ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - 1957


KOLÁŘ, JIŘÍ: MISTR SUN. - 1957.

200 CZK

O básnickém umění. Praha, Československý spisovatel, 1957. České básně sv. 162. 1. vyd. 124 s., obálka a úprava JOSEF KAPLICKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x140 Obálka mírně  zašlá. /Ate/ JIŘÍ KOLÁŘ *24. 9. 1914, Protivín  †11. 8. 2002, Praha 


LE FILM TCHÉCOSLOVAQUE. - 1956 - 1957.

1.750 CZK

Praha, Československý film export, 1956 - 1957. 112 s., text francouzsky, mj. obsahuje: Ot. Vávra: Husitská trilogie; K. Steklý: Dobrý voják Švejk; J. Drda: Hrátky s čertem; Jiří Trnka, Hermína Týrlová, Karel Zeman ... Polopl. vazba. 260x210 Velmi dobře zachováno. /H/


UMĚLECKÉ PAMÁTKY ČECH. - 1957.

190 CZK

Praha, Československá akademie věd, 1957. Redigoval Zdeněk Wirth. 1. vyd. 938 s. Celopl. vazba. 210x160 /H/


FLORIAN, MIROSLAV: ZÁVRAŤ. - 1957.

100 CZK

Praha, Mladá fronta, 1957. 1. vyd. Edice Cesty sv. 1. 26 s., 5 celostr. ilustrací KAREL TEISSIG. Pův. brož. 205x135 /Ate24/


Chochola - ZDENEK SEYDL. - Čína, 1957.

1.200 CZK

Fotografie z instalace výstavy v Číně 1957. Foto VÁCLAV CHOCHOLA. 130X180 Ulomený spodní roh.


DRUHÝ ZPĚVNÍČEK JAROSLAVA JEŽKA. - 1957.

120 CZK

Praha, KLHU, 1957. 23 s., 8 písniček, noty(Zlatá střední cesta; David a Goliáš; Hej, pane králi; Stonožka; Prodám srdce; V domě straší duch; Ezop a brabenec; Rub a líc). Pův.brož. 170x130 /Ate/ 


PAMÁTNÍK PETRA BEZRUČE V OPAVĚ. - 1957.

120 CZK

Ostrava; Krajské nakl.; 1957. Redigoval Dr. Drahomír Šajtar. 67 s.; kresba na obálce KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 210x150 /H/


Europa 1907. - Stedelijk Museum, Amsterdam, 1957.

750 CZK

Amsterdam, Stedelijk Museum, Catalog 176. 6 Juli - 30 September 1957. Nestr. (44) s., titulní list a úvodní text na třech volných, šedých kartonech, seznam vystavujících, jedno bar. a četné čb. vyobr. Pův. brož. s pův. přebalem (pergamenový pap. s dvoubarevným potiskem). 260x190 Velmi dobrý stav. /0121/  


Řehořek - VÁCLAV TALICH. - 1957. Autor: JOSEF ŘEHOŘEK. Autorské razítko na rubu; datováno 14. XII. 1957. /osobnosti/

300 CZK

1957. Dobová fotografie. Autor: JOSEF ŘEHOŘEK. Autorské razítko na rubu; datováno 14. XII. 1957. 130X180


Graphis. No. 70. (Volume 13) - 1957.

380 CZK

INTERNATIONAL BI-MONTHLY OF GRAPHIC ART AND APPLIED ART. Zurich, Amstutz x Herdeg Graphis Press, Switzerland, 1957. 86 s., text franc., angl., německy. Pův. brož. 300x235 Obálka zašlá, zadní strana obálky pokreslená propiskou.  /Danzinger/Adam/Fraser/


Řehořek - VÁCLAV TALICH. - 1957. Autor: JOSEF ŘEHOŘEK. Autorské razítko na rubu; datováno 14. XII. 1957. 130X180 /osobnosti/

300 CZK

1957. Dobová fotografie. Autor: JOSEF ŘEHOŘEK. Autorské razítko na rubu; datováno 14. XII. 1957. 130X180


Řehořek - VÁCLAV TALICH. - 1957. Autor: JOSEF ŘEHOŘEK. Autorské razítko na rubu; datováno 14. XII. 1957. 130x180 /osobnosti/

300 CZK

1957. Dobová fotografie. Autor: JOSEF ŘEHOŘEK. Autorské razítko na rubu; datováno 14. XII. 1957. 130X180


OSLAVY DEVADESÁTÝCH NAROZENIN PETRA BEZRUČE. - 1957.

300 CZK

Podpis P. Bezruče - Frýdek-Místek 12. - 22. září 1957. 16 s, podpis P. Bezruče. Pův. sešit. 205x150 /H/


Bezruč - OSLAVY DEVADESÁTÝCH NAROZENIN PETRA BEZRUČE. - 1957.

100 CZK

Frýdek Místek ve dnech 12. - 22. září 1957. (18) s. Pův. brož. 205x150 /H/


RONSARD; PIERRE DE: BÁSNĚ. - 1957. Ilustrace RICHARD FREMUNDA.

90 CZK

Praha; SNKLHU; 1957. 1. vyd. Přeložil Vladimír Holan. 145 s.; ilustrace RICHARD FREMUNDA; úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Celopl. vazba s obálkou. 205x140


HILČR, JINDŘICH: ČLOVĚK ROKU 1956. - 1. vyd. 1957.

120 CZK

Praha, Československý spisovatel, 1957. České básně sv. 161. 1. vyd. 69 s., obálka a úprava JOSEF KAPLICKÝ. Pův. brož. 215x140 Velmi dobře zachováno. /Ate24/


Václav Tikal. Obrazy a kresby. 1941 - 1957.

450 CZK

Praha, Galerie Československý spisovatel, leden 1958. Text: "Dějiny moderního umění nekončí rokem 1938", Vratislav Effenberger, 12 čb. reprodukcí na 8 stranách a jedna na obálce, seznam 78 vystavených prací. Pův. brož. 200x190 + pozvánka na výstavu (čtvrtek 2. ledna 1958). Velmi dobrý stav. Skupina Ra / surrealismus


ANDRE BEAUDUN. Peintures 1927 - 1957. Galerie Louise Leiris.

390 CZK

Katalog výstavy od 31.5. do 22.6. 1957. Paris, Galerie Louise Leiris, 1957. Pův. měkká pap. vazba. 165x165 Podél hřbetu hnědý flíček. /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/


KŘÍŽEK, JAROSLAV: JAROSLAV HAŠEK V REVOLUČNÍM RUSKU. - 1957.

450 CZK

Praha, Naše vojsko, 1957. "Dokumenty" sv. 57. Edice Svazu protifašistických bojovníků. 1. vyd. 320 s. a 8 s. obr. příloha, obálka a vazba Vladimír Ringes. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 Obálka mírně poškozená. /Ate/


HOFFMEISTER; ADOLF: VYHLÍDKA S PYRAMID. - 1957. 1. vyd.

390 CZK

Cestopisná reportáž o novém mládí nejstarší kultury světa. Praha, Československý spisovatel, 1957. 1. vyd. 265 s., kresby, vazba a obálka ADOLF HOFFMEISTER, úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Krásný stav. /Ate/


ČESKOSLOVENSKÁ FOTOGRAFIE. Roč. VIII / 1957. (12 čísel - komplet) - 1957. Časopis pro ideovou a odbornou výchovu fotografických pracovníků. SITENSKÝ; SUDEK; TMEJ; CHOCH

980 CZK

Časopis pro ideovou a odbornou výchovu fotografických pracovníků. Praha; Orbis; 1957. Vedoucí redaktor Jaroslav Spousta. 143 s. + hlubotiskové fotogr. přílohy (m.j. SITENSKÝ; SUDEK; TMEJ; CHOCHOLA). 12 původních sešitů. 290x210 /H/


Václav Tikal. Obrazy a kresby. 1941 - 1957.

350 CZK

Praha, Galerie Československý spisovatel, leden 1958. Text: "Dějiny moderního umění nekončí rokem 1938", Vratislav Effenberger, 12 čb. reprodukcí na 8 stranách a jedna na obálce, seznam 78 vystavených prací. Pův. brož. 200x190. Velmi dobrý stav. Skupina Ra / surrealismus /Ate/


HUGHES; LANGSTON: ČERNOCH SI ZPÍVÁ BLUES. - 1957. Plamen.

120 CZK

Praha; SNKLHU; 1957. Plamen sv. 5. 1. vyd. Přeložil Jiří Valja. 198 s.; obálka; frontispic a úprava VÁCLAV BLÁHA. Pův. brož. 200x120 Bez ochranné fólie. /ant0824/


Kollár, Ján: Slovník slavianských umelcov všetkých kmeňov, - 1957.

1.400 CZK

Kollár, Ján: Slovník slavianských umelcov všetkých kmeňov, menovite maliarov, rytcov, rezbárov, lejárov a krasostaviteľov od najstarších časov až po terajší vek, s krátkym životopisom a udaním znamenitejších, najmä národných výtvorov. Text pripravil Gabriel Rapoš. Bratislava, Slovenské nakladateľstvo krásnej literatúry, 1957. 182 s. + 12 světlotiskových příloh. Výtisk č. 59 na ručním papíru v pergamenové vazbě, ta na zadní desce lehce "ohmataná". 205x130 Na předním přídeští dvoubarevné typografické exlibris "Z bibliofilských tisků Dr. Františka Dvořáka". 


