Výsledek hledání - 1921
GAMMA: REMBRANDT. - 1921.
90 CZKO jeho grafice několik nápovědí. Praha, J. Štenc, 1921. 89 s. a 16 čb. příloh. Pův. pap. vazba. 155x100 /H/
PROCHÁZKA, ARNOŠT: MEDITACE. - 1921.
450 CZKEssaie. Brno, St, Kočí, 1921. 2. vyd. 124 s., vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově. Pův. brož. 175x130 /Snědl/
NÁROD LEGIÍM. - 1920/1921.
590 CZKPraha; nákladem Odboru Národ Legiím; 1920-1921. Vydáno za vedení V. Břečky. 175 s.; výzdoba JOSEF SEJPKA; grafické přílohy: portrét T. G. Masaryka a panorama Hradčan JARO PROCHÁZKA, Hradčany sign.; graf. úprava ALOIS CHVÁLA. Pův. polopl. vazba. 330x250 Dobře zachováno. /legie/
Blei, Franz: Félicien Rops. - 1921.
200 CZKBerlin. Brandus, 1921. 9.-11. tisíc. (43) s., četné čb. vyobr. v textu a na 12 přílohách. Pap. vazba. 135x180 Poškozený hřbet.
MUSAION. Sborník pro moderní umění. Sv. II. 1921.
1.200 CZKRediguje Dr. Karel Čapek. Praha, Aventinum, 1921. 79 s., text. vyobr., obr. přílohy, obálka a titulní list (linoryty) VLASTISLAV HOFMAN. Pův. brož. 260x175 Velmi dobře zachováno.
LAMARTINE; ALPHONSE DE: HELOISE A ABÉLARD. - 1921.
250 CZKPraha; Al. Srdce; 1921. 60 s.; obálka a typo JAROSLAV BENDA. Čísl. exemplář 371/500. Pův. brož. 155x105
CAHA, ARNOŠT: POMSTA HABSBURKOVA. - 1921.
200 CZKK 300. výročí vraždy 27 pánů na náměstí Staroměstském.Brno, nákl. Vydavatelského odboru Ústředního spolku učitelského na Moravě a ve Slezsku, 1921. II. vyd. Knihovnička časopisu "Svědomí českých dějin" sv. 4. 47 s. s 8 obrázky. Pův. brož. 190x140 /Ate/
ŽÁKAVEC; FRANTIŠEK: JAN PREISLER. - 1921.
200 CZKPraha; Jan Štenc; 1921. 52 s.; četné čb. vyobr. v textu. Pův. pap. vazba s ilustrací na přední desce (J. KAPLICKÝ). 200x150 Velmi dobrý stav. /H/
DEML; JAKUB: MIRIAM. - 1921.
480 CZKKniha lyriky. 4. vyd. Praha; Ot. Štorch-Marien; 1921. Vytiskl František Obzina, Vyškov. 154 s.; upravil Svatopluk Klír; dvoubarevný tisk titulního listu s repr. drobného dřevorytu (Fr. Bílek). Pův. celopl. vazba. 150x120
Suares, André. Napoleon. Bibelot IV. - 1921.
180 CZKNa Král. Vinohradech, Ludvík Bradáč, 1921. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Přeložil J. Zaorálek. Nestr. (50)s., na titulu exlibris J.M. Tomeše. Pův. brož. 130x80 /Ate/
KUCHYNKA; RUDOLF: MÁNESOVY PRAPORY. - 1921.
180 CZKPraha; Jan Štenc; 1921. 75 s. a 41 vyobrazení v textu. Pův. papírová vazba. 195x150 /H/
NOVÁK, ARNE: PROBLÉMY MORAVSKÉ LITERATURY. -1921.
98 CZKVstupní přednáška na filosofické fakultě Masarykovy university v Brně dne 22. listopadu r. 1921. Brno, tiskem a nákl. Polygrafie, 1921. 14 s. Pův. brož. 265x200 /Ate/
NEJEDLÝ, ZDENĚK: OTAKARA HOSTINSKÉHO ESTHETIKA. - 1921.
250 CZKDíl I. Všeobecná esthetika. Praha, Jan Laichter, 1921. 453 s. Pův. brož. 220x150 Dobře zachováno. /H/
SERRE, HENRI: GHETTO V MEŠITĚ. - 1921.
350 CZKRomán. Knihy dobrých autorů sv. 181. Přeložil A. P. (Arnošt Procházka). 62 s. Dobová pap. vazba. 205x140 /Ate24/
HAVLÍČEK BOROVSKÝ, KAREL: EPIŠTOLY KUTNOHORSKÉ. - 1921.
200 CZKBrno, nákl. časopisu "Nový lid", 1921. 64 s. Pův. sešit. 210x125 /H/
MACHAR, J. S.: ON II. - (1921).
120 CZKROKY ZA STOLETÍ. Psáno 1911 - 1916. Praha, Šolc a Šimáček, (1921). Svědomím věků VII. 278 s. Pův. brož. 190x130 /H/
Suares, André. Napoleon. Bibelot IV. - 1921.
700 CZKNa Král. Vinohradech, Ludvík Bradáč, 1921. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Přeložil J. Zaorálek. Nestr. (50)s., dvoubarevný tisk, na zadním vakátu drobným písmem opis čtyřverší O. Fischera.Celokožená vazba s ornamentální slepotiskovou ražbou na obou deskách, zlacený název na hřbetu, zlacená horní ořízka, dvoubarevné předsádkové listy, pap. pouzdro. 128x80 Okraje hřbetu mírně otlačené, na koženém pokryvu přední desky drobný 3mm vryp. /vystaveno v obchodě 0425/
Píša, Antonín Matěj: Dnem a nocí. - 1921.
300 CZKBibliotéka Fondu Julia Zeyera, č. 23V Praze, Fond Julia Zeyera při České akademii věd a umění, 1921. Tiskem Edvarda Leschingra v Praze. 43 s. Pův. brož. 190x120 Nepoškozený, dobře zachovalý exemplář. /H/
VRCHLICKÝ; JAROSLAV: POUTÍ K ELDORADU. - 1921.
100 CZKPraha; J. Otto; 1921. Vyd. 4. s úvodem a poznámkami. 127 s.; uspořádal Jan Voborník. Pův. brož. 185x140 /H/
MACHAR; J. S.: ONI I. - (1921).
120 CZKROKY ZA STOLETÍ. Psáno 1911 - 1916. Praha, Šolc a Šimáček, (1921). Svědomím věků VI. 213 s. Pův. brož. 190x130 /H/
VRCHLICKÝ, JAROSLAV: POUTÍ K ELDORADU. - 1921.
380 CZKPraha, J. Otto, 1921. Vyd. 4. s úvodem a poznámkami. 128 s., uspořádal Jan Voborník. Pův. celopl. zdobená vazba. 175x130 Velmi dobře zachováno. /Ant/
ŽEMLA, JOSEF: SKŘÍTKŮV DAR. - (1921). /loutkové divadlo/
150 CZKLoutkové divadlo - Hra o 4 jednáních . Praha, B. Kočí, (1921). Umělecké snahy sv. 247. Loutkové hry z repertoiru "Svazu přátel loutkového divadla v Praze" a "Spolku pro ušlechtilé zábavy mládeže v Praze" svazek 32. 31 s. Pův. brož. 150x115 Dobře zachováno.
CLAUDEL, PAUL: TŘI BÁSNĚ Z VÁLKY. - 1921.
200 CZKPřeložil BOHUSLAV REYNEK. Praha, Lad. Kuncíř, 1921. Studium sv. třetí. 12 s., vytiskl Frant. Obzina ve Vyškově. Pův. brož. 155x120 /Ate/
Fischerová-Kvěchová, Marie: Denní život batolátka. (1921).
850 CZK15 barevných dopisnic mont. na 8 kartonech a jedna na rubu přední desky. Individuálně zhotovené album z 16 dopisnic v "uměl. barevné litografii" M. Fischerové-Kvěchové, soubor volných dopisnic vydal v r. 1921 B. Kočí, ed. Umělecké snahy sv. 253, Uměleckých dopisnic č. 28). Album 160x230, dopisnice 125x93 Z původní velikosti dopisnic zkráceno na výšku 5 mm bez zásahu do obrazové plochy. /ant 0225/
TAGORE; RABINDRANATH: NACIONALISM. - 1921. Thákur; Rabíndranáth. /nacionalismus; Indie/
190 CZKPřeložili Ema a Vasilk Škrachovi. Kladno; J. Šnajdr; 1921. 111 s.; foto R. Tagore; výzdoba ST. KULHÁNKA. Pap. vazba. 190x130 Thákur; Rabíndranáth. /H/
KLÍMA, STANISLAV: OBRÁZKY Z DEJÍN LITERATÚRY SLOVENSKEJ. - 1921.
500 CZKS ukážkami slovenskej spisby.Praha, Čs. věd. úst. voj., 1921. Štefánikova knih. spisov vzdelavacích sv. IV. 77 s. se 17 obr. sloven. spisovatelov, ve slovenštině. Pův. brož. 240x160 Nerozřezáno. /Ate/
NEZVAL; VÍTĚZSLAV: MOST. Básně 1919-1921. 1, vyd.
2.500 CZKPrvotina V. Nezvala; 1. vyd. Brno; Kočí; 1922. Zajímavá knihovna; sv. 5. 74 s.; vstupní dřevoryt ARNOŠT RÁŽ; na titulním listu razítko "redakční výtisk". Pův. brož. 170x120 Velmi dobře zachováno!
ELIE LASCAUX. Peintures 1921 - 1959. Galerie Louise Leiris.
450 CZKKatalog výstavy. Paris, Galerie Louise Leiris, 1959. Pův. měkká pap. vazba. 165x165 /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/
DYK; VIKTOR: OKNO. 1916-1917. - 1921. Podpis autora.
350 CZKPodpis autora na titulním listu modrým perem, dat. Praha; L. Bradáč; 1921. Vybrané knihy sv. XXVI. 75 s.; vytiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 200x130 Okraje obálky značně otřepené, blok s nerozřezanými listy v bezvadném stavu. /ate0123/
Honza. Měsíčník satyrický a humoristický. - Roč. II. 1921-1922.
850 CZKRoč. II., č. 1 (1921) - č. 12 (1922). Chybí číslo 2 a 3. (s. 33-96).Praha, Karel Houžvička-Vika. 339 s. Na obálce 1. čísla modře tištěná kresba Josefa Lady, ta v malém formátu opakuje se na standartních obálkách dalších sešitů druhého ročníku. V textu mj. dvě povídky J. Haška, četné ilustrace dobových autorů včetně Josefa Lady. Celkem 8 sešitů v pův. obálkách. 220x145 Na obálce jednoho sešitu větší "importovaný" flíček, další, drobné stopy zhnědnutí, zejména na obálkách, vlivem stárnutí nekvalitního pap.
SHAW, GEORGE BERNARD: FANNINA PRVNÍ KNIHA. - 1921.
100 CZKPraha, Zátiší, Knihy srdce i ducha, B. M. Klika, 1921. Přeložil Karel Mušek. 127 s., kresba v titulu ZDENĚK KRATOCHVÍL. Pap. vazba. 185x135 /H/
DUHAMEL; GEORGES: SVĚTLO. - 1921.Obálka (linoryt) JOSEF ČAPEK. /JC/
1.500 CZKPraha; Aventinum; 1921. 68 s.; obálka a nakl. značka (2x lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x135 Velmi dobrý stav!
VESELÝ, JOSEF: PRŮVODCE PO MĚSTĚ PÍSKU A OKOLÍ. - 1921.
400 CZKInformační stať pro cizince, procházka městem a podrobný popis 66 vycházek a výletů do okolí.Průvodce - Písek, Odbor Klubu čs. turistů, 1921. 73 s. s 3 obr. Jos. Velenovského a nejnov. plánem města. Pův. brož. 160x110 Velmi dobře zachováno. /ate1022/
SOVA; ANTONÍN: BÁSNÍKOVO JARO. - 1921. Podpis autora. Obálka; JAN ZRZAVÝ.
980 CZKVerše z posledních let. Praha. Ot. Štorch - Marien; 1921. Edice Aventinum; sv. 42. 105 s. Obálka; nakladatelská zn. na titulu a úprava JAN ZRZAVÝ. Dedikace; datum (1921) a podpis autora. Pův. brož. 200x125 /kniha v obchodě, nákup bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/
NEJEDLÝ; OTOKAR: MALÍŘOVY DOJMY Z FRANCOUZSKÉHO BOJIŠTĚ. - 1921. Borový.
290 CZKPraha; Borový; 1921. 150 s. Pův. brož. 205x135 /H/
SYNGE, JOHN M.: VE STÍNU DOLINY. - 1921. Stará Říše. Nova et vetera sv. 47.
200 CZKNova et vetera sv. 47. - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1921. Přeložil Karel Mušek. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 40 s. Pův. brož. 160x125 Velmi dobře zachováno. /kniha v obchodě, koupíte bez objednání, antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr/Ate24/
Tusar - MAJEROVÁ; MARIE: LOŇSKÉ JARO. - 1921. Podpisy autorky a úpravce.
