ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - 1933


VALÉRY, PAUL: KOUZLA. - 1933.

200 CZK

Praha, Melantrich, 1933. Poesie sv. 3. Přeložil Josef Palivec. 100 s. Pův. brož. 200x135 Dobře zachováno. /1020/


ŘEKA. - 1933.

120 CZK

Filmový program. Film "Řeka" z roku 1933. Program vydaný k jubileu v roce 1958. Režie: Josef Rovenský. Hrají J. Vojta, R. Deyl ... Dvoulist. 210x150 Velmi dobře zachováno.


ALMANACH KMENE 1933-1934. - 1933. Úprava SLAVOBOJ TUSAR.

250 CZK

Redigovala Marie Majerová. Úprava SLAVOBOJ TUSAR. Praha; Kmen; 1933. 196 s. 6 obr. příloh (1 bar. ilustrace J. ČAPKA). Pův. brož. 195x125


POLÁČEK, KAREL (sestavil): ŽIDOVSKÉ ANEKDOTY. - 1933.

250 CZK

Praha, Orbis, 1933. Veselá mysl sv. 3. 75 s. Pap. vazba. 165x120 Na hřbetě mírně poškozeno. /Ate/


BELLA ITALIA! - 1933.

400 CZK

Zwanzig italienische Volkslieder für Gesang und Klavier. Noty. Wien, Universal-Edition A. G., 1933. 47 s. Brož. 310x230 Velmi dobře zachováno.


MORAND; PAUL: 1900. - 1933.

400 CZK

Praha; Alois Srdce; 1933. 142 s.; anonymní ob. Pův. brož. 195x140 /H/


KOUDELÁK, JOSEF: KRŮPĚJE. - 1933.

380 CZK

Podpis autora - Nový Jičín, vydal autor, 1933. 33 s., dedikace s podpisem autora, dat. 14. V. 1933, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 215x140 /H/


PEJŠA, JAROSLAV: MAZURKA. - 1933.

350 CZK

Podpis J. Pejša. Pro klavír na 2 ruce. Noty. Praha, Fr. A. Urbánek a synové, 1933. 4. s, dedikace s podpisem autora, dat. 21. 9. 38. Volný dvoulist v pap. obálce. 340x270 Dobře zachováno. /H/


ALMANACH KMENE - MILOSTNÝ ALMANACH KMENE PRO JARO 1933. - 1933. Obálka a úprava TOYEN.

690 CZK

Praha; Kmen; 1933.171 s.; ilustrace BIDLO; PELC; RADA a TOYEN. Obálka a úprava TOYEN. Pův. brož. 190x120 Velmi dobrý stav.


HORA, JOSEF: ITALIE. - 1933.

120 CZK

Verše. Praha, Borový, 1933. Dílo sv. VI. 67 s. Pův. brož. 200x125 /ate0123/


JEN JEDNOU PŘÍCHÁZÍ LÁSKA. - 1933.

190 CZK

Bio-program v obrazech; číslo 117. Praha; Schulz; 1933. Režie J. Meyer. Hlubotisk. 8 s.; brož. 230x145 Dobře zachováno.


PIRANDELLO, LUIGI: ČERNÝ ŠÁTEK. - 1933.

250 CZK

Praha, Adolf Synek, 1933. Knihovna OMNIA sv. 31. Přeložil Nina Tučková. 33 s. Pův. pap. vazba. 185x120 Velmi dobře zachováno. /Ate24/


ŠRÁMEK, FRÁŇA: SLÁVA ŽIVOTA. - 1933.

370 CZK

Brno, Klub výtvarných umělců Aleš, 1933. 36 s., dřevoryty (3 celostr. a 3 v textu) KAREL TONDL, typografická úprava M. KALÁB. Podpis výtvarníka v tiráži. Tištěno na holandském papíru Pannekoek ve 400 exemplářích. Výtisk č. 363. Celopl. vazba. 195x130


VYSKOČIL, ALBERT: BÁSNÍKOVO SLOVO. - 1933.

250 CZK

Kritické studie - Praha, V. Pour, 1933. Pourova edice sv. IV. 196 s., vytiskl Jan Mucha ve Vel. Meziříčí. Pův. brož. 170x110 Eseje o literatuře. Karel Hynek Mácha, Arnold Matthev, Jaroslav Durych, Vl. Vančura, John Keats a Fanny Brawnová, Jakub Deml.


HORA; JOSEF: TONOUCÍ STÍNY. - 1933.

100 CZK

Praha; Borový; 1933. 99 s.; polopl. vazba. 187x120


KREJZA, MILOŠ: GOTICKÉ KVĚTY. - 1933.

250 CZK

Podpis autora - Básně lyrické. Praha, Ústředí katolického studenstva, 1933. Edice Jitra sv. 3. 48 s., 4 lino a úprava JIŘÍ VOTÝPKA, dedikace s podpisem autora, dat. 15. XII. 1934. Pův. brož. 210x145 Na obálce drobné světlé skvrny (viz. foto), jinak velmi dobře zachováno. /H/


SVRČEK, JAROSLAV B.: MODERNÍ VÝTVARNÉ UMĚNÍ NA MORAVĚ. - 1933.

1.000 CZK

Deset let Skupiny výtvarných umělců v Brně. Brno, SVU, 1933. 127 s. včetně 25 čb. vyobr., upravil Eduard Milén. 400 výt. Pův. celopl. vazba (žluté plátno se stříbrnou ražbou). 235x160 Horní okraj přední desky vlivem světla vybledlý, jinak v krásném stavu.Úvodní stať a krátké pojednání i tvorbě jednotlivých malířů, sochařů a architektů Skupiny výtvarných umělců, mj.: Duša, Filla, Foltýn, Fulla, Galanda, Král, Kremlička, Kubíček, Makovský, Procházka, Procházková, Šíma, Süsser, Zamazal, Žák.Kniha v obchodě, dostupná bez objednání. /0821/


MAJEROVÁ, MARIE: PARTA NA KŘIŽOVATCE. - 1933.

80 CZK

Praha, A. Synek, 1933. 5. sv. knihovny OMNIA. 46 s. Pap. vazba. 190x120 /H/


BURIANEK; ANTONÍN: CESTOU. - 1933. Podpis autora.

90 CZK

Praha; Karel Zink; 1933. (16) s.; úprava R. HÁLA; dedikace a podpis autora. Pův. brož. 230x150 /H/


ŠRÁMEK, FRÁŇA: BOUŘKY A DUHY. - 1933.

80 CZK

Devatenáct próz. Praha, Fr. Borový, 1933. Spisy IX. 279 s., obálka CYRIL BOUDA. Pův. brož. 200x130 Obálka je zašlá, odlepený blok od obálky. /H/


JIŘÍ VOSKOVEC JAN WERICH. OSEL A STÍN. 1933.

20.000 CZK

Orig. bromostříbrná fotografie z divadelní hry Osvobozeného divadla Osel a stín.Známý snímek mj. uvedený na obálce divadelního programu vydaného k premiéře 13. října 1933, viz program. Autor fotografie s největší pravděpodobností Alexandr Paul. Naše fotografie je montována na světle modrém pap. kartonu s reliefním povrchem. Rozměr fotografie: 285x205 mm Velmi dobře zachováno! Výjimečné!


BROWNINGOVÁ; ELISABETH BARRETT: SONETY PORTUGALSKÉ. - (1933.)

350 CZK

Kladno, J. Šnajdr, (1933). II. vyd. Přeložil František Balej. 44 s, vyzdobil STAN. KULHÁNEK, v titulu vepsané soukromé věnování dat. Vánoce 1933. Pap. vazba. 190x125 /H/


TÁBORSKÝ; FRANTIŠEK: Z BALADICKÝCH. - 1933.

250 CZK

Praha; Karel Zink; 1933. 104 s. Pův. brož. 195x125 /H/


MÁŇA ŽENÍŠKOVÁ; JIŘÍ HRON - "KAŽDÉMU SRDCE PORUČÍ". - 1933.

150 CZK

Máňa Ženíšková a Jiří Hron - Píseň "Každému srdce poručí" z filmu Mámino srdce 1933. Praha, Jan Švehla, 1933. Noty. Hudba Rudolf Kubín, slova Fr. Vinkhofer. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/


Václav Zykmund. Fotografie / Photographs 1933-1945.

650 CZK

Editor Suzanne E. Pastor. Praha, Pražský dům fotografie, 1993 45 s., množství čb. fotogr. reprodukcí. Český a anglický text. Pův. brož. 250x200 Nečtený exemplář ve stavu nové knihy. abART >>


KROFTA, KAMIL: NAŠE DĚJINNÉ STYKY S POLSKEM. - 1933.

180 CZK

Praha, nákl. vlastním, 1933. 25 s. Pův. brož. 240x170 /H/


TÁBORSKÝ; FRANTIŠEK: U KAMARÁDSKÉHO STOLU. - 1933.

120 CZK

Sbírka próz. Praha; Karel Zink; 1933. 158 s. Pův. brož. 195x120 Nerozřezáno. /H/


GIDE, CHARLES: CHARLES FOURIER. VYBRANÉ SPISY. - 1933.

300 CZK

Praha, Ústřední dělnické knihkupectví a nakl. (A. Svěcený), 1933. Přeložil Emanuel Čupra. 240 s. Celopl. měkká vazba.180x130 Velmi dobře zachováno. /Ant0224/


RAZOV, SAŠA; DOBEŠ, J.: SILNICE ŠEDIVÁ. - 1933.

120 CZK

Tango ze zvukového filmu "Řeka". Praha, Jan Švehla, 1933. Noty. Slova SAŠA RAZOV. Hudba J. DOBEŠ. Dvojlist. V přeložení natrženo, stopa po přeložení. 165x135 /Ate/


STOCKÝ, ALBÍN: ČECHY V DOBĚ ŽELEZNÉ. - 1933.

250 CZK

Praha, J. Štenc, 1933. 29 s. text, 54 s. obr. přílohy. Pův. pap. vazba. 200x150 Velmi dobře zachováno. /H/


Wenig - LÁSKA, LADISLAV: OBRÁZKY Z POUTI. - (1933).

400 CZK

V snadném slohu pro klavír na dvě ruce. Praha, Mojmír Urbánek, (1933). Noty. 14 s., složil Ladislav Láska, obálka JOSEF WENIG. Pův. sešit. 310x230 Na okraji 2 cm natrženo a podlepeno. /at/


PRŮCHA, JAROSLAV: OŠIZENÝ HASTRMAN. - 1933. /loutkové divadlo/

100 CZK

Loutkové divadlo - Praha, Vilímek, 1933. Loutkové hry malého čtenáře sv. 38. 16 s. Pův. brož. 170x125 Obálka poškozená. PRŮCHA, JAROSLAV: JAK KAŠPÁREK POMOHL DRNDÁLKOVI.- 1931. Loutkové divadlo - Praha, Vilímek, 1931. Loutkové hry malého čtenáře sv. 4. 16 s. Pův. brož. 170x125 Obálka mírně poškozená. /ate/


PRŮVODCE PO NĚMECKÉM BRODĚ A OKOLÍ. - 1933.

250 CZK

Německý Brod, Klub českosl. turistů, 1933. 63 s., 8 obr. příloh a mapka. Pův. brož. 200x120 /zbr/ Mahlerové v Německém Brodě >>


WERICH; JAN: LINCOLN 1933. - 1990. Obálka RATHOUSKÝ.

90 CZK

Praha; Olympia; 1990. 139 s.; obálka; vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 210x125 /H/Ant/


Antonín Marek - BÁSNICKÁ POSLÁNÍ ANTONÍNA MARKA. Turnov, 1933.

200 CZK

Výbor z básní proslulého Turnovana Antonína Marka pro Studentstvo turnovské k jeho jubilejním slavnostem připravil a vysvětlivkami opatřil Jan Jakubec.Turnov, Studentstvo turnovské, 1933. 36 s., frontispic a graf. úprava ZDENĚK JUNA, redakční výtisk na holandu van Gelder/200 výt., vytiskla knihtiskárna Müller a spol. v Turnově. Pův. brož. 240x160 Obálka na několika místech natržena, jinak dobře zachováno. /Ate/


VESELÝ, MILOŠ: KAŠPÁREK TO MYSLÍ VŽDYCKY DOBŘE. - (1933).

