Výsledek hledání - 1955
PSOHLAVCI. - 1955.
650 CZKFilmový program. Orbis; 1955. Český film. Režie Martin Frič; autor: anonym. Dvoulist 285x205; po rozložení 285x410 Dobrý stav. /Filmový plakát./
ROZMARNÁ ŽENA. - 1955.
450 CZKFilmový plakát. ČSF; 1955. Sovětský film. Režie S. Samsov; autor: anonym. Dvoulist 300x205; po rozložení 300x410 Dobrý stav.
ŠVÉDSKÁ ZÁPALKA. - 1955.
500 CZKFilmový program. ČSF; 1955. Sovětský film. Režie V. Gerasimov; autor: anonym. Dvoulist 285x205; po rozložení 285x410 Dobrý stav. /Filmový plakát/
STRAKONICKÝ DUDÁK. - 1955.
150 CZKFilmový program. 1955. Režie Karel Steklý. Hrají: Jiřina Petrovická, Vlasta Fabiánová, Josef Mixa ... 8 s. Pův. sešit. 210x150 Velmi dobře zachováno. /Ate/
SPORTOVNÍ SLÁVA - I. 1955. - 1955. Světové a československé události ve sportu. /sport/
180 CZKLeden - březen 1955. Světové a československé události ve sportu. Praha; Státní tělovýchovné nakl.; 1955. Obrazová publikace význačných sportovních událostí. 157 s.; obálka ŠEBESTA; úprava J. DOLEŽAL; kresby O. MAŠEK. Pův. brož. 260x180 /H/
STRAKONICKÝ DUDÁK. - 1955.
750 CZKFilmový program. ČSF; 1955. Český film. Režie Karel Steklý; autor: anonym. Dvoulist 285x205; po rozložení 285x410 Dobrý stav. /Filmový plakát./
ŽENA Z VRCHOV. - 1955.
1.900 CZKFilmový program. Orbis, 1955. Slovenský film. Režie Vladimír Bahna. Hrají: J. Lukešová-Tučná, J. Pántik, S. Adamčik... Autor programu: anonym. Dvoulist 295x210, po rozložení 295x420 Dobrý stav. /Oboustranné plakáty/
NÁVŠTĚVA Z OBLAK. - 1955.
2.000 CZKFilmový program. 1955. Československý film. Režie Miloš Makovec. Hrají: J. Kačírková, Z. Dítě, J. Vojta, V. Brodský...Autor programu: anonym. Dvoulist 295x210, po rozložení 295x420 Velmi dobře zachováno. /Oboustranné plakáty/
AŠKENAZY, LUDVÍK: DĚTSKÉ ETUDY. - 1955.
170 CZKPraha, Československý spisovatel, 1955. 122 s., obálka, ilustrace a vazba HELENE ZMATLÍKOVÁ, úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125
O. Nový - NECHTE TO NA MNĚ. - 1955.
2.000 CZKOboustranný plakát. 1955. Český film. Režie Martin Frič. Hraje Oldřich Nový... Autor plakátu anonym. 415x295 Stopa po přehnutí, velmi dobře zachováno.
FRÝD, NORBERT: MEXICKÁ GRAFIKA. - 1955.
120 CZKPraha, SNKLHU, 1955. 17 sv. edice Současné umění. 1. vyd. 257 s. (276 obr.), obálka a vazba Zdeněk Sklenář. Celopl. vazba s obálkou. 250x180 Obálka mírně poškozená, jinak velmi dobře zachováno. /H/
KUBIČEK, ALOIS; LÍBAL, DOBROSLAV: STRAHOV. - 1955.
190 CZKPraha, SNKLHU, 1955. Edice Pragensie a památky sv. 4. 1. vyd. 134 s., 96 obrazů a plánů v textu, 8 příloh světlotiskem. Obálka, vazba a úprava OLDŘICH MENHART. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x180 Velmi dobrý stav. /U/
KUBA, LUDVÍK: ZASCHLÁ PALETA. - 1955.
300 CZKPaměti. Praha, SNKLHU, 1955. Edice Paměti-korespondence-dokumenty, sv. 4. 1. vyd. 361 s. Celopl. vazba s obálkou. 240x180 Velmi dobře zachováno.
LIMONÁDOVÝ JOE. Divadlo satiry. - 1955.
600 CZKEstrádní buffalo-opera s jednou pauzou od Jiřího Brdečky.Praha, Propagační odd. Estrádního jednatelství Hudební a artistické ústředny, 1955. Premiéra 1.3.1955. Režie: Oldřich Lipský. Obsazení - Rudolf Cortés, Miloš Kopecký, Jaroslava Adamová, Stella Zázvorková, Ludmila Píchová, Josef Hlinomaz ad.Divadelní program. /ant 0324/
KOUŘIL; MIROSLAV: O MALÉM JEVIŠTI. - 1955.
450 CZKPraha; Orbis; 1955. Knihovna souborů lidové tvořivosti. 1. vyd. 400 s., 221 čb. vyobr. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x160 Lehce otřepené okraje přebalu, jinak velmi dobře zachováno. /zbr 0922/ /scénografie, jevištní technika/
BEZRUČ, PETR: JEN JEDENKRÁT. - (1955).
350 CZKPodpis autora - Soukromý tisk J. Olivy k 88. narozeninám Petra Bezruče. Chlumec n. Cidlinou, J. Oliva, (1955). 8 s., podpis Petra Bezruče, výt. č. 51/88 na losínském papíře. Volné dvoulisty v pap. obálce. 240x155 Na obálce hnědé skvrnky (viz. foto) /H/
HRUBÍN, FRANTIŠEK: POLEDNE ŽENY. - 1955.
375 CZKPodpis autora - Pamětní list vyd. Spolkem českých bibliofilů v Praze jako příl. spolkových Zpráv k večeru Františka Hrubína, pořádaném dne 23. dubna 1955 v Památníku národního písemnictví na Strahově. (16) s., vložený list s kresbou MAXE ŠVABINSKÉHO, typograf. upravil JOSEF HRACHOVINA, v tiráži podpis autora. Volné dvoulisty v pap. obálce. 220x155
Alena Vránová - HUDBA Z MARSU. - 1955.
250 CZKFotografie z filmu "Hudba z Marsu". 1955. Režie: Ján Kadár, Elmar Klos. Hraje Alena Vránová. 175x230 /Ate/
PUŠKIN, A. S.: PIKOVÁ DÁMA. - 1955.
250 CZKPraha, Československý spisovatel, 1955. Přeložil Bohumil Mathesius. 80 s., kresby, obálka a vazba FRANTIŠEK TICHÝ. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 Velmi dobře zachováno. /H+ant0825/
CIKHART, JIŘÍ: ZPĚVY ČERNÉHO LIDU. - 1955.
170 CZKPoznámky Jiřího Cikharta k naukovému pásmu o lidové hudbě amerických černochů, vydanému na dlouhotrvajících deskách Supraphon. Praha, Gramofonové závody, 1955. 23 s., 4 s. obr. příloha. Pův. sešit. 210x150 Velmi dobře zachováno.
LHOTÁK, KAMIL: KOLO, MOTOCYKL, AUTOMOBIL. - 1955.
490 CZKPraha, SNDK, 1955. 1. vyd. 207 s., 373 dobových reprodukcí z historie dopravních prostředků, vazba a úprava Zdeněk Sklenář. Pův. polopl. vazba. 285x210 Dobře zachováno. /ant25/
HOFFMEISTER, ADOLF: KAREL VÁCLAV KLÍČ. - 1955.
220 CZKO zapomínaném umělci, který se stal vynálezcem. Praha, SNKLHU, 1955. Edice Malé monografie sv. 15. 1. vyd. 170 s. (64 obr. příloh), obálka, úprava a vazba ADOLF HOFFMEISTER. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x130 /H/
BERNAL, J. D.: FYSIKÁLNÍ PODSTATA ŽIVOTA. - 1955.
200 CZKPraha, Orbis, 1955. Přeložil Vladimír Novák. 62 s. Pův. brož. 200x135 Dobře zachováno. /ant/
ŘÍHA; BOHUMIL: VENKOVAN. - 1955. Obálka VOJTĚCH SEDLÁČEK.
170 CZKPraha; Československý spisovatel; 1955. Žatva sv. 205. 1. vyd. 458 s.; obálka a kresba v titulu VOJTĚCH SEDLÁČEK. Pův. brož. 215x145 Částečně uvolněný blok od obálky. /H/
Švabinský - ŠČIPAČEV, STĚPAN: SLOKY LÁSKY. - 1955.
250 CZKPraha, Československý spisovatel, 1955. Přebásnil Ladislav Fikar. 99 s., ilustroval MAX ŠVABINSKÝ. Pův. celopl. vazba s pap. obálkou. 200X150 Obálka mírně poškozená. /Ate/
AGRANOVSKIJ; M. A.: LYŽIARSTVO. - 1955. /sport/lyžování/
180 CZKBratislava; Štátne telovýchovné nakl.; 1955. 248 s. Pův. brož. 240x170 /H/
ČAPEK; KAREL: CESTY EVROPOU. - 1955. Frontispic HOFFMEISTER. /kc/
90 CZKPraha; Mladá fronta; 1955. 464 s.; frontispic a vazba ADOLF HOFFMEISTER. Pův. celopl. vazba. 210x140 Dobře zachováno.
Omalovánky - VÁŠA; M. - 1955 (kol.) Kreslil M. VÁŠA.