Eugene Nestor De Kermadec. Peintures 1927 - 1957. Galerie Louise Leiris,

400 CZK

Katalog výstavy od 29. 11 - 21. 12 1957. Paris, Galerie Louise Leiris, 1959. Pův. měkká pap. vazba. 165x165 /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/


MIKULÁŠEK; OLDŘICH: KRAJEM TÁHNE PRAŠIVEC. - 1957. Obálka KAPLICKÝ. České básně.

150 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1957. České básně sv. 163. 1. vyd. 41 s.; obálka; vazba a úprava JOSEF KAPLICKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 205x140


FRANK; LEONHARD: MĚŠŤÁK. - 1957. Soudobá světová próza. Obálka VLADIMÍR FUKA.

180 CZK

Praha; SNKLHU; 1957. Soudobá světová próza sv. 50. 1. vyd. Přeložil Jiří Stach. 233 s.; obálka a úprava VLADIMÍR FUKA. Celopl. vazba s obálkou. 205x140


BASS; EDUARD: CIRKUS HUMBERTO. - 1957. Ilustrace FRANTIŠEK TICHÝ. Edice Žatva.

250 CZK

Praha; Československý spisovatel; 1957. Edice Žatva. 437 s.; ilustrace; vazba a obálka FRANTIŠEK TICHÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 240x180


Žufan - HASALOVÁ; VĚRA: BOŘIVOJ ŽUFAN. - 1957. Nové prameny sv. 10.

140 CZK

Praha; NČSVU; 1957. Nové prameny sv. 10. 1. vyd.; 48 s.; 43 čb. a 2 bar. vyobrazení; přebal; vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. polopl. vazba s přebalem. 300x215


Romy Schneider - MONPTI / Miláček z Paříže. - 1957. Illustrierte Film-Bühne.

190 CZK

Illustrierte Film-Bühne. Nr. 3880. München, 1957. Film Západní Německo. Režie Helmut Käutner. Hrají: Romy Schneider, Horst Buchholz, Bum Krüger, Boy Gobert, Hans Hermann Schaufuss, Edith Heerdegen, Helmut Käutner, Joseph Offenbach, Mara Lane ... 4 s. Dvoulist. 270x190. Velmi dobře zachováno. /film/program/


JÁNOŠÍK A JEHO HORNÍ CHLAPCI.- 1957. Dřevoryt Richarda Landera.

950 CZK

Slovenské zbojnické balady.Kruh bibliofilů na Moravě, 1957. 32(3) s., ve front. orig., ručně kolorovaný dřevoryt Richard Lander. Ex. č. 10 z 80 výtisků. Šité dvoulisty volně vložené do pap. obálky, na její přední straně pap. štítek s tištěným názvem. 165x120 /ant1125/Osm písní vybraných ze sbírky Slovenské ľudové balady vydané Jiřím Horákem v Bratislavě 1956.


Sivko - MICKIEWICZ; ADAM: SONETY. - 1957. 3 původní lepty VÁCLAV SIVKO; tiskl Miro Pegrassi. Vladimír Holan.

950 CZK

Přebásnil Vladimír Holan. Praha; SNKLHU; 1957. 58 s.; tři původní lepty; obálka a grafická úprava VÁCLAV SIVKO; lepty vytiskl Miro Pegrassi; dvoubarevný tisk; ruční papír z Velkých Losin; 500 výtisků. Volné archy v původní pap. obálce. 215x165


Paderlík - FIALA, VLASTIMIL: ARNOŠT PADERLÍK - ZÁTIŠÍ. - 1957. Současné profily sv. 1.

140 CZK

Praha, ČSVU, 1957. Současné profily sv. 1. 1.vyd. 34 s. s 32 vyobr. a 1 bar. příloha. Pův. brož. 210x150 /ant0823/


TAM,KDE TEČE MISSISSIPPI / WHERE THE OLD MAN RIVER FLOWS. - 1957.

350 CZK

Americké lidové písně.Praha, SNKLHU, 1957. 1. vyd. 89 s., sestavil a přeložil Stanislav Mareš, klavírní úprava Jan Rychlík, obálka Vanda Suková. Text souběžně česky a anglicky. Pův. brož. 310x230 Na hřbetě mírně poškozeno. /Ate/


KUBÍČEK; ALOIS: STARÁ PRAHA V NOVÉ KRÁSE. - 1957. Inicály EDUARD HNILIČKA. /Pragensie/

200 CZK

Obnovené památky pražské. Praha; Orbis; 1957. 1. vyd. 51 s.textu; 80 s. obr. příloh; obálka; vazba a iniciály EDUARD HNILIČKA. Celopl. vazba s obálkou. 245x175


Němeček, Zdeněk: Stín a jiné povídky. - Švédsko, 1957, exil, obálka Toyen.

1.500 CZK

Předmluva Else Westh Neuhard.Lund, Sklizeň svobodné tvorby, červen 1957 96 stran, obálka TOYEN. Pův. brož. 200x140  Zdeněk Němeček, Josefov, 19. únor, 1894 - Mnichov, 6. červenec,1957. Spisovatel, básník dramatik, legionář a diplomat. V posledních letech redaktor Hlasu svobodného Československa, rozhlasové stanice Svobodná Evropa.


Sivko - MÍČKO, MIROSLAV: VÁCLAV SIVKO - KRESBY. / 1957. Současné profily sv. 4.

140 CZK

Praha, ČSVU, 1957. Současné profily sv. 4. 1.vyd. 34 s. s 33 vyobr. a 1 bar. příloha. Pův. brož. 210x150 /ant0823/


Liesler - HLAVÁČEK, ZDENĚK: JOSEF LIESLER - KRESBY. - 1957. Současné profily sv. 2.

140 CZK

Praha, ČSVU, 1957. Současné profily sv. 2. 1.vyd. 32 s. s 39 vyobr. a 1 bar. příloha. Pův. brož. 210x150 /ant0823/


SETKÁNÍ S BÁSNÍKY. - 1957. Nezval, Seifert, Halas, Biebl, Holan, Majakovskij, Aragon ad.

350 CZK

21 celostr. karikatur převážně českých básníků nakreslili František Bidlo, V.H.Brunner, František Gellner, Adolf Hoffmeister a Antonín Pelc. Výbor básní a kreseb sestavil Jaromír Kolář. Praha, Nakl. čs. výtvarných umělců, 1957. 1. vyd. 53 s., 21 básní a 21 celostr. karikatur, obálka a úprava VÁCLAV PÁTEK. Dvoubarevný tisk. Volné dvoulisty v pap. obálce. 210x135 Velmi dobře zachováno.Vyd. Č. fond výtvarných umění jako svůj druhý neprodejný tisk.  /Ate0123/


KOPTA; JOSEF: JEDINÁČEK DAMIAN. - 1957. Litografie (sign.) a 3 kresby CYRIL BOUDA.

470 CZK

Veršovaná povídka. Praha; Spolek českých bibliofilů v nakl. Československý spisovatel; 1957. 1. vyd. 103 s.;sign. litografie ve front.; 3 kresby a úprava CYRIL BOUDA. Volné listy v pův. pap. ob. 180x120 - Nerozřezáno. /H/


TAM NA KONEČNÉ. - 1957. Režie: Ján Kadár; Elmar Klos; námět: Ludvík Aškenazy. 420x300

3.000 CZK

1957. Režie: Ján Kadár; Elmar Klos; námět: Ludvík Aškenazy; autor plakátu: anonym. 420x300 Velmi dobrý stav; mírná stopa po přeložení. /Filmový plakát/


Šíma - HRUBÍN; FRANTIŠEK: PROMĚNA. - 1957. 7 orig. dřevorytů JOSEF ŠÍMA; podpis František Hrubín.

3.500 CZK

7 orig. dřevorytů JOSEF ŠÍMA. - Praha; ČS - SČB; 1957. Ráj knihomilů sv. 19. 31 s.; 7 orig. dřevorytů (z nichž jeden se opakuje na obálce) JOSEF ŠÍMA; 700 nečísl. výt na ručním maršovském papíru. Podpis F. Hrubína na patitulu. Volné archy v původní obálce. 210x135 Dobře zachováno!  /antikvariát 0522/


VOSKOVEC & WERICH: HELENKA JE RÁDA (SLAMĚNÝ KLOBOUK). - 1957. Divadlo satiry. Obálka a karikatury JEBENOF.

450 CZK

Program Divadla satiry. Upravil a texty písní napsal Jan Werich. Praha; květen 1957. (20) s.; režie Oldřich Lipský a Ján Roháč; obálka a karikatury JEBENOF; fotografie M. SVOBODA a J. PRAŽÁK. Pův. brož. 210x145 /antikvariát 0123/


ROBERT DELAUNAY (1885 - 1941). Musée National d´Art Moderne. 25 Mai - 30 Septembre 1957.

380 CZK

Katalog výstavy - Musée National d´Art Moderne, Paris, 25 Mai - 30 Septembre 1957. 90 s., text francouzsky, XXXII. čb. reprodukce. Pův. brož. 220x160 Na zadní straně obálky stopa po ohnutí, jinak velmi dobře zachováno. /Ate/


DYK; VIKTOR: ZAPOMENUTÉ BÁSNĚ. - 1957. Vinice. Knižnice Mělnicka. 1. vyd. 41 s.; frontispis CYRIL BOUDA.

