ANTIKVARIÁT PRAŽSKÝ ALMANACH

Košík 0

Výsledek hledání - 1903


Preissig - DYK, VIKTOR: HUČÍ JEZ. - 1. vyd. (1903).

2.500 CZK

Praha, Hejda a Tuček, (1903). 178 s., obálka (barevná litografie) VOJTĚCH PREISSIG, na titl. podpis majitele knihy. Pův. brož. 190x128 Nepoškozený, dobře zachovalý exemplář.  /0426 antikvariát/


ČÁSLAV. 1903. - Pohlednice. Dopisnice.

150 CZK

Dopisnice. Dlouhá adresa. Nepopsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/


POZDRAV Z PŘÍBRAMI. - 1903. Pohlednice. Dopisnice.

180 CZK

Dopisnice. Sv. hora. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, razítko, popsaná. 90x140 Dobrý stav. /Alb/


BULATOVIČ, A. K.: S ARMÁDOU ČERNÝCH KŘESŤANŮ. - 1903.

380 CZK

Denník válečné výpravy z Habeše na rovník k jezeru Rudolfovu. Praha, Ed. Grégr a syn, 1903. Matice lidu roč. XXXVII., č. 1. Přeložil Jan Wagner. 160 s. Pův. brož. 180x115 Obálka na hřbetě mírně poškozená. /H/


Katalog der siebenten Kunstausstellung der Berliner Secession. 1903.

890 CZK

1. vyd. - Berlin, Paul Cassirer, 1903. 52 s. textu, 45 vyobr. na 23 přílohách, il. v textu. Pův. polopl. vazba. 155x120   


MAY, KARL: VE STÍNU PALEM. - (1903). Sešitové vydání.

6.500 CZK

17. sešitů, komplet. Praha, Jos. Vilímek, (1903). Dobrodružné cesty. Přeložil J. Landa. 529 s., obálka a ilustrace JOSEF ULRICH, tiskem České graf. společnosti "Unie" v Praze. 17. volných sešitů. 240x165. U sešitu č. 1.  oddělená obálka, sešit č. 17 přední i zadní obálka poškozená (viz. foto), ostatní sešity v dobrém stavu. /Ate/   


GONCOURT, EDMOND DE: NEVĚSTKA ELISA. - (1903).

150 CZK

Praha, Hejda & Tuček, (1903). Naše knihy sv. 17. Přeložil Josef Skalák. 144 s. Pův. celopl. zdobená vazba. /H/


KOTEK, JOSEF: KRONIKA ČESKÉ SYNKOPY. I. 1903 - 1938. - 1975.

250 CZK

Půlstoletí českého jazzu a moderní populární hudby v obrazech a svědectví součastníků.Díl I. 1903 - 1938.Praha, Supraphon, 1975. 1. vyd. 192 s., obálka, vazba aúprava Miloslav Fulín. Celopl. vazba s obálkou. 245x195 Obálka natržená, vyspravená podlepením, viz obr.


L'Assiette au Beurre. N° 103, 21 Mars 1903. Le flirt.

800 CZK

Ilustrace Dědina.16 s. včetně obálky. Pův. brož. 315x250


DĚJINY OBECNÍ SPRÁVY KRÁL. HLAV. MĚSTA PRAHY. - 1903. Díl I. 1860 - 1870. /pragensie/

500 CZK

Díl I. léta 1860 - 1870. Praha;vydala obec Král. hlav. města Prahy prací městského archivu; 1903. Redakcí Vojtěcha Krausa. 266 s.; 18 obr. příloh. Pův. celopl. vazba. 260x180


Šlechta - Schuss-Liste. Baron Battaglia, Baron Korb-Weidenheim ...1903.