400 CZKKol. 1955. 16 s.; kreslil M. VÁŠA. Sešit (částečně vymalované). 145x210
TEKLÝ; VRATISLAV: VODNÍ TURISTIKA. - 1955. Kanoistická příručka. /sport/
200 CZKKanoistická příručka. Praha; Státní tělovýchovné nakl.; 1955. 180 s.; obálka STANISLAV VALÁŠEK. Pův. brož. 210x145 /H/
ŠALDA; F. X.: O UMĚNÍ. - 1955. Kritická knihovna.
250 CZKPraha; Československý spisovatel; 1955. Kritická knihovna sv. XVII. 1. vyd; 761 s.; obálka JIŘÍ BLAŽEK. Pův. brož. 215x140 Uvolněný blok od obálky. /H/
DIE 3 VON DER TANKSTELLE. - 1955. Illustrierter Film-Kurier.
120 CZKIllustrierter Film-Kurier. Nr. 2411. Wien, N. Freund, 1955. Film Západní Německo. Režie Hans Wolff. Hrají: Adrian Hoven, Oskar Sima, Hans Moser, Rudolf Vogel, Willy Fritsch, Hilde Hildebrand, Walter Giller, Wulf Rittscher, Claude Farell, Jakob Tiedtke ... 4 s. Dvoulist. 240x160. V přeložení částečně natrženo jinak velmi dobře zachováno. /film/program/
PSOHLAVCI. - 1955. Český film. Režie Martin Frič. /Plakát/
750 CZK1955. Český film. Režie Martin Frič; autor plakátu: anonym. 410x290 Dobrý stav; stopy po přeložení. /Filmový plakát/
Slabikář - ELEMENTARZ. Marian Falski, il. Tadeusz Gronowski. 1955.
1.800 CZKWarszawa, Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1955. Wierszyki Juliana Tuwina. 164 s. Pův. brož. 160x230 mm Dobře zachováno.
KUNDERA; MILAN: POSLEDNÍ MÁJ. - 1955, dotisk 1. vyd.
400 CZKPraha; Československý spisovatel; 1955. 39 s.; dřevoryt BOHDAN LACINA; obálka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 210x140 Dobře zachováno. Druhá kniha Milana Kundery.
HLINOVSKÝ, FRANTIŠEK J.; MICHALČÍK, ANTONÍN: LIDOVÉ ŘEZBÁŘSTVÍ. - 1955.
380 CZKPraha, Orbis, 1955. 1. vyd. 110 s. (95 obr. příloh z toho 8 bar.) Celopl. vazba. 240x170 Velmi dobře zachováno. /H/Lidové umění/ Resumé: Soubor nejtypičtějších ukázek lidového umění řezbářského. Z fotografií k nám promlouvají svým svérázným obsahem i zpracováním díla z různých krajů Čech, Moravy i Slovenska, různé doby vzniku i různé umělecké náročnosti: figurky z kořenů, formy na perník, úly, formy na čepce, hračky, pracovní a hudební nástroje, slovenské čerpáky s důmyslně zdobenými oušky, figurky náboženského obsahu a vyřezávané části nábytku.
BIZARRE. - 1955-1962. N° 1-10 + N° 23. Surrealismus; karikatury; černý humor.
4.500 CZKSurrealismus; karikatury; černý humor. - 1955 - 1962. Nouvelle série; n° 1-10 + n° 23. 11 sešitů. - Eugene Ionesco; Jacques Trézel; Lise Deharme; Félix Labisse; Maurice Henry; Souzouki; Francis Rose; Andrew Svachak; Siné; Guy Bourdin; Man Ray; Jean Ferry; Mayo; Elie; Agnese; Henri Bouché; Michel Bonno; Guy Jumeau; Jean-Hugues Sainmont; Christophe; Oscar Dominguez; Gustave Doré; René Magritte (Collections Le Minotaure; Jean Clouzot; Caradec; Romi); Robert Doisneau; Pierre Bailly; Guy Bourdin; Siné; Yan d'Argent; Tony Johannot; Wladimir Bielkine; Maréchal; Topor etc. Podrobný obsah a další fotografie zde >>
ČESKOSLOVENSKÁ FOTOGRAFIE. Roč. VI / 1955. (12 čísel - komplet) - 1955. Časopis pro ideovou a odbornou výchovu fotografických pracovníků. CHOCHOLA; TMEJ; JÍRŮ; HECKEL
980 CZKČasopis pro ideovou a odbornou výchovu fotografických pracovníků. Praha; Ministerstvo kultury v nakl. Orbis; 1955. Vedoucí redaktor Jaroslav Spousta. 143 s. + hlubotiskové fotogr. přílohy (mj. CHOCHOLA; TMEJ; JÍRŮ; HECKEL; HRUBÝ; SUDEK; SITENSKÝ; HÁJEK; FUNKE; JENÍČEK). 12 původních sešitů. 290x210 /H/
KOHOUT; PAVEL: TŘI KNIHY VERŠŮ. - 1955. Edice Setba.
200 CZKVerše a písně z let 1945-1952. Dobrá píseň 1951. Čas lásky a boje 1952-1954. Praha; Mladá fronta; 1955. Edice Setba sv. 2. 340 s. Pův. polopl. vazba. 205x140
MAREK; JIŘÍ: ZASMĚJTE SE VČEREJŠKU. - 1955. Ilustrace ANTONÍN PELC.
150 CZKPraha; Československý spisovatel; 1955. 163 s.; obálka a ilustrace ANTONÍN PELC. Pův. brož. 215x140
HAŠEK, JAROSLAV: ČRTY, POVÍDKY A HUMORESKY Z CEST. - 1955.
250 CZKPraha, SNKLHU, 1955. Spisy Jaroslava haška sv. 1. 1. vyd. 605 s., obálka a vazba JOSEF LADA. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 /ant25/
NOVOTNÝ ANTONÍN: KNÍŽKA O KNÍŽKÁCH. - 1955. Obálka JOSEF PATÁK.
100 CZKPraha; Československý spisovatel; 1955. Obálka a typografická úprava Jos. Paták. 1. vyd. Volné složky v pův. pap. obálce. Obálka je mírně poškozená. /H/
WIRTH; ZDENĚK; BENDA; JAROSLAV: STÁTNÍ HRADY A ZÁMKY. - 1955.
350 CZKPraha; Orbis; 1955. 30 s.a 26 obrazových příloh v textu; 272 hlubotisk. obr. příloh; obálka a vazba JAROSLAV BENDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 345x250 Obálka mírně poškozená.
Špála - RACHLÍK, FRANTIŠEK: NÁRODNÍ UMĚLEC VÁCLAV ŠPÁLA. - 1955.
180 CZKPraha, SNKLHU, 1955. Knižnice národních umělců československých. 1. vyd. 78 s. textu a 38 s. obr. příloh (4 x bar.), obálka a úprava F. J.MÜLLER. Pův. brož. 245x180 /H/Ate/
Omalovánky - LANDROVÁ; D. NA PARNÍKU. - 1955. Kreslila D. LANDROVÁ.
400 CZKOlomouc; SNKLHU; 1955. 16 s.; kreslila D. LANDROVÁ. Sešit (částečně vymalované). 150x210
HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. - 1955. Ročník XXVII. sv. 1-4. /60/
750 CZK1955. Ročník XXVII. sv. 1-4 kompletní ročník. Praha; SČUG Hollar; 1955. 184 s.; řídil Karel Štika s redakční radou. Pův. brož. 285x210 Velmi dobře zachováno. /H/
DAČICKÝ Z HESLOVA, MIKULÁŠ: PROSTOPRAVDA. PAMĚTI. - 1955. Živá díla minulosti.
250 CZKPraha, SNKLHU, 1955. Živá díla minulosti sv. 9. 1. vyd. Texty k vydání připravili, doslovem a poznámkovým aparátem opatřili Eduard Petrů a Emil Pražák. 804 s., 17 s. obr. příloha, obálka a vazba Zdeněk Sklenář. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 /Ant/
MUSIKOLOGIE - Sborník pro hudební vědu a kritiku. Svazek 4. - 1955.
250 CZKZaložil Vladimír Helfert. Praha - Brno, SNKLHU, 1955. Svazek 4. 1. vyd. 338 s., obálka a úprava Bohdan Lacina. Pův. brož. 240x170 /H/
FLEISCHMANN MODELL - SPIELWAREN. - 1955. Katalog hraček. /vlaky/lodě/železnice/hračky/
350 CZKKatalog - 1955. Eisenbahnen - dampfmaschinen - schiffe. 64 s. Pův. brož. 150x210 /H/
VÁVRA; JAROSLAV R.: AFRICKÉ CESTY. II. část. - 1955. 1. vyd. /cestopis
170 CZKPraha; Mladá fronta; 1955. Edice Globus sv. 15. 1. vyd. 247 s.; 68 obr. příloh; úprava FRANTIŠEK MAŠEK. Pův. celopl. vazba. 245x180
KAMIL LHOTÁK. Krajiny Kamila Lhotáka z let 1955-58. - Leden, 1959.
380 CZKVýstavní síň Lidové demokracie, Praha II, Karlovo nám. 5.Text František Dvořák. Praha, Vydavatelství Lidové demokracie, 1959. 8 stran včetně 4 čb. vyobr. Volné dvojlisty v pův. pap. ob. 205x150
WHITMAN; WALT: ZPĚV O MNĚ. - 1955. 1. vyd. Obálka ZDENEK SEYDL.