250 CZK

Veselá pohádka o 3 jednáních. Praha, Fr. Švejda, (1933). Divadelní sborník mládeže sv. 227. 59 s. Pův. brož. 170x110 /H/divadlo/Hráno s Kašpárkem Vojtou Mertenem v Osvobozeném divadle v Praze v lednu 1933.


KISCH, EGON ERWIN: ZAJATEC HITLERŮV. - Levá fronta, 1933.

1.700 CZK

Praha, Levá fronta, 1933. 63 s. Polopl. "knihovnická" vazba s vevázanou přední i zadní ob obálkou. 180x120 Za titulním listem kulaté razítko instituce 1. republiky "prezidium ministerské rady", povrch obálky poškozený, viz další fotografie.. /1121 antikvariát/


Bauer, Konrad F. Wie eine Buchdruckschrift entsteht. - (1933).

850 CZK

Frankfurt am Main, Bauersche Giesserei, (kol. 1933). 20 s., 22 převážně fotogr. vyobrazení, dvoubarevný tisk. Sazba tisku byla provedena písmem „Beton“ ze slévárny Bauer ve Frankfurtu nad Mohanem. Fotografie a tiskové štočky byly vyrobeny v grafickém institutu Cheri téže společnosti. Celkový grafický návrh vytvořil Heinrich Jost z Frankfurtu nad Mohanem.Pův. brož. 253x190 Firemní tisk slévárny písma založené v roce 1837. Ve firmě  působili renomovaní tvůrci písma Lucian Bernhard, Konrad Friedrich Bauer, Walter Baum, Heinrich Jost, Imre Reiner, Friedrich Hermann Ernst Schneidler, Emil Rudolf Weiß a Heinrich Wieynck.  / typografie, polygrafie.https://de.wikipedia.org/wiki/Bauersche_Gie%C3%9Fereihttp://drukwerkindemarge.org/techniek/documentatie/https://circuitousroot.com/artifice/letters/press/typemaking/literature/patrix-cutting/index.html


UCHVATITEL TRŮNU. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 53. /film/program/

190 CZK

Bio-program v obrazech; číslo 53. Praha; Schulz; 1933. Režie Alex. Volkov. Hlubotisk. 8 s.; brož. 225x145. - Výborný stav.


ZÁHADNÝ PAN GRAN. - Bio-program v obrazech 1933.

190 CZK

Bio-program v obrazech, číslo 81. Praha, Schulz, 1933. Režie Gerhard Lamprecht. Hrají: Hans Albers, A. Bassermann, Karin Hardtová, Olga Čechová... Hlubotisk. 8. s. 230x145. - Velmi dobře zachováno. /film/


PÍSEŇ PRO TEBE. - Bio-program v obrazech 1933.

190 CZK

Bio-program v obrazech, číslo 48. Praha, Schulz, 1933. Režie Joe May. Hrají: Jan Kiepura, Jenny Jugová... Hlubotisk. 8. s. 230x145. - Dobře zachováno. /film/


Teige - NEZVAL; VÍTĚZSLAV: ZPÁTEČNÍ LÍSTEK. - 1933. 1. vyd.

3.500 CZK

1. vyd. - Praha; Borový; 1933. 234 s.; obálka a typo KAREL TEIGE. Pův. brož. 215x140 - V okrajích hřbetu nepatrné oděrky, ve spodní části zadní ob. 2 cm natržení bez ztráty.  Dobře zachováno. First edition. Original wrappers. Design by KAREL TEIGE..


KOVÁRNA, FR.: VINCENC BENEŠ. Galerie sv. 2. - 1933.

700 CZK

Podpis Fr. Kovárny na patit. Praha, Štěpán Jež, 1933. 31 str. textu + obr. příloha. Pův. brož. 195x145 Krásný stav!  /Ate0223/  


ROUS; JOSEF: POZNÁNÍ. - 1933. Hanfova edice. Ilustrace VÁCLAV MAŠEK.

200 CZK

Intimní lyrika. Praha; Emil Hanf; 1933. 5. sv. Hanfovy edice. 33 s.; reprodukce rytiny VÁCLAVA MAŠKA. Pův. brož. 195x135 Nerozřezáno. /H/


Voskovec & Werich: Caesar. Bratislava, Redouta, 5.4. + 30.4. 1933.

5.000 CZK

Spolok československých medikov v Bratislave, Redouta, 30.4. 1933.  (repríza)-Režie: Zdeněk Říha. Dirigent: Emil Doležel. Choreografie: Betty Heerdegen. Scéna: MUDR J. Hanuš-J. Fencl. Arrangement: MUDR Geza Kauzal.Obsazení: Zdeněk Říha, Aneta Janečková, Juc. Leon Touché, Ervín Suchý, V. Bezděčný, Mája Hejduková, Bobby Ord, K.J. Erben, Van Jališ, Rado Bartoš, P. Ivoňka, F. Lögl, Van Hagenbeck. Rytmická škola Betty Heerdegen, Vily Klumpar, V. Hoffi.Plakát. 620x235 mm Stopy po složení. Velmi dobrý stav! + Dva maloformátové plakáty, s ochrannou perforací v levém horním rohu, na premiéru 5.4. 1933. 310x115 mm a divadelní program k...


Jan Kiepura; Jenny Jugo - PÍSEŇ PRO TEBE. "SIGNORINO". - 1933.

250 CZK

Jan Kiepura; Jenny Jugo - Píseň "Signorino" z filmu Píseň pro tebe 1933. Praha, Zd. Vlk, 1933. Noty, hudba: B. Kaper a W. Jurmann, český text: J. K. Link. Dvojlist. 165x135 Horní růžek nepatrně utržen, jinak velmi dobře zachováno.


SOKOL-TŮMA; FRANTIŠEK: PODPORA STÁŘÍ. - 1933. Dřevoryty CYRIL BOUDA.

200 CZK

Vánoční povídka z cyklu 'Ze stínu života' 1899. Praha; soukromý neprodejný tisk; Julius Albert; 1933. 13 s.; dva dřevoryty v textu CYRIL BOUDA. Pův. brož. 180x120 /v271120/


NOVOTNÝ, JOSEF CH.: HVĚZDA NA ČELE JIŘÍHO WOLKERA. - 1933.

290 CZK

Román a traktát. Praha, Jan Toužimský, 1933. Romány, které napsal život sv. 7. 167 s., kresba na obálce Saša Schneider. Pův. brož. 200x140 Na hřbetě mírně poškozeno. /Ate24/


DYK; VIKTOR: KRUTÉ DÍTĚ. - 1933. 1. vyd. Vigilie. /divadlo/

250 CZK

1. vyd. - Hra. Praha; Štěpán Jež; 1933. 14. sv. bibliofilské knihovny 'Vigilie'. 58 s. Pův. brož. 150x95 - Velmi dobrý stav. /H/ Viktor Dyk (1877-1931) - Wikipedie Otevřená encyklopedie >>  


NOHA; JAN: PRO ŽÍZEŇ ŽIVOTA. Proletářská poezie. - 1933.

1.500 CZK

Proletářská poezie. Praha ; Odeon; 1933. Obálka a úprava JAROSLAV HOŠEK. 61 s. Pův. brož. 200x125 Krásný stav!  


MEŠČERJAKOV, N.: KAREL MARX ŽIVOT A JEHO DÍLO. - 1933.

450 CZK

Rukopisné exlibris (podpis) Prokopa Leichtera. Praha, K. Borecký, 1933. Malá knihovna leninismu sv. 16. Přeložila Božka Nováková. 109 s. Pův. brož. 190x140 /ate/ V okraji několika listů perforováno, hřbet chatrný, okraje otřepené.


SOLDAN; FEDOR: O NEZVALOVI A POVÁLEČNÉ GENERACI. - 1933. Kresba ADOLF HOFFMEISTER.

900 CZK

Pražská odborná škola typografickáEssay. Praha; Pražská odborná škola typografická; 1933. 58 s.; kresba na obálce ADOLF HOFFMEISTER. Vytištěno sto neprodejných exemplářů. Pův. brož. 275x200 Fedor Soldan - Slovník české literatury on-line >> Josef Bečka: O Nezvalovi a poválečné generaci >>.


Toyen - WÖHRLE, OSKAR: BALDAMUS A JEHO DOBRODRUŽNÝ ŽIVOT. 1933.

700 CZK

Ex. č. 249/300 na Simili Japanu.Praha, Škeřík, 1933. Symposion sv. 63. 347 s., vazba, úprava a ilustrace ve front. TOYEN. Pův. celopl. vazba.196x135 Hřbet vazby vlivem světla mírně vybledlý, jinak nepoškozený, čistý, dobře zachovalý exemplář. /0921 - kniha v obchodě/


BRENNENDES GEHEIMNIS. - 1933. Režie: Robert Siodmak. /Ill. Lichtspiel-Programm/film/

250 CZK

Ill. Lichtspiel-Programm. Nr. 31. Praha; Schulz; 1933. Podle novely; kterou napsal Stefan Zweig. Režie Robert Siodmak. Hlubotisk. 8 s.; brož. 245x145. - Výborný stav.


ČOBANIAN; ARŠAG: ŘEHOŘ NARECKÝ. - 1933. Stará Říše; Kurs sv. 30.

170 CZK

Kurs sv. 30.- Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1933. Vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. Přeložil František Pastor. 57 s. Pův. brož. 160x125 /inv0320/


ČERNÝ; VALTR: BLAHOSLAVENÝ ČLOVĚK. - 1933. Edice Člověk. Ilustrace FRANTIŠEK KETZKO.

600 CZK

Kniha pravdy života choré duše. Praha; Jan Vávra; 1933. 1. sv. edice Člověk. S ilustracemi (4 celostr.) a v graf. úpravě FRANTIŠKA KETZKA; ex. č. 501/1000. Pův. brož. 155x105



MELNIKOVÁ-PAPOUŠKOVÁ, N.:(sestavila): SSSR V SATIŘE I HUMORU. - 1933.

200 CZK

Praha, Orbis, 1933. Veselá mysl sv. 4. 77 s. Pap. vazba. 165x120 /Ate/


CALMA; MARIE: OTEC A JEHO DĚVČÁTKO. - 1933. Obálka JAROSLAV ŠVÁB.

180 CZK

Praha; V. Petr; 1933. 45 s.; obálka JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 210x140 /H/


Toyen - WASSERMANN; JAKOB: STANLEYOVO AFRICKÉ DOBRODRUŽSTVÍ. (BULA MATARI) - 1933. Symposion.

300 CZK

Praha, R. Škeřík, 1933. Symposion sv. 68. Přeložil E. A. Saudek. 282 s.; titulní list  a vazba TOYEN, Stanleyův portrét KAREL KRAJC. Pův. celopl. vazba. 195x135  /ate/


Maria Jeritza - GROSSFÜRSTIN ALEXANDRA. - 1933. Illustrierter Film-Kurier. Nr. 668.

190 CZK

Wien, Fritz Freund, 1933. Režie Wilhelm Thiele. Hrají: Maria Jeritza, Paul Hartmann... 8 s. Brož. 225x150.  Výborný stav. /Bioprogramy/ 


Jan Charles Vondrouš. Drobná grafika. Soubor 15 sign. leptů. (1933).

4.900 CZK

15 sign. pův. leptů J.C. Vondrouše a textová část (8 stran) s úvodem Arthura Nováka, seznamem leptů a tiráži, na titulní straně drobná viněta - světle hnědý lept J.C. Vondrouše. Vydáno 150 čislovaných souborů, čísla 1 až 30 na pravém japonu a čisla 31 až 150 na italském ručnim papiru Fabriano. Náš exemplář ručně číslovaný výtisk 39/150. Volně listy uložené do původní celopl. složky se zlaceným titulem na hřbetě a zlacenou ozdobnou ražbou na přední desce. 260x180 Soubor 15 leptů, každý z nich tužkou signovaný - 15 volných listů. 1...


MEZNÍK VELKÉ EVROPY. MOHYLA MÍRU U PRATCE. - 1933. Kresby J. KACHLÍK.

600 CZK

Vyškov - Drnovice; J. A. Klíč; 1933. Přehlédl F. C. Župka. 58 s.; kreby J. KACHLÍK. Volné dvoulisty v pap. obálce. 315x215 Obálka na horním okraji mírně otřepená. /Ate/


MÁŠA, RUDOLF; HAVELKA, OTTO: VYSOKÉ TATRY A LIPTOVSKÉ HOLE. - 1933.

