha, Čs. filmový ústav, 1987. 35 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno. /H/
ŠMARDA, JAN: IVAN BLATNÝ V MÝCH VZPOMÍNKÁCH. - 2013.
400 CZKPraha, Galén, 2013. 151 s. + CD se záznamem hlasu I. Blatného z r. 1987. Brož. Stav nové knihy, nevybalená z folie. /ant/
BUTOR, MICHEL: HÉROLD. - 1964.
680 CZKGeorges Fall, Paris, Le Musée De Poche 1964. 56 s. včetně 11 celostr. vlepovaných bar. reprodukcí + 24 s. obr. příloh s čb. vyobr. (mj. jedna portrétní fot. od Man Raye). Pův. brož. 190x145 Velmi dobře zachováno. Jacques Hérold (born Herold Blumer; 10 October 1910 – 11 January 1987) was a prominent surrealist painter born in Piatra Neamț, Romania.
Revue K. 2. Bostik, Moucha, Zeithamml, Macha. - 1981.
450 CZKVaclav Bostik | Miloslav Moucha | Jindrich Zeithamml | Karel Hynek Macha: Journal de l’année 1835. Paris, Jiri Kolar, Mai 1981. 12 s. Pův. brož. 300x120 Velmi dobrý stav!Založil a vydával vlastním nákladem Jiří Kolář.Revue K vycházela od r. 1981 do r. 1995. Během prvních dvou let vychází devět sešitů, od r. 1983 do r. 1987 čtyři sešity ročně, od r. 1988 vychází Revue K občasně, často jako dvojčíla v roce 1995 vyšla v jednom svazku 4 čísla (51-54) naposledy. Rozsah každého sešitu do r. 1986 12 stran, od čísla...
V obchodě ve volném výběru.
1 CZKKoupíte v antikvariátu Pražský Almanach, Újezd 26, Praha 1, Malá Strana. Aktualizace je nepravidelná. 05/2026 Santini. Setkání baroku s gotikou. Sedlák, Jan, Jan Blažej. - 1987.Fotografie Jiří Ployhar. 1. vydání. Praha, Vyšehrad, 1987. 251 stran, ilustrace. Chronologický soupis staveb na s. 237-241. Obsahuje bibliografii.Celopl. vazba s přebalem. 240x170 Velmi dobře zachováno, krásný stav!400,- Gočár - Wenke. (A. Wenke a syn, obchodní dům Jaroměř). - 2011.Olga Mertlíková (ed.), Jan Slavík ... et al. V Jaroměři, Městské muzeum, 2011. 142 s., il. (některé barev.), 1 mapa, portréty, plány, faksim. ISBN 978-80-903131-9-4 (váz.)...
POESIE / Novinky v regálech. - září, 2022.
1 CZKV antikvariátu vyberete a koupíte, ihned bez objednání! ASHBERY, John. Autoportrét ve vypouklém zrcadle. Překlad Pavel Dominik. Vyd. 1. Praha: Odeon, 1989. 120 s. Plamen; sv. 109. ISBN 80-207-0009-9.Pevná vazba s obálkou. Velmi dobrý stav! CENA: 150,-GINSBERG, Allen. Kvílení. Překlad Jan Zábrana. Vyd. 1. Praha: Odeon, 1990. 255 s. Plamen. ISBN 80-207-0155-9.Pevná vazba s obálkou. Velmi dobrý stav! CENA: 350,-VOSKOVEC, Jiří, WERICH, Jan. Máme za to: písňové texty. Vyd. 1. V Praze: Československý spisovatel, 1990. 273 s., [22] s. obr. příl. Klub přátel poezie. Výběrová řada. ISBN 80-202-0230-7.Pevná vazba s...
POKÁNÍ. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Filmový plakát. Sovětský svaz. 1987. Autor plakátu: Zdeněk Vlach. Režie: Tengiz Abuladze. 410x280
OSAMĚLÝ ROZZLOBENÝ POLICISTA. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Filmový plakát. Itálie. 1987. Autor plakátu: Alexej Jaroš. Režie: Stelvio Massi. 420x300
MAXMILIÁN PIRNER. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Výstavní plakát. Národní galerie v Praze. Anežský klášter, únor - květe 1987. Autor plakátu: V. Najbrt. 800x600
HRABAL. - Biblioscandia. 1987.
-,-- CZK / prodáno /Exil - Ladislav Řezníček, Milan Jankovič. Oslo-Roma, Biblioscandia, 1987. (36) s., 19 čb. fotografií (Milan Jankovič a archiv B. Hrabala). V textu úryvky ze strojopisů B.H., Domácích úkolů z pilnosti, Života bez smokingu, z deníku Jiřího Koláře, bibliografie.Pův. brož. 200x210
KRÁL, PETR: PRAGUE. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autora - Seyssel, Editions du Champ Vallon, 1987. 116 s., dedikace s podpisem autora, dat. 1990. Brož. 220x160 Velmi dobře zachováno. Petr Král http://www.slovnikceskeliteratury.cz Petr Král, lauréat du Prix Jean Arp 2016
ČARODĚJKY Z EASTWICKU. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Filmový plakát. USA. 1987. Autor plakátu: Vlach. Režie: George Miler. 400x280 REZERVACE
ROZHOVORY HITCHCOCK - TRUFFAUT. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Čs. filmový ústav, 1987. Přeložil Ljubomír Oliva. 216 s., obálka a úprava VÁCLAV JEDLIČKA. Celopl. vazba s obálkou. 225x225 Velmi dobře zachováno.
TVRDOHLAVÍ. - 1987. Katalog + plakát.
-,-- CZK / prodáno /Katalog a plakát k první výstavě umělecké skupiny Tvrdohlaví v Lidovém domě ve Vysočanech, 22.12. 1987 - 1.1. 1988.Václav Marhoul, Petr Nikl, Michal Gabriel, František Skála, Jaroslav Róna, Jiří David, Čestmír Suška, Stanislav Diviš, Stefan Milkov, Zdeněk Lhotský.Odbor školství a kultury ONV v Praze, 1987. 36 s., 25 bar. a čb. reprodukcí, 10 portrétních fotografií (Ivan Pinkava), ilustrace (logo skupiny, rámec strany za titulním listem) František Skála, typografie Pavel Lev. Na zadní s. obálky reprodukován zakládací text skupiny s podpisy členů: Dne 3. června 1987 jsme ve Slováckém salónku Obecního...
MILAN HEGAR TYPOGRAFIE KRESBY. - 1987. Katalog výstavy. Divadlo Hudby Lyra Pragensis říjen 1987.
-,-- CZK / prodáno /Katalog výstavy - Divadlo Hudby Lyra Pragensis říjen 1987. Vydal Odeon. (28 s.); grafická úprava PAVEL HRACH; fotografie ŠTĚPÁN LOUDA. Pův. brož. 265x150
NĚMCOVÁ; BOŽENA: BABIČKA. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Svoboda, 1987. 206 s., ilustrace ADOLF KAŠPAR, úprava ZDENĚK MLČOCH. Celopl. vazba s obálkou. 265X210 Velmi dobře zachováno.