180 CZK(Song of Myself) 1855 - 1881. Praha; Československý spisovatel; 1955. 1. vyd. Přeložil Jiří Kolář. 105 s.; obálka; vazba; předsádka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 Velmi dobře zachováno, stav nové knihy. /Ate24/
BERÁNEK, JAN; DOLEŽAL, JIŘÍ: OHLAS PRVNÍ RUSKÉ REVOLUCE V ČESKÝCH ZEMÍCH. - 1955.
280 CZKPodpisy autorů - Praha, Naše vojsko, 1955. Živá minulost sv. 29. 1. vyd. 267 s. a obrazová příloha, dedikace s podpisem autorů, dal 20. 7. 1955. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 Obálka mírně poškozená. /H/
TVAR. Časopis pro průmyslové výtvarnictví a lidovou tvorbu. - 1955. VII. ročník. Grafická úprava JAN KOTÍK.
2.700 CZKPraha, Ústředí lidové a umělecké výroby, 1955. Ročník III.; č. 1 - 10. Vedoucí redaktor Josef Raban. 322 stran, grafická úprava JAN KOTÍK, kompletní ročník v sešitech. 9 sešitů v pův. obálkách. 300x230 Velmi dobře zachováno. /H/Mj. obsahuje: K. Lapka: Průmyslová bavlnářská kolekce; Knižní obálky Zdeňka Seydla; Josef Vydra: Výsledky práce škrdolvické huti; František Zemek; Sedací nábytek Antonína Kropáčka; František Kysela; K novým pracím Antonína Kybala; E. Losenický: Zařízení jídelen a restaurací, ad.
VOSKOVEC a WERICH: CAESAR. - 1955. Program Divadla satiry; typo JEBENOF. Texty V. Nezval a A. Hoffmeister.
350 CZKPraha; listopad 1955. Texty V. Nezval a A. Hoffmeister; foto DRBOHLAV a TYLÍNEK; typo JEBENOF. 180x135
HOFFMEISTER; ADOLF: STO LET ČESKÉ KARIKATURY. - 1955. Téměř tisíc karikatur a satirických kreseb od r. 1848.
680 CZKPraha; SNKLHU; 1955. Edice České dějiny sv. 12. 554 s. včetně obrazové části (s. 74-554); il. v textu; obálka a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Životopisná data o autorovi naps. Jiří Kotalík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 260x210 - Obsáhlý výběr české politické karikatury (PURKYNĚ; MÁNES; ALEŠ; KLÍČ; MAROLD; HORÁLEK; KUPKA; HRADECKÝ; GELLNER; BRUNNER; KRATOCHVÍL; BÖTTINGER; LADA; ČAPEK; HOFFMEISTER; MRKVIČKA; BIDLO; PELC ...). Vzadu na přebalu hnědé kolečko.
POHRANIČÍ TĚ VOLÁ. - I JÁ PŮJDU. Nástěnné noviny baterie Suvorov. Agitační leták. / kol. 1955. (západočeské pohraničí).
2.000 CZKVládní pobídky pro občany "dosídlence" za účelem dosídlení pohraničních okresů.Novinový pap. Složený dvoulist. 450x580
BRANALD; ADOLF: TISÍC A JEDNO DOBRODRUŽSTVÍ. - 1955. 1. vyd. Ilustrace VÁCLAV JUNEK. Podpis autora a ilustrátora. /60/
400 CZK1. vyd; podpisy autora a ilustrátora. - Praha; Československý spisovatel; 1955. 1. vyd. 283 s.; obálka; ilustrace a vazba VÁCLAV JUNEK; úprava ZDENEK SEYDL. Dedikace s datem 1955 a podpisy obou autorů knihy. Celopl. vazba s obálkou. 240x175 - Zadní strana obálky mírně znečištěná od prachu; na okrajích obálky drobné trhlinky; okraje hřbetu obálky otřepeny.
GOETHE, JOHANN WOLFGANG: LÁSKYPLNÉ PÍSNĚ.
250 CZKPraha, Československý spisovatel, 1955. Přeložil Kamil Bednář. 59 s., vyzdobil MILOSLAV TROUP. Volné dvoulisty v pap. složce. 255x185
NEUMANN; STANISLAV K.: KNIHA LESŮ; VOD A STRÁNÍ. - 1957. Edice Skvosty sv. 7. Ilustrace JOSEF ČAPEK. Kožená vazba.
200 CZKEdice Skvosty sv. 7. - Praha; SNKLHU; 1955. Edice Skvosty sv. 7 151 s .; ilustrace JOSEF ČAPEK. Pův. celokožená vazba. 145x105 /1120/
JEŤ SRDCE PĚVCŮ NEJČISTŠÍCH. - 1956. Propagační almanach. Obálka HEGAR. /poezie/
90 CZKPropagační almanach. Z knih poesie vydaných v roce 1955. Praha; SNKLHU; Československý spisovatel; Kniha n. p.; Mladá fronta; Naše vojsko; 1956. 138 s.; obálka MILAN HEGAR. Pův. brož. 105x75
HOLAN; VLADIMÍR: BOLEST. - 1965. Klub přátel poezie. Obálka LUCIE WEISSEBERGEROVÁ; frontispis TESAŘ.
150 CZK1. vyd. - Verše z let 1949-1955. Praha; Československý spisovatel; 1965. Klub přátel poezie sv. 28. 1. vyd. 176 s.; obálka; vazba a úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ; frontispis VLADIMÍR TESAŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Obálka mírně poškozená, jinak dobře zachováno. /ate/
Tmej - NIKOLSKÁ; JELIZAVETA. - 1943. 3 x Foto ZDENĚK TMEJ. /divadelní fotografie/
3.500 CZK3x černobílá fotografie. ZDENĚK TMEJ.- J. Nikolská; Violetta; role cikánky. Orig. fotografie; (1943-1944); na rubu autorské razítko 'PHOTO ZDENEK TMEJ PRAG' 92x132 - J. Nikolská; Violetta; role cikánky. Orig. fotografie; (1943-1944); na rubu tužkou: Foto Z. TMEJ - PRAG' 97x140 - J. Nikolská; Violetta; role cikánky. Orig. fotografie; (1943-1944); na rubu autorské razítko 'PHOTO ZDENEK TMEJ PRAG' 84x133 JELIZAVETA NIKOLSKÁ (1904-1955); ruská tanečnice; angažmá v ND v letech 1923-1925; 1934-1945. Operaplus.cz: Ruská tanečnice; která proslavila český balet. Archív Národního divadla
SKLAD /ate/
1 CZKRadoměrský, Pavel: Nález mincí z 15. století v Králově Dvoře u Berouna.In: Sborník Národního muzea v Praze. Řada A - Historie - svazek XXI, č. 3, s. 109-191, ilustr. v textu + 4 s. obr. přílohy. Pův. brož. 300,- /0724/ VOMÁČKA, Boleslav, ed. a HUML, Ladislav, ed. K sedmdesátým narozeninám Vojtěcha Bořivoje Aima - organisátora, pedagoga, skladatele a dirigenta. Praha: Typografia, 1956. 141 s. Pův. brož. 180 /0724/ VYDROVÁ, Jiřina. Italská majolika. 1. vyd. Praha: Uměleckoprům. museum, 1955. 58, [9] s. Odborné katalogy sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze; Sv. 1. Pův. brož....
PANORAMA. 1955. - 1955. Družstevní práce. /umění/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Družstevní práce; Ústřední družstvo uměleckých řemesel; Český fond výtvarných umění; 1955. Číslo 2 - červen 1955 (16 s.); č. 3 - září 1955 (8 s.); č. 4 - prosinec 1955 (16 s.). 3 sešity. 280x185 U okraje dvakrát perforováno.
ČTVRTÝ ZPĚVNÍČEK JAROSLAVA JEŽKA. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha, KLHU, 1955. 26 s., 7 písniček, noty(Polka specielně aktuální; Proč nemohu spát; Pražská java; Evropa volá; Skafandr fox; Kleopatra; pochod stoprocentních mužů). Pův.brož. 170x130 Velmi dobře zachováno. /Ate/
Kokoschka - OSKAR KOKOSCHKA. - 1955. Salzburger Festspiele 1955/56.
-,-- CZK / prodáno /Salzburg; Welz; 1955. Entwürfe für die Gesamtausstattung zu W.A. Mozarts Zauberflöte. Salzburger Festspiele 1955/56. Mit einer Einführung von Bernhard Paumgartner; einem Beitrag aus dem Nachlaß von Wilhelm Furtwängler und Bemerkungen des Künstlers. 64 s. (XVII. bar. obr. příloh). Pův. brož. 170x125
TANKOVÁ BRIGÁDA. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. 1955. Československý film. Režie Ivo Toman; autor: anonym. Dvoulist 290x205; po rozložení 290x410 Dobrý stav. /Filmový plakát./
JAN ŽIŽKA. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. Orbis; 1955. Český film. Režie Otakar Vávra; autor: anonym. Dvoulist 285x205; po rozložení 285x410 Velmi dobrý stav.
VEČER TŘÍKRÁLOVÝ. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. ČSF; 1955. Sovětská filmová komedie. Režie S. Samsov; autor: anonym. Dvoulist 295x205; po rozložení 295x410 Velmi dobrý stav. /Filmový plakát/
ADMINISTRATIVNÍ LEXIKON OBCÍ REPUBLIKY ČESKOSLOVENSKÉ 1955. - 1955. /místopis/statistika/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Státní úřad statistický a Ministerstva vnitra; 1955. 574 s. Pův. brož. 295x215 Hřbet opraven pap. páskou.
