Výsledek hledání - 1936
Hoornaert, Georges. Breviář. - 1936.
380 CZKPodpis Josefa Floriana proti titulu.Překlad Josef Florian. Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1936. Vytiskly Lidové závody tiskařské v Olomouci. 103 s. Kurs sv. 38.Pův. brož. Velmi dobře zachováno. /zbr 1122/
FIBICH, ZD.: MAZUREK. - 1936.
100 CZKPiano 2 ms - Noty. Praha, Fr. A. Urbánek a synové, 1936. 5 s. Volné listy. 310x240 Velmi dobře zachováno. /H/
Puškin - VELIKÉ VZKŘÍŠENÍ. - 1936.
90 CZKK stému výročí smrti Alexandra Sergějeviče Puškina.Praha, "Radhošť" (spolek pro podporování studentů z Moravy, Slezska a Slovenska, 1936. Básně přeložil Fr. Táborský, povídku Jindřich Najman. 41 s., kresby a podobizna A.S. Puškina podle jeho autoportrétu KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 150x100
JEŽEK, FRANTIŠEK.: TŘI. - (1936).
450 CZKKnížečka o Dr. Karlu Kramářovi, Dr. Aloisu Rašínovi, Dr. Frant. Lukavském.Podpis autora - Praha, nákladem vlastním, (1936). 56 s., 4 obr. přílohy, dedikace s podpisem autora, dat. 3. II. 36. Pův. brož. 210x150 Na obálce dvě stopy po ohnutí, jinak velmi dobře zachováno. /Ate24/
BART; ILJA: GEJZÍR. - 1936. Edice 'poesie 1936'. Obálka a úprava zdeněk [ZDENĚK ADLA]
800 CZKPraha; Zdeněk Dlouhý; 1936. Tiskl Rosol; Praha. 39 s.; obálka a úprava zdeněk [ZDENĚK ADLA]. Pův. brož. 155x105 - /ate0123/ Ilja Bart - http://www.slovnikceskeliteratury.cz >> Zdeněk Adla - www.slovnikceskeliteratury.cz >>
ČESKÝ KRUMLOV A OKOLÍ. - 1936.
300 CZKTuristický průvodce - Český Krumlov, Klub českosl. turistů, 1936. 80 s. s plánem města, mapou okolí, nákresem rozhledu s Kletě a ob. přílohou, obálka J. Karták, vytiskla knihtiskárna A. Vimr České Budějovice. Pův. brož. 155x110 Velmi dobře zachováno. /Ate/
KALENDÁŘ NA ROK 1936. Miroslav Švestka - Kancelářské potřeby.
300 CZKMiroslav Švestka - Kancelářské potřeby. Praha II Václavské nám. 28. Kalendář na rok 1936. Složený list. 85x70 (po rozložení 140x85).
ZITA KABÁTOVÁ - "ZATOULANÉ ŠTĚSTÍ". 1936.
150 CZKZita Kabátová - Píseň "Zatoulané štěstí" z filmu Manželství na úvěr 1936. Praha, Mojmír Urbánek, 1936. Noty. Hudba Jos. Stelibský, slova Jar. Mottl. Dvojlist. 165x135 Dobře zachováno. /Ate/
FREJKA; JIŘÍ: ŽIVÉ DIVADLO. - 1936.
390 CZKPraha, E. Pleskotová, 1936. Edice Útok. 46 s., 10 fotografických vyobrazení (celkové pohledy na scény Osvobozeného divadla; Moderního studia; Národního divadla ...); 1 scénický návrh B. FEUERSTEINA. Pův. brož. 195x145 Opatřeno průhlednou folií. /H/
HORA; JOSEF: MÁCHOVSKÉ VARIACE. - 1936.
480 CZKNa titulním listu podpis Josefa Hory s dat. 1936.Praha; Borový; 1936. 40 s.; frontispis VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 200x125
CLAUDEL, PAUL: POZNÁNÍ VÝCHODU. - 1936.
400 CZKBrno, Jan V. Pojer, 1936. Edice Atlantis sv. 30. Přeložil Josef Heyduk. 204 s., výt. č. 344/350 , vytiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož 170x110
JEŽKOVÁ, M. V.: PRELUDIA. - 1936.
350 CZKPodpis autorky - Turnov, Müller a spol., 1936. 51 sv. Edice Sever a východ. 38 s., frontispic dřevoryt KAREL VIK, dedikace s podpisem autorky, dat. 16. I. 1936. Pův. brož. 210x140 /H/
ČADÍK, JINDŘICH: H, BOETTINGER. - 1936.
150 CZKPraha, Štěpán Jež, 1936. Knihovna galerie sv. 6. 39 s., 39 obr. příloh z toho 4 bar. Pův. brož. 195x145 /ant0823/
ALLOTRIA. - 1936. Illustrierter Film-Kurier.
190 CZKIllustrierter Film-Kurier. Nr. 2487. Verlagsgesellschaft Berlin, 1936. Režie Willi Forst. Hrají: Heinz Rühmann, Jenny Jugo, Renate Müller, Hilde Hildebrand ... 8 s. 290x220 Dobře zachováno. /film/program/
Sutnar - SHAW; G. B.: MILIONÁŘKA. - 1936. Obálka LADISLAV SUTNAR.
1.500 CZKSutnar - SHAW; G. B.: MILIONÁŘKA. Praha; Klika; 1936. 111 s.; obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 190x140 ...chybí úvodní dvoulist textové části.
GINTL, ZDENĚK: POSTAVY A OSOBNOSTI 1936.
400 CZKSeznam životopisů a osobních monografií. Praha : Melantrich, 1936. Spisy knihovny hlav. města Prahy čís. 20. Doplnil Miroslav Heřman. 836 s. Celopl. vazba. 260x200 Na předsádkách a prvních dvou listech stopy od lepenky. (viz. foto) /H/
Vojtěch Preissig, Původní dřevoryt. 55x140 mm. - 1936.
7.500 CZKPůvodní dřevoryt Vojtěcha Preissiga, sign. v desce vpravo dole "PV".Novoročenka Karla Dyrynka. Na vnitřní str. dvoulistu tištěné přání: "Mnoho štěstí, zdraví a zdaru v Novém roce 1937 přeje Karel Dyrynk". Složený dvoulist, ruční papír. 185x125
KOŽELUH, LEOPOLD A.: ALLERGO MODERATO. - 1936.
90 CZKPro klavír - Noty. Praha, Družstevní práce, 1936. 8 s. Volné dvoulisty. 310x240 Velmi dobře zachováno. /H/
KAŠPAR, VÁCLAV: ŽENA NA POBŘEŽÍ. - 1936.
250 CZKPodpis autora - Praha, Mazač, 1936. 59 s., obálka a kresba v titulu JAROSLAV ŠVÁB, podpis autora. Pův. brož. 200x140 /H/
WER ZULETZT KÜSST... - 1936. Illustrierter Film-Kurier.
190 CZKIllustrierter Film-Kurier. Nr. 1311. Wien, Fritz Freund, 1936. Režie E. W. Emo. Hrají: Heinz Rühmann, Liane Haid, Theo Lingen, Hans Moser, Annie Rosar, Susi Lanner, Iván Petrovich, Karl Hellmer ... 8 s. Brož. 225x150. Velmi dobře zachováno. /film/program/
Sutnar - BÁSNÍKŮV ROK. - 1936, karikatuty František Bidlo.
700 CZKSborníček satiry a ironie na rok 1936. Praha, Družstevní práce, 1936. 60 s., 22 ilustrací, karikatur, Fr. BIDLO. Typo a obálka LADISLAV SUTNAR. Dvoubarevný tisk; typografie s kombinací více druhů písma a typoornamentů. 200x130
GREENWOOD, WALTER: JEHO MILOST PAN STAROSTA. - 1936.
1.200 CZKPodpis autora - Praha, Sfinx, B. Janda, 1936. 26 sv. Evropské knihovny. Přeložila Olga Laurinová. 312 s., úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ, dedikace s podpisem autora, dat. 1931. Pův. celopl. vazba. 220x135
PEKELNÁ LOĎ. - Bio-program v obrazech 1936.
90 CZKBio-program v obrazech. Praha, Reiterfilm 1936. Režie Ross Lederman. Hrají: G. Bancroft, A. Sothernová... 4 s. 230x145. - Dobře zachováno. /film/
POVÍDKA O AUCASSINOVI A NICOLETTĚ. - 1936. Atlantis.
250 CZKEdice Atlantis sv. 33. Ex. č. 312/350 na ofsetu.Brno, Jan Pojer, 1936. Přeložil Hanuš Jelínek. 87 s., frontispic BŘETISLAV ŠTORM, vytiskla knihtiskárna Václava Horáka v Prostějově, ex. č. 312/350 na ofsetu. Na rubu přední ob. dvoubarevné, typografické ex libris Františka Dvořáka. Pův. brož. 175x105 /ZBR-280121/
JELÍNEK, IVAN: NEDĚLNÍ PROCHÁZKA. - 1936. České básně.
350 CZKPraha, Borový, 1936. České básně sv. 15. 77 s. Pův. brož. 200x125 /kniha v obchodě 0125/ Ivan Jelínek (od r. 1947. žil v emigraci), autor devatenácti sbírek převážně niterné, mysticko-filozofické poezie (z nichž dvě, Akropolis, 1982, a Hoře věčnosti, 1988 vyšly v mnichovském nakladatelství Daniela Strože Poezie mimo Domov) se 6. června 1990 dožívá v Londýně jednaosmdesáti let. /Jan Čulík, Rozhovor s básníkem Ivanem Jelínkem. - Britské listy/https://legacy.blisty.cz/art/11698.html
LÍDA ŽELENSKÁ - "JEN DÁL A DÁL". - 1936.
150 CZKLída Želenská - Píseň "Jen dál a dál" z filmu Děti velké lásky (Ave Maria) 1936. Praha, Jan Švehla, 1936. Noty. Hudba Josef Dobeš, slova Láďa Brom. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/
NĚMEČEK; ZDENĚK: KÁTINKA. - 1936. Obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ.
120 CZKPraha; Sfinx; B. Janda; 1936. 24 s.; obálka a úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 215X145 /H/
R. A. DVORSKÝ - "SBOHEM, MÁ HAVAJ". - 1936.
190 CZKR. A. Dvorský a Melody Boys - Píseň "Sbohem, má Havaj". Praha, Zdeněk Vlk, 1936. Noty. Hudba Leon - Towers - Robins, český text Karel Šlik. Dvojlist. 163x135 Velmi dobře zachováno. /ate/
ELENA HÁLKOVÁ. - Dobová fotografie ILLEK A PAUL. 1936. /divadlo/
1.200 CZKDobová fotografie. Divadelní hra - Alexander Kornejčuk "Chirurg Platon Krečet". Stavovské divadlo 1936. Autor fotografie: Illek a Paul.180x135 /at/
SPILKA; ZDENĚK: JARNÍ ROMANCE. - 1936. Obálka ANT. PROCHÁZKA.
250 CZKBrno; A. Píša; 1936. (22) s. včetně ob.; obálka ANT. PROCHÁZKA. Pův. brož. 185x115 /H/Ate/
Baarová - VERRÄTER (ZRÁDCE). - 1936. Illustrierter Film-Kurier.
300 CZKIllustrierter Film-Kurier. Nr. 1514. Wien, Fritz Freund, 1936. Německá říše. Režie Karl Ritter. Hrají: Wilhelm Maria Birgel, Lída Baarová, Theodor Loos, Heinz Welzel, Paul Dahlke, Josef Dahmen ... 8 s. 225x150. Dobře zachováno. /film/program/
Kabátová, Dohnal - SEN LÁSKY. - 1936. /písničky/noty/
190 CZKPíseň z filmu "Světlo jeho očí". Praha, M. Urbánek, 1936. Noty, slova: K. Růžička, text: J. Stelibský, na obálce ZITA KABÁTOVÁ a JIŘÍ DOHNAL. Dvojlist. 165x135 /ate/
ALLOTRIA. - 1936. Bio-program v obrazech, č. 367.
190 CZKBio-program v obrazech, číslo 367. Praha, Schulz, 1936. Režie Willi Forst. Hrají: Heinz Rühmann, Jenny Jugo, Renate Müller, Hilde Hildebrand ... Hlubotisk. Složený arch (8 s.) 230x145 Dobře zachováno. /film/program/
TIZIAN, TIETZE HANS - LEBEN UND WERK. - Tafelband. 1936.
250 CZKWien, Phaidon, 1936. 289 čb. reprodukcí a 8 bar. Pův. celopl. vazba s obálkou. 275x190 Krásný stav. /H/
SLÁVKA PROCHÁZKOVÁ; FRANTIŠEK KRIŠTOF VESELÝ. - Fotografie (1936).
300 CZKPodpis Slávky Procházkové (na rubu pohlednice) - Fotografická pohlednice. 135x85 /Ate/
Josef Bohuslav Foerster. Bloud. Opera. - 1936. Jaroslav Šváb.
3.500 CZKDivadelní plakát Jaroslava Švába s uvedením premiéry pátek 28.2.1936. V Národním divadle se opera hrála šestkrát do 23.04.1936 (derniéra). Dirigent: OTAKAR JEREMIÁŠ, šéf orchestru Radiožurnálu, j. h. Režie:FERDINAND PUJMAN. Výprava: FRANTIŠEK KYSELA. Zpivají: J. O. Masák (titulni role), Budíková, Kejřová, Krásová, Veselá, Pixová, Jeník, Otava, Muž, Huml, Mandaus, Celerin, Thein. Velikost plakátu A3 na šířku, sign. v tisku "Šváb". Jaroslav Šváb (1906 – 1999)
CALDERÓN, VENTURA GARCIA: POMSTA KONDOROVA. - 1936. Edice Atlantis.
290 CZKBrno, Pojer, 1936. Edice Atlantis sv. 32. Přeložil Zdeněk Šmíd. 119 s., frontispic JIŘÍ JAŠKA. Pův. brož. 180x110/ant0326/
VOSKOVEC A WERICH - JAROSLAV JEŽEK: VOUSATÝ SVĚT. - 1936.
