Antiquarian BOOKSHOP PRAZSKY ALMANACH - www.artbook.cz - info@artbook.cz
| Obrazová pozvánka k návštěvě našeho antikvariátu. | 0 |
| STEINER, LILLY: DAS BUCH RUTH. 5 mědirytin LILLY STEINER - Wien, Haybach, 1923. (8) s., 5 mědirytin LILLY STEINER, její podpis pod tiráží Ex. IV/60, ruční pap. Polopergamenová ruční vazba. 550x380 - Dva listy v úvodu a stejně tak na konci s větším projevem stárnutí pap. (žlutohnědé skvrny), desky vazby na povrchu s místy patrným oděrem původní barvy, vazba mírně prohnutá. - One of 60 numbered copies signed by the artist. TOP výběr -Highlights | 25000 |
| VOSKOVEC, JIŘÍ - JAN WERICH: SLAMĚNÝ KLOBOUK. Vaudeville. Praha, Centrum, 1934. Knihovna dobrých her. 92 s., fotomontážní obálka se zn. "sk", v tiráži autor ob. neuveden. Pův. brož. 190x135. - Slaměný klobouk. Eugéne Labiche. Úprava Jiří Voskovec a Jan Werich. Hudba Jaroslav Ježek. Režie Jindřich Honzl. Premiéra 27. 2. 1934. OSVOBOZENÉ DIVADLO - Jarosla Ježek, Jiří Voskovec a Jan Werich - další tituly na artbook.cz | 2500 |
| Čapek - ROMAINS, JULES: NA BŘEZÍCH VILLETTE. Praha, Srdce, 1920. Přeložil Ladislav Rašín. 101 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož., částečně nerozřezáno! 215x135 - Dobrý stav. | 2500 |
| LHOTÁK, KAMIL. AEROPLÁN - Vl. Suchánkovi k padesátinám. Litografie, 245x175, sign., datováno 1982. Volný list 300x210. | 6500 |
| HALAS, FRANTIŠEK: SEPIE. 1. vyd., podpis autora. - Praha, Fromek, 1927. Odeon sv. 30. 58 s., obálka VÍT OBRTEL, typo KAREL TEIGE. Pův. brož. 200x140 - Velmi dobrý stav. FRANTIŠEK HALAS na artbook.cz | 1900 |
| VÝSTAVA ARCHITEKTŮRY A INŽENÝRSTVÍ. PRAHA 1898. Korespondenční lístek. Praha - Výstaviště. 1898. Dlouhá adresa. 90x140 Dobrý stav. Výběr sběratelsky atraktivních pohlednic na artbook.cz | 450 |
| LHOTÁK, KAMIL. KVĚTEN 1945. 1945. Pohlednice, sign. perem, vydala Mladá fronta. - Neznámé, tisk na křehkém papíře, velmi dobrý stav! | 2500 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: NÁPISY NA HROBY. Poesie. Praha, Otto, 1926. 1. vyd. 82 s., obálka (bar. lito) a typo OTAKAR MRKVIČKA. Pův. polopl. vazba s nalepenou obálkou. 220x155 Velmi dobrý stav. First edition. Original halfcloth. Desing by OT. MRKVICKA. NEZVAL, VÍTĚZSLAV - další tituly na artbook.cz | 1500 |
| SYROVÁ, MARIE: CESTOU KVĚTY POSYPANOU. Praha, B. Kočí, (1907). 45 s., ilustrace RUDOLF ADÁMEK. Pův. polopl. vazba. 250x180 Na dolní ořízce a poslední straně kávová skvrna. | 350 |
| VYMAZAL, FR a HRUBÝ, J. V.: UŽ UMÍM NĚMECKY! Česko-německé veršíčky pro děti. Telč, Emil Šolc. 32 s., ilustrace F. FROMEK. Pův. celopl. vazba. 205x275 | 680 |
| JUNGBAUER, FR.: HRUDKA BABULKA A SLUNCE ZLATOOČKO. Praha, Josef Hokr, (1941). 129 s., obálka a obrázky v textu P. ČERNÝ. Pův. polopl. vazba s obálkou. 195x145 | 250 |
| MAY, KAREL: ODKAZ POSLEDNÍHO INKY. Praha, Jan Toužimský, 1932. Přeložil Prokop Braniš. 476 s., ilustrace ZDENĚK BURIAN. Pův. celopl. vazba. 225x170 Dobře zachováno. | 1750 |
| VERNE, JULIUS: DVACET TISÍC MIL POD MOŘEM. Praha, Jos. R. Vilímek, 1934. Romány Jul. Vernea. Přeložil Jaroslav Janáček. 379 s., ilustrace NEUVILLE a RIOU. Pův. celopl. zdobená vazba. 205X150 Dobře zachováno. | 890 |
| VERNE, JULIUS: DO STŘEDU ZEMĚ. Praha, Jos. R. Vilímek, 1929. Romány Jul. Vernea. 2. vyd. Přeložil J. Wagner. 217 s., ilustrace VĚNCESLAV ČERNÝ. Pův. polopl. zdobená vazba. 240x175 Velmi dobrý stav. | 2300 |
| BRUNOVSKÝ, ALBÍN. VETERNO - Lept, 32/100, sign., dat. 1980, 215x150. Pasparta, sklo, rám, 390x300. REZERVACE | 4900 |
| TEIGE, KAREL: JARMARK UMĚNÍ. 1. vyd, - Praha, Müller, 1936. 6. sv. sbírky "Krásné užitkové knihy". 1. 68 s. Púv. brož. 185x100 - Velmi dobrý stav! | 1500 |
| Štyrský - ELUARD, PAUL: VEŘEJNÁ RŮŽE. Básně. Přeložili Vítězslav Nezval a Bedřich Vaníček. Praha, Mánes, 1936. 75 s., 4 celostr. koláže a koláž na obálce JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož.195x130 - Dobře zachováno. | 3900 |
| Teige & Mrkvička - MAHEN, JIŘÍ: HUSA NA PROVÁZKU. Praha, Ot.Štorch-Marien, Aventinum, 1925. 115 s., fotomontážní obálka KAREL TEIGE a OTAKAR MRKVIČKA, Pův. brož. 200x125 - Velmi vzácné. REZERVACE | 4500 |
| MÁCHA, KAREL HYNEK: MÁJ. Spolek českých bibliofilů, BENDA, DYRYNK, BRADÁČ. - Toto vydání „Máje“ k tisku připravil A.Macek a typograficky upravil a vyzdobil (iniciály) JAROSLAV BENDA. Praha, Pyšvejc - volné vydání Spolku českých bibliofilů, 1911. Vytiskl K. DYRYNK v knihtiskárně „Politiky“ v Praze.. 70 s., (16) s. doslov A. Macek. Ex. č. 2 na ručním pap Van Gelder. Původní celokožená vazba (svázal L. BRADÁČ), zlatá horní ořízka, zlacená ražba na hřbetě, 135x107 - Svazek je pravděpodobně chybně očíslován, prvních 20 ex. by mělo být na japonu, jak je uvedeno v tiráži. | 2500 |
| Teige - NEZVAL, VÍTĚZSLAV: BÁSNĚ NOCI. Praha, Borový, 1938. 206 s., obálka KAREL TEIGE. Pův. brož. 195x125 - Original wrappers. Design by KAREL TEIGE. | 2900 |
| KUNDERA, MILAN: TŘETÍ SEŠIT SMĚŠNÝCH LÁSEK. Podpis autora - Praha, Československý spisovatel, 1968. Život kolem nás. Malá řada sv. 35. 1. vyd. 160 s. Obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Dedikace a podpis autora datováno Praha, leden 1969. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125. - Velmi dobrý stav. Autogramy na artbook.cz | 1400 |
| KUNDERA, MILAN: DRUHÝ SEŠIT SMĚŠNÝCH LÁSEK. Podpis autora - Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. Život kolem nás. Malá řada sv. 16. 84 s. Obálka s použitím foto Jiřího Škocha, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Dedikace a podpis autora datováno Praha, listopad 1965. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Velmi dobrý stav. 60. léta - výběr titulů vydaných od r. 1945 do konce 60. let. | 1400 |
| KUNDERA, MILAN: SMĚŠNÉ LÁSKY. Podpis autora - Tři melancholické anekdoty. Praha, Československý spisovatel, 1965. Život kolem nás. Malá řada sv. 1.100 s. Obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Dedikace a podpis autora, datováno listopad 1965. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Velmi dobrý stav. | 1400 |
| KUNDERA, MILAN: ŽERT. Podpis autora - Praha, Československý spisovatel, 1967. Edice Žatva sv. 325. 1. vyd. 296 s., obálka a vazba VÁCLAV POŽÁREK. Dedikace a podpis autora, datováno 1967. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 - Velmi dobrý stav, v okraji horní části hřbetu obálky mírné pokrčení a drobné natržení. | 1750 |
| KUNDERA, MILAN: MAJITELÉ KLÍČŮ. Podpis autora - Praha, Československý spisovatel, 1964. 2. vyd. Edice Hry. 160 s. a 24 s. příloh, obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Dedikace a podpis autora datováno Praha, leden 65. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x120 - Velmi dobrý stav, na obálce drobná trhlinka dolního okraje u hřbetu. REZERVACE | 1500 |
| Teige - SEIFERT, JAROSLAV: MĚSTO V SLZÁCH. Praha, Večernice, Vortel a Rejman, nedatováno (1923). 2. vydání. 77 s., obálka KAREL TEIGE. Pův. brož. 195x135 REZERVACE | 6000 |
| Čapek - BIEBL, KONSTANTIN: ZLODĚJ Z BAGDADU. Přednostní exemplář, podpis autora - Praha, Janská, 1925. Nová edice Hyperionu sv. 1. 31 s., obálka (dvoubarevné. lino) JOSEF ČAPEK. Exemplář č. 20 z 50 přednostních čísl výtisků na papíře Zanders. Pův. brož. 185x125 - Malý kousek (3mm) dolního okraje hřbetu chybí, jinak velmi dobrý stav. REZERVACE | 1650 |
| Teige - LIDIN, VLADIMÍR: MOŘSKÝ PRŮVAN. Praha, Aventinum, 1925. 127 s., obálka KAREL TEIGE. Pův. brož. 215x135 | 3500 |
| Suchánek (5 sign. lito) - CATULLUS, GAIUS VALERIUS: MILUJI - PROKLÍNÁM! Lyra Pragensis - Přeložili Dana Svobodová, Jiří Žáček. Pěti celostr. barevnými litografiemi doprovodil VLADIMÍR SUCHÁNEK, vše sign! Typografie Vladimír Viener. Praha, Lyra Pragensis, 1992. 54 s. Edice Polyhymnia, sv. 6. Ex. 13/200 na holandském papíře van Gelder simili japon. část exemplářů byla opatřena celokoženou vazbou manželů Krupkových, a ochranným pouzdrem, tento ex. je jedním z nich. 305x215 | 4900 |
| ŠTOCHL, SLÁVA. Orig. fotografie z pražského povstání v květnu 1945. Autorské razítko na rubu. Publikováno v dobových tiskovinách. 3 fotografie. 180x130. | 4900 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: AKROBAT. Praha, Rudolf Škeřík, 1927. Edice Plejada sv. 1. 44 s., vazba, frontispis a úprava VÍT OBRTEL. Ručně čísl. ex. 166/200 na papíře Japan Banzay. Pův. celopl. vazba. 205x140 REZERVACE | 900 |
| HALAS, FRANTIŠEK: TVÁŘ. Praha, Družstevní práce, 1932. 2. vyd. 41 s., frontispis, úprava a vazba JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. celopl. vazba. 190x125 - Na předním přídeští ex libris. | 600 |
| PRAGUE 1945. 8 kreslených pohlednic na kterých americká armáda oslavuje v Praze konec války. Na rubu anglický text, jedna pohlednice se značkou "ZB", jinak bez dalších údajů. Nevyskytuje se! | 1700 |
| DURDÍKOVÁ, LÍDA: SKAF - TULEŇ. Album strýčka Kastora 3. Praha, Čes. grafická Unie, 1939. (36) s., ilustrace ROŽANKOVSKÝ - 17 celostr. ilustrací. Pův. polopl. vazba. 205x240 | 1200 |
| VÝSTAVA ARCHITEKTŮRY A INŽENÝRSTVÍ. PRAHA 1898. Korespondenční lístek. Praha - Výstaviště, fontana. 1898. Dlouhá adresa. 90x140 Dobrý stav. Pohlednice na artbook.cz | 450 |
| BRANALD, ADOLF: SEVERNÍ NÁDRAŽÍ. 1. vyd., podpis autora. - Praha, Naše vojsko, 1958. Živé knihy sv. 6. 248 s., obálka, ilustrace a vazba KAMIL LHOTÁK. Dedikace, dat. (1958) a podpis autora. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x140 - Kromě utrženého malého kousku z okraje obálky je kniha ve velmi dobrém stavu, prakticky bez známek používání. 60. léta - výběr titulů vydaných od r. 45 do konce 60. let. | 590 |
| FUKS, LADISLAV: VARIACE PRO TEMNOU STRUNU. Praha, Československý spisovatel, 1966. Žatva sv. 324. 1. vyd. 348 s., vazba a obálka s použitím kresby P. Tamchyny MIROSLAV VÁŠA, na přední předsádce foto PETR TAMCHYNA. Dedikace, dat. (1966) a podpis autora. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 - Velmi dobrý stav. Autogramy na artbook.cz | 690 |
| FUKS, LADISLAV: MÍ ČERNOVLASÍ BRATŘI. 1. vyd., podpis autora. - Praha, Českolovenský spisovatel, 1964. Žatva sv. 298. 1. vyd. 116 s., obálka a vazba ZDENEK SEYDL. Dedikace, dat. (1964) a podpis autora. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 - Velmi dobrý stav. | 690 |
| FUKS, LADISLAV: MÍ ČERNOVLASÍ BRATŘI. 1. vyd., podpis autora. - Praha, Českolovenský spisovatel, 1964. Žatva sv. 298. 1. vyd. 116 s., obálka a vazba ZDENEK SEYDL. Dedikace, dat. (1964) a podpis autora. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 - Velmi dobrý stav. | 690 |
| LUSTIG, ARNOŠT: MODLITBA PRO KATEŘINU HOROVITZOVOU. 1. vyd., podpis autora. - Praha, Československý spisovatel, 1964. Edice ilustrovaných novel sv. 97. 1. vyd. 118 s., obálka s použitím kresby Ant. Pelce ZDENEK SEYDL, ilustrace ANTONÍN PELC. Dedikace, dat.(64) a podpis autora. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 - Velmi dobrý stav. | 590 |
| SUCHÝ, JIŘÍ: MED VE VLASECH. 1. vyd. - Plzeň, Západočeské nakl., 1970. 1. vyd. 142 s., ilustrace JIŘÍ SUCHÝ, obálka, vazba a úprava MILOŠ HAMAN. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 - Velmi dobrý stav | 170 |
| GELLNER, FRANTIŠEK: VERŠE. Edice Skvosty sv. 40. - Praha, SNKLU, 1964. Edice Skvosty sv. 40. 130 s., ilustrace FRANTIŠEK GELLNER, vazba a úprava VÁCLAV BLÁHA. Pův. celokožená vazba. 145x105 - Velmi dobrý stav. | 250 |
| HONZÍKOVÁ, MILENA: ŽIVOT PO ITALSKU. 1. vyd., podpis autorky. - Praha, Československý spisovatel, 1967. 1. vyd. 116 s. a 8 s. příloh, obálka a vazba ZDENEK SEYDL, fotografie JOSEF BUKAČ. Dedikace, dat. (1967) a podpis autorky. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Velmi dobrý stav. | 350 |
| LUSTIG, ARNOŠT: MŮJ ZNÁMÝ VILI FELD. Praha, Mladá fronta, 1961. 2. přepracované vydání. 120 s., obálka, vazba a ilustrace na přílohách KAREL VACA. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 - Drobně natržený okraj obálky, jinak velmi dobře zachováno. | 200 |
| LUSTIG, ARNOŠT: DITA SAXOVÁ. 1. vyd., podpis autora. - Praha, Československý spisovatel, 1962. Edice ilustrovaných novel sv. 86. 1. vyd. 212 s., kresba na obálce a ilustrace KAREL VACA, obálka a vazba ZDENEK SEYDL. Dedikace, dat. (63) a podpis autora. 205x135 - Dobře zachováno. | 590 |
| MÁCHŮV MÁJ. Vyšlo v dubnu roku 1936 k stému výročí vydání "Máje" za redakce Jana Grmely, nákladem Společného výboru pro oslavy Karla Hynka Máchy v roce 1936. Vytiskla Pražská městská tiskárna. 29 s., obsahuje mj. na s. 7-13 text Alberta Pražáka: Karel Hynek Mácha a Přehled slavností v rámci celonárodních oslav K.H. Máchy v r. 1936. Obálka J. HESOUN (návrh na pomník akad. sochaře VÁCLAVA BLAŽKA). Pův. brož. 205x145 | 495 |
| MÁCHA, KAREL HYNEK: MÁJ. Praha, MF, 1960. Nestr., 18 listů, Barevné litografie (vazba, přebal, pět dvoustran, tři celostránkové a v textu) VÁCLAV SIVKO, typografie OLDŘICH HLAVSA. Čísl. exemplář 1335/2000. Podpis výtvarníka v tiráži. Pův. pap. vazba s přebalem a s čirou fólií s červeným potiskem. 395x290 Ochranná fólie na dvou místech prasklá, okraje obálky na obou koncích hřbetu otřepené. | 890 |
| SEIFERT, JAROSLAV: HVĚZDY NAD RAJSKOU ZAHRADOU. 1. vyd. - Feuilleton, Praha, Pokrok, 1929. Dobrá četba sv. 62. 68 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 170x115 - Na hřbetě 4mm kousek okraje odloupnutý, jinak velmi dobře zachováno | 1250 |
| VÁCHAL, JOSEF. EXLIBRIS. Dřevoryt - Exlibris Jaromir Malý. (1936). Barevný dřevoryt s motivem Máchova Máje, sign. v desce, 180x130. + Dopis Jar. Malého z r. 1946 ve kterém se mj. zmiňuje o tomto exlibris. | 2000 |
| MÁCHA, KAREL HYNEK: DALEKÁŤ CESTA MÁ - Praha, ELK, 1941. Národní klenotnice sv. 24. 262 s., obálka, úprava a vazba JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Polopl. vazba s obálkou. 215x150 | 150 |
| MÁCHA, KAREL HYNEK: DALEKÁŤ CESTA MÁ - Praha, ELK, 1941. Národní klenotnice sv. 24. 262 s., obálka, úprava a vazba JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Polopl. vazba s obálkou. 215x150 | 150 |
| LABÉOVÁ, LOUSE: PLÁČ KRÁSNÉ PROVAZNICE. Praha, Odeon, 1976. 1. vyd. Přeložil Gustav Francl. 106 s., ilustrace, vazba a pouzdro DAGMAR BERKOVÁ. Pův. celopl. vazba v pap. pouzdře. 75x75 | 0 |
| WILDE, OSCAR: BALADA O ŽALÁŘI V READINGU. Praha, Odeon, 1967. Přeložil František Vrba. 76 s., ilustrace, pouzdro a vazba PRAVOSLAV SOVÁK. Pův. celopl.vazba v pap. poouzdře. 75x75 | 0 |
| KNIHA RÚT. Praha, Lyra Pragensis sv. 2., 1970. Přeložila Starozákonní překladatelská skupina. 38 s., pět kreseb, vazba, předsádky a pouzdro ROSTISLAV MICHAL. Pův. celokožená vazba v pap. pouzdře. 75x75 | 0 |
| HÁLEK, VÍTĚZSLAV: VEČERNÍ PÍSNĚ. Praha, Odeon, 1967. 99 s., kresby JAN ŠTURSA, vazba, pouzdro, předsádky a úprava LIBOR FÁRA. Pův. celokožená vazba v pap. pouzdře. 75x75 | 0 |
| WOLKER, JIŘÍ: BALADA O NÁMOŘNÍKU. Praha, SNKLU, 1964. 69 s., ilustrace, vazba, předsádky a pouzdro ADOLF BORN, úprava HANA BLAŽEJOVÁ. Pův. celokožená vazba v pap. pouzdře. 75x75 | 0 |
| DRAHOKAMY V TRÁVĚ. Indonéské milostné pantuny. Praha, SNKLU, 1963. 1. vyd. Vybral a z malajštiny přeložil Miroslav Oplt. 93 s., kresby, vazba a úprava HERMÍNA MELICHAROVÁ. Pův. celokožená vazba v pap. pouzdře. 75x75 | 0 |
| NERUDA, PABLO: DVACET BÁSNÍ O LÁSCE A JEDNA PÍSEŇ ZE ZOUFALSTVÍ. Praha, SNKLU, 1964. 1. vyd. Přeložil Lumír Čivrný. 75 s., ilustrace, vazba, pouzdro a úprava ZDENĚK CHOTĚNOVSKÝ. Pův. celokožená vazba v pap. pouzdře. 75x75 | 0 |
| SEIFERT, JAROSLAV: PÍSEŇ O VIKTORCE. Praha, SNKLU, 1962. 74 s., frontispis, vazba a úprava STANISLAV KOLÍBAL. Pův. celokožená vazba v pap. pouzdře. 75x75 | 0 |
| BOURDELLE A JEHO ŽÁCI GIACOMETTI, RICHIER, GUTFREUND / Helena Staubová Praha, Art et fact, 1999. 199 s., 123 vyobrazení. Pův. pap. vazba. 280x220 | 370 |
| FUKS, LADISLAV: PASÁČEK Z DOLINY. Praha, Československý spisovatel, 1977. Žatva. 1. vyd. 248 s., obálka, vazba a frontispic JAROSLAV a VĚRA SŮROVI. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 0 |
| KONRÁD, EDMOND: NAČ VZPOMENU. Vzpomínky. Praha, Československý spisovatel, 1967. 196 s., obálka, vazba a předsádky s použitím kreseb A. Hoffmeistra a Z. Rykra ZDENEK SEYDL, frontispic EMIL STUMPP. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 0 |
| Slavíček - ANTONÍN SLAVÍČEK 1870-1910 SOUPIS DÍLA. Praha, SNKLU, 1965. 1. vyd. Úvodní studie Jiří Kotalík. Soupis díla Marie Hovorková a Ludmila Karlíková. 288 s. se 494 čb. reprodukcemi, obálka, vazba a úprava JAROSLAV KROUZ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x175 | 0 |
| MERHOUT, CYRIL: PALÁCE A ZAHRADY POD PRAŽSKÝM HRADEM. Praha, Orbis, 1954. 1. vyd. 171 s. a 32 s. obr. příloh, obálka, vazba a kresby EDUARD HNILIČKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x180 Obálka je nepatrně poškozená. | 0 |
| KWÍTKA NÁHROBNÍ. Sebral a rozmnožil F. W. N. Jindřichův Hradec, tisk a sklad Alois Josef Landfrasa, 1848. Drahé památce dne 21. dubna 1845 w Pánu zesnulého přítele Wácslawa Uchytila bohoslowce alumnátu Budějowického tuto nápisů náhrobních sbírku obětuje F. W. N. 99 s. Polopl. vazba se zlatou ražbou na hřbetě, obálka vevazána. 175x120 - Novotný, František Vojtěch , 1823-1853 - Velmi dobrý stav. | 680 |
| SEIFERT, JAROSLAV: BÝTI BÁSNÍKEM. Praha, Československý spisovatel, 1984. 112 s., ilustrace JIŘÍ JOHN, typo OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 235x150 | 180 |
| MAREK, JIŘÍ: AUTOPOHÁDKY. Praha, Olympia, 1975. 157 s., ilustrace JAROSLAV DIVÍŠEK. Podpis a dedikace autora. Lamino vazba. 235x165 | 0 |
| MEYRINK, GUSTAV: GOLEM. Praha, Lidové nakladatelství, 1971. "M" Knihy sv. 17. Přeložila Eva Pátková. 256 s. textu a 24 s. příloh, ilustrace HUGO STEINER. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x125 | 0 |
| PAVEL, OTA: SYN CELEROVÉHO KRÁLE. Praha, Olympia, 1979. 136 s., obálka ADOLF BORN. Celopl. vazba s obálkou. 185x120 | 0 |
| PAVEL, OTA: VELIKÝ VODNÍ TULÁK. Praha, Československý spisovatel, 1980. 212 s., ilustrace JAROSLAV ŠERÝCH, obálka, vazba a úprava JOSEF KALOUSEK. Celopl. vazba s obálkou. 190x105 | 0 |
| MAREK, JIŘÍ: AUTOPOHÁDKY. Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. 132 s., obálka, vazba a ilustrace VRASTISLAV HLAVATÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x130 | 0 |
| VANČURA, VLADISLAV: ČIŽBA. Výbor z prvních próz. Praha, Kroužek bibliofilů ve Státním pedagogickém nakl., 1962. 31 s., kresby a obálka IVAN STRNAD. Pův. brož. 200x150 | 120 |
| AKCE 17. LISTOPAD. Svědectví českých studentů ze Sachsenhausenu. Praha, Naše vojsko, 1974. 1. vyd. Uspořádal František Buriánek. 148 s., obálka MILAN JAROŠ. Podpis a dedikace Fr. Buriánka. Pův. brož. 205x150 | 150 |
| GUILLERAGUES, GABRIEL JUSEPH DE: PORTUGALSKÉ LISTY. Praha, Odeon, 1970. Přeložil Adolf Kroupa. 64 s., ilustrace a kresba na obálce LUDMILA JIŘINCOVÁ. Volné dvoulisty v papírové složce. 170x95 Nerozřezáno. | 120 |
| ŘÍHA, V.: RŮŽENEC. Z povídek hajného Strnada. Praha, Sfinx B. Jandy, 1934. Soukromý tisk pro své přátele k Novému roku 1934. 13 s., kresby M. MAREŠOVÁ, úprava A. B. KOHOUT. Pův. brož. 190x135 | 100 |
| VANČURA, VLADISLAV: DOBRÁ MÍRA. Praha, Sfinx Bohumila Jandy, 1932. Soukromý tisk pro své přátele k Novému roku 1932. 28 s., úprava F. J. MÜLLER. Pův. brož. 195x135 | 120 |
| PALACKÝ, FRANTIŠEK: MISTR JAN HUS. Článek prvý až čtvrtý "Dějin husitských" 1403-1415. Praha, Zora, 1926. 135 s. Pův. brož. 185x135 Nerozřezáno. | 150 |
| NOR, A. C.: PETR BEZRUČ. (BÁSNÍK A DÍLO) Praha, vydal autor vlastním nákladem, 1937. 60 s., podpis autora. Pův. brož. 180x130 | 250 |
| HAVEL, VÁCLAV: MOC BEZMOCNÝCH. Praha, Lidové noviny, 1990. Edice Archy sv. 2. 64 s., obálka KAREL HALOUN. Brož. 200x140 | 100 |
| ZAHRADNÍČEK, JAN: POD BIČEM MILOSTNÝM. 1. vyd. - Brno, Akord, 1944. 1. vyd. 69 s., grafická úprava JAN LÍSKOVEC. Pův. brož. 215x155 | 190 |
| HOLAN, VLADIMÍR: KAMENI, PŘICHÁZÍŠ. 1. vyd. - Praha, Borový, 1937. České básně sv. 18. 81 s. Pův. celopl. vazba se zlatou ražbou. 195x125 - Velmi dobrý stav. Knihy Vladimíra Holana | 450 |
| OLBRACHT, IVAN: O SMUTNÝCH OČÍCH HANY KARADŽIČOVÉ. Praha, SNKLHU, 1957. Edice Skvosty sv. 11. 276 s., vazba a úprava LUCIE WEISBERGROVÁ. Pův. celokožená vazba. 145x105 | 180 |
| BŘEZINA, OTOKAR: TAJEMNÉ DÁLKY - STAVITELÉ CHRÁMU. Edice Skvosty sv. 46. - Praha, Odeon, 1966. Edice Skvosty sv. 46. 182 s., vazba, předsádky a 6 celostr. ilustrací VLADIMÍR TESAŘ. Pův. celokožená vazba s reliefní ražbou na obou deskách a zlatou ražbou na hřbetě. 145x105 - Velmi dobrý stav. Edice Skvosty na artbook | 290 |
| BEZRUČ, PETR: SLEZSKÉ PÍSNĚ. Edice Skvosty sv. 4. - Praha, SNKLHU, 1954. Edice Skvosty sv. 4. 194 s., dva dřevoryty BOHDAN LACINA, úprava OLDŘICH MENHART. Pův. celokožená vazba se slepotiskovou ražbou na obou deskách a zlaceným rámcem na hřbetě. 145x105 | 250 |
| NEJEDLÝ, ZDENĚK: BOŽENA NĚMCOVÁ. Edice Skvosty sv. 25 - Praha, SNKLU, 1961. Edice Skvosty sv. 25. 183 s., vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celokožená vazba s reliefní výzdobou přední desky a zlaceným potiskem na hřbetě. 145x105 - Velmi dobrý stav. Edice Skvosty na artbook | 180 |
| ESFANDIARY, FEREIDOUN: OBČANSKÝ PRŮKAZ. Praha, Odeon, 1972. Malá řada soudobé světové prózy. 1. vyd. Přeložila Věra Kubíčková. 210 s., obálka KAREL ŠEJNA. Pův. brož. 165x110 60. léta - výběr knih od r. 1945-1970 | 250 |
| HÁLEK, VÍTĚZSLAV: DVĚ KŘÍDOVÉ KRESBY. Poldík rumař. "Študent" Kvoch. Praha, SNKLHU, 1960. Edice Skvosty sv. 20. 146 s., kresby VOJTĚCH SEDLÁČEK, úprava a vazba OLDŘICH MENHART. Pův. celokožená vazba. 145x105 | 0 |
| BEZRUČ, PETR: LABUTINKA. Praha, SNKLU, 1963.60 s., úprava, předsádky, pouzdro a vazba LUCIE WEISBERGROVÁ. Celokožená vazba v pap. pouzdře. 75x75 | 150 |
| VACULÍK, LUDVÍK: SEKYRA. Praha, Československý spisovatel, 1969. 180 s., celopl. vazba s přebalem. 205x140 | 90 |
| HOLAN, VLADIMÍR: MOZARTIANA. Praha, SNKLU, 1963. 1. vyd. 81 s., ilustrace, vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. celokož. vazba 75x75 | 250 |
| MILOSTNÝ HLAS ČESKÉ POEZIE. Výbor z české milostné lyriky 19. a 20. století. Uspořádal Václav Kubín. Praha, Československý spisovatel, 1981. Klub přátel poezie. Neprodejná členská prémie. 252 s., ilustrace PAVEL SIVKO. Pův. celokožená vazba. 125x90 | 120 |
| SEIFERT, JAROSLAV: ODLÉVÁNÍ ZVONŮ. Podpis autora, 1. vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1967. Klub přátel poezie, výběrová řada sv. 50. 68 s., obálka, vazba a úprava JOSEF TÝFA, kresba na obálce JAN ZRZAVÝ. Dedikace s podpisem autora, dat. 1967. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 590 |
| SEIFERT, JAROSLAV: DEŠTNÍK Z PICCADILLY. 1. vyd. - Praha, ČS, 1979. 122 s, kresba na obálce a jedna celostr. před titulem ZDENĚK SKLENÁŘ. Typografie OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 180x110 - Velmi dobrý stav. | 350 |
| ŠKVORECKÝ, JOSEF: LEGENDA EMÖKE. 1. vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd. 80 s. Obálka a vazba ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Na titulním listě razítko (číselný zaznam). - Velmi dobrý stav. | 250 |
| MŇAČKO, LADISLAV: DLOUHÁ BÍLÁ PŘERUŠOVANÁ ČÁRA. Podpis autora. 1. vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1965. Život kolem nás, malá řada sv. 14. 1. vyd. 100 s., obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Dedikace s podpisem autora, dat. 1965. Pův. celopl. vazba s přebalem. 170x130 | 495 |
| Janeček - MACHAR, JOSEF SVATOPLUK: MAGDALÉNA. Praha, Státní nakladatelství krásné literatury a umění, 1964. Skvosty, sv. 39. 242 s., vazba, předsádka, frontispis a grafická úprava OTA JANEČEK. Pův. celokožená vazba. 145x105 | 250 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: MISTR SUN. O básnickém umění. Praha, ČS, 1957. České básně sv. 162. 1. vyd. 124 s., obálka a úprava JOSEF KAPLICKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x140 | 380 |
| DYRYNK, KAREL: PRAVIDLA SAZBY TYPOGRAFICKÉ. Praha, Spolek Typografia, 1948. 127 s., úvod Jindřich Teuchner, z písma Garamond vysázel Vilém Sonberg, vytiskl Josef Vrtiška ve Státní tiskárně v Praze. Pův. pap. vazba s ochraným pap. pouzdrem. 48x38mm - Velmi dobrý stav. | 790 |
| ROCHE-MAZON, JEANNE: O POLOVIČNÍM KOHOUTKOVI. SEYDL - Z francouzského původního vyd. La Moitié de Jau, přeložil Vladimír Brett. Ilustroval a obálku navrhl ZDENEK SEYDL. Praha, SNDK, 1962. 28 (4) s., obálka, předsádky, 11 barev. celostr. il., 2 púlstr. (úvodní a závěrečná), na titulním listě, v tiráži a nakl. značka ZDENEK SEYDL. Pův. šitá brož. 205x140 - Velmi dobrý stav. | 1200 |
| LADA, JOSEF: VÁLKA V KOSTCE. 1. vyd. - A. Svěcený, 1918. Nestr. (kol. 200 s.). Tištěno na křehký, dřevitý papír. Pův. brož. 130x160 - Vzhledem k použitému papíru dobrý stav. V obálce, v původním brožovaném stavu se tento titul nevyskytuje, různé převazby občas k vidění. | 2500 |
| RIMBAUD, JEAN ARTHUR: SRDCE POD KLERIKOU. Podpis Jindřicha Štyrského s dedikací a dat. (1.11.1940) - Intimity seminaristovy. Předmluva V. Nezval, doslov J. Štyrský. Praha, soukromý tisk v EDICI SURREALISMU, 1934. Edice Surrealismu sv. 1. 26 s., ve front. vlepená fotografie (reprodukce pův. fotografie portrét J.A. Rimbauda a jeho bratra Frédérica z r. 1866), typo TOYEN, Výtisk č. 196 z celkového počtu 200 vydaných a číslovaných exemplářů. Pův. brož. 246x163 - Horní, výrazně přesahující okraj obálky pomačkaný, otřepaný, ze zadní části kousek vytržený, část okraje pap. štítku, mont. na přední ob., mírně popraskaný, vše znázorněno v obr. části. | 3800 |
| ALCOFORADO, MARIANA: PORTUGALSKÉ LISTY. Dopisy Marianny Alcoforado. Přeložil Dr. Hanuš Jelínek. Praha, Arthur Novák, 1919. 76 s., dvoubarevný tisk, grafická úprava M. KALÁB. Ručně čísl. exemplář 29/700. Pův. pap. vazba, se zlatou ražbou na přední desce a zlatou horní ořízkou. 130x80 - Desky mírně prohnuté, ve spodní části podél hřbetu (6mm) prasklina v důsledku použití nekvalitního materiálu na vazbu. | 370 |
| Fišer - LIDÉ Z MÉNILMONTANT. 1965. Francouzský film. Režie Maurice Delbez. Autor JAROSLAV FIŠER. 410x290 Mírné stopy po přeložení. Další nabídka plakátů | 1900 |
| KOLOTOČ HUMORU. Kaleidoskop Vlasty Buriana. Z předválečných filmů sestavil M. Krňanský a B. Brejcha. 410x280 Mírné stopy po přeložení. Plakáty | 1200 |
| BARVÍK - MALÁT - TAUŠ: STRUČNÝ HUDEBNÍ SLOVNÍK. Praha, SNKLHU, 1960. 415 s., obálka, vazba a úprava JAROMÍR VALOUŠEK. Celopl. vazba s obálkou. 170x130 | 100 |
| Teige - HRUBÝ, PAVEL a VLK, VÁCLAV: ZÁKLADY MARXISTICKÉHO MYŠLENÍ. Praha, Práce, 1946. Živé myšlenky sv. 1. 1. vyd. 164 s., obálka a úprava KAREL TEIGE. Pův. brož. 210x155 - Velmi dobrý stav. | 300 |
| ÚSMĚVY JANA MASARYKA. Praha, Melantrich, 1969. Humor do kapsy sv. 1. Zpracoval Vladimír Thiele. 1. vyd. 252 s., ilustrace LADISLAV RADA a JAROSLAV KÁNDL. Pův. brož. 190x100 | 100 |
| ŠTORCH-MARIEN, OTAKAR: OHŇOSTROJ. Paměti nakladatele Aventina II. Vzpomínky. Praha, Československý spisovatel, 1969. 489 s., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 | 250 |
| BURIÁNEK, FRANTIŠEK: KAREL ČAPEK. Praha, Melantrich, 1978. Odkazy pokrokových osobností naší minulosti sv. 48. 1. vyd. 299 s., obálka a vazba MIROSLAV VÁŠA. Dedikace a podpis autora. Celopl. vazba s obálkou. 210x145 | 200 |
| Jirásková - VOLAVKOVÁ, HANA: MARTA JIRÁSKOVÁ. Umělecké profily sv. 16. - Praha, Odeon, 1981. Umělecké profily sv. 16. 1. vyd. 162 s. z nichž je 126 s. čb. a bar. vyobrazení, obálka, vazba a úprava VLADIMÍR ŠMERDA. Životopisná data, seznam výstav, resumé rus., něm. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270x215 | 450 |
| Jiřincová - HLAVÁČEK, LUBOŠ: LUDMILA JIŘINCOVÁ. Umělecké profily sv. 37. - Praha, Odeon, 1991. Umělecké profily sv. 37. 1. vyd. 188 s. z nichž je 142 s. bar. a čb. vyobrazení. Přehled literatury, seznam výstav, životopisná data. Typografie FELIX ŠEJNA. Resumé rus., něm., angl. Celopl. vazba s obálkou. 270x210 Krásný stav. | 450 |
| ŠTĚPÁN, BOHUMIL: GALERIE. Adolf Hoffmeister: Erotický humor Bohumila Štěpána. Novinové recenze z autorových výstav v Berlíně, Hamburku, Vídni a Curychu, vybral Karel Trinkewitz. Fot. exponátů: Isabella Wettsteinová a Jaroslav Franta. 1. vyd. Praha. Mladá fronta, 1968. Edice Polylegran sv. 1. Nestr. [118] s. 195x210 ... soubor koláží s erotickými náměty, které B.Š. publikoval v domácích a zahraničních titulech (mj. Mladý svět, Literární noviny, Plamen, Host do domu, Kulturní tvorba, Student, Trn, Czechoslovak Life, Im Herzen Europas, Beschwerdebuch, Konkret, Berliner Magazin, švédský Hjälp, jugoslávský Paradoks, Österreich über alles, Irodalmi szemle, Züricher Woche, Gebrauchsgraphik) ale i z realizace výzdoby českého baru na Expu 67. Mírné stopy užívání. Výběr titulů převážně ze 60. let na artbook.cz | 700 |
| Váchal - DICKENS, CHARLES: VÁNOČNÍ KOLEDA PRÓZOU. Praha, Václav Pour, 1945. 5. sv. sbírky "Příběhy" v Pourově edici. 123 s., 7 čb. dřevorytů v textu JOSEF VÁCHAL. Volné, nerozřezané archy v pův. pap. obálce. 210x135 - Povrch obálky mírně znečištěný běžným používáním, v horní části hřbetu otřepený a 1,5 cm natržený okraj (bez ztráty pap.). | 980 |
| Váchal - BŘEZINA, OTOKAR: RUCE. Ráj knihomilů, svazek 7 - Praha, ELK, 1946. Ráj knihomilů, svazek 7. 64 s., 35 čb. dřevorytů JOSEF VÁCHAL, typo O. MENHART. Ex. č. 882 na similijapanu z celkového počtu 1001 výtisků. Volné, nerozřezané archy v pův. pap. obálce. 265x190 - Velmi dobrý stav. | 2900 |
| Hudeček - HRUBÍN, FRANTIŠEK: NESMÍRNÝ KRÁSNÝ ŽIVOT. Praha, Borový, 1949. České básně sv. 75. 62 s., obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 210x140 | 190 |
| HRABĚ, VÁCLAV: STOP-TIME. 1. vyd. - K vyd. připravil a ediční pozn. napsal Miroslav Kovářík. Praha, Mladá fronta, 1969. Edice Mladé cesty-poezie sv. 30. 64, s., front. EMILIE TOMANOVÁ, obálka a grafická úprava JAN WILD. Pův. brož. 170x105 - První kniha Václava Hraběte vyšla čtyři roky po jeho tragické smrti. - Velmi dobrý stav! | 1200 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: VRŠOVICKÝ EZOP. Praha, MF, 1966. 1. vyd. 183 s.,12 koláží na 6 hlubotiskových přílohách JIŘÍ KOLÁŘ, upravil JOSEF TÝFA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x130 - Velmi dobrý stav! | 900 |
| TREFULKA, JAN: NÁLEZY PANA MINUSE. Praha, Československý spisovatel. 1966. 1. vyd. Život kolem nás, malá řada sv. 23. 116 s., obálka a vazba ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s přebalem. 170x130 | 200 |
| MŇAČKO, LADISLAV: DLOUHÁ BÍLÁ PŘERUŠOVANÁ ČÁRA. Praha, Československý spisovatel, 1965. Život kolem nás, malá řada sv. 14. 100 s., obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s přebalem. 170x130 | 180 |
| TICHÝ, FRANTIŠEK: PUDL. Orig. litografie, sign., 245x170. - Katalog Galerie V. Hořejš. František Tichý 16.X.-30.X. 1945. 24 s. včetně obálky. Pův. brož. 295x210. - 270 číslovaných katalogů obsahovalo tuto původní, signovanou litografii Františka Tichého (245x170). | 9900 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: PROMÉTHEOVA JÁTRA. Praha, Československý spisovatel, 1990. Doslov Emanuel Frynta. 216 s. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 /poezie | 180 |
| DIVIŠ, IVAN: ELIÁŠŮV OHEŇ. Praha, Mladá fronta, 1962. Edice Cesty sv. 45. 1. vyd. 120 s. frontispis JIŘÍ SVOBODA, obálka, vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 350 |
| DIVIŠ, IVAN: MORALITY. Praha, Československý spisovatel, 1963. Edice České básně sv. 227. 1. vyd. 128 s., frontispis a kresba na obálce ALENA JIRAVOVÁ, obálka, vazba a úprava JIŘINA KLIMENTOVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 175x125 | 350 |
| HALAS, FRANTIŠEK: POTOPA HLAD. Brno, Blok, 1965. 1. vyd. 94 s., ilustrace, úprava, obálka a vazba DANA PUCHNAROVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x155 | 145 |
| ŠIMOTOVÁ, ADRIENA: HLAVA K LISTOVÁNÍ. Soubor vlastních textů Adrieny Šimotové Úvahy, dopisy, básně, rozhovory - Praha, GemaArt/OSVU, 1997. Výběr textů, redakce, úvod, komentáře Milena Slavická. 249 s. včetně 38 s. obr. příloh a dokument. fotografií v textu. Pův. pap. vazba s přebalem. 250x170 - Povrch obálky mírně znečištěný běžným používáním. | 590 |
| KUNDERA, LUDVÍK: HRUDEN. Podpis autora - Brno, Blok, 1985. 1. vyd. 94 s., ilustrace BOHDAN LACINA. Pap. vazba s pův. obálkou. 205x130 - Velmi dobrý stav! | 280 |
| LINHARTOVÁ, VĚRA: PŘESTOŘEČ. Praha, Mladá fronta, 1966. Edice Boje sv. 146. 1. vyd. 180 s., obálka, vazba a úprava JIŘÍ ŠALAMOUN. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 - Velmi dobrý stav. | 250 |
| ORTEN, JIŘÍ: ETA ETA ŽLUTÍ PTÁCI. Liberec, Severočeské nakladatelství, 1966. Prózy 1. 1. vyd. Vybrala a ediční doslov napsala Marie Křížková. 157 s., obálka, vazba a úprava MILAN JANÁČEK. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 - Velmi dobrý stav. | 250 |
| MARYSKO, KAREL: POETICKÝ ZÁPISNÍK. Výbor z básní z let 1939 až 1946. Praha, Mladá fronta, 1970. 1. vyd. Úvod napsal Bohumil Hrabal. 112 s., obálka, vazba, frontispis a úprava MILAN ALBICH. Celopl. vazba s obálkou. 175x105 - Velmi dobrý stav. KAREL MARYSKO - Slovník české literatury po roce 1945 | 490 |
| HOLAN, VLADIMÍR: BOLEST. 1. vyd. - Verše z let 1949-1955. Praha, Československý spisovatel, 1965. Klub přátel poezie sv. 28. 1. vyd. 176 s., obálka, vazba a úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ, frontispis VLADIMÍR TESAŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Velmi dobrý stav. | 290 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: MISTR SUN. O básnickém umění. Praha, ČS, 1957. České básně sv. 162. 1. vyd. 124 s., obálka a úprava JOSEF KAPLICKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x140 - Velmi dobrý stav. | 380 |
| HOLAN, VLADIMÍR: SMRT A SEN A SLOVO. Z Máchova kraje. Liberec, Severočeské krajské nakl., 1965. 1. vyd. 88 s., 7 celostr. ilustrací MIKULÁŠ MEDEK, úprava, obálka a vazba JOSEF VYLEŤAL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 185x160 - Velmi dobrý stav. | 350 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: NOVÝ EPIKTET. Praha, Mladá fronta, 1968. Edice současné poezie Cesty sv. 100. 1. vyd. 80 s., obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Velmi dobrý stav. | 490 |
| KUNDERA, LUDVÍK: TOLIK CEJCHŮ. Podpis autora - Praha, Mladá fronta, 1966. Edice současné poezie Cesty sv. 83. 1. vyd. Podpis autora. 88 s., obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Velmi dobrý stav! | 380 |
| DIVIŠ, IVAN: CHRLENÍ KRVE. Praha, Mladá fronta, 1964. Edice současné poezie Cesty sv. 60. 1. vyd. 92 s., obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Ve spodní části hřbetu mírně odřený povrch obálky. | 300 |
| VOKOLEK VLADIMÍR: MEZI RYBOU A PTÁKEM. Praha, Mladá fronta, 1967. Edice současné poezie Cesty sv. 91. 1. vyd. 136 s., obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 VLADIMÍR VOKOLEK - Slovník české literatury po roce 1945 | 350 |
| SENECA, LUCIUS ANNAEUS: O DUŠEVNÍM KLIDU. Lyra Pragensis sv. 8. - Praha, Supraphon, 1984. Lyra Pragensis sv. 8. Přeložil Václav Bahník. 120 s., 9 kreseb, předsádky a vazba CYRIL BOUDA. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 250 |
| TOLSTOJ, ALEXEJ: O ZKÁZE ATLANTIDY. Lyra Pragensis sv. 57. - Praha, Supraphon, 1983. Lyra Pragensis sv. 57. 1. vyd. Přeložila Zdeňka Psůtková. 72 s., osm kreseb, předsádky a vazba VLADIVOJ KOTYZA. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 250 |
| BELLEFOREST, FRANCOIS: AMLETH. Lyra Pragensis sv. 84. - Praha, Supraphon, 1987. Lyra Pragensis sv. 84. 1. vyd. Přeložil Petr Sommer. 128 s., 13 kreseb, předsádky a vazba JOSEF LIESLER. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 250 |
| BRANALD, ADOLF: TISÍC A JEDNO DOBRODRUŽSTVÍ. 1. vyd, podpisy autora a ilustrátora. - Praha, Československý spisovatel, 1955. 1. vyd. 283 s., obálka, ilustrace a vazba VÁCLAV JUNEK, úprava ZDENEK SEYDL. Dedikace s datem 1955 a podpisy obou autorů knihy. Celopl. vazba s obálkou. 240x175 - Zadní strana obálky mírně znečištěná od prachu, na okrajích obálky drobné trhlinky, okraje hřbetu obálky otřepeny. | 400 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: NÁHODNÝ SVĚDEK. Výbor z díla. Verše z let 1937-1947. Praha, Mladá fronta, 1964. 1. vyd. 204 s., doslov Jan Grossmann, obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Úplné znění sbírek Křestní list, Sedm kantát, Limb a jiné básně, Ódy a variace, Dny v roce. | 650 |
| HOLAN, VLADIMÍR: TOBĚ. Praha, Odeon, 1985. 61 s., ilustrace JOSEF LIESLER, typografie JAN SOLPERA. Brož. 180x155 - Velmi dobrý stav. | 220 |
| HOLAN, VLADIMÍR. PŘÍBĚHY. 1. vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1963. České básně sv. 228. 1. vyd. 240 s., obálka, vazba a úprava JIŘINA KLIMENTOVÁ, kresba na obálce a frontispis VLADIMÍR TESAŘ. Celopl. vazba s obálkou. 170x130 - Velmi dobrý stav. | 350 |
| HOLAN, VLADIMÍR: NA POSTUPU. 1. vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1964. České básně sv. 236. 1. vyd. 216 s., obálka, frontispis, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 170x130 - Velmi dobrý stav. | 350 |
| KUNDERA, LUDVÍK: ZÁZNAMY A PROMLUVY. Praha, Mladá fronta, 1961. Edice současné poezie Cesty sv. 34. 1. vyd. Podpis autora. 72 s., obálka, vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ, frontispis JIŘÍ SVOBODA. Celopl. vazba s obálkou. 175X105 | 350 |
| HALAS, FRANTIŠEK: JÁ SE TAM VRÁTÍM... Pamětní tisk k 20. výročí básníkova úmrtí. Okresní dům osvěty Blansko, 1969. (16) s., grafická úprava ANTONÍN JURAČKA. Volné dvoulisty v papírové složce. 305x145 | 240 |
| HALAS, FRANTIŠEK: ZPĚVANKY, ZPĚVANKY... Příležitostný tisk k 20. výročí úmrtí Františka Halase. Brno, Blok, 1969. (12) s., graficky upravil IVAN SOUKUP. Volné dvoulisty v papírové složce. 265x205 | 200 |
| ČEP, JAN: ZEMĚŽLUČ. LETNICE. DĚRAVÝ PLÁŠŤ. Praha, Československý spisovatel, 1969. 328 s., typografie OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 - Velmi dobrý stav. | 145 |
| RITSOS, JANNIS: PROMĚNY NOŽE. Chromatické detaily. Praha, Mladá fronta, 1963. Edice současné poezie Cesty sv. 52. 1. vyd. Přeložila Mariana Stříbrná. 72 s., obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 300 |
| BEDNÁŘ, KAMIL: MŮJ QUIJOTE. Praha, Mladá fronta, 1964. Edice současné poezie Cesty sv. 59. 1. vyd. 124 s., obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 300 |
| WENZL, OLDŘICH: LENTO. Praha, Mladá fronta, 1971. 1. vyd. 52 s., ilustrace EVA BEDNÁŘOVÁ. Pův. pap. vazba s obálkou. 245x135 | 235 |
| ŠOTOLA, JIŘÍ: HVĚZDA YPSILON. Praha, Mladá fronta, 1962. Edice současné poezie Cesty sv. 47. 1. vyd. 72 s., obálka, vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ, frontispis VLADIMÍR TESAŘ. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 195 |
| HAUKOVÁ, JIŘINA: ROZVODÍ ČASU. Brno, Blok, 1967. 1. vyd. 72 s., kresby JIŘÍ JOHN. 400 výtisků. Pův. brož. 195x120 - Velmi dobrý stav REZERVACE | 380 |
| BLATNÝ, IVAN: MELANCHOLICKÉ PROCHÁZKY. Brno, Blok, 1968. 52 s., ilustrace a úprava JIŘÍ HADLAČ. Volné dvoulisty v papírové složce. 315x120 | 300 |
| SLAVÍK, IVAN: OSTEN. Praha, Mladá fronta, 1968. Edice současné poezie Cesty sv. 94 . 1. vyd. 124 s., obálka a vazba VÁCLAV SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 - Velmi dobrý stav. IVAN SLAVÍK - Slovník české literatury po roce 1945 | 350 |
| SLAVÍK, IVAN: STÍN TŘTINY. Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. 84 s., obálka a vazba ROSLAV VÁŠA, úprava ZDENEK SEYDL. Brož. 170x125 - Velmi dobrý stav. IVAN SLAVÍK - Slovník české literatury po roce 1945 | 390 |
| SLAVÍK, IVAN: HLOHOVÝ VÍTR. České Budějovice, Růže, 1968. 1. vyd. 52 s., obálka, vazba a frontispis JAROSLAV ŠERÝCH. Volné dvoulisty v papírové složce. 170x130 Velmi dobrý stav. IVAN SLAVÍK - Slovník české literatury po roce 1945 REZERVACE | 390 |
| BOCHOŘÁK, KLEMENT: VĚČNÁ LOVIŠTĚ. Brno, Blok, 1969. 1. vyd. 60 s., ilustrace a úprava JARMILA HALÁMKOVÁ. Brož. 195x120 | 120 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: SVIT HVĚZDY UMŘELÉ. Za Františkem Halasem. Brno, Blok, 1967. 1. vyd. 64 s., ilustrace BOHDAN LACINA, úprava VIKTOR ŠAFÁŘ. Volné dvoulisty v papírové obálce. 285x170 | 250 |
| VACÍK, MILOŠ: NEMILOSTNÁ A MILOSTNÁ. Praha, Melantrich, 1989. Poesie sv. 146. 1. vyd. 119 s., úprava MICHAL PELZ. Brož. 205x110 | 80 |
| DIVIŠ, IVAN: ODCHOD Z ČECH. Praha, Evropský kulturní klub, 1990. 64 s., obálka a úprava KAREL HALOUN. Volné dvoulisty v papírové složce. 185x125 | 100 |
| KLOSTERMANN, KAREL: MLHY NA BLATECH. Praha, Svoboda, 1971. 386 s., obálka, vazba a frontispis JOSEF PAUKERT. Celopl. vazba s obálkkou. 205x140 | 65 |
| KLOSTERMANN, KAREL: ODYSEA SOUDNÍHO SLUHY A JINÉ POVÍDKY. Praha, Albatros, 1972. Zlatoroh. 225 s., ilustrace MILENA ŠOLTÉSZOVÁ. Pův. celopl. vazba. 205x130 | 70 |
| BROD, MAX: PRAŽSKÝ KRUH. Praha, Akropolis, 1993. Edice Premiéra sv. 6. Přeložila Ivana Vízdalová. 190 s., ilustrace JOSEF VELČOVSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 100 |
| IONESCO, EUGÉNE: STŘÍPKY DENÍKU. Praha, Argo, 1997. Přeložila Danuše Navrátilová. 217 s., obálka a úprava MARKÉTA JELENOVÁ. Pap. vazba s obálkou. 185x160 | 200 |
| KOMENSKÝ, JAN AMOS: ORBIS PICTUS. Svět v obrazích. K vyd. připravil a předmluvou uvedl Jos. Hendrich. Text Josefa Chmely přehlédl a pozn. o jeho věcné i jazykové úpravě napsal Frant. Oberpfalzer. Praha, František Borový, 1941. 254 s., grafická úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. pap. vazba. 205x135 - /pedagogika/encyklopedie/ | 250 |
| MARTÍNKOVÁ, MARIE: ŽIVOT EMY DESTINNOVÉ. Plzeň, E. Kosnar, 1946. Knižnice českých autorů "Pramen" sv. 2. 171 s., obálka a úprava JAROSLAV KRÁTKÝ. Pův. brož. 240x165 Obálka je mírně poškozená. | 100 |
| BAJEROVÁ, MARIE: O EMĚ DESTINNOVÉ. Praha, Vyšehrad, 1980. 134 s., obálka a úprava JIŘÍ BLAŽEK. Pův. brož. 200x130 | 80 |
| POSPÍŠIL, MILOSLAV: VELIKÉ SRDCE EMA DESTINNOVÁ. Praha, Supraphon, 1980. 272 s. textu, 32 s. ilustrací, obálka, vazba a úprava PAVLA AUBRECHTOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 205x150 | 120 |
| DALÍ, SALVADOR: TAJNÝ ŽIVOT SALVADORA DALÍHO. Praha, Lidové noviny, 1994. Přeložila Ludmila Vaňková. 442 s. textu a 16 s. fotogr. příloh, vazba a úprava PAVEL ŠTEFAN. Pap. vazba s obálkou. 210x150 | 120 |
| ROLLAND, ROMAIN: HRA O LÁSCE A SMRTI. Divadlo revoluce. Praha, Kvasnička a Hampl, 1926. Nová Bibliotéka sv. VIII. Přeložil Petr Křička. 88 s., upravil V. H. BRUNNER. Pův. celopl. vazba v ochranném pap. pouzdře. 170x125 | 150 |
| ZÁHOŘ, ZDENĚK: POHLAVÍ - LÁSKA - OTCOVSTVÍ. Pro mužský dorost od 15 let. Praha, Kvasnička a Hampl, 1923. 68 s., obálka CYRIL BOUDA. Pův. brož. 160x110 | 50 |
| SELAM ČILI KVĚTINOMLUVA B + H + V. Nejnovější a nejpůvodnější slovanský SELAM čili KVĚTINOMLUVA. Jako práci Boženy Němcové, Hanuše Jurenky a Václava Č. Bendla Stránického našel a určil i úvodem doprovodil Dr. Miloslav Novotný. Praha, Kvasnička a Hampl, k Novému roku 1948. 19 s., vyzdobil a upravil PETR DILLINGER. Pův. brož. 160x105 | 100 |
| Kašpar - NERUDA, JAN: ROMANCE ŠTĚDROVEČERNÍ. Opsal a vymaloval ADOLF KAŠPAR 1903. Praha, příloha Věstníku Dědictví Komenského ročník 1915-16, č. 4. (34) s. Pův. pap. vazba. 145x120 | 250 |
| VRBA, JAN: CHODSKÉ REBELIE. Historický román o třech dílech. Dí II. Mladý ďábel. Praha, nákladem českomoravských podniků tiskařských a vydavatelských, 1925. 538 s. Pův. celopl. vazba. 180x140 | 85 |
| JEŽEK, JAN F.: BUDOUCNOST ČSR PODLE BOLZANA, EBERTA A SMETANY ČLENŮ NÁRODNÍHO VÝBORU 1848. Několik vědeckých rozprav o česko-německé otázce. Praha, Kvasnička a Hampl, 1931. 124 s. Pův. brož. 220x150 Nerozřezáno. | 350 |
| BAUDELAIRE-VERLAINE-MALLARMÉ-MAETERLINCK: SOUHVĚZDÍ. Praha, Kvasnička a Hampl, 1931. Nová bibliotéka sv. XXXV. Přeložil Emanuel z Lešehradu. 126 s., úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. celopl. vazba. 170x125 /poezie/ | 290 |
| JETEL, VLADIMÍR: HNĚDÉ TEMNO. I. a II. díl. Praha, Kvasnička a Hampl, 1946. 256 s., 353 s., obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 250 |
| VACHEK, EMIL: ČERVENÁ ZAHRADA. I. část romance o Chámu Dynybylovi. Praha, Kvasnička a Hampl, 1941. Knihy Emila Vachka sv. 10. 188 s., obálka ZDENĚK GUTH. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x135 | 150 |
| JELÍNEK, JAROSLAV: POLITICKÉ ÚSTŘEDÍ DOMÁCÍHO ODBOJE. Praha, Kvasnička a Hampl, 1947. 214 s., obálka, vazba a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x140 | 195 |
| LIEHM, A. J.: ROZHOVOR. Otázky a názory sv. 57. - Praha, Československý spisovatel, 1965. Otázky a názory sv. 57. 216 s., obálka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x105 - Mírné stopy běžného, šetrného používání. | 150 |
| FISCHER, ERNST: KAFKA, MUSIL, KRAUS. Otázky a názory sv. 58. - Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. Přeložil Alexej Kusák. 160 s., obálka MIROSLAV MÁŠA. Pův. brož. 195x105 - Velmi dobrý stav. | 150 |
| HALAS, FRANTIŠEK: MAGICKÁ MOC POESIE. Otázky a názory sv. 8. - Praha, Československý spisovatel, 1958. 1. vyd. Uspořádal J. Grossman a Vl. Justl. 154 s. Obálka KAREL ČERNÝ, frontispis FRANTIŠEK BIDLO, typo ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x110 - Stopy běžného, šetrného používání. | 100 |
| FISCHER, ERNST: KAFKA, MUSIL, KRAUS. Otázky a názory sv. 58. - Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. Přeložil Alexej Kusák. 160 s., obálka MIROSLAV MÁŠA. Pův. brož. 195x105 - Dobře zachováno. | 200 |
| PERSE, SAINT-JOHN: KRONIKA. Brno, Klub přátel výtvarného umění, jako prémie pro své členy, 1977. Přeložila Naďa Šimotová. 34 s., ilustrace JAN SOUČEK, úprava VLASTA BERÁNKOVÁ. Volné dvoulisty v pap. složce. 175x115 | 170 |
| DEHAYE, PIERRE. PARABOLE. PARABOLA. Bratislava, Tatran, 1980. Edícia Poézia sv. 49. 1. vyd. Z franc. originálu preložil Ivan Mojík, vydáno dvojjazyčně v originálu a ve slovenštině. 168 s., ilustrace GABRIEL ŠTRBA. Celopl. vazba s obálkou. 170x130 | 100 |
| KRLEŽA, MIROSLAV: BALADY PETRICI KEREMPUHA. Praha, SNKLU, 1963. 1. vyd. Přeložil Josef Hiršal. 134 s., obálka, vazba a úprava OLDŘICH BLÁHA. Pův. pap. vazba s obálkou. 175x100 | 150 |
| MARIJENGOF, ANATOLIJ: DŽBÁNY PAMĚTI. Výbor z poezie 1917 - 1925. Praha, Svět sovětů, 1968. 1. vyd. Přeložil Karel Milota. 96 s., ilustrace JAROSLAV KOCH, obálka, vazba a úprava JIŘÍ SVOBODA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x110 | 80 |
| STEVENS, WALLACE: MUŽ S MODORU KYTAROU. 1. vyd. Edice Plamen. - Praha, Odeon, 1973. Plamen edice současné zahraniční poezie sv. 65. Přeložil Jan Zábrana. 105 s., obálka a úprava Václav Bláha. Pův. brož. 200x125 | 170 |
| HUGHES, TED: JESKYNNÍ PTÁCI. 1. vyd. Edice Plamen. - Praha, Odeon, 1986. Edice Plamen, sv. 98. Z anglických orig. vybral a přeložil Jaroslav Kořán. 147 s., typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Pův. pap. vazba s obálkou. 195x120 /poezie | 120 |
| KAFKA, FRANZ: AFORISMY. Otázky a názory sv. 67. - Praha, Československý spisovatel, 1968. Otázky a názory sv. 67. 92 s., obálka ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x110. - Obálka odlepena od bloku. | 100 |
| MUSIL, ROBERT: ESEJE. Otázky a názory sv. 70. - Z něm. orig. Tagebücher, Aphorismen, Essays und Reden přel. Jitka Bodláková. Výbor uspoř. a doslovem opatřila Růžena Grebeníčková. Praha, Československý spisovatel, 1969. 1. vyd., 220 s. Pův. brož. 195x105 - Mírné stopy běžného, šetrného používání. | 200 |
| TEIGE, KAREL: JARMARK UMĚNÍ. Otázky a názory sv. 52. - Praha, Československý spisovatel, 1964. Otázky a názory sv. 52. 1. vyd. 168 s. a 1 příloha, obálka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x105 - Velmi dobrý stav. | 250 |
| EJZENŠTEJN, SERGEJ MICHAJLOVIČ: O STAVBĚ UMĚLECKÉHO DÍLA. Otázky a názory, sv. 37 - Výběr ze statí, teoretických úvah a studií. Vybral a přel. Jiří Taufer . Doslov Lubomír Linhart: Sergej Ejzenštejn - klasik filmové tvorby a teorie. 1. vyd. Praha, Československý spisovatel, 1963. 124 s., ilustrace autora, obálka ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x105 - Stopy běžného, šetrného používání. | 100 |
| MEJERCHOLD / TAIROV / OCHLOPKOV: MODERNÍ TVÁŘ DIVADLA. Otázky a názory, sv. 37. - Uspořádal, z ruštiny přeložil a doslovem opatřil Karel Martínek. Vyd. 1. Praha, Československý spisovatel, 1962. 155 s., ilustrace, obálka VLADIMÍR ROŠICKÝ. Pův. brož. 195x105 - Zadní hrana hřbetu na dvou cm zpevněna izolepou, jinak stopy běžného, šetrného používání. | 100 |
| NERUDA, JAN: LORETÁNSKÉ ZVONKY A JINÉ BÁSNĚ. Dřevoryty FRANTIŠEK KOBLIHA - K padesátému výročí básníkovy smrti. Praha, Šmidt, 1941. Z básnického díla Jana Nerudy sv. V. 71 s., 8 dřevorytů a úprava FRANTIŠEK KOBLIHA. Pův. brož. 190x115 Slovník českých nakladatelství - Vilém Šmidt | 250 |
| NERUDA, JAN: HŘBITOVNÍ KVÍTÍ. Dřevoryty PETR DILINGER - K padesátému výročí básníkovy smrti. Praha, Šmidt, 1941. Z básnického díla Jana Nerudy sv. I. 77 s., 4 dřevoryty a úprava PETR DILLINGER. Pův. brož. 190x115 Slovník českých nakladatelství - Vilém Šmidt | 250 |
