ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

můj antikvariát

SEYDL; ZDENEK: RŮŽE Z POUTI. - 1961. SNKLHU; fotografie HOCHOVÁ; REICHMANN ad.

Praha; SNKLHU; 1961. Sestrojil; ilustrační materiál vybral a graficky upravil ZDENEK SEYDL. V textu použito fotografií D.HOCHOVÉ; V.REICHMANNA; L. SOUČKA a dalších. Nestr. (36) s. včetně obálky. Pův. brož., transparentní fólie. 200x220 Velmi dobře zachováno!


2.400 CZK

Literatura a umění 60. let. |


DEML, JAKUB: PÍSEŇ VOJÍNA ŠÍLENCE / DAS LIED EINES WAHNSINNIG GEWORDENEN SOLDATEN. - 1996.

Nehradov Třebíč, Emanuel Ranný, 1996. Z němčiny přeložil Ladislav Dvořák. Ilustroval Emanuel Ranný. Brož. 300x200 Text česky a německy. Velmi dobře zachováno. /Ate/


350 CZK



Hložník - NOVOMESTKÝ, LACO: VILA TEREZA. - 1963.

V ktorýsi 6. november v rokov dvadsiatych.
Bratislava, Slovenský spisovatel, 1963. Edícia Póvodná poezia. 60 s., ilustrace VINCENT HLOŽNÍK, úprava Dušan Šulc. Celopl. vazba s obálkou. 265x210 Ve slovenštině. /ate/


200 CZK



HAUKOVÁ, JIŘINA: SPODNÍ PROUDY. - 1992.

Brno, Blok, 1992. 1. vyd. 114 s., ilustrovala Eva Sendlerová. Brož. 200x125 Velmi dobře zachováno. /Ate/


150 CZK



MÁCHA, KAREL HYNEK: CIKÁNI A JINÁ PRÓZA. - 1953.

Praha, SNKLHU, 1953. 243 s. Polopl. vazba s obálkou. 205x140 /Ate/


150 CZK



SUCHÝ, JIŘÍ: KOLIK OČÍ MÁ DEN. - 1987.

Praha, Melantrich, 1987. 1. vyd. 152 s., ilustrace JIŘÍ SUCHÝ. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 /ant/


180 CZK

SEMAFOR |


Janula, František: Dedikace. - Pupilla sv. 39. 2017.

Praha, Spolek českých bibliofilů, 1998. Edice Pupilla sv. 39. 17 s., jedna celostr. ilustrace František Janula, typografická úprava Martin Dyrynk, ex. č. 58/200, podpisy autorů v tiráži, francouzský grafický Schneider papír.. Volné dvoulisty v původní pap. obálce. 135x88


350 CZK

Edice Pupilla | podpisy a dedikace |


Arthur Miller. O Karlu Čapkovi. - SBČ, 1990.

Arthur Miller přednesl tento text na zahájení mezinárodní konference o české literatuře XX. století v New Yorku v březnu roku 1990. Přeložil JZ Novák. Vstupní il. celostr. reprodukce portrétu Karla Čapka od Vl. Suchánka.
Praha, Společnost bratří Čapků, 1990.13(2) str., graficky upravil Martin Helcl, dvoubarevný tisk. Na volném listu tištěné PF k Novému roku 1991, jménem výboru Společnosti bratří Čapků v Praze. Volné dvoulisty v pap. ob. 105x75 Stav: bez vady. /ant0725/


280 CZK

Karel Čapek |


JOSEF TOPOL: KONEC MASOPUSTU. Divadelní program, Olomouc. 1963.

Československá premiéra 27. dubna 1963 ve Velkém divadle v Olomouci (Divadlo Oldřicha Stibora), režie Jiří Svoboda, um. spolupráce Otomar Krejča, scéna Josef Svoboda.
Divadelní program. Text Karel Kraus a Josef Topol, fotografie Erich Einhorn, obálka Slavoj Kovařík, Dva dvoulisty. 205x140 Stopa po přeložení.