450 CZKPraha; Holubice; 1921. 14 s.; upravil SLAVOBOJ TUSAR (vazba; předsádky; frontispice). Pův. pap. vazba. 145x125 ...Podpisy autorky a úpravce.
BURIAN, VLASTIMIL: SLÁVA ŠMERALOVI, VLADAŘI! Hašlerových písniček č. 60. - (1921)
900 CZKDojemně poučná píseň o tom nezdařilém převratu. Praha,nakl. Hašlerových písniček, (1921). Noty. Složil VLASTIMIL BURIAN. Dvojlist. 170x130 Stopa po přeložení dobře zachováno. /ate/
WILDE; OSCAR: PŘED SOUDEM. - 1921. Hyperion sv. 11. Celokožená vazba.
950 CZKHyperion sv. 11. - Soudní zápisy. Přeložil Jarmil Krecar. Praha; Karel Janský; 1921. Hyperion sv. 11. 113 s.; dřevoryty (viněty) CYRIL BOUDA; portrét autora ve front. HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC. Pův. celokožená (červená) vazba, zlacená horní ořízka. 120x80 Vazba na krajích odřená, /0322 antikvariát/
BASS, EDUARD; ČERVENÝ, JIŘÍ: LOUČENÍ. - 1921. Kabaretní reperoir č. 15.
600 CZKČervená sedma - Praha, F. Chadím, 1921. Noty. Dvojlist. 330x260 /Ate/
SUARÉS; ANDRÉ: LÁSKA A PŘÍRODA. - 1921. Bibelot sv. II. Celokožená vazba
460 CZKKr. Vinohrady; Bradáč; 1921. Bibelot sv. II. 48 s. Pův. celokožená vazba. 16°. ...velmi dobrý stav!
DYK; VIKTOR: REVOLUČNÍ TRILOGIE. - 1921. Obálka V. H. BRUNNER. /divadlo/
200 CZKHry českého jeviště 2. 1907-1909 Ranní ropucha. Figaro. Přemnožení. Praha; E. K. Rosendorf; 1921. 175 s.; obálka V. H. BRUNNER. Pův. brož. 175x120 Utržený levý horní růžek obálky (1x0;5 cm). /H/
DURYCH; JAROSLAV: NEJVYŠŠÍ NADĚJE. - 1921. Aventinum. Úprava JAROSLAV BENDA. 1. vyd.
250 CZK1. vyd. - Praha; Štroch-Marien; 1921. Edice Aventinum sv. 38. 134 s.; úprava JAROSLAV BENDA; vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově. Pův. brož. 155x110 /ate/ Jaroslav Durych - Slovník české literatury po roce 1945 on-line >>
STUDNIČKOVÁ; BOŽENA: ZÁZRAČNÉ KOŘENÍ. - (1921). Knihovna českých loutkářů. 'Loutkář'. /loutkové divadlo/
190 CZKLoutkové divadlo - Rýmovaná pohádka; hra pro loutkové divadlo pro útlou mládež. Praha; Jindřich Veselý; (1921). Knihovna českých loutkářů č. 19. 23 s. Pův. brož. 195x145 Dobře zachováno.
FIŠER; FELIX: OBĚŤ ETIKETY. - (1921). Knihovna českých loutkářů. 'Loutkář'. /loutkové divadlo/
190 CZKLoutkové divadlo - Historická hra o 4 dějstvích; podle novely Alexandra de Lavergnea pro loutk. divadla. Praha; Jindřich Veselý; (1921). Knihovna českých loutkářů č. 11. 30 s. Pův. brož. 195x145 Dobře zachováno.
MODERNÍ REVUE PRO LITERATURU, UMĚNÍ A ŽIVOT. Ročník XXVIII. 1921 - 1922.
2.500 CZKPraha, redaktor, vydavatel, vlastník a nakladatel Arnošt Procházka. Ročník XXVIII. 1921 - 1922, č. 1 - 9 (7 sešitů). 272 s., 7 dřevorytů na přílohách (Moravec, T. F. Šimon, Cyril Bouda, Housa, Vik, Dillinger, Horký), standardní ob. s dřevoryty F. Koblihy. 7 sešitů v pův. obálkách, každý sešit v transparentní ochranné fólii. 265x85 Dobře zachováno. Osmý sešit (č. 10-12) chybí. /antikvariát 1121/
Čapek - MISTR PETR PLETICHA. / 1921. Obálka (lino) a nakl. značka JOSEF ČAPEK.
900 CZKStarofrancouzská fraška neznámého autora. Praha; Škeřík; 1921. Symposion 2. sv. Přeložil N. Havel; úvodní text P. M. Haškovec. 85 s.; obálka a nakl. značka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 165x120 Nepatrná stopa po přeložení rohu přední obálky. /ant0424/
ZAMAZAL; JOSEF: MODERNÍ DRAMA SNADNO A RYCHLE. - 1921. Nápady a výpady.
120 CZKPříručka pro básníky a diletanty. Brno; Kočí; 1921. Nápady a výpady č. 5. 23 s. Pův. brož. 215x150 /H/
Čapek - DUHAMEL, GEORGES: TŘI ROZHOVORY. / 1921. Obálka (lino) a titulní list JOSEF ČAPEK.
700 CZKPraha, Štorch-Marien, 1921. Aventinum. Knihy dnešku sv. 5. Přeložili Miroslav Rutte a Eva Ruttová. Obálka (lino) a nakl. zn. v titulu (lino) JOSEF ČAPEK. 82 s. Pův. brož. 215x135 Nerozřezáno, při horním okraji přední obálky 2,5 cm natrženo, bez ztráty pap.
Čapek - GOETHE; J. W.: ŘÍMSKÉ ELEGIE. BENÁTSKÉ EPIGRAMY. - 1921. Obálka a úprava JOSEF ČAPEK.
400 CZKPraha; Symposion; 1921. 1. sv. 'Poesie Symposia'. 65 s.; obálka a úprava JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 160x120 /10-20/
VESELÝ; ADOLF: ON A ONA; MILENCI. - 1921. Obálka a čb. il. EDUARD MILÉN. /poezie/
700 CZKLyrika z válečných let. Brno; Barvič a Novotný; 1921. 7. sv. spisů Adolfa Veselého. 81 s.; obálka a čb. il. EDUARD MILÉN. Pův. brož. 160x120 - Velmi dobrý stav!
SYNGE, J. M.: STUDNICE SVĚTCŮ. (The Well of Saints) - 1921. Stará Říše. Nova et vetera sv. 44.
100 CZKNova et vetera sv. 44. - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1921. Z "angloirštiny" přeložil Karel Mušek. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 82 s. Pův. brož. 160x125 Velmi dobře zachováno. /Ate24/
ŠALDA; F. X.: KRITICKÉ PROJEVY - 11 (1919-1921). - 1959. Soubor díla F. X. Šaldy 20. Obálka KAREL TEIGE.
300 CZKPraha; Československý spisovatel; 1959. Soubor díla F. X. Šaldy 20. 1. vyd. 278 s.; obálka KAREL TEIGE. Pův. polopl. vazba s přebalem. 210x150
DYK; VIKTOR: ZMOUDŘENÍ DONA QUIJOTA. - 1922. Obálka a úprava HANA DOSTÁLOVÁ.
120 CZKTragedie o pěti aktech. Praha; Kamila Neumannová; 1922. Knihy dobrých autorů sv. 182. 109 s.; obálka a úprava HANA DOSTÁLOVÁ. Pův. brož. 215x140 Na horním rohu stopa po přehnutí.
BLAVATSKY, HELENA PETROVNA. DIE GEHEIMLEHRE. KOSMOGENESIS. ANTHROPOGENESIS. ESOTERIK. INDEX. - (1920-21).
7.000 CZKBLAVATSKY. DIE GEHEIMLEHRE. Die Vereinigung von Wissenschaft, Religion und Philosophie. Theosophisches Verlagshaus Leipzig, (1920-1921). Bd. I. KOSMOGENESIS. (1920).1. Kosmogenesis I - 318s.2. Die entwicklung der symbolik - 322-740 s.Bd. II. ANTHROPOGENESIS. (1920).3. Anthropogenesis. 466 s.4. Die Archaische symbolik der Weltreligionen. 470-841 s. Bd. III. ESOTERIK. (1921).5. Esoterik. 432 s.6. Einige abhandlungen über den eifluss der okkulten philosophie auf das leben. 436-594.Bd. IV. INDEX zu Bd. I-III. (1921)7. Index. 313 s.7 svazků. Polopl. vazby. 255x185 Okultismus. Magie
Slavíček - MATĚJČEK, ANTONÍN: ANTONÍN SLAVÍČEK.
100 CZKPraha, Štenc, 1921. 45 s. (čb. reprodukce). Pův. pap. vazba. 200x150
Šimon, T. F. - lept : RACHILDE: DCERA VLČÁKOVA. Překl. B. Reynek. 1922.
1.800 CZKPraha, Arthur Novák, 1922. Vytištěno v prosinci 1921 v dílnách "Grafie" v Praze. 59 s., dvě il. v textu a lept (83x52 mm) ve front. T. F. ŠIMON, ručně čísl. ex. 214/560. Pův. celokož. vazba, slepotisk. ražba, zlatá ořízka, zlacený titul na hřbetě.
MAETERLINCK, MAURICE: MODRÝ PTÁK. - 1911.
270 CZKBáchorka o pěti dějstvích a deseti obrazech. Praha, A. Hynek, 1921. Edice Dětská knihovna sv. 8. Se svolením autorovým přeložila M. Kalasová. S dřevorytem Fr. Bílka. 187 s., dřevoryt na ob. FR. BÍLEK. Pův. brož. 155x105 Dobře zachováno. /Ant24/
DOPIS VOJTĚCHA ŠAFFA JOSEFU MUKAŘOVSKÉMU. - 1930. Hladký. Vytiskl V. Chlanda v Břeclavi.
200 CZKHladký - Hranice; Josef Hladký; 1930. (12) s. Vytiskl Vladimír Chlanda v Břeclavi písmem Bodoni ve 270 výtiscích; ruční papír. Pův. brož. 225x150 Velmi dobře zachováno. Ze své sbírky rukopisů vydal Josef Hladký jako devátý soukromý tisk a věnuje ho 6. bibliofilskému večeru v Praze dne 8. listopadu 1930. Josef Mukařovský (6. dubna 1851 Mohuč – 1. listopadu 1921 Klatovy) český malíř a ilustrátor. /atl 0223/
V obchodě ve volném výběru.
1 CZKKoupíte v antikvariátu Pražský Almanach, Újezd 26, Praha 1, Malá Strana. Aktualizace je nepravidelná. 05/2026 Santini. Setkání baroku s gotikou. Sedlák, Jan, Jan Blažej. - 1987.Fotografie Jiří Ployhar. 1. vydání. Praha, Vyšehrad, 1987. 251 stran, ilustrace. Chronologický soupis staveb na s. 237-241. Obsahuje bibliografii.Celopl. vazba s přebalem. 240x170 Velmi dobře zachováno, krásný stav!400,- Gočár - Wenke. (A. Wenke a syn, obchodní dům Jaroměř). - 2011.Olga Mertlíková (ed.), Jan Slavík ... et al. V Jaroměři, Městské muzeum, 2011. 142 s., il. (některé barev.), 1 mapa, portréty, plány, faksim. ISBN 978-80-903131-9-4 (váz.)...
GOLL; IVAN: NOVÝ ORFEUS. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Dithyramb. Přel. Zdeněk V. Kalista. Praha; Srdce; 1921. 25 s.; upravil CYRIL BOUDA. Exemplář č. 104/500. Pův. pap. vazba. 140x95
Homérova Odysseia. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Přeložil Otmar Vaňorný. Praha, Jan Laichter, 1921. Laichterova Sbírka krásného písemnictví, sv. XXIX. 544 s. Dobová, polokožená vazba. Nepoškozený, dobře zachovalý exemplář.
WILDE, OSCAR: SALOME. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Drama o jednom dějství. Přeložil podle subskr. tisku vyd. r. 1907 v Paříži Jarmil Krecar. Vinohrady, Bradáč, 1921. 94 s., dřevoryty T.F. ŠIMON (titul, front. a záv. viněta), ruční papír. Pův. brož. 170x115 Přední a zadní vakát zahnědlý vlivem oxidace pap. Jinak velmi dobře zachováno.
VELEZRÁDNÝ PROCES KLADENSKÝ - 1921. Rejman; komunismus; historie; procesy.