400 CZK

Podrobný, úplný průvodce pro zdatné i méně zdatné turisty.  Průvodce po Vysokých Tatrách, Bielských Tatrách a východních Liptovských holích napsal Rudolf Máša.  Průvodce po západních Liptovských holích s východisky Zverovka a Liptovský Svätý Mikuláš napsal Otto Havelka. Praha, Klub československých turistů, 1933. Sbírka průvodců "Orbis" č. 9. 307 s., 12 orientačních perokreseb, obr. přílohy, barevné mapy a plány provedl Vojenský zeměpisný ústav v Praze. Pův. celopl. vazba. 160x110 Velmi dobře zachováno. /Ate/


VALČÍKOVÁ VÁLKA. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 88. /film/program/

190 CZK

Bio-program v obrazech; číslo 88. Praha; Schulz; 1933. Hrají Renata Müllerová a Wili Fritsch. Režie Ludvík Berger. Hlubotisk. 8 s.; brož. 230x145. - Výborný stav.


WASSERMANN; JAKOB: STANLEYOVO AFRICKÉ DOBRODRUŽSTVÍ. (BULA MATARI) - 1933. Symposion. Kresba TOYEN.

170 CZK

Praha; R. Škeřík; 1933. Symposion sv. 68. Přeložil E. A. Saudek. 282 s.; titulní list TOYEN; Stanleyův portrét KAREL KRAJC. Pův. brož. 205x135


Mašek - KOPTA, JOSEF: V TÉ JEDNÉ ČERVENÉ A V DRUHÉ BÍLÉ. 1933.

750 CZK

Ke cti a chvále pěstounů a strážců české révy.Praha, Hála - Kopta - Mašek, 1933. Nestr., vstupní celostr. dřevoryt a osm ilustrací v textu Václav Mašek, typo Rudolf Hála, jeho podpis a podpisy autora a výtvarníka v tir., ex. XIX/222, ruční papír Holland Pannekoek, dvoubarevný tisk, na listu před titulem dedikace Josefa Kopty Boh. Novákovi. Pův. kart. vazba (ob. "slepá", podél hran lehce odřená). 275x210Causerie V. Kopty "ke cti a chvále pěstounů a strážců české révy" doplněná Maškovými ilustracemi s vinařskými motivy. V textu zmíněni: Karel IV, Petřín, Hanspaulka, výčet...


GEORG; J. E.: POHLAVNÍ ŽIVOT V MANŽELSTVÍ A PŘIROZENÉ OMEZENÍ PORODŮ. - 1933.

150 CZK

Praha; L. Kuncíř; 1933. 189 s.; (42 tabulek k určení neplodných dnů u každé ženy). Pův. celopl. vazba s obálkou. 220x160


LEISE FLEHEN MEINE LIEDER... - 1933. Režie: Willi Forst. /Ill. Lichtspiel-Programm/film/

250 CZK

Ill. Lichtspiel-Programm. Nr. 84. Praha; Schulz; 1933. Film ze života skladatele Fr. Schuberta. Režie Willi Forst. Hlubotisk. 8 s.; brož. 230x145. - Výborný stav.


Hoffmeister - JEŽEK, JAROSLAV: ŘÍMSKÉ LÁZNĚ. - 1933. Slova Voskovec a Werich. Osvobozené divadlo.

140 CZK

Z revue CAESAR. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1933. Repertoir Osvobozeného divadla. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135 Oříznuto, obálka natržena.


Hoffmeister - JEŽEK, JAROSLAV: POCHOD PLEBEJCŮ. - 1933. Slova Voskovec a Werich. Osvobozené divadlo.

170 CZK

Z revue CAESAR. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1933. Repertoir Osvobozeného divadla. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135 Oříznuto.


Franz, Karl: Hitler über Deutschland und wie es kam ... (1933). Bruno Frei.

5.600 CZK

Prag, Josef Haken, (cca 1933), Druck von Runge & Co., Reichenberg.  85 s.Pův brožura (tištěná na novinovém pap.), brožura později majitelem montovaná do ochranné pap. složky, pův. obálky na světle modrém, jemném pap., uchovány,  přední obálka v anonymní  fotomont. úpravě, obecně se uvádí, že jde o práci Johna Heartfielda.  215x150 mm Novinář a spisovatel Bruno Frei (vlastním jménem Benedikt Freistadt) rovněž používal, pseudonym Karl Franc. Po nástupu Hitlera k moci uprchl do Prahy, po několika dnech dokončil "Hitler über Deutschland und wie es kam .." do pařížského exilu odjel v...


WERGIN, A.; BALLING, K.: JE POZDĚ UŽ ... - 1933. Písničky z Prahy č. 117.

80 CZK

Písničky z Prahy č. 117. - Praha, Jana Hoffmanna, 1933. Noty. Slova A. WERGIN. Hudba K. BALLING. Dvojlist. Na horním okraji 1 cm natrženo. 165x135 /Ate/


TIŠE LKAJÍ MOJE PÍSNĚ. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 84. /film/program/

190 CZK

Bio-program v obrazech; číslo 84. Praha; Schulz; 1933. Film ze života skladatele Fr. Schuberta. Režie Willi Forst. Hlubotisk. 8 s.; brož. 230x145. - Výborný stav.


Hoffmeister - JEŽEK, JAROSLAV: POCHOD PLEBEJCŮ. - 1933. Slova Voskovec a Werich. Osvobozené divadlo.

350 CZK

Z revue CAESAR. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1933. Repertoir Osvobozeného divadla. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno.


UMĚNÍ. Svazek VI/1932 - 1933. Obálky MAX ŠVABINSKÝ. Kompletní ročník v sešitech.

450 CZK

Sborník pro českou výtvarnou práci. Praha; Štenc; 1932-33. Svazek VI/ č. 1-10 v sedmi sešitech. Kompletní ročník. 478 stran. množství čb. vyobrazení a fotogr. reprodukcí ze všech oborů výtvarných umění a architektury. 7 sešitů v původních obálkách M. ŠVABINSKÉHO. 280x210 Krásný stav!


SOLDAN; FEDOR: O NEZVALOVI A POVÁLEČNÉ GENERACI. - 1933. Kresba na obálce ADOLF HOFFMEISTER.

1.400 CZK

Essay. Praha; Pražská odborná škola typografická; 1933. 58 s.; kresba na obálce ADOLF HOFFMEISTER. Vytištěno sto neprodejných exemplářů. Pův. brož. 275x200


Pekař, Josef: Žižka a jeho doba. Díl 1, 2, 3, 4. / 1927-1933.

800 CZK

Díl 1., Doba se zvláštním zřetelem k Táboru. Praha, Vesmír, 1927. XVI, 283 stran.Díl 2, Jan Žižka. Praha, Vesmír, 1928. XVI, 281 stran.Díl 3, Žižka, vůdce revoluce. Praha, Vesmír, 1930. XVI, 330 stran.Díl 4, Poznámky k dílu třetímu, opravy a dodatky - přílohy, rejstříky. Praha, Vesmír, 1933. XIX, 295 stran.4x Pův. brož. 8° Velmi dobře zachováno.Žižka z Trocnova, Jan, asi 1360-1424, dějiny, husitství, husitské války, historie.


ČAPEK; JOSEF - KŘIČKA; JAROSLAV: DOBŘE TO DOPADLO ANEB TLUSTÝ PRADĚDEČEK; - 1933. Obálka JOSEF ČAPEK. /jc/

2.500 CZK

LUPIČI A DETEKTÝVOVÉ. Zpěvohra o dvou dějstvích pro malé i velké děti. Klavírní výtah se zpěvy. Praha; Fr. Borový-Hudební matice Umělecké besedy; 1933. 75 s.; obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 310x230 ...premiera v ND 29. prosince 1932. Režii měl Jiří Frejka; zpěvohru vypravil JOSEF ČAPEK.


MARTINOVSKÝ; ANTONÍN: DVĚ SRDCE V BOUŘI. - 1933. Podpis autora a malíře. Ilustrace JAROSLAV ŠTIKA.

1.900 CZK

Praha; Ladislav Janů; 1933. 28 s.; kresba JAROSLAV ŠTIKA; ex. č. 1/10 na Holandu s podpisem autora a malíře. Celokožená vazba s obálkou vzadu vevázanou. 215x130


HOSTOVSKÝ; EGON: ČERNÁ TLUPA. - 1933. 1. vyd. Úroda. Sbírka krásné prózy sv. 46.

600 CZK

Praha; Melantrich; 1933. Úroda. Sbírka krásné prózy sv. 46. 186 s. anonymní fotomontážní obálka. Pův. brož. 205x135 Podél okraje ob. místy drobná natržení.


Hoffmeister - JEŽEK, JAROSLAV: DEVĚT ŘEMESEL DESÁTÁ BÍDA. - 1933. Slova Voskovec a Werich. Osvobozené divadlo.

170 CZK

Z hudební komedie SVĚT ZA MŘÍŽEMI. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1933. Repertoir Osvobozeného divadla. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135 Oříznuto.


Hoffmeister - JEŽEK, JAROSLAV: NENÍ DOBRODRUH JAKO DOBRODRUH. - 1933. Slova Voskovec a Werich. Osvobozené divadlo.

350 CZK

Z revue DON JUAN & COMP. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1933. Repertoir Osvobozeného divadla. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135


DO SOLUNĚ A DO GALATIE - Dva listy sv. Pavla Thessaloničanům a jeden list Galatům. - 1933.

180 CZK

Podle originálu přeložil a stručně vyložil JAN HEJČL.Olomouc, vydaly sestry dominikánky v Řepčíně, 1933. 85 s. Pův. brož. 195x120 Velmi dobře zachováno, nerozřezáno. /H/


ON; ONA A HAMLET - 1933. Režie: L. Lauritzen. Hrají: Pat a Patachon. /Bio-program /film/

200 CZK

Bio-program v obrazech; číslo 40. Praha; Schulz; 1933. 8 s. Režie L. Lauritzen. Hrají: Pat a Patachon... Hlubotisk. Pův. brož. 230x145. - Dobře zachováno.


Hoffmeister - JEŽEK, JAROSLAV: HYMNA PROHIBICE PŘÍLIŠ HORLIVOSTI ŠKODÍ. - 1933. Slova Voskovec a Werich. Osvobozené divadlo.

170 CZK

Z hudební komedie SVĚT ZA MŘÍŽEMI. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1933. Repertoir Osvobozeného divadla. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135 Oříznuto.


BÍLOVSKÝ, BOHUMÍR HYNEK: VÍNO ZE SVADBY V KÁNI A POTŘEBNOST ROUCHA SVADEBNÍHO. - 1933. Dobré Dílo.

250 CZK

Dobré Dílo sv. 114. Tři starší česká přikázání. Opsal a přehlížel prof. Dr. Josef Vašica. Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1933. 93 s. Podle osnovy Ant. Lískovce vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. A 50 ex. na Van Gelderu, B 100 ex. na anglickém, C 300 ex. na velínu a D 550 ex. na dřevaprostém, tento exemplář č. 419. Pův. brož. 175x110 Velmi dobrý stav. /inv0320/ Bilovský, Bohumír Hynek Josef, 1659-1725Josef VAŠICA. Literární historik, překladatel.http://www.slovnikceskeliteratury.cz/showContent.jsp?docId=589


Hoffmeister - JEŽEK; JAROSLAV: POLKA SPECIELNĚ AKTUELNÍ. - 1933.Slova Voskovec a Werich. Obálka HOFFMEISTER. Osvobozené divadlo. /w/

350 CZK

Z revue Robin zbojník. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební matice Umělecké besedy; 1933. Repertoir Osvobozeného divadla. Noty; obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135


GARDNER; BRUCE R. C.: MAROQUIN A ZLATO. - 1933. Jaroslav Picka. Dřevoryty A. BURKA. Čtení pro bibliofily; sv. 28.

1.200 CZK

Picka - Z revue The Bookman's Journal přeložil O.F. Babler. V Praze; Jaroslav Picka; 1933. 30 s.; dřevoryty (2 celostr.; titulní list; iniciála) vyzdobil A. BURKA. Náklad 53 výtisků; tento exemplář s číslem 37 na ručním papíře Pannekoek; podpis A. Burky pod tiráži. Volné složky v pův. pap. obálce. 155x105


Hoffmeister - JEŽEK; JAROSLAV: V DOMĚ STRAŠÍ DUCH - 1933. Slova Voskovec a Werich; Obálka HOFFMEISTER. Osvobozené divadlo. Z revue Caesar. /w/

170 CZK

Z revue Caesar. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební matice Umělecké besedy; 1933. Repertoir Osvobozeného divadla. Noty; obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135 Oříznuto.