300 CZKPíseň ze hry "Nebe na zemi". Praha, R. A. Dvorský, 1936. Noty. Slova VOSKOVEC A WERICH, hudba JAROSLAV JEŽEK. Dvojlist. 160x135 Stopa po přehnutí, jinak dobře zachováno.
Sutnar - SHAW; GEORGE BERNARD: NA ÚSKALÍ. - 1936. Obálka LADISLAV SUTNAR; Družstevní práce.
2.500 CZKZ angl. 'On the rocks' přeložili Frank Tetauer a Vladimír Vendyš. Praha; Družstevní práce; 1936. 203 s.; titulní kresba ZDENĚK KRATOCHVÍL; obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 190x140 Nerozřezáno; velmi dobrý stav!
KOŽÍK; FRANTIŠEK: NOVÉ SRDCE. - 1936. Obálka O. KOŽÍKOVÁ.
290 CZKBrno; Družstvo Moravského kola spisovatelů; 1936. 76 s.; obálka O. KOŽÍKOVÁ. Pův. brož. 190x140 /H/
JIŘÍ VOSKOVEC JAN WERICH. RUB A LÍC. 1936.
20.000 CZKOrig. bromostříbrná fotografie z divadelní hry Osvobozeného divadla Rub a líc. Autor fotografie s největší pravděpodobností Alexandr Paul. Fotografie montována na světle modrém pap. kartonu s reliefním povrchem. Rozměr fotografie: 290x205 mm, karton 300x420 mm Velmi dobře zachováno! Výjimečné!
DIE ALTEN MEISTER. Eine Sammlung alter Meisterstücke für Klavier zu zwei Händen. - 1936
590 CZKNoty. Wien, Universal-Edition, 1936. Herausgegeben von Emil von Sauer. 107 s. Pův. brož. 300x220 Velmi dobře zachováno.
BUZKOVÁ, PAVLA: ŠALDOVI LOUTKY A DĚLNÍCI BOŽÍ. - 1936.
350 CZKLiterárně kritická studie.Praha, Družstevní práce, 1936. Obzory sv. 6. Úvod B. Benešová. 49 s., úprava LADISLAV SUTNAR, obálka JAROSLAV ŠVÁB, vytiskla knihtiskárna Jiřího Jelena na Mělníce. Pův. brož. 190x130 Na dolním okraji drobně natrženo, jinak velmi dobře zachováno. /ant24/
VOSKOVEC A WERICH - JAROSLAV JEŽEK: VOUSATÝ SVĚT. - 1936.
400 CZKPíseň ze hry "Nebe na zemi". Praha, R. A. Dvorský, 1936. Noty. Slova VOSKOVEC A WERICH, hudba JAROSLAV JEŽEK. Dvojlist. 160x135 Velmi dobře zachováno.
MÜLLER, OTTO: BENJAMIN RANKLIN, KNIHTISKAŘ 18. STOLETÍ. - 1936.
290 CZKPraha, Spolek typografia (příloha prvého čísla 43. ročníku Typografie), 1936. Vytiskla Průmyslová tiskárna. 20 s., ilustroval Karel Svolinský (obálka, 3 celostr. il., záhlaví, iniciály BF). Volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 160x120Franklin, Benjamin, 1706-1790 - americký politik, diplomat, vynálezce a knihtiskař.
FILLA, EMIL: Kunst und Wirklichkeit. Erwägungen eines Malers. - 1936.
1.500 CZKMit einem Vorwort von Univ. Prof. Dr. Emil Utits. Autorisierte Übersetzung von Dr. Emanuel Groß.Prag, Taussig & Taussig, 1936. 147 s. Pův. měkká, pap. vazba. 220x150 Anmerkung: Der Artikel „Holländische Stilleben" (geschrieben 1916) erschien in den „Volné směry" 1923/24, Jahrgang XXII., pag. 249. „Die Sendung Caravaggio's", ebenda, 1934, Jahr-gang XXIII., Heft 6-10, und „El Greco" im „Umělecký měsíčník", 1911-1912. Alle drei Artikel sind außerdem in der Sammlung „Otázky a úvahy" als Buch im Verlag des K. V. Manes in Prag 1930 erschienen. Der vierte Artikel über die „Romanische Plastik" erschien in...
PAMÁTNÍK ÚSTAVU HRABĚTE PÖTTINGA V OLOMOUCI 1895-1935. - 1936.
290 CZKOlomouc; Ústav hraběte Pöttinga; 1936 (Hanácká knihtiskárna). 57 s.; (6) obr. příl. Pův. brož. 245x175 /H/
BULLET; GERARD: DOBRODRUŽSTVÍ DĚTÍ ROBINSONOVÝCH. - 1936. Ilustrace L. STEINEROVÁ.
150 CZKLoď v láhvi. Praha; kruh; 1936. Přeložila Zd. Schubertová. 191 s.; ilustrace L. STEINEROVÁ. Pův. polopl. vazba. 220x155
EUCKEN; RUDOLF: DĚJINY. - 1936. Stará Říše. Kurs sv. 35.
150 CZKKurs sv. 35.- Stará Říše na Moravě; Josef Florian; 1936. Vytiskl Václav Horák v Prostějově. Přeložil Jaroslav Skalický. 49 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno; velmi dobrý stav! /inv0320/
STEHLÍK, LADISLAV: KVETOUCÍ TRNKA. - 1936. České básně sv. 13.
150 CZKPraha, Borový, 1936. České básně sv. 13. 90 s., (grafická úprava, obálka František Muzika).Pův. brož. 200x125 /Ate/
Rolland, Romain: Dobrý člověk ještě žije. (Colas Breugnon) - 1936.
380 CZKSymposion, sv. 38, III. vyd. Z franc. přel. Jaroslav Zaorálek.Praha, Rudolf Škeřík, 1936. Vytiskla tiskárna Müller a spol. v Turnově 262 s., dřevoryt na titl. KAREL SVOLINSKÝ, vazba od TOYEN. Pův. celopl. vazba. se zlatou ražbou na přední desce. 195x135 Velmi dobře zachováno. /0622 antikvariát/
KRÝZL, KAREL: TURISTICKÝ PRŮVODCE PO MĚSTĚ PÍSKU A OKOLÍ. - 1936.
250 CZKPísek, Fr. Podhajský, 1936. 80 s. s 28 obrázky. Pův. brož. 185x130 Velmi dobře zachováno. /Ant/
Plochá dráha v Praze, reportážní fotografie z r. 1936. / INDUSFOTO
600 CZKOriginální fotografie z r. 1936. Na rubu razítko "INDUSFOTO Praha 1, Celetná 10" 130x175 /motorismus/sport/technika/0426ant-
TAJEMSTVÍ STARÉHO DOMU. - 1936. Bio-program v obrazech, č. 584.
190 CZKBio-program v obrazech, číslo 584. Praha, Schulz, 1936. Režie Rudolf van der Noss. Hrají: Magda Schneider, Wolf Albach-Retty, Kurt Vespermann, Ernst Waldow, Grethe Weiser ... Hlubotisk. Složený arch (8 s.) 230x145 Na zadní straně utržený roh (viz. foto) jinak dobře zachováno. /film/program/
JIŘINA ŠTĚPNIČKOVÁ. - Dobová fotografie ILLEK A PAUL. 1936. /divadlo/
1.200 CZKDobová fotografie. Divadelní hra J. A. Štěpánka "Čech a Němec". Stavovské divadlo 1936. Jiřina Štěpničková - jako dcera mlynáře Toměše Kačenka. Autor fotografie: Illek a Paul. Autorské razítko na rubu. 180x135 V horním rohu perforováno od připínáčku. /at/
ČAPEK; KAREL: VÁLKA S MLOKY. - 1. vydání, 1936. First edition.
14.500 CZKPraha; Borový; 1936. 1. vydání. Vytiskla Akciová moravská knihtiskárna Polygrafie v Brně. 348 (5) s.; typografická úprava KAREL TEIGE. Pův. lepená brož., obálka standardní na "Spisy Bratří Čapků". 195x130 Blok převážně volných dvoulistů, ořízky bloku lehce zahnědlé.
SCHWARZ; RUDOLF: STAVENIŠTĚ EVROPY. - 1936. Stará Říše. Kurs č. 33.
200 CZKKurs č. 33. - Stará Říše; Josef Florian; 1936. Vytiskl v Mor. Budějovicích Viktor Dvořák. 44 s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno; velmi dobrý stav! /inv0320/
KOPTA; JOSEF: MARNOTRATNÁ POUŤ. - 1936. 1. vyd. Dedikace autora.
400 CZKPraha; Melantrich; 1936. Úroda; sbírka krásné prózy; sv. 88. 202 s. Dedikace autora Karlu Tomanovi. Pův. brož. 200x135
HAVLÍČEK BOROVSKÝ; KAREL: KRÁL LÁVRA. - 1936. Ilustrace ZDENĚK KRATOCHVÍL.
300 CZKK Novému roku 1936. Praha; Fr. Borový; soukromý neprodejný tisk. 27 s.; kresby a graf. úprava ZDENĚK KRATOCHVÍL. Pův. brož. 225x165 Krásný stav! /1121 zbr/
RUTTE; MIROSLAV: ZAMILOVANÍ PŘÁTELÉ. - 1936. Podpis autora. Nové scény. /divadlo/
350 CZKDedikace Miroslava Rutteho Fr. Götzovi; dat. únor 1936.Lyrická komedie o třech dějstvích s předehrou a dohrou podle Marivauxovy veselohry 'Druhé překvapení lásky'. Praha; A Neubert; 1936. Nové scény sv. 19. 82 s. Pův. brož. 205x140 /H/
JEŽEK; JAROSLAV: NEBE NA ZEMI. - 1936. Slova Voskovec a Werich.
400 CZKPíseň ze hry "Nebe na zemi". Slova Voskovec a Werich, hudba: Jaroslav Ježek. Praha, R. A. Dvorský, 1936. Noty. Obálka Atl. Rotter. Dvojlist. 160x135
OPOLSKÝ; JAN: ČTENÍ Z HVĚZD A OBELISKŮ. - 1936. Obálka VOJTĚCH TITTELBACH.
450 CZKPraha; Umělecká beseda; 1936. 91 s.; obálka; 2 kresby a úprava VOJTĚCH TITTELBACH. Pův. brož. 190x120
MÁCHA; KAREL HYNEK: MÁJ. - 1936. Heliogravury ANTONÍN PROCHÁZKA. Skupina moravských knihomilů.
3.000 CZKProstějov; Skupina moravských knihomilů; 1936. Soukromý tisk pro účastníky VIII. sjezdu Skupiny moravských knihomilů v Prostějově. 57 s.; 12 celostr. kreseb (heliogravur) ANTONÍN PROCHÁZKA; typograf.ická úprava RUDA KUBÍČEK; na ručním papíře Van Gelder Zonen vytisklo péčí V. Stejskala Družstvo knihtiskárny v Hranicích. Pův., šitá brož. 230x185 mm
ORTEGA Y GASSET, JOSÉ: ROZHOVORY O ŽENÁCH A LÁSCE. - 1936. Symposion.
350 CZKPraha, R. Škeřík, 1936. Symposion sv. 88. Přeložili Jan Kolár a Zdeněk Šmíd. 237 s., titulní list a vazba TOYEN. Pův. celopl. vazba. 195x135 /ate/
PROFESOŘI, ŽÁCI A RODIČE V BARKALONII - ZÁPISKY NEZNÁMÉHO POUTNÍKA. - (1936).
300 CZKVydal Kato Novotný. Praha, tiskem a nákladem E. Beauforta, (1936). 99 s. Pův. brož. 210x145 Nerozřezáno. /H/
Tři lodi. Anglická lidová píseň vánoční. - 1936, Olomouc, B. Valihrach.
450 CZKAnglickou píseň vánoční přináší Edith Rickert v knize Ancient English Christmas Carols, přeložil Otto F. Babler. K vánočním svátkům I. P. 1936 vytiskl a vydal Bohuš Valihrach olomoucký knihtiskař pro své přátele v padesáti výtiscích. (IV) s., 1 obr. příloha (barev. dřevoryt Bohuš Valihrach). 180x115 /ant1025/
JEHO DCERA PETR / SEINE TOCHTER IST DER PETER. - Filmový program 1936.
90 CZKFilmový program. Praha, Brom-film, 1936. Režie Heinz Helbig. Hrají: Maria Andergast, Olga Tschechowa, Paul Hörbiger, Paul Löwinger, Norbert Rohringer, Frida Richard, Robert Valberg, Richard Waldemar, Karl Ludwig Diehl, Traudl Stark ... 4. s. Dvoulist. 200x130 V místě přeložení stopa od lepidla (viz foto) jinak dobře zachováno. /film/program/
PRAŽÁK; ALBERT: KAREL HYNEK MÁCHA. - 1936. Sbírka monografií sv. I. /Mácha/
150 CZKPraha; Státní nakladatelství; 1936. Sbírka monografií sv. 1.; řídí Štěpán Jež. 243 s. Celopl. vazba. 215x150
SAINTE-BEUVE: STUDIE A KRITIKY. - 1936. Kritická knihovna. Přeložil Václav Černý.
65 CZKPraha; Melantrich; 1936. Kritická knihovna sv. 1. Přeložil Václav Černý. 80 s. Pův. brož. 175x130 /H/
BRAUNSCHVIG; MARCEL: ABBÉ DU BOS. - 1936. Stará Říše. Kurs sv. 34.
200 CZKKurs sv. 34.- Obnovitel vědecké kritiky. Stará Říše na Moravě; Josef Florian; 1936. Vytiskl Václav Horák v Prostějově. Přeložil J. F. 93 s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno; velmi dobrý stav! /inv0320/
LÍDA BAAROVÁ; OTOMAR KORBELÁŘ - KOMEDIANTSKÁ PRINCEZNA - "KAŽDÝ MÁ POHÁDKU SVOU". - 1936.
