ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

antikvariát

MARIE PODVALOVÁ - ČERTOVA STĚNA.

Fotografie, pohlednicový formát. Autor: JOSEF HEINRICH. Autorské razítko. 140x85
120 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


MARIE BUDÍKOVÁ - PRODANÁ NEVĚSTA.

Dobová fotografie. Autor: JOSEF HEINRICH. Autorské razítko.140x85

120 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


HERBEN, JAN: MASARYKŮV RODINNÝ ŽIVOT. - 1937.

Praha, Fr. Borový, 1937. 66 s., obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 215x135 Velmi dobře zachováno.
180 CZK



7. BŘEZEN - SBÍRKA BÁSNÍ A SCÉN K NAROZENINÁM PRESIDENTA T. G. MASARYKA. - (1931).

Uspořádal Václav Kříž. V Dolní Poustevně u Šluknova, Okresní péče o mládež, (1931). 63 s., obálku a dvě kresby v titulu navrhl ak. malíř Jožka Baruch. Pův. brož. 180x113 Razítka školní knihovny zaslepena zálepkami.

Pěti příspěvky, je zastoupena M. Sedloňová-Novotná, pozdější autorka krátkých povídek v sešitech "Punťovy příhody" ze 40 let. Čtyřmi básněmi přispěl V. Salivar z nichž jednu nazval "Tatíčkovi", další "Dík tatíčkovi" a další "Osvoboditeli". Po Fr. Homolovi se též už žádné další literární dílo nedochovalo, dvě básně v tomto sborníku nazval "Tatíčkovi" a "Tatíčku starý náš". Ve sborníku dostali prostor i zkušení autoři: Fr. Wenig, Quido M. Vyskočil a Josef Žemla.


390 CZK



NEUMANN, STANISLAV K.: KRISE NÁRODA. - 1930.

Praha, O. Girgal, 1930. 72 s. Pův. brož. 220x150
250 CZK



WEBB, SIDNEY A BEATRICE: ÚPADEK KAPITALISTICKÉ CIVILISACE. - 1925.

Praha, Nová Svoboda, 1925. Přeložila Květa Stivínová. 170 s. Pův. brož. 190x140 /zbr/

Sidney James Webb (1859-1947) a Martha Beatrice Webbová (1858-1943)


400 CZK



BUTOR, MICHEL: HÉROLD. - 1964.

Georges Fall, Paris, Le Musée De Poche 1964. 56 s.  včetně 11 celostr. vlepovaných bar. reprodukcí + 24 s. obr. příloh s čb. vyobr. (mj. jedna portrétní fot. od Man Raye). Pův. brož. 190x145 Velmi dobře zachováno.

Jacques Hérold (born Herold Blumer; 10 October 1910 – 11 January 1987) was a prominent surrealist painter born in Piatra Neamț, Romania.


680 CZK



Larionov - Gontcharova. Galleria Schwarz, Milano. 1961.

15-28 febbraio 1961. Katalog výstavy. (16) s. včetně obálky, text Michel Seuphor, Guillaume Apollinaire, 4 bar. a 15 čb. vyobr. Pův. brož. 230x160  Nepoškozený, zachovalý exemplář.

900 CZK



Une Aventure de l'Art Abstrait 1950-57. / Exposition du 15 septembre au 13 octobre 1967.

Une Aventure de l'Art Abstrait 1950-57.
Paris, Musée Galliera, 1967. Texte de Michel Ragon. Nestr. 44 s. čb. reprodukcí, 10 s. textu. Pův. brož. 175x190 Drobné stopy užívání.
Arnal, Barré, Bellegarde, Bertrand, Carrade, Corneille, Debré, Dmitrienko, Doucet, Dumitresco, Duvillier, Fichet, Gauthier, Guitet, Istrati, Koenig, Laubiès, Loubchansky, Messagier, Moser, Rezvani, Sugai. /CoBrA/
490 CZK



FABEL, KAREL: SOUČASNÁ TYPOGRAFIE. - 1981.