-,-- CZK / prodáno /Podrobný a přehledný obraz přelíčení se 14 obžalovanými komunisty před šestičlenným výminečným senátem v Praze ve dnech 31. března do 13. dubna 1921. Praha; R. Rejman; Nakladatelství a knihkupectví tiskového výboru strany komunistické; [1921]. Tiskem 'Svobody' v Kladně. 66 s.; křehký novinový papír. Pův- brož.; první list uvolněn. 270x185
MAHEN; JIŘÍ: GENERACE. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Kočí; 1921. Obálka V.HRSTKA. Pův. brož. 180x130
Piobb, Pierre: Formulář vysoké magie. - (1921)
-,-- CZK / prodáno /Předpisy a formulky k samostatnému zhotovování nápojů lásky, talismanů atd. Neomezené klíče k okkultním vědám. Duchové. - Citování. - Evokace. Otáčecí tabulky atd.Praha, Vitrografie, [1921]. 212 s. množství il. Obsahuje bibliografii.Dobová, polokožená vazba, kožený hřbet se slepotiskovou ražbou titulu, kožené nárožnice, zlatá vrchní ořízka, dvoubarevný ruční kapitálek. Kvalitně provedená, dobře zachovalá vazba z rodinné knihovny po prvním majiteli.
PEKAŘ, JOSEF: DĚJINY ČESKOSLOVENSKÉ. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Pro nejvyšší třídy škol středních.Praha, Klementinum, 1921. 198 s. s dvěma mapami v příloze. Pův. polopl. vazba. 230x180 /H/
KLÍMA, STANISLAV: SLOVENSKÉ ZÁMKY. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Česká grafická Unie, 1921. "Jahody" Knižnica slovenskej mládeže sv. 1. 41 s., 10 obr. Janek Alex, text ve sloveštině. Pův. brož. 195x130
NĚMEC; FRANTIŠEK: ZELENÉ DEMONSTRACE. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Linoryty (obálka a titulní list) JOSEF ČAPEK.Praha; Ot. Štorch-Marien; 1921. Aventinum; sv. 39. Vytiskl František Obzina; Vyškov. 60 s.; upravil JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x135 Obálka opotřebená, hřbet poškozený, viz další obr.
Váchal - DANTE A ČEŠI. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /K 600letému výročí úmrtí největšího křesťanského pěvce.Olomouc: Družina literární a umělecká, 1921. 163 s., [5] obr. příloh: fotografie sochy Fr. Bílka "Dante" a 4 dřevoryty - J. Váchal, R. Adámek a 2x F. Duša, dřevoryty v textu - 2x J. Váchal, 5x K. Wellner. Pův. brož. 300x210
WILDE, OSCAR: SALOME. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Drama o jednom dějství. Přeložil podle subskr. tisku vyd. r. 1907 v Paříži Jarmil Krecar.Vinohrady, Bradáč, 1921. 94 s., dřevoryty T.F. ŠIMON (titul, front. a záv. viněta), ruční papír. Pův. polopergamenová vazba s hnědým papírovým pokryvem, zlacený hřbet, zlacená horní ořízka. 170x115 Dobře zachováno. Kniha v obchodě, nákup možný bez objednání.
HERRMANN, IGNÁT: VÁNOČNÍ KOLEDY. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Drobné historky vánoční a sylvestrovské.Praha, Česká grafická Unie, 1921. 226 s. Pův. polopl. vazba. 170x125 Dobře zachováno. /ant/
KRAMÁŘ, VINCENC: KUBISMUS. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Brno, Moravsko-slezská revue, 1921. Doba sv. 1. 87 s.; 24 obrazových příloh. Polopl. vazba. 210x145 První česká knižní práce o kubismu.
Štáfl - VRCHLICKÝ, JAROSLAV: SATANELA. / 1921.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Otto, 1921. Nestr. Ilustrace OTAKAR ŠTÁFL (na přední desce, kaligrafie a ilustrace na všech stranách), dvoubarevný tisk.Pův. polopl. vazba. 225x180 Na titl. exlibris (razítko) a ev. číslo.
GORKIJ, MAXIM: POHÁDKY O RUSKU. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Hrst satiry. České Budějovice, Jan Svátek, 1921. Průkopníci pravdy a krásy sv. 4. Přeložila Alois Hetzl. 76 s. Pův. brož. 180x130 /antikvariát 0122/
ORIENTAČNÍ PLÁN PRAHY. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Spojené grafické ústavy Koppe - Bellmann; 1921. 30 s. textu; složená mapa 660x770. Pův. brož. 230x140
ČERNÝ; VÁCLAV: PAMĚTI. I. (1921 - 1938)
-,-- CZK / prodáno /Brno; Atlantis; 1994. 396 s.; obálka; vazba a úprava BORIS MYSLIVEČEK. Celopl. vazba s obálkou. 210x125
VALENTA; EMANUEL: NAKAŽENÍ. - 1921. /sklad/obálka/
-,-- CZK / prodáno /Plzeň; Grafické závody; 1921. 101 s. Pův. brož. 190x130 /sklad/
BENOIS, ALEXANDR: RUSKÁ ŠKOLA MALÍŘSTVÍ. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Jan Štenc, 1921. 147 s., 117 čb. reprodukcí. Pův. pap. vazba. 250x200
DURYCH, JAROSLAV: SVATÝ VOJTĚCH. - 1921. Stará Říše.
-,-- CZK / prodáno /Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1921. Dobré dílo. 123 s., upravil a dřevoryty (ob. a titl.) vyzdobil JAROSLAV BENDA. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 190x150 Na okraji hřbetu (1 cm) ztráta papíru, jinak dobře zachováno.
MÁNES; JOSEF: DOKTOR FAUST. - 1921. Celokožená vazba.
-,-- CZK / prodáno /Třináct kreseb k lidové pověsti. Do dřeva vyryl F. Hertel. Podle Gustava Schwaba vypravuje Fr. Táborský. Praha; Štenc; 1921. 74 s.; 13 ilustrací JOSEF MÁNES. Pův. celokožená vazba; zlatá horní ořízka. 197x153
George Grosz. Willi Wolfradt. Junge Kunst. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Junge Kunst Band 21.Leipzig, Klinkhardt & Biermann, 1921. Barevný front., 14 s. text, 32 čb. celostr. vyobr. v obr. příloze.Pův. polopl. vazba. 205x145 Pap. zahnědlý, na předsádkách místy flíčky z vlhkosti. /ant1023/Vedle textu W. Wolfradta též Groszův příspěvek "Statt einer Biographie". 21 svazek edice Junge Kunst. Objevuje se vzácně.
WILSON, WOODROW: DĚJINY AMERICKÉHO LIDU. - (1921).
-,-- CZK / prodáno /Díl I., Rojivý postup Angličanů. Poučných spisů Země sv. I. 204 s.Díl II., Osady a národ. Poučných spisů Země sv. II. 206 s.Díl III., Založení vlády. Poučných spisů Země sv. III. 222 s.Praha, Stanislav Minařík, (1921). Přeložil Emilian Barthell. Polopl. vazba, 3 díly v jednom svazku. 220x150 Velmi dobře zachováno. /H/ Wilson, Woodrow, 1856-1924 - Americký politik, právník, politolog, vysokoškolský pedagog a prezident USA v letech 1913-1921.https://cs.wikipedia.org/wiki/Woodrow_Wilson
HERBEN; JAN: KAREL HAVLÍČEK. - 1921. Občanská knihovna.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Ministerstvo školství a osvěty; 1921. Občanská knihovna sv. 19-20. 62 s. Pův. brož. 180x130
DEML; JAKUB: MIRIAM. - 1921. 4. vyd. /sr/
-,-- CZK / prodáno /Kniha lyriky. 4. vyd. Praha; Ot. Štorch-Marien; 1921. 154 s.; upravil Svatopluk Klír; dvoubarevný tisk titulního listu s repr. drobného dřevorytu (F. Bílek ?). Pův. celopl. vazba. 150x120 ...na přídeštích drobné zbytky pap. lepenky.
MÁCHA; KAREL HYNEK: MÁJ. - Reichenberg (Liberec), 1921.
-,-- CZK / prodáno /Für den Schulgebrauch herausgegeben von Dr. Franz Peter.Reichenberg (Liberec), Gebrüder Stiepel G. m. b. H., 1921. 51 s., Máj česky, v úvodu německý komentář, na konci česko-německý slovníček. Tištěno bez motta a dedikační básně.Pův. brož. 175x120mm
MERHOUT; CYRIL: O HAVLÍČKOVĚ DCEŘI. - (1921). /Havlíček/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Jos. R. Vilímek; (1921). 2. opravné vyd. 47 s. Pův. brož. 195x140
TILSCHOVÁ; ANNA MARIA: HOŘE LÁSKY. - 1921. Podpis autorky.
-,-- CZK / prodáno /Dedikace s podpisem autorky; dat. 18. dubna 1921.Povídky. Praha; Vesmír; 1921. 126 s. Pův. brož. 180x135
ČAPKOVÉ, bratři: ZE ŽIVOTA HMYZU. - 1. vyd. 1921.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Aventinum, 1921. 1. vyd. 79 s., ilustrace a úprava JOSEF ČAPEK (obálka, nakladatelská značka (linoryty), 15 ilustrací v textu a jedna celostránková). Pův. brož. 210x135 Část hřbetu (z 1/3) odrolená, z rubu přední obálky malý kousek horního okraje podlepený, povrch obálky zašlý. /antikvariát 0223/
ČAPKOVÉ, bratři: ZE ŽIVOTA HMYZU. - 1. vyd. 1921.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Aventinum, 1921. 1. vyd. 79 s., ilustrace a úprava JOSEF ČAPEK (obálka, nakladatelská značka (linoryty), 15 ilustrací v textu a jedna celostránková). Pův. brož. 210x135 /inv050420/Ulámané růžky, odřené okraje hřbetu, na povrchu obálky a ořízkách prach. - dobový novinový výstřižek, referát z premiéry 8. dubna v Národním divadle >>
ČAPKOVÉ, bratři: ZE ŽIVOTA HMYZU. - 1. vyd. 1921.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Aventinum, 1921. 1. vyd. 79 s., ilustrace a úprava JOSEF ČAPEK: obálka, nakladatelská značka (linoryty), 15 ilustrací v textu a jedna celostránková. Pův. brož. 210x135 Na titl, razítkové ex libris, u obou okrajů hřbetu drobné prasklinky bez ztráty pap. Výjimečně dobře zachovalý exemplář, v prodeji bývá 1. vydání ojediněle, v tomto stavu velmi vzácně!
VOLTAIRE: CANDIDE OU L'OPTIMISME. - 1921. Ilustrace GÉRARD COCHET.
-,-- CZK / prodáno /Paris; Les éditions G. Crés; 1921. 254 s.; ilustrace GÉRARD COCHET. Dobová polokožená vazba. 160x120
PAVOL ORSZÁGH HVIEZDOSLAV - Dolný Kubín, 1921. podpis na pohlednici.
-,-- CZK / prodáno /Pohlednice adresována Dr. M. (spr. J.) Šebestovi. Připojeno dalších pět podpisů m.j. Pivko (= Dr. Vl. Pivko?). - poštovní razítko z 19. 2. 1921. PAVOL ORSZÁGH HVIEZDOSLAV >> Dolný Kubín >> Jakub Šebesta >>
PROCHÁZKA, FR. S.: PŘÍBĚHY A OSUDY. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /DĚTI. IV. Praha, Česká grafická unie, 1921. Dílo Fr. S. Procházky kniha IX. 192 s., anonymní obálka (Josef Wenig?). Pův. brož. 190x130
HERRMANN; IGNÁT: ARTUR A LEONTYNA. - 1921. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autora. - Pražský příběh z doby nedávné. Praha; Dalibor Herrmann; 1921. 263 s.; dedikace a podpis autora dat. 7/12 1921. Celopl. vazba. 200x140
WOLKER; JIŘÍ: HOST DO DOMU. - 1921. 1. vyd.
-,-- CZK / prodáno /Prvotina Jiřího Wolkera, první vydání! Plzeň; Karel Beníško 1921. Edice Bystřiny svazek druhý. 51 s.; na titulním listu linoryt JAN ZRZAVÝ. Na předním vakátu věnování s dat. 24.12. 1921. Dobová, celopl. vazba, na přední desce zlatě ražený titul. Bílé plátno lehce omšelé, předsádky a listy čisté, nepoškozené.
FLAUBERT, GUSTAVE: SMARH + POKUŠENÍ SVATÉHO ANTONÍNA. - 1925, 1921.
-,-- CZK / prodáno /Dva tituly v jednom svazku. Konůpek - FLAUBERT, GUSTAVE: SMARH. Staré tajemství. Praha, Symposion, 1925. 147 s., obálka, lept ve front. a 2 ilustrace JAN KONŮPEK, ex. 359/400 na Japanu Banzay. Čapek - FLAUBERT, GUSTAV: POKUŠENÍ SVATÉHO ANTONÍNA.Linoryty JOSEF ČAPEK. 1. sv. edice Symposion. Praha, Škeřík, 1921. 139 s., nakladatelská značka, titulní list a 8 koncových vinět (vše linoryty) JOSEF ČAPEK.Um. polokožená vazba, zlacená vrchní ořízka, zdobený předsádkový pap., Konůpkova obálka vzadu vevázána. 200x155
KARÁSEK ZE LVOVIC; JIŘÍ: GOTICKÁ DUŠE. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Aventinum sv. 33. Upravil FRANTIŠEK KOBLIHA.Román. Praha; Štorch-Marien; 1922. Aventinum sv. 33. Spisy; Jiří Karásek ze Lvovic sv. 1. 100 s.; upravil FRANTIŠEK KOBLIHA (titulní list; závěrečná viněta). Pův. brož. 215x135 Na přední obálce v horním okraji kousek ulomený, část hřbetu otřepená, na zadní obálce kousek okraje ulomený./0122 antikvariát/
EXLIBRIS. - KAREL NĚMEC. Dřevoryt (wood engraving); 1921. 135x55.