500 CZK

DIVADLO knihy a programy. | Literatura a umění 60. let. |


Divadlo za branou - Michel de Ghelderode: Maškary z Ostende. / Josef Topol: Kočka na kolejích. 1965.

Divadelní program, vydáno k zahajovacímu představení 23. listopadu 1965. Grafická úprava Theodor Pištěk, 5 fotografií ze zkoušek Josef Koudelka, Otomara Krejču fotografoval lord Snowdon, fotografie na obálce Emila Medková.
Nestr., obálka a deset listů. 200x200 Stopa po přeložení. 


650 CZK

DIVADLO knihy a programy. | Literatura a umění 60. let. |


300 malířů, sochařů, grafiků 5 generací k 50 létům republiky. - 1968.

Praha, Svaz českých výtvarných umělců, 1968. 135 s., úvodní text Luděk Novák, víc než 200 čb. repr. + vložený sešit (16 stran) - seznam vystavených prací.
Pův. brož. 210x150 Velmi dobrý stav, obálka bez flíčku.


250 CZK



JIŘÍ BARTOŠKA - ČEKÁNÍ NA DÉŠŤ. - 1978.

Černobílá fotografie z filmu Čekání na déšť 1978. Režie Karel Kachyňa. 240x300 /ate/


750 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


NEZVAL; VÍTĚZSLAV: FALEŠNÝ MARIÁŠ. - 1925. 1. vyd., obálka ŠTYRSKÝ & TOYEN.

1. vyd. - Praha; Fromek; 1925. Odeon sv. 10. 93 s.; fotomont ob. ŠTYRSKÝ & TOYEN. Původní brož. 200x140  Zadní obálka chybí, na přední ob. razítko.


1.700 CZK

Toyen | Štyrský |


IRENA KAČÍRKOVÁ - BÍLÁ PANÍ. 1965.

Černobílá fotografie z filmu Bílá paní 1965. Režie Zdeněk Podskalský. 240x300 Horní růžky stopa po ohnutí, na spodním okraji 3x drobně natrženo a stopa po ohnutí. /ate/


450 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


DITA KAPLANOVÁ; ZDENĚK ŘEHOŘ - ČEKÁNÍ NA DÉŠŤ. 1978.

Černobílá fotografie z filmu Čekání na déšť 1978. Režie Karel Kachyňa. 240x300 /ate/


250 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


DITA KAPLANOVÁ - ČEKÁNÍ NA DÉŠŤ. - 1978.

Černobílá fotografie z filmu Čekání na déšť 1978. Režie Karel Kachyňa. 240x300 /ate/


250 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


SVOZILOVÁ, SVĚTLA - Dobová fotografie. 30 léta 20. století.

Dobová fotografie. Na rubu razítko "Archiv Dr. B. Radla" /Komediální herec a kabaretiér. Vystupoval v Osvobozeném divadle (1925–30) a v Červeném esu (1932–33). O Osvobozené divadlo se zasloužil též sběratelsko-dokumentační prací/. 100x145 Na 2 růžcích stopy po ohnutí, na horním okraji 0,5 cm natržena. /Ate/


250 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |




HANA VÍTOVÁ - DRUHÝ VÝSTŘEL (Der zweite Schuss). - 1943. /1D/

Černobílá, dobová fotografie z filmu Druhý výstřel z r. 1943. Režie: Martin Frič. Hraje: Hana Vítová. 115x155 /Ate/


500 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


HANA VÍTOVÁ, RICHARD HÄUSSLER - DRUHÝ VÝSTŘEL (Der zweite Schuss). - 1943. /2D/

Černobílá, dobová fotografie z filmu Druhý výstřel z r. 1943, pracovní titul Die Gegner (Soupeři). Režie: Martin Frič. Hraje: Hana Vítová, Richard Häussler. Na rubu razítko Prag-film-Rosegnal a nalepený informační leták k filmu. 160x115 /Ate/