Praha; Odeon; 1981. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 55 bar. a 70 čb. reprodukcí. Pův. brož. 150x150 /ant/
120 CZK



VOKÁČOVÁ, VĚRA: SOUČASNÝ ŠPERK. - 1979.

Praha; Odeon; 1979. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Pův. brož. 150x150 /H/
120 CZK





JIRAS, PAVEL: BARRANDOV I. VZESTUP K VÝŠINÁM. - 2003.

Praha, Gallery, 2003. 365, fotografie; barevné ilustrace. Pevná vazba s obálkou. 325x245 - Obrazová historie českého filmu
650 CZK

Filmová literatura |


MATZNER, ANTONÍN a kolektiv: ŠEDESÁT PRAŽSKÝCH JAR. - 2006.

Praha, Pražské jaro, 2006. 473 s., obálka a typografie František Štorm, (résumé angl., něm., franc., jap.) Celopl. vazba s obálkou. 305x215 Krásný stav s DVD MÁ VLAST (v provedení šesti dirigentú).
480 CZK



KREJČÍ, KAREL: DĚJINY POLSKÉ LITERATURY. - 1953.

Praha, Československý spisovatel, 1953. 593 s. Celopl. vazba. 245x180
180 CZK



FEDROVÁ, STANISLAVA; JEDLIČKOVÁ, ALICE: VIDITELNÉ POPISY. - 2016.

Vizualita, sugestivita a intermedialita literární skepse. Praha, Filip Tomáš - Akropolis, 2016. 392 s. + 16 s. příloh. Pap. vazba s obálkou. 205x135 Krásný stav.
180 CZK



KAUŠITZ, JOSEF: SE ŠVABINSKÝM O GRAFICE. - 1959, s podpisem M. Švabinského.

Rukopisné věnování s podpisem M. Švabinského (svému moravskému sběrateli), dat. 22.II. 1960.
 Praha, SPN, 1959. 1. vyd. 69 s. a 33 obr. příloh, ilustrace, obálka a vazba MAX ŠVABINSKÝ. na titulním listu věnování M. Švabinského. Celopl. vazba s obálkou. 265x215 Velmi dobře zachováno. /ant0622/
690 CZK

podpisy a dedikace |


V obchodě ve volném výběru.

Koupíte v antikvariátu Pražský Almanach, Újezd 26, Praha 1, Malá Strana.  Aktualizace je nepravidelná.

05/2026

Santini. Setkání baroku s gotikou. Sedlák, Jan, Jan Blažej. - 1987.
Fotografie Jiří Ployhar. 1. vydání. Praha, Vyšehrad, 1987. 251 stran, ilustrace. Chronologický soupis staveb na s. 237-241. Obsahuje bibliografii.
Celopl. vazba s přebalem. 240x170 Velmi dobře zachováno, krásný stav!
400,-

Gočár - Wenke. (A. Wenke a syn, obchodní dům Jaroměř). - 2011.
Olga Mertlíková (ed.), Jan Slavík ... et al. V Jaroměři, Městské muzeum, 2011. 142 s., il. (některé barev.), 1 mapa, portréty, plány, faksim. ISBN 978-80-903131-9-4 (váz.)                          
Anglická resumé. Obsahuje bibliografické odkazy. Gočár, Josef, 1880-1945 A. Wenke a syn (obchodní dům), česká architektura, 20. století, moderní architektura, interiéry.
Pap. vazba s přebalem. 240x170 Velmi dobře zachováno, krásný stav!
390,-

Mary Duras / Ivo Habán. - Arbor vitae, 2014.
Vyd. 1. V Řevnicích, Arbor vitae, V Liberci. Národní památkový ústav, 2014. 261 s. Souběžný německý text, anglické resumé Vydáno u příležitosti výstavy Mary Duras (1898-1982) konané v Oblastní galerii Liberec ve dnech 12.6.-30.8.2015 a v Galerii Klatovy / Klenová ve dnech 13.6.-30.8.2015. Životopisná data, přehled výstav. Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík.
Resumé: Monografie věnovaná dílu a životu německy hovořící sochařky, která zaujala významné místo na pražské umělecké scéně první poloviny 20. století. Mary Duras tvořila v neoklasicistním duchu, hlavním námětem jejich plastik se stala ženská postava.
Pův. brož. 265x215 Velmi dobře zachováno.
380,-