HRY PRO MÍRNĚ POKROČILÉ. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Filmový plakát. Český film. 1987. Autor plakátu: Olga Poláčková-Vyleťalová. Režie: Oto Koval. 400x280
PLESKOTOVÁ, PETRA: SVĚT BAREV. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Albatros, 1987. 199 s., ilustrace, obálka a úprava Miroslav Klomínek. Celopl. vazba s obálkou. 240x170 Velmi dobře zachováno. /H/
HURNÍK; ILJA: LÍSTKY VAVŘÍNOVÉ. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Čtení z muzikantského deníku. Praha; Českovenský spisovatel; 1987. 164 s.; obálka a vazba JAN SOPLERA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 190x105
OSTROV KDE ROSTOU HOUSLE. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Albatros; 1987. Sestavili Josef Brukner a Pavel Šrut. 222 s.; grafická úprava CLARA ISTLEROVÁ. Pap. vazba s obálkou. 200x170 REZERVACE
Arcimboldo - THE ARCIMBOLDO EFFECT. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Transformations of the Face from the Sixteenth to the Twentieth Century. Mailand; Bompiani; 1987. 402 s.; barevné a čb. vyobrazení. Původní brožovaná vazba. 4°
Buňuel - CIESLER; JIŘÍ: LUIS BUŇUEL. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Čs. filmový ústav; 1987. 117 s. Celopl. vazba s obálkkou. 170x170 Velmi dobře zachováno.
UHLÍŘOVÁ, LUDMILA: KNÍŽKA O SLOVOSLEDU. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Academia, 1987. Malá jazyková knižnice sv. 5. 160 s. Brož. 200x140 /H/
DONNE; JOHN: KOMU ZVONÍ HRANA. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1987. Přeložil Zdeněk Hron. 200 s.; typografie JAN SOLPERA. Celopl. vazba s obálkou. 160x150 Velmi dobře zachováno. /H/
ČAPEK; KAREL: POZDRAVY. - 1987. Edice Máj.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1987. Edice Máj. 392 s.textu; 16 s. fotografické přílohy; přebal a vazba ZDENĚK ZIEGLER. Celopl. vazba s přebalem. 205x135 Dobře zachováno.
Roth, Philip. L'orgia di Praga. - gennaio 1987.
-,-- CZK / prodáno /Milano, Bompiani, gennaio 1987. 103 s.Celopl. vazba, bez obálky. Dobře zachováno. 1. vyd. v italštině. /antikvariát 1122/
DOBRÁ ZVĚST. - 1987. Vybrali Blahynkovi. Obálka HRACH.
-,-- CZK / prodáno /Z cest za poznáním SSSR ve dvacátých a třicátých letech. Praha; Československý spisovatel; 1987. Vybrali a uspořádali Kateřina a Milan Blahynkovi. 504 s.; obálka a úprava PAVEL HRACH. Pap. vazba s obálkou. 205x140
SLAVNÍKOVCI VE STŘEDOVĚKÉM PÍSEMNICTVÍ. - 1987. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Vyšehrad; 1987. 472 s. celopl. vazba s obálkou. 210x140
ČAPEK; KAREL: UNIVERZITNÍ STUDIE. - 1987. /kč/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1987. 376 s.; typografie MILAN JAROŠ. Celopl. vazba s obálkou. 210x135 Velmi dobře zachováno. /H/
JULIŠ, EMIL: BLÍŽÍME SE OHNI. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /München, PmD, 1987. Nová řada poezie sv. 33. 1. vyd. 56 s., ilustrace JIŘÍ KOLÁŘ. Brož. 190x120 Velmi dobře zachováno. /Ate/
SUCHÝ, JIŘÍ: KOLIK OČÍ MÁ DEN. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Melantrich, 1987. 1. vyd. 152 s., ilustrace JIŘÍ SUCHÝ. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 V knize jedno dlouhé, jedno krátké věnování a na volném listě průvodní dopis dalšímu z trojice starých kamarádů. Jeden z nich žije v Americe, druhý v Praze knihu už nikdy nepředá a třetí se už asi nikdy nedozví, že ji měl dostat.
ZPÍVÁME S KYTAROU. - 1971 - 1987. /písničky/noty/
-,-- CZK / prodáno /Č. 142, 145, 151,167, 168, 359, 411, 464, 540. Praha, Supraphon, 1971 - 1987. Noty. Každé číslo má 8 s. (dva volné dvoulisty), mj. obsahuje: Tobě náležel čas; Hrej, hrej, hrej; Kam zmizel ten starý song; Žárlivý kakadů; Jak mám spát; Babylon; Děti z Pirea ... 9 pův. sešitů. 170x135 Velmi dobře zachováno. /ate/
KUDĚLA; VIKTOR: BOJE O KARLA ČAPKA. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Academia; 1987. 180 s.; obálka JAROSLAV KROUZ. Celopl. vazba s přebalem. 245x175
KOVAŘÍK, JAROSLAV; HUDEČEK, PETR: KRAJEM ZAVÁDKY. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Vyšlo při příležitosti 15. výročí vzniku národopisného souboru písní a tanců "Zavádka" Čejkovice. Praha, Ústav pro kulturně výchovnou činnost, 1987. 202 s. Brož.210x150
BUŇUEL; LUIS: DO POSLEDNÍHO DECHU. - 1987. /film/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1987. Přeložili Aleš Pohorský a Renata Pohorská. 256 s. textu a 16 s. příloh. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 Velmi dobře zachováno.
Chagall - TARGAT; FRANCOIS LE: MARC CHAGALL. - 1987. Světové umění.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1987. Světové umění sv. 102. Závěrečná studie Jan Tomeš. 140 s. se 152 bar. vyobr.; životopisný přehled. Celopl. vazba s obálkou. 305x220
SUCHÝ; JIŘÍ; ŠTEPKA; STANISLAV: NEVESTA PREDANÁ KUBOVI. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Federálny insitný muzikálik. Bratislava; Tatran; 1987. 1. vyd. 88 s.; ilustrace SVETOZÁR MYDLO; JIŘÍ SUCHÝ. Celopl. vazba s obálkou. 295x175
KALVODOVÁ; DANA: DIVADELNÉ KULTÚRY VÝCHODU. - 1987. /d/
-,-- CZK / prodáno /Bratislava; Tatran; 1987. 431 s.; obr. přílohy. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x140
MUCHA; JIŘÍ: LLOYDOVA HLAVA. - 1987. Edice Česká próza.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Melantrich; 1987. Edice Česká próza. 1. vyd. 328 s.; úprava; obálka MICHAL HOUBA. Celopl. vazba s obálkou. 205x140
FOGLAR, JAROSLAV: HOŠI OD BOBŘÍ ŘEKY. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Vydání 12. Praha, Olympia, 1987. Předmluva Alexej Pludek. 189 s., ilustrace a obálka Miloslav Disman. Pův. brož. 200x130 Velmi dobře zachováno. /H/
SEKIDA; KATSUKI: ZEN TRAINING METHODS AND PHILOSOPHY. - 1987. /ber/
-,-- CZK / prodáno /New York - Weatherhill - Tokyo; 1987. 258 s. Brož. 215x150
ULLMANN; ERNST: SVĚT GOTICKÉ KATEDRÁLY. - 1987. /gotika/architektura/t/
-,-- CZK / prodáno /Z německého originálu přeložila Milada Kouřimská. Vyd. 1. Praha; Vyšehrad; 1987. 169 s.; 60 s. obrazových příloh. Obsahuje bibliografii a rejstřík. Celopl. vazba s obálkou. 240x170
DUFEK; ANTONÍN: ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE. - 1987. Současné české umění.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1987. Edice Současné české umění. 1. vyd. 171 s.; typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Brož. 185x160
FILGAS; JOSEF: MEZI BRÁŠKY. - 1987. Ilustrace JOSEF NESVADBA.
