můj antikvariát
HELBICH; PETR. - Litožnice. Bromostříbrná fotografie; kontakt; 55x105; velikost pap. 87x120.
Bromostříbrná fotografie; kontakt; 55x105; velikost pap. 87x120. PETR HELBICH v minulosti působil jako asistent JOSEFA SUDKA.
600 CZK
HELBICH; PETR. - Dvorek na Újezdě. Bromostříbrná fotografie; kontakt; 270x220; velikost pap. 235x175.
Bromostříbrná fotografie; kontakt; 270x220; velikost pap. 235x175. PETR HELBICH v minulosti působil jako asistent JOSEFA SUDKA.
1.450 CZK
KOŘENSKÝ; JOSEF: Z DALEKÝCH KRAJIN. - 1919. Kulturní obrázky z celého světa. /cestopis
Praha; A. Storch syn; 1919. 285 s.; 39 obrázků. Pův. polopl. vazba. 255x190
250 CZK
MÁNES; JOSEF: PÍSNIČKY. - Úprava a slovní doprovod ADOLF WENIG.
Praha; F. Topič. 60 s. Pův. polopl. vazba. 270x195
200 CZK
KIPLING; RUDYARD: KNIHA DŽUNGLÍ. - Ilustrace STANISLAV LOLEK.
Praha; Hejda a Tuček. 274 s. Přeložil M. Maixner; verše J. Šimánek. Ilustrace STANISLAV LOLEK. Celopl. vazba. 215x170
250 CZK
FRANCE; ANATOLE: ZLOČIN SILVESTRA BONNARDA. - 1976. Skvosty francouzské literatury. Front.; předsádky; úprava a vazba LIBOR FÁRA.Kožená vazba.
Praha; Odeon; 1976. Edice Skvosty francouzské literatury. 249 s.; frontispis; předsádky; úprava a vazba LIBOR FÁRA. Pův. celokožená vazba. 145x105 - Knihovní razítka.
150 CZK
NEUMANN; STANISLAV K.: KNIHA LESŮ; VOD A STRÁNÍ. - 1957. Edice Skvosty sv. 7. Ilustrace JOSEF ČAPEK. Kožená vazba.
Edice Skvosty sv. 7. - Praha; SNKLHU; 1955. Edice Skvosty sv. 7 151 s .; ilustrace JOSEF ČAPEK. Pův. celokožená vazba. 145x105 /1120/
200 CZK Krásné knižní vazby |
PAUSTOVSKIJ; KONSTANTIN: VILLA BORGHESE. - 1985. Lyra Pragensis; sv. 69. Celokožená vazba; il. TOMÁŠ BÍM.
Praha; Supraphon; 1985. Lyra Pragensis; sv. 69. 128 s.; sedm kreseb; předsádky a vazba TOMÁŠ BÍM. Pův. celokožená vazba. 75x75 Krásný stav. (antikvariát Pražský Almanach 0126)
250 CZK Krásné knižní vazby | Miniature edition |
ALTENBERG; P.: TEN BLÁZEN ALTENBERG. - 1982. Lyra Pragensis; sv. 53. Celokožená vazba; il. FRANTIŠEK BURANT. /Miniature edition/
Praha; Supraphon; 1982. Lyra Pragensis; sv. 53. 128 s.; devět kreseb; předsádky a vazba FRANTIŠEK BURANT. Pův. celokožená vazba. 75x75 Dobře zachováno. /ant/
200 CZK Krásné knižní vazby |
XENOFÓN: HOSTINA. - 1978. Lyra Pragensis; sv. 35. Kožená vazba.
Praha; Supraphon; 1978. Lyra Pragensis; sv. 35. 120 s.; devět kreseb; předsádky a vazba KAREL SVOLINSKÝ. Pův. celokožená vazba, pap. pouzdro. 75x75 Velmi dobře zachováno, pouze pap. pouzdro s flíčky. /ant1123/ Kniha v obchodě, dostupná ihned, bez objednání.
200 CZK Miniature edition |
OTÁZKY MILINDOVY. - 1988. Lyra Pragensis; sv. 89. Celokožená vazba; il. HALOUNOVÁ.
Praha; Supraphon; 1988. Lyra Pragensis; sv. 89. 104 s.; osm kreseb; předsádky a vazba VÁCLAVA HALOUNOVÁ. Pův. celokožená vazba. 75x75 Krásný stav. /Miniature edition/ (antikvariát Pražský Almanach 0126)
200 CZK Krásné knižní vazby | Miniature edition |
ŠÍP; LADISLAV: WAGNEROVA CESTA DO PRAHY. - 1987. Lyra Pragensis; sv. 78. Celokožená vazba; il. ADOLF ABSOLON.