200 CZK

Mělník; Dům osvěty na Mělníce; 1957. Vinice. Knižnice Mělnicka sv. 2. 1. vyd. 41 s.; frontispis CYRIL BOUDA. Volné listy v pap. složce. 200x145 Nerozřezáno. /H/


TOMÁŠEK; ZDENĚK: TECHNIKA LIDOVÉ FOTOGRAFIE. - 1957. Malá knihovna fotografie. Obálka BALCAR. /fotografie/fotografické techniky/

180 CZK

Praha; Orbis; 1957. Edice Malá knihovna fotografie. 1. vyd. 131 s. textu; 6 s. obr. příloha; obálka JIŘÍ BALCAR. Pův. brož. 205x130


Film - BARTOŠEK; LUBOŠ: PONREPO. - 1957. Film a doba sv. 1. Úprava a obálka JOSEF FICENEC.

150 CZK

Od kouzelného divadla ke kinu. Praha; Orbis; 1957. Film a doba sv. 1. 80 s. a (12) obrazových příloh. Úprava a obálka JOSEF FICENEC. Pův. brož. 205x150 Velmi dobře zachováno. /H/


PUTÍK; JAROSLAV: POD EGYPTSKÝM PŮLMĚSÍCEM. - 1957. Ilustrace KAREL SLABÝ; fotografie IVAN FRIČ. Edice Otázky dneška.

150 CZK

Praha; Mladá fronta; 1957. Edice Otázky dneška sv. 50. 1. vyd. 99 s. textu; 32 s. obr. příloha; Ilustrace; obálka a vazba KAREL SLABÝ; fotografie IVAN FRIČ. Pův. polopl. vazba s obálkou. 210x155 /H/


Karikatury - ZÁBĚRY Z KONFERENCE. FILM - TELEVIZE. - 1957. 23 karikatur na volných kartonech. Reklamní podnik státního obchodu. /60/

400 CZK

Mezinárodní konference reklamních pracovníků Praha 1957. Reklamní podnik státního obchodu. 23 karikatur na volných kartonech (5 autogramů). Volné listy v pap. složce. 190x130 /H/


B. a W. FORMANOVI; HÁJEK; LUBOR: UMĚNÍ ČTYŘ SVĚTADÍLŮ. I.; II. DÍL. - 1956. 1957. Z českých sbírek mimoevropského umění.

650 CZK

Z českých sbírek mimoevropského umění. Praha; Orbis; 1956; 1957. 1. vyd. I. díl - XVIII s. úvod V. V. Štech; 325 s. II. díl - 321 s.; úprava; obálka a vazba BEDŘICH FORMAN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 330x250 Dobře zachováno. /H/


NEUMANN; STANISLAV K.: KNIHA LESŮ; VOD A STRÁNÍ. - 1957. Edice Skvosty sv. 7. Ilustrace JOSEF ČAPEK. Kožená vazba.

200 CZK

Edice Skvosty sv. 7. - Praha; SNKLHU; 1955. Edice Skvosty sv. 7 151 s .; ilustrace JOSEF ČAPEK. Pův. celokožená vazba. 145x105 /1120/


VOSKOVEC a WERICH: BALADA Z HADRŮ. - 1957. Divadlo ABC. graf. úprava JEBENOF; foto M. SVOBODA; il. FR. BIDLO. /Divadelní program/60/w/

300 CZK

Program Divadla ABC; říjen 1957. Režie Ján Roháč. (16) s.; graf. úprava JEBENOF; foto M. SVOBODA; karikatury v textu FR. BIDLO. Pův. brož. 210x150


Světová výstava EXPO 1958 - Objectif 58. / Programm.

2.500 CZK

Objectif 58. /  Programm. - Official information bulletin of the Brussels Universal and International Exhibition 1958.  / 1956 (1 sešit), 1957 (8 sešitů), 1958 (1 sešit) Francouzský a německý text. Objectif 58, č. 29, r. 1957 a Program 58, č 13, r. 1957 mají stejnou obálku.10 sešitů ve velmi dobrém stavu. 


ČERNÝ; VÁCLAV: V ZÚŽENÉM PROSTORU. - 1994. /filosofie/t/

170 CZK

Publicistika z let 1957-1981. Praha; Mladá fronta; 1994. 1. vyd.; 392 s.; obálka a úprava LUBOŠ ŠEDIVÝ. Pův. brož. 200x120 /H/


COURTHION, PIERRE: PARIS DE TEMPS NOUVEAUX.

290 CZK

Skira, Genève, 1957. 142 s. s bar. reprodukcemi. Celopl. vazba s obálkou v pap. pouzdře. 180x170


KAMENÍK, JAN: MALÁ SUITA PRO FLÉTNU. - 1971.

85 CZK

Kniha sonetů z let 1957 - 1969.Praha, Vyšehrad, 1971. 1. vyd. 70 s., frontispic  LUDMILA MACEŠKOVÁ, obálka a úprava JITKA VRBOVÁ. Pův. brož. 195x105 /ate/


SPORTOVNÍ SLÁVA - IV. 1956. - 1956. Světové a československé události ve sportu. /sport/

120 CZK

Říjen - prosinec 1956. Světové a československé události ve sportu. Praha; Sportovní a turistické nakl.; 1957. Obrazová publikace význačných sportovních událostí. 191 s.; obálka ŠEBESTA; úprava J. DOLEŽAL; kresby O. MAŠEK. Pův. brož. 260x180 /H/


MELODIE UND RHYTMUS č. 8. - 1965.

0 CZK

Berlín DDR, 1965. Šéfredaktor H. P. Hofmann. 32 s. Pův. sešit. 235x160 Velmi dobře zachováno. Německý kulturní časopis, který byl založen ve východním Berlíně v listopadu 1957. /H/


Mao Tse-Tung on Art and Literature. - 1960.

850 CZK

Peking, Foreign Language Press, 1960. 144 s. Anglické překlady článků a projevů z let 1927-1957.Polopl., pův. vazba. 190x135 Povrch desek znečištěný od prachu.Čína/kulturní revoluce/Mao Ce-tung/


SVOBODOVÁ - ALŠOVÁ; MARYNA: VÁNOCE U ALŠŮ. - 1956. Kresba MIKOLÁŠ ALEŠ.

80 CZK

Praha; SNDK; 1956. Vydané k Novému roku 1957 pro spolupracovníky. (12) s.; kresba MIKOLÁŠ ALEŠ. Volné listy v pap. složce. 210x135 /ate/


Riess (Studio) Berlin, Kurfürstendamm 14/15. - fotografie sochařského portrétu 1920-25.

7.000 CZK

Vintage print | 222x170mm, sign., zn. autorským raz. na rubu a vpravo dole v obraze.Autorská originální fotografie.Die Fotografin Frieda Riess 1890–1957 >>   Originální, autorské fotografie >>  


MELODIE UND RHYTMUS č. 5. - 1965.

0 CZK

Berlín DDR, 1965. Šéfredaktor H. P. Hofmann. 32 s. Pův. sešit. 235x160 Na obálce stopa po odření, jinak velmi dobře zachováno. Německý kulturní časopis, který byl založen ve východním Berlíně v listopadu 1957. /H/


MELODIE UND RHYTMUS č. 24. - 1966.

0 CZK

Berlín DDR, 1966. Šéfredaktor H. P. Hofmann. 32 s. Pův. sešit. 235x160 Na obálce stopa po odření, jinak velmi dobře zachováno. Německý kulturní časopis, který byl založen ve východním Berlíně v listopadu 1957. /H/


DIE BRÜCKE AM KWAI (Most přes řeku Kwai). - 1958. Neues Filmprogramm.

220 CZK

Neues Filmprogramm. Nr. 973. Wien, 1957. Film Velká Británie, USA. Režie David Lean. Předloha: Pierre Boulle (kniha). Hrají: William Holden, Alec Guinness, Jack Hawkins, Sessue Hajakawa, James Donald, Geoffrey Horne, André Morell, Percy Herbert, Harold Goodwin, John Boxer ... 4 s. Dvoulist. 240x160. Velmi dobře zachováno. /film/program/


Bazaine - Galerie Vincence Kramáře. (24.11.1968 - 1.5.1969).

500 CZK

Katalog výstavy. (Jean Bazaine. Obrazy a kresby). Praha, Galerie Vincence Kramáře. Nestr. (12) s. včetně obálky + 1 volná bar. příloha. Text Mojmír Vaněk, Jean-Dominique Rey a Jean Bazaine (ve franc. orig., úvodní slovo k výst. v New Yorku v r. 1957), seznam 61 vystavených děl (3 oleje, 18 akvarelů, 40 kreseb), životopisná data, jedna portr. fotografie, 16 s. čb. vyobr. a jedna bar. příloha. Grafická úprava Vladimír Rocman. Pův. brož. 230x230 Velmi dobrý stav.


Tchecoslovaquie. František Rachlík. - 1958. Kožená vazba.