Jak pracuje sochař / Zdeněk Přikryl. - 1971.
Vydání 1. Praha, Státní pedagogické nakladatelství, 1971. Knižnice všeobecného vzdělání. Horizont. 75 stran, 36 nečíslovaných stran obrazových příloh, černobílé ilustrace, černobílé portréty. Obsahuje bibliografii. Pův. celopl. vazba, přebal. 210x155

Resumé: Autor, český sochař a pedagog se snaží pravdivě vylíčit složitý proces vzniku sochařského díla. Snaží se slovně vyjádřit myšlenkové bohatství díla, které je svazují s osobními zážitky, s přírodou nebo jinými uměleckými díly. Definuje sochařský talent, potřebu prostorového, plastického vidění, citění a vyjádření, technologické zvládnutí materiálu a běžných technických praktik a zejména popisueje jak pracuje a cítí sochař. Doplněno slovníčkem základních pojmů, stručnou charakteristikou sochařských materiálů, bibliografií a velmi dobře vybranou obrazovou přílohou. Populárně naučná publikace, zabývající se vznikem sochy.
150,-

Emil Filla - sochař. Práce z let 1913-1938. 
Výstavu a průvodní publikaci připravil Jaromír Zemina]. Litoměřice, Severočeská galerie výtvarného umění, 2002. [50] s. Pův. brož. 230x155
120,-

07/2025

FREUD, Sigm. Psychoanalytische Studien an Werken der Dichtung und Kunst. - 1924.
Wien - Leipzig - Zürich, Internationaler Psychoanalytischer Verlag, 1924.
Pův. brož.
CENA: 750,- /16082023/

Folon. Le message - 1. vyd. 1967
Hermann, Paris, 1967. Nestr. 23 listů, celostr. il.
Celopl. vazba s mont. štítkem na přední desce. 95x125
/karikatury, kreslený humor, satira/ PRODÁNO

Julius Mařák a jeho žáci. - 1999.
Jízdárna Pražského hradu 19. říjen 1999 - 30. leden 2000. Praha, Národní galerie, 1999. 334, 167 s.
Pův. pevná vazba. 270x220 Velmi dobrý stav, žádné známky opotřebení.
CENA: 1850,- /21042023/ PRODÁNO

Georges Kars. Siblík, Jiří. - 1999.
1. vyd. Praha: Odeon, 1999. 152 s.
Pův. pevná vazba, přebal. 270x210 Velmi dobrý stav, žádné známky opotřebení.
CENA: 1250,- /21042023/ PRODÁNO

Karel Špillar 1871-1939.
Praha, Obecní dům, 2000. 116 s.
Publikace ke stejnojmenné výstavě, Výstavní sály Obecního domu, 25.10.2000-14.1.2001.
Pův. pevná vazba, přebal. 275x225 Velmi dobrý stav, žádné známky opotřebení.
CENA: 580,-

Švabinský - Deset básní Jaroslava Vrchlického. Na patitulu dedikace Maxe Švabinského, "... Vánoce 1958".
1. vyd. Praha, SNKLHU, 1958. 62, [3] s., [11] s. obr. příloh. Vybr. a il. Max Švabinský. Úvodní báseň Stanislav K. Neumann: Panychida za Jaroslava Vrchlického.
Pův. celopl. vazba. 450,- CZK (02082022)

Švabinský - BEZRUČ; PETR: STUŽKONOSKA MODRÁ. - 1952.
Pvní list s rukopisným přípisem Maxe Švabinského "Přírodu obdivuj vždy a všudy!" jeho podpis a dat. 1958.
Praha; Československý spisovatel; 1952. 28 s.; 6 celostránkových ilustrací (z toho 3 barevné) a kresba na obálce MAX ŠVABINSKÝ. Volné složky v pův. pap. ob. Obálka lehce zašlá, na patit exlibris (razítko). 500,- CZK (02082022)

