ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - 1932


ALMANACH KMENE 1932-33. - 1932. Úprava ŠTYRSKÝ.

480 CZK

Praha; Kmen; 1932. Redigoval František Halas. 238 s.; úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 190x120 /H/


MACHAR, J. S.: PENÍZE. - 1932.

350 CZK

Praha, Vl. Žikeš, 1932. Žikešovy edice sv. první. 50 s., iniciály, frontispic a obálka JOSEF SOLAR. Pův. brož. 205x150 Na horním okraji obálky stopa po ohnutí a ztráta (1 cm ) papíru. /H/


OČI ČERNÉ. - 1932.

850 CZK

Praha, F. Chadím, 1932. Noty. Pro zpěv s klavírem upravil O. ŠIMÁČEK, přeložil JAR. VETENGL. Dvojlist. 340x270  /at/


SCAMPOLO DOLLY - ULIČNICE. - 1932

220 CZK

Obrázkový filmový program. Praha, Max Fuchs, roč. 1932, č. 518. Režie Hanuš Steinhoff. Hrají: Dolly Haasová, K. L. Diehl...Hlubotisk. Složený list. 210x145; po rozložení 210x580 - Výborný stav.


ZEMEK, OLDŘICH: ŠPILBERSKÉ BALADY. - 1932.

350 CZK

Podpis autora - Básně 1932. Předmluva Arturo Cronia. Brno, vydal autor, 1933. 58 s., dedikace s podpisem autora, dat. Praha 1935. Pův. brož. 185x125 Obálka v dolním rohu a na zadní straně natržena. /H/


DOBRÝ VOJÁK ŠVEJK. - 1932.

750 CZK

Praha, Zdeněk Vlk, 1932. Noty. Ze zvukového filmu Mac Friče. Hudba: Jára Beneš, slova: Jarka Mottl, Špilar a Mírovský. 8 s. (Poslušně hlásím - Pochod; Jen trochu jodu - Fox; Je ze sta jedna cesta - Valčík). Volné dvoulisty (velký fomát). 305x240 Na hřbetě přelepeno pap. páskou.  /at/


CESTA REKLAMY. Ročenka Noviny 1932.

450 CZK

Redigoval ing. J. Solar. Vazba a úprava F.J. Müller.Praha, propagační oddělení "Noviny", 1932. 144 s., fotografie na předsádkách, ilustrace v textu.Pův. celopl. vazba. 200x130 Na hřbetu drobné natržení.


JARNÍ ALMANACH KMENE. - 1932.

200 CZK

Jízdní řád literatury a poesie. Redigoval a obrázky doprovodil AH 32 (= ADOLF HOFFMEISTER). Praha; Kmen; 1932. 180 s.; ilustrace (titulní dvoustrana; nakl. zn.; ilustrace v textu; ilustrace v inzertní části a obálka) ADOLF HOFFMEISTER; 3 s. fotogr. příloh; v inzertní části jedna rekl. fotografie JOSEFA SUDKA. Pův. brož. 190x125 /H/


BERNDORFF; H. R.: DIPLOMATICKÉ PODSVĚTÍ. - 1932.

90 CZK

Praha; Vilímek; 1932. Přeložil Karel Koschin. 218 s. Pův. brož. 230x155 Obálka na hřbetu natržena. /H/


MACHAR, JOSEF SVATOPLUK: BARBAŘI. - 1932.

300 CZK

Praha, Aventinum, Dr. Ot. Štorch-Marien, 1932. Svědomím věků sv. 3. 223 s., upravil M. KALÁB. Pův. brož. 205x140 /H/


Štyrský - HALAS; FRANTIŠEK: TVÁŘ. / 1932.

700 CZK

Poesie 1930 - 1931. Praha, Družstevní práce, listopad 1932. Edice Slunovrat, sv. VIII. 2. vyd. 41 s., frontispis, úprava a vazba JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. celopl. vazba, červený předsádkový pap. 190x125 /ant 0823/


Vom Tonfilm, von Filmstars und von Kinematographie. - Ausgabe 1932.

1.900 CZK

Fotomontáž na přední desce Matouschek. Wien, Mein Film-Verlag., Ausgabe 1932. 356 s., množství čb. portrétních fotografií, dokumentárích záběrů z filmové tvorby, reklamy. Pův. polopl. vazba. 170x160 Žádné poškození nad rámec běžných stop stáří a používání.Portrétní fotografie obsahují stručné životopisné údaje a dosavadní filmografii.Stan Laurel, Oliver Hardy, Buster Keaton, Charles Chaplin, Harold Loyd, Marlene Dietrich, Greta Garbo, Pola Negri, Maurice Chevalier ad. Část věnovaná filmové tvorbě v Československu obsahuje 17 fotografických portrétů (mj. Vlasta Burian, Mac Frič, S.W. Innemann, Hugo Haas). Anny Ondra (Ondráková) je zařazena v oddílu "Die vom film...


HOFMEISTER, RUDOLF RICHARD: LUHAČOVICKÉ DOJMY. - 1932.

280 CZK

Praha, Šolc a Šimáček, 1932. 109 s. Pův. brož. 190x130 /H/


VEVERKOVÁ, MARIE: POD SAFÍROVOU HVĚZDOU. - 1932.

800 CZK

Tři cykly lyriky. Podpis autorky - Praha, soukromý tisk, 1932. Edice Sapfo sv. 1. 59 s., vyzdobeno čtyřmi obrazy arch. B. Malého, provedenými technikou Pochoir a ručně kolorovanými P. Mazánkem, podpis autorky, výt. č. 234 z 500. Pův. brož. 230x155 Obálka zašedlá na hřbetě a okraji natržena (viz. foto). /H/


Štyrský - HALAS; FRANTIŠEK: TVÁŘ. / 1932.

900 CZK

Poesie 1930 - 1931. Praha, Družstevní práce, listopad 1932. Edice Slunovrat, sv. VIII. 2. vyd. 41 s., Frontispis, úprava a obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 190x125 Drobná trhlinka na okraji listu proti titulu (frontispis), na předním vakátu podpis předchozího majitele. /0624/


NEUMANN, S. K: ZLATÝ OBLAK. - 1932.

180 CZK

Praha, Borový, 1932. Spisy sv. VIII. 293 s., 4 celostr. ilustrace ADOLF HOFFMEISTER. Celopl. vazba. 200x130 /H/


SARAUER, ALOIS: Z MLADÝCH LET. - 1932.

350 CZK

Instruktivní skladičky pro klavír. Noty. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1932. 14 s., obálka JAROSLAV ŠVÁB.  (Večerní píseň, Do kola, Píseň beze slov, Pochod olověných vojáčků, Starý taneček, Valčík).  Volné dvoulisty v pap. obálce. 305X240 Podél hřbetu obálka natržená, jinak dobře zachováno. /H/


HAWTHORNE, NATHANIEL: VELIKÝ KARBUNKUL. - 1932. Atlantis.

300 CZK

Edice Atlantis sv. 14. Ex. č. 549/600 na italském velínu Pordenone.Brno, Jan Pojer, 1932. Přeložil Jaroslav Skalický. 142 s., ilustrace FRANTIŠKA VIKA na 4 volných nečísl. listech silnějšího pap., výt. č. 549/600 na italském velínu Pordenone, podle osnovy Ant. Lískovce typy Garamond vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově. Pův. brož. 175x105 Velmi dobře zachováno. /ZBR-280121/


LEGENDY O NEVĚSTKÁCH SVĚTICÍCH. - 1932. Atlantis.

280 CZK

Edice Atlantis sv. 15. Ex. č. 157/600 na bílém velínuBrno, Jan Pojer, 1932. Přeložil Ferdinand Stiebitz. 138 s., dřevoryt a úprava JAROSLAV BENDA, výt. č. 157/600 na bílém velínu, typy střední Janson vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 175x105 Velmi dobře zachováno. /ZBR-280121/


COLETTE: ZLATÍČKŮV KONEC. - 1932. Obálka EDUARD MILÉN.

70 CZK

Praha; Fr. Borový; 1932. Přeložil Jindřich Hořejší. 170 s.; obálka a úprava EDUARD MILÉN. Pův. brož. 190x135


KARLÍČEK, MIROSLAV: LYŽAŘSKÝ PRŮVODCE SLOVENSKEM. - 1932.

350 CZK

Polské Beskydy, Malá Fatra, Velká Fatra, Velký Choč, Nízké Tatry, Liptovské hole, Vysoké Tatry.Praha, Knihkupectví Klubu československých turistů, 1932. Knižnice Klubu československých turistů sv. 3.  64 s. Pův. brož. 200x120 Velmi dobře zachováno. /Ate/


K TANCI A ZPĚVU sv. IV. - 1932.

250 CZK

Praha, J. Švehla, 1932. Noty. 18 s. Volné listy v pap. obálce. 320x235 /Ate//Vlny Orinoka; Yo-Yo; Karličko; Zahrej mi cikáne; Pod zelenou borovicí; Okřídlené kolo; Když měsíc svítí; Štěstí jde k nám/


TOMAN; KAREL: SLUNEČNÍ HODINY. - 1932.

100 CZK

Praha; Borový; 1932. Soubor veršů IV. 47 s., upravil FRANTIŠEK KYSELA. Pův. brož. 230x170 /H/


GUMILEV, NIKOLAJ STEPANOVIČ: OHNIVÝ SLOUP. - 1932.

600 CZK

Výbor z básní. Přeložila Marie Marčanová. Předmluva Bohumil Mathesius. V Praze, Rudolf Rejman, 1932. 89 s., obálka ALOIS CHVÁLA. Pův. brož. 200x125 Krásný stav! /Ate0323/  


JAHNOVÁ; E.: DO ORIENTU. - 1932. Obálka VRBSKÝ.

190 CZK

Zvláštní otisk z 'Vídeňského Deníku' 1932/33. 60 s.; obálka VRBSKÝ. Pův. brož. 240x170 /H/


TOMAN, KAREL: MĚSÍCE. HLAS TICHA. - 1932.

120 CZK

Praha, Fr. Borový, 1932. Soubor veršů V. 67 s., kresby JAN RAMBOUSEK. Pův. brož. 230x160 /H/


K TANCI A ZPĚVU sv. III. - 1932.

250 CZK

Praha, J. Švehla, 1932. Noty. 18 s. Volné listy v pap. obálce. 320x235 /Ate//Oči zrádné; Odešel kamarád; Anita; Řekni mi, že mě máš rád; Lilian; Vám srdce dám; Jednou snad se všechno změní; Nekecej, nekecej, nekecej/


K TANCI A ZPĚVU sv. II. - 1932.

250 CZK

Praha, J. Švehla, 1932. Noty. 18 s. Volné listy v pap. obálce. 320x235 Obálka v přeložení natržena, jinak velmi dobře zachováno. /Ate//Kdo zahojí bolest tvojí; Harmonikář; Bezejmenná; Píseň majáku; Dnes už to vím; Zpívej sladce; Madlenka; To pláče srdce mé/


JOE JENČÍK. USPAVAĆ. Balet. - 1932. Florent Schmitt.

300 CZK

Hudbu napsal Florent Schmitt. Le petit elfe Ferme-l'œil, pův. název baletu.Jako 6. svazek edice TERPSICHORA vydal v červnu 1932 J. Reimoser v Praze XIII/977 v 500 výtiscich Tiskl B. Vašata, Praha.Provedeno poprvé na Národnim divadle v Praze 30. června 1932 v režii a choreografii Joe Jenčíka. Výpravu a kostýmy navrhl František Zelenka. Dirigoval Frant. Škvor. Tištěno jako rukopis.12(4) s. Pův. brož. 170x105


PUDOVKIN, VSEVOLOD: OD LIBRETA K PREMIÉŘE. - 1932.

250 CZK

Praha, Filmový kurýr, 1932. Knihovna filmového kurýry 5. Přeložil Lubomír Linhart. 116 s. Brož. 200x150 /H/


PEPINA REJHOLCOVÁ "POJĎ, HOLKA, KŘÍDLOVKA ZPÍVÁ ..." - 1932.

250 CZK

Polka "Pojď, holka, křídlovka zpívá ..." ze zvukového filmu Pepina Rejholcová. Praha, Ferry Kovářík, 1932. Sbírka lid. popěvků č. 138. Noty, hudba: Jar. Jankovec, text: Fr. Voborský. Dvojlist. 165x135


DAVID, LUDVÍK: DAVIDŮV RÁDCE VE FOTORAFOVÁNÍ. - 1932.

300 CZK

Praha, Beaufort, 1932. 239 s. se 102 ilustracemi v textu, 32 obr. přílohami a tabulkou. Brož. 175x125 /H/


BIBLIOFIL. IX. - 1932. Kompletní ročník. 7 sešitů.

950 CZK

Ročník IX.; čísla 1-10. Uherské Hradiště; Skupina moravských knihomilů; 1932. Redaktor Bedřich Beneš Buchlovan. 231 s.; obr. přílohy na volných listech (JILOVSKY; pův. lept; R. KUBÍČEK; pův. lito; sign.; ZD. BRAUNEROVÁ; KONŮPEK; J. BARUCH; O. MENHART; SVOLINSKÝ; R. LANDER; J. ŠVÁB; C. BOUDA; P. DILLINGER ...) 7 sešitů v pův. obálkách. 240x165 ...velmi dobrý stav.


ELLA ŠÁRKOVÁ - "TVÉ OČI TO POZNALY". - 1932.