ZEMEK, OLDŘICH: ŠPILBERSKÉ BALADY. - 1932.

350 CZK

Podpis autora - Básně 1932. Předmluva Arturo Cronia. Brno, vydal autor, 1933. 58 s., dedikace s podpisem autora, dat. Praha 1935. Pův. brož. 185x125 Obálka v dolním rohu a na zadní straně natržena. /H/


JEZDEC A CHOVATEL - JEZDECKÁ REVUE. - Roč. II., č. 25, 1934.

250 CZK

Největší list o koni a moderních sportech.Roč. II., č. 25. Praha, Československý jezdecký svaz, 1934. Zodpovědný redaktor E. Růžička. 12 s., mj. obsahuje: Vídeňský hlas o výročních závodech v dresuře roku 1933. Americké družstvo. Sešit. 310x230 Velmi dobře zachováno. /H/


KLUB PŘÍTOMNOST. - 1934.

750 CZK

O úkolech klubu "Přítomnost" Trochu z historie klubu,. Seznam přednášek a debat od roku 1926 do roku 1933. Stanovy - Seznam členů. Praha, Klub Přítomnost, 1934. 36 s. Pův. brož. 240x150 /H/


NEUMANN. STANISLAV K.: SRDCE A MRAČNA. - 1961.

150 CZK

Básně a songy 1933-1935. Praha, Československý spisovatel. 1961. Malá edice poezie. 172 s., vazba a úprava Jaroslav Fišer. Celopl. vazba s pův. transparentním přebalem. 130x100 Velmi dobře zachováno.  /Ate/


BARING, MAURICE: ROBERT PECKHAM.

90 CZK

Smutný příběh Roberta Peckhama z Denhamu. Praha, L. Kuncíř, 1933. Knihy nové doby sv. 31. Přeložila Marie Slabá. 212 s. Celopl. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 170x110 /d/H/


DREHSCHEIBE PRAG. - 1989.

500 CZK

Staging point Prague. Deutsche Emigranten. German Exiles 1933 - 1939. Eine Ausstellungdes Adalbert Stifter Vereins, München 1989. 256 s., čb. fotografie, souběžný text v něm. a angl. jazyce. Brož. 270x190 Velmi dobře zachováno.


Gahura, František Lydie: Estetika architektury. - Zlín [1945]. Dedikace autora s podpisem, dat. 1945.

5.700 CZK

Zlín, [s.n., ca 1945]. 79 s., čb ilustrace. Dedikace autora s podpisem, dat. 1945.Pův. brož. 190x130 F. L. Gahura. 1891-1958. U firmy  Baťa pracuje od roku 1924 do roku 1945. V letech 1933–1946 je hlavním městským architektem Zlína.https://zam.zlin.eu/architekt/4-frantisek-lydie-gahura


LÍDA BAAROVÁ; VLADIMÍR BORSKÝ - "LÁSKA JENOM JEDNOU V ŽITÍ KVETE".

300 CZK

Lída Baarová a Vladimír Borský - Píseň "Láska jenom jednou v žití kvete" z filmu Madla z cihelny 1933. Praha, Zdeněk Vlk, nedat. Noty, hudba: Josef Kumok, slova: Saša Razov. Dvojlist. 165x135 Dobře zachováno, na spodním okraji vepsané jména herců. /Ate/


ALMANACH KMENE. 1933 - 1934. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kmen; 1933.196 s.; 9 obr. příloh a ilustrace v textu (TOYEN; SEKORA; J. ČAPEK…). Obálka a úprava SLAVOBOJ TUSAR. Pův. brož. 190x120


VYZVĚDAČKA. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový program. Praha, M. Schulz, 1933. Režie Victor Saville. Hrají: Madeleine Carroll, Donalt Calthrop, May Agate ... Dvoulist + vložený list. 240x155 Stopa po přeložení, dobře zachováno.


ŽEBRÁCKÁ OPERA. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový filmový program. Praha, Max Fuchs, roč. 1933, č. 544. Režie G. W. Pabst. Hrají: Rudolf Forster, Carola Neher...Hlubotisk. Složený list. 210x145; po rozložení 210x580 - Dobře zachováno.


KLEIN, JOSEF: ZAPOMENUTO. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Brno, J. Jícha, 1933. II. vyd. 43 s., dřevoryty FRANTIŠEK KOUBEK, tiskl Ant. Štrombach v Lounech. Pův. brož. 220x165 Nerozřezáno. /H/ https://teplicky.denik.cz/kultura_region/teplicky-basnik-se-objevil-s-hrubinem-v-almanachu-.html


180 LET LOBKOWICZKÉHO VINAŘSTVÍ NA MĚLNÍCE 1753 - 1933. - 1933. Ilustrace KAREL SVOLINSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Soukromý neprodejný tisk vydalo Lobkowiczké zámecké vinařství na Mělníce pro své pátele a příznivce v r; 1933. 48 (8) s.; ilustrace KAREL SVOLINSKÝ (na předsádkách; titulním listu a sedmi stranách); 10 čb. fotogr. vyobrazení a 6 čb. reprodukcí v textu. Pův. brož; barevná obálka s heraldickými znaky Černínů; Lobkowiczů a města Mělníka. 280x195 ...dobrý stav!


KRIEGLER, KAREL: PRŮVODCE KUKSEM A BETLEMEM. - (1933).

-,-- CZK / prodáno /

Červený Kostelec, nákladem vlastním, (1933). K sepsání historické části použito díla: "Franz Anton Graf von Sporc" od Dr. H. Benedickta. 64 s., foto Karel Kriegler, tisk Josef Doležal. Pův. brož. 195x130


TVORBA. - 1933. Roč. VIII.

-,-- CZK / prodáno /

Týdeník pro literaturu; politiku a umění. Red. Jiří Weil. Roč. VIII./1933; č. 1-38 (leden - září); Praha; Fučík. 607 s.; četné ilustrace; karikatury; fotomontáže; reportážní fotografie (HEARTFIELD; REICHMANN; BIDLO ad.); text: Lub. Linhart; Teige; Kurt Konrad; Julius Fučík; Jiří Kroha; Záviš Kalandra; E. E. Kisch; I. Ehrenburg; K. Bartoš; B. Václavek; A. Gide; L. Novomeský ad. Dobová; kvalitní polopl. vazba. Velmi dobrý stav.310x240


JESENSKÁ, RŮŽENA: LÁSKA. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autorky - Román. Praha, Pražské akciové tiskárny, 1933. 291 s., dedikace s podpisem autorky. Pův. brož. 180x140


ŠPIDRA, BOHUMIL: MATKA. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis B. Špidry. Noty. Melodram na báseň Evy Vrchlické. Praha, Sádlova edice, 1933. 7 s., dedikace s podpisem B. Špidry, dat. 18. VIII. 43. Volné dvoulisty. 310x240 Krásný stav. /H/


ČAPEK; KAREL: HORDUBAL. - 1933. 1. vyd. s podpisem Karla Čapka; dat. 14.1. 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; v lednu 1933. Tiskla Polygrafia v Brně. Spisy bratří Čapků sv. XXXIII. 195 s.; Dobová celopl. vazba, červená, natíraná horní ořízka, zlacený titul na hřbetě. 190x123 Nepoškozený exemplář s drobným opotřebením rohů vazby, dva drobné flíčky, velikosti špendlíkové hlavičky, na přední předsádce, na prvním listu, kde je podpis autora, sotva znatelný růžový flíček, listy čisté, nepoškozené.


JUBILEJNÍ VÝSTAVA UMĚLECKÉ BESEDY. - Katalog výstavy, 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Obecní dům - výstavní sály, 28.4. 1933-25.7.1933.  51 s., text Vlastimil Rada + seznam vystavených děl, 16 s. část obrazová (čb.) Pův. brož. 210x150  Balaš Zdeněk / Bauch Jan / Bílek František / Boháček Karel / Bžoch František / Hégr Miloslav / Holý Miloslav / Jareš Jaroslav / Kaplický Josef / Kerhart Oldřich / Kotík Pravoslav / Kotrba Karel / Krejčí Jiří / Kremlička Rudolf / Kubín (Coubine) Otakar / Melková-Ondrušová Ludmila / Mokrý František / Moravec Alois / Mrkvička Otakar / Musatov Grigorij / Nejedlý Otakar / Nekolová-Jarešová...


ALMANACH KMENE - MILOSTNÝ ALMANACH KMENE PRO JARO 1933. - 1933. Obálka a úprava TOYEN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kmen; 1933.171 s.; ilustrace BIDLO; PELC; RADA a TOYEN. Obálka a úprava TOYEN. Pův. brož. 190x120 - Obálka místy drobně poškozena a mírně znečištěna.


JINDRA, HRABĚNKA OSTROVÍNOVÁ. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový filmový program. Praha, Max Fuchs, roč. 1933, č. 568. Režie K. Lamač. Hrají: Karel Lamač, Karel Hašler, Jarmila Lhotová...Hlubotisk. Složený list. 210x145; po rozložení 210x580 - Velmi dobře zachováno.


HORA; JOSEF: ITÁLIE. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1933. 67 s. Pův. polopl. vazba. 185x120


Autorská vazba - RUDA KUBÍČEK. 1933. - 1933. 1927. Umělecká vazba. Plejada sv. 1. Obrtel. REZERVOVÁNO

-,-- CZK / prodáno /

NEZVAL; VÍTĚZSLAV: AKROBAT. Praha; Rudolf Škeřík; 1927. Edice Plejada sv. 1. 44 s.; frontispis a úprava VÍT OBRTEL. Umělecká papírová vazba s barevnou kresbou na přední desce (sign.); barvená vrchní ořízka; boční a dolní část bloku ponechána neoříznutá; obálka vzadu vevazána. Velmi dobře zachováno. Ruda Kubíček; absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové; žák prof. Františka Kysely; působil na Odborné škole knihvazačské v Uherském Hradišti nejdříve jako učitel dekorativního kreslení; od roku 1924 se stal jejím ředitelem. Více o této škole a další vyobrazení zde >> REZERVOVÁNO


ČAREK, JAN: BALADA O KÝROVI. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis J. Čarka a A. Moravce -  Improvizace pro Silvestrovský literární večer 1933. Praha, Vincy Schwarz, 1933. 21 s., obálka a kresby ALOIS MORAVEC, dedikace s podpisem J. Čarka, dat. 23. březen 1934, podpis Jan Čarek a A. Moravec v tiráži, 100 výt. podepsaných a číslovaných, tento výtisk s označením "g". Volné listy v pap. obálce. 225x145 /Ate/


ROČENKA KRUHU SOLISTŮ MĚSTSKÉHO DIVADLA 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Městské divadlo na Kr. Vinohradech a Komorní divadlo v Praze II.Praha, nákl. Kruhu Solistů Městských divadel pražských, 1933. Redakční rada G. Hart, Fr. Salzer, Jos. Wenig. 116 s., obálka Jos. Wenig, montáže (celkem 24) Fr. Salzer, teksty k montážím J. Port. Polopl. vazba. 145x115 Velmi dobře zachováno. /Ate/


RADIO SYSTEM TELEFUNKEN. Reklamní prospekt. - 1. září 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Tisk Neubertovým hlubotiskem. Ceník, splátkový ceník, radiolampy - ceník. Složený prospekt 160x90, po rozložení 160x355.


VOLNÉ SMĚRY. Roč. XXX.. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SVU Mánes; 1933. 244 s. Dobová celopl. vazba.