PAMĚTNÍ SPIS K UCTĚNÍ PAMÁTKY STOPADESÁTÉHO VÝROČÍ NAROZENIN ALOISE SENEFELDRA, VYNÁLEZCE LITOGRAFIE. Praha, Pražská odbor. sdružení litogr., 1921. 68 s., množství vyobr., bar. a čb. přílohy (reklamy, ukázky tiskových technik), mj. lito portr. A. Senefeldera a lito portr. TGM od Jakuba Obrovského. Pův brož. 360x275 Velmi dobře zachováno. (02082022)

Bohyně milosti, aneb, Jak zahubila vášeň řezbáře nefritu.

Povídka z tržišť a bazarů staré Číny, rozhraní XII. a XIII. století. Z čínštiny přeložil Jaroslav Průšek (próza) a Bohumil Mathesius (verše). První vydání. V Praze, nákladem Nakladatelského družstva Máje, 1942.[57] s., ilustrace.
Púv. brož. Velmi dobře zachováno. 250,- CZK (02082022)

Třetí Archa. Surrealistická skupina v Československu 1970 - 1991.
Praha, Mánes, 21.11.1991 - 1.1.1992. Katalog výstavy. 64 s., grafická úprava Martin Stejskal.
Pův. brož. 275x210 250,- CZK (03082022)

SAUDEK - Život, láska, smrt a jiné takové podružnosti = Live, Love, Death & Other Such Trifles.
Text a fotogr. Jan Saudek. Souběž. angl. text přel. Anna Bryson.Grraf. úprava Milan Jaroš. [Praha], Slovart, [1994]. 159 s., fotogr. (převážně barev.) Brož. 320x240 Nečtený, nepoužívaný exemplář, adekvátní stavu nové knihy. 500,- CZK (03082022)

SAUDEK - Divadlo života. Fotogr. a text Jan Saudek.
Sest. a slovem doprovodila Daniela Mrázková, přebal, vazba a graf. úprava Milan Jaroš. 1. vyd. Praha, Panorama, 1991. [155] s. převážně barev. fotografií.
Celopl. vazba s pův. přebalem. 335x240. Nečtený, nepoužívaný exemplář, adekvátní stavu nové knihy. 400,- CZK (03082022)

 Švabinský, 5 sign. litografií - POPISNÝ SEZNAM GRAFICKÉHO DÍLA 1942-1952. / Jan Loriš.
Praha, Hollar, 1953. 5 orig. sign. litografií Max Švabinský, četné reprodukce. Volné složky v pův. pap. obálce. 275x195 Obálka ve skladech otřepená v okrajích drobné ztráty pap. Složky čisté, bezvadné.  4800,- CZK (02082022) PRODÁNO

Světlana Alexijevičová: Doba z druhé ruky. Konec rudého člověka. - 1915. Z ruštiny přeložila Pavla Bošková. Pistorius & Olšanská, 1915. 492 s. Polopl. vazba.
Pokozený okraj hřbetu. 250,- CZK prodáno

PLATÓN. Obrana Sókratova. Překlad Jindřich Entlicher. V Praze: A. Hynek, [1910]. XXVII, 55 s. Pestrá knihovna zábavy a kultury, č. 50. Pův. celopl. vazba. 12°. / 95,- CZK prodáno

BAUCH, Jan. Barvy století; Čím jsem žil. Vyd. 2., v nakl. Apeiron 1. Praha: Apeiron, 1996. 188 s.  Vazba s přebalem. / prodáno

ČECHURA,  ŽŮREK. Lucemburkové: životopisná encyklopedie. Vyd. 1. České Budějovice: Veduta, 2012. 250 s.  Vazba s přebalem. / 150,- CZK prodáno

HAVEL, Václav. Z mého života; Dopis Gustávu Husákovi; Moc bezmocných. Brno: Host, [asi 1990]. 123 s. Host; sv. 1. Brož. / 120,- CZK prodáno

HENDRICH, Vladimír. Americká drsná škola ve filmu. 1. vyd. Praha: Čs. filmový ústav, 1986. 45 s. Edice Čs. filmového ústavu; č. 45.  Brož. / 70,- CZK rezervováno mv