100 CZK

Ella Šárková - Píseň "Tvé oči to poznaly" z filmu Sňatková kancelář 1932. Praha, J. Švehla, 1932. Noty, hudba a text: Jarka Mottl a Eman Fiala. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/


V NOVÝ ŽIVOT. - POCHODOVÁ HYMNA SOKOLSTVA. - 1932.

480 CZK

Praha, Hudební matice , 1932. Noty. Slova Petr Křička, hudba Josef Suk. Dvojlist. 160x135 Nepoškozeno, dobře zachováno.


Teige - NEUMANN, S. K: ZLATÝ OBLAK. 1932.

4.000 CZK

Praha, Borový, 1932. 293 s., fotomontážní obálka KAREL TEIGE, 4 celostr. ilustrace ADOLF HOFFMEISTER. Pův. brož. 210x140 Mírné známky používání, oba okraje hřbetu obálky otřepené, v hranách podél hřbetu obálka drobně popraskaná, opatřeno ochranným přebalem transparentní folie.Se zachovalou obálkou, se v prodeji tento titul objevuje vzácně.  /1221 - antikvariát/


SERGEANT X. - 1932. Illustrierter Film-Anzeiger. Nr. 87.

290 CZK

Prag, Josef Schösser, 1932. Režie Strijevski. Hrají: Ivan Mosjoukin, Peter Voss ... 8 s. Brož. 235x150.  Výborný stav. /Bioprogramy/ 


SCHRÁNIL, JOSEF: ZEMĚ ČESKÉ ZA DOBY KNÍŽECÍ. - 1932.

250 CZK

Praha, J. Štenc, 1932. 23 s. text, 52 s. obr. přílohy. Pův. pap. vazba. 200x150 Velmi dobře zachováno. /H/


VÝBOR Z DÍLA A. MACKA. - 1932. DP. Generace.

350 CZK

Sestavil a úvodem opatřl Josef Hora. Praha; Družstevní práce; 1932; VIII. sv. sbírky Generace. 170 s.; portrét A. Macka nakreslil ALFRED JUSTIZ. Pův. brož. 200x125 /H/


MELO. - 1932. Illustrierter Film-Kurier. Nr. 1691.

190 CZK

Wien, Fritz Freund, 1932. Režie Paul Czinner. Hrají: Elisabeth Bergner, Fisher White, Bruno Barnabe... 8 s. Brož. 225x150.  Výborný stav. /Bioprogramy/ 


AŠA VAŠÁTKOVÁ; L. H. STRUNA - PÍSEŇ O VELKÉ LÁSCE. - 1932.

180 CZK

Aša Vašátková; Ladislav Herbert Struna - Píseň "Píseň o velké lásce" ze zvukového filmu Píseň o velké lásce. Brno, J. Stožický, 1932. Kabaretní repertoir písní a kupletů č. 147. Noty, hudba: Vl. A. Vipler, text: Fr. Kudrna. Dvojlist. 165x135


FLAJŠHANS, VÁCLAV: DVA PŘÍSPĚVKY KE KRITICE RUKOPISŮ. - 1932.

250 CZK

1. Naše rukopisy a vídeňská vláda.2. Zázrak hostýnský a báseň "Jaroslav".Praha, Historický klub, 1932. Zvláštní otisk z ČČH. 1931 a 1932. 58 s., úprava Jan Krofta. Pův. brož. 240x170 Nerozřezáno, velmi dobře zachováno. /H/


SERŽANT X. - 1932. Ilustrovaný Filmový kurýr. č. 87.

290 CZK

Praha, Josef Schösser, 1932. Režie Vladimír Strijevski. Hrají: Ivan Mosjoukin, Peter Voss, Trude von Molo  ... Hlubotisk. 8 s. 235x150. Velmi dobře zachováno.


GILGI, JEDNA Z NÁS. - 1932. Ilustrovaný Filmový kurýr.

220 CZK

Ilustrovaný Filmový kurýr. č.116. Praha, Josef Schösser, 1932. Režie Johannes Meyer. Hrají: Brigita Helm, Gustav Diessl, Jessie Vihrog, E. Busch, Helena Fehdmer  ... Hlubotisk. 8 s. 220x150. Dobře zachováno. /film/program/


KUKLA, KAREL LADISLAV: MĚSTO ZATRACENCŮ (BÍLÝ HRAD). - 1932.

600 CZK

Román z nynější Prahy poválečné - lidí bez bytů a zaměstnání.Praha, nákl. Knihovny "Z kroniky Staré Prahy", 1932. 1. vyd. 175 s., na předním přídeští ex libris Bohumila Mazla, jenž byl v době vydání této knihy majitelem slavné vinárny na Malé Straně Polopl. vazba s vevázanou obálkou. 195x140/Ate26/


ANČÍK; ZDENA: SVATEBNÍ KRUH. - 1932. Kresba V. TITTELBACH.

800 CZK

Praha; Fiřt; 1932. Podpis autora. 20 s.; dvoubar. il. ve front. Vojtěch Tittelbach. Pův. celopl. vazba. 185x140 U příležitosti svého sňatku vydal ředitel Živnostenské tiskárny Čechie.


POLÍVKA, JIŘÍ: SLOVANSKÉ POHÁDKY. 1932 + LIDOVÉ POVÍDKY SLOVANSKÉ. 1939.

850 CZK

I. Úvod. Východoslovanské pohádky. 1932.Praha, Slovanský ústav, Orbis, 1932. 255 s.  II. POLÍVKA, JIŘÍ: LIDOVÉ POVÍDKY SLOVANSKÉ. 1939.Vybrané rozpravy.Praha, Národopisná společnost československá, 1939. Uspořádali Jiří Horák a Václav Tille. 195 s., + Vzpomínka na J. Polívku, rejstřík, soupis prací prof. Polívky. 33 s.V jednom svazku. Celopl. vazba. 240x170 Místy podtrhaný text tužkou, na titulním listu při horním okraji světlá stopa od vody. /Ate/


KOPECKÝ, MATĚJ: DOKTOR FAUST. - (1932). Knihovna vybraných loutkových her.

180 CZK

Drama ve čtyřech jednáních. Upravil J. Bartoš.Smíchov (Praha), Vaněk a Votava, (1932). Knihovna vybraných loutkových her sv. 66. 24 s. Sešit. 175x125 /Ate/ /Loutkové divadlo/


DYK, VIKTOR: O NÁRODNÍ STÁT 1917 - 1919. / 1932.

450 CZK

Praha, Zemědělské knihkupectví A. Neubert, 1932. Předmluva Ant. Hajn. 337 s. Pův. brož. 200x140/H/


FASTER, RENÉ: ŠUMAVA PĚŠÍM TURISTŮM A AUTOMOBILISTŮM. - 1932.

400 CZK

Praha, nákl. vlastním, 1932. 107 s. Pův. brož. 205x140 /zbr/


ALEX, A. J.: OSUDOVÉ ROZCESTÍ. - 39 orig. leptů, 1932.

1.850 CZK

Vzpomínky malíře Ivana Lena / A.J. Alex (pseud.) 39 orig. leptů, podpis autora na patit. Autorský výtisk s vlastnoručním podpisem a parafou na každém leptu.Praha, (nákl. vl.), 1932. Edice Equiria. 188 s., ilustrováno orig. lepty, úprava Alois Chvála. Lepty k této povídce byly tištěny v dílně autorově. Tisk Stiebling a Havelka, 380 čísl. výt. na papíře Holland-japan. Pův. celopl. vazba. 210x145 Pokryv vazby v rozích poškozený, jinak v dobrém stavu. (antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr)


PRINC Z ARKADIE. - 1932. Ilustrovaný Filmový kurýr. č. 100.

250 CZK

Praha, Josef Schösser, 1932. Režie Karel Hartl. Hrají: Willy Forst, Liane Haid, Hegwig Bleibtreu ... Hlubotisk. 8 s. 235x150. Velmi dobře zachováno.


Renoir - GEORGE BESSON: RENOIR. - 1932. Collection 'LES ARTISTES NOUVEAUX'.

290 CZK

Illustré de 32 reproductions en héliogravure. Collection 'LES ARTISTES NOUVEAUX'. Paris; G. Grés & Cie; 1932. 11 s. + 32 čb. vyobrazení. Pův. brož. 195x145.


Sutnar - SHAW; G. B.: OBRÁCENÍ KAPITÁNA BRASSBOUNDA. - 1932.

3.500 CZK

Obálka LADISLAV SUTNAR. Praha; Družstevní práce; 1932. 130 s.; kresba na titulním listě Zd. Kratochvíl; fotomontážní obálka Ladislav Sutnar. Pův. brož. 190x140 - Velmi dobrý stav!


GRMELA, JAN: ŽENA JEŽ MILOVALA. - 1932. S podpisem autora.

450 CZK

Praha, Ústřední dělnické nakladatelství Ant. Svěcený, 1932. 159 s., ilustroval JIŘÍ KREJČÍ, autorská dedikace Ant. Veselému (redaktor, spisovatel) s podpisem J. Grmeli dat. 18. 2. 1932. Pův. brož. 195x145 Nerozřezáno, uvolněný blok od obálky. /Ate/  


VČELIČKA; GÉZA: KAVÁRNA NA HLAVNÍ TŘÍDĚ. - 1. vyd. 1932.

600 CZK

Podpis autora dat. 5/XII 1932.Číšníkům a služkám. Praha-Karlín, Karel Borecký, 1932. 146 s.Polokožená, ruční vazba, na hřbetu zlacený titul, pět vazů a pět slepotiskových zlacených ozdůbek, zlatá vrchní ořízka, obálka vzadu vev. 200x125 Na přední desce tmavý flíček. /ant 0523/


Sládek, Jos. V. Mělnická balada. S kresbami Karla Svolinského. - 1932.

380 CZK

Soukromý tisk Lobkowiczkého vinařství, pro své přátele a příznivce, k Vánocům 1932. Na Mělníku, Lobkowiczké vinařství, 1932. Vytiskla Průmyslová tiskárna. 44 s., obálka, celostránkové ilustrace a iniciály KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 210x140 Krásný stav! (antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr)


NA VELITELSKÉM PAHORKU. - 1932. Ilustrovaný Filmový kurýr. č. 63.

250 CZK

Praha, Jos. Schösser, 1932. Režie Eugen Thiele. Hrají: Ivan Petrovič, Elga Brinková ... Hlubotisk. 8 s. 210x145 Výborný stav.


ZWEIG, STEFAN: WATERLOO. - 1932. 2. soukromý tisk edice Atlantis.

890 CZK

Dějinná minuta waterlooská (Napoleon 18. června 1815)Přeložil Jan V. Pojer. Brno, Jan V. Pojer, 1932. V Novém Jičíně vytiskl typy Empiriana Bodoni, Kryl a Scotti. 18 s., úprava a dřevoryt ve frontispise JAROSLAV BENDA. Dvoubarevný titulní list, dvoubarevná tiráž, ex. č. 303 na chamois velínu, celkový náklad 350 ručně čísl. výtisků. Na předním vakátu montované exlibris Františka Dvořáka, v tiráži jeho vlastnické razítko. Pův, brož., obálka s nalepeným dvoubarevným štítkem. 240x170 (antikvariát Pražský Almanach 0126)Vedle řady 76 svazků Atlantidy vydal Jan V. Pojer ještě svých 5 soukromých tisků, Waterloo je...


Sutnar - SHAW; G. B.: TRAKAŘ JABLEK. AMERICKÝ CÍSAŘ. - 1932.

2.000 CZK

Obálka LADISLAV SUTNAR. Praha; Družstevní práce; 1932. 159 s.; ilustrace na titulním listě Zd. KRATOCHVÍL; fotomont. obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 190x140 Na obálce místy nahnědlé flíčky.


Na paměť Zdendy Wirtha. (26.3.1914-2.6.1932). Josef Cibulka, promluva. 1932.

380 CZK

Promluva, kterou po zádušní mši v kostele sv. Vojtěcha v Praze dne 13. června 1932 měl Josef Cibulka.Praha, soukromý tisk, 1932. 100 exemplářů vytiskla Průmyslová tiskárna. 20 s., ruční papír Holland.Pův. brož. 175x115 /at0923/Zdenda Wirth byl synem historika Zdeňka Wirtha (1878-1961)


GITA OBJEVILA SVÉ SRDCE. - 1932. Ilustrovaný Filmový kurýr. č. 102.

250 CZK

Praha, Josef Schösser, 1932. Režie Karel Froelich. Hrají: Gitta Alpar, Gustav Fröhlich, Paul Kemp ... Hlubotisk. 8 s. 235x150. Velmi dobře zachováno.


AUTO JENOM PRO DVA. - 1932. Ilustrovaný Filmový kurýr. č. 91.

250 CZK

Praha, Josef Schösser, 1932. Režie Joe May. Hrají: Magda Schneider, Karl Ludwig Diehl ... Hlubotisk. 8 s. 235x150. Velmi dobře zachováno.


Feyfar - ZDENKO FEYFAR: FOTOGRAFIE 1932-82. - 1983. Katalog výstavy.

350 CZK

Katalog výstavy. SČVU; Galerie d; Praha 5; červen a červenec 1983. (16) s.; graf. úprava Milan Jaroš. Pův. brož. 230x210


Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: PRAŽSKÁ JAVA. - 1932. Voskovec a Werich.

600 CZK

Z revue 'Golem'. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Noty. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 165x135  Velmi dobře zachováno.