3.900 CZK

Vydáno u příležitosti Světové výstavy EXPO 1958 v Bruselu. Obrazová publikace s množstvím fotografií dokumentujících především kulturní a společenský život socialistické republiky.Prague, Orbis, 1957. Nestr. (ca 250 s.), převážně čb. fotografie (hlubotisk, kol. 50 fotografů), úprava a vazba FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celokožená vazba se zlatou ražbou na přední desce a na hřbetě, zlatá vrchní ořízka, ochranné pap. pouzdro. 320x240 Krásný stav! /1221 antikvariát/


Svatováclavský sborník. Díl I. Kníže Václav Svatý a jeho doba. Díl II., svazek 3. Hudební prvky svatováclavské.

6.000 CZK

Svatováclavský sborník.  Díl I. Kníže Václav Svatý a jeho doba. Na památku 1000. výročí smrti knížete Václava Svatého. Redigovali Karel Guth, Jan Kapras, Antonín Novák, Karel Stloukal za spolupráce Viléma Kremra. Iniciály nakreslil Cyril Bouda.  Praha, Národní výbor pro oslavu svatováclavského tisíciletí, 1934. 1115 stran, černobílé ilustrace, plánky, obrazové přílohy. Francouzské resumé. Dobová polokožená vazba, ochrané pap. pouzdro.  Resumé: Osobnost a doba knížete Václava v první části souboru vědeckých prací vzniklých v souvislosti s miléniem jeho úmrtí. Rozsáhlý sborník obsahuje 14 statí renomovaných autorů věnovaných životu a atributům českého patrona;...


Nejedlý - OTAKAR NEJEDLÝ 1883 - 1957. / 2005.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, SKYWAY, 2005. Autor textu Olaf Hanel. 155 s. (bar. obr. příloha). Celopl. vazba. 325x300 Velmi dobře zachováno. /Ate/


ŘÍMSKÁ LYRIKA. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1957. Přeložil Ferdinand Stiebitz. 526 s.; obálka; vazba a úprava HERMÍNA MELICHAROVÁ. Celopl. vazba s přebalem. 245x175. Přebal mírně poškozen.


EPIKTETOS: RUKOJEŤ. ROZPRAVY. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Nakladatelství Československé akademie věd, 1957. 1. vyd. Předmluvu Epiktetův život, dílo, myšlenky upr., rozvedl a do tisku připr. Milan Machovec. 312 s. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x150 Velmi dobře zachováno. /Ant24/Resumé: Ve svazku je přeloženo celé dílo stoického filosofa a moralisty Epikteta, jak se dochovalo v Arrianových zápiscích: Rukojeť, která ve 53 kapitolách podává souhrn Epiktetových mravních zásad, čtyři knihy Rozprav a zlomky. Základem Epiktetovy etiky, která se svým asketismem i jinými stránkami blížila křesťanství, bylo učení, že člověk má žít v souladu s přírodou, neprotivit se ranám...


ÚDOLÍ MÍRU. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový plakát. Jugoslavie. 1957.  Autor plakátu: Poltavec. Režie: France Štiglic. 420x300 Stopa od přeložení, delší okraje mírně otřepané na pravém horním okraji ztráta papíru 0,5x0,5 (cm), uprostřed natrženo (2 cm) bez ztráty papíru.


Olga Scheinpflugová (1902 – 1968). Dopis. - dat. 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Odpověď na žádost o "Český román": "Ročně píše sta lidí s žádostí o Český román - a já vlastním sotva tři výtisky ... Lituji, že Vám nemohu pomoci a děkuji za Váš zájem o Karla Čapka. Podpis dat. 1957." Dvakrát přeložený dopisní papír. /zbr0224/Český román vyšel poprvé u Borového v r. 1946, poté ve 47 a 48 roce. Po dvacetileté pauze se čtenáři dočkali románu až v r. 1969, kdy je Olga Scheinpflugová už rok na věčném odpočinku (13. dubna 1968) vedle svého Karla Čapka na pražském Vyšehradě.


ZAKLADATELÉ MODERNÍHO ČESKÉHO UMĚNÍ. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Katalog výstavy - Brno, Dům umění 1957. Text Miroslav Lamač. 59 s., úprava Jan Kotík. Brož. 210x210


LAMAČ, MIROSLAV: HANUŠ SCHWAIGER. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis M. Lamače - Praha, SNKLHU, 1957. České dějiny sv. 24. 1. vyd. 112 s. text, 8 bar. a 301 čb. reprodukcí, obálka, vazba a úprava ZDENĚK ROSSMANN, dedikace s podpisem M. Lamače dat. 10. VII. 57. Celopl. vazba s obálkou. 295x220 Velmi dobrý stav.


VOJTĚCH, IVAN: KOMENTÁŘE 1957 - 87.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Panton, 1988. 1. vyd. 263 s., obálka, vazba a úprava Miloslav Disman, dedikace s podpisem autora. Celopl. vazba s obálkou. 210x155


PANORAMA. 1957. (4 čísla komplet) - 1957. Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. /Wíšo/Odvárko/umění/

-,-- CZK / prodáno /

Členský věstník Klubu přátel výtvarného umění. Praha; Český fond výtvarných umění; 1957. Řidíl a graf. upravoval St. Odvárko a Jaromír Wíšo. Rozsah jednoho č. 16 s. 4 sešity. 280x185 U okraje dvakrát perforováno.


Bučina, Ferdinand. Prager Notturno. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

In dem eine einzige Nacht und viele Gaslampen das Antlitz der Stadt verwandeln. Prag, Artia, 1957. 81 stran včetně 81 čb. celostr. fotografií (hlubotisk).Pův. celopl. vazba. 280x230. Nepoškozeno, dobře zachováno.  


Kupka - FRANTIŠEK KUPKA. 1871-1957.

-,-- CZK / prodáno /

Výstavní plakát. Národní galerie v Praze. Březen - Duben 1968. 800x600 Na několika místech natržený. Vystaveno v našem obchodě na Malé Straně, možnost nákupu ihned bez objednání!


HEMINGWAY; ERNEST: STAŘEC A MOŘE. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Československý spisovatel, 1957. Edice ilustrovaných novel sv. 12. Přeložil František Vrba. 113 s., ilustrace C. F. Tunnincliff a R. Sheppard, obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x140 Hřbet natržený, okraje otřepené  /H/


Trnka - ANDERSEN, HANS CHRISTIAN: POHÁDKY. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, SNDK, 1957. Přeložil Gustav Pallas. 248 s., obálka, 8 celostr. bar. příloh a obrázky v textu JIŘÍ TRNKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 285x210 Velmi dobře zachováno. /Ant0224/


Kolář - Ezop & Hollar. Bajky. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Na titulním listu podpis Jiřího Koláře dat. 1969. .Z Ezopových fabulí a Brantových rozpravek Jana Albína ze Sborníku prostějovského z r. 1557 přebásnil Jiří Kolář. 2. vyd. Praha, Naše vojsko, 1957. Knižnice Svět, sv. 14. 290 s., 77 celostr. reprodukcí Hollarových rytin. Iniciály, vazba a grafická úprava Jiří Blažek, dvoubarevný tisk. Doslov Miloslav Novotný, Překladatelovo slovo k čtenáři, Abecední seznam bajek, Soupis reprodukovaných rytin. Pův. celopl. vazba. 245x175 Nepoškozený, dobře zachovalý exemplář.


Picka/Tichý - ŠTORCH-MARIEN; OTAKAR: MUMRAJ. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Vydal k 16. září 1957 (60 let nakladatele Otakara Štorcha-Mariena) Jaroslav Picka.Suchá jehla ve front. chybí. 35 (6) s., obálka, dvě celostr. ilustrace a jedna závěrečná, půlstranná, František Tichý. Volné složky v pův. pap. obálce. 170x130 Povrch obálky lehce zašlý.


Ogólnopolska Wystawa Architektury Wnętrz. 1957. Grabowski Josef.

-,-- CZK / prodáno /

Centralve Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa, 1958. 124 (4) text + obrazová část s 82 čb. fotografií tištěných hlubotiskem, grafická úprava Wojciech Zamecznik.Původní celopl. vazba s přebalem. 160x240 mm Obálka v okolí hřbetu silně zažloutá od slunce, na okraji ob. drobné prasliny, plátěné desky vazby čisté, dobře zachovalé, předsádky výrazně zahnědlé, listy bloku čisté, nepoškozené.


HRUBÁ, MARIE s kolektivem: NAŠE KUCHAŘKA. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Státní zemědělské nakl., 1957. 1. vyd. 631 s., kresby v záhlaví a předsádka Miroslav Rada , perokresby Natalie Jahůdková a Miloš Kadlec , fot. Bohuslava Štorová. Pův. pevná vazba. 240x180 Velmi dobře zachováno. /Ate0123/


SEIFERT, JAROSLAV: VYTRŽENÉ STRÁNKY. - 1957. Školní tisk.

-,-- CZK / prodáno /

Frenštátské koledy, romance a písně. Praha, zkušební tisk typografické dílny VŠUP, 1957. Uspořádal B. M. Klika. 52 s., upravil a 5 kresbami (lito) doprovodil EVŽEN WEIDLICH, jeho podpis v tiráži. Volné dvoulisty v papírové složce. 215x144 Krásný stav, nerozřezáno.