250 CZKLída Baarová, Otomar Korbelář - Píseň "Každý má pohádku svou" z filmu Komediantská princezna 1936. Praha, Bio Juliš - Metro. Hudba E. Fiala, slova V. Sýkora. Dvojlist. 165x135 Dobře zachováno. /Ate/
PODPĚROVÁ-SOKOLOVÁ; ANNA: VESELÍ PŘÁTELÉ MÍŠI KAREŠE. - 1936. Ilustrace O. MARCÍN.
90 CZKPraha; Gustav Voleský; 1936. 200 s.; ilustrace O. MARCÍN. Pův. celopl. vazba. 245x190
UNGEKÜSST SOLL MAN NICHT SCHLAFEN GEH´N. - 1936. Illustrierter Film-Kurier.
190 CZKIllustrierter Film-Kurier. Nr. 2512. Film-Kurier Verlagsgesellschaft m.b.H. Berlin, 1936. Režie E. W. Emo. Hrají: Heinz Rühmann, Liane Haid, Theo Lingen, Hans Moser, Annie Rosar, Susi Lanner, Iván Petrovich, Karl Hellmer ... 8 s. 290x220 Na horním okraji přední strany utržený kousek papíru 1 cm a 3 cm natrženo, jinak velmi dobře zachováno. /film/program/
Sutnar - SLAVÍK; BEDŘICH : K. H. HILAR LITERÁT. - 1936. Úprava L. SUTNAR.
250 CZKLiterárně historická studie. Praha; 1936. 52 s.; 3 obr. přílohy; úprava L. SUTNAR. Pův. brož. 193x128 /H/
Hoffmeister - JEŽEK, JAROSLAV: POTOPA. - 1936. Slova Voskovec a Werich. Osvobozené divadlo.
350 CZKZ revue BALADA Z HADRŮ. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, (1936). Repertoir Osvobozeného divadla. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135
TOMAN; PROKOP: NOVÝ SLOVNÍK ČESKOSLOVENSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. - 1936. Orig. lito M. ŠVABINSKÝ.
2.500 CZKPraha; Ryšavý; 1936. 792 s.; ve front. orig. lito MAX ŠVABINSKÝ. Pův. polokožená vazba. Velmi dobře zachováno.
NOVÁK; LADISLAV: BOJ S ISMY. - (1936). Divadelní knihovna Máje. Podpis autora. /divadlo/
350 CZKHra o 3 dějstvích s proměnou. Praha; Družstvo Máje; (1936). Divadelní knihovna Máje sv. 136. 95 s.; podpis autora; dat. 1939. Pův. brož. 170x120 /H/
POD ČERNOU JEDLÍ. - 1936. Bio-program v obrazech; č. 374. /film/program/
90 CZKBio-program v obrazech; číslo 374. Praha; Schulz; 1936. Tři kolem Kristy. Režie Hans Deppe. Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Výborný stav.
Lída Baarová, Gustav Fröhlich - DIE STUNDE DER VERSUCHUNG / MEZIAKTÍ. - Filmový program 1936.
950 CZKIllustrierter Film-Kurier. Nr. 1488. Wien, N. Freund, 1936. Film Německá říše. Režie Paul Wegener. Hrají: Gustav Fröhlich, Lída Baarová, Harald Paulsen, Theodor Loos, Walter Gross ... 8 s. 230x150. Stopa po přeložení, jinak velmi dobře zachováno. /film/program/
Rossmann - VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Roč. III / č. 1 - 4 (kompletní roč.), 1936 - 37.
9.500 CZKSborník pro užité umění; kreslení a zrakovou výchovu. Typo Zd. Rossmann.Praha; Česká grafická Unie; 1936-37. 64, 56, 56, 56 s., množství čb. vyobr., bar. na příl., fotografie, il. v textu. Typografická úprava Zd. Rossmann. 4x pův. šitá brož., barev. varianty standardních obálek. 145x210 Velmi dobře zachováno!Typografie, reklama, grafika, užité umění./0122 antikvariát/
VLÁDCE. - (1936). Režie: V. Harlan. Hrají: E. Jannings; M. Hoppeová. /Bio-program /film/
200 CZKBio-program v obrazech; číslo 483. Praha; Schulz; (1936). Režie V. Harlan. Hrají: E. Jannings; M. Hoppeová... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.
Sutnar - BÁSNÍKŮV ROK. 22 ilustrací Fr. BIDLO. Typo a obálka LADISLAV SUTNAR. 1936.
650 CZKSborníček satiry a ironie na rok 1936. Praha; Družstevní práce; 1936. 60 s.; 22 ilustrací Fr. BIDLO. Typo a obálka LADISLAV SUTNAR. Dvoubarevný tisk; hravá typografie s kombinací více druhů písma a rozmanitých typoornamentů. Pův. brož. 200x130 Na předním vakátu jméno pův. majitele. Velmi dobře zachováno. /Ate/
UNTER DUNKLEN TANNEN (DIE DREI UM CHRISTINE). - 1936. Illustrierter Film-Anzeiger. Nr. 374.
190 CZKPrag, M. Schulz, 1936. Režie Hans Deppe. Hrají: Ernst Behmer, Hans Söhnker, Maria Andergast, Elise Aulinger ... 8 s. Složený arch. 225x145. Výborný stav. /Bioprogramy/
JIRKO; MILOŠ: F. V. MOKRÝ. - 1936. Podpis M. Jirka a F. V. Mokrého.
350 CZKPodpis autora a F. V. Mokrého - Praha; soukromý neprodejný tisk; Jan Fromek; 1936. 25 s. textu a 23 čb. reprodukcí; dedikace s podpisem autora a F. V. Mokrého. Pův. brož. 150x120
ROLLAND; ROMAIN: ŽIVOTOPISNÉ ZÁPISKY. - 1936. Levá fronta; soukromý tisk; typo JIŘÍ FRIML.
2.500 CZKPraha; levá fronta; 1936. Vytiskl písmem cicero romána Václav Palán v Praze. 12 s.; typo JIŘÍ FRIML; dvoubarevný tisk. Volné složky. 200X125 ...neprodejný soukromý tisk pro účastníky přednáškového večera; který k sedmdesátinám romaina rollanda uspořádala levá fronta 30 ledna 1936. Tiráž a titulní list tištěny důsledně malými písmeny; v textu konvence zachovány.
DENUNCIANT (UDAVAČ). - 1936. Režie: J. Ford. Hrají: H. Angel; P. Foster. /Bio-program /film/
200 CZKBio-program v obrazech; číslo 334. Praha; Schulz; 1936. Režie J. Ford. Hrají: H. Angel; P. Foster... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.
BRUNNER; AUGUST: ŘEČ JAKO POČÁTEČNÍ VÝCHODISKO THEORIE POZNÁNÍ. - 1936. Stará Říše; Kurs sv. 37.
200 CZKKurs sv. 37. - Stará Říše na Moravě; Josef Florian; 1936. Vytiskl V. Vokolek a syn v Pardubicích. Přeložil Jaroslav Skalický. 55. s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno; velmi dobrý stav! /inv0320/
VELKÉ BLÁHOVOSTI. - (1936). Režie: K. Froelich. Hrají: P. Veselá; R. Forster. /Bio-program /film/
200 CZKBio-program v obrazech; číslo 482. Praha; Schulz; (1936). Režie K. Froelich. Hrají: P. Veselá; R. Forster... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.
JEN KOMEDIANT... - (1936). Režie: Erich Engel. Hrají: R. Forster; Ch. Mardaynová. /Bio-program /film/
200 CZKBio-program v obrazech; číslo 289. Praha; Schulz; (1936). Režie Erich Engel. Hrají: R. Forster; Ch. Mardaynová... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.
HEJ RUP - Výběr článků z pokrokového časopisu Svazu mladých z let 1936-1938. / 1962.
170 CZKPraha, Mladá fronta, 1962. 1. vyd. Vybrala a sestavila Hana Housková. 152 s., obálka a úprava Jiří Blažek. Pův. Polopl. vazba s obálkou. 210x150 Obálka drobně poškozená. /Ate/Resumé: Vybrané příspěvky uspořádané tématicky do 7 kapitol, z nichž nejobsažnější jsou kapitoly čtvrtá a pátá s názvy Kultura a Tak jsme žili. Jsou svědectvím o životních podmínkách mládeže před druhou světovou válkou, o jejích problémech, bojích a zájmech politických i kulturních. Úvod se věnuje vzniku a historií časopisu HEJ RUP.
TÝML; JAN: NÁMOŘNICKÁ KNÍŽKA JANA TÝMLA. - 1936. Podpis autora. Obálka a ilustrace MILADA MAREŠOVÁ.
900 CZKPraha; Československý ústav zahraniční; 1936. 111 s + XXXII s. obr. příloh (čb. fotografie). Pův. brož. 167x110 Dobře zachováno!NÁMOŘNICKÁ KNÍŽKA vycházela v románové příloze "Krajana", ústředního listu čs. zahraniči. Nyní vyšla knižně s hơjnými dokumentárnimi snímky Autor, učitel, byl přidělen k čsl, generálnímu konsulátu v Hamburku k účelům kulturnim. Aby zjistil oprávněnost stesků na špatné zacházeni s čsl vystěhovalci, podnikl cestu do New-Yorku na německém parniku "Reliance", kde byl zaměstnán jako umyvač nádobí a tlumočník. O zkušenost draze placenou se sdilí s čtenářem v bystré reportáži ... (text ze záložky)....
V SLUNEČNÍM JASU. - (1936). Režie: C. Gallone. Hrají: J. Kiepura; F. Czepová. /Bio-program /film/
200 CZKBio-program v obrazech; číslo 418. Praha; Schulz; (1936). Režie C. Gallone. Hrají: J. Kiepura; F. Czepová... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.
ŠTĚSTÍ Z NEBE. - (1936). Režie: P. Wegener. Hrají: W. Dohm; M. Krahnová. /Bio-program /film/
200 CZKBio-program v obrazech; číslo 487. Praha; Schulz; (1936). Režie P. Wegener. Hrají: W. Dohm; M. Krahnová... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.
PŘIKLRYL; ONDŘEJ: PŘED CHROPEŇSKÝM ZÁMKEM. PRUCHOD DO PEKEL. JEČMINEK REPOBLEKÁN. - 1936. Ilustrace ANTONÍN KAMENÍK.
150 CZKProstějov; nákl. časopisu 'Hlasy z Hané'; 1936. 91 s.; iniciálky a ilustrace ANONÍN KAMENÍK. Pův. brož. 220x145 Hřbet obálky natržený a mírně poškozený. /H/
Album Karla Hynka Máchy k stému výročí básníkova úmrtí a I. vydání "Máje". - 1936.
200 CZKSebral a uspořádal Bohumil Vavroušek. Úvodní studii napsal Arne Novák. Praha, Prometheus, (1936). 52 obr. reprodukcí, autorská dedikace, redaktoru a spisovateli Ant. Veselému, s podpisem B. Vavrouška, dat. 24. IV. 1936. Volné dvoulisty v pap. složce. 230x160 Na obálce stopa po přehnutí.
NEZAPOMEŇ NA MNE. - (1936). Režie: Augusto Genina. Hrají: B. Gigli; M. Schneiderová. /Bio-program /film/
200 CZKBio-program v obrazech; číslo 299. Praha; Schulz; (1936). Režie Augusto Genina. Hrají: B. Gigli; M. Schneiderová... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.
Status soudců a státních zástupců v Československé republice podle stavu z 31. prosince 1936.
2.000 CZKPraha, Svaz československých soudců, 1936. 239 s., přílohy: A) Status úředníků ministerstva spravedlnosti ; B) Status nejvyššího správního soudu v Praze. Rejstříky jmenné a místní.Pův. brož. 230x150 Velmi dobře zachováno. - přehledy / příručky.
Moravec, 2 kolor. lino. - BRATRU JANU ŽIŽKOVI Z KALICHU, SPRÁVCI LIDU TÁBORSKÉHO, V NADĚJI BOŽÍ. 1936.
650 CZK15 s. včetně obálky. 2 kolorované linoryty Alois Moravec. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 305x217 Dobře zachováno.
MRAVNOST A LÁSKA. - (1936). Režie: J. Jacoby. Hrají: G. Mosheimová; O. Homolka. /Bio-program /film/
200 CZKBio-program v obrazech; číslo 408. Praha; Schulz; (1936). Režie J. Jacoby. Hrají: G. Mosheimová; O. Homolka... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.
WELLS; H. G.: NOVÁ AMERIKA. - 1936. Upravil LADISLAV SUTNAR; obálka JAROSLAV ŠVÁB. Družstevní práce. /sv/
850 CZKNapsali: H. G. Wells; B. Stollberg; W. J. Vinton. Praha; Družstevní práce; 1936. Obzory sv. 8. 99 s.; upravil LADISLAV SUTNAR; obálku navrhl JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 195x130 Velmi dobrý stav.
Friml - K. KREIBICH: VZNIK A VÝVOJ VKS(B) 1;2. - 1936-37. 2 sešity; obálky JIŘÍ FRIML.
1.700 CZKPraha; Prokopová; 1936-37. 144 s.; obálky JIŘÍ FRIML. 2 sešity. Pův. brož. 212x135 ...Monografie Sovětský svaz. Šestina světa č. 37-8; 39. Vychází za součinnosti Společnosti pro kulturní a hospodářské styky s SSSR. Redakce: Zd. Nejedlý; Vl. Procházka; B. Šmeral; K. Teige.
Družstevní práce - VERŠE NA ZEĎ. BÁSNÍKŮV ROK 1936-1937. - 1937. Ilustrace FRANTIŠEK BIDLO. Upravil LADISLAV SUTNAR.
490 CZKSborníček satiry a ironie na rok 1937. Praha; Družstevní práce; 1937. Nasbíral a sestavil Vincy Schwarz. Doslov napsal Karel Nový. 69 s.; 20 ilustrací a obálka FRANTIŠEK BIDLO. Upravil LADISLAV SUTNAR.
Sovětský svaz - organisace práce. Odbory, ekonomika práce, pracovní právo, kádry, sociální pojištění, zdravotnictví, bytová otázka. - (1936).