EXTASE. 1932. Režie Gustav Machatý. Hedy Kiesler - Lammar. Illustrierter Film-Kurier. Nr. 564

2.500 CZK

 Wien, Fritz Freund, 1932. Československo / Rakousko. Režie Gustav Machatý. Hrají: Hedy Kiesler, Aribert Mog, Zvonimir Rogoz, Leopold Kramer ... 8 s. 225x150. Velmi dobře zachováno. /film/program/ Dnes již klasické dílo světové kinematografie proslulo ve své době nevídaným zobrazením ženské nahoty rakouské herečky Hedy Kieslerové (později ve 40. letech hollywoodské star Hedy Lamarr). "Šokující" scény vyvolaly odsouzení Vatikánu a zákaz distribuce v Německu. V dalších zemích byly erotické scény z kopií vystřiženy. 


TVRDÝ; JOSEF: PRŮVODCE DĚJINAMI EVROPSKÉ FILOSOFIE. - 1932. 1. vyd. /filosofie/

200 CZK

Brno; Vydavatelský odbor Ústředního spolku jednot učitelských; 1932. 1. vyd. 495 s. Pův. brož. 220x150


FISCHER; OTOKAR: POŽADAVEK DNE. - 1932. Podpis autora; úprava F. VIK.

850 CZK

Brno; Mil. Píša; 1932. 12 s.; ob.; front. a úprava FRANTIŠEK VIK. Podpis autora. Pův. brož. 215x145 /H/


STAŠEK; ANTAL: O ŠEVCI MATOUŠOVI. - 1932. 14 ilustrací JOSEF LADA.

200 CZK

Praha; Družstevní práce; 1932. 299 s.; 14 ilustrací JOSEF LADA; úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. celopl. vazba. 190x135 /H/


DELAPORTE; THEOPHILE: KATOLÍCI MOROVÍ. - 1932. Stará Říše. Kurs sv. 28

200 CZK

Kurs sv. 28.- Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1932. Vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. Přeložil Josef Florian. 70 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno; velmi dobrý stav!


CLAIR; RENÉ. ES LEBE DIE FREIHEIT. - 1932. Illustrierter Film-Anzeiger; Nummer 67.

900 CZK

Illustrierter Film-Anzeiger; Nummer 67. - Praha; Josef Schösser; 1932. 8 s.; včetně ob. 230x150 Velmi dobrý stav!


TOMAN; KAREL: SLUNEČNÍ HODINY. - 1932. Dřevoryty JAN RAMBOUSEK. Podpis autora.

450 CZK

Podpis autora - Praha; Borový; 1932. Soubor veršů IV. 47 s.; barevné dřevoryty JAN RAMBOUSEK; ex. č. 117/200 na ručním papíře; podepsaný autorem. Polopl. vazba. 195x150 /H/


JODAS; MIROSLAV. (1932): ORNELLA MUTI. - Fotografie. 240x185. Nedat. Signováno razítkem na rubu.

800 CZK

Fotografie. 240x185. Nedat. Signováno razítkem na rubu. ...slavná italská herečka.


ZAMILOVANÁ FIRMA JE TVÉ SRDCE VOLNÉ? - 1932. Ilustrovaný Filmový kurýr. č. 93.

250 CZK

Praha, Josef Schösser, 1932. Režie Max Ophuels. Hrají: Lien Deyers, Gustav Fröhlich, Anny Ahlers ... Hlubotisk. 8 s. 235x150. Velmi dobře zachováno.


DUPRÉEL; E.: TI; KDOŽ SE ODŘÍKAJÍ. - 1932. Stará Říše. Kurs sv. 26.

200 CZK

Kurs sv. 26.- Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1932. Vytiskl V. Vokolek a syn v Pardubicích. 71 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno. /inv0320/


MIKLÍK; J. KONSTANTIN: K SVOBODĚ BÁDÁNÍ. - 1932. Stará Říše. Kurs sv. 29.

200 CZK

Kurs sv. 29. - Analysa spisu filosofa Brentana. Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1932. Vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. 125 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno; velmi dobrý stav! /inv0320 zbr/


Sutnar - VÝBOR Z DÍLA ANTONÍNA MACKA. Uspořádal a úvodem opatřil Josef Hora. - 1932.

300 CZK

Praha, Družstevní práce, 1932. Generace sv. VIII. 170 s., portrétní studie od Alfreda Justitze, vytiskla knihtiskárna F. Obziny ve Vyškově na Moravě. Obálka a úprava Ladislav Sutnar. Pův. brož. 200x125 /H/


Franta Mrázek - KVÍTEK HAVAJE "JÁ CHODÍM NA RANDE S MONOU LISOU". - 1932.

180 CZK

Franta Mrázek - Píseň "Já chodím na rande s Monou Lisou" šlágr z revue smíchovské Areny Kvítek Havaje. Praha, Ferry Kovářík, 1932. Sbírka lid. popěvků č. 109. Noty, hudba: Jar. Jankovec, text: Špilar a Mírovský. Dvojlist. 165x135


ŠELLER, OTAKAR: KAŠPÁREK A BÍLÁ PANÍ. - 1932. Storchovo loutkové divadlo. /loutkové divadlo/

150 CZK

Loutkové divadlo - Praha; Storch syn; 1932. Storchovo loutkové divadlo pro malé loutkoherce sv. 83. 16 s. Pův. brož. 155x115


PRACH; KAREL: TVÁŘ V ZRCADLE. - 1932. 1. vyd. /poesie/satirické básně a epigramy/

250 CZK

1. vyd. - Praha; nákl. vlastním; 1932. 60 s. 200x135 Satirické básně a epigramy.Velmi dobrý stav. /H/


Sutnar - SHAW; G. B.: TRAKAŘ JABLEK. AMERICKÝ CÍSAŘ. - 1932. Obálka LADISLAV SUTNAR.

950 CZK

Praha; Družstevní práce; 1932. 159 s.; ilustrace na titulním listě Zd. KRATOCHVÍL; fotomont. obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. celoplátěná vazba s vev. ob. 190x140


UMĚNÍ. Svazek VI/1932 - 1933. Obálky MAX ŠVABINSKÝ. Kompletní ročník v sešitech.

450 CZK

Sborník pro českou výtvarnou práci. Praha; Štenc; 1932-33. Svazek VI/ č. 1-10 v sedmi sešitech. Kompletní ročník. 478 stran. množství čb. vyobrazení a fotogr. reprodukcí ze všech oborů výtvarných umění a architektury. 7 sešitů v původních obálkách M. ŠVABINSKÉHO. 280x210 Krásný stav!


JOYCE; JAMES: ANNA LIVIA PLURABELLA. Fragment Díla v zrodu (Work in Progress). - 1932.

1.500 CZK

Bibliofilská edice Odeon, sv. 9.Doslovy Adolf Hoffmeister; Vladimír Procházka. Přeložili M. Weatherallová; Ad. Hoffmeister a Vl. Procházka. Praha; Fromek; 1932. 95 s.; nečísl. ex. na dřevaprostém antiku. dvoubarevný tisk. Pův. kart. vazba s místy poškozenou obálkou.190x130 /antikvariát 0323/


DELBET; PIERRE: ÚKOL MAGNESIA VE ZJEVECH BIOLOGICKÝCH. - 1932. Stará Říše. Kurs sv. 27.

150 CZK

Kurs sv. 27.- Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1932. Vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. Přeložil Jiří Scheiner. 50 s. Pův. brož. 165x125 /inv0320/


PÍSEŇ VESELÉ CHUDINY. - 1932. Stará Říše na Moravě. Staročeská báseň. Dobré dílo. /sr/

120 CZK

Staročeská báseň. Stará Říše na Moravě; Josef Vašica; 1932. Dobré Dílo sv. 111. 18 s. Pův. brož. 170x110 Nerozřezáno. /ZB/


Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: EZOP A BRABENEC. - 1932. Obálka F. ZELENKA; slova Voskovec a Werich.

3.500 CZK

Z filmu 'Pudr a benzín'. Slova Voskovec a Werich. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy; 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 mm Velmi dobře zachováno.


BAUDELAIRE, CHARLES. Prokletí básníci sv. IX. - 1932. Přednostní exemplář na ruč. papíře Van Gelder.

900 CZK

Praha, Rudolf Škeřík, 1932. Přeložil Svatopluk Kadlec. 115 (5) s., frontispis s fotogr. portrétem Charlese Baudelaira, v úvodu, na obr. příloze, fotografie Baudelairova náhrobku. Závěrečná poznámka překladatele. Výtisk č. XXVII/XL na holandském papíře Van Gelder. Pův. brož. 200x130 Pap. štítek na hřbetě poškozený.


HASENKLEIN KANN NICHTS DAFÜR / HASENKLEIN ZA NIC NEMŮŽE. - 1932. Illustrierter Film-Anzeiger. Nr. 106.

190 CZK

Prag, Josef Schösser, 1932. Režie Max Neufeld. Hrají: Jakob Tiedtke, Lien Deyers, Johannes Riemann, Ilka Grüning ... 8 s., vložený list v češtině. Brož. 235x150.  Výborný stav. /Bioprogramy/ 


Goethe`s Faust. Mit einer Einleitung "Faust und die Kunst" von Max von Boehn. - (1932).

5.000 CZK

Hundertjahrs-Ausgabe. Berlin, Askanischer Verlag Carl Albert Kindle, (1932). 221, 449 s, množství čb. vyobrazení z nichž je řada vlepovaných, ruční papír.Celopergamenová, ruční vazba knihařství Askanischer Verlag. 265x195 mm Velmi dobře zachováno.Monumentální, jubilejní vydání k příležitosti 100. výročí Goethova úmrtí (1832). 


BUCHLOVAN; BEDŘICH BENEŠ: MORAVSKÁ PĚTILETKA BIBLIOFILSKÁ 1928 - 1932. - 1934. Soupis tisků moravské pětiletky. Dřevoryt DOLFA BARTOŠÍK.

300 CZK

Soupis tisků moravské pětiletky. Soukromý a neprodejný tisk k VI. schůzce moravských bibliofilů a exlibristů v Přerově 20 května 1934. 20 s.; dřevoryt DOLFA BARTOŠÍK; vytiskl Frant. Tomeček v Bzenci; výt. č. 110. Pův. brož. 305x220 Okraj obálky má vybledlou barvu. /H/


STANĚK; JOSEF: PŘEHLED ČESKOSLOVENSKÉ LITERATURY PRO KNIHOVNÍKY. - 1932. Podpis autora. Občanská knihovna sv. 86/7. /sklad/

100 CZK

Praha; Státní nakl.; 1932. Občanská knihovna sv. 86/7. 3. vyd. 106 s.; dedikace a podpis autora. Pův. brož. 180x130 /H/


VÝBOR Z DÍLA A. MACKA. - 1932. Družstevní práce; VIII. sv. sbírky Generace; portrét ALFRED JUSTIZ.

250 CZK

Sestavil a úvodem opatřl Josef Hora. Praha; Družstevní práce; 1932; VIII. sv. sbírky Generace. 170 s.; portrét A. Macka nakreslil ALFRED JUSTIZ. Pův. celopl. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 190x125 /H/


ČAPEK; KAREL: OBRÁZKY Z HOLANDSKA. - 1932. Borový; Aventinum; Spisy bratří Čapků sv. XXX. Ilustrace KAREL ČAPEK.

750 CZK

Praha; Fr. Borový - Aventinum; 1932. Spisy bratří Čapků sv. XXX. IV. vyd. 86 s.; ilustrace KAREL ČAPEK. Pův. brož. 190x125 Drobná poškození horního okraje přední ob. a na hřbetu zobrazeno na dalších fot.


TOBOLKA; ZDENĚK: POLITICKÉ DĚJINY ČESKOSLOVENSKÉHO NÁRODA OD R. 1848 AŽ DO DNEŠNÍ DOBY. 5 svazků. - 1932 - 1937. Československý Kompas. /historie/

1.200 CZK

Praha; Československý Kompas; 1932 - 1937. Díl I. 1848 - 1859 /191 s./ Díl II. 1860 -1879 /395 s./ Díl III.; část 1. 1879 - 1914 Období národní (staročeské strany) 357 s. Díl III.; část 2. 1891 - 1914 /634 s./ Díl IV. 1914 - 1918 /409 s./ 5 svazků. Pův. celopl. vazby. 230x185 /H/


ŠELLER, OTAKAR: KAŠPÁREK, CHYTRÝ KREJČÍK. - 1934. /loutkové divadlo/

100 CZK

Loutkové divadlo - Praha, Münzberg, 1934. Knihovna našich loutek č. 97. 16 s. Pův. brož. 165x120 Obálka mírně poškozená. ČECH, F.: KONEC ČARODĚJKY HADIMRŠKY. - 1932. Loutkové divadlo - Praha, Münzberg, 1932. Knihovna našich loutek č. 64. 16 s. Pův. brož. 165x120 /ate/


Jan Charles Vondrouš. Drobná grafika. Soubor 15 sign. leptů. (1933).

4.900 CZK

15 sign. pův. leptů J.C. Vondrouše a textová část (8 stran) s úvodem Arthura Nováka, seznamem leptů a tiráži, na titulní straně drobná viněta - světle hnědý lept J.C. Vondrouše. Vydáno 150 čislovaných souborů, čísla 1 až 30 na pravém japonu a čisla 31 až 150 na italském ručnim papiru Fabriano. Náš exemplář ručně číslovaný výtisk 39/150. Volně listy uložené do původní celopl. složky se zlaceným titulem na hřbetě a zlacenou ozdobnou ražbou na přední desce. 260x180 Soubor 15 leptů, každý z nich tužkou signovaný - 15 volných listů. 1...