Čapek - HRUBÍN; FRANTIŠEK: MODRÉ NEBE. - 1957. Ilustrace JOSEF ČAPEK. /jc/

-,-- CZK / prodáno /

3. vyd. Praha; Státní nakladatelství dětské knihy; 1957. [31] s.; 14 celostr. barev. il.; 17 jednobarevných a jedna barevná v textu JOSEF ČAPEK. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x295


KOLÁŘ; JIŘÍ: MISTR SUN. - 1957. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

O BÁSNICKÉM UMĚNÍ. Praha; ČS; 1957. České básně sv. 162. 1. vyd. 124 s.; upravil Josef Kaplický. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x135 ...obálka zahnědlá a ohmataná.


Čtyři vánoční koledy. - 1957. Dřevoryty Hugo Šilberský.

-,-- CZK / prodáno /

Vánoční koledy vydané ze starých jarmarečních písní s osmi dřevoryty Hugo Šilberského vyšly v osmdesáti výtiscích pro Kruh bibliofilů na Moravě v r. 1957. Tento ex. č. 42.Titulní list s dřevoryt. vinětou, front. s ručně kolorovaným dřevorytem, seznam písní, tiráž s číslem výtisku. Dva dvoulisty spojené nití.KOLEDA VALAŠSKÁ. 6 listů, na titulu dřevoryt. Dvoulisty spojené nití.PÍSEŇ VÁNOČNÍ KE CTI NAROZENÍ ... 6 listů, na titulu dřevoryt. Dvoulisty spojené nití.KOLEDA ANEB PÍSEŇ O NAROZENÍ ... 6 listů, na titulu dřevoryt. Dvoulisty spojené nití.PÍSEŇ VÁNOČNÍ. 6 listů, dřevoryt na titulu a v...


ČTYŘI VÁNOČNÍ KOLEDY. - 1957. Dřevoryty HUGO ŠILBERSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Vánoční koledy vydané ze starých jarmarečních písní s osmi dřevoryty Hugo Šilberského vyšly v osmdesáti výtiscích pro Kruh bibliofilů na Moravě v r. 1957. Tento ex. č. 79./ Titulní list s dřevoryt. vinětou, front. s ručně kolorovaným dřevorytem, seznam písní, tiráž s číslem výtisku. Dva dvoulisty spojené nití./ KOLEDA VALAŠSKÁ NOVÁ A RADOSTNÁ. Na titulu dřevoryt. Tři dvoulisty spojené nití./ PÍSEŇ VÁNOČNÍ (Radostně budem zpívati). Na titulu dřevoryt. Tři dvoulisty spojené nití./ KOLEDA ANEB PÍSEŇ O NAROZENÍ. Na titulu dřevoryt. Tři dvoulisty spojené nití./ PÍSEŇ VÁNOČNÍ. (Pokoj, štěstí, zdraví, boží...


SKÁCEL, JAN: KOLIK PŘÍLEŽITOSTÍ MÁ RŮŽE. S podpisem autora. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Prvotina Jana Skácela s jeho podpisem.České básně sv. 171. Praha, ČS, 1957. 67 s., obálka Josef Kaplický. Pův. brož. Obálka podél okrajů, vlivem světla, zahnědlá.  slovnikceskeliteratury.cz - Jan Skácel


SKOŘEPOVÁ; ZDEŇKA: O SOCHAŘSKÉM DÍLE RODINY PLATZERŮ. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Příspěvek k dějinám středoevropského sochařství. Praha; SNKLHU; 1957. 1. vyd. 173 s. (136 obrazů v textu) a 98 obr. příloh; obálka; vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 /sochařství/


ČAPEK; KAREL: SLOUPKOVÝ AMBIT. - 1957. Obálka ZDENEK SEYDL.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1957. 292 s.; obálka; úprava; vazba a předsádky ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 Obálka podél okrajů mírně poškozená, jinak nepoškozený exemplář, s drobnými stopami běžného; šetrného používání.


SKÁCEL, JAN: KOLIK PŘÍLEŽITOSTÍ MÁ RŮŽE. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Prvotina Jana Skácela.České básně sv. 171. Praha, ČS, 1957. 67 s., obálka Josef Kaplický. Pův. brož. Obálka v horním okraji s hnědým flíčkem, jinak velmi dobře zachováno. /antikvariát 0223/ slovnikceskeliteratury.cz - Jan Skácel


ŽELEZNIČNÍ MODELÁŘSTVÍ. - 1955-1957. 12 nabídkových katalogů. /železnice/

-,-- CZK / prodáno /

1955-1957. 12 nabídkových katalogů. 120x170


ČAPEK; KAREL: FRANCOUZSKÁ POESIE A JINÉ PŘEKLADY. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1957. 413 s.; úprava LADISLAV VLASÁK. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x140 Obálka podél okrajů drobně poškozená, jinak nepoškozený, dobře zachovalý exemplář


Postl- MRÁZ; BOHUMÍR: KAREL POSTL. - 1957. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

a základy české krajinomalby. Praha; SNKLHU; 1957. 1. vyd. 94 s. textu; 46 obrazů v textu; 2 bar. přílohy a 86 reprodukcí v obrazové části; úprava a vazba LUCIE WEISBERGOVÁ. Celopl. vazba. 250x175


PETR BEZRUČ 90. Barevné litografie Jan Mácha. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Portrét a barevné litografie akad. malíře Jana Máchy, s úvodními básněmi Bohumila Macha. K devadesátým narozeninám národního um. Petra Bezruče graficky upravil a roku 1957 vydal Jan Mácha. Za techn. spolupráce Rudolfa Zoubka, v umělecké litografii Českého fondu výtv. umělců v Praze. Náklad 200 čísl. autorem podepsaných výtisků. Náš výtisk (autorský) označený "00".V tiráži podpis Jana Máchy, dat. 1965 s věnováním "Milému Jiřímu Bursíkovi chtěl bych říci: Je jeden Pan Bůh na světě, a to je VLASTNÍ SVĚDOMÍ!" Volné dvoulisty v pův. kartonové složce, spojeno hedvábnou šňůrkou.


KAINAR; JOSEF: ČESKÝ SEN. - 1957. 3. rozšířené vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1957. 3. rozšířené vyd. 86 s.; obálka JOSEF KAPLICKÝ. Pův. brož. 220X150


ČAPEK; KAREL: KRAKATIT. - 1957. Obálka ZDENEK SEYDL. /60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1957. 309 s.; obálka; úprava; vazba a předsádky ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140


ČAPEK; KAREL: SLOUPKOVÝ AMBIT. - 1957. Vazba SEYDL. /kč/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1957. 292 s.; úprava; vazba a předsádky ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba. 205x140 Na vazbě stopy od polití.


History of Cinzano Distillers, Confectioners, Vermouth Producers, 1757-1957.

-,-- CZK / prodáno /

Turin, Frassinelli, October 1962. 23 (6) s. + 1 volný list. Text Ernesto Caballo (anglicky). Pův. brož. 305x210 Velmi dobrý stav. 


Omalovánky - LANDROVÁ; D. MOJE DIVADLO. - 1957. Kreslila D. LANDROVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1957. 16 s.; kreslila D. LANDROVÁ. Sešit (částečně vymalované). 155x210


SKOŘEPOVÁ; ZDEŇKA: O SOCHAŘSKÉM DÍLE RODINY PLATZERŮ. - 1957. /sochařství/

-,-- CZK / prodáno /

Příspěvek k dějinám středoevropského sochařství. Praha; SNKLHU; 1957. 1. vyd. 173 s. (136 obrazů v textu) a 98 obr. příloh; obálka; vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Celopl. vazba s obálkou. 245x175


HILLARY; EDMUND: NA VRCHOLU MOUNT EVERESTU. - 1957. Obálka BLAŽEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svobodné slovo - Melantrich; 1957. Přeložil Vladimír Černý. 217 s.; obálka a vazba JIŘÍ BLAŽEK. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 Obálka je mírně poškozená.


ČAPEK; JOSEF: UMĚNÍ PŘÍRODNÍCH NÁRODŮ. - 1957. Vazba SEYDL. /jč/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1957. 348 s.; úprava a vazba ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba. 205x135


MAJEROVÁ; MARIE: HAVÍŘSKÁ BALADA. - 1957. Edice Skvosty sv. 10.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1957. Edice Skvosty sv. 10. 194 s.; dřevoryty; úprava a vazba BOHDAN LACINA. Pův. celokožená vazba. 145x105


HORNÍK. KALENDÁŘ NA ROK 1957. - 1956. Obálka VILÉM WÜNSCHE. Ilustrace JAN OBŠIL.

-,-- CZK / prodáno /

Ostrava; Nakl. krajského národního výboru; 1956. Redigoval Jan Rohel. 217 s.; obálka VILÉM WÜNSCHE; ilustrace JAN OBŠIL a VILÉM WÜNSCHE; frontispic OLDŘICH LASÁK. Pův. brož. 240x170


KUPKA; FRANTIŠEK. 1871 - 1957. - 1968. Edice Výstavy sv. 1.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; NG; 1968. Edice Výstavy sv. 1. 74 s. textu; 7 barevných celostr. vyobrazení a četné čb. reprodukce v obr. příloze (64 s.); franc. resumé. Pův. brož. 240x170


Postl - MRÁZ, BOHUMÍR: KAREL POSTL A ZÁKLADY ČESKÉ KRAJINOMALBY. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, SNKLHU, 1957. 1. vyd. 122 s. text, 46 obr. v textu, 2 bar. příloha a 86 reprodukcí v obr. části, obálka, úprava a vazba LUCIE WEISBERGROVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 245x180


ZPĚVY NILU. - 1957. Výbor z lyriky starého Egypta. Ilustrace KARÁSEK.