6.000 CZKMonografie SSSR.Redigují Zdeněk Nejedlý, Vlad. Procházka, B. Šmeral, Karel Teige. Obálky a typografická úprava Jiří Friml.Hájek, Rudolf: Odborové organisace. 32 s.Schwarzkopf, Pavel: Ekonomika práce 48 s.Ulrych, R.J.: Pracovní právo. 64 s.Šmeral, Bohumír: Odborné kádry v SSSR. 40 s.Štern, Evžen: Sociální pojištění v SSSR. 31 s. Stuchlík, Jar.: Zdravotnictví v SSSR. 56 s.Kroha, Jiří: Bytová otázka v SSSR. 71 s.Praha, Pavel Prokop, 1935. 343 (9)s., fotografie, grafy, plány, obálky vevázany, dvoubarevný tisk. Dobová, polopl. vazba. 205x140 Velmi dobrý stav!
SKANDÁL S NETOPÝREM. - 1936. Režie: Herbert Selpin. Hrají: Viktor de Kowa; M. Andergastová; A. Sandrocková. /Bio-program /
200 CZKBio-program v obrazech; číslo 458. Praha; Schulz; 1936. Režie Herbert Selpin. Hrají: Viktor de Kowa; Marie Andergastová; Adéla Sandrocková... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Výborný stav.
VACHEK; EMIL: ŽIVOT NA SPLÁTKY. - 1936. Edice Nové cíle. Podpis autora. Obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Úprava KOHOUT.
700 CZKPodpis autora - Praha; Sfinx; Bohumila Jandy; 1936. Edice Nové cíle sv. 682. 339 s.; obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ; typografická úprava ST. KOHOUT; dedikace a podpis autora. Pův. brož. 200x140 Obálka je nepatrně na několika místech poškozena; v okraji horní části hřbetu 1 cm utrženo. /H/
JDE O MŮJ ŽIVOT. - (1936). Režie: R. Eichberg. Hrají: K. L. Diehl; K. Jantzenová. /Bio-program /film/
200 CZKBio-program v obrazech; číslo 447. Praha; Schulz; (1936). Režie R. Eichberg. Hrají: K. L. Diehl; K. Jantzenová... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.
BENEŠOVÁ; BOŽENA: DON PABLO; DON PEDRO A VĚRA LUKÁŠOVÁ. - 1936. Fotomont. obálka. Úroda sbírka krásné prózy sv. 85. /sklad/
350 CZKPraha; Melantrich; 1936. Úroda sbírka krásné prózy sv. 85. 106 s. Pův. brož s fotomont. obálkou. 195x135 /sklad/
SABINA; KAREL / SMETANA; BEDŘICH: PRODANÁ NEVĚSTA. - 1944. Pův. barevné litografie KAREL SVOLINSKÝ jeho podpis na titulu.
850 CZKPraha; Vesmír; 1944. 61 s.; pův. barevné litografie (předsádky; frontispice a 9 celostr.) KAREL SVOLINSKÝ. Podpis K. Svolinského na titulním listu. Typograficky upravil METHOD KALÁB. Dvojbarevný tisk. Pův. polopl. vazba zdobená barev. kresbou K. S. na přední desce. 280x195
NEUMANN, STANISLAV K.: SONATA HORIZONTÁLNÍHO ŽIVOTA. - 1949.
120 CZKBásně 1935 - 1936. Praha, Svoboda, 1949. 120 ., obálku navrhl Zdeněk Rossmann s karikaturou Antonína Pelce. Pův. brož. 220x140 /H/
Palkovský, Břetislav: Za sovětskou civilisací.
390 CZKNa titulním listě věnování autora Janu M. Tomešovi (1913-2010, básník, historik umění, aviatik)Praha, Orbis, 1936. 575 s. Pův. velopl. vazba. 215x155 https://is.muni.cz/th/428404/ff_b/Bakalarska_prace_rxe7u.pdf
SOVA; ANTONÍN: POESIE. - 1935. Soukromý tisk B. Fučíka; Ex libris B. Markalous; ruční papír.
250 CZKVybral Arne Novák. Praha; Bedřich Fučík; [1935]. Vytiskla Obchodní tiskárna Melantrich. [24] s. včetně obálky. Ruční papír Panekoek Holland. Soukromý tisk B. Fučíka k Novému roku 1936. Ex libris B. Markalous. Pův. brož. 200x134 /atčk26/
TÁBORSKÝ, FRANTIŠEK: SLAVÍK.
390 CZKVydal pro radost svých přátel k Novému roku 1936 Rostislav Kolbe. (14) s., orig. litografie na obálce a titulu KAREL SVOLINSKÝ (titulní dvoulist sign.). Pův. brož. 195x135
ČESKOSLOVENSKÁ FOTOGRAFIE. 1937. Fotografická ročenka; sv. VII. SUDEK; RŮŽIČKA; ŠTYRSKÝ; HÁK; FUNKE; HÁJEK; ZYCH; LUKAS ...
900 CZKFotografická ročenka; sv. VII. - Praha; Svaz československých klubů fotografů amatérů; [1936]. Za účasti obrazové poroty uspořádal Přemysl Koblic. (16) s. textu a 64 hlubotiskových fotogr. příloh (SUDEK; RŮŽIČKA; ŠTYRSKÝ; PLICKA; LAUSCHMANN; HÁK; HÁJEK; JIRŮ; SKOPEC; LUKAS; ZYCH; FUNKE; KRUPKA; WIŠKOVSKÝ ad.). Pův. celopl. vazba. 270x220 Na předním přídeští ex libris Bohumila Mazla, na titulní straně, perem, věnování témuž "...vinárníku a vzácnému člověku" od Adolfa Hamzy, dat. 16.9. 1941. Bohumil Mazel byl majitelem ve své době slavné malostranské vinárny U Mázlů, dnes je vinárna stále slavná, ale má jméno U...
V+W. BEFREITES THEATER. (Osvobozené divadlo). (1937).
2.500 CZKBez nakl. údajů. Pův. brož. Obálka a 19 stran textu. 150x115 mm Vzácný dokument! V němčině psaný bilanční text shrnující výsledky desetileté práce Osvobozeného divadla od jeho samotných počátků v r. 1926 (Devětsil, Teige, Nezval, Frejka, Honzl) a vlivu evropských avantgardních proudů a osobností (Dadaismus, Tairov, Mejerchold, Majakovskij, Apollinaire, surrealismus ...), přes uvedení Vest Pocket Revue, Voskovce a Wericha v r. 1927, kterýmžto legendárním kusem odstartovala éra moderního, angažovaného divadla v Čechách. Rub a Líc je poslední hrou, která je v textu zmiňena, hra měla premiéru v prosinci 1936.Během deseti...
Černý, Václav: Rasismus, jeho základy a vývoj. 1. vyd. 1939. Edice "Svazky úvah a studií" číslo 3.
2.500 CZKPraha, Václav Petr, 1939. Redakce Fr. Kovárna. 42 (1) s. Pův. brož. 190x115 Krásný stav.Ve své době statečná a ojedinělá studie Václava Černého, vychází v Praze v listopadu 1939, kdy je zbylá část Československa již osm měsíců okupována nacistickým Německem.Vedle hledání historických kořenů rasismu v díle Arthura Gobineaua, poskytuje Václav Černý v závěru své studie (s. 37-43) také pohled na přítomnost, na německý rasismus, který se stal "oficiální ideologií Třetí německé říše", pramenným základem k této části studie je "Mein Kampf" vyd. 1936. Dobová recenze: Rasismus, jeho základy a vývoj: A....
HEK, JIŘÍ; VLAŠÍN, ŠTĚPÁN: ADRESÁT JIŘÍ MAHEN. - 1964.
200 CZKK vydání připravili a komentáře napsali Jiří Hek a Štěpán Vlašín. Praha, SNKLU, 1964. Paměti, korespondence, dokumenty sv. 34. 1. vyd. Vyd. k 25. výročí úmrtí Jiřího Mahena. 297 s., 8 s. obr. příl., obálka, vazba a úprava Ladislav Svatoš, jmenný rejstřík, rejstřík Mahenových kniž. prací. Celopl. vazba s obálkou. 210x210 Obálka mírně poškozená. /H/ Resumé: Výběr z dopisů, jež si Mahen vyměňoval v letech 1909-1936 s významnými představiteli českého kulturního života, spisovateli, divadelníky a výtvarnými umělci (Šaldou, Bezručem, Neumannem, Šrámkem, Nezvalem, Halasem, Vančurou, Václavkem, Kvapilem, Vodákem, Hilarem, Fischerem, Vojanem,...
Franz, Karl: Hitler über Deutschland und wie es kam ... (1933). Bruno Frei.
5.600 CZKPrag, Josef Haken, (cca 1933), Druck von Runge & Co., Reichenberg. 85 s.Pův brožura (tištěná na novinovém pap.), brožura později majitelem montovaná do ochranné pap. složky, pův. obálky na světle modrém, jemném pap., uchovány, přední obálka v anonymní fotomont. úpravě, obecně se uvádí, že jde o práci Johna Heartfielda. 215x150 mm Novinář a spisovatel Bruno Frei (vlastním jménem Benedikt Freistadt) rovněž používal, pseudonym Karl Franc. Po nástupu Hitlera k moci uprchl do Prahy, po několika dnech dokončil "Hitler über Deutschland und wie es kam .." do pařížského exilu odjel v...
KNIHOPIS ČESKOSLOVENSKÝCH TISKŮ OD DOBY NEJSTARŠÍ AŽ DO KONCE XVIII. STOLETÍ. / 1925 - 1956.
14.000 CZKDíl I. Prvotisky (do r. 1500). Text. Praha, v komisi knihkupectví Fr. Topiče, 1925. 47 s. Jeden sešit. Díl II. Tisky z let 1501 - 1800. Ročník I. a II. 1936 - 1939. Sešity 1 - 23. Praha, Komise pro knihopisný soupis československých tisků až do konce XIII. století, 1936 - 1939. 359 s. Redigoval Zdeněk Tobolka. 11 sešitů. Díl II. Část II. Ročník III. a IV. 1940 - 1941. Sešity 24 - 52. Praha, Komise pro knihopisný soupis českých a slovenských tisků až do konce XIII. století, 1940 -...
Přírustkový seznam knih - prodej v antikvariátu na Malé Straně.
1 CZKRůžička, Josef: Život a zvyky slovanských národů. - (1906).2. vyd. Praha, Gustav Petrů, [1906]. 420 s. včetně 68 čb. vyobr. Dob. celopl. vazba se zlaceným názvem na hřbetě. Nepoškozené.CENA: 850 /0423/ prodáno Symbolism (Taschen 25th Anniversary). Gibson, Michael. - 2006. 255 s. Pevná pap. vazba s přebalem. 310x250 English. Cena:: 380,- /0423/ Stavební umění. Kubistická architektura v Praze a jejím okolí. - 1994.Zdeněk Lukeš, Miloš Pistorius, Hana Hamplová ad. Mnichov. Bayerische Vereinsbank. 142 s. Pevná pap. vazba. Cena:: 380,- /0423/ Staří mistři ve Schwarzenberském paláci: průvodce. Praha: Národní galerie, 2020. 226 stran. ISBN 978-80-7035-770-5. Cena:: 300,- /0423/ Němeček, Zdeněk. Písmo...
JOSEF ŠÍMA 1926 - 1936. - katalog výstavy 1936.
-,-- CZK / prodáno /Katalog výstavy - Obecní dům města Prahy, 5. listopadu - 6. prosince 1936. (12) s. (obrazy, kresby a barevné skizzy, ceny vystavených děl). Pův. brož. 210x145 Krásný stav!
SEIFERT, JAROSLAV: RUCE VENUŠINY. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Melantrich, 1936. Poesie sv. 18. 44 s., frontispice ANTONÍN PROCHÁZKA. Pův. brož. 200x130 Přebaleno transparentní fólií. /zbr0823/
RŮZNÉ CESTY: ROČENKA NOVINY 1936. - 1936. Kresby FRANTIŠEK PODEŠVA.
-,-- CZK / prodáno /Praha; propagační odd. 'Noviny'; 1936. 96 s.; kresby FRANTIŠEK PODEŠVA. Pův. celopl. vazba. 200x125
DÍLO EMILA FILLY.1936 - 1936. Sign. lept s akvatintou. EMIL FILLA.
-,-- CZK / prodáno /Orig. grafika: Zátiší s kytarou a podnosem ovoce; signováno.Brno; Václav Jelínek a František Venera; 1936. 101; V; s. textu; 15 reprodukcí kreseb (z nichž 10 celostránkových); 102 obrazových příloh na křídě s reprodukcemi prací Emila Filly; grafická příloha Zátiší s kytarou a podnosem ovoce; sign. lept s akvatintou. Exemplář č. 300 ze 400 výtisků číslovaných 101 - 500. Pův. celopl. vazba s pův. přebalem(!). 310x235 Monografie obsahuje texty 19. autorů: F. Fleigl; A. Flechtheim; F. Halas; J. Hora; O. Kokoschka; V. Kramář; A. Matějček; V. Nezval; V. Nikodem;...
ČESKÝ BIBLIOFIL 1936. - 1936. Premie Spolku českých bibliofilů. Vyzdobil KAREL SVOLINSKÝ.