-,-- CZK / prodáno /KAREL NĚMEC (1879-1960). Dřevoryt (wood engraving); 1921. 135x55.
NERUDA; JAN: POVÍDKY MALOSTRANSKÉ. - 1921. Ilustrace JOSEF WENIG.
-,-- CZK / prodáno /Praha; F. Topič; 1921. 257 s.; ilustrace JOSEF WENIG. Pův. celopl. vazba. 230x180
RUTH. FRANTIŠEK: POHÁDKY STAROVĚKÉ. - 1921. Ilustrace ARTUŠ SCHEINER.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Šolc a Šimáček; 1921. 3. vyd. 175 s.; 9 barvotiskových obrazů ARTUŠ SCHEINER. Pův. polopl. vazba. 230x180
Zadkine - RAYNAL; MAURICE: ZADKINE. - 1921. Valori Plastici. Erste Ausgabe.
-,-- CZK / prodáno /Avec 32 reproductions en phototypie. Rome; Editions de 'Valori Plastici'; 1921. 1. vyd. 18 s. textu a 32 celostr. vyobrazení. Pův. brož. 190x140 Velmi dobrý stav.
MAETERLINCK, MAURICE: MODRÝ PTÁK. - 1921. Dřevoryt FR. BÍLEK.
-,-- CZK / prodáno /Báchorka o pěti dějstvích a deseti obrazech. Praha, A. Hynek, 1921. Edice Dětská knihovna sv. 8. Se svolením autorovým přeložila M. Kalasová. S dřevorytem Fr. Bílka. 187 s., dřevoryt na ob. FR. BÍLEK. Pův. brož. 155x105 Nerozřezáno. /ant/
RODIN AUGUSTE. DIX DESSINS INÉDITS DE RODIN. - 1921. PRODÁNO / SOLD
-,-- CZK / prodáno /Notice Albert Besnard. Paris; L'Amour de l'Art; 1921. (4)s. text a 10 barev. il. mont. na 10 volných listech; v pův. pap. deskách. 340x260 PRODÁNO / SOLD
WULF, ARTHUR: SCHREIBERS ATLAS DER KLEINEN WIRTSCHAFTSSÄUGETIERE. - (1921).
-,-- CZK / prodáno /Esslingen und München, J.F. Schreiber Verlag, (1921). 56 s. a 12 bar. obrazových příloh leporelo. Pův. brož. 190x130 Dobře zachováno./Zoologie, domácí zvířata/Ant/
ROLLAND; ROMAIN: VLCI. - 1921. Kresba JAN KONŮPEK. /divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Drama o třech dějstvích. Praha; Zátiší; Knihy srdce i ducha; 1921. Opona sv. IV. Přeložil Petr Křička. 67 s.; vstupní kresba a obálka JAN KONŮPEK. Pův. brož. 225x150
PAPOUŠEK; JAROSLAV: ZBOROV. - 1921. Obálka VIKTOR NIKODÉM. /historie/legie/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Čin; 1921. 104 s. text; 16 s. obr. příloha; obálka VIKTOR NIKODÉM; úprava BOHUMIL PŘIKRYL. Pův. brož. 165x125 Na hřbetě natrženo.
BÍLEK; FRANTIŠEK. MOJE POHÁDKA. - 1921. 6 dřevorytů. Aventinum.
-,-- CZK / prodáno /Cyklus šesti dřevorytů. Praha; Aventinum; 1921. (4) s. a 6 dřevorytů na volných listech. Ručně čísl. ex. 281 z 320 vydaných výtisků. Volné listy v pův. pap. obálce. 240x160
HAVLÍČEK BOROVSKÝ; KAREL: TYROLSKÉ ELEGIE. KRÁL LÁVRA. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Vaněk a Votava; 1921. K vyd. upr. Fr. Papírník. 31 s. Pův. brož. 175x130
TILSCHOVÁ; ANNA MARIE: HOŘE Z LÁSKY. - 1921. Podpis autorky.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autorky - Kladno; Vesmír; 1925. 125 s.; dedikace s podpisem autorky; dat. 18. dubna 1921. Pův. brož. 180x130
WIRTH; ZD.; TICHÝ; FR.: HRADEC KRÁLOVÉ. - 1921. /m/
-,-- CZK / prodáno /Hradec Králové; B. Melichar; 1921. 80 s.; čb. fotog. a 2 mapky. Pův. brož. 150x110
SCHWEIGSTILL, BOHUMIL: KAŠPÁREK HLEDÁ PRINCEZNU. - (1921). /loutkové divadlo/
-,-- CZK / prodáno /Loutkové divadlo - Rozmarná pohádka o 3 dějstvích. Praha, B. Kočí, (1921). Umělecké snahy sv. 244. Loutkové hry z repertoiru "Svazu přátel loutkového divadla v Praze" a "Spolku pro ušlechtilé zábavy mládeže v Praze" sv. 29. 24 s. Pův. brož. 150x115 Dobře zachováno.
Doyle, Arthur Conan. Tajemství zámku Cloomberu. Okultní román. - [1921?]
-,-- CZK / prodáno /Překlad Karel Weinfurter. II. vydání. Praha-Letná: Zmatlík a Palička, [1921?]. 184 stran. Románová okultní knihovna šťastných lidí, svazek I. Anonymní obálka.Pův. brož. 195x145 Běžně opotřebeno, hřbet celý, na přední ob. nepotištěný kousek spodního růžku ulomený, na zadní ob. totéž.
21 FRANCOUZSKÝCH PÍSNÍ. Vybral a přeložil Jaromír Fiala. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /21 francouzských písní s nápěvem, původním textem a překladem. Vybral a přeložil Jaromír Fiala. Praha, Česká grafická Unie, 1921. 42 s. Pův. brož. 205x135 /Ate/Noël; Ma Normandie; Roulez, tambours; La Marseillase ...
LAMARTINE; ALPHONSE DE: HELOISE A ABÉLARD.. - 1921. Upravil JAROSLAV BENDA.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Al. Srdce; 1921. 60 s.; obálka a typo JAROSLAV BENDA. Čísl. exemplář 435/500. Pův. brož. 155x105
AUGUSTA; JAN MARIA: HOVORY POUTNÍKOVY. - 1921. Vypravil V. H. BRUNNER.
-,-- CZK / prodáno /Básně. Praha; Ludvík Bradáč; 1921. 31 s.; vypravil V. H. BRUNNER; vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Celopl. vazba. 155x110 /H/
MÁDL, KAREL B.: SOCHY NA KARLOVĚ MOSTĚ V PRAZE. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Praha, Jan Štenc, 1921. 78 s. (čb. fotografie). Pův. pap. vazba. 200x155 Velmi dobře zachováno. Autorství a umělecká hodnota 26 středověkých a barokních (nikoli novodobých) soch z plastické výzdoby Karlova mostu. Zničené a ztracené sochy jsou zachyceny na nejstarších a přibližně nejvěrnějších snímcích, reprodukovány jsou i jejich části a zbytky. U soch nahrazených kopiemi byly fotografovány originály umístěné v Lapidáriu Národního muzea. Zdroj: SKČR.
Bayros -- DANTE ALIGHIERI: LA DIVINA COMMEDIA. - 1921. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Die göttliche Komödie. Zürich; Amalthea; 1921. XLIV; 428; 434 a 444 s. 3 díly; 60 celostr. mont. barevných ilustrací FANZ VON BAYROS. V prvním svazku podpis F. Bayrose pod tištěnou dedikací. Pův. celopergamenové vazby. Výtisk č-703/1100. ...Farbenphantasien von Franz von Bayros. Italienisch / deutscher Paralleltext. Illustrations show Art Nouveau influence. PRODÁNO/SOLD bayros
ALCOFORADO; MARIANA: PORTUGALSKÉ LISTY. - 1921. Celokožená vazba. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Praha; Arthur Novák; 1921. Přeložil Otto Elexhauser. 69 s; dvoubarevný tisk; anonymní úprava. Púv. celokožená tlačená vazba (zlatá ražba na přední desce a hřbetě; zlatá horní ořízka). 98x60 PRODÁNO/SOLD
Čapek - MEREŽKOVSKIJ; D. S.: BOLŠEVICTVÍ; EVROPA A RUSKO. (1921)
-,-- CZK / prodáno /(Praha); Český čtenář; (kol. 1921). Vytiskla Pražská akciová tiskárna. 39 s.; obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 183x125 Objevuje se vzácně, obálka s nepřehlédnutelnými stopami opotřebení, listy nepoškozené, viz další fotografie. /1221 - antikvariát/ Мы два товарища-орла. Зинаида Гиппиус и Дмитрий Мережковский.
Lada - ŘÍHA, VÁCLAV: DVANÁCT POHÁDEK Z ONOHO SVĚTA. - (1921).
-,-- CZK / prodáno /Praha, A. Svěcený, (1921). 57 s., 12 bar. zinkografií na přílohách, 12 čb. il. v textu, titulní list a bar. zinkografie na obálce JOSEF LADA. Pův. polopl. vazba s obálkou lepenou na přední desce. 290x230Přední deska s málo patrnou prasklinkou, přední a zadní předsádky na vnitřní drážce místy porušené, bez vlivu na pevnost vazby, blok a přílohy bez viditelných vad, hřbet vazby bez viditelných vad, rohy a vnější hrany desek s nepatrným povrchovým otěrem.
BARTOŠ; JAN: LISTY O SOUČASNÉ FRANCII. - 1921. 1. vyd. Obálka obálka BEDŘICH FEUERSTEIN.
-,-- CZK / prodáno /Praha; B.M. Klika; 1921. 35 s.; obálka BEDŘICH FEUERSTEIN. Pův. brož. 180x120 International Architecture Database
HOFMAN; VLASTISLAV. ŠEST DOB NAŠÍ HISTORIE. - 1921. Portfolio 6 linořezů.
-,-- CZK / prodáno /Portfolio 6 linořezů; značeno v desce VH.Na den legií Československé obce legionářské v neděli 4. září 1921 vydal Čin. Vytiskl Melantrich. Dvoulist (titulní list s linorytem; tiráž) a 6 celostr. jednostranně tištěných linorytů na volných listech (Svatopluk; Karel IV; Husité; 21. červen 1621; 1848; 28. říjen 1918) Volné listy v pův. pap. ob. 300x245 REZERVOVÁNO 22.11. 22:05
BIRNBAUM, VOJTĚCH. RAVENNSKÁ ARCHITEKTURA. JEJÍ PŮVOD A VZORY. - 1916, 1921.
-,-- CZK / prodáno /I. ČÁST. Kniha prvá: Formální živly architektury ravennské.V Praze, Nákladem České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, 1916. 102 s.I. ČÁST. Kniha druhá: Slohový obsah architektury ravennské.V Praze, Nákladem České akademie věd a umění, 1921. 72 s., zkratky a rejstřík míst.Na titulních listech exlibris J.M. Tomeše. Na první titulní straně rukopisné záznamy - jméno, dat., místo. Poloplátěná vazba se zlaceným titulem na hřbetě. 260x185Vyšlo jako součást "Rozpravy České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění"./ dějiny architektury / Itálie / dějiny středověku (do r. 1492)...
FISCHEROVÁ-KVĚCHOVÁ; MARIE: KALENDÁŘ MALÝCH. - 1921. 16 barevných celostránkových ilustrací.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Kočí - Umělecké snahy; 1921. 16 barev. celostránkových ilustrací; barevná ornamentace na 12 text. stranách; titulním listu a tiráži ve frontispice; viněta na předtitulu a koncová viněta; ilustrace na předsádkách; ilustrace na přední a zadní desce vše M. Fischerová-Kvěchová. Nestránkováno. Původní polopl. vazba. Velmi dobrý stav. 230x205
Čapek - DUHAMEL; GEORGES: SVĚTLO. - 1921. Obálka a nakladatelská značka JOSEF ČAPEK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1921. 68 s.; obálka a nakl. zn. (2x lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x135
Bonsels, Waldemar: Včelka Mája a její příhody. Román pro děti. - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Ilustrace Rudolf Mates. Přeložil Jaroslav Hloušek. Praha, Jaroslav Voleský, 1921. 171 s. 5 celostr. čb. il. a bar. il. na vazbě RUDOLF MATES. Pevná, pap. vazba, zdobené předsádky. 140x105 Dobře zachováno.