-,-- CZK / prodáno /Ostrava; Profil; 1987. 215 s.; ilustrace JOSEF NESVADBA. Pevná vazba. 210x160
Die Sonnenuhr. Tschechische Lyrik aus 11 Jahrhunderten. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Podpis Ludvíka Kundery, pod rukopisnou dedikací: "...dílo třinácti roků".Teil 1 und 2: 10.-19.Jahrhundert. Herausgegeben von Ludvík Kundera. Leipzig. Reclam. 1987. 261 s. Pův. brož. 175x11 Velmi dobrý stav! Obsah >>
Kokoschka - SABARSKY; SERGE: OSKAR KOKOSCHKA. - 1987. Katalog výstav.
-,-- CZK / prodáno /Katalog der Ausstellungen Museum voor Schone Kunsten; Gent 17.09. - 8.11. 1987 / Salle Saint Georges; Liege 14.11. - 31.12.87. Europalia 87 Österreich. 231 s.; (178 čb. a bar. reprodukcí); text holandsky / francouzsky. Měkká vazba. 280x210 Velmi dobře zachováno.
SLOVNÍK SPISOVATELŮ NĚMECKÉHO JAZYKA A SPISOVATELŮ LUŽICKOSRBSKÝCH. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1987. 1. vyd. Zpracoval kolektiv autorů. 844 s.; obálka; vazba a úprava MILAN HEGAR. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x105
Effenberger, Vratislav: Lov na černého žraloka. - exil, 1987
-,-- CZK / prodáno /Výbor básní 1940-1986. Uspořádal a závěrečnou statí opatřil Milan Nápravník. München, Poezie mimo Domov, 1987. Nová řada poezie, sv. 30. 152 s. Pův. brož. 190x120 Velmi dobře zachováno. viz >>
KAMIL LHOTÁK. Výběr z životního díla. - 1987. Plakát, A1, 840x600
-,-- CZK / prodáno /Výstava k poctě umělcových 75. narozenin. GHMP, Staroměstská radnice, 1987.Nepřeložený, čistý, žádné natržení.
SEIFERT; JAROSLAV: MALÁ KNÍŽKA O MAMINCE. - 1987. Kresby JINDŘICH KOVAŘÍK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Albatros; 1987. 47 s.; kresby a typografie JINDŘICH KOVAŘÍK. Volné dvoulisty v pap. složce. 170x120
Jaro v zahradě. + Léto. + Podzim. + Zima. 4 svazky. / 1981 - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Texty a il. převzaty z angl. čas. Green Fingers.Více než tisíc stran podrobných informací, praktických návodů a užitečných rad pro práce na zahradě od jara do zimy. Převážně bar. fotografie, ilustrace, tabulky. Názvové a věcný rejstříky. Pův. pevné vazby s přebaly. 290x220Zahrádky, zakládání a ošetřování, práce zahradnické, rostliny okrasné, ovoce, zelenina, pěstování, okrasné květiny, jejich množení, ošetřování, pěstování jahod, drobného ovoce a ovocných stromů. Zahradní nábytek, skleníky, zahradní grilování, jak uložit čerstvou zeleninu na zimu, jak postupovat při výběru a pěstování růží, jak založit a udržovat živý plot. Vysazování ovocných...
Sudek - KIRSCHNER; ZDENĚK: FUNKE / SUDEK. - 1987. Typo BOHUSLAV BLAŽEJ. /katalog/
-,-- CZK / prodáno /Vyšlo k výstavě fotografií Jaromíra Funkeho; na státním zámku Kozel v srpnu a září 1987. Praha; UPM; 1987. (8) s. textu; 32 fotogr. vyobr. JAROMÍR FUNKE (16) a JOSEF SUDEK (16); typo BOHUSLAV BLAŽEJ. Pův. brož. 235x215 - Velmi dobrý stav.
BRILLAT-SAVARIN: FYZIOLÓGIA CHUTI. - 1987. Obálka PAVEL BLAŽO. Svetová tvorba.
-,-- CZK / prodáno /Alebo úvahy o gastronomickom umení. Bratislava; Tatran; 1987. Svetová tvorba. 216 s.; obálka; vazba a úprava PAVEL BLAŽO. Celopl. vazba s obálkou. 240x170
JANČÁŘ, JOSEF: TRADIČNÍ ZPŮSOBY ZEMĚDĚLSKÉHO HOSPODAŘENÍ NA SLOVÁCKU. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Ústav lidového umění ve Strážnici, 1987. 2. sv. Metodické monografie. 110 s. Brož. 230x160
LEVERTOVOVÁ; DENISE: JÁ ŽÍZEŇ. - 1987. Plamen. 1. vyd. /poezie/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. Edice Plamen. - Praha; Odeon; 1987. Edice Plamen; sv. 102. Z anglických orig. vybrala a přeložila Hana Žantovská. 124 s.; typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Pův. pap. vazba s obálkou. 195x120 /poezie
TRAKL; GEORG: LIDSKÝ ŽAL. - 1987. JAROSLAV KLÁPŠTĚ 4 sign. suché jehly; podpis Ludvík Kundera.
-,-- CZK / prodáno /Klápště; 4 suché jehly - Praha; PNP - SČB; 1987. 21 s.; 4 suché jehly JAROSLAV KLÁPŠTĚ (vše sign. a dat.); typograficky upravil MARTIN DYRYNK; grafiky vytiskl PAVEL DŘÍMAL. Vyšlo celkem 200 exemplářů se suchými jehlami a 300 výtisků bez ilustrací; velkolosínský ruční papír. V tiráži podpis překladatele Ludvíka Kundery 'V Kunštátě 18/6 1988'. Volné archy pův. pap. obálce. 305x220
ŽÁČEK; JIŘÍ: PAPÍROVÉ RŮŽE. - 1987. Edice Alfa. Ilustrace JOSEF VELČOVSKÝ. /poezie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1987. Edice Afa. 88 s.; ilustrace JOSEF VELČOVSKÝ. Brož. 165x120
Čapek - SLAVÍK; JAROSLAV: JOSEF ČAPEK. - 1987. Svet umenia. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Bratislava; Tatran; 1987. Svet umenia. 15 s. textu; 22 bar. a 40 čern. reprodukcí. Pevná vazba. 275x250 Ve slovenštině.