STRAKONICKÝ DUDÁK. - 1955
-,-- CZK / prodáno /1955. Český film. Režie Karel Steklý. Autor plakátu: KAREL SVOLINSKÝ. 400x290 Stopa po přeložení. /Filmový plakát/
PRVNÍ ZPĚVNÍČEK JAROSLAVA JEŽKA. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha, KLHU, 1955. 15 s., 7 písniček, noty(Tmavomodrý svět; Nebe na zemi; Když jsem kytici vázala; Proti větru; O Španělsku si zpívám; Klobouk ve křoví; Svět patří nám). Pův.brož. 170x130
PO NOCI DEN. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Filmový oboustranný plakát. Československo. 1955. Autor plakátu: Anonym. Režie: Jaroslav Mach. Hraje: Marie Glázrová, Ladislav Pešek, J. Vojta ... 415x290 Stopa po přeložen.
MŮJ PŘÍTEL FABIÁN. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. ÚV KSS Bratislava, 1955. Československý film. Režie Jiří Weiss. Hrají: O. Lackovič, L. Chudík, D. Klein... Autor programu: anonym. Dvoulist 295x210, po rozložení 295x420 Velmi dobře zachováno. /Oboustranné plakáty/
PO NOCI DEN. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Filmový plakát. Československo. 1955. Autor plakátu: Anonym. Režie: Jaroslav Mach. Hraje: Marie Glázrová. 415x290 Stopa po přeložení.
KNIŽNICE PRO KRIMINALISTIKU. - 1955. /kriminalistika/
-,-- CZK / prodáno /IV. Ročník - komplet sv. 1 - 6. 1955. Praha; ministerstvo vnitra v Našem vojsku 1955. 1. sv. 105 s. 2. sv. 159 s. 3. sv. 87 s. 4. sv. 101 s. 5. sv. 161 s. 6. sv. 91 s. Polopl. vazba. 210x145
ČERNÝ, VÁCLAV: STAROČESKÝ MASTIČKÁŘ. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha, ČSAV, 1955. Rozpravy Československé akademie věd roč. 65, řada SV, sešit 7. 84 s. Pův. brož. 240x170 /H/
DNES VEČER VŠECHNO SKONČÍ. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. 1955. Československý film. Režie Karel Kachyňa a Vojtěch Jasný. Hrají: J. Vinklář, E. Kubešová, O. Lackovič, Vl. Brodský... Autor programu: anonym. Dvoulist 295x210, po rozložení 295x420 Velmi dobře zachováno. /Oboustranné plakáty/
KUNDERA; MILAN: POSLEDNÍ MÁJ. - 1955. 1. vyd.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1955. 39 s.; dřevoryt BOHDAN LACINA; obálka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 210x140 Krásný stav! Druhá kniha Milana Kundery v prvním vydání.
NAŠE SOUČASNÉ VÝTVARNÉ UMĚNÍ. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Sborník statí o 3. přehlídce čs. výtvarného umění v Jízdárně Praž. hradu. Praha, Nakladatelství československých výtvarných umělců, 1955. Red. Vlastimil Fiala a Dušan Šindelář. 1. vyd. 90 s. text, 72 vyobr. v textu a 6 bar. příloh, obálka, vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Celopl. vazba s obálkou. 310x235V. Formánek: III. přehlídka československého výtvarného umění (úvodní studie). M. Míčko: K otázkám portrétu. D. Šindelář: Cesty našeho krajinářského umění. M.Váross: Účasť slovenského výtvarného umenia na III. prehliadke. J. Neumann: K problémům současné figurální komposice. F. Peťas: K otázkám našeho sochařství. M. Lamač:...
SEIFERT; JAROSLAV: MAMINKA. - 1955. Ilustrace TRNKA.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNDK; 1955. 77s.; ilustrace JIŘÍ TRNKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x170 Obálka je mírně poškozená.
PICASSO, PABLO. PEINTURES 1955-1956.
-,-- CZK / prodáno /Orig. čtyřbarevná litografie Pablo Picasso.Katalog výstavy s úvodem D. H. Kahnweilera. Paris, Galerie Louise Leiris, 1957. (46) s. z nich je na 24 listech 50 reprodukcí (4 bar,) vystavených prací. Pův. měkká pap. vazba s orig. litografií na přední obálce. 165x165 /d/
Omalovánky - PROCHÁZKA PRAHOU. - 1955 (kol).
-,-- CZK / prodáno /Martin; Osveta. 16 s. Sešit (částečně vymalované). 170x235
Hamza, František: Šimon kouzelník. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Román kněze buditele. Z duše rodného svého kraje vypsal a vypravuje František Hamza, k tisku připravil a doslov napsal Jaroslav Holubář. Obálka a kresba na tit. listu Karel Müller.Havlíčkův Brod, Vysočina, 1970. 417 s. Polokožená vazba sign. 'RAJMAN; Rožďalovice', obálka vev.
NOVOTNÝ ANTONÍN: KNÍŽKA O KNÍŽKÁCH. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1955. Obálka a typografická úprava Jos. Paták. 1. vyd. Volné složky v pův. pap. obálce.
KODYM, STANISLAV: DŮM U HALÁNKŮ. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Vzpomínky na Vojtu Náprstka. Praha, Československý spisovatel, 1955. 237 s., kresby v záhlaví kapitol a úprava CYRIL BOUDA. Celopl. vazba. 205x140 /H/
KAUŠITZ, JOSEF: ROZPRÁVKY O ŠVABINSKÉM. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /2 pův. celostr. litografie MAX ŠVABINSKÝ, obě tužkou sign. Příloha k 4. číslu Sborníku Hollar, roč. XXVII. Praha, Orbis, 1955. 15 s.,2 pův. litografie MAX ŠVABINSKÝ, obě tužkou sign. Brož. 280x205
LESNICKÝ A MYSLIVECKÝ ATLAS. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Ústřední správa geodesie a kartografie. 1. vyd. Textová část 91 s.; obsah mapové části atlasu 15 s.; 120 s. volných dvoulistů mapové části. Dva sešity a volné dvoulisty v celopl. pouzdře.330x240
ŠTECH, V. V.: PRAŽSKÁ DOMOVNÍ ZNAMENÍ. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autora - Praha, SNKLHU, 1955. 1. vyd. 45 s. textu a 184 s. čb. fotografií JAROSLAV PACOVSKÝ, obálka, vazba a úprava OLDŘICH MENHART. Podpis V. V. Štecha. Pův. celopl. vazba s obálkou. 250x180 Velmi dobře zachováno. /ant1222/
LOCHMAN; ADOLF: GRAMOFONOVÁ DESKA. - 1955. /hudba/
-,-- CZK / prodáno /Praha; ROH - Práce; 1955. 1. vyd. 321 s. Pův. polopl. vazba. 250x180
SPILKA, JOSEF: POHÁDKY Z HOR. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Státní nakl. dětské knihy, 1955. 1. vyd. 73 s., ilustrace JOSEF VODRÁŽKA. Pův. polopl. vazba. 240x175
BRANCI VOLÁ VÁS NOVÁ ARMÁDA, ZABEZPEČTE VÝSTAVBU REPUBLIKY. - kol. 1955.
-,-- CZK / prodáno /Politický plakát. Tiskové odd. hlavní správy výchovy a osvěty při MNO. 630x930 Okraje mírně otřepené.
PRVNÍ ZPĚVNÍČEK JAROSLAVA JEŽKA. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha, KLHU, 1955. 15 s., 7 písniček, noty(Tmavomodrý svět; Nebe na zemi; Když jsem kytici vázala; Proti větru; O Španělsku si zpívám; Klobouk ve křoví; Svět patří nám). Pův.brož. 170x130 Na zadní straně obálky utržený roh (viz. foto). /Ate/
Bouda - DYK, VIKTOR: MILÁ SEDMI LOUPEŽNÍKŮ. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Československý spisovatel, 1955. 48 s., 3 reprodukce mědirytin, obálka a vazba CYRIL BOUDA. Pův. brož. 180x120 /H/
Slavíček - NEZVAL, VÍTĚZSLAV: ANTONÍN SLAVÍČEK. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Ein grosser tschechischer maler. Praha, Artia, 1955.58 s. text v němčině, 84 příloh z toho 30 bar. Celopl. vazba s obálkou v pap. pouzdře. 310x230 Krásný stav.
ŠNEJERSON; G. M.: HUDEBNÍ UMĚNÍ ČÍNY. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNKLHU; 1955. Přeložil Lubomír Dorůžka. 251 s. Pův. brož. 205x135 Nepatrně poškozená obálka.
SEIFERT; JAROSLAV: MAMINKA. - 1955. Ilustrace JIŘÍ TRNKA.
-,-- CZK / prodáno /S kresbami Jiřího Trnky. Praha; Československý spisovatel; 1955. České básně sv. 137. 91 s; 5 barev. obr. příl JIŘÍ TRNKA. Pův. celopl. vazba. 205x140
SEIFERT; JAROSLAV: MAMINKA. - 1955. Il. JIŘÍ TRNKA.
-,-- CZK / prodáno /S kresbami Jiřího Trnky. Praha; Československý spisovatel; 1955. České básně sv. 137. 91 s; 5 barev. obr. příl JIŘÍ TRNKA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x140
BEZRUČ; PETR: PĚT BÁSNÍ. - 1955. Kresby BARUCH.