-,-- CZK / prodáno /

Výbor z lyriky starého Egypta. Nakladatelství Československé akademie věd; 1957. Malá knižnice Orientu 11. sv. Přeložil Zdeněk Žába; přebásnila Věra Kubíčková. 99 s.; 5 bar. litografií ARNOŠT KARÁSEK; výtisk č. 29. Volné listy v pap. složce. 205x135


HALAS; FRANTIŠEK: A CO ? - 1957. Obálka; dřevoryty BOHDAN LACINA.

-,-- CZK / prodáno /

Brno; Krajské nakl.; 1957. 1. vyd. Doslov Ludvík Kundera. 59 s.; obálka; dřevoryty a úprava BOHDAN LACINA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x155 Velmi dobře zachováno. /Ate24/


Šíma - HRUBÍN; FRANTIŠEK: PROMĚNA. - 1957. 7 orig. dřevorytů JOSEF ŠÍMA; podpis F. Hrubína.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; ČS - SČB; 1957. Ráj knihomilů sv. 19. 31 s.; 7 orig. dřevorytů (z nichž jeden se opakuje na obálce) JOSEF ŠÍMA; 700 nečísl. výt na ručním maršovském papíru. Podpis F. Hrubína na patitulu. Volné archy v původní obálce. 210x135


FROMENTIN; EUGÉNE: STAŘÍ MISTŘI. - 1957. Paměti; korespondence; dokumenty; sv. 12.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1957. 298 s.; 70 čb. a 2 bar. reprodukce. Vazba a úprava MILAN HEGER. Celopl. vazba. 245x180


KALMA, F.: VIMPERK A OKOLÍ - PRŮVODCE STŘEDNÍ ŠUMAVOU. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Dům osvěty a záv. klub místního hospodářství, 1957. 46 s. Pův. brož. 190x105 Nepoškozený, velmi dobře zachovalý exemplář.Kniha v obchodě, dostupná ihned, bez objednání.


FRANTIŠEK KUPKA 1871 - 1957. - 1968. Edice Katalogy sv. 1.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Katalogy sv. 1 - Valdštejnská jízdárna a Palác Kinských březen - duben 1968. Úvod Jiří Kotalík. Praha, Národní galérie, 1968. 74 s., 7 celostr. bar. vyobrazení a množství čb. reprodukcí v obr. příloze, životopisná data, katalog, bibliografie, výstavy, text i ve franc. Pův. brož. 245x170 Horní okraj hřbetu mírně otřepený, tenký škrábanec v obr. přední ob, /ant0924/


HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. - 1957. Ročník XXIX. sv. 1. /sklad/

-,-- CZK / prodáno /

1957. Ročník XXIX. sv. 1. Praha; SČUG Hollar; 1957. 47 s.; řídil Jaroslav Pešina. Pův. brož. 285x210 /sklad/


NEČAS; JAROSLAV: POD BESKYDEM. - (1957). Dřevoryty JOŽKA BARUCHA. Petr Bezruč.

-,-- CZK / prodáno /

'Slezské písně' budily v nás lásku k rodné zemi a našemu lidu; proto vděčně vzpomínáme 90. narozenin jejich pěvce. Abiturienti v Místku; (1957). 2 volné dvoulisty; 2 dřevoryty JOŽKA BARUCHA (celostr. sign.). 200X130


KOLÁŘ; JIŘÍ: MISTR SUN. - 1957. 1. vyd. Obálka JOSEF KAPLICKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

O básnickém umění. Praha; ČS; 1957. České básně sv. 162. 1. vyd. 124 s.; obálka a úprava JOSEF KAPLICKÝ. Na patitulu dedikace autora; podpis a datum (1957). Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x140 Velmi dobrý stav. Obálka knihy je zabalena do ochranného obalu z polyesteru 'Gaylord.'


ČAPEK; KAREL: ZAHRADNÍKŮV ROK. - 1957. Ilustrace JOSEF ČAPEK. /jc/60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1957. 158 s.; ilustrace JOSEF ČAPEK; obálka; úprava; vazba a předsádky ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135


Čapek - ČAPKOVÉ; bratři: KRAKONOŠOVA ZAHRADA. - 1957. Vazba SEYDL. /kč/jč/

-,-- CZK / prodáno /

Zářivé hlubiny a jiné prózy. Juvenilie. Praha; Československý spisovatel; 1957. 274 s.; vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba. 205x140


KOLÁŘ; JIŘÍ: MISTR SUN. - 1957. 1. vyd. Obálka JOSEF KAPLICKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

O básnickém umění. Praha; ČS; 1957. České básně sv. 162. 1. vyd. 124 s.; obálka a úprava JOSEF KAPLICKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x140


BOUDNÍK, VLADIMÍR: CORPUS DELICTI. Kresby a dopisy 1956-1957. - Samizdat.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Explosionalismus. Vydal Spolek přátel Vladimíra Boudníka, 1974. S laskavým dovolením pana J. Perglera provedl výběr L. Merhaut, zpracoval a graficky upravil OLDŘICH HAMERA. (2) 29 (5) s., 21 celostr. čb reprodukcí Boudníkových kreseb tištěných po jedné straně na volných listech. 200 výtisků. Volné listy (28) v pův. pap. obálce. 210x145 Dobře zachováno.


GOMBROWICZ; WITOLD: DENÍK II. (1957 - 1961), III. (1961 - 1966). - 1994.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Torst; 1994. Přeložila Helena Stachová. 445 s. Pap. vazba s obálkou. 200x120


KOŽÍK; FRANTIŠEK: POHÁDKY VÁNOČNÍHO ZVONKU. - 1957. Podpis autora. Ilustrace MILADA MAREŠOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora. - Praha; SNDK; 1957. 1. vyd. 160 s. a 8 bar. příloh; ilustrace a obálka MILADA MAREŠOVÁ. Dedikace a podpis Fr. Kožíka. Polopl. vazba s obálkou. 245x175 Obálka je mírně poškozená; na posledním listě 4 menší hnědé skvrny.


BAUM; JIŘÍ: AFRICKOU DIVOČINOU. - 1957. 1. vyd. Ilustrace VLADIMÍR ROCMAN. /cestopis

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Mladá fronta; 1957. 1. vyd. 145 s. textu a 40 s. obr. příloh; ilustrace; vazba a úprava VLADIMÍR ROCMAN. Pův. celopl. vazba. 245x180


HOLBACH; PAUL HENRY DIETRICH: KAPESNÍ BOHOSLOVÍ. - 1957. Stručný slovník křesťanského náboženství.

-,-- CZK / prodáno /

Stručný slovník křesťanského náboženství. Praha; SNPL; 1957. Přeložil J. Ježek. 196 s.; úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 


POSLUŠNĚ HLÁSÍM. - 1957. Český film. Režie Karel Steklý. Filmový program; plakát.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový program. Orbis; 1957. Český film - pokračování 'Osudů dobrého vojáka Švejka'. Režie Karel Steklý; autor: anonym. Dvoulist 285x205; po rozložení 285x410 Velmi dobrý stav.


BÁSNÍK A ČLOVĚK JEDNO JEST. - 1957. Propagační almanach. Obálka HEGAR. /poezie/

-,-- CZK / prodáno /

Propagační almanach. Z knih poesie vydaných v roce 1956. Praha; SNKLHU; Československý spisovatel; Kniha n. p.; 1957. 152 s.; obálka MILAN HEGAR. Pův. brož. 105x75


KOLÁŘ; JIŘÍ: MISTR SUN. - 1957. 1. vyd. Obálka JOSEF KAPLICKÝ. /1/

-,-- CZK / prodáno /

O básnickém umění. Praha; ČS; 1957. České básně sv. 162. 1. vyd. 124 s.; obálka a úprava JOSEF KAPLICKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x140 - Velmi dobrý stav.


UMĚNÍ. Časopis Kabinetu pro theorii a dějiny umění Československé akademie věd. - 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Ročník V., č. 1 - 4 komplet. Praha, Československá akademie věd, 1957. Řídil Vladimír Novotný. 408 s., úprava Jaroslav Krouz, články, materiálie, zprávy, recenze a bibliografie. 4 pův. sešity. 300x210 Krásný stav. /Ate/ Mj. obsahuje: O. Votoček: Středověká stavba v miniatuře Litoměřické bible; K. Stejskal: Nástěnné malby v kostele Narození P. Marie v Písku; J. Neumann: Rembrant krajinář ...