Schamoni - DEVĚT BALAD. Babler, 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Devět balad ze sbírky Achima von Arnima a Clemense Brentana "Des Knaben Wunderhorn" (Chlapcův kouzelný roh) přeložil Otto F. Babler.Olomouc, Babler, 1933. Ed. Hlasy, sv. XIX. 41 s., podpis vydavatele proti titl., původní dřevoryty (na titl. s podtiskem a 5 čb. celostr.) ALBERT SCHAMONI, ex. 14/300. Pův. brož. 180x120 mm Velmi dobře zachováno! /0526/


BARING, MAURICE: ROBERT PECKHAM. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Smutný příběh Roberta Peckhama z Denhamu, Buckinghamshire, bývalého poslance, rytíře a tajného rady královny Marie, z jeho vlastního vyprávění společně s různými verši, listy a papíry a po jeho smrti v Římě v r. 1564 napsaný jeho přítelem Monsr. Claudem Mangotem, juristou.Praha, Ladislav Kuncíř, 1933. Knihy nové doby 31. Přeložila Marie Slabá. 212 s. Pův. brož. 180x120


SMREK; JÁN: BOŽSKÉ UZLY. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

2. vyd. Praha; L. Mazáč; 1933. 76 s. Pův. brož. 8°


JELÍNEK; IVAN: PERLETĚ. - 1933. /sklad/

-,-- CZK / prodáno /

Brno; J. Martínek; 1933. 72 s. Pův. brož. 195x125 Nerozřezáno. /sklad/


Hašler - SRDCE ZA PÍSNIČKU. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový filmový program. Praha, Max Fuchs, roč. 1933, č. 569. Režie Karel Hašler. Hrají: Karel Hašler, Marie Ptáková, Antonín Novotný...Hlubotisk. Složený list. 210x145; po rozložení 210x580 - Velmi dobře zachováno. 


HORA; JOSEF: TONOUCÍ STÍNY. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora - Praha, Borový, 1933. 99 s., dedikace s podpisem autor, dat. prosinec 1932. Pův. brož. 200x120


HOSTOVSKÝ, EGON. ZTRACENÝ STÍN. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora na patitulu.Praha, Melantrich, 1933. IV. vydání. 157 s. Úroda, sbírka současné prózy, sv. 30.Pův. celopl. vazba.


POLSKÁ MODERNÍ POESIE III. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Jan Kasprowicz, Zenon Przesmycki (Miriam), Stanislav Rossowski, Antoni Lange. Praha, J. Otto, 1933. Sborník Světové Poesie sv. 168. Přeložil František Kvapil. 126 s. Pův. brož. 190x125 Dobře zachováno. / 150


ALMANACH KMENE - MILOSTNÝ ALMANACH KMENE PRO JARO 1933. - 1933. Obálka a úprava TOYEN. PRODÁNO

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kmen; 1933.171 s.; ilustrace BIDLO; PELC; RADA a TOYEN. Obálka a úprava TOYEN. Pův. brož. 190x120 PRODÁNO / SOLD


SMREK, JÁN: IBA OČI. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Dedikace Jána Smreka s jeho podpisem dat. 18. 12. 1933.Praha; Mazáč; 1933. Edice EMSA sv. 40. 89 s., anonymní obálka. Celopl. vazba s vevázanou obálkou. 180x135


VALÉRY; PAUL: KOUZLA. - 1933. Poesie.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Melantrich; 1933. Poesie sv. 3. Přeložil Josef Palivec. 100 s. Pův. celopl. vazba. 200x135


FISCHER, OTOKAR: PODOBIZNY BÁSNÍKŮ. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Brno, soukromý tisk vydali M. Píša, J. V. Pojer, Jar. Pojer, 1933. S pomocí Arna Nováka vybral Jan V. Pojer. 15 s., frontispic FR. DOUBRAVA, ex. č. 149/200, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 200x120 Velmi dobře zachováno. /Ate0123/


Drahoňovský - DÍLO JOSEFA DRAHOŇOVSKÉHO. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Žikeš; 1933. 310 s. z toho 64 fotografických vyobrazení na jednostranných hlubotiskových přílohách; 1 ve frontispice; 1 na obálce. Text (dvoubarevný tisk): Jindřich Čadík; Jean Babelon a J. Drahoňovský. Vydáno celkem 500 výtisků ve třech odlišných variantách. Tento výtisk je v polokožené vazbě; kterou dle návrhu J. SOLARA provedl ateliér A. JIROUTA. Majitelem tohoto výtisku byl významný český historik umění - jméno vyznačeno na konci tiráže. V titulu předmluvy rukopisné věnování '.....autoru Dějepisu umění.....J. Drahoňovský'. 300x220


Autorská vazba - RUDA KUBÍČEK. 1933. - 1930. 1933. Umělecká vazba. Plejada sv. 11. Štyrský; Toyen; Obrtel. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

FRANTIŠEK HALAS: KOHOUT PLAŠÍ SMRT. Básně 1928-1929. Praha; Rudolf Škeřík; 1930. Edice Plejada sv. 11. 55 s.; celostr. ilustrace ŠTYRSKÝ (1) a TOYEN (1); obálka a typo VÍT OBRTEL. Umělecká celopapírová vazba s barevnou kresbou na přední desce (sign.); barvená vrchní ořízka; boční a dolní část bloku ponechána neoříznutá; obálka vzadu vevazána. Velmi dobře zachováno. Ruda Kubíček; absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové; žák prof. Františka Kysely; působil na Odborné škole knihvazačské v Uherském Hradišti nejdříve jako učitel dekorativního kreslení; od roku 1924 se stal jejím ředitelem. Více o této škole a...


Toyen - MORAVIA; ALBERTO: LHOSTEJNÍ. / 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Škeřík; 1933. Symposion sv. 70. 301 s.; frontispis (dvoubarevná litografie), titulní list a vazba TOYEN. Pův. celopl.vazba. 195x140 Nepoškozený, dobře zachovalý exemplář. /ant0424/


ČAPEK; KAREL: HORDUBAL. - 1933. 4. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

4. vydání. Praha; Borový; 1933. Spisy bratří Čapků sv. XXXIII. 195 s. Pův. celopl. vazba.  Oproti obrázku je barvě plátna více červené barvy. 


Olšák - ALEŠ, MIKULÁŠ: ŠPALÍČEK. 1933 / 1995.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Otto, 1933. Nestr., ex. 127/200 na ručním papíru. Umělecká, polokožená vazba, na přední desce aplikace medailonu s achátem. Ochranné pouzdro. Vázal J. Olšák, v tiráži jeho podpis a datum 1995".


SEIFERT, JAROSLAV: JABLKO S KLÍNA. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Melantrich, 1933. 3. vyd. Poesie sv. 4. 42 s. Pův. brož. 200x135


V TOM DOMEČKU POD EMAUZY. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový filmový program. Praha, Max Fuchs, roč. 1933, č. 565. Režie Ota Kantůrek. Hrají: Adina Mandlová, Antonín Novotný, Helga Nováková...Hlubotisk. Složený list. 210x145; po rozložení 210x580 - Výborný stav


KOPTA, JOSEF: HLÍDAČ ČÍSLO 47. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, ČIN, 1933. 5. vyd. 194 s.; obálka JOSEF ČAPEK. Polokožená vazba s obálkou vzadu vevázanou, pap. pouzdro. 195x125


VANČURA; VLADISLAV: MARKÉTA LAZAROVÁ. - 1933. 3. vyd.; fotomont. ob. TOYEN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Melantrich; 1933. 188 s.; 3. vyd.; fotomont. ob. TOYEN. Pův. brož.


HORA; JOSEF: ITALIE. - 1933. Dílo. Poesie.

-,-- CZK / prodáno /

Verše. Praha; Borový; 1933. Dílo sv. VI. 67 s. Pův. celopl. vazba s obálkou. 190x125


RADIO SYSTEM TELEFUNKEN. Reklamní prospekt. - ceník od 23.prosince 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Tisk Neubertovým hlubotiskem. Ceník, splátkový ceník, radiolampy - ceník. Složený prospekt 160x90, po rozložení 160x355.


Toyen - TIMMERMANS; FELIX: PROSŤÁČEK BOŽÍ. 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Symposion, 1933. 213 s., 4 celostr. dvoubarevné litografie a vazba (zlacená ražba) TOYEN. Pův. celopl. vazba se zlacenou ražbou. ...vazba se stopami používání. 


Toyen - TIMMERMANS; FELIX: PROSŤÁČEK BOŽÍ. / 1933.

-,-- CZK / prodáno /

4 celostr. dvoubarevné litografie, úpravu titulního listu a zlacenou ražbu na přední desku provedla TOYEN.Praha, Symposion, 1933. 213 s. Pův. celopl. vazba. 205x135 /0424/


ŘEKA. - Bio-program v obrazech 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 71. Praha, Schulz, 1933. Režie Jos. Rovenský. Hrají: Váša Jalovec, Jarmila Beránková ... Hlubotisk. 8. s. 230x145. - Velmi dobře zachováno. /film/


OKÉNKO. - Bio-program v obrazech 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 25. Praha, Schulz, 1933. Režie Vladimír Slavínský. Hrají: Hugo Haas, Antonie Nedošínská, Lída Baarová... Hlubotisk.  8 s.  220x145. - Velmi dobře zachováno. /film/


NOVOTNÝ, MILOSLAV: SKON KNIHOVNÍKA MERLÍNA. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis autora, ilustrace Jan Konůpek.Povídka pro knihomily. Praha, soukromý tisk Miloslav Novotný, 1933. 29 s., 4 bar. celostr. ilustrace, 6 il. v textu, bar. ilustrovaný titulní dvoulist a il. na obálce JAN KONŮPEK. 210x120


ČAPEK; KAREL: TRAPNÉ POVÍDKY. - 1933. 3. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Třetí vydání. Praha; Borový; 1933. Spisy bratří Čapků sv. VIII. 148 s. Pův. celopl. vazba. 8°.


PAMÁTNÍK IX. SLETU VŠESOKOLSKÉHO. - 1933. /sokol/ /Tyrš/

-,-- CZK / prodáno /

Pořádaného na oslavu stých narozenin Dr. Miroslava Tyrše za účasti svazu 'Slovanské sokolstvo'. Praha; Československá obec sokolská; 1933. Uspořádal a zpracoval Rudolf Procházka. 320 s.; 88 s. obr. přílohy; úprava JOSEF NĚMEČEK. Celopl. vazba. 315x250


ARCHITEKT SIA . - 1933. Časopis československých architektů. /architektura/

-,-- CZK / prodáno /

Roč. XXXII. 1933. č. 1 -12. 12 sešitů - komplet. Časopis československých architektů. Hlavní redaktor Ing. Arch. Vojtěch Krch. Praha; SIA spolek československých inženýrů. 195 s.; (mj. Sklo ve stavebnictví. Semerád: Nové bydlení. K. Lhota: Architek Adolf Loos. K. Werstadt: O výstavbě a provozu plzeňských lázní.) 12 sešitů. 300x210 - Dobře zachováno.


KLEMPERER, VICTOR: DENÍKY 1933 - 1941. - 2002.

-,-- CZK / prodáno /

Chci vydat svědectví / I.Praha - L. Horáček - Paseka, 2002. Přeložil Radovan Charvát. 600 s. Pevná vazba s obálkou. 210x150 Velmi dobře zachováno. /Ant/


KLOSTERMANN; KAREL: ZE SVĚTA LESNÍCH SAMOT. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; J. Vilímek; 1933. 355 s. Pův. celopl. vazba. 170x125 Nečistoty na povrchu vazby od běžného užívání.


TOYEN - JARO. - 1933. DRUŽSTEVNÍ PRÁCE. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; DP; (1933). 10 barev. pohlednic v pův. obálce. Komplet. Pohlednice v krásném stavu; stav obálky na obr. 150x105 PRODÁNO/SOLD


PLATON: THEAITETOS. - 1933. Laichterova filosofická knihovna. /filosofie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Jan Laichter; 1933. Laichterova filosofická knihovna sv. 4. Přeložil František Novotný. 126 s. Celopl. vazba. 215x140


Štyrský - NEZVAL; VÍTĚZSLAV: JAK VEJCE VEJCI. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

KRESBA JIDŘICH ŠTYRSKÝ; OBÁLKA LADISLAV SUTNAR. DRUŽSTEVNÍ PRÁCE.Praha; DP; 1933. 248 s.; vstupní kresba JINDŘICH ŠTYRSKÝ; úprava a obálka L. SUTNAR. Pův. brož. 195x140 - Přední obálka v dolním okraji otřepená a od hřbetu oddělená, na zadní ob. utržený růžek. /at0923/


KŘIČKA, JAROSLAV: MÍŠOVY PÍSNIČKY PRO DĚTI. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Zpěv a klavír. Noty. Brno, Oldřich Pazdírek, 1933. 19 s., obálka EMIL KOTRBA. Volné listy v pap. obálce. 310x230 Velmi dobře zachováno. /Ate0224/


NA STOPĚ. - Bio-program v obrazech 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 56. Praha, Schulz, 1933. Režie H. C. Raymaker. Hrají: F. Mc Donald, J. de la Cruz... Hlubotisk. 8 s. 230x145. - Dobře zachováno. /film/


Macleod, Fiona: Pověsti z Hebrid. - Atlantis, 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Atlantis svazek 18. Brno, J. V. Pojer, 1933. 103 s. Ručně čísl. výtisk 148/350 na pap. chamois. Podpis Jana V. Pojera pod tiráži, na předním přídeští exlibris Františka Dvořáka.Um. řemeslná pap. vazba (mramorovaný papír), dvoubarevný kapitálek, na hřbetě kožený štítek se zlaceným titulem, ochranné pap. pouzdro. 170x110 /antikvariát 0122/  


ZAHRADNÍČEK; JAN: JEŘÁBY. - 1933. Poesie. Podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Melantrich; 1933. Poesie sv. 1. 68 s.; podpis autora. Pův. celopl. vazba. 195x130


ZASNĚNÉ RTY. - Bio-program v obrazech 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 1. Praha, Schulz, 1933. Režie Pavel Czinner. Hrají: Alžběta Bergnerová, Rudolf Forster... Hlubotisk. 8. s. 230x145. - Dobře zachováno. /film/


Štyrský - NEZVAL, VÍTĚZSLAV: JAK VEJCE VEJCI. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, DP, 1933. Živé knihy sv. 105. 248 s., vstupní kresba a vazba JINDŘICH ŠTYRSKÝ, úprava L. SUTNAR. Na předním přídeští ex libris Františka Dvořáka. Pův. celopl. vazba. 185x135  Povrch vazby omšelý, po běžném používání.