| NERUDA, JAN: PROSTÉ MOTIVY. Dřevoryty KAREL ŠTĚCH - K padesátému výročí básníkovy smrti. Praha, Šmidt, 1941. Z básnického díla Jana Nerudy sv. IV. 80 s., 6 dřevorytů a úprava K. ŠTĚCH.. Pův. brož. 190x115 Slovník českých nakladatelství - Vilém Šmidt | 250 |
| NERUDA, JAN: BALADY A ROMANCE. SVOLINSKÝ - K padesátému výročí básníkovy smrti. Praha, Šmidt, 1941. Z básnického díla Jana Nerudy sv. III. 54 s., 4 kresby a úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 190x115 Slovník českých nakladatelství - Vilém Šmidt | 250 |
| NERUDA, JAN: PÍSNĚ KOSMICKÉ. Dřevoryty VÁCLAV MAŠEK - K padesátému výročí básníkovy smrti. Praha, Šmidt, 1941. Z básnického díla Jana Nerudy sv. II. 50 s., 7 dřevorytů a úprava V. MAŠEK. Pův. brož. 190x115 Slovník českých nakladatelství - Vilém Šmidt | 250 |
| CENNÍK VELOCIPEDŮ VEŠKERÝCH SOUČÁSTEK PNEUMATIK. Augustin Vondřich, Karlín, 1924. Nejstarší odborový závod v Československé republice založen 1866. 18 s. Pův. brož. 205x130 | 990 |
| IV. SJEZD SVAZU ČESKOSLOVENSKÝCH SPISOVATELŮ. /Protokol/ Praha 27. - 29. červen 1967. Praha, Československý spisovatel, 1968. 224 s. Pův. brož. 210x150 | 175 |
| IN MEMORIAM JOSEFA HORY. Kolín, J. L. Bayer, 1945. Kruh Přátel Dobré Knihy v Kolíně. 73 s., Kresby JAR. MENTL, úprava FR. Z. FRANZ. Pův. brož. 215x145 | 250 |
| DÍK A POZDRAV. Josefu Horovi k padesátinám. Uspořádali František Halas a Bohumil Novák. Praha, Fr. Bororvý, 1941. 146 s., frontispic OTOKAR MRKVIČKA, obálka a úprava JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 215x140 | 190 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: BÁSNĚ NOCI. Praha, Fr. Borový, 1948. České básně sv. 76. 226 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x140 | 120 |
| UPDIKE, JOHN: DOMÁCÍ BIOGRAF. Výbor z veršů. Praha, Českolsovenský spisovatel, 1988. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložil Pavel Šrut. 176 s. Celopl. vazba s obálkou. 155x155 | 90 |
| WOLKER, JIŘÍ: BALADY. Edice Skvosty sv. 19. - Praha, SNKLHU, 1960. Edice Skvosty sv. 19. 96 s., vazba a 3 celostr. ilustrace JINDŘICH WIELGUS, úprava ZDENĚK SKLENÁŘ, dvoubarevný tisk. Pův. celokožená vazba s reliéfní výzdobou na přední desce. 145x105 - Velmi dobrý stav. Edice Skvosty na artbook | 290 |
| ČAPEK, KAREL: ANGLICKÉ LISTY. Pro větší názornost provázené obrázky autorovými. Praha, Fr. Borový, 1947. Spisy bratří Čapků sv. XIX. 150 s. Pův. celopl. vazba. 185x120 | 150 |
| SEIFERT, JAROSLAV: ŠEL MALÍŘ CHUDĚ DO SVĚTA. Podpis autora. - Praha, Československý spisovatel, 1977. Malá edice poezie. 87 s., ilustrace MIKOLÁŠ ALEŠ, podpis autora. Pův. celopl. vazba. 130x100 | 390 |
| ČECHY. DÍL I. ŠUMAVA. Reprint původního vydání. Praha, Tok, 2000. 268 s. Celopl. vazba. 370x280 Krásný stav. | 700 |
| II. SLET VŠESOKOLSKÝ. Konaný ve dnech 28. - 30. června roku 1891 v Praze. Pamětní list vydaný Českou obcí sokolskou redakcí Jos. E. Scheinera v Praze. 122 s. , mapa s přehledem Sokolských jednot českoslovanských v roce 1891, ilustrace FR. ŽENÍŠEK, ART. SCHEINER, L. ČÍŽEK. Pův. celopl. vazba. 300x220 | 380 |
| KREJČA, ALEŠ: TECHNIKY GRAFICKÉHO UMĚNÍ. Průvodce prac. postupy a dějinami originální tiskové grafiky. 1. vyd. Praha, Artia, 1981. 203 s., 32 barev. a 169 čb. ilustrací. Přehl. lit., jmenný a věcný rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x210 | 300 |
| BORN, ADOLF: NA CESTÁCH. Praha, Slovart, 2006. 119 s., ilustrace ADOLF BORN. Pap. vazba. 250X290 Krásný stav. | 380 |
| ČESKÝ KUBISMUS 1909 - 1925. Malířství - sochařství - umělecké řemeslo - architektura. Připravili Jiří Švestka a Tomáš Vlček, zpracoval Pavel Liška. 454 s. Tato publikace je česká verze výstavního katalogu 1909-1925 Kubismus in Prag, který vyšel u příležitosti stejnojmenné výstavy v Düsseldorfu a vychází k pozměněné repríze této výstavy v Jízdárně pražského Hradu, prosinec 1991 - březen 1992. 300x250 | 1800 |
| KRÁL, ANTONÍN; KRÁL, PETR: VLASTA BURIAN. Praha, Orbis, 1969. 1. vyd. 240 s., obálka, vazba a úprava CLARA ISTLEROVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x170 | 150 |
| Burian - PROKOP, VLADIMÍR: ZDENĚK BURIAN. 1905 - 1981. Gellery, 2005. Kniha vyšla u příležitosti stejnojmenné výstavy v Jízdárně pražského Hradu od 1. dubna do 10. července 2005. 223 s., XLVII. s. katalogizace díla Z. Buriana. Lamino vazba s obálkou. 280x235 Krásný stav. | 650 |
| PAVLÁT, LEO: OSM SVĚTEL. Židovské příběhy. Praha, Albatros, 1992. 235 s., ilustrace JIŘÍ BĚHOUNEK. Celopl. vazba s obálkou. 295x205 | 250 |
| KUBÍN, JOSEF ŠTEFAN: LIDOVÍ BAJEČI. Výbor povídek z Podkrkonoší. Praha, Československý spisovatel, 1950. 387 s., vazba, předsádky a frontispic VÁCLAV SIVKO. Pův. polopl. vazba. 245x180 | 250 |
| VERNE, JULIUS: NOVÝ HRABĚ MONTE CHRISTO. Matyáš Sandorf. Praha, Jos. Vilímek, 1941. Romány Jul. Vernea. Přeložil Zdeněk Hobzík. 357 s., ilustrace ZDENĚK BURIAN. Pův. celopl. zdobená vazba. 240x180 Uvolněná vazba. | 1000 |
| ŠULC, PAVEL J.: POMNÍK ŠTUDENSTVA PRAŽSKÉHO. Památka legií študentských od r. 1648-1848. V Praze, Rohlíček a Sievers, 1864. 60 s., vyobrazení pomníku proti titulu. Dobová polopl. vazba. 170x115 | 450 |
| DĚJINY ČESKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ. Od počátků do konce středověku. Díl I/1, 2. Praha, Academia, 1984. 2 sv. (683 s.), četné barev. a čb. vyobrazení, bibliografie, bibliografické odkazy a rejstříky. Pův. celopl. vazby s obálkami. 340x250 | 800 |
| PATERA, JAROSLAV. BERTRAMKA V PRAZE. Mozartovo památné sídlo. Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1948. 158 s., obrazová příloha LUDVÍK PATERA, úprava METHOD KALÁB. Pův. brož. 220x160 | 200 |
| MURKO, MATYÁŠ. PAMĚTI. Praha, Fr. Borový, 1949. 1. vyd. Knihovna literárních vzpomínek a korespondence. 252 s., obálka a úprava PETR TUČNÝ. Pův. brož. 215x140 | 120 |
| IVANOV, MIROSLAV: TAJENÉ PROTOKOLY ANEB GENIÁLNÍ PODVOD. Praha, Vydavatelství a nakl. MV ČR Centurion, 1994. Edice Lidé a zločin sv. 5. 1. vyd. 224 s., obálka a úprava PETR BEDNÁŘ. Lamino vazba. 220x160 | 150 |
| RENČ, VÁCLAV: POPELKA NAZARETSKÁ. Praha, Vyšehrad, 1969. 1. vyd. 159 s., obálka, vazba a úprava ANTONÍN JERO. Pův. vazba s obálkou. 210x125 | 150 |
| PECKA, DOMINIK: Z DENÍKU MARNOSTI. Brno, Atlantis, 1993. Edice Studium. 248 s., obálka, vazba a úprava ROSTISLAV POSPÍŠIL. Pap. vazba s obálkou. 200x120 | 120 |
| WILDE, OSCAR: PRAVDA MASEK. Něco o illusi. Intencí část čtvrtá. Praha, Alois Hynek, (1911). Pestrá knihovna zábavy a kultury č. 73. Přeložil Jaroslav Novák. Pův. brož. 155x105 | 100 |
| ŠRÁMEK, FRÁŇA: SEDMIBOLESTNÍ. Praha, Fr. Borový, 1922. Edice Června sv. XXV. 114 s. Pův. brož. 170x110 Na obálce v dolním rohu stopy po přeložení. | 200 |
| COCTEAU, JEAN: VELIKÝ SKOK. Studentský příběh. Beroun v Čechách, Antonín Šefl, 1924. 1. vyd. Přeložil Jaroslav Poch. 138 s. Pův. brož. 205x130 Na obálce drobné světle hnědé skvrny. | 250 |
| FRANCE, ANATOLE: TRAKTÉR U KRÁLOVNY PEDAUKY. Román. Přeložil Arnošt Procházka. 2. vyd. Praha, Neumannová, 1920. Knihy dobrých autorů sv. 59-60. 199 s., obálka a úprava ZDENEK JUNA. Pův. brož. 220x145 Na obálce nevýrazné, nahnědlé skvrny, okraje obálky místy drobně natržené. | 250 |
| KŘIČKA, PETR: SVĚTLÝ OBLAK. Dvanáct zpěvů z temných let. Praha, Kvasnička a Hampl, 1943. 95 s., obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB, dedikace a podpis autora dat. 11. XII. 1945. Pův. brož. 190x130 Nerozřezáno. | 200 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: VALERIE A TÝDEN DIVŮ. Praha, F. J. Müller, 1945. Krásná užitková kniha sv. 29. 1. vyd. 168 s., obálka a ilustrace KAMIL LHOTÁK, titulní řádka a iniciálka F. TICHÉHO, úprava F. J. MÜLLER. Pův. polopl. vazba s obálkou. 240x170 - Na patit. ev. číslo pův. vlastníka (modré razítko). Dobře zachováno. | 1000 |
| HORA, JOSEF: HLINĚNÝ BABYLON. Praha, Boučková,1922. Knihovna aktualit a kuriozit sv. 3. 31 s., obálka a frontispis (zinkografie) ANTONÍN ChLEBEČEK. Původní brož. 155x120 | 250 |
| HARDY, THOMAS: DROBNÉ IRONIE ŽIVOTA. Povídky. Brno, Jan Pojer, 1946. Edice Atlantis sv. 64. 1. vyd. Přeložil Jaroslav Skalický. 248 s., iniciály a kresby PETR DILLINGER, úprava ANTONÍN JERO. Pův. dvoulisty v papírové složce. 180x115 Nerozřezáno, na obálce tři světlé vodní skvrny. | 150 |
| SLÁDEK, JOSEF V.: AMERICKÉ OBRÁZKY A JINÁ PRÓSA. I. díl. Praha, J. Otto, (1914). Vydal a úvodem opatřil Ferdinand Strejček. 314 s. Pův. brož. 190x120 | 100 |
| ŠAJNER, DONÁT: DEN U PRAMENE. Básně. Praha, Kvasnička a Hampl, 1944. 1. vyd. 76 s., obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB, kresby ŠT. BOREK, dedikace a podpis autora dat. VI. VIII. 1944. Pův. brož. 190x135 Nerozřezáno. | 150 |
| KŘIČKA, PETR: BÍLÝ ŠTÍT. Básně. Praha, Kvasnička a Hampl, 1944. 83 s., obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB, kresby JOSEF VACE, podpis autora. Pův. brož. 190x135 Nerozřezáno. | 180 |
| KRAJÍČEK, STANISLAV: PRSA - KRAUL DOKONALÝM STYLEM. Brno, Moravské nakl. B. Pištělák, 1946. Sportovní knihovna Glogus sv. 4. 99 s. textu, 8 s. fotografické přílohy. Pův. brož. 145x105 | 95 |
| NEUNTEUFEL, ADOLF: YASÍ - YATERÉ. Osm let chytám divokou zvěř a lovím v paraguayském pralese. Praha, Česká grafická Unie, 1944. Edice Země a lidé sv. 124. 1. vyd. Přeložil Josef Müldner. 157 s., 48 kreseb a 46 snímků autorových, obálka GEORG BAUS. Pův. brož. 210x135 | 150 |
| HASS, HANS: V ŘÍŠI KORÁLŮ A ŽRALOKŮ. Dobrodružství v karibském moři. Praha, Česká grafická Unie, 1944. 1. vyd. Přeložil Rudolf Janda. 166 s., obálka A. E. WUTTKE. Pův. brož. 225x160 | 95 |
| BEDNÁŘ, JAN A.: HARMONISMUS. Nový životní názor. První essay. Praha, Kvasnička a Hampl, 1929. 150 s., vytiskl "Loutkař" v Chocni. Pův. brož. 180x125 Nerozřezáno. | 200 |
| VACHEK, EMIL: DVANÁCTI HLASY ANO. Praha, Sfinx, B. Janda, 1931. Knižnice Nové cíle sv. 491. 301 s., obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ, úprava LADISLAV SUTNAR, dedikace s podpisem autora dat. 29. XI. 1939. Pův. brož. 200x140 | 700 |
| ABC MLADÝCH TECHNIKŮ A PŘÍRODOVĚDCŮ. 1960 - kompletní ročník, 12 sešitů. Praha, Mladá fronta 1962. sešity 1. - 11, 32 s., sešit č. 12. 34 s., grafická úprava SLÁVA JÍLEK. 12 sešitů + pův. plátěné desky. 285x200 - Dobře zachováno, 12 volných sešitů. | 1190 |
| ABC MLADÝCH TECHNIKŮ A PŘÍRODOVĚDCŮ. 1962 - kompletní ročník, 12 sešitů. Praha, Mladá fronta 1962. Každý sešit 32 s., grafická úprava SLÁVA JÍLEK. 12 sešitů + pův. plátěné desky. 285x200 - 12 volných sešitů, dobře zachováno, (v prvním čísle ustřižena část 2 a 3 listu). | 1100 |
| SUDEK, JOSEF: FOTOGRAFIE. S úvodní studií Lubomíra Linharta, s básněmi Vladimíra Holana a Jaroslava Seiferta. 1. vydání. Praha, SNKLHU, 1956. 46 s. textu a 232 hlubotiskových fotografií JOSEFA SUDKA, ve frontispise fotografie JOSEFA EHMA (portrét J.S.), grafická úprava FRANTIŠEK TICHÝ. Pův. celopl. vazba s orig. obálkou. 245x170 Velmi dobrý stav! REZERVACE FOTOGRAFIE - KNIHY O FOTOGRAFII | 4900 |
| TOYEN. Breton André / Péret Benjamin / Heisler Jindrich. Autogram TOYEN. - Paris, Editions Sokolova, 1953. 104 s., barevná reprodukce montovaná ve frontispise a řada čb. vyobr. v obr. příloze (s. 37-76), jeden čb. fot. portrét. V horní části první strany (bez textu), podpis TOYEN černým perem. Ex. 368/1036. Pův. brož. 205x155 – Nakladatelství „Éditions Sokolova“ vedla a založila Meda Mládková. Slovník české literatury po roce 1945 | 10900 |
| Rukopisná modlitební knížka - DUCHOVNÍ POKLAD ANEB MODLITBY KATOLICKÉ. ... psané pro křesťany roku 1810. (48) listů pérem, dvoubarevný titulní list v žluto hnědém orámování, 10 zdobených barev. iniciál, 4 titulní strany s barev. iniciálami zdob. perokresb. rostl. motivů. V jednoduché, novější (kol. 1900) pap. vazbě. 180x95 | 1500 |
| ČESKÝ BIBLIOFIL. 1932. IV. ročník. Praha, Premie Spolku českých bibliofilů, 1932. Vytiskla tiskárna Orbis, typo OLDŘICH MENHART. 111, s., mj. na s. 31-76 studie Arthura Nováka - Knižní grafika Zdenky Braunerové (zrod, vývoj, popis) s četnými ukázkami knižní grafiky Z.B., XVIII s. příloh s ukázkami české účasti tiskařů, ilustrátorů a typografů na goethovské výstavě v Lipsku. (DYRYNK, VOKOLEK, KALÁB, BENDA, HÁLA, PREISSIG, MAŠEK, STEHNO, KONŮPEK, JAROŇ, STRNADEL, SVOLINSKÝ, JIŘÍ TRNKA - Tanec Mrtvých (2list, úprava a dřevoryty). Pův. šitá brož. 310x235 - Velmi dobře zachováno. Sborníku "Český bibliofil" bylo vydáno celkem sedmnáct foliovích svazků a celý kompletní soubor představuje to nejlepší co se v letech 1910-1940 vytvořilo v oboru typografie a knižní grafiky, navíc samotný sborník je vždy sám o sobě mistrovským typografickým dílem. Bibliofilie, krásné tisky, 1. vyd. | 500 |
| Architektura - BOHUMIL HYPŠMAN / ALOIS KUBÍČEK. Praha, NČSVU, 1961. Současné profily - nová řada 10. 44 s., 36 vyobrazení, 3 pérovky v textu. Púv. pap. vazba s obálkou. 205x225 | 300 |
| NAŠE UMĚNÍ V ODBOJI. Uspořádal Miloslav Novotný. Praha, ELK, 1938. 243 s. a 17 obr. příloh, typografická úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. celopl. vazba. 275x195 | 250 |
| EDDA - BOHATÝRSKÉ PÍSNĚ. Praha, ELK, 1942. Ze staré severštiny přeložil Emil Walter. 194 s., obálka, vazba, 27 pérových kreseb a 12 litografií ANTONÍN STRNADEL. Pův. polopl. vazba s obálkou. 270x190 | 300 |
| ČAPEK, KAREL: POVÍDKY Z JEDNÉ KAPSY. Praha, Fr. Borový, 1937. Spisy bratří Čapků sv. XXIII. 243 s. Pův. celopl. vazba. 185x120 Na boční ořízce a na poslední straně hnědý flek od vody. | 60 |
| KEJŘOVÁ, ANUŠE: CUKROVINKY NA VÁNOČNÍ STROMEK. Hradec Králové, nákl. vlastním, (1920). 30 s. Pův. brož. 210x145 Na zadní části obálky hnědé skvrny. | 180 |
| STEINBECK, JOHN: HROZNY HNĚVU. 1. č. vyd. - Praha, ELK, 1941. Z amer. orig. The Grapes of Wrath přeložil Vladimír Procházka. 457 s., obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB, úprava OLDŘICH MENHART. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x140 - První české vydání, román vydala zároveň i Družstevní práce v edici Živé knihy. A , sv. 192. Z nových přírustků obálek JAROSLAVA ŠVÁBA na artbook.cz | 800 |
| O'DONNELL, EDWIN P.: ZELENÉ BŘEHY. Praha, ELK, 1941. Přeložil Karel Kerouš. 305 s., kresby v titulu a závěru knihy VÁCLAV KOCOUREK, obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB, úprava STANISLAV KOHOUT. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x140 | 400 |
| LAXNESS, HALLDÓR: SALKA VALKA. Román islandského děvčete. Praha, ELK, 1941. Přeložila M. Lesná-Krausová. 349 s., obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB, úprava STANISLAV KOHOUT. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x140 | 400 |
| MILOSTNÝ KRUH. Devět příběhů o lásce napsali: J. Drda, Fr. Kupka, J. John, J. Havlíček, Zd. Němeček, J. Mařánek, J. Durych, Ed. Bass, J. Kopta. Praha, ELK, 1941. 264 s., obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB, úprava OLDŘICH MENHART. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x140 | 400 |
| NILSSON, FRITIOF: BOMBI BITT A JÁ. Román mého dětství. Praha, ELK, 1941. Přeložil Břetislav Mencák. 228 s., ilustrace JAROSLAV WEISS, obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB, úprava OLDŘICH MENHART. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x140 | 400 |
| CLAES, ERNEST: ŽIVOT HEŘMANA COENA. Praha, ELK, 1941. Přeložila Lída Faltová. 362 s., obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB, úprava STANISLAV KOHOUT. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x140 | 400 |
| KNITTEL, JOHN: HAKIM. Román egyptského lékaře. Praha, ELK, 1941. Přeložil Jaroslav Dlouhý. 311 s., obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB, úprava OLDŘICH MENHART. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x140 | 400 |
| JÓZSEF, NYIRÖ: BENCE, ČLOVĚK S HOR. Praha, ELK, 1941. Přeložil Arno Kraus. 246 s., obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB, úprava a kresba v titulu OLDŘICH MENHART. Pův. celopl. vazba s obálkou. 215x140 | 400 |
| CAMONTE, TONY S.: HOLLYWOOD VČERA A DNES. Praha, Český filmový ústav, 1992. 110 s. Brož.200x140 | 65 |
| PIŤHA, JOSEF P.: VESELÝ VÝBOJ. Básně. Praha, A. Svěcený, (1925). 46 s., obálka VÁCLAV VRBSKÝ. Pův. brož. 210x135 REZERVACE
| 400 |
| BARTOŠOVI, ŠÁRKA A LUBOŠ: FILMOVÉ PROFILY. Filmografie československých filmových umělců. Scénáristé, režiséři a kameramani hraného filmu. Filmový ústav, 1966. 272 s., obálka JAROSLAVA VESELÁ. Brož. 205x145 | 180 |
| KAPLAN, ARYEH: MEDITACE A KABALA. Praha, Volvox Globator, 1998. Přeložila Tereza Krekulová. 324 s., vazba a úprava PAVEL RÚT. Pevná vazba. 210x150 | 350 |
| NAVRÁTIL, ANTONÍN: K PRAVDĚ ČI LŽI. 70 let čs. dokumentárního filmu. Praha, Filmový ústav, 1968. 326 s., obálka JAROSLAVA VESELÁ. Brož. 205X135 | 195 |
| MELZAK, RONALD: ZÁHADA BOLESTI. Praha, Avicenum, 1978. Život a zdraví. 192 s. Brož. 200x130 | 60 |
| ČEŠTINA ZA ŠKOLOU. Připravil kolektiv bohemistů. Praha, Panorama, 1979. 488 s., obálka JIŘÍ RATHOUSKÝ. Brož. 195x115 | 100 |
| EFFENBERGER, VRATISLAV: SUROVOST ŽIVOTA A CYNISMUS FANTASIE. Praha, Orbis, 1991. Edice Obratník. 257 s., obálka a úprava MARTIN STEJSKAL. Brož. 200x130 | 145 |
| III. CELOSTÁTNÍ SPARTAKIÁDA 1965. Praha, Sportovní a turistické nakladatelství, 1966. Uspořádal Vladimír Dobrovodský, úvod Arnošt Lustig a Ota Pavel. 104 s. (čb. a bar. snímky), 16 s. résumé ( v češtině, němčině, angličtině, francoužštině a ruštině). Pův. celopl. vazba s obálkou. 260x200 | 200 |
| RICHTEROVÁ, SYLVIE: SLOVA A TICHO. Praha, Československý spisovatel, 1991. 160 s. Brož. 190x120 | 65 |
| KLEMENT GOTTWALD VE FOTOGRAFII. Praha, Orbis, 1950. Úvod Václav Kopecký. (124) s. Pův. polopl. vazba. 270x210 | 200 |
| LONGEN, EMIL ARTUR: MŮJ PŘÍTEL JAROSLAV HAŠEK. Praha, Melantrich, 1983. 210 s., obálka, vazba a úprava ANTONÍN KALCOVSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 60 |
| MORRIS, DESMOND: NAHÁ OPICE. Praha, Mladá fronta, 1971. 1. vyd. Přeložil Ladislav Smutek. 160 s., 16 s. příloh, obálka, vazba a úprava IVAN URBÁNEK. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 100 |
| POCHE, EMANUEL; MENCL, VÁCLAV: VZPOMÍNKA NA PRAHU. Praha, Václav Poláček, 1949. 202 s., 100 čb. vyobrazení, úprava PETR TUČNÝ. Pův. polopl. vazba. 250x190 | 150 |
| TORBERG, FRIEDRICH: TETA JOLESCHOVÁ. Aneb zánik evropské kultury v anekdotách. Praha, Český spisovatel, 1994. Přeložil Hanuš Karlach. 232 s., obálka a typografie MARTIN DYRYNK. Brož. 200x120 | 100 |
| AUSTIN, JOHN: VYŠINUTÝ HOLLYWOOD. Praha, Clarton, 1993. Přeložil Milan Hausner. 192 s. Brož. 190x120 | 60 |
| OUŘEDNÍK, PATRIK: ANIŽ JEST CO NOVÉHO POD SLUNCEM. Slova, rčení a úsloví biblického původu. Praha, Mladá fronta, 1994. 264 s., obálka, vazba a úprava KLÁRA KOLÁŘOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 120 |
| SYŘIŠŤOVÁ, EVA: IMAGINÁRNÍ SVĚT. Praha, Mladá fronta, 1977. Edice Most sv. 15. 168 s., 16 s. příloh, obálka a úprava JOSEF TÝFA. Brož. 200x130 | 120 |
| MÁCHA, JAROSLAV: ŽELIVKA TUNELEM DO PRAHY. Praha, Podzemní inženýrské stavby, 1972. 220 s., 75 obrázků, 20 příloh, obálka, vazba a úprava BRONISLAV MALÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 285x210 | 250 |
| ZEYER, JULIUS: DŮM U TONOUCÍ HVĚZDY. Edice Skvosty sv. 44. - Praha, SNKLU, 1965. Edice Skvosty sv. 44. 153 s., vazba, předsádky a 4 celostr. barev. ilustrace MILOSLAV TROUP. Pův. celokožená vazba se slepotiskovou ražbou na obou deskách a zlatou ražbou na hřbetě. 145x105 - Velmi dobrý stav. | 290 |
| DYK, VIKTOR: DEVÁTÁ VLNA. Edice Skvosty sv. 24 - Praha, SNKLHU, 1961. Edice Skvosty sv. 24. 101 s., vazba a úprava KAREL PÁNEK. Pův. celokožená vazba se zlacenou reliefní ražbou na obou deskách a zlatou ražbou na hřbetě. 145x105 - Velmi dobrý stav. Edice Skvosty na artbook | 290 |
| VRCHLICKÝ, JAROSLAV: POUTÍ K ELDORÁDU - STROM ŽIVOTA. Edice Skvosty sv. 32. - Praha, SNKLU, 1962. Edice Skvosty sv. 32. 201 s., vazba a úprava HANA BLAŽEJOVÁ. Pův. celokožená vazba se zlatou ražbou na obou deskách a na hřbetě. 145x105 - Velmi dobrý stav. Edice Skvosty na artbook | 250 |
| Komiks - GRAPHIS 159 Special issue: The Art of the Comic Strip. Volume 28, No. 159. 1972. 79 s., obálka CLAUDE LEGALLO, obsahuje složený barev. plakát (Little Nemo ,1908), texty mj. Pierre Couperie: Antecedents and Definition of the Comic Strip., Echoes of Modern Art in the Comic Strip.; Claude Moliterni: Narrative Technique., Little Nemo--An Early Masterpeice of Comic-Strip Art., speciální číslo obsahuje množství barev. a čb. vyobrazení z historie komiksu až do konce 60. let (BURNE HOGARTH, ALEX RAYMOND, HAROLD FOSTER, CHESTER GOULD, JEAN GIRAUD, GEORGE MCMANUS, WINSOR MCKAY, ANTONIO RUBINO, MORT WALKER, HAROLD GRAY, CARMINE INFANTINO, MILTON CANIFF, GUY PEELLAERT, JAMES STERANKO, WALT KELLY, MEL LAZARUS, ROY CRANE, GEORGE HERRIMAN, NEAL ADAMS, KAREL SCHULZ, JOE SCHUSTER, REED CRANDALL, JACK KIRBY, LOU FINE, HARVEY KURTZMAN, JACK DAVIS, JOHN SEVERIN, WILL EISNER, FRANK FRAZETTA, JOE KUBERT, BERNARD KRIGSTEIN, ALEX TOTH, BARRY SMITH, STEVE DITKO, FRANK SPRINGER, WILL ELDER, JEAN-CLAUDE FOREST, FRANS MASEREEL, SKIP WILLIAMSON, JAY LYNCH, WALLACE WOOD, GILBERT SHELTON, MAD PECK, ROBERT CRUMB, RICHARD CORBEN ad.). Pův. brož. 300x235 - Velmi dobrý stav. Original edition. UMĚNÍ - MONOGRAFIE - ARCHITEKTURA | 690 |
| McINTOSH, JETHRO SPENCER: Z HOLEŠOVA DO HOLLYWOODU. Praha, Panorama, 1992. 304 s. textu, 16 s. obr. přílohy, obálka a úprava OLDŘICH POŠMURNÝ. Brož. 195x135 | 100 |
| RIPELLINO, ANGELO MARIA: MAGICKÁ PRAHA. Praha, Odeon, 1992. Přeložili Alena Hartmanová a Bohumír Klípa. 425 s., typografie KLÁRA ZIEGLEROVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 250 |
| NOVOTNÝ, FRANTIŠEK: O PLATÓNOVI. IV. Druhý život. Praha, Academia, 1970. 1. vyd. 952 s., 4 přílohy, obálka a vazba JIŘÍ LEDR. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 Obálka je mírně poškozená. | 350 |
| FELDEK, LUBOMÍR: KRIEDOVÝ KRUH. Bratislava, Slovenský spisovatel, 1970. 1. vyd. 72 s., ilustrace LUDOVÍT HOLOŠKA, dedikace a podpis autora. Celopl. vazba. 205x170 | 280 |
| KONRÁD, EDMOND: O ANNĚ SEDLÁČKOVÉ. Praha, Alois Srdce, 1928. Divadelní umění sv. V. 64 s. textu, 21 s. obr. příloh, úprava M. KALÁB. Pův. brož. 190x120 | 120 |
| ROSEJ, IVAN: ALMANACH 1914 - 1918. Vlastním nákladem. - V generální komisi Zemědělské knihkupectví A. Neubert v Praze, 1929. 53 s. Pův. brož. 195x130 - Poesie | 300 |
| HÖLDERLIN, FRIEDRICH: HYPERION. Aneb eremita v Řecku. Praha, Odeon, 1988. Přeložil Antonín Pešek. 350 s., obálka, vazba a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Celopl. vazba s obálkou. 150x105 | 120 |
| MORNET, DANIEL: DĚJINY SOUDOBÉHO PÍSEMNICTVÍ A MYŠLENÍ FRANCOUZSKÉHO. 1870 - 1927. Praha, Jan Laichter, 1930. Přeložil Jiří Ježek. 215 s. Polopl. vazba. 240x160 | 170 |
| LUNAČARSKIJ, ANATOLIJ VASILJEVIČ: STATI O UMĚNÍ. Divadlo, film, hudba, výtvarné umění. Praha, Odeon, 1979. 1. vyd. 605 s., obálka, vazba a úprava JOSEF TÝFA. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 | 70 |
| Architektura - HYPŠMAN, BOHUMIL: NEJNUTNĚJŠÍ BYDLENÍ. Jak ze začarovaného kruhu: Lepší mzdy značí dražší bydlení. Praha, Pyšvejc, 1946. 43 s., ilustrace v textu a 2 rozkládací plány na přílohách. Pův. brož. 210x150 | 250 |
| SEDLÁČEK, AUGUST: HRADY, ZÁMKY A TVRZE. XIII. Plzeňsko a Loketsko. Praha, F. Šimáček, 1905. 258 s., množství ilustrací na přílohách a v textu, mapa. Dobová celopl. vazba. 360x275 | 900 |
| DRTIKOL, FRANTIŠEK. DENÍKY A DOPISY Z LET 1914 - 1918 VĚNOVANÉ ELIŠCE JÁNSKÉ. 1. vyd. Praha, Svět, 2001. K vydání připravil Stanislav Doležal. 174 s., kresby a fotografie na přebalu a v textu FRANTIŠEK DRTIKOL., grafická úprava R. LENCOVÁ a ST. DOLEŽAL. Pův. plátěná vazba s přebalem. 195x165 - Kniha získala 1. místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2001. - Velmi dobrý stav. | 980 |
| HAŠŠIRÍM, ŠÍR: PÍSEŇ PÍSNÍ, PÍSEŇ NEJPŘEDNĚJŠÍ. Přebásnil STANISLAV KOSTKA NEUMANN. Praha, Spolek českých bibliofilů v nakl. Československý spisovatel, 1950. 1 sv. nové řady Ráj knihomilů. 30 s., graficky vyzdobil JAROSLAV LUKAVSKÝ (rytiny: 2 celostr., 1 dvoustr. - front., titul, iniciála), typograficky upravil JAROSLAV PICKA, ex. č. 656/1350, podpis J. Lukavský v tiráži. Pův. brož. 260x220 - Velmi dobrý stav. | 490 |
| ŽIVOT A UMUČENÍ SVATÉHO VÁCLAVA A BÁBY JEHO SVATÉ LUDMILY DLE SEPSÁNÍ KŘIŠŤANOVA. Praha, Ladislav Kuncíř, 1921. Z latiny přeložil Antonín L. Stříž, předmluvu a poznámky napsal Josef Pekař. 71 s., vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 200x120 | 200 |
| PŘIKLRYL, ONDŘEJ: PŘED CHROPEŇSKÝM ZÁMKEM. PRUCHOD DO PEKEL. JEČMINEK REPOBLEKÁN. Prostějov, nákl. časopisu "Hlasy z Hané", 1936. 91 s., iniciálky a ilustrace ANONÍN KAMENÍK. Pův. brož. 220x145 Hřbet obálky natržený a mírně poškozený. | 150 |
| DYK, VIKTOR: LITERATURA A SPOLEČNOST. Praha, Emil Hanf, 1934. 27 s., úprava ALOIS CHVÁLA. Pův. brož. 200x130 | 170 |
| MAETERLINCK, MAURICE: ESSAYE. Praha, Alois Hynek, (1911). Pestrá knihovna zábavy a kultury č. 59. Přeložil Josef Helm. 43 s. Pův. celopl. vazba. 140x100 | 150 |
| VELEBNÝ, KAREL: JAZZOVÁ PRAKTIKA. Praha, Panton, 1967. 1. vyd. 125 s., obálka, ilustrace a úprava ROBERT PELAUCH. Pův. brož. 200x140 | 150 |
| JOHN, JAROMÍR: NARODIL SE. Román zrození a růstu, který se čte nahlas. Praha, Václav Poláček, 1944. Knihovna Dětem sv. 2. 81 s., ilustrace MARIE ŽELIBSKÁ-VANÍČKOVÁ. Pův. brož. 250x180 Uvolněná obálka. | 120 |
| VANČURA, VLADISLAV: OBRAZY Z NÁRODA ČESKÉHO. Díl třetí: Poslední Přemyslovci. Praha, Družstevní práce, 1949. 79 s., obálka, kresby a úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 255x180 Nerozřezáno. | 120 |
| Nejedlý - HANZLOVÁ, LUDMILA: OTAKAR NEJEDLÝ. Praha, Odeon, 1984. Umělecké profily sv. 21. 186 s. z nichž je 121 s. barev. reprodukcí. Přehl. literatury, seznam výstav, životopisná data. Obálka a vazba Milan Hegar. Resumé rus., angl. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270x210 | 490 |
| KARÁSEK ZE LVOVIC, JIŘÍ: OSTROV VYHNANCŮ. Praha, Štorch-Marien, 1922. Aventinum sv. 60. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic sv. 7. 88 s., úprava FRANTIŠEK KOBLIHA. Pův. brož. 215x135 Nerozřezáno. | 350 |
| RAKUŠANOVÁ, M.; WITTLICH, P.; LAHODA, V.; SRP, K.: ! KŘIČTE ÚSTA ! Předpoklady expresionismu. Praha, Academia, 2007. 442 s., grafická úprava LUBOŠ DRTINA a MIROSLAV KLOSS. Celopl. vazba s obálkou. 305x235 | 650 |
| FRANK, LEONHARD: ČLOVĚK JEST DOBRÝ. Praha, Gustava Voleský, (1920). Přeložil Josef Kodička. 137 s., obálka VLASTISLAV HOFMAN. Pův. brož. 190x140 Nerozřezáno. | 400 |
| DYK, VIKTOR: REVOLUČNÍ TRILOGIE. Hry českého jeviště 2. 1907-1909 Ranní ropucha. Figaro. Přemnožení. Praha, E. K. Rosendorf, 1921. 175 s., obálka V. H. BRUNNER. Pův. brož. 175x120 Utržený levý horní růžek obálky (1x0,5 cm). | 200 |
| GRMELA, JAN: ROZKOŠNICE. Praha, Melantrich, 1928. 141 s., obálka a ilustrace FRANTIŠEK JANOUŠEK, dedikace a podpis autora dat. 1928. Pův. brož. 195x130 | 380 |
| PARMA, JIŘÍ O.: OSTROV. Praha, vlastním nákladem. III. vyd. 30 s., podpis autora. Pův. brož. 185x120 | 300 |
| SPILKA, ZDENĚK: JIŽNÍ SLUNCE. Verše. Brno, A. Píša, 1937. 67 s., obálka MILOSLAV CÍGLER, dedikace a podpis autora dat. 23.1. 37. Pův. brož. 190x120 Nerozřezáno. | 450 |
| ŠRONĚK, MICHAL; HAUSENBLASOVÁ, JAROSLAVA: GLORIA ET MISERIA. 1618 - 1648. Praha v době třicetileté války. Gallery, 1998. 279 s., typografie CLARA ISTLEROVÁ. Pap. vazba s obálkou. 330x250 Krásný stav. | 700 |
| MAJEROVÁ, MARIE: HAVÍŘSKÁ BALADA. Podpis autorky. - Kniha o hrdinství, lásce a štěstí obyčejného člověka. Praha, Melantrich, 1938. Melantrichova laciná knihovna sv. 9. 180 s., obálka JAROSLAV ŠVÁB, podpis autorky. Pův. brož. 190x135 | 400 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: SLOVNÍK METOD / OKŘÍDLENÝ OSEL. Praha, Gallery, 1999. 248 s., přes 200 celostr. barevných reprodukcí. Grafická úprava Rostislav Vaněk. Původní celoplátěná vazba s přebalem. 325x235 - Kniha je nová, nečtená. | 1900 |
| Lenin - SICHEL UND HAMER. Lenin - SICHEL UND HAMER. 1924. Illustrierte Internationale Arbeiterzeitung. Sonder aussgabe der Illustrierte Internationale Arbeiterzeitung. Berlin, Neuer Deutscher Verlag, (1924). 12 s., text: Trotzki, Krupska, Münzenberg, Lenin, Radek, Valeriu, Oehring..., fotografie. Pův. brož. 310x235 - Zvláštní číslo k úmrtí V. I. Lenina. | 3900 |
| Piesen - ROBERT PIESEN. Monografie Roberta Piesena vydaná u příležitosti jeho souborné výstavy. - Praha, Nakladatelství Franze Kafky, 2001. Uspořádala a úvod napsala Marta Železná. 379 s., 250 barevných reprodukcí, typografie ZDENĚK ZIEGLER. Celopl. vazba s obálkou. 285x245 - Nejkrásnější české knihy za r. 2001: kniha získala první místo v kategorii uměleckých publikací. | 950 |
| Novák - VALOCH, JIŘÍ: PROMĚNY LADISLAVA NOVÁKA. Kniha vychází u příležitosti stejnojmenné výstavy pořádané Gallery a Národní galerií v Praze. Gallery, 2002. 222 s., úprava ROSTISLAV VANĚK. Celopl. vazba s obálkou. 305x245 | 650 |
| Diviš - DOSTÁL, MARTIN: STANISLAV DIVIŠ. Kant, 2008. Texty Martin Dostál, Jiří David. 214 s., úprava ALEŠ NAJBRT, text v češtině a angličtině. Celopl. vazba. 335x245 Krásný stav. | 750 |
| Toyen - KUBELÍK, RAFAEL: VERONIKA. Výňatky ze zpěvohry. Složil Rafael Kubelík na text Dalibora C. Faltise. Praha, Fr. Novák, 1943. 66 s., úvod Zd. Němec (4), klavírní výtah. Obálka TOYEN. Pův. brož. 230x180 | 550 |
| ALMANACH KMENE. 1937 - 1938. Redigoval Jar. Seifert. Praha, Kmen, 1937.227 s., fotogr. přílohy a ilustrace v textu (PELC, BIDLO). Obálka a úprava Fr. BIDLO. Pův. brož. 190x120 Krásný stav. | 450 |
| MALÝ, R. I.: MARX A ŘÍM. 1. vyd. - Ve světle živé skutečnosti. Praha, A. Neubert, 1939. 133 s. Pův. brož. 210x145 | 250 |
| ROZNER, VOJTĚCH: ROZJIZVENÉ SRDCE. Podpis autora. - Básně. Praha, J. E. Novák, 1928. Edice Linie sv. 2. 55 s., podpis autora. Pův. brož. 195x140 REZERVACE 29.2.2012 20:38:48 | 400 |
| TŘENECKÝ, LADISLAV: NÁKAZA. Podpis autora. - Hrabyně, Iskra, 1931. 89 s., obálka BEDŘICH VROBELA, podpis autora. Pův. brož. 210x155 Nerozřezáno. | 400 |
| KNAP, JOSEF: PÍSEŇ NA SAMOTĚ. Praha, Družstevní práce, 1924. XIII. sv. Živých knih. 150 s., obálka JOSEF KAPLICKÝ. Pův. brož. 230x170 | 490 |
| NAVRÁTIL, FRANTIŠEK: ROD BÁSNÍKA OTOKARA BŘEZINY. K 70. výročí jeho narození. Zvláštní otisk z Časopisu rodopisné společnosti československé v Praze. Třeboň, nákl. autorovým, 1938. 18 s. a 2 obr. přílohy, dedikace s podpisem autora dat. 29. 2. 1938. Pův. brož. 230x155 | 250 |
| Obrtel - PRACH, KAREL: VŘENÍ ZEMĚ. Podpis autora. - Praha, Emil Hanf, 1930. 44 s., úprava VÍT. OBRTEL, dedikace a podpis autora. Pův. brož. 200x140 - REZERVACE 17.2.2012 18:18:08 | 400 |
| HALAS, FRANTIŠEK: TORSO NADĚJE. Protektorátní samizdat, podpis autora s datem 14.12. 1944 - Nestr., 32 listů včetně obálky, strojopis na bílém průklepovém papíře, na titulním listě dedikace: Milému Václavu Řezáčovi tento válečný "patisk" na památku jeho Fr. Halas, dat. 14. 12. 1944. Strojopisný opis podle 2. vyd. 1939 z Melantrichu (uvedeno v tiráži a na titulu). Volné listy spojené šňůrkou na tři díry. 220x170 | 1500 |
| VANČURA, VLADISLAV: HRDELNÍ PŘE ANEBO PŘÍSLOVÍ. 1. vyd. Praha, Aventinum, 1930. 169 s., úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 190x125 | 350 |
| ERBEN, KAREL JAROMÍR: ČESKÉ POHÁDKY A BÁJE. Praha, Ladislav Kuncíř, 1922. 1. sv. Pokladu. 101 s., vyzdobil CYRIL BOUDA. Pův. brož. 210x140 | 200 |
| HÁLEK, VÍTĚZSLAV: POHÁDKY Z PŘÍRODY. 1866 - 1873. Praha, Arthur Novák, 1919. 88 s., úprava V. H. BRUNNER, ex. č. 345/630. Pův. brož. 220x155 Horní okraj hřbetu 1 cm utržen. | 200 |
| ČAPEK, KAREL: LOUPEŽNÍK. Komedie. Praha, Štorch-Marien, Lidová knihovna Aventina sv. 17, 1926. 83 s. Pův. brož. 170x120 - Obálka s drobnými hnědými skvrnami, přebal z čiré folie. | 400 |
| DVOŘÁK, FL.: LAWN - TENNIS. Návod ke hře a pravidla hry. Brno, F. Dvořák, 1927. 2. rozšířené vyd. 43 s. Pův. brož. 185x125 Utržený pravý horní růžek (1x0,5 cm), hřbet obálky zevnitř slepovaný. | 150 |
| SCHWEITZER, ALBERT: FILOSOFIE A OCHRANA ZVÍŘAT. Mastný, Olomouc, 1937. Z časopisu International Journal of Animal Protection přeložil O. F. Babler. Své ženě pro radost a všem myslícím spoluobčanům k promyšlení tohoto závažného etického problému věnuje Jaroslav Mastný, předseda zemského spolku Ochrana zvířat. 13 s. Pův. brož. 175x125 | 250 |
| MAJEROVÁ, MARIE: PARTA NA KŘIŽOVATCE. Praha, Adolf Synek, 1933. Knihovna Omnia sv. 25. - Malé práce velkých autorů. 46 s. Pův. pap. vazba. 185x125 | 180 |
| NOVÁK, ARNE: DUCH A NÁROD. Kniha studií a podobizen. Praha, Fr. Borový, 1936. 250 s., obálka a úprava E. MILÉN. Pův. brož. 215x140 - Studie, česká literatura, literární kritika. | 180 |
| FIRCH, JAROSLAV: POD KŘÍDLY KONDORA. Podpis autora - Vzpomínky na Bolívii. Praha, Edice Dálných Ozvěn sv. 4., 1941. 122 s. s původními snímky autorovými, dedikace s podpisem autora dat. 9/7 1942. Pův. brož. 220x155 | 250 |
| HAVLÍČEK BOROVSKÝ, KAREL: EPIGRAMY A OSTATNÍ BÁSNĚ. Praha, Ústřední dělnické nakladatelství Ant. Svěcený, (1920). Uspořádal Emil Vachek. 120 s., kresby JOSEF ROHAN. Pův. brož. 195x140 | 170 |
| THÁKUR, RABINDRANATH: ZÁBLESKY Z BENGÁLSKA. Praha, Alois Srdce, 1922. Přeložil L. Vojtig. 68 s., ilustrace a úprava CYRIL BOUDA. Pův. pap. vazba. 200x135 | 250 |
| NOVÁKOVÁ, MILENA: VĚRNÁ SOCIALISTKA CHARLOTTA GARRIGUE MASARYKOVÁ. K 25. výročí jejího skonu. 1. vyd. Praha, Cíl, 1948. 29 s., obálka LAD. SVÁŠKA. Pův. brož. 200x130 | 150 |
| GUTH-JARKOVSKÝ, JIŘÍ ST.: ODVÁŽNÉMU ŠTĚSTÍ PŘEJE. Tři humoresky. Klatovy, Ot. Čermák, 1939. 50 s., obálka a frontispic ZD. GUTH. Podpis autora a výtvarníka, výtisk č. 69. Pův. brož. 205x130 Obálka ve hřbetu dole 3 cm natržená. | 780 |
| LANGER. FRANTIŠEK: DĚTI A DÝKA. Vydal Kruh přátel československé knihy péčí týdeníku "Čechoslovák" v Londýně. 91 s. Pův. pap. vazba. 220x140 | 200 |
| BEAUMONT, A.: HRDINSKÉ ČINY ČESKOSLOVENSÝCH LEGIÍ. Praha, Arnošt Kvasnička, 1919. 3. sv. I. řady knih "Ducha času". Přeložil František Sedláček. 147 s., úprava PETR DILLINGER. Pův. brož. 180x135 | 190 |
| ČAPEK, KAREL: VÁLKA S MLOKY. Praha, Fr. Borový, 1947. Spisy bratří Čapků sv. 36. 348 s., úprava KAREL TEIGE. Pův. celopl. vazba. 185x125 | 250 |
| ČAPEK, KAREL: POVĚTROŇ. Praha, Borový, 1940. Spisy bratří Čapků XXXIV. 222 s. Pův. celopl. vazba. 190x120 | 350 |
| KYTLICOVÁ, PAVLA: RODIČE A DĚTI. 2 svazky. Praha, ELK, 1941. 383 s., 316 s., obálka KAREL SVOLINSKÝ, vazba JINDŘICH ŠTYRSKÝ, úprava STANISLAV KOHOUT. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x145 | 250 |
| KOPTA, JOSEF: JAK VZNIKLA "TŘETÍ ROTA". Praha, Čin, 1929. 29 s. Pův. brož. 195x130 | 120 |
| Šíma - ROMAINS, JULES: DONOGOO TONKA. Praha, Fromek, 1925. Odeon sv. 5. 95 s., obálka a 2x il. JOSEF ŠÍMA. Pův. brož. 200x140 - Dobře zachováno. REZERVACE 29.2.2012 20:27:21 | 1450 |
| IRVING, JOHN: SVĚT PODLE GARPA. Praha, Odeon, 1990. 559 s., přeložil Radoslav Nenadál. Celopl. vazba s obálkou. 210x140 | 120 |
| PANORAMA. Roč. X. 1932 - 33 Kulturní zpravodaj. + Příloha Zpravodaj Družstevní práce, roč. 4. Praha, DP. 176 + 60 s., množství ilustrací a fotografií v textu a na obálkách ( SUDEK, SUTNAR, nábytek, bytové doplňky, porcelán ...). Pův. celopl. vazba, obálky vzadu vev. 245x175 | 900 |
| KARDEK, ALLAN: SPIRITISMUS. Brno, Schneider, 1999. 100 s. Pevná vazba. 210x150 | 100 |
| RUIZ, DON MIGUEL: LÁSKA, VZTAHY A PŘÁTELSTVÍ. Čtyři dohody - toltécká láska. Praha, Pragma, 1999. 156 s. Pap. vazba s obálkou. 195x130 | 100 |
| STINGL, MILOSLAV: UCTÍVAČI HVĚZD. Tajemství a zázraky ztracených indiánských říší. Praha, Naše vojsko, 1997. 216 s. a 32 příloh. Lamino vazba. 215x155 | 99 |
| CRANE, STEPHEN: MODRÝ HOTEL A JINÉ PRÓZY. Praha, Volvox Globator, 2001. Přeložili Eva Masnerová a Aloys Skoumal. 245 s., obálka PAVEL SIVKO. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 | 100 |
| PAGNOL, MARCEL: JAK VONÍ TYMIÁN. Vzpomínky z dětství. Praha, Odeon, 1981. Galérie Moderních Autorů. Přeložila Eva Musilová. 577 s., obálka, vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pap. vazba s obálkou. 205x140 | 135 |
| HRABAL, BOHUMIL: KAŽDÝ DEN ZÁZRAK. Praha, Československý spisovatel, 1979. Knihovna lidové četby 159. 1. vyd. 360 s., ilustrace a kresba na obálce ZDEŇKA TÁBORSKÁ, obálka, vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 200x135 | 150 |
| MÁRQUEZ, GABRIEL GARCÍA: ZPRÁVA O JEDNOM ÚNOSU. Praha, Euromedia Group - Odeon, 2007. Přeložil Vladimír Medek. 254 s., obálka JURAJ HORVÁTH. Pap.vazba s obálkou. 210x135 | 100 |
| BÍLEK, JIŘÍ: HÁDANKY NAŠÍ MINULOSTI. KAM ODEŠLI KELTOVÉ? Praha, Euromedia Group, 2011. 240 s., úprava PETR KUČERA. Lamino vazba. 235x150 | 120 |
| Kryl - PŮLKACÍŘ. Rozhovor Miloše Čermáka s Karlem Krylem. Praha, Academia, 1993. 1. vyd. 162 s., obálka, vazba a úprava LUCIE VÁGNEROVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 90 |
| PASTERNAK, BORIS: GLEJT. Praha, SNKLU, 1965. Přeložil Jiří Taufer. 190 s., obálka, vazba a úprava VÁCLAV BLÁHA. Celopl. vazba s obálkou. 155x155 | 120 |
| HRABAL, BOHUMIL: LISTOPADOVÝ URAGÁN. Praha, Delta, 1990. Tvorba uvádí 1/90. 141 s., obálka a úprava MILOŠ PEER. Brož. 205x145 | 98 |
| BACH, RICHARD: JONATHAN LIVINGSTON RACEK. Praha, Synergie, 1999. Přeložil Robert Gajdoš. 64 s., ilustrace na obálce KAREL DEMEL. Celopl. vazba s obálkou. 175x130 | 100 |
| STEINBECK, JOHN: NA PLECHÁRNĚ/SLADKÝ ČTVRTEK. Praha, Odeon, 1972. 314 s., obálka ADOLF BORN a MILAN KOPŘIVA. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 120 |
| HRABAL, BOHUMIL: DOMÁCÍ ÚKOLY Z PILNOSTI. 1. vyd. - Praha, Československý spisovatel, 1982. 224 s., obálka, vazba a úprava HELENA ŠKODÁKOVÁ. Celopl. vazba s přebalem. 205x140 | 145 |
| HRABAL, BOHUMIL: VITA NUOVA. 2. díl trilogie. Praha, Československý spisovatel, 1991. 288 s., ilustrace JAN SMETANA. Brož. 200x130 | 98 |
| HRABAL, BOHUMIL: SCHIZOFRENICKÉ EVANGELIUM. 1949 - 1952. Praha, Melantrich, 1990. 1. vyd. 208 s., obálka, vazba a úprava VLASTA MACHOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 185x130 | 100 |
| KRISEOVÁ, EDA: VÁCLAV HAVEL ŽIVOTOPIS. Brno, Atlantis, 1991. 1. vyd. Předmluva Jiří Gruša. 175 s., obálka, vazba a úprava JOSKA SKALNÍK. Celopl. vazba s obálkou. 210x155 | 150 |
| NEZNÁMÝ PARNAS. Praha, Odeon, 1988. Uspořádal Jaroslav Fryčer, přeložil Jindřich Pokorný. 1. vyd. 398 s. Pap. vazba s obálkou. 155x155 | 120 |
| CAZOTTE, JACQUES: ZAMILOVANÝ ĎÁBEL. Španělská novela. Praha, Mladá fronta, 2001. Přeložil Petr Turek. 240 s., obálka a úprava JIŘÍ TROSKOV. Brož. 175x110 | 100 |
| BURIAN, JAN: CESTY STAROVĚKÝCH CIVILIZACÍ. Praha, Práce, 1973. Edice Kotva. 1. vyd. 248 s. textu a 64 s. příloh, obálka, vazba a úprava MILOSLAV FULÍN. Celopl. vazba s obálkou. 245x180 | 100 |
| II. SJEZD SVAZU ČESKOSLOVENSKÝCH FILMOVÝCH A TELEVIZNÍCH UMĚLCŮ. Materiály II. sjezdu FiTeS a národních sjezdů ČeFiTes a SloFiTes 21. a 22. února v Praze. 61 s. Brož. 210x150 | 80 |
| BRANALD, ADOLF: PŘEVLEKY MÉHO MĚSTA. Praha, Academia, 2002. 319 s., úprava a obálka MICHAELA BLAŽEJOVÁ. Brož. 205x145 | 100 |
| ILUSTROVANÝ ZEMĚPIS ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY. Společnou prací J. Hromádky, Fr. Koláčka, J. Matějky, Fr. Štůly. Praha, Fr. Štůla, 1938. 554 s. s 285 obrázky a obrazci, 13 bar. přílohami a 1 mapou. Pův. celopl. vazba. 235x165 | 200 |
| CHAUVEAU, LEOPOLD: RENOUŠKOVY POVÍDKY. Brno, Vydavatelský odbor Ústředního spolku jednot učitelských, (1936). Knihovna Jitro. Přeložil Karel Kaláb. 141 s., obrázky JOSEF ČAPEK(!?), podpis s dedikací dat. 1942 Bohuslava Plevy (knihvazač, bratr J.V.Plevy). Polokož. vazba v pap. pouzdře. 210x160 - Na první pohled nemají il. s Josefem Čapkem nic společného. | 400 |
| HUS, JAN: KNÍŽKY PROTI KNĚZI KUCHMISTROVI. Impressum per Paulum in Monte Oliveti. Anno domini Milesimo CCCCCIX - Kladno, Karel Janout, 1935. Připravil a poznámky napsal Dr. Frant. Páta. (46), 16, (4) s., nakl. značka JAN KONŮPEK, ex. č. 27/200 autorem poznámek podepsaný, na holandském papíře vytiskl KAREL DYRYNK. Pův. brož. 160x110 - Nerozřezáno. Sáňka 3432 | 380 |
| Štyrský - JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Posmrtná výstava díla Jindřicha Štyrského, od 4.-25. DUBNA 1946. 364 výstava S. V. U. Mánes. 8 s. textu a 4 celostránkové reprodukce, text: Jindřich Heisler, Jan Mukařovský. Pův. brož. 210x150 | 650 |
| HALAS, FRANTIŠEK: DOZNÁNÍ. Praha, Československý spisovatel, 1972. Malá edice poezie. 1. vyd. 136 s., ilustrace JIŘÍ JOHN. Pův. celopl. vazba. 130x100 | 120 |
| HEYDUK, ADOLF: NA PŘÁSTKÁCH. Praha, Ed. Valečka, 1884. Poetické besedy č. XVIII., redaktor Jan Neruda. 73 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 75 |
| LEGER, KAREL: V ZÁTIŠÍ. Román. Praha, Ed. Valečka, 1890. Poetické besedy č. XLI., redaktor Jan Neruda. 133 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 75 |
| LEGER, KAREL: VŠEDNÍ ŽIVOT. Báseň. Praha, Ed. Valečka, 1883. Poetické besedy č. VIII., redaktor Jan Neruda. 67 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 75 |
| NERUDA, JAN: PROSTÉ MOTIVY. Praha, Ed. Valečka, 1883. Poetické besedy č. V., redaktor Jan Neruda. 77 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 200 |
| REY, JAN: BALETNÍ SLOVNÍČEK. Taneční listy, 1950. 63. s. Polopl. vazba. 145x110 | 120 |
| ZEYER, JULIUS: GRISELDA. Povídka veršem. Praha, Ed. Valečka, 1883. Poetické besedy č. VII., redaktor Jan Neruda. 119 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 75 |
| ČECH, SVATOPLUK: EVROPA. Báseň. Praha, Ed. Valečka, 1886. Poetické besedy č. XXVIII., redaktor Jan Neruda. 90 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 75 |
| ČECH, SVATOPLUK: ČERKES. A jiné básně. Praha, Ed. Valečka, 1886. Poetické besedy č. XXX., redaktor Jan Neruda. 89 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 75 |
| ČECH, SVATOPLUK: JITŘNÍ PÍSNĚ. Praha, Ed. Valečka, 1887. Poetické besedy č. XXXV., redaktor Jan Neruda. 68 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 75 |
| SLÁDEK, JOSEF VÁCLAV: ZE ŽIVOTA. Básně. Praha, Ed. Valečka, 1884. Poetické besedy č. XIII., redaktor Jan Neruda. 114 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 250 |
| POKORNÝ, RUDOLF: MRTVÁ ZEMĚ. Pověsť. Praha, Ed. Valečka, 1885. Poetické besedy č. XXIV., redaktor Jan Neruda. 85 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 75 |
| POKORNÝ, RUDOLF: OPĚT NA HORÁCH. Básně. Praha, Ed. Valečka, 1887. Poetické besedy č. XXXIV., redaktor Jan Neruda. 105 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 75 |
| KRÁSNOHORSKÁ, ELIŠKA: ŠUMAVSKÝ ROBINSON. Praha, Ed. Valečka, 1887. Poetické besedy č. XXXII., redaktor Jan Neruda. 112 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 90 |
| VRCHLICKÝ, JAROSLAV: NA DOMÁCÍ PŮDĚ. Praha, Jan Valečka, 1888. Poetické besedy č. XXXVIII., redaktor Jan Neruda. 124 s. Pův. polopl. vazba. 145x100 | 250 |
| ŠRÁMEK, FRÁŇA: TĚLO. Román. Praha, Fr. Borový, 1920. Edice Června sv. VI. 2. vyd. 471 s. Dobová polokožená vazba, zlatá ořízka. 170x110 - Kvalitní knihařská práce. | 450 |
| ŠRÁMEK, FRÁŇA: OSYKA. SLÁVA ŽIVOTA. ŽASNOUCÍ VOJÁK. OSYKA - Praha, Fr. Borový. 1923. 2. přehlédnuté vydání. 164 s.; SLÁVA ŽIVOTA - První prósy. 1919. Edice Června sv. IV. 155 s.; ŽASNOUCÍ VOJÁK. - Povídky z vojny. 1924. Edice Června sv. XXXVI. 282 s. Dobová polokožená vazba, zlatá ořízka. 170x110 - Kvalitní knihařská práce. | 450 |
| ŠRÁMEK, FRÁŇA: STŘÍBRNÝ VÍTR. SEDMIBOLESTNÍ. KLAVÍR A HOUSLE. STŘÍBRNÝ VÍTR. - Román. Praha, Fr. Borový, 1921. 2. nově upravené vydání. 409 s.; SEDMIBOLESTNÍ. - 1922. Edice Června sv. XXV. 2. vydání. 114 s.; KLAVÍR A HOUSLE. - Čtyři povídky. 1920. Edice Června sv. X. 87 s. Dobová polokožená vazba se zlatou ořízkou. 170x110 - Kvalitní knihařská práce. | 450 |
| QUIS, LADISLAV: BALLADY. Praha, Ed. Valečka, 1883. Poetické besedy č. VI., redaktor Jan Neruda. 74 s. Pův. polopl. vazba. 140x100 | 75 |
| Bauch - ČIVRNÝ, LUMÍR: SONETY PANÍ. 8 litografií - Praha, Müller, 1943. Nestránkováno, 8 celostránkových barevných litografií (z nich 1 na obálce) JAN BAUCH, výtisk č. 145 z 300 exemplářů, podepsáno autorem a výtvarníkem na patitulu. Pův. polopl. vazba s přebalem. 255x180 | 2000 |
| SMÍCHU PLNÁ PALETA - TO JE KNÍŽKA TAHLETA. Sbírka karikatur, anekdot a veselých příběhů o českých malířích. Uspořádal Vladimír Thiele. Praha, Nakl. čs. výtvarných umělců, 1963. Edice Obolos sv. 10., neprodejný prémiový tisk členů Klubu přátel výtvarného umění. 98 s. s 88 ilustracemi, obálka a úprava STANISLAV ODVÁRKO. Volné listy v pův. pap. obálce. 210x135 | 250 |
| SMÍCHU PLNÁ PALETA - TO JE KNÍŽKA TAHLETA. Edice Obolos sv. 10. - Sbírka karikatur, anekdot a veselých příběhů o českých malířích. Uspořádal Vladimír Thiele. Praha, Nakl. čs. výtvarných umělců, 1963. Edice Obolos sv. 10., neprodejný prémiový tisk členů Klubu přátel výtvarného umění. 98 s. s 88 ilustracemi, obálka a úprava STANISLAV ODVÁRKO. Volné listy v pův. pap. obálce. 210x135 | 250 |
| VOSKOVEC A WERICH: DIVOTVORNÝ HRNEC. Divadelní program. Praha, Divadlo V+W, premiera 6. března 1948. (36) s. včetně obálky, text Jan Rychlík, ohlasy tisku, hlasy herců, fotografie z inscenace, dobové reklamy. Pův. brož. 210x150 | 350 |
| JIRÁSEK, ALOIS: FILOSOFSKÁ HISTORIE. Praha, J. Otto, 1926. 5. ilustrované vydání. 204 s., ilustrace ADOLF KAŠPAR, vytiskla typy cicero Elzevír Unie v Praze. Polokožená vazba s vevázanou obálkou v pap. pouzdře. 225x170 | 800 |
| ALMANACH "OSENÍ". Praha, F. Topič, (1913). Sestavil ADOLF WENIG z přísp. českých básníků a spisovatelů. 99 s., obrazy Manesovy a Alšovy vybral, ozdoby pro knihu kreslil a tisk uspořádal JAROSLAV BENDA. Pův. pap. vazba. 245x185 Nerozřezáno. | 380 |
| GUTH-JARKOVSKÝ, JIŘÍ ST.: NA DVOŘE REPUBLIKÁNSKÉM 1919 - 1925. Vzpomínky a dojmy (výpisy z deníku). Praha, Hejda & Tuček, 1930. 439 s. Polokož. vazba. 185x130 | 290 |
| Teige - SEIFERT, JAROSLAV: NA VLNÁCH TSF. Faksimile 1. vyd. z roku 1925. Praha, Československý spisovatel, 1992. 72 s., obálka a úprava KAREL TEIGE. Brož. 230x170 | 200 |
| KOMENSKÝ, JAN AMOS: THE LABYRINTH OF THE WORLD AND THE PARADISE OF THE HEART. Podpis s věnováním hrabě Count Lutzow. - Translated by Count Lutzow. London, Dent and Co., 1905. Ed. The temple classics. 306 s. Pův. kožená vazba. 150x95 - Labyrint světa a ráj srdce. Count Lutzow - Wikipedia, the free encyclopedia | 1900 |
| LANDOR, HENRY S.: NA CESTÁCH ZAKÁZANÝCH. 2 svazky. Cesty a dobrodružství v Tibetě. Praha, F. Šimáček, 1904. Matice lidu roč. XXXVIII. č. 5. a 6. (běžné č. 227. a 228.). 320 s. Pův. brož. 180x120 | 150 |
| ARROYO, STEPHEN: ASTROLOGIE, KARMA & TRANSFORMACE. Vnitřní dimenze horoskopu narození. Fontána, 2003. 353 s. Lamino vazba. 210x155 | 190 |
| ŠTEFÁNKOVÁ, JANA: PROCHÁZKY PRAHOU. Praha, Albatros, 1987. 366 s., ilustrace ZDENĚK MLČOCH. Celopl. vazba s obálkou. 265x205 | 120 |
| RUDHYAR, DANE: ASTROLOGICKÁ ZNAMENÍ. Praha, Půdorys, 2002. Puls života. 127 s. Lamino vazba. 215x145 | 100 |
| SUS, OLEG: METAMORFÓZY SMÍCHU A VZTEKU. Brno, Blok, 1965. Edice Hosta do domu sv. 4. 220 s., obálka a vazba MILOŠ SLEZÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 250 |
| MAREK, JIŘÍ: ZASMĚJTE SE VČEREJŠKU. Praha, Československý spisovatel, 1955. 163 s., obálka a ilustrace ANTONÍN PELC. Pův. brož. 215x140 | 150 |
| FOGLAR, JAROSLAV: HOŠI OD BOBŘÍ ŘEKY. Praha, Jan Kobes a synové, (1941). Knihy táborového ohně sv. 1. 275 s., 8 celostr. příloh ZDENĚK BURIAN, výzdoba textu JAROSLAV FOGLAR. Polopl. vazba. 175x130 Vazba mírně opotřebená. Hoši od Bobří řeky - fotografie | 1200 |
| Foglar - PÍSEŇ ÚPLŇKU. Věnováno Jaroslavu Foglarovi u příležitosti jeho osmdesátých narozenin. Praha, Český svaz ochránců přírody, 1986. Vybral a sestavil Jaroslav Hanzel. 112 s., ilustrace MARKO ČERMÁK. Brož. 235x165 | 270 |
| Štyrský - DURYCH, JAROSLAV: REKVIEM. MENŠÍ VALDŠTEJNSKÁ TRILOGIE. Praha, Melantrich, 1935. 87 s., obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ (anonymně). Pův. brož. 195x135 | 700 |
| TOMAN, KAREL: ROSTLO STRANOU. Praha, Prokop Toman ml., 1930. VI sv. edice Trianon. Vytiskla, pod vedením Karla Dyrynka, Státní tiskárna v Praze. Nestr. (18 listů), barev. rytina ve frotispise a 15 perokreseb VÁCLAV MAŠEK. Celkem vydáno 150 výtisků, tento exemplář na ručním francouzském papíru Vidalon s číslem XXVIII. je jedním z třiceti neprodejných výtisků, značených římskými číslicemi a vytištěných pro autora a nakladatele. Podpis V. Maška v tiráži. Pův. měkká pap. vazba, pap. přebal. 290x195 - Přebal na hřbetě a částečně i hřbet vazby poškozen | 600 |
| MEDEK, RUDOLF: ZBOROV. Praha, Neumannová, 1927. Vytiskla Státní tiskárna v Praze. 23 s., úprava, vazba a sign. dřevoryt za titulním listem JAROSLAV BENDA. Celkem vydáno 500 výtisků, tento exemplář na lněném ručním papíru Zandersově s číslem XV. je jedním ze sta značených římskými číslicemi, podpis autora na patitulu. Na předním vakátu ručně psané čtyřverší z Hamleta "Bude-li to teď, už to nepřijde ..." dat. 1953, a "Do druhého rozchodu" Petr. Pův. celokožená vazba, se zlatou ražbou na hřbetě a přední desce. 227X145 - Desky vazby prohnuté "ven". | 850 |