FOUCAULT; MICHEL: SLOVÁ A VECI. - 1987. Archeológia humanitných vied. /filosofie/
-,-- CZK / prodáno /Archeológia humanitných vied. Bratislava; Pravda; 1987. 1. vyd. Edícia Filozofické odkazy. Přeložili Miroslav Marcelli a Mária Marcelliová. 520 s. Celopl. vazba s obálkou. 205x135
Smetana - PETROVÁ; EVA: JAN SMETANA. - 1987. Umělecké profily sv. 25.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1987. Umělecké profily sv. 25. 201 s. včetně 122 barev. vyobr. na přílohách; čb. vyobr. a dokument. fotografie v textu; fotogr. portrét ve front; obálka; vazba a graf. úprava MILAN HEGAR. Bibliografie; rus. a angl. resumé; odkazy na lit.; životopisná data. Pův. celopl. vazba s obálkou. 265x210 Velmi dobrý stav
KAINAR; JOSEF: PŘÍBĚHY; OSUDY A MÝTY. - 1987. Vybrané spisy 1.
-,-- CZK / prodáno /Vybrané spisy 1. Praha; Československý spisovatel; 1987. 444 s.; typografie ROSTISLAV VANĚK. Celopl. vazba s obálkou. 170x120 Velmi dobře zachováno.
Lada - JOSEF LADA DĚTEM. - 1987. Edice výstavy sv. 76. Katalog výstavy.
-,-- CZK / prodáno /K 100. výročí umělcova narození. Praha; Národní galerie; 1987. Edice výstavy sv. 76. 34 s. textu; 8 bar. a 18 čb. reprodukcí v obr. části. Úvodní stať napsal Jiří Kotalík. Soupis výstav od r. 1926. Soupis ilustrací dětských knih vydaných od r. 1957. Pův. brož. 240x175
ČECHOV; ANTON PAVLOVIČ: PŘÍPADY Z PRAXE. - 1987. Ilustrace KAREL MÍŠEK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Svoboda; 1987. 371 s.; ilustrace KAREL MÍŠEK. Pap. vazba s průhlednou ochrannou folií. 190x120 Velmi dobře zachováno.
HLAVÁČ; LUDOVIT: DEJINY FOTOGRAFIE. - 1987. Edice Fotografická a filmová tvorba.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. Martin: Osveta; 1987. Edice Fotografická a filmová tvorba. 542 s. včetně velkého množství čb. fotografických vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. 200x245 Velmi dobře zachováno.
KAPITOLY Z ČESKÉHO DĚJEPISU UMĚNÍ. -I.,II. díl. - 1986. 1987.
-,-- CZK / prodáno /I. PŘEDCHŮDCI A ZAKLADATELÉ. II. DVACÁTÉ STOLETÍ. Napsal kolektiv pracovníků. Praha, Odeon, 1986, 1987. 229 s. a 89 čb. vyobrazení, 410 s. a 168 čb. vyobrazení. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 /H/
Šimák - BOHÁČ; JIŘÍ: LEV ŠIMÁK. - 1987. Umělecké profily sv. 28.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. Praha; Odeon; 1987. Umělecké profily sv. 28. 170 s. včetně 117 převážně barevných reprodukcí na přílohách; 16 čb. vyobr. v textu; ve front. fotogr. portrét L.Šimáka. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270x210 Velmi dobrý stav!
Fišárek - LAMAČ; MIROSLAV: ALOIS FIŠÁREK. - 1987. Umělecké profily sv. 31.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. Praha; Odeon; 1987. Umělecké profily sv. 31. 212 s.; 156 převážně barevných vyobr. na přílohách; dokument. fotografie v textu; typografie MILAN HEGAR. Pův. celopl. vazba s obálkou. 265x210 ...velmi dobrý stav. Bibliogr. textů A.F.; přehled lit.; rus. a angl. resumé.
BOGÁTI; PÉTER: POSLEDNÍ ČLOVĚK. - 1987. /sci-fi/fantazie/science fiction/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Naše vojsko; 1987. ESO. Přeložil Milan Navrátil. 224 s. Brož. 190x120
SIDNEY; PHILIP: ASTROFEL A STELLA. - 1987. Skvosty anglické literatury. /poesie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1987. Skvosty anglické literatury. Přeložili A. Bejblík a G. Francl. 164 s.; typografie JAN SOLPERA. Celopl. vazba s obálkou. 145x105
HÁFEZ; ŠAMSUDDÍN MUHAMMAD: CO ZBUDE Z RŮŽÍ; KDYŽ JE SLAVÍK ZRADÍ. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1987. 98 s.; úprava MARIE KRÁLOVÁ. Pův. plátěná vazba v papírovém pouzdře. 75x75
BULGAKOV; MICHAIL: ZÁPISKY MLADÉHO LÉKAŘE. - 1987. Obálka VLADIMÍR JÁNSKÝ. Ilustrace MIROSLAV STUCHLÍK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Práce; 1987. Přeložila Alena Morávková. 168 s.; obálka; vazba a úprava VLADIMÍR JÁNSKÝ; ilustrace MIROSLAV STUCHLÍK. Celopl. vazba s obálkou. 205x130 Velmi dobře zachováno. /Ate/
BULGAKOV; MICHAIL: DIVADELNÍ ROMÁN MISTR A MARKÉTKA. - 1987. Ilustrace BORIS JIRKŮ.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Lidové nakladatelství; 1987. Trojka; velká řada sv. 47. Přeložila Alena Morávková. 504 s.; ilustrace BORIS JIRKŮ. Celopl. vazba s obálkou. 250x170 Velmi dobře zachováno.
CHEMIE V PRÁCI KONZERVÁTORA A RESTAURÁTORA. / ZELINGER; HEIDINGSFELD; KOTLÍK; ŠIMŮNKOVÁ - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Restaurování papíru, kůže, dřeva, kamene.Praha, Academie, 1987. 256 s., 35 obr., obálka a vazba JAROSLAV KROUZ. Celopl. vazba s obálkou. 245x180
NOVOTNÝ; JAN: NEPÍSKOVCOVÉ SKÁLY V ČECHÁCH. I. a II. - 1986. 1987. Horolezecký průvodce.
-,-- CZK / prodáno /Horolezecký průvodce. I. Praha; Středočeský kraj; Jihočeský kraj. II. Západočeský kraj; Severočeský kraj; Východočeský kraj. Praha; Olympia; 1986; 1987. 1. vyd. 301 s.; 333 s.; plánky a mapky VLADIMÍR ŠKAROUPKA a VÁCLAV MORCH. Celopl. vazba. 170x120
LUKAS - The Islanders. A Book Of Photographs By Jan Lukas. - 1987.