-,-- CZK / prodáno /Olomouc; Železárny Petra Bezruče; 1955. (16) s.; čtyři kresby a úprava JOŽKA BARUCH; doslov napsal Josef Koudelák; ex. č. 389/400. Volné listy v pap. složce. 295x210
ZELINKA; TIMOTEUS Č.: PRAŽSKÁ PŘEDMĚSTÍ. - 1955. /pragensie/
-,-- CZK / prodáno /Život za pražskou hradební zdí. Praha; Orbis; 1955. 1. vyd. 125 s. textu a 97. čb. vyobrazení. Pův. celopl. vazba. 245x175
KLÍMA; ARNOŠT: MANUFAKTURNÍ OBDOBÍ V ČECHÁCH. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha. Nakl. Československé akdemie věd; 1955. 1. vyd. 523 s.; 20 obr. příloh; úprava OLDŘICH DUNKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 240X180 Prohlédněte si další nabídku v nové kategorii 'PRO KAŽDÉHO NĚCO' Levné knihy pro studium a sváteční zahálku
ŽELEZNIČNÍ MODELÁŘSTVÍ. - 1955-1957. 12 nabídkových katalogů. /železnice/
-,-- CZK / prodáno /1955-1957. 12 nabídkových katalogů. 120x170
Delacroix - GOETHE; JOHANN WOLFGANG: FAUST. - 1955. Ilustrace E. DELACROIX.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNDKLHU; 1955. Přeložil Otokar Fischer. 290 s.; ilustrace Eugene Delacroix. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x180
ČAPEK; KAREL: LOUPEŽNÍK. - 1955. Obálka a vazba ZDENĚK SEYDL.
-,-- CZK / prodáno /Komedie. Praha; Orbis; 1955. 165 s.; obálka a vazba ZDENĚK SEYDL. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x135 Okraje přebalu drobně otřepeny.
NOVÁK; L. - ZELINKA; R.: STAVEBNÍ SLABIKÁŘ. - 1955. Architektura.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Práce; 1955. 1. vyd. 194 s.; 386 čb. obrázků; obálka VLADIMÍR BENETKA. Pův. brož. 210x145
NĚMEČEK, JAN: NÁSTIN ČESKÉ HUDBY XVIII. STOLETÍ. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha, SNKLHU, 1955. 1. vyd. 399 s., obálka, vazba a úprava J. E. JIRÁNEK. Pův. polopl. vazba s obálkou. 210x140 Velmi dobře zachováno.
PÁCL; VLADIMÍR: BĚH NA LYŽÍCH. - 1955. /sport/lyžování/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Praha; STN; 1955. 157; [3] s.; [16] s. obr. příl. Pův. brož. - Velmi dobrý stav.
ČECH; SVATOPLUK: PÍSNĚ OTROKA. - 1955. Edice Skvosty sv. 6.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNKLHU; 1955. Edice Skvosty sv. 6. 99 s.; úprava MILAN HEGAR. Pův. celokožená vazba. 145x105
ŠTVORYLKA. - 1955. Československý štátný film. Režie Jozef Medvedˇ. /Plakát/
-,-- CZK / prodáno /1955. Československý štátný film. Režie Jozef Medvedˇ; autor plakátu: anonym. 410x225 Velmi dobrý stav; stopa po přeložení.
VELKÉ MANÉVRY. - 1955. Režie: René Clair; hraje Gérard Philipe; 420x300.
-,-- CZK / prodáno /1955. Režie: René Clair; hl. role: Gérard Philipe; autor plakátu: anonym. 420x300 Velmi dobrý stav; mírná stopa po přeložení. /Filmový plakát/
CERVANTES, MIGUEL DE: DŮMYSLNÝ RYTÍŘ DON QUIJOTE DE LA MANCHA. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha, SNKLHU, 1955. Knihovna klasiků. Spisy Miguela de Cervantesa Saavedry sv. 1. Přeložil Zdeněk Šmíd. 1252 s. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x150 Dobře zachováno. /Ate24/
SEIFERT; JAROSLAV: MAMINKA. - 1955. Il. JIŘÍ TRNKA. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autora - S kresbami Jiřího Trnky. Praha; Československý spisovatel; 1955. České básně sv. 137. 91 s; 5 barev. obr. příl JIŘÍ TRNKA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x140
NĚMCOVÁ, BOŽENA: CESTA PŘES VÍDEŇ A PREŠPURK NA SLIAČ. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Výňatek ze zápisníku z r. 1855. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1955. 19 s., 2 kresby VÁCLAV SIVKO. Volné dvoulisty v pap. složce. 210x150
V+W. Hry osvobozeného divadla. Sv. 2. - 1955. Dedikace a podpis Jana Wericha. /w/
-,-- CZK / prodáno /Titulní list s dedikací a podpisem Jana Wericha „.. ať Vám vždycky stojí zvíře proti díře …“. Sever proti Jihu; Golem; Caesar; Kat a blázen. 1. vyd. Praha: Československý spisovatel; 1955. Doslov Josef Träger: Od poetismu k politické satiře. 419 s. Pův. celoplátěná vazba.
BRANALD; ADOLF: DĚDEČEK AUTOMOBIL. - 1955. Ilustrace KAMIL LHOTÁK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1955. Podpis K. Lhotáka. 256 s.; ilustrace a vazba KAMIL LHOTÁK. Pův. celopl. vazba s přebalem. 240x175
Z MÉHO ŽIVOTA. - 1955. Český film. Režie Václav Krška. /Plakát/
-,-- CZK / prodáno /1955. Český film. Režie: Václav Krška; autor plakátu: anonym. 400x295 Velmi dobrý stav; stopa po přeložení. /Filmový plakát/
KNIŽNÍ ZNAČKY NÁRODNÍHO UMĚLCE JOSEFA LADY. J. A. NOVOTNÝ. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Praha, NČSVU, 1955. 15 s. textu J. A. Novotný, soupis exlibris Jos. Lady + 16 příloh na volných listech tištěných po jedné straně (10x barevně), přebal s kresbou Jos. Lady a grafická úprava METHOD KALÁB. Volné listy v pův. pap. složce. 205x140Drobné natržení v ohybu složky, jinak bez závad, dobře zachováno.
BEZRUČ; PETR. Cyklus pěti básní. - 1955. K. SVOLINSKÝ; Al. SCHNEIDERKA; M. BENKA; J. ZRZAVÝ. Ol. LASÁK; podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Olomouc; Železárny Petra Bezruče; [1955].Uspořádal a k vydání upravil Mat. Jurák. Kresbami doprovodili Ol. LASÁK; K. SVOLINSKÝ; Al. SCHNEIDERKA; M. BENKA; J. ZRZAVÝ. 400 výtisků na velkolosinském ručním papíře. Nestr. (20)s.; 5 celostr. původních ilustrací (zinkografie); Al. Shneiderka ilustraci pro tento exemplář; ručně koloroval a tužkou osignoval. Na patitulu podpis Petra Bezruče. Volné dvojlisty v pův. pap. obálce. 310x235 - První dvoulist (vakát; patitul) a poslední dvoulist (tiráž a poznámka) se známkami hnědnutí papíru; ostatní dvoulisty beze změn. Soubor obsahuje b.: Pět a osmdesát let; Pyšný ještěr; Lysá; Rozmluva s...
LHOTÁK; KAMIL: KOLO; MOTOCYKL; AUTOMOBIL. - 1955. 373 dobových reprodukcí z historie dopravních prostředků. /technika/
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNDK; 1955. 207 s.; 373 dobových reprodukcí z historie dopravních prostředků. Pův. poplopl. vazba; obálka poškozena. 285x210
VILLON OČIMA LUDMILY JIŘINCOVÉ - 1955. LUDMILA JIŘINCOVÁ - orig. litografie; sign; (120x70).
-,-- CZK / prodáno /Praha; SČB; 1955. 25 s.; obálka a frontispis (originální sign. litografie 120x70) LUDMILA JIŘINCOVÁ. Volné částečně nerozřezané složky v pův. obálce. 205x140
TING LING: DENÍK SLEČNY SUO-FEJ A JINÉ PRÓZY. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Přeložila Dana Kalivodová. Praha; SNKLHU; 1955. 225 s. Celopl. vazba s obálkou. 205x140. Obálka je poškozená.
NEZVAL; VÍTĚZSLAV: CHRPY A MĚSTA. - 1955. České básně sv. 147.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1955. České básně sv. 147. 205 s.; úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba. 205x135
VĚTRNÁ HORA. - 1955. Český film. Režie Jiří Sequens. Filmový program; plakát.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. 1955. Český film; dobrodružný příběh z pohraničního pásma. Režie Jiří Sequens; autor: anonym. Dvoulist 285x205; po rozložení 285x410 Dobrý stav.
ERBEN; KAREL JAROMÍR: ČESKÉ PROSTONÁRODNÍ POHÁDKY A POVĚSTI. - 1955. Ilustrace JAN HLADÍK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Mladá fronta; 1955. 159 s.; obálka; vazba a úprava JAN HLADÍK. Polopl. vazba s obálkou. 245x175
MUŽ V POVĚTŘÍ. - 1955. Režie: Miroslav Cikán; hl. role: Vlasta Burian. 420x300
-,-- CZK / prodáno /1955. Režie: Miroslav Cikán; hl. role: Vlasta Burian; autor plakátu: anonym. 420x300 Velmi dobrý stav; mírná stopa po přeložení.