NEZVAL, VÍTĚZSLAV: PAN MARAT.

200 CZK

1. vyd. - Praha, Melantrich, 1932. Úroda, sbírka současné prózy sv. 28. 179 s. Celopl. vazba. 195x135


VŠECHNY CESTY VEDOU K LÁSCE. - 1935. Režie: Viktor Janson. Hrají: G. Waldau; Ch. Susová. /Bio-program /film/

200 CZK

Bio-program v obrazech; číslo 232. Praha; Schulz; 1932. Režie Viktor Janson. Hrají: G. Waldau; Ch. Susová... Hlubotisk. Složený arch. 230x145. - Dobře zachováno.


ČAPEK; JOSEF - KŘIČKA; JAROSLAV: DOBŘE TO DOPADLO ANEB TLUSTÝ PRADĚDEČEK; - 1933. Obálka JOSEF ČAPEK. /jc/

2.500 CZK

LUPIČI A DETEKTÝVOVÉ. Zpěvohra o dvou dějstvích pro malé i velké děti. Klavírní výtah se zpěvy. Praha; Fr. Borový-Hudební matice Umělecké besedy; 1933. 75 s.; obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 310x230 ...premiera v ND 29. prosince 1932. Režii měl Jiří Frejka; zpěvohru vypravil JOSEF ČAPEK.


Karel Čapek: Loupežník. Zemské divadlo v Brně. (1935)

1.500 CZK

Divadelní cedule k brněnskému provedení Čapkova Loupežníka v režii Jana Škody z r. 1935.Složený list. 220x300 Krásný stav.V roli profesora vystupoval Josef Skřivan, jenž mj. v letech 1928-1932 hrál v Osvobozeném divadle. V roce 1942 byl Josef Skřivan zavražděn v koncentračním táboře v Osvětimi.


Der Almanach vom schönen Buch. Artur Wolf, 1924.

2.900 CZK

Wien, Artur Wolf, 1924. 72 s.,, na rubu zadní ob. slořený seznam 112 titulů nakladatelsví Artura Wolfa, včetně prodejních cen. Pův. brož, 180x125 Drobná ztráta pap. spodního okraje přední obálky, zadní obálka podél hřbetu natržená, hřbet při dolním okraji odřený.Vzácný exemplář, dostupný jen v několika evropských knihovnách. Artur Wolf se narodil 12.4. 1887 v Hranicích na Moravě, zemřel po pádu z koně 16. října 1932 ve vídeňském Prátru , jeho manželka se ve svém bytě 11. prosince 1932, otrávila plynem.Složený leták nakladatelství, u našeho exempláře připevněn na rubu zadní obálky uvádí...


NEZVAL, VÍTĚZSLAV: BÁSNĚ ALARMY A RÁNY NA BUBEN. - 1951. Dílo IV.

150 CZK

1931 - 1932. Skleněný havelok. Zpáteční lístek Praha, Československý spisovatel, 1951. Dílo IV. 212 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 215x140 /Ate24/


SEDLÁK, JAN V.: PÍSEŇ VĚČNOSTI. - 1941.

250 CZK

Podpis autora - Z lyriky let 1932 - 1939. Brno, Moravské kolo spisoavatelů, 1941. VIII. sv. Nové knihovny poesie MKS. 58 s., obálka a frontispic FRANTIŠEK BÍLOVSKÝ, dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 200x130 Na obálce drobné nahnědlé skvrnky (viz. foto). /H/


NEZVAL; VÍTĚZSLAV: BÁSNĚ DENNÍHO SVĚTLA A MĚSÍČNÍHO SVITU. - 1951. Dílo III.

145 CZK

1927 - 1932. Hra v kostky. Dobrodružství noci a vějíře. Snídaně v trávě. Jan ve smutku. Pět prstů. Praha; Československý spisovatel; 1951. Dílo III. 161 s.; obálka; vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 215x140


SVOZILOVÁ, SVĚTLA - Dobová fotografie. 30 léta 20. století.

250 CZK

Dobová fotografie. Na rubu razítko "Archiv Dr. B. Radla" /Komediální herec a kabaretiér. Vystupoval v Osvobozeném divadle (1925–30) a v Červeném esu (1932–33). O Osvobozené divadlo se zasloužil též sběratelsko-dokumentační prací/. 100x145 Na 2 růžcích stopy po ohnutí, na horním okraji 0,5 cm natržena. /Ate/


UMĚNÍ A ŘEMESLA 1979. 1 - 4. Lidová umělecká výroba. /architektura/Baba/porcelán/metro/funkcionalismus/keramika/

600 CZK

Čtvrtletník pro otázky lidové umělecké výroby a uměleckého řemesla. Č. 1 - 4, 1979 (komplet). Praha; Ústředí lidové umělecké výroby; 1979. Řídil KAREL FABEL. Každé č. má 84 s.; obálka JIŘÍ PŘEUČIL. Čísla mj. obsahují: (O. Sekora: Druhá trasa pražského metra. J. Šimoníková: Český funkcionalimus. Keramika ÚLUV. V. Šlapeta: Nový dům 1928 a Baba 1932. Lotyšský umělecký porcelán.); resumé rusk.; angl.; franc.; něm. 4 sešity. 220x235 Velmi dobře zachováno. /Ate/


Dyrynk - FRANCE; ANATOLE: MÍSTODRŽITEL JUDSKÝ. - 1923. kožená vazba BROUSEK. PREISSIG; (Cp)

3.800 CZK

Kožená vazba JOSEF BROUSEK. - Praha; Dyrynk; 1923. Přeložil Karel Dyrynk. 31 s.; typograficky upravil KAREL DYRYNK; nakl. značka VOJTĚCH PREISSIG; dvě iniciály GEOFROY TORY; dvoubarevný tisk; 276 ex. na holandském papíře vytiskla Genzschovou antikvou Státní tiskárna v Praze. Ručně čísl. výtisk 141. Na předním přídeští Dyrynkovo exlibris od Vojtěcha Preissiga. Do celokožené vazby svázal JOSEF BROUSEK v Unhošti; zlaté ořízky. 162x117 Krásný stav! Soukromý tisk Karla Dyrynka s jeho rukopisným věnováním, podpisem, dat. 17.IX. 1932.  


Dyrynk - FRANCE; ANATOLE: MÍSTODRŽITEL JUDSKÝ. - 1923. kožená vazba BROUSEK. PREISSIG;

3.800 CZK

Kožená vazba JOSEF BROUSEK. - Praha; Dyrynk; 1923. Přeložil Karel Dyrynk. 31 s.; typograficky upravil KAREL DYRYNK; nakl. značka VOJTĚCH PREISSIG; dvě iniciály GEOFROY TORY; dvoubarevný tisk; 276 ex. na holandském papíře vytiskla Genzschovou antikvou Státní tiskárna v Praze. Ručně čísl. výtisk 141. Na předním přídeští Dyrynkovo exlibris od Vojtěcha Preissiga. Do celokožené vazby svázal JOSEF BROUSEK v Unhošti; zlaté ořízky. 162x117 Krásný stav! Soukromý tisk Karla Dyrynka s jeho rukopisným věnováním, podpisem, dat. 17.IX. 1932.  


SZPYK; VILÉM: KORÁBY V HLUBOKÝCH OČÍCH. - 1924. Podpis autora.

2.900 CZK

Na titl. věnování a podpis autora, dat. 26.10. 1932.Praha; vlast. nákladem; 1924. 36 s.; 4 obr. přílohy a obálka VÁCLAV VRBSKÝ; tříbarevný tisk textu (červená; zelená; modrá). Pův. brož. 170x125 Velmi dobře zachováno!Vilém Szpyk (1902-1939); narodil se v Domažlicích; kde také studoval; autor několika b. sbírek a románů; inspiroval se moderními směry literatury své doby - poetismem a později surrealismem; novinář a redaktor (Hospodářské rozhledy). Sbírka veršů je knižní prvotinou Viléma Szpyka.  /vystaveno v obchodě, koupíte bez objednání/     


NERVAL, GÉRARD DE. Prokletí básníci sv. 6. a 7. Díl I., II. - 1930. 1931.

1.200 CZK

Díl I. - Procházky a vzpomínky, Poesie, Dcery ohně, Sen a život Aurelia, Výbor z korespondence. Praha, Rudolf Škeřík, 1930. Prokletí básníci sv. 6. Poesii vybral a přeložil Vilém Závada. Prosy přeložil Jaroslav Zaorálek. 237 s., výt. č. 209/300 na domácím Simili japanu. Polokožená vazba s obálkou vzadu vevázanou, zlatá horní ořízka, vázal Jenda Rajman sign. razítkem "Rajman, Rožďalovice, 1932".  195x135 Díl. II. - Cesta do Orientu. Ženy v Kairu. Kalif Hakem. Královna sábská. Praha, Rudolf Škeřík, 1931. Prokletí básníci sv. 7. Přeložil Jaroslav Zaorálek. 302 s., výt. č. 269/300 na...


REGÁL - /Knihy zařazené do volného výběru/

1 CZK

Nebřenský Zdeněk: Marx, Engels, Beatles. Myšlenkový svět polských a československých vysokoškoláků 1956–1968. Academia, Masarykův ústav AV ČR 2017. 422 s. Pevná vazba. Nová, ze skladu nových knih. 150,- Strettiová, Marie: Jak jsme prožívali první světovou válku. Ústav T. G. Masaryka, 2019. 189 s. Brož. Nová, ze skladu nových knih. 90, CZK   Moravská Třebová a okolí na starých pohlednicích. Miloslav Kužílek vlastním nákladem, 2017. Pevná vazba. /0724/400,- CZK Cieslar, Jiří. Hlas deníku. - 2002.Vyd. 1. Praha, Torst, 2002. 469 s. Malá řada kritického myšlení. Pevná vazba, přebal.250,- CZK Poche, Emanuel a...


VOSKOVEC A WERICH: CAESAR. - divadelní program, 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Obálka ADOLF HOFFMEISTER. Osvobozené divadlo, 1932. Nestr. 16 listů včetně obálky z toho 15 s. čb fotografií, dvoustrana s obsazením učinkujících. Pův. brož. 225x160 U hřbetu na třech místech spojeno kovovými sponkami.


KIKI. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový filmový program. Praha, Max Fuchs, roč. 1932, č. 522. Režie Karel Lamač. Hrají: Anny Ondráková, Heřman Thimig, Berta Ostynová... 8 s., hlubotisk. 210x145 Výborný stav.  


EMIL ORLÍK 1870 - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Vybraná díla z českých sbírek. Vykoukal, Jiří,; Státní galerie výtvarného umění Cheb; Festival uprostřed Evropy - Mitte Europa. 84 s., barev. reprod. Brož. 300x210


BASSERMANN-JORDAN; FRIEDRICH: GOETHE A VÍNO. 1832-1932. - 1932. Podpis F.R.Čebiše.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis F.R.ČebišePřeložil Pavel Eisner. Praha; Josef Oppelt synovec; 1932; 16 (2) s.; ex. 48 z celkového nákladu 100 výtisků. Úprava Jaroslav Mašat. V textu tištěné faksimile korespondence (Goethe; Christiana Vulpius. August - Goethův syn; Carolina von Wolzogen; Wieland) 5 dopisů zde otištěno po prvé. Volná příloha: tištěný dopis F. R. Čebiše (dvoulist) s vlastnoručním podpisem (perem); F.R.Čebiš rozesílal knihu svým přátelům k Novému roku 1933.Pův. brož. 295x205Vinařství a víno v životě a díle J.V.Goetha.


HOLAN; VLADIMÍR: VANUTÍ. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Dedikace autora s podpisem, dat. "prosinec 1932". 1. vyd. - Praha; Fr. Borový; 1932. 42 s.; obálka E. MILÉNA. Pův. brož. 200x125 Dobře zachováno.   .


ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ 1932. - 1932. Ročník XV. Ročenky; knihtiskaři; písmo.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Spolek faktorů knihtiskáren v Československé republice; 1932. Ročník XV. 285 s.; inserce; 24 s. adresář dodavatelů. Pův. celopl. vazba. 195x150


ŠIMON; T. F. EXLIBRIS. - 1932. Popisný seznam 1910 - 1932. Václav Rytíř. /grafika/

-,-- CZK / prodáno /

Podpis T. F. Šimona. - Popisný seznam 1910 - 1932. Sestavil a vydal Václav Rytíř. Úvaly; 1932. Nestr.; vyobr. v textu a na přílohách + 4 volné kartony s pův. graf. exlibris (2x lept; 2x dřev.). Podpis T. F. Šimona na titulním listu. Vydáno celkem 285 čísl. výtisků; tento ex. má číslo 142. Pův. brož. 205x150


BASSERMANN-JORDAN; FRIEDRICH: GOETHE A VÍNO. 1832-1932. - 1932. Podpis Pavla Eisnera.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil Pavel Eisner. Praha; Josef Oppelt synovec; 1932; 16 (2) s.; ex. 11 z celkového nákladu 1100 výtisků, ruční papír holland. Úprava Jaroslav Mašat. V textu tištěné faksimile korespondence (Goethe; Christiana Vulpius. August - Goethův syn; Carolina von Wolzogen; Wieland) 5 dopisů zde otištěno po prvé. V tiráži podpis Pavla Eisnera a jeden neurčený.  Pův. brož. 295x205 Dobře zachováno. /kniha v obchodě, koupíte bez objednání/ 1223/Vinařství a víno v životě a díle J. V. Goetha.