-,-- CZK / prodáno /Introduction by William F. Buckley, jr.Nestr. cca 70 s. čb fot. Pův. brož. Velmi dobrý stav. 280x215 /Kniha v obchodě 0821/.
GÜNTER; EICH: VÍCEMÉNĚ. - 1987. 1. vyd. Edice Plamen sv. 103. /poezie.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. Edice Plamen. - Praha; Odeon; 1987. Edice Plamen sv. 103. Přeložila Michaela Jacobsenová. 149 s.; typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Pův. pap. vazba s obálkou. 195x120 - /poezie
MICHAL; STANISLAV: HODINY. Od gnómonu k atomovým hodinám. - 1987. Polytechnická knižnice.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNTL; 1987. 272 s.; 222 obrázků. Pův. lamino vazba. 210x150
ŠACH; GEORGIJ: PLANETA DEVÍTI KLANŮ. - 1987. /sci-fi/fantazie/science fiction/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Lidové nakladatelství; 1987. Saturn. Přeložila KAMILA KOSTKOVÁ. 200 s. Brož. 200x130
Projekt. Sztuka wizualna i projektowanie. Visual art & design. - 1976, 1986, 1987. Cena za jedno číslo.
-,-- CZK / prodáno /Projekt. Sztuka wizualna i projektowanie. Visual art & design.Teksty polskie/English text/Russkije teksty/Deutsche texte/Textes francais.Nejkvalitnější umělecký magazín z východního bloku se vydával v Polsku. Kdo si chtěl v podmínkách regulovaných informací, opatřit to nejlepší, co bylo u nás možné, mohl si 6x ročně koupit v prodejně Polské kultury v Jindřišské ulici nové číslo Projektu, to obvykle obsahovalo i složený, barevný plakát polských autorů. Formátově stejný magazín Graphis, byl z kapitalistické Ameriky a pro běžného člověka, u nás nedostupný.Rok 1976, číslo 2, (111). 96. stran, nepoškozeno. Cena: 120,-Rok 1987, číslo 2, (173)....
LIESLER; JOSEF: TAKÉ JEDNO FAUNOVO ODPOLEDNE. - 1987. 6 leptů; Lyra Pragensis; ruční papír.
-,-- CZK / prodáno /6 leptů - Praha; Lyra Pragensis; 1987. 31 s.; 6 bar. leptů (3 sign. celostr. a 3 drobné na ob.; titulním listě a v tiráži). Vydáno 200 čísl. výtisků na ručním papíře z Velkých Losin; tento ex. autorský; nečíslovaný. Pův. brož. 310X195 REZERVACE
DICKINSONOVÁ; EMILY: LED A OHEŇ. - 1987. Lyra Pragensis. Ilustrace MAGET. /Miniature edition/poezie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Supraphon; 1985. Lyra Pragensis; sv. 83. Přeložil Jiří Šlédr. 160 s.; sedm kreseb; vazba a předsádky JAN MAGET. Celokožená vazba. 75x75
CYBIKOV; GONBOŽAB CEBEKOVIČ: CESTA K POSVÁTNÝM MÍSTŮM TIBETU. - 1987. Obálka ZDENĚK STEJSKAL.
-,-- CZK / prodáno /Podle deníků vedených v letech 1899 až 1902. Praha; Vyšehrad; 1987. 1. vyd. Přeložil Josef Kolmaš. 376 s.; mapky a plánky nakreslil VLADIMÍR VOKÁLEK; obálka; vazba a úprava ZDENĚK STEJSKAL. Celopl. vazba s obálkou. 210x150
Foglar, Jaroslav: Hoši od Bobří řeky. - 1987. S podpisem Jaroslava Foglara.
-,-- CZK / prodáno /Ilustrace a obálka Miloslav Disman. Předmluva Alexej Pludek.Vydání 12. Praha, Olympia, 1987. 189 stran, podpis Jaroslava Foglara na titulním listu.Pův. brož. 200x130
Hrabal, Bohumil: Vita nuova. - 1987. Sixty-Eight Publishers; sv. 190. /exil/
-,-- CZK / prodáno /Toronto; Sixty-Eight Publishers; 1987. 281 s.; obálku s použitím koláže "Z deníku 1968" Jiřího Koláře navrhla B. MUNZAROVÁ, fotografie na zadní straně obálky Susanna Roth. Pův. brož. 177x112 Dobře zachováno. /0822 antikvariát/
ČORNEJ; PETR: TAJEMSTVÍ ČESKÝCH KRONIK. - 1987. 352 s. textu; 8 s. příloh.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Vyšehrad; 1987.
MAJAKOVSKIJ; VLADIMÍR: O TOM. - 1987. Fotomontáže ALEXANDR RODČENKO; GUSTAV KLUCIS; EL. LISITZKY.
-,-- CZK / prodáno /Fotomontáže ALEXANDR RODČENKO; GUSTAV KLUCIS; EL. LISITZKY. Praha; Mladá fronta; 1987. Přeložil Jiří Taufer; úvodní verše přel. Milan Dvořák. K vyd. připrav.; pozn. opatř. a doslov napsal Vladimír Remeš. 89 s.; obálka a graf. upr. Bohuslav Blažej. Pův. brož; s pův. přebalem z transparentní fólie. 300x205 Velmi dobrý stav. Kniha obsahuje množství reprodukovaných fotomontáží (včetně barev. celostr.) dobových dokumentů a ruských vydání Vl. Majakovkého; mj. 15x celostr. fotomontáže ALEXANDR RODČENKO; 3x celostr. fotomontáže GUSTAV KLUCIS; v textu EL. LISITZKY.
PROMĚNY HUMORU. - 1987. Surrealismus; samizdat. Vratislav Effenberger; Jan Švankmajer; Martin Stejskal ...
-,-- CZK / prodáno /Samizdat; sborník členů Surrealistické skupiny v Československu. Edice LE LA.Tematická exposice Surrealistické skupiny v Československu. (Praha); LE LA; (1984). 32 s.; čb. ilustrace a fotografie. Pův. brož. 205x145 Eva Medková; Jan Švankmajer; Eva Švankmajerová; Alena Nádvorníková; Martin Stejskal; Jan Koubek; Karol Baron; Ludvík Šváb; Albert Marenčín; Vratislav Effenberger; František Dryje; Josef Janda.Zdroje na webu:LE LA 1978 - 1989 Tištěná samizdatová edice Surrealistické skupiny v Československu.Slovník české literatury po roce 1945.
SVOLINSKÝ; KAREL: MOJI BÁSNÍCI. - 1987. Edice Bohemia. Ilustrace KAREL SVOLINSKÝ; typografie OLDŘICH HLAVSA. /t/
-,-- CZK / prodáno /Antologie básnických lásek Karla Svolinského. Praha; Československý spisovatel; 1987. Edice krásných tisků Bohemia. Doslov Jiří Šetelík. 156 s.; ilustrace KAREL SVOLINSKÝ; typografie OLDŘICH HLAVSA. Brož v ochranném pap. pouzdře. 290x185 Velmi dobře zachováno.