RÁDL; EMANUEL . O ŽENSKÉM HNUTÍ. - Praha; Čin; 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Čin; 1933.


TISKÁRNA BRATŘÍ HABROVANSKÝCH V LULČI U VYŠKOVA. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Vyškov; František Obzina; Al. Báňa; 1933. 31 s.; tři ilustrace (fotografické vyobrazení bývalé tiskárny a dva titulní listy); vytištěno na ručním papíru losínském typy Garamondovými. Pův. brož. 135x110 Velmi dobře zachováno. Tento spisek; doprovázený 3 ilustracemi; věnují účastníkům IX. bibliofilského večera dne 4. listopadu 1933 knihtiskárna Františka Obziny a Alois Báňa ve Vyškově. Text mj. obsahuje v chronologickém pořadí (1530-1536) soupis šesti dochovaných tisků z první pol. 16. st.; rovněž jsou zaznamenány tisky; které se nezachovaly. /inv0320/  


SMREK; JÁN: IBA OČI. - 1933. S podpisem autora.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Mazáč; 1933. Edice EMSA sv. 40. 89 s.; anonymní obálka. Dedikace; datum a podpis autora. Pův. brož. 185x135


Schamoni - DEVĚT BALAD. Otto F. Babler. 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Devět balad ze sbírky Achima von Arnima a Clemense Brentana "Des Knaben Wunderhorn" (Chlapcův kouzelný roh) přeložil Otto F. Babler. Olomouc, Babler, 1933. 41 s., podpis O.F. Bablera proti titl., 6 púvodních rytin (na titl. s podtiskem a 5 čb. celostr.) ALBERT SCHAMONI, ex. 207/300. Dobová, celopl. vazba, barevné předsádky, obálka vev. vpředu. 175x120 /antikvariát 0122/  


RADIOJOURNAL č. 5., - 28. ledna 1933, roč. XI.

-,-- CZK / prodáno /

Autorisované programy všech slyšitelných stanic evropských od 29. ledna - 4. února 1933.Č. 5., roč. XI. Praha, 28. ledna 1933. Odpovědný redaktor František Bodlák. 56 s. Vycházelo každou sobotu. Pův. sešit. 290x225 Dobře zachováno. /Ate/


MÍK; FRANTIŠEK: HISTORICKÉ SLOHY - ARCHITEKTONICKÉ TVAROSLOVÍ. - 1933. /architektura/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; 'Plamja'; 1933. 285 s.; 357 vyobrazení. Polopl. vazba. 240x160


DURYCH; JAROSLAV: VÁHY ŽIVOTA A UMĚNÍ. - 1933. Úroda.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Melantrich; 1933. Úroda; sbírka krásné prózy sv. 43. 151 s. Pův. brož. 205x135 Nerozřezáno.


Grafické menu - SČUG Hollar, dřevoryty František Kobliha. - 1933

-,-- CZK / prodáno /

Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Praha, Hotel Zlatá husa, 9.prosince 1933. V úpravě a s pěti původními celostr. dřevoryty FRANTIŠKA KOBLIHY. (10)s.Pův. brož. 130x110 /ant0823/


DURYCH, JAROSLAV: VÁHY ŽIVOTA A UMĚNÍ. - Plejada. 1933.

-,-- CZK / prodáno /

DURYCH, JAROSLAV: VÁHY ŽIVOTA A UMĚNÍ. - Plejada. 1933.Přednostní, čísl. výtisk na similijapanu.Praha, Škeřík, 13 svazek edice Plejada, 1933. 151 s., ex. 75/300 na domácím Simili Japanu. Původní celopl. vazba. Velmi dobře zachováno.


NYPLOVÁ, ZDENKA: ZÁMEK ZBRASLAV - DĚJINY A POPIS. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Zbraslav nad Vltavou, nákladem vlastním, 1933. 75 s.  (25 vyobrazení). Pův. brož. 150x110 Velmi dobře zachováno.


GREEN; JULIEN: LEWIATHAN. - 1933. Obálka ŠVÁB. Edice ATOM.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Václav Petr; 1933. Edice Atom sv. XLV. Přeložila Zdenka Hofmanová. 274 s.; obálka JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 225x150 Roh obálky stopy po ohnutí; okraje obálky místy otřepené.


HORA. TONOUCÍ STÍNY BALADY A JINÉ BÁSNĚ. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis Josefa Hory. Dílo, svazek XI. Praha, Borový, 1933. 99 s. , na patitulu věnování Josefa Hory. Celokožená vazba se zlacenou ražbou na přední desce a na hřbetě, zlacená ořízka.  195x125 Papír předsádek, podél okrajů, zahnědlý. /0522 antikvariát/      


ŽENA V OHNI. - Bio-program v obrazech 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 61. Praha, Schulz, 1933. Režie G. Lamprecht. Hrají: Brigitta Helmová, Karel Ludvík Diehl, Eduard Winterstein... Hlubotisk. 8. s. 230x145. - Velmi dobře zachováno. /film/


SOUKUP; JOSEF : OMLADINÁŘI. - Praha; vl. nákl. autora; 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; vl. nákl. autora; 1933.


Bílek - LOHNISKÝ, BOHUSLAV V.: ÚVOD K MODLITBÁM. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Slova k Desateru přikázání, k modlitbě Otče náš, k dvěma nejpřednějším přikázáním lásky. Rukopisná dedikace "Milostiplné velikonoce ..." s podpisem autora.Vytiskly Grafické závody B. Brix v Pardubicích. 1933. 61 s., obálka, čb. il. ve front., 4 na přílohách s podtiskem a závěrečná viněta FRANTIŠEK BÍLEK, Pův. brož. 180x110


KALISTA; ZDENĚK: KAMARÁD WOLKER. - 1933. Obálka JAROSLAV ŠVÁB.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; V. Petr; 1933. Edice Atom sv. XLIV. 145 s.; obálka JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 220x140


MADLA Z CIHELNY. - Bio-program v obrazech 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 62. Praha, Schulz, 1933. Režie Vladimír Slavínský. Hrají: Hugo Haas, Antonie Nedošínská, Lída Baarová... Hlubotisk.  8 s.  220x145. - Velmi dobře zachováno. /film/


SEIFERT; JAROSLAV: JABLKO S KLÍNA. - 1933. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Melantrich; 1933. 42 s. Pův. brož. 200x135 Poznámky tužkou předchozího majitele.


KARAFIÁT; JAN: BROUČCI. - 1933. Ilustroval JOSEF WENIG.

-,-- CZK / prodáno /

Pro malé i velké děti. Ilustroval JOSEF WENIG. 32. vydání. Louny; Edvard Fastr; 1933. 143(5) s., 6 barevných obr. příloh; četné il. v textu, il. předsádky. Pův. polopl. vazba s barev. il. obálkou, mont. na přední desce. 280x210 Při horním okraji titulního listu věnování (perem) "Své milé Šárce k Ježíšku" z r. 1934. Dobře zachováno. /antikvariát 0922/


RILKE; RAINER MARIA: ZÁPISKY MALTA LAURIDSE BRIGGE. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

1. č. vyd. -  Praha, Sfinx, B. Janda, 1933. Knihovna Pyramidy sv. 24. Přeložil Jan Zahradníček. 251 s., úprava A. B. KOHOUT. Celopl. vazba. 190x140 https://vltava.rozhlas.cz


SEIFERT; JAROSLAV: JABLKO S KLÍNA. 3. vyd. 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Melantrich; 1933. 42 s. Pův. brož. 200x135 Velmi dobře zachováno.


SKŘIVÁNČÍ PÍSEŇ (OBLAKA). - Bio-program v obrazech 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 51. Praha, Schulz, 1933. Režie Svat. Innemann. Hrají: Jarmila Novotná, Adolf Horálek, Fr. Smolík... Hlubotisk. 8. s. 230x145. - Velmi dobře zachováno. /film/


SMETANA; BEDŘICH: PRODANÁ NEVĚSTA. - 1933. Obrázkový filmový program.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový filmový program. Praha; Max Fuchs; roč. 1933; č. 563. Komická zpěvohra o třech dějstvích. Režie Jaroslav Kvapil a Emil Pollert. Složený list. 210x145; po rozložení 210x580


U SNĚDENÉHO KRÁMU. - Bio-program v obrazech 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 85. Praha, Schulz, 1933. Režie Mac Frič. Hrají: Fr. Smolík, Ant. Nedošínská,... Hlubotisk. 8 s.  220x145. - Velmi dobře zachováno. /film/


U SNĚDENÉHO KRÁMU. - BIO-PROGRAM V OBRAZECH 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 85. Praha, Schulz, 1933. Režie Mac Frič. Hrají: Vlasta Burian, Fr. Smolík, Ant. Nedošínská,... Hlubotisk. 8 s.  220x145. - Velmi dobře zachováno. /film/ 


TREFNÝ; FRANTIŠEK: NOČNÍ NÁVŠTĚVA. - 1933. Erotická knihivna sv. 1. /erotika/ REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Pohádky pro dospělé. Praha; nákladem vlastním; 1933. Erotická knihovna sv. 1. 46 s; 3 celostr. il. a ob. anonym. Pův. brož. 145x110 REZERVACE


Nebesky, V. M.: L'art moderne tchecoslovaque (1905-1933).

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Paris, Librairie Félix Alcan, 1937. 186 s., 1 barevná reprodukce ve front. a 148 čb. reprodukcí v obr. příloze na křídovém pap. Pův. brož. 240X200 First edition. Text in French language. Very good condition. /Kupka, Filla, Špála .../


SEIFERT; JAROSLAV: JABLKO S KLÍNA. - 1933. 1. vyd. Poesie.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha; Melantrich; 1933. Poesie sv. 4. 42 s. Pův. celopl. vazba. 200x135 Velmi dobrý stav.


EXTASE. - 1933. Režie Gustav Machatý. Filmový program. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový filmový program. Praha; Max Fuchs; 1933. Režie Gustav Machatý. Mezinárodně proslulé filmové dílo s tehdy odvážnými erotickými scénami začínající rakouské herečky Hedy Kieslerové (později ve 40. letech hollywoodská star Hedy Lamarr). Tištěno oboustranně hlubotiskem. 3 x složený list 205x598 Krásný stav! PRODÁNO/SOLD


SVĚT VE FILMU A OBRAZECH. Roč. II. 1933; Roč,. III. 1934.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový týdeník.Roč. II., čísla: 43; 44; 45; 46; 47; 48; 49; 51; 52; 53; 54; 55; 56; 57; 58; 59; 60; 61; 62; 63; 64. Roč. III., čísla: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 20. Pardubice, B. Brix, 1933 - 1934. Odpovědný redaktor Karel Smrž. 41 sešitů v celoplátěné vazbě. 370x280 Poškozená vazba, v prvním sešitě některé listy uvolněné, jinak dobře zachováno. /Ate/Mj.: Vlasta Burian; Lída Baarová; Adina Mandlová; Hugo Haas; Voskovec; Werich; Osvobozené divadlo; Ljuba Hermannová; Antonie...