1.500 CZK

Schloss Zaběhlic (zámek Záběhlice). Schuss-Liste der Jagd in Kunratic am 31. října 1903. Obsahuje rukopisný seznam účastníků honů: baron Nádherný, baroni Vilhelm a K. Enis, baron Korb-Weidenheim, hrabata Vladimír, Artur a Alfreda Aichelburg, baron Battaglia. Na protější straně tabulka s počtem ulovené zvěře. První strana s modře tištěným ornamentem a slepotiskovou vinětou, rukopisně dopsáno místo a datum lovu. Pod ornamentem jméno tiskárny "F.B. Batovec Prag". Dvoulist, karton. 185x100  + /  Zámek Neustupov. Výkaz střelené zvěře.Hájemství Otradovické dne 27. října 1905. Obsahuje rukopisný seznam účastníků honů: Otmar baron Nádherný, Vilém baron...


PFEIFEROVÁ, G. - REZKOVÁ, FR.: ROZPRAVY PRO ŠKOLY MATEŘSKÉ A NIŽŠÍ TŘÍDY ŠKOL OBECNÝCH. - 1903.

600 CZK

Praha, Kočí, 1903. 126 s., ilustrovala Anna Seydlová. Pův. celopl. vazba. 230x160 Velmi dobře zachováno. /ateH/


MACHAR; J. S.: SATIRICON. - 1919.

190 CZK

1903 - 1914. Praha; G. Dubský; 1919. 232 s. Pův. brož. 180x130 /H/


MUCHA; ALFONS: PLAKÁTY. - 1979. Souborný katalog.

380 CZK

Souborný katalog - Brno; Moravská galerie; 1979. Edice Směr sv. 98. 174 s.; (text v češtině; ruštině a a angl.) Katalog plakátů- Pařížské období 1894 - 1903. Americké a české období 1905 - 1935; Životopisná data. Pův. brož. 210x165


Sedláček Jaroslav V. Lešon hassefarim. Základové hebrejského jazyka biblického. - (1892).

14.000 CZK

Lešon hassefarim. Základové hebrejského jazyka biblického.obsahující první českou mluvnici hebrejského jazyka biblického, četná cvičení mluvnicky rozebraná i vyložená a mluvnický rozbor prvních pěti hlav knihy Genesis.  V Praze : Nákladem knihkupectví B. Stýbla, [1892]. 219 s.+ tři přívazky:/ Berešíth. I. [Hl. 1-10], Slovník a vysvětlivky od TH. Dr C. FRANT. KARBANA, katechety v Plzenci. Plzenec, nákladem vlast. [F. Karban], 1903. IV,22 s./ Obadja (vulgo: Abdiáš), Slovník a poznámky od TH. Dr C. FRANT. KARBANA, katechety v Plzenci. Plzenec, nákladem vlast. [F. Karban],1903. IV, 6 s.- (Kniha Rút), Slovník a vysvětlivky...


EBELOVÁ, IVANA: ZÁPISNÁ KNIHA PRAŽSKÝCH STAVITELŮ. - 1996.

120 CZK

Praha, Artefactum, 1996. Edice Fontes historiae artium sv. 4. 93 s. Pův. brož. 230x160 Velmi dobře zachováno. /H/ Ediční zpracování cechovní knihy registrující jména všech stavitelů, kterým byla v letech 1639–1903 udělena v Praze koncese. Svazek obsahuje český i německý úvod, vlastní edici německého i českého textu a rejstřík osob.


Salon d'Automne. Catalogue peinture, sculpture, dessin, gravure, livre, arts apliqués. - 1947.

4.900 CZK

26 septembre, 2 novembre 1947. Musée des Beaux-Arts de la Ville de Paris.Paris, Société du Salon d'automne, 1947. (102) s., obálka - barevná litografie, zn. v desce E.G. (Édouard Goerg).Exposition rétrospective des salons d'automne de 1903 et 1904.- Exposition des artistes brésiliens.- Expositions rétrospectives: Belleroche, Paul Beyer, Daniel-Louis Bouchet, Eugène Durenne, André Hellé, Le Fauconnier, Gaspard Maillol, Jean-Louis Perrichon, Toledo Piza.  Českou stopu na Podzimním salonu v r. 1947 zanechali,  v katalogu uvedení, Jaroslav Zelenka, Miroslav Troup, Otta Mizera a Julie Mezerová.Pův. brož. 215x135 Dobře zachováno.První výstavu Podzimního salonu uspořádalo...