| HALAS, FRANTIŠEK: JAK VYCHOVÁVAT SVÉHO SYNA. Podpis autora. - Frenštát p. Radhoštěm, Jelínek (soukromý tisk), nedat. (1948?). Vytiskl a vydal Karel Kryl. 30 výtisků. Edice Stolístek sv. X, Halasiana sv. 3. Nestr., 10 listů, kresba na front. FR. BIDLO. Podpis Fr. Halase na prvním listě. Volné, částečně nerozřezané složky v pap. obálce. 208x130 | 490 |
| BEZRUČ, PETR: JEN JEDENKRÁT. Chlumec n. Cidlinou, J. Olivová, (1955). Soukromý tisk k 88 narozeninám PB, ex 51/88 na losinském ruč. pap. Nestr., 6 listů. Volné složky, pap. ob. 240x150 - Na slepé ob. z ruč. pap. místy hnědé skvrny (stárnutí pap.). | 120 |
| VERNE, JULES: PÁN SVĚTA. Román. Praha, Jos. R. Vilímek, 1925. Romány Jul. Vernea. Přeložil Fr. Vojtíšek. 183 s., ilustrace G. ROUX a L. BENETT. Pův. celopl. zdobená vazba. 240x175 | 1900 |
| VERNE, JULES: TAJEMNÝ HRAD V KARPATECH. Praha, Jos. Vilímek, (1912). Dobrodružné cesty. Přeložil Fr. S. Procházka. 160 s., s 6 chromotypicky provedenými obrazy a 26 ilustracemi L BENETTA. Polokožená vazba. 225x160 V horním levém rohu vazby světlá skvrna. | 890 |
| LONDON, JACK: ŠÍLENSTVÍ JOHNA HARNEDA. Mexikán. Praha, Saturn, 1920. Galerie fantastů a dobrodruhů sv. VII. Přeložil Ivan Schulz. 71 s. Pův. brož. 160x120 | 350 |
| DEFOE, DANIEL: PODIVNÁ DOBRODRUŽSTVÍ ROBINSONA CRUSOE. Praha, Melantrich, 1941. Pramen četby sv. 12. Přeložil Albert Vyskočil. 95 s., obrázky z pův. vydání z r. 1790 kreslil THOMAS STOTHARD. Pův. brož. 190x130 | 200 |
| ZOŠČENKO, MICHAIL MICHAILOVIČ: PSÍ ČICH. A jiné povídky. Praha, Práce, 1946. Knihovna Dikobraza. Přeložil Jiří Krjukov. 107 s., obálka ONDŘEJ SEKORA. Pův. brož. 200x130 | 175 |
| MAJAKOVSKÝ, VLADIMÍR: KURSKÝM DĚLNÍKŮM, PROZATIMNÍ POMNÍK. Kurským dělníkům, kteří vytěžili první rudu, tento prozatimní pomník vytvořený Vladimírem Majakovským. Praha, Mladá fronta, 1982. 1. vyd. Verše přeložil Jiří Taufer. 52 s., fotomontáže JURIJ ROŽKOV. Neprodejný výtisk. Brož. 300x205 | 400 |
| HAŠEK, JAROSLAV: SMĚJEME SE S JAROSLAVEM HAŠKEM. I. a II. díl. Výbor nejlepších Haškových humoresek. Praha, Karel Synek, 1946. 1. vyd. 315 s., 317 s., ilustrace JOSEF LADA. Pův. polopl. vazba. 210x140 | 250 |
| ARBES, JAKUB: KAREL HYNEK MÁCHA. Praha, Melantrich, 1941. Dílo Jakuba Arbesa sv. 10. 483 s., úprava JAROSLAV ŠVÁB. Celopl. vazba. 200x140 | 160 |
| FIKER, EDUARD: BLÁZNI V LÁHVI. Humoristický román. Brno, Novela, 1945. 1. vyd. 158 s., kresby a úprava KAREL DOSTÁL. Pův. polopl. vazba. 205x150 | 80 |
| OPAT, JAROSLAV: FILOZOF A POLITIK T. G. MASARYK 1882 - 1893. Příspěvek k životopisu. Praha, Melantrich, 1990. 472 s. a 21 příloh, obálka, vazba a úprava VLASTA MACHOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 | 100 |
| PALA, FRANTIŠEK: OPERA NÁRODNÍHO DIVADLA V OBDOBÍ OTAKARA OSTRČILA. II. a IV. díl. Praha, Divadelní ústav, 1964, 1970. II. díl Do Smetanova roku 1924. 330 s. IV. díl Od divadelní sezóny 1927/28 do Dvořákova cyklu 1929. 180 s., obálka MILOSLAV PONÍŽIL. Pův. brož. 245x170 | 200 |
| ŠULC, KAREL: ZAJATÁ KRÁSA. Soubor fotografických obrázků ze života koně - mlčelivého přítele člověka. Praha, Jednotný svaz českých zemědělců, 1946. 159 s., úprava EMIL KOTRBA. Pův. polopl. vazba. 300x220 Na prvních dvou listech drobné hnědé skvrnky. | 450 |
| SKÁLA, KAREL ZE ZHOŘE: HISTORIE ČESKÁ. Od defenestrace k Bílé hoře. Praha, Svoboda, 1984. 450 s., vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba. 275x185 | 150 |
| KOVAŘÍK, VLADIMÍR: LITERÁRNÍ TOULKY PRAHOU. Praha, Albatros, 1988. 362 s., fotografie PAVEL ŠTECHA. Celopl. vazba s obálkou. 265x210 | 150 |
| HRABAL, BOHUMIL: INZERÁT NA DŮM, VE KTERÉM UŽ NECHCI BYDLET. 1. vyd. - Praha, Mladá fronta, 1965. Edice Boje sv. 140. 96 s., obálka, vazba a úprava JIŘÍ ŠALAMOUN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 - Kniha sedmi povídek (Kafkárna, Divní lidé, Anděl, Ingot a ingoti, Zrada zrcadel, Prokopnutý buben, Krásná Poldi). | 135 |
| Čivrná - JESTLI SE ROZZLOBÍME, BUDEME ZLÍ! 1976. Italský film. Režie Marcello Fondato. Autorka OLGA ČIVRNÁ. 415x285 Stopy po přeložení. Plakáty | 900 |
| HOLAN, VLADIMÍR: CESTA MRAKU. 1. vyd. - Báseň. Praha, Fr. Borový, 1945. 50 s., úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 180x130 Na hřbetu 1,5 cm natrženo. | 170 |
| STRÁNSKÝ, PAVEL: O STÁTĚ ČESKÉM. Praha, ELK, 1940. Národní knihovnice sv. 2. 293 s., obálka, vazba a úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Polopl. vazba s obálkou. 220x150 | 200 |
| BARTOVÁ, AGNIE: PÉŤA BYDLÍ V MOSKVĚ. Praha, SNDK, 1952. Knižnice pro národní školy.Přeložil Jiří V. Svoboda. (66) s., ilustrovala NADĚŽDA BLÁHOVÁ. Pův.polopl. vazba. 245x180 | 100 |
| STARÝ JEŠTĚR. Upomínkový tisk na Petra Bezruče v jubilejním roce 1963. Sedm dřevorytů vyryl a typograficky upravil JAROSLAV VODRÁŽKA, na ručním lisu vytiskl v 50 výtiscích ALOIS CHVÁLA. Volné listy v pap. složce. 155x110 | 120 |
| HÖHM, JINDŘICH - MERUŇKA, LADISLAV: TENIS. Tréninkové metody a závodní hra. Praha, Sportovní a turistické nakl., 1959. 1. vyd. 213 s., obálka SOŇA ZÁBRODSKÁ. Polopl. vazba. 210x155 | 190 |
| KAFKA, FRANZ: NEZVĚSTNÝ (AMERIKA). Praha, Melantrich, 1990. Edice Světová próza. Přeložil Josef Čermák. 248 s., úprava a vazba MICHAL HOUBA. Celopl. vazba s obálkou. 205x120 | 100 |
| REISEL, VLADIMÍR: NESKUTEČNÉ MĚSTO. Praha, Odeon, 1989. Přeložil Josef Šimon. 84 s., typografie JAN JISKRA. Pův. celokož. vazba v pap. pouzdře. 75x95 | 150 |
| HORA, JOSEF: MÁCHOVSKÉ VARIACE. Praha, Fr. Borový, 1936. České básně sv. 14. 40 s., frontispic VÁCLAV MAŠEK. Pův. celopl. vazba. 190x120 | 120 |
| HORA, JOSEF: DVĚ MINUTY TICHA. Praha, Družsrevní práce, 1934. Slunovrat. 59 s. Pův. celopl. vazba. 190x125 | 120 |
| WILDE, OSCAR: PŘED SOUDEM. Hyperion sv. 11. - Soudní zápisy. Přeložil Jarmil Krecar. Praha, Karel Janský, 1921. Hyperion sv. 11. 113 s., dřevoryty (viněty) CYRIL BOUDA, portrét autora ve front. HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC. Pův. celokožená (červená) vazba. - Poškozený frontispis: z obou okrajů 2 cm chybí, mírně znečištěný povrch vazby. | 400 |
| WEINER, RICHARD: ZÁTIŠÍ S KULICHEM HERBÁŘEM A KOSTKAMI. Praha, Štorch-Marien, 1929. Aventinum sv. 210. 110 s., úprava FRANTIŠEK MUZIKA, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 190x125 Na obálce utržený pravý dolní roh (1 cm), obálka mírně zašpiněná. | 700 |
| GELLNER, FRANTIŠEK: DON JUAN. Praha, Knihovna Holubice sv. 9., (1924). 110 s., úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 160x130 | 700 |
| ŠMILOVSKÝ, A.V.: JEHLA. Praha, Šmidt, 1942. Edice Ratolest sv. 9. 41 s., ilustrace KAREL ŠTĚCH. Pův. brož. 160x105 | 95 |
| STROUPEŽNICKÝ, LADISLAV: CIKÁNSKÉ KŘTINY. Praha, Vilém Šmidt, 1941. Edice Ratolest sv. 5. 64 s., ilustrace VLASTIMIL RADA, vytiskl Karel Kryl v Kroměříži. Pův. polopl. vazba s obálkou. 145x100 | 350 |
| AUGUSTA, JAN MARIA: HOVORY POUTNÍKOVY. Básně. Praha, Ludvík Bradáč, 1921. 31 s., vypravil V. H. BRUNNER, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Celopl. vazba. 155x110 | 400 |
| LERMONTOV, M. J.: AŠIK - KERIB. Turecká pohádka. Praha, spolek "Radhošť", 1931. Přeložil František Táborský. 31 s., 6 kreseb KAREL SVOLINSKÝ, úprava M. KALÁB. Pap. vazba, vázal Rajman 1931, obálka vzadu vev. 155x100 | 700 |
| NĚMCOVÁ, BOŽENA: KARLA. Edice Ratolest sv. 1. - Obrázek z okolí domažlického. Praha, Vilém Šmidt, 1940. Edice Ratolest sv. 1. 100 s., ilustrace ALOIS MORAVEC, vytisklo Družstvo knihtiskárny v Hranicích písmem John Baskerville. Pap. vazba, svázal Dudešek 1940, s obálkou vzadu vevázanou. 145x95 | 890 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: Z DOMOVINY. Praha, Československý spisovatel, 1958. 80 s., úprava a vazba ZDENEK SEYDL. Celokožená vazba. 100x65 | 250 |
| SUDEK, JOSEF. Pohled z okna Sudkova atelieru. Orig. fotografie, kol. 1950. Signováno vpravo dole. Adjustace: pasparta, sklo, dřevěná lišta, povrch lišty a pasparty se zlatošedou úpravou. Výřez pasparty 167x122, celkový rozměr 298x240. V období 40. a 50. let vytvářel Josef Sudek ze svého okna malostranského ateliéru na Újezdě řadu svých nejpodmanivějších fotografií později zařazených do cyklu "Okno mého ateliéru". JOSEF SUDEK na artbook.cz | 60000 |
| SPOERL, HEINRICH: NÁHUBEK. Humoristický román. Praha, ELK, 1941. Přeložil Matěj Červenohorský. 221 s., obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB. Polopl. vazba s obálkou. 215x140 | 250 |
| OVIDIUS NASO, PUBLIUS: LÁSKY. LISTY MILOSTNÉ. UMĚNÍ MILOVATI. JAK LÉČITI LÁSKU. Praha, SNKLU, 1963. Knihovna klasiků sv. 1. 1. vyd. Přeložili Ivan Bureš a Rudolf Mertlík. 344 s., úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 100 |
| ŠPALÍČEK PÍSNIČEK JARMAREČNÍCH. Praha, ELK, 1940. Národní klenotnice sv. 12. Vybral Miloslav Novotný. 266 s., obálka, úprava a vazba JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 215x150 | 150 |
| VRCHLICKÝ, JAROSLAV: STROM ŽIVOTA. MEČ DAMOKLŮV. Praha, ELK, 1941. Národní klenotnice sv. 13. 257 s., obálka, úprava a vazba JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Polopl. vazba s obálkou. 215x145 | 150 |
| KRAMERIOVÉ, V. M. a V. R.: KNIHA JOSEFOVA. Praha, ELK, 1941. Národní klenotnice sv. 21. Sestavil Miloslav Novotný. 239 s., obálka, vazba a úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Polopl. vazba s obálkou. 220x145 | 100 |
| BŘEZAN, VÁCLAV: POSLEDNÍ ROŽMBERKOVÉ. Praha, ELK, 1941. Národní klenotnice sv. 17. 270 s., 7 obr. příloh, úprava, obálka a vazba JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Polopl. vazba s obálkou. 215x145 Obálka je mírně poškozená. | 150 |
| SAK, ROBERT: SALON DVOU STOLETÍ. Anna Lauermannová-Mikschová a její hosté. Praha - Litomyšl, Paseka, 2003. 280 s., typografie PAVEL SIVKO. Pap. vazba s obálkou. 210x135 | 150 |
| HRABAL, BOHUMIL: HARLEKÝNOVY MILIÓNY. Praha, Československý spisovatel, 1981. Žatva. 1. vyd. 160 s., obálka, vazba a úprava ROSTISLAV VANĚK. Celopl. vazba s obálkou. 205x130 | 120 |
| ŠVÝCARSKÝ PRŮMYSL A OBCHOD. Zvláštní číslo v jazyku anglickém s českými texty vydané u příležitosti Mezinárodního veletrhu v Praze 1946. (66) s. Brož. 300x210 | 350 |
| EHRENBURG, ILJA: NESNÁZE KAVÁRENSKÉHO POVALEČE. Praha, Odeon sv. 32, Jan Fromek, 1927. Přeložil Václav Koenig. 126 s., titulní list KAREL TEIGE, obálka OT. MRKVIČKA. Pův. brož. 200x140 V titulu je razítko MUDr. Miloš Stock, hřbet obálky je přelepený pap. páskou. | 850 |
| SABINA, KAREL: DUCHOVNÝ KOMUNISMUS. Praha, R. Rejman, 1928. Sbírka Utopia & Vita sv. III. 164 s., graficky upravil JAROSLAV BERNAT. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno. REZERVACE 29.2.2012 20:33:59 | 450 |
| PARMOVÁ, JIŘINA: JARKA MEZI ČERNOCHY A JIRKA MEZI INDIÁNY. Praha, Kruh, 1935. 55 s., 5 celostr. a 6 il. v textu RUDOLF ADÁMEK. Pův. celopl. vazba. 230x155 - Vazba v rozích mírně otlačená, na předsádce dětská kresba tužkou. | 200 |
| ČESKÝ BIBLIOFIL 1936. VIII. ročník. Praha, Premie Spolku českých bibliofilů, 1936. 62 s. textu, 14 s. příloh a ilustrací, XVI. ukázek z VIII. soutěže SČB, výzdoba KAREL SVOLINSNÝ, typograficky upravil Method Kaláb. Celopl. vazba v pap. pouzdře. 310x240 | 450 |
| ČESKÝ BIBLIOFIL MCMXXXV. VII. ročník. Praha, Premie Spolku českých bibliofilů, 1935. 69 s. textu, I. - XI. Method Kaláb: Knižní přílohy, I. - IV. Jaroslav Šváb : Obálky z praxe, XIV.ukázky ze soutěže SČB, titulní list a frontispice pův. liotografie VÁCLAV MAŠEK, typografická úprava Rudolf Hála. Celopl. vazba v pap. pouzdře. 310x240 | 450 |
| Tomec - JINDŘICH TOMEC. Bratislava, Slovenská grafie, 1929. 46 s. (čb. a 8 bar. reprodukcí), ex. č. 401/600. Pův. pap. vazba. 310x235 | 400 |
| Kaván - KOVÁRNA, FRANTIŠEK: FRANTIŠEK KAVÁN. Praha, Jednota umělců výtvarných, 1942. 111 s. s čb. obrazy a 5 bar. příloh, úprava ALOIS CHVÁLA. Polopl. vazba. 315x240 | 390 |
| ŠALDA, F. X.: ZE VZPOMÍNEK NA DĚTSTVÍ. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1947. 30 s., litografie a kresby KAREL SVOLINSKÝ, úprava METHOD KALÁB. Volné listy v pap. složce. 280x190 Nerozřezáno. | 190 |
| KABEŠ, PETR: ODKLAD KRAJINY. Praha, Mladá fronta, 1970. 1. vyd. 84 s., obálka, vazba a úprava MILAN GRYGAR. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 Obálka mírně poškozená. | 150 |
| KLÍMA, LADISLAV: UTRPENÍ KNÍŽETE STERNENHOCHA. Groteskní romanetto. Praha, Paseka, 1990. 203 s., ilustrace KAREL NEPRAŠ. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 | 200 |
| CONTEMPORARY CZECHOSLOVAK COMPOSERS. Prague, Bratislava, Panton, 1965. Editor Čeněk Gardavský. 562 s. Celopl.vazba s obálkou. 210x135 V angličtině. | 190 |
| PAVEL, OTA: ZLATÍ ÚHOŘI. Praha, Československý spisovatel, 1988. Knihovna lidové četby. 192 s., ilustrace ZDEŇKA KABÁTOVÁ-TÁBORSKÁ. Celopl. vazba s obálkou. 200x130 | 120 |
| JEFFERS, ROBINSON: SBOHEM, MOŘE. Praha, Mladá fronta, 1968. Květy poezie sv. 84. 1. vyd. Přeložil Kamil Bednář. 116 s., kresby, vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. pap. vazba. 150x105 | 90 |
| NERUDA, JAN: DIVADELNÍ STUDIE A REFERÁTY. II. V "Prozatímním" I. První období Thoméovo. Praha, Kvasnička a Hampl, 1925. Dílo Jana Nerudy XXI. 221 s. Pův. brož. 180x130 | 200 |
| JIŘINKOVÉ SLAVNOSTI. 1837 - 1847. ilustrace a úprava JAROSLAV CHEBEN, 1964. 1. vyd. Připravil Vlastimil Květenský. 114 s., ilustrace a úprava JAROSLAV CHEBEN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 105x140 | 90 |
| COLETTE: ZLATÍČKŮV KONEC. Praha, Fr. Borový, 1932. Přeložil Jindřich Hořejší. 170 s., obálka a úprava EDUARD MILÉN. Pův. brož. 190x135 | 70 |
| HAVLÍČEK BOROVSKÝ, KAREL: TYROLSKÉ ELEGIE. Brno, St. Kočí, 1924. Pramen sv. 5. 30 s. Pův. brož. 215x135 | 60 |
| BEDNÁŘ, KAMIL: PRAHA POD KŘÍDLY VÁLKY. Praha, V. Petr, 1945. 1. vyd. 69 s., obálka a 6 litografií JOSEF LIESLER, úprava Method Kaláb. Pův. brož. 240x185 Obálka dole 1 cm natržená. | 250 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: ZPĚV MÍRU. Praha, Československý spisovatel, 1950. 35 s., obálka a úprava RUDOLF HÁLA. Pův. brož. 245x195 | 70 |
| BALA, JAROSLAV: V BOJI OD ZAČÁTKU DO KONCE. Praha, Orbis, 1945. 39 s. Brož. 210x150 | 150 |
| JOSEF KAJETÁN TYL. Ke stému výročí úmrtí J. K. Tyla. Praha, Kniha, 1956. Výkladová část M. Kačer a M. Otruba, bibliografická M. Laiske. 50 s. Pův. brož. 205x150 | 90 |
| ČIRIKOV, EUGENIJ: REBELOVÉ. 2 svazky. Novela z ruské revoluce. Praha, Ústřední dělnické knihkupectví, 1917. Lidová knihovna. Přeložil Josef Hudec. 2. svazky. 68 s., 58 s. Pův. pap. vazba. 155x115 | 100 |
| LEHMANN, JOHN: TVÁŘ VÁLEČNÉ ANGLIE. Literární klub Máj, 1946. Přeložil O. Beneš. 278 s., obálka BEDŘICH VOTRUBA. Pův. brož. 220x160 Na zadní straně obálky nahnědlá skvrna. | 190 |
| PLINIUS, GAIUS: DOPISY. Praha, Jan Laichter, 1942. Otázky a názory kniha LXXX. Přeložil Rudolf Kuthan. 267 s. Celopl. vazba. 155x120 | 120 |
| HOLEŠOVSKÝ, KAREL: MINIATURA. Historie, sběratelství a znalectví. Praha, Mladá fronta, 1976. 182 s., obálka, vazba a úprava JOSEF HOCHMAN. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 70 |
| BEJBLÍK, ALOIS: SHAKESPEARŮV SVĚT. Praha, Mladá fronta, 1979. Edice Kolumbus sv. 87. 1. v. 232 s. textu, 24 s. přílohy. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 70 |
| VÁŇA, JAN: EVROPA CÍTÍCÍ A MYSLÍCÍ. Praha, Jos. Vilímek, (1896). 188 s. Polopl. vazba. 180x125 | 95 |
| ROSTAND, EDMOND: CYRANO DE BERGERAC. Heroická komedie o 5 aktech a veršem. Praha, tiskem a nákladem J. Otto. Přeložil Jaroslav Vrchlický. 304 s. Polopl. vazba. 150x100 | 200 |
| JIRÁSEK, ALOIS: STARÉ POVĚSTI ČESKÉ. Praha, Československý spisovatel, 1981. 344 s., ilustrace VĚNCESLAV ČERNÝ. Celopl. vazba s obálkou. 240x165 | 100 |
| MANES, ALFRED: DO ZEMÍ SOCIÁLNÍCH DIVŮ. Studijní cesta Japanem a Jižním mořem do Australie a na Nový Zeland. Praha, F. Šimáček, 1915. Matice lidu. 276 s. Pův. celopl. vazba. 170x120 | 195 |
| BARTOŠ, JOSEF: JOSEF BOHUSLAV FOERSTER. Praha, Spolek výtvarných umělců "Mánes", 1923. Zlatoroh. 106 s. textu, 19 obr. příloh a 2 facsimily. Pův. pap. vazba. 160x125 | 70 |
| MATĚJČEK, ANTONÍN: GALERIE V RUDOLFÍNĚ. Praha, Spolek výtvarných umělců "Mánes", 1913. Zlatoroh. 183 s., barev. příloha a 108 reprodukcí v textu. Pův. pap. vazba. 165x120 | 75 |
| ZVĚŘINA, L. N.: MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK. 2 svazky. Román československého hrdiny. Praha, Fr. Borový, 1928, 1934. 252 s., 256 s. Polokož. vazba. 190x150 | 490 |
| JIRÁSKOVÁ, MARIE: STRUČNÁ ZPRÁVA O TROJÍ VOLBĚ. Milena Jesenská, Joachim von Zedtwitz a Jaroslav Nachtmann v roce 1939 a v čase následujícím. Praha, nakl. Franze Kafky, 1996. 1. vyd. 160 s., typografie Vladimír Nárožník. Lamino vazba. 170x120 | 140 |
| Surikov - DRUŽNIN, S. N.: VASILIJ IVANOVIČ SURIKOV. Praha, Orbis, 1952. Edice Malé monografie sv. 4. 1. vyd. 108 s. textu, 82 s. čb. obr. příloh. Polopl. vazba s obálkou. 170x130 | 90 |
| STANKOVSKÝ, J. J.: OBĚTI VÍRY. ZÍBRT.Č: Z DOBY ÚPADKU. Praha, F. Šimáček, 1905. Matice lidu. 166 s. a 125 s. Pův. celopl. vazba. 170x120 | 190 |
| NOVOTNÝ, BOHUSLAV: POČIATKY VÝTVARNÉHO PREJAVU NA SLOVENSKU. Bratislava, Slovenské vydavatelstvo krásnej literatúry, 1958. Malá výtvarná knižnica sv. 13. 256 s. s 69 vyobrazeními. Pap. vazba s obállkou. 170x125 | 100 |
| ČAVOJSKÝ, LADISLAV; ŠTEFKO, VLADIMÍR: SLOVENSKÉ OCHOTNICKE DIVADLO. 1830 - 1980. Bratislava, Obzor, 1983. Encyklopédia osvetového pracovníka. 508 s. Celopl. vazba s obálkou. 190x130 | 85 |
| HENRY, MAURICE. Praha, Odeon, 1967. Humor a kresby sv. 4. 1. vyd. Úvod Jan Řezáč. 197 s., obálka a úprava LIBOR FÁRA. Pův. brož. 175x155 | 270 |
| CESTOU KARAVAN. Praha, Československý spisovatel, 1975. Klub přátel poezie. 1. vyd. Z arabských originálů přeložil Karel Petráček. 96 s., typografie Sylvie Vodáková. Celopl. vazba s obálkou. 170x130 | 65 |
| NIZÁMÍ: PŘÍBĚH PANICE. A jiné básně. Praha, Československý spisovatel, 1972. Klub přátel poezie. V překladu Jana Rypky přebásnili V. Nezval, J. Seifert, V. Holan. 160 s., obálka a úprava BRONISLAV MALÝ. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 65 |
| BREMNESSOVÁ, LESLEY: BYLINÁŘ. Praha, Fortuna Print, 2000. Přeložili Václav Větvička a Aida Brumovská. 286 s. Lamino vazba. 300x200 | 250 |
| LAFARGUE, PAUL: PRÁVO NA LENOST. Praha, R. Rejman, 1926. Utopia & Vita sv. I. Přeložil A. Adalbert. 67 s., úprava A. Chvála, ex. č. 447/1000. Pův. brož.165x125 Na obálce hnědé skvrny. | 120 |
| O ČÍNSKÉM VÝTVARNÉM UMĚNÍ A VZDĚLANOSTI. Sborník symposia. Praha, Česko-čínská společnost, Kontinenty a Česká orientalistická společnost při příležitosti 10. konference Evropské asociace čínských studií, 1994. 87 s. Brož. 205x145 | 135 |
| PASOVSKÝ, JAROSLAV: ŽIVOT MÁCHŮV. Praha, F. Topič, 1935. 255 s., dřevoryt a úprava CYRIL BOUDA. Pův. polopl.vazba. 195x115 | 98 |
| MORGENSTERN, CHRISTIAN: BERÁNEK MĚSÍC. Praha, Odeon, 1990. Přeložili Josef Hiršal a Bohumila Grögerová. 376 s., obálka, vazba a úprava MILAN JAROŠ, výtvarný doprovod PAUL KLEE. Pap. vazba s obálkou. 155x155 | 150 |
| GAUTIER, THÉOPHILE: CHARLES BAUDELAIRE. Praha, Alois Srdce, 1919. Přeložil Otokar Levý. 84 s. Pův. brož. 180x120 | 98 |
| BECKETT, SAMUEL: NOVELY A TEXTY PRO NIC. Praha, Odeon, 1966. Malá řada Soudobé světové prózy. Přeložili Marie Veselá a Josef Kaušitz. 128 s., obálka MILAN GRYGAR. Pův. brož. 165x115 | 180 |
| TICHÝ, FRANTIŠEK: KYTICE Z ČESKÉ A SLOVENSKÉ DUCHOVNÍ LYRIKY LIDOVÉ. Praha, Ladislav Kuncíř, 1931. Národní knihovna 7. 153 s., kresba v titulu V. H. BRUNNER, ex. č. 13/22 na ručním pap. van Gelderově. Um. polokožená vazba, zlatá horní ořízka. 170x110 | 1250 |
| PANSKÝ SEN. Báseň otištěná ze "Šotka" z roku 1881. Valašské Meziříčí, Antonín Rudolf, 1929. (8 s.), sign. dřevoryt JOŽKA BARUCH, ex. č. 63/100 na ručním papíře Zandera, dedikace s podpisem Antonína Rudolfa. Pův. brož. 300x200 | 450 |
| Z HOMÉROVY ODYSSEIE. Vraždění ženichů - přeložil Vladimír Šrámek. Praha, Klub zaměstnanců Léčebného fondu, 1937. Vydáno u příležitosti Mezinárodní výstavy umění a technik v Paříži. 36 s., litografie ANTONÍN STRNADEL, typografie JAROSLAV BENDA, ex. č. 26/200. Pův. brož. 300x215 | 750 |
| TOMAN, JOSEF: DON JUAN. Život a smrt dona Miguela z Maňary. Praha, Melantrich, 1944. 1. vyd. 519 s., obálka a frontispic VOJTĚCH TITTELBACH. Polokožená vazba s obálkou vzadu vevázanou. 200x135 | 350 |
| Desiderius - LIDI A LIDIČKY: DR. DESIDERIUS MLADÝM. Praha, Vladimír Žikeš, 1941. 110 s., texty Josef Spilka. Pův. polopl. vazba s obálkou. 300x220 | 400 |
| ČESKÝ BIBLIOFIL. Sborník spolku českých bibliofilů. Ročník XII. 1940 část I. a II. (dva sešity). Praha, Spolek českých bibliofilů, 1940, 1941. 105 s.,litografie MAX ŠVABINSKÝ příloha k I. sv., suchá jehla VLADIMÍR SYCHRA příloha k II. sv, grafická úprava a výzdoba CYRIL BOUDA. Pův. brož. 265x210 | 0 |
| KLIČKA, BENJAMIN: DIVOŠKA JAJA. Praha, Melantrich, 1940. 194 s. Pův. polopl. vazba. 195x135 | 0 |
| HLOUCHA, JOE: SAKURA VE VICHŘICI. Útržek deníku z cesty po Japonsku. Praha, Zemědělské knihkupectví A. Neubert, 1930. 342 s., barevné reprodukce japonský malíř HIROŠIGE. Polokožená vazba s obálkou vzadu vevázanou, v pap. pouzdře. 215x150 | 480 |
| NERUDA, JAN: PÍSNĚ KOSMICKÉ. Faksimile rukopisu roudnického. Kladno, Karel Janout, 1938. Úvodní slovo 27 s. Albert Pražák a Václav Červenka. (82 s.) a 6 s. obr. příloh, vyzdobil JAN KONŮPEK. Pův. polokož. vazba v pap. pouzdře. 240x160 | 890 |
| CARLYLE, TOMÁŠ: SARTOR RESARTUS. Život a myšlenky pana Teufelsdröckha ve třech dílech. Stará Říše, 1920. Přeložil Albert Vyskočil. 352 s., úprava ALBERT VYSKOČIL. Celokožená vazba v pap. pouzdře. 170x105 | 3800 |
| PÍSEŇ KUNHUTINA. Praha, Grafická škola, 1943. 19 s., podle rukopisu universitní knihovny pražské přepsal Dr. FRANTIŠEK TICHÝ, frontispicem vyzdobila LUDMILA BARTÁKOVÁ-VESELÁ, text kreslila BLAŽENA CVRKOVÁ, graficky upravil JOSEF SOLAR (všichni na poslední s. podepsáni). Reprodukci a tisk provedli žáci ve cvičných dílnách Grafické školy. Polokož. vazba v pap. pouzdře. 260x180 | 850 |
| TÁBORSKÝ, FRANTIŠEK: JITŘNÍ. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1938. 31 s., litografie KAREL SVOLINSKÝ, typografická úprava M. KALÁB, ex. č. 91/130 na holandském papíře Pannekoek. 290x215 Nerozřezáno. | 980 |
| ČESKÝ BIBLIOFIL JAROSLAVU VRCHLICKÉMU. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1945. Ročník XIV. sv. I. (sešit 1-2). 78 s., v příloze sign. litografie Čarovná zahrada FRANTIŠEK KOBLIHA, dřevoryty vyzdobil FRANTIŠEK KOBLIHA, typograficky upravil Rudolf Hála. Pův. brož. 265x205 | 750 |
| Šíma - VILDRAC, CHARLES: AU TEMPS DE JESUS CHRIST. ŠÍMA, 10 dřevorytů. - Contes populaires tchecoslovaquies. Préface de Charles Vildrac. Paris, Kauffmann, 1922. Nestr., orig. dřevoryty JOSEF ŠÍMA: 10 celostr. jednostranně tištěných, 12 vinět v textu, jedna na titulu (opakuje se na přední obálce) a jedna viněta na zadní obálce. Ex. 175/300 na ručním pap. Holland. Celkem vydáno 350 výtisků, štočky po vydání zničeny. 17 volných dvoulistů v pův. obálce. 245x190 - Na povrchu obálky světlé plochy po čištění, hřbet obálky odborně nahrazen, na listech v mírném rozsahu místy nahnědlé plochy stárnutí pap. Šíma - VILDRAC, CHARLES: AU TEMPS DE JESUS CHRIST. - Album fotografií. | 15000 |
| HOŘEJŠÍ, JINDŘICH: DEN A NOC. Editio Princeps, sv. 3. - Praha, Janská, 1931. Vytiskla Státní tiskárna v Praze. 42 s., 4 celostr. litografie VÁCLAV MAŠEK, typografie KAREL DYRYNK. Vyšlo 140 čísl. výtisků, tento exemplář č. 7 s podpisy J. Hořejšího a V. Maška. Původní brož., ochranné pap. pouzdro. 250x165 | 2500 |
| HAVLÍČEK BOROVSKÝ, KAREL: KŘEST SV. VLADIMÍRA. Legenda z ruské historie. Praha, Alois Hynek, 1900. 53 s., ilustrace V. ČERNÝ. Pův. brož. 305x225 Nerozřezáno. | 650 |
| VEJRYCHOVÁ, JOSEFA: ZE STARÝCH ČASŮ. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1931. 77 s., dvě suché jehly MAX ŠVABINSKÝ, obálka a kresby KAREL SVOLINSKÝ, úprava METHOD KALÁB. Ex. č. 242/280 na holandském papíře Pannekoek. Pův. brož. 255x170 Nerozřezáno. | 1200 |
| VOLF, JOSEF: O STARÝCH ČESKÝCH SBĚRATELÍCH KNIH. In memoriam Josefa Volfa. K uctění památky Dr. Josefa Volfa, předsedy Spolku českých bibliofilů. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1937. 41 s., vybral Miloslav Novotný, litografie a kresby VÁCLAV MAŠEK, úprava Rudolf Hála. Pův. brož. 295x205 Nerozřezáno. | 380 |
| KÜHNDEL, JAN: KRONIKA JEDNOHO RODU. Na paměť svých předků vydal komerční rada Arnošt Rolný jako soukromý a neprodejný tisk, 1941. 67 s., 10 bar. litografií a úprava KAREL SVOLINSKÝ, text na holandském papíře Panekoeku vytiskla v počtu 500 výt. knihtiskárna Václava Horáka v Prostějově. Podpis A. Rolný dat. Prostějov duben 1942. Pův. brož. 280x210 Nerozřezáno. | 1200 |
| ERBEN, KAREL JAROMÍR: KYTICE z básní Karla Jaromíra Erbena. Upravená a illustrovaná péčí odboru literárního a výtvarného Umělecké besedy. Redakcí E.K. Lišky. Kritický rozbor Jaroslava Vrchlického. V Praze, Hynek, (1892). (6), VIII, 99 s., 6 obrazových příloh (KAREL LIEBSCHER, VIKTOR OLIVA, VÍTĚZSLAV MAŠEK), v textu řada celostr. il., viněty, koncovky, iniciály, na ilustrační výzdobě se podíleli mj. LUDĚK MAROLD a FELIX JENEWEIN. Pův. celopl. vazba. 285x220 - Na patit. dedikace předchozího majitele dat. 1932. vyobrazení-images | 1900 |
| KINO. XVIII. Ročník. 21 sešitů. Praha, Orbis, 1963. Čtrnáctidenník, šéfredaktor František Goldscheider. (Chybí číslo 16., 18., 21.) 305x230 Sešit č. 11 utržený na přední straně pravý horní roh , č. 24 pomačkaná a natržená zadní strana, jinak v dobrém stavu. | 350 |
| KINO. XXV. Ročník. 20 sešitů. Praha, Orbis, 1970. Čtrnáctidenník, šéfredaktor František Goldscheider. (Chybí č. 5., 16., 19., 21., 22., 23.) 300x235 Dobrý stav. | 350 |
| KINO. XIX. Ročník. 25 sešitů (chybí číslo 25.) Praha, Orbis, 1964. Čtrnáctidenník, šéfredaktor František Goldscheider. 305x230 Dobrý stav. | 350 |
| KINO. XXII. Ročník. Kompletní ročník (26 sešitů). Praha, Orbis, 1967. Čtrnáctideník, šéfredaktor František Goldscheider. 300x235 Dobrý stav. | 350 |
| KINO. XXIII. Ročník. 24 sešitů (chybí číslo 10). Praha, Orbis, 1968. Čtrnáctidenník, šéfredaktor František Goldscheider. 300x235 Dobrý stav. | 350 |
| KINO. XXIV. Ročník. 21 sešitů. Praha, Orbis, 1969. Čtrnáctidenník, šéfredaktor František Goldscheider. (Chybí č. 8., 10., 11., 19., 22.) 300x235 Dobrý stav. | 350 |
| KINO. XX. Ročník. 15 sešitů. Praha, Orbis, 1965. Čtrnáctidenník, šéfredaktor František Goldscheider. (Sešit č. 6., 7., 8., 9., 10., 11., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22.) 305x230 Dobrý stav. | 350 |
| TANEČNÍ LISTY. I. Ročník. (8 sešitů). Praha, Orbis, 1963. Vedoucí redaktor Milan Kuna. Sešit č. 1., 2., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 300x220 Dobrý stav. | 390 |
| TANEČNÍ LISTY. II. Ročník. (9 sešitů). Praha, Orbis, 1964. Vedoucí redaktor Miroslav Langášek, Jana Hošková. Sešit č. 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 10. 300x220 Dobrý stav. | 390 |
| TANEČNÍ LISTY. III. Ročník. (8 sešitů). Praha, Orbis, 1965. Vedoucí redaktor Jana Hošková. Sešit č. 2., 3., 4., 5., 7., 8., 9., 10. 300x220 Dobrý stav. | 390 |
| TANEČNÍ LISTY. IV. Ročník. (7 sešitů). Praha, Orbis, 1966. Vedoucí redaktor Jana Hošková. Sešit č. 1., 2., 3., 4., 5., 9., 10. 300x220 Dobrý stav. | 390 |
| HOLAN, VLADIMÍR: TŘI. Sbohem. Óda na radost. Návrat. Praha, Spolek českých biblofilů v nakl. Československý spisovatel, 1957. 22. sv. sbírky Ráj knihomolů. 1. vyd. 50 s., kresby FRANTIŠEK TICHÝ, úprava JAROSLAV PICKA a JAROSLAV PATKA. Volné dvoulisty v pap. složce. 270x190 Pap. složka je mírně poškozená. | 300 |
| SEIFERT, JAROSLAV: OSM DNÍ 1937. Praha, Nadace Lyry Pragensis, 1997. 83 sv. bibliofilské edice Polyhymnia. 20 s., dřevoryt proti titulu KAREL SVOLINSKÝ, typografie JIŘÍ LIŠKA, ex. č. 8/200. Brož. 245x175 | 350 |
| Grasset - EUGENE GRASSET ET SON OEUVRE. Paris, La Plume, 1900. 68, 7 s., 77 čb. vyobrazení a 2 barevné přílohy. Pův. brožura je zavěšena do ochrané kartonové obálky zhotovené pův. majitelem. 230x180 artcyclopedia.com | 8000 |
| Bouda - LORIŠ, JAN: CYRIL BOUDA. 3 orig. grafiky (2x sign. tužkou) - Praha, Petr, 1949. 73 s., il. v textu, 84 bar. a čb. vyobr. na přílohách, 3 orig. grafiky CYRIL BOUDA: Vlastní podobizna (dřevoryt na ob.), Růže (sedmibarevná celostr. litografie, sign. tužkou!) a Olivy (dvoubarevný celostr. dřevoryt, sign. tužkou). Pův. polopl. vazba s obálkou. 265x195 Obsahuje soupis malířského a grafického díla od r. 1920 do r. 1948 (1004 položek). Dobře zachováno. | 1200 |
| ŠVABINSKÝ, MAX: BÍLÁ KAMELIE. 1910. Mezzotinta, 37x46, sign. M. Švabinský. Rozměry pap. 318x243. 30 listů. | 7900 |
| ŠVABINSKÝ, MAX: POLEDNE. MILOSTNÉ LISTY. Podpis M. Švabinského a Fr. Hrubína.- Lyrický doprovod Františka Hrubína. Praha, k 70 nar. M. Švabinského vydal F. J. Müller, 1943. Krásná užitková kniha sv. 23. 37 obr. hlubotiskových příloh vytiskl V. Neubert. Podpis M. Švabinského a Fr. Hrubína. Pův. polopl. vazba s obálkou. 255x185 - Velmi dobře zachováno. | 800 |
| Kupka - SOVA, ANTONÍN: BALADA O JEDNOM ČLOVĚKU A JEHO RADOSTECH. Praha, Hejda a Tuček, nadat. (kol. 1910). 82 s., obálka a 8 mont. ilustrací FRANTIŠEK KUPKA. Pův. brož. 290x210 | 1900 |
| LADA, JOSEF: VZPOMÍNKY Z DĚTSTVÍ. Praha, Albatros, 1972. 93 s., ilustrace JOSEF LADA. Pův. celopl. vazba. 245x170 | 135 |
| BROŽOVÁ - MALÁ, JULIE: DUHOVÝ KRUH. Pohádky pro českou mládež. Praha, E. Weinfurter, 1944. 1. vyd. 169 s., ilustrace JAROSLAV MALÝ. Pův. polopl. vazba. 240x180 | 200 |
| LADA, JOSEF: KRONIKA MÉHO ŽIVOTA. Praha, Československý spisovatel, 1973. 412 s., 20 bar. příloh, ilustrace JOSEF LADA. Pův. celopl. vazba. 245x170 | 120 |
| WILDE, OSCAR: ŠŤASTNÝ PRINC. Praha, Artia, 1971. Přeložil Arnošt Vaněček. 48 s., ilustrace OTA JANEČEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 285x225 | 150 |
| CHVOJKOVÁ, HELENA: JIŘÍ TRNKA. Západočeské nakladatelství, 1990. Edice Bakalář. 129 s., obállka, vazba a úprava PETR LANGMEIER. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 | 180 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: BÁSNĚ NOCI. Praha, Odeon, 1966. 162 s., obálka, vazba a úprava LUCIE WEISBERGROVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 170x100 - Velmi dobrý stav. | 100 |
| HALAS, FRANTIŠEK: V ŘADĚ. Verše 1938-1948. Praha, Fr. Borový, 1948. České básně sv. 84. 88 s., obálka a úprava JINDŘICH BURSÍK. Pův. brož. 220x135 | 150 |
| Toyen - UKOLÉBAVKY. Ilustrace a podpis Toyen - Vybrali, uspořádali a přeložili: Arno Kraus a Jaroslav Podroužek. Praha, Kmoch, 1941. Nestránkováno, obálka, dvoustranný titulní list a rámce textu TOYEN, dvoubarevný tisk, podpisy: Toyen, Arno Kraus a J. Podroužek. Ručně čísl. ex. 209/777. Pův. polopergamenová vazba s vloženou přední s. obálky, ochranné pap. pouzdro. 240x160 | 2500 |
| Hoffmeistr - VINO. K poctě vína pro svoje přátele a příznivce. Praha, Jos. Oppelt, 1930. 104 s., úprava a padesát karikatur ADOLF HOFFMEISTR, do sborníku přispěli svými texty m.j.: Fr. Langer, J. Seifert, O. Štorch - Marien, František Čebiš, J. Ježek, Voskovec & Werich, K. Čapek, V. Nezval, K. Poláček, vydáno k Vánocům roku 1930. Pův. brož. 205x140 | 2450 |
| Štyrský - NEZVAL, VÍTĚZSLAV: ABSOLUTNÍ HROBAŘ. Praha, Borový, 1937. 1. vyd. 225 s., 5 příloh s 6 dekalky V. Nezvala. Obálka (s použitím dekalku V. N.), frontispice a typo Jindřich ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 213x135 - Mírně znečištěný povrch ob., jinak bez poškození. | 3000 |
| Čapek - BLATNÝ, LEV: POVÍDKY V KOSTKÁCH. Praha, Václav Petr, 1925. Vytiskl Fr. Obzina, Vyškov. Knihovna Hosta roč. 2, sv. 2. 106 s., obálka JOSEF ČAPEK (anonymně). Pův. brož. 130x108 - Nerozřezáno. Velmi dobrý stav! | 1500 |
| Voskovec a Werich - 10 LET OSVOBOZENÉHO DIVADLA V+W. Praha, Borový, 1937, 177 s., upravil a 2 jednobarevné a 7 dvoubarevných příloh nakreslil ADOLF HOFFMEISTER, na s. 130 - 166 fotogr. přílohy na křídovém papíře: "Deset let Osvobozeného divadla ve fotografii". Pův. brož. 215x145 | 900 |
| JEFFERS, ROBINSON: BÁSNĚ Z JESTŘÁBÍ VĚŽE. Praha, Československý spisovatel, 1964. 124 s., obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s přebalem a mikrodeskou. 205x195 | 120 |
| KOVÁŘÍK, VLADIMÍR: LITERÁRNÍ TOULKY MORAVOU. Praha, Albatros, 1985. 267 s., fotografické přílohy ERICH EINHORN. Celopl. vazba s obálkou. 270x210 | 100 |
| Tenis - MARSHALL, JULIAN: THE ANNALS OF TENNIS. First edition - London, The Field, 1878. 226 s., celostr. dřevoryt ve frontispise a 45 jednostranně tištěných il. na 27 listech. Pův. celopl. vazba. 255x198 - Vzácné vydání z 19. století se kromě historie věnuje i technice a pravidlům tenisové hry. Ve své době byl tento titul používán jako referenční příručka při samotné hře, v dobrém stavu se proto dochoval nepatrný počet exemplářů. Tento výtisk je tím jedním z mála, jehož zachovalost jej činí vyjímečným. V součastnosti se ve světě nabízejí tři exempláře v cenovém rozpětí 2000-9000 dol. | 36000 |
| JÍLKOVÁ, EVA: DĚDICTVÍ Z LICHTEN-STEINU. Praha, Mladá fronta, 1964. Edice Mladé cesty sv. 7. 1. vyd. 92 s., obálka a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl.vazba s obálkou. 200x150 | 235 |
| PECKA, KAREL: ÚNIKY. Praha, Mladá fronta, 1966. Edice Mladé cesty sv. 20. 1. vyd. 116 s., obálka a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. měkká vazba. 200x150 | 235 |
| PÁRAL, VLADIMÍR: VELETRH SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ. Praha, Mladá fronta, 1964. Edice Mladé cesty sv. 12. 1. vyd. 72 s., obálka a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. měkká vazba. 200x150 | 235 |
| STIBOROVÁ, VĚRA: MODRÉ LÁSKY. Praha, Mladá fronta, 1963. Edice Mladé cesty sv. 6. 1. vyd. 85 s., obálka a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. měkká vazba. 200x150 | 235 |
| VOHRYZEK, JOSEF: CHODEC. Praha, Mladá fronta, 1964. Edice Mladé cesty sv. 9. 1. vyd. 32 s., obálka a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. měkká vazba. 200x150 Další tituly - od r. 1945 do konce 60. let - literatura, plakáty, katalogy. | 380 |
| MUKAŘOVSKÝ, JAN: ESTETICKÁ FUNKCE, NORMA A HODNOTA JAKO SOCIÁLNÍ FAKTY. Fonctions, norme et valeur esthétiques comme faits sociaux. Praha, Fr. Borový, 1936. Edice Úvahy a přednášky, sv. 4. 85 s., francouzské resumé. Dobová polopl. vazba. 205x130 - v textu poznámky tužkou. /estetika/filozofie/umění/ | 265 |
| ROPS, FÉLICIEN: DOPISY A ZÁPISKY. Dedikace a podpis Jarmil Krecar. - Bradáč, Kr. Vinohrady, 1924. Uspořádal a přeložil Jarmil Krecar. 60 s., ilustrace. 8 celostr. ilustrací, dvě viněty a il. na obálce FÉLICIEN ROPS, fotogr. portrét autora na front. Výtisk č. 8/400. Pův. brož., ochranné pap. pouzdro. 160x130 - Velmi dobrý stav! | 1400 |
| RENČ, VÁCLAV: STUDÁNKY. Praha, Václav Petr, 1935. 61 s. Pův. brož. 205x130 Nerozřezáno. | 350 |
| TONDL, KAREL: DEN U SEINY. Cyklus šesti dřevorytů. Praha, J. Polívka, 1930. 3. sv. edice "Primavera" s českým a francouzským textem. Předmluva M. Novotný. (16 s.).Pův. brož. 325x240 | 2500 |
| HLUBOCKÝ, V. D.: LISTY Z DENÍKU. Brno, nákladem vlastním k uctění 75. výročí úmrtí Boženy Němcové, 1937. 31 s., dva linoryty M. R., ex. č. 145/250 podepsaný autorem. Pův. brož. 215x145 | 350 |
| ZWEIG, STEFAN: NEVIDITELNÁ SBÍRKA. Episoda z inflace v Německu. Olomouc, vytiskly a účastníkům třetího sjezdu moravských bibliofilů v Uher. Hradišti věnovaly Lidové závody tiskařské a nakladatelské, 1930. Přeložil Otto F. Babler. 24 s., kresba ve frontispise RUDOLF MICHALIK, ex. č. 116. Pův. brož. 225x145 | 390 |
| CHUDOBA, FRANTIŠEK: POD LISTNATÝM STROMEM. Úvahy o anglickém písemnictví. Praha, Jan Laichter, 1947. 585 s. textu a 20 s. čb. vyobrazení. Pův. celopl. vazba s obálkou. 215x145 Obálka je mírně poškozená. | 190 |
| TOMAN, KAREL: BÁSNĚ. Edice Skvosty sv. 29. - Praha, SNKLU, 1962. Edice Skvosty sv. 29. 185 s., ilustrace a vazba JINDŘICH WIELGUS, úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. celokožená vazba. 145x105 - Velmi dobrý stav. | 250 |
| TAIROV, ALEXANDR J.: ODPOUTANÉ DIVADLO. Zápisky režiséra. 1. vyd. - Praha, Orbis, 1927. Ars, sbírka rozprav o umění, sv. 7. Přeložil Josef Menzel. 236 s. textu obsahuje mj. studii Jidřicha Honzla Vznik ruského moderního divadla (s. 7-61). Pův. brož. 200x145 - Drobné stopy běžného používání. Obálka opatřena přebalem z čiré ochranné folie. | 900 |
| SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) Kresba barevnými fixi na papíře 190x155 | 1500 |
| SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) Pozdrav a slunce. Kresba a písmo barevnými fixi na papíře, sign. 120x104 | 1500 |
| SEYDL, ZDENEK. (1916-1978) Švejk. - Kresba temperou na papíře. 200x95 | 1200 |
| Obrtel - HORA, JOSEF: LITERATURA A POLITIKA. Praha, Otto Girgal, 1929. 44 s., obálka a úprava VÍT OBRTEL. Pův. brož. 200x135 | 900 |
| Sutnar - PANFEROV, FEDOR: BURSKI - TVORBA. Praha, Družstevní práce, 1938. Živé knihy a sv. 163. Přeložili Bedřich Václavek a Boris Jevtušenko. 458 s., obálka a úprava LADISLAV SUTNAR, vazba JAROSLAV ŠVÁB. Pův. celopl. vazba s obálkou. 190x140 | 400 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: VČELÍ PLÁST. Praha, Jos. Vilímek, 1940. Sbírka poesie Tvar sv. 2. 1. vyd. 53 s., kresba na obálce FRANTIŠEK TICHÝ. Pův. brož. 210x135 | 190 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: ZPÍVÁNO Z DÁLKY. Praha, Melantrich, 1933. Poesie sv. 2. 1. vyd. 57 s. Pův. brož. 205x135 | 400 |
| PELAN, JAROSLAV: KUCHYŇ V ORGANISMU BYTU. Pojednání o kuchyni a kuchyňské práci s hlediska disposičního, pracovního a technického. Praha, O. Pyšvejc, 1946. 1. vyd. 52 s. včetně 73 vyobrazení v textu, obálka JOSEF HESOUN. Pův. brož. 270x195 | 500 |
| NESVADBA, JOSEF: PEKLO BENEŠ. O šťastnějším Československu. Brno, Host, 2002. 288 s., obálka VLADIMÍR KOVAŘÍK. Pap. vazba s obálkou. 210x140 | 135 |
| KONRÁD, KAREL: ROZCHOD! Praha, Sfinx, B. Janda, 1934. 341 s., úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Dedikace a podpis autora. Pův. celopl. vazba. 220x150 | 350 |
| GIDE, ANDRÉ: KONGO. Praha, Pokrok, 1928. Cestopisná knihovna Všemi díly světa sv. 2. Přeložil Antonín Horský. 430 s. (čb. fotografie). Polopl. vazba. 230x165 | 250 |
| Poláček - KAREL POLÁČEK SE ŽLUTOU HVĚZDOU. Havlíčkův B rod, Krajské nakl., 1961. Východočeské medailónky sv. 2. Přpravil Z. K. Slabý. 147 s. textu a 8 s. obr. příloh, úprava ANTONÍN DVOŘÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 145x110 | 180 |
| MAJAKOVSKIJ, VLADIMÍR: VERLAINE A CÉZANNE. Praha, soukromý tisk pro své přátele k Novému roku 1948 vydal Otto Girgal. Ze sbírky básní Paříž přeložil Ivo Fleischmann. (20 s.), doslov a typografická úprava KAREL TEIGE. Pův. brož. 215x150 | 290 |
| HAVRÁNEK, BOHUSLAV; MUKAŘOVSKÝ, JAN; VODIČKA, FELIX: O BÁSNICKÉM JAZYCE. Cyklus rozhlasových přednášek. Praha, Svoboda, 1947. 50 s., obálka a úprava ALOIS CHVÁLA. 215X145 Na obálce drobné hnědé skvrny. | 200 |
| STŘÍBRNÝ, ZDENĚK: WILLIAM SHAKESPEARE. Praha, Orbis, 1964. Portréty sv. 8. 1. vyd. 176 s., obálka MILAN HEGAR. Pův. brož. 190x120 | 95 |
| ČERNÁ, MIROSLAVA; ČERNÝ, JIŘÍ: HVĚZDY SVĚTOVÝCH MIKROFONŮ. Praha, Svoboda, 1969. 1. vyd. 255 s., úprava JAROSLAV WEIGEL. Pův. celopl. vazba. 255x100 | 100 |
| ŠEJNOST, JOSEF: PROBLÉM POKROKU V SOCHAŘSTVÍ. Předneseno dne 17. února 1910 ve Společenském klubu "Slavia". Praha, Edice Jednoty umělců výtvarných, 1924. 55 s. Pův. pap. vazba. 160x120 | 120 |
| ROLLAND, ROMAIN: MAHÁTMA GANDHÍ. Praha, Kvasnička a Hampl, 1932. Nová Bibliotéka sv. XXXVIII. Přeložil E. Čapek. 138 s., obálka a vazba ZD. GUTH. Pův. brož. 180x130 | 150 |
| STUMPP, EMIL. 20 litografií. - PRAHA. Portfolio. 20 litografií, sign. a dat. v desce. Volné listy v pův. obálce. 520x400 - Dvacet čb. litografií pražských motivů. www.emil-stumpp.de www.exilarchiv.de Deutsche Nationalbibliothek de.wikipedia.org | 12000 |
| ŠNEJERSON, G. M.: HUDEBNÍ UMĚNÍ ČÍNY. Praha, SNKLHU, 1955. Přeložil Lubomír Dorůžka. 251 s. Pův. brož. 205x135 Nepatrně poškozená obálka. | 100 |
| Sutnar - VYBRANÉ LISTY ANTONÍNA SLAVÍČKA. Praha, Družstevní práce, 1930. Svět, nová řada IV. 169 s., úprava a vazba LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 215x135 | 480 |
| KŘÍŽ, F. V.: SRDNATÁ MARÍNA. Příběh dětství. Praha, Fr. Borový, 1934. Žatva sv. 7. 167 s., obálka CYRIL BOUDA. Dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 215x140 | 180 |
| KOPÁČ, LUBOŠ: ŘEMESLO A UMĚNÍ. Přehled a vývoj uměleckých řemesel. Praha, Grafická Únie, 1939. Učebnice pro odborné živnostenské školy pokračovací. 79 s. textu včetně 17 tabulek a 11 kreseb autorových a 113 obrázků v příloze. Pův. polopl. vazba. 210x155 | 85 |
| DEMAITRE, EDMOND: INDIČTÍ FAKIŘI A JÓGINOVÉ. Praha, Pražská akciová tiskárna, 1939. Přeložil J. O. Novotný. 203 s. a 15 s. obr. příloh. Pův. celopl. vazba. 200x135 | 190 |
| Lhoták - NEZVAL, VÍTĚZSLAV: VALÉRIE A TÝDEN DIVŮ. 2. vyd. Praha, Odeon, 1970. 169 s., 6 obr. příloh s il. KAMILA LHOTÁKA, iniciálou a titulní řádkou vyzdobil FRANTIŠEK TICHÝ, grafická úprava a obálka VLADIMÍR ŠMERDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x120 Obálka nepatrně poškozená. | 220 |
| Dali - ŠTĚPÁNEK, PAVEL: "ČESKOSLOVENSKÝ MALÍŘ" SALVADOR DALÍ A JEHO VLIV NA ČESKÉ UMĚNÍ. Praha, Galerie MIRO, 2010. 1. vyd. 185 s. Lamino vazba. 285x230 | 290 |
| ČERVEN. 1918 - 1919. Ročník I. - Tendenční čtrnáctidenník. Nové umění - Příroda - Technická doba - Socialismus - Svoboda. č. 1 - 24. Praha, Borový, 1918 - 1919. Ročník I. 331 s., více než 50 původních grafik (JOSEF ČAPEK, VLASTISLAV HOFMAN, BOHUMIL KUBIŠTA, VÁCLAV ŠPÁLA, KAREL TEIGE, ALOIS WACHSMANN, JAN ZRZAVÝ, PRAVOSLAV KOTÍK), textová část obsahuje mj. první české vydání Apollinairova Pásma s 12 linoryty JOSEFA ČAPKA. Celkem 18 sešitů s původními obálkami (ČAPEK, HOFMAN, KUBIŠTA, ŠPÁLA). Velmi dobrý stav! Album všech obálek, ilustrací a grafických příloh - celkem 90 fotografií Prohlídka všech ilustrací na youtube | 150000 |
| POE, EDGAR ALLAN: K PODSTATĚ BÁSNICTVÍ. Literární essaye. Praha, Rudolf Škeřík, 1928. Symposion sv. 30. Přeložil Albert Vyskočil. 85 s., úprava KAREL NOVÁČEK, vazba HANA DOSTÁLOVÁ. Pův. celopl. vazba. 195x145 | 195 |
| PHILIPPE, CHARLES LOUIS: V MĚSTEČKU. Praha, Rudolf Škeřík, 1926 Symposion sv. 21. Přeložili Jaroslav Fortis a Jan Marhan. 102 s., dřevoryty a vazba JAN RAMBOUSEK. Pův. celopl. vazba. 195x145 | 300 |
| ZAHRADNÍČEK, JAN: LA SALETTA. Studii o básníkovi napsal Bedřich Fučík. Praha, Vyšehrad, 1947. Vytiskl Karel Kryl v Kroměříži. I. vyd. 72 s., dřevoryty (jeden celostr. ve front., šest v záhlavích jednotlivých oddílů a jeden na obálce, který se opakuje na titulním listě) a úprava MICHAEL FLORIAN. Pův. brož. 250x180 - Na obou koncích hřbetu obálky drobné praskliny. | 600 |
| Bergman - OLIVA, LJUBOMÍR: INGMAR BERGMAN. Praha, Orbis, 1966. Filmy a tvůrci sv. 5. 1. vyd. 201 s., obálka a úprava ALEŠ KREJČA. Pův. brož. 165x165 | 200 |
| KUŠČYNSKYJ, TARAS. Bromostříbrná fotografie, 180x240, na rubu autorské razítko "FOTO © TARAS KUŠČYNSKYJ", dat. 8. VI. 1966. | 3500 |
| BĚHOUNEK, JIŘÍ. Tempera, papír, 160x235, sign. "B 64", volný list. /surrealismus/ Jiří Běhounek na portálu čítárny.cz | 7900 |
| MASARYK, JAN: VOLÁ LONDÝN. Exil - London : Lincolns-Prager Ltd., 1945 (Redhill : Love and Malcomson Ltd.). 1. vyd. 243 s. Pův. celopl. vazba. 220x140 | 250 |
| HORNÍK. KALENDÁŘ NA ROK 1957. Ostrava, Nakl. krajského národního výboru, 1956. Redigoval Jan Rohel. 217 s., obálka VILÉM WÜNSCHE, ilustrace JAN OBŠIL a VILÉM WÜNSCHE, frontispic OLDŘICH LASÁK. Pův. brož. 240x170 | 200 |
| JELÍNEK, FRANTIŠEK: ČEŠTINA JE VTIPNÝ JAZYK. Praha, Mladá fronta, 1956. Edice Úsměvy sv. 18. 1. vyd. 231 s., obálka a ilustrace JOSEF LADA. Pův. brož. 170x120 | 90 |
| ŠTYCH, JIŘÍ - KETTNER, PETR: OSINY ZA KRKEM. Praha, Mladá fronta, 1956. Edice Úsměvy sv. 22. 240 s., ilustrace a obálka OLDŘICH JELÍNEK a ADOLF BORN. Pův. brož. 170x130 | 75 |
| MISTROVSKÁ DÍLA PĚTI STOLETÍ. Ze sbírky Armanda Hammera /Los Angeles/. Praha, Národní galerie, listopad 1983. Edice Katalogy sv. 27. 149 s. včetně 49 bar. a 52 čb. obr. reprodukcí, úprava FELIX ŠEJNA. Celopl. vazba s obálkou. 245x170 | 100 |
| SCHWEITZER, ALBERT: O BACHOVI. Lyra Pragensis, sv. 64. - Praha, Supraphon, 1984. Lyra Pragensis, sv. 64. 1. vyd. 168 s., sedm kreseb, předsádky a vazba BEDŘICH HOUSA. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 250 |
| Jiřincová - ČAPEK, KAREL: LISTY ANIELCE. Lyra Pragensis, sv. 32. - Praha, Supraphon, 1978. Lyra Pragensis, sv. 32. 144 s., jedenáct kreseb, předsádky a vazba LUDMILA JIŘINCOVÁ. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 250 |
| Brunovský - SHAKESPEARE, WILLIAM: LUKRECIE. Lyra Pragensis sv. 28. - Praha, Supraphon, 1977. Lyra Pragensis sv. 28. 156 s., osm kreseb, vazba a předsádky ALBÍN BRUNOVSKÝ. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 350 |
| ČTENÍ Z ANTIKY. Rozhlasový cyklus četby ze starověkých myslitelů. Uspořádali Dagmar Maxová a Václav Cibulka. Praha, Svoboda a Český rozhlas, 1969. 1. vyd. 254 s., obálka, vazba a úprava LEO NOVOTNÝ. Celopl. vazba s obálkou. 210x180 | 100 |
| MENANDROS: KOMEDIE PRO VŠEDNÍ DEN. Praha, Svoboda, 1983. Antická knihovna sv. 50. Přeložili Karel Hubka a Eva Stehlíkková. 409 s. Celopl. vazba s obálkou. 210x135 | 75 |
| SHAKESPEARE, WILLIAM: SONNETS - SONETY. Praha, Československý spisovatel, 1976. Klub přátel poezie. 180 s., dvojjazyčné vydání v angličtině a češtině, ilustrace AUBREY BEARDSLEY. Pův. celopl. vazba s obálkou. 225x180 | 190 |
| MERTLÍK, RUDOLF: PŘÍBĚHY LÁSKY. Od nejstarších dob až do pozdního středověku. Praha, Svoboda, 1994. 332 s., ilustrace PETR MELAN. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 100 |
| KOSZTOLÁNYI, DEZSÖ: KRVAVÝ BÁSNÍK NERO. Praha, Svoboda, 1989. 1. vyd. Přeložila Anna Rossová. 248 s., ilustrace LUBOŠ ANLAUF. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 80 |
| ČAPKOVÉ, bratři: ZÁŘIVÉ HLUBINY A JINÉ PROSY. Obálka JOSEF ČAPEK - Praha, Štorch-Marien, 1924. Aventinum sv. 89. 2. vyd. 73 s. Ex. č. 49 z blíže neuvedeného počtu. Celopl. vazba s obálkou vzadu vevázanou. 200x140 | 380 |
| NA VESELÉ STRUNĚ. Praha, Svoboda, 1971. Antická knihovna. 74 s. Brož. 205x130 Filmová pozvánka k návštěvě našeho antikvariátu | 35 |
| TAJEMSTVÍ PAPYRŮ. Praha, Svoboda, 1972. Antická knihovna. 1. vyd. Přeložil Čestmír Vránek. 127 s. Pův. celopl. vazba. 205x135 | 50 |
| HAŠEK, JAROSLAV: OSUDY DOBRÉHO VOJÁKA ŠVEJKA ZA SVĚTOVÉ VÁLKY. 1. - 4. DÍL. V zázemí - Na frontě - Slavný výprask - Pokračování slavného výprasku. Praha , Československý spisovatel, 1980. 528 s., 368s., ilustrace JOSEF LADA, typografie OLDŘICH HLAVSA. 2 svazky. Lamino vazba. 205x145 | 250 |
| SEKERA, JOSEF: MALÁ KNÍŽKA POUTNICKÁ. Po staré mapě domova. Praha, Melantrich, 1972. 207 s., ilustrace ZDENKA TÁBORSKÁ. Celopl. vazba s obálkou. 185x110 | 75 |
| CLAUDIANUS: ÚNOS PROSERPINY. Praha, Svoboda, 1975. Antická knihovna. 1. vyd. Přeložila Jana Nechutová. 109 s. Pův. celopl. vazba. 205x130 | 50 |
| HOMÉRŠTÍ HRDINOVÉ VE VZPOMÍNKÁCH VĚKŮ. Praha, Svoboda, 1977. Antická knihovna. Přeložila Eva Kamínková. 220 s. Pův. celopl. vazba. 205x130 | 65 |
| HOSTOMSKÁ, ANNA: PŘÍBĚHY, POVĚSTI A POHÁDKY PANÍ HUDBY. Praha, SNDK, 1959. 1. vyd. 388 s., ilustrace, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba. 220x175 | 75 |
| RÉMY, TRISTAN: JAN KAŠPAR DEBURAU. Praha, Orbis, 1960. 1. vyd. Přeložil Jan Brabec. 199 s., obálka, vazba a frontispic FRANTIŠEK TICHÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 95 |
| WEBSTER, KAPITÁN F. A. M.: TAJEMNÉ BUBNY VÍŘÍ. Praha, Jos. R. Vilímek. Přeložil Fr. Heller. 238 s. Pův. celopl. vazba. 205x140 | 450 |
| RUTTE, MIROSLAV: K. H. HILAR. Člověk a dílo. Praha, Čs. Dramatický svaz a Družstevní práce, 1936. 158 s. textu a 8 s. obr. příloh, které upravil VLASTISLAV HOFMAN. Pův. celopl. vazba. 245x185 | 350 |
| Komenský - JOAN. AMOS. COMENII: ORBIS PICTUS. Die Welt in Bildern. Swět w obrazých. Świat w obrazach. Le monde en tableaux. W Hradcy Králowé, Pjsmem Jana Host. Pospjšila, 1833. V úvodu životopis J. A. Komenského (wedle Františka Palackého z Musegnjku wyňatý a zkrácený). Předmluva Josef Chmela. XVI, 541 s., množství kolorovaných dřevorytů G. STURM. Dobová pap. vazba. Hřbet podél hran odřený, na předsádkách projevy kyselosti pap. Jan Amos Komenský, 1592-1670. | 11000 |
| HAVEL, VÁCLAV: POKOUŠENÍ. Exil - Hra o deseti obrazech. München, Obrys/Kontur, 1986. Beletrie v PmD sv. 4. 109 s., obálka VLADIMÍR MILEV, typografie VLASTA HERRMANNOVÁ. Pův. brož. 190x120 Poezie mimo domov - Slovník české literatury po roce 1945 Václav Havel - Slovník české literatury po roce 1945 | 495 |