VOSKOVEC & WERICH: ROBIN ZBOJNÍK. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Malá edice Odeonu sv. 20. Praha; Fromek, Odeon, 1932. 81 s.; obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Původní brož. 195x140 Velmi dobrý stav, nerozřezáno! Bez známek stáří či používání!


HOLAN; VLADIMÍR: VANUTÍ. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Fr. Borový; 1932. 42 s.; obálka E. MILÉNA. Dobová polopl. vazba, obálka vzadu vev. Pap. pokryv desek lehce omšelý. Kniha v obchodě, dostupná bez objednání. /0821/


TVORBA. - 1932. Roč. VII.

-,-- CZK / prodáno /

List pro literaturu; politiku a umění. Red. Julius Fučík; Kurt Konrad; Laco Novomeský; Záviš Kalandra a Jiří Weil. Roč.VII./1932; č. 1-52 (komplet). Praha; Borecký. 823 s.; četné ilustrace; karikatury; fotomontáže; reportážní fotografie (HEARTFIELD; FR. BIDLO; HOFMEISTER ad.); text: Lub. Linhart; Teige; E. E. Kisch; Ehrenburg; K. Bartoš; B. Václavek; V. Nezval; L. Novomeský ad. Polopl. vazba. 310x240


MUŽ SE SRDCEM. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový filmový program. Praha, Max Fuchs, roč. 1932, č. 534. Režie Geza von Bolvary. Hrají: Gustav Waldau, Maria Solveg, Gustav Fröhlich...Hlubotisk. Složený list. 210x145; po rozložení 210x580 - Velmi dobře zachováno. 


KIKI. - Obrázkový filmový program. 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový filmový program. Praha, Max Fuchs, roč. 1932, č. 522. Režie Karel Lamač. Hrají: Anny Ondráková, Heřman Thimig, Berta Ostynová... 8 s., hlubotisk. 210x145 Dobře zachováno. /bioprogram/film/


ČAPEK; KAREL: APOKRYFY. - 1932. 1. vyd. Synek; Omnia.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Synek; 1932. Edice Omnia. 26 s.; kresba na obálce se sign. kp. Pův. brož. 195x130 - Obálka: známky běžného opotřebení.


NEZVAL, VÍTĚZSLAV: PĚT PRSTŮ. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Dedikace autora.1. vyd. Brno, B. Kilian, 1932. Knihovna Měsíc sv. 1. Obálka a úprava arch. ROŠTLAPIL. Dedikace autora na titulu zeleným inkoustem. Pův. brož. 250x180 Na zadní obálce stopa po přeložení.


HORA; JOSEF: HLADOVÝ ROK. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Příběh města. Praha; Borový; 1932. Dílo; sv. VIII. 2. vydání. 235 s. Pův. brož. 215x135


PROCHÁZKA; ANTONÍN: PŘED OBRAZEM. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Přednáška proslovená u příležitosti návštěvy Dělnické akademie na výstavě SVU v Brně. Opava; K. Vavřík; 1932. 12 s.; barev. il. ANTONÍNA PROCHÁZKY na titulním listě; úprava J. SLÁDEK. Ex. č. 6 z 210 číslovaných. Pův. brož. 210x150 /H/


PLATON: GORGIAS. - 1932. Laichterova Filosofická knihovna. /filosofie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Jan Laichter, 1942. Filosofická knihovna sv. 2. Přeložil František Novotný. 131 s. Pův. brož. 220x150 Uvolněné listy, jinak dobře zachováno. /Ate24/


Teige - TILSCHOVÁ, ANNA MARIA: HALDY. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Fotomontážní obálka KAREL TEIGE.Praha, Borový, 1932. Tisk Polygrafia, Brno. Anna Maria Tilschová, Spisy sv. 1. 453, [II] s. Pův. celopl. vazba s přebalem. 8°Drobné poškození přebalu viz další obr.


Reynek - GIONO, JEAN: PAHOREK. / 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil Bohuslav Reynek. Brno, Pojer, 1932. 16. svazek edice Atlantis. 198 s., 3 celostr. il. Bohuslav Reynek, ex. 289/600. Pův. brož. 170x110 Hřbet podélně prasklý, arch z bloku uvolněný, ze zadní obálky drobný kousek pap. ulomený, obě obálky z vnitřní strany, ke složkám, podélně přichyceny pap. páskou.  Kniha v obchodě, dostupná ihned, bez objednání.


PANORAMA. Roč. X. 1932 - 33 - 1932-33. ( SUDEK; SUTNAR; nábytek; bytové doplňky; porcelán; Krásná jizba).

-,-- CZK / prodáno /

Kulturní zpravodaj. + Příloha Zpravodaj Družstevní práce; roč. 4. Praha; DP. 176 + 60 s.; množství ilustrací a fotografií v textu a na obálkách ( SUDEK; SUTNAR; nábytek; bytové doplňky; porcelán ...). Pův. celopl. vazba; obálky vzadu vev. 245x175


COCTEAU, JEAN: LIDSKÝ HLAS. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Adolf Synek, 1932. Knihovna OMNIA sv. 18. Přeložil Jan Kučera. 39 s. Pův. pap. vazba. 185x120 Hřbet podél zadní desky naprasklý, jinak velmi dobře zachováno /Ate24/


ČESKÝ BIBLIOFIL. 1932. - 1932. BRAUNEROVÁ; DYRYNK; VOKOLEK; KALÁB; BENDA; HÁLA; PREISSIG; MAŠEK; KONŮPEK; SVOLINSKÝ; TRNKA

-,-- CZK / prodáno /

IV. ročník. Praha; Premie Spolku českých bibliofilů; 1932. Vytiskla tiskárna Orbis; typo OLDŘICH MENHART. 111; s.; mj. na s. 31-76 studie Arthura Nováka - Knižní grafika Zdenky Braunerové (zrod; vývoj; popis) s četnými ukázkami knižní grafiky Z.B.; XVIII s. příloh s ukázkami české účasti tiskařů; ilustrátorů a typografů na goethovské výstavě v Lipsku. (DYRYNK; VOKOLEK; KALÁB; BENDA; HÁLA; PREISSIG; MAŠEK; STEHNO; KONŮPEK; JAROŇ; STRNADEL; SVOLINSKÝ; JIŘÍ TRNKA - Tanec Mrtvých (2list; úprava a dřevoryty). Pův. šitá brož. 310x235 - Sborníku 'Český bibliofil' bylo vydáno celkem sedmnáct foliovích svazků a celý...


BARTOŠ, JAN: ZNÁTE JAKUBA DEMLA? - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Velké Meziříčí, Jan Mucha, 1932. 109 s. a 7 obr. příloh. Pův. brož. 180x115


Elpl, Mirek. Vlak v mlze. - (1932).

-,-- CZK / prodáno /

Brno, Arnošt Píša, (1932). Písmem Belwe Antiqua vytiskla a upravila Obchodnická tiskárna v Blansku. 34 s., obálka a typografie (Antonín Jero).Pův. brož. 215x135 Velmi dobře zachováno, částečně nerozřezáno. https://cs.wikipedia.org/wiki/Mirek_Elpl


NESNÍDAL; VÁCLAV ANT.: SVATÝ KILIAN. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Poutní místo v Povltaví, druhdy sídlo benediktinského kláštera na Ostrově. Praha; Cyrilo-Metodějské knihkupectví; 1932. 59 s. Pův. brož. 165x105 Obálka je poškozená. /1120/


DURYCH, JAROSLAV: OHNĚ V MLHÁCH (OBRAZY). - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Melantrich, 1932. Spisy Jar. Durycha VI. 197 s., fotomontážní obálka  anonym. Pův. brož. 175x110


DURYCH, JAROSLAV. SRDCE A KŘÍŽ. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Soukromý tisk. Olomouc, Revue Na hlubinu, 1932. Tiskly Lidové závody tiskařské a nakladatelské, Olomouc. 17 s., typografie (Břetislav Štorm). Pův. brož. 175x110 Obálka od prachu.


VANČURA, VLADISLAV: LUK KRÁLOVNY DOROTKY. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Fotomontážní obálka TOYEN.1. vydání. - Praha, Melantrich, 1932. Úroda sv. 31. 157 s. Pův. brož. 210x140 Okraje obálky otřepené, na zadní straně ob. světlá skvrna (viz. foto).


KNIHA TISÍCE A JEDNÉ NOCI. Aventinum. 1928-1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Aventinum. 1928-1932. 6 dílů, kompletní soubor vydaný v Aventinu, sedmý a osmý díl vyšel až v roce 1954/55 v ČSAV. Ilustrace Frant. Pavelka. Pův. polokožené vazby, zlaté vrchní ořízky. Velmi dobře zachováno.Podle kalkutského vydání Macnaghtenova z let 1839-1842 se zřením k tisku búláckému z r. 1279 h. z arabštiny přeložil Felix Tauer. První a dosud jediný kompletní překlad, opatřený rozsáhlým poznámkovým aparátem. Výjimečné akademické dílo.


JACOB, MAX. Prokletí básníci sv. XI. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Rudolf Škeřík, 1932. Přeložil Svatopluk Kadlec. 63 s., frontispis s fotogr. portrétem Maxe Jacoba, předmluva Georges Hugnet. Pův. brož. 200x130 /antikvariát 0122/


HÖLDERLIN, FRIEDRICH. Prokletí básníci sv. X. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Rudolf Škeřík, 1932. Přeložil (z němčiny) Jan Zahradníček. 61 s., na frontispise portrét Hölderlina. Doslov překladatele. Pův. brož. 200x130 Velmi dobrý stav! /0122 antikvariát/


JEDLIČKA, JOSEF: MAPA A BUSOLA. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Zhuštěný návod, jak jich prakticky použíti.Brno, Knihtiskárna a nakladatelství Pokorný a spol., 1932. 88 s., 32 vyobrazení. Klíč smluvených značek. Pův. brož. 160x120 Dobře zachováno. /ate/


PRŮVODCE SBÍRKAMI NÁRODNÍHO MUSEA V PRAZE. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

I. Sbírky v hlavní budově Národního musea v Praze II., Václavské nám.Praha, Melantrich, 1932. 137 s. Pův. brož. 210x150 /H/


ARCHITEKT SIA . - 1932. Časopis československých architektů. /architektura/

-,-- CZK / prodáno /

Roč. XXXI. 1932. č. 1 -12. 11 sešitů - komplet. Časopis československých architektů. Hlavní redaktor Ing. Arch. Vojtěch Krch. Praha; SIA spolek československých inženýrů. 191 s.; (mj. E. Losenický: Žijeme-bydlíme kolonie 'Baba'. Víšek: O řešení Akademického nám. v Brně. Balcárek: Požadavky pro stavbu hřišť a cvičišť. Šula: Nové mrakodrapy New Yorské.) 11 sešitů. 300x210 - Dobře zachováno. /H/


VOSKOVEC A WERICH: CAESAR. - divadelní program, 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Obálka ADOLF HOFFMEISTER. Osvobozené divadlo, 1932. Nestr. 10 listů včetně obálky. Text; fotografie. Pův. brož. 225x160 Velmi dobře zachováno.  /1022 antikvariát/ 


ROČENKA NÁRODNÍHO DIVADLA V PRAZE NA ROK 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, vydal Sirotčí, vdovský a podpůrný spolek členů ND, 1932. 172 s. Polopl. vazba. 150x120 /H/


VOSKOVEC A WERICH: ROBIN ZBOJNÍK. - divadelní program, 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Osvobozené divadlo, 1932. Nestr. 12 listů včetně obálky z toho 8 s. čb fotografií (hlubotiskem).  dvoustrana s programem a obsazením učinkujících. V textu mj. Otto Pick: Voskovec & Werich, filologičtí clowni, anebo "Osvoboditelé" českého divadla (4 strany). Pův. brož. 225x160  


POCHOBRADSKÝ, FERDINAND; ADÁMEK, JAROSLAV: STARÁ CHRUDIM. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Chrudim, KČST, 1932. 15 s. text, 57 obr. příloh. Pův. brož. 155x115  /1120/


NOVÁK, ARNE: LÉTA TŘICÁTÁ. Čtyři essaye. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Kožená vazba, čísl. výtisk na ručním papíře, podpis autora.Edice Omnia sv. 17 - Praha, Synek, 1932. 44 s. Ex. 95 ze 100 čísl. výtisků na ruč. pap. vázaných v kůži, podpis autora s dat. 13.4.1932.Pův. kožená vazba se zlatou ražbou titulu na hřbetě a nakl. značky na přední desce, zlatá horní ořízka. 182x120 Velmi dobrý stav!


PROGRAM BURIANOVA DIVADLA. - 1932. VLASTA BURIAN. /divadelní program/

-,-- CZK / prodáno /

Měsíčník listopad - prosinec 1932; č. 3. Vydává ředitelství Burianova divadla. 16 s. Brož. 295x200


SEDM DNÍ VENUŠINÝCH (Pierre Mac Orlan / Marcel Vertés). - 1932. /erotica/

-,-- CZK / prodáno /

Edice Sibi et amicis. Přeložil Vl. Žikeš. Praha; Žikeš; 1932. 100 s.; 7 celostr. bar. litografií a ilustrace P de Q.; 305 nečíslovaných výt. Polokožená vazba s povrchovými stopami necitlivého opatrování, rohy listů místy znečištěné. Vnitřní drážka přední předsádky popraskaná. 270x195Kresby v textu a litografie vytvořil v Paříži usazený malíř a grafik maďarského původu MARCEL VERTÉS; autorem anonymního textu je Pierre Mac Orlan. /rm19/  


VOSKOVEC A WERICH - PENÍZE NEBO ŽIVOT. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový filmový program. Praha, Max Fuchs, roč. 1932, č. 516. Režie Jindřich Honzl. Hrají: Jiří  Voskovec, Jan Werich ...Hlubotisk. Složený list. 210x140; po rozložení 210x560 - Velmi dobře zachováno. /film/ 


VLASTA BURIAN - FUNEBRÁK. "TA NAŠE KOLEJ". - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Vlasta Burian - Píseň "Ta naše kolej" z filmu Funebrák 1932. Praha, J. Švehla, 1932. Noty, hudba a slova: Eman Zeman a Jarda Lada. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno.