600 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


HANA VÍTOVÁ, RICHARD HÄUSSLER, ERNST VON KLIPSTEIN - DRUHÝ VÝSTŘEL (Der zweite Schuss). - 1943. /3D/

Černobílá, dobová fotografie z filmu Druhý výstřel z r. 1943. Režie: Martin Frič. Hraje: Hana Vítová, Richard Häussler, Ernst von Klipstein. Na rubu razítko Foto - Rosegnal - Prag. 115x160 Slabá stopa po ohnutí (2cm), na rubu stopy od lepidla. /Ate/


600 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


HANA VÍTOVÁ, RICHARD HÄUSSLER - DRUHÝ VÝSTŘEL (Der zweite Schuss). - 1943. /4D/

Černobílá, dobová fotografie z filmu Druhý výstřel z r. 1943, pracovní titul Die Gegner (Soupeři). Režie: Martin Frič. Hraje: Hana Vítová, Richard Häussler. Na rubu razítko Prag-film-Rosegnal a nalepený informační leták o filmu. 160x115 /Ate/


700 CZK



HANA VÍTOVÁ, RICHARD HÄUSSLER, ERNST VON KLIPSTEIN - DRUHÝ VÝSTŘEL (Der zweite Schuss). - 1943. /5D/

Černobílá, dobová fotografie z filmu Druhý výstřel z r. 1943, pracovní titul Die Gegner (Soupeři). Režie: Martin Frič. Hraje: Hana Vítová, Richard Häussler, Ernst von Klipstein. Na rubu razítko Prag-film-Rosegnal a nalepený informační leták o filmu. 100x135 Stopa po ohnutí v horním růžku fotografie. /Ate/


700 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


GRAMODESKA NA POHLEDNICI. - Waldemar Matuška: Slaný déšť. - 1962.

Gramodeska na pohlednici. Supraphon, 1962. V pův. obálce. 160x210 Velmi dobře zachováno.  /Ate/


600 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | VINYL |


GRAMODESKA NA POHLEDNICI. - Waldemar Matuška, Marta Kubišová: Víc nechtěl by snad ani Dartagnan. - 1965.

Gramodeska na pohlednici. Supraphon, 1965. 160x210 Částečně ulomený horní růžek, jinak velmi dobře zachováno.  /Ate/


490 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | VINYL |


Čapek, Karel: O kráse a spravedlnosti. - 1964.

Edice Kroužku bibliofilů. Řídí Vlastimil Květenský. Ilustroval a graficky upravil Josef Procházka. Na obálce použito kreseb Josefa Čapka a Vlastimila Rady. K vydání přípravil a doslov napsal dr. Oldřich Králik.
1. vydání. Havlíčkův Brod 1964. 72 stran. Redaktor publikace Vlastimil Nosek. Vedoucí redaktor Jaroslav Křivohlavý. Vytiskly Moravské tiskařské závody, n. p. provoz Havlíčkův Brod. Náklad 1000 výtisků, z toho 200 číslovaných výtisků s původnim podepsaným linorytem. Náš exemplář nečíslovaný, s dedikací a podpisem Oldřicha Králíka, dat. 2.8. 1965. Pův. celopl. vazba s přebalem. 100x80 mm Příležitostní výtisk, jako upomínka pro návštěvníky Památníku bratří Čapků v Malých Svatoňovicích..


300 CZK

Josef Čapek | Karel Čapek |


KUNDERA; MILAN: POSLEDNÍ MÁJ. - 1955, dotisk 1. vyd.

Praha; Československý spisovatel; 1955. 39 s.; dřevoryt BOHDAN LACINA; obálka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 210x140 Dobře zachováno. Druhá kniha Milana Kundery.


400 CZK



KUNDERA; MILAN: MAJITELÉ KLÍČŮ. - 1964. Edice Hry. Obálka ZDENEK SEYDL.

Praha; Československý spisovatel; 1964. 2. vyd. Edice Hry. 160 s 24 s příloh; obálka; vazba a úprava ZDENĚK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x120 - U horního okraje přední obálky kousek vytržený, okraje místy otřepené.