ŠTYRSKÝ A TOYEN. - 1967. Katalog výstavy. Díla z let 1921-1945.
-,-- CZK / prodáno /Díla z let 1921-1945. Katalog výstavy. Brno; listopad-prosinec 1966. Úvodní text František Šmejkal. Brno; Mor. galerie; 1967. Edice Směr sv. 23. 74 s.; [16] s. obr. příloh; il. v textu; grafická úprava MILAN HEGAR; na přední a zadní s. obálky použito koláží J. Štyrského. Pův. brož. 210x160 - Velmi dobrý stav. /1221 antikvariát/
KRAMÁŘ; VINCENC: KUBISMUS. - 1921. První česká knižní práce o kubismu.
-,-- CZK / prodáno /Brno; Moravsko-slezská revue; 1921. Doba sv. 1. 87 s.; 24 obrazových příloh. Pův. brož. 220x150 První česká knižní práce o kubismu. Original wrappers. First edition.
GUAITA; STANISLAV: NA PRAHU TAJEMSTVÍ. - 1921. Knihovna Sfingy sv. 27.
-,-- CZK / prodáno /Praha Sfinx 1921. Knihovna Sfingy sv. 27. 55 s.; obr. přílohy. Pův. brož. 240x165
FISCHER; OTOKAR: KRUHY. - 1921. Podpis autora. Aventinum sv. 45. /sklad/
-,-- CZK / prodáno /Básně. Praha; Štorch-Marien; 1921. Aventinum sv. 45. 48 s.; dedikace a podpis autora. Pův. brož. 210x135 /sklad/
URBÁNEK; KAMIL: JAK SE DĚLÁ DIVADLO? - 1921. Nápady a výpady.
-,-- CZK / prodáno /Nezbytná příručka pro všechna divadla a pro ochotníky. Brno; Kočí; 1921. Nápady a výpady č. 3. 26 s. Pův. brož. 215x150
TISOVSKÝ; T. E.: NA PANSTVÍ KMOTRA ČÁPA. - (1921). Ilustrace FRANTIŠEK ŽENÍŠEK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Jos. Vilímek; (1921). 192 s.; ilustrace FRANTIŠEK ŽENÍŠEK. pův. celopl. vazba. 200x150
DYK; VIKTOR: PAN POSLANEC. - 1921. Bibelot sv. III. Bradáč; kožená vazba.
-,-- CZK / prodáno /Bibelot - Praha; L. Bradáč; 1921. Bibelot sv. III. 79 s.; vytiskli Kryl a Scotti v Nové Jičíně. Celokožená vazba; zlatá horní ořízka. 125x80
NERUDA; JAN: HRADČANSKÉ POVĚSTI. - 1921. Obálka JOSEF SOLAR; ilustrace FRANTIŠEK PAVELKA. /sklad/
-,-- CZK / prodáno /Praha; F. Topič; 1921. 2. vyd. 49 s.; obálka JOSEF SOLAR; ilustrace FRANTIŠEK PAVELKA. Pův. brož. 160x120 /sklad/
MAHEN; JIŘÍ: RYBÁŘSKÁ KNÍŽKA. - 1921. I. vyd. Dedikace autora. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Brno; St. Kočí; 1921. Zajímavá knihovna; sv. 2. 172 s.; 1 obrazová příloha. 190x135 ...Dedikace autora Karlu Tomanovi. PRODÁNO/SOLD
JOSEF HOLUB. Houslový virtuos a hudební skladatel. - portrét 1933, program - 1921.
-,-- CZK / prodáno /Portrétní fotografie 225x165, mont. na kartonu 335x255, dat. slepotisk. raz. 1933. + program koncertu v Paříži wikipedia.org/wiki/Josef_Holub_(skladatel) >
Čapek - HOŘEJŠÍ; JINDŘICH: HUDBA NA NÁMĚSTÍ. - 1921. Obálka (linoryt) JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Čin; 1921. 56 s.; obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x145 V pravém horním růžku malinký kousek utržen.
KARÁSEK ZE LVOVIC; JIŘÍ: SODOMA. - 1921. Úprava KOBLIHA. Aventinum sv. 44. /sklad/
-,-- CZK / prodáno /Básně. Praha; Štorch-Marien; 1921. Aventinum sv. 44. 85 s.; úprava FRANTIŠEK KOBLIHA. Vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově na Moravě . Pův. brož. 215x140 Krásný stav. /sklad/
SYCHRAVA; LEV: DUCH LEGIÍ. I.;II. - 1923. 1921. Knihovna 'Památníku odboje'. /legie/
-,-- CZK / prodáno /I. Řada úvah a dokumentů z let 1915-19. Praha; Nákladem 'Památníku Odboje'; 1923. Knihovna 'Památníku odboje' č. 2. 95 s. II. díl. Řada úvah z 'Československé samostatnosti' z let 1915-1918. Praha; Nákladem 'Památníku odboje'. 1921. Knihovna 'Památníku odboje' č. 13. 205 s. Pův. brož. 245x165 Dobře zachováno; nerozřezáno.
WOLKER; JIŘÍ: HOST DO DOMU. - 1921. 1. vyd., podpis JAN ZRZAVÝ,
-,-- CZK / prodáno /Prvotina Jiřího Wolkera, první vydání! Plzeň; Karel Beníško 1921. Edice Bystřiny svazek druhý. 51 s.; obálka a titulní list (dřevoryty?) JAN ZRZAVÝ, na titulním listu jeho podpis perem. Pův. brož. 240x160 Dobře zachováno!
NECHVÁTAL; MARTIN: 15. 5. 1921 ZALOŽENÍ KSČ. - 2002. Ve službách kominterny.
-,-- CZK / prodáno /Ve službách kominterny. Praha; Havran; 2002. Edice Dny; které tvořily české dějiny sv. 3. 124 s.; graf. úprava PAVEL ŠTEFAN. Pap. vazba s obálkou. 175x125
ŠTECH; V. V.: VČERA. - 1921. Výbor článků z r. 1910-1920.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Štenc 1921. 244 s. Pův. papírová vazba. 155x150
BAUDELAIRE; CHARLES: MLADÝ ČARODĚJ. - 1921. Edice Hyperion sv. 7. Grafická úprava CYRIL BOUDA.
-,-- CZK / prodáno /Edice Hyperion sv. 7. - Příběh z palimpsestu nalezeného v Pompejích. Praha; Karel Janský 1921. Vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově na Moravě. Svázal Antonín Tvrdý v Praze. Grafická úprava a dřevoryty (frontispis a viněta na dvoubarevném titulním listu) CYRIL BOUDA.. 45 s. Pův. brož. 135x90 REZERVACE 29.8.2013 14:37:53
VYSKOČIL; QUIDO MARIA: ILJUŠKA. - 1921.Dřevoryty a lepty JIŘÍ BAUER. Podpis autora.
-,-- CZK / prodáno /Praha; edice Paprsky; 1921. Podpis autora; 46 s.; dva lepty a dřevoryty JIŘÍ BAUER; úprava AL. ŠTORKA. Ex. č. 145/1000. Pův. papírová vazba. 240x165
Čapek - RACHILDE: KRVAVÁ IRONIE. - 1921. Aventinum. 'Knih dnešku'. Obálka JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1921. 3. a 4. sv. 'Knih dnešku'. Přeložila Eva Ruttová. 193 s.; obálka (lino); nakladatelská značka a úprava JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 210x135 Velmi dobře zachováno; nerozřezáno.REZERVACE do 30.11.
DEML; JAKUB: MIRIAM. - 1921. Podpis autora. Titul FRANTIŠEK BÍLEK; úpr. SVATOPLUK KLÍR.
-,-- CZK / prodáno /Kniha lyriky. Praha; Aventinum; 1921. Titul FRANTIŠEK BÍLEK; úprava SVATOPLUK KLÍR. 154 s. Ddikace; dat. (1926) a podpis autora. Pův. celopl. vazba; zlatá vrchní ořízka; kožený hřbetní štítek se zlatou ražbou titulu; ochranné pap. pouzdro. 150x120
AGRIPPA: OKULTNÍ FILOSOFIE / MÁVERIC: HERMETICKÉ LÉKAŘSTVÍ. / SEZEMSKÝ: PLNOST ŽIVOTA. - 1919-1921.
-,-- CZK / prodáno /Jindřicha Kornelia Agrippy z Nettesheymu Okkultní filosofie neboli magie. - (1921).Knihovna Svobodné školy věd hermetických, sv. XIX.Přeložil Otakar Griese. 2. vyd. Přerov, Ústř. nakl. okkultních děl, (1921). Vytiskla knihtiskárna Jar. Strojil v Přerově. Kniha prvá, 155 s. + Kniha druhá, s. 162-240 (bez posledního listu).J. Mavéric. Hermetické lékařství rostlinné. Spagyrická příprava kvintesence. - 1921.Knihovna Svobodné školy věd hermetických, sv. VII.Přeložili Otakar Griese a Blažena Blažková. Přerov, Ústřední nakladatelství okkultních děl, 1921. Vytiskla knihtiskárna Jar. Strojil v Přerově. 181 s.S.K. (=Karel Sezemský). Plnost života aneb: Poznání skrytých sil v nás a...
HAMSUN, KNUT: POSLEDNÍ RADOST. - 1921. Obálka a il. v titulu JAN KONŮPEK.
-,-- CZK / prodáno /Praha, B.M. Klika, 1921. Zátiší. Knihy srdce i ducha. Přeložil Gustav Pallas. 167 s., obálka a il. v titulu JAN KONŮPEK. Pův. brož. 220x150 /Ate/
HUGO; VIKTOR: POSLEDNÍ DEN ODSOUZENCŮV. CLAUDIUS GUEUX. - (1921). . Přeložil Vojtěch Kristian Blahník.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Šolc a Šimáček; (1921). Přeložil Vojtěch Kristian Blahník. 142 s. Pův. brož. 185x125 Nerozřezáno.
STÝSKAL; JIŘÍ: BEDŘICH VÁCLAVEK A DIVADLO. - 1971. Předpoklady divadelněkritické tvorby (1921-1928).
-,-- CZK / prodáno /Předpoklady divadelněkritické tvorby (1921-1928). Olomouc; Filosofická fak. University Palackého v Olomouci; 1971. 251 s. Pův. brož. 200x140
HAVLÍČEK BOROVSKÝ; KAREL: KŘEST SV. VLADIMÍRA. - 1921. Obálka a ilustrace ZDENĚK KRATOCHVÍL.
-,-- CZK / prodáno /Legenda z ruské historie. Choceň; Loutkař; 1921. Knihovna drobného umění sv. 1. 126 s.; il. ZDENĚK KRATOCHVÍL. Pův. brož. 8°. Drobné známky používání.
BRETONNE; RESTIF DE LA: PŮVABNÁ NOŽKA. - 1921. Hyperion. Dřevoryt CYRIL BOUDA. Vazba Ant. Tvrdý.
-,-- CZK / prodáno /Hyperion sv. 10. - Praha; K.Janský; 1921. Přložil F. K. Merklin. 59 s.; dřevoryt na titl. CYRIL BOUDA; vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově v 600 ex. Pův. celokož. vazba; (vázal Ant. Tvrdý). 120x78 - Horní okraj hřbetu shrnutý; otlačené a místy odřené rohy vazby.
JOHN; JAROMÍR: TÁTOVY POVÍDAČKY. - 1921. 1. vyd. - Obálka E. MILÉN. Podpis autora. /sklad/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd.; podpis autora. - Mravoučné čtení. Brno; Polygrafie; 1921. 107 s.; obálka E. MILÉN; deikace a podpis autora; datovaný 3.3. 1921. Pův. brož. 215x150 V horní části hřbet; podél hrany; 1;5 cm natržený.
KOMENSKÝ; JAN AMOS: MOUDROST STARÝCH ČECHŮ ZA ZRCADLO VYSTAVENÁ POTOMKŮM. - (1921). Světová knihovna.
-,-- CZK / prodáno /Praha; J. Otto; (1921). Světová knihovna ; čís. 1456-60. 155. s. Pův. brož. 155x110
HAMSUN; KNUT: MĚSTO SEGELFOSS. - 1921. Obálka a il. v titulu JAN KONŮPEK.
-,-- CZK / prodáno /Román. Díl 1. Praha; B.M. Klika; 1921. Zátiší. Knihy srdce i ducha. 197 s.; obálka a il. v titulu JAN KONŮPEK. Pův. brož. 220x150 Díl 2. vyšel až v r. 1929. Velmi dobrý stav!
Thákur - VANĚK; JINDŘICH: RABINDRANATH TAGORE. - (1921). Slepotiskové razítko 'VANĚK PRAHA 340 -/-' Bromografie. 135x85 /osobnosti/
-,-- CZK / prodáno /(1921). Slepotiskové razítko 'VANĚK PRAHA 340 -/-' Bromografie. 135x85 ..Rábindranath Tagore (Thákur); (1861-1941); indicko-bengálský filosof; básník a prozaik získal v r. 1913 Nobelovu cenu.