Špála - RACHLÍK; FRANTIŠEK: NÁRODNÍ UMĚLEC VÁCLAV ŠPÁLA. - 1955. Knižnice národních umělců československých.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNKLHU; 1955. Knižnice národních umělců československých. 1. vyd. 78 s. textu a 38 s. obr. příloh (4 x bar.); obálka a úprava F. J.MÜLLER. Pův. brož. 245x180
SHAKESPEARE; WILLIAM: SONETY. - 1955. Ilustrace JAN ZRZAVÝ; souběžný angl. text. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Přeložil Jan Vladislav. Praha; SNKLHU; 1955. 196 s.; souběžný angl. text; ilustrace JAN ZRZAVÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 8° ...angl. text přetištěn z The Works of Shakespeare; Sonnets; London; 1943. PRODÁNO/SOLD
Fuka - TUWIM, JULIAN: ZÁZRAKY A DIVY. - 1955. Podpisy Vl. Fuky a Vl. Pilaře.
-,-- CZK / prodáno /Zázračně ilustroval Vladimír Fuka knihu veršovaných příběhů pro děti "Zázraky a divy". Verše, kde štěkají ptáci, cvrkají psíci a létají krávy, napsal polský básník Julian Tuwim. Praha, SNDK, 1955. Nestr., ilustrace Vladimír Fuka. Na titulním listu podpis tužkou Vl. Fuky dat. 56 a překladatele Vladimíra Pilaře. Pův. polopl. vazba. Krásný stav.
BÖHM; JIŘÍ: S VĚTREM O ZÁVOD. - 1955. Závodní plachtění. /lodě/jachting/
-,-- CZK / prodáno /Závodní plachtění. Praha; Státní tělovýchovné nakl.; 1955. 1. vyd. 226 s. Pův. brož. 210x150 /H/
JAROSLAV JEŽEK: PÍSNIČKY 1928 - 1938. 35 písní Osvobozeného divadla. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /35 písní Osvobozeného divadla na slova Voskovce a Wericha.Svazek 1. Zpěv a klavír. Noty. Praha, SNKLHU, 1955. Připravili Ladislav Láska a Josef Chuchro. Předmluva Václav Holzknecht. 82 s. Brož. 310x230 Na hřbetě nepatrně natrženo, jinak velmi dobře zachováno. /H/David a Goliáš; Evropa volá; Hej rup! Ezop a brabenec; Klobouk ve křoví; Peníze nebo život; Tři strážníci; Život je jen náhoda ... REZERVOVÁNO
ZTRACENÁ STOPA. - 1955. Český film. Režie Karel Kachyňa. Filmový program; plakát.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. ČSF; 1955. Český film; dobrodružný příběh ze života pohraničníků a jejich věrných přátel - psů. Režie Karel Kachyňa; autor: anonym. Dvoulist 295x205; po rozložení 295x410 Dobrý stav.
JIRÁČEK; M.; HÁLOVÁ; A.; MORÁVEK; J.: FOTOGRAFICKÝ SLOVNÍK. - 1955. 1. vyd.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Orbis; 1955. 143 s.; obr. v textu BOHUSLAV SKALICKÝ. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x150. Přebal mírně poškozený.
TYL; OTAKAR; KULIŠOVÁ; TÁŇA: TEREZÍN. - 1955. Dokumenty. Malá pevnost - Ghetto.
-,-- CZK / prodáno /Malá pevnost - Ghetto. Praha; Naše vojsko; 1955. Dokumenty sv. 30. 1. vyd. 127 s. textu; 28 s. obr. příloha; vazba a úprava KAREL VÁVRA. Celopl. vazba. 280x210
TOLSTOJ; ALEKSEJ NIKOLAJEVIČ: LET NA MARS. - 1955. Obálka a ilustrace FRANTIŠEK TUREK.
-,-- CZK / prodáno /Z rus. orig. Aelita přeložil Evžen Petr. Praha; Práce; 1955. Románové novinky svazek 99. 126 s.; obálka a ilustrace FRANTIŠEK TUREK. Pův. brož. 225x147 ...fantastický román vyšel česky již r. 1925 'Kráska s Marsu' a r. 1946 'Země zůstala tam'; první ruské vyd. bylo r. 1922.
SEIFERT; JAROSLAV: V TICHAVSKÉM KOSTELE. - 1955. Frontispis A. STRNADEL; 400 výtisků; ruč. papír.
-,-- CZK / prodáno /Frenštát pod Radhoštěm; Dramatický odbor OSK; 1955. Vydáno při příležitosti 'Večera poesie Jaroslava Seiferta' a básníkovi návštěvy ve Frenštátě p. R. v počtu 400 výtisků na ručním maršovském papíru. K tisku připravili J. Parma a J. Hošek. Nestr.; (12) s.; frontispis (dřevoryt) a obálka ANTONÍN STRNADEL. Volné složky v pův. pap. obálce. 270x220
FRIČ; ALBERTO VOJTĚCH: DLOUHÝ LOVEC. - 1955. Ilustrace ZDENĚK BURIAN. Daleké kraje.
-,-- CZK / prodáno /Dobrodružství u Indiánů Kaďuvejů. Praha; SNDK; 1955. Daleké kraje sv. 2. 177 s.; obálka; 3 bar. přílohy; protititul; 25 kreseb v textu a předsádky ZDENĚK BURIAN. Pův. polopl. vazba s obálkou. 245x170 Obálka je mírně poškozená.
LEXA; FRANTIŠEK: VEŘEJNÝ ŽIVOT VE STAROVĚKÉM EGYPTĚ. I. a II. - 1955. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Nakladatelství Československé akademie věd; 1955. 1. vyd. I. Výklady - 239 s. II. Doklady - 210 s. textu; 98 s. obr. přílohy; obálka a vazba VĚRA BERÁNKOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 240x180
KUBIČEK; ALOIS; LÍBAL; DOBROSLAV: STRAHOV. - 1955. Pragensie a památky sv. 4. Obálka MENTHART. /Pragensie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNKLHU; 1955. Edice Pragensie a památky sv. 4. 1. vyd. 134 s.; 96 obrazů a plánů v textu; 8 příloh světlotiskem. Obálka; vazba a úprava OLDŘICH MENHART. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x180 Velmi dobrý stav.
UMĚNÍ. Časopis Kabinetu pro theorii a dějiny umění Československé akademie věd. - 1955.
-,-- CZK / prodáno /Ročník III., č. 1 - 4 komplet. Praha, Československá akademie věd, 1955. Řídil Vladimír Novotný. 364 s., úprava Jaroslav Krouz. 4 pův. sešity. 300x210 Velmi dobře zachováno. /Ate/ Mj. obsahuje: J. Neumann: K italským začátkům Karla Škréty; O. Rada: Prostor v barokní pohybové architektuře; J. Pešina: Nejstarší český renesanční portrét; A. Kubíček: Adaptace kláštera Hybernů na celnici ...
Lada - PEČÍRKA; JAROMÍR: NÁRODNÍ UMĚLEC JOSEF LADA. - 1955. Knižnice národních umělců československých.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNKLHU; 1955. Knižnice národních umělců československých. 1. vyd. 45 s. textu a 40 s. obr. příloh (6x bar.); obálka a úprava F. J. MÜLLER. Pův. brož. 245x180
KNIŽNICE VOJENSKÝCH PŘÍBĚHŮ. 17 svazků. - 1955 - 1957. 17 svazků. 150x105. /2. sv. válka/
-,-- CZK / prodáno /GORBATOV: ALEXEJ KULIKOV, VOJÁK. 1. vyd. Naše vojsko, 1956.162 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 52.ŽULAWSKI, MIROSŁAW: RUDÁ ŘEKA. 1. vyd. Naše 1955. 215 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 39.MAJEROVÁ, MARIE: SEDM HROBŮ. 1. vyd. Naše vojsko, 1956. 105 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 49.HRADEC, KAREL: HLASY VE VICHŘICI. 1. vyd. Naše vojsko, 1957. 318 s. Obálka Zdeněk Majzner. Knižnice vojenských příběhů, sv. 59.LESNÝ, LUDVÍK: OSUDNÉ SETKÁNÍ. 1. vyd. Naše vojsko, 1956. 233 s. Obálka Pavel Lisý. Knižnice vojenských příběhů, sv. 45.ČERNYJ-DIDENKO,...
ČAPEK; KAREL: CESTA NA SEVER. - 1955. Ilustrace KAREL ČAPEK. Dílo bratří Čapků.
-,-- CZK / prodáno /Pro větší názornost provázena obrázky autorovými a básněmi jeho ženy. Praha; Československý spisovatel; 1955. Dílo bratří Čapků. 275 s.; obálka; vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140
ŠTECH; V. V.: PRAŽSKÁ DOMOVNÍ ZNAMENÍ. - 1955. 184 s. čb. fotografií JAROSLAV PACOVSKÝ.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNKLHU; 1955. 1. vyd. 45 s. textu a 184 s. čb. fotografií JAROSLAV PACOVSKÝ; obálka; vazba a úprava OLDŘICH MENHART. Podpis J. Pacovského. Pův. celopl. vazba s přebalem. 250x180. Přebal mírně poškozený.
Nedělní odpoledne u Stalina - fotografie na památku. - 1955-1962. Autor: Ochotný dobrovolník; který šel okolo.