REGÁL - /Knihy zařazené do volného výběru/

1 CZK

Nebřenský Zdeněk: Marx, Engels, Beatles. Myšlenkový svět polských a československých vysokoškoláků 1956–1968. Academia, Masarykův ústav AV ČR 2017. 422 s. Pevná vazba. Nová, ze skladu nových knih. 150,- Strettiová, Marie: Jak jsme prožívali první světovou válku. Ústav T. G. Masaryka, 2019. 189 s. Brož. Nová, ze skladu nových knih. 90, CZK   Moravská Třebová a okolí na starých pohlednicích. Miloslav Kužílek vlastním nákladem, 2017. Pevná vazba. /0724/400,- CZK Cieslar, Jiří. Hlas deníku. - 2002.Vyd. 1. Praha, Torst, 2002. 469 s. Malá řada kritického myšlení. Pevná vazba, přebal.250,- CZK Poche, Emanuel a...


OKOLÍ PRAŽSKÉ - PRŮVODCE. - (1903).

-,-- CZK / prodáno /

Výběr vděčných výletů a vycházek polodenních i celodenních pro turisty a cyklisty.Praha, J. Bursík, (1903). Bursíkův Cestovní a výletní rádce čís. 3. 42 s. Pův. brož. 160x105 /Ate24/


NOVÉ PAŘÍŽSKÉ MODY 1900 - 1903. - 1900 - 1903. Dámská móda; pánská móda; dětská móda.

-,-- CZK / prodáno /

Roč. 1900 č. 3. Roč 1901 č. 9.; 13.; 22.; 23. Roč. 1902 č. 21. Roč. 1903 č. 4.; 6.; 8.; 14.; 22.; 23. Praha; Alois Hynek; 1900 - 1903. Časopisy obsahují Dětskou šatnu - popis a vyobrazení; módní prádlo; popis a vyobrazení dámských toalet; módu pro pány; ruční práce; barevnou přílohu a Dámskou besedu - bellestristická příloha (48 s.). Celopl. vazba. 320x240


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


AXAKOV, A. N. Animismus a spiritismus. - 1903.

-,-- CZK / prodáno /

Kritické prozkoumání medijních zjevů a jejich vysvětlování hypothésami "nervové síly", "hallucinac" a "bezvědomého". V odpověď E. von Hartmannovi. S 80 vyobrazeními. Napsal A. N. Axakov. Dle 2. vyd. z ruštiny přeložil Ant. Koudelka.Praha: Edvard Beaufort, 1903. 799 s., + 8 listů obr. příloh.Pův. celopl. vazba. 180x135 Vnitřní drážky předsádek lehce popraskané.


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


AXAKOV, A. N. Animismus a spiritismus. - 1903.

-,-- CZK / prodáno /

Kritické prozkoumání medijních zjevů a jejich vysvětlování hypothésami "nervové síly", "hallucinac" a "bezvědomého". V odpověď E. von Hartmannovi. S 80 vyobrazeními. Napsal A. N. Axakov. Dle 2. vyd. z ruštiny přeložil Ant. Koudelka.Praha: Edvard Beaufort, 1903. 799 s., + 8 listů obr. příloh.Pův. celopl. vazba. 180x135 Vnitřní drážky předsádek lehce popraskané. /Okultismus. Magie/   


PELIKÁN, XAVER BEDŘICH: MALÝ SBĚRATEL MOTÝLŮ. - 1903.