TĚSNOHLÍDEK, Rudolf. Rozbitý stůl: (1925-1927): [sbírka veršů z pozůstalosti]. Praha: Fr. Borový, 1935. 32 s. České básně; sv. 9.  Brož. / 70,- CZK prodáno

SENGHOR, Léopold Sédar. Zpěvy stínu. Překlad Francl J. a Adolf Kroupa. Praha: Symposion, 1947. 75 stran. Kentaur; svazek 5. Vazba s přebalem. / 70,- CZK prodáno

KOPECKÝ, Jan. Píseň písní: Scénická skladba o čtyřech zpěvech. 1. vyd. Praha: Československý spisovatel, 1969. Nestr., ilustr. Bohemia; Sv. 5. Brož. / 100,- CZK prodáno

Písně vrbovýho proutku: eskymácká poezie.  Typografická úprava, obálka, vazba a předsádky LIBOR FÁRA. Vyd. 1. Praha: Státní nakladatelství krásné literatury a umění, 1965. 115 s. Vazba s přebalem. / 290,- CZK prodáno


Pokud informace o stavu knihy není uvedena, jde o nepoškozený, dobře zachovalý exemplář. Poškození, nad rámec běžného, ohleduplného používání, jsou vždy zmíněna.


1 CZK



MARTA KUBIŠOVÁ - MUČEDNÍCI LÁSKY. - 1966.

Černobílá fotografie z filmu Mučedníci lásky, 1966. Režie Jana Němec. Razítko Československý filmexport. Marta kubišová. 240x300
900 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


JAN VOSTRČIL; ZDENĚK BEZUŠEK - INTIMNÍ OSVĚTLENÍ. - 1965.

Černobílá fotografie z filmu Intimní osvětlení, 1965. Režie Ivana Passer. Jan Vostrčil, Zdeněk Bezušek. 235x300
900 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


FRANTIŠEK HUSÁK - ECCE HOMO HOMOLKA. - 1969.

Černobílá fotografie z filmu Ecce homo Homolka, 1969. Režie Jaroslav Papoušek. Fotografoval JAROMÍR KOMÁREK, razítko. František Husák. 235x300
900 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


RUDOLF HRUŠINSKÝ; FRANTIŠEK ŘEHÁK - ROZMARNÉ LÉTO. - 1967. /5/

Barevná fotografie z filmu Rozmarné léto, 1967. Režie Jiří Menzel. Rudolf Hrušínský, František Řehák. 180x230
500 CZK

Fotografie-film-divadlo-hudba-osobnosti. |


Křížová, Lenka a kol. Od Karlova mostu ke Gottwaldovu: osobnosti v názvech měst a míst. - 2017

Vydání první. Praha: Historický ústav, 2017. 226 stran. Práce Historického ústavu AV ČR = Opera Instituti Historici Pragae. Řada A, Monographia svazek 84.
Kniha se zabývá názvy měst a míst, která vznikala na základě osobních jmen. |b Jednotlivé kapitoly reflektují toponyma honorifikační - tedy pojmenování místa, ulice, města jakožto vyzdvihnutí "života" nějaké známé osobnosti. Publikace k tématu přistupuje z mnoha úhlů pohledu a v této souvislosti bere v potaz také důvody pro konkrétní pojmenování - ty byly často i politicky a tendenčně motivované.
Původní vazba. 
Nepoškozený, nečtený exemplář ve stavu nové knihy.

200 CZK

místopis |


KOPTA, JOSEF: PÍSEŇ O LEDOBORCI. - 1928.

Praha, ČIN, 1928. 32 s. Polopergamen. vazba s horní zlatou ořízkou. 220x150 Na předním vakátu při dolním okraji "K prvnímu výročí 1. března 1929".
140 CZK



MÖRIKE, EDUARD: JEZERTINA RUKA. - 1939.