-,-- CZK / prodáno /VIII. ročník. Praha; Premie Spolku českých bibliofilů; 1936. 62 s. textu; 14 s. příloh a ilustrací; XVI. ukázek z VIII. soutěže SČB; výzdoba KAREL SVOLINSNÝ; typograficky upravil Method Kaláb. Celopl. vazba v pap. pouzdře. 310x240
ČAPEK, KAREL: CESTA NA SEVER. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Fr. Borový, 1936. Spisy bratří Čapků sv. XXXVIII. Druhé vyd. Pro větší názornost provázené obrázky autorovými a básněmi jeho ženy. 285 s., obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 195x130 Na zadní straně obálka 1 cm natržena. /Ate0124/
FRANĚK, LUDVÍK: KLOKOTY. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Jihočeské poutní místo u Tábora. Stručné dějiny místa a úcty k Panně Marii na Klokotech podle různých pramenů. Praha, Kongregace Těšitelů Božského Srdce, 1936. 61 s., il., noty, plány, portréty. Pův. brož. 170x120 Vydáno u příležitosti 300letého jubilea přenesení obrazu P. Marie z Tábora na Klokoty. /1120/
Baarová - KOMEDIANTSKÁ PRINCEZNA. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Bio-program. Praha, UFA. Režie: Miroslav Cikán. Hrají: Jaroslav Vojta, Lída Baarová, Otomar Korbelář, Miroslav Sirotek, Jára Kohout, Slávka Rosenbergová, Věra Ferbasová, Ladislav Pešek, Adina Mandlová ... 12 s. Pův. sešit. 230x150 Velmi dobře zachováno. /Ate/
Müseler, Wilhelm: Reitlehre. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /23. Auflage. Berlin, Paul Parey, (1936). 191 s., 91 Abbildungen, davon 51 Skizzenfolgen vom Verfasser und 41 Abbildungen nach Photographien. Pův. polopl. vazba. 235x160 Uživatelský exemplář, horní okraj hřbetu poškozený, desky znečištěné, stránky čisté, nepoškozené./drezůra koní/jezdectví/
ŽIVOT. Roč. XV. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /List pro výtvarnou práci a uměleckou kulturu. Praha; VOUB; 1936. 258 s.; mj. obsahuje velmi hodnotné číslo 'o divadelním výtvarnictví' s mnoha barevnými nalepovanými reprodukcemi dobové tvorby (OBRTEL; KROHA; HEYTHUM; J. ČAPEK; FEUERSTEIN ...). Vevazána příloha 'T. G. Masarykovi' a 'Pozdrav Josefu Čapkovi'. Pův. celopl. vazba.
Fujikake, Shizuya: An introduction to japanese art. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Tokyo, Kokusai bunka shinkokai (The Society for International Cultural Relations), 1936. 19 s. textu + 40 čb. vyobr. na křídě v obr. příloze. Pův. brož. 220x150 Dobře zachováno.
KINOREVUE. - II. Ročník. 1935 - 1936. Ilustrovaný filmový týdeník.
-,-- CZK / prodáno /Ročník II. 1935 - 1936. Komplet - 52 čísel. Praha, Průmyslová tiskárna, 1934-36. Redigovali Karel Smrž a Bedřich Radl. 2 svazky. I. pololetí 452 s. II. pololetí 516 s. 2 sv. celopl. vazba. 260x200 Velmi dobře zachováno.Mj. obsahuje: Lída Baarová o svém vídeňském filmu; Nová Greta Garbo: Královna Kristýna; Jára Kohout: Nouze o veselost; Otec Myšáka Mickey Walt Disney; Procházka s Karlem Poláčkem; Otto Rádl: Dvacet let Chaplina; Dva lidé - Marlen Dietrich a Gary Cooper; Tři muži ve sněhu - Hugo Haas a Věra Ferbasová; Antonín Novotný: O sobě...
JÁRA KOHOUT - "KUKAČKA". - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Jára Kohout - Píseň "Kukačka" ze stejnojmenné operety. Praha, Fery Kovařík, 1936. Noty. Hudba: Jar. Jankovec, slova: J. Chlumecký. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/
MÁCHA; KAREL HYNEK: DUŠE NESMRTELNÁ. - 1936. Picka; 1936. Ilustrace (titulní dvoustrana) JAN KONŮPEK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Picka; 1936. Nestr. (14) s.; ilustrace (titulní dvoustrana) JAN KONŮPEK, vyšlo 69 výt.isků. Pův. brož. V dolním okraji obálky a listů vybledlá mapa. /mravenec 1222/
Album Karla Hynka Máchy. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /K stému výročí básníkova úmrtí a I. vydání "Máje" sebral a uspořádal Bohumil Vavroušek. Úvodní studii napsal Arne Novák. V Praze, Prometheus, [1936]. Ve front. portrét K.H. Máchy, (7) s. textu, 52 čb. vyobr. na 12 listech. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce.Z rubu přední ob. autorská, rukopisná dedikace "... s májovým pozdravem" redaktoru a spisovateli Ant. Veselému, dat. 24. IV. 1936, podpis autora.
VOLNÉ SMĚRY. Roč. XXXII. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha; SVU Mánes; 1936. 306 s. Barevné přílohy: TOYEN; PELC; HOFFMEISTER; LADA. Dobová celopl. vazba.
LUMPACIVAGABUNDUS. - 1936. Illustrierter Film-Kurier.
-,-- CZK / prodáno /Illustrierter Film-Kurier. Nr. 1564. Wien, Fritz Freund, 1936. Režie Géza von Bolváry. Hrají: Paul Hörbiger, Heinz Rühmann, Hans Holt, Fritz Imhoff, Karl Forest, Karl Skraup, Richard Eybner, Hanns Obonya, Franz Böheim, Lotte Koch ... 8 s. Brož. 225x150. Velmi dobře zachováno. /film/program/
ČESKÝ BIBLIOFIL 1936. - 1936. Výzdoba KAREL SVOLINSKÝ; typografie METHOD KALÁB. Oldřich Menhart; Karel Dyrynk.
-,-- CZK / prodáno /VIII. ročník. Praha; Premie Spolku českých bibliofilů; 1936. Písmem Menhart Romana a Italika Monotype vytiskla v počtu 440 výt Průmyslová tiskárna v Praze; typograficky upravil Method Kaláb. 64; (32) s.; litografie; kresby; iniciály a návrh vazby KAREL SVOLINSKÝ; obr. přílohy z VIII. soutěže SČB; četné ilustrace na přílohách a v textu (písmo; typogafické realizace; ukázky oceněných knih). Bibliografické údaje. Pův. celopl. vazba. 310x240 M. Novotný: Karel Dyrynk; obnovitel české typografie. M. Kaláb: Krásná kniha v Anglii a Americe 1934 a 1935. O. Menhart: Menhartova Italika Monotype. M. Novotný: Soutěž krásných...
KAMENICKÉHO TOULKY PRAŽSKÝM OKOLÍM. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Povltaví, Polabí, Posázaví, brdské a křivoklátské lesy a jiné.Praha, R. Řivnáč, 1936. Knihovna časopisu ČSD "Šťastnou cestu" sv. 1. 151 s. Pův. brož. 190x120 Na obálce nepatrné stopy používání, jinak nepoškozený, dobře zachovalý exemplář.Kniha v obchodě, dostupná ihned, bez objednání.
OLDEN; RUDOLF: HITLER. - 1936. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; ČIN; 1936. 331 s.; 10 s. obr. příloha. Pův. celopl. vazba. 220x150
PASTERNAK, BORIS: VZNEŠENÁ NEMOC. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /S věnováním překladatele Jiřího Weila Josefu Trägrovi. Praha, nákladem J. Kohoutka, 1936. Tiskl Jar. Šefl a spol. Praha II. Štěpánská 24. Nestr., (12) s. včetně obálky. Dvoulisty spojené ocelovou sponkou. Zvláštní otisk z čtvrtletníku "U".Báseň byla vedle tohoto samostatného vydání otištěna ve stejném roce na stránkách čtvrtletníku skupiny Blok "U" s poznámkou překladatele Jiřího Weila.Jiří Weil Josef Träger
SEIFERT; JAROSLAV: RUCE VENUŠINY. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Autorská dedikace Karlu Teytzovi s podpisem.Praha; Melantrich; 1936. Poesie sv. 18. 44 s., frontispic ANTONÍN PROCHÁZKA. Dobová, polokožená vazba, . 200x130 Barva povrchu podél koženého hřbetu vlivem otěru místy setřená.
LEEUWIN, M.: ZÁKLADY TELEVISE. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Příručka pro amatéry, školu i obchod. Praha, V. Práger, 1936. Knihovna časopisu "Svět mluví" sv. 3. České vydání zpracoval [z holandštiny] Pravoslav Motyčka. 91 s. (čb. obrázky). Pův. brož. 210x150 Velmi dobře zachováno.
CLAUDEL, PAUL: KŘÍŽOVÁ CESTA. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Svatý Kopeček u Olomouce, 30 sv. edice Hlasy, Otto F. Babler, 1936. Přeložil Otto F. Babler. Typograficky upravil a čtrnáct obrázků nakreslil BŘETISLAV ŠTORM, ex. č. 220/350 vytiskl Karel Kryl v Novém Jičíně. Pův. brož. 190x140
ČESKOSLOVENSKÁ FOTOGRAFIE. 1936. - 1935. VI.
-,-- CZK / prodáno /VI. Praha; Svaz československých klubů fotografů amatérů; [1935]. (9) s. textu a 64 hlubotiskových fotogr. příloh. Pův. celopl. vazba. 270x220 Velmi dobrý stav! Na titulním listě ded. pův. majitele.
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIE. - 1936. Výstava fotografií. Katalog.
-,-- CZK / prodáno /6. březen - 13. duben 1936. SVU MÁNES; 1936. 24 s. textu; 9 vyobrazení na přílohách (SUDEK ; FUNKE; SCHÜCK; SKURICHIN; MAN RAY; VOBECKÝ; JÍLOVSKÁ; SILVESTR PRÁT; ŠMIROUS). Úvodní text: Lubomír Linhart; seznam 608 vystavených prací 136 autorů.
ERBOVNÍ KNÍŽKA NA ROK 1936.
-,-- CZK / prodáno /Redigoval, upravil a vyzdobil Břetislav Štorm, znak Černínů nakreslil Karel Schwarzenberg. Praha, Řád, 1937. 68 s. Čísl. ex. 60/500. Pův. brož. 210x140 Velmi dobrý stav.
Architektura - KAMENINOVÉ DLAŽDICE. - 1936. Vzorník fy 'Keramika'.
-,-- CZK / prodáno /'Keramika'; spol. s r.o.; Praha; 1936. Vzorník. Nestránkováno. Barevné vzorníky (48) s. a 31 čb. hlubotiskových fotogr. příloh (interiéry). Pův. brož. 210x150 ...obálka se stopami povrchvého opotřebení a místy s drobnými hnědými svrnami. vyobrazení-images
MOLNÁR - SELLI, ENRICO: REPUBLIKA BEZ ŽEN. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Rozhovory se čtrnáctým stoletím. Praha, Československá grafická Unie, 1936. 128 s., 16 nečíslovaných stran fotogr. příloh. Pův. brož. 210x130 Velmi dobře zachováno, nerozřezáno. /Ate/ Autor navštívil mnišskou republiku Athos r. 1935, o své pouti a životě mnichů podává v knize podrobné svědectví jež doprovází svými původními fotografiemi. Enrico Molnár, 1913-1999.Narozen 16. 11. 1913 ve Vídni, zemřel 19. 5. 1999 v Chemainusu (Kanada).
RUKOPIS KRÁLOVÉDVORSKÝ A ZELENOHORSKÝ. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Staročeské zpěvy hrdinské a milostné: Píseň pod Vyšehradem; Milostná píseň krále Václava; Legenda o svatém Prokopu; Libušino proroctví.Jubilejní vydání podle původního vydání z r. 1886. Praha, Nákladem Rukopisného fondu vědeckého, 1936. Text uspořádal J. Karlík a V. Seykora, poznámky k textu zpracoval V. Seykora. 274 s. s ilustracemi Josefa Mánesa, K. Svobody, J. M. Trenkwalda a ukázkami ilustrací Mikuláše Alše, vazbu upravil Josef Solar. Pův. celopl. vazba. 260x205 /Ate/
FREUD, ZIKMUND: O SOBĚ I PSYCHOANALYSE. (Selbstdarstellung) - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Orbis, 1936. Časové otázky sv. 21. Přeložil Ota Friedmann. 80 s. Pův. brož. 200x140 Přebal a horní ořízka lehce od prachu, brožura čistá, nečtená, nerozřezaná.
VOTOČKOVÁ-LAUERMANNOVÁ: K.H. MÁCHA - 1936. /Mácha/
-,-- CZK / prodáno /Několik pohledů. Psáno roku 1935 a 1936. V Praze; A. Neubert; 1936. 117 s.; [7] s. obr. příloh (dobové fotografie). Obsahuje soupis literatury o Máchovi a jmenný rejstřík. 200x145 - Ve své době obsahovala kniha nová data o K. H. Máchovi; autorka je čerpala z ústního podání rodiny Máchovy a Jungmannovy; ale i z dokumentů a listiných pramenů. V knize je též otištěna do té doby neznámá Máchova b. z r. 1833.
Hôpitaux, maisons de santé. - kol. 1936.
-,-- CZK / prodáno /Soubor projektů a fotografií realizovaných staveb nemocnic a pečovatelských domů, včetně jejich interiérů, od architektů TOURNON et CHAPON, Jean BOURGON, P. ABRAHAM et J. LE MÉME, DATESSEN, Fritz JUDTMANN et Egon BISS, C. DUVAL et E. GONSE, Jean WALTER, PLOUSEY, CASSAN.“Encyclopédie de l‘Architecture“, éditions Albert Morancé, Paris, kol. 1936. Text (seznam příloh) a 40 kartónů s reprodukcemi. Pův. kroužková vazba, včetně červené obálky. 280x240 Velmi dobře zachováno!
POVĚST O LENINOVI. - 1936. Dřevoryt STRNADEL.
-,-- CZK / prodáno /Z armenské lidové poesie. Praha; F. J. Müller; 1936. Přeložil Josef Strnadel. (16) s.; dřevoryty ANTONÍN STRNADEL. Pův. brož. 215x150REZERVACE 10.3.2013 14:30:56
MORTIMER; F.J.: PHOTOGRAMS OF THE YEAR 1936. - 1936. The annual review of the world's pictorial photographic work.