Praha; Supraphon; 1987. Lyra Pragensis; sv. 78. 152 s.; sedm barevných reprodukcí maleb; předsádky a vazba ADOLF ABSOLON. Pův. celokožená vazba. 75x75 /Ant/
200 CZK Krásné knižní vazby | Miniature edition |
LONGOS: DAFNIS A CHLOÉ. - 1976. Lyra Pragensis; sv. 22. Il. PETRA ORIEŠKOVÁ.
Praha; Supraphon; 1976. Lyra Pragensis; sv. 22. 184 s.; devět kreseb; předsádky a vazba PETRA ORIEŠKOVÁ. Pův. celokožená vazba, pap. pouzdro se zlacenou značkou Lyry Pragensis. 75x75 Krásný stav. /Miniature edition/ (antikvariát Pražský Almanach 0126)
250 CZK Krásné knižní vazby | Miniature edition |
BAUCH; JAN: JAK UDĚLAT Z OBRAZU BÁSEŇ. - 1988. Lyra Pragensis; sv. 90. Celokožená vazba; il. JAN BAUCH.
Praha; Supraphon; 1988. Lyra Pragensis; sv. 90. 96 s.; výtvarný doprovod reprodukce JANA BAUCHA. Pův. celokožená vazba. 75x75 Krásný stav.
200 CZK Miniature edition |
BROWNINGOVÁ; ELISABETH BARRETT: PORTUGALSKÉ LISTY. - 1946.Obálka a úprava CYRIL BOUDA.
Praha; V. Petr; 1946. 48 s.; pův. brož. 180x120
120 CZK
DURYCH; JAROSLAV: JARMARK ŽIVOTA. - 1916. 1. vyd. Durychova prvotina.
Přerov (tisk); nakl. neuveden; 1916. Nestránkováno (90) s. 1. vydání Orig. brož. 225x190 Durychova prvotina. Tiráž: R. 1913 ve Vídni; r. 1914 v Krakově; r. 1915 v poli napsal Jaroslav Durych. R. 1916 v Přerově vytiskli Šutt a Dobrovolný. /H/
600 CZK
HORA; JOSEF: NEBE NAD SLOVENSKEM. - 1935. Úprava a frontispic FRANTIŠEK MUZIKA.
Praha; Borový; 1935. 13 s.; pův. brož. 192x125
250 CZK
ANČÍK; ZDENA: SVATEBNÍ KRUH. - 1932. Kresba V. TITTELBACH.
Praha; Fiřt; 1932. Podpis autora. 20 s.; dvoubar. il. ve front. Vojtěch Tittelbach. Pův. celopl. vazba. 185x140 U příležitosti svého sňatku vydal ředitel Živnostenské tiskárny Čechie.
800 CZK
NEUMANN; STANISLAV K.: SEDM VYBRANÝCH BÁSNÍ. - 1946. Dřevoryty IVO RUBLIČ.
Praha; Müller; 1946. 1. vyd.; 41 s., 7 celostr. dvoubarevných dřevorytů IVO RUBLIČ., typografická úprava F.J. MÜLLER, červeno-černý tisk. Pův. brož. 220x130 (antikvariát Pražský Almanach 0126 vtr)
250 CZK Knižní a volná grafika |
MEDEK; RUDOLF: PLUKOVNÍK ŠVEC. - 1929. Podpis autora.
Praha; Vilímek; 1929. 145 s.; polokožená vazba. 180x130
900 CZK
STORCHŮV ZPĚVNÍ VĚNEC. Sbírka písní národních a znárodnělých. - Ilustroval MIKULÁŠ ALEŠ.
Praha; Storch. 224 s.; celokožená vazba. 165x127
900 CZK
STROLENÝ; MIROSLAV: ČERVNOVÉ ZRCADLENÍ. - 1998. Dvě dvoubar. perokresby VLASTA DYRYNKOVÁ- KUBÍNOVÁ.
Praha; Spolek českých bibliofilů; 1998. 16 s.; pův. brož. 135x88
290 CZK
ŽÁKAVEC; FRANTIŠEK: JAN PREISLER. - 1921.