BROOK; PETER: POHYBLIVÝ BOD. - 1996. Čtyřicet let divadelního výzkumu 1946 - 1987. /divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Čtyřicet let divadelního výzkumu 1946 - 1987. Praha; Nakl. Studia Ypsilon; 1996. 246 s. Brož. 200x130 Velmi dobře zachováno.
ČIVRNÝ; LUMÍR: JÍT JEN TAK. - 1987. Index. Obálka ELIŠKA MATZIOL. /exil/T/
-,-- CZK / prodáno /Exil - Köln; Index; 1987. 129 s.; obálka ELIŠKA MATZIOL. Pův. brož. 170x110 Velmi dobře zachováno.
KARIBSKÝ MAJÁK. - 1987. Poezie karibské oblasti. Klub přátel poezie. Ilustrace ALEŠ LAMR.
-,-- CZK / prodáno /Poezie karibské oblasti. Praha; Československý spisovatel; 1987. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložili V. Klíma; M. Bieblová; V. Klíma; I Šmoldas; J. Žáček. 192 s.; ilustrace ALEŠ LAMR. Pap. vazba s obálkou. 160x155 Velmi dobře zachováno.
Hrabal, Bohumil: Svatby v domě. - 1987. Sixty-Eight Publishers; sv. 189. /exil/
-,-- CZK / prodáno /Toronto; Sixty-Eight Publishers; 1987. 203 s.; obálku s použitím koláže Jiřího Koláře navrhla B. MUNZAROVÁ, fotografie na zadní straně obálky Susanna Roth. Pův. brož. 177x112 Na okraji přední str. ob. drobné natržení, jinak dobře zachováno. /0822 antikvariát/ Aleš Zach. Bibliografie nakladatelství Sixty-Eight Publishers >> Jiří Gruntorád: Exilová knižní vydavatelství po roce 1968 >> Veronika Krištofová: Diplomová práce 'Obálková galerie Sixty-Eight Publishers' >>
SOVA; ANTONÍN: KDYŽ ONA PŘIŠLA NA MŮJ SAD. - 1987. Ilustrace JAN PREISLER. Zlatý fond poezie.
-,-- CZK / prodáno /Výbor z lyriky. Praha; Československý spisovatel; 1987. Zlatý fond poezie. 320 s.; ilustrace JAN PREISLER. Celopl. vazba s obálkou. 205x135
HANZAL; JOSEF: OD BAROKA K ROMANTISMU. - 1987. Ke zrození novodobé české kultury. /umění/
-,-- CZK / prodáno /Ke zrození novodobé české kultury. Praha; Academia; 1987. 228 s.; 16 s. kříd. příloh; obálka; vazba a úprava JAROSLAV KROUZ. Celopl. vazba s obálkou. 245x175
PILAŘ; JAN: RODOKMEN. - 1987. Edice Bohemia. Ilustrace OTA JANEČEK; typografie OLDŘICH HLAVSA. /t/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1987. Edice krásných tisků Bohemia. 140 s.; ilustrace OTA JANEČEK; typografie OLDŘICH HLAVSA. Brož v ochranném pap. pouzdře. 290x185 Velmi dobře zachováno.
ŠVANKMAJEROVÁ; EVA: SAMOTY A CITACE. - 1987. Surrealismus; samizdat; podpis autorky. Ilustrace MARTIN STEJSKAL.
-,-- CZK / prodáno /Samizdat Surrealistické skupiny v Československu. Edice LE LA. Podpis autorky.Praha; Edice LE LA; 1987. 56 s. Obálka a ilustrace MARTIN STEJSKAL. Na patitulu podpis autorky s přípisem. Pův. lepená brož. 205x145 Zdroje na webu:LE LA 1978 - 1989 Tištěná samizdatová edice Surrealistické skupiny v Československu.Slovník české literatury po roce 1945. REZERVACE
POHL; FREDERIK; KORNBLUTH; C. M.: OBCHODNÍCI S VESMÍREM. - 1987. /sci-fi/fantazie/science fiction/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Odeon; 1987. Přeložila Jarmila Emmerová. 176 s. Brož. 200x130
ŠIMON; JOSEF: ...A JÁ TĚ MILUJI. - 1987. Výbor z milostné poezie. Ilustrace ROUČKA. Prstýnek.
-,-- CZK / prodáno /Výbor z milostné poezie. Praha; Československý spisovatel 1987. Edice Prstýnek. 168 s.; ilustrace PAVEL ROUČKA. Pap. vazba s obálkou. 85x75 Velmi dobře zachováno.
BORSKÁ; ILONA: PŘÍBĚH STARŠÍHO BRATRA. - 1987. Životopisy sv. 23. Vyprávění o Josefu Čapkovi. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Vyprávění o Josefu Čapkovi. Praha; Albatros; 1987. Životopisy sv. 23. 352 s. a 32 s. bar. příloh; úprava MILOSLAV FULÍN. Celopl. vazba s přebalem. 245x170. Velmi dobrý stav.
Ambientní hudba a industrial. / Josef Vlček. - 1987. Jazzová sekce. Dvě eseje o rockové avantgardě.
-,-- CZK / prodáno /Dvě eseje o rockové avantgardě. Hudba jako vzduch. Hudba jako hrůza. Praha; Jazzová sekce; 1987. Edice Bokem š. 1. 20 s. Pův. brož. 200x150 http://jazzova-sekce.cz/ambientni-hudba-a-industrial/
SYROVÝ; BOHUSLAV: ARCHITEKTURA SVĚDECTVÍ DOB. - 1987. Přehled vývoje stavitelství a architektury. Vazba KAREL LODR. /architektura/
-,-- CZK / prodáno /Přehled vývoje stavitelství a architektury. Praha; SNTL; 1987. 456 s.; 1367 obr.; vazba KAREL LODR. Celopl. vazba s obálkou. 275x215
KABEŠ; PETR: PĚŠÍ VĚC. - 1987. Poezie mimo domov. Nová řada poezie sv. 28. Exil.
-,-- CZK / prodáno /Exil 1. vyd. - 1987. Poezie mimo domov s přispěním Nadace Charty 77 ve Stockholmu; 1987. Nová řada poezie sv. 28. 56 s.; il. v patitulu JIŘÍ ŠLITR; typografie VLASTA HERRMANNOVÁ. Pův. brož. 190x120 Krásný stav.