-,-- CZK / prodáno /

Návod, jak chytati, připravovati a ve sbírky ukládati motýly, s připojeným popisem jich. Dle různých pramenů sestavil Xaver Bedřich Pelikán. Praha, I.L. Kober, 1903. 127 s., čb. ilustrace. Polopl. vazba. 155x110 /Lepidopterologie/ /Ate/


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


EDUARD VOJAN. Národní divadlo. Jan Žižka. - kol. 1903.

-,-- CZK / prodáno /

Fotograf V. DONÁT dříve vorm. J. Tomáš. Praha, Václavské nám. č. 28, kol. 1903.Velká kabinetka, 205x115


MARTEN; MILOŠ: OTOKAR BŘEZINA. - 1903. Symposion. Knihy nové doby.

-,-- CZK / prodáno /

Essay. Praha; Symposion; Knihy Nové doby; Hugo Kosterka; 1903. 110 s. Pův. brož. 165x110 Zabaleno do ochranného obalu z čiré folie.


GELNER; FRANTIŠEK: RADOSTI ŽIVOTA. - 1903. I. vyd. Pův. brož.

-,-- CZK / prodáno /

Básně. Praha; Moderní život; 1903. Edice spolku literátů mladé generace 'SYRINX' I. Knihtiskárna národ.-soc. dělnictva (K. Pitter) v Praze. 59 s. Pův. brož. 175x110. Dobrý stav! ... první vydání knihy básní jejichž jednotlivé verše přijímá za 'své' každá nová generace už více než sto let. Z 35 básní zde jsou např.: Jsem člověk nemravný a zanedbaný; Pomalu v revolver ztrácí se víra; Na dnešek měl jsem pěkný sen; A nový den se hlásil kuropěním.


KALENDÁŘ REVOLUCIONÁŘŮ NA ROK 1904. - 1903. Podpis S. K. Neumanna.

-,-- CZK / prodáno /

Vede a vydává Stanislav K. Neumann. Praha-Olšany; Nový kult; 1902. 84 s.; front.; ilustrace textu a na pěti přílohách; 84 s. Podpis S. K. Neumanna na patit. Pův. brož. 220x145


BŘEZINA; OTOKAR: HUDBA PRAMENŮ. - 1903. Kniha esejů v prvním vydání.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Hugo Kosterka; (1903). Symposion sv. 20. 116 s.; anonymní úprava. Pův. polopl. vazba. 180x145 Pap. štítek na přední desce má ulomený kousek horního růžku.


BŘEZINA; OTOKAR: HUDBA PRAMENŮ. - 1903. Kniha esejů v prvním vydání.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Hugo Kosterka; (1903). Symposion sv. 20. 116 s.; anonymní úprava. Pův. brož. ..mírně popraskaná spodní polovina hřbetu; horní a boční okraje hrubé ořízky a předtitulní strana od prachu. 180x145


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


DESTINNOVÁ; EMMA. - Fotografická pohlednice.1903 - 1906 /osobnosti/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografická pohlednice; cca 1903 - 1906. 135x85


PRAŽÁK; JOSEF M.: MRTVÉ MĚSTO POMPEJE. - 1903.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; E. Beaufort; 1903. 152 s.; 23 čb. obr. příloh. Pův. brož. 195x140


DÍLO. - Ročník I.; 1903. List věnovaný původní tvorbě české hlavně dekorativní.

-,-- CZK / prodáno /

List věnovaný původní tvorbě české hlavně dekorativní. Ročník I. Praha; Jednota umělců výtvarných; 1903. 229 s.; množství vyobrazení dekorativních prvků dobové architektury; nábytku a drobných předmětů. Polopl. vazba. 280x210


Drtikol - FOTOGRAF FRANTIŠEK DRTIKOL. - 1973. Tvorba z let 1903-35. Katalog výstavy.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; Uměleckoprům. muzeum; 1973. Katalog výstavy ( tvorba z let 1903-35). 135 s.; text Anna Fárová; foto Jan Svoboda a Miroslav Jodaš. Pův. brož. 240x165


KLÁŠTERSKÝ; ANTONÍN: IRONICKÉ SICILIANY. (1903-1913) - (1913). Úprava OTOKAR ŠTÁFL. /sklad/

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha; J. Otto; (1913). 87 s.; úprava OTOKAR ŠTÁFL. Pův. brož. 190x150 Krásný stav. /sklad/


KARÁSEK ZE LVOVIC, JIŘÍ: IMPRESIONISTÉ A IRONIKOVÉ. - 1903.