ŠTYRSKÝ A TOYEN. - 1967. Katalog výstavy. Díla z let 1921-1945. Podpis František Šmejkal.
-,-- CZK / prodáno /Díla z let 1921-1945. Katalog výstavy. Brno; listopad-prosinec 1966. Úvodní text František Šmejkal; na konci textu jeho podpis. Brno; Mor. galerie; 1967. Edice Směr sv. 23. 74 s.; [16] s. obr. příloh; il. v textu; grafická úprava MILAN HEGAR; na přední a zadní s. obálky použito koláží J. Štyrského. Pův. brož. 210x160 - Velmi dobrý stav.
VÁCLAVEK; BEDŘICH: DENÍK 1921-1922. - 1962. Vydáno ke konferenci Václavkova Olomouc 1962.
-,-- CZK / prodáno /K vyd. připravil; vysvětlivky a úvod napsal Jaromír Dvořák. Olomouc; Univerzita Palackého; 1962. 68 s.; typografie FRANTIŠEK BĚLOHLÁVEK; dvoubarevný tisk. Jmenný rejstřík. Volné složky v pův. pap. obálce. 200x135 Vydáno ke konferenci Václavkova Olomouc 1962.
Čapek - PHILIPPE; CHARLES-LOUIS: ČTYŘI PŘÍBĚHY O UBOHÉ LÁSCE. - 1921.; obálka JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1921. 107 s.; obálka (lino) a nakl. zn. (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. Krásný stav! 210x135
ČAPEK; KAREL: R.U.R. Rossum´s Universal Robots. - 1921. 2. vyd. Obálka JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; na jaře 1921. Edice Aventinum sv. 25. II. vyd. 91 s.; obálka; nakl. značka a titulní list (linoryty) JOSEF ČAPEK. Orig. brož. ...dobrý stav. První vydání vyšlo v roce 1920.
Čapek - ŠTORCH; KAREL: K POVSTÁNÍ. - 1921. Obálka a nakladatelská značka (lino) JOSEF ČAPEK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1921. 89 s.; obálka a nakladatelská značka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 185x115 Intaktní, nerozřezáno! /1122 antikvariát/
Čapek - ŠTORCH; KAREL: K POVSTÁNÍ. - 1921. Obálka a nakladatelská značka (lino) JOSEF ČAPEK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1921. 89 s.; obálka a nakladatelská značka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 185x115 Intaktní, nerozřezáno! /1122 antikvariát/
NÁVRAT ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIÍ KOLEM SVĚTA DO VLASTI. - 1921. 1. vyd. /legie/historie/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Praha; Památník odboje; 1921. [8] s. textu s úvodem F. Vl. Steidlera; 60 l. obr. příloh (230 fotografií); 1 mapa. Pův. celopl. desky. 335x240 REZERVOVÁNO
REYNEK; BOHUSLAV: ŽÍZNĚ. - 1921. Podpis autora. Studium; sv. 2. upravil FRANTIŠEK VIK. /sr/
-,-- CZK / prodáno /Knižní prvotina Bohuslava Reynka s jeho vlastnoruční dedikací a podpisem!! 1912-1916. Praha; Ladislav Kuncíř; 1921. Studium sv. 2. 500 exemplářů vytiskl František Obzina ve Vyškově. 106 s.; kresba na obálce; titulním listě a typografická úprava FRANTIŠEK VIK; na patitulu dedikace s podpisem autora. Dvoubarevná obálka a titulní list. Pův. brož.; ochranný přebal z transparentní folie. 155x125 Subor veršů a několika básní v próze z let 1912-1916. Vedle většiny dosud nepublikovaných veršů jsou do knihy zařazeny i básně; které B. Reynek uveřejnil již dříve v Moderní Revui a ve sborníku Nova...
NEUMANN; STANISLAV K.: KNIHA LESŮ; VOD A STRÁNÍ. - 1921. 2. vyd.; celokožená vazba.
-,-- CZK / prodáno /Praha; A. Srdce; 1921. II. vyd. Vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově. 92 s. Celokož. vazba; zlatá horní ořízka. 210x135
MAETERLINCK; MAURICE: MODRÝ PTÁK. - 1921. Edice Dětská knihovna sv. 8. Dřevoryt FR. BÍLEK.
-,-- CZK / prodáno /Báchorka o pěti dějstvích a deseti obrazech. Se svolením autorovým přeložila M. Kalasová. S dřevorytem Fr. Bílka. 187 s.; dřevoryt na ob. FR. BÍLEK. Pův. brož. 155x105 Nerozřezáno; velmi dobrý stav!
ŽIVOT A UMUČENÍ SVATÉHO VÁCLAVA A BÁBY JEHO SVATÉ LUDMILY DLE SEPSÁNÍ KŘIŠŤANOVA. - 1921. Kuncíř.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Ladislav Kuncíř; 1921. Z latiny přeložil Antonín L. Stříž; předmluvu a poznámky napsal Josef Pekař. 71 s.; vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 200x120
ŠIMON; T.F.: PŘÍRUČKA UMĚLCE - GRAFIKA. - 1921. O technikách rytiny; leptu; a barevného leptu. REZERVACE
-,-- CZK / prodáno /O technikách rytiny; leptu; a barevného leptu. Praha; Štenc; 1921. 90 s.; množství celostr. il. a il. v textu. Pův. papírová vazba. Krásný stav.REZERVACE
MUSAION. Sborník pro moderní umění. Sv. I. + Sv. II. - 1920. 1921. JOSEF ČAPEK; VLASTISLAV HOFMAN.
-,-- CZK / prodáno /Rediguje Dr. Karel Čapek. Praha; Aventinum; 1920 + 1921. 85 + 79 s. Obálku a titulní list prvního svazku (2x lino) vytvořil JOSEF ČAPEK. Obálka a titulní list druhého svazku (2x lino) je od VLASTISLAVA HOFMANA. 2 x Pův. brož. 260x175 ...oba svazky bez volných grafických příloh; ve velmi dobrém stavu.
KRAMÁŘ; VINCENC: KUBISMUS. - 1921. První česká knižní práce o kubismu. Original wrappers. First edition.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Brno; Moravsko-slezská revue; 1921. Doba sv. 1. 87 s.; 24 obrazových příloh. Pův. brož. 220x150 První česká knižní práce o kubismu.
WOLKER; JIŘÍ: HOST DO DOMU. - 1921. 1. vyd. Obálka a titulní list JAN ZRZAVÝ.
-,-- CZK / prodáno /Plzeň; Karel Beníško 1921. Edice Bystřiny svazek druhý. 51 s.; obálka a titulní list (dřevoryty ?) JAN ZRZAVÝ. Pův. brož. 240x160 Prvotina Jiřího Wolkera v prvním vydání.
WOLKER; JIŘÍ: HOST DO DOMU. - 1921. 1. vyd. Obálka a titulní list JAN ZRZAVÝ.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Plzeň; Karel Beníško 1921. Edice Bystřiny svazek druhý. 51 s.; obálka a titulní list (dřevoryty ?) JAN ZRZAVÝ. Pův. brož. 240x160 Prvotina Jiřího Wolkera v prvním vydání. Světlý povrch obálky mírně zašlý od prachu; horní část hřbetu odřená (viz druhý obr.).
Teige - SEIFERT; JAROSLAV: MĚSTO V SLZÁCH. - 1921. 1.vyd.; podpis autora; linoryty KAREL TEIGE.
-,-- CZK / prodáno /První verše. Praha; Rejman; nedatováno (1921) 1. vyd. 62 s.; obálka (lino) a 2 celostránkové linoryty KAREL TEIGE; dedikace; datum (23. 12. 1921) a podpis Jaroslav Seifert. Celopl. vazba s vev. obálkou. 190x143 První kniha Jaroslava Seiferta s jeho podpisem. Druhá kniha v úpravě K. Teigeho; předmluva U.S. Devětsil.REZERVACE 16.11.2015 20:59:19
Teige - SEIFERT; JAROSLAV: MĚSTO V SLZÁCH. - 1921. Prvotina J. Seiferta s dedikací a podpisem.
-,-- CZK / prodáno /První verše. Praha; Rejman; nedatováno (1921) 1. vyd. 62 s.; obálka (lino) a 2 celostránkové linoryty KAREL TEIGE; dedikace; datum (24. 12. 1921) a podpis Jaroslav Seifert. Pův. brož. 187x140 Dobře zachováno. ...první kniha Jaroslava Seiferta s jeho podpisem (na Štědrý den; v roce vydání). Druhá kniha v úpravě K. Teigeho; předmluva U.S. Devětsil.
ALLAIS; ALPHONSE: KAPITÁN KAP. - 1921. Kresby SLÁVA KRÁLOVÁ. Podpis překladatele. Naše i cizí květy.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Kroužek umělců F. J. Havelka; 1921. Knihovna Naše i cizí květy sv. 2. Přeložil Jindřich Hořejší. 50 s.; kresby SLÁVA KRÁLOVÁ; dedikace a podpis překladatele. Pův. pap. vazba. 195x125 wikipedia - Alphonse Allais >> REZERVACE
BRETONNE; RESTIF DE LA: PŮVABNÁ NOŽKA. - 1921. Hyperion. Dřevoryt CYRIL BOUDA. Vazba Ant. Tvrdý.
-,-- CZK / prodáno /Hyperion sv. 10. - Praha; K.Janský; 1921. Přložil F. K. Merklin. 59 s.; dřevoryt na titl. CYRIL BOUDA; vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově v 600 ex. Pův. celokož. vazba; zlatá horní ořízka. (vázal Ant. Tvrdý). 120x78 - Mírně vybledlý hřbet; jinak velmi dobrý stav!
Čapek - HOŘEJŠÍ; JINDŘICH: HUDBA NA NÁMĚSTÍ. - 1921. Obálka (linoryt) JOSEF ČAPEK. Podpis autora. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Obálka (linoryt) JOSEF ČAPEK1. vyd. - Praha; Čin; 1921. 56 s.; obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Na titulním listě dedikace a podpis autora. Pův. brož. 215x145 V dolní části přední obálky natržení (bez ztráty) z rubu podlepeno kouskem plastické lep. pásky. Hřbet v obou koncích chatrný; natržený.
Teige - MUSAION. Sborník pro moderní umění. Sv. II. - 1921.Karel Teige věnování; Jožka Nevařilová. /podpis/
-,-- CZK / prodáno /Karel Teige: na titulním listě věnování Jožce (= Jožka Nevařilová); dat. 1942 a jednoslovný vpisek ve svém textu 'Obrazy a předobrazy'; pod textem datum 'září 1920. Rediguje Dr. Karel Čapek. Praha; Aventinum; 1921. 79 s. četné reprodukce v textu a na přílohách (9x KUBIŠTA; 3x JOSEF CHOCHOL; 2x B. FEUERSTEIN; 4x KREMLIČKA; F.L. WRIGHT; L. CHAULIAC); text mj. Karel Teige: Obrazy a předobrazy; obálka a titulní list (linoryty) VLASTISLAV HOFMAN. Pův. brož. 260x175 - PoTeigeho smrti spáchala jeho družka Jožka Nevařilová sebevraždu. REZERVOVÁNO do 27. 6.
DYK; VIKTOR: OKNO. - 1921. Bradáč; Vybrané knihy sv. XXVI. Kryl a Scotti. /poezie; obálky/ /sklad/
-,-- CZK / prodáno /1916-1917. Praha; L. Bradáč; 1921. Vybrané knihy sv. XXVI. 75 s.; vytiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 200x130 Na zadní ob. vytržený kousek pap. VIKTOR DYK na artbook.cz
DURYCH; JAROSLAV: SVATÝ VOJTĚCH. - 1921. Stará Říše; Dobré dílo sv. 74. Upravil JAROSLAV BENDA. /sr/
-,-- CZK / prodáno /Dobré dílo sv. 74. - Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1921; Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 123 s.; upravil a dřevoryty (ob. a titl.) vyzdobil JAROSLAV BENDA. Pův. brož. Velmi dobrý stav!
Teige - SEIFERT; JAROSLAV: MĚSTO V SLZÁCH. - 1921. Podpis JAROSLAVA SEIFERTA. Linoryty KAREL TEIGE. Prvotina J.S.
-,-- CZK / prodáno /První verše. Praha; Rejman; nedatováno (1921) 1. vyd. 62 s.; obálka (lino) a 2 celostránkové linoryty KAREL TEIGE; podpis Jaroslav Seifert. Pův. brož. 187x140 Utržený roh na přední obálce. Prvotina Jaroslava Seiferta s jeho podpisem. Druhá kniha v úpravě K. Teigeho; předmluva U.S. Devětsil.
Teige - SEIFERT; JAROSLAV: MĚSTO V SLZÁCH. - 1921. 1. vyd. Obálka a 2 celostránkové linoryty KAREL TEIGE. /q/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - První verše. Praha; Rejman; nedatováno (1921) 1. vyd. 62 s.; obálka (lino) a 2 celostránkové linoryty KAREL TEIGE; Pův. brož. 187x140 Druhá kniha v úpravě K. Teigeho; předmluva U.S. Devětsil. Dobrý stav s minimálními vadami.