-,-- CZK / prodáno /1955-1962. Autor: Ochotný dobrovolník; který šel okolo. 105x75
OBUŠKU Z PYTLE VEN. - 1955. Česká filmová pohádka. Režie Jaromír Pleskot. Filmový program; plakát.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. 1955. Česká filmová pohádka o chudém muzikantovi; lakotném krčmáři a kouzelném stařečkovi. Režie Jaromír pleskot; autor: anonym. Dvoulist 285x205; po rozložení 285x410 Velmi dobrý stav.
JANURA; FRANTIŠEK: LIŠÁCI A LIŠTIČKY. - 1955. Edice Úsměvy sv. 6.Obálka MILOŠ NESVADBA.
-,-- CZK / prodáno /Soudničky. Praha; Mladá fronta. 1. vyd. Edice Úsměvy sv. 6. 186 s.; obálka; ilustrace a vazba MILOŠ NESVADBA. Pův. brož. 170x125
VZORNÝ KINEMATOGRAF HAŠKA JAROSLAVA. - 1955. Český film. Režie Oldřich Lipský. Filmový program; plakát.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. Orbis; 1955. Český film - obrazy ze života monarchie. Režie Oldřich Lipský; autor: anonym. Dvoulist 295x205; po rozložení 295x410 Dobrý stav.
Alfred Hitchcock - ÜBER DEN DÄCHERN VON NIZZA (Chyťte zloděje). - 1955. Illustrierte Film-Bühne.
-,-- CZK / prodáno /Illustrierte Film-Bühne. Nr. 3076. München, 1955. Film USA. Režie ALFRED HITCHCOCK. Hrají: Cary Grant, kněžna Grace, Jessie Royce Landis, John Williams, Charles Vanel, Brigitte Auber, Jean Martinelli, Martha Bamattre ... 4 s. Dvoulist. 270x190. Dobře zachováno, stopa po přeložení. /film/program/
SEIFERT; JAROSLAV: PÍSEŇ O VIKTORCE. - 1955. Podpisy 1x Seifert a 5x Cyril Bouda.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; Spolek českých bibliofilů; 1955. 59 s.; 3 měditytiny a dřevoryt na obálce CYRIL BOUDA (4x signováno); podpisy J. Seiferta a C. Boudy před titulem. Volné; nerozřezané dvoulisty v pův. pap. obálce. 180x125V horním rohu obálky nahnědlý flek od vody mimo písmo, jinak dobrý stav.
KUNDERA; MILAN: POSLEDNÍ MÁJ. - 1955. 1. vyd. Dřevoryt BOHDAN LACINA; obálka ZDENEK SEYDL.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1955. 1. vyd. 39 s.; dřevoryt BOHDAN LACINA; obálka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 210x140 Dobrý stav!
SEIFERT; JAROSLAV: KOULELO SE; KOULELO. - 1955. Ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ; úprava ZDENĚK ROSSMANN; Podpis ilustrátorky.
-,-- CZK / prodáno /Dedikace s podpisem B. Vejrychové-Solarové; dat. 1955.Praha; SNDK; 1955. 2. vyd. (44) s.; ilustrace BOŽENA VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ; úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. polopl. vazba. 245x170
ECKERMANN; JOHANN PETER: ROZHOVORY S GOETHEM. - 1955. Paměti; korespondence; dokumenty sv. 7. Přeložila Kamila Jiroudková.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNKLHU; 1955. Paměti; korespondence; dokumenty sv. 7. 1. vyd. Přeložila Kamila Jiroudková. 717 s.; obálka; vazba a úprava MILAN HEGAR. Rejstřík jmenný a věcný. Celopl. vazba s obálkou. 245x180
PĚVCI SLEZSKÝCH PÍSNÍ. - 1955. Barevné il.: VINC. BENEŠ; ŠVABINSKÝ; ZRZAVÝ; M. BENKA ...
-,-- CZK / prodáno /Sbírku uspořádal a pro tisk připravil Matouš Jurák. Olomouc; oblastní výbor ROH Svazu zaměstnanců železnic v Olomouci; 1955. (44) s.; text J. Seifert a Petr Bezruč; 14 celostr. barevných ilustrací (VINC. BENEŠ; MAX ŠVABINSKÝ; CYRIL BOUDA; AL. SCHNEIDERKA; RABAS; MEZEROVÁ; SEDLÁČEK; BARUCH; SVOLINSKÝ; DVORSKÝ; VÁCLAV KAREL; ST. KRÁTKÝ; MARTIN BENKA a JAN ZRZAVÝ); obálka; titulní list a úprava KAREL SVOLINSKÝ. Ručně čísl. exemplář č. 55 z 800 čísl. výtisků. Volné složky v pův. pap. obálce. ...text J. Seiferta; obsah; tiráž a titulní list kaligrafoval K. Svolinský; 13 básní P. Bezruče...
ČAPEK; KAREL: POVÍDKY Z JEDNÉ KAPSY. POVÍDKY Z DRUHÉ KAPSY. - 1955. Vazba SEYDL. /kč/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; 1955. 343 s.; úprava; vazba a předsádky ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba. 205x140
Trnka - HOLAN; VLADIMÍR: BAJAJA. - 1955. 1. vyd. Ilustrace JIŘÍ TRNKA; typografická úprava ZDENĚK SEYDL.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. Praha; Československý spisovatel; 1955. Nestr. (60) s.; il. na obálce; předsádky; front.; titulní list; iniciály a 13 barev. celostr. ilustrací JIŘÍ TRNKA; typografická úprava ZDENĚK SEYDL. Pův. polopl. vazba s mont. obálkou na přední i zadní desce. 300x220 Drobné stopy používání.
P. B. V MURACH MISTKA 1891 - 1893. - 1955. Vazba Jaroslav Olšák. 20 orig. fotografií VÁCLAV CHOCHOLA. /q/
-,-- CZK / prodáno /20 orig. fotografií VÁCLAV CHOCHOLA. - Místek; Jaroslav Olšák; Beati librum possidentes; 1955. Album na paměť místeckého pobytu Petra Bezruče v letech 1891-1893. Literární část sestavil; texty k snímkům a doslov napsal Jaroslav Procházka. 20 orig. fotografií VÁCLAV CHOCHOLA; každá z nich adjustována samostatně na jednom listu. Typograficky upravil; dřevorytem vyzdobil; písmem Empiriana vytiskl a do umělecké vazby svázal JAROSLAV OLŠÁK v celkovém počtu 11 exemplářů; ruční pap. V tiráži podpisy Václava Chocholy; Jaroslava Olšáka a Jaroslava Procházky; v textu podpis Petra Bezruče. Umělecká celopl. vazba; kartonové pouzdro. 380x325Další fotografie...
V + W HRY OSVOBOZENÉHO DIVADLA II. - 1955. Obálka MUZIKA. 1. vyd. Voskovec; Werich. /Osvobozené divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Sever proti jihu. Golem. Caesar. Kat a blázen. Praha. Československý spisovatel; 1955. 1. vyd. 419 s.; obálka; vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x145 Velmi dobrý stav.
SEIFERT; JAROSLAV: PÍSEŇ O VIKTORCE. - 1955. Podpis Seifert; Bouda. Mědirytiny CYRIL BOUDA. Spolek českých bibliofilů.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; Spolek českých bibliofilů; 1955. 2. vyd. 59 s.; 3 měditytiny a dřevoryt na obálce CYRIL BOUDA; podpis J. Seiferta a C. Boudy. Volné; dvoulisty v pap. obálce. 180x125 Na okraji obálky stopy po kontaktu s tekutinou.
JANÁČEK; JOSEF: DĚJINY OBCHODU V PŘEDBĚLOHORSKÉ PRAZE. - 1955. Rozbor pražského obchodu v letech 1550-1620. 407 s.
-,-- CZK / prodáno /JANÁČEK; JOSEF: DĚJINY OBCHODU V PŘEDBĚLOHORSKÉ PRAZE.1955. Rozbor pražského obchodu v letech 1550-1620. 407 s.1. vyd. Praha; ČSAV; 1955. Studie a prameny sv. 11. 407 s. textu a 8 s. obr. příl.; v textu [1] mapa; [1] plán. Pozn.; Přehl. lit.; Místní rejstřík. 1200 výt. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x160
SEIFERT; JAROSLAV: PÍSEŇ O VIKTORCE. - 1955. Podpis Seifert; Bouda. Mědirytiny CYRIL BOUDA. Spolek českých bibliofilů.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Československý spisovatel; Spolek českých bibliofilů; 1955. 2. vyd. 59 s.; 3 měditytiny a dřevoryt na obálce CYRIL BOUDA; podpis J. Seiferta a C. Boudy. Volné; dvoulisty v pap. obálce. 180x125 Na okraji obálky stopy po kontaktu s tekutinou.
HOFFMEISTER; ADOLF: STO LET ČESKÉ KARIKATURY. - 1955. Téměř tisíc karikatur a satirických kreseb od r. 1848.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SNKLHU; 1955. Edice České dějiny sv. 12. 554 s. včetně obrazové části (s. 74-554); il. v textu; obálka a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Životopisná data o autorovi naps. Jiří Kotalík. Pův. celopl. vazba. 260x210 - Obsáhlý výběr české politické karikatury (PURKYNĚ; MÁNES; ALEŠ; KLÍČ; MAROLD; HORÁLEK; KUPKA; HRADECKÝ; GELLNER; BRUNNER; KRATOCHVÍL; BÖTTINGER; LADA; ČAPEK; HOFFMEISTER; MRKVIČKA; BIDLO; PELC
SARTRE; JEAN PAUL: HOLÁ PRAVDA. - 1955. Divadlo D 34. Grafika LIBOR FÁRA; foto ZDENĚK TMEJ. /Divadelní program/60/
-,-- CZK / prodáno /Program divadla D 34; 1955. Režie FRANTIŠEK ŠTĚPÁNEK; grafická úprava LIBOR FÁRA; fotografie ZDENĚK TMEJ. Dvoulist. 210x150
Copy of OBUŠKU Z PYTLE VEN. - 1955. Česká filmová pohádka. Režie Jaromír Pleskot. Filmový program; plakát.