-,-- CZK / prodáno /

Dokumenty k psychologii literární generace let devadesátých. Studie kritické.Praha, Kosterka, 1903. Symposion 24. - Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic sv. II. 183 s. Pův. brož. 195x135 Opatřeno průhlednou folií. /Ate24/


VOLNÉ SMĚRY. Roč. VII. - 1903. Sborník 'SNÍH' věnovaný ilustrační tvorbě dětské knihy.

-,-- CZK / prodáno /

Praha; SVU Mánes; 1903. 279 s.; součást tohoto ročníku sborník 'SNÍH' (s.33 - 82) věnovaný ilustrační tvorbě dětské knihy (V. Stretti; F. Kupka; T. F. Šimon...) 1 obálka (M. ŠVABINSKÝ) vzadu vevázána. Celopl. vazba.


OSMÁ VÝROČNÍ ZPRÁVA ČESKÉHO VYŠŠÍHO GYMNASIA V MÍSTKU. - 1903. Místek. /místopis/škola/

-,-- CZK / prodáno /

Za školní rok 1902 - 1903. Místek; Matice Místecké; 1903. 111 s. Obsah: 1. Dějiny rovnic - prof. Tomáš Havlíček. 2. Školní zprávy - podává ředitel. Pův. brož. 230x145


HILAR; KAREL HUGO: PÍSNĚ MLÁDÍ. - 1903. Moderní bibliotéka; sv.4/III. Poesie. Dekadence.

-,-- CZK / prodáno /

Vl. jm. autora: Karel Hugo Bakule.Verše 1902-1903. Praha-Královské Vinohrady; Adámek; 1903. Moderní bibliotéka; sv.4/III. Tiskl V. Popelka v Týně n. Vltavou. 50 s.; obálka zn. KASALICKÝ (tisk vpravo dole). Pův. brož. 205x135 Dobře zachováno (drobné vady odpovídající stáří a použitému papíru; viz třetí obr. v detailu). DekadenceREZERVOVÁNO pro prvního ze čtyř zájemců OBJEDNÁVKA 10.9.2015 21:26:01


Goethe, Johann Wolfgan von: Faust. Eine Tragödie. 1. a 2. díl. - 1903.

-,-- CZK / prodáno /

Berlin, S. Fischer, nedat. (1903). XIV, 213 / XLIV, 333 str. Pův. kožené vazby. 130x100


Bilibin - SESTRICA ALENUŠKA I BRATEC IVANUŠKA. BELAJA UTOČKA. - 1903. 1. vydání. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

(SESTŘIČKA ALJONUŠKA A BRATŘÍČEK IVANUŠKA. BÍLÁ KAČENKA).Petersburg; 1903. 1. vydání. 12 s; barevné litografie (obálka; 3 celostránkové; 3 půlstranné; 1 iniciála; 2 koncové viněty; text v rámcové ornamentaci) IVAN JAKOVLEVIČ BILIBIN. Pův. brož. Čistý dobrý exemplář. 325 x 255 PRODÁNO/SOLD


BRAUNS; RICHARD: ŘÍŠE NEROSTNÁ OBRAZEM I SLOVEM. - 1903. geologie; mineraologie; nerosty; minerály.

-,-- CZK / prodáno /

I. a II. díl. Pro všechny kruhy vzdělaného obecenstva českého dle stejnojmenného spisu R. Braunse se zřetelem k domácím poměrům uprav. Jan John. Praha; Jos. R. Vilímek; (1903). I. díl 82 barev. obr. tabulí. II. díl 529 s. s ilustr. Polokožené vazby. 290x220 - Atlas má místy uvolněné listy. Připojené fotografie jsou pouze ilustrační.