-,-- CZK / prodáno /The annual review of the world's pictorial photographic work. London; Iliffe; 1936. 24+LXIV+33 s.;z toho 64 s. fotogr. vyobrazení + 4 vyobrazení nalepované na přílohách. Pův. celopl. vazba. 280x215
Kotík - FR. KOVÁRNA: PRAVOSLAV KOTÍK. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha; 1936; soukromý tisk (Jan Fromek). 34 s. textu + 20 čb. celostr. vyobrazení + 2 původní dřevoryty na přílohách + 2 perokresby na přílohách + 2 čb. vyobrazení v textu. Podpis výtvarníka v textu. Pův. brož. 150x115
PÁTÁ ROČENKA LUDVÍKA BRADÁČE, KNIHAŘE. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Na Královských Vinohradech, 1936. 86 s., kalendárium (s.5-54, červeno černý tisk), texty: Desatero pro bibliofili, (anon.), básnička strýce Ludvíka Bradáče s poznámkou L.B., "Knihomil a jeho knihovna" (anon.) a "Knižní vzácnosti", stať o některých českých a zahraničních literárních dílech a jejich tržních hodnotách, autor Alexandr Bessmertny. Ve front. červeně tištěná il. (anon.). 300 nečísl. výt.Šitá brožura na způsob japonské vazby. 150x100 Dobře zachováno.
HALAS; FRANTIŠEK: DOKOŘÁN. - 1936. 1. vyd.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Melantrich; 1936. Poesie; sv. 19. 1. vyd. 60 s. Pův. brož. 200x130 Ochranný přebal z transparentní folie. /zbr0823/
Svolinský - NOVÁK; FRANTIŠEK A.: ROSTLINY. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Díl I. Praha, Vesmír, 1936. Naše příroda v obrazech. 158 vyobr., XIV. s. popis, nakreslil KAREL SVOLINSKÝ. Pův. celopl. vazba. 200x140
DURYCH, JAROSLAV: ČEŠSTVÍ V EVROPĚ. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Esej - Praha, Kmen, 1936. Vytiskl Melantrich v Praze. XIV. neprodejný soukromý tisk Kmene. 13 s., věnovaný účastníkům přednášky Miroslava Rutteho, u příležitosti padesátin Jaroslava Durycha, pořádané 10. prosince 1936. Tento ex. na ručním papíře Holland Pannekoek. Pův. brož. 205x135
DOLENSKÝ; ANTONÍN: KULTURNÍ ADRESÁŘ ČSR. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic. Praha; vyd. a tiskla Českolipská knih- a kamenotiskárna; 1936. II. ročník. 672 s. Celopl. vazba. 210x150
TSCHUPPIK; WALTER: NĚMECKO 1926 - 1936 A ČESKOSLOVENSKO. - 1936. Úvahy a přednášky klubu Přítomnost. Obálka FRANTIŠEK MUZIKA. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Večer Klubu Přítomnost dne 29. dubna 1936.Praha; Borový; 1936. Úvahy a přednášky klubu Přítomnost sv. 2. Rediguje Dr. Jar. Drábek. 19 s.; obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 210x135 Nerozřezáno; velmi dobrý stav.
Toyen - GÜIRALDÉS, RICARDO: ŽHAVÁ ZEMĚ. / 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Symposion, 1936. 244 s., návrh vazby a il. na titulu TOYEN, na předním přídeští exlibris TOYEN. Ex. 157/250 na domácím Simili Japanu. Pův. celopl. vazba se zlacenou ražbou.195x135 Nepoškozený, dobře zachovalý exemplář. /1021 antikvariát/ REZERVACE DO 10.4.2022
HEJ RUP. Týdeník mladých. 1936 - 38.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Rezek, Šmída, Beranová, (kladenská organizace Svazu mladých v ČSR) 1936-1938. Tiskne J. Šnajdr v Kladně. 4°Celkem 42 volných sešitů v rozsahu 8-16 s. ve velmi dobrém stavu. Poslední sešit č. 66 z listopadu 1938. V. r. 1938 odpovědným redaktorem časopisu Jiří Kolář.Kulturně-politický časopis, tištěný na novinovém papíře. Zpočátku četné aktuality z dění kolem Osvobozeného divadla, později dominuje politický, výrazný protifašistický obsah, občanská válka ve Španělsku, aktivní propagace SSSR a Stalina. Ilustrace, fotografie, karikatury.
VLASTA BURIAN. Originální fotografie. Radiojournal 1936.
-,-- CZK / prodáno /Vlasta Burian u rozhlasového mikrofonu Radiojournalu v dětské besídce. 20.10. 1936. Na rubu razítko "Z archivu Radijournalu v Praze". 175x120
KABELÍK, JAN: O ENTROPII, ČASE A PŘÍČINNOSTI. - 1936, Zednářský tisk.
-,-- CZK / prodáno /Tři přednášky Jana Kabelíka s kresbami F. L. Gahury. [Olomouc], soukromý tisk, 1936. Vytisklo Družstvo knihtiskárny v Hranicích na Moravě. 64 s. Ručně čísl. ex. 69/340, podpis Jana Kabelíka v tiráži. Púv. brož. 240x160 Vydáno k vánocům a k Novému roku 1937 jako zednářský tisk ve 340 výt. s kresbami a úpravou br.. F.L. Gahury.Architekt František Lýdie Gahura >>
OVČARENKO; IVAN: POVSTÁNÍ. - 1936. Partyzánský román.
-,-- CZK / prodáno /Patyzánský román. Praha; Rudé právo; 1936. Přeložil Jiří Weil. 130 s. Pův. celopl. vazba. 230x160
SEXTÁNKA. - Bio-program v obrazech 1936.
-,-- CZK / prodáno /Bio-program v obrazech, číslo 343. Praha, Schulz, 1936. Režie Svatopluk Innemann. Hrají: H. Vítová, V. Ferbasová, R. Wanka... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno. /film/
ZIMNÍ SPORT. - 1936. Roč. XXVI., č. 2.
-,-- CZK / prodáno /List Svazu lyžařů republiky československé, Praha, Melantrich, březen 1936. 32 s., mj. obsahuje: P. Vosk: Lyžař v terénu; P. Ghiglioni: Dvě sedmitisícovky ve skupině Karakorum. Sešit. 310x230 Velmi dobře zachováno.
MARKUS; ANTONÍN: ROD KNÍŽAT ZE SCHWARZENBERKU. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Třeboň; Svaz českých úředníků a zřízenců Knížete ze Schwarzenberku; 1936. 2. vyd. 92 s. textu; 40 s. obr. příloha; vazba M. NISSL a syn v Č. Budějovicích. Pův. celopl. vazba. 185x135
DVOŘÁK, MAX: UMĚNÍ JAKO PROJEV DUCHA. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Jan Laichter, 1936. Umění a řemesla kniha 13. Přeložila Věra Urbanová. 205 s. text, 42 čb. obr. příloh, obálka JAROSLAV BENDA. Umělecká, polokožená vazba, mírně zakulacený kožený hřbet se zlacenou ražbou titulu, sedmi příčných linek naznačujících vazy a supralibros majitele, potah desek mramorovaným papírem, zlatá horní ořízka, dvoubarevné kapitálky, původní přebal a obálka vzadu vevázány. 230x160
Fotografie - Lední hokej, German Canadiens, 1936.
-,-- CZK / prodáno /Mužstvo German Canadiens, které sehraje zápas s LTC v Praze. 1936. Originální fotografie. 125x180 Na rubu neznačena, původní popisek nalepený vpředu. /ant1024/
ŠTYRSKÝ, JINDŘICH. POZDRAV. (Breton - Char - Eluard - Péret). - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Přel. Jindřich Hořejší. Praha, Kohout, 1936. Svým přátelům k Novému roku 1937 věnuje Jindřich Štyrský. 15 s., dvě celostr. ilustrace: ve front. Jindřich Štyrský (kresba ke Snu o vousaté hlavě) a na str. 9 il. Toyen, typografická úprava Stanislav Kohout. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 176x128 Vzácné!
MANN, THOMAS: UTRPENÍ A VELIKOST MISTRŮ. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Melantrich, 1936. Leiden und Größe der Meister (1935), přeložil Pavel Eisner. 207 s. Celopl. vazba. 195x135 / 200
Toyen - MÁCHA; KAREL HYNEK: MÁJ. - 1936. DP; 4 celostr. ilustrace TOYEN.
-,-- CZK / prodáno /Praha; DP; 1936. 4. soukromý tisk odběratelům Magazínu dp. Vytiskl F. Obzina ve Vyškově. 69 s.; 4 celostr. ilustrace TOYEN (jednostranný tisk, 3 x sign. v desce). Pův. brož. 255x185 -
ČAPEK; KAREL: G.B.S. - 1936. Kresba ADOLF HOFFMEISTER.
-,-- CZK / prodáno /Čtyři drobnosti. Věnováno všem návštěvníkům slavnostního představení veselohry Milionářka; které v pondělí 16. listopadu 1936 ve Stavovském divadle uspořádalo k osmdesátinám G.B. Shawa. Praha; Družstevní práce; 1936. Slunovrat sv. 21. (16) s.; na obálce kresba ADOLF HOFFMEISTER. Pův. brož. 200x125 Obálka dole 1 cm natržena.
FALLADA, H.: OBČÁNKU, A CO TEĎ? - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Obálka JAROSLAV ŠVÁB. Čelákovice, J. Hampl, 1936. Přeložil Josef Vrbata. 300 s., obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 225x150 Opatřeno průhlednou folií, na hřbetě (3 cm) natrženo, jinak velmi dobře zachováno. /inv0320at/
HERRMANN, IGNÁT: HISTORIE O DOKTORU FAUSTOVI. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Slavném černokněžníku, čili vypsání jeho života, skutkův i přehrozného do pekelné propasti uvržení, což všechno z knihy blíže se vyrozumívá. Dle starých kronik a pamětí opakuje Ignát Herrmann. Praha, F. Topič, 1936. 74 s., se 13 do dřeva řezanými a v text položenými rytinami zesnulého Josefa Mánesa. Pův. polopl. vazba. 220x150 Velmi dobře zachováno. /H/
HALAS; FRANTIŠEK: DOKOŘÁN. - 1936. Poesie. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Melantrich; 1936. Poesie sv. 19. 60 s.; dedikace a podpis autora. Pův. celopl. vazba. 195x130
BĚLOHLÁVEK; BEDŘICH: MASARYK A HUDBA. - 1936. /historie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Leopold Mazáč; 1936. 2. vyd. 132 s. úprava A. B. KOHOUT. Pův. polopl. vazba. 245x170 - Přehled skladeb věnovaných T. G. Masarykovi; jmenný rejstřík; odkazy na literaturu.
IRČIN ROMÁNEK. - Bio-program v obrazech 1936.
-,-- CZK / prodáno /Bio-program v obrazech, číslo 390. Praha, Schulz, 1936. Režie Karel Hašler. Hrají: R. Wanka, Th. Pištěk, J. Steimarová.... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno. /film/
Toyen - GIONO, JEAN: KÉŽ TONU V RADOSTI. 1936.
-,-- CZK / prodáno /Toyen - GIONO, JEAN: KÉŽ TONU V RADOSTI. 1936.Praha, Škeřík, 1936. Symposion sv. 89. 372 s., vazba, úprava a ilustrace na titl. TOYEN, na předním přídeští ex libris TOYEN. Pův. celopl. vazba. 196x135 Hřbet vazby vlivem světla mírně vybledlý, na přední desce krátké natržení plátna, jinak nepoškozený, čistý exemplář. /0921 - kniha v obchodě/
ČAPEK; JOSEF: KULHAVÝ POUTNÍK. - 1936. 1. vyd.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Co jsem na světě uviděl. Praha; Borový; 1936. 187 s.; obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x130 Opatřeno průhlednou folií. /2112 antikvariát/zbr0123/
Toyen - NOVÝ, KAREL: RYBAŘÍCI NA MODRÉ ZÁTOCE. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Ilustrace a obálka Toyen. Praha, Československá grafická Unie, 1936. 85 s., typografická úprava Ladislav Sutnar. Knihovna Nové obzory. Řada zábavné četby pro mládež od 8 do 11 let, kn. 2. Pův. brož. Velmi dobře zachováno. /rm19/
Štyrský - NEZVAL; VÍTĚZSLAV: ULICE GIT - LE - COEUR. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /I. vydání - Praha; Borový; 1936. 120 s.; obálka a typo JINDŘICH ŠTYRSKÝ; obrazové přílohy 5x foto Nezval; 1x Štyrský; 1x Honzl a reprodukce obrazu S. Daliho. Pův. brož. 215x135. Stav přiměřený věku a slušnému zacházení, na obou okrajích hřbetu retušovány drobné povrchové oděrky (viz druhý obr.).
Toyen - ROLLAND; ROMAIN: PETR A LUCIE. / 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Symposion; 1936. 140 s.; titulní list a vazba TOYEN. Pův. celopl. vazba se zlacenou ražbou.na přední desce. 195x135 Velmi dobře zachováno! /1021 antikvariát/
Sutnar - MAGAZIN DP. Roč. 4 / 1936 - 37.
-,-- CZK / prodáno /Vazba a úprava Ladislav Sutnar.Praha, Družstevní práce, 1934-1935. 320 s., 174 ilustrací PELC, BIDLO, LADA, JAPPY, SVOLINSKÝ, RADA, FR. TICHÝ, HOFFMEISTR, FILLA, BOETTINGER, BRUNNER ..., fotografie: SUDEK (13x), JENÍČEK, POVOLNÝ, PEKAŘ, DRBOHLAV, LEHOVEC ..., texty: architetura (L. Žák, J. E. Koula ad.), divadlo, hudba, tanec (J. Jenčík, J. Paulík, J. Rey ad.), film, fotografie (J. Funke, L. Linhart ad.), výtvarné umění, poesie, literatura.Pův. celopl. vazba. 245x180
Štyrský / Sutnar - HALAS; FRANTIŠEK: TVÁŘ. - 1936. 3. vyd.; dedikace autora z r. 1936 a jeho podpis. DP; Družstevní práce. /dp/
-,-- CZK / prodáno /Poesie 1930-1931. Praha; DP; 1936. Edice Slunovrat sv. VIII. 3. vyd. V 500 výtiscích vytiskla Slovenská Grafia; Bratislava. 41 (7) s.; obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ; upravil LADISLAV SUTNAR. Dedikace autora z r. 1936 a jeho podpis. Pův. brož. 200x125
SCHEINPFLUGOVÁ; OLGA: KOUZELNÁ OBÁLKA. - 1936. České básně.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Fr. Borový; 1936. České básně sv. 17. 72 s. Pův. brož. 200x125
ČERNÝ, VĚNCESLAV (1865-1936) - Originální ilustrace. - kol. 1905.