Praha; Jan Štenc; 1921. 52 s.; četné čb. vyobr. v textu. Pův. pap. vazba s ilustrací na přední desce (J. KAPLICKÝ). 200x150 Velmi dobrý stav. /H/
200 CZK
KOPTA; JOSEF: VĚČNÝ PRAMEN. - 1937.
Praha, Melantrich, 1937. 211 s. Pův. brož. 205x138 Na horním okraji obálky ztráta papíru (0,5 x 0,5 cm), nerozřezáno - opatřeno průhlednou folií. /H/
450 CZK
FUCHS; RUDOLF: PETR BEZRUČ-BÁSNÍK PROTI SVÉ VŮLI. - 1937. Úprava L. SUTNAR.
Praha; Družstevní práce; 1937.
850 CZK
LAFORGUE; JULES: HAMLET. - 1927. Odeon. Ilustroval O. MRKVIČKA.
Následky synovské lásky. Praha; Jan Fromek; 3. sv. bibliofilské edice ODEON; 1927. Přeložil O. Reindl. 67 s.; dvě celostr. ilustrace a úprava O. MRKVIČKA, na pap. Japanu Banzay písmem Jansonovým vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně Na Moravě. Náklad 520 čísl. výtisků, tento exemplář nečíslovaný. Pův. brož. 190x130 /ate/
600 CZK
VRCHLICKÝ; JAROSLAV: POSLEDNÍ SONETY SAMOTÁŘE. - 1896. 2. vyd.
(1890-1895). 2. vyd.. V Praze; tiskem a nákladem J. Otty; 1896. 175 s. Pův. celopl. bohatě zdobená vazba; třístranná zlatá ořízka. 120x140 Dobře zachováno.
370 CZK
ARCHIVY ČSR. - 1974. 216 s.; 210 čb. vyobrazení.
Praha; Naše vojsko; 1974. V češtině; ruštině; němčině; francouzštině.
135 CZK
MEZNÍK VELKÉ EVROPY. MOHYLA MÍRU U PRATCE. - 1933. Kresby J. KACHLÍK.
Vyškov - Drnovice; J. A. Klíč; 1933. Přehlédl F. C. Župka. 58 s.; kreby J. KACHLÍK. Volné dvoulisty v pap. obálce. 315x215 Obálka na horním okraji mírně otřepená. /Ate/
600 CZK
RZOUNEK; VÍTĚZSLAV: BOŽENA NĚMCOVÁ V OBRAZECH A V DOKUMENTECH. - 1951. 177 s.; 131 čb. vyobrazení.
Praha; Orbis; 1951.
250 CZK
BENEŠ; BOHUSLAV: O ŽIVOTĚ PÍSNĚ V LIDOVÉ TRADICI. - 1973. Variační proces ve folklóru.
Brno; Universita J. E. Purkyně; 1973.
200 CZK
ČERNÝ; FRANTIŠEK: MĚNIVÁ TVÁŘ DIVADLA ANEB DVĚ STOLETÍ S PRAŽSKÝMI HERCI. - 1978. 320 s.; 48 s. čb. přílohy.
Praha; Mladá fronta; 1978.
100 CZK
BEJBLÍK; ALOIS; HORNÁT; JAROSLAV; LUKEŠ; MILAN: ALŽBĚTINSKÉ DIVADLO / III. - 1985. Drama po Shakespearovi.
Praha; Odeon; 1985. 478 s.
250 CZK
BEJBLÍK; ALOIS; HORNÁT; JAROSLAV; LUKEŠ; MILAN: ALŽBĚTINSKÉ DIVADLO / I. - 1978. Shakespearovi předchůdci.
Praha; Odeon; 1978.358 s.
120 CZK
DRTIKOL; FRANTIŠEK: KAREL ŽELENSKÝ. - 1914. Bromostříbrná fotografie; značeno slep. razítkem: 'DRTIKOL & CO'.' 140x87
Bromostříbrná fotografie; značeno slepotiskovým razítkem: 'COPYRIGT 1914 BY DRTIKOL & CO'; PRAGUE'; 115x74 Karel Želenský1896-1935; herec ND v letech1896-1928. Na rubu fotografie stopy po lepidle.
1.250 CZK
KOUŘIL; MIROSLAV: O MALÉM JEVIŠTI. - 1955.