1. máj. 1903. - Tisk Českoslovanské strany sociálně demokratické. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

Nákladem Tiskového družstva Českoslovanské strany sociálně demokratické (časopis 'Zář'). Dělnická knihtiskárna v Praze. 8 s.; 1 celostr. il.; anonymní obálka (barevná litografie). 300X230 PRODÁNO/SOLD


SUK JOSEF (1874-1935); český hudební skladatel; houslista ... - 1903. Pohlednice odeslaná z Barcelony Anně Dvořákové.

-,-- CZK / prodáno /

Vlastnoručně psaná pohlednice odeslaná z Barcelony Anně Dvořákové; dceři Antonína Dvořáka. Datovaná 8. 1. 1903. JOSEF SUK (1874-1935); český hudební skladatel; houslista a pedagog; žák Antonína Dvořáka; v roce 1898 se oženil s jeho dcerou Otilií.


Mucha - MORAVĚ. 1903 / 2 x A. Mucha, 2 x M. Švabinský, D. Jurkovič ...

-,-- CZK / prodáno /

Praha - Brno, DČND, 1903. (na ob. 1902). Dva listy s textem a 18 vyobr. na 16 přílohách, (obrazy a kresby m.j. D. Jurkovič, B. Jaroněk, A. Kalvoda, 2 x A. Mucha, 2 x M. Švabinský, J. Uprka). Volné listy v pův. pap. obálce (obálka zašlá, se skvrnami). 370x300. /vystaveno v obchodě, koupíte bez objednání/ 


BRAUNS; RICHARD: ŘÍŠE NEROSTNÁ OBRAZEM I SLOVEM. - 1903. /atlas; geologie; mineraologie/

-,-- CZK / prodáno /

I. a II. díl. Pro všechny kruhy vzdělaného obecenstva českého dle stejnojmenného spisu R. Braunse se zřetelem k domácím poměrům uprav. Jan John. Praha; Jos. R. Vilímek; (1903). I. díl 82 barev. obr. tabulí. II. díl 529 s. s ilustr. Polokožená vazba. 290x220


POZDRAV Z VELKÉ CHUCHLE! - 1903. Dopisnice. Pohlednice. Místopis Čechy. Dlouhá adresa. /Pragensie/

-,-- CZK / prodáno /

Dopisnice. 1903. Dlouhá adresa. 90x140 Dobrý stav.


MUSSET; ALFRED DE: NOVELLY A POVÍDKY. - (1903). Dvě milenky. Povídka bílého kosa.

-,-- CZK / prodáno /

Dvě milenky. Povídka bílého kosa. Praha; J. Otto; (1903). Přeložila Olga Přibylová. 116 s. Celopl. vazba. 150x110


PEKAŘ; JOSEF: NEJSTARŠÍ KRONIKA ČESKÁ. - 1903. KU KRITICE LEGEND O SV. LUDMILE; SV. VÁCLAVU A SV. PROKOPU.

-,-- CZK / prodáno /

KU KRITICE LEGEND O SV. LUDMILE; SV. VÁCLAVU A SV. PROKOPU. Praha; Bursík a Kohout; 1903. Bibliotheka historická. 202 s. Polopl. vazba. 235x170


Atelier KLESL. - 1903. Atelier F. Klesl; Polička - Hlinsko. Fotografie na kartonu. /kolo/cyklistika/technika/

-,-- CZK / prodáno /

Fotografie na kartonu. Atelier F. Klesl; Polička - Hlinsko; dat. 4.9. 1903. 165x105


Podlaha - Soupis památek historických a uměleckých v království Českém ... Část druhá, Knihovna kapitulní v Praze. / 1903.