DENÍK ANNE FRANKOVÉ. 14. června 1942 - 1. srpna 1944. / 2. vyd. 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Svobodné slovo - Melantrich, 1957. 2. vyd. Přeložil Gustav Janouch (Tagebuch der Anne Frank). 272 s., obálka a vazba KVĚTA PECHÁNKOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 Obálka drobně poškozená, jinak velmi dobře zachováno. /H/ Deník židovské dívky, která se za války ukrývala před nacisty ve skrýši starého domu na předměstí Amsterodamu. /Židé, perzekuce, nacismus, druhá světová válka/


HONZÍK; KAREL: DETERMINANTY ARCHITEKTONICKÉ TVORBY. - 1957. I. vyd. 215 s.; 85 ilustrací.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Svaz architektů ČSR s ČFVU. 1957. I. vyd. 215 s.; 85 ilustrací. Pův. brož. 210x145


ZPĚVY STARÉ A NOVÉ ČÍNY. - 1957. Přebásnil BOHUMIL MATHESIUS. Ilustroval OTA JANEČEK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1957. Přebásnil Bohumil Mathesius. 241 s.; ilustrace OTA JANEČEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x175. Obálka mírně otřepaná (rohy; okraje)


HOLAN; VLADIMÍR: TŘI. - 1957. Spolek českých bibliofilů. Kresby FRANTIŠEK TICHÝ. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Sbohem. Óda na radost. Návrat. Praha; Spolek českých biblofilů v nakl. Československý spisovatel; 1957. 22. sv. sbírky Ráj knihomolů. 1. vyd. 50 s.; kresby FRANTIŠEK TICHÝ; úprava JAROSLAV PICKA a JAROSLAV PATKA. Volné dvoulisty v pap. složce. 270x190 Pap. složka je mírně poškozená.


KUNDERA; MILAN: MONOLOGY. - 1957. 1. vyd. obálka a úprava JOSEF KAPLICKÝ. /60/

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Třetí kniha Milana Kundery.Kniha o lásce. Praha; ČS; 1957. 107 s.; obálka a úprava JOSEF KAPLICKÝ. Pův. brož. 215x140 Velmi dobrý stav.Online zdroje.Slovník české literatury po roce 1945


OLBRACHT; IVAN: O SMUTNÝCH OČÍCH HANY KARADŽIČOVÉ. - 1957. Edice Skvosty. Vazba LUCIE WEISBERGROVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1957. Edice Skvosty sv. 11. 276 s.; vazba a úprava LUCIE WEISBERGROVÁ. Pův. celokožená vazba. 145x105


KOCOUREK; VÍTĚZSLAV: ZA POHÁDKOU KOLEM SVĚTA. - 1957. Ilustrace HELENA ZMATLÍKOVÁ. 1. vyd. /pohádky/

-,-- CZK / prodáno /

Pohádky národů celého světa. Praha; SNDK; 1957. 1. vyd. 176 s.; ilustrace HELENA ZMATLÍKOVÁ (14 barevných celostr. kreseb). Pův. polopl.vazba s obálkou. 285x210 Velmi dobrý stav. KNIHY PRO DĚTI


ČAPEK; JOSEF: UMĚNÍ PŘÍRODNÍCH NÁRODŮ. - 1957. Obálka a vazba ZDENEK SEYDL. /jc/60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1957. 348 s.; obálka; úprava a vazba ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 - Velmi dobrý stav.60. léta - výběr titulů vydaných od r. 45 do konce 60. let.


KNIŽNICE VOJENSKÝCH PŘÍBĚHŮ. 17 svazků. - 1955 - 1957. 17 svazků. 150x105. /2. sv. válka/

-,-- CZK / prodáno /

GORBATOV: ALEXEJ KULIKOV, VOJÁK. 1. vyd. Naše vojsko, 1956.162 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 52.ŽULAWSKI, MIROSŁAW: RUDÁ ŘEKA. 1. vyd. Naše 1955. 215 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 39.MAJEROVÁ, MARIE: SEDM HROBŮ. 1. vyd. Naše vojsko, 1956. 105 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 49.HRADEC, KAREL: HLASY VE VICHŘICI. 1. vyd. Naše vojsko, 1957. 318 s. Obálka Zdeněk Majzner. Knižnice vojenských příběhů, sv. 59.LESNÝ, LUDVÍK: OSUDNÉ SETKÁNÍ. 1. vyd. Naše vojsko, 1956. 233 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 45.ČERNYJ-DIDENKO,...


ČAPEK; JOSEF: UMĚNÍ PŘÍRODNÍCH NÁRODŮ. - 1957. Ilustrace JOSEF ČAPEK; obálka ZDENEK SEYDL. /jc/60/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Československý spisovatel; 1957. 348 s.; ilustrace JOSEF ČAPEK; obálka; úprava a vazba ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 215x140


ZEMAN; O.; KÜHNDEL; J.; GRABMÜLLER; J.: NÁRODNÍ DŮM V PROSTĚJOVĚ. - 1957. /architektura/Jan Kotěra.

-,-- CZK / prodáno /

Jan Kotěra - PAMÁTKA MODERNÍ ČESKÉ ARCHITEKTURY. Prostějov; Okresní osvětový dům Jiřího Wolkra; 1957. 18 s. textu + (8) s obr. přílohy; obálka a úprava JIŘÍ GRABMÜLLER. Pův. brož. 205x145 Text místy podtržený perem. /H/


FRANTIŠEK KUPKA. 1871 - 1957. - 1961. Katalog výstavy; Alšova galerie v Hluboké nad Vltavou.

-,-- CZK / prodáno /

Malby - kresby - grafika - z let 1899-1946. Alšova galerie v Hluboké nad Vltavou. Říjen 1961. 46 s. včetně 24 čb. reprodukcí v obr. příloze; text Ludmila Vachtová. Pův. brož. 200x220 + nov. výstřižek 'Sedmdesátka Františka Kupky'; F. V. Mokrý (23.9.1941). REZERVOVÁNO


NEJEDLÝ, OTAKAR. (14. 3. 1883 - 17. 6. 1957). Jeho podpis na fotografii - kol. 1914.

-,-- CZK / prodáno /

Portrét Ot. Nejedlého s jeho podpisem, ten již částečně vybledlý. Fotografická pohlednice, na rubu zn. Cellofix-Postkarte D.R P Nr. 176323.


HOLZKNECHT; VÁCLAV: JAROSLAV JEŽEK A OSVOBOZENÉ DIVADLO. - 1957. 419 s.; ilustrace; fotografie ... /w/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1957. 419 s.; ilustrace v textu; fotogr. vyobr. na přílohách (hlubotisk); obálka; vazba a grafická úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135


VOSKOVEC a WERICH: CAESAR. - (1957). Divadlo satiry. Texty V. Nezval a A. Hoffmeister. /w/60/Divadelní program/

-,-- CZK / prodáno /

Program Divadla satiry (1957). (12) s.; texty V. Nezval a A. Hoffmeister. Pův. brož. 205x150


Čínské dřevoryty - Alex Wedding. Leuchtende Schätze aus der Werkstatt Jung Pao-Dsai Gedichte Holzschnitte 1957.

-,-- CZK / prodáno /

Reprodukce 21 barevných čínských dřevorytů na dobrém papíru. Vazba na čtyři díry, listy složené na způsob leporela. 300x210


Tichý - FRANCOUZSKÁ POESIE NOVÉ DOBY V PŘEKLADECH VIKTORA DYKA. - 1957. Suchá jehla 135x90; FRANTIŠEK TICHÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; NČSVU; 1957. 76 s.; suchá jehla ve frontispise (135x90) a 5 ilustrací FRANTIŠEK TICHÝ. Volné archy v pův. obálce. 220x160


HALAS; FRANTIŠEK: JÁ SE TAM VRÁTÍM... - 1957. Edice Vysočina sv. 8. Barevné dřevoryty JAN JŮZL.

-,-- CZK / prodáno /

Havlíčkův Brod; KNHB; 1957. Edice Vysočina sv. 8. 28 s.; barevné dřevoryty JAN JŮZL. Pův. celoplátěná vazba s obálkou. 175x120 /Ate/


RÁMÁJANAM. VÁLMÍKI (autor). - 1957. 1. vyd. Nesmrtelní sv. 34. Staroindický epos o Rámovi a Sítě.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SNKLHU; 1957. Nesmrtelní sv. 34. 1. vyd. 189 s.; ze sanskrtu přebásnil Oldřich Friš; [7] barev. obr. příloh; obálka; vazba a úprava F. J. MÜLLER. Pův. celopl. vazba s přebalem. 245x175 Staroindický epos o Rámovi a Sítě.



HOLAN; VLADIMÍR: TŘI. - 1957. Dedikace a podpis autora. Spolek českých bibliofilů. Kresby FRANTIŠEK TICHÝ. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Dedikace a podpis autora - Sbohem. Óda na radost. Návrat. Praha; Spolek českých biblofilů v nakl. Československý spisovatel; 1957. 22. sv. sbírky Ráj knihomolů. 1. vyd. 50 s.; kresby FRANTIŠEK TICHÝ; úprava JAROSLAV PICKA a JAROSLAV PATKA. Dedikace a podpis autora dat. 14. ledna L.P. 1958. Volné dvoulisty v pap. složce. 270x190 - Několik nahnědlých flíčků na obálce.


Rambousek - HLAVÁČEK; LUBOŠ: KNIŽNÍ GRAFIKA JANA RAMBOUSKA. - 1963. Edice Obolos sv. 9. Seznam knižní grafiky (1922-1957).