Štyrský - HALAS, FRANTIŠEK: TIŠE. - s podpisy autorů, 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis Jinřicha Štyrského a Františka Halase.Praha, Morávek, 1932. Nestr. (8 listů textu),  2 celostr. il. Jindřich Štyrský, podpisy autorů na patitulu. Vytiskl na ruční papír Melantrich. Pův. brož. 195x135 Na zadní s. obálky flíček (viz další obr.), jinak dobře zachováno.Soukromý tisk k Vánocům 1932, svým přátelům věnuje Jaroslav Morávek. Novoroční tisky byly tištěny ve dvou variantách, tento výtisk se dvěma ilustracemi.


ČAPEK; KAREL: VÝLET DO ŠPANĚL. - 1932. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

OSVĚTLENÝ OBRÁZKY AUTOROVÝMI. Praha; Fr. Borový; 1932. Spisy bratří Čapků; sv. 26. 180 s. 22 celostránkových a množství ilustrací v textu autor. Pův. brož s anonymní ob. PRODÁNO/SOLD


VIKTOR DYK V KARIKATUŘE F. P. MALÉHO. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; soukromý a neprodejný tisk pro přátele Arch. R. V. Svobody; 1932. (20 s.); úprava ALOIS CHVÁLA; dedikace s podpisem P. F. Malého; ex. č. 38/300. Pův. brož. 250x180


RYTÍŘ SMIL. - 1932. 3 sv. soukromé knihovny Fenix.

-,-- CZK / prodáno /

Erotikum - Praha; 1932. 3 sv. soukromé knihovny Fenix. 34 s.; 6 celostr. erotických il.; frontispis; koncová viněta a il. na obálce anonym; dvoubarevný tisk; ražba na pap. obálce zlacená. Vydáno 120 čísl. výtisků; tento exemplář nečíslovaný. Pův. brož. 160x120 Nerozřezáno; dobře zachováno.


ROZPRAVY AVENTINA. - 1925 - 1932. 7 ročníků; A. HOFFMEISTER.

-,-- CZK / prodáno /

Týdeník pro literaturu; umění a kritiku. Praha; Aventinum; 1925 - 1932. Ročník 1 - 7 ve třech svazcích. 5. ročník s barevnými karikaturami A. Hoffmeistra (38x) na obálkách. vyobrazení-images


NESNÍDAL; VÁCLAV ANT.: SVATÝ KILIAN. - 1932. Poutní místo v Povltaví. /místopis/průvodce/

-,-- CZK / prodáno /

Poutní místo v Povltaví; druhdy sídlo benediktinského kláštera na Ostrově. Praha; Cyrilo-Metodějské knihkupectví; 1932. 59 s. Pův. brož. 165x105 /zbr/


Štyrský - HALAS, FRANTIŠEK: TIŠE. - s podpisy autorů,1932.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis Jinřicha Štyrského a Františka Halase.Praha, Šalda, 1932. Nestr. (8 listů textu), ve front. 1 celostr. il. Jindřich Štyrský, podpis autorů na patitulu. Vytiskl na ruční papír Melantrich. Pův. brož. 195x135Soukromý tisk k Vánocům 1932. Obálka zašlá, na patitulu a v tiráži flíček od prstu.


MUSSOLINI; BENITO: KARDINÁLOVA MILENKA. - 1932. 1. č. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložila B. Pacáková - Pasovská. Praha; Hokr; 1932. 160 s. Pův. brož. 190x125 Nerozřezáno; velmi dobrý stav.


GOETHE; JOHANN WOLFGANG: Z MÉHO ŽIVOTA. - 1932. Pantheon.

-,-- CZK / prodáno /

BÁSEŇ I PRAVDA. Díl III.-IV. Praha; Borový; 1932. Pantheon. Přeložil Jan Kamenář. 592 s. Pův. brož. 175x110 Nerozřezáno.


BÁSNÍCI SELSTVÍ. - 1932. Obálka; ilustrace JAN RAMBOUSEK. /sklad/

-,-- CZK / prodáno /

Studie o ruralismu u nás. Uspořádal Josef Knap. Praha; Svobodné učení selské; 1932. 155 s.; úprava; obálka a podobizny nakreslil JAN RAMBOUSEK. Pův. brož. 185x140 /sklad/


Toyen - HEPTAMERON NOVEL převznešené a přeslavné princezny Markéty d'Angouleme, královny Navarské. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

76 ilustrací Toyen. Z francouzštiny přeložil a poznámkami opatřil Karel Šafář. Praha, Družstevní práce, 1932. 676 s. Um. celokožená vazba, zlatá vrchní ořízka. 


Heartfield - SOCIAL KUNST 8. - 1932. Fotomontage. Moholy-Nagy; Lissitsky; Rodtschenko ... Original wrappers. SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Fotomontage. Copenhagen; Mondes Forlag; 1932. (36)s. včetně obálky; 28 fotomontáží (9x Heartfield; 2x Moholy-Nagy; Lissitsky; Rodtschenko; Klutzis; Pewas; Urban; Moser; Grau; René Jacques; Keilson; Grosz; Hans Richter ...); čtyři fotomontáže jsou tištěny dvoubarevně. Pův. brož. 260x200 ...kompletní řada SOCIAL KUNST obsahuje 9 sešitů. Část listů tohoto exempláře místy s nahnědlými skvrnami. SOLD


KLÍMA; LADISLAV: SLAVNÁ NEMESIS. - 1932. (1. vyd.) Pyramida.

-,-- CZK / prodáno /

Předmluva Josef Kodíček. Praha; Sfinx B. Janda; 1932. (1. vyd.) Pyramida sv. 22. 300 s. Pův. celopl. vazba. 190x145 Vazba zachovalá, plátno omšelé. /antikvariát 0323/


SVOBODA; F. X. : PŘÍLIŠ NA ČLOVĚKA. - 1932. Podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Vilímek; 1932. 504 s.; dedikace s podpisem autora; dat. 21.4. 1939. Dobová celopl. vazba s vevázanou obálkou. 180x140 /H/


WENIG; ADOLF: ČEŠTÍ BOHATÝŘI. - 1932. Ilustrace JOSEF WENIG.

-,-- CZK / prodáno /

Postavy z minulosti. Praha; Josef Hokr; 1932. 381 s.; ilustrace JOSEF WENIG. Pův. celopl. zdobená vazba. 270x195


ROLLAND; ROMAIN: MAHÁTMA GANDHÍ. - 1932. Obálka ZD. GUTH.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Kvasnička a Hampl; 1932. Nová Bibliotéka sv. XXXVIII. Přeložil E. Čapek. 138 s.; obálka a vazba ZD. GUTH. Pův. brož. 180x130


Toyen - GIRAUDOUX, JEAN: ZUZANKA A TICHÝ OCEÁN. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Symposion, 1932. 263 s., návrh vazby, front. a 3 dvoubar. celostr. il.  TOYEN. Pův. celopl. zlacená ražba. 195x135. Velmi dobře zachováno, hřbet vlivem světla, mírně vybledlý. /1021 antikvariát/


Ady, Endre: Básně. - Mladá edice sv. 2. 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Překlad do češtiny B. Müller. Bratislava, E. Vystrčil, 1932. Mladá edice sv. 2. 27 stran, kresba ve front. a úprava O. ONDRÁČEK. Přednostní exemplář č. 36 z 200 na domácím japanu podepsaný grafikem a překladatelem v tiráži. Na patitulu tužkou vlastnický podpis Frant. Dvořáka. Pův. brož. 220x145 Dvě drobné perforace na přední obálce s dosahem do čtyř dalších listů, povrch obálky mírně zašlý.maďarská literatura    


TÝML; JAN: PLACHETNICE. - 1932. Ilustrace MARIE MRKVIČKOVÁ-HLOBILOVÁ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; 1932. Účastníkům večera Spolku čsl. bibliofilů věnovali Jan Týml a malířka Marie Mrkvičková-Hlobilová. 14 s.; ilustrace ve frontispise MARIE MRKVIČKOVÁ-HLOBILOVÁ; ex. č. 95/260. Pův. brož. 160x130 /H/ Více o Janu Týmlovi na stránkách p. Michala Čecha  


KLÍMA; LADISLAV: SLAVNÁ NEMESIS. - 1932. (1. vyd.) Pyramida.

-,-- CZK / prodáno /

Předmluva Josef Kodíček. Praha; Sfinx B. Janda; 1932. (1. vyd.) Pyramida sv. 22. 300 s. Pův. polopl. vazba. 190x145


Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: ŽIVOT JE JEN NÁHODA. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Z filmu Peníze nebo život. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba: Jaroslav Ježek. Dvojlist. 160x135 mm Stopy po ohnutí.


ČAPEK; KAREL: VÝLET DO ŠPANĚL. Osvětlený obrázky autorovými. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

3. vydání. Spisy bratří Čapků; sv. XXVI.Praha; Fr. Borový; 1932. 180 s. 22 celostránkových a množství ilustrací v textu autor. Pův. celopl. vazba s přebalem. 190x120 Krásný stav!   Kniha v obchodě, nákup možný ihned, bez objednání.


VANČURA; VLADISLAV: DOBRÁ MÍRA. - 1932. Úprava F. J. MÜLLER.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Sfinx Bohumila Jandy; 1932. Soukromý tisk pro své přátele k Novému roku 1932. 28 s.; úprava F. J. MÜLLER. Pův. brož. 195x135


VOLNÉ SMĚRY. - 1932. Roč. XXIX. v sešitech. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Umělecký měsíčník. Praha; SVU Mánes; 1932. Roč. XXIX. Redigoval Vladimír Novotný. 260 s. 7 sešitů s pův. obálkami (standardní na ročník). 310x235 ...kompletní ročník. Závěrečný sešit (č.9-12) má obálku uvolněnou z bloku a přední a zadní část obálky jsou v místě hřbetu od sebe odděleny. Obálka sešitu (č.4) má ve spodní části u hřbetu utržený roh (3;5 cm). 5 dalších sešitů v dobrém stavu. PRODÁNO/SOLD


Relgis, Eugen: Wege zum Frieden. Eine internationale Rundfrage. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Podpis Eugen Relgis, dat. 1933.Vorwort Romain Rolland. Verlag Paul Riechert, 1932. 280 s., úvod a doslov Eugen Relgis, do sborníku přispěli mj.: Edvard Beneš, Albert Einstein, Henri Barbusse, Stefan Zweig, Manuel Devaldés, Philéas Lebesgue, Pierre Ramus, Rudolf Grossmann, Upton Sinclair, Siegmund Freud, Mohandas K. Gandhi, Heinrich Mann, Rabindranath Tagore, H. G. Wells.Pův. celopl. vazba. /pacifismus/Související odkazy:http://www.filosofia.org/ave/001/a046.htmhttps://en.wikipedia.org/wiki/Eugen_Relgis


Toyen - HEPTAMERON NOVEL převznešené a přeslavné princezny Markéty d'Angouleme, královny Navarské. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

76 ilustrací Toyen.Z francouzštiny přeložil a poznámkami opatřil Karel Šafář. Praha, Družstevní práce, 1932. 676 s. Pův. vazba. 205x135


Toyen - TYL, J. K.: ROZERVANEC. Orig. litografie Toyen. 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Stožár sv. XVII. Praha, Erna Janská, 1932. 101 s., orig. lito ve front. TOYEN (znač. a dat. v desce), typo KAREL TEIGE, ex. 8/110, ruční papír. Pův. brož. Poškozený hřbet, jinak čistý, dobře zachovalý, vzácně se vyskytující exemplář.


PROCHÁZKA; ANTONÍN: PŘED OBRAZEM. - 1932. Exemplář č. 149 z 210.

-,-- CZK / prodáno /

Přednáška proslovená u příležitosti návštěvy Dělnické akademie na výstavě SVU v Brně. Opava; K. Vavřík; 1932. 12 s.; barev. il. ANTONÍNA PROCHÁZKY na titulním listě; úprava J. SLÁDEK. Ex. č. 149 z 210 číslovaných. Pův. brož. 210x150


BĚLOHLÁVEK; BEDŘICH: MASARYK A HUDBA. - 1932. Dedikace autora.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Leopold Mazáč; 1936. 2. vyd. 132 s. Dedikace autora. Úprava A. B. KOHOUT. Pův. brož. 245x170 ...Přehled skladeb věnovaných T. G. Masarykovi; jmenný rejstřík; odkazy na literaturu.


DRTIKOL - OBRAZ NAHÉ ŽENY. 1934. + POLIBEK SMRTI. (kol. 1932).