Brno, Jan V. Pojer, 1939. Atlantis sv. 45. Přeložil František Springer. 29 s., 4 kresby ANTONÍN PROCHÁZKA, č. výt. 274/ 350 na jakostním papíru domácí výroby, vytiskl K.arel Kryl v Kroměříži. Volné složky v pův. pap. obálce. 180x110 Částečně nerozřezáno, velmi dobrý stav.
390 CZK

Atlantis |


BARBEY D'AUREVILLY; JULES: STRÁNKA Z HISTORIE. - 1920.

Stará Říše na Moravě, skladem Marty Florianové, v červnu1920. 27 s., titulní list a úvodní viněta (dřevoryty) JAROSLAV BENDA,  č. výt. 370., vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově. Pův. brož. 150x100  /ant0326/


250 CZK

Krásné knižní vazby | Stará Říše |


KUČERA, EDUARD: CHVÁLA FANATIKŮ. - 1925.

Kurs sv. 16. - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1925. Vytiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 22 s., obálka (kolorovaný dřevoryt). Um. polopergamen. vazba s obálkou vzadu vevázanou, zlatá horní ořízka, zlatá ražba titulu na hřbetě. 155x120
600 CZK

Krásné knižní vazby | Stará Říše |


PAPICA, JOSEF: POVOLÁNÍ SVATÉHO ODONA. - 1940.

Stolín, Odon Řezníček, 1940. 61 s., upravila a vyzdobila MARIE FLORIÁNOVÁ - STRITZKOVÁ. Polokožená vazba s vev. obálkou, zlatá ořízka.150x115
300 CZK



VOSKOVEC & WERICH: OSEL A STÍN. 1959 Divadlo Oldřicha Stibora, Olomouc. 1959.

Hudba: JAROSLAV JEŽEK. Divadelní program. Dva volné dvoulisty. 8 čb. fotografií K. Konečný, jedna s. seznam obsazení hry a jednostránkový text "Ke hře". Redaktor: V. Kabeláč, grafická úprava Pravoslav Hauser.

Text "Ke hře" od autora Kb. vysvětluje, co by si měl divák při produkci myslet, mj. se v něm uvádí: "Snad se mnohý z diváků zeptá, proč právě dnes hrajeme tuto komedii. Vždyť od požáru Říšského sněmu nás dělí čtvrt století a se situací fašismu jsme u nás již dávno zúčtovali. U nás ano. Ale stačí otevřít stránky některých západních časopisů a zjistíme, že "tento mor" má stále své apoštoly několik málo kilometrů od našich hranic". Nikdo z diváků neviděl "západní časopis" od roku 48, a když by náhodou ano, tak by neseděl v Olomouckém divadle, ale za trest by "přinejlepším" fáral v uranových dolech.

300 CZK

DIVADLO knihy a programy. | Osvobozené divadlo - Voskovec Werich Ježek |


Konůpek - PETROVSKÝ, VLASTIMIL: JAN KONŮPEK. Soupis exlibris 1905-1949.

Praha, Hollar, 2000. 63 s., množství čb. vyobr., ex. 131/400. Pův. brož. 210x145 Bez známek stáří či používání. Popisný seznam 474 ex libris, rejstřík, literatura ad. /amar/
500 CZK



ŠMÍD, ZDENĚK: ZÁTIŠÍ S KYTAROU. - ilustrace ZDENĚK SKLENÁŘ. 1946.

Ohlasy lidové poesie andaluské. Praha, V. Šmidt, 1946. Edice Klenba sv. IV. 1. vyd. 136 s., kresby ZDENĚK SKLENÁŘ, úprava METHOD KALÁB. Polopergamen. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 185x120
150 CZK



SOVA, ANTONÍN: ŽNĚ. - 1923.

Básně z roku 1912-1913. Praha, Štorch - Marien, 1923. Dílo Antonína Sovy VI. Aventinum sv. 69. 102 s., úprava V. H. BRUNNER, ex. č. 150/1100. Pův. brož. 195x125
150 CZK



MAHEN, JIŘÍ: DUHA. - Obálka V. H. BRUNNER. 1. vyd. 1916.