| A. Slavíček - ŠTECH, V. V.: ČTENÍ O ANTONÍNU SLAVÍČKOVI. Praha, V. Poláček, 1947. 1. vyd. 156 s., obálka a úprava PETR DILLINGER. Pův. brož. 215x155 | 120 |
| SCHEINPFLUGOVÁ, OLGA: BYLA JSEM NA SVĚTĚ. Praha, Mladá fronta, 1994. 352 s. textu a 32 s. obraz. přílohy, obálka, vazba a úprava IVAN URBÁNEK. Pap. vazba s obálkou. 195x120 | 120 |
| ČEST BÁSNÍKŮ. Poesie francouzského odboje. Praha, Fr. Borový, 1947. 1. vyd. 194 s., obálka, vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 180 |
| DOSTÁL, VLADIMÍR: ČÍTANKA Z DĚJIN ČESKÉ A SLOVENSKÉ ESTETIKY XIX. STOLETÍ. Praha, Československý spisovatel, 1972. 1. vyd. 215 s., úprava OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 95 |
| HORA, JOSEF: DVĚ MINUTY TICHA. Praha, Fr. Borový, 1954. 59 s. Pův. polopl. vazba. 185x120 | 170 |
| ORTEN, JIŘÍ: SÁM U STMÍVÁNÍ. Básníkova korespondence s matkou, dopněná básněmi, prózou, výpisky z deníků a citáty.Praha, Mladá fronta, 1982. Edice Alfa. 1. vyd. Uspořádal Zdeněk Ornest. 174 s., obálka, vazba a úprava ROSTISLAV VANĚK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 120 |
| STAŇKOVÁ, JITKA: LIDOVÉ UMĚNÍ Z ČECH, MORAVY A SLEZSKA. Praha, Panorama, 1987. 1. vyd. 200 s. včetně 280 bar. vyobrazení, foto LUDVÍK BARAN, obálka, vazba a úprava VÁCLAV ŠEVČÍK. Celopl. vazba s obálkou. 275x240 | 170 |
| HRABAL, BOHUMIL: SLAVNOSTI SNĚŽENEK. 1. vyd.. Praha, Československý spisovatel, 1978. Edice Malá žatva. 216, s., vstupní kresba JAN ČERNÝ obálku s použitím kresby J. Černého a vazbu navrhl ROSTISLAV VANĚK. Pův. celopl. vazba s přebalem. 190x110 | 250 |
| TEIGE, KAREL: DAS MODERNE LICHTBILD IN DER ČECHOSLOVAKEI. First edition. - Praha, Orbis 1947, 18 stran, 24 obrazových příloh: BEHÁRKA, BERNÁT, EHM (2), FUNKE (2), HAJDUCH, HAK, HERMAN, HIPMAN, HONTY, JENÍČEK, KOREČEK, REICHMANN, SAVADIN, SEVER, STRÁNIOVÁ, ŠTYRSKÝ (2), SUDEK (2), VOBECKÝ, WIŠKOVSKÝ (2), na ob. foto M. HÁK. Pův. brož. 150x210 - First edition. Text by Karel Teige in German language. Very rare. Very good condition. | 19800 |
| TEIGE, KAREL: LA PHOTOGRAPHIE CONTEMPORAINE EN TCHÉCOSLOVAQUIE. Praha, Orbis 1948. 18 stran textu Karel Tige, 24 obrazových příloh: BEHÁRKA, BERNÁT, EHM (2), FUNKE (2), HAJDUCH, HAK, HERMAN, HIPMAN, HONTY, JENÍČEK, KOREČEK, REICHMANN, SAVADIN, SEVER, STRÁNIOVÁ, ŠTYRSKÝ (2), SUDEK (2), VOBECKÝ, WIŠKOVSKÝ (2), na ob. foto M. HÁK. Pův. brož. 150x210 - Malá sedřená plocha na povrchu obálky, nezasahuje do hloubky. Text by Karel Teige in French language. Very rare. Filmová pozvánka k návštěvě našeho antikvariátu | 12500 |
| KATULLUS, GAIUS VALERIUS: BÁSNĚ. Praha, Mladá fronta, 1959. Květy poezie sv. 8. Přeložil Josef Stáhlík. 198 s., vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pap. vazba. 150x100 | 70 |
| HORNÍČEK, MIROSLAV: HOVORY. Praha, Olympia, 1970. 1. vyd. 204 s., fotografie JAROSLAV SKÁLA, obálka, vazba a úprava MILOSLAV FULÍN. Celopl. vazba s obálkou. 200x150 | 150 |
| HORNÍČEK, MIROSLAV: JABLKO JE VINNO. Praha, Československý spisovatel, 1979. 1. vyd. 252 s., ilustrace ADOLF BORN. Celopl. vazba s obálkou. 185x115 | 120 |
| POLÁČEK, KAREL: BYLO NÁS PĚT. Praha, Nakladatelství Franze Kafky, 1994. 176 s., ilustrace JURAJ HORVÁTH. Pap. vazba s obálkou. 205x130 | 85 |
| OTČENÁŠEK, JAN: KDYŽ V RÁJI PRŠELO. Praha, Československý spisovatel, 1975. 280 s., obálka a vazba ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 195x125 | 70 |
| JANOVIC, VLADIMÍR: DŮM TRAGICKÉHO BÁSNÍKA. Praha, Československý spisovatel, 1984. Klub přátel poezie. 140 s. Pap. vazba s obálkou. 155x150 | 70 |
| MAREK, FRANTIŠEK: SEVEROČESKÉ KULTURNÍ KAPITOLY. /2/ Ústí nad Labem, severočeské nakl., 1978. 1. vyd. 228 s. a 32 s. obr. příloh, obálka, vazba a úprava VÁCLAV KŮS. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 | 70 |
| JEIER, THOMAS: ROBERT REDFORD. Jeho filmy - jeho život. Praha, Čs. filmový ústav, 1990. Edice Filmový klub sv. 9. Přeložil Jiří Sirotek. 106 s. Celopl. vazba s obálkou. 165x165 | 85 |
| SEIFERT, JAROSLAV: PŘILBA HLÍNY. Praha, Práce, 1948. 144 s., frontispis a obálka RICHARD WIESNER. Pův. polopl. vazba s obálkou. 210x135 Na obálce malá (1,5x1 cm) hnědá skvrna. | 145 |
| WERICH, JAN: ÚSMĚV KLAUNA. Praha, Československý spisovatel, 1984. 288 s., fotografie JAN KUDĚLA. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 100 |
| TISÍC POLIBKŮ. Starořímská milostná lyrika. Praha, Československý spisovatel, 1973. Klub přátel poezie. 120 s., kresby ANTONÍN PROCHÁZKA. Celopl. vazba s obálkou. 165x125 | 65 |
| VIIDING, JUHAN: KLAUNOVO ODPOLEDNE. Praha, Československý spisovatel, 1986. Klub přátel poezie. Přeložili Vladimír Macura a Jiří Žáček. 144 s., ilustrace PETR POŠ. Pap. vazba s obálkou. 155x150 | 70 |
| POLEDŇÁK, IVAN: MNĚ VŠECHNO DVAKRÁT ANEB O JIŘÍM STIVÍNOVI. Praha, Panton, 1989. 1. vyd. 234 s., obálka JAROSLAV PEJČOCH. Brož. 200x145 | 70 |
| PRAŽÁK, ALBERT: STAROČESKÁ BÁSEŇ O ALEXANDRU VELIKÉM. Praha, Melantrich, 1945. 1. vyd. 283 s., obálka JAROMÍR PTÁČEK. Pův. brož. 200x130 | 80 |
| PTÁČNÍK, KAREL: ŽIVOT, SPISOVATELÉ A JÁ. Praha, Trizonia, 1993. 432 s. Lamino vazba. 210x150 | 80 |
| Werich - JAN WERICH VZPOMÍNÁ VLASTNĚ POTLACH. Praha, Melantrich, 1982. 1. vyd. 265 s. a 68 s. obr. přílohy. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 120 |
| SÝS, KAREL: KNIHA PŘÍSLOVÍ. Praha, Československý spisovatel, 1985. Klub přátel poezie. 128 s., ilustrace STANISLAV VAJCE. Celopl. vazba s obálkou. 160x150 | 70 |
| HIKMET, NAZIM: POBYT V PRAZE. Podpis autora - Přeložil Jiří Taufer. Praha, Československý spisovatel, 1959. 1. vyd. 42 s., fotografie JOSEF PROŠEK, obálka a typografická úprava ZDENEK SEYDL. Výtisk podepsali J. Taufer a N. Hikmet. Pův. brož. 250x175 Nazim Hikmet - wikipedia | 600 |
| MICHELANGELO BUONARROTI: Z LYRIKY. Z italštiny přeložil doslovem a vysvětlivkami opatřil Jan Vladislav. Litografií a sedmi kresbami vyzdobil JIŘÍ JOHN. Praha, Nakladatelství československých výtvarných umělců, 1958. Edice Kresby a verše sv. 3. 81 s., 6 kreseb (hnědě tónované ofsetové reprodukce) na přílohách a jedna na obálce, signovaná litografie ve frontispise JIŘÍ JOHN, grafická úprava RUDOLF HÁLA. Na čerpaném maršovském papíru písmem Garamond vytiskly Středočeské tiskárny. Volné složky v pův. pap. obálce. 210x150 - Drobné trhlinky na obou okrajích hřbetu. wikipedia - JIŘÍ JOHN | 1200 |
| APOLLINAIRE, GUILLAUME: SEDÍCÍ ŽENA. 1. vyd. - Přeložila Jar. Fastrová (La femme assise). Praha, Fromek, 1925. Odeon sv. 3. 142 s. Pův. celopl. vazba. 200x140 192x134 - Obálku, která ve variantě s plátěnou vazbou není součástí knihy, dělali KAREL TEIGE a OTAKAR MRKVIČKA, kdo navrhl vazbu není v tiraži uvedeno. Apollinaire na www.wiu.edu | 890 |
| SEIFERT, JAROLAV: DÍK VÍNU. Znojmo, VOLK a Dům osvěty, 1955. Nestr. (16), 2 celostr. il. M. SMUTNÝ, výtisk č. 391/500. Podpis autora v tiráži. Volné nerozřezané složky v pap. obálce. 210x150 | 700 |
| ŠULEŘ, OLDŘICH: JE TO CHŮZE PO KOTÁRECH! Povídání o valašském folklóru a lidové kultuře na Valašsku. Praha, Vyšehrad, 1989. 192 s., 118 kreseb KAREL LANGER a ANTONÍN STRNADEL, 40 fotografií a 2 mapy. Pův. celopl. vazba s obálkou. 295x215 | 120 |
| HOFFMEISTER, ADOLF: STO LET ČESKÉ KARIKATURY. Praha, SNKLHU, 1955. Edice České dějiny sv. 12. 554 s. včetně obrazové části (s. 74-554), il. v textu, obálka a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Životopisná data o autorovi naps. Jiří Kotalík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 260x210 - Obsáhlý výběr české politické karikatury (PURKYNĚ, MÁNES, ALEŠ, KLÍČ, MAROLD, HORÁLEK, KUPKA, HRADECKÝ, GELLNER, BRUNNER, KRATOCHVÍL, BÖTTINGER, LADA, ČAPEK, HOFFMEISTER, MRKVIČKA, BIDLO, PELC ...). Vzadu na přebalu hnědé kolečko. | 680 |
| SPISOVÁNÍ SLAVNÉHO FREJÍŘE. Praha, Mladá fronta, 1978. 1. vyd. Připravila Zdenka Tichá. 156 s., dřevořezy ZDENĚK MÉZL, obálka, vazba a úprava MILAN KOPŘIVA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x215 | 120 |
| KOPECKÝ, TH.; ŠEBÁNEK, A.: DĚJINY SOKOLA PÍSECKÉHO 1868 - 1928. Písek, Nákladem tělocvičné jednoty Sokol, 1928. 139 s. 4 obr. přílohy. Polopl. vazba. 265x190 | 120 |
| NEFF, VLADIMÍR: MARIE A ZAHRADNÍK. Praha, Družstevní práce, 1944. 1. vyd. Podpis autora. 173 s., obálka a ilustrace KAREL MÜLLER. Pův. brož. 195x145 Na obálce malá (1x1 cm) šedá skvrna. | 180 |
| Muzika - MAŘÁNEK, JIŘÍ: KOUZELNÝ DEŠTNÍK. Praha, Aventinum, 1928. 88 s. Fotomontážní obálka a 10 celostránkových jednostr. tištěných ilustrací FRANTIŠEK MUZIKA. Pův.brož. 200x130 - Mírně poškozené okraje hřbetu, jinak dobrý stav, navíc opatřeno přebalem z čiré folie. | 890 |
| SOUBOR JANA ZRZAVÉHO. V.O. Uměl. Besedy v Praze, 7.X.-4.XI.1923. Jeden dvoulist (seznam 91 vystavených prací s cenami) a 3 volné listy s čb. reprodukcemi (Milosrdný samaritán, Melancholie III a Kristus). Volné listy v pův. pap. obálce. 210x150 - Nechráněným uložením znečištěno. Vzácný katalog druhé (resp. 3.) samostatné výstavy Jana Zrzavého, která se konala v Topičově salonu v Praze, poté byl soubor přemístěn do Alšova pavilonu v Brně. | 980 |
| KŘIŠŤAN Z PRACHATIC: ŽIVOT A UMUČENÍ SVATÉHO VÁCLAVA A BÁBY JEHO SVATÉ LUDMILY. S úvodní studií a poznámkami Josefa Pekaře. Z lat. orig. přel. Antonín Stříž. Praha, Kuncíř, 1927. Národní knihovna sv. 5. 2. vyd. 110 s. Pův. brož. 185x115 - /české legendy/sv. Václav/sv. Ludmila/ | 175 |
| ČAPEK, KAREL: O FRÁŇOVI ŠRÁMKOVI. XV. neprodejný soukromý tisk KMENE, klubu nakl. v Praze, věnovaný účastníkům slavnost. představení hry Měsíc nad řekou u příležitosti 60. narozenin Fráni Šrámka ve Stavovském divadle 20. ledna 1937. 12 s., frontispis VÁCLAV ŠPÁLA, úprava JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 200x125 | 390 |
| ČAPEK, KAREL: ITALSKÉ LISTY. Feuilletony. Praha, Štorch - Marien, 1929. Edice Aventinum. 66 s., obálka a úprava JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 200x130 | 450 |
| HORA, JOSEF: POPELEC. Svět a kumšt. Praha, Fr. Borový, 1934. 68 s., obálka a osm kreseb FRANTIŠEK BIDLO, typografivká úprava RUDOLF HÁLA. Pův. brož. 200x125 | 800 |
| DORGELÉS, ROLAND: MANDARINSKOU CESTOU. Praha, Čin, 1927. Edice Obzor sv. I. Přeložil Emanuel Čupr. 248 s. a 25 fotogr. vyobrazení, obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x145 | 900 |
| ORIENTAČNÍ PLÁN PRAHY. Praha, Spojené grafické ústavy Koppe - Bellmann, 1921. 30 s. textu, složená mapa 660x770. Pův. brož. 230x140 | 850 |
| PRAŽSKÝ HRAD VE STŘEDOVĚKU. Vydáno u příležitosti výstavy "Pražský hrad ve středověku". Praha, 1946. 27 s. textu, 16 obr. příloh, 4 plánky, úprava OLDŘICH MENHART. Pův. brož. 210x150 | 100 |
| BORKOVSKÝ, IVAN: O POČÁTCÍCH PRAŽSKÉHO HRADU. A o nejstarším kostele v Praze. Praha, Matice česká - Orbis, 1949. Naše minulost 5. 94 s. textu, 12 s. příloh, 3 plánky v textu a 1 plánek v příloze. Obálka J. VONDRÁČEK. Pův. brož. 220x160 | 120 |
| POHÁDKOVÉ LÍSTEČKY. 14 Soubor osmi lidových pohádek. Praha, Orbis, 1974. 1. vyd. Obálka ALENA VANČUROVÁ. 8 sešitů v pap. složce. 150x100 | 190 |
| Konůpek - HEINE, HEINRICH: ROMANCERO. Kniha historií. Praha, Václav Petr, 1929. Přeložil B. Beneš Buchlovan. 149 s., 11 ilustrací JAN KONŮPEK, upravil METHOD KALÁB, dvoubarevný tisk. Ex. 128/330 na holandském ruč. pap. Van Gelder. Pův. šitá brož., ochranné pap. pouzdro. 245x165 | 890 |
| BRANALD, ADOLF: CHLÉB A PÍSNĚ. Praha, Československý spisovatel, 1952. Žatva sv. 98. 1. vyd. 418 s., obálka a vazba VÁCLAV SIVKO, úprava JOSEF PATÁK. Pův celopl. vazba s obálkou. 205x145 Obálka je trochu poškozená. | 75 |
| HOROSKOP ORLOJE. Čtrnáct amerických básníků. Praha, Odeon, 1987. Přeložil Jan Zábrana. 379 s., typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Celopl. vazba s obálkou. 185x160 - Na patitulu věnování "tetě Šárce Jiří". | 150 |
| JARNÍ HLASY. Praha, Svoboda, 1989. Z čínských originálů vybrala a přeložila Věna Hrdličková. 1. vyd. 290 s., obálka, vazba a úprava MILOSLAV ŽÁČEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 215x150 | 120 |
| PEROUTKA, FERDINAND: POZDĚJŠÍ ŽIVOT PANNY. Univerzum Praha, 1991. 412 s. Brož. 180x120 | 90 |
| Wielgus - HLAVÁČEK, LUBOŠ: JINDŘICH WIELGUS. Praha, Odeon, 1978. Umělecké profily sv. 6. 1. vyd. 54 s., 130 čb. vyobrazení. Přehl. literatury, seznam výstav, životopisná data. Rus. a něm. resumé. Obálka a vazba Vladimír Šmerda. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270x210, Velmi dobrý stav. | 350 |
| Nušl - SPURNÝ, JAN: JAN NUŠL. Praha, Odeon, 1983. Umělecké profily sv. 18. 1. vyd. 170 s., z nichž je 125 obrazových příloh. Přehl. literatury, seznam výstav, životopisná data. Rus. a angl. resumé. Obálka a vazba Vladimír Šmerda. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270x210, Velmi dobrý stav. | 500 |
| POHÁDKOVÉ LÍSTEČKY. 23 Soubor osmi lidových pohádek. Praha, Orbis, 1977. 1. vyd. Obálka KAREL FRANTA. 8 sešitů v pap. složce. 150x100 | 190 |
| POHÁDKOVÉ LÍSTEČKY. 26 Soubor osmi lidových pohádek. Praha, Panorama, 1978. Obálka OLGA VYLEŤALOVÁ. 8 sešitů v pap. složce. 150x100 | 190 |
| DRDA, JAN: ČESKÉ POHÁDKY. Praha, Československý spisovatel, 1968. 272 s. a 12 příloh, ilustrace JOSEF LADA. Celopl. vazba. 245x175 | 150 |
| ZÁBRANSKÝ, ADOLF. Perokresba, kolorovaná akvarelem. 330x490 - Orig. ilustrace pro knihu Radost nad radost. 1954. | 6800 |
| ZÁBRANSKÝ, ADOLF. Perokresba, kolorovaná akvarelem. 330x490 - Orig. ilustrace pro knihu Radost nad radost, 1954. | 5500 |
| Kobliha - HORÁK, ANTONÍN: OSVOBODITELŮM. Česká legie, Wilson, Masaryk, Český lev. Praha, Bradáč, 1918. Vybrané knihy sv. 16. 29 s., dřevoryty FRANTIŠEK KOBLIHA (přední a zadní desky vazby, viněta na titulním listě). Pův. vazba do kartónových desek. 243x155 - Tato kniha byla vydána na památku dne 28. října 1918. Poesie. | 890 |
| Čapek - LORIMER, G. H.: JACK SPURLOCK, MARNOTRATNÝ SYN. Praha, Štorch-Marien, 1926. Románová knihovna Aventina, sv. 33. 205 s., obálka (linoryt) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 200x140 | 2500 |
| ČAPEK, KAREL: POVĚTROŇ. 1. vyd. - Praha, Borový, 1934. Spisy bratří Čapků, sv. 34. 222 s., obálka JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 195x125 | 1950 |
| Sutnar - SHAW, G. B.: TRAKAŘ JABLEK. AMERICKÝ CÍSAŘ. Praha, Družstevní práce, 1932. 159 s., ilustrace na titulním listě Zd. Kratochvíl, fotomont. obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 190x140 Milimetrová trhlinka na spodním okraji obálky (bez ztráty), nerozřezáno, přebaleno do čiré folie. Velmi dobrý stav. Very good condition. | 2500 |
| Sutnar - SHAW, G. B.: OBRÁCENÍ KAPITÁNA BRASSBOUNDA. Praha, Družstevní práce, 1932. 130 s., kresba na titulním listě Zd. Kratochvíl, obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 190X140 - Přebaleno do čiré folie. Velmi dobrý stav. Very good condition. REZERVACE 29.2.2012 20:42:55 | 2500 |
| ZÁPADNÍ LITERÁRNÍ VĚDA A ESTETIKA. Uspořádal úvodní studií a bibliografiemi opatřil Jiří Levý. Praha, Československý spisovatel, 1966. Edice Dílna sv. 22. 1. vyd. 368 s., obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba. 210x125 | 185 |
| HOLUB, ZDENĚK. (1927-1998) 1984 (?) Tempera, karton, 440x380 abART - Archiv výtvarného umění | 7900 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: MANON LESCAUT. Hra o sedmi obrazech podle románu Abbé Prévosta. Praha, Melantrich, 1948. 237 s., obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl.vazba s obálkou. 205x140 | 120 |
| KAINAR, JOSEF: ČAS NEČAS. Výbor veršů. Praha, Albatros, 1984. Zlatoroh. 1. vyd. 121 s., ilustrace IGOR ŠEBESTÍK. Pův. celopl. vazba. 205x120 | 50 |
| ČAPEK, KAREL; ČAPEK, JOSEF: ZE SPOLEČNÉ TVORBY. Krakonošova zahrada. Zářivé hlubiny a jiné prózy. Láska hra osudná. Ze života hmyzu. Adam stvořitel. Praha, Československý spisovatel, 1982. Spisy Karla Čapka sv. II. 432 s., úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 195x130 | 140 |
| ČAPEK, KAREL: HORDUBAL. POVĚTROŇ. OBYČEJNÝ ŽIVOT. Praha, Československý spisovatel, 1985. Spisy Karla Čapka sv. VIII. 420 s., úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 195x130 | 95 |
| VOČADLO, OTAKAR: ANGLICKÉ LISTY KARLA ČAPKA. Praha, Academia, 1975. 1. vyd. 376 s., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 120 |
| ZPĚVY ANGLICKÝCH HAVÍŘŮ. Praha, SNKLHU, 1956. Přeložil Jiří Valja. 167 s., ilustrace, obálka a vazba VLADIMÍR ROCMAN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 75 |
| FRANTIŠEK, HRUBÍN: ZPÍVÁNO Z DÁLKY. Verše z let 1932 - 38. Praha, Melantrich, 1947. 80 s., úprava F. MUZIKA. Pův. polopl. vazba. 195x130 | 80 |
| BOUNAT, LOUIS: DENNÍK MALÉ TI-CA. Z denníku Annamské dívky. Praha, Jan Kotík, 1919. Přeložil Franta Štěpánek. 83 s., ilustrace OTAKAR ŠTÁFL. Pův. polopl. vazba s přebalem. 205x135 Krásný stav. | 450 |
| TĚREŠKOVOVÁ, VALENTINA. První žena ve vesmíru - Dedikace, podpis a datum (19.8.1963) na fotografii. 180x240 (výřez pasparty) Wikipedie: Otevřená encyklopedie | 2500 |
| SCHWANOVÁ, GESINE: ZAMLČOVANÁ VINA. Ničivá moc dvojí morálky. Praha, Prostor, 2004. Přeložila Veronika Dudková. 254 s., obálka, vazba a úprava ALEŠ LEDERER. Pap. vazba s obálkou. 235x160 | 125 |
| THOMSON, GEORGE: AISCHYLOS A A THÉNY. O původu umění ve starověkém Řecku. Praha, Rovnost, 1952. 1. vyd. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x155 Obálka nepatrně poškozená. | 220 |
| RUKOVĚŤ PRO ŘIDIČE MOTOROVÝCH VOZIDEL. Praha, Vojenský ústav vědecký, 1937. Rukověti branné moci řada I. 768 s. Pův celopl. vazba. 160x120 | 300 |
| Sivko - MICKIEWICZ, ADAM: SONETY. Přebásnil Vladimír Holan. Praha, SNKLHU, 1957. 58 s., tři původní lepty, obálka a grafická úprava VÁCLAV SIVKO, lepty vytiskl Miro Pegrassi, dvoubarevný tisk, ruční papír z Velkých Losin, 500 výtisků. Volné archy v původní pap. obálce. 215x165 | 950 |
| ČAPEK, KAREL: HOVORY S T.G. MASARYKEM. II. Život a práce. - Praha, Štorch-Marien, Čin, 1931. Aventinum sv. 286. 170 s., ve front. fotogr. portrét T.G.M., fotogr. ob. anonym. Pův. brož. 200x125 - Velmi dobrý stav. /filozofie/náboženství/politika/ | 350 |
| Milén - BASS, EDUARD: KLAPZUBOVA JEDENÁCTKA. Povídka pro kluky malé i velké. Praha, Borový, 1922. 1. vyd. 142 s., obálka EDUARD MILÉN. Pův. brož. 185x125 Legendární příběh v prvním vydání v původní obálce. Drobné známky používání. | 980 |
| MARIÁNSKÉ OBRÁZKY. Úvodní text Aug. Tschinkel. Praha, Grafická škola, 1940. Dvoulist s textem + 16 volných listů, grafická úprava JOSEF SOLAR. Volné listy v pův. pap. obálce. 210x150 - Na volných listech reprodukovány lidové dřevořezy, vesměs zvětšeniny, jednostranný tisk. U dolního okraje hřbetu drobné natržení, bez ztráty pap. - Aug. Tschinkel, JOSEF SOLAR, Státní grafická škola, lidové dřevořezy. | 950 |
| ČAPEK, KAREL: HOVORY S T.G. MASARYKEM. Věk mladosti - Praha, Štorch-Marien, Čin, 1929. Aventinum sv. 201. 118 s., ve front. fotogr. portrét T.G.M., úprava JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 200x125 - Velmi dobrý stav. /filozofie/náboženství/politika/ | 790 |
| ČAPEK, KAREL: HOVORY S T.G. MASARYKEM. III. Myšlení a život - Praha, Fr. Borový, Čin, 1935. 7.-11. tisíc. 208 s., ve front. portrét T.G.M. od E. MILÉNA, fotogr. ob. anonym. Pův. brož. 195x130 - Velmi dobrý stav. /filozofie/náboženství/politika/ | 350 |
| TOYEN. Katalog výstavy. Praha, Topičův salon, 1945. (12 s.), úvodní báseň Jindřich Heisler, text Karel Teige, 4 obr. přílohy a ilustrace na obálce TOYEN. Pův. brož. 200x140 | 1500 |
| ROŽDĚSTVENSKIJ, ROBERT: PÍSEŇ O BÍLÉM OBLAKU. Praha, Československý spisovatel, 1984. Klub přátel poezie. Přeložila Jana Moravcová. 196 s., fotografie JIŘÍ KSANDR. Celopl. vazba s obálkou. 155x150 | 120 |
| PESTRÉ CESTY PO ČECHÁCH. 1. - 2. DÍL. Redigoval Svatopluk Čech. Praha, F. Topič, 1891, 1892. 2. svazky. 251 s., 183 s., ilustrace VIKTOR OLIVA. Pův. celopl. zdobená vazba. 235x180 | 480 |
| Čapek - ŠRÁMEK, FRÁŇA: ŽIVOTA BÍDO, PŘEC TĚ RÁD MÁM. Praha, Ústřední student. knihkupectví, 1924. 43 s., obálka (tříbarevné lino) Josef ČAPEK. Pův. brož. 197x134 - 2. přepracované vydání (první vyd. v r. 1905) doplněné oproti prvnímu vyd. o čtyři b. z té doby, knižně dosud nepublikované a tři b. ze sbírky "Modrý a rudý". Anarchistické verše. | 900 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: MOST. 1. vyd. - Básně 1919-1921. Brno, Kočí, 1922. 74 s., vstupní dřevoryt ARNOŠT RÁŽ. Nezvalova prvotina. Pův. brož. 170x120 - Original wrappers. First edition. Na patitulu podpis pův. majitele. Velmi dobrý stav. REZERVACE 29.2.2012 20:28:22 | 4500 |
| Březina - SVÍTÁNÍ NADĚJE. Výběr z dopisů Otokara Březiny Anně Pammrové doplněné verši a citacemi z jeho eseiů. Uspořádala Věra Mikešová-Šrámková. Praha, Melantrich, 1989. Pamětní tisk k 60. výročí úmrtí básníka Otokara Březiny. 47 s., a (32) s. Volné listy v pap. složce. 290x185 | 190 |
| Jiřincová - DŘEVO SĚ LISTEM ODIEVÁ. Milostné verše pěti století. Vybral, uspoř., ediční pozn. a doslovem doprovodil Vladimír Janovic. Ilustrace LUDMILA JIŘINCOVÁ. 1. vyd. Praha, Československý spisovatel, 1976. Edice Bohemia. 59 s., bar. a čb. il. LUDMILA JIŘINCOVÁ, medailón o ilustrátorce napsal František Dvořák. Pův. brož. 290x185 | 190 |
| ČAPEK, KAREL: RATOLEST A VAVŘÍN. Praha, Borový, 1947. 346 s., ilustrace KAREL ČAPEK, úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem. 185x125 | 150 |
| Seydl - MIROSLAV LAMAČ: ZDENEK SEYDL GRAFIKA. Sign. linořez "Malý píseček" - Praha, NČSVU, 1958. 11 s. textu + čb. vyobrazení na přílohách, fotogr. portrét Z.S. ve frontispise, na volném listu sign. linořez "Malý píseček". Pův. brož. 207x150 | 650 |
| BRETON, ANDRÉ: SPOJITÉ NÁDOBY. Přeložil J. Honzl a V. Nezval. Praha, S.V.U. Mánes, 1934. 180 s. Pův. brož. 195x135 - Bez obálky. | 400 |
| NOVÝ, KAREL: BÁSNÍKOVA PRVNÍ LÁSKA. Praha, Československý spisovatel, 1980. Edice Bohemia. 53 s., ilustrace JITKA KOLÍNSKÁ. Pův. brož. 290x185 | 150 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: Z DOMOVINY. Praha, Československý spisovatel, 1975. Edice Bohemia. 57 s., ilustrace BOHUMÍR DVORSKÝ. Pův. brož. 290x180 | 150 |
| DYK, VIKTOR; HORA, JOSEF; HRUBÍN, FRANTIŠEK: 3 ZPĚVY. Země mluví. Zpěv rodné zemi. Dřevo se listem odívá. Praha, Československý spisovatel, 1973. Edice Bohemia. (26) s., ilustrace JAN ZRZAVÝ. Pův. brož. 290x185 | 250 |
| RUKOPIS KRÁLOVÉDVORSKÝ. Staročeské zpěvy hrdinské a milostné. Obrazy na text Karlem Jaromírem Erbenem podle originálu přehlédnutý. Praha, Československý spisovatel, 1972. Edice Bohemia. (64) s., kresby JOSEF MÁNES, doslov Jíří Šetlík. Pův. brož. 290x185 | 150 |
| BRETON, ANDRÉ: NADJA. Praha, Müller, 1935. 5. sv. sbírky "Krásné užitkové knihy." Přeložil M. Hlávka, V. Nezval a B. Vaníček. Reprodukce obrázků a nadpisu v titulu z původních kreseb Nadji. Autorův portrét v tir. kreslil PABLO PICASSO. 144 s., 7 celostr il., 4 reprodukce na obr. přílohách, 1 il. v textu, celostr. il. na frontispise. Pův. celopl. vazba. 205x145 - Na obou okrajích hřbetu odřený plátěný potah. /surrealismus/ | 1950 |
| KOPTA, JOSEF: JEJICH LIDSKÁ TVÁŘ. 1. vyd. - Scéna od Zborova o jednom dějství. Praha: Čin, 1927. 43 s. Pův. brož. 174x110 - Velmi dobrý stav. | 390 |
| ČECH, SVATOPLUK: VÝLETY PANA BROUČKA. Praha, Melantrich, 1952. 311 s., ilustrace, vazba a úprava RUDA ŠVÁB. Pův. celopl. vazba. 220x150 | 70 |
| SUCHÝ, JIŘÍ: STO POVÍDEK ANEB NESPNĚNÝ PLÁN. Praha, Československý spisovatel, 1966. 1. vyd. 96 s., ilustrace JIŘÍ SUCHÝ. Pův. pap. vazba. 165x110 | 120 |
| ERBEN, K. J.: VYBRANÉ POHÁDKY. O ZLATOVLÁSCE. Praha, SČB, 1914. 13 s., obálka, předsádky, předtitul, titul a 3 bar. celostr. linoryty RUDA KUBÍČEK (provedl Ferdinand Galli v kurse Technologicko-průmyslového Musea za vedení prof. Frant. Kysely a M. Kalába v Praze), sázeno z písma Bernhard Antikva ze slévárny písem Flinsch ve Frankfurtě, vytiskl Bohuslav Horáček na silný ruční papír. Pův. brož. 330x245 - Na listech místy žlutohnědé skvrny stártnutí papíru. | 1800 |
| LANGPAUL, LADISLAV: CHVILKY S JANEM ZRZAVÝM. Praha, Melantrich, 1978. 1. vyd. 129 s. textu, 24 s. čb. fotografií, obálka a úprava MIROSLAV HABR. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x130 - Velmi dobrý stav. | 120 |
| MELOUNEK, PAVEL: HOREČKY VŠEDNÍHO DNE. Aneb jména, nové pohledy v našem filmu 70. a 80. let. Praha, Čs. filmový ústav, 1987. 150 s., obálka a úprava JAN TOMÁNEK. Brož. 210x135 | 90 |
| Němejc - ČADÍK, JINDŘICH: AUGUSTIN NĚMEJC. Praha, Česká akademie věd a umění, 1940. 178 s., 14 bar. a 9 čb. příloh. Pův. brož. 215x145 | 250 |
| Boettinger - ČADÍK, JINDŘICH: HUGO BOETTINGER. Praha, Česká akademie věd a umění, 1938. 134 s., 2 bar. a 6 čb. příloh. Pův. brož. 215x145 | 250 |
| Sborník. 50 let Otakara Štorcha-Mariena. - Unikát. Orig. kresby JAROSLAV VERIS. - "Do knihy této, která vychází v jediném výtisku, přispěli uvedení autoři na zemi, na nebi a ve vzduchu (Nezval, Durych, Karel Čapek, Josef Čapek, Halas, Machar, F.X. Šalda, R. Weiner, J. Hora, Václav Černý, P. Eisner, Fr. Langr, Antonín Sova, S.K. Neumann, Elie Faure, Karel Toman, Viktor Dyk, Svetozár Hurban Vojanský, Arne Novák) v existencialistickém bezvědomí k oslavě zaslouženého Dra Štorch Mariena, k jeho svěží padesátce a jako povzbuzení pro další nakladatelskou činost. Redakci sborníku řídila Milada Spálená. Umělecky spolupracoval Jaroslav Veris. Technicky spolupracoval Zdeněk Hloušek. Léto 1947. Praha". 72 s. převážně celostr. pastelových kreseb JAROSLAV VERIS, jeho podpis na předním vakátu. Polokožená vazba. 210x200 - Sborník příspěvků k životnímu jubileu Otakara Štorcha-Mariena (16. září 1897 - 12. březen 1974), nakladatelství Aventinum, které založil v r. 1919 mělo ve 20. a 30. letech vliv na řadu oborů české kultury (literatura, výtvarné umění, divadlo, film). Aventinum 1919-1949. Highlights - vyběr z artbook.cz | 19000 |
| CHYSKÝ, ČENĚK: ZA PAMÁTKAMI STARÉ PRAHY. Praha, Václav Petr, 1948. 147 s. textu, 48 s. fotografií na křídovém papíře, obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. polopl. vazba s obálkou. 235x160 | 120 |
| CHYSKÝ, ČENĚK: TISÍC LET STAVITELSKÉHO UMĚNÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH. Praha, Václav Petr, 1946. 1. vyd. 40 s. textu, 48 s. čb. fotografií, obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 235x155 | 75 |
| ČAPEK, JOSEF: LEDACOS. Feuilletony. Praha, Štorch - Marien, 1929. Aventinum sv. 181. 2. vyd. 135 s., úprava JOSEF ČAPEK. Celopl. vazba. 190x120 | 280 |
| WHITMAN, WALT: ZPĚV O MNĚ. (Song of Myself) 1855 - 1881. Praha, Československý spisovatel, 1955. 1. vyd. Přeložil Jiří Kolář. 105 s., obálka, vazba, předsádka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 145 |
| ČAPEK, JOSEF: MÁLO O MNOHÉM. Praha, Štorch - Marien, 1923. Aventinum sv. 72. 51 s., vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Celopl. vazba. 200x145 | 280 |
| COCTEAU, JEAN: ORFEOVA ZÁVĚŤ. Praha, Odeon, 1977. 1. vyd. Přeložili Jiří Konůpek a Vladimír Mikeš. 242 s., obálka, vazba a úprava ALEŠ KREJČA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 155x155 | 145 |
| BACON, FRANCIS: NOVÁ ATLANTIS. Praha, Rovnost, 1952. Živé odkazy sv. 7., řada 2. 1. vyd. Přeložil Konstantin Jelínek. 52 s. Pův. brož. 210x135 | 120 |
| SVOBODA, KAREL: VÝVOJ ANTICKÉ ESTETIKY. Praha, Orbis, 1926. A R S Sbírka rozprav o umění sv. 6. 79 s. Pův. brož. 200x145 | 100 |
| RŮŽIČKA, JINDŘICH: O DRAŠAROVI A POLIČSKÝCH BUDITELÍCH. Román a skutečnost. Polička, Východočeské nakl. v Hradci Králové, 1966. 1. vyd. 91 s., obálka, frontispic a úprava JIŘÍ ŠINDLER, podpis autora. Celopl. vazba s obálkou. 145x100 | 100 |
| CHALUPNÝ, EMANUEL: BOJ ZA OČISTU ČESKÉ VĚDY A FILOSOFIE. Proti F. Krejčímu, F. Rádlovi & spol. r. 1911 a 1912. Praha, nákladem "Přehledu", 1912. 59 s. Pův. brož. 205x135 | 150 |
| CHARVÁT, ALOIS: ZE STARÉ PRAHY. Divadelní vzpomínky. Praha, L. Mazač, 1926. 238 s. Celopl. vazba. 185x140 | 100 |
| RYBÁR, CTIBOR: CO JE CO V PRAZE. Praha, ČTK - Pressfoto, 1989. 1. vyd. 470 s., úprava JIŘÍ LEDR. Celopl.vazba s obálkou. 210x150 | 100 |
| HÁDEK, KAREL: ČTENÍ O STARÉ PRAZE. Praha, Česká grafická unie, 1948. 277 s. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x155 Obálka mírně poškozená. | 150 |
| GARAUDY, ROGER: REALISMUS BEZ BŘEHŮ. Picasso. Saint-John Perse. Kafka. Předmluva Louise Aragona. Praha, Československý spisovatel, 1964. Edice Dílna sv. 14. 1. vyd. 164 s., obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s mírně poškozenou obálkou. 210x120 | 180 |
| VOJTĚCH, AUGUSTIN: PRAHA KAMENNÝ SEN. Praha v záři baroka. Toužimský a Moravec, 1940. 170 s., 8 obrazových příloh, obálka a úprava JOSEF BOHUSLAV. Pův brož. 220X145 Na obálce stopy po přehnutí. | 100 |
| VOJTĚCH, AUGUSTIN: PRAHA KAMENNÝ SEN. Praha románská, gotická a renessanční. Toužimský a Moravec, 1941. 187 s., 8 obrazových příloh, obálka a úprava JOSEF BOHUSLAV. Pův. brož. 225x145 | 100 |
| GIRARD, RENÉ: LEŽ ROMANTISMU A PRAVDA ROMÁNU. Praha, Československý spisovatel, 1968. Edice Dílna sv. 32. 1. vyd. Přeložila Alena Šabatková. 280 s., obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x125 | 180 |
| FROHMANN, JINDŘICH: O PRAŽSKÉ ZASTAVÁRNĚ, DOBĚ A LIDECH KOLEM NÍ. Dějiny státního zástavního a půjčovního úřadu v Praze. Význam vývoje hospodářského a vývoje sociálních tříd v našem národním obrození. Praha, Vydavatelské, nakladatelské a tiskařské družstvo Obnova, 1947. 414 s., 36 s. obrazových příloh. Polopl. vazba s obálkou vevázanou vzadu. 210x150 | 250 |
| LESNICKÝ A MYSLIVECKÝ ATLAS. Praha, Ústřední správa geodesie a kartografie. 1. vyd. Textová část 91 s., obsah mapové části atlasu 15 s., 120 s. volných dvoulistů mapové části. Dva sešity a volné dvoulisty v celopl. pouzdře.330x240 | 190 |
| WIRTH, ZDENĚK; BENDA, JAROSLAV: STÁTNÍ HRADY A ZÁMKY. Praha, Orbis, 1955. 30 s.a 26 obrazových příloh v textu, 272 hlubotisk. obr. příloh, obálka a vazba JAROSLAV BENDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 345x250 Obálka mírně poškozená. | 350 |
| "NIVA". LIDOVÝ ČASOPIS OBRÁZKOVÝ. Ročník IV. 1913. Brno, Fr. V. Pokorný. 242 s. Polopl. vazba. 260x190 | 150 |
| VOLAVKA, VOJTĚCH: PRAHA. Praha, J. Podroužek, 1948. Předmluva Jan Masaryk. 593 s. včetně 172 čb. obrazových příloh, obálka BEDŘICH FORMAN a FRANTIŠEK TRÖSTER. Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x225 | 300 |
| VĚSTNÍK PĚVECKÝ A HUDEBNÍ. 1945. Ročník XLIX., č. 1 - 8. 150 s. 1946. Ročník L., č. 1 - 10. 168 s. Praha, Pěvecká obec česká, 1945 - 46. Redigoval Bohuslav Foit. Polopl. vazba. 285x200 | 250 |
| ČESKÝ LID. 1956. Ročník 43., č.1 - 6 kompletní ročník. Praha, Ústav pro ethnografii a folkloristiku Československé akademie věd, 1956. 288 s. Polopl. vazba. 285x210 | 350 |
| HORÁK, JIŘÍ: HUMOR VTIP A SATIRA V ČESKÉ LIDOVÉ PÍSNI. Praha, Sfinx, B. Janda, 1947. Edice Zlatá studně sv. 5. 1. vyd. 208 s., 30 pérových kreseb, 12 bar. obrazů VLASTIMIL RADA. Pův. celopl. vazba. 265x200 | 195 |
| PODPĚROVÁ-SOKOLOVÁ, ANNA: VESELÍ PŘÁTELÉ MÍŠI KAREŠE. Praha, Gustav Voleský, 1936. 200 s., ilustrace O. MARCÍN. Pův. celopl. vazba. 245x190 | 90 |
| TĚSNOHLÍDEK, RUDOLF: O ZAKLETÉ LÚČANCE. Praha, Fr. Borový, 1937. 113 s., kresby, obálka a úprava EDUARD MILÉN. Pův. pap. vazba s obálkou. 215x160 | 250 |
| BASS, EDUARD: NA LODI ZA POHÁDKOU. Praha, Olympia, 2000. 125 s., ilustrace a úprava JIŘÍ BĚHOUNEK. Lamino vazba. 200x170 | 350 |
| SLABÝ, Z. K.: PISTOLE A CESTA. Praha, SNDK, 1962. 1. vyd. 44 s., ilustrace HELENA ZMATLÍKOVÁ. Lamino vazba. 205x135 | 95 |
| TISOVSKÝ, T. E.: NA PANSTVÍ KMOTRA ČÁPA. Praha, Jos. Vilímek, (1921). 192 s., ilustrace FRANTIŠEK ŽENÍŠEK. pův. celopl. vazba. 200x150 | 250 |
| WENIG, ADOLF: ČERTOVINY. Třebíč, B. Trojan, 1991. 72 s., obrázky a výzdoba ADOLF WENIG. Lamino vazba. 210x150 | 85 |
| Zmatlíková - GAŠPAROVÁ, ELEONÓRA: SLAVNÁ LEVAČKA. Praha, SNDK, 1966. Přeložila Herta Chrobáková. 67 s., ilustrace HELENA ZMATLÍKOVÁ. Lamino vazba. 270x210 | 150 |
| POŠETILOST MOCNÝCH. 1971. Francouzský film. Režie Gérard Oury. 410x285 Stopy po přeložení. | 900 |
| Bidlo - DOBRODRUH Z ISTANBULU. 1967. NSR. Režie Antonio Isasi. Autor VLADIMÍR BIDLO. 380x280 Větší stopy po přeložení. | 1500 |
| Zálešák - ŠEST ČERNÝCH DÍVEK ANEB PROČ ZMIZEL ZAJÍC. 1969. Český film. Režie Ladislav Rychman. Autor FRANTIŠEK ZÁLEŠÁK. 390x280 Stopy po přeložení. | 900 |
| Otčenášek - ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY. 1968. USA. Autor OTČENÁŠEK. 390x280 Mírné stopy po přeložení. | 750 |
| Laštovka - SMRT V BENÁTKÁCH. 1971. Italský film. Režie Luchin Visconti. Autor LAŠTOVKA. 380X270 | 350 |
| Kaplan - BITVA V ARDENÁCH. 1967. USA. Režie Ken Annakin. Autor ZDENĚK KAPLAN. 420x285 | 750 |
| Jakubisko - KRISTOVE ROKY. 1967. Slovenský film. Režie Juraj Jakubisko. Autor JURAJ JAKUBISKO. 410x280 Stopy po přeložení. | 800 |
| Vodrážková - ZLOČIN V ŠANTÁNU. 1968. Český film. Režie Jiří Menzel. Autorka EVA VODRÁŽKOVÁ. 410x280 Stopy po přeložení. | 800 |
| Bláhová - TURLIOVA DOBRODRUŽSTVÍ. 1968. NDR. Režie Walter Beck. Autorka NADĚŽDA BLÁHOVÁ. 420X290 Stopy po přeložení. | 550 |
| VRAŽDA ING. ČERTA. 1970. Český film Ester Krumbachové. 400x300 Stopy po přelložení. | 850 |
| VRAŽDA ING. ČERTA. 1970. Český film Ester Krumbachové. 300x410 Stopy po přeložení. | 750 |
| Saudek - ČTYŘI SLUHOVÉ A ČTYŘI MUŠKETÝŘI. 1973. Francouzský film. Režie André Hunebelle. Autor SAUDEK. 380X280 | 450 |
| CESTOU POZNÁNÍ. 1970. Francouzský film. Režie Martin Karmitz. 390x280 | 450 |
| Bidlo - SVĚTÁCI. 1969. Český film. Režie Zdeněk Podskalský. Autor VLADIMÍR BIDLO. 400x280 Stopy po přeložení. | 800 |
| Ziegler - SPARTAKUS. 1966. USA. Režie Stanley Kubrick. Autor ZDENĚK ZIEGLER. 390X280 Mírné stopy po přeložení. | 850 |
| KNEIDL, PRAVOSLAV: ČESKÁ LIDOVÁ GRAFIKA. V ilustracích novin, letáků a písniček. Praha, Odeon, 1983. 1. vyd. 336 s., včetně 251 vyobrazení, obálka, vazba a úprava JAN SOLPERA. Ruské a německé résumé. Celopl. vazba s obálkou. 305x215 | 600 |
| FILLA, EMIL: O VÝTVARNÉM UMĚNÍ. Praha, Karel Brož, 1948. 406 s., 22 obr. příloh. Pův. polopl. vazba. 215x155. | 180 |
| ČAPEK, KAREL: SLOUPKOVÝ AMBIT. Praha, Československý spisovatel, 1957. 292 s., obálka, úprava, vazba a předsádky ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 Obálka mírně poškozená. | 95 |
| BAUDELAIRE, CHARLES: ŽENA. Praha, J. Podroužek, 1946. Přeložil Vladimír Holan. 1. vyd. 30 s., úprava JAN PŘIBÍK. Pův. brož. 210x140 Na hřbetě nepatrně natrženo. | 200 |
| PROKEŠ, JAROSLAV: DĚJINY PRAHY. Praha, R. Schütz, 1948. 745 s., obálka, titulní list, záhlaví kapitol VOJTĚCH KUBAŠTA. Pův. polopl. vazba s obálkou. 280x200 Obálka částečně poškozená. - Podrobné dějiny budování Prahy od románského osídlení přes zakládání nových měst (Malá Strana, Havelské Město, Nové Město), husitství a úsilí Habsburků o centralizaci správní moci z pera českého historika a archiváře vycházejí z hodnocení dochovaných archivních materiálů českými dějepisci (např. Fr. Palacký). Autor si všímá nejen změny právních vztahů obyvatel vesnic, které se staly součástí nově vysazeného města (např. Újezd sv. Martina při založení Havelského Města či Rybníčky při založení Nového Města), ale i jejich jmen a povolání. - Kniha z roku 1948 je prvým svazkem zamýšleného vícedílného díla (sr. s. 747), a proto není opatřena žádným rejstříkem. Autor bohužel r. 1951 zemřel. Politické, správní i právní dějiny pražských měst od počátků osídlení za panování Přemyslovců, Lucemburků, Jagellonců i Habsburků až po důsledky požáru Hradu a Malé Strany roku 1541. (Souborný katalog ČR - monografie, Resumé) | 300 |
| KAREL, VÁCLAV. 40. léta. Návrh obálky - akvarel. pozůstalostní raz. na rubu. 260x185 VÁCLAV KAREL | 2400 |
| ČAPEK, KAREL: CESTA NA SEVER. Pro větší názornost provázena obrázky autorovými a básněmi jeho ženy. Praha, Československý spisovatel, 1955. Dílo bratří Čapků. 275 s., obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 150 |
| PETERKA, FRANTIŠEK. Perokresba, sign., nedat. 190x140 FRANTIŠEK PETERKA - wikipedie | 850 |
| HANÁK, MIRKO: ZVÍŘÁTKA Z LESA. Leporelo - Praha, SNDK, 1968. (16) s., včetně desek. Polopl. vazba. 225x205 | 390 |
| FRANK, BRUNO: CERVANTES. Praha, Družstevní práce, 1935. Přeložil Pavel Levit. 280 s., obálka a úprava LADISLAV SUTNAR. Polokožená vazba, obálka je vzadu vevázána. 190x130 | 200 |
| ČAPEK, KAREL: KRAKATIT. Praha, Štorch - Marien, 1927. Edice Aventinum sv. 75. 254 s. Polokožená vazba. 190x140 | 280 |
| TYL, JOSEF KAJETÁN: FIDLOVAČKA. Aneb žádný hněv a žádná rvačka. Praha, SNKLHU, 1958. Edice Skvosty sv. 12. 196 s., ilustrace, vazba a úprava MIROSLAV ŠTĚPÁNEK. Pův. celokožená vazba. 145X105 | 120 |
| MAJAKOVSKIJ, VLADIMÍR: 150,000.000. Praha, Svět sovětů, 1950. Přeložil Bohumil Mathesius. 112 s., obálka, vazba a úprava F. J. MÜLLER. Pův. polopl. vazba s obálkou. 190x130 | 150 |
| PRŮŠEK, JAROSLAV: O ČÍNSKÉM PÍSEMNICTVÍ A VZDĚLANOSTI. Praha, Družstevní práce, 1947. 1. vyd. 340 s. Pův. polop. vazba. 205x135 | 135 |
| ČAPEK, KAREL: PRVNÍ PARTA. Praha, Československý spisovatel, 1954. Žatva sv. 141. 194 s., kresba na obálce, předsádky GUSTAV KAFKA, návrh obálky, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 100 |
| ČAPEK, KAREL: BOŽÍ MUKA. TRAPNÉ POVÍDKY. Praha, Československý spisovatel, 1973. 192 s., obálka a vazba ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 195x125 | 120 |
| PASTERNAK, BORIS: SVĚTLOHRA. Praha, Lidové nakladatelství, 1979. 1. vyd. Přeložil Luděk Kubišta. 152 s., ilustrace PŘEMYSL ROLČÍK, obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba s obálkou. 200x115 | 135 |
| BENGÁLSKÉ MILOSTNÉ BALADY. Praha, SNKLHU, 1956. 1. vyd. Přeložil Dušan Zbavitel. 238 s., obálka, vazba a výzdoba LUCIE WEISBERGROVÁ. Polopl. vazba s obálkou. 205x135 | 95 |
| BOUHLER, PHILIPP: NAPOLEON. Hvězdná dráha genia. Praha, Orbis, 1944. Přeložil Václav Fiala. 378 s. ( 20 vyobrazení a 2 bar. plány). Celop. vazba s vevázanou obálkou. 215x140 | 120 |
| GRUŠA, JIŘÍ: DOTAZNÍK. ANEB MODLITBA ZA JEDNO MĚSTO A PŘÍTELE. Brno, Atlantis, 1990. 1. vyd. 192 s., kresby JAN SOUČEK. Celopl. vazba s obálkou. 210 x150 | 85 |
| HRABAL, BOHUMIL: AUTOMAT SVĚT. Výbor povídek. Praha, Mladá fronta, 1966. Knihovna Máj sv. 72. 1. vyd. 336 s., ilustrace JIŘÍ KOLÁŘ. Celopl. vazba. 205x125 | 170 |
| FILLA, EMIL: O SVOBODĚ. Praha, Jan Pohořelý, 1947. 1. vyd. 440 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 250 |
| Semafor - DOBŘE PLACENÁ PROCHÁZKA. 1965 - 66. 11 fotografií z divadla Semafor (9 x ze hry Dobře placená procházka), autor neurčen. 180x130 | 990 |
| Elstner - AERO MINOREM K ROVNÍKU. F. A. ELSTNER. Africká expedice v r. 1947. 6 fotografií, na rubu razítko René Elstner. 130x180 - František Alexander Elstner (11. 4. 1902 – 8. 9. 1974) - cestovatel, skaut a spisovatel. | 750 |
| ČELAKOVSKÝ, FRANTIŠEK LADISLAV: MUDROSLOVÍ NÁRODU SLOVANSKÉHO VE PŘÍSLOVÝCH. Praha, Československý spisovatel, 1978. Edice Slunovrat. 308 s., ilustrace ZDENKA TÁBORSKÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x115 | 75 |
| ČAPEK, KAREL: FRANCOUZSKÁ POESIE A JINÉ PŘEKLADY. Praha, SNKLHU, 1957. 413 s., úprava LADISLAV VLASÁK. Pův. celopl. vazba. 205x140 | 150 |
| SWIFT, JONATHAN: GULLIVEROVY CESTY. Praha, SNKLHU, 1958. Přeložil Aloys Skoumal. 444 s., ilustrace J. I. I. GRANDVILL, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba. 245x180 | 200 |
| FÁRA 81. LIBOR FÁRA - Galerie Fronta / 4-28. února 1982. Plakát 440x310 - Z rubu text a šest čb. reprodukcí. Několik kapek bílé barvy na rubové straně. | 390 |
| Koblasa - JAN KOBLASA. APOKALYPSA. Katalog k výstavě v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem březen - květen 1997. Praha, galerie Longa, červenec 1997. Text Miroslava Hlaváčková, fotografie Jaroslav Bárta. (104) s., čb. ilustrace. Přehled výstav, Životopisná data. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce. 300x230 | 700 |
| VILLON. Prokletí básníci sv. I. Praha, Symposion, Rudolf Škeřík, 1946. Přeložil Otokar Fischer. 101 s. Pův. celopl. vazba. 195x130 | 200 |
| KÁBRT, JAN: KRAKONOŠOVA ZAHRADA BRATŘÍ ČAPKŮ. Léta pobytu Dr. Antonína Čapka a jeho rodiny v Úpici /1890 - 1907/. Hradec Králové, Kruh, 1985. 1. vyd. 83 s. Celopl. vazba s obálkou. 210x135 | 100 |
| ČESKÁ POLITIKA. 6 svazků, komplet. - Praha, Laichter, 1906 - 1913. Redigoval V. Tobolka. I. díl 813 s., 21 vyobrazení a 4 mapy, II . díl část první 930 s., II. díl část druhá 404 s., III. díl 795 s., 66 vyobrazení, IV. díl 1006 s., V. díl 1054 s. Pův. celopl. vazby. 215x150 | 1450 |
| SOUKUPOVÁ, HELENA: ANEŽSKÝ KLÁŠTER V PRAZE. Praha, Odoen, 1989. 1. vyd. 388 s., obálka, vazba a úprava ROSTISLAV VANĚK. Poznámky, literatura, přehled hist. dat, jmenný rejstřík, míst. rejstřík , rus., něm., angl., fr. a it. resumé. Celopl. vazba s obálkou. 310x230 | 450 |
| PREISS, PAVEL: ITALŠTÍ UMĚLCI V PRAZE. Renesance, manýrismus, baroko. Praha, Panorama, 1986. 548 s. včetně 145 vyobrazení, 8 s. bar. obrazové přílohy, kresby MICHAL BRIX, rus. a franc. Celopl. vazba s obálkou. 240x170 | 250 |
| MISTŘI HOLANDSKÉ MALBY XVII. STOLETÍ. S úvodem Jaromíra Šípa. Praha, SNKLHU, 1954. Mistři světového malířství sv. 1. 1. vyd. 28 s. textu, 30 bar. reprodukcí. Pův. celopl. vazba s obálkou. 315x250 Obálka mírně poškozená. | 250 |
| Ouhel - NEUMANN, IVAN: IVAN OUHEL. Praha, Odeon, 1991. Současné české umění. 1. vyd. 111 s., včetně 65 bar. reprodukcí. Brož. 180x155 | 180 |
| JIRKO, MILOŠ: DUBEN. Básně. Praha, B. Kočí, 1919. 205 sv. Uměl. Snah. 50 s., čtyři dřevoryty OTTO GAYER, vytiskla "Osvěta" ve Val. Meziříčí. Pův. brož. 190x150 Další tituly v sekci ZAPOMENUTÉ KNIHY (PO)ZAPOMENUTÝCH AUTORŮ | 790 |
| VOLNÉ SMĚRY. Roč. XIII. Praha, SVU Mánes, 1909. Redaktor Milos Jiránek. 401 s., texty - E. A. Bourdelle (Rodin a sochařství), Miloš Jiránek, Vincenc Kramář, B. Kubišta, A. Matějček, S. Sucharda, V.V. Štech, Josef Šusta, Václav Tille, Vilém Trübner, Z. Wirth a řada dalších, množství reprodukcí v textu a na přílohách - ŠVABINSKÝ, E.A. BOURDELLE (28x), J. MAŘATKA, R. RŮŽIČKA, CH. RICKETTS, AUG. JOHN, W. ROTHENSTEIN, W. ORPEN, A. WATTEAU, J. H. FRAGONARD, J.B. CHARDIN, K. MYSLBEK, J. PREISLER, BOHUMIL KAFKA, STANISLAV SUCHARDA, T.F. ŠIMON, OTAKAR ŠPANIEL, JAN ŠTURSA, B. WACHSMANN, FÍLA EMANUEL(sic) ad. Kvalitní celopl. vazba. 290x240 - umění, malířství, sochařství, architektura, kritiky, výstavy, studie, umělecká řemesla, česká moderna. | 1490 |
| KAFKA, FRANZ: DOPISY MILENĚ. Praha, Československý spisovatel, 1993. Přeložila Hana Žantovská. 304 s. textu a 24 s. obrazových příloh. Brož. 190x115 | 145 |
| BONDY, EGON: INDICKÁ FILOSOFIE. /1/ Poznámky k dějinám filosofie /1/. Praha, Vokno, 1991. 1. vyd. 237 s., obálka a úprava OLGA LUDVÍKOVÁ. Brož. 200x140 | 170 |
| FUKS, LADISLAV: MYŠI NATÁLIE MOOSHABROVÉ. Praha, Odeon, 2004. 304 s. Pap. vazba s obálkou. 205x135 | 95 |
| BUKOWSKI, CHARLES: TVRDÍ HOŠI PÍŠOU BÁSNĚ. Tři rozhovory. Olomouc, Votobia, 1996. Přeložil Dušan Krejčí. 181 s. Brož. 145x100 | 85 |
| Bondy - 3 x EGON BONDY: ŠAMAN - MNÍŠEK - NOVÝ VĚK. Praha, Panorama, 1990. 1. vyd. 248 s. Brož. 195x135 | 120 |
| VOLNÉ SMĚRY. Roč. XI. Praha, SVU Mánes, 1907. Redakcí F. X. Šaldy a V. Županského. 411 s., v příloze MAX ŠVABINSKÝ lept. Polokožená vazba. 280x240 | 1200 |
| VOLNÉ SMĚRY. Roč. VIII. Praha, SVU Mánes, 1904. 299 s. Celopl. vazba, jedna obálka vzadu vevázána. 290x240 | 1750 |
| VOLNÉ SMĚRY. Roč. XXXVI. Praha, SVU Mánes, 1940 - 41. Redigoval Jaromír Pečírka. 320 s., Literární příloha I. - X. 40 s. Celopl. vazba. 290x220 | 850 |
| VOLNÉ SMĚRY. Roč. XXXIII. Praha, SVU Mánes, 1937. Redigoval Emil Filla. 420 s. Celopl. vazba, jedna obálka vzadu vevázána. 229x210 | 1250 |
| HRABAL, BOHUMIL: TŘI NOVELY. Ostře sledované vlaky, Taneční hodiny pro starší a pokročilé, Obsluhoval jsem anglického krále. Praha, Československý spisovatel, 1989. 336 s., typografie OLDŘICH HLAVSA. Brož. 200x130 | 100 |
| HRON, JOSEF: JAK NAMALOVAT KRAJINU. Praha, SPN, 1978. 296 s., 126 bar. a čb. vyobrazení. Celopl. vazba s přebalem. 210x150 | 190 |
| KVART. Sborník poesie a vědy. Ročník 4. Praha, B. Stýblo, 1945 - 1946. Řídil Vít Obrtel. 392 s., 23 čb. obrazových příloh. Polopl. vazba. 230x185 | 390 |
| KYTICE. Měsíčník pro literaturu a umění. Ročník I. Redigoval Jaroslav Seifert. Praha, Práce, 1946. 524 s. Polopl. vazba. 240x200 | 350 |
| SPĚVÁČEK, JIŘÍ: VÁCLAV IV. 1361 - 1419. K předpokladům husitské revoluce. Praha, Svoboda, 1986. 1. vyd. 773 s., obálka, vazba a úprava ANNA KUBŮ. Celopl. vazba s obálkou. 215x160 Krásný stav. | 195 |
| PECKA, DOMINIK: CESTA K PRAVDĚ. Základní otázky náboženské a filosofické. Praha, Vyšehrad, 1969. Edice Prameny. 192 s., obálka KAREL VODÁK. Celopl. vazba s vevázanou obálkou. 170x120 | 100 |
| PARÁČEK, MIRKO: MILOSTNÁ ZAHRADA. Básně. Brno, Družstvo Moravského kola spisovatelů, 1944. 1. vyd. 42 s., obálka a frontispic PETR DILLINGER, dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 205x135 /sklad/ | 90 |
| Mařák - DOTŘEL, JAN: JULIUS MAŘÁK. 1835 - 1899. Nástin životopisný. Praha, Rudolf Ryšavý, 1909. 66 s. textu, 10 vyobrazení v textu, 20 čb. a 4 bar. přílohy. Celopl. vazba. 245x175 | 190 |
| GUTH, JIŘÍ: ZA HORAMA PYRENEJSKÝMA. Črty turistické a causerie z cest. Praha, Nakladatelské družstvo Máje, (1902). 2. vyd. 369 s., tiskem Ed. Grégra. Celopl. vazba. 185x130 | 95 |
| SKÝBOVÁ, ANNA; HROCH, MIROSLAV: KRÁLOVÉ KACÍŘI INKVIZITOŘI. Praha, Československý spisovatel, 1987. Edice Spirála. 1. vyd. 328 s., obálka a úprava VÁCLAV KUČERA. Brož. 200x130 | 95 |
| GRMELA, JAN: SEN. Hra o jednom dějství. Praha, Em. Brož, 1923. 13 s., úprava A. MORAVEC. Pův. brož. 185x120 Nerozřezáno. /sklad/ | 250 |
| ZEMEK, OLDŘICH: ZPĚVY ODBOJE. Brno, Literární středisko, 1931. 96 s., dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 185x130 /sklad/ | 250 |
| GOTTLIEB, FRANTIŠEK: BÍLÝ PLAMEN. Praha, Družstevní práce, 1935. Slunovrat XVII. 47 s., obálka a úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 200x130 Nerozřezáno. /sklad/ | 350 |
| PARMA, O.: OSTROV. Praha, Otto Parma, (1917). Knihovny Přerod sv. 9. 2. vyd. 36 s., obálka HANUŠ SVOBODA. Pův. brož. 195x140 /sklad/ | 150 |
| STUCHL, VLADIMÍR: BŘEHY. Praha, Národní práce, 1943. 1. vyd. 66 s., obálka ARNOŠT PADERLÍK. Pův. brož. 220x145 /sklad/ | 120 |
| SABINOV, IVAN. ZTRACENÝ MÁJ. Báseň lásky. Vydal autor vlastním nákladem v měsíci máji 1940. 11 s., kresba O. CRHOUNEK, vytiskl Vladimír Pavlacký ve Veselí nad Moravou. Pův. brož. 210x140 | 190 |
| JELÍNEK, IVAN: NEDĚLNÍ PROCHÁZKA. Praha, Fr. Borový, 1936. České básně sv. 15. 76 s. Pův. brož. 195x125 Nerozřezáno. /sklad/ | 190 |
| KOLMAN - CASSIUS, JAROSLAV: HROMNICE HOŘÍ. Praha, Fr. Borový, 1939. České básně sv. 37. 35 s., obálka EDUARD MILÉN, dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 200x125 /sklad/ | 170 |
| Grygar - MONSIEUR VERDOUX. 1974. Režie: Charles Chaplin. Autor: MILAN GRYGAR. 400x290 | 1200 |
| DIVADELNÉ KULTÚRY VÝCHODU. Bratislava, Tatran, 1987. 432 s., 38 čb. reprodukcí, obálka a úprava KAROL ROSMÁNY. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x135. Ve slovenštině. | 170 |
| ROJ, VÍTĚZSLAV: KVĚTEN. Verše o dobrodružství. Praha, J. Otto, 1920. 57 s., výzdoba a úprava OTAKAR ŠTÁFL. Pův. brož. 185x140 /sklad/ | 250 |
| SPILKA, ZDENĚK: PLYNOUCÍ OBLAKA. Brno, Moravské kolo spisovatelů, 1942. 45 s., obálka, frontispic a úprava EDUARD MILÉN, dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 190x120 /sklad/ | 190 |
| KAŠPAR, VÁCLAV: ŽENA NA POBŘEŽÍ. Praha, L. Mazač, 1936. 59 s., obálka a kresba v titulu JAROSLAV ŠVÁB, podpis autora. Pův. brož. 195x135 /sklad/ | 250 |
| SOUKUP, JIŘÍ: PRAHA JEDINÁ A NEJKRÁSNĚJŠÍ. Pražské modlitby. Praha, Václav Petr, 1939. 111 s., obálka a dřevoryt CYRIL BOUDA. Pův. brož. 180x130 Nerozřezáno. Na obálce vpravo dole stopa po přehnutí. /sklad/ | 200 |
| SPILKA, ZDENĚK: JENOM ŽAL. Brno, Moravské kolo spisovatelů, 1939. 2. vyd. 73 s., na obálce akvarel BŘETISLAVA SPILKY, dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 190x120 Nerozřezáno. /sklad/ | 195 |
| PEČÍNKOVÁ, BĚLA: ŽEŇ V BOUŘI. Praha, Knihy mladých sv. II. v komisi Družstva Přátel Studia, 1923. 44 s., úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 155x105 /sklad/ | 120 |
| STOLANSKÝ, V. Z.: AD INTERUM... Verše. Praha, V. F. Zima, 1931. Edice Serpertina řada I. sv. 1. 69 s. Pův. brož. 185x125 /sklad/ | 150 |
| SPILKA, ZDENĚK: OBJEVITEL POKLADU. Na paměť 70. výročí smrti K. J. Erbena. Brno, Moravské kolo spisovatelů, 1940. 44 s., obálka MILOSLAV CÍGLER, dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 195x120 Na přední straně obálky drobné hnědé skvrny, na zadní straně větší hnědé skvrny. /sklad/ | 120 |
| PROCHÁZKA, FRANTIŠEK: KARLOVARSKÉ EPIGRAMY. Praha, nákladem Miloše Procházky, 1929. 39 s., dedikace a podpis autora. Pův. brož. 160x115 /sklad/ | 120 |