-,-- CZK / prodáno /VĚNCESLAV ČERNÝ (1865-1936) - Originální ilustrace. Lavírovaná kresba tuší, kol. 1905, sign. Papír 195x130 http://www.esbirky.cz/hledat/skupina/296245Věnceslav Černý - https://cs.wikipedia.org/
HOLAN, VLADIMÍR: TRIUMF SMRTI. - 2. přepracované vyd., 1936.
-,-- CZK / prodáno /Verše z let 1927-1928. Praha, Melantrich, 1936. Edice Poesie sv. 17. 36 s. Pův. celopl. vazba. /080121z/ První vydání vyšlo u L. Kuncíře r. 1930 (ed. Philobiblon, sv. 14) v nákladu pouhých 100 čísl. exemplářů.
DYRYNK; KAREL: KNIHTISKAŘ ZÁKAZNÍKOVI. Písmo VOJTĚCH PREISSIG. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Popis knihtiskařské techniky. Praha; Státní tiskárna na Malé Straně; 1936. Třetí, doplněné vyd. 33 (7) s., typografická úprava KAREL DYRYNK; písmo VOJTĚCH PREISSIG, ručně čísl. ex. 21/200. Pův. poloperg. vazba, pap. pouzdro. 155x95 Krásný stav. Napsal a typograficky upravil Karel Dyrynk. Sazba z původního českého písma, antikvy a italky, jež navrhl Vojtěch Preissig. Písmolijecké matice vyryty, písmo vylito a knížka vytištěna ve Státní tiskárně v Praze na Malé Straně, jež jí s doplněným tekstem vydala 200 výtisků svým nákladem v měsíci červnu 1931. Ručně čísl. výtisk 21.
TOMAN; PROKOP: NOVÝ SLOVNÍK ČESKOSLOVENSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. - 1936. Orig. lito M. ŠVABINSKÝ.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Ryšavý; 1936. 792 s.; ve front. orig. lito M. ŠVABINSKÝ. Pův. polokožená vazba, na povrchu místy s otěrem barvy. Vazba pevná, předsádky nepopraskané, listy čisté.
NO PASARAN! ŠPANĚLSKO 1936. - 1937. Halas; Nezval; Neumann ...
-,-- CZK / prodáno /Soukromý tisk. Josef Bořil; Kukleny; v březnu 1937. (20) s. Text: Zdeněk Nejedlý: Předmluva.; Helena Malířová: La Passionaria.; Vít. Nezval: Dvanáct novoročních výstřelů.; Fr. Halas: Miřte.; S.K. Neumann: Španělské dni.; František Halas: Don Quijote bojující. Grafická úprava a 2 orig. sign. dřev Josef Heřman; 1 celostr. orig. linoryt Vinc. Walter. Čísl. ex 447 z 350 výtisků na pap. Dokument; mimo to bylo ještě vytištěno 150 ex. na ruč. pap. Zanders s podpisy autorů. Pův. celopl. vazba. 290x200REZERVACE
ŠALDA, F. X.: MÁCHA SNIVEC A BUŘIČ. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Prosloveno na máchovském večeru v Národním divadle 22. května 1936. Praha, Melantrich, 1936. 30 s. Pův. brož. 205x130
JEZDEC A CHOVATEL. - Roč. IV., č. 81, 1936.
-,-- CZK / prodáno /Dříve "Dostihový a jezdecký sport".Roč. IV., č. 81. Praha, Československý jezdecký svaz, 1936. Zodpovědný redaktor Vlad. Roubíček. 20 s., mj. obsahuje: XI. Olympiada Berlín 1936. Proposice závodů. + Pozvánka na Zemské jezdecké závody. Sešit. 300x210 Velmi dobře zachováno.
JEZDEC A CHOVATEL. - Roč. IV., č. 73, 1936.
-,-- CZK / prodáno /Dříve "Dostihový a jezdecký sport".Roč. IV., č. 73. Praha, Československý jezdecký svaz, 1936. Zodpovědný redaktor Vlad. Roubíček. 16 s., mj. obsahuje: Olympiada 1936. Zprávy z domova. Sešit. 300x210 Velmi dobře zachováno.
ŠÍMA; JOSEF. KRYSTAL (NEZNÁMÁ ZEMĚ). - Barevný dřevoryt, 1936.
-,-- CZK / prodáno /Barevný dřevoryt; 195x114; signováno.Pasparta, rám, sklo. 400x325 /antikvariát - k dispozici bez objednání 0324/
DIVADLO VLASTY BURIANA. 4 PÁRKY S HOŘČICÍ. - (1936)
-,-- CZK / prodáno /Divadelní plakát. Tiskl Staněk-Nusle. 300x450 Dobře zachováno.Čtyři párky s hořčicí. Fraška o třech jednáních. Napsali F. Arnold a A. Bach. Pro české jeviště upravil J. M. Milešovský. Režisér Julius Lebl. Divadelní scénu vypravil Vojtěch Tittelbach, stejný autor pravděpodobně vytvořil i divadelní plakát.
JEZDEC A CHOVATEL. - Roč. IV., č. 83, 1936.
-,-- CZK / prodáno /Dříve "Dostihový a jezdecký sport".Roč. IV., č. 83. Praha, Československý jezdecký svaz, 1936. Zodpovědný redaktor Jan Hahnenkam. 16 s., mj. obsahuje: Mezinárodní jezdecké závody v Cáchách. Letošní Pardubice. Sešit. 300x210 Velmi dobře zachováno.
TICHÝ; FRANTIŠEK: HLAVA NEGRA. - 1936. Litografie. REZERVACE (jp)
-,-- CZK / prodáno /Litografie; značeno na kameni 'Tichý 36'. Příloha čas. Život; roč. XIV. 250x170 REZERVACE (jp)
JEZDEC A CHOVATEL. - Roč. IV., č. 79, 1936.
-,-- CZK / prodáno /Dříve "Dostihový a jezdecký sport".Roč. IV., č. 79. Praha, Československý jezdecký svaz, 1936. Zodpovědný redaktor Vlad. Roubíček. 12 s., mj. obsahuje: O koni oldenburském. XI. Olympiáda Berlín 1936. Sešit. 300x210 Velmi dobře zachováno.
CHYSKÝ, ČENĚK: KARLŠTEJN DĚJINY A PRŮVODCE HRADEM. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Průvodce - Praha, Klub československých turistů "Orbis", 1936. Sbírka průvodců "Orbis" č. 14. 27 s., plán hradu a 7 obr. příloh. Pův. brož. 160x110 Velmi dobře zachováno. /Ate/
VOSKOVEC A WERICH - JAROSLAV JEŽEK: VOUSATÝ SVĚT. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Píseň ze hry "Nebe na zemi". Praha, R. A. Dvorský, 1936. Noty. Slova VOSKOVEC A WERICH, hudba JAROSLAV JEŽEK. Dvojlist. 160x135 Krásný stav.
SADE; MARKÝZ DE: LEONORA A KLEMENTINA. - 1936. /erotika/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Korel; 1936. 155 s.; ve front. repr. staré rytiny. Pův. celopl. vazna. 205x135 - Na přední desce drobná stopa po otlačení; jinak dobře zachováno.
KRECAR; JARMIL: HLEDÁNÍ VČEREJŠÍHO DNE. - 1936. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Jeřábek; 1936. 71 s., front. M. ALEŠ, ilustrace v textu. Podpis autora v tiráži. Dob. celopl. vazba, vzadu vev. obálka. 180x130 . Náklad 400 výtisků.
KINOREVUE. - III. Ročník. 1936 - 1937. Ilustrovaný filmový týdeník.
-,-- CZK / prodáno /Ročník III. 1936 - 1937. Komplet - 52 čísel. Praha, Průmyslová tiskárna, 1936-37. Redigoval Bedřich Radl. 2 svazky. I. pololetí 526 s. II. pololetí 516 s. 2 sv. celopl. vazba. 260x200 Velmi dobře zachováno. Mj. obsahuje: Josef Hloucha: Zita Kabátová; Adina Mandlová; Adrian Wettach (Grock): Kolega Chaplin; Náš portrét: Jára Pospíšil; Filmoví snoubenci: M. Schneider a W. Albach-Retty; Shirley na rozcestí; Vytrvalý pán v cylindru - Fred Astaire; Rozmluva s Otakarem Vávrou; Voskovec a Werich: Náš poměr k filmu; O komedii "Lidé na kře" - L. Baarová, Fr. Smolík; Mae...
CANETTI; ELIAS: ZASLEPENÍ. - 1936. Úprava MUZIKA. Knihovna Epocha.
-,-- CZK / prodáno /Praha; L. Mazač; 1936. Knihovna Epocha 12. sv. Přeložila Zdenka Münzrová; 481 s.; úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Polokožená vazba s vevázanou obálkou. 200x140
Dr. KAREL KRAMÁŘ: ŽIVOT - DÍLO - PRÁCE. - 1936. Vůdce národa.
-,-- CZK / prodáno /Vůdce národa. Praha; Pokorný; 1936. 306 s.; 5 s. rejstřík jmen a 16 obr. příloh. Polokožená vazba v pap. pouzdře. 235x160
TVÁŘÍ K VESNICI. SBORNÍK. Redigoval JAN ČAREK. - 1936. /ruralismus/
-,-- CZK / prodáno /Praha, Novina, 1936. 197 s., úprava a obálka FRANTIŠEK PODEŠVA, resumé ve francouzštině Pův. brož. 200x130 Velmi dobře zachováno. /Ant24/ Vzácné. nevyskytuje se! Autoři sborníku: Antonín Matula (1885–1953), Vojtěch Martínek (1887–1960), Jan Čarek (1898–1966), Josef Knap (1900–1974), František Křelina (1903–1970), Rajmund Habřina (vl. jm. Chatrný) (1907-1960), Josef Berka (1909-1987), Josef Koudelák (1906-1960), František V. Kříž (1900-1982), František Neužil (1907-1995), Jan V. Sedlák, Rud. I. Malý, Antonín Matula, K. A. Čcheidze, Božidar Borko, Johanes A. Dale, Kurd Schulz, Léon Hirsch.
TŘI ROZKOŠNÁ DĚVČÁTKA. - Bio-program v obrazech 1936.
-,-- CZK / prodáno /Bio-program v obrazech, číslo 440. Praha, Schulz, 1936. Režie Henry Koster. Hrají: Dean Durbinová, Charles Winninger, Binnie Barnesová... Hlubotisk. Složený arch. 220x145. - Velmi dobře zachováno. /film/
SURREALISMUS. - 1936. První a jediné číslo revue Surrealismus. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Rediguje Vítězslav Nezval. Praha; Janda; 1936. 47; (1) s.; (8) s. obrazových příloh. Orig. brož. ...z původně plánovaného čtvrtletníku bylo toto první a jediné číslo revue Surrealismus. Významný dokument Skupiny surrealistů v ČSR a 'vyvrcholení její vydavatelské činnosti prvního; iniciačního období (Karel Srp). Autoři textu: Biebl; Breton; Brouk; Crevel; Eluard; Honzl; René Char; Jaroslav Ježek; Katy King; Kunstadt; Malet; Messens E. L. T; Nezval; Péret; Prassinos; Štyrský; Teige; Toyen; Valancay a Yoyotte. Na obálce koláž JINŘICHA ŠTYRSKÉHO a v obrazové části reprodukovány především práce ŠTYRSKÉHO a TOYEN z první výstavy...
SEIFERT JAROSLAV: ZPÍVÁNO DO ROTAČKY. - 1936. Ilustrace FR. BIDLO.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Melantrich; září 1936. 56 s.; 29 ilustrací FR. BIDLO. Pův. brož. 200x135
ROZMAHEL; JAKUB: SVĚTELSKÝ OLTÁŘ V ADAMOVĚ. - 1936. /průvodce/místopis/
-,-- CZK / prodáno /V Adamově; nákl. vl.; 1936. 46 s.; 5 obr. příloh (fot. a repr. Štencova grafického závodu v Praze). Pův. brož. 230x155
GORKIJ; MAXIM A.: O OBRANĚ REVOLUCE. - 1936. Levá fronta.
-,-- CZK / prodáno /Praha; levá fronta; 25. června 1936. Vytiskl Václav Palán v Praze. 12 s.; úprava anonym (JIŘÍ FRIML). Volné složky. 200X125 ...neprodejný soukromý tisk pro účastníky přednáškového večera na paměť Maxima Gorkého. Tiráž a titulní list tištěny důsledně malými písmeny; v textu konvence zachovány.
35. archy v listopadu léta Páně 1936. Stará Říše.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Marie Štechová, 1936. Sbírka IV (v rámci ročníku). Administrace Stará Říše, Morava. Tiskli Václav Horák v Prostějově, Jan Mucha a V. Dvořák v Mor. Budějovicích. Dva obrázky: linoryt "Stará Říše" a repr. kresby "Katafalk s uhasínajícími svícemi". Obsahuje mj.: Rilke: Básně / Castle: Sebevražda. / Novalis: Umenie. / Chovin: Rozanov před smrtí. / Rozanov: Gogol. / Al. Vyskočil: Několik poznámek .../ Calvin: Kardinál a reformátor. / Pozdrav podzimu. 6 listů orientační. 1 naučný a list s administrací. Volné listy a dvoulisty v pův. pap. obálce. 160x125 /inv0320/ Chybí 4...