Cyklus veršů. Praha, Borový, 1916. Vytiskl E. Leschinger v Praze. 115 s., obálka a grafická úprava (dvoubarevný titulní list s vignetou) V. H. BRUNNER. Pův. brož. 180x125 Velmi dobře zachováno.
390 CZK



HEJDUK, ADOLF: ODDECH V LESE. - (1910).

Básně z roku 1866. Třebenice, Pařík, (1910). Knihovna Menšinového týdenníku "Pařík" sv. VI. 40 s., vyzdobeno četnými vinětami. Pův. brož. 145x105

250 CZK



LUŽÍK, RUDOLF: BÁSEŇ ZE SBÍRKY MALOVANÉ KVÍTÍ. - 5 akvatint ANNA HORÁKOVÁ. 1987.

Brno, graf. dílny SUPŠ, 1987. 5 orig. akvatint, graf. úprava, tisk a vazbu navrhla a zhotovila ANNA HORÁKOVÁ roz. MÁROVÁ, dedikace s podpisem Anna. 15 výtisků. (16) s. Ruční papír. 4 listy složené do harmoniky.  215x105
500 CZK

Knižní a volná grafika | podpisy a dedikace |


T. G. M. 14. září 1937 - 14. září 1945. - 1945.

Soubor statí a článků.
Praha, Pokrok, 1945. Knihovna Národního osvobození sv. 176. Redigoval Lev Sychrava a Václav Cháb. 46 s. , příspěvky od: Lev Sychrava, Ivan Markovič, František Langer, Jaroslav Kratochvíl, Jaroslav Císař, Oskar Butter, F.M. Bartoš, Ant. Pešl, Jaroslav Papoušek, Josef Patejdl, Bohumil Mühlstein,  Karel Nový, Jan Týml, Josef Kopta, Karel Vokáč, Zdeněk Koňák. Pův. brož. 210x140 Nerozřezáno.

200 CZK



Jazz ve výtvarném umění. Katalog výstavy. Divadlo hudby. 1966.

Praha, Státní hudební vydavatelství, 1966. (12) str. včetně obálky, text Jaromír Hořec, 8 čb. vyobr.
Pův. brož. 200x165
Duchoň Josef / Fišar Jan / Hendrych Jan / Hucek Miroslav / Kirchner Zdeněk / Kolář Ladislav / Kozák Ladislav / Kratina Radoslav / Kučera Václav / Kučera Zbyněk / Kučerová Alena / Laštovka Karel / Matěják Jan / Mikeš Jan / Němec Rudolf / Slavíčková Burzanovská Iva / Staněk Milan / Svobodová Eva / Vajce Stanislav / Volráb Rudolf.
200 CZK



Beneš, Edvard - Projev presidenta republiky Dr. Edvarda Beneše na Staroměstském náměstí v Praze 16. května 1945.

I. vydání v květnu 1945. V Praze, Ministerstvo informací, 1945 (Orbis). 17(1) s. Publikace ministerstva informací, č. 3/45. Pův. brož. 190x125 /Ate/

180 CZK



KRUPIČKA, RUDOLF: MAMINKA. - 7 leptů RICHARD LANDER, um. vazba, podpis autora. 1948.

Praha, Svatopluk Klír, 1948. Edice Zodiak XXII sv. 83 s., 7 leptů, titulní kresba a značka RICHARD LANDER, upravil SVATOPLUK KLÍR, ex. č. 71 na bezdřevém nehlazeném papíru. Podpis autora v tiráži. Polokožená umělecká vazba. 295x195 Krásný stav.
1.800 CZK

Knižní a volná grafika | podpisy a dedikace |


CLAUDEL, PAUL: TŘI BÁSNĚ Z VÁLKY. - 1921.

Přeložil BOHUSLAV REYNEK. Praha, Lad. Kuncíř, 1921. Studium sv. třetí. 12 s., vytiskl Frant. Obzina ve Vyškově. Pův. brož. 155x120 /Ate/


200 CZK

Bohuslav Reynek |


ŠVABINSKÝ, MAX: BUTTERFLY MOMENTS. - 1954.