| BÁR, ZDENĚK: SRDCE A DOMOV. Verše. Praha, Rudolf Rejman, 1932. 43 s., obálka a úprava ALOIS CHVÁLA, dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 205x125 /sklad/ | 250 |
| KOLMAN - CASSIUS, JAROSLAV: ŽELEZNÁ KOŠILE. Praha, Fr. Borový, 1938. České básně sv. 29. 48 s., obálka a úprava EDUARD MILÉN. Pův. brož. 200x125 /sklad/ | 170 |
| HORNOV, VLADIMÍR: V ZAHRADÁCH KRÁLOVNY. Praha, Antonín Stříž, 1940. Knihovna Vinice Páně. 85 s., obálka AUGUSTIN KORYNTA. Pův. brož. 165x105 Nerozřezáno. /sklad/ | 150 |
| PŘIBYSLAV, ZDENĚK: GOTICKÝ CHRÁM. Praha, Alois Srdce, 1926. 67 s., obálka a úprava CYRIL BOUDA, dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 175x120 /sklad/ | 250 |
| MERKUR. KOVOVÁ STAVEBNICE. Kniha předloh pro kovovou mechanickou stavebnici. "INVENTOR" strojní výroba kovových stavebnic a různého lisovaného zboží kovového, regulačních kamen, společnost s. r. o. Police nad Metují. (80) s. Pův. brož. 170x250 antikvariát | 350 |
| TRIX. KOVOVÁ STAVEBNICE. Předlohy a návod ke stavbě sv. 1. Volary, Šumava, Knäbel a Sammer, továrna kovového zboží, 1935. 96 s. Pův. brož. 150x210 antikvariát | 350 |
| PODEŠVOVÁ, MARIE; PODEŠVA, FRANTIŠEK: MALÍŘŮV ŽIVOT. Ostrava, Profil, 1973. Edice Podoby sv. 3. 1. vyd. 60 s. textu, obrazová část 39 s. (4 bar.), úprava VÁCLAV BERÁNEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 250x210 Obálka je roztržená a slepená. | 140 |
| Picasso - SUTTON, KEITH: PABLO PICASSO. Praha, Odeon, 1968. Světové umění sv. 31. 1. vyd. Přeložil Jan Caha. 37 s. textu, 48 obr. barevných příloh. Pův. celopl. vazba s obálkou. 280x240 | 180 |
| Vrbová - HOVORKOVÁ, MARIE: VILMA VRBOVÁ. Praha, NČSVU, 1960. Nové prameny sv. 32. 1. vyd. 84 s., 58 vyobrazení, z toho 12 barevných příloh, obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270x230 Na vazbě skvrna od polití, obálka mírně opotřebovaná. | 190 |
| FLEMING, VLADO: MLUVÍCÍ BUBNY. Povídka z afrického Zlatého pobřeží. Praha, Dědictví Komenského, 1938. Poselství, Knihovna pro mládež řada B (Ze světa) 2. kniha. Přeložila Věra Pešáková. 255 s., ilustrace ZDENĚK BURIAN. Pův. polopl. vazba. 205x150 Mírné stopy používání, vazba částečně uvolněná. | 650 |
| BENEŠOVÁ, BOŽENA: DON PABLO, DON PEDRO A VĚRA LUKÁŠOVÁ. Praha, Melantrich, 1946. 106 s. Pův. brož. 200x135 | 250 |
| Sekora - STEHLÍKOVÁ, B.; VAŘEJKOVÁ, V.; SEKORA,O.: ONDŘEJ SEKORA / PRÁCE VŠEHO DRUHU. Praha, Práh, 2003. 1. vyd. 235 s., úprava ZDENĚK ZIEGLER. Celopl. vazba s obálkou. 295x235 | 700 |
| Lautrec - SUTTON, DENYS: TOULOUSE - LAUTREC. Praha, Odeon, 1968. 1. vyd. Přeložila Gerta Pospíšilová. 35 s. textu a 48 bar. reprodukcí, úprava JOSEF FICENC. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270x240 | 150 |
| Monet - TAILLANDIER, YVON: MONET. Praha, Fortuna print, 1992. 96 s., 51 bar. a 28 čb. reprodukcí. Pap. vazba s obálkou. 280x210 | 250 |
| Seurat - PETRÁNSKÝ, 'LUDO: SEURAT A NEOIMPRESIONIZMUS. Bratislava, Pallas, 1976. 1. vyd. 188 s., 32 bar. a 84 čb. reprodukcí, úprava, vazba a obálka KAROL ROSMÁNY. Pův. celopl. vazba s obálkou. 340x245 Ve slovenštině. | 275 |
| DEGAS A RENOIR - NEZNÁMÁ DÍLA. Praha, SNKLU, 1964. Předmluva Momčila Stevanovič, text Denis Rouart. 30 s. textu, 35 čb. a 39 bar. reprodukcí. Pův. celopl. vazba s obálkou, navíc opatřeno přebalem z čiré folie. 315x245 | 400 |
| Brož - BURIAN, JIŘÍ; ŘEŘUCHA, VLADIMÍR: JOSEF BROŽ. Praha, Odeon, 1976. Umělecké profily sv. 2. 1. vyd. 141 s., 103 vyobrazení z toho 40 barevných, úprava JULIUS HAUF, obálka a vazba VLADIMÍR ŠMERDA. Celopl. vazba s obálkou. 265x210 | 570 |
| PREMENY A NÁVRATY. Cesty k emancipácii literatúr Ázie a Afriky. Zostavil a doslov napísal Viktor Krupa. Bratislava, Slovenský spisovatel, 1989. 1. vyd. 264 s. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 120 |
| KCHUNG ŠAN - ŽEN: VĚJÍŘ S BROSKVOVÝMI KVĚTY. Praha, Odeon, 1968. 1. vyd. Přeložila Dana Kalvodová, verše přebásnil Jindřich Černý. 372 s., ilustrace DANA KALVODOVÁ, obálka, vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x200 | 175 |
| DALBYOVÁ, LIZA: GEJŠA. Praha, Ivo Železný, 2001. Přeložila Zdeňka Vasiljevová. 273 s., obálka a úprava MILAN SLÁDEK. Papírová vazba s obálkou. 210x140 | 180 |
| KONRÁD, KAREL: STŘEDOZEMNÍ ZRCADLO. Podpis autora - Praha, Zápotočný a spol., 1935. 103 s., kresba, úprava a vazba VOJTĚCH TITTELBACH, dedikace s podpisem autora. Pův. celopl. vazba. 195x140 | 380 |
| SLOVNÍK ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. 1950 - 2004 XIII. díl Ro - Se. Ostrava, Výtvarné centrum Chagall, 2004. Edice Prameny a dokumenty. 1. vyd. 365 s., obálka a grafická úprava PETR PAVLIŇÁK. Celopl. vazba s obálkou. 300x215 Krásný stav. | 570 |
| SLOVNÍK ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. 1950 - 2003 XII. díl Por - Rj. Ostrava, Výtvarné centrum Chagall, 2003. Edice Prameny a dokumenty. 1. vyd. 363 s., obálka a grafická úprava PETR PAVLIŇÁK. Celopl. vazba s obálkou. 300x215 Krásný stav. | 570 |
| SLOVNÍK ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. 1950 - 2003 XI. díl Pau - Pop. Ostrava, Výtvarné centrum Chagall, 2003. Edice Prameny a dokumenty. 1. vyd. 371 s., obálka a grafická úprava PETR PAVLIŇÁK. Celopl. vazba s obálkou. 300x215 Krásný stav. | 570 |
| SLOVNÍK ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. 1950 - 2002 X. díl Nov - Pat. Ostrava, Výtvarné centrum Chagall, 2002. Edice Prameny a dokumenty. 1. vyd. 359 s., obálka a grafická úprava PETR PAVLIŇÁK. Celopl. vazba s obálkou. 300x215 Krásný stav. | 570 |
| SLOVNÍK ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. 1950 - 2002 VIII. díl Man - Miž. Ostrava, Výtvarné centrum Chagall, 2002. Edice Prameny a dokumenty. 1. vyd. 357 s., obálka a grafická úprava PETR PAVLIŇÁK. Celopl. vazba s obálkou. 300x215 Krásný stav. | 570 |
| Němcová - ČTYŘI POHÁDKY BOŽENY NĚMCOVÉ. Praha, B. Kočí, 1926. 337 sv. "Uměleckých snah". 58 s., ilustrace JOSEF TOMÁŠEK. Pův. polopl. vazba. 270x220 Povrch vazby je mírně zašpiněný. | 200 |
| SEIFERT, JAROSLAV: ROMANCE O VÍNĚ. K nedožitým 85. narozeninám národního umělce Jaroslava Seiferta. Praha, Melantrich, 1986. (24 s.), barevné ilustrace ANTONÍN STRNADEL, úprava MILAN HEGAR. Volné složky v pův. pap. obálce. 240x160 Neprodejný tisk. | 250 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: Z DOMOVINY. Praha, Supraphon, 1985. Lyra Pragensis sv. 68. 88 s., sedm kreseb, vazba a předsádky HELENA KONSTANTINOVÁ. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 180 |
| SLOVNÍK SPISOVATELŮ NĚMECKÉHO JAZYKA A SPISOVATELŮ LUŽICKOSRBSKÝCH. Praha, Odeon, 1987. 1. vyd. Zpracoval kolektiv autorů. 844 s., obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x105 | 180 |
| SEMJONOV, JULIAN: SEDMNÁCT ZASTAVENÍ JARA. Praha, Naše vojsko, 1974. 1. vyd. Přeložila Jana Volná. 284 s., obálka OTA ČEMUS. Pův. brož. 190x115 | 150 |
| Fišárek - LAMAČ, MIROSLAV: ALOIS FIŠÁREK. Praha, NČSVU, 1961. Nové prameny sv. 33. 78 s., 48 vyobrazení z toho 10 barevných, dedikace s podpisem A. Fišárka dat. 1961. Pův. celopl. vazba. 275x235 | 250 |
| Stefan - ŠETELÍK, JIŘÍ: BEDŘICH STEFAN. Praha, NČSVU, 1961. Nové prameny sv. 39. 66 s., 45 čb. vyobrazení, obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba s obálkou. 270x235 | 250 |
| Bláha - VÁCLAV BLÁHA ŽIVOT S KNIHOU. Praha, Kant, 2006. 175 s., grafická úprava MILAN JAROŠ. Celopl. vazba s obálkou. 285x235 Krásný stav. | 580 |
| Interpressgrafik. Teige - International Quarterly for Graphic Design. Edit-in-Chief: Loránd Bereczky. Budapest, International Oragnization of Journalists, 1978 (čísla 1-4). 192, 175, 156 152 s. Časopis se věnoval užité grafice, vycházel 4x v roce, ve třetím čísle - Jan Rous: Karel Teige, initiator of new typography. 285x245 | 800 |
| NOR, A. C.: JUGOSLAVIE V LETNÍM SLUNCI. Podpis autora - Feuilletony. Praha, Štorch-Marien, Lidová knihovna Aventina sv. 29, 1928. 66 s., dedikace, datum (1928) a podpis autora. Pův. brož. 170x120 - Na obálce malý flek. | 290 |
| HOLAN, VLADIMÍR: LEMURIA. (1934-1938) 1. vyd. - Deník z let 1934-38. Praha, Melantrich, 1940. Obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. 154 s. Pův. poloplátěná vazba s obálkou. 210x155 - Velmi dobrý stav. | 480 |
| Drtikol - FRANTIŠEK DRTIKOL FOTOGRAF, MALÍŘ MYSTIK. Praha, Galerie Rudolfinum,1998. 248 s., 166 barevných a 21 černobílých reprodukcí. Autoři textů: Petr Nedoma, Anna Fárová a Stanislav Doležal. Biografii uspořádali: Anna Fárová a Josef Moucha. Grafická úprava: Martin Pálka. Pův. pap. vazba. 270x240 - The publication won the title "Photographic book of the year 1998". English translation. | 2500 |
| Šíma - JOSEPH SIMA. Paris, Galerie Pual Facchetti, Exposition du 23 novembre 1960. Katalog výstavy listopad - prosinec 1960. (20) s., včetně obálky, v úvodu báseň Henri Michaux, 11 čb. reprodukcí. Pův. brož. 240x160 - | 380 |
| MEDEK, RUDOLF: VINNÝ KEŘ. Prósy z let 1912 - 1914. Praha, SFINX - B. Janda, 1929. Knižnice Nové cíle sv. 303. 11 sv. knihovny Čeští beletristé. 258 s., úprava FRANTIŠEK MÜLLER, obálka CYRIL BOUDA, dřevoryty JOSEF SEJPKA. Pův. brož. 205x140 | 180 |
| LANGER, FRANTIŠEK: BRATRSTVO BÍLÉHO KLÍČE. 1. vyd. - Příběhy o klucích a pro kluky. Praha, Fr. Borový, 1934. Edice Žatva, Sbírka hodnotné prosy sv. 3. 166 s., obálka a ilustrace ONDŘEJ SEKORA. Pův. brož. 215x140 | 700 |
| KLIČKA, BENJAMIN: DIVOŠKA JAJA. Dedikace autora. 1. vyd. - Praha, Kvasnička a Hampl, 1925. Nová bibliotéka sv. VII. 210 s., obálková kresba FR. PAVELKA, frontispis JAN ZRZAVÝ, autorská dedikace dat. 29. 9. 1925. Pův. brož. 180x130 - Vl. jm. autora: Benjamin Fragner. - Z okraje utržený kousek obálky, drobné známky běžného používání. | 350 |
| TÝML, JAN: PLACHETNICE. Praha, 1932. Účastníkům večera Spolku čsl. bibliofilů věnovali Jan Týml a malířka Marie Mrkvičková-Hlobilová. 14 s., ilustrace ve frontispise MARIE MRKVIČKOVÁ-HLOBILOVÁ, ex. č. 95/260. Pův. brož. 160x130 Více o Janu Týmlovi na stránkách p. Michala Čecha | 250 |
| SOKOL, JOSEF ZDENĚK: ZPĚVY OSIŘELÉHO. Báseň v próse. Náchod, nákladem vlastním, 1945. (80 s.), obálka a tři celostr. ilustrace B. ŠPANIEL. 150 exemplářů. Pův. brož. 205x160. - J. Z. Sokol (1.8. 1922 - 5.4. 2011) | 200 |
| FRAENKL, PAVEL: OTOKAR BŘEZINA MYSTICISMUS UMĚNÍ A VĚRNOST SOBĚ. Podpis autora, il. J. Konůpek - Kroměříž, 1936. K VIII. sjezdu Moravských knihomilů a exlibristů v Prostějově 31. května 1936 vydali tento soukromý tisk Kroměřížští knihomolové a jejich přátelé. 75 s., původní kresba JAN KONŮPEK, písmem cicero Garamond vytiskl J. Gusek v Kroměříži na ručním losínském papíře. Vydáno 400 neprodejných, autorem podepsaných výtisků. Volné, nerozřezané složky v pův. pap. obálce, která je na obou koncích hřbetu popraskaná. 225x160 | 375 |
| Daumier - VLČEK, TOMÁŠ: HONORÉ DAUMIER. Praha, Odeon, 1981. Malá galerie sv. 22. 1. vyd. 80 s., 43 bar. a 3 čb. reprodukce, obálka, úprava avazba OLDŘICH HLAVSA. Cellopl. vazba s obálkou. 210x210 | 70 |
| SVOBODA, F. X.: POKUŠENÍ. Román. Praha, Jos. R. Vilímek, 1936. Spisy F. X. Svobody LXIX. 451 s. Pův. brož. 180x135 | 650 |
| FISCHER, OTOKAR: POLEDNE. 1. vyd. - Praha, Fr. Borový, 1934. 67 s., obálka a úprava EDUARD MILÉN. Pův. brož. 200x130 | 290 |
| SMĚJA, FRAN: POTŘÍSNĚNÁ TVÁŘ. 1. vyd., podpis autora - Moravská Ostrava, slezská edice "Iskra", 1939. 172 s., kresba ALJO BERAN, úprava JOSEF ŠRÁMEK, dedikace, dat. (1939) a podpis autora. Pův. brož. 210x150 Nerozřezáno. | 350 |
| KOLMAN - CASSIUS, JAROSLAV: ANTIKRIST V ŘÍMĚ. 1. vyd. - Praha, Cassiova edice sv. 2, 1929. 101 s. Pův. brož. 205x140 | 120 |
| Herrmann - HÝSEK, MILOSLAV: IGNÁT HERRMANN. Praha, F. Topič, 1934. 122 s., obálka a úprava CYRIL BOUDA. Pův. brož. 195x135 /životopisy/biografie/literární dílo/literatura/ | 120 |
| HERRMANN, IGNÁT: Z POSLEDNÍ GALERIE, II. Divadelní kritiky Vavřince Lebedy. Praha, Topičova edice, 1939. Sebrané spisy Ignáta Herrmanna díl XLIX. Poznámkami provází Adolf Wenig. 500 s. Pův. brož. 190x130 Nerozřezáno. | 150 |
| ERENBURG, ILJA: NEOBYČEJNÁ DOBRODRUŽSTVÍ JULIA JURENITA A JEHO ŽÁKŮ. Praha, Odeon, 1966. Přeložili Jaroslav a Vlasta Tafelovi. 208 s., ilustrace ADOLF HOFFMEISTER. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x170 | 250 |
| ADAMOVIČ, JADRAN: ESSENCE OF LIFE ART. Ljubljana: Adamo, 2006. 321 s., text v angličtině. Celopl. vazba s obálkou. 315x250 Krásný stav. | 590 |
| Ságlová - ZORKA SÁGLOVÁ. Praha, Národní galerie, 2006. Autoři textů: Milan Knižák, Marek Pokorný, Jiří Valoch. 241 s., fotografie JAN SÁGL, úprava VLADIMÍR VIMR, text v češtině a angličtině. Lamino vazba. 290x235 Krásný stav. | 750 |
| SPÁČIL, JINDŘICH: CESTA BOJOVNÍKŮ. Povídky o lidech a pravěku. Brno, Knižnice Ruchu sv. 9., 1927. 172 s., obálka O. PETR. Pův. brož. 150x100 | 165 |
| KONŮPEK, JIŘÍ: KRAJINA. Zpěv ze samoty. Praha, Picka, 1938. Nestr. (28 listů), 2 lepty a il. na titulním listě JAN KONŮPEK, v tiráži jeho podpis a podpis Jiřího Konůpka, ručně čísl. ex. 30/45, italský ruční papír Fabriano. Pův. polopl. vazba, na deskách mont. dvoubarevná obálka (lito) JANA KONŮPKA, ochranné pap. pouzdro. 135x100 - Velmi dobrý stav, na povrchu ochranného pouzdra kapky pečetního vosku. | 1450 |
| KNAP, JOSEF: POLNÍ KYTICE. 1. vyd. - Prózy. Praha, F. Topič, 1935. 147 s., grafická úprava a s původní dřevoryt CYRIL BOUDA. Pův. brož. 195x120 | 300 |
| SEIFERT, JAROSLAV: ZHASNĚTE SVĚTLA. Lyrické glosy. Praha, Melantrich, 1939. 2. vyd. 47 s. Pův. brož. 200x130 Na povrchu ob. místy nahnědlé stopy stárnutí pap.. | 350 |
| SLOVNÍK ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ. 1950 - 2002 IX. díl Ml - Nou. Ostrava, Výtvarné centrum Chagall, 2002. Edice Prameny a dokumenty. 1. vyd. 341 s., obálka a grafická úprava PETR PAVLIŇÁK. Celopl. vazba s obálkou. 300x215 Krásný stav. | 570 |
| Toyen - APOLLINAIRE, GUILLAUME: BÁSNĚ. Předmluva Karel Teige. Přeložili J. Seifert a K. Čapek. Praha, ÚDKN, 1935. 97 s., ilustrace na frontispise a obálka TOYEN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x150 Velmi dobrý stav. | 3500 |
| NOR, A. C.: SLOUPKY O STUDENTECH. Podpis autora - Praha, Štorch-Marien, Lidová knihovna Aventina sv. 19, 1927. 58 s., kresby F. MUZIKA, dedikace, datum (1927) a podpis autora. Pův. brož. 170x120 - Velmi dobrý stav! | 480 |
| ARBES, JAKUB: ZÁZRAČNÁ MADONA. Romaneto a povídky. Praha, Melantrich, 1944. 277 s., obálka JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 205x135 | 90 |
| ZA VIKTOREM DYKEM. Verše - Ant. Biebl, Jos. Hora, H. Jelínek, V. Kripner, R. Medek, Jan z Wojkowicz. Praha, neprodejný soukromý tisk Kmene, klub nakladatelů, 1938. 14 s., frontispis JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 210x140 | 100 |
| POPRVÉ NA VLASTNÍ OČI. Z odkazů českého myšlení v básnických dílech naší minulosti a z historických skutečností naší současnosti. Praha, Svobodné slovo, 1962. Uspořádal Josef Špičák. (16 s.), dřevoryty a úprava VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 220x150 | 150 |
| EDDA - BOHATÝRSKÉ PÍSNĚ. Praha, ELK, 1942. Ze staré severštiny přeložil Emil Walter. 194 s., 27 pérových kreseb a 12 litografií ANTONÍN STRNADEL. Pův. polopl. vazba. 270x190 | 250 |
| VILLON, FRANCOIS: MALÁ ZÁVĚŤ. Praha, V. Šmidt, 1945. Edice Klenba sv.2. Přeložil Adolf Gajdoš. 49 s., dva dřevoryty MICHAEL FLORIAN. Polopl. vazba, obálka vevázaná vzadu. 185x115 | 95 |
| JOHN, JAROMÍR: ZAKUKALA LELULINKA. Liberec, Karel Janout, 1946. První tisk Edice Soudobé Tvorby. 14 s., ilustrace RICHARD LANDR. Pův. brož. 215x155 | 190 |
| VIKTOR DYK V KARIKATUŘE F. P. MALÉHO. Praha, soukromý a neprodejný tisk pro přátele Arch. R. V. Svobody, 1932. (20 s.), úprava ALOIS CHVÁLA, dedikace s podpisem P. F. Malého, ex. č. 38/300. Pův. brož. 250x180 | 200 |
| HOFFMEISTER, ADOLF: ABECEDA LÁSKY. Verše. Praha, Svoboda, b. d., Edice Mladí autoři. Obálka ADOLF HOFFMEISTER. 89 s. Pův. brož. 150x110 - Nerozřezáno. Ve spodní části ob. podél hřbetu natrženo (1,2 cm). | 900 |
| Kuneš - FORMÁNEK, VÁCLAV: KAREL KUNEŠ. Západočeské nakladatelství, 1979. 1. vyd. 36 s., 46 čb. obrazových příloh, obálka a úprava MARCEL ŠULC. Celopl. vazba s obálkou. 205x210 | 120 |
| NOVÝ, KAREL: TULÁCI A JINÍ. Praha, Pokrok, 1928. Knihovna "Dobrá četba" sv. 46. 88 s. Pův. brož. 170x120 | 150 |
| Bezruč - PETRU BEZRUČOVI MÍSTEK K OSMDESÁTCE. Vydala Tělocvičná jednota Sokol Místek k 80. narozeninám Petra Bezruče 15. září 1947. Graficky upravila a vytiskla knihtiskárna Jana Richtra ve Frýdku. Podpis P. Bezruče s datem 15. IX. 47. Uspořádal Karel Procházka. 32 s., fotografie musejního odboru Matice Místecké, perokresby a reprodukce razítka z časopisu "Naše Noviny" deníku čs. vojska v Anglii, ex. č. 2/99. Pův. brož. 210x150 Krásný stav! | 450 |
| TRÉVAL, EMIL: OKUJE. Hrst humoresek. Praha, Česká grafická unie, 1923. 179 s. Pův. pap. vazba s obálkou. 170x120 | 180 |
| MOLIÉRE: ŠKOLA ŽEN. Komedie o 5 jednáních. Praha, Zora, (1922). České divadlo sv. 35. Přeložil Zdenek Gintl. 106 s. Pův. brož. 160x120 | 120 |
| DYK, VIKTOR: NOCI CHIMÉRY. 1. vyd. - Básně 1900 - 1916. Praha, F. Topič, 1917. Hovory básníků sv. I. Pořádá Jaromír Borecký. 105 s., úprava M. KALÁB. Pův. brož. 160x115 | 250 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: ZPĚV JISTOTY. Praha, Supraphon pro SČDU,1980. Slavnostní tisk k XVIII. celostátní přehlídce umělec. přednesu Neumannovy Poděbrady. Opovědný red. Milan Friedl. O vydání pečoval Vl. Beneš, vytiskl Ludvík Žižka. 17 s., tři dřevoryty (vše sign.) JIŘÍ ALTMAN. Ex. č. 66/200 na ručním papíře z Velkých Losin. Pův. brož. 220x160 | 490 |
| Rabas - VÁCLAV RABAS (1885 - 1954). Stálá expozice jeho díla. Praha, Národní galerie, 1982. Katalog výstavy. 53 s. textu a 8 bar. a 16 čb. reprodukcí, úprava FELIX ŠEJNA. Pův. brož. 240x165 | 120 |
| Štěch - HOUDEK, BOHUMIL: KAREL ŠTĚCH GRAFICKÉ DÍLO. České Budějovice, Krajské nakladatelství, 1958. 75 s. textu, 2 pův. dřevoryty KARLA ŠTĚCHA a XXXII reprodukcí na přílohách, úprava KAREL FIALA. Pův. brož. 245x175 | 250 |
| ČESKÉ MALÍŘSTVÍ PRVNÍ POLOVINY 20. STOLETÍ. Ze sbírek Galerie výtvarného umění v Ostravě. Praha, Národní galerie, duben - červenec 1977. Katalog výstavy. 45 s. textu, 96 s. obr. přílohy z toho 8 bar. Pův. brož. 240x170 | 180 |
| ČESKÉ UMĚNÍ PRVNÍ POLOVINY 20. STOLETÍ. ČESKÉ UMĚNÍ PRVNÍ POLOVINY 20. STOLETÍ. 1975. Ze sbírek Moravské galerie. Katalog výstavy. Ze sbírek Moravské galerie. Praha, Národní galerie, 1975. Katalog výstavy. (40) s. textu, 128 čb. a 4 barevné vyobr. na přílohách. Pův. brož. 245x175 | 180 |
| Švabinský - MAX ŠVABINSKÝ SOUBOR PRACÍ. LXIX. výstava S.V.U. "Mánes". Praha, Obecní dům, listopad - prosinec 1923. Katalog výstavy. 23 s. Pův. brož. 195x130 | 100 |
| Guderna - LADISLAV GUDERNA KRESBY. Praha, galerie V. Špály, únor 1960. Katalog výstavy. (16) s. včetně obálky, 7 čb. vyobr. Pův. brož. 165x120 | 150 |
| Štyrský - HALAS, FRANTIŠEK: TVÁŘ. Praha, Družstevní Práce, 1932. Edice Slunovrat sv. VIII. 1. vyd. 40 s., obálka a il. ve front. JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Dedikace, datum (19.12. 1931) a podpis František Halas. Pův. brož. 200x125 - Na stránce s autorskou dedikací věnování původního majitele, 1x na okraji textové s. jeho poznámka, v tiráži několikrát podtrženo (modrým perem) jinak velmi dobrý stav! | 750 |
| Rakovec - STRÁŽNICE. Fotografie Oldřich Rakovec, verše Otakar Horký, předmluva Stanislav Havlíček. Gottwaldov, Krajské nakladatelství, 1960. 1. vyd. 14 s. textu, 137 s. čb. fotografií a 4 bar. přílohy. Pův. celopl. vazba s obálkou. 345x255 | 290 |
| ČAPEK, KAREL: PRAGMATISMUS ČILI FILOSOFIE PRAKTICKÉHO ŽIVOTA. Praha, Topič, 1925. 2. značně rozšířené vyd. Duch a svět, sv. 34. 85 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pap. vazba. 170x125 | 200 |
| SEIFERT, JAROSLAV: JABLKO S KLÍNA. České básně sv. 50. - Praha, Borový, 1941. Nové vydání, rozšířené o oddíl Ruce Venušiny. 94 s., obálka a frontispis EDUARD MILÉN. Pův. celopl. vazba s ob. 210x140 | 300 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: ŠVÁBI. Satirická báseň napsaná v červnu 1939. Praha, Svoboda, 1945. Edice Plamen, sv. 2. 22 s. Obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 210x145 - Původně byla b. součástí rukopisu knihy "Pět minut za městem" vydané r. 1940. Zásahem cenzury byla ze sbírky vyřazena. | 350 |
| JIŘÍK, F. X.: VÝVOJ MALÍŘSTVÍ ČESKÉHO VE STOL. XIX. Praha, nákladem Jednoty umělců výtvar., 1909. (132) s., 13 bar. a 56 čb. příloh, 4 světlotiskové přílohy, dekorativní výzdoba J. VARCL. Polokož. vazba. 310x230 | 850 |
| STRÁNSKÁ, DRAHOMÍRA: LIDOVÉ KROJE V ČESKOSLOVENSKU. Díl I. Čechy. Praha, za redakce Dr. Miloslava Novotného pod záštitou Národopisné společnosti českoslovanské, J. Otto. 1. vyd. 277 s., 100 s. obr. příloh a obr. v textu, graficky upravili E. DOSTÁL, F. DVOŘÁK, J. KOLÍNSKÝ, J. SOLAR. Pův. polopl. vazba. 300x220 | 1200 |
| ZÍVR, LADISLAV (1909-1980). Pařížanka. 260x200. Kresba tužkou. Dedikace a podpis: "Paris 1946. Příteli Lodrovi srdečně Ladislav Zívr". | 9900 |
| STERLINGOVÁ, CLAIRE: PŘÍPAD MASARYK. Praha, Agentura Leprez, 1991. Přeložil B. Holý. 315 s. Celopl. vazba s obálkou. 205x145 | 90 |
| KOŠNÁŘ, JULIUS: STAROPRAŽSKÉ POVĚSTI A LEGENDY. Praha, Odeon, 1992. 331 s., obálka, vazba a úprava MICHAL HOUBA. Celopl. vazba s obálkou. 205x160 | 100 |
| SVÁTEK, LUBOŠ; JEHNE, LEO: SLAVNÉ TVÁŘE ČESKÉHO POPU 60. A 70. LET. Praha, Práh, 1999. 143 s., obálka a úprava JAN FIALA. Pap. vazba s obálkou. 245x175 | 120 |
| JANÁČEK, LEOŠ: HLEDAL JSEM PROUTKEM PRAMENITOU VODU. Výběr literárních prací. Praha, Odeon, 1982. 1. vyd. 156 s., kresby KAREL SVOLINSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 | 80 |
| KOTEK, JOSEF: DĚJINY ČESKÉ POPULÁRNÍ HUDBY A ZPĚVU /1918 - 1968/. Praha, Academia, 1998. 373 s., 32 s. obr. přílohy. Celopl. vazba s obálkou. 240x165 | 190 |
| KÖHLER, JOACHIM: TAJEMNÝ ZARATHUSTRA. Biografie Friedricha Nietzscheho. Olomouc, Votobia, 1995. Přeložila Ingeborg Fiala-Fürst a kol. 400 s. Brož. 220x155 | 95 |
| FUNK, RAINER: ERICH FROMM. Praha, Lidové noviny, 1994. Přeložila Vlastislava Žihlová. 139 s. Lamino vazba. 205x145 | 95 |
| ŠLITR, JIŘÍ. 12 fotografií Jiřího Šlitra - Praha, Pressfoto, nedat. (1970?). 8 s. textu (J. Suchý: Kubistický portrét), kresby J. Šlitr a 12 bromografií (IVAN ENGLICH, Z. ŠKARVANOVÁ, M. ČÁLEK, M. MIRVALD ad.). Volné listy v pův. fotografické obálce. 180x120 - Na obálce odloupnutý kousek J. Šlitra (ucho). | 590 |
| RUTH. FRANTIŠEK: POHÁDKY STAROVĚKÉ. Praha, Šolc a Šimáček, 1921. 3. vyd. 175 s., 9 barvotiskových obrazů ARTUŠ SCHEINER. Pův. polopl. vazba. 230x180 | 850 |
| HEJNÁ, OLGA: JAK SI MOŘSKÝ KONÍK, MOŘSKÁ JEHLA A HVĚZDICE UDĚLALI MALÉ MILÉ MOŘE. Praha, Albatros, 1973. 1. vyd. (24) s., ilustrovala JANA SIGMUNDOVÁ. Lamino vazba. 265x210 | 350 |
| HESSE, HERMANN: PODIVUHODNÉ POSOLSTVO Z INEJ HVIEZDY. Bratislava, Pravda, 1983. 1. vyd. Přeložila Hana Ferková. 200 s., ilustrovala LUBA KONČEKOVÁ-VESELÁ. Celopl. vazba s obálkou. 245x180 | 170 |
| FISCHER, ERNST: ODCIZENÍ, DEKADENCE, REALISMUS. Praha, Československý spisovatel, 1963. Otázky a názory sv. 49. 1. vyd. 100 s., obálka a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 195x110 | 150 |
| ERENBURG, ILJA: FRANCOUZSKÉ SEŠITY. Otázky a názory sv. 21. - Praha, Československý spisovatel, 1959. Otázky a názory sv. 21. 1. vyd. Přeložil Jaroslav Hulák. 107 s., obálka JAN KUBÍČEK, úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 190x105 - Mírné stopy běžného, šetrného používání. | 80 |
| HOFFMEISTER, ADOLF: POEZIE A KARIKATURA. Otázky a názory sv. 30. - Praha, Československý spisovatel, 1961. Otázky a názory sv. 30. 1. vyd. 136 s., obálka a ilustrace ADOLF HOFFMEISTER, úprava ZDENEK SEYDL. Pův. brož. 190x105 | 120 |
| GERSZIOVÁ, TERÉZ: DVĚ STOLETÍ NIZOZEMSKÉ KRESBY. Vybraná díla mistrů 16. a 17. století. Praha, Odeon, 1983. 1. vyd. Přeložila Miloslava Neumannová. 64 bar. a 18 čb. reprodukcí. Celopl. vazba s obálkou. 305x240 Krásný stav. | 350 |
| Kobliha - NERUDA, JAN: BALADY A ROMANCE. Praha, Pohořelý, 1948. 3. sv. edice Kotnov. 2. vyd. Nestránkováno., obálka a 19 původních celostránkových dřevorytů (jednostranně tištěných) FRANTIŠEK KOBLIHA. Pův. polopl. vazba s obálkou. 165x225 - V rohu obálky, u hřbetu, drobné natržení a stopa po přehnutí, jinak pěkný stav. | 1200 |
| BŘEZINA, OTOKAR: PROSY I. HUDBA PRAMENŮ. Praha, Odkaz, 1919 (titulní list 1918). 51 s., obálkou, 5 pův. dřevoryty a 5 ilustracemi na přílohách vyzdobil FRANTIŠEK BÍLEK. Měkká celopergamenová vazba, zlatá ražba, zlatá horní ořízka. obálka vev. vpředu. 235x180 | 2500 |
| THE BELGIAN CONTRIBUTION TO SURREALISM. Sophienholm, kgs. Lyngby, 7/10 - 14/11 1971. Katalog výstavy. P. Alechinsky, J. Chemay, P. Delvaux, Folon, J. Graverol, J. Lacomblez, O. Landuyt, M. G. Lefrancq, R. Magritte, M. Mariën, E. L. T. Mesens, M. Roquet, A. Simon, R. Ubac, S. Vandercam. 38 s. Pův. brož. 210x210 | 180 |
| UMĚNÍ REPUBLIKÁNSKÉHO ŠPANĚLSKA. Španělští umělci pařížské školy. Praha, S. V. U. Mánes, 30. leden - 23. únor 1946. Katalog výstavy. 20 s. textu, 12 s. čb. obr. přílohy. Pův. brož. 210x150 | 250 |
| Čapek - DÍLO JOSEFA ČAPKA. Obrazy - Kresby - Grafika - Divadlo - Souborná výstava. Slovanský ostrov v Praze, Umělecká beseda, 22. září - 31. října 1946. Katalog výstavy. 58 s. textu, 25 s. čb. obr. příloh. Pův. brož. 210x150 | 200 |
| FLORENZ, KARL: JAPANISCHE DRAMEN. TERAKOYA UND ASAGAO. Leipzig, C. F. Amelang Verlag, nedat. (kol. 1905?). 38, 6, 37 s. Druck, llustration (obálka, 12 celostr. a 17 v textu) und Papier von T. HASEGAWA, Yotsuya Hommura, Tokyo. Pův. brož. (skládané listy, tištěné po jedné straně a spojené hedvábnou šňůrkou v tradičním japonském stylu). 245x185 - Woodblock Prints/woodcut/barevné dřevořezy/ | 4900 |
| SUCHÝ, JIŘÍ: INVENTURA. Vzpomínání 1969 - 1989. Praha, Formát a Blízká setkání, 2000. 201 s. a 16 s. obr. příloh. Pap. vazba s obálkou. 215x150 | 100 |
| Bouda - DYK, VIKTOR: MILÁ SEDMI LOUPEŽNÍKŮ. Praha, Topič, 1927. 44 s., 3 sign. lepty CYRIL BOUDA, tisk Mirro Pegrassi, vazbu provedl ANT. TVRDÝ. Podpis autora na titulním listě. 500 výtisků. Pův. kož. vazba, zlacená ražba, zlatá horní ořízka, ochranné pap. pouzdro. 165x110 | 1900 |
| Kysela - PAMÁTCE MISTRA JANA HUSI. Praha, Borový, 1915. Osmá kniha Spolku českých bibliofilů. 127 s., 14 kreseb a iniciál, vazba, předsádky, frontispis a titulní listl FRANTIŠEK KYSELA, tříbarevný tisk. Svázal ANTONÍN JELÍNEK. Pův. celokožená vazba, slepotisková ražba, zlatá horní ořízka, zlacený hřbet. 133x95 | 1400 |
| BAUDELAIRE, CHARLES: FANFARLO. Praha, Topič, 1927. 70 s., barevné celostr. il. M. MAREŠOVÁ. Přednostní čísl. ex- 193/300 na simili japanu v pův. celokožené vazbě se zlatou ražbou, zlatou horní ořízkou, ochranné pap. pouzdro. 158x105 | 1400 |
| PLAMEN - BÁSNICKÉ PŘÍLOHY 1959 - 1960. Praha, 1959 - 1960. J. Hora - ilustrace K. Svolinský; V. Nezval - il. F. Hudeček; V. Majakovskij - il. B. Markevič; T. Corbiére - il. F. Tichý; S. K. Neumann - il. J. Kadlec; J.Seifert - il. K. Teissig; V. Nezval - il. I. Urbánek; K. Biebl - il. P. Sukdolák; V. Holan - il. Z. Brdlík; M. Florian - il. V. Tesař; M. Pujmanová - il. V. Menčík; F. Hrubín - il. A. Paderlík; F. Branislav - il. J. Liesler; O. Mikulášek - il. J. Svoboda; V. Závada - il. V. Heřmanská; J. Kainar - il. J. Hořánek. 16 volných dvoulistů v pv. pap. složce. 240X155 | 690 |
| Týrlová - TENČÍK, FRANTIŠEK: HERMÍNA TÝRLOVÁ. Brno, Krajské nakladatelství, 1964. 78 s., [37] s. fot. příloh, ilustrace JAN DUDEŠEK, obálka a grafická úprava MIROSLAV SEVERIN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x210 Velmi dobrý stav. | 500 |
| PIJOAN, JOSÉ: DĚJINY UMĚNÍ. / 1. Praha, Odeon, 1977. 1. vyd. 320 s. (389 vyobrazení). Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x230 - Afrika, Amerika, Babylón, Blízký východ, Egypt, Mayové, Sumerové, archeologické nálezy, architektura, dějiny umění, kresby, malířství, pravěk, primitivní umění, sochařství, starověk, výtvarné umění. DĚJINY UMĚNÍ - další tituly na artbook.cz | 350 |
| NESVADBA, JOSEF: VÝPRAVA OPAČNÝM SMĚREM. Sci-Fi, podpis autora - Praha, Československý spisovatel, 1962. Žatva sv. 288. 1. vyd., 200 s., obálka KAMIL LHOTÁK. Podpis autora na patit. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 250 |
| KARLOVY VARY '76. XX - MFF. Dvacátý Mezinárodní filmový festival. Praha, Čs. filmový ústav, 1977. Uspořádal Slavoj Ondroušek. 273 s., čb. foto., úprava JAN AMBROŽ. Pův. brož. 210x200 | 120 |
| KARLOVY VARY 1980. XXII - MFF. Dvacátý druhý Mezinárodní filmový festival. Praha, Čs. filmový ústav, 1982. 238 s., čb. foto., úprava VÁCLAV JEDLIČKA. Pův. brož. 210X200 | 120 |
| MAGAZÍN KINA 1965. Sestavil František Goldscheider. Praha, Orbis, 1965. 1. vyd. 192 s., čb. foto., obálka, přebal a úprava MIROSLAV ŠTĚPÁNEK a BŘETISLAV POJAR. Pův. brož. 210x210 | 250 |
| MAGAZÍN KINA 1966. Sestavil František Goldscheider. Praha, Orbis, 1966. 192 s., čb. foto., obálka a úprava MIROSLAV ŠTĚPÁNEK a ALOIS HUMPLÍK, kresby a koláže MIROSLAV ŠTĚPÁNEK. Pův. brož. 210x210 REZERVACE | 150 |
| MAGAZÍN KINA 1968. Sestavil František Goldscheider. Praha, Orbis, 1968. 192 s., čb. foto., obálka, přebal a úprava ALOIS HUMPLÍK. Pův. brož. 210x210 Přebal mírně opotřebovaný. | 175 |
| MAGAZÍN KINA 1969/70. Sestavil František Goldscheider. Praha, Orbis, 1970. 192 s., čb. foto., obálka, přebal a úprava ALOIS HUMPLÍK. Pův. brož. 210x210 Přebal mírně opotřebovaný. | 150 |
| HALAS, FRANTIŠEK: A CO ? Brno, Krajské nakl., 1957. 1. vyd. Doslov Ludvík Kundera. 59 s., obálka, dřevoryty a úprava BOHDAN LACINA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x155 | 250 |
| Sudek - ČESTMÍR BERKA / JOSEF SUDEK: MALÉ BRONZY A CÍNY STANISLAVA HANZÍKA. Ústí nad Labem, Český fond výtvarných umělců, 1972. 14 s., obr. příloha s 16 fotogr. JOSEFA SUDKA, grafická úprava JAROSLAV MAŘAN. Pův. brož. 230x163 | 600 |
| SEIFERT, JAROSLAV: MALÁ ROMANCE. O KNÍŽETI OLDŘICHOVI A JEHO BOŽENĚ. Praha, Bílá Labuť, 1940. Soukromý tisk k Novému roku 1941. 13 s., kresba na ob. JINDŘICH ŠTYRSKÝ, kresba v titulu VLADIMÍR SYCHRA. Pův. brož. 215x150 | 400 |
| VÝSTAVA MLADÝCH 65. Praha, SČVU, výstavní síň ÚLUV, únor - březen 1965. Katalog výstavy. 24 s., na záložkách seznam vystavujících (Adamec, Antonová, Běhůnek, Bláha, Born, Brom, Černá, Černý, Demartini, Dušek, Erlebach, Fibichová, Hendrych, Hendrychová, Hladíková, Hrbek, Hrdina, Chochole, Jandová, Janíček, Janouchová, Janošek, Janošková, Jeřábek, Kabát, Kaftanová, Kaplanová, Klomínek, Kolář, Kolčáková, Kolomazník, Kovář, Kozák, Kroupa, Kučerová, Málek, Matasová, Mergl, Mézl, Mudruňka, Načeradský, Nepraš, Paleček, Paroubková, Pavlů, Plíšková, Prokopová, Puchnarová, Řepková, Sedláková, Slavíček, Slavík, Storchová, Svojitková, Šalamoun, Ševčík, Štorek, Tomalík, Urbanová, Vilímek, Vojta, Volráb, Vosolsobě, Wagner, Zálešák, Zárybnický), texty v katalogu: Petr Spielmann, Ivan Wernisch, Jiří Gruša, Franz Kafka, Antonín Brousek, 25 čb. vyobrazení. Pův. brož. 240x145 | 300 |
| Brunovský - VIERA BOMBOVÁ - ALBÍN BRUNOVSKÝ. Bratislava, Mestská galéria, február 1966. Katalog výstavy. 13 s. textu, 19 čb. obr. příloh. Pův. brož. 170x170 | 250 |
| KOPTA,JOSEF: PŘÍVOZ POD OŘECHY. Praha, Melantrich, 1938. Knihovna vybraných spisů pro mládež sv. 1. Podpis autora. 111 s., ilustrace VOJTĚCH SEDLÁČEK. Pův. polopl. vazba. 225x170 | 300 |
| Teige - KOLÁŘ, VÁCLAV: MRAKODRAPY. Praha, Práce, 1946. Edice Aktuality budování, sv. 4., řídí Zdeněk Pešánek. 217 s., 96 náčrtů a fotografií., obálka a typo KAREL TEIGE. Pův. brož. 210x150 - Na titulu a zadní ob. vlastnické razítko. | 900 |
| NĚMEC, VILÉM: POD ŽHAVÝM SLUNCEM. Cestopisné črty z výpravy konané v letech 1899-1900 východním Sudanem, Habeší a italskou kolonií Erytreou. Praha, Šolc a Šimáček, 1920. 361 s., reprodukce autorových fotografií a rozkládací mapka. Pův. polopl. vazba. 245x185 Poškozená vazba. | 300 |
| CURWOOD, JAMES OLIVER: KRÁL ŠEDÝCH MEDVĚDŮ. Praha, Škubal a Machajdík, 1947. Přeložil Alexander Fleischer. 201 s., ilustrace ŠTEFAN CPIN, úprava ANTONÍN DVOŘÁK. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x145 Obálka je trochu poškozená. | 80 |
| VÁVRA, JAROSLAV R.: AFRICKÉ CESTY. II. část. Praha, Mladá fronta, 1955. Edice Globus sv. 15. 1. vyd. 247 s., 68 obr. příloh, úprava FRANTIŠEK MAŠEK. Pův. celopl. vazba. 245x180 | 170 |
| BUBEROVÁ-NEUMANNOVÁ, MARGARETE: KAFKOVA PŘÍTELKYNĚ MILENA. Praha, Mladá fronta, 1992. 232 s., obálka a úprava VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Pův. brož. 195x125 | 120 |
| KOŘENSKÝ, JOSEF: SVĚTEM A PŘÍRODOU. Sebrané články cestopisné a přírodovědecké. Praha, J. Otto, 1918. 569 s., 89 obr. v textu a 20 příloh. Polopl. vazba. 245x175 | 180 |
| HANUŠ, OTAKAR: MARŠBAŤÁČEK. Kus veselé historie z dob velké a smutné vojny. Praha, Sfinx, B. Janda, 1927. Knižnice Nové cíle sv. 239. 221 s., ilustrace JOSEF LADA, úprava FRANTIŠEK MÜLLER. Pův. polopl. vazba. 195x140 | 300 |
| Šíma - GEORGES RIBEMONT-DESSAIGNES: A PROPOS DE JOSEPH SIMA. Pour L' Art. Revue Bimestrielle. N° 76. Janvier-Février, 1961. 48 s., (Georges Ribemont-Dessaignes: A propos de Joseph Sima, s. 21-25), il. na obálce, 2 čb. reprodukce JOSEF ŠÍMA, v textu fotografický portrét Josefa Šímy. Pův. brož. 207x155 | 350 |
| Majerová - RUDÁ VLČATA. Dětský román ze sovětské Ukrajiny. Podle knihy P. Bljachina a podle filmu státní filmovny gruzínské "Krasnyje djavolata" pro české děti dělnické a rolnické upravila Marie Majerová. Praha, Komunistické knihkupectví a nakl., 1925. 84 s., 10 čb. obr. příloh (fotografie z filmu). Pův. polopl. vazba. 250x190 - U jednoho listu vytrženo kus textu , uvolněná vazba. | 300 |
| Heartfield - "WARTER NUR BALDE...". Eine Ausstellung des Club Voltaire in Verbindung mit der Deutschen Akademie der Künste zu Berlin. Fotomontagen von John Heartfield. Frankfurt am Main, Karmeliterkloster, nedat (kol. 1967). (19) s. textu L. Aragon, G. Anders, J. Heartfield ad., 41 (+6) fotomontáží (z nich šest barevných) JOHN HEARTFIELD, ilustrace v textu, Pův. brož. 200x210 | 600 |
| HAVLASA, JAN: ŠÍLENÉ LÁSKY. Jihomořská romanetta. Praha, Ústřední nakl, knihkup. a papírnictví učitelstva českoslovanského, 1920. Sebrané spisy Jana Havlasy sv. 8. 156 s., dřevoryty RUDOLF ADÁMEK. Pův. polopl.vazba. 240x160 | 90 |
| HAVLASA, JAN: PÍSEŇ KORÁLOVÝCH ÚTESŮ. Praha, Ústřední nakl. a knihkup. učitelstva českoslovanského, 1922. Sebrané spisy Jana Havlasy sv. 12. 214 s., dřevoryt OTAKAR ŠTÁFL. Pův. polopl. vazba. 240x160 | 90 |
| HAVLASA, JAN: SOUOSTROVÍ KRÁSY. Praha, Ústřední nakl. a knihkup. učitelstva českoslovanského, 1925. Sebrané spisy Jana Havlasy sv. 3. 212 s., ilustrace OTAKAR ŠTÁFL a LADISLAV ŠALOUN. Pův. polopl. vazba. 240x160 | 90 |
| ČECH, SVATOPLUK: POVÍDKY ARABESKY A HUMORESKY SVATOPLUKA ČECHA. II. díl. Praha, J. Otto, (1896). 452 s., ilustrace V. K. MAŠEK. Pův. celopl. vazba. 245x175 | 150 |
| FLAMMARION, CAMILLE: KONEC SVĚTA. Praha, J. Otto, 1894. 1. vyd. Přeložil Jindřich Vodák. 293 s., ilustrovali JEAN PAUL LAURENS, ROCHEGROSSE, E. BAYARD, ROBIDA, VOGEL, BACH, BALDO... rytiny provedl Médulle. Celopl. vazba. 245x175 | 250 |
| JOHN, JAROMÍR: AUSTRALSKÁ DOBRODRUŽSTVÍ ALOISE TOPIČE. Příhody českého lovce ptakopysků. Praha, SNDK, 1954. 135 s., dobové dřevoryty. Pův. polopl. vazba. 245x175 | 120 |
| HAVLASA, JAN: JAPONSKÝM VNITROZEMÍM. Praha, Ústřední nakl. a knihkupectví učitelstva českoslovanského, 1924. Sebrané spisy Jana Havlasy sv. 16. 291 s., perokresba OTAKAR ŠTÁFL, 120 fotograf. snímků autora. Pův. polopl. vazba. 240x160 | 90 |
| HAVLASA, JAN: TOUHA DO DÁLKY. Praha, Ústřední nakl. a knihkup. učitelstva českoslovanského, 1922. 295 s., dřevoryty OTAKAR ŠTÁFL, 29 fotograf. snímků autora. Pův. polopl. vazba. 235x160 | 95 |
| RICHARD, J. D.: JAK SE S NIMI SETKÁVÁME. Povídky o lásce a přátelství. Vlastním nákladem. Podpis autora. 184 s., dřevoryty J. S. HAUPTMANN, ex. č. 92/300 na Holandském Japanu. Pův. brož. 205x150 | 400 |
| SOLOVĚV, LEONID: IVAN NIKULIN. Ruský námořník. Moskva, Vydavatelství cizojazyčné literatury, 1944. Přeložil JIŘÍ TAUFER. 113 s. Pův. brož. 195x130 | 250 |
| TVRDOŇ, JAN: NESMRTELNÝ SOK. Romaneto. Brno, Pokorný a spol. 94 s., obálka E. POKORNÝ. Pův. brož. 210x145 Na hřbetu 3 cm natržená. | 90 |
| HRABAL, BOHUMIL: PŘÍLIŠ HLUČNÁ SAMOTA. 1. vyd. Exil. - Bez nakl. údajů. [Köln, Index, 1981]. 92 s. Pův. brož. 170x112 – Exilové nakladatelství Index v některých titulech záměrně neuvádělo nakl. údaje, umožnilo tak relativně snadnější pašování knih přes hranice. Slovník české literatury po roce 1945 EXILOVÁ VYDÁNÍ - další tituly | 650 |
| PAMÁTNÍK IX. SLETU VŠESOKOLSKÉHO. Pořádaného na oslavu stých narozenin Dr. Miroslava Tyrše za účasti svazu "Slovanské sokolstvo". Praha, Československá obec sokolská, 1933. Uspořádal a zpracoval Rudolf Procházka. 320 s., 88 s. obr. přílohy, úprava JOSEF NĚMEČEK. Celopl. vazba. 315x250 | 400 |
| PAMÁTNÍK VII. SLETU VŠESOKOLSKÉHO V PRAZE 1920. Praha, Československá obec sokolská, 1923. Uspořádal Jan Hiller. 268 s., 216 s. obr. příloh, úprava JOSEF KAPLICKÝ a VOJTĚCH MINAŘÍK. Pův. celopl. vazba. 310x245 | 300 |
| BEDNÁŘ, KAMIL: STŘEPINY O KTERÉ JSEM SE SÁM POŘEZAL. Řádky psané pro čtenáře. Praha, Československý spisovatel, 1969. 1. vyd. 180 s., obálka JOSEF KALOUSEK, vazba a úprava KAREL VODÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 180 |
| DIVIŠ, IVAN: UZLOVÉ PÍSMO. Praha, Československý spisovatel, 1960. 1. vyd. 104 s., obálka a vazba MIROSLAV VÁŠA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 REZERVACE | 350 |
| DIVIŠ, IVAN: UMBRIANA. Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. Klub přátel poezie výběrová řada sv. 29. 72 s., frontispis VLADIMÍR TESAŘ, obálka, vazba a úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Obálka je na přední straně nahoře utržená 1,5 cm. | 100 |
| PRVNÍ VLÁDA OSVOBOZENÉ ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY. Redigovala Renata Svobodová. Praha, Ministerstvo informací k říjnu 1945. 56 s., včetně (27 celostr. portr. fotografií členů vlády) S. ŠTOCHLA, faksimile jejich podpisů. Na patitulu dedikace s podpisem R. Svobodové s datem 1945. Pův. brož. 240x170 | 250 |
| WOLKER, JIŘÍ: TŘI HRY. Nemocnice -- Hrob -- Nejvyšší oběť. Praha : F. Svoboda, (1923). Knihovna "Mladí autoři". 182 s., frontispis OTAKAR MRKVIČKA. Vytiskli V. Palásek a Frant. Kraus. Pův. brož. 215x135 Ve hřbetu 1.5 cm natrženo. | 250 |
| BLATNÝ, LEV: KOKOKO - DÁK ! Výstřednost o 3 jednáních. Brno, Mor.- Slezská revue, 1922. 59 s., kresba na obálce E. MILÉN. Pův. brož. 215x135 | 450 |
| MATYS, RUDOLF: PŘED ORTENOVÝM RODNÝM DOMEM. Praha, Lyra Pragensis, 1995. 17 s., litografie proti titulu OLDŘICH KULHÁNEK, úprava JIŘÍ LIŠKA, ex. č. 126/200. Pův. brož. 155x110 | 500 |
| SEMIL, MALGORZATA; WYSIŇSKA, ELŽBIETA: SLOVNÍK SVĚTOVÉHO DIVADLA. 1945 - 1990. Praha, Divadelní ústav, 1998. 1. vyd. 510 s., obálka a úprava EGON TOBIÁŠ. Lamino vazba. 205x135 | 300 |
| POVESŤ O KRÁSNEJ AŠME. Dedikace a podpis Lubomír Feldek. - Pradávné príbehy. Bratislava, Mladé léta, 1971. 1. vyd. 110 s., přeložila Anna Doležalová, přebásnil Lubomír Feldek, ilustrace VIERA BOMBOVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 240x140 PODPISY A DEDIKACE - další tituly | 280 |
| VOTRUBA, BEDŘICH / POLITICKÝ PLAKÁT. Kol. 1965. Text Miroslav Lamač. Složený trojlist 150x140, po rozložení 150x420. - Drobný výstavní tisk. | 200 |
| MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA KARIKATUR A HUMORU. Praha, S.V.U. Mánes, duben - květen 1934. Katalog výstavy. Výstavu uspořádali Emil Filla, Adolf Hoffmeister a Alois Wachsmann. 27 s., úvodní text (s. 5-6) a seznam 536 prací (včetně jejich cen v korunách, dolarech, markách, frankách) od 43 vystavujících umělců (mj. KUPKA, V.H. BRUNNER, DESIDERIUS, GELLNER, KRATOCHVÍL, LADA, RADA, J.ČAPEK, SEKORA, JOSEF NOVÁK, FRITTA, MUZIKA,MRKVIČKA, HOFFMEISTER, PELC, BIDLO, K.ČAPEK, GEORGE GROSZ, OTTO DYX, JOHN HEARTFIELD, COCTEAU, TH.TH.HEINE, K.BLIX, B.ŠUKAJEV, MASEREEL, GODAL, BERT, ERNST MORGAN, ROLLIGERO, skupina z "LE RIRE", F.T.NEUMANN), na konci katalogu výzva: "Než opustíte výstavu, rozmyslete si, kterou z vystavených karikatur si zakoupíte na památku napínavé doby, ve které žijete." Pův. brož. 215x150 - Legendární výstava, protinacistické karikatury vyvolaly ostrou reakci u německého vyslance dr. Kocha, poté bylo za asistence pražské policie část vystavených karikatur odstraněno. /Anti-Nazi Caricatures/Anti-Fascist Exile in Bohemia/document/extremely rare/ vyobrazení-images | 4900 |
| CLUB GRAFIKOV. JOZEF BALÁŽ, VIERA BOMBOVÁ, ALBÍN BRUNOVSKÝ, MIROSLAV CIPÁR, OREST DUBAY, VIERA GERGELOVÁ, VINCENT HLOŽNÍK, LUBOMÍR KELLENBERGER, JÁN LEBIŠ, EMIL SEDLÁK. - Bratislava, SFVU pre Mestskú galériu v Bratislave, 1967. Katalog výstavy 2. september - 8. október 1967. (7, 9) s. textu + 30 čb. vyobrazení a 10 celostr. fotogr. (portréty výtvarníků), profily umělců - data, ceny, výstavy. Pův. brož. 175x170 | 290 |
| Diviš - ALÉN DIVIŠ. Oleje a kresby Aléna Diviše. Praha, Vilímkova galerie, leden - únor 1948. Katalog výstavy. Nestr. (36) s., včetně 12 celostr. vyobrazen, text Otakar Mrkvička a Jaromír Pečírka, + pozvánka. Pův. brož. 210x150 - Velmi dobrý stav! REZERVACE | 1200 |
| URBAN, JAROSLAV A.: MILOSRDNÝ SMÍCH. Praha, Družstevní práce, 1934. Živé knihy A sv. 113. 200 s., úprava LADISLAV SUTNAR, návrh vazby ANTONÍN PELC. Pův. celopl. vazba. 185x130 | 290 |
| URBAN, JAROSLAV A.: NEJMLADŠÍ PEVNINA. Praha, Družstevní práce, 1931. 181 s., Úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. celopl. vazba. 190x130 | 150 |
| SCHEINPFLUGOVÁ, OLGA: STESK. Praha, Borový, 1946. České básně sv. 36. 40 s., obálka EDUARD MILÉN. Pův. brož. 210x135 | 120 |
| LE CORBUSIER: ARCHITEKTUR MALEREI PLASTIK WANDTEPPICHE. Frankfurt am Main, Haus des deutschen Kunsthandwerks, 1958. 95 s., množství čb. fotogr. vyobrazení, plány. Katalog výstavy z posledních prací Le Corbusiera (Chandigarh, Ronchamp, obrazy, grafika, textil, plastiky ...). Pův. brož. 225x155 Zadní ob. (jen povrchově podél hřbetu) nahnědlá mapka od tekutiny, na přední ob. téměř přehlédnutelné. | 400 |
| HAUFF, WILHELM: POHÁDKY. Praha, Odeon, 1985. Přeložila Jitka Fučíková. 267 s., ilustrace JIŘÍ BĚHOUNEK, úprava MILAN HEGAR. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x170 | 130 |
| Švabinský - KVĚT, JAN: MAX ŠVABINSKÝ. Praha, Artia, 1960. 32 s. textu v němčině, 80 čb. a 12 bar. obrazových příloh. Pův. celopl. vazba s obálkou. 280x240 | 450 |
| LO STILE. Architettura, arti, lettere, arredamento, casa. N. 16. - Garzanti, Milano 1942. 58 s. Pův. brož. 325x245 LO STILE - další čísla | 900 |
| ČAREK, JAN: CHUDÁ RODINA Z HEŘMANĚ. Písek, J. V. Burian, 1924. 53 s., obálka a dřevoryt J. VACEK. Pův. brož. 250x160 | 450 |
| MNICHOV. Praha, Tiskové oddělení hl.správy výchovy a osvěty při MNO, 1945. 44 s. 2. vyd. v nové úpravě. Pův. brož. 205x150 | 380 |
| KARLGREN, ANTON: HENLEIN - HITLER A ČESKOSLOVENSKÁ TRAGEDIE. Přeložil Jaroslav Fahoun. Vyd. 1. Praha, Jaroslav Samec, 1945. 132 s., 8 dokument. fotografií na přílohách. Pův. brož. 200x150. Velmi dobrý stav. | 190 |
| MAREŠ, JAN: MOROVÁ STOPA. Dokumenty a reportáže, sv. 6. Praha, Svoboda, 1945. 85 s., obálka JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 180x130 | 200 |
| VOZNĚSENSKIJ, ANDREJ: ACHILLOVO SRDCE. Praha, Svět sovětů, 1968. 1. vyd. Přeložil Václav Daněk. 139 s., kresby ERNST NĚIZVĚSTNYJ, úprava JIŘÍ SVOBODA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x110 /poezie | 195 |
| JEVTUŠENKO, JEVGENIJ: ZELENÉ VÍNO. Praha, Svět sovětů, 1960. 1. vyd. Přeložil Karel Šiktanc. 100 s., obálka a úprava ALOIS HODEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x110 /poezie | 100 |
| GAVIN, EWART: MY SPOKOJENÍ POZOROVATELÉ ZKÁZY. 1. vyd. Edice Plamen. - Praha, Odeon, 1989. Edice Plamen, sv. 108. Přeložili Z. Kufnerová, E. Osers. 84. s, typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Pův. pap. vazba s obálkou. 195x120 /poezie. | 120 |
| ASHBERY, JOHN: AUTOPORTRÉT VE VYPOUKLÉM ZRCADLE. 1. vyd. Edice Plamen. - Praha. Odeon, 1990. Edice Plamen, sv. 109. Z anglických orig. vybral a přeložil Pavel Dominik, doslov napsal Josef Jařab. 120 s., typografie VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Pův. pap. vazba s obálkou. 195x120 /poezie | 120 |
| EMIL HÁCHA. President Česko-Slovenské republiky, právník a státník. Pro své přátele a příznivce jako soukromý a neprodejný tisk k Novému roku 1939 vydala akciová společnost Orbis. Uspořádal a předmluvu napsal B. Palkovský. Praha, Orbis, 1938. 42 s. Pův. brož. 230x185 /1. republika/politika/právo/ REZERVACE /J/ | 690 |
| EHM, JOSEF. Bromografie - Soubor 9 (z12) pohlednic Josefa Ehma. Úvodní studie Jiří Mašín. Praha, Orbis, 1963. Edice Profily. Text (4) s. a 9 (z12) fotografií (bromografie). Volné listy v pův. fotografické obálce. 175x125 | 1200 |
| KOMEDIE O UMUČENÍ A SLAVNÉM VZKŘÍŠENÍ PÁNA A SPASITELE NAŠEHO JEŽÍŠE KRISTA. Z podkrkonošských her českého lidu pro dnešní jeviště připravil Jan Kopecký. Rozbor inscenace Státního divadla v Brně. Autoři: Jan Kopecký, Bořivoj Srba, Evžen Sokolovský, Jan Novák, Karel Vaca. Praha, Divadelní ústav, 1968. 134 s., včetně čb. fotografií (R. SEDLÁČEK a V. SOCHÚREK), obálka a grafická úprava ZBYNĚK SEKAL. Pův. brož. ...premiéra byla 28.11.1965 v Mahenově činohře v Brně v režii Evžena Sokolovského a dramaturgii Bořivoje Srby, inscenace se setkala s mimořádným ohlasem a stala se, do doby nuceného ztažení, divadení událostí. | 650 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: ŽENA V MNOŽNÉM ČÍSLE. 1.vyd. - Praha, Borový, 1936. 1 vyd. 206 s., titul a 2 koláže (na front. a na příl.) KAREL TEIGE.. Pův.celopl. vazba. 205x140 | 2500 |
| APOLLINAIRE, GUILLAUME: BÁSNĚ. Předmluva Karel Teige. Přeložili J. Seifert a K. Čapek. Praha, ÚDKN, 1935. 97 s., ilustrace na front. TOYEN. Pův. celopl. vazba. 205x150 | 2000 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: Z INTIMNÍ POESIE 1925-1947. Litografie ČENĚK PRAŽÁK. - Praha, Brož, 1948. 46 s., tři barevné litografie ČENĚK PRAŽÁK. Volné složky v papírových deskách. 210x145 | 800 |
| MALÝ, R. I.: SVĚTLO V TMÁCH. Praha, Vyšehrad, 1937. 58 s., tři kresby F. KOBLIHA. Pův. brož. 205x135 /sklad/ | 300 |
| DYK, VIKTOR: DEVÁTÁ VLNA. Česká Třebová, F. Lukavský, 1931. 3. vyd. 96 s., kresba a úprava CYRIL BOUDA, vytiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 205x130 /sklad/ | 250 |
| VANČURA, VLADISLAV: DLOUHÝ, ŠIROKÝ, BYSTROZRAKÝ. Praha, Vydav. družstvo Kniha, (1924). Knihovna Socialistických Epištol sv. 2. 97 s., obálka a výzdoba SILVA MARVAN. Pův. brož. 190x150 /sklad/ | 390 |
| DURYCH, JAROSLAV: TŘI TRONÍČKY. Praha, Borový, 1923. Edice Června sv. XXVIII. 96 s. obálka VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 170x110 /sklad/ | 280 |
| ZEMEK, OLDŘICH: SVATÁ CHUDOBA. Básně z let 1933 až 1934. Praha, Cyrilo-Metodějské knihkupectví G. Francla, 1935. 80 s., úprava a vigneta na titul. BŘETISLAV ŠTORM. Dedikace a podpis autora. Pův. brož. 180x110 /sklad/ | 180 |
| BEZRUČ, PETR: STUŽKONOSKA MODRÁ. Brno, 1930. 25 s., výtisk č. XXXVII. ze 100 neprodejných č. výt. na ručním holandu v úpravě O. PETRA, vytiskla knihtiskárna Pokorný a spol. v Brně. Dedikace a podpis autora. Pův. brož. 205x145 /sklad/ | 350 |
| ČECHOV, A. P.: VE TMÁCH A JINÉ HUMORESKY. Praha, Jos. R. Vilímek, (1911). Spisy A. P. Čechova IV. Přeložil Vítězslav Unzeitig. 188 s., obálka a ilustrace F. ŽENÍŠEK ml. Pův. brož. 185x130 /sklad/ | 250 |
| FISCHER, OTOKAR: OZÁŘENÁ OKNA. Básně sv. II. Praha, Štorch-Marien, 1925. Aventinum sv. 105. 55 s., úprava SVATOPLUK KLÍR, ex. č. 363/650, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně na Moravě. Pův. brož. 210x150 /sklad/ | 250 |
| FISCHER, OTOKAR: KRUHY. Básně. Praha, Štorch-Marien, 1921. Aventinum sv. 45. 48 s., dedikace a podpis autora. Pův. brož. 210x135 /sklad/ | 250 |
| KNAP, JOSEF: ALEJ SRDCÍ. Plzeň, Karel Beníško, 1920. 65 s., obálka a titul. list A. V. HRSTKA. Pův. brož. 190x130 /sklad/ | 300 |
| CALMA, MARIE: STROM POZNÁNÍ. Praha, V. Petr, 1926. Edice Atom sv. XXI. 104 s., obálka CYRIL BOUDA, ex. č. 693/1100, vytiskl F. Obzina ve Vyškově na Moravě. Pův. brož. 215x150 Nerozřezáno. /sklad/ | 300 |
| FISCHER, OTOKAR: HOŘÍCÍ KEŘ. Z hlubin I. Básně. Praha, Zátiší, Knihy srdce i ducha B. M. Klika, 1918. 65 s., obálka ALOIS MORAVEC. Pův. brož. 180x135 /sklad/ | 250 |
| PÍŠA, A. M.: POZDRAVY. Praha, Komunistické knihkupectví a nakl., 1923. 46 s., obálka OT. MRKVIČKA. Pův. brož. 195x145 /sklad/ | 400 |
| NEJEDLÝ, OTOKAR: MALÍŘOVY DOJMY Z FRANCOUZSKÉHO BOJIŠTĚ. Praha, Borový, 1921. 150 s. Pův. brož. 205x135 /sklad/ | 290 |