VLASTA BURIAN - POBOČNÍK JEHO VÝSOSTI. "ZAHRAJTE MI HORNY". - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Vlasta Burian - Píseň "Zahrajte mi horny" z filmu Pobočník jeho výsosti 1933. Praha, Jan Švehla, 1933. Noty, hudba: E. Fiala, slova: J. Mottl. Dvojlist. 165x135 Dobře zachováno, na obálce drobný flíček. /Ate/


ČAPEK; KAREL: TRAPNÉ POVÍDKY. - 1933. Spisy bratří Čapků. /kc/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1933. Spisy bratří Čapků sv. VIII. Čtvrté vydání. 148 s. Polokožená vazba. 185x125


HOCH, A. A.- KOUTNÍK, B.: TECHNIKA DUŠEVNÍ PRÁCE. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Orbis, 1933. 2. vyd. pozměněné a dopl. 180 s. s 26 obrazy a diagramy. Pův. brož. 200x140 /Ate24/


Bědnyj, Děmjan: O smyslu básnictví s výborem poesie. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil Ilja Bart. Praha, Odeon, Jan Fromek, 1933. Studentská knihtiskárna. Edice "Naše cesta", sv. 6. 47 s. Pův. brož. 175x120


JOHN; JAROMÍR: KNOFLÍK. - 1933. Podpis autora; ilustrace CYRIL BOUDA.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Dědictví Komenského;1933. Dedikace; datum (1932) a podpis autora. 18 s.; ilustrace CYRIL BOUDA; úprava VILÉM AMBROSI. Pův. brož. 220x160 - příznivcům a přátelům časopisu Pestrého týdne; graf. umělec. závodů a nakl. V. Neubert a synové k Vánocům a Novému roku.


Štyrský - FIALA; KAREL: JAZZ. - 1933. Obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. /amar/

-,-- CZK / prodáno /

Román o dětech války. Praha; Sfinx; B. Janda; 1933. 242 s.; obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Celopl. vazba s vevázanou obálkou. 195x140


SVRČEK, JAROSLAV B.: MODERNÍ VÝTVARNÉ UMĚNÍ NA MORAVĚ. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Z knihovny arch. Bohuslava Fuchse. Podpis autora s věnováním B. Fuchsovi, dat. leden, 1934. Pod svými medailonky jsou podepsáni: Ant. Procházka, Fr. Kaláb a Petr Dilinger. Deset let Skupiny výtvarných umělců v Brně. Brno, SVU, 1933. 127 s. včetně 25 čb. vyobr., upravil Eduard Milén. 400 výt. Pův. celopl. vazba s obálkou. 235x160 Obálka vybledlá, svazek v krásném stavu.Úvodní stať a krátké pojednání i tvorbě jednotlivých malířů, sochařů a architektů Skupiny výtvarných umělců, mj.: Duša, Filla, Foltýn, Fulla, Galanda, Král, Kremlička, Kubíček, Makovský, Procházka, Procházková, Šíma, Süsser, Zamazal, Žák.   


VOSKOVEC a WERICH: OSEL A STÍN. - 1933. Divadelní program.

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program. Praha; Arnošt Lamač; prosinec 1933. Nestr. Text (32 s.): V+W; J. Ježek; Joe Jenčík; B. Feuerstein a J. Honzl; ilustr. v textu BIDLO (3x) a HOFFMEISTER (1x); fotografie v hlubotiskové obrazové části (14 s.). Pův. brož. 235x155


Ježek; Voskovec; Werich - TUCET MELODIÍ Z OSVOBOZENÉHO DIVADLA. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1933. Složil JAROSLAV JEŽEK. Slova VOSKOVEC a WERICH. 35 s., kresby ADOLF HOFFMEISTER. Pův. brož. 335x265 Na hřbetě poškozeno, jinak dobře zachováno.  /Ant24/S texty v úvodu - Ot. Fischer: Voskovec a Werich na divadle. / R. Jakobson: Ukázky z chystané monografie o šlágrech V & W. / Fr. Pála: O Jaroslavu Ježkovi.Pochod neutrálů - Zasu - Evropa volá - Kleopatra - V domě straší duch - Pochod plebejců - Proč nemohu spát - Nikdy nic nikdo nemá - Ezop a brabenec - Skafandr fox -...


Toyen - MORAVIA; ALBERTO: LHOSTEJNÍ. - 1933. Čísl. exemplář na Simili Japanu..

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Škeřík; 1933. Symposion sv. 70. 301 s.; frontispis (dvoubarevná litografie), titulní list a vazba TOYEN. Ex. č. 196/300 na Simili Japanu.. Pův. celopl.vazba. 195x140 Nepoškozený, čistý, dobře zachovalý exemplář. /0921 - kniha v obchodě/


SZPYK; VILÉM: LÍHEŇ. - 1933. Fotomontážní obálka; příloha Ozvěn Vlasty Buriana.

-,-- CZK / prodáno /

Poesie. Praha; Příloha Ozvěn Vlasty Buriana; 1933. 41 s.; fotomontážní obálka s použitím fotografií Karla Hájka a Centropressu; autor obálky a typografie není uveden (V. Szpyk?). Tisk modrou barvou; na růžový bezdřevý papír. Pův. brož. 170x120 Nerozřezáno!


JEZDEC A CHOVATEL - JEZDECKÁ REVUE. - Roč. I., č. 11, 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Největší list o koni a moderních sportech.Roč. I., č. 11. Praha, Československý jezdecký svaz, 1933. Zodpovědný redaktor E. Růžička. 12 s., mj. obsahuje: VI. mezinárodní jezdecké závody ve Varšavě. J. Šálek - Jezdecká škola. Sešit. 310x230 Velmi dobře zachováno./Dříve "Dostihový a jezdecký sport"/


Hermanová - S VYLOUČENÍM VEŘEJNOSTI. - 1933. Bio-program v obrazech.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 50, roč. 1933. Praha, Schulz, 1933. Režie Martin Frič. Hrají: Karel Lamač, Truda Grosslichtová, Theodor Pištěk, Milada Gampeová, Ljuba Hermanová, Čeněk Šlégl ... Hlubotisk. 8 s. 230x145. Stopy po přeložení, dobře zachováno. /film/program/


JEZDEC A CHOVATEL - JEZDECKÁ REVUE. - Roč. I., č. 20, 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Největší list o koni a moderních sportech.Roč. I., č. 20. Praha, Československý jezdecký svaz, 1933. Zodpovědný redaktor E. Růžička. 12 s., mj. obsahuje: Velká pardubická steeple-chase 1933. Zprávy z Ameriky. Sešit. 310x230 Velmi dobře zachováno./Dříve "Dostihový a jezdecký sport"/


SMRŽ; KAREL: DĚJINY FILMU. - 1933. 781 s.; 660 čb. obrázků.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Družstevní práce; 1933.


MASKA. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 11. /film/program/

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech; číslo 11. Praha; Schulz; 1933. Detektivní román. Režie Karel Lamač a Mac Frič. Hlubotisk. 8 s.; brož. 225x145. - Výborný stav.


NEUMANN; S. K.: ENCIÁNY S POPA IVANA. - 1933. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Letní dojmy z Rachovska. Praha; Borový; 1933. (1. vyd.). 129 s.; 19 fotogr. příloh a jedna ve front. Obálka KAREL TEIGE (anonymně). Pův. brož. 210x140 Velmi dobře zachováno.


GIONO; JEAN: HLASY ZEMĚ. - 1933. Dvoubarevná litografie a vazba TOYEN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Symposion; 1933. 202 s., frontispis (dvoubarevná litografie), celková úprava a vazba TOYEN. Pův. celopl. vazba.196x135 Nepoškozený, čistý, dobře zachovalý exemplář. /1021 - kniha v obchodě/


BEZRUČ; PETR: PAPÍROVÝ MOJŠL. - 1933. Podpis autora. Lept VALENTIN DRŽKOVIC.

-,-- CZK / prodáno /

Bratislava; soukromý a neprodejný tisk Josef Kučera; 1933. (16) s.; lept VALENTIN DRŽKOVIC; úprava VLADIMÍR STEJSKAL; výtisk č. 98/200 na ručním papíru zerkallském; podpis autora. Pův. brož. 275x195


U SVATÉHO ANTONÍČKA. - 1933. Bio-program v obrazech, číslo 52.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Schulz, 1933. Režie Svatopluk Innemann. Hrají: Ota Bubeníček, Hana Vítová, Ljuba Hermannová... Hlubotisk. 8. s. 230x145 Dobře zachováno.


JEZDEC A CHOVATEL - JEZDECKÁ REVUE. - Roč. I., č. 18, 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Největší list o koni a moderních sportech.Roč. I., č. 18. Praha, Československý jezdecký svaz, 1933. Zodpovědný redaktor E. Růžička. 12 s., mj. obsahuje: Velká pardubická steeple-chase. Jezdecké závody v Kolíně. Sešit. 310x230 Velmi dobře zachováno./Dříve "Dostihový a jezdecký sport"/


POHÁDKY O ZVÍŘATECH. - 1933. Ilustroval lužicko-srbský malíř MARTIN NOWAK.

-,-- CZK / prodáno /

Ilustroval lužicko-srbský malíř MARTIN NOWAK. Přeložil Pavel Fink. Brno; Moravské kolo spisovatelů; [1933]. 101 s.; 6 bar. il. na přílohách a 13 čb il v textu MARTIN NOWAK. Pův. polopl. vazba; na přední desce zdobená montovanou bar. il. (opakuje se i na příloze). ...velmi dobrý stav. 270x203


VOSKOVEC a WERICH: OSEL A STÍN. - 1933. Divadelní program. /w/

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program. Praha; Osvobozené divadlo; říjen 1933. Nestr. Text (12 s.): V & W; J. Ježek; Joe Jenčík; B. Feuerstein a J. Honzl; ilustr. v textu A. HOFFMEISTER (1x); fotografie v hlubotiskové obrazové části (6 s.). Pův. brož. 235x155


LONDONER NÄCHTE. - 1933. Režie: Richard Eichberg. /Ill. Lichtspiel-Programm/film/

-,-- CZK / prodáno /

Ill. Lichtspiel-Programm. Nr. 15. Praha; Schulz; 1933. Režie Richard Eichberg. Hlubotisk. 8 s.; brož. 225x145. - Výborný stav.


S VYLOUČENÍM VEŘEJNOSTI. - 1933. Bio-program v obrazech, č. 50.

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech, číslo 50, roč. 1933. Praha, Schulz, 1933. Režie Martin Frič. Hrají: Karel Lamač, Truda Grosslichtová, Theodor Pištěk, Milada Gampeová, Ljuba Hermanová, Čeněk Šlégl ... Hlubotisk. 8 s. 230x145. Dobře zachováno. /film/program/


Štyrský - FIALA; KAREL: JAZZ. - 1933. Fotomont. ob. JINDŘICH ŠTYRSKÝ. REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Román o dětech války. Praha; Sfinx; B. Janda; 1933. 242 s.; obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 200x140 REZERVACE


MILKOVÁNÍ. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 79. /film/program/

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech; číslo 79. Praha; Schulz; 1933. Nesmrtelné drama Arthura Schnitzlera. Režie Max Ophüls. Hlubotisk. 8 s.; brož. 230x145. - Výborný stav.


Reynek - HUGO; VICTOR: SPÍCÍ BOOZ. - 1933. Dedikace B. Reynka. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Stará Říše; Florianová; 1933. Dobré dílo sv. 116. Překl. Bohuslav Reynek. Front. kresba O. Coester. 11 s. Dvoubarevný tisk. Výtisk č. 158 ze 400 na bezdřevém papíře. Volné listy v pův. pap. obálce. 170x110 ...Dedikace B. Reynka. PRODÁNO / SOLD


ALMANACH KMENE 1933 - 1934. - 1934. Ilustrace BIDLO; HOFFMEISTER; SILOVSKÝ; ŠVÁB.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kmen; 1934. Red. Jaroslav Seifert. 1934. 400 s.; ilustrace BIDLO; HOFFMEISTER; SILOVSKÝ; ŠVÁB a 45 fotogr. vyobr. na přílohách; typo a obálka Jaroslav ŠVÁB.