Kobliha - RUSKÁ LÁSKA. - 1921. Bradáč; celopergamenová vazba; ruční papír; Kryl a Scotti; dřevoryt FR. KOBLIHA. /kozena vazba
-,-- CZK / prodáno /Král. Vinohrady; Bradáč; 1921. Vytiskli Kryl a Scotti. 44 s.; titulní list (dvoubarevný dřevoryt) a jedna ilustrace FRANTIŠEK KOBLIHA; ruční papír s neoříznutými okraji. Celopergamenová vazba se zlatou ražbou na obou deskách a na hřbetě. 180x120FRANTIŠEK KOBLIHA na artbook.cz >>
ČAPEK; KAREL: TRAPNÉ POVÍDKY. - 1921. 1. vyd. Obálka a nakladatelská značka (linoryty) JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /1. vyd. - Praha; Aventinum; 1921. Obálka a nakladatelská značka JOSEF ČAPEK. 178 s. Pův. brož. 175x110 Odborně restaurovaný hřbet; velmi dobrý stav.REZERVACE 3.10.2015 7:44:43
Čapek - NEUMANN; S. K: SEN O ZÁSTUPU ZOUFAJÍCÍCH. - 1921. Obálka a ilustrace (vše linoryty) JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1921. Nestránkováno.; ilustrace (obálka; předsádky; nakl. značka; celostránkový frontispice a 2 ilustrace v textu) vše linoryty JOSEF ČAPEK. Velmi dobrý stav. Pův. brož. 255x210
DRTIKOL; FRANTIŠEK: RABINDRANATH TAGORE. (Thákur). - (1921). Značeno v desce: 'Drtikol - Prague; Poděbrady' Bromografie č. 45. 135x85
-,-- CZK / prodáno /(1921). Značeno v desce: 'Drtikol - Prague; Poděbrady' Bromografie č. 45. 135x85 ...Tagore (Thákur); Rábindranath (1861-1941); indicko-bengálský filosof; básník a prozaik získal v r. 1913 Nobelovu cenu.
LOMNICKÝ Z BUDČE; ŠIMON: KUPIDOVA STŘELA. - 1921. Kožená vazba se sugestivním zlaceným ornamentem. REZERVACE PRODÁNO / SOLD
-,-- CZK / prodáno /aneb knížka užitečná; v níž se všelijaká chlípnost a zlá bůjnost těla zapovídá a potupuje... Praha; Březina; 1921. 329 s.; dvoubarevný tisk; viněty. Kožená vazba se zlacenou ražbou na přední desce; obálka vzadu vev.; ochranné pouzdro. 142x100 ...mravokárný spis o smilstvu ve všech jeho dobových projevech. Přetisk vydání z r. 1590. PRODÁNO / SOLD
WILDE; OSCAR: PŘED SOUDEM. Soudní zápisy. - 1921. Hyperion sv.11. Dřevoryty CYRIL BOUDA; il. HENRY TOULOUSE-LAUTREC.
-,-- CZK / prodáno /Hyperion - Praha; Janský; 1921. Edice Hyperion sv.11. Přeložil Jarmil Krecar 113 s.; dřevoryty vyzdobil CYRIRL BOUDA; ve front. kresba HENRY TOULOUSE-LAUTRECA (O.W. před soudem). Vytiskl v 800 ex. Fr. Obzina ve Vyškově. Polokožená vazba; zlatá horní ořízka. 120x80
SYNGE; JOHN M.: VE STÍNU DOLINY. - 1921. Stará Říše. Nova et vetera sv. 47. Kryl a Scotti. /sr/
-,-- CZK / prodáno /Nova et vetera sv. 47. - Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1921. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 40 s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno; velmi dobrý stav!
MUSAION. Sborník pro moderní umění. Sv. II. - 1921. Obálka a titulní list (linoryty) VLASTISLAV HOFMAN. Karel Teige: Obrazy a předobrazy.
-,-- CZK / prodáno /Rediguje Dr. Karel Čapek. Praha; Aventinum; 1921. 79 s. četné reprodukce v textu a na přílohách (9x KUBIŠTA; 3x JOSEF CHOCHOL; 2x B. FEUERSTEIN; 4x KREMLIČKA; F.L. WRIGHT; L. CHAULIAC); text mj. Karel Teige: Obrazy a předobrazy; obálka a titulní list (linoryty) VLASTISLAV HOFMAN. Pův. brož. 260x175 Hrana spodní části hřbetu prasklá (2;5 cm; bez ztráty); drobné kulaté razítko na rubu přední obálky; původním majitelem je přední obálka označena římskou dvojkou. Jiné nedostatky tento exemplář již nemá a jeho celkový stav je dobrý. /H/
NĚMEC; FRANTIŠEK: ZELENÉ DEMONSTRACE. - 1921. Podpis autora s dedikací Ivanu Sukovi; linoryty (obálka a titulní list) JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Linoryty (obálka a titulní list) JOSEF ČAPEK.Praha; Ot. Štorch-Marien; 1921. Aventinum; sv. 39. Vytiskl František Obzina; Vyškov. 60 s.; upravil JOSEF ČAPEK. Na patitulu dedikace autora Ivanu Sukovi s podp. a datací 8.4. 1921. Pův. brož. 215x135 Na přední ob. drobné prasklinky; hřbet viz další obr; na patitulu pod dedikací malá skvrnka.
KAMENICKÝ; JAN: ROMANTIKOU ČESKÉHO RÁJE. - (1921). Z Jičína do Prachovských skal; přes Rovensko na Trosky; Hruboskalsko; Valdštejn a Turnov. K
-,-- CZK / prodáno /Z Jičína do Prachovských skal; přes Rovensko na Trosky; Hruboskalsko; Valdštejn a Turnov. Praha; Körber; (1921). Körbrův Průvodce po království Českém sv. 30. 91 s.; 54 obr. Pův. brož. 200x1250
ROMAINS; JULES: KDOSI UMŘEL. - 1921. Aventinum; Knihy dnešku sv. 1. Vazba; nakl. zn. a úprava JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /Praha; Štorch - Marien; 1921. Aventinum; Knihy dnešku sv. 1. Přeložila Jarmila Pospíšilová. 101 s.; vazba; nakladatelská značka a úprava JOSEF ČAPEK. Pův. pap. vazba. 205x130
BOYLESVE; RENÉ: BOTTICELLI MALUJE DOBRODRUŽSTVÍ NASTAGIA DEGLI ONESTI V DOMĚ PUCCIOVĚ VE FLORENCII. - 1921. Hyperion. Dřevoryty CYRIL BOUDA. Vazba Ant. Tvrdý.
-,-- CZK / prodáno /Hyperion sv. 9. - Praha; K.Janský; 1921. Přložil Fr. Krčma. 39 s.; dřevoryty CYRIL BOUDA; vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově v 600 ex. Pův. celokož. vazba; (vázal Ant. Tvrdý). 120x78 - Místy drobné poškození okrajů desek (viz obr.).
MUSAION. Sborník pro moderní umění. Sv. II. - 1921. Obálka a titulní list (linoryty) VLASTISLAV HOFMAN. Karel Teige: Obrazy a předobrazy. /sklad(
-,-- CZK / prodáno /Rediguje Dr. Karel Čapek. Praha; Aventinum; 1921. 79 s. četné reprodukce v textu a na přílohách (9x KUBIŠTA; 3x JOSEF CHOCHOL; 2x B. FEUERSTEIN; 4x KREMLIČKA; F.L. WRIGHT; L. CHAULIAC); text mj. Karel Teige: Obrazy a předobrazy; obálka a titulní list (linoryty) VLASTISLAV HOFMAN. Pův. brož. 260x175 - Nerozřezáno; krásný stav.
CALVAT; MÉLANIE: ZJEVENÍ PŘESVATÉ PANNY NA HOŘE LA SALETSKÉ 19. září L.P. 1846. - 1921. Přeložil Josef Florian; il. FRANT. VIK.
-,-- CZK / prodáno /Dle seps. Melanie Kalvatové; pasačky La Saletské. Z francoužštiny přeložil Josef Florian. 3. vyd. Praha; Lad. Kuncíř; 1921. 3. vyd. 32 s.; frontispis; vigneta v titulu a obálka FRANT. VIK; typografie ANT. LÍSKOVEC. Pův. brož. 230x180 REZERVACE
BOYLESVE; RENÉ: BOTTICELLI MALUJE DOBRODRUŽSTVÍ NASTAGIA DEGLI ONESTI V DOMĚ PUCCIOVĚ VE FLORENCII. - 1921. Hyperion sv. 9. Dřevoryty CYRIL BOUDA. Vazba Ant. Tvrdý.
-,-- CZK / prodáno /Hyperion sv. 9.Praha; K.Janský; 1921. Přeložil Fr. Krčma. 39 s.; dřevoryty CYRIL BOUDA; vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově v 600 ex.Pův. celokožená vazba; zlatá ražba na hřbetě; bohatá slepotisková ražba na obou deskách; zlatá horní ořízka; svázal ANT. TVRDÝ. 120x80 Vybledlý hřbet vlivem světla.
Scheiner - THE DISOBEDIENT KIDS; AND OTHER CZECHO-SLOVAK FAIRY TALES BY BOŽENA NĚMCOVÁ. - 1921. 8 barevných a 40 čb. ilustrací ARTUŠ SCHEINER. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Interpreted by William H. Tolman and Prof. V. Smetánka. Stories selected by Prof. V. Tille. Illustrated by Artuš Scheiner. Prague; B. Kočí; 1921. Nestr. (46); 8 barevných a 40 čb. ilustrací ARTUŠ SCHEINER. Pův. polopl. vazba s bar. ob. mont. na přední desce. 300x240 ...jen s mírnými stopami používání. PRODÁNO/SOLD
Klee - HAUSENSTEIN; W.: KAIRUAN ODER DIE GESCHICHTE VOM MALER KLEE UND VON DER KUNST DIESES ZEITALTERS. - 1921. 16 ilustrací v textu; 27 ilustrací na přílohách.
-,-- CZK / prodáno /Mit 43 Abbildungen. München; Kurt Wolff; 1921; 1. Auflage. 133 s.; 16 ilustrací v textu; 27 ilustrací na přílohách z toho 4 barevné montované na kartonu. Pův. poloplátěná vazba (ilustrovaná). 230x160
Klee - HAUSENSTEIN; W.: KAIRUAN ODER DIE GESCHICHTE VOM MALER KLEE UND VON DER KUNST DIESES ZEITALTERS. - Kurt Wolff; 1921; 1. Auflage. 16 ilustrací v textu; 27 ilustrací na přílohách
-,-- CZK / prodáno /Mit 43 Abbildungen. München; Kurt Wolff; 1921; 1. Auflage. 133 s.; 16 ilustrací v textu; 27 ilustrací na přílohách z toho 4 barevné montované na kartonu. Pův. poloplátěná vazba (ilustrovaná). 230x160 PRODÁNO/SOLD
MÜLDNER, JOSEF: VÝČITKY. - 1911.
-,-- CZK / prodáno /Podpis autora - Verše. Praha, vydáno autorem za podpory fondu J. Zeyera, 1911. 62 s., dedikace s podpisem autora, dat. 19. 11. 1921. Pův. brož. 185x125 /H/
Šlechta - ZÁMEK ZÁBĚHLICE. Quido baron Battaglia, Baron Carly Korb-Weidenheim.
-,-- CZK / prodáno /Výkaz střelené zvěře v hájemství Kunratice. 5. November 1921.Dvoulist 185x100.
J. VANĚK.(?); / ERNEST DENIS. - 1920. Bromostříbrná fotografie. 275x200 /osobnosti/ REZERVOVÁNO
-,-- CZK / prodáno /Prof. Ernest Denis (1849-1921). wikipedie >> Bromostříbrná fotografie; ca. 1920. 275x200 REZERVOVÁNO
NEZVAL; VÍTĚZSLAV: MOST. - 1922. 1. vyd. First edition. Original wrappers. /q/
-,-- CZK / prodáno /Prvotina V. Nezvala; 1. vyd. Básně 1919-1921. Brno; Kočí; 1922. Zajímavá knihovna; sv. 5. 74 s.; vstupní dřevoryt ARNOŠT RÁŽ; na titulním listu podpis majitel. Pův. brož. 170x120
WOLKER, JIŘÍ: TĚŽKÁ HODINA.
-,-- CZK / prodáno /1. vyd., obálka JOSEF ČAPEK.Verše 1921-1922. Praha, Petr, 1922. Vytiskl F. Obzina ve Vyškově. Edice Atom sv. VII. 56 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Na patitulu vlastnický podpis "Bartuška Josef, učitel, listopad 1922". Pův. brož. 203x150 Drobná poškození okrajů obálky a malé části hřbetu odborně restaurovány,
Sutnar - BUONACCINI; SIMONETTA: SIRENIN OCAS. - 1937. DP; Družstevní práce;úprava a obálka LADISLAV SUTNAR.