-,-- CZK / prodáno /

Drtikol - LEBLANC, MAURICE: OBRAZ NAHÉ ŽENY. 1934.Knihovna Horizont. Praha, Šolc a Šimáček, 1934. 280 s., fotografie na obálce František Drtikol. Pův. celopl. vazba s obálkou. 165x120Drtikol - SÉGUR, N.: POLIBEK SMRTI. (1935).Knihovna Horizont. Praha, Šolc a Šimáček, (1935). 166 s., fotografie na obálce František Drtikol. Pův. polopl. vazba s obálkou. 165x120   


MARTÍNEK; VOJTĚCH: ZEMĚ DUNÍ. - 1932. Nové cíle. Obálka ŠTYRSKÝ.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Sfinx; B. Jandy; 1932. Knižnice Nové cíle sv. 510. 269 s.; obálka ŠTYRSKÝ (anonym). Pův. brož. 200x150


HOLAN; VLADIMÍR: VANUTÍ. - 1932. Obálka E. MILÉN. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Fr. Borový; 1932. 42 s.; obálka E. MILÉN. Pův. brož. 200x125 - Chráněno přebalem z čiré folie.


HOLAN; VLADIMÍR: VANUTÍ. - 1932. Obálka E. MILÉN. 1. vyd.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Fr. Borový; 1932. 42 s.; typografická obálka; autor ob. je v tiráži uveden E. MILÉN; který k tomuto prvnímu vydání provedl variantní; kreslenou obálku. Pův. brož. 200x125 - Chráněno přebalem transparentní folie.


ŠRÁMEK; FRÁŇA: SLÁVA ŽIVOTA. - 1932. Dřevoryty KAREL TONDL.

-,-- CZK / prodáno /

Brno; KVU Aleš; 1932. 36 s.; dřevoryty (3 celostr. a 3 v textu) KAREL TONDL; typografická úprava M. KALÁB. Podpis výtvarníka v tiráži. Tištěno na holandském papíru Pannekoek ve 400 exemplářích. Výtisk č. 33. Pův. brož. 195x130


VOSKOVEC a WERICH: CAESAR. - 1932. Obálka ADOLF HOFFMEISTER. /w/

-,-- CZK / prodáno /

1932. Osvobozené divadlo. Divadelní program. Text; fotografie. Obálka ADOLF HOFFMEISTER. Pův. brož. Dobrý stav. 225x160 PRODÁNO/SOLD


VOSKOVEC A WERICH: GOLEM. - Divadelní program 1932, únor-březen.

-,-- CZK / prodáno /

Divadelní program - Praha, Osvobozené divadlo, nedatováno (1932). 18 s., obsazení hry Golem na dvoulistu a mj.: Jak se točil "Pudr a benzín" v Paříži; Skladatel Ježek o své hudbě k revue "Golem" ad.  Pův. brož. 230x150 Dobře zachováno.


JONNY KRADE EVROPU / JONNY STIEHLT EUROPA - Filmový program 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Filmový program. Praha, "Rodina", 1932. Režie Harry Piel. Hrají: Harry Piel, Dary Holm, Alfred Abel, Carl Balhaus, Kurt Lilien, Gerhard Dammann, Fritz Spira ... 4. s. Dvoulist, hlubotisk. 200x130 V místě přeložení stopa od lepidla (viz foto) jinak velmi dobře zachováno. /film/program/


VLASTA BURIAN - LELÍČEK VE SLUŽBÁCH SHERLOCKA HOLMESA. "PORTORICO". - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Vlasta Burian - Píseň "Portorico" z filmu Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa 1932. Praha, Zd. Vlk, 1932. Noty, hudba: Josef Kumok, slova: Fr. Vodička a K. Tobis. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno.


MAY; KAREL: ODKAZ POSLEDNÍHO INKY. - 1932. Ilustrace ZDENĚK BURIAN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Jan Toužimský; 1932. Přeložil Prokop Braniš. 476 s.; ilustrace ZDENĚK BURIAN. Pův. celopl. vazba. 225x170 Dobře zachováno. KNIHY PRO DĚTI


NEUMANN; S. K.: MONOGAMIE. - 1932. 1. vyd. Obálka ANTONÍN SMAŽÍK.

-,-- CZK / prodáno /

Od Masaryka k Russellovi; od Russella k socialismu. Praha; Girgal; 1932. 1. vyd. 143 s.; obálka ANTONÍN SMAŽÍK. Pův. brož. ...obálka zčásti odlepena od bloku a v části hřbetu; který natržen; podlepena.


Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: EVROPA VOLÁ. - 1932. Slova Voskovec a Werich.

-,-- CZK / prodáno /

Z antické féerie 'Caesar'. Praha; Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 165x130 V horním rohu obálky podpis předchozího  majitele, jinak velmi dobře zachováno.


SUDEK;JOSEF. - 1932. Nikolai Malko; ruský dirigent (1883-1961). /q/

-,-- CZK / prodáno /

Nikolai Malko; ruský dirigent (1883-1961) - Orig. fotografie 225x167 mm; sign. a dat. tužkou vpravo dole 'Sudek 28'; mont. na kartonu. Dedikace a podpis dirigenta N. Malka s datem s datem 4. 12. 1932. - Nikolai Malko na webu: www.naxos.com


Štyrský - HALAS, FRANTIŠEK: TIŠE. Soukromý tisk s podpisy autorů. 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Podpisy Jindřicha Štyrského a Františka Halase.Praha, Bedřich Fučík, 1932. Písmem Garamond Vytiskl Melantrich a. s. v Praze. Nestr. (8 listů textu), ve front. 1 celostr. il. Jindřich Štyrský, podpis autorů na patitulu. Vytiskl na ruční papír Melantrich. Archy pap. neprořezány. Pův. šitá brož. 195x135 Velmi dobře zachováno.Soukromý tisk k Vánocům 1932 svým přátelům věnuje Bedřich Fučík.


KUNZ; JAROSLAV: POSLEDNÍ HŘÍCHY RAKOUSKA A JINÉ VZPOMÍNKY. - 1932. /historie/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Šolc a Šimáček; 1932. 162 s. Pův. celopl. vazba. 185x125


HLOUCHA; JOE: SAKURA VE VICHŘICI - 1932. Ilustrace KADŽIVARA HISAKO. /Japonsko/

-,-- CZK / prodáno /

Útržek deníku z cesty po Japonsku. Praha; Neubert; 1932. Tiskl Grafický umělecký ústav M. Schulze. 177 s.; bar. il. na přílohách KADŽIVARA HISAKO. Pův. celopl. vazba. 255x190


J. J. PAULÍK: TECHNIKA FLIRTU - 1932. Fotomontážní obálka EMANUEL FRINTA.

-,-- CZK / prodáno /

neboli umění nedokonale milovati. Essaye a prosy. Praha; Kvasnička a Hampl; 1932. Nová bibliotéka; sv. 42. Fotomontážní obálka EMANUEL FRINTA. Pův. brož. 180x130 Velmi dobrý stav


Štyrský - NOVÁ RUSKÁ POESIE (1910-1930). Edice Růžová zahrada. 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Přednostní exemplář 17/50 na holandu. Praha, Sfinx, B. Janda, 1932. 4. svazek edice Růžová zahrada. 147 s., typografická úprava JINDŘICH ŠTÝRSKÝ. Úvod: "Ruská poesie revolučního dvacetiletí" od Boh. MATHESIA. Autoři mj. Blok, Achmatová, Chlebnikov, Majakovský, Jesenin, Pasternak, Bědný, Kazin... Přeložili M. Marčanová a Boh. Mathesius. Knihu uzavírá text "Poznámky o autorech, knihách, verších a slovech". Pův. polokožená vazba, zlacená vrchní ořízka, ochranné pap. pouzdro. 215x150 /0422 antikvariát/   


HOLAN; VLADIMÍR: VANUTÍ. - 1932. 1. vyd.; obálka E. MILÉN. /Borový/ REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Fr. Borový; 1932. 42 s.; obálka E. MILÉNA. Pův. brož. 200x125 - Velmi dobrý stav. REZERVACE


NEZVAL; VÍTĚZSLAV: PĚT PRSTŮ. - 1932. 1. vyd. Úprava arch. VÁCLAV ROŠTLAPIL.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Brno; B. Kilian; 1932. Knihovna Měsíc sv. 1. 94 s.; úprava arch. VÁCLAV ROŠTLAPIL. Pův. brož. 255x180


ČESKOSLOVENSKÁ FOTOGRAFIE 1932. - 64 fotografických příloh; hlubotisk. Vaba Karel TEIGE.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Fotografický obzor. Nestránkováno; text; rekl. část; 64 fotografických příloh; hlubotisk; vazba Karel TEIGE. Pův. celopl. vazba.


DOSTIHOVÝ A JEZDECKÝ SPORT. - Roč. VII., č. 20 - 21, 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Obrázkový časopis pro všecka odvětví jezdeckého sportu a chovu koní.Roč. VII., č. 20 - 21. In memoriam kpt. R. Poplera. Praha, Čs. jezdecký svaz, 1932. 24 s. Sešit. 310x230


NA VÝCHOD OD BORNEA. - 1932. Ilustrovaný Filmový kurýr. č. 54.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Jos. Schösser, 1932. Režie George Melford. Hrají: Rose Horbat, Charles Bickford ... Hlubotisk. 8 s. 210x145 Výborný stav.


POLÁČEK; KAREL: HLAVNÍ PŘELÍČENÍ. - 1932. 1. vyd. Obálka FRANTIŠEK MUZIKA

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha; Borový; 1932. Tiskla Polygrafia v Brně. 328 s.; obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. Velmi dobře zachováno.REZERVACE


VOSKOVEC; JIŘÍ - JAN WERICH: CAESAR. - 1932. 1. vyd. Obálka F. ZELENKA.

-,-- CZK / prodáno /

Antická feerie o 11 obrazech. Hudbu složil Jaroslav Ježek. Praha; Odeon; 1932. 88 s.; obálka arch. F. ZELENKA. Pův. brož. 195x135 Stopy používání; ale bez větších škod; ztráty pap. nejsou; na titulu podpis majitele s datem 1935.


HOLBERG, LUDVIG: ARABSKÝ PRÁŠEK. LOUTKOVÉ HRY MALÉHO ČTENÁŘE. - 1932. /loutkové divadlo/

-,-- CZK / prodáno /

Loutkové divadlo - Praha, J. Vilímek, 1932. Loutkové hry malého čtenáře č. 20. Přeložil Emil Walter. 15 s. Brož. 170x125


Majerová; Marie: Přehrada. - 1932. 1. vyd. Fotomontážní obálka Sl. TUSAR.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Praha; Čin; 1932. Vytiskl Jan Aubrecht v Praze. 346; [III] s.; fotomontážní obálka Sl. TUSAR. Pův. brož. 195x125 Podél části horního okraje obálky drobné ztráty. Opatřeno ochranným; transparentním přebalem. REZERVOVÁNO


Hesoun - KNICKERBOCKER; H. R.: RUDÝ OBCHOD HROZÍ. - 1932. Fotomont. obálka.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; ČGU; 1932. 154 s.; fotomont. obálka Josef HESOUN. Pův. brož. 210x135


KINSKÝ; BOHUMIL: JABLONEC NAD NISOU A OKOLÍ. - 1932. /průvodce/místopis/

-,-- CZK / prodáno /

Turistický průvodce. Jablonec nad Nisou; Josef Florian; 1932. 88 s. a bar. mapa. Pův. brož. 195x120


RÉLINK; KAREL: 28. PLUK 'PRAŽSKÉ DĚTI'. - 1932. Ilustrace KAREL RÉLINK.

-,-- CZK / prodáno /

Osmadvacátníci; veselí kluci; ve válečné vichřici. Praha; Nebeský a Beznoska; 1932. 301 s.; ilustrace KAREL RÉLINK. Pův. celopl. vazba. 180x140


VANČURA; VLADISLAV: ALCHYMISTA. - 1932. 1.vyd. Družstevní práce. Podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Družstevní práce; 1932. Živé knihy. Podpis autora na titl. 141 s.; úprava FRANTIŠEK MUZIKA; vazba EMANUEL FRINTA. Podpis autora na titl. dat. 1936. Pův. celopl. vazba; obálka vzadu vevázaná. 190x140 Velmi dobrý stav.


VANČURA; VLADISLAV: ALCHYMISTA. - 1932. 1.vyd. Družstevní práce. Podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. Podpis autora.Praha; Družstevní práce; 1932. Živé knihy. Podpis autora na titl. 141 s.; úprava FRANTIŠEK MUZIKA; vazba EMANUEL FRINTA. Podpis autora na titulním listě. Pův. celopl. vazba; obálka vzadu vevázaná. 190x140 Velmi dobrý stav.


LAWRENCE; T. E.: BOUŘE NAD ASIÍ. - 1932. Knihy osudů a práce.

-,-- CZK / prodáno /

Povstání na poušti. Praha; Orbis; 1932. Knihy osudů a práce sv. X. Přeložili Aloys a Hana Skoumalovi. 582 s. se 4 obr. přílohami a mapou. Celopl. vazba v ochranném pap. pouzdře. 210x150


ČAPKOVÉ; bratři: ZE ŽIVOTA HMYZU. - 1932. Spisy bratří Čapků. /kc/jc/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1932. Spisy bratří Čapků sv. XVI. Šesté vydání. 106 s. Polokožená vazba. 185x125


BOUČEK; JAROSLAV: NOVÉ KAŠPÁRKOVY PÍSNÍČKY. - 1932. Knihovna našich loutek. /loutkové divadlo/

-,-- CZK / prodáno /

Sedmdesátsedm písní pro loutky na známé nápěvy; zejména národní. Praha; Ant. Münzberg; 1932. Knihovna našich loutek 68 a. 64 s. Pův. brož. 170x125


Toyen - HEPTAMERON NOVEL převznešené a přeslavné princezny Markéty d'Angouleme, královny Navarské. - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Z francouzštiny přeložil a poznámkami opatřil Karel Šafář. Praha, Družstevní práce, 1932. 676 s., 76 ilustrací TOYEN, upravil LADISLAV SUTNAR. Celopl. vazba. 205x135


JEROME; JEROME KLAPKA: DŮM S VYHLÍDKOU DO ZDI. - 1932. obálka O. MRKVIČKA.