Istler - OBRTEL; VÍT: VODOTRYSK. - 1987. PNP. SČB. Orig. grafiky JOSEF ISTLER; ruční papír. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Tři barevné orig. grafiky JOSEF ISTLER; vše čísl. 5/200 a sign. - Praha; Památník národního písemníctví prp SČB; 1987. Nestr.; tři orig. grafiky (kombinované techniky) JOSEF ISTLER; grafická úprava Clara Istlerová. 250 výtisků; podpis autora v tiráži. Volné složky v pův. pap. ob.; ruční papír. 210x300
Istler - OBRTEL; VÍT: VODOTRYSK. - 1987. PNP. SČB. Orig. grafiky JOSEF ISTLER; ruční papír. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Tři barevné orig. grafiky JOSEF ISTLER; vše sign. - Praha; Památník národního písemníctví prp SČB; 1987. Nestr.; tři orig. grafiky (kombinované techniky) JOSEF ISTLER; grafická úprava Clara Istlerová. 250 výtisků; podpis autora a výtvarníka v tiráži. Volné složky v pův. pap. ob.; ruční papír. 210x300
POD PRAPOREM KRÁLE NEBES. - 1987. Divadlo v Indii.. Obálka; vazba a úprava LIBOR FÁRA. /d/
-,-- CZK / prodáno /Divadlo v Indii. Praha; Odeon; 1987.1. vyd. 317 s. textu; 32 s. obr. přílohy. Přeložil Dušan Zbavitel; obálka; vazba a úprava LIBOR FÁRA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 155x155
CHEMIE V PRÁCI KONZERVÁTORA A RESTAURÁTORA. / ZELINGER; HEIDINGSFELD; KOTLÍK; ŠIMŮNKOVÁ - 1987. Restaurování papíru; kůže; dřeva; kamene.
-,-- CZK / prodáno /Restaurování papíru; kůže; dřeva; kamene.Praha; Academie; 1987. 256 s.; 35 obr.; obálka a vazba JAROSLAV KROUZ. Celopl. vazba s obálkou. 245x180
KAŠLÍK; VÁCLAV: JAK JSEM DĚLAL OPERU. - 1987. Podpis autora; 194 s. textu; 171 čb. a 29 bar. fotografií.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Panton; 1987.
ŠKODOVI; HELENA A EDUARD: UŽ VÍM PROČ. I. a II. díl. - 1987. 1988. Ilustrace VOJTĚCH KUBAŠTA.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Albatros; 1987. 1988. I. díl 140 s. II. díl 140 s. Ilustrace VOJTĚCH KUBAŠTA; úprava JIŘÍ BLAŽEK. Pův. pevná vazba. 295x220
HOLAN; VLADIMÍR: MOZARTIANA. - 1987. Edice Bohemia. Ilustrace JIŘÍ ANDERLE; typo OLDŘICH HLAVSA. Dovětek Bohumil Hrabal. /t/
-,-- CZK / prodáno /Dovětek k výtvarné stránce knihy Bohumil Hrabal. Praha; Československý spisovatel; 1987. Edice krásných tisků Bohemia. 152 s.; ilustrace JIŘÍ ANDERLE; typografie OLDŘICH HLAVSA. Brož v ochranném pap. pouzdře. 290x185 Velmi dobře zachováno.
Roučka - KAFKA; FRANZ: AUS TAGEBÜCHERN. Z DENÍKŮ. 1910 - 1923. - 1987. 8 celostr. sign. barev. litografií PAVEL ROUČKA.
-,-- CZK / prodáno /Mit 8 farbigen Lithographien von Pavel Roucka; Prag. Frederikshavn; Edition International Grafik;1987. 20 s. textu (dvojjazyčný text) a 8 celostr. signovaných barevných litografií (jednostranný tisk) PAVEL ROUČKA. Výtisk č. 195 z 200 čísl. exemplářů. Pův. brož.; (nerozřezané složky). 225x160
KUNDERA; LUDVÍK: VZPOMÍNKY NA MĚSTA; KDE JSEM NIKDY NEBYL. I. + NOVOROČENKY. - 1987. JOSEF RUSZELÁK; MILOŠ ŠEVČÍK; novoročenky; samizdat.
-,-- CZK / prodáno /1987. Bez nakl. údajů. (20) s. včetně obálky; slepotisk na obálce JOSEF ROSZELÁK; na poslední straně podpis L. Kundery s datem 87. + dvoulist se sign. slepotiskem J. ROZSELÁKA (čísl. 9/100) a s podpisem L. Kundery; uvnitř vložené p.f. 1989 s b. Voroněž (z cyklu Vzpomínky na města; kde jsem nikde nebyl). Podpis L.K. + dvoulist (ruč.pap.) P.F. 1966 s b. Georg Trakl: Vítr; bílý hlas; suchá jehla; nesign. (L. Jandová?); podpis L. Kundery + dvoulist (ruč.pap.) pf 1968 s b. Hans Arp: Sv Kozina hr Lomikar; suchá jehla sign....
BROUSEK; ANTONÍN (uspořádal): PODIVUHODNÍ KOUZELNÍCI. - 1987. Čítanka českého stalinismu v řeči vázané z let 1945-55. Rozmluvy. Obálka JAN BRYCHTA. /exil/
-,-- CZK / prodáno /Exil - Čítanka českého stalinismu v řeči vázané z let 1945-55. England; Rozmluvy sv. 39; březen 1987. 269 s.; obálka JAN BRYCHTA. Pův. brož. 180x110
DRTIKOL; FRANTIŠEK: V. TALICH. - Značeno v desce: 'Drtikol - Prague; Poděbrady' Bromografie č. 10. 135x85 PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Značeno v desce: 'Drtikol - Prague; Poděbrady' Bromografie č. 10. 135x85 PRODÁNO/SOLD
REJŽEK, JAN: MARILYN MONROEOVÁ.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Čs. filmový ústav, 1987. 26 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno.
HENDRICH, VLADIMÍR: JACK NICHOLSON.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Čs. filmový ústav, 1987. 35 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno.
BERNARD, JAN: PIER PAOLO PASOLINI.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Čs. filmový ústav, 1987. 30 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno.
ŠKAPOVÁ, ZDENA: ROBERT BRESSON.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Čs. filmový ústav, 1987. 34 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno.
WERNISCH; IVAN: VČEREJŠÍ DEN. - 1989. Ilustrace JOSEF DUDEK.
-,-- CZK / prodáno /1957 - 1987. Praha; Mladá fronta; 1989. 228 s.; ilustrace JOSEF DUDEK. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 Velmi dobře zachováno. /ant0725/
JAROŠ, JAN: CLAUDIA CARDINALOVÁ.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Čs. filmový ústav, 1987. 27 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno.
ZVONÍČEK, PETR: PAUL NEWMAN.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Čs. filmový ústav, 1987. 31 s. Sešit. 200x125 Velmi dobře zachováno.
BRODSKIJ, JOSIF: VODOZNAKY. ZRCADLENÍ ČASU. - 2003.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Prostor, 2003. 59. sv. edice Střed. Přeložili Tomáš Glanc a Jana Kleňhová. 144 s. pap. vazba. 180x110 /ate0322/ Benátky očima nositele Nobelovy ceny za literaturu (1987).