-,-- CZK / prodáno /Verše 1921-1935. Praha; Družstevní práce; 1937. Slunovrat; sv. XXIV. 88 s.; upravil a obálku navrhl LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 200x125 ...velmi dobrý stav.
Zrzavý - ŠTORCH MARIEN; OTAKAR: MODRÝ KOLIBŘÍK. - 1923. Ob; front. a nakladatelská zn. JAN ZRZAVÝ; úprava V.H. BRUNNER.
-,-- CZK / prodáno /Cyklus próz z r. 1921-1923. Praha; Aventinum; 1923. 62 s.; obálka; front. a nakladatelská značka JAN ZRZAVÝ; dvoubarevný tisk; grafická úprava V.H. BRUNNER. Ex. 632/650. Pův. brož. 210x150 Hřbet obálky přelepený páskou.
ČAPEK; KAREL: R.U.R. ROSSUM´S UNIVERSAL ROBOTS. - 1. vyd. 1920.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Aventinum; 1920. 91 s., obálka a titulní list (linoryty) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x140První list (s nakladatelskou značkou) chybí. Podél okrajů obálky vydrolené kousky pap., viz další fotografie. Titulní list s rukopisnou poznámkou "Premiera 25.1. 1921".
Schiele - KARPFEN FRITZ: DAS EGON SCHIELE BUCH. - Výtisk č. 121 z 1000 vydaných a číslovaných. PRODÁNO/SOLD
-,-- CZK / prodáno /Wien; Verlag der Wiener Graphischen Werkstätte; 1921. 106 s. Text Arthur Roessler a Gustinus Ambrosi. 62 vyobrazení na přílohách; 2 portrétní vyobrazení montované na stránkách. Původní kartonová vazba s montovaným titulem na přední desce. Výtisk č. 121 z 1000 vydaných a číslovaných. PRODÁNO/SOLD
ČERNÝ; VÁCLAV: PAMĚTI. 1-3. - 1992-1994. Atlantis /literatura/autobiografie/
-,-- CZK / prodáno /1. 1921-1938; 2. 1938-1945; Křik Koruny české; náš kulturní odboj za války; 3. Paměti 1945-1972. Praha; Atlantis; 1992-1994. 394; 483; 671 s. 3 svazky. Původní vazby s přebaly. - Velmi dobrý stav!
Zrzavý - ŠTORCH MARIEN; OTAKAR: MODRÝ KOLIBŘÍK. - 1923. Ob; front. a nakladatelská zn. JAN ZRZAVÝ; úprava V.H. BRUNNER. PRODÁNO
-,-- CZK / prodáno /Cyklus próz z r. 1921-1923. Praha; Aventinum; 1923. 62 s.; obálka; front. a nakladatelská značka JAN ZRZAVÝ; dvoubarevný tisk; grafická úprava V.H. BRUNNER. Ex. 383/650. Pův. brož. 210x150 PRODÁNO/SOLD
RUTTE; MIROSLAV: OHNIVÁ VLNA. - 1922. Obálka a úprava JOSEF MAREK.
-,-- CZK / prodáno /(1920 - 1921). Plzeň; K. Beníško; 1922. 51 s.; obálka a úprava JOSEF MAREK. Pův. brož. 160x120 Velmi dobrý stav. ...autor obálky Josef Marek vytvořil mj. obálku na Šrámkovu první knížku 'Sláva života' vydanou r. 1903 v Neumannově Knihovně Nového Kultu.
RÁŽ - BIEBL: CESTA K LIDEM. - 1923. Knihovna 'Hosta'. Předmluva Zdeněk Kalista. /poezie/
-,-- CZK / prodáno /Knižní debut K. Biebla. - Přerov; tiskem a nákladem Obzoru; (1923). III sv. Knihovny 'Hosta'. 61 s. Pův. brož. 220x150 - Knižní debut Konstantina Biebla (13 básní z let 1921-22) vydaný společně se svým strýcem Arnoštem Rážem (15 básní).
Kleist, Heinrich: Michael Kohlhaas. - 1916. Dreiangeldruck.
-,-- CZK / prodáno /Dreiangeldruck. München, Verlag Hans von Weber, 1916. 106 s., 30 litografií Bruno Goldschmitt (z nich šest celostr.) Ex. 217/600 čísl. výtisků na pap. Van Gelder-Velin. Celokožená um. vazba sign. "Handeinband Fritzsche A-G" v dolní části hřbetu datovaná 1921. 285x185 Na patitulu věnování dřívějšího majitele dat. 1928.
Čapek - WOLKER; JIŘÍ: TĚŽKÁ HODINA. - 1922. 1. vyd.; obálka (lino) JOSEF ČAPEK. /jc/
-,-- CZK / prodáno /WOLKER; JIŘÍ: TĚŽKÁ HODINA. Verše 1921-1922. Praha; Petr; 1922. Vytiskl F. Obzina ve Vyškově. Edice Atom sv. VII. 1. vyd. 56 s.; obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 203x150. Mimo utrženého kousku okraje přední s. obálky jsou další části ve velmi dobrém stavu.
KUBÍN - Bredt, Ernst Wilhelm: Alfred Kubin. Mit 63 Abbildungen. - 1. vyd. 1922.
-,-- CZK / prodáno /München, Hugo Schmidt, 1922. 119 s. včetně 63 čb. vyobr. Obsahuje soupis litografií A. Kubína od roku 1913 do r. 1921. Pův. pap. vazba. 190x140 Zažloutlé skvrny na předsádkovém pap., přírustkový záznam předchozího majitele, malíře Jiřího Běhounka, vloženy výstřižky k A.K. z různých zdrojů.
WOLKER, JIŘÍ: TĚŽKÁ HODINA. - 1922. 1. vyd.
-,-- CZK / prodáno /Verše 1921-1922. Praha, Petr, 1922. Vytiskl F. Obzina ve Vyškově. Edice Atom sv. VII. 56 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 203x150 Obálka poškozená, přední část podél okrajů a hřbet amatérsky vyspraven podlepením, původní hřbet zachován z necelé poloviny, blok nepoškozený.
Čapek - PUJMANOVÁ - HENNEROVÁ; MARIE: POVÍDKY Z MĚSTSKÉHO SADU. - 1920. 1. vyd. Podpis autorky. Linolea (obálka a nakl. značka) JOSEF ČAPEK.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Štorch-Marien; 1920. Aventinum sv. 22. 171 s.; obálka (lino) a nakladatelská značka na titulu JOSEF ČAPEK. Na patitulu dedikace. datum (1921) a podpis autorky. Pův. brož. 180x110 Podstatná část nerozřezána. Tento titul s obálkou Josefa Čapka se téměř nevyskytuje; zde je navíc s dedikací autorky a ve výborném stavu. REZERVACE
DOPIS VOJTĚCHA ŠAFFA JOSEFU MUKAŘOVSKÉMU. - 1930. Hladký. Vytiskl V. Chlanda v Břeclavi.
-,-- CZK / prodáno /Hladký - Hranice; Josef Hladký; 1930. (12) s. Vytiskl Vladimír Chlanda v Břeclavi písmem Bodoni ve 270 výtiscích; ruční papír. Pův. brož. 225x150 Velmi dobře zachováno. Ze své sbírky rukopisů vydal Josef Hladký jako devátý soukromý tisk a věnuje ho 6. bibliofilskému večeru v Praze dne 8. listopadu 1930. Josef Mukařovský (6. dubna 1851 Mohuč – 1. listopadu 1921 Klatovy) český malíř a ilustrátor.
RÁŽ - BIEBL: CESTA K LIDEM. - 1923. Podpis Ráže a Biebla. Knihovna 'Hosta'. Předmluva Zdeněk Kalista. /poesie/
-,-- CZK / prodáno /Podpisy autorů; knižní debut K. Biebla. - Přerov; tiskem a nákladem Obzoru; (1923). III sv. Knihovny 'Hosta'. 61 s.; dedikace spisovateli A. Veselému; datum (1923) a podpisy obou autorů. Pův. brož. 220x150 - Knižní debut Konstantina Biebla (13 básní z let 1921-22) v knize vydané společně se svým strýcem Arnoštem Rážem (15 básní). Předmluvu napsal Zdeněk Kalista. Dedikace spisovateli A. Veselému; datum (1923) a podpisy obou autorů. - Dobře zachováno!
Prager Presse / Bilderbeilage. - 1929/30. Fotografie; fotomontáže; reklama; práce; móda; technika.
-,-- CZK / prodáno /Praha; Orbis; 1929/30. Bilderbeilage; periodicita 1x týdně; (4-6)s.; fotografie ze všech oblastí života ve společnosti; tištěno kvalitním hlubotiskem; Celopl. vazba. 390x295 - Německy psaný deník Prager Presse vycházel od roku 1921; list vznikl s podporou T. G. Masaryka a jeho posláním bylo mj. tlumočit zahraniční politiku Československa. V redakci působili: Arne Laurin; Otto Pick; Oskar Baum; Pavel Eisner; František Kubka; Antonín Stanislav Mágr; Václav Tille; Otokar Fischer; Josef Bartoš; Jaromír Pečírka ad. Bilderbeilage je týdenní obrazová příloha.
ROMANU JAKOBSONOVI. Pozdrav a díkůvzdání. - 1939.
-,-- CZK / prodáno /K 15. březnu(!) 1939 vydal Spolek posluchačů filosofie Masarykovy university v Brně. (18) s., text "Tvůrčí znalec staročeského básnictví" Arne Novák a dvě básně Vítězslav Nezval. Exemplář číslo 7 z 10 na ručním papíře. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 175x120 Drobný tisk, na rozloučenou s Romanem Jakobsonem, vyšel 15. března 1939, v den kdy armáda nacistického Německa obsadila české země. Roman Jakobson odjíždí z Brna do Prahy, kde se ukrývá, zatím co jeho přátelé mu zařizují útěk před nacismem do zahraničí. Roman Jakobson. (28. září /10.říjen/ 1896 Moskva - 18. července...
CARDONNEL; LOUIS LE: SVATÉ TEREZII JEŽÍŠOVĚ. - 1940. Dobré dílo; Stará Říše na Moravě. Přel. Bohuslav Reynek. Vytiskli V. Vokolek a syn.
-,-- CZK / prodáno /Dobré dílo sv. 137. - Stará Říše na Moravě; Marta Florianová; 1940. Typy Weiss antikva Vytiskli V. Vokolek a syn v Pardubicích. Přeložil z francouzštiny (A sainte térese de jésus. Poeme. 1921) Bohuslav Reynek. 18 s.; anonymní (VOJMÍR VOKOLEK) linoryty na titul. listu; front; viněty v textu a na obálce. Celkem tištěno 50 exempl. na ruč. papíře; 100 exempl. na simili japanu a 500 exempl. na ofsetu; tento ex. č. 402/650. Volné složky v pův. pap. obálce. 200x150
CESTOPISÁK JOSEFA VÁCHALA. - 2019.
-,-- CZK / prodáno /Katalog výstavy stejnojmenné výstavy, konané ve dnech 23. 3. – 16. 6. 2019 v Portmoneu – Museu Josefa Váchala, u příležitosti výročí padesáti let od úmrtí Josefa Váchala a Anny Mackové.Regionální muzeum v Litomyšli ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví, 2019. Autoři Hana Klimešová, Hana Klínková. 216 s. Kresby JOSEF VÁCHAL, grafická úprava Tomáš Pakosta, český a anglický text. Pevná, pap. vazba.Téměř úplný reprint originálu Cestopisáku, aneb Vandrovní knížky dvou poutníků a jedné poutnice, který v roce 1921 nakreslil Josefa Váchal Josefu Portmanovi jako vzpomínku na čtyřdenní výlet Vysočinou z...
Spisy Waltera Scotta - IVANHOE, KENILWORTH, PIRÁT, WOODSTOCK, TALISMAN, NEBEZPEČNÝ HRAD, ROB ROY.
-,-- CZK / prodáno // WALTER SCOTT. ROB ROY. Praha, Vilímek, 1927. 481 stran. Ilustrovali E. Courboin, Godefroy, Durand, Riou a H. Toussaint. / WALTER SCOTT. IVANHOE. Praha, Vilímek, 1926. 552 stran. Ilustrovali M. Lix, Adrien Marie, Riou a H. Scott. / WALTER SCOTT. TALISMAN. Román z válek křižáckých. NEBEZPEČNÝ HRAD. Praha, Vilímek, 1926. 570 stran. S rytinami M.J. Huyota. / WALTER SCOTT. KENILWORTH. Praha, Vilímek, (1921). 583 stran. Přeložil St. Chittussi, ilustrovali M. Lematte, D. Maillard, V. Poirson, Riou a H. Scott. / WALTER SCOTT. PIRÁT. Praha, Vilímek, 1927. 627 stran. Ilustroval Ad....