-,-- CZK / prodáno /

Přeložil L. Vojtig. Praha; Alois Srdce; 1932. 173 s. obálka O. MRKVIČKA. Pův. brož. 200x140


POLÁČEK; KAREL: HLAVNÍ PŘELÍČENÍ. - 1932. 1. vyd.; fotomontážní obálka FRANTIŠEK MUZIKA.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Fr. Borový; 1932. Knihy Karla Poláčka sv. IV. 328 s.; fotomontážní obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 205x125 - Velmi dobrý stav!


MENDELSSOHN: ŽIVOT A CHARAKTER SOKRATŮV. - 1932. Vydal a přeložil Zdeněk Ballenberger.

-,-- CZK / prodáno /

Vyňato z knihy Phaedon neboli O nesmrtelnosti duše od Mojžíše Mendelssohna; (... napsaný v r. 1767). Praha; Zdeněk Ballenberger; 1932. Bibliofilský výtisk v upomínku na tradiční Bibliofilský večer Spolku českých bibliofilů. Přeložil; upravil vydal ... jako svůj soukromý tisk smíchovský knihtiskař Zdeněk Ballenberger. 38 s.; ex. č. 183/350 na ručním papíře Hahnemuehle. Volné archy v pův. pap. obálce. 240x155 Velmi dobře zachováno.


Sutnar - GIDE; ANDRÉ: PENĚZOKAZI. - 1932. Obálka a typo L. SUTNAR.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; DP; 1932. 400 s.; úprava a obálka L. SUTNAR. Pův. brož. 195x140


PEPINA REJHOLCOVÁ "ČERNÁ ČÁRA NA ZDI BÍLÁ VEDLE NÍ". - 1932.

-,-- CZK / prodáno /

Píseň "Černá čára na zdi bílá vedle ní" ze zvukového filmu Pepina Rejholcová. Pardubice, Péťa Herzán, 1932. Sbírka populárních písní a popěvků 18. Noty, hudba: Jar. Jankovec, text: Fr. Voborský. Dvojlist. 165x135


Zelenka - JEŽEK; JAROSLAV: NIKDY NIC NIKDO NEMÁ. - 1932. Slova Voskovec a Werich.

-,-- CZK / prodáno /

Z filmu "Pudr a benzín". Praha, Hudební matice UB; 1932. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka F. ZELENKA. Dvojlist. 167x137 Krásný stav.


NEKORUNOVANÝ CAR RASPUTIN DÉMON ŽEN. - 1932. Ilustrovaný Filmový kurýr. č. 70.

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Jos. Schösser, 1932. Režie Adolf Trotz. Hrají: Konrád Veidt, Paul Otto, Hermina SterlerKenny Rieve ... Hlubotisk. 8 s. 230x150 Velmi dobře zachováno.


KOBLASA; JAN. (1932) - 1996. 27 barevných kreseb. Scénická tvorba; kostýmní výprava; masky.

-,-- CZK / prodáno /

21 barevných kreseb (komb. techniky - tuš; tempera; akvarel; pastel ...); 297x420 mm. Scénická tvorba; kostýmní výprava; masky pro 'Dybuk aneb bludná duše'; premiera 17. 10. 1996; překlad; úprava a režie: Jaroslav Gillar. + rukopisné poznámky J. Koblasy; drobné kresby; jedna asambláž a řada čb. variantních náhledů; doprovodný text s podpisem.


LESSING; GOTTHOLD EPHRAIM: BAJKY. - 1932. Stará Říše. Dobré dílo sv. 113. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Dobré dílo sv. 113. - Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1932. 25 s.; ex. č. 387 z 500 výt. na bezdřevém pap. Pův. brož. 175x110


GUARDINI; ROMANO: TĚŽKOMYSLNOST A JEJÍ SMYSL. - 1932. Stará Říše. Kurs sv. 25. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Kurs sv. 25.- Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1932. Vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. Přeložil František Pastor. 53 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno; velmi dobrý stav!


JARNÍ ALMANACH KMENE. - 1932. Jízdní řád literatury a poesie. Ilustrace HOFFMEISTR; foto SUDEK.

-,-- CZK / prodáno /

Jízdní řád literatury a poesie. Redigoval a obrázky doprovodil AH 32 (= ADOLF HOFFMEISTER). Praha; Kmen; 1932. 180 s.; ilustrace (titulní dvoustrana; nakl. zn.; ilustraceí v textu; ilustrace v inzertní části a obálka) ADOLF HOFFMEISTER; 3 s. fotogr. příloh; v inzertní části jedna rekl. fotografie JOSEFA SUDKA. Pův. brož. 190x125 Na posledních 4 listech drobné hnědé skvrny.


TYRŠOVÁ; RENÁTA: MIROSLAV TYRŠ JEHO OSOBNOST A DÍLO. - 1932. 1934. III. díly.

-,-- CZK / prodáno /

Podle zápisků; korespondence; rukopisné pozůstalosti a mých vzpomínek. Praha; Český Čtenář; 1932; 1934. III. díly. 116 s. a 16 čb. obr. příloh; 102 s. a 8 čb. obr. příloh; 123 s. a 17 čb. obr. příloh; 15 s. rejstřík. Pův. brož. 210x150. U první části mírně poškozený hřbet.


Anny Ondra - DIE GRAUSAME FREUNDIN (ANNY, UKRUTNÁ PŘÍTELKYNĚ). - 1932. Illustrierter Film-Kurier.

-,-- CZK / prodáno /

Illustrierter Film-Kurier. Nr. 439. Wien, Fritz Freund, 1932. Rakousko. Režie Karel Lamač. Hrají: Anny Ondráková, Fritz Rasp, Werner Fuetterer, Hugo Thimig, Lina Woiwode ... 8 s. 225x150. Velmi dobře zachováno. /film/program/


Hoffmeister - JEŽEK, JAROSLAV: EVROPA VOLÁ. - 1932. Slova Voskovec a Werich. Osvobozené divadlo.

-,-- CZK / prodáno /

Z revue CAESAR. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1932. Repertoir Osvobozeného divadla. Noty. Slova Voskovec a Werich, hudba Jaroslav Ježek, obálka ADOLF HOFFMEISTER. Dvojlist. 165x135 Oříznuto.


AGABEKOV; G. S.: Z RÁJE SOVĚTSKÉ SVOBODY. - 1932. Zápisky čekisty. /historie/Rusko/

-,-- CZK / prodáno /

Zápisky čekisty. Praha; Jan Svátek; 1932. Argos sv. 13. Přeložil Jaroslav Duben. 221 s. Celopl. vazba. 185x140


GUARDINI, ROMANO: TĚŽKOMYSLNOST A JEJÍ SMYSL. - 1932. Stará Říše. Kurs sv. 25.

-,-- CZK / prodáno /

Kurs sv. 25. - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1932. Vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. Přeložil František Pastor. 53 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno. /inv0320/ Romano Guardini


Štyrský - DYK; VIKTOR: DĚS Z PRÁZDNA. - 1932. Obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Janda (Sfinx); 1932. Obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 190x140 PRODÁNO/SOLD


Coester - PÍSEŇ VESELÉ CHUDINY. - 1932. Stará Říše; Dobré Dílo; lept OTTO COESTER. /sr/

-,-- CZK / prodáno /

Lept Otto Coester - Staročeská báseň. Stará Říše na Moravě; Josef Vašica; 1932. Dobré Dílo sv. 111. 18 s.; lept ve frontispise OTTO COESTER; značeno v desce; ex. 37 A/100 na ručním Dasselu chamois; vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. Celokožená vazba s obálkou vzadu vevázanou; ochranné pap. pouzdro. 165x110


PASCOLI; GIOVANNI: BÁSNĚ O ATE. - 1932. 'Hlasy'. Kresby JAN KONŮPEK. Podpis Babler.

-,-- CZK / prodáno /

Konůpek - Svatý Kopeček u Olomouce ; O.F. Babler; 1932. Hlasy sv. 73. Přeložil Otto F. Babler. 29 s.; ilustrace (4 celostr.) JAN KONŮPEK; ex. č. 353/400; podpis v tiráži F. Bablera. Pův. brož. 195x135 Velmi dobře zachováno.


TÓNY ÚZKOSTI I SPOČINUTÍ. - 1932. Náboženské verše ruských básníků. Čísl. ex. 121/160.

-,-- CZK / prodáno /

Jež vyloudili ruští básníci na lyře náboženské a jež v souzvuk s českou řečí uvedl Frant. Klein. Nový Jičín; Kryl a Scotti; 1932. Menhartovou antikvou vytiskli Kryl a Scotti. 30 s.; kresba ve front. R. MICHALIK. Ručně čísl. ex. 121 ze 160 výtisků věnovaných účastníkům V. schůzky moravských knihomilů dne 15. května 1932 v Brně. Pův. brož. 230x170. Nerozřezáno!


Teige - NEZVAL; VÍTĚZSLAV: SKLENĚNÝ HAVELOK. - 1932. 1. vyd.; obálka a typo KAREL TEIGE.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; Borový; 1932. 210 s.; obálka a typo KAREL TEIGE. Púv. brož. 213x135 - Obálka není bez povrchových vad; drobné praskliny hřbetu; otřepený okraj (hřbet viz druhý obr.).


Ex libris - VOTLUČKA; KAREL: 10 EX LIBRIS 1932 - 33. - 10 sign. leptů. PRODÁNO

-,-- CZK / prodáno /

Volné listy v pův. obálce. 10 Ex libris; vše sign. lepty. 230x160. PRODÁNO


Teige - NEZVAL; VÍTĚZSLAV: SKLENĚNÝ HAVELOK. - 1932. 1. vyd.; obálka a typo KAREL TEIGE.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Borový; 1932. 1. vyd. 210 s.; obálka a typo KAREL TEIGE. Púv. brož. 213x135


BÁR; ZDENĚK: SRDCE A DOMOV. - 1932.Obálka ALOIS CHVÁLA. Podpis autora. /poesie/ /sklad/

-,-- CZK / prodáno /

Verše. Praha; Rudolf Rejman; 1932. 43 s.; obálka a úprava ALOIS CHVÁLA; dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 205x125 /sklad/


FRANK; LEONHARD: ZE TŘÍ MILIONŮ TŘI. - 1932. Úprava; čtyři dvoubarevné litografie a vazba TOYEN.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Symposion; 1932. 205 s.; celopl. vazba. 196x135


Sutnar - ROLLAND; ROMAIN: BEETHOVEN. - 1932. DP. Družstevní práce. Original wrappers. Very good condition. /dp/

-,-- CZK / prodáno /

Praha; DP; 1932. 244 s.; obálka a typo LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 210x135 ...Original wrappers. Typography and original covers designed by SUTNAR.


Teige; Karel: The Minimum Dwelling. (Nejmenší byt) - 2002. (Nejmenší byt; 1932). /architektura/ REZERVACE

-,-- CZK / prodáno /

Do angl. přeložil a úvod napsal Eric Dluhosch. Cambridge; MA; The MIT Press; 2002. 412 s. First English Language Edition. Very Good Condition. KAREL TEIGE: knižní grafika; obálky; ilustrace; literatura REZERVACE


ČAPEK; KAREL: DEVATERO POHÁDEK. - 1932. 2. vyd. 58 čb. il. JOSEF ČAPEK. /jc/

-,-- CZK / prodáno /

ČAPEK; KAREL: DEVATERO POHÁDEK a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek. Obrázky Josefa Čapka. Praha; Fr. Borový-Aventinum; 1932. Tiskárna Františka Obziny ve Vyškově. Spisy sv. 29. 257 [7] s.; 58 čb. ilustrací JOSEF ČAPEK. Pův. celopl. vazba; velmi mírně opotřebovaná. Natržení jednoho listu na textové s. 19 (4;5cm) opraveno bankovní páskou. Dobře zachovalý exemplář klasického titulu č. literatury ve druhém vydání. 1. vyd. vyšlo na konci r. 1931; v knize již bylo vročeni 1932.


JIRSÍK; JOSEF: NA TATRANSKÉ KOLIBĚ. - 1932. Ilustroval VLADIMÍR PANUŠKA. Dedikace a podpis autora.

-,-- CZK / prodáno /

Život dvou chlapců v divočině. Ilustroval VLAD. PANUŠKA. V Praze; Ústřední nakladatelství a knihkupectví učitelstva českoslovanského; 1932. 188 s.; 4 bar. ilustrace mont. na zelených kartónech; 4 čb. il. na přílohách a řada il. v textu VLADIMÍR PANUŠKA. Dedikace a podpis autora na patitulu. Pův. celopl. vazba. 237x187


BAUDELAIRE; CHARLES: MALÉ BÁSNĚ V PRÓZE. - 1932. Vokolek, edice Paprsek sv. 21.

-,-- CZK / prodáno /

Pardubice; Vokolek; 1932. Přeložil Hanuš Jelínek. 135 s. Pův. brož. 220x150