-,-- CZK / prodáno /Filmový program. 1955. Česká filmová pohádka o chudém muzikantovi; lakotném krčmáři a kouzelném stařečkovi. Režie Jaromír pleskot; autor: anonym. Dvoulist 285x205; po rozložení 285x410 Velmi dobrý stav.
VIKTOR DYK: MILÁ SEDMI LOUPEŽNÍKŮ. - 1955. SČB; edice Milé knížky; sv. 9. Kolor. mědirytiny CYRIL BOUDA. REZERVOVÁNO
-,-- CZK / prodáno /Cyril Bouda; kolorovaný exemplář - Praha; Spolek českých bibliofilů; 1955. Edice Milé knížky; sv. 9. Tři kolorované mědirytiny (ve front. sign.) vytvořil CYRIL BOUDA; který je v tomto exempláři idividuálně pro majitele knihy koloroval a knihu navíc vyzdobil třemi barevnými kresbami. Exemplář č.115 z celkového počtu 300 výtisků. Celokožená vazba. 180x125 REZERVOVÁNO
VOSKOVEC a WERICH. CAESAR. - 1955. Program Divadla satiry; typo JEBENOF. Texty V. Nezval a A. Hoffmeister. /w/60/
-,-- CZK / prodáno /Program Divadla satiry; Praha; listopad 1955. Texty V. Nezval a A. Hoffmeister; foto DRBOHLAV a TYLÍNEK; typo JEBENOF. 180x135
SARTRE, JEAN PAUL: HOLÁ PRAVDA. - 1955. Divadlo D 34. Grafika LIBOR FÁRA; foto ZDENĚK TMEJ. /Divadelní program/60/
-,-- CZK / prodáno /Program divadla D 34, 1955. Režie FRANTIŠEK ŠTĚPÁNEK, grafická úprava LIBOR FÁRA; fotografie ZDENĚK TMEJ. Dvoulist. 210x150 Stopy po přeložení. /Ate/
KNÍŽE; G.; PECÁNKOVÁ; V.; REITMAYEROVÁ; M.: POČETNICE PRO PRVNÍ POSTUPNÝ ROČNÍK. - 1955. Učebnice pro školy. Ilustrace VÁCLAV BLÁHA a FRANTIŠEK ŘÍHA.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SPN; 1955. 77 s.; ilustrovali VÁCLAV BLÁHA a FRANTIŠEK ŘÍHA. Pův. polopl. vazba. 245x180 Dobře zachováno.
Nový slovník československých výtvarných umělců. - 1993/94. Chagall. Reprint vydání z roku 1947-1950 včetně Dodatků z roku 1955. /Tomanův slovník/
-,-- CZK / prodáno /Sestavil Prokop Toman. Reprint vydání z roku 1947-1950 včetně Dodatků z roku 1955.Ostrava; Výtvarné centrum Chagall; 1993-1994. 1. díl. A-K. 1993. 605 s.; 2. díl. L-Ž. 1993. 782 s.; Dodatky. 1994. 224 s. 3 sv. Celoplátěné vazby s pův. přebaly. Dobře zachováno.
Čapek - KOPTA; JOSEF: HRY S LIDMI A VĚCMI. - 1927. Obálka (lino) JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; ČIN; 1927. 244 s.; obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 175x115 Zachovalý exemplář s drobnými nedostatky na hřbetě a zadní obálce viz druhý obr. Podél okraje obálky drobné prasklinky.
Gustav Mahler / Arnold Schönberg - Česká Filharmonie, Václav Neumann – Adagio Ze Symfonie Č. 10 / Zjasněná Noc
-,-- CZK / prodáno /Label: Supraphon – 1 10 1955, Čs. Hifi-klub – 1 10 1955Format: Vinyl, LP, Album, Club Edition, Stereo Country: CzechoslovakiaReleased: 1977Genre: ClassicalStyle: Modern, RomanticCondition: Very Good
LEYMARIE, JEAN: L'IMPRESSIONNISME.
-,-- CZK / prodáno /Deuxiéme volume. Skira, Genève - Paris - New York, 1955. 137 s. s bar. reprodukcemi. Celopl. vazba s obálkou v pap. pouzdře. 180x170
LEYMARIE, JEAN: L'IMPRESSIONNISME.
-,-- CZK / prodáno /Premier volume. Skira, Genève - Paris - New York, 1955. 117 s. s bar. reprodukcemi. Celopl. vazba s obálkou v pap. pouzdře. 180x170
SEIFERT; JAROSLAV: SKLENICE VÍNA; FRENŠTÁTSKÁ ROMANCE TŘIKRÁLOVÁ; TANEČNÍ HODINY. - Ilustrace Cyril BOUDA. Podpis Jar. Seiferta.
-,-- CZK / prodáno /Básně o víně. Praha; Hollar; 1955. 14 s.; ilustrace Cyril BOUDA (3 v textu; frontispice; titulní list; 3 iniciály). Podpis Jar. Seiferta. Pův. brož. 270x205
ČERVENKA; MIROSLAV: TO JSI TY; ZEMĚ. - 1956. Kresba na obálce VOJTĚCH SEDLÁČEK. Edice Setba. /poesie/
-,-- CZK / prodáno /Verše 1953 - 1955. Praha; Mladá fronta; 1956. Edice Setba sv. 7. 1. vyd. 55 s.; kresba na obálce VOJTĚCH SEDLÁČEK. Pův. brož. 205x135
HOLAN; VLADIMÍR: BOLEST. - 1966.Frontispis MIKULÁŠ MEDEK. /60/
-,-- CZK / prodáno /Verše z let 1949-1955. Praha; Československý spisovatel; 1966. 200 s.; obálka; vazba a úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ; frontispis MIKULÁŠ MEDEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125
HOLAN; VLADIMÍR: BOLEST. - 1966.Frontispis MIKULÁŠ MEDEK. /60/
-,-- CZK / prodáno /Verše z let 1949-1955. Praha; Československý spisovatel; 1966. 200 s.; obálka; vazba a úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ; frontispis MIKULÁŠ MEDEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125
HOLAN; VLADIMÍR: BOLEST. - 1965. Frontispis TESAŘ.
-,-- CZK / prodáno /Verše z let 1949-1955. Praha; Československý spisovatel; 1965. Klub přátel poezie sv. 28. 1. vyd. 176 s.; vazba a úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ; frontispis VLADIMÍR TESAŘ. Pův. celopl. vazba. 170x125
Bouda - DYK, VIKTOR: MILÁ SEDMI LOUPEŽNÍKŮ.
-,-- CZK / prodáno /Praha, ČS - SČB, 1955. 48 s., obálka a lepty Cyril Bouda (2 celostr. signované. a viněta na titulu sign. "C.B."), ex. 32/300. Pův. polopergamenová vazba., zlacená ražba, zlatá horní ořízka, obálka vzadu vevazána. 180x120
HOLAN; VLADIMÍR: BOLEST. - 1965. 1. vyd. Frontispis VLADIMÍR TESAŘ. Úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ. /60/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Verše z let 1949-1955. Praha; Československý spisovatel; 1965. Klub přátel poezie sv. 28. 1. vyd. 176 s.; obálka; vazba a úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ; frontispis VLADIMÍR TESAŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Drobné trhlinky na obálce.
Trnka - HOLAN; VLADIMÍR: BAJAJA. - 1. vyd. Ilustrace JIŘÍ TRNKA; typografická úprava ZDENĚK SEYDL.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. Praha; Československý spisovatel; 1955. Nestr. (60) s.; il. na obálce; předsádky; front.; titulní list; iniciály a 13 barev. celostr. ilustrací JIŘÍ TRNKA; typografická úprava ZDENĚK SEYDL. Pův. polopl. vazba s obálkou. 300x220. Okraje obálky mírně otřepané; u hřbetu je ob. natržená. Kniha je opatřena ochranným přebalem z celofánové fólie.
Bohuslav Reynek. Don Quijote. / Básně Věra Provazníková. - 14 věrně reprodukovaných suchých jehel, 1994.
-,-- CZK / prodáno /Soubor Don Quijote (1955 - 1960) Obsahuje 14 graf. listů - suchých jehel (v některých případech kombinovaných s leptem), reprodukovaných ve velikosti originálu z autorských tisků.Praha. Academia, 1994. 14 celostr reprodukcí suchých jehel Bohuslava Reynka, básně a portrét Bohuslava Reynka Věra Provazníková, Obálka, vazba, grafická úprava Aleš Najbrt. Spolupráce Petr Knobloch, Jan Činčera. Dvoubarevný tisk. Pův. brož., papírové pouzdro. 335x240 Krásný stav!Přiložen volný list s tištěným oceněním poroty soutěže "Nejkrásnější české knihy 1994" z května 1995. Podpis předsedy poroty: Josef Týfa.