-,-- CZK / prodáno /

Soupis památek historických a uměleckých v království Českém od pravěku do počátku XIX. století. Král. hlavní město Praha, Hradčany. II, Poklad svatovítský a knihovna kapitulní- Část druhá, Knihovna kapitulní v Praze.Napsal Antonín Podlaha. Praha, Nákladem Archaeologické komisse při České Akademii císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění. 1903. 290 (8) s., množství čb. vyobr., některé barev., 5 příloh. Dobová polopl. vazba se zlaceným titulem na hřbetě, přední i zadní ob. vzadu vevázány. 260x185 Dobře provedená, stále pevná vazba, hrany desek mírně odřené, listy čisté, nepoškozené. 


NEUMANN; STANISLAV; K.: HRST KVĚTŮ Z RŮZNÝCH SAISON. 1903-1906. - 1907. 1. vyd. Dedikace 'Ant. Lhotovi kamarádsky' a podpis S. K. Neumann.

-,-- CZK / prodáno /

Brno; vlastním nákladem; 1907. 85 s.; 10 ilustrací T. R. CHVOJKA. Na titulním listu dedikace a podpis autora. Dobová celopl. vazba. 235x160 Potah desek z jemného hedvábí je ve hřbetě a v jednom rohu natržený a otřepený.


NOVÝ KULT A KNIHOVNA REVOLUCIONÁŘŮ. - 1901-1905. 23 svazků. PRODÁNO/SOLD

-,-- CZK / prodáno /

FABBRI; LUIGI: STIRNEROVSKÝ INDIVIDUALISM VE HNUTÍ ANARCHISTICKÉM. Přel. K. Protiva. Praha; Knihovna revolucionářů; 1904. 31 s. Knih. revolucionářů sv. I. -ŠRÁMEK; FRÁŇA. EJHLE ČLOVĚK. Tři pravděpodobné episody ze života krotkého člověka. Praha-Olšany; nákl. vlast.; 1904. 43 s. Knih. revolucionářů sv. II. - HAVLÍČEK BOROVSKÝ; KAREL: KŘEST SV. VLADIMÍRA. Ilustr. FR. GELNER. Praha; St. K. Neumann; 1904. 46 s. Knih. revolucionářů sv. V. - KALENDÁŘ REVOLUCIONÁŘŮ NA ROK 1903; 1904. Zredigoval Stanislav K. Neumann. Praha-Olšany; Časop. Nový kult; 1902. 2 sv. 95 s. 1 příl.; 84 s. Knih. Nového kultu sv....


MRŠTÍK, VILÉM: MOJE SNY.

-,-- CZK / prodáno /

Pia desideria. Epištoly, úvahy, essaye, studie, články, kritiky, polemiky i s pamflety. V Praze, nakl. družstvo Máje, (po r. 1903). I. 471 s., II. 474-844, III s., na patitulu obou svazků nakl. zn. Alfons Mucha.2 svazky. Dobové, polopl. vazby. 180x125 Velmi dobrý stav.Publicistika Viléma Mrštíka od r. 1887 do r. 1903 (Ruch, Lumír, Volné Směry, Pozor, Nár. Listy, Novoje Vremja, Čas, Hlas Národa, Mor. Orlice ad.). Vřele doporučuji k přečtení úryvek předmluvy a část úvodní eseje  "Naše  ideály" https://www.artbook.cz/blogs/news/mrstik-vilem-moje-sny-1901


LIFKA, BOHUMÍR: ŠALDOVY ZTRACENÉ DĚTI.

-,-- CZK / prodáno /

Plán dramatu z let 1897-1903. Liberec, Česká Beseda, 1983. Zprávy České besedy čís. 40. 30 s., úprava a kresba KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 205x150


POLÍVKOVÁ; BOŽENA: VÝTVARNÁ PRÁCE V. H. BRUNNERA PRO ČESKOU KNIHU. - 1929. Bibliografický soupis s bibliofilskými poznámkami.