Poems by FRANTIŠEK HRUBÍN, translated Daphne Rusbridge. Praha, Artia, 1954. Nestr. Celopl vazba s obálkou. 200x150

490 CZK



SOVA, ANTONÍN: O MILKOVÁNÍ, LÁSCE A ZRADĚ. - (1909).

Povídky a črty. Díl II.
Praha, Grosman a Svoboda, (1909). "Slunečnice" sv. šestý. 214 s. Pův. brož. 180x125 /H/

90 CZK



V NOVÝ ŽIVOT. - POCHODOVÁ HYMNA SOKOLSTVA. - 1932.

Praha, Hudební matice , 1932. Noty. Slova Petr Křička, hudba Josef Suk. Dvojlist. 160x135 Nepoškozeno, dobře zachováno.
480 CZK

Hudebniny - noty |


THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CVIII. No. 647. November 1950.

Published by the Architectural Press Ltd, London, 1950.
xciv. s. (reklamní část), 281 - 326 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno u zadní strany obálky utržený roh.
Mj. obsahuje: Flats at Milan Architects: G. Pollini and L. Figini; House at Sao Polo Arcitect: Rino Levi.

950 CZK

Architektura |


THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CVIII. No. 645. September 1950.

Published by the Architectural Press Ltd, London, 1950.
cvi. s. (reklamní část), 147 - 212 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno na hřbetě mírně poškozeno.
Mj. obsahuje: House at New Cannan, Connecticut Architect: Philip Johnson; The House of Commons by Maurice Hastings; Parliament Building at Bonn Architct" Hans Schwippert.

950 CZK

Architektura |


THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Special Canals Number. July 1949.

Published by the Architectural Press Ltd, London, 1949.
lxxx. s. (reklamní část), 2 - 68 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Dobře zachováno.
Mj. obsahuje: The Funcitional Tradition; Two Hundred Years of Canals; Sculpture by Accident.

950 CZK

Architektura |


THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CV. No. 630. June 1949.

Published by the Architectural Press Ltd, London, 1949.
xc. s. (reklamní část), 262 - 316 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno.
Mj. obsahuje: New Factory at Gateshead on the Team Valley Trading Estate Architects: F. R. S. Yorke, E. Rosenberg, C. S. Mardall; House in Florida; Flat in Kensington Architects: Tayler and Green.

950 CZK

Architektura |


DYK; VIKTOR: OKNO. 1916-1917. - 1921. Podpis autora.

Podpis autora na titulním listu modrým perem, dat. Praha; L. Bradáč; 1921. Vybrané knihy sv. XXVI. 75 s.; vytiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 200x130 Okraje obálky značně otřepené, blok s nerozřezanými listy v bezvadném stavu. /ate0123/
350 CZK

podpisy a dedikace |


Kollár, Ján: Slovník slavianských umelcov všetkých kmeňov, - 1957.

Kollár, Ján: Slovník slavianských umelcov všetkých kmeňov, menovite maliarov, rytcov, rezbárov, lejárov a krasostaviteľov od najstarších časov až po terajší vek, s krátkym životopisom a udaním znamenitejších, najmä národných výtvorov. Text pripravil Gabriel Rapoš. Bratislava, Slovenské nakladateľstvo krásnej literatúry, 1957. 182 s. + 12 světlotiskových příloh. Výtisk č. 59 na ručním papíru v pergamenové vazbě, ta na zadní desce lehce "ohmataná". 205x130 Na předním přídeští dvoubarevné typografické exlibris "Z bibliofilských tisků Dr. Františka Dvořáka". 


1.400 CZK

Krásné knižní vazby |


THE ARCHITECTURAL REVIEW. - Volume CV. No. 629. May 1949.

Published by the Architectural Press Ltd, London, 1949.
lxxxviii. s. (reklamní část), 210 - 260 s., texty, ilustrace, fotografie. Pův. sešit. 310x250 Velmi dobře zachováno.
Mj. obsahuje: Nylon spinning Factory in Wales; Progress Report: County of London Plan; Recent Flats in London Boroughs. /architektura/

950 CZK