TISOVSKÝ; T. E.: PŘÍHODY MALÉ MYŠKY. - 1933. Ilustrace MILOŠ SLOVÁK.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Ústřední nakl. a knihkupectví učitelstva českoslovanského; 1933. 153 s.; ilustrace MILOŠ SLOVÁK. Pův. celopl. vazba. 230x160 Velmi dobře zachováno.


PRŮCHA; JAROSLAV: BRAMBOROVÝ KRÁL. - (1933). Knihovna českých loutkářů. /loutkové divadlo/

-,-- CZK / prodáno /

Loutkové divadlo - Loutková hra o 3 jednáních. Praha; Vilímek; (1933). Knihovna českých loutkářů č. 261. 15 s. Pův. brož. 190x135 Velmi dobře zachováno.


MAŠÍNOVÁ; LEONT.: STŘÍBRNÉ KULIČKY. - (1933). Knihovna českých loutkářů. /loutkové divadlo/

-,-- CZK / prodáno /

Loutkové divadlo - Hra pro loutky o třech jednáních. Praha; Vilímek; (1933). Knihovna českých loutkářů č. 264. 24 s. Pův. brož. 190x135 Velmi dobře zachováno.


Sutnar - SHAW; G. B.: DROBNOSTI I. - 1933. Obálka LADISLAV SUTNAR

-,-- CZK / prodáno /

Výstřižky z novin. Prohlédnutí Blanco Posneta. Praha; DP; 1933. Hry G. B. Shawa; sv.XXIV. 221 s.; obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. Dobrý stav. 185x135


GIONO; JEAN: HLASY ZEMĚ. - 1933. Dvoubarevná litografie a vazba TOYEN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Symposion; 1933. 202 s., frontispis (dvoubarevná litografie), celková úprava a vazba TOYEN, na předním přídeští ex libris, dvoubarevné lito TOYEN.  Pův. celopl. vazba.196x135 Hřbet vazby mírně vybledlý vlivem světla, jinak nepoškozený, čistý, dobře zachovalý exemplář. /0921 - kniha v obchodě/   


Sutnar - ŽIJEME. - 1933. II. roč.; č. 9. Družstevní práce. /dp/

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový magazin dnešní doby. II. roč.; č. 9 (str. 257 - 288). Praha; DP. 1933. Obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 250x180 Přední s. obálky v jednom místě protržená; v rozích stopy po přeložení; povrch ob. v celé ploše mírně znečištěn. Zabalením do čiré; tuhé; folie je stav stabilizováný.


HRDINA DNE. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 42. /film/program/

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech; číslo 42. Praha; Schulz; 1933. Hraje Hans Albers. Režie Kurt Gerron. Hlubotisk. 8 s.; brož. 225x145. - Výborný stav.


JEZDEC A CHOVATEL - JEZDECKÁ REVUE. - Roč. I., č. 15 - 16, 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Největší list o koni a moderních sportech.Roč. I., č. 15 - 16. Praha, Československý jezdecký svaz, 1933. Zodpovědný redaktor E. Růžička. 16 s., mj. obsahuje: Výcvik skokana a klasická škola. Jezdecké učiliště v Pinerolo. Sešit. 310x230 Velmi dobře zachováno./Dříve "Dostihový a jezdecký sport"/


VELKOKNĚŽNA ALEXANDRA. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 87. /film/program/

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech; číslo 87. Praha; Schulz; 1933. Hraje Marie Jeritzová. Režie W. Thiele. Hlubotisk. 8 s.; brož. 230x145. - Výborný stav.


PALČIVÉ TAJEMSTVÍ. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 31. /film/program/

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech; číslo 31. Praha; Schulz; 1933. Podle novely; kterou napsal Stefan Zweig. Režie Robert Siodmak. Hlubotisk. 8 s.; brož. 245x145. - Výborný stav.


NOC VELKÉ LÁSKY. - 1933. Bio-program v obrazech, číslo 55.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Schulz, 1933. Režie Géza Bolváry. Hrají: Jarmila Novotná, Gustav Fröhlich... Hlubotisk. 8. s. 230x145 Dobře zachováno


Sutnar - SHAW; G. B.: DROBNOSTI II.; VÝSTŘIŽKY Z NOVIN. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Obálka LADISLAV SUTNAR.PROHLÉDNUTÍ BLANCO POSNETA. Praha; Družstevní práce; 1933. Ilustrace na titulním listě Zd. Kratochvíl; fotomont. obálka Ladislav Sutnar. Pův. brož. 190x140 Velmi dobrý stav!


Exil und Asyl. Antifaschistische deutsche Literatur in der Tschechoslowakei 1933-1938

-,-- CZK / prodáno /

Autoři: Miroslav Beck, Květuše Hýršlová, Gabriela Veselá-Ducháčková, Jiří Veselý.Volk und Wissen, Berlin, 1981. 431 s. textu (Bredel, Fürnberg, Graf, Herzfelde, Heym, Kisch, Koplowitz, Kuba, H. Mann, Th. Mann, B. Olden, Weiskopf, Wüsten, Hedda Zinner) + 32 s. obr. příloh. Pův. celopl. vazba s přebalem. 195x120


ČAPEK; KAREL: V ZAJETÍ SLOV. - 1933. 1. vyd.; obálka OTAKAR MRKVIČKA.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Borový; 1933. Soukromý neprodejný tisk k vánocům r. 1933. (22) s. včetně obálky; celostr. kresba před titulem a obálka OTAKAR MRKVIČKA. 200x125 Velmi dobře zachováno.  


Muzika - ČAPEK; KAREL: HORDUBAL. - 1933. 1. vyd.; obálka FRANTIŠEK MUZIKA.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha; Borový; 1933. Tiskla Polygrafia v Brně. Spisy bratří Čapků sv. XXXIII. 195 s.; obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou (přebalem). 190x123 Přebal podél okrajů místy otřepený, několik drobných natržení na rubu podlepeno izolepou. Vazba dobře zachována, listy čisté, nepoškozené. V rohu horního okraje hřbetu na povrchu malý kousek barevně retušován (viz detail na dalším obr.), na přední předsádce drobným písmem nečitelné jméno.


HRUBÍN; FRANTIŠEK: ZPÍVÁNO Z DÁLKY. - 1933. 1. vyd. Poesie sv. 2.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Melantrich; 1933. Poesie sv. 2. 1. vyd. 57 s. Pův. brož. 205x135


WÖHRLE; OSKAR: JAN HUS. - 1933. Družstevní práce. Živé knihy sv. 100.

-,-- CZK / prodáno /

Poslední den. Praha; Družstevní práce; 1933. Živé knihy sv. 100. Přeložil Karel Kaláb. 332 s. Dobová polokožená vazba. 190x140.


KOMENSKÝ; JAN AMOS: INFORMATORIUM ŠKOLY MATEŘSKÉ. - 1933. Sbírka souvislé četby školní.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; F. Topič; 1933. Sbírka souvislé četby školní sv. 57. Úvod a poznámky napsal Josef Hendrich. 98 s. Polopl. vazba. 190x130


Hoffmeister - JEŽEK, JAROSLAV: CIVILISACE. - 1933. Slova Voskovec a Werich. Osvobozené divadlo.

-,-- CZK / prodáno /

Z revue OSEL A STÍN. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1933. Repertoir Osvobozeného divadla. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135


MAHENOVI; SBORNÍK K PADESÁTINÁM. - 1933. Družstevní práce; upravil LADISLAV SUTNAR. /dp/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Družstevní práce; 1933. 181 stran; il. na přílohách a v textu; upravil LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 195x135 Nerozřezáno; velmi dobrý stav!


DOBYVATELÉ HOR. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 46. /film/program/

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech; číslo 46. Praha; Schulz; 1933. Hraje slavný horolezec F. Schmid. Režie František Wenzler. Hlubotisk. 8 s.; brož. 230x145. - Výborný stav.


NEZVAL; VÍTĚZSLAV: ZPÁTEČNÍ LÍSTEK. - 1933. 1.vyd.; Typo. KAREL TEIGE. /převazba/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1933. 1.vyd. 234 s.; typo.; vazba KAREL TEIGE. Pův. celopl. vazba. 205x134


JOSEF HOLUB. Houslový virtuos a hudební skladatel. - portrét 1933, program - 1921.

-,-- CZK / prodáno /

Portrétní fotografie 225x165, mont. na kartonu 335x255, dat. slepotisk. raz. 1933. + program koncertu v Paříži wikipedia.org/wiki/Josef_Holub_(skladatel) >


DAS SMARAGD - KOLLIER / SMARAGDOVÝ NÁHRDELNÍK. - Ill. Lichtspiel-Programm. Nr. 41. 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Schulz, 1933. Režie Georg Jacoby. Hrají: Otto Wallburg, Betty Amann, Lee Parry ... 8 s., vložený list v češtině. Brož. 225x145. Výborný stav. /Bioprogramy/


SMARAGDOVÝ NÁHRDELNÍK. - 1933. Bio-program v obrazech; č. 41. /film/program/

-,-- CZK / prodáno /

Bio-program v obrazech; číslo 41. Praha; Schulz; 1933. Napínavé dobrodružství z nejlepší společnosti. Režie G. Jacoby. Hlubotisk. 8 s.; brož. 225x145. - Výborný stav.


MEREŽKOVSKIJ, DMITRIJ SERGEJEVIČ: JEŽÍŠ NEZNÁMÝ. I., II., III., díl. - 1933 - 1935.

-,-- CZK / prodáno /

Praze, Kvasnička a Hampl, 1933, 1935. Spisy D.S. Merežkovského sv. 25, 26, 27. Přeložil Stanislav Minařík. 396 s., 302 s., 353 s. 3x Pův. brož. 185x120 Velmi dobře zachováno, nerozřezáno. 


PIK; LUDĚK: TŘI Z MILIONŮ. - 1933. Ilustrace V. EISENREICH. Podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

Plzeň; Odborná škola typografická; 1933. 32 s.; ilustrace V. EISENREICH; ex. č. 237/400 na křídovém papíře; podpis autora. Volné dvoulisty v pap. obálce. 315x235 Hřbet obálky je poškozený. /H/


VOSKOVEC a WERICH V KOSTCE. - 1933. Divadelní program zájezdové revui. /w/

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program. Praha; Osvobozené divadlo; nedatováno (1933). Text (16 s.): J. Honzl; F. Palla a Joe Jenčík ; hlubotisková obrazová část (16 s.) a leták s programem; 5 ilustrací v textu A. HOFFMEISTER. Pův. brož. 235x155 PRODÁNO/SOLD


Výstava českého exlibris a supralibros v Praze 1926. Jaromír Malý. - 1933.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Kroužek českých exlibristů, 1933. 70 s., 50 čb. il. v textu (reprodukce a pův. dřevoryty), mj. JOSEF VÁCHAL: Exlibris K. Zinka (pův. dřevoryt), jedna obr. příloha (VIKTOR STRETTI). Ručně čísl. ex. 423/700. Dedikace J. Malého Miloši Popelovi s podpisem dat. 1949. Pův. brož. 240x160 Na obálce místy nahnědlé flíčky degradace pap.


VOSKOVEC a WERICH: OSEL A STÍN. - (13. říjen, 1933). Divadelní program.

-,-- CZK / prodáno /

Vyšlo jako součást PROGRAM-REVUE OSVOBOZENÉHO DIVADLA k premiéře OSEL A STÍN. Praha; Arnošt Lamač; (13. říjen 1933.) Nestr. Text (16 s.): V+W; J. Ježek; Joe Jenčík; B. Feuerstein a J. Honzl;  dvoustrana s hereckým obsazením, ilustr. v textu FR. MUZIKA (1x); 14 s. fotografií (hlubotisk). Pův. brož. Velmi dobře zachováno.


DER FLÜCHTLING AUS CHICAGO. - 1933. Režie: Johanes Mayer. /Ill. Lichtspiel-Programm/film/

-,-- CZK / prodáno /

Ill. Lichtspiel-Programm. Nr. 132. Praha; Schulz; 1933. Hra ze současného života podle románu Kurta J. Brauna. Režie Johanes Mayer. Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Výborný stav.


Muzika - ČAPEK; KAREL: HORDUBAL. - 1933. 2. vyd.; obálka FRANTIŠEK MUZIKA.

-,-- CZK / prodáno /

2. vyd. Praha; Borový; 1933. Tiskla Polygrafia v Brně. Spisy bratří Čapků sv. XXXIII. 195 s.; obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 190x123 Dobře zachováno.