| MARAN A ONYRA. Amerikánský příběh, kterýž se stal, když čtvrtý díl světa, Amerika nalezena byla a Španělové a Angličané z žádosti nabytí velikého bohatství, Indiány na křesťanskou víru obraceli. Praha, Toužimský a Moravec soukromý tisk k novému roku 1941, 1940. 62 s., v titulu reprodukce rytiny KAŠPARA PLUTHA. Pův. brož. 190x120 /sklad/ | 250 |
| VALENTA, EMANUEL: NAKAŽENÍ. Plzeň, Grafické závody, 1921. 101 s. Pův. brož. 190x130 /sklad/ | 350 |
| Hlaváček - TRYZNA ZA BÁSNÍKEM KARLEM HLAVÁČKEM. Uspořádal Jiří Karásek ze Lvovic. Praha, Kvasnička a Hampl, 1930. Soukromý tisk na památku učastníkům vzpomínkového večera nad hrobem básníkovým 14. června 1930. 16 s., básníkův portrét ZD. GUTH., ex. č. 181 na ručním papíře Pannekock. Pův. brož. 215x145 /sklad/ | 400 |
| Čapek - OBENBERGER, JAROSLAV: OŠKLIVÝ. Praha, Štorch-Marien, 1930. Aventinum sv. 277. 527 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x125 /sklad/ | 650 |
| ŠALDA, F. X.: STROM BOLESTI. Praha, Štorch-Marien, 1920. Aventinum sv. 30. 43 s., úprava a dřevoryty JAROSLAV BENDA. Pův. brož. 210x155 /sklad/ | 250 |
| HAJŠMAN, JAN: VIKTOR DYK V DOMÁCÍM ODBOJI. Činnost V. Dyka v České demokracii 1917. Praha, Legie, 1931. Legionářská knihovna 16. 99 s. Pův. brož. 175x110 /sklad/ | 250 |
| FISCHER, OTOKAR: HOST. Praha, Fr. Borový, 1937. České básně sv. 21. 32 s., obálka EDUARD MILÉN. Pův. brož. 195x130 /sklad/ | 250 |
| KARÁSEK ZE LVOVIC, JIŘÍ: SODOMA. Básně. Praha, Štorch-Marien, 1921. Aventinum sv. 44. 85 s., úprava FRANTIŠEK KOBLIHA. Vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově na Moravě . Pův. brož. 215x140 Krásný stav. /sklad/ | 380 |
| HERRMANN, IGNÁT: O ŽIVÝCH, O MRTVÝCH. Kniha drobných vzpomínek. Díl III. Praha, Topičova edice, 1940.1. vyd. 252 s. Pův. brož. 190x130 Nerozřezáno. Krásný stav. /sklad/ | 250 |
| ESPOSIZIONE CECOSLOVACA - XII. TRIENNALE DI MILANO. Katalog Československé expozice. Nestr., seznam 280 exponátů, seznam 96 vystavujících se stručnou biografií, 22 s. barevých a čb. vyobrazení, 11 s. reklamní části, úprava a barevná obálka (litografický tisk) JAN KOTÍK. Pův. brož. 200x102 | 980 |
| HOSTOVSKÝ, EGON: LISTY Z VYHNANSTVÍ. Exil - New York, Tiskařské podniky Richarda Vogla, 1946. 2. vyd. 158 s., (obálka L. SUTNAR?). 230x155 - Zadní obálka na dvou místech 1 cm natržená. EGON HOSTOVSKÝ na artbook.cz | 800 |
| VÁCHAL, JOSEF. EXLIBRIS. Exlibris F.M. Klicman.1941. Dřevoryt, sign. v desce. 140x70 | 800 |
| VĚČNÉ ČECHY. Obrazy a vidiny z českých dějin v německé poesii. Praha, Toužimský, Moravec, 1940. 2. rozšíř. vyd. Uspořádal, úvod a poznámky napsal Vincy Schwarz. 124 s., obálka TOYEN. Pův. brož. 210x135 | 250 |
| DYK, VIKTOR: OKNO. 1916-1917. Praha, L. Bradáč, 1921. Vybrané knihy sv. XXVI. 75 s., vytiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 200x130 Na zadní ob. vytržený kousek pap. VIKTOR DYK na artbook.cz | 250 |
| SCULPTURE TCHÉCOSLOVAQUE DE MYSLBEK A NOS JOURS. Musée Rodin, Paris, 1968. Préface par Jiri Masin. Nestr. (30) s. textu a 40 fotogr. vyobr. na přílohách. Pův. brož. 210x160 | 650 |
| MICHNA, ADAM Z OTRADOVIC: LOUTNA ČESKÁ. Obálka TOYEN - V svátek, v pátek, v kostele, při stole jak se líbí v každou chvíli, radostně, žalostně, spasitelně znící. K vydání připravil Emilián Trolda. Praha, Fr. Novák, 1943. Edice Hudební knihy. Řada z hudby dávné. Kniha I. 50 s., obálka TOYEN. Pův. brož. 230x185 | 600 |
| ZPĚVY ZEMĚ SOVĚTŮ. Obálka TOYEN. - Výbor sovětské poesie. Uspořádal, poznámkami opatřil a vybral z překladů Ilji Barta, Marie Marčanové, Zdenky Niliusové a vlastních Bohumil Mathesius. Předmluvu napsal Ilja Bart.Praha, Svoboda, 1945. 125 s., pův. brož. 220x150 | 300 |
| SOUPAULT, PHILIPPE: K LÍCI ZBRAŇ. KDA, sv. 184. - Praha, Neumannová, 1926. Knihy dobrých autorů , sv. 184. Autorisovaný překlad z francouzštiny Jos. Hejduk. 155 s., úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 220x145 | 250 |
| HOŘEŠOVSKÝ, MÍLA: KONEC LÉTA. Praha, vlastním nákladem, zasílá: Bohumil Hladký, 1934. 13 s., kresby A. V. HRSKA. Podpis autora. Pův. brož. 210x130 | 700 |
| MILOVÁNÍ POD PALMAMI. Klub 777 bibliofilů sv. 8. - Kytice exotické lyriky. Redigoval a úvod napsal Jaroslav Podroužek. Praha, Kmoch, 1942. Klub 777 bibliofilů sv. 8. 83 s., litografie v titulu ARNO NAUMAN, úprava METHOD KALÁB. Pův. brož. 240x165 /milostná poezie/ | 350 |
| BENEŠ, K. J.: KOUZELNÝ DŮM. Praha, Melantrich, 1947. 8. vyd. 365 s., obálka TOYEN. Pův. polopl. vazba s obálkou. 195x135 | 400 |
| BRATŘÍ ČAPKOVÉ: ZE ŽIVOTA HMYZU. Komedie o třech aktech s předehrou a epilogem. Praha, Fr. Borový, 1947. 8. vyd. Spisy bratří Čapků, sv. 16, pořádá Miroslav Halík. 106 s., obálka ONDŘEJ SEKORA. Pův. brož. 195x125 | 350 |
| ČAPEK, KAREL: JAK SE DĚLAJÍ NOVINY. Brno, Lidová tiskárna, 1937. Knihovna Lidových Novin. 37 s. Pův. brož. 195x125 | 190 |
| SHAW, BERNARD GEORGE: POVOLÁNÍ CASHELA BYRONA. Praha, Družstevní práce, 1929. Živé Knihy. B, sv. 16. Z angličtiny (Cashel Byron's profession) přeložili Karel Mušek a Alfred Pflanzer. 304 s., obálka ADOLF HOFFMEISTER, vazba LADISLAV SUTNAR. Pův. celopl. vazba s obálkou vevázanou vzadu. 205x130 | 350 |
| HOFFMEISTER, ADOLF: AMERICKÉ HOUPAČKY. 1. vyd. - Kniha o cestě do USA na podzim roku 1936. Praha, Evropský literární klub, 1937. 179 s., autor. karikatura ANTONÍN PELC, 19 kreseb ADOLF HOFFMEISTR, vazba a návrh obálky LADISLAV SUTNAR, úprava ST. KOHOUT. Pův. celopl. vazba s obálkou. 220x145 | 350 |
| HEINE, HEINRICH: PÍSNĚ A LAMENTACE. Výbor uspořádal Ludvík Kundera. Praha, Československý spisovatel, 1966. Klub přátel poezie. 136 s., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x200 | 90 |
| MNOHOTVÁRNOSŤ DRAMATICKÉHO UMENIA. Bratislava, Obzor, 1976. Zostavil Marián Mikola. 1. vyd. 349 s. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 Poškozená obálka. | 120 |
| OVIDIUS NASO, PUBLIUS: PROMĚNY. Praha, SNKLHU, 1956. Nesmrtelní sv. 31. Přeložil Ferdinand Stiebitz. 495 s., ilustrace PABLO PICASSO, úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x170 Obálka mírně poškozená. | 170 |
| TAGORE, RABINDRANATH: NACIONALISM. Přeložili Ema a Vasilk Škrachovi. Kladno, J. Šnajdr, 1921. 111 s., foto R. Tagore, výzdoba ST. KULHÁNKA. Pap. vazba. 190x130 Thákur, Rabíndranáth. | 190 |
| ECKERMANN, JOHANN PETER: ROZHOVORY S GOETHEM. Praha, SNKLHU, 1955. Paměti, korespondence, dokumenty sv. 7. 1. vyd. Přeložila Kamila Jiroudková. 717 s., obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Rejstřík jmenný a věcný. Celopl. vazba s obálkou. 245x180 | 250 |
| WEJ, WANG; SIANG-ŠAN, PAJ; CHAO-ŽAN, MENG: TROJZVUK. Praha, Melantrich, 1987. Poesie sv. 39. 1. vyd. Z čínských originálů přeložila a doslovem a poznámkami opatřila Marta Ryšavá. 496 s., volná pětidílná obr. příloha reprodukce Wang Wejova obrazu U řeky Wang, obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba s obálkou. 210x145 | 200 |
| SLAVÍK, BEDŘICH: PÍSEMNICTVÍ NA LITOVELSKU. Městské museum v Litovli, 1937. 92 s., jmenný rejstřík. Pův. brož. 240x165 Nerozřezáno, ob. podél hřbetu 2 cm natržená. /sklad/ | 250 |
| BLANK, R (=Vladimír Hanák): MRTVÝ SE VRÁTIL. Politický vězeň číslo 34 880, svědek nacistických vražd, žaluje. Praha, Nakl. družstvo Máje, 1946. 2. vyd. 157 s., obálka V. FIALA. Pův. brož. 220x155 - Buchenwald, Osvětim, Terezín, koncentrační tábory. Nerozřezáno. /sklad/ | 290 |
| BÖHNEL, M. B.: SATYR. 1. vyd. - Román ironický. Praha, L. Mazáč, 1936. 267 s., obálka JAROSLAV ŠVÁB, úprava A. V. HRSKA. Pův. brož. 200x140 Krásný stav. /sklad/ | 250 |
| PAMÁTCE VOJTY NÁPRSTKA. Ve sté výročí jeho narozenin 1826 - 1926 vydalo Kuratorium jeho musea, redakcí Renaty Tyršové. Připojena přednáška Julia Zeyra k sedmdesátým narozeninám Vojty Náprstka. Praha, nakl. Kuratoria, 1926. 121, 22 s. textu, 9 s. obr. příloh. Pův. brož. 225x155 - Karolina Světlá, Eliška Krásnohorská, Vlasta Pittnerová, Gabriela Preissová, Jiří Guth Jarkovský, František Herites, Karel Štapfer, Ladislav Šaloun, Renata Tyršová ad. Obálka mírně znečištěna. /sklad/ | 250 |
| JANU HERBENOVI NA PAMÁTKU. Vzpomínají Václav Klofáč, Albert Pražák, K. Z. Klíma, Karel Moudrý. Redigoval Karel Moudrý. Praha, Fr. Borový, 1937. 92 s., (4) obr. přílohy. Pův. brož. 215x145 /sklad/ | 200 |
| MIŠKOVSKÝ, JOZEF: RODINNÁ KRONIKA ROTTOVSKÁ. 1630 - 1930. Vydáno r. 1930 na památku stoletých narozenin Karoliny Světlé - Rottové. Praha, Bratislava, J. Otto, 1930. 86 s. textu, 12 s. obr. příloh, bibliografické poznámky pod čarou. Pův. brož. 195x140 Nerozřezáno /sklad/ | 250 |
| DRDA, JAN: SVĚT VIDĚNÝ ZPOMALOUČKA. 1. vyd. - Fejetony z let 1939 - 1943. Praha, Národní práce, 1943. Edice Křižovatky. 222 s., kresby OTAKAR MRKVIČKA. Pův. brož. 220x150 /sklad/ | 250 |
| VESELÝ, ANTONÍN PRAVOSLAV: OMLADINA A POKROKOVÉ HNUTÍ. Trochu historie a trochu vzpomínek. Praha, Polit. klub omladinářů devadesátníků, Jan Ziegloser (distributor, 1924) 261 s., [12] l. obr. příloh. Pův. brož. 240x160 | 350 |
| Šíma - RAFFEL, VLADIMÍR: TANEČNÍ POVÍDKY. 1. vyd. - Praha, Aventinum, 1928. 106 s., 3 celostr. il. JOSEF ŠÍMA, úprava F. MUZIKA. Pův. brož. 192X125 | 1450 |
| ŠRÁMEK, FRÁŇA: FLAMMEN. Deutsche Übertragung von Otto Pick. Leipzig, Ernst Rowohlt Verlag, 1913. 140 s., předmluva Hermann Bahr. Pův. brož. 200x135 - Erste deutsche Ausgabe. Překlad šesti Šrámkových povídek. Drobně opotřebeno na obou koncích hřbetu. /sklad/ | 1200 |
| VELKOBORSKÝ, FRÁŇA: SNÍH NA HORÁCH. 1. vyd. - Praha, St. Minařík, 1928. Edice Minaříkova kytice sv. V. 66 s., obálka a úprava CYRIL BOUDA, ex. č. 261/550. Pův. brož. 185x120 /sklad/ | 250 |
| VOBORNÍK, JAN: VELIKÝ LYRIK. (J. Vrchlický) 1. vyd. - Péčí Okresního sboru osvětového v Chotěboři, březen 1923. 36 s., tisk M. Brzek v Chotěboři. Pův. brož. 195x135 /sklad/ | 240 |
| PUJMANOVÁ, MARIE: POD KŘÍDLY. Kniha domova. Praha, Fr. Borový, 1940. 3. vyd. Edice Žatva sv. 34. 182 s., obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 215x140 | 350 |
| NĚMEČEK, ZDENĚK: ĎÁBEL MLUVÍ ŠPANĚLSKY. 1. vyd. - Praha, Sfinx, B. Janda, 1939. Edice Nová česká próza, Nové cíle sv. 823. 257 s., obálka a typografická úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 220x150 - Román poctěný druhou cenou v české soutěži, pořádané Evropským literárním klubem a nakladatelstvím Fr. Borového v rámci Světové románové soutěže 1939. | 490 |
| PÍŠA, A. M.: IVAN OLBRACHT. 1. vyd., podpis autora. - Praha, Vyd. ministerstva informací, 1949. Knižnice národních umělců československých. 90 s., úprava F. J. MÜLLER. Dedikace a podpis autora. Pův. brož. 245x170 - Obálka z bloku uvolněná. | 300 |
| HAVLÍČEK, JAROSLAV: HELIMADOE. 1. vyd. - Román. Praha, Jos. R. Vilímek, 1940. Vilímkova knihovna sv. 348. 263 s., ob. značena "M". Pův. brož. 215x145 V rozích drobné trhlinky a stopy po přehnutí, kousek růžku u hřbetu utržený. | 350 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: ZLATÁ RENETA. 1. vyd., podpis autora - Praha, Československý spisovatel, 1964. Podpis autora (květen 1966). 112 s., obálka, vazba, předsádky, kresby a úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 František Hrubín na artbook.cz | 350 |
| ČAPEK, KAREL: BÍLÁ NEMOC. Drama o třech aktech ve 14 obrazech. Praha, Borový, 1945. Spisy bratří Čapků sv. XXXIX. 10. vyd. 121 s., obálka OTAKAR MRKVIČKA. Pův. brož. 200x125 Dolní okraj hřbetu mírně otřepený. KAREL ČAPEK na artbook.cz | 250 |
| REKLAMNÍ CEDULE. BARHOŇ. Od Barhoně spokojeně. Látky, dámská konfekce. Orig. návrh. Karton 350x250. Tempera, stříkaná barva, písmo. Nesign. | 3750 |
| REKLAMNÍ CEDULE. D'Ambricourt. Paris. Parfémy. Orig. návrh. Karton 310x220. Tempera, stříkaná barva, písmo. Na rubu autorská značka "Z" a dat. 1948. | 3750 |
| REKLAMNÍ CEDULE. D'Ambricourt. Parfém moderní ženy. Orig. návrh. Karton 310x220. Tempera, stříkaná barva, písmo. Na rubu autorská značka "Z" a dat. 1948. | 3750 |
| ZÁBRANSKÝ, ADOLF: RADOST NAD RADOST. 26 x orig. perokresby kolorované akvarelem, 330x490; 4x orig. perokresby kolorované akvarelem, 330x245. Soubor ilustrací vytvořených v r. 1954 pro knihu "Radost nad radost", adjustováno v pův. paspartách. vyobrazení-images | 0 |
| REKLAMNÍ CEDULE. Orig. návrh pro Dopravní podnik hl. m. Prahy, kol. 1948. Vystupujte a nastupujte rychle, záleží na každé vteřině." Karton 250x290, kresba tuší, písmo, běloba, stříkaná barva. značeno "Z". /reklama, doprava, propaganda/ | 2500 |
| REKLAMNÍ CEDULE. "Jeden vůz parkující v jízdní dráze zdržuje tisíce pracujících!" Orig. návrh. Karton 245x290, kresba tuší, písmo, běloba, stříkaná barva. na rubu dat. razítkem 22.5.1948. /propaganda, reklama, doprava/ | 1200 |
| REKLAMNÍ CEDULE. HELLADA. Reklamní kampaň u příležitosti XI. všesokolského sletu. 1948. Orig. návrh. Karton 200x360. Tempera, stříkaná barva, písmo. Na rubu autorská značka "Z" (Zlámal). /propaganda, reklama/ | 1200 |
| MIRSKY, EUGEN: OKKULTE KUNST. Praha, B. Kočí, 1924. 32 s. z nichž je (24) s. celostr. ilustrací EUGENA MIRSKEHO a (4) s. jeho vlastního úvodního textu s citacemi dobové kritiky (Harlas, Lehman) Pův. brož. 345x245. EUGEN MIRSKY v kat. Deutsche Nationalbibliothek ..... bloger ANIMULA | 6900 |
| DALI, SALVADOR: LE MYTHE TRAGIQUE DE L'ANGELUS DE MILLET. Interprétation «paranoiaque-critique». Montreuil, Pauvert, 1963. 105 s., 3 barevné a četné čb., převážně celostr., montované reprodukce, čb. ilustrace, jedna celostr. kaligrafie. Pův. celopl. vazba, s plátěnou přezkou a kovovou sponou. 275x220 | 8000 |
| SHATTUCK, ROGER: AU SEUIL DE LA PATAPHYSIQUE. Paris, College de 'Pataphysique XC (1963). 89, 12 s., ilustrace Régent Philippe Dumarcay, 3 fotografické portréty Alfred Jarry a Alfred Vallette, Julien Torma, baron Mollet, tištěno na biblovém papíře. Text: francouzsky, anglicky, španělsky, polsky, italsky, rusky, německy, latinsky a japonsky. Pův. brož. 240x160 | 1690 |
| ŠTYRSKÝ A TOYEN. Úvodní slovo napsal Vítězslav Nezval, doslov Karel Teige. Praha, Borový, 1938. 200 s., 179 vyobr. na příl., fotografie výtvarníků MAN RAY a JOSEF SUDEK. Pův. celoplátěná vazba s vevázanou (vpředu) obálkou. | 12850 |
| SUDEK, JOSEF: MOSTECKO, HUMBOLDTKA. Most, Dialog, (1969). 11 volných bromografií (126x301) a 1 na obálce JOSEF SUDEK, text: Dalibor Kozel (poznámka) a Emil Juliš (báseň), obálka a úprava BOHDAN KOPECKÝ, náklad 2000 výtisků. Volné listy v pův. obálce. 128x302 Fotografie a knihy o fotografii na artbook.cz | 14900 |
| KOPTA, JOSEF: TŘETÍ ROTA DOMA. I. a II. díl. Podpis autora. - Praaha, Čin, 1934, 1935. Proud sv. 51., 54. 465 s., 424 s., obálka a ilustrace FRANTIŠEK JANOUŠEK. V I. díle podpis autora. Pův. brož. 195x130 /sklad/ | 800 |
| AKT V ČESKÉ FOTOGRAFII. Soubor 15 fotografií. Praha, Orbis, 1967. Text (6 s.) Karel Dvořák, 15 bromografií: Zych, Funke, Ehm, Hájek, 2x Chochola, 3x Hák, 3x Drtikol, 3x Ludwig. Text a 15 volných bromografií v pův. obálce. 180x130 V zadní části záložka obálky pokrčená, obálka ve předu s drobnými oděrky. | 1900 |
| EHM, JOSEF. Profily z prací mistrů československé fotografie. 2. Praha, Panorama, 1979. 18 volných bromografií, 26 s., česká, angl., něm. a rus. textová část (text Petr Tausk, biografické a bibliografické údaje), 10 fotografií v textu, na obálce portr. J. Ehma od VILÉMA REICHMANNA. Volné fotografie v pův. obálce. 300x210 - Obálka částečně poškozená. | 3900 |
| GENDE-ROTE, VALERIJ. SOUBOR 12 FOTOGRAFIÍ. Edice mezinár. fotogr. sv. 10 - Praha, Pressfoto, 1984. Obálka a úprava LIBOR FÁRA, text Daniela Mrázková, rus., něm. franc. a angl. resumé. Volné fotografie v pův. pap. obálce. 300x240 www.gende-rote.com | 900 |
| MARTINČEK, MARTIN. Soubor 12 fotografií s prův. textem Karla Dvořáka. Praha, Pressfoto, 1979. Edice mezinárodní fotografie svazek 3. 12 volných bromografií, obálka a grafická úprava LIBOR FÁRA, text (20) s., česky, rus., něm. a angl. Volné listy v pův. pap. obálce. 295x235 | 2500 |
| LAUSCHMANN, JAN. Soubor 12 fotografií s prův. textem Daniely Mrázkové. Praha, Pressfoto, 1984. Edice mezinárodní fotografie svazek 9. 12 volných fotografií, obálka a grafická úprava LIBOR FÁRA, text (20) s., česky, rus., něm., angl. a francouzsky. Volné listy v pův. pap. obálce. 295x235 | 1900 |
| REICHMANN, VILÉM. Soubor 12 fotografií s prův. textem Aleny Šlachtové. Praha, Pressfoto, 1984. Edice mezinárodní fotografie svazek 8. 12 volných fotografií, obálka a grafická úprava LIBOR FÁRA, 10 s. textu (česky, rus., něm., angl. a francouzsky). Volné listy v pův. pap. obálce. 295x235 | 1900 |
| EINHORN, ERICH. Bromografie - Soubor 12 pohlednic. Úvodní studie Jiří Macků. Praha, Orbis, 1963. Edice Profily. Text (6) s. a 12 fotografií (bromografie). Volné listy v pův. fotografické obálce. 175x125 - Věnování E. Einhorna na rubu obálky. | 1650 |
| KLÁŠTERSKÝ, ANTONÍN: IRONICKÉ SICILIANY. (1903-1913) 1. vyd. - Praha, J. Otto, (1913). 87 s., úprava OTOKAR ŠTÁFL. Pův. brož. 190x150 Krásný stav. /sklad/ | 490 |
| DURYCH, JAROSLAV: SVATÝ VÁCLAV. 1.vyd. - Kvas na Boleslavi. Hra o třech dějstvích. Praha, L. Kuncíř, 1925. 96 s., úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 195x120 Jaroslav Durych na artbook.cz - Slovník české literatury | 250 |
| KOPTA, JOSEF: O RYTÍŘI S PLNOVOUSEM. 1. vyd. - Praha, Čin, 1928. Edice Knihy pro mládež, sv. 2. 24 s., obálka a 4 celostr. ilustrace MILADA MAREŠOVÁ. Pův. polopl. vazba. 215x140 Krásný stav. Josef Kopta - Slovník české literatury | 370 |
| NOR, A. C.: ITALSKÉ LÉTO. 1. vyd., podpis autora. - Reportáž z Itálie. Praha, Josef Hokr, 1933. 123 s., obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Dedikace a podpis autora. Pův. brož. 190x130 A.C. Nor - Slovník české literatury | 470 |
| KOTÍK, JAN (1916 - 2002). Jezdec na koni s kopím. Lept, 300x210, pap. 450x330, dole sign., nedat. (kol. 1950). - krásný sytý otisk. | 5900 |
| HÁK, MIROSLAV. Soubor 12 fotografií s prův. textem Jana Kříže. Praha, Pressfoto, 1981. Edice mezinárodní fotografie svazek 6. 12 volných bromografií (pět bylo zhotoveno z pův. negativů), obálka a grafická úprava LIBOR FÁRA, text (20) s., česky, rus., něm. a angl. Volné listy v pův. pap. obálce. 295x235 FOTOGRAFIE - KNIHY O FOTOGRAFII | 5500 |
| SOLŽENICYN, ALEKSANDR ISAJEVIČ: JEDEN DEN IVANA DĚNISOVIČE. Přeložil Sergej Machonin. Praha, Nakladatelství politické literatury, 1963. 1. č. vyd. 87 s., obálka a ilustrace na přílohách (7 listů) STANISLAV KOLÍBAL. Pův. brož. 200x140 | 200 |
| LUDWIG, KAREL. Edice mezinárodní fotografie sv. 4. - Praha, Pressfoto, 1980. Soubor 12 fotografií s průvodním textem Václava Chocholy. Obálka a úprava LIBOR FÁRA, rus., něm a angl. resumé. Volné fotografie v pův. pap. obálce. 300x240 | 4500 |
| DURYCH, JAROSLAV: OKAMŽIKY Z VÁLEČNÝCH LET. Praha, Družstvo Přátel Studia, 1924. 51 s., úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 195x115 /sklad/ | 120 |
| NOR, A. C.: JAK VZNIKÁ LITERÁRNÍ DÍLO. O vlastní tvorbě. Praha, vydal autor, 1935. 2. vyd. 59 s., podpis autora. Pův. brož. 180x130 /sklad/ Nerozřezáno. | 200 |
| MARCHA, JAROSLAV: ČTYŘI LOUKY. Brno, Moravské kolo spisovatelů, 1940. VI. sv. Nové knihovny poesie MKS. 39 s., frontispic F. BÍLKOVSKÝ. Dedikace a podpis autora. Pův. brož. 185x120 /sklad/ | 200 |
| SOBOTA, EMIL: REPUBLIKA NÁRODNÍ ČI NÁRODNOSTNÍ? Praha, Čin, 1929. Knihovna zásadních a živých otázek "PROGRAM" redigoval V. K. Škrach sv. 12. 67 s. Pův. brož. 190x125 /sklad/ | 120 |
| ZATLOUKAL, JAROSLAV: SLAVNOST PODZIMNÍ. Básnický cyklus z r. 1925. Brno, Mladá Morava, 1930. 4. sv. knihovny "Mladé Moravy". 15 s., dedikace s podpisem autora. Pův. brož. 175x110 /sklad/ | 180 |
| VLADYKA, LADISLAV: CIZÍ MĚSTO. Praha, Fr. Borový, 1920. XII. kniha Zlatokvětu. 64 s., úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 185x120 /sklad/ | 195 |
| DYK, VIKTOR: DOMY. Básně. Praha, Literární odbor Umělecké besedy a Kruh českých spisovatelů, 1926. Besedy kruhu sv. I. 81 s. Pův. brož. 195x140 /sklad/ | 120 |
| NERUDA, JAN: HRADČANSKÉ POVĚSTI. Praha, F. Topič, 1921. 2. vyd. 49 s., obálka JOSEF SOLAR, ilustrace FRANTIŠEK PAVELKA. Pův. brož. 160x120 /sklad/ | 100 |
| HÝSEK, MILOSLAV: K NÁRODNÍ KULTUŘE. Čtyři rozhlasové projevy předsedy Kulturní rady. Praha, Novina, 1940. Menší knihy sv. II. 33 s. Pův. brož. 205x135 /sklad/ | 120 |
| DURYCH, JAROSLAV: TŘI DUKÁTY. Praha, Kuncíř, 1927. 2. vyd. 82 s. Pův. brož. 180x110 /sklad/ | 200 |
| VRCHLICKÝ, JAROSLAV: POUTÍ K ELDORADU. Praha, J. Otto, 1921. Vyd. 4. s úvodem a poznámkami. 127 s., uspořádal Jan Voborník. Pův. brož. 185x140 /sklad/ | 100 |
| MACHAR, J. S.: VÝBOR Z JEHO BÁSNICKÉHO DÍLA. Sestavil a úvod napsal V. Martínek. Praha, Šimáček, (1912). 168 s. Pův. brož. 180x115 /sklad/ | 100 |
| Zatloukal - POESIE JAROSLAVA ZATLOUKALA. Cyklus básní z lanžhotských hodů z r. 1925. Brno, Moravská knihovna, 1940. Edice Výběr sv. 1. Uspořádal Vlad. Stupka. 136 s. Pův. brož. 205x135 /sklad/ | 200 |
| STUCHLÍK, V.: MRAVNÍ ZÁKONITOST LIDSKÉHO ŽIVOTA. Praha, Vortel a Rejman, 1924. 49 s. Pův. brož. 210x135 Nerozřezáno /sklad/ | 120 |
| STANĚK, JOSEF: PŘEHLED ČESKOSLOVENSKÉ LITERATURY PRO KNIHOVNÍKY. Praha, Státní nakl., 1932. Občanská knihovna sv. 86/7. 3. vyd. 106 s., dedikace a podpis autora. Pův. brož. 180x130 /sklad/ | 100 |
| VRCHLICKÝ, JAROSLAV: EKLOGY A PÍSNĚ. Praha, J. Otto, 1916. Nové souborné vyd. básnických spisů sv. X. 106 s. Pův. brož. 185x140 /sklad/ | 100 |
| FISCHER, OTOKAR: POSLEDNÍ BÁSNĚ. Praha, Fr. Borový, 1938. České básně sv. 28. 34 s., obálka EDUARD MILÉN. Pův. brož. 195x125 /sklad/ | 150 |
| CALMA, MARIE: OTEC A JEHO DĚVČÁTKO. Praha, V. Petr, 1933. 45 s., obálka JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 210x140 /sklad/ | 180 |
| KŘIČKA, PETR: HOCH S LUKEM. Praha, Kvasnička a Hampl, 1925. Nová bibliotéka sv. IV. 2. vyd. 79 s., úprava V. H. BRUNNER. Pův.brož. 180x130 /sklad/ | 175 |
| KŘIČKA, PETR: ŠÍPKOVÝ KEŘ. Praha, Kvasnička a Hampl, 1924. Nová bibliotéka sv. I. 3. vyd. 85 s., úprava V. H. BRUNNER. Dedikace a podpis autora. Pův. brož. 180x130 /sklad/ | 190 |
| KUBKA, FRANTIŠEK: BARVY VÝCHODU. Praha, Pražská akciová tiskárna, 1923. 146 s. Pův. brož. 190x140 /sklad/ | 150 |
| CHESTERTON, G. K.: KAMARÁD ČTVRTEK. Fantastická komedie o šesti obrazech. Praha, L. Kuncíř, 1926. 74 s., Přeložil Frank Tetauer. Pův. brož. 200x120 /sklad/ | 180 |
| BÖHNEL, M. B.: VYSNĚNÁ. Praha, Sfinx, B. Janda, 1927. Knižnice Nové cíle sv. 257. 372 s., obálka CYRIL BOUDA. Pův. brož. 200x140 /sklad/ | 100 |
| NĚMEČEK, ZDENĚK: KÁTINKA. Praha, Sfinx, B. Janda, 1936. 24 s., obálka a úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 215X145 /sklad/ | 120 |
| DURYCH, JAROSLAV: PÍSEŇ O RŮŽI. Praha, Melantrich, 1934. Úroda sbírka krásné prózy sv. 54. 203 s. Pův. brož. 205x140 /sklad/ | 120 |
| KARAS, FRANTIŠEK; STREJČEK, KAREL: ŽIVOT A OSUDY J. A. KOMENSKÉHO. Praha, Spolek " Komenský", (1935). 42 s. textu, 18 s. obr. příl. Pův. brož. 225x155 Obálka v levém horním rohu a vzadu natržená. /sklad/ | 120 |
| TOMAN, KAREL: MELANCHOLICKÁ POUT. Soubor veršů III. Praha, Fr. Borový, 1930. 54 s., úprava FRANTIŠEK KYSELA. Pův. brož. 220x165 Nerozřezáno /sklad/ | 150 |
| GRMELA, JAN: DĚLNÍK A KNIHA. 1. vyd., podpis autora. - Mladá Boleslav, Hejda a Zbroj, 1944. 115 s., obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Dedikace a podpis autora na titulním listu. Pův. brož. 215x135 /sklad/ | 250 |
| Blažíček - MACKOVÁ, OLGA: OLDŘICH BLAŽÍČEK. Praha, Odeon, 1990. Malá galerie sv. 46. 1. vyd. 96 s. z nichž je 46 bar. a 20 čb. reprodukcí, úprava OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 210x210 | 85 |
| Teissig - ZVONÍK U MATKY BOŽÍ. 1974. Francouzský film. Režie Jean Delannoy. Autor TEISSIG. 830x580 Na okraji, dole 7 cm natržený. | 1900 |
| Vyleťal - PENĚZOKAZ. 1971. NSR. Režie Harald Reinl. Autor JOSEF VYLEŤAL. 820x580 Mírné stopy po přeložení, utržené horní rúžky (1 cm). | 2500 |
| Fišer - POSLUŠNĚ HLÁSÍM... 1982. Český film. Režie Karel Steklý. Autor JAROSLAV FIŠER. 810x570 Výborný stav | 990 |
| Disman - PYRAMIDA BOHA SLUNCE. 1976. NSR. Režie Robert Siodmak. Autor MILOSLAV DISMAN. 820x580 Mírné stopy po přeložení. | 1900 |
| ZÁPOTOCKÝ, ANTONÍN: VSTANOU NOVÍ BOJOVNÍCI. Edice Skvosty sv. 5. - Praha, SNKLHU, 1954. Edice Skvosty sv. 5. 343 s., úprava METHOD KALÁB, relief na vazbě OTAKAR ŠPANIEL. Pův. celokožená vazba. 145x105 - Velmi dobrý stav. | 250 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: FATAMORGANA. Praha, Urbánek, 1929. Dvojlist, obálka F. ZELENKA. 185x120 - Utržený růžek, natržené okraje. | 900 |
| Muzika - ČAPEK, KAREL: OBYČEJNÝ ŽIVOT. Praha, Borový, 1934. Spisy bratří Čapků sv. XXXV. 1. vyd. 214 s., ob. FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. pap. vazba s obálkou. 195x125 Krásný stav! REZERVACE 29.2.2012 20:48:53 | 1200 |
| Toyen - WILDE, OSCAR: EPISTOLA IN CARCERE ET VINCULIS. Z anglického originálu a z částí dosud neuveřejněných přímo z rukopisu přeložil Vladimír Vendyš. Praha, R. Škeřík, 1933. Symposion sv. 62. 168 s., úpravu vazby navrhla TOYEN. Ex. č. 97/300 na Simili Japanu, tiskl Müller a spol. v Turnově. Pův. celopl. vazba. 195x135 | 900 |
| FLAUBERT, GUSTAVE: ROZHOVORY O UMĚNÍ, BOHU, ŽIVOTĚ A LIDSTVU. Symposion, kožená vazba - Přeložil Otokar Levý. Praha, Rud. Škeřík, 1927. Edice Symposion sv. 24. 147 s., upravil a návrh vazby provedl SVATOPLUK KLÍR. Kromě vydání na papíře "Antik" vyšlo 30 číslov. výt. na papíře Van Gelder a 500 číslov. výt. na papíře "Japan Banzay". Tento ex. na pap. Japan Banzay má č. 101. Původní celokožená vazba, ochranné pap. pouzdro. 195z145 - Velmi dobrý stav. | 1900 |
| Toyen - WILDE, OSCAR: EPISTOLA IN CARCERE ET VINCULIS. Symposion, kožená vazba - Z anglického originálu a z částí dosud neuveřejněných přímo z rukopisu přeložil Vladimír Vendyš. Praha, R. Škeřík, 1933. Symposion sv. 62. 168 s., úpravu vazby navrhla TOYEN. Ex. č. 64/300 na Simili Japanu, tiskl Müller a spol. v Turnově. Pův. celopl. vazba. 195x135 | 2500 |
| Teige - GIRARD, PIEERE: POZNEJTE LÉPE SRDCE ŽEN. Praha, Neumann, 1928. Knížky pro potěšení, řada II., sv. 1, 193 stran, titulní list a koláž ve front. KAREL TEIGE. Celopl., pův. nakl. vazba. 152x95 | 1500 |
| GEL, FRANTIŠEK: INTERNACIONÁLA A MARSEILLAISA. Dvě vítězné písně. Praha, Mír - Družstevní práce, 1952. 1. vyd. 303 s. Celopl. vazba s obállkou. 205x150 /dějiny, dělnické hnutí, revoluční písně/ | 250 |
| WEISS, JAN: FANTOM SMÍCHU. Praha, Pokrok, 1927. Dobrá četba sv. 20. 3. vyd. 93 s. Pův. brož. 170x115 | 270 |
| DYK, VIKTOR: KLÍČ. Edice Amfora - Povídka o zločinu. Hranice na Moravě, Josef Hladký, 1927. Vydáno k básníkově padesátce. 31 s., tři lepty L. DVOŘÁČEK, úprava RUDOLF HÁLA, ex. č. 11/200 na ručním papíře Umbria. V tiráži podpisy: L. Dvořáček, R. Hála, J. Hladký. Volné listy v pap. obálce. 205x135 /sklad/ - dva růžky na vakátu ušpiněné, pův. (slepá) obálka podél hřbetu částečně prasklá. | 700 |
| CALMA, MARIE: ŽENA A PŘÍZRAK. Edice Atom - Psychologická studie. Praha, Václav Petr, 1931. Edice Atom sv. 39. 89 s., obálka J. KAPLICKÝ, ex. č. 264/510. Pův. brož. 210x140 Nerozřezáno. Krásný stav. /sklad/ | 380 |
| MEDEK, RUDOLF: PLUKOVNÍK ŠVEC. 1.vyd., podpis autora - Drama o třech dějstvích. Praha, Jos. Vilímek, 1928. 145 s., podpis autora. Pův. brož. 180x130 /sklad/ | 400 |
| FISCHER, OTOKAR: LÉTO. 1. vyd. - Básně. Praha, Arthur Novák, 1919. 52 s., vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně na Moravě. Pův. brož. 155x120 /sklad/ | 350 |
| KOUŠA, IGOR J.: BLOUD. Edice Louka - Episoda ze života přítele Ivana. Praha, B. M. Klika, 1924. Zátiší knihy srdce i ducha, Edice Louka. Sborník života a umění, sv. 28.. 69 s., obálka EMANUEL FRINTA. Pův. brož. 185x125 /sklad/ | 390 |
| DYK, VIKTOR: INTER ARMA. Podpis autora - Praha, L. Kuncíř, 1928. 1. vyd. 158 s., dedikace a podpis autora. Pův. brož. 185x115 /sklad/ - vydáno v r. 1927. | 490 |
| Grygar - MODERNÍ DOBA. 1974. Režie: Charlie Chaplin. Autor: MILAN GRYGAR. 400x290 | 1200 |
| Ziegler - UKRADENÁ BITVA. 1972. Režie: Erwin Stranka. Autor: ZDENĚK ZIEGLER. 840x600 Mírné stopy po přeložení. | 1900 |
| Surrealismus v ČSR. Manifest, 1934. - Praha, B. Brouk, 21. 3. 1934. Tisk Graf a Stricker v Praze XI. Nestr., (4) s., tisk na novinovém papíře. Dvoulist 315x237. - Na první straně dvoulistu je dopis "André Bretonovi." (Paříž, 10.5.1933. Za skupinu Devětsil: V. Nezval) a text "Ústřednímu agitpropu KSČ." (Praha, 19.3.1934. Skupina surrealistů v ČSR.). Nezvalův text manifestu začíná jedenáctiřádkovým odstavcem na první straně "Revoluční Evropou pobíhá strašidlo ... fašismu." a pokračuje na obou vnitřních stranách dvoulistu, na čtvrté straně jsou za textem uvedena jména signatářů manifestu: "Vítězslav Nezval, Konstantin Biebl, Imre Forbath, Jindřich Honzl, Jaroslav Ježek, Katy King, Josef Kun Stadt, Vincenc Makovský, Jindřich Štyrský, Toyen". Prohlédněte si album fotografií na naší stránce Facebooku: fotoalbum | 35000 |
| Chinese Opera - PE-CHIN, CHANG: CHINESE OPERA AND PAINTED FACE. Masky čínské opery - Revised edition. Tapei, Taiwan, 1978. Printed by Mei Ya Publications. 194 (56) s. Pův. brož., uložená do celoplátěného pouzdra. 380x275. - 1. čínské vyd. v r. 1969. | 3800 |
| ULTRAPHON. První seznam gramofonových desek ULTRAPHON vydaný v Praze na podzim r. 1931. 42(2) s., sign. na obálce "Seché". Pův. brož. 182x132 - ob. se stopou po přeložení + His Master's Voice. Katalog 1931 (duben-květen). 7(1) s. Pův. brož. 210x150 - ohnuté rohy, drobné natržení. | 890 |
| KOBLIC, PŘEMYSL: ŽÁNR FOTOGRAFIE VÝJEVŮ. Fotoknihovna Karpo, sv. 1. - Za spolupráce ing. Př. Koblice vydal K. Pop. Praha, [1931]. 40 s., [XII] obrazových příloh. Pův. brož. 154x112 . ulomený kousek na přední obálce, dva růžky ulomeny na zadní obálce. | 300 |
| BENEŠOVÁ, BOŽENA: DON PABLO, DON PEDRO A VĚRA LUKÁŠOVÁ. Praha, Melantrich, 1936. Úroda sbírka krásné prózy sv. 85. 106 s. Pův. brož s fotomont. obálkou. 195x135 /sklad/ | 350 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1956. Ročník XXVIII. sv. 1-4 kompletní ročník. Praha, SČUG Hollar, 1956. 184 s., řídil Jaroslav Pešina s redakční radou. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 750 |
| CHVATÍK, KVĚTOSLAV: BEDŘICH VÁCLAVEK A VÝVOJ MARXISTICKÉ ESTETIKY. Rossmann - Praha, ČSAV, 1962. 391 s. textu a [58] s. obr. příloh (92 dokumentárních fotografií a vyobrazení), přebal, vazba a úprava ZDENĚK ROSSMANN na frontispise kresba B. Václavka od A. Hoffmeistra. Bibliografie, jmenný rejstřík, rus. a franc. resumé. Pův. celopl.vazba s přebalem. ...ve druhé části obsahuje monografie (s. 211-350) přednášky a stati B. Václavka, J. Hory, St. K. Neumanna, K. Teigeho, J. Wolkra, V. Vančury, J. Fučíka, V. Nezvala, E. Urxe, K. Konrada a L. Štolla. - Světlá plocha povrchu obálky mírně zašlá, na dvou místech z rubu obálky podlepeno. | 690 |
| HAHN-WOERNLE, BIRGIT: POP - ART. München, Schuler Verlagsgesellschaft, 1974. 160 s., 64 barev. vyobrazení na přílohách. Pův. celopl. vazba s obálkou. 192x140 | 245 |
| Čapek - KLIČKA, BENJAMIN: MUŽ KTERÝ CHTĚL ABCDE. Praha, DP, 1928. 66 s., 20 ilustrací, obálka a vazba JOSEF ČAPEK. Pův. celoplátěná vazba., obálka vev. vzadu. | 900 |
| Matisse - DESSINS DE MATISSE. (Chr. Zevros, ed.). Cahiers d"art, 11e Année. No 3-5. Paris, "Cahiers d'Art", 1936. 145 s., text Christian Zervos: "Automatisme et espace illusoire" a báseň "A Henri Matisse" Tristan Tzara, 36 kreseb mont. na přílohách, a 2 celostr. il. v textu HENRI MATISSE. Volné složky v pův. pap. obálce. DESSINS DE MATISSE. (Chr. Zevros, ed.). 1936. (8) p. plus 36plates. Paris, "Cahiers d'Art", 1936. Special number of Cahiers d'Art 11 no. 3-5: 69-148; includes essay by Zevros "Automatisme et espace illusoire" and poem "A Henri Matisse" by T.Tzara. ...virtuósní kresby převážně ženských aktů na jemných, žlutě tónovaných papírech, montovaných na kartonu po jedné straně. Album fotografií | 65000 |
| SUDEK, JOSEF. Pražký hrad. - Orig. fotografie 285x225 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole "Sudek 27", mont. na kartonu. | 90000 |
| Toyen - KAFKA, FRANZ: ZÁMEK. 1. české vydání. Praha, Mánes, 1935. 22 sv. knih Mánesa. Přeložil Pavel Eisner. 395 s., obálka TOYEN. Pův. brož. 190x140. Obálka drobně restaurována, nerozřezáno, čisté. | 6000 |
| Toyen - KOHOUT, A. B.: BÍLÁ NOC. Praha, F.J. Müller, 1932. 20 s., orig. lito ve front. TOYEN (znač. v desce T a dat. 32). Dedikace autora, jeho podpis a dat. (14./5. 32) Celkem 60 výtisků. Ruční papír holand Pannekoek. Pův. brož. 210x130 | 8000 |
| TRNKA, JIŘÍ. ZIMA. 10 pohlednic - Praha, Družstevní práce, (1947). Česká galerie XLIV. Komletní soubor deseti pohlednic s původní obálkou. + Dopisní obálka Družstevní práce, prošlá poštou (12.12.1947). 115x160 | 2900 |
| SUDEK,JOSEF. Nikolai Malko, ruský dirigent (1883-1961) - Orig. fotografie 225x167 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole "Sudek 28", mont. na kartonu. Dedikace a podpis dirigenta N. Malka s datem s datem 4. 12. 1932. - Nikolai Malko na webu: www.naxos.com ... wikipedia ... www.malkocompetition.com | 18000 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: KRÁSNÁ PO CHUDOBĚ. 1. vyd. - Praha, Melantrich, 1935. 44 s. Pův. brož. 200x135 - Velmi dobrý stav. | 600 |
| HOLAN, VLADIMÍR: KAMENI, PŘICHÁZÍŠ. 1. vyd. Praha, Borový, 1937. České básně sv. 18. 81 s. Pův. brož. 195x125 Knihy Vladimíra Holana | 900 |
| ČAPEK, KAREL: JAK SE CO DĚLÁ. 6 sešitů, komplet. - Praha, Borový, 1941. Spisy bratří Čapků sv. XLII. Sešitové vyd. (sešit 110-115). 206 s. , ilustrace JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x120 - Nerozřezáno, dobrý stav! | 800 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: CHLÉB S OCELÍ. 1. vyd. - K 9. květnu 1945. Moravská Ostrava, J. Lukasík, 1945. 46 s., obálka ANTONÍN STRNADEL. Pův. brož. 210x140 | 450 |
| HOLAN, VLADIMÍR: BOLEST. 1. vyd. - Verše z let 1949-1955. Praha, Československý spisovatel, 1965. Klub přátel poezie sv. 28. 1. vyd. 176 s., obálka, vazba a úprava LUCIE WEISSBERGEROVÁ, frontispis VLADIMÍR TESAŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Drobné trhlinky na obálce. | 290 |
| BEZRUČ, PETR: SLEZSKÉ PÍSNĚ. Ruční vazba. - Brno, nakl. Nového Lidu, 1928. 178 s., kaktus na titulu (dřevoryt) O. PETR, dvoubarevný tisk. Polokožená, ruční vazba. 205x145 | 690 |
| KOBLIHA, FRANTIŠEK: ŽENA Cyklus původních dřevorytů. Text Richarda Sladkého. Praha, Žižkov, časopis Peníze (M.Žohová - Kliková), 1911. Vytiskl Em. Stivín v Praze. (8) s. textu + 3 dřevoryty FRANTIŠEK KOBLIHA (značeno a dat. v deskách), který provedl zároveň úpravu tisku (titulní list, iniciála, koncová viněta, značka na obálce). Volné listy v pův. obálce. 280x190 | 4900 |
| SEIFERT JAROSLAV: ZPÍVÁNO DO ROTAČKY. Praha, Melantrich, září 1936. 56 s., 29 ilustrací FR. BIDLO. Pův. brož. 200x135 - na patit podpis J. Mukařovského, dobře zachováno! | 950 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: SIGNBOARD FOR GERSAINT. Gersaintův vývěsní štít. - Praha, Artia, 1966. 1. vyd. Nestr. (40 s.), 30 typografických básní-obrazů inspirovaných osobnostmi moderního umění (Lisitzky, Malevich, Albers, Bill, Brancusi, Burri, Calder, Delaunay, Mathieu, Miró, Mondrian, Moholy-Nagy, Nicholson, Rothko, Schwitters, Stazewski, Pollock, Strzemiňski, Šíma, Tinguely, Dubuffet, Duchamp, Fontana, Hajdu, Kandinsky, Kemeny, Vasarely, Wols, Klee a Kupka). Volné složky v pův. pap. obálce. 240x173 ... anglická verze, česky: Gersaintův vývěsní štít, vvšlo v témže roce. | 1400 |
| URBAN, JAROSLAV A.: MILOSRDNÝ SMÍCH. 1. vyd. - Praha, Družstevní práce, 1934. Živé knihy A sv. 113. 200 s., obálka a úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 195x135 REZERVACE 29.2.2012 20:50:14 | 850 |
| KONRÁD, KAREL: DVOJÍ STÍN. Praha, Melantrich, 1940. 163 s. Pův. polopl. vazba s obálkou. 195x130 | 195 |
| ČAPKOVÉ, BRATŘI: JAK VZNIKÁ DIVADELNÍ HRA A PRŮVODCE PO ZÁKULISÍ. 1. vyd. - Praha, Aventinum, 1925. 1. vyd. Lidová knihovna Aventina sv. 15. 81 s., 48 ilustrací JOSEF ČAPEK, obálka TEIGE & MRKVIČKA. Pův. brož. 170x115. Na titulním listě drobným písmem podpis původního majitele, velmi dobře zachováno. | 890 |
| KLÍMA, ARNOŠT: MANUFAKTURNÍ OBDOBÍ V ČECHÁCH. Praha. Nakl. Československé akdemie věd, 1955. 1. vyd. 523 s., 20 obr. příloh, úprava OLDŘICH DUNKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 240X180 Prohlédněte si další nabídku v nové kategorii "PRO KAŽDÉHO NĚCO" Levné knihy pro studium a sváteční zahálku | 375 |
| HÁLEK, VÍTĚZSLAV: DĚVČE Z TATER. 1. vyd. - Pohorská idyla. Praha, Grégr a Ferd. Dattel, 1871. 50 s. Pův. celopl. zdobená vazba, zlatá ořízka. 130x100 | 350 |
| HÁLEK, VÍTĚZSLAV: DĚDICOVÉ BÍLÉ HORY. 1. vyd. - Báseň. Praha, Ed. Grégr, 1869. 1. vyd. 93 s. Pův. celopl. zdobená vazba, zlatá ořízka. 140x100 | 380 |
| ZEYER, JULIUS: Z LETOPISŮ LÁSKY. Řada I., II., III., IV. Praha, Šimáček, 1889, 1891, 1892. Kabinetní knihovna sv. XLIV., XLV., LIII., LX. 146 s., 130 s., 168 s., 141 s. Na předsádce každého svazku razítko: "LIBUŠE 11. srpna 1900 Knihová prémie ze slosování 500 knih k třicetiletému jubileu LIBUŠE". Pův. celopl. zdobená vazba, zlaté ořízky. 145x110 Krásný stav. | 800 |
| Film - LÉ CINÉMA TCHÉCOSLOVAQUE / THE CZECHOSLOVAK FILM. 1965/1966 ANNUAIRE DU FILM THÉCOSLOVAQUE 1966. Praha, Filmexport, 1966. 159 s., množství fotografických vyobr., jeden list s portrétem herečky vystřižen. Pův. brož. 220x155 - Z obálky upravené laminováním se odloupává folie. REZERVACE | 195 |
| Film - LÉ FILM TCHÉCOSLOVAQUE / THE CZECHOSLOVAK FILM. 1966/1967. ANNUAIRE DU FILM THÉCOSLOVAQUE 1966 - 1967. Praha, Filmexport (1967). Nestr., (kol.200) s., množství fotografických vyobr. Pův. brož. 220x155 REZERVACE | 390 |
| Film - ANNUAIRE DU FILM THÉCOSLOVAQUE 1963/1964. Filmová ročenka - Redaktor Oldřich Adamec, grafická úprava JOSEF HOCHMAN. 87 s., text rusky, francouzsky, německy, anglicky a španělsky, množství fotogr. vyobrazení. 285x210 REZERVACE | 390 |
| IONESCO, IRINA: CENT ONZE PHOTOGRAPHIES ÉROTIQUES. Borderie, 1980. Images Obliques. Collection dirigeé par Roger Borderie et Michel Camus. 110 s. včetně 110 fotogr. vyobrazení. Pův. brož. 210x135 | 1200 |
| FERLINGHETTI, LAWRENCE: ONA. Prel. Juraj Vojtek. Bratislava, Smena, 1971. . Štafeta, zv. 45. 153 s. , přebal a titulní list PAVOL BLAŽO. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 200 |
| KOCH, ALEXANDER: EMPFANGS- UND WOHN-RÄUME. Nábytek, interiery - Handbuch neuzeitlicher Wohnungskultur. Darmstadt, Koch, 1914. text a 165 s. čb. fotografií + (18) barevných a čb. fotografií, jednostranně tištěných, na přílohách. Pův. pap. vazba. 300x220 - Přední předsádky místy znečištěny. Jinak bez poškození, dobře zachováno. | 1200 |
| MAETERLINCK, MAURICE: ŽIVOT MRAVENCŮ. Praha, F. Topič, 1931. Přeložila B. Polívková. 139 s. polokožená ruční vazba, hladký kožený hřbet je při horním a dolním okraji zdobený zlatou ražbou dvojité linky a zlatou ražbou titulu v hořejší části hřbetu, zlatá horní ořízka, desky potažené mramorovaným papírem. 220x140 | 800 |
| KUBÍČEK, ALOIS: STARÁ PRAHA V NOVÉ KRÁSE. Obnovené památky pražské. Praha, Orbis, 1957. 1. vyd. 51 s.textu, 80 s. obr. příloh, obálka, vazba a iniciály EDUARD HNILIČKA. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 | 200 |
| BEZRUČ, PETR: STUŽKONOSKA MODRÁ. 2. vyd., podpis autora. - Brno, Pokorný a spol., 1931. 19 s., podpis autora. Polokožená, ruční vazba, úzký kožený hřbet se zlatou ražbou titulu, zlatá horní ořízka, desky potažené mramorovaným papírem obálka vzadu vevázaná. 215x150 - Na obou okrajích hřbetu je barva lehce setřena. | 1200 |
| ROBERTS, CHARLES G. D.: DŮM VE VODĚ. Praha, Topič, 1922. Přeložil Ivan Schulz. 198 s. Pův. celopl. vazba. 170x120 | 75 |
| BULLET, GERARD: DOBRODRUŽSTVÍ DĚTÍ ROBINSONOVÝCH. Loď v láhvi. Praha, kruh, 1936. Přeložila Zd. Schubertová. 191 s., ilustrace L. STEINEROVÁ. Pův. polopl. vazba. 220x155 | 150 |
| BAUM, JIŘÍ: AFRICKOU DIVOČINOU. Praha, Mladá fronta, 1957. 1. vyd. 145 s. textu a 40 s. obr. příloh, ilustrace, vazba a úprava VLADIMÍR ROCMAN. Pův. celopl. vazba. 245x180 | 70 |
| Kubišta - BOHUMIL KUBIŠTA. K stému výročí. Louny, Galerie Benedikta Rejta, říjen 1984. Katalog výstavy. 20 s. Pův. brož. 210x220 | 90 |
| Špála - VÁCLAV ŠPÁLA. Posmrtná výstava. Praha, S. V. U. Mánes, září-říjen 1947. Katalog výstavy. 68 s. (1 bar. a 27 čb. obr. příloh). Pův. brož. 210x150 | 100 |
| Špála - VÁCLAV ŠPÁLA. 60 let. Praha, Galerie Jos. R. Vilímek, 24 srpna - 16 září 1945. Katalog výstavy. 6 s. textu a 4 s. čb. obr. přílohy. Pův. brož. 210x150 | 95 |
| ČAPEK, KAREL: KRAKATIT. Praha, Fr. Borový, 1946. Spisy bratří Čapků sv. XVIII. 377 s., obálka PRAVOSLAV RADA. Pův. brož. 200x130 | 150 |
| BYRON, GEORGE GORDON: POUTNÍK Z ALBIONU. Výbor z díla. Praha, Československý spisovatel, 1981. Klub přátel poezie. Přeložila Hana Žantovská. 208 s., typo JOSEF TÝFA. Celopl. vazba s obálkou. 230x175 | 100 |
| ERBEN, K. J.: POHÁDKY. Hyperion - Praha, Janská, 1928. Edice Hyperion sv. 35. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 202 s., ilustrace JAN KONŮPEK. Pův. celokožená vazba (svázal A. TVRDÝ), zlatá vrchní ořízka. 125x84 | 1200 |
| OSLAVUJME BAKCHA. Anakreontská poezie. Praha, Mladá fronta, 1963. Květy poezie sv. 44. 1. vyd. Přebásnil Vojtěch Jestřáb. 100 s., vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. papírová vazba. 150x105 | 65 |
| MOTÝL Z OBSIDIÁNU. Parafráze aztécké lyriky. Praha, Mladá fronta, 1974. Květy poezie sv. 114. 1. vyd. Přebásnil Ivan Slavík. 176 s., vazba a kresba SYLVIE VODÁKOVÁ. Pův. papírová vazba. 150x105 | 120 |
| SHAKESPEARE, WILLIAM: JULIUS CAESAR. Tragedie o osmnácti scénách. Praha, Borový, 1929. Pantheon kn. 55. Přeložil Bohumil Štěpánek. 145 s., úprava A. CHLEBEČEK. Pův. brož. 175x110 | 120 |
| SHAKESPEARE, WILLIAM: KUPEC BENÁTSKÝ. Hra o dvaceti scénách. Praha, Borový, 1929. Pantheon kn. 60. Přeložil Bohumil Štěpánek. 134 s., úprava A. CHLEBEČEK. Pův. brož. 175x110 | 120 |
| SHAKESPEARE, WILLIAM: MNOHO POVYKU PRO NIC. Komedie o sedmnácti scénách. Praha, Borový, 1928. Pantheon kn. 61. Přeložil Bohumil Štěpánek. 146 s., úprava A. CHLEBEČEK. Pův. brož. 175x110 | 120 |
| SHAKESPEARE, WILLIAM: VESELÉ ŽENY WINDSORSKÉ. Komedie o třiadvaceti scénách. Praha, Borový, 1930. Pantheon kn. 81. Přeložil Bohumil Štěpánek. 166 s., úprava A. CHLEBEČEK. Pův. brož. 175x110 | 120 |
| SHAKESPEARE, WILLIAM: DVA ŠLECHTICI VERONŠTÍ. Komedie o dvaceti scénách. Praha, Borový, 1930. Pantheon kn. 59. Přeložil Bohumil Štěpánek. 134 s., úprava A. CHLEBEČEK. Pův. brož. 175x110 | 120 |
| SHAKESPEARE, WILLIAM: JINDŘICH IV. 1. a 2. díl. Díl I. Historická hra o devatenácti scénách. Díl II. Historická hra o devatenácti scénách. Praha, Borový, 1930. Pantheon kn. 88 a 89. Přeložil Bohumil Štěpánek. 157 s.a 173 s., úprava A. CHLEBEČEK. Pův. brož. 175x110 | 220 |
| SHAKESPEARE, WILLIAM: VEČER TŘÍKRÁLOVÝ NEBO COKOLI CHCETE. Komedie o osmnácti scénách. Praha, Borový, 1931. Pantheon kn. 63. Přeložil Bohumil Štěpánek. 152 s., úprava A. CHLEBEČEK. Pův. brož. 175x110 | 120 |
| MONTESQUIEU, CHARLES LOUIS DE SECONDAT, BARON: PERSKÉ LISTY. Praha, Odeon, 1989. Skvosty francouzské literatury. Přeložil Josef Kopal. 505 s., typo JOSEF TÝFA. Celopl. vazba s obálkou. 145x105 | 85 |
| CZECHOSLOVAK FILM ANNUAL OF CARTOONS AND PUPPET FILMS. 1969/1970 Editor Vlasta Jablonská. Praha, Československý Filmexport, 1971. 42 s., ruský, francouzský a anglický text, čb. fotografie, grafická úprava JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 225x160 REZERVACE | 350 |
| TYRŠ, MIROSLAV: NÁŠ ÚKOL, SMĚR A CÍL. Praha, Českoslov. obec sokolská, 1925. 31 s. Vydáno na paměť otevření Tyršova domu, ex. č. 518/1000. Na titulu podpis Antonína Martinovského (autor dvou b. sbírek). Vytiskl Ed. Grégr a syn v Praze. Polokožená vazba. 145x110 | 390 |
| Mácha - DENÍK KARLA HYNKA MÁCHY Z ROKU 1835. Hyperion - Uspořádal a poznámkami opatřil dr. Frant. Krčma. Vyzdobil CYRIL BOUDA. Praha, Janská, 1922. Edice Hyperion sv. 15. 54 s., ve front. podobizna Eleonory Šomkové. Vytiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Polokožená vazba, zlatá horní ořízka. 120x80 - | 1200 |
| CHATEAUBRIAND, FRANÇOIS-RENÉ DE: ATALA ANEB O VÁŠNIVÉ LÁSCE DVOU DIVOCHŮ V PUSTINĚ. RENÉ. Hyperion - Praha, Janská, 1927. Edice Hyperion sv. 32. Přeložil Jaroslav Fořt. 186 s. Orig. lept ve front. a výzdoba CYRIL BOUDA, tiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Polokožená vazba s obálkou vevázanou vzadu, zlatá horní ořízka. 150x90 | 980 |
| PRÉVOST, ABBÉ: PŘÍBĚHY MANONY LESCAUTOVÉ. Hyperion - Praha, Janská, 1925. Hyperion sv. 26. Přeložil Jaroslav Jan Paulík. 263 s., dva lepty a úprava CYRIL BOUDA. Vytiskli Kryl a Scotti v Nové Jičíně. Polokožená vazba s obálkou vevázanou vzadu, zlatá horní ořízka. 150x90 | 980 |
| WILDE, OSCAR: PŘED SOUDEM. Soudní zápisy. Hyperion - Praha, Janský, 1921. Edice Hyperion sv.11. Přeložil Jarmil Krecar 113 s., dřevoryty vyzdobil CYRIRL BOUDA, ve front. kresba HENRY TOULOUSE-LAUTRECA (O.W. před soudem). Vytiskl v 800 ex. Fr. Obzina ve Vyškově. Polokožená vazba, zlatá horní ořízka. 120x80 | 690 |
| MACHAR, J. S.: ŽIVOTEM ZRAZENI. Podpis autora, ruční vazba. - Macharovy spisy XXIV. (Idyly a dramata 1911-1915). Praha, Aventinum Štorch-Marien, 1931. 146 s., podpis autora, ex. č. 7/ 50 na ručním papíře v úpravě M. KALÁBA. Polokožená, ruční vazba. 205x135 | 900 |
| Wolker- DÍLO JIŘÍHO WOLKERA. Ruční vazba. - Praha, V. Petr, 1928. 3. vyd. Uspořádal A. M. Píša. 347 s., básníkův portrét nakreslila M. VOŘECHOVÁ-VEJVODOVÁ,vytiskl F. Obzina ve Vyškově. Polokožená, ruční vazba. 205x140 | 1200 |
| MACHAR, J. S.: MAGDALENA. Podpis autora, ruční vazba. - Praha, Aventinum, 1926. 10. vyd. 219 s., podpis autora. Polokožená ruční vazba. 205x135 | 900 |
| MACHAR, J. S.: ZDE BY MĚLY KVÉST RŮŽE... Podpis autora, ruční vazba. - Lyrická dramata (1891-1894). Praha, Aventinum, 1930. 18. vyd. 135 s., podpis autora. Polokožená ruční vazba. 205x135 | 600 |
| DYK, VIKTOR: DRAMATA 1. Zmoudření dona Quijota - Veliký mág - Ondřej a drak. Praha, Fr. Borový, 1942. Spisy Viktora Dyka sv. XIV. 273 s., obálka ED. MILÉN., vazba FR. MUZIKA. Polopl. vazba s obálkou. 180x135 | 200 |
| STEFAN, OLDŘICH: MLUVA PRAŽSKÉ ARCHITEKTURY. Praha, Orbis, 1956. 1.vyd. 120 s. textu, 48 s. obr. příloh, kresby BOHUMÍR KOZÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x180 Obálka je poškozená. | 195 |
| MERHOUT, CYRIL: O MALÉ STRANĚ. Její stavební vývoj a dávný čas. Praha, Orbis, 1956. 1. vyd. 162 s. textu a 62 s. obr. příloh, obálka, vazba a kresby EDUARD HNILIČKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x180 Obálka je mírně poškozená. | 250 |
| KYBALOVÁ, LUDMILA: PRAŽSKÉ ZVONY. Praha, Nakl. československých výtvarných umělců, 1958. Praha - město umění sv. 4. 1. vyd. 190 s. textu, 52 s. obr. příloh, obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210X150 Obálka je poškozená. | 250 |
| KOMÁREK, JULIUS: NEZNÁMÁ TVÁŘ PRAHY. Zvířata ve velkoměstě. Praha, Čin, 1941. Živé vědy sv. 5. 225 s., úprava a kresby RUDA ŠVÁB. Pův. celopl. vazba. 210x150 | 175 |
| HÁLEK, VÍTĚZSLAV: ČERNÝ PRAPOR. Báseň. Praha, Edv. Grégr, 1874. 2. vyd. 92 s. Pův. celopl. zdobená vazba, zlatá ořízka. 145x110 | 250 |
| MACHAR, JOSEF SVATOPLUK: CONFITEOR... Básně. Praha, Šimáček, 1887. Kabinetní knihovna sv. XIX. 1. vyd. 180 s., podpis autora. Pův. celopl. zdobená vazba, zlatá ořízka. 145x110 Krásný stav. | 400 |
| ZEYER, JULIUS: VYŠEHRAD. Kruh epických básní. Praha, Šimáček, 1886. Kabinetní knihovna sv. XVII. 272 s. Pův. celopl. zdobená vazba, zlatá ořízka. 145x110 Krásný stav. | 250 |
| KLÁŠTERSKÝ, ANTONÍN: SRDCE I DUŠE. Básně. Praha, Šimáček, 1894. Kabinetní knihovna sv. LXXV. 184 s. Pův. celopl. zdobená vazba, zlatá ořízka. 145x110 Krásný stav. | 250 |
| ZEYER, JULIUS: TŘI LEGENDY O KRUCIFIXU. Praha, Šimáček, 1895. Kabinetní knihovna sv. LXXX. 1. vyd. 135 s. Pův. celopl. zdobená vazba, zlatá ořízka. 145x110 Krásný stav. | 250 |
| SVOBODA, FRANTIŠEK XAVER: PAVEL LIŠKA. Báseň. Praha, Šimáček, 1898. Kabinetní knihovan sv. XCIV. 135 s. Pův. celopl. zdobená vazba, zlatá ořízka. 145x110 Krásný stav | 200 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: ZPĚV HROBŮ A SLUNCE. 1. vyd. - Praha, Fr. Borový, 1947. České básně sv. 71. 1. vyd. 149 s., obálka, dřevoryt a úprava PETR TUČNÝ. Pův. brož. 215x135 Nerozřezáno. František Hrubín na artbook.cz | 250 |
| NĚMCOVÁ, BOŽENA: CESTA Z POUTI. ČTYRY DOBY. Hyperion - Praha, Janská, 1927. Edice Hyperion sv. 33. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 92 s., návrh vazby a ilustrace CYRIL BOUDA. Svázal ANTONÍN TVRDÝ v Praze. Pův. celokožená vazba se zlatou ražbou na přední desce a na hřbetě, zlatá horní ořízka. 145x90 - Velmi dobrý stav. | 980 |
| SLÁDEK, JOSEF VÁCLAV: SELSKÉ PÍSNĚ A ČESKÉ ZNĚLKY. Praha, J. Otto, 1890. 2. rozmnož. vyd. 70. s. Polokožená vazba, zlatá horní ořízka. 150x105 | 300 |
| SLÁDEK, JOSEF VÁCLAV: STAROSVĚTSKÉ PÍSNIČKY A JINÉ PÍSNĚ. Praha, J. Otto, (1894). 2. vyd. 94. s. Polokožená vazba. 150x105 | 300 |