SEIFERT; JAROSLAV: RUCE VENUŠINY. - 1936. Poesie sv. 18. Frontispice ANTONÍN PROCHÁZKA.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Melantrich; 1936. Poesie sv. 18. 44 s.; frontispice ANTONÍN PROCHÁZKA. Pův. brož. 200x130 /H/
PRAŽÁK; ALBERT: KAREL HYNEK MÁCHA. - 1936. Sbírka monografií. /Mácha/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Státní nakladatelství; Praha. Sbírka monografií sv. 1.; řídí Štěpán Jež. 243 s. Pův. brož. 215x150
HERBEN; JAN: VE STARÉ ŠKOLE. - 1936. Kresby FRANTIŠEK HLAVICA.
-,-- CZK / prodáno /Brno; A. Píša; k vánocům 1936. 41 s.; kresby FRANTIŠEK HLAVICA; úprava EDUARD MILÉN. Pův. brož. 215x155
HELFERT; VLADIMÍR: ČESKÁ MODERNÍ HUDBA. - 1936. Úprava Zdeněk Rossmann.
-,-- CZK / prodáno /Olomouc, Index, 1936. Stať o české hudební tvořivosti. 275 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 215x150Povrch obálky znečištěný běžným používáním, u okrajů hřbetu drobné praskliny, na patitulu drobným písmem věnování z r. 1936, na titulním listě značka posledního majitele.
Zykmund, Lacina, Skupina Ra - MÁCHA, KAREL HYNEK: MÁJ. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Lis knihomilův sv. 7. - Praha, Müller, 1936.Nestr. (28 dvoulistů svázaných do bloku), suché jehly (jedna v titulním listu a 6 celostránkových) Bohdan Lacina, na předsádkách dvě koláže Václava Zykmunda tištěné heliogravurou, pro každý zpěv a intermezzo zvolena jiná barva papíru, tenkého japanu. Typograficky upravil a na ručním lisu vytiskl v počtu 100 (spr. 75) exemlářů F. J. Müller, tento exemlář s tištěným číslem 38. Podpisy Václava Zykmunda a Bohdana Laciny v tiráži. Za přední předsádkou mont. exlibris Františka Dvořáka. Pův. pap. vazba. 150x90 16° Vzácné!! Jubilejní rok prvního...
TŘI MUŽI VE SNĚHU. - Bio-program v obrazech 1936.
-,-- CZK / prodáno /Bio-program v obrazech, číslo 360. Praha, Schulz, 1936. Režie Vladimír Slavínský. Hrají: H. Haas, V. Ferbasová, Z. Baldová... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno. /film/
Lída Baarová. - KINOREVUE. - 1936. Obrázkový filmový týdeník. Lída Baarová.
-,-- CZK / prodáno /Č. 22. Obrázkový filmový týdeník. Praha; Průmyslová tiskárna; 1936. Vedoucí redaktoři Bedřich Radl a Karel Smrž. (24) s.; na obálce LÍDA BAAROVÁ z filmu 'KOMEDIANTSKÁ PRINCEZNA'. Sešit. 260x190 Velmi dobře zachováno.
ŠEBKOVÁ; VLASTA PAVLA: DOMAŽLICKO A CHODSKO. - 1936. /průvodce/místopis/
-,-- CZK / prodáno /Nejnovější průvodce 1936. Domažlice; Šebková; 1936. 147 s. Pův. brož. 205x125
ČAPEK; JOSEF: KULHAVÝ POUTNÍK. - 1936. 1. vyd. /jc/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Co jsem na světě uviděl. Praha; Borový; 1936. 187 s.; obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x130
KOCIAN, OLDŘICH: TURISTICKÝ PRŮVODCE PO HUMPOLCI A OKOLÍ. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Humpolec, Klub čs. turistů, 1936. 75 s. Pův. brož. 200x125 Velmi dobře zachováno.
COURBERIVE, JEAN DE: OBHAJOBA MLČENÍ. - 1936. Kurs sv. 36.
-,-- CZK / prodáno /Kurs sv. 36.- Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1936. Přeložila Anna Šnýdrová. 82 s., vytiskl V. Dvořák v Mor. Budějovicích. Pův. brož. 160x125 /inv0320/
Toyen - NEZVAL; VÍTĚZSLAV: ANIČKA SKŘÍTEK A SLAMĚNÝ HUBERT. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Rukopisná dedikace Vítězslava Nezvala dat. 1940. Praha; Dědictví Komenského; 1936. 373; VI s.; 9 čb. celostr. ilustrací a barevná obálka TOYEN. Pův. polopl. vazba s mont. obálkou. 210x150 Přední i zadní předsádky s nahnědlými flíčky, které jsou místy i na boční a spodní ořízce, jinak vazba, hřbet a listy čisté, nepoškozené. Prodej bez objednání, k vyzvednutí ihned v antikvariátu Pražský Almanach, Újezd 26, Praha 1.
Stá jubilejní výstava skupiny výtvarných umělců v Brně. 1936.
-,-- CZK / prodáno /Katalog výstavy. 3.10. - 28. 10. 1936. 34 s. včetně 15 celostr. fotografických reprodukcí. Pův. brož. 160x125 + Seznam vystavených prací (český a německý text) s cenami. (16) s. Brož. 160x120 Velmi dobrý stav.Vystavovali Marie Bartoňková, Richard Brun, Petr Dillinger, Bohumír Dvorský, Emil Filla, Alois Fišárek, Bohuslav Fuchs, Josef Gabriel, Vilém Hlobil, Homola, Hrádek, František Hřivna, Věra Jičínská, Karel Jílek, František Kaláb, Jaroslav Král, Jiří Krejčí, Karel Lenhart, Vincenc Makovský, Vilém Mužík, Josef Polášek, Antonín Procházka, Linka Procházková, Jan Provazník, Salichová, Jan Sládek, František Srp, J. Šolc, František Süsser, Richard...
TATRA 57 Limousina - 1936 (kol.) Prospekt; /technika/auta/veteránii/
-,-- CZK / prodáno /Závody Tatra Praha - Smíchov; kol. 1936. Prospekt. Dvoulist; tužkou poznámka o ceně (28 500;- nutná daň). 150x210 Dobře zachovánoTechnika na artbook.cz >>
TOMAN; PROKOP: NOVÝ SLOVNÍK ČESKOSLOVENSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. - 1936. Orig. sign. litografIe MAX ŠVABINSKÝ.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Rudolf Ryšavý; 1936. 792 s.; ve frontispise orig. sign. litografIe MAX ŠVABINSKÝ. Polokožená vazba.
LAWRENCE; D. H.: TEN; KTERÝ ZEMŘEL. - 1936. Vazba TOYEN.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Symposium; 1936. 158 s.; celopl. vazba. 195x135
HALAS; FRANTIŠEK: STARÉ ŽENY. - 1936. České básně sv. 12.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Borový; 1936. České básně sv. 12. 35 s. Pův. celopl. vazba. 190x120
RUTTE; MIROSLAV: K. H. HILAR. Člověk a dílo. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Čs. Dramatický svaz a Družstevní práce; 1936. 158 s. textu a 8 s. obr. příloh; které upravil VLASTISLAV HOFMAN. Pův. celopl. vazba. 245x185
NOVOTNÁ - MRSKOŠOVÁ: JEDNA Z NÁS... - 1936. Ludmila Zatloukalová - Coufalová.
-,-- CZK / prodáno /Sborník vzpomínek vydaný k padesátinám Ludmily Zatloukalové - Coufalové selky ze Svésedlic u Olomouce. Praha; Péče o blaho venkova; 1936. 107 s. Pův. brož. 220x160
BROWNINGOVÁ; ELISABETH BARRETT: SONETY PORTUGALSKÉ. - 1936. Přeložil František Balej.
-,-- CZK / prodáno /Kladno; J. Šnajdr; 1936. Přeložil František Balej. 50 s. Pův. brož. 205x140 /H/
JEZDEC A CHOVATEL. - Roč. IV., č. 76, 1936.
-,-- CZK / prodáno /Dříve "Dostihový a jezdecký sport".Roč. IV., č. 76. Praha, Československý jezdecký svaz, 1936. Zodpovědný redaktor Vlad. Roubíček. 12 s., mj. obsahuje: Šesté dvojnásobné vítězství v Grand National. Zprávy z domova a ciziny. Sešit. 300x210 Velmi dobře zachováno.
HELFERT; VLADIMÍR: ČESKÁ MODERNÍ HUDBA. - 1936. Úprava Zdeněk Rossmann.
-,-- CZK / prodáno /Olomouc, Index, 1936. Stať o české hudební tvořivosti. 275 s.; obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 215x150 Na hřbetu nepatrné flíčky, jinak velmi dobře zachováno. /Ate0323/
SEIFERT; JAROSLAV: RUCE VENUŠINY. - 1936. 1. vydání. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Melantrich; 1936.1. vydání. Podpis autora. 44 s.; frontispice ANTONÍN PROCHÁZKA. Pův. brož. 200x130
Rossmann - LYSOHORSKY; ONDRA: WYBRANE WÉRŠE. - 1936. Obálka ZDENĚK ROSSMANN.
-,-- CZK / prodáno /Olomouc; Index; 1936. 36 s.; obálka ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. Krásný stav. 185x130
STRADIVARI. - (1936). Režie: Geza v. Bolvary. /Ill. Lichtspiel-Programm/film/
-,-- CZK / prodáno /Ill. Lichtspiel-Programm. Nr. 294. Praha; Schulz; (1936). Režie Geza v. Bolvary. Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Výborný stav.
Čapek, Josef: Schatten der Farne. Roman. - (1936). Stín kapradiny.
-,-- CZK / prodáno /Berichte Übertragung aus dem Tschechischen (Stín kapradiny) von Julius Mader.Prag, "Mars", Verlagsgesellschaft m.b.H, [1936]. 240 s., portrét autora ve front. Emil Stumpp. Pův. celopl. vazba se zlaceným titulem na hřbetě a přední desce. 190x135 /Kniha v obchodě, koupíte bez objednání/1223/ www.emil-stumpp.de
SEIFERT; JAROSLAV: RUCE VENUŠINY. 1. vyd. s podpisem autora. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /S autorským věnováním "K Máchovým oslavám v Litoměřicích", podpis J. Seifert, dat. 23.IV. 1936.Praha; Melantrich; 1936. Poesie sv. 18. 44 s.; frontispice ANTONÍN PROCHÁZKA. Pův. celopl. vazba. 295x130
KONFETY. - 1936. Bio-program v obrazech; č. 354. /film/program/
-,-- CZK / prodáno /Bio-program v obrazech; číslo 354. Praha; Schulz; 1936. Režie Hubert Marischka. Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Výborný stav.
Toyen - ROLLAND; ROMAIN: PETR A LUCIE. - 1936. Symposion; kožená vazba.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Symposion; 1936. 140 s.; titulní list a vazba TOYEN. Pův. celokožená vazba se zlacenou ražbou.na přední desce; zlatá horní ořízka. 195x135
ŠTATISTICKÝ LEXIKON OBCÍ V KRAJINE SLOVENSKEJ. - 1936. /místopis/slovensko/statistika/
-,-- CZK / prodáno /Úradný soznam miest podla zákona zo 14. apríla 1920. Praha; Orbis; 1936. XXVI. s. úvod; 249 s. obce; osady a ich miestne časti v krajine slovenskej. Pův. celopl. vazba. 300x220
KAREL HYNEK MÁCHA VE VÝTVARNÉM UMĚNÍ. - 1936. Katalog výstavy . /Mácha/
-,-- CZK / prodáno /Katalog výstavy v Ústřední knihovně hlav. města Prahy (25. duben-30. červen 1936. Předmluvu napsal Jan Thon. V Praze; Obec pražská; 1936. 20 s. Pův. brož. 210x155
ŠÍMA; JOSEF. KRYSTAL, NEZNÁMÁ ZEMĚ. - 1936. Barevný dřevoryt; 195x114; signováno.
-,-- CZK / prodáno /1936, barevný dřevoryt; 195x114; signováno tužkou vpravo dole. Grafická příloha vyšla v časopise ŽIVOT; roč. XIV 1935-36. Většina exemplářů tohoto dřevorytu pokud se objevují v prodeji, tak obvykle už z časopisu vyvázány, jako volné listy, náš exemplář nabízíme ještě v původním stavu, je vevázán do časopisu tak, jak byl původně v r. 1936. /Josef Šíma+/
VÁCHAL; JOSEF. EXLIBRIS. - 1936. Barevný dřevoryt. Mácha; Máj. /sr/Mácha/
-,-- CZK / prodáno /Dřevoryt - Exlibris Jaromir Malý. (1936). Barevný dřevoryt s motivem Máchova Máje; sign. v desce; 180x130. + Dopis Jar. Malého z r. 1946 ve kterém se mj. zmiňuje o tomto exlibris.
JEŽEK; JAROSLAV: NEBE NA ZEMI. - 1936. Podpisy Ježek, Voskovec & Werich.
-,-- CZK / prodáno /Píseň ze hry "Nebe na zemi". Slova Voskovec a Werich, hudba: Jaroslav Ježek. Praha, R. A. Dvorský, 1936. Noty. Obálka Atl. Rotter. Dvojlist. 300x235 Podpisy tří slavných autorů Osvobozeného divadla v záhlaví první strany písně Nebe na zemi. Sbírka Josefa Ranftla.
Sutnar - CIBULKA; JOSEF: KOSTEL SVATÉHO JIŘÍ NA HRADĚ PRAŽSKÉM. - 1936.
-,-- CZK / prodáno /Soukromý tisk Státní grafické školy. Typografická úprava LADISLAV SUTNAR.Fotografie provedl učitel JOSEF EHM se žáky fotografického oddělení na Státní grafické škole v Praze. Stavební dějiny a průvodce památkami. Die St. Georgskirche auf der Burg zu Prag. Baugeschichte und Führer / L'église St-Georges au Château de Prague. Histoire du bâtiment suivie d'un guide.Praha, Státní grafická škola, 1936. České, německé a francouzské pojednání napsal a vyobrazení vybral Josef Cibulka. 64 s., [38] s. obr. příloh. Soukromý tisk Státní grafické školy. Ř. 1., č. 3.Pův. brož. 210x150 Krásný stav, v tomto stavu vzácné!...