 


400 CZK



VLASTA CHRAMOSTOVÁ - VELIKÁ PŘÍLEŽITOST. - 1949. Filmový plakát.

Filmový oboustraný plakát. Český film. 1949. Režie: K. M. Walló. Hraje VLASTA CHRAMOSTOVÁ. 205x140 /ate/ 


400 CZK



BRATŘI RONKOVÉ - "BLÁHOVÁ JE LÁSKA MÁ". - 1935.

Bratři Ronkové - Píseň "Bláhová je láska má ..!" Praha, Jan Švehla, 1935. Noty. Hudba: Rudolf L. Vašata, slova: Karel Hrnčíř. Dvojlist. 165x135 Dobře zachováno. /Ate/


220 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | Hudebniny - noty |


CAROLA HÖHN - "JAKO ZÁZRAK PŘES NOC LÁSKA PŘIŠLA K NÁM". - 1935.

Carola Höhn - Píseň "Jako zázrak přes noc láska přišla k nám" z německého filmu Královský valčík 1935. Berlín, Ufaton, 1935. Noty. Hudba: Fr. Doelle, text: Br. Balz. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/


90 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | Hudebniny - noty |


JARMILA SMEJKALOVÁ, SVATOPLUK BENEŠ - "PROČ JENOM LÁSKU?" - 1944.

Jarmila Smejkalová a Svatopluk Beneš - Píseň "Proč jenom Lásku" z filmu Neviděli jste Bobíka? 1944. Praha, Fr. Kovařík, 1944. Noty. Hudba: Jos. Dobeš, slova: Fr. Kudrna. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/


90 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | Hudebniny - noty |


WILLI FORST - "JSEM ZAMILOVÁN". - 1941.

Willi Forst - Píseň "Jsem zamilován" z německého filmu Opereta 1940. Praha, R. A. Dvorský, 1941. Noty. Hudba: Willy Schmidt-Gentner, slova: E. Hrušková. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/


70 CZK



MARIE GROSSOVÁ - "SLIB" (Hvězdička lásky). FIDLOVAČKA. - 1930.

Marie Grossová - Píseň "Slib" z filmu Fidlovačka aneb: Žádný hněv a žádna rvačka - Josef Kajetán Tyl. Praha, J. Hoffmann, 1930. Noty. Hudba: Erno Košťál na motiv Fr. Škroupa, slova: R. Jurist a D. Tobis. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/


90 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | Hudebniny - noty |


JARMILA KŠÍROVÁ - "PRAHA JE KRÁSNÁ". - 1940.

Jarmila Kšírová - Píseň "Praha je krásná" z filmu Štěstí pro dva 1940. 
Štěstí pro dva. Praha, Mojmír Urbánek, 1940. Noty, hudba: Jos. Stelibský, slova: J. Mottl - K. Melíšek. Dvojlist. 165x135 Na horním okraji 1,5 cm natrženo, vepsané jméno pův. majitelky, dobře zachováno. /Ate/


65 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | Hudebniny - noty |


JIŘINA ŠTĚPNIČKOVÁ, GUSTAV NEZVAL - "LÁSKO, BOŽE LÁSKO". - 1940.

Jiřina Štěpničková a Gustav Nezval - Píseň "Lásko, bože lásko" z filmu Muzikantská Liduška 1940. Praha, Fr. Kudelík. Noty. Hudba a slova Jiří Fiala. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/


90 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | Hudebniny - noty |


OTOMAR KORBELÁŘ - "NA STŘÍBROPĚNNÉM LABI". - 1940.

Otomar Korbelář - Píseň "Na stříbropěnném Labi" z filmu To byl český muzikant 1940. Praha, Mojmír Urbánek, 1940. Noty, hudba: Fr. Kmoch, slova: Fr. Kudrna. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/


80 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | Hudebniny - noty |


ZITA KABÁTOVÁ - "ZA ÚSMĚV JEDINÝ". - 1942.