Punk Rock / Josef Vlček. - 1978. Jazzová sekce. Text přednášky v Divadle hudby. 6. Pražské jazzové dny.
-,-- CZK / prodáno /6. Pražské jazzové dny. Text přednášky v Divadle hudby 19.5. 1978. Praha; Jazzová sekce; 1987. 15 s. Pův. brož. 200x150 http://jazzova-sekce.cz/punk-rock-6-pjd/
DIVIŠ; IVAN: PAPOUŠČÍ MĚSTO. - 1988. Rozmluvy sv.54. Exil.
-,-- CZK / prodáno /Exil - (záznamy snů z let 1905 - 1987). - Londýn; Rozmluvy sv. 54.; 1988. 315 s.; obálka s použitím kresby Maxe Ernsta JAN BRYCHTA. Pův. brož. 180x115 Krásný stav.
FOGLAR, JAROSLAV: CHATA V JEZERNÍ KOTLINĚ. (1939). - Podpis autora, ilustrace ZDENĚK BURIAN.
-,-- CZK / prodáno /Kniha podivuhodných příhod a Velikého přátelství . Podpis Jaroslava Foglara. Praha, Jan Kobes, (1939). 189 s., čb. ilustrace v textu a 4 čb. přílohy ZDENĚK BURIAN, podpis Jaroslava Foglara, dat. 22.9. 1987. Pův. polopl. vazba. 245x175 Na předsádkách světlé flíčky, obálka poškozená, jinak dobře zachováno. /Ant/
RONSARD, PIERRE DE: LÁSKA JE U MNE DOMOVEM.
-,-- CZK / prodáno /Dedikace s podpisem V. Bláhy, dat. 1987. - Praha, Odeon, 1985. Přeložil Gustav Francl. 155 s., ilustrace, vazba, předsádky a úprava VÁCLAV BLÁHA. Pův. celokožená vazba. 145x105 /d/
DRAHOTOVÁ; OLGA: ĽART DU VERRE EN EUROPE. - Fr. verze průvodce dějinami evropského skla.
-,-- CZK / prodáno /Préface et légendes de Marielle Ernould - Gandouet. Paris; Grund; 1987. 231 s.; 152 bar. a čb. vyobr. Fr. verze průvodce dějinami evropského skla. (Praha; Artia; 1982). Pův. celopl. vazba s obálkou. 285x220 Krásný stav!
KOMÁREK, VLADIMÍR: GRAPHIK. 24 zum Teil farbige Bildtafeln.
-,-- CZK / prodáno /Dedikace Vl. Komárka Františku Dvořákovi, podpis, dat. 1988.Leipzig, Insel-Verlag, 1987. 55 s., 24 celostr. reprodukcí, z nich 5 bar., text Ludvík Kundera, rukopisná dedikace s podpisem na titulním listě. Pův. pap. vazba. 185x120
KOLÁŘ, JIŘÍ: PSÁNO NA POHLEDNICE II. - 2000.
-,-- CZK / prodáno /1985-1987. Praha - Litomyšl, L. Horáček-Paseka, 2000. Dílo Jiřího Koláře sv. 8. 312 s., typografie Josef Týfa. Celopl. vazba s obálkou. 195x125 Velmi dobře zachováno. /ant0424/
MARENČÍN; ALBERT: OKAMIH PRAVDY. - 1971. Kresby KAREL BARON; podpisy autorů./surrealismus/
-,-- CZK / prodáno /Surrealismus; kresby KAREL BARON.V Dolnom Kubíne; soukromý tisk; 1971.20 s.; upravil JURAJ MOJŽÍŠ. Exemplář č. 80 ze sto čísl. výtisků. Dedikace v tiráži s podpisy všech tří autorů dat. listopad 1987. Pův. brož. Na kraji hřbetu slepá (původní) obálka poškozená.Nalezeno v síti: albertmarencin.wordpress.com >> REZERVOVÁNO
Secese - RENNHOFER, MARIA: Kunstzeitschriften der Jahrhundertwende in Deutschland und Österreich 1895 - 1914.
-,-- CZK / prodáno /Mit 265 Abbildungen, davon 76 in Farbe. Wien - München, Edition Christian Brandstaetter, 1987. 208 s., text německy. Celopl. vazba s obálkou. 295x250 Krásný stav. Množství barevných a čb vyobrazení, secesní ilustrace, typografické úpravy a obálky v dobových časopisech (Ver Sacrum, Simplicissimus, Jugend, Die graphischen Künste, Kunst und Künstler ad.). Illustrierte Moderne in Zeitschriften um 1900
ISTLER; JOSEF: KŘÍŽE. - 1985. Deset barevných leptů. Vše sign.
-,-- CZK / prodáno /Deset barevných leptů. Edice Biblos; svazek 20. Soubor grafických listů Josefa Istlera vydali J. Runštuk a K. Žižkovský. Neprodejný soubor. V tiráži dedikace; podpis a datum (1987) J. Istlera. Ruční papír. V pův. pap. obálce volně 10 barevných signovaných leptů (107x78) a jeden dvojlist s dvoubarevným titulem a tiráží; vše uloženo do celoplátěného pouzdra. 210x150
TVÁŘÍ K VESNICI. SBORNÍK. Redigoval JAN ČAREK. - 1936. /ruralismus/
-,-- CZK / prodáno /Praha, Novina, 1936. 197 s., úprava a obálka FRANTIŠEK PODEŠVA, resumé ve francouzštině Pův. brož. 200x130 Velmi dobře zachováno. /Ant24/ Vzácné. nevyskytuje se! Autoři sborníku: Antonín Matula (1885–1953), Vojtěch Martínek (1887–1960), Jan Čarek (1898–1966), Josef Knap (1900–1974), František Křelina (1903–1970), Rajmund Habřina (vl. jm. Chatrný) (1907-1960), Josef Berka (1909-1987), Josef Koudelák (1906-1960), František V. Kříž (1900-1982), František Neužil (1907-1995), Jan V. Sedlák, Rud. I. Malý, Antonín Matula, K. A. Čcheidze, Božidar Borko, Johanes A. Dale, Kurd Schulz, Léon Hirsch.
Revue K. 1. Fleischmann, Skoda, Kyncl, Kotik, Preissig. - 1981.
-,-- CZK / prodáno /Vladimir Skoda | Frantisek Kyncl | Jan Kotik | Vojtech Preissig. Michel Fleischmann. Voyage à Erdeven, Tâches mauves, Chemin. Paris, Jiri Kolar, Mars 1981. 12 s. Pův. brož. 300x120 Velmi dobrý stav! Založil a vydával vlastním nákladem Jiří Kolář.Revue K vycházela od r. 1981 do r. 1995. Během prvních dvou let vychází devět sešitů, od r. 1983 do r. 1987 čtyři sešity ročně, od r. 1988 vychází Revue K občasně, často jako dvojčíla v roce 1995 vyšla v jednom svazku 4 čísla (51-54) naposledy. Rozsah každého sešitu do r. 1986...