| ČAPEK, KAREL: ITALSKÉ LISTY. VIII. vydání - Praha, Aventinum, 1930. Spisy Bratří Čapků sv. XV. 89 s., úprava JOSEF ČAPEK. Pův. celopl. vazba. 185x120 | 250 |
| ČAPEK, KAREL: ANGLICKÉ LISTY. X. vydání - Praha, Aventinum, 1930. Spisy Bratří Čapků sv. XIX. 134 s., ilustrace KAREL ČAPEK, úprava JOSEF ČAPEK. Pův. celopl. vazba. 190x120 | 250 |
| KOŘÍNEK, JAN: FEZ, KLENOT ISLAMU. Praha, Česká grafická Unie, 1946. 1. vyd. 64 s., 75 foto. v příloze (hlubotisk), snímky až na několik výjímek vesměs Sixtovy. Polopl. vazba. 240x175 | 300 |
| ČELAKOVSKÝ, FRANTIŠEK LADISLAV: OHLAS PÍSNÍ ČESKÝCH. Edice Hyperion sv. 28 - Praha, Janská, 1926. 122 s., 2 lepty CYRIL BOUDA (ve front. sign.). Pův. celokožená vazba, zlatá ražba na hřbetě, bohatá slepotisková ražba na obou deskách, zlatá horní ořízka, svázal ANT. TVRDÝ. 148x88 Velmi dobrý stav. - Nepatrně zesvětlený kousek vazby. | 1500 |
| NERUDA, JAN: BALLADY A ROMANCE. 1. vyd. - Praha, Ed. Valečka, 1883. 55, (31) s. Pův. polopl. vazba. 140x100 Na tit. listě podpis předchozího majitele, dat. 1907. Dobře zachováno! | 1400 |
| JESENIN, SERGEJ: LYRIKA. Praha, Československý spisovatel, 1964. Klub přátel poezie. 1. vyd. 144 s., úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 205x195 | 120 |
| LERMONTOV, MICHAIL: PROMĚNY DÉMONA. Praha, Československý spisovatel, 1967. Klub přátel poezie. 1. vyd. 136 s., obálka a úprava LUCIE WEISBERGROVÁ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195 | 100 |
| SEIFERT, JAROSLAV: ODLÉVÁNÍ ZVONŮ. Praha, Československý spisovatel, 1967. Klub přátel poezie výběrová řada sv. 50. 68 s., obálka, vazba a úprava JOSEF TÝFA, kresba na obálce JAN ZRZAVÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 Obálka je poškozená. | 65 |
| SEIFERT, JAROSLAV: MOZART V PRAZE. Praha, Anthropos, 1991. Edice Zlaté struny. 25 s., ilustrace DENISA TRNKOVÁ-PROŠKOVÁ. Brož. 150x110 | 98 |
| WELLS, HERBERT GEORGE: PRVNÍ LIDÉ NA MĚSÍCI. Praha, SNKLU, 1964. Přeložila Dagmar Knittlová. 152 s., ilustrace, obálka a vazba ADOLF HOFFMEISTER. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x210 Obálka je na zadní straně utržená 6x2 cm. | 100 |
| ZEMĚ SE SNĚŽNOU ČELENKOU. Moderní hindská poezie. Praha, Československý spisovatel, 1975. Klub přátel poezie. Přeložil O. Smékala, přebásnili P. Šrut, A. Vrbová, J. Žáček. 112 s., typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195 | 100 |
| BIEBL, KONSTANTIN: NA DRUHÉ STRANĚ SVĚTA. Praha, Československý spisovatel, 1968. Klub přátel poezie. 1. vyd. 136 s., obálka, vazba , předsádky a úprava JAROSLAV FIŠER. Pův. celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 205x195 | 120 |
| MIKULÁŠEK, OLDŘICH: SVLÉKÁNÍ HADŮ. Praha, Československý spisovatel, 1963. Klub přátel poezie. 1. vyd. 84 s. textu a 12 s. příloh, ilustrace ARNOŠT PADERLÍK, obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195 | 100 |
| VILLON, FRANCOIS: JÁ. Praha, Československý spisovatel, 1964. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložil Otokar Fischer. 132 s., úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 205x195 | 120 |
| SLÁDEK, JOSEF VÁCLAV: POLNÍ CESTOU. Praha, Československý spisovatel, 1972. Klub přátel poezie. 139 s., kresby MIKULÁŠ ALEŠ a LADISLAV STEHLÍK. Pův. celopl.vazba s obálkou. 205x195 | 100 |
| GOETHE, JOHANN WOLFGANG: VÝBOR Z POEZIE. Praha, Československý spisovatel, 1973. Klub přátel poezie. 1. vyd. Uspořádal Eduard Petiška. 128 s. textu a 20 s. příloh, úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195 | 120 |
| RONSARD, PIERRE DE: VEZMI TU RŮŽI. Praha, Odeon, 1974. 1. vyd. Přeložil Gustav Francl. 149 s., ilustrace ZDEŇKA KREJČOVÁ, úprava ALEŠ KREJČA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x105 | 95 |
| SPILKA, ZDENĚK: SLOKY SVATEBNÍ. Brno, vyd. autor, 1935. Podpis autora. 12 s., kresby JOSEF ZAMAZAL. Pův. brož. 175x115 | 60 |
| DYK, VIKTOR: OPUSTÍŠ-LI MNE... Praha, Československý spisovatel, 1973. Klub přátel poezie. 1. vyd. 124 s. textu a 16 s. příloh, typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x195 | 100 |
| DYK, VIKTOR: MILOSTNÁ JUVENILIA. Praha, Klub knižní tvorby Kmen, 1948. Soukr. neprodejný tisk, věnovaný účastníkům vzpomínkového večera v ND na paměť 70. výročí autorova narození. 16 s. Pův. brož. 210x130 | 60 |
| PIJOAN, JOSÉ: DĚJINY UMĚNÍ / 8. Praha, Odeon, 1981. 1. vyd. 365 s. (348 vyobrazení). Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x230 Na hřbetě je obálka 1x2 cm utržená. | 350 |
| PIJOAN, JOSÉ: DĚJINY UMĚNÍ / 6. Praha, Odeon, 1980. 1. vyd. 348 s. (332 vyobrazení). Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x230 Na hřbetě 1x1 cm utržený. | 350 |
| PIJOAN, JOSÉ: DĚJINY UMĚNÍ / 5. Praha, Odeon, 1979. 1. vyd. 317 s. ( 308 vyobrazení). Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x230 Na hřbetě je obálka 0.5x0,5 cm utržená. | 350 |
| PIJOAN, JOSÉ: DĚJINY UMĚNÍ / 3. Praha, Odeon, 1978. 1. vyd. 333 s. (436 vyobrazení). Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x230 | 350 |
| KANG, YOUNGHILL: DRNOVÁ STŘECHA. Praha, R. Škeřík, 1938. Symposion sv. 78. Přeložil Zdeněk Vančura. 301 s., vazba TOYEN. Pův. celopl. vazba. 195x135 | 60 |
| LOON, HENDRIK VAN: REMBRANDT. Tragedie prvního moderního člověka. Praha, R. Škeřík, 1931. Symposion sv. 52. Přeložil Karel Nováček. 333 s., úprava TOYEN. Pův. celopl. vazba. 195x135 | 100 |
| PIJOAN, JOSÉ: DĚJINY UMĚNÍ / 4. Praha, Odeon, 1979. 1. vyd. 332 s. (405 vyobrazení). Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x230 | 350 |
| PIJOAN, JOSÉ: DĚJINY UMĚNÍ / 2. Praha, Odeon, 1977. 1. vyd. 320 s. (403 vyobrazení). Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x230 Obálka je mírně poškozená. | 350 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: HIROŠIMA. 1. vyd. - Praha, Fr. Borový, 1948. České básně sv. 82. 1. vyd. 55 s., obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. Podpis autora s datem duben 58. Pův. brož. 215x135 Nerozřezáno, na zadní straně obálky hnědé skvrny. | 390 |
| CHEVRIER, PIERRE: SAINT EXUPÉRY. Praha, Vyšehrad, 1986. Přeložila Věra Dvořáková. 224 s. Brož. 200x135 | 150 |
| GARDAVSKÝ, VÍTĚZSLAV: BŮH NENÍ ZCELA MRTEV. Praha, Československý spisovatel, 1967. Otázky a názory sv. 66. 1. vyd. 208 s., obálka JAROSLAV FIŠER. Pův. brož. 195x110 | 70 |
| SAINT-EXUPÉRY, ANTOINE de: ZEMĚ LIDÍ. Praha, SNKLU, 1974. Světová četba sv. 354. Přeložila Věra Smetanová. 181 s. Pův. brož. 170x115 | 85 |
| ČECHOV, ANTON PAVLOVIČ: DRAMA NA LOVU. Praha, Lidové nakl., 1972. Přeložila Hana Volfová. 224 s., kresba na obálce ADOLF BORN. Pův. brož. 180x110 | 65 |
| ČECHOV, ANTON PAVLOVIČ: VÝBOR Z DÍLA I. Praha, Svoboda, 1951. Knihovna "Klasikové". 327 s. Celopl. vazba. 245x180 | 180 |
| DOSTOJEVSKIJ, F. M.: CHUDÍ LIDÉ. Praha, SNKLHU, 1954. Světová četba sv. 79. Přeložila Zdenka Bergrová. 202 s. Pův. brož. 170x115 | 70 |
| KOMENSKÝ, JAN AMOS: PÍSEŇ PÍSNÍ ŠALOMOUNOVÝCH. Praha, Mladá fronta, 1983. 64 s. 8 orig. serigraf. JIŘÍ SVOBODA, typo HANA BLAŽEJOVÁ. Volné listy v pap. složce. 215x140 | 150 |
| MIKULÁŠEK, OLDŘICH: TO KRÁLOVSKÉ. Praha, Československý spisovatel, 1966. Klub přátel poezie. 76 s., frontispis PŘEMYSL ROLČÍK, obálka, vazba a úprava JOSEF TÝFA. Celopl. vazba s obálkou. 170x130 | 75 |
| VRCHLICKÝ, JAROSLAV: HOST NA ZEMI. Praha, Československý spisovatel, 1966. Klub přátel poezie. 148 s., obálka, úprava a vazba JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 205x200 | 95 |
| OVIDIUS: PÍSNĚ LÁSKY A ŽALU. Praha, Československý spisovatel, 1965. Klub přátel poezie. Přeložili Rudolf Mertlík a Ivan Bureš. 144 s., obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 210x195 | 70 |
| POLÁČEK, KAREL: HLAVNÍ PŘELÍČENÍ. Praha, Československý spisovatel, 1956. 292 s., obálka VÁCLAV PÁTEK, úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 80 |
| POLÁČEK, KAREL: MICHELUP A MOTOCYKL. Praha, Československý spisovatel, 1956. 353 s., obálka VÁCLAV PÁTEK, úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 80 |
| POLÁČEK, KAREL: PODZEMNÍ MĚSTO. Praha, Československý spisovatel, 1961. 272 s., obálka VÁCLAV PÁTEK, úprava ZDENĚK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 205x14 | 80 |
| PEKAŘ, JOSEF: O SMYSLU ČESKÝCH DĚJIN. Praha, Rozmluvy, 1990. 418 s. Brož. 200x150 | 100 |
| PEKAŘ, JOSEF. DĚJINY ČESKOSLOVENSKÉ. Praha, Akropolis, 1991. 247 s. Brož. 210x150 | 100 |
| DÁVNÉ PÍSNĚ LÁSKY. Milostná lyrika starého Egypta. Praha, Československý spisovatel, 1982. Klub přátel poezie. Přebásnil Michal Černík. 128 s., obálka, vazba a úprava ROSTISLAV VANĚK. Celopl. vazba s obálkou. 160x155 | 100 |
| GJAMCCHO, TÄNDZIN: SVOBODA V EXILU. Autobiografie 14. dalajlamy. Praha, Práh, 1992. Přeložil Josef Kolmaš. 279 s., obálka, vazba a úprava JIŘÍ BUŠEK. Celopl. vazba s obálkou. 240x165 | 150 |
| HOLUB, MIROSLAV: ANDĚL NA KOLEČKÁCH. Poloreportáž z USA. Praha, Československý spisovatel, 1964. Život kolem nás sv. 34. 112 s. textu a 12 s. příloh, obálka a vazba ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 200x140 Obálka mírně poškozená. | 100 |
| SAPFÓ: PÍSNĚ Z LESBU. Praha, Československý spisovatel, 1978. Klub přátel poezie. Přeložil Ferdinand Stiebitz. 152 s., úprava, obálka a vazba JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 170x130 | 60 |
| LAWRENCE, DAVID HERBERT: SOPEČNÁ RŮŽE. Praha, Mladá fronta, 1990. Edice Květy poezie. Přeložil Pavel Šrut. 208 s., ilustrace MICHAELA LESAŘOVÁ - ROUBÍČKOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 170x110 | 120 |
| KALVODOVÁ, DANA: ČÍNSKÉ DIVADLO. Praha, Panorama, 1992. 296 s. textu, 73 pérovek, 79 čb. a 21 bar. foto., foto. a kresby DANA KALVODOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 205x150 | 150 |
| KOMEDIE O UMUČENÍ A SLAVNÉM VZKŘÍŠENÍ PÁNA A SPASITELE NAŠEHO JEŽÍŠE KRISTA. Připravil Jan Kopecký. Praha, Československý spisovatel, 1967. Edice Hry. 1. vyd. 224 s. a 28 s. příloh, obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s obálkou. 210x120 Obálka je mírně poškozená. | 100 |
| VONIČKA LIDOVÉ POEZIE. Uspořádal Oldřich Vyhlídal. Praha, Československý spisovatel, 1975. Klub přátel poezie. 1. vyd. 116 s., kresby, obálka, vazba a úprava SYLVIE VODÁKOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 75 |
| Z ČAPKOVY NŮŠE POHÁDEK. Opava, Optys, 1995. 219 s., obálka a ilustrace ZDENĚK BENEŠ. Lamino vazba. 205x135 | 100 |
| HOFFMEISTER, ADOLF: PODOBY A PŘEDOBRAZY. Praha, Československý spisovatel, 1988. Vybrala a uspořádala Miluše Masáková. 400 s., ilustrace ADOLF HOFFMEISTER. Pap. vazba s obálkou. 205x135 | 120 |
| LOREILHE, JACQUES: LÉON BLOY JEHO DÍLO JEHO POSLÁNÍ. Akord, kniha 6. - Přeložil Jaroslav Zaorálek. Praha, Ladislav Kuncíř, 1930. Akord, kniha 6. 166 s. Pův. brož. zavěšená do pap. desek opatřených obálkou z ručního škrobového papíru. 180x115 REZERVACE | 350 |
| PERSE, SAINT-JOHN: MAJÁKY. Praha, Mladá fronta, 1967. 1. vyd., přeložil Jiří Konůpek, 112 s. a 8 ofsetových příloh JIŘÍ JOHN. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x200 /sklad/ | 150 |
| WAETZOLDT, W.: NEBOJTE SE UMĚNÍ. Praha, Sfinx, B. Janda, 1942. Přeložil B. Hůla, předmluva Ant. Matějček. 279 s., 176 pérovek v textu, 131 čb. a 20 bar. obr. příloh, úprava, obálka a vazba OLDŘICH MENHART. Pův. polopl. vazba s obálkou. 250x180 Na obálce 2x1,5 cm skvrna. | 180 |
| VILLON. Prokletí básníci sv. I. - Praha, R. Škeřík, 1946. IV. vyd. Přeložil Otokar Fischer. 101 s. | 0 |
| BOJAR, PAVEL: TRYSK. Básně. Praha, Václav Petr, 1945. Lyrika sv. 11. 1. vyd. 76 s., kresby MIROSLAV TROUP, úprava JAROSLAV ŠVÁB. Polopl. vazba s obálkou. 205x150 | 70 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: CHRPY A MĚSTA. Praha, Československý spisovatel, 1955. České básně sv. 147. 205 s., úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba. 205x135 | 60 |
| CAMÖES, LUIS DE: PORTUGALSKÉ LÁSKY. Výbor z milostné lyriky. Praha, Václav Petr, 1942. Přeložil Kamil Bednář. 69 s., úprava a vazba JAROSLAV ŠVÁB. Polopl. vazba. 210x150 | 90 |
| BEZRUČ, PETR: VERŠE STARÉHO JEŠTĚRA. Ostrava, Krajské nakl., 1957. 105 s., dřevoryty HELENA SALICHOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 | 70 |
| MARTIALIS, MARCUS VALERIUS: POSMĚŠKY A JÍZLIVOSTI. Výbor z epigramů. Praha, Československý spisovatel, 1983. Zlatý fond poezie. Přebásnil Radovan Krátký. 340 s., ilustrace JAN MAGET. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 60 |
| BEZRUČ, PETR: STUŽKONOSKA MODRÁ. Praha, Československý spisovatel, 1952. 28 s., 6 celostránkových ilustrací (z toho 3 barevné) a kresba na obálce MAX ŠVABINSKÝ. Polopl. vazba s obálkou. 210x150 Obálka je mírně poškozená. | 90 |
| HEINE, HEINRICH: NĚMECKO - ZIMNÍ POHÁDKA. Praha, SNKLHU, 1956. Přeložil Eduard Petiška. 155 s., ilustrace MAX SCHWIMMER, obálka, vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Celopl. vazba s obálkou. 245x170 | 100 |
| NEUMANN, STANISLAV KOSTKA: CHVÁLA POZEMSKOSTI. Praha, Odeon, 1981. 122 s., ilustrace a typo VÁCLAV BLÁHA. Celopl. vazba s obálkou. 210x180 | 65 |
| ČERNÝ MAJESTÁT. Poezie černé Ameriky 20. století. Praha, Československý spisovatel, 1978. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložili Z. Hron, V. Klíma, P. Šrut. 132 s., obálka, vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 225x170 | 120 |
| SLUCKIJ, BORIS: DLOUHÉ POLEDNE. Praha, Československý spisovatel, 1985. Zlatý fond poezie. Přeložil Jaroslav Kabíček. 284 s., ilustrace VIKTOR PIVOVAROV. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 120 |
| RONSARD, PIERRE DE: BÁSNĚ. Praha, SNKLHU, 1957. 1. vyd. Přeložil Vladimír Holan. 145 s., ilustrace RICHARD FREMUNDA, úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 90 |
| SUCHÝ, JIŘÍ; ŠTEPKA, STANISLAV: NEVESTA PREDANÁ KUBOVI. Federálny insitný muzikálik. Bratislava, Tatran, 1987. 1. vyd. 88 s., ilustrace SVETOZÁR MYDLO, JIŘÍ SUCHÝ. Celopl. vazba s obálkou. 295x175 | 150 |
| JUNGMANN, JOSEF: SLOWESNOST. ANEB, NÁUKA O WÝMLUWNOSTI PROSAICKÉ, BÁSNICKÉ I ŘEČNICKÉ SE SBÍRKAU PŘÍKLADŮ NEWÁZANÉ I WÁZANÉ ŘEČI. 2., opravené a rozmnožené wyd.. W Praze, České museum W kommissí u Kronbergra a Řiwnáče, 1845. Nowočeská biblioteka č. 5. XXX, 836 s. Chybí titulní list a následný s předmluvou vydavatele (ve vazbě nahrazeny prázdnými listy). Polopl. vazba ze 40. let. 220x145 – Standardní stav tisku 19. st. s obvyklými projevy kyselosti pap. v tomto případě v menší míře výskytu. Vazba čistá, nepoškozená, spíše knihovního typu, se zlacenou ražbou autora a titulu na hřbetě | 1250 |
| PALLAS, GUSTAV: IDEA ŽIVOTA. Essaye o životním optimismu i skepsi. Praha, Vojtěch Hrách, 1940. 94 s., podpis autora. Pap. vazba 170x130 | 120 |
| FISCHER, ERNST: PŮVOD A PODSTATA ROMANTISMU. Praha, Nakl. politické literatury, 1966. Přeložil Alexej Kusák. 245 s., obálka, úprava LEO NOVOTNÝ. Pův. brož. 190x115 | 100 |
| KLIKA, JOSEF: KOMENSKÉHO ŽIVOT A PRÁCE. Praha, Odbor literární a pedagogický při Ústředním spolku jednot učitelských v Čechách, 1892. K památce třistaletých narozenin J. A. Komenského. 106 s. s 16 vyobr., vytiskla knihtiskárna Aloisa Wiesnera. Pův. celopl. vazba. 235x160 | 120 |
| VAŠUT, VLADIMÍR: SAŠA MACHOV. Praha, Panorama, 1986. Edice Dramatická umění. 272 s. textu a 48 s. čb. přílohy, obálka, vazba a úprava IVAN URBÁNEK. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 | 90 |
| JUST, VLADIMÍR: VLASTA BURIAN MYSTÉRIUM SMÍCHU. Život a dílo krále komiků. Academia, 1993. 264 s., obálka a úprava VÁCLAV KUČERA. Lamino vazba. 205x150 | 140 |
| SUCHÝ, ONDŘEJ: ZAVŘETE OČI, PŘICHÁZÍ... Leccos kolem Oldřicha Nového. Praha, Melantrich, 1993. 1. vyd. 200 s. a 32 s. příloh, úprava VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Lamino vazba. 205x125 | 120 |
| Mácha - DÍLO KARLA HYNKA MÁCHY. Plejada sv. 9 - Praha, R. Škeřík, 1929. Edice Plejada sv. 9. Uspořádal Albert Vyskočil. 342 s., vazba VÍT OBRTEL, ex. č. 26 ze 300 výt. na domácím Simili japanu. Pův. celokož. vazba. 195x130 - Kromě několika povrchových oděrků na hřbetě knihy, dobře zachovalý exemplář. Na použitém obr. je exemplář č. 24, který se kromě již zmíněné drobné "kosmetické" vady, ničím neliší od ex. č. 26. | 3900 |
| DICKENS, CHARLES: DAVID COPPERFIELD. Praha, Nebeský a Beznoska, 1922. Přeložil Al. Zábranský. 213 s., 8 celostr. ilustrací KAREL VÍTEK. Pův. papírová vazba. 235x170 Utržený 1x1 cm hřbet knihy. | 190 |
| ABC MLADÝCH TECHNIKŮ A PŘÍRODOVĚDCŮ. Zimní speciál 90. Nebe v plamenech. Praha, Mladá fronta, 1990. 95 s. včetně vzducholodi LZ - 4, balónového koše. 340x240 Krásný stav. | 150 |
| ABC MLADÝCH TECHNIKŮ A PŘÍRODOVĚDCŮ. Letní speciál 90. Na prázdniny se zajatcem ptáka Mauk, tichým střelce, rytíř sopky a hrdiny dalších příběhů. Praha, Mladá fronta, 1990. 95 s. včetně papírového hlavolamu Ježek v kleci, námořní bitva, čepice na prázdniny. 340x240 Krásný stav. | 150 |
| ABC MLADÝCH TECHNIKŮ A PŘÍRODOVĚDCŮ. Zimní speciál 89. Dobrodružství se zbraněmi. Praha, Mladá fronta, 1989. 95 s. včetně vystřihovánek husitského tábora, bojovníků, husitského vozu, rytířského turnaje. 340x240 Krásný stav. REZERVACE (sb) | 150 |
| ABC MLADÝCH TECHNIKŮ A PŘÍRODOVĚDCŮ. Letní speciál 89. Příběhy z Kroniky Strážců, návody, čtení, hry. Praha, Mladá fronta, 1989. 94 s. včetně návodu na sestrojení hvězdné mapy. 340x240 Krásný stav. | 150 |
| ABC MLADÝCH TECHNIKŮ A PŘÍRODOVĚDCŮ. Letní speciál 88 zve na výpravy do ztraceného světa. Praha, Mladá fronta, 1988. 95 s. včetně 5. s. vystřihovánek vzducholoď RX - 1, ve Whitově zemi, pterodactylus. 340x240 Krásný stav. | 150 |
| Čapek - KLIČKA, BENJAMIN: MUŽ KTERÝ CHTĚL ABCDE. Praha, DP, 1928. Živé knihy. B sv. 9. 66 s., 20 ilustrací a obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x140 Nerozřezáno. Mimo tři drobné prasklinky na okraji obálky (viz foto) velmi dobrý stav! | 1500 |
| ŠIMON, T. F. EXLIBRIS. Podpis T. F. Šimona. - Popisný seznam 1910 - 1932. Sestavil a vydal Václav Rytíř. Úvaly, 1932. Nestr., vyobr. v textu a na přílohách + 4 volné kartony s pův. graf. exlibris (2x lept, 2x dřev.). Podpis T. F. Šimona na titulním listu. Vydáno celkem 285 čísl. výtisků, tento ex. má číslo 142. Pův. brož. 205x150 | 850 |
| BÍM, TOMÁŠ. Empire s měsícem. Barevná litografie. 1984, sign. 420x300 | 4500 |
| ALMANACH VÝSTAVY SOUDOBÉ KULTURY V BRNĚ 1928. Fotografický průvodce výstavou. - Red. B. J. Jelínek. Brno, Národohosp. propagace ČSR, 1928. 108 s., fotografie (POSSELT, STOKLAS ...), čes., něm., franc. a angl. text. Pův.(?) celopl. vazba. 295x230 - Vybledlý hřbet, povrch desek místy znečištěn. | 1250 |
| Čapek - STEHLÍK, LADISLAV: KOŘENY. Poslední knižní práce JOSEFA ČAPKA - Praha, Borový, 1938. 95 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x125 - Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 790 |
| BUDUJEME NOVÉ PODOLÍ. Architektura - Sborník Obecně prospěšného stavebního a bytového družstva "Nové Podolí". Napsali Antonín Kubík, Jaroslav Brandejský, Akad. arch. Bohumil Kříž, Jaroslav Kříž, Jan Pacák, Josef Zámečník. Praha, „Nové Podolí“, 1947. 32 s., plány, diagramy, fotografie, úprava a obálka BOHUMIL KŘÍŽ. Pův. brož. 240x170 – podpis arch. KAREL LODR. | 490 |
| MAŠEK, VÁCLAV: PAŘÍŽSKÝ CYKLUS. Osm kreseb. Hranice, Hladký, 1931. Tiskli Kryl a Scotti na italském ruč. pap. Umbria Italia. (4)s. textu a 8 kreseb reprodukovaných ze štočků na osmi listech. V tiráži podpis a datum (31) V. Maška, ex. č. 49/50. Volné listy v pův. pap. ob. 265x200 | 1250 |
| TAINE, HIPPOLYTE: STUDIE O DĚJINÁCH A UMĚNÍ. Praha, Odeon, 1978. Estetická knihovna sv. 8. Přeložil Vladimír Mikeš. 388 s. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 | 150 |
| WHITE, MICHAEL: LEONARDO UMĚLEC A VĚDEC. První vědec. Praha, Ottovo nakl., 2001. 303 s. Pap. vazba s obálkou. 235x165 | 200 |
| FREL, JIŘÍ: ŘECKÉ VÁZY. Praha, SNKLHU, 1956. 97 s. textu, 100 s. obr. přílohy. Celopl. vazba 245x175 | 180 |
| PÁLENÍČEK, LUDVÍK: ŠVABINSKÉHO ČESKÝ SLAVÍN. Sto portrétů. Praha, SPN, 1985. 227 s., typo OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 | 150 |
| STENDHAL: O LÁSCE. TEIGE, kožená vazba. - Praha, R. Škeřík, 1930. Symposion sv. 43. 385 s., vazba a úprava KAREL TEIGE, ex. č. 18 ze 400 výt. na domácím Simili-Japanu. Pův. celokož. vazba, ochranné pap. pouzdro. 195x130 | 2500 |
| WOOLFOVÁ, VIRGINIA: ORLANDO. MUZIKA, kožená vazba. - Praha, R. Škeřík, 1929. Symposion sv. 40. 263 s., pět kreseb, úprava a vazba FRANTIŠEK MUZIKA, ex. č. 34 ze 400 výt. na domácím Simili-Japanu. Pův. zdobená celokož. vazba v ochranném pap. pouzdře. 195x135 | 2500 |
| VIK, KAREL: STŘEDNÍ ČECHY. Praha, Orbis, 1953. Edice Pragensia sv. 3. 1. vyd. 93 s., 44 dvoubarevných litografií, 6 bar. dřevorytů a 1 hlubotisková příloha "Panorama Prahy", obálka, vazba a úprava OLDŘICH MENHART. Obrazovou část doprovázejí texty J. Glazarové, J. Pilaře, I. Skály. Pův. polopl. vazba s obálkou. 345x225 | 400 |
| VIK, KAREL: ČESKÝ RÁJ. Soubor 32 tří až sedmibarevných dřevorytů. Liberec, KNV, 1954. 1. vyd. Úvodní slovo napsal Jiří Šolc. Úprava a obálka JAROSLAV KOSNAR. Volné listy v papírové obálce. 305x225 | 1200 |
| Vik - LITOMYŠL V KRESBÁCH KARLA VIKA. Duch a tvář českého města. Pardubice, Krajský dům Osvěty, 1959. Slovem doprovází Jindřich Růžička. 91 s. včetně 60 vyobrazení, obálka, vazba a úprava OLDŘICH MENHART. Pův. celopl. vazba s obálkou. 295x215 | 200 |
| VIK, KAREL: SEVERNÍ ČECHY. Slovem doprovází J. V. Scheybal. Praha, SNKLHU, 1958. 1. vyd. 157 s., 67 obrazů v textu a 8 bar. dřevorytů na přílohách, obálka, vazba a ůprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 350x250 | 400 |
| VIK, KAREL: MATEŘÍDOUŠKA. Praha, J.Otto, 1941. 107 s.včetně 30 celostr. ilustrací a perokresb v textu, na příloze 5 barevných dřevorytů. Pův. celopl. vazba s obálkou. 300x220 Obálka je trochu poškozená. | 700 |
| TYP. Ilustrovaný měsíčník pro úspěšné podnikání. Pro ty, kteří chtějí vpřed. Praha, Reklamní klub čs., 1946. 384 s. 12 sešitů v pův. obálkách. 265x195 | 2500 |
| TYP. Ilustrovaný měsíčník pro úspěšné podnikání. Pro ty, kteří chtějí vpřed. Praha, Reklamní klub čs., 1947. 17. ročník. 384 s. obálky upravil OLDŘICH HLAVSA. 12 sešitů v pův. obálkách. 265x195 | 2500 |
| Toyen - ROLLAND, ROMAIN: PETR A LUCIE. 3 litografie TOYEN. - Praha, Škeřík, 1932. Symposion sv. 18. 144 s., 3 dvoubarevné celostr. litografie TOYEN. Pův. brož. 200x135 | 1100 |
| Toyen - LE BRUN, ANNIE: ANNULAIRE DE LUNE. Six dessins originaux de Toyen. Paris, Editions Maintenant, 1977. Nestránkováno, šest ilustrací TOYEN, dvoubarevný tisk. Exemplář č. 280/975. Pův. brož. 240x170 ...velmi dobrý stav. | 3600 |
| Šíma - HRUBÍN, FRANTIŠEK: PROMĚNA. 7 orig. dřevorytů JOSEF ŠÍMA. - Praha, ČS - SČB, 1957. Ráj knihomilů sv. 19. 31 s., 7 orig. dřevorytů (z nichž jeden se opakuje na obálce) JOSEF ŠÍMA, 700 nečísl. výt na ručním maršovském papíru. Podpis F. Hrubína na patitulu. Volné archy v původní obálce. 210x135 Dobře zachováno! | 2700 |
| JARRY, ALFRED: NADSAMEC. MESSALINA. UBU KRÁLEM. Prokletí básníci sv. 5. Kožená vazba. - Praha, R. Škeřík, 1930. Prokletí básníci sv. 5. Nadsamec, Messalina přeložil Jaroslav Zaorálek. Ubu králem přeložil Jiří Voskovec. 292 s., portret autorův je repr. podle kresby Cazalsovy z r. 1897, vazba VÍT OBRTEL, ex. č. 18 z 250 výt. na domácím Simili japanu. Pův. celokož. vazba v ochranném pap. pouzdře. 195x135 | 3500 |
| LAUTRÉAMONT, COMTE DE. (ISIDORE DUCASSE). Prokletí básníci sv.4. Kožená vazba. - Praha, R. Škeřík, 1929. Prokletí básníci sv. 4. Maldororovy zpěvy přeložil Jan Vodehnal, Poesie přeložil Jindřich Hořejší. 204 s., vazba VÍT OBRTEL, ex. č. 34 z 200 výt. na papíře Simili japan. Pův. celokož. vazba v ochranném pap. pouzdře. 195x130 - Velmi dobrý stav. | 3500 |
| RICTUS, JEHAN. Prokletí básníci sv. 3. Kožená vazba. - Praha, R. Škeřík, 1929. Prokletí básníci sv. 3. Přeložil Jindřich Hořejší. 59 s., portrét autorův je otisk dřevorytu ANTOINE-PIERRE GALLIENA, vazba VÍT OBRTEL, ex. č. 93 ze 400 výt. na papíře Japan Banzay. Pův. celokož. vazba. 195x130 - Velmi dobrý stav, desky mírně prohnuté. | 2500 |
| BARING, MAURICE: ŠÁLENÍ ČASU. Symposion sv. 39. Kožená vazba. - Praha, R. Škeřík, 1929. Symposion sv. 39. 377 s., úprava KAREL SVOLINSKÝ, vazba FRANTIŠEK MUZIKA, ex. č. 36 ze 400 výt. na domácím Simili Japanu. Pův. celokož. vazba. 195x130 | 1500 |
| SERNA, RAMÓN GÓMEZ DE LA: BÍLÁ A ČERNÁ VDOVA. Symposion sv. 26, kožená vazba - Praha, Škeřík, 1927. 233 s. Ručně čísl. ex. 67 z 500 čísl. výtisků na pap. Japan Banzay. Pův. celokožená vazba (návrh vazby SVATOPLUK KLÍR), ochranné pap. pouzdro. 195x155 Velmi dobrý stav! | 1500 |
| FOTOGRAFICKÝ OBZOR. Roč. XXXIV / 1926. Obrazový měsíčník přátel fotografie. Praha, Český klub fotografů amatérů, 1926. 184 s. textu + (58) jednostranně tištěných, hlubotiskových fotogr. příloh (m.j. RÖSSLER, KOBLIC, LAUSCHMANN, KRUPKA). Pův. celopl. vazba. 250x205 - Měsíčník věnovaný fotografii vycházel od ledna r. 1893 do září r. 1944 | 850 |
| FOTOGRAFICKÝ OBZOR. Roč. XXXIII / 1925. Obrazový měsíčník přátel fotografie. Praha, Český klub fotografů amatérů, 1925. 235 s. textu + (61) jednostranně tištěných, hlubotiskových fotogr. příloh (m.j. RŮŽIČKA, KOBLIC, LAUSCHMANN, KRUPKA). Pův. celopl. vazba. 250x205 - Měsíčník věnovaný fotografii vycházel od ledna r. 1893 do září r. 1944. | 850 |
| ONDŘEJ Z HABERNFELDU: VYPRAVOVÁNÍ O VOJNĚ ČESKÉ OD ROKU 1617. Z latiny přeložil Emanuel Tonner. V Praze, Ed. Grégr, 1867. XXXV, 140 s., ve front. dřevoryt A. ŘEHÁČKA („Věrné vypodobení titulu původního vydání“ z r. 1645). Dobová polopl. vazba se zlatou ražbou na hřbetě. 170x105 Dobře zachováno. | 650 |
| PILEČEK, JINDŘICH. Exlibris. Lept, sign., dat. 1989, čísl. 81/100, deska 135x90, pap. 195x145. | 350 |
| ČÁPOVÁ, HANA. Barevný lept, sign., čísl. 155/200, deska 78x116, pap. 162x212. | 380 |
| KOMÁREK, VLADIMÍR. Suchá jehla, sign., deska 155x120, pap. 210x150. | 380 |
| MACKŮ, JIŘÍ: MEZINÁRODNÍ FOTOGRAFIE – 1962 Umělecká fotografie sv. 22. - Fotofestival Teplice 1962. 1. vyd. Praha, SNKLU, 1964. 21 s., 69 fotografií v obr. příloze (z nich 8 barev.), grafická úprava a obálka MILOŠ HRBAS. Tištěno hlubotiskem. Pův. brož. 175x155 – Z horního okraje hřbetu kousek vytržený, obálka od bloku zčásti odlepena, drobné oděrky na povrchu hřbetu. | 380 |
| SMÍCH STARÉ FRANCIE. Výbor ze starofrancouzských povídek veršem. Praha, Družstevní práce, 1948. Nesmrtelní sv. 32. Přeložil Pavel Eisner. 436 s., 11 pův. litograf., obálka a vazba ANTONÍN STRNADEL, úprava METHOD KALÁB. Pův. celopl. vazba s obálkou. 220x160 | 100 |
| HOLT, KARE: KRÁL. Praha, Svoboda, 1983. Přeložila Helena Kadečková. 716 s., ilustrace JIŘÍ BĚHOUNEK. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 | 100 |
| MAGICKÝ KRYSTAL. Ruské utopicko-fantastické příběhy. Praha, Svoboda, 1982. Přeložili Z. Bergrová, E. Dolejšová, J. Honzík. 351 s., ilustrace JIŘÍ BĚHOUNEK. Pap. vazba. 190x120 | 90 |
| VACHEK, EMIL: NĚMECKÁ VÁLKA. I. - VIII. Praha, V. Neubert a synové, 1946 - 47. 1. vyd. I. díl Hitlerovo tažení proti Československu. 296 s. II. díl Válka počne v Praze. 300 s. III. díl Bleskové války. 31O s. IV. díl Tři bleskové války. 281 s. V. díl Bitva o Anglii. 349 s. VI. díl Stalingrad. 311 s. VII. díl Amerika v boji. 319 s. VIII. Generální ofensiva. 304 s. Obálka a úprava VILÉM AMBROSI, obrazová část VLADIMÍR RÝPAR. Pův. brož. s obálkou. 225x150 - Dobře zachováno. | 1900 |
| SNY O ŠTĚSTÍ. Ruchovci a Lumírovci. Praha, Československý spisovatel, 1986. Klub přátel poezie. 1. vyd. Připravil Miloš Pohorský. 212 s., úprava JAN JISKRA. Pap. vazba s obálkou. 205x195 | 90 |
| NEUMANN, STANISLAV KOSTKA: PODANÁ RUKA. Praha, Československý spisovatel, 1975. Klub přátel poezie. 1. vyd. 128 s. a 8 s. příloh, kresby VÁCLAV MAŠEK, úprava OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 210x195 | 120 |
| SLOVO O PLUKU MAJAKOVSKÉHO. Praha, Československý spisovatel, 1961. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložil J. Taufer. 148 s., úprava OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 210x195 | 120 |
| SLÁDEK, JAN VÁCLAV: HUKVALDSKÉ MINIATURY. Ostrava, Profil, 1979. 1. vyd. 76 s., obálka, vazba a úprava ALEŠ STANOVSKÝ. Celopl. vazba s obálkou. 200x215 | 65 |
| HORA, JOSEF: ČAS / BRATR MÉHO SRDCE. Praha, Československý spisovatel, 1965. Klub přátel poezie. 1. vyd. Uspořádal František Hrubín. 144 s., kresby EMIL FILLA. Celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 210x195 | 120 |
| NORWID, CYPRIAN: ČERNÉ KVĚTY. Praha, Československý spisovatel, 1970. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložil Jan Pilař. 132 s., úprava OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 210x195 | 60 |
| MACHAR, J. S.: PRAVDY ZNAK. Praha, Československý spisovatel, 1982. Klub přátel poezie. 1. vyd. Uspořádal Bohumil Svozil. 168 s., úprava MILOSLAV FULÍN. Celopl. vazba s obálkou. 210X195 | 95 |
| OBRYS MUŠLE. Poezie španělské avantgardy. Praha, Československý spisovatel, 1979. Klub přátel poezie. 1. vyd. Přeložili P. Šrut, M. Uličný, J. Hloušek. 136 s., úprava OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou. 210X195 | 95 |
| SOVA, ANTONÍN: POZDRAV BOUŘLIVÉ NOCI. Praha, Československý spisovatel, 1964. Klub přátel poezie. 1. vyd. 132 s., úprava OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 210x195 | 95 |
| ČERNOBÍLÉ ROKY. Dějiny ČSSR v kresbách českých a slovenských grafiků. Praha, Mladá fronta, 1965. Uspořádali Václav Sivko a Jiří Brabec. 1. vyd. 224 s. Celopl. vazba s obálkou. 210x195 | 60 |
| ŠRÁMEK, FRÁŇA: SEDM KRÁSNÝCH MEČŮ. Praha, Československý spisovatel, 1962. Klub přátel poezie. 1. vyd. 116 s., obálka, úprava, vazba OLDŘICH HLAVSA. Celopl. vazba s obálkou a mikrodeskou. 210x195 | 120 |
| MILÝ PANE BROWNINGU. Výbor z korespondence Elizabeth Barrettové-Browningové a Roberta Browninga. Praha, Odeon, 1974. Paměti Korespondence Dokumenty sv. 53. 1. vyd. Přeložila Hana Žantovská. 262 s. textu a 32 s. obr. přílohy, obálka, vazba a úprava MILAN GRYGAR. Celopl. vazba s obálkou. 210x195 | 95 |
| Sutnar - ZWEIG, ARNOLD: SPOR O SERŽANTA GRÍŠU. Praha, DP, 1938. 3. vyd. 483 s., vstupní ilustrace OTAKAR MRKVIČKA, obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. Mírně opotřebováno, kousek zadní ob. podlepen průhl. páskou. | 950 |
| BASS, EDUARD: POTULKY PRAŽSKÉHO REPORTERA. 1. vyd. - Praha, J. Otto, 1929. 183 s., obálka a frontispis ADOLF HOFFMEISTER, typogr. úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 195x140 Na obou koncích hřbetu drobné praskliny, z rubu zpevněno průhl. páskou. | 1700 |
| SCHEINPFLUGOVÁ, OLGA: ŽIVÝ JAKO NIKDO Z NÁS. Praha, Hynek, 1997. 266 s. textu, 28 s. čb. příloh. Pův. celopl. vazba s přebalem. 185x120 | 120 |
| HRABAL, BOHUMIL: PROLUKY. 1. vyd. Exil. - Bez nakl. údajů. [Köln, Index, 1986]. 170 s. Pův. brož. 170x112 Slovník české literatury po roce 1945 ÚČL AV ČR | 650 |
| TOYEN. Galerie Furstenberg, exhibition catalog, Paris, 1958. Výstava cyklu obrazů Sedm mečů. Každý ze sedmi obrazů je doprovázen původním textem sedmi surrealistických autorů - André Breton, Georges Goldfayn, Yves Elléquet, E.L.T. Mesens, Robert Benayoun, Benjamin Péret a Jean-Claude Silbermann. Katalog obsahuje: sedm volných listů, po jedné straně individ. barevných, s tištěnými texty na barevné ploše. Dvoulist s čb. reprodukcemi sedmi vystavených obrazů. Vše je volně vloženo v původní pap. obálce. 213x76 vyobrazení-images | 3500 |
| TOYEN. Raymond Cordier, Paris, 1962. Nestr., (20) s. včetně obálky, text Eduard Jaguer, 2 čb. reprodukce. Pův. brož. 175x135 | 1450 |
| SUCHÝ, JIŘÍ: PRO KOČKU. Praha, Československý spisovatel, 1968. 1. vyd. 114 s., obálka, vazba a úprava JIŘÍ ŠALAMOUN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 120 |
| NERUDA, JAN: BALLADY A ROMANCE. 10 sign. leptů A. J. ALEX. - Praha, Topič, 1920. 46 s., 10 sign. leptů montovaných na přílohách A. J. ALEX , úprava a vazba E. HRBEK. Ručně čísl. exemplář 28 ze sta výtisků na japanu. Pův. pap. vazba. 215x160 | 2200 |
| Mánes, Antonín (1784-1843). Lept. - Studie stromu. 320x225, značeno v desce: A. Mánes 1832. - Po celé šířce horního okraje tmavší skvrny (v jednom místě lehký dotyk s korunou stromu), malá, tmavá skvrna dole, povrch na okrajích listu ušpiněn, z rubu při horní hraně zbytky lepidla. | 4250 |
| SETON, ERNEST THOMPSON: O VEVEŘICI. V Praze a Bratislavě, J. Otto, 1927. Knihovna Walden. Spisy Ernsta Th. Setona III. Přeložil Bohumil Z. Nekovařík. 111 s. Pův. brož. 215x150 Dole na hřbetu je 1x1 cm utržený. | 190 |
| STEUBEN, F.: RUDÁ BOUŘE. Vypravování z první indiánské války při řece Ohio, podané podle starých pramenů. Praha, Jos. Vilímek, 1938. přeložil Ferdinand Romportl. 192 s. Pův. polopl. vazba. 220x160 Povrch vazby je zašpiněný. | 250 |
| BAUMOVÁ, RŮŽENA: ABDALOVA DOBRODRUŽNÁ CESTA. Dobrodružná cesta malajského hocha. Praha, Vesmír, 1940. 195 s., ilustrace ADOLF ZÁBRANSKÝ. Pův. polopl. vazba. 215x160 | 190 |
| LUSKAČ, RUDOLF: ODKAZ LOVCE TAJGY. Knihy odvahy a dobrodružství sv. 153. Praha, Albatros, 1981. 254 s., ilustrace ZDENĚK BURIAN. Pův. lamino vazba. 210x150 | 85 |
| SZCZEPAŇSKÁ, NORA: DIVOKÝ ANDA. Knihy odvahy a dobrodružství sv. 109. Praha, Albatros, 1969. 1. vyd. Přeložil Josef Vlášek. 315 s., ilustrace JAROMÍR VRAŠTIL. Pův. lamino vazba. 210x150 | 120 |
| BĚLOHLÁVEK, BEDŘICH: MASARYK A HUDBA. Praha, Leopold Mazáč, 1936. 2. vyd. 132 s. úprava A. B. KOHOUT. Pův. polopl. vazba. 245x170 - Přehled skladeb věnovaných T. G. Masarykovi, jmenný rejstřík, odkazy na literaturu. | 200 |
| MICHL, KAREL: CHVÍLE SETKÁNÍ, VĚČNOST VZPOMÍNEK. Medailónky Františka Halase, Jaromíra Johna, Jindřicha Štyrského. Hradec Králové, Kruh, 1976. 172 s., ilustrováno dobovými dokumenty a fotografiemi, obálka a úprava JAROSLAV CHEBEN. Celopl. vazba s obálkou. 205x130 | 185 |
| PROKEŠ, JAROSLAV: PRAŽSKÝ CHIRURG ZA TŘICETILETÉ VÁLKY. Podle zápisu v knize "Popisové noví od léta 1627". Praha, nákl. autorovým, 1937. 17 s., ilustrace. Ex. č. 53 ze 100. Pův. brož. 270x205 | 390 |
| JENÍČEK, JIŘÍ: PRAHA JASEM OKŘÍDLENÁ. Předmluva Jaroslav Seifert. Praha, Československé filmové nakladatelství, 1948. Nestr., 64 čb. fotografií (hlubotisk). Obálka a úprava EDUARD HOFMAN. Pův. brož. 245x185 – Zadní ob. natržená, místo natržení podlepeno, v rozích stopy po přeložení, povrch znečištěn, ostatní části knihy v dobrém stavu. | 500 |
| HRABAL, BOHUMIL: INZERÁT NA DŮM, VE KTERÉM UŽ NECHCI BYDLET. 1. vyd. - Praha, Mladá fronta, 1965. Edice Boje sv. 140. 96 s., obálka, vazba a úprava JIŘÍ ŠALAMOUN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 - Kniha sedmi povídek (Kafkárna, Divní lidé, Anděl, Ingot a ingoti, Zrada zrcadel, Prokopnutý buben, Krásná Poldi). | 230 |
| AVENTINSKÝ MAGAZIN. (Gentleman). Praha, Otakar Štorch-Marien, sv. 5., říjen 1930. 294 s., il. a fotografie (mj. AENNE BIERMANN, ADOLF HOFFMEISTER, FRANTIŠEK DRTIKOL), reklamní přílohy (ROTTER), fotomont. obálka anonym. Pův. brož. 245x180 Dobrý stav. | 3500 |
| SVITÁK, IVAN: MODERNÍ EROS. Praha, Listopad, 1990. 1. vyd. 122 s., obálka a ilustrace JAN BERNAT. Brož. 215x150 Na okraji obálky světlé skvrny. | 80 |
| HALAS, FRANTIŠEK: STARÉ ŽENY. Praha, Literární klub Máj, 1947. 43 s., kresby KAREL ČERNÝ. Pův. brož. 255x180 | 280 |
| DURYCH, JAROSLAV: TŘI DUKÁTY. Praha, Melantrich, 1935. Úroda sbírka krásné prózy sv. 66. 140 s. Pův. brož. 200x130 | 300 |
| BURIAN, E. F.: VIDĚNO SLZAMI. Výbor z veršů 1925-1947. Praha, Aventinum, 1947. 63 s., obálka a vazba FRANTIŠEK TICHÝ, úprava BOHUMIL TRITA. Pův. brož. 205x130 | 200 |
| Hoffmeister - HAVLÍČEK BOROVSKÝ, KAREL: KŘEST SVATÉHO VLADIMÍRA. Praha, Václav Petr, 1930. Nestr., vazba, úprava a 30 ilustrací ADOLF HOFFMEISTER, ex. 247 z 330 na Van Gelderu. Pův. polopergamenová vazba. 255x195 | 1490 |
| STALETÁ PRAHA XII. Sborník Pražského střediska státní památkové péče a ochrany přírody. Praha, Panorama, 1982. Sestavil Rudolf Petráň. 240 s. včetně 83 vyobrazení, obálka, vazba a úprava SOŇA a JAROMÍR VALOUŠKOVI. Celopl. vazba s obálkou. 235x170 | 120 |
| STALETÁ PRAHA IV. Sborník Pražského střediska státní památkové péče a ochrany přírody. Praha, Orbis, 1969. Sestavil Zdislav Buřival s red. radou. 260 s., obálka, vazba a úprava JOSEF FICENEC. Celopl. vazba s obálkou. 235x170 | 95 |
| PRAŽSKÝ SBORNÍK HISTORICKÝ 1967 - 1968. Praha, Orbis, 1968. Sestavili František Holec a Josef Janáček. 232 s. textu a 32 s. obr. přílohy, obálka a vazba HANA TROJANOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 | 150 |
| PRAŽSKÝ SBORNÍK HISTORICKÝ IX. Praha, Orbis, 1975. Sestavili František Holec a red. rada. 276 s. textu a 32 s. obr. přílohy, obálka, vazba a úprava KUNOVÁ RADMILA. Celopl. vazba s obálkou. 245x170 | 150 |
| UTRIO, KAARI: DCERY EVINY. Historie evropské ženy. Havlíčkův Brod, Hejkal, 1994. Přeložila Markéta Hejkalová. 216 s. Lamino vazba. 245x165 | 95 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: CIKÁDY. Čtyřverší, dedikace, datum a podpis autora. - Praha, Borový, 1943. České básně sv. 60. 1. vyd. 53 s., obálka a kresby MILOSLAV TROUP. Pův. brož. 215x140 | 600 |
| PRŮŠEK, JAROSLAV: SESTRA MOJE ČÍNA. Praha, Družstevní práce, 1947. 348 s., 26 obr. v textu a 20 na přílohách, obálka a vazba JAROSLAV ŠVÁB. Polopl. vazba s obálkou. 205x140 Obálka je mírně poničená. | 100 |
| ŠUSTA, JOSEF: LÉTA DĚTSTVÍ A JINOŠSTVÍ. Vzpomínky I. Praha, Melantrich, 1947. 1. vyd. 197 s., 20 s. čb. foto. Polopl. vazba s obálkou. 220x145 Obálka je mírně poškozená. | 190 |
| KIENITZ, FRIEDRICH-KARL: NÁRODY VE STÍNU. Soupeři Řeků a Římanů v letech 1200-200 př. n. l. Praha, Odeon, 1991. Přeložila Eva Pátková. 286 s., obálka, vazba a úprava PAVEL ŠTEFAN. Celopl. vazba s obálkou. 205x165 | 100 |
| ŽÁBA, ZBYNĚK: TESÁNO DO KAMENE PSÁNO NA PAPYRUS. Praha, Svoboda, 1968. 198 s., obálka, vazba a úprava LEO NOVOTNÝ. Celopl. vazba s obálkou. 210x180 | 70 |
| KUŤÁKOVÁ, E.; MAREK, V.; ZACHOVÁ, J.: MOUDROST VĚKŮ. Lexikon latinských výroků, přísloví a rčení. Praha, Svoboda, 1988. 661 s., obálka, vazba a úprava JAN SOLPERA. Celopl. vazba s obálkou. 205x125 | 250 |
| KAVKA, FRANTIŠEK: PŘÍRUČKA K DĚJINÁM ČESKOSLOVENSKA DO ROKU 1648. Praha, SPN, 1963. 1. vyd. 527 s. Celopl. vazba. 205x145 | 95 |
| CLAIR, RENÉ. ES LEBE DIE FREIHEIT. Illustrierter Film-Anzeiger, Nummer 67. - Praha, Josef Schösser, 1932. 8 s., včetně ob. 230x150 Velmi dobrý stav! | 900 |
| MILOSTNÉ LISTY VILÉMA MRŠTÍKA HELENCE. Knihovna Vinice sv. VII. - Nové dokumenty ke genesi "Pohádky máje". Upravil a doslovem opatřil Adolf E. Vašek. Praha, Alois Dyk, 1928. 33 s., čtyři kresby v textu a na obálce a suchá jehla (sign.) FRANTIŠEK PAVELKA, sazbu upravil KAREL DYRYNK, vytiskla italkou písma Old Style F. W. Goudyho Státní tiskárna v Praze, ex. č. 87. z 220 výt. z nichž bylo 20 neprodejných. Pův. brož. 235x165 | 900 |
| MENDL, BEDŘICH: VÝVOJ ŘEMESEL A OBCHODU V MĚSTECH PRAŽSKÝCH. Praha, Archiv pro dějiny průmyslu, obchodu a technické práce, 1947. 111 s. Pův. brož. 240x160 | 200 |
| WASSERMANN, JAKOB: KRYŠTOF KOLUMBUS DON QUIJOTE OCEÁNU. Praha, R. Škeřík, 1930. Symposion sv. 44. Přeložil Jaroslav Zaorálek. 227 s., úprava a vazba TOYEN, ex. 283/ 400 na simili japanu. Celopl. vazba. 195x135 | 350 |
| HOLAN, VLADIMÍR: PANYCHIDA. Praha, Borový, 1945. 1. vyd. 41 s., obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 220x140 - nerozřezáno, velmi dobrý stav. | 200 |
| HOLAN, VLADIMÍR: TOBĚ. Praha, Svoboda, 1947. Edice Plamen sv. 19. 50 s., obálka MILAN HEGAR, úprava ALOIS CHVÁLA. Pův. brož. 220x145 Nerozřezáno, obálka je na hřbetě 2 cm natržená. | 200 |
| WERICH, JAN: LISTOVÁNÍ. Praha, Československý spisovatel, 1990. 280 s., obálka, vazba a úprava JAN RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s přebalem.205x140 | 100 |
| KIDSON, PETER: ROMÁNSKÉ A GOTICKÉ UMĚNÍ. Praha, Artia, 1973. Umění světa. 198 s., 102 barev. a 108 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s přebalem. 290x215 | 250 |
| FILLA, EMIL: OTÁZKY A ÚVAHY. Praha, S.V.U. Mánes, 1930. Knihy Mánesa sv. 3. 250 s., úprava JOSEF KAPLICKÝ. Pův. brož. 200x130. Obálka v dolní části, podél hrany hřbetu, 2 cm natržená. | 250 |
| LEDERER, JIŘÍ: KDYŽ SE ŘEKNE WERICH A KDYŽ SE ŘEKNE VOSKOVEC. Praha, Orbis, 1990. 245 s., obálka úprava IRENA VORLÍČKOVÁ. Brož. 205x145 | 100 |
| STRONG, DONALD E.: ANTICKÉ UMĚNÍ. Praha, Artia, 1970. Umění světa. 187 s., 128 bar. a 94 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215 | 250 |
| LOMMEL, ANDREAS: PRAVĚK A UMĚNÍ PŘÍRODNÍCH NÁRODŮ. Praha, Artia, 1972. Umění světa. 188 s., 103 bar. a 107 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215 | 250 |
| LYNTON, NORBERT: UMĚNÍ 19. A 20. STOLETÍ. Praha, Artia, 1981. Umění světa. 190 s., 113 bar. a 93 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215 | 250 |
| AUBOYER, JEANNINE; GOEPPER, ROGER: UMĚNÍ DÁLNÉHO VÝCHODU. Praha, Artia, 1972. Umění světa. 190 s., 112 bar. a 116 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215 | 250 |
| GARBINI, GIOVANNI: STRAROVĚKÉ KULTURY PŘEDNÍHO VÝCHODU. Praha, Artia, 1971. Umění světa. 190 s., 102 bar. a 124 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215 | 250 |
| LASSUS, JEAN: RANĚ KŘESŤANSKÉ A BYZANTSKÉ UMĚNÍ. Praha, Artia, 1971. Umění světa. 196 s., 117 bar. a 109 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215 | 250 |
| KITSON, MICHAEL: BAROK A ROKOKO. Praha, Artia, 1972. Umění světa. 185 s., 100 bar. a 100 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215 | 250 |
| MARTINDALE, ANDREW: ČLOVĚK A RENESANCE. Praha, Artia, 1971. Umění světa. 199 s., 108 bar. a 101 čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s obálkou. 290x215 | 250 |
| DOLENSKÝ, ANTONÍN: KULTURNÍ ADRESÁŘ ČSR. Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic. Praha, vyd. a tiskla Českolipská knih- a kamenotiskárna, 1936. II. ročník. 672 s. Celopl. vazba. 210x150 | 300 |
| SEDLÁČEK, VOJTĚCH: INCOGNITO. (Pokradmo). Peprné verše na všecky stavy. Účastníkům šestého bibliofilského večera 8. listopadu 1930 věnují plzenští bibliofilové J. Folprecht, J. Hodek, K. Škába. 9 s., ex. č. 122/300. Vytiskly graf. záv. Neuber, Pour a spol. v Plzni podle úpravy EMANUELA PETLANA na ručně čerpaném pap. fy Egert v Prášilech na Šumavě. Dva sign. dřevoryty JOSEF HODEK. Um. celokož. vazba, sign. K. ŠILINGER Plzeň, ochranné pap. pouzdro. 260x170 | 3500 |
| ŠVABINSKÝ, MAX: POLEDNE. Podpis M. Švabinského. - Milostné listy. Lyrický doprovod Františka Hrubína. Praha, k 70 nar. M. Švabinského vydal F. J. Müller, 1943. Krásná užitková kniha sv. 23. Dedikace, dat. (1945) a podpis M. Švabinského. 37 obr. hlubotiskových příloh vytiskl V. Neubert. Pův. brož. 255x185 | 750 |
| PAVEL Z JIZBICE: PANENCE. Spolek českých bibliofilů. - Schediasmatum farrago nova 1598. Z latiny přeložila Helena Businská. V Praze vydal Památník národního písemnictví a Spolek českých bibliofilů jako členskou prémii na rok 1970. 24 s., úprava a sign. dřevoryt ve front. KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 250x165 | 750 |
| MUCHA, ALFONS: OTČENÁŠ. Praha, Unie, nedat. (1900). Nestr., (32) s. včetně obálky, kaligrafie a ilustrace ALFONS MUCHA. Celopl. vazba, obálky vev. 250x190 | 3000 |
| VRCHLICKÝ, JAROSLAV: EKLOGY A PÍSNĚ. Praha, J. Otto, 1917. Vytiskla typy Bernhardovými Grafia. Nestr., (80) s., upravil (titulní dvoustrana, 38 vinět, rámce pro každou stranu, předsádky a návrh vazby) FRANTIŠEK KOBLIHA. Do kůže svázal LUDVÍK BRADÁČ, zlacená ražba, zlatá horní ořízka. 265x180 Desky vazby prohnuté, povrch vazby mírně zašlý. | 980 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: KNIHA LESŮ, VOD A STRÁNÍ. Praha, A. Srdce, 1921. II. vyd. Vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově. 92 s. Celokož. vazba, zlatá horní ořízka. 210x135 | 1500 |
| MAJAKOVSKIJ, VLADIMÍR: VOJNA A SVĚT. Báseň. Praha, Müller, 1949. Krásná užitková kniha sv. 37. Přeložil Jiří Taufer. 69 s., úprava F. J. MÜLLER. Pův. brož. 245x170 | 350 |
| Štáfl - CHODSKO. CYKLUS OBRAZŮ OTOKARA ŠTÁFLA. Praha, Politika, 1914. 52 s. textu s čb. kresb., 16 bar. celostr. příloh. Pův. brož. 225x180 | 400 |
| LO STILE. Architettura, arti, lettere, arredamento, casa. N. 30. - Garzanti, Milano 1943. 60 s. Pův. brož. 325x245 | 900 |
| Slabikář - KUBÁLEK / HENDRICH / ŠIMEK: NAŠE SLABIKÁŘE. Od nejstarší doby do konce století XVIII. Praha, Školní nakladatelství, 1929. 531 s., vyobrazení v textu a na přílohách. Pův. brož. 240x160 Na obálce nevýrazné, nahnědlé skvrny, jinak velmi dobře zachováno. | 1500 |
| KOTĚRA, JAN. 1871-1923. CI. výstava S.V.U. Mánes, Praha - Obecní dům, leden 1926. 38 s. Polokožená vazba. 195x125 | 1200 |
| ISKUSSTVO V MASSY. Moskva, AKhR, 1930. Číslo 3 (11) a 6 (14). Pův. brož. | 6000 |
| Tichý - TOMEŠ, JAN: FRANTIŠEK TICHÝ. Malířské dílo. Praha, Odeon, 1976. 283 s., 54 nalepovaných bar. příloh, 440 čb. vyobr. Původní celoplátěná vazba s obálkou, ochranné pap. pouzdro. 310x240 | 700 |
| GUDIOL, JOSÉ: EL GRECO. Světové umění sv. 57 - Praha, Odeon, 1976. 1. vyd. Přeložila Libuše Macková. 372 s., 353 vyobr. z toho 85 bar. Bibliog., katalog -- seznam El Grecových děl podle námětů, jmenný a místní rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou, ochranné pap. pouzdro. 300x255 El Greco, (vlastním jménem) Doménikos Theotokópulos, 1541-1614. | 700 |
| ZEGADLOWICZ, EMIL: BALADA O BABCE HORALČICKÉ O DĚTECH A O ZÁŘIVÉM CHLÉVU ZA VŠEMI STOJÍCÍM. Samotíšky, Babler, 1928. 26 s., frontispis (dřevoryt) JERZY HULEWICZ, podpis O. F. Babler. Pův. brož. 210x145 | 290 |
| JIRÁT, VOJTĚCH: BENÁTSKÝ DIALOG. Praha, Erna Jánská, 1944. První sv. knihovny SVÍTÁNÍ. 59 s., výzdoba a dva celostránkové dřevoryty FR.KOBLIHA, tisk podle osnovy METHODA KALÁBA. Volné složky v pův. pap. obálce. 230x155 | 380 |
| SVOBODOVÁ, RŮŽENA: POKOJNÝ DŮM. Edice Skvosty sv. 23. - Praha, SNKLHU, 1961. Edice Skvosty sv. 23. 102 s., ilustrace, předsádky a vazba LUDMILA JIŘINCOVÁ. Pův. celokožená vazba. 145x105 | 150 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: PĚT PRSTŮ. 1. vyd. Brno, B. Kilian, 1932. Knihovna Měsíc sv. 1. 94 s., úprava arch. VÁCLAV ROŠTLAPIL. Pův. brož. 255x180 | 900 |
| Trnka - HLÁVKA, MILOŠ: KORMORÁN. Praha, V. Šmidt, 1943. Edice Kytice sv. XVI. 1. vyd. 183 s., kresby a úprava JIŘÍ TRNKA. Pův. brož. 230x150 | 250 |
| JOHN, JAROMÍR: KNOFLÍK. Praha, Dědictví Komenského,1933. Dedikace, datum (1932) a podpis autora. 18 s., ilustrace CYRIL BOUDA, úprava VILÉM AMBROSI. Pův. brož. 220x160 - příznivcům a přátelům časopisu Pestrého týdne, graf. umělec. závodů a nakl. V. Neubert a synové k Vánocům a Novému roku. | 370 |
| LERMONTOV M. J.: PÍSEŇ O CARU IVANU VASILJEVIČI. Mladém gardistovi a smělém kupci Kalašnikovu. Praha, ELK, 1941. Přeložil Boh. Matheius. 29 s., 11 kreseb ZDENĚK KRATOCHVÍL, úprava OLDŘICH MENHART. Pův. brož. 240x175 Nerozřezáno | 180 |
| RENČ, VÁCLAV: ČERNÉ UMĚNÍ. Podpis autora - 1440-1940. Soukromý tisk k novému roku 1940. Podpis autora. 18 s., úprava F. J. MÜLLER. Volné složky v pův. pap. obálce. 200x130 | 120 |
| CLAES, ERNEST: LEGENDA O PRAŽSKÉM JEZULÁTKU A SVATÉM VÁCLAVU. Jak se vypravuje ve Vlámsku. Praha, Jos. Vilímek, soukr. tisk k vánocům, 1940. 12 s., kresby ANTONÍN STRNADEL. Volné složky v pův. pap. obálce. 215x130 | 120 |
| DRDA, JAN: ZACHRÁNĚNÍ MATĚJE ŘEZÁČE. Podpis autora. - Praha, k Novému roku jako soukr. tisk Fr. Borový, 1940. Dedikace a podpis autora. 21 s., obrázek JAN SLÁDEK, úprava JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 210x145 Nerozřezáno. | 200 |
| STAŠEK, BOHUMIL: KÁZÁNÍ NA POUTI U SV. VAVŘINEČKA. Praha, Vyšehrad, 1930. 25 s., frontispic FRANTIŠEK KLIMEŠ. Pův. brož. 205x140 | 90 |
| ŠVABINSKÝ, MAX: POLEDNE. Milostné listy. Lyrický doprovod Františka Hrubína. Praha, F. J. Müller, 1943. Krásná užitková kniha sv. 23. 70 s. Pův. polopl. vazba 255x185 - hlubotiskové reprodukce. | 400 |
| NERUDA, JAN: BALADA HORSKÁ. Břeclav, Alois Kučík, 1934. Vytiskl Vladimír Chlanda v Břeclavi. (20) s. včetně obálky, ve frontispise sign. dřevoryt (150x100) ARNOŠT HRABAL, ruční papír. Pův. brož. 245x165 | 350 |
| VILLON, FRANCOIS: BALADY. Praha, Spolek českých bibliofilů, 2004. 43 s., 8 čb. kreseb BOHUMIL ŽEMLIČKA, úprava MARTIN DYRYNK, podpisy obou v tiráži. Ex. č. 678/700. Pův. brož. 280x170 | 750 |
| GORKIJ, MAXIM: DÍVKA A SMRT. Praha, Mladá fronta, 1963. 20 s., přeložila Zora Beráková, obálka, barev. ilustrace a úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 245x180 Nerozřezáno | 180 |
| ŠPÁLOVÁ, SONJA: KNÍŽE BÁSNÍKŮ. Máj - Smrt. Praha, LUK, 1941. (40) s. včetně obálky, kresby a úprava VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 260x205 | 185 |
| MUCHA, JIŘÍ: SETKÁNÍ V TROPECH. Kapitola z románu Jiřího Muchy "Spálená setba". Praha, Melantrich, 1948. 21 s., obálka, frotispis a úprava VÁCLAV FIALA. Pův. brož. 230x150 Ve hřbetu 1 cm natrženo. | 75 |