Zita Kabátová - Píseň "Za úsměv jediný" z filmu Muži nestárnou 1940. Praha, Fr. Kovářík, 1942. Noty, hudba Jos. Dobeš, slova Fr. Kudrna. Dvojlist. 165x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/


90 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | Hudebniny - noty |


Vivien Leigh; Robert Taylor; Christiane Lys - VALČÍK NA ROZLOUČENOU (WATERLOO BRIDGE). - 1947.

Píseň "Valčík na rozloučenou" z filmu USA "Waterloo Bridge" 1940. Brno, Fr. Soukal, 1947. Noty. Hudba: Robert Burns,  slova: Jar. Moravec. Dvojlist. 180x135 Velmi dobře zachováno. /Ate/


120 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. | Hudebniny - noty |


DYK, VIKTOR: ZVĚRSTVA. - 1919.

Politický pamflet.
Praha, České lidové knihkupectví Josef Springer, 1919. Syrinx, sbírka nejlepších prací kabaretních 87. 12 s. Volné listy v pap. obálce. 165x120 /ate/
Hráno padesátkrát na scéně Červené sedmy s neobyčejným úspěchem.


180 CZK

DIVADLO knihy a programy. |


POLÍVKA, JIŘÍ: SLOVANSKÉ POHÁDKY. 1932 + LIDOVÉ POVÍDKY SLOVANSKÉ. 1939.

I. Úvod. Východoslovanské pohádky. 1932.
Praha, Slovanský ústav, Orbis, 1932. 255 s. 

II. POLÍVKA, JIŘÍ: LIDOVÉ POVÍDKY SLOVANSKÉ. 1939.
Vybrané rozpravy.
Praha, Národopisná společnost československá, 1939. Uspořádali Jiří Horák a Václav Tille. 195 s., + Vzpomínka na J. Polívku, rejstřík, soupis prací prof. Polívky. 33 s.
V jednom svazku. Celopl. vazba. 240x170 Místy podtrhaný text tužkou, na titulním listu při horním okraji světlá stopa od vody. /Ate/


850 CZK

Národopis / etnografie |


Dyrynk - FRANCE; ANATOLE: MÍSTODRŽITEL JUDSKÝ. - 1923. kožená vazba BROUSEK. PREISSIG; (Cp)

Kožená vazba JOSEF BROUSEK. - Praha; Dyrynk; 1923. Přeložil Karel Dyrynk. 31 s.; typograficky upravil KAREL DYRYNK; nakl. značka VOJTĚCH PREISSIG; dvě iniciály GEOFROY TORY; dvoubarevný tisk; 276 ex. na holandském papíře vytiskla Genzschovou antikvou Státní tiskárna v Praze. Ručně čísl. výtisk 141. Na předním přídeští Dyrynkovo exlibris od Vojtěcha Preissiga. Do celokožené vazby svázal JOSEF BROUSEK v Unhošti; zlaté ořízky. 162x117 Krásný stav!
Soukromý tisk Karla Dyrynka s jeho rukopisným věnováním, podpisem, dat. 17.IX. 1932.

 

3.800 CZK



Frantšek Tichý, 10 suchých jehel / HLAVÁČEK, KAREL: MSTIVÁ KANTILÉNA. - 1966. (Copy)

Praha, ČS, 1966. 13 s., 10 suchých jehel František Tichý. 450 nečísl. výt. Pův. brož. 260x170 Velmi dobře zachováno. /kniha v obchodě - koupíte ihned, bez objednání/

    


8.000 CZK

Knižní a volná grafika |


Sedláček Jaroslav V. Lešon hassefarim. Základové hebrejského jazyka biblického. - (1892).