-,-- CZK / prodáno /

Bibliografický soupis s bibliofilskými poznámkami. Praha; Kuncíř; 1929. 94 s. textu a 16 obrazových příloh (některé dvoubarevně); výtisk č. 248/500. Pův. brož.200x125 ...soupis prací v chronologickém uspořádání od r. 1903 do r. 1928.


RUTTE; MIROSLAV: OHNIVÁ VLNA. - 1922. Obálka a úprava JOSEF MAREK.

-,-- CZK / prodáno /

(1920 - 1921). Plzeň; K. Beníško; 1922. 51 s.; obálka a úprava JOSEF MAREK. Pův. brož. 160x120 Velmi dobrý stav. ...autor obálky Josef Marek vytvořil mj. obálku na Šrámkovu první knížku 'Sláva života' vydanou r. 1903 v Neumannově Knihovně Nového Kultu.


DYRYNK; MARTIN: KRÁSNÁ KNIHA KARLA DYRYNKA. - 1967. Edice Obolos sv. 24. Bibliografické soupisy.

-,-- CZK / prodáno /

Edice Obolos sv. 24. - Praha; NČVU; 1967. 31 s. včetně [4] s. obr. příl.; vyobr. v textu. Soupis knih typograficky upravovaných Karlem Dyrynkem v letech 1903-1948. Grafická úprava STANISLAV ODVÁRKO; odpovědný red. Antonín Hartmann. Volné složky v Pův. pap. obálce. 600 výtisků. 205x130REZERVACE


Preissig - DYK, VIKTOR: HUČÍ JEZ A JINÉ PROSY.

-,-- CZK / prodáno /

1. vyd. - Praha, Hejda a Tuček, (1903) 178 (2) s., podpis a ded. autora na titulní listu (Panu L. Bradáčovi přátelsky), obálka (bar. lito) Vojtěch Preissig. Exlibris J. MALÝ. Dobová polokožená vazba (L. Bradáč?) zlatá ražba titulu na hřbetě. 190x130


TVÁŘÍ K VESNICI. SBORNÍK. Redigoval JAN ČAREK. - 1936. /ruralismus/

-,-- CZK / prodáno /

Praha, Novina, 1936. 197 s., úprava a obálka FRANTIŠEK PODEŠVA, resumé ve francouzštině Pův. brož. 200x130 Velmi dobře zachováno. /Ant24/  Vzácné. nevyskytuje se! Autoři sborníku: Antonín Matula (1885–1953), Vojtěch Martínek (1887–1960), Jan Čarek (1898–1966), Josef Knap (1900–1974), František Křelina (1903–1970), Rajmund Habřina (vl. jm. Chatrný) (1907-1960), Josef Berka (1909-1987), Josef Koudelák (1906-1960), František V. Kříž (1900-1982), František Neužil (1907-1995), Jan V. Sedlák,  Rud. I. Malý, Antonín Matula, K. A. Čcheidze, Božidar Borko, Johanes A. Dale, Kurd Schulz, Léon Hirsch.


OTTŮV SLOVNÍK NAUČNÝ. - 1889-1909. 28 dílů. Kompletní základní řada encyklopedie.

-,-- CZK / prodáno /

Illustrovaná encyklopedie obecných vědomostí. Díly I.-XXVIII. J. Otto; Praha; 1888-1909. Díl 1. 1888. 970 s.; díl 2. 1889; 1141 s.; díl 3. 1890; 946 s.; díl 4. 1891; 1026 s.; díl 5. 1892; 894 s.; díl 6. 1893; 956 s.; díl 7. 1893; 957 s.; díl 8. 1894; 1039 s.; díl 9. 1895; 1037 s.; díl 10. 1896; 1025 s.; díl 11. 1897; 1066 s.; díl 12. 1897; 1072 s.; díl 13. 1898; 1113 s.; díl 14. 1899; 1066 s.; díl 15. 1900; 1066 s.; díl 16. 1900; 1058 s.;...