Praha; Orbis; 1955. Knihovna souborů lidové tvořivosti. 1. vyd. 400 s., 221 čb. vyobr. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x160 Lehce otřepené okraje přebalu, jinak velmi dobře zachováno. /zbr 0922/
/scénografie, jevištní technika/
450 CZK DIVADLO knihy a programy. |
Čapek - MACAULAY; ROSE: CREWSKÝ VLAK. - 1929. Obálka a návrh vazby Josef ČAPEK. /jc/
Praha; DP; 1929. 235 s.; obálka a návrh vazby Josef ČAPEK. Pův. celoplátěná vazba s vevázanou obálkou. /H/Ate/
900 CZK Josef Čapek |
HONZÍK; KAREL: NECESSISMUS. - 1946. MYŠLENKA ROZUMNÉ SPOTŘEBY.
MYŠLENKA ROZUMNÉ SPOTŘEBY. Praha; Klub pro studium spotřeby (taj. Vl. Machonin); 1946. 21 s. Pův. brož. 205x150 /ant25/
900 CZK
Sutnar - KONRÁD; EDMOND: RÁJ SRDCE. - 1937. Obálka a typografická úprava LADISLAV SUTNAR.
Praha; DP; 1937. 61 s.; obálka a úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 210x135 Nepatrně otřepený spodní růžek obálky, jinak čistý, nepoškozený exemplář v ochranném, transparentním přebalu.
800 CZK Ladislav Sutnar |
ROZVOD S PŘEKÁŽKAMI. / Immer nur ... Du; - 1941. Autor plakátu F. BERNÁŠEK. 120x86 cm. /q/
1941. Režie Karl Anton. Tobis. Autor plakátu F. BERNÁŠEK. 120x86 cm. Stopy po přeložení; dobrý stav. /Filmový plakát/
9.000 CZK
ARTĚL. - 20. - 30. léta. 4 anon. orig. fotografie užitkového skla. HOREJC; NOVOTNÝ. MOSER.
20. - 30. léta. 4 orig. fotografie užitkového skla: JAROSLAV HOREJC; dvě dózy a skleněný podnos. Na rubu tužkou a perem: Artěl; skleněný podnos. Horejc; Jaroslav. 117x172. OTAKAR NOVOTNÝ; stolní soubor. Na rubu tužkou : Artěl - stol. soubor; O. Novotný. 210x165. DVĚ VÁZY. Na rubu tužkou: Jiřík; text. (s.) 208. 202x172. LOTTE P. MOSER; váza - vějíř. Fotografie vázy v pův. provedení pro Mezinárodní výstavu dekorativních a průmyslových umění v Paříži r. 1925 (Výtvarná práce 4; 1926; s. 239). Na rubu tužkou: Fa. Moser - 1925. 218x173
6.500 CZK
PRECLÍK; VLADIMÍR: STROJOKRESBY ...1974. - 1974. 32 sítotisků; vše sign. Experimentální tvorba Vl. Preclíka v oblasti vizuální poezie. /q/
Text Jiří Valoch. 1974. 32 sítotisků 220x190; každý list je sign.; dat. a číslován 21/30. Uloženo v púv. celopl. deskách.
25.000 CZK
Čapek - UNAMUNO; MIGUEL de: ABEL SÁNCHEZ. - 1928. Obálka JOSEF ČAPEK.
Příběh vášně. Praha; Aventinum; 1928. 119 s.; obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 200x140 /zbr1020/
900 CZK Josef Čapek |
WELLS; H. G.: NOVÁ AMERIKA. - 1936. Upravil LADISLAV SUTNAR; obálka JAROSLAV ŠVÁB. Družstevní práce. /sv/
Napsali: H. G. Wells; B. Stollberg; W. J. Vinton. Praha; Družstevní práce; 1936. Obzory sv. 8. 99 s.; upravil LADISLAV SUTNAR; obálku navrhl JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 195x130 Velmi dobrý stav.
850 CZK Ladislav Sutnar |
Mašek - HEINE; HEINRICH: NĚMECKO. - 1923. Edice Června. obálka VÁCLAV MAŠEK.
Praha; Borový; 1923. Edice Června. 113 s. Překlad Eduard Bass; obálka VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 170x110
490 CZK
KANDERT; JOSEF: AFRIKA. - 1984. Kulturní a umělecké tradice. /s/du/
Fotografie Bedřich Forman; Jan Pícha; Jan Šváb; mapy Jiří Kodeš. 1. vyd. Praha; Mladá fronta; 1984. 374 s.; [48] stran barev. obr. příl.; ilustrace; mapy. Chronologický přehled dějin; bibliografie; rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 240x175 Velmi dobrý stav.
390 CZK