Lešon hassefarim. Základové hebrejského jazyka biblického.
obsahující první českou mluvnici hebrejského jazyka biblického, četná cvičení mluvnicky rozebraná i vyložená a mluvnický rozbor prvních pěti hlav knihy Genesis.  V Praze : Nákladem knihkupectví B. Stýbla, [1892]. 219 s.
+ tři přívazky:
/ Berešíth. I. [Hl. 1-10], Slovník a vysvětlivky od TH. Dr C. FRANT. KARBANA, katechety v Plzenci. Plzenec, nákladem vlast. [F. Karban], 1903. IV,22 s.
/ Obadja (vulgo: Abdiáš), Slovník a poznámky od TH. Dr C. FRANT. KARBANA, katechety v Plzenci. Plzenec, nákladem vlast. [F. Karban],1903. IV, 6 s.
- (Kniha Rút), Slovník a vysvětlivky od TH. Dr C. FRANT. KARBANA, katechety v Plzenci. Plzenec, nákladem vlast. [F. Karban], 1902. IV, 14 s.
Dobová poloplátěná vazba se zkráceným názvem na hřbetě.  235x160 Běžné stopy opotřebení, papír zahnědlý, listy nepotrhané, Vzácná, nedostupná kniha

Jaroslav V. Sedláček, katolický kněz a řádný profesor na pražské theologické fakultě, autor první tištěné učebnice jazyka hebrejského v českém jazyce. Ve formátu pdf dostupné zde:
https://librinostri.catholica.cz/kniha/201-zakladove-hebrejskeho-jazyka-biblickeho


14.000 CZK



KUTNAR, FRANTIŠEK: FRANTIŠEK JAN VAVÁK. - 1941.

Praha, Českomoravský Kompas, 1941. Postavy české minulosti sv. 3. 151 s., obálka ZDENĚK GUTH. Pův. brož. 230x155 Obálka mírně zašlá, spodní část hřbetu knihy vyspravena lep. páskou. -ate-
/národní obrození, 19. století/


180 CZK



MAETERLINCK, MAURICE: JOYZELLA / SEDM PRINCEZEN. VETŘELKYNĚ / FLAUBERT, GUSTAVE: PAMĚTI BLÁZNOVY / ALMANACH KNIH DOBRÝCH AUTORŮ 1914.

MAETERLINCK, MAURICE: JOYZELLA. Hra o pěti jednáních. Praha, Kamilla Neumannová, 1913. Knihy dobrých autorů sv. 108. Přel. Iza Liemertová. 99 s., vyzdobil MILOŠ KLICMAN. Obálka vzadu vevázaná.
MAETERLINCK, MAURICE: SEDM PRINCEZEN. VETŘELKYNĚ. Praha, Kamilla Neumannová, 1910. Knihy dobrých autorů sv. LXIX B. Přel. Arnošt Procházka. 47   s.  Obálka není vev. Sv. LXIX měl jednu obálku pro dva tituly, vydané společně (Quincei + Maeterlinck). 
FLAUBERT, GUSTAVE: PAMĚTI BLÁZNOVY. Román. Praha, Kamilla Neumannová, (1912). Knihy dobrých autorů sv. LXXXIV . Přel. Arnošt Procházka. 73 s., titulní list pův. dřevoryt MILOŠ KLICMAN. Obálka vzadu vevázaná.
ALMANACH KNIH DOBRÝCH AUTORŮ 1914. Praha, Kamilla Neumannová, 1913. 66 s., pův. dřevoryty FRANTIŠEK KOBLIHA (viněta na titulním listu a další viněty v textu) ukázka obálky V. H. BRUNNERA, 1 celostr. vyobrazení titulního listu M. KLICMAN; 3 přílohy s reprodukcemi knižních ilustrací. Vevázaný soupis dosud vyšlých svazků KDA (sv. 1-108). Obálka není vev.
4 tituly edice "Knihy dobrých autorů" v jednom svazku. Dobová polopl. vazba, 2 obálky průběžně, na konci každého titulu vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav, dvoulist seznamu vyšlých svazků ořízlý až na okraj textu.

 

500 CZK

KDA Knihy dobrých autorů | Knižní a volná grafika |


PATER, WALTER: IMAGINÁRNÍ PORTRAITY / PATER, WALTER: RENAISSANČNÍ DUCHOVÉ. - 1907; 1911. KDA.