-,-- CZK / prodáno /

Edice Obolos sv. 9. - Praha; NČSVU; 1963. 22 s.; 10 pův. dřevorytů Jan Rambousek; seznam knižní grafiky (1922-1957); dedikace a podpis Jana Rambouska na patitulu; na obálce jeho podpis tužkou. Grafická úprava STANISLAV ODVÁRKO; odpovědný red. Antonín Hartmann. Volné složky v pův. pap. obálce. 500 výtisků. 205x130


Tichý - FRANCOUZSKÁ POESIE NOVÉ DOBY V PŘEKLADECH VIKTORA DYKA. - 1957. Suchá jehla 135x90; FRANTIŠEK TICHÝ; sign.; dat. /Tichý/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; NČSVU; 1957. 76 s.; suchá jehla ve frontispise (135x90; signovaná; datovaná 57) a 5 ilustrací FRANTIŠEK TICHÝ. Volné archy v pův. obálce. 220x160


V + W HRY OSVOBOZENÉHO DIVADLA IV. - 1957. Obálka MUZIKA. 1. vyd. Voskovec; Werich. /Osvobozené divadlo/w/60/

-,-- CZK / prodáno /

...si pořádně zařádit. Slaměný klobouk. Nebe na zemi. Praha. Československý spisovatel; 1957. 1. vyd. 349 s.; obálka; vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x145 Velmi dobrý stav.


SHAKESPEARE; WILLIAM: VÝBOR Z DRAMAT. I. a II. - 1956. 1957. Přeložil E. A. SAUDEK; ilustroval JOHN GILBERT.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Naše vojsko; 1956; 1957. Přeložil E. A. SAUDEK. I. díl 600 s.; Zkrocení zlé ženy; Sen noci svatojánské; Benátský kupec; Jak se vám líbí; Večer tříkrálový; Veselé paničky windsorské. II. díl 732 s.; Romeo a Julie; Julius Caesar; Hamlet; Othello - Benátský mouřenín; Makbeth; Král Lear. Obálka; vazba a úprava VÁCLAV BLÁHA. Celopl. vazba s obálkou. 245x180 Obálky na hřbetě poškozený.


Cyril Bouda - KOPTA; JOSEF: JEDINÁČEK DAMIAN. - 1957. Litografie (sign.) a 3 kresby CYRIL BOUDA. + Kresba tuší s věnováním a podpisem.

-,-- CZK / prodáno /

Kresba tuší s věnováním a podpisem. - Veršovaná povídka. Praha; Spolek českých bibliofilů v nakl. Československý spisovatel; 1957. 1. vyd. 103 s.;sign. litografie ve front.; 3 kresby a úprava CYRIL BOUDA. Na volném listu kresba tuší; sign. a dat. 1960. Volné listy v pův. pap. ob. 180x120 -


Toyen - FLAMAND; CHARLES: A UN OISEAU DE HOUILLE PERCHÉ SUR LA PLUS HAUTE BRANCHE DU FEU. - 1957. 5 celostr. il. TOYEN. PRODÁNO / SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Dessins de Toyen. Lyon; Les Écrivains réunis; 1957. Nestr.; (20)s. včetně obálky; 5 celostr. il. TOYEN. Exemplář č. 117/120. Pův. brož. 315x235 ...velmi dobrý stav. PRODÁNO / SOLD


Hoffmeister; Burian - SWIFT; JONATAN: GULIVEROVY CESTY. - 1929. SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kuncíř; 1929. 149 s.; 11 celostr. il.; 6 il. v textu (fotomont. s karikaturami); a dvě fotografie ADOLF HOFFMEISTER a Vlasta Burian. Pův. brož. 310x210 ...obálka ve spodním a horním okraji a na spodním okraji hřbetu otřepaná s chybějicími malými částmi. PRODÁNO/SOLD


MASSON - André Masson. Peintures Recentes et Anciennes.

-,-- CZK / prodáno /

Katalog výstavy od 2. 5. - 25. 5. 1957. Paris, Galerie Louise Leiris, 1957. Pův. měkká pap. vazba. 165x165 /d/


WERNISCH; IVAN: VČEREJŠÍ DEN. - 1989. Ilustrace JOSEF DUDEK.

-,-- CZK / prodáno /

1957 - 1987. Praha; Mladá fronta; 1989. 228 s.; ilustrace JOSEF DUDEK. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 Velmi dobře zachováno. /ant0725/


Josef Skupa se Spejblem a Hurvínkem. - orig. fotografie, kol. 1935.

-,-- CZK / prodáno /

Josef Skupa (1892-1957). Český loutkoherec, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka. Orig. fotografie. 130x180


MELODIE UND RHYTMUS č. 8. - 1965.

-,-- CZK / prodáno /

Berlín DDR, 1965. Šéfredaktor H. P. Hofmann. 32 s. Pův. sešit. 235x160 Velmi dobře zachováno. Německý kulturní časopis, který byl založen ve východním Berlíně v listopadu 1957.


MELODIE UND RHYTMUS č. 5. - 1965.

-,-- CZK / prodáno /

Berlín DDR, 1965. Šéfredaktor H. P. Hofmann. 32 s. Pův. sešit. 235x160 Velmi dobře zachováno. Německý kulturní časopis, který byl založen ve východním Berlíně v listopadu 1957.


Lada - JOSEF LADA. - 1963. Katalog výstavy.

-,-- CZK / prodáno /

Souborná výstava k sedmdesátým narozeninám. Praha; SČSVU; prosinec 1957 - únor 1958. Katalog výstavy. 40 s. textu a 3. bar.; 32 čb. obr. příloh. Pův. brož. 210x150


2x FRANTIŠEK KUPKA.

-,-- CZK / prodáno /

FRANTIŠEK KUPKA. 1871-1957. Katalog výstavy; Alšova galerie v Hluboké nad Vltavou. 1961. Pův. brož. + FRANTIŠEK KUPKA Knižní tvorba.. Středočeská galerie, 1982. 3x složený, volný list. 240x170


MELODIE UND RHYTMUS č. 24. - 1966.

-,-- CZK / prodáno /

Berlín DDR, 1966. Šéfredaktor H. P. Hofmann. 32 s. Pův. sešit. 235x160 Na obálce stopa po odření, jinak velmi dobře zachováno. Německý kulturní časopis, který byl založen ve východním Berlíně v listopadu 1957.


BEDNÁŘ, KAMIL: DĚJINY SRDCE. 1946 - 1956. Podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

Dedikace Kamila Bednáře Frant. Dvořákovi s podpisem dat. 29.3. 1. vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1957. České básně sv. 175. 149 s., obálka, vazba a úprava JOSEF KAPLICKÝ. 1959. Pův. brož. 215x140 Částečně odlepený blok od obálky. /350/


PICASSO, PABLO. PEINTURES 1955-1956.

-,-- CZK / prodáno /

Orig. čtyřbarevná litografie Pablo Picasso.Katalog výstavy s úvodem D. H. Kahnweilera. Paris, Galerie Louise Leiris, 1957. (46) s. z nich je na 24 listech 50 reprodukcí (4 bar,) vystavených prací. Pův. měkká pap. vazba s orig. litografií na přední obálce. 165x165 /d/


Lada - JOSEF LADA DĚTEM. - 1987. Edice výstavy sv. 76. Katalog výstavy.

-,-- CZK / prodáno /

K 100. výročí umělcova narození. Praha; Národní galerie; 1987. Edice výstavy sv. 76. 34 s. textu; 8 bar. a 18 čb. reprodukcí v obr. části. Úvodní stať napsal Jiří Kotalík. Soupis výstav od r. 1926. Soupis ilustrací dětských knih vydaných od r. 1957. Pův. brož. 240x175


SEMAFOR. Propagační brožura. - JENOM PÁR SCHODŮ.

-,-- CZK / prodáno /

Text Milan Schulz: Jenom pár schodů. Fotografie z her Jonáš a tingl tangl, Šest žen, Zuzana je zase sama doma, Taková ztráta krve, Člověk z půdy a jedna fotografie Textappealu z Reduty r. 1957, JAN LUKAS (7x), SVATOPLUK SOVA (3x), I. ENGLICH (4x), M. Štěpánek (1x), graf. úprava EVA SVOBODOVÁ. (16) s. včetně ob. Pův. brož. 205x120


BOUDNÍK, VLADIMÍR: KORESPONDENCE I. a II. - 1994.

-,-- CZK / prodáno /

REZERVACE do 12.4. Z KORESPONDENCE I. ( 1949 - 1956). 122 s.  Z KORESPONDENCE II. ( 1957 - 1968). 108 s.Praha, Pražská imaginace, 1994. 1. vyd. K vydání připravili V. Merhaut, M. Turečková a V. Kadlec. Obálka Oldřich Hamera. Brož. 2 sešity. 205x145 Velmi dobře zachováno.


ALBERT, CHARLES: VOLNÁ LÁSKA. Knihy Června. - 1910. L'Amour libre (1899).

-,-- CZK / prodáno /

Bilovice n. Sv. u Brna, S.K. Neumann, Knihy Června, 1910. Dle 3. vyd. z r. 1899 přel. Petr Pohan (pseudonym SKN). 173 s., kolorovaná viněta v tiráži a ilustrace na titl Zdeněk Kratochvíl. Pův. poloperg.  vazba, 215x140 Vazba omšelá, v horním okraji bloku drobná perforace od "nezvaného hosta" z dávných let. OBSAH: Láska a její původ. Postup lidské lásky. Měšťanská společnost proti lásce. Prostituce. Měšťanské manželství. Volná láska. Žena a její osvobození. TIRÁŽ: Knihy Června. Vede a vydáva Stanislav K. Neumann v Bilovicích n. Sv. u Brna. Svazek první. S...