PATER, WALTER: IMAGINÁRNÍ PORTRAITY. Praha, Kamilla Neumannová, 1907. Knihy dobrých autorů sv. XXVI. a XXVII. Přel. Jiří Živný. 169 s. Vyzdobil J. BENDA. Obálka vzadu vevázaná.
PATER, WALTER: RENAISSANČNÍ DUCHOVÉ. Studie o umění a poesii. Praha, Kamilla Neumannová, 1911. Knihy dobrých autorů sv. LXXV. Přel. Máša Dvořáková. 89 s. Obálka vzadu vevázaná.
2 tituly edice "Knihy dobrých autorů" v jednom svazku. Dobová polopl. vazba, obálky průběžně, na konci každého titulu vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!


380 CZK

KDA Knihy dobrých autorů |


SKRAM, AMALIA: POVÍDKY O MANŽELSTVÍ / AHO, JUHANI: OSAMĚLÝ / HAMSUN, KNUT: VIKTORIE. - 1908; 1912; 1916. KDA.

SKRAM, AMALIA: POVÍDKY O MANŽELSTVÍ. Praha, Kamilla Neumannová, 1908. Knihy dobrých autorů sv. 47. Přel. Hugo Kosterka. 93 s. Obálka vzadu vevázaná.
AHO, JUHANI: OSAMĚLÝ. Praha, Kamilla Neumannová, 1912. Knihy dobrých autorů. Přel. Ivan Schulz. 94 s., vypravil Miloš Klicman. Obálka vzadu vevázaná.
HAMSUN, KNUT: VIKTORIE. HISTORIE LÁSKY. Praha - Olšany, Kamilla Neumannová, 1916. Knihy dobrých autorů sv. 122. Přel. Hugo Kosterka. 94 s., dřevoryty zdobil MILOŠ KLICMAN. Obálka vzadu vevázaná.
3 tituly edice "Knihy dobrých autorů" v jednom svazku. Dobová polopl. vazba, obálky průběžně, na konci každého titulu, vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!

Autoři severské literatury, tři díla v jednom svazku.


480 CZK

KDA Knihy dobrých autorů |


D´ANNUNZIO, GABRIELE: SVATÝ PANTALEON A JINÉ NOVELLY / BELTRAMELLI, ANTONIO: OVĚNČENÁ A JINÉ POVÍDKY / LEE, VERNON: POVÍDKY. - 1907; 1916. KDA.

D´ANNUNZIO, GABRIELE: SVATÝ PANTALEON A JINÉ NOVELLY. Praha, Kamilla Neumannová, 1907. Knihy dobrých autorů sv. XXV. Přel. Fr. L. Tichý. 85 s. Obálka vzadu vevázaná. 
BELTRAMELLI, ANTONIO: OVĚNČENÁ A JINÉ POVÍDKY. Praha, Kamilla Neumannová, 1907. Knihy dobrých autorů sv. XXXI. Přel. A. Mutovský. 103 s. Obálka vzadu vevázaná.
LEE, VERNON: POVÍDKY. Praha, Kamilla Neumannová, 1916. Knihy dobrých autorů. Přel. Inka Zvachová. 90 s., vypravil V. H. Brunner. Obálka vzadu vevázaná. 
3 tituly edice "Knihy dobrých autorů" v jednom svazku. Dobová polopl. vazba, obálky průběžně, na konci každého titulu vevázané. 215x140 Velmi dobrý stav!


380 CZK

KDA Knihy dobrých autorů |


ČAPEK, JOSEF: ZEMĚ MNOHA JMEN. - 1923. 1. vyd. Aventinum, Štorch-Marien. Obálka JOSEF ČAPEK.

1. vyd. - Praha, Štorch-Marien, 1923. Aventinum sv. 62. 78 s., obálka, úprava a nakl. značka JOSEF ČAPEK, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 215x140 Při zadní obálce podél hřbetu 4 cm natrženo, povrch obálky a ořízky s patinou prachu staré, domácí knihovny.  


1.200 CZK

Josef Čapek |