| URBÁNEK, RUDOLF: OMLADINA. Úvodní poznámky při zahájení výstavy pokrokového hnutí a procesu s Omladinou 2. prosince 1934. Praha, Politický klub Omladinářů-Devadesátníků, 1935. 20 s., obálka JOSEF WENIG, ex. č. 10a. Pův. brož. 230x150 | 185 |
| SEN KNIHKUPECKÉHO PŘÍRUČÍHO KUŽIBERTA. jím samým sepsaný a zobrazený. Vyšlo u příležitosti dvacetiletého jubilea práce na dobré české knize. Vlastním nákl. Jan Živný. Tempo-Praha, 1941. 14 s., 4 ilustrace v textu. Pův. brož. 230x140 | 95 |
| VÝSTAVA FOTOGRAFIE ODBORNÍKŮ. 1937, březen - Katalog k Celostátní výstavě fotografie odborníků, uspořádané na paměť padesátiletého trvání Společenstva fotografů v Praze v pražském Mánesu. Úpravu katalogu provedl JAROSLAV ŠVÁB, hlubotiskem vytiskla Unie v Praze. 36 s. včetně obálky, seznam 385 fotografií od 99 vystavovatelů ( mj. BALZAR, EHM, HÁK, ILLEK, PAUL, POSSELT, SKOPEC, Státní škola grafická, STRÖMINGER, Škola uměleckých řemesel - Bratislava), 9 celostr. fotogr. vyobrazení, 15 reklamních stran, na přední s. obálky foto A. PAUL: Vnitřek plynojemu, na zadní s. ob. Fr. ILLEK: Textilie. Pův. brož. 210x150 | 1450 |
| BLÁHA, VÁCLAV. STARÁ BYDLIŠTĚ. Řada malých kreseb a grafik Hoštění sv. 5. Osm původních leptů k básním (Ivana Blatného): Ohrady, Hodiny vodní, ... Praha, vlastním nákladem, 1981. 8 původních leptů na volných listech a dva lepty na obálce, z nich devět leptů autor signoval, opatřil datem 81 a číslem 18/40. Vyšlo 40 exemplářů, výtisk č. 18. 105x70 | 3500 |
| MAJEROVÁ, MARIE: HLEDÁNÍ DOMOVA. Plzeň, Kroužek bibliofilů a přátel grafiky, 1931. 27 s, dřevoryty (dva celostránkové) a úprava VÁCLAV KAREL. 120 ex. na Van Gelder similijaponu. Pův. celopl. vazba. 235x165 Podpisy autorky a výtvarníka v tiráži. | 650 |
| NEJEDLÝ, ZDENĚK: NIETZSCHEOVA TRAGEDIE. Podpis autora - Praha, Bělohlávek, 1926. Dobrá edice. 104 s., upravil ALOIS CHVÁLA. Pův. brož. 195x135 | 400 |
| Bouda - ZEMEK, OLDŘICH: MOZART NA BERTRAMCE. Cyklus básní z let 1956-1963. Praha, Mozartova obec v ČSSR, 1964. 29 s., 2 celostr. signované litografie a obálka CYRIL BOUDA. Podpis autora na titulním listě. 220 výtisků. Pův. brož. 230x160 | 1200 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: OČITÝ SVĚDEK. Deník z roku 1949. Závěrečnou stať napsal Jan Vladislav. Autory fotografií jsou Dušan Klimeš a Werner Hannappel. München, K. Jadrný, 1983. Edice Arkýř sv. 8. 172 s., 8 celostr. fotogr. vyobr. na přílohách. Pův. brož. 195x200 Velmi dobrý stav. | 950 |
| SEIFERT, JAROSLAV: O PATETICKÉM A LYRICKÉM STAVU DUCHA. Řeč k udělení Nobelovy ceny za písemnictví 1984. Praha, Jazzová sekce, září 1985. 26 s., odpov. red. Karel Srp. Pův. brož. 200x145 | 650 |
| NERUDA, JAN: ZPĚVY PÁTEČNÍ. Praha, Arthur Novák, 1922. 26 s., vazba a výzdoba (nakladatelská značka, titulní list, iniciála a koncová viněta) V. H. BRUNNER, dvoubarevný tisk, ex. 401 ze 600, Pův. celokožená vazba, zlacená ražba na obou deskách a na hřbetě, zlatá ořízka. 195x120 Velmi dobrý stav. | 1250 |
| DIVIŠ, IVAN: ŽALMY. Exil. - Londýn, Rozmluvy sv. 35, 1986. 185 s., obálka JAN BRYCHTA. Pův. brož. 180x110 Krásný stav. | 500 |
| Werich - CINCIBUS, JOSEF: GRAMOFONOVÁ DESKA A JAN WERICH. Historické úvahy v rozmarném tónu. Praha, SHV, 1964. 20 s., 3 celostr. ilustrace (koláže), fotogr. portrét J.W. a obálka LADISLAV RADA. Pův. brož. 200x150 ...text obsahuje také diskografický soupis nahrávek z let 1927 - 1964 na jejichž realizaci se J. Werich podílel. | 290 |
| ŠTYRSKÝ, JINDŘICH: POESIE. Praha, Stýblo, Knižnice Kvartu sv. I., 1946. 1. vyd. 49 s., 1 fotogr. příloha (autorova posmrtná maska), ilustrace na obálce J. ŠTYRSKÝ. Volné archy v pův. pap. obálce. 300x215 Hřbet poškozen, přiléhající horní růžky z obou stran obálek, utrženy. | 690 |
| SUCHÁNEK, JIŘÍ: NA KONCI ZEMĚ. Praha, Václav Petr, 1939. 44 s., podpis a dedikace autora, dřevoryt FRANTIŠEK KOBLIHA, obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 225x140 | 350 |
| SUCHÁNEK, JIŘÍ: SEDM STUDÁNEK. Praha, Cesta, 1944. 1 . vyd. 32 s., ilustrace (3 celostr.) A. M. MACHOUREK, úprava A. LÍSKOVEC. Podpis a dedikace autora, ruč. papír. Pův. brož. 180x130 | 350 |
| SRBA, BOŘIVOJ: O NOVÉ DIVADLO. Nástup nových vývojových tendencí v českém divadelnictví v letech 1939 - 1945. Praha, Panorama, 1988. 304 s. textu, 48 s. čb. obr. přílohy, obálka a úprava JAN RAJLICH. Celopl. vazba s obálkou. 210x150 | 200 |
| DĚLNÍK - KALENDÁŘ NA ROK 1929. New York, časopis Obrana, 1928. Vytiskla Dělnická tiskárna v New Yorku. 208 s., ilustrace v textu mj. JAN MATULKA, M. KINČNER, LOUIS LOZOWICK, LOUIS RIBAK, dokument. fotogr., obálka JAN MATULKA, upravil Gustav Pikal. Pův. brož. 260x190 ... "zastoupeni jsou svými příspěvky soudruzi literáti z Československa (Seifert, Hora, Majerová, Wolker, Olbracht, Malířová) i naši američtí písmáci" (mj. Whitman, Cigánek, Pojar). | 1900 |
| CARDARELLI, VINCENZO: POTOPA. ... prospekt k autorisovanému překladu "Biblických Mythů" ... Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1923. Vytiskl Jan Mucha ve Velkém Meziříčí. Z vlaštiny přeložil Jaroslav Skalický. 35 s., dva dřevoryty (front., titulní list), Pův. brož. 155x95 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 450 |
| MASSON, GEORGES-ARMAND: SOLIVEAU ČILI DOKONALÝ POSLANEC. Kurs sv. 14. Kurs voličský. - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1925. Vytiskl Viktor Dvořák v Mor. Budějovicích. Přeložil Josef Florian. 35 s., obálka (ručně kolorovaná) WILLI WESSEL. Pův. brož. 160x125 Velmi dobrý stav! | 400 |
| POSLEDNÍ DNOVÉ CTIHODNÉ ANNY KATEŘINY EMMERICHOVÉ. Dobré Dílo sv. 89.- Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1927. Vytiskl Pokorný a spol. v Brně. Podle zápisků Poutníkových uspořádal P. K. E. Schmöger. Přeložil P. Matěj Fencl. 160 s., portrét ve front., ex. č. 525/1000 na bezdřevém pap. Pův. brož. 180x115 Nerozřezáno, velmi dobrý stav. | 370 |
| BRAUNSCHVIG, MARCEL: ABBÉ DU BOS. Kurs sv. 34.- Obnovitel vědecké kritiky. Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1936. Vytiskl Václav Horák v Prostějově. Přeložil J. F. 93 s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 200 |
| BRUNNER, AUGUST: ŘEČ JAKO POČÁTEČNÍ VÝCHODISKO THEORIE POZNÁNÍ. Kurs sv. 37. - Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1936. Vytiskl V. Vokolek a syn v Pardubicích. Přeložil Jaroslav Skalický. 55. s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 200 |
| ČOBANIAN, ARŠAG: ŘEHOŘ NARECKÝ. Kurs sv. 30.- Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1933. Vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. Přeložil František Pastor. 57 s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno, dobrý stav. Obálka s drobnými projevy kyselosti. | 170 |
| HAECKER, THEODOR: PRAVDA A ŽIVOT. Kurs sv. 54.- Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1947. Vytiskla Národní knihtiskárna v Dolních Kounicích. Přeložil František Pastor. 57 s. Pův. brož. 155x110 Nerozřezáno. | 150 |
| LEV ŠESTOV ČILI FILOSOFIE TRAGEDIE. Kurs sv. 3. - Vybral, z francouzského tisku, Jaroslav Zaorálek. Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1923. Vytiskl František Trnka v Třebíči. 69 s., dvoubarevný tisk, viněta na titulním listě. Pův. brož. 155x120 Nerozřezáno, velmi dobrý stav. | 450 |
| Kurs sv. 7 - Sborník. Julien Benda, G. Papini, Th. de Quincey, Iwaszkiewicz, Labadié, Pirandelo, Maurevert, Voivenel, Uexküll, Hirschfeld. Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1923. Stránkováno po oddílech: 3, 39, 7, 11, 10, 15, 7, 3, 16, 11 s., kolorovaný celostr. dřevoryt METHODĚJ FLORIAN, fotogr. portrét. Pův. brož. 155x120 Nerozřezáno, velmi dobrý stav. | 500 |
| BEAUNIER, ONDŘEJ: NEJODPORNĚJŠÍ DOBRÁCI. Kurs sv. 10 - Z knihy Beaunierovy vybral Josef Florian. Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1925. Vytiskl Viktor Dvořák v Moravských Budějovicích. XII, 36 s., ilustrace ve frontispise, rámec na titulním listě (dvoubarevný tisk), obálku navrhl WILLI WESSEL. Pův. brož. 155x120 Nerozřezáno, velmi dobrý stav. | 480 |
| VILÍMKOVÁ, MILADA: STAVITELÉ PALÁCŮ A CHRÁMŮ. Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové. Praha, Vyšehrad, 1986. 256 s., ilustrace MICHAL BRIX, typo BOHUSLAV BLAŽEJ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 245x170 | 250 |
| MAYER, JOSEF: FYSIOGNOMIE SV. KATEŘINY SIENSKÉ. Kurs sv. 23.- Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1931. Vytiskl Viktor Dvořák v Mor. Budějovicích,. Přeložil Samuel Verner. 31 s., dva celostr. dřevoryty na přílohách. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 250 |
| SAINT-BONNET, BLANC DE: OSLABENÍ LIDSKÉHO ROZUMU. Kurs sv. 19. - O ubývání rozumu. Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1927. Vytiskl Viktor Dvořák v Mor. Budějovicích. Přeložil Josef Florian. 141 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 250 |
| MIKLÍK, J. KONSTANTIN: K PŘESNOSTI MYŠLENÍ. Kurs sv. 31.- Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1934. Vytiskl Václav Horák v Prostějově. 142 s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 200 |
| PICARD, MAX: ÚTĚK PŘED BOHEM. Kurs sv. 45.- Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1938. Vytiskl Viktor Dvořák v Mor. Budějovicích. Přeložil Zdeněk Řezníček. 144 s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 250 |
| SLUŽBA SVATÉHO VÁCLAVA. Dobré Dílo sv. 103.- Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1929. Vytiskl František Trnka v Třebíči. Přeložil Vincenc Svoboda. 20 s., ex. č. 30/100 na anglickém pap. Pův. brož. 155x95 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 300 |
| PRVNÍ KROK Z VĚZENÍ VEŘEJNÉ ŠKOLY DO KVETOUCÍ ZAHRADY MLÁDÍ. Kurs sv. 32.- Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1935. Vytiskl Václav Horák v Prostějově. Přeložili Otilie Pastorová a Jan Dokulil. 76 s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 200 |
| KAŠPAR, VÁCLAV: O TŘECH PODIVNÝCH SVATÝCH. Dobré dílo sv. 136. - Starodávná trilogie. Stará Říše na Moravě, Marta Florianová,1940. 59 s., dřevoryty MICHAEL FLORIAN. Pův. brož. 210x130 Velmi dobrý stav! | 480 |
| GROGGEROVÁ, PAVLA: LEGENDA O MATCE. Dobré dílo sv. 143. - Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1942. 120 s., dřevoryty MICHAEL FLORIAN. Pův. brož. 200x125 Podél hřbetu natrženo. | 390 |
| DELAPORTE, THEOPHILE: KATOLÍCI MOROVÍ. Kurs sv. 28.- Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1932. Vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. Přeložil Josef Florian. 70 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 200 |
| DELBET, PIERRE: ÚKOL MAGNESIA VE ZJEVECH BIOLOGICKÝCH. Kurs sv. 27.- Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1932. Vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. Přeložil Jiří Scheiner. 50 s. Pův. brož. 165x125 | 150 |
| MIKLÍK, J. KONSTANTIN: K SVOBODĚ BÁDÁNÍ. Kurs sv. 29. - Analysa spisu filosofa Brentana. Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1932. Vytiskl Josef Sýkora v Třebíči. 125 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 250 |
| DUPRÉEL, E.: TI, KDOŽ SE ODŘÍKAJÍ. Kurs sv. 26.- Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1932. Vytiskl V. Vokolek a syn v Pardubicích. 71 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 200 |
| EUCKEN, RUDOLF: DĚJINY. Kurs sv. 35.- Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1936. Vytiskl Václav Horák v Prostějově. Přeložil Jaroslav Skalický. 49 s. Pův. brož. 165x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 150 |
| ZAMAROVSKÝ, VOJTĚCH: BOHOVÉ A HRDINOVÉ ANTICKÝCH BÁJÍ. Praha, Mladá fronta, 1965. 1. vyd. 344 s., obálka, vazba a úprava MILOSLAV NOVOTNÝ. Celopl. vazba s obálkou. 210x155 Obálka mírně opotřebovaná. | 190 |
| ČERNÝ, FRANTIŠEK: ZAHRADNÍCI. Hradec Králové, Kruh, 1975. 152 s. a 40 s. bar. a čb. fotogr., obálka a úprava LIBOR FÁRA. Celopl. vazba s obálkou. 210x130 | 150 |
| SYNGE, JOHN M.: VE STÍNU DOLINY. Nova et vetera sv. 47. - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1921. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 40 s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 145 |
| SCHWARZ, RUDOLF: STAVENIŠTĚ EVROPY. Kurs č. 33. - Stará Říše, Josef Florian, 1936. Vytiskl v Mor. Budějovicích Viktor Dvořák. 44 s. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 200 |
| HUGO, VICTOR: SPÍCÍ BOOZ. Dobré dílo sv. 116 - Přeložil Bohuslav Reynek. Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1933. 10 s., frontispis OTTO COESTER, ex. č. 325 ze 400 výt. na bezdřevém papíře. Pův. brož. 175x110 Nerozřezáno, na prvním a posledním listu (bez tisku) mírné stopy vlhkosti. | 250 |
| FÉVAL, PAUL: SVATÝ DIOT. Dobré dílo sv. 120 - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1935. Vytiskl Václav Horák, Prostějov. 41 s., frontispis MARIE FLORIANOVÁ, ex. č. 582/1000. Pův. brož. 175x110 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 250 |
| LESSING, GOTTHOLD EPHRAIM: BAJKY. Dobré dílo sv. 113. - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1932. 25 s., ex. č. 387 z 500 výt. na bezdřevém pap. Pův. brož. 175x110 | 180 |
| LAFFITTA, PAVEL: JEROBOAM ČILI FINANCE BEZ ZÁNĚTU BLAN MOZKOVÝCH. Kurs sv. 11 - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1925. Vytiskl Viktor Dvořák v Mor. Budějovicích. Přeložil Josef Florian. 95 s., celostr. il. ve frontispise, obálka (ručně kolorovaná) WILLI WESSEL, dvoubarevný tisk titulního listu. Pův. brož. 160x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 480 |
| KUČERA, EDUARD: CHVÁLA FANATIKŮ. Kurs sv. 16. - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1925. Vytiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 22 s., obálka (kolorovaný dřevoryt) a nakladatelská značka WILLI WESSEL, dvoubarevný tisk. Pův. brož. 160x120 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 480 |
| BHAGAVADGÍTA. Ze sanskrtského orig. přeložili Jan Filipský a Jaroslav Vacek. Praha, Odeon, 1976. Živá díla minulosti sv. 80. 202 s., obálka, vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 200 |
| KONRÁD, KAREL: Z ČASŮ TRNU. Praha, Československý spisovatel, 1955. Dílo Karla Konráda sv.8. 1. vyd. 376 s., obálka a vazba JOSEF ISTLER. Celopl. vazba s obálkou. 205x140 Obálka je mírně opotřebovaná. | 100 |
| KREJČÍ, HUBERT: DIVADELNÍ HŘÍČKY. Praha, Krystal, 1999. 333 s., obálka, úprava, foto PETRA SVOBODOVÁ. Brož. 200x140 | 150 |
| HYVNAR, JAN: FRANCOUZSKÁ DIVADELNÍ REFORMA. Praha, Pražská scéna, 1996. 237 s., obálka a úprava MILAN PAŠEK. Lamino vazba. 195x115 | 125 |
| SERNA, RAMÓN GÓMEZ DE LA: ZÁZRAČNÝ LÉKAŘ. Dobré dílo sv. 87. - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1926. Vytiskl Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 84 s., ex. č. 621 z 1000 výt. Pův. brož. 175x110 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 250 |
| KUZMIN, MICHAEL: HRDINSKÉ ČINY ALEXANDRA VELIKÉHO. Dobré dílo sv. 104. - Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1930. 103 s.,ilustr. Otto Coester (anonym.), ex č. 14 (B) ze 100 tištěných na velínu. Pův. brož. 160x105 | 580 |
| BÍLOVSKÝ, BOHUMÍR HYNEK: VÍNO ZE SVADBY V KÁNI A POTŘEBNOST ROUCHA SVADEBNÍHO. Dobré dílo sv. 114. - Tři starší česká kázání. Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1932. Dobré dílo sv. 114. 93 s. Pův. brož. 175x11 | 170 |
| ŠVABINSKÝ, MAX: MOTÝLÍ ČAS. Praha, Československý spisovatel, 1953. 124 s., úprava EDUARD DOSTÁL. Volné listy v pap. složce. 205x150 | 250 |
| Lacina - HLUŠIČKA, JIŘÍ: KNIŽNÍ GRAFIKA BOHDANA LACINY. Edice Obolos sv. 7. - Praha, NČSVU, 1963. 23 s., 7 vyobrazení a dva pův. dřevoryty BOHDAN LACINA, grafická úprava STANISLAV ODVÁRKO, dvoubarevný tisk. Bibliografie (soupis ilustrovaných knih). Volné složky v pův. pap. obálce. 210x135 Klub přátel výtvarnéhu umění. Sekce přátel grafiky a krásné knihy. | 490 |
| Procházka - GLIVICKÝ, JOSEF: ANTONÍN PROCHÁZKA A KNIHA. Edice Obolos sv. 8. - Odpověd. red. Antonín Hartmann. Praha, Obelisk, 1971. 26 s., 16 čb. reprodukcí, grafická úprava STANISLAV ODVÁRKO. Soupis knižní tvorby Antonína Procházky. Volné složky v pův. pap. obálce. 210x135 Klub přátel výtvarnéhu umění. Sekce přátel grafiky a krásné knihy. | 490 |
| Kratochvíl - BALEKA, JAN: ILUSTRACE ZDEŇKA KRATOCHVÍLA. Edice Obolos sv. 8 - Odpověd. red. Antonín Hartmann. Praha, Nakladatelství československých výtvarných umělců, 1963. 24 s., 11 reprodukcí, grafická úprava STANISLAV ODVÁRKO, dvoubarevný tisk. Bibliografie (soupis ilustrovaných knih). Volné složky v pův. pap. obálce. 210x135 Klub přátel výtvarnéhu umění. Sekce přátel grafiky a krásné knihy. | 380 |
| Štyrský - BIEBL, KONSTANTIN: PLANCIUS. Praha, Janda (Sfinx), 1931. 26 s., typo a ilustrace na frontispise JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 200x140 | 590 |
| POLÁČEK, KAREL: 14 DNÍ NA VOJNĚ. Praha, Obelisk, 1925. 66 s., obálka značena JR. Pův. brož. 160x120 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 650 |
| VAILLAND, ROGER: LE SURRÉALISME CONTRE LA RÉVOLUTION. Paris, Editions Sociales, Paris 1948. 63 (1) s. Pův. brož. 155x115 | 350 |
| JEŽEK, JAROSLAV: DOPISY Z PODZIMU 1938. Výběr z umělcovy korespondence. S předmluvou Josefa Trägra a doslovem Kamila Bednáře. I. vydání. Praha, Václav Petr, 1948. 41s., frontispis s fotografií Jaroslava Ježka, úprava, obálka a vazba MIROSLAV KOUŘIL. Pův. polopl. vazba s obálkou. 190x125 Velmi dobrý stav. | 350 |
| FISCHER, J. L.: ŘÁD KAPITALISTICKÝ A SKLADEBNÝ. Přednáška proslovená ve Skupině mladých při Společnosti pro současnou kulturu v Olomouci 9. března 1933. Brno, Index, 1933. 46 s. Pův. brož. 180x125 Nerozřezáno. REZERVACE | 600 |
| Benda - NEUMANN, S. K.: KNIHA LESŮ, VOD A STRÁNÍ. 1. vyd. Úvod Karel Čapek. Praha, Manes, 1914. Tiskla Grafia, Praha. 84 s., úprava a dřevoryty (titulní list, frontispis a jeden celostr.) JAROSLAV BENDA, dvoubarevný tisk. Pův. brož. 200x155 Na přední ob. knihovní značka, na tituním listě (mimo obr.) razítko "vyřazeno z fondu". | 1500 |
| SEIFERT, JAROSLAV: RUKA A PLAMEN. 1. vyd. S původními litografiemi BOHUMILA KRÁTKÝHO (sic!) upravil a písmem Baskerville-Monotype vysadil na jaře 1943 Josef Hašek jako 1. svazek své edice Vlasta v počtu 43 výtisků na ručním a 58 na ofsetovém papíře. Vytiskl Johann van Genderen v Mistrovské škole grafické v Lipsku. Nestr. (36) s. včetně obálky, 6 celostr. a 3 dvoustr. litografie. Exemplář č. 57 s podpisy J. Seiferta a B. Krátkého. Pův. brož. 218x155 - Svazeček obsahuje 8 básní s výtvarnickými náměty (mj.- Obrazy Františka Tichého, Obrazy slečny Toyen, Mařatkův polibek) vydaných již dříve v Jaru, s Bohem a v Rukou Venušiných. Kromě tohoto vydání je známa ještě jedna varianta, verše jsou tytéž, ale v jiném pořadí, litografický doprovod je jinak zalomený. Druhá edice má navíc tištěné věnování Malíři Františku Tichému. Tato druhá varianta z r. 1943 vyšla v celkovém počtu 350 výtisků. | 2500 |
| BARBEY D'AUREVILLY, JULES AMÉDÉE: LISTY TREBUTIENOVI. Od ledna do června 1854. Přeložil Bohuslav Reynek. Brno, Jan V. Pojer, 1928. Edice Atlantis sv. 1. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. 103 s., Z celkového nákladu 50 ex. neprodejných a 350 prodejných, ručně čísl. exemplářů, má tento výtisk č. 50 a je jedním ze stovky výtisků tištěných na tuzemském japanu. Pův. brož. 165x105 | 390 |
| BIEBL, KONSTANTIN: ZRCADLO NOCI. Praha, Müller, 1939. Edice "Krásné užitkové knihy" sv. 12. 42 s., ručně kolorovaný titulní list a tři celostr. čb. ilustrace V. TITTELBACH. Pův. celopl. vazba 240x160 Na patitulu, v rohu, podpis předchozího majitele. | 1700 |
| DYK, VIKTOR: VZPOMÍNKY A KOMENTÁŘE. 1893 - 1914 kniha první, 1914 - 1918 kniha druhá. Praha, L. Kuncíř, 1927. V každém svazku dedikace, dat. a podpis autora. 331, 331 s., úprava METHOD KALÁB. Pův. brož. 180x110 | 690 |
| Preclík - SCULPTUR - LE SKULPTEUR - DER BILDHAUER. VLADIMÍR PRECLÍK. Works 1960-1967. Praha, Art centrum, 1967. 38 čb. celostr. vyobrazení (foto ZDENĚK KOMÁREK), franc., angl. a něm. text (Jiří Kotalík). Pův. brož. 225x170 Na povrchu obálky, vlivem světla, místy patrné změny odstínu. | 200 |
| Pištěk - THEODOR PIŠTĚK. Karlovy Vary, Galerie umění, 1984. Katalog výstavy. 32 s. Pův. brož. 240x210 | 120 |
| HÁLOVÁ, C.-JAHODOVÁ: BRNO, STAVEBNÍ A UMĚLECKÝ VÝVOJ MĚSTA. Pražské nakladatelství V. Poláčka, 1947. Edice Umělecké památky, třetí řada, sv. první. 370 s., čb. foto., úprava a vazba EMANUEL HRBEK. Pův. polopl. vazba s obálkou. 300x220. Obálka mírně poškozená a podlepená. | 850 |
| JIROUTKA, J. - KRUML, M. - KUBELÍK, M.: HISTORICKÁ ARCHITEKTURA. Věda - Výzkum - Praxe. Sborník k poctě Milana Pavlíka. Praha, Jalna, 1995. 1. vyd. Úvod D. Líbal. 220 s., čb. foto. a kresby, úprava TOMÁŠ KROPÁČEK. Lamino vazba. 300x220 | 295 |
| HOFMAN, JAN: NOVÉ TECHNICKÉ DÍLO V STARÉM MĚSTĚ, VESNICI, PŘÍRODĚ. Praha, nákladem České matice technické roč. XLVIII., 1943. 78 s. a 118 čb. obrazů. Polopl. vazba. 295x210 | 300 |
| Fragner - JAROSLAV FRAGNER. 1898 - 1967. Posmrtná výstava díla. Praha, Svaz architektů ČSSR, 1969. Katalog výstavy. 46 s. Pův. brož. 220x240 | 250 |
| Tichý - FRANTIŠEK TICHÝ. Obrazy a kresby k 90. výročí narození. Galerie hlavního města Prahy, 1986. Katalog výstavy. 24 s. Pův. brož. 220x220 | 60 |
| Fára - LIBOR FÁRA. Roudnice nad Labem, Oblastní galerie výtvarného umění, 1989. Katalog výstavy. 12 s. Pův. brož. 210x200 | 100 |
| Němec - RUDOLF NĚMEC. Obrazy a kresby. Praha, SČVU, 1987. Katalog výstavy. 12 s. Pův. brož. 240x220 | 100 |
| NEZVAL, VITĚZSLAV - TICHÝ, FRANTIŠEK: KŮŇ A TANEČNICE. Praha, SNKLU, 1962. 1. vyd. 54 s. Pův. brož. 185x160 | 200 |
| OSVALD, JOSEF: VÝPRAVA ČESKÉHO SOKOLSTVA V AMERICE. Příbram, vlastním nákladem, 1909. 187 s. textu a 22 s., dokument. fotografie na přílohách. Pův. brož. 200x130 | 350 |
| STROFF, KAREL: KORÁB SVOBODY. Psáno v prosinci 1923. Praha, Národní Hnutí, 1925. 47 s. Pův. brož. 195x145 | 350 |
| DREISER, THEODORE: SESTRA CARRIE. Román. Přeložili Jaroslav a Karel Krausové. Praha, Čin, 1931. Románová knihovna Proud sv. 47-48. 1. a 2. díl. 309, 301 s., anonymní fotomontážní obálky. Pův. brož. 195x125 Dva svazky. | 1500 |
| DVOŘÁK, LADISLAV: JAK HROMADY POBITÝCH PTÁKŮ. Praha, Torst, 1998. 1. souborné vyd. 596 s., úprava VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Pap. vazba s obálkou. 195x115. Krásný stav. | 195 |
| MERHOUT, CYRIL: MALOSTRANSKÁ LÁZEŇ V RUDOLFÍNSKÉ DOBĚ. V Praze, Klub přátel Malé strany, 1935. Tiskla Dyrynkova tiskárna K. Reyl v Praze. 36 s., ve frontispise reprodukce kresby z r. 1610 od ROLANDA SAVERYHO (pohled na lázeň. strouhu v dnešní Saské uličce, celnici a mostní věže), v tiráži kresba od J. ČERMÁKA. Pův. brož. 190x140 KAREL DYRYNK | 300 |
| MACHAR, J.S.: DVA VÝLETY DO HISTORIE. Rodina Habsbursko-Lotrinská. Z dějin vousu. V Praze, O. Girgal, 1932. 173 s., obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 205x135 Kousek horního růžku obálky utržený, spodní část hřbetu přelepena průhlednou a stářím již zahnědlou páskou. | 200 |
| LINHART, LUBOMÍR: PRVNÍ ESTETIK FILMU VÁCLAV TILLE. Studie o jeho teoreticko kritické činnosti v oboru filmu, bibliografie a redakce vůbec prvního souboru všech jeho tištěných statí a rukopisných poznámek o filmu. 1. vyd. Praha, Film. ústav, 1968. 192 s., v úvodu karikatura V. Tilleho od A. HOFFMEISTRA, obálka ZDENĚK ROSSMAN. Pův. brož. 200x145 Na povrchu obálky stopy od prachu, na růžku ob. známky přeložení. Titulní list s razítkem předchozího vlastníka. REZERVACE | 500 |
| MAJAKOVSKIJ, VLADIMÍR: VLADIMÍR ILJIČ LENIN. Praha, SNKLHU, 1960. Přeložil Jiří Taufer. 103 s., vazba, frontispis a úprava BOHUMIL TRITA. Pův. celokožená vazba. 145x105 - Velmi dobrý stav. | 250 |
| SCHELLING, IR. H.G.J. TSJECHISCH QUARTET. V. CINYBULK, M. FLORIAN, J. LUKAVSKY, P. ŠIMON - Een studie gewijd aan de illustraties, exlibris en gelegenheidsgrafiek van de Tsjechische grafici: VOJTECH CINYBULK, MICHAEL FLORIAN, JAROSLAV LUKAVSKY, PAVEL SIMON. Nijmegen, Stichting De Getijden Pers, 1958. 95 s., řada grafických příloh (lepty, litografie, dřevoryty), 4 grafické přílohy signoval PAVEL ŠIMON. Pod úvodem podpis J. Schellinga. Angl., franc. a něm. resumé. Ručně čísl. ex. 63/200. Pův. celopl. vazba. 220x145 | 1700 |
| MIRÓ, JOAN: MYŠLENKY / KRESBY. Texty vybral, přeložil a vydání připravil Antonín Hartmann. Praha, NČSVU, 1968. 31 s. včetně 8 celostr. il., 5 il. v textu a il. na titulní dvoustraně, graficky upravil FELIX ŠEJNA. Volné složky v pův. pap. obálce. 240x190 | 450 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: TRITONOVA ZAHRADA. 1979. Objekt. 300x245x50 sign: JK 79. JIŘÍ KOLÁŘ | 43900 |
| Kobliha - MALLARMÉ, STÉPHANE: HERODIAS. Scena. Přeložil Antonín Procházka. Praha, Moderní revue, 1922. Knihovna Moderní revue sv. 71. Nestr. (32) s., původní celostr. lept na vstupu, dřevoryty na titulní dvoustraně a předsádky FRANTIŠEK KOBLIHA. Ručně čísl. ex 160/250, ruční papír, dvoubarevný tisk. Pův. polokožená vazba, zlatá ražba na hřbetě, zlatá ořízka. 198x150 Přední deska vazby je mírně prohnutá. FRANTIŠEK KOBLIHA na artbook.cz | 2500 |
| Konůpek - SAMSON. Podle textu kralické biblí svaté vydání z roku 1596. Vyňato z knihy soudců kapitoly XIII-XVI. Praha, Kvasnička a Hampl, 1929. Knihovna Biblis sv. 6. 41 s., předsádky, frontispis, 9 celostr. čb. il., viněty na titulním listu a v závěru, 4 záhlaví a obálka JAN KONŮPEK, typografická úprava METHOD KALÁB. Tříbarevný tisk. Exemplář 57/300 na holandu Pannekoek. Volné nerozřezané složky v pův. pap. obálce, ochranné pap. pouzdro. 285x195 | 700 |
| Prof. K. ŠMÍD. Praha II, J. Wihan, Kreslící potřeby, nedat. (kol. 1925). 4 pův. složky ze silnějšího kartonu, v každé z nich volné, jednostranně potištěné listy. Celkem 4 složky a 38 (ze 40) volných listů. 280x195 Předlohy pro výtvarnou tvorbu nejmenších dětí. | 9000 |
| Urban - FELIX, ADOLF: B. S. URBAN. Praha, Česká grafická Unie, 1940. Galerie sv. IX. 59 s., čb. a 3 bar. reprodukce, podpis a dedikace B. S. Urbana. Pův. brož. 200x140 | 250 |
| Čapek - KOPTA, JOSEF: NEJKRÁSNĚJŠÍ BOTY NA SVĚTĚ. Tříaktová hra o jednom ševci, kterak bojoval a vítězil. Praha, ČIN, 1927. Kruh drobné beletrie, sv. 1. 145 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 175x110 Velmi dobrý stav. | 900 |
| ARBEY D'AUREVILLY, JULES AMÉDÉE: ZAPOMENUTÉ RYTMY. Básně v prose. Přeložil Kamil Fiala. Praha, Člun, 1913. Hyperion sv. 1. 41 s., obálka a úprava V.H. BRUNNER, dvoubarevný tisk, ručně čísl. výtisk č. 158 z 500 vydaných. Pův. brož. 130x95 Na konci hřbetu malé natržení, bez ztráty pap., jinak velmi dobře zachováno. Vzácný první svazek Hyperionu. | 900 |
| Bradáč - ČTVRTÁ ROČENKA LUDVÍKA BRADÁČE. obsahuje stati o představitelích moderní knižní úpravy s přílohami od jednotlivých umělců ... L. Bradáč, Královské Vinohrady, 1923. Nestr. (104) s., 5 vyobr. na přílohách (PREISSIG, KOBLIHA, V.H. BRUNNER, KYSELA, J. BENDA) a iniciála Z. BRAUNEROVÉ. Pův. pap. vazba. 135x92 Text obsahuje mj.: J. Krecar: Knižní úpravy Zdenky Braunerové; S.K. Neumann: Nová moderna a krásná kniha; J.M. Augusta: Význam Vojtěcha Preissiga ve vývoji českých tisků. U hřbetu vazby drobné oděrky. | 780 |
| SWIFT, JONATHAN: GULLIVEROVY CESTY. Praha, SNDK, 1953. Přeložil Aloys Skoumal. 340 s., ilustrace CYRIL BOUDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x155 Obálka je trochu poškozená. | 150 |
| UMĚNÍ SVĚTA. 10 dílů. Praha, Artia, 1970-1981. Antické umění: Strong, 187 s. Raně křesťanské a byzantské umění: Lassus, 196 s. Starověké kultury Předního východu: Garbini, 190 s. Baroko a rokoko: Kitson, 185 s. Člověk a renesance: Martindale, 199 s. Pravěk a umění přírodních národů: Lommel, 188 s. Umění Dálného východu, 190 s. Románské a gotické umění: Kidson, 198 s. Islámské umění: Grube, 201 s. Umění 19. a 20. století: Lynton, 191 s. Celopl. vazby s přebaly. 290x215 | 2900 |
| ZPĚV NAD KOLEJEMI. Výbor z poesie železničářských básníků s předmluvou JOSEFA HORY. Moravská Ostrava-Praha, Josef Lukasík, 1941. "Okřídlené kolo" sv.1. 153 s., obálka a kresba v titulu ALOIS MORAVEC, úprava ANTONÍN LÍSKOVEC. Pův. brož. 215x150 | 390 |
| SUARÉS, ANDRÉ: CHRÁM LÁSKY. Essaie. Praha, K. Neumannová, 1919. Knihy dobrých autorů sv. 159. 82 s., přeložil, dřevoryty a úprava FRANTIŠEK HORKÝ. Pův. brož. 220x145 | 290 |
| TRÝB, ANTONÍN: POKORNÉ ZRÁNÍ. Básně. Praha, Štorch-Marien, 1926. Aventinum sv. 125. 56 s., ex. č. 683 z 750 č. výt. Pův. brož. 210x150. Nerozřezáno. | 300 |
| KOVOVÝ NÁBYTEK – VICHR A SPOL., PRAHA. Ceník čís. 38. 44 s. včetně obálky, hlubotisk. Pův. brož. 210x290 | 5950 |
| Šíma - GIRAUDOUX, JEAN: ZUZANKA A TICHÝ OCEÁN. Přeložil J. Zaorálek. Ilustrace a obálka JOSEF ŠÍMA. Návrh vazby H. DOSTALOVÁ. Praha: Škeřík, 1927. Ed. Symposion, sv. 25. 203 str., 9 čb. il. v textu a jedna barevná (litografický tisk) na titulu, typografická úprava M. KALÁB. Exemplář 107/800 na papíře Japan Banzay. Pův. zdobená celokožená vazba. 195x152 | 4500 |
| Sudek - PRAŽSKÝ KALENDÁŘ 1946. Kulturní ztráty Prahy 1939 - 1945. Fotografie Josefa Sudka. Praha, Poláček, 1945. Úvod a text snímků Zdeňka Wirtha. 52 fotografických vyobrazení + 1 na obálce JOSEF SUDEK. Kalendarium Jiropra. Historická data Ant. Lhota. Úprava B. Němec. Spojeno spirálou. Zadní strana posledního nepotištěného listu je montována na dobovém kartonu dvojnásobné šířky (225x315) s odklopnou podpěrkou, kalendář se potom dal využít jako stolní tak, že mohl být stále otevřen. Dobrý stav! 210x150 | 18000 |
| HLASY DOMOVA. 1940. Verše. Redakce Milada Sísová. Paříž, Edice Československého boje, 1940. Tisk J. Zamastil, 38-[1] s. 8° Orig. brož. Sborník šestnácti básní, které do Paříže tajně dopravil Jiří Mucha a které v tomto exilovém tisku, byly vydány anonymně (Fr. Halas, Vl. Holan, J. Hora, R. Medek, Jar. Seifert, K. Toman). Ilustrace do sborníku a jeho úpravu provedli "českoslovenští malíři žijící v Paříži": OTAKAR COUBINE (1x), F. Z. EBERL (2x), R. KUNDERA (2x), FRANT. KUPKA (2x), ADOLF HOFFMEISTER (kresba kohouta na obálce, která se opakuje i na titulním listě) a FRANT. MATOUŠEK (typografická úprava). Básně autorů z protektorátních Čech, měly dodat naději a sílu k vzdoru. Na konci května, kdy knížka v Paříži vyšla, už okupovali Němci i Francii a bylo velmi riskantní pětitisícový náklad převézt do Čech. Knížka se tak zpět do vlasti nikdy nedostala, jak to bylo původně zamýšleno, možná jen několik výtisků po kterých se však slehla zem. Přiloženo: Křik Koruny české. Praha, Práce, 1947. 44-[12] s. 8°. První české vydání s původním názvem a s doplněním o jména autorů 14 básní, úvod s historií vzniku sborníku v r. 1939 napsal Josef Palivec jehož v doslovu doplnil Karel Cvejn. - vzácný a nedostupný tisk. | 17500 |
| PHOTOGRAPHS BY MAN RAY 1920 PARIS 1934. Hartford, Connecticut, James Thrall Soby, 1934. [16] + 104 s., 310x255. Orig. brož. V úvodu čb. portrét od P. Piccasa, texty: Man Ray, André Breton, Paul Eluard, Rrose Sélavy, Tristan Tzara, 104 celostránkových fotografických příloh reprodukovaných hlubotiskem na 52 listech, spojeno do plastikové spirály. vyobrazení-images | 80000 |
| WINTER, BENNO: ZACHYCENÍ NOVÝCH FERDINANDOVÝCH PRAMENŮ. A jejich prameno-technická úprava. Mariánské Lázně, Zřídelní úřad, [mezi 1928 a 1948]. Historický úvod Eduard Honhäuser. 36 s., il. + 2 složené obr. příl. (16 x 23 cm). Pův. brož. 165x120 | 250 |
| NEUMANN, STANISLAV KOSTKA: KNIHA LESŮ, VOD A STRÁNÍ. 9 orig. litografií (1 signovaná) ARNO NAUMAN - Praha, Spolek českých bibliofilů, Československý spisovatel, 1952. 130 s., 9 jednobarevných celostr. litogr. (180x120) a barevná na obálce ARNO NAUMAN. Litografie na frontispisu signována. Výtisk č 497 ze 750. Volné složky v pův. pap. obálce. 270x190 | 1350 |
| Zykmund - BERTRAND, ALOYSIUS: KAŠPAR NOCI. 8 sign. leptů VÁCLAV ZYKMUND - Brno, Pojer, 1947. Edice Atlantis sv. 66, 2. vydání. Z francouzštiny [Gaspard de la Nuit] přeložil Josef Heyduk. 191 s., 8 číslovaných a sign. leptů VÁCLAV ZYKMUND. Typograficky upravil Antonín Jero. Výtisk č. 79 ze 400 číslovaných na similijapanu s osmi lepty. Volné archy v pův. pap. obálce + 8 leptů vloženo ve zvláštní pův. papírové obálce s názvy grafických listů. 170x105 | 6500 |
| ŠVÁB, RUDOLF. 1939. Vydala speciální škola pro užitou grafiku, knižní umění, propagaci při Státní umělecko průmyslové škole v Praze: profesor Jaroslav Benda. Deset tisků z ručních lisů školy. 4 původní litografie RUDOLF ŠVÁB. Jednostranný tisk. Volné listy v pův. pap. složce. 300x220 | 2000 |
| BREISKY, ARTHUR: TRIUMF ZLA. Essaie a evokace. Praha, Rudolf W. Breisky a Dr. Prokop Toman ml., 1927. Vytiskla Průmyslová tiskárna péčí METODA KALÁBA. 93 s., titulní list a dvoubarevné dřevorytové iniciály ZDENKA BRAUNNEROVÁ, dřevorytový portrét autora ve frontispise vytvořill FRANTIŠEK KOBLIHA. Ručně čísl. výtisk č. 90/300. Pův. brož. 230x160 Velmi dobrý stav! | 2500 |
| Zykmund - BERTRAND, ALOYSIUS: KAŠPAR NOCI. Brno, Pojer, 1947. Edice Atlantis sv. 66, 2. vydání. Z francouzštiny [Gaspard de la Nuit] přeložil Josef Heyduk. 191 s., sign. lept ve front. VÁCLAV ZYKMUND. Typograficky upravil Antonín Jero. Exemplář z nečíslovaných 1100 výtisků. Volné archy v pův. pap. obálce. 170x105 | 1250 |
| ERBEN, ROMAN: UHLÍ. 16 původních litografií - Praha, 1967. Vlastním nákladem vydáno 52 číslovaných a podepsaných výtisků na ručním papíru s 16 původními litografiemi, z nich je 43 výtisků s textovým doprovodem písmem "Dyrynkova latinka" typograficky upravil MARTIN DYRYNK. Ručně čísl. exemplář č. 33 s podpisem autora v tiráži. Dedikace a podpis autora. Volné složky v pův. pap. obálce. 122x98 | 14500 |
| ERNST, MAX: UNE SEMAINE DE BONTÉ. Die Weisse Woche. Ein Bilderbuch Von Güte, Liebe Und Menschlichkeit. Berlin, Gerhardt Verlag, 1963. Nestr. cca 200 s., celostr. koláže tištěny po jedné straně. Pův. brož., obálka chráněná průhledným plast. přebalem, kniha uložena do černého pap. pouzdra. 275x210 ...Une semaine de bonté ou les sept éléments capitaux erschien zuerst 1934 in Paris bei Editions Jeanne Bucher. Dieses werk erscheint in seiner deutschen erstausgabe als achte publikation des gerhardt verlages berlin in einer auflage von 2000 exemplaren. Die zwischentitel sowie der deutsche gesamttitel wurden vom autor übersetzt oder neu gefasst. Die motti zu jedem tag der woche wurden ebenfalls vom autor neu zusammengestellt. Die abbildung auf dem umschlag wurde von Max Ernst eigens für diese ausgabe collagiert. | 4000 |
| Konůpek - DOMORÁZEK, KAREL: PÁD TYRANA. Praha, Novák, 1928. Tisk Státní tiskárna. Knihovna "Tyršův odkaz" sv. 5. 10 listů, 11 celostránkových ilustrací (zinkografie) JAN KONŮPEK, který každou ilustraci v tomto exempláři signoval, text kaligrafoval OLDŘICH MENHART, dvoubarevný tisk. Ručně čísl. exemplář 44/230 na ručním papíru Van Gelder, celkový počet 380 výt. V tiráži podpis autora a výtvarníka. Pův. polopl. vazba. 320x250 | 1900 |
| ŠIMON, PAVEL: KUNĚTICKÁ HORA. Pět akvatint. Malé grafické soubory svazek 1. Edice ÉRA. 40. léta. Pět signovaných akvantin a dřevoryt v titulu. Exemplář č. 40 z devadesáti devíti číslovaných výtisků na maršovském velínu. Volné listy v pův. pap. obálce. 150x215 | 1900 |
| Sychra - DYK, VIKTOR: MILÁ SEDMI LOUPEŽNÍKŮ. Praha, KZLF v Praze, 1940. 43 s., 3 suché jehly VLADIMÍR SYCHRA (každá z nich sign), typo RUDOLF HÁLA. Celkem 150 exemplářů na ruční pap. vytiskl Orbis, tento ex. má číslo 69. Kvalitní, dobová polokožená vazba. 230x150 | 1450 |
| Lhoták - BEDNÁŘ, KAMIL: ODILA. Praha, Lyra Pragensis, 1976. 149 s., 133 kresbami vyzdobil KAMIL LHOTÁK, který také navrhl vazbu a předsádky. Pův. celokožená vazba. 125x75 Lyra Pragensis sv. 21. | 480 |
| POE, EDGARD ALLAN: LA MASCHERA DELLA MORTE ROSSA. 4 lepty JINDŘICH PILEČEK - Roma, Fantastival, 1993. Nestr. (24) s. a čtyři volně vložené lepty 190x140 (deska), každý z nich sign., ruční papír. Výtisk č. 56 z 200 vydaných a číslovaných exemplářů. Volné nerozřezané složky. 330x240 | 3500 |
| AUCASSIN A NICOLETTA. Starofrancouzská povídka. Dle vydání Hermanna Suchiera přeložil Otto F. Babler. Samotišky, Otto F. Babler, 1928. Ed. Hlasy sv. IX. Vytiskly Lidové závody tiskařské a nakl. v Olomouci. 77 s., úprava a dřevoryty KAREL NĚMEC (sedm celostránkových, iniciály, titulní list, úvodní a závěrečná viněta, dvoubarevný na obálce). Podpis vydavatele proti titulu a grafika v tiráži. Ručně čísl. ex. 252/300. Pův. brož. 195x147 Velmi dobrý stav. | 890 |
| BARRY, LEON: DĚD. Stará Říše, Florianová, 1940. Dobré dílo sv. 135. 32 s., dvoubarevný frontispis (dřev.?), iniciála, závěrečná viněta a il. na obálce MICHAEL FLORIAN. Výtisk č. 220 z 500 na similijapanu vytiskli tiskaři V. Vokolek a syn v Pardubicích. Pův. brož. 205x130 | 450 |
| Libeň - HISTORICKÝ ATLAS MĚST ČESKÉ REPUBLIKY. Praha, Historický ústav AV, 2006. 14. svazek edice Historických atlasů měst České republiky – Praha-Libeň. Na volných listech obsahuje reprodukce starých map a plánů, staré i novodobé fotografie města, pohlednice, veduty, letecké snímky ad., v textové části mj. soupis pramenů a literatury. Volné listy v pův. obálce. 420x300 | 325 |
| Konůpek - HAMSUN, KNUT: PAN. Ze zápisků poručíka Tomáše Glahna. Přeložil a úvodem provází G. Pallas. Praha, Knihovna Veraikonu, 1912. 127 s., původní lept. ve front. (portrét K. Hamsuna) JAN KONŮPEK, typo M. KALÁB, dvoubarevný tisk. Celopergamenová vazba (L. BRADÁČ), pap. pouzdro. 168x128 | 1200 |
| Kroha - DVOŘÁK, ARNOŠT: HUSITÉ. Devět scén s prologem a epilogem. Slavnostní hra pro divadlo v přírodě. Praha, Zora, (1922). 79 s., ob. a 3 celostr. ilustrace JIŘÍ KROHA. Pův. brož. 185x150 | 850 |
| Kroha - DVOŘÁK, ARNOŠT: NOVÁ ORESTEIA. Praha, ČIN, 1923. 113 s., s třemi celostr. režijními kresbami a obálkou Jiřího Krohy + pozvánka na premieru div. hry. (dvoulist, na první s. il. Jiřího Krohy). Pův. brož. 195x145 | 900 |
| YEATS, WILLIAM BUTLER: ESSAYE. Brno, Jan Pojer, 1946. Edice Atlantis sv. 62. 1. vyd. 247 s., přeložil Jan Skalický, obálka ANTONÍN KODEDA. Pův. brož. 175x105 Nerozřezáno. | 350 |
| JEŽEK, JAROSLAV: SVĚT PATŘÍ NÁM. Pochod optimistů. Stonožka. Foxtrot z filmu "Svět patří nám". Praha, R. A. Dvorský, 1937. 5 s., obálka anonym. 310x230 ...velmi dobrý stav! OSVOBOZENÉ DIVADLO, Jarosla Ježek, Jiří Voskovec a Jan Werich | 1900 |
| ARCOS, RENÉ: JEDNOU NA VEČER. Zábavné čtení 2. Praha, Jan Laichter, 1923. 153 s., ilustrace F. Masereel, přeložila Dr. K. Vodňanská. Dobová polopl. vazba. 185x125 | 250 |
| DURYCH, JAROSLAV: PANENKY. 1. vyd. Praha, J. Beránek, 1923. Edice Ametyst sv. 1. 64 s., úprava a kresba v titulu V. H. BRUNNER. Pův. brož. 200x125 | 250 |
| KALISTA, ZDENĚK: VLAJKY. Barevná romance. Praha, Srdce, 1925. 32 s., obálka JIŘÍ JELÍNEK. Pův. brož. 170x120 Dobře zachováno. | 1600 |
| TEMOINS DE NOTRE TEMPS. Introduction de Jean Freville. Editions Cercle D'Art, Paris, 1951. (8) s. textu a 20 volných kartónů s reprodukcemi kreseb AMBLARD. CHEVALLIER, DECOURDEMANCHE, FOUGERON, LAGLENNE, LURCAT, MARQUET, MASEREEL, MATISSE, MIAILHE, MUTER, ORAZI, PICASSO, PIGNON, SAINT-SAENS, SIGNAC, SINGER, STEINLEN, TASTLISKY, VAILLANT-COUTURIER. Pův. pap. obálka s volnými listy. 320x240 | 1300 |
| VADEMECUM: MODERNÍ UMĚNÍ V ČECHÁCH A NA MORAVĚ. (1890-1938). Autoři textů Dufek, Janáková, Kybalová... Praha, Gallery, 2002. 415 s. il. některé barev. Pevná vazba s obálkou. 285x220. Bezvadný stav. | 1200 |
| GRYGAR, MILAN. Obraz a zvuk [grafika]. Veletržní palác, Praha, Národní galerie, 1999. 191 s., některé il. barev. Celopl. vazba s obálkou. 305x250. Bezvadný stav. | 900 |
| Fára - A. FÁROVÁ, E. PETROVÁ, J. ROUS, V. VELEMANOVÁ: LIBOR FÁRA /1925-1988/. Praha, Gema Art, 1999. U příležitosti retrospektivní výstavy "Libor Fára" v Jízdárně Pražského hradu 1999. 145 s., úprava MARTIN BALCAR. Brož. 320x230. Výborný stav. | 800 |
| JARRY, ALFRED: KRÁL UBU. Divadelní program. Praha, (1964). Upravil LIBOR FÁRA. 150X150, po rozložení 450x600. | 450 |
| Štursa - KRECAR, JARMIL: HANA KVAPILOVÁ. Herecký medailon. Praha, Bradáč, 1917. 26 s., frontispis JAN ŠTURSA. Dvoubarevný tisk. Pův. pap. vazba. 190x130 | 790 |
| MARTEN, MILOŠ: AU DESSUS DE LA VILLE. Hranice, vlast. nákl.,1935. Z č. orig. "Nad městem" přel. A. a V. Klecandovi. Úvod: A. a V. KLECANDOVI: A ZDENKA BRAUNEROVA IN MEMORIAM. 37 s., Iniciála, závěrečná viněta a kresba na obálce ZDENKA BRAUNEROVA. Pův. brož. 195x140 | 350 |
| HLAVÁČEK, KAREL: HRÁL KDOSI NA HOBOJ. Praha, Československý spisovatel, 1978. Klub přátel poezie. 148 s., typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x200 | 120 |
| V PŘEKRÁSNÉM MĚSÍCI MÁJI... (Družina májová). Praha, Československý spisovatel, 1979. Klub přátel poezie. Uspořádal Miloš Pohorský. 172 s., úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou a gramodeskou. 210x200 | 70 |
| CATULLUS, GAIUS VALERIUS: ZHOŘKLÉ POLIBKY. Praha, Československý spisovatel, 1980. Klub přátel poezie. 144 s., úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x200 | 85 |
| RESTANY, PIERRE: LES NOUVEAUX RÉALISTES. Un Manifeste de la Nouvelle Peinture. Préface de Michel Ragon. Paris, Éditions Planete. 1968. 220 s. text + 16 s. obr. příloh (Yves Klein, Jean Tinguely, Jacques Villegléé, Daniel Spoerri, Rotella, Arman, Martial Raysse, Raymond Hains, César, Gérard Deschamps, Niki de Saint-Phalle ad.). Pův. brož. 200x155 First Edition. Soft Cover. | 900 |
| VANČURA, VLADISLAV: ALCHYMISTA. Praha, Družstevní práce, 1932. Živé knihy. Podpis autora na titl. 141 s., úprava FRANTIŠEK MUZIKA, vazba EMANUEL FRINTA. Podpis autora na titl. Pův. celopl. vazba, obálka vzadu vevázaná. 190x140 Velmi dobrý stav. | 900 |
| FRANCOUZSKÝ SYMBOLISMUS. Uspořádal a přeložil Vladimír Mikeš, předmluva Jan O. Fischer. Praha, Československý spisovatel, 1974. Klub přátel poezie. 136 s., typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x200 | 85 |
| Šíma - ROMAINS, JULES: DONOGOO TONKA. Praha, Fromek, 1925. Odeon sv. 5. 95 s., obálka a 2x il. JOSEF ŠÍMA. Pův. brož. 200x140 - Mírně pokrčená zadní ob. REZERVACE | 600 |
| Šíma - ROMAINS, JULES: DONOGOO TONKA. Praha, Fromek, 1925. Odeon sv. 5. 95 s., obálka a 2x il. JOSEF ŠÍMA. Pův. brož. 200x140 - Velmi dobrý stav! | 2900 |
| MRÁZ, BOHUMÍR: FRANCOUZŠTÍ IMPRESIONISTÉ. KRESBY. Manet, Degas, Morisotová, Monet, Renoiir, Sisley, Pissarro, Cézanne. Praha, Odeon, 1984. Mistři světové kresby sv. 17. 32 s. textu, 56 čb., 32 bar. vyobr. na přílohách a 13 vyobr. v textu, obálka, vazba a úprava VÁCLAV ŠEVČÍK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 310x240 | 400 |
| Bilibin - SKAZKA O IVANĚ - CAREVIČ, ŽAR PTICE I O SEROM VOLKE. St. Peterburg, 1901. 12 s., bar. litografie (5 v textu, 3 celostr. a obálka) Ivan Jakovlevič Bilibin. Pův. brož. 325x260 3 full-page 5 smaller chromolithographed illustrations and original chromolithographed wrappers by BILIBIN. | 12000 |
| Naručev - KOČETOK I KUROČKA ILI VINOVNOGO NE NAŠLI. St. Peterburg, A.F. Devrien, kol. 1900. 32 s., celostr. barevné litografie A.V. NARUČEV. Pův. pap. vazba. 325x255 | 6000 |
| MATĚJČEK, ANTONÍN - TŘÍSKA, KAREL: JINDŘICHŮV HRADEC, ZÁMEK A MĚSTO. Praha, V. Poláček, 1944. Umělecké památky sv. 4. 20 s. textu a 64 čb. vyobr., úprava PETR TUČNÝ, podpisy autorů. Pův. brož. 215x150 | 250 |
| Breiský - PODROUŽEK, JAROSLAV: FRAGMENT ZASTŘENÉHO OSUDU. (Arthur Breiský). Essay. S doslovem Vojtěcha Jiráta. Vyd. 1. Praha, ELK, 1945. Vytiskla Česká grafická Unie v Praze. Edice Nové cíle sv. 959. 139 s., ve frontispice portrét A.B. (reprodukce suché jehly VIKTORA STRETTIHO), typografie OLDŘICH MENHART. Pův. brož. 210x135. | 190 |
| MACHAR, J. S.: ZDE BY MĚLY KVÉST RŮŽE... Lyrická dramata (1891-1894). Praha, F. Šimáček, 1912. Podpis autora. 160 s. Polokož. vazba, s vevázanou obálkou. 185x120 | 250 |
| NOHA, JAN: S VÝCHODEM SLUNCE. Praha, Za svobodu, 1948. Neprodejný tisk pro přátele edice Za svobodu k Novému roku 1949. 67 s., kresba, obálka a úprava PETR TUČNÝ. Volné, nerozřezané listy v pap. obálce. 220x145 | 100 |
| SARTRE, JEAN-PAUL: SLOVA. Praha, Mladá fronta, 1967. Přeložila Dagmar Steinová. 172 s., obálka, vazba a úprava VLADIMÍR LUTTERE. Pův. celopl. vazba s obálkou. 170x125 | 120 |
| ANTAL, FREDERICK: FLORENTSKÉ MALÍŘSTVÍ. Florentské malířství a jeho společenské pozadí. Praha, SNKLHU, 1954. 299 s. textu a 166 s. čb. obr. přílohy, obálka, úprava a vazba ZDENĚK ROSSMANN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 260x210. Obálka je mírně poničená. | 350 |
| SOUSEDÍK, STANISLAV: VALERIÁN MAGNI. Kapitola z kulturních dějin Čech 17. století. Praha, Vyšehrad, 1983. 189 s., typo CLARA ISTLEROVÁ. Pap. vazba s obálkou. 205x1235 | 100 |
| PRAMENY ŽIVOTA. Přední Východ, Írán, Indie, Tibet, Dálný Východ, Severní Amerika. Praha, Vyšehrad, 1982. 408 s., obálka, vazba a úprava ZDENĚK STEJSKAL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 200 |
| BONN, HANUŠ: DALEKÝ HLAS. Vybral a přeložil [z angličtiny, němčiny a francouzštiny] Hanuš Bonn. Praha, Václav Petr, 1938. F. Obzina tiskl ve Vyškově v zemi Moravskoslezské. 103 s., doslov autora (s. 99-103), obálka a úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 215x140 | 1200 |
| PAULÍK, JAROSLAV JAN: SENTIMENTÁLNÍ CESTY. Praha, A. Srdce, 1931. Kruh četby sv. 32. 129 s., obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 160x125 | 300 |
| THIELE, VLADIMÍR: PALETA LÁSKY. Praha, Borový, 1947. 1. vyd. 98 s., obálka a frontispic BOHUMIL KRÁTKÝ. Pův. brož. 215x135 | 250 |
| ALMANACH KMENE 1933-1934. Redigovala Marie Majerová. Úprava SLAVOBOJ TUSAR. Praha, Kmen, 1933. 196 s. 6 obr. příloh (1 bar. ilustrace J. ČAPKA). Pův. brož. 195x125 | 250 |
| BRANALD, ADOLF: KNIHA POTŘEBUJE REKLAMU. Praha, Spolek českých bibliofilů a Památník národního písemnictví pro své členy, 1988. 44 s. Volné listy v pap. obálce. 200x135 | 95 |
| KONRÁD, KAREL: EPIŠTOLY K NESMĚLÝM MILENCŮM. Praha, Melantrich, 1941. 73 s., ilustrace FRANTIŠEK TICHÝ. Pův. polopl. vazba. 210x155 | 170 |
| HORA, JOSEF: ZAHRADA POPELČINA. Praha, Borový, 1940. Dílo sv. XVI. 68 s., frontispis a obálka EDUARD MILÉN. Pův. polopl. vazba s obálkou. 190x120 | 120 |
| HOUGHTON, CLAUDE: HELENINA ZÁHADA. Praha, R. Škeřík, 1948. Symposion sv. 67. 238 s., obálka a titulní list KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 205x135 | 80 |
| ZEYER, JULIUS: LISTY RŮŽENĚ JESENSKÉ. Praha, L. Bradáč, 1919. Uspořádal Jarmil Krecar. 63 s., dřevorytová výzdoba FRANTIŠEK KOBLIHA. Pův. brož. 195x125 | 250 |
| KUBELKA, ADOLF: II. ČESKOSLOVENSKÝ ODBOJ V SSSR. Bratislava, S. V. K. T., 1948. 246 s. textu a 12 s. čb. obraz. část. Pův. polopl. vazba. 310x240 | 350 |
| FREJKA, JIŘÍ. K nedožitým šedesátinám. Praha, Divadelní ústav, 1964. Uspořádal Josef Träger. 50 s., obálka a úprava BOHUSLAV BLAŽEJ. Pův. brož. 200x125 | 100 |
| CAHIERS D'ART. 1935 10. Annee. Paris, Editions Cahiers d'Art. 1935. N° 1-4, 5-6, 7-10. 272 s., mimo jiné č. 7-10, PICASSSO 1930 - 1935, obsahuje faksimile Picassova rukopisu na jednom listu (karton, jednostr. tisk) a kresba Minotaurus s Pikassovým textem na dvoulistu (karton, jednostr. tisk), Picassova orig. barevná celostr. litografie (karton, jednostr. tisk) a Picassův portrét od MAN RAYE s jeho podpisem červenou barvou (tištěno razítkem). Dvojčíslí 5-6 je věnováno surrealismu a mezi mnoha, velmi kvalitně, reprodukovanými díly je i ŠTYRSKÝ a TOYEN s Nezvalovým textem. Vše v celopl. vazbě, obálky nejsou vevázány. ...dobrý stav. TOP výběr -Highlights | 17900 |
| BLAŽÍČEK, OLDŘICH, J.: UMĚNÍ BAROKU V ČECHÁCH. Praha, Artia, Obelisk, 1967. 196 s. včetně 21 barev. a 173 čb. vyobrazení. Pův. celopl. vazba s obálkou. 320x265 Obálka je mírně poškozená. | 290 |
| LAUDOVÁ, VĚRA: OBRAZ MĚSTA V SOUČASNÉM MALÍŘSTVÍ. Praha, Odeon, 1978. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Pův. brož. 150x150 | 75 |
| JEŘÁBEK, RICHARD: PLASTIKA LIDOVÝCH TVŮRCŮ. Praha, Odeon, 1981. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Pův. brož. 150x150 | 75 |
| MRÁZ, BOHUMÍR; MRÁZOVÁ MARCELA: SOUČASNÁ TAPISÉRIE. Praha, Odeon, 1980. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Pův. brož. 150x150 | 75 |
| DVORSKÁ, PAVLA: SOUČASNÁ MONUMENTÁLNÍ TVORBA. Praha, Odeon, 1978. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Pův. brož. 150x150 | 75 |
| Gauguin - TOMEŠ, JAN: PAUL GAUGUIN. Praha, SNKLU, 1963. Současné světové umění sv. 14. 1. vyd. 46 s. textu, 7 reprodukcí v textu, 59 čb. a 8 bar. příloh. Pův. brož. 175x155 | 60 |
| RŮŽIČKA, MILOUŠ; VLČEK, TOMÁŠ: SOUČASNÁ KERAMIKA. Praha, Odeon, 1979. Soudobé umění české. 1. vyd. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Pův. brož. 150x150 | 75 |
| ŠTOCHLOVÁ, HELENA: TRICKFILM. Praha, Odeon, 1985. Tschechische kunst der gegenwart. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Brož. 150x150 V němčině. | 120 |
| NÝDL, MIROSLAV: SOUČASNÁ ZNÁMKOVÁ TVORBA. Praha, Odeon, 1978. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 28 bar. a 30 čb. reprodukcí. Brož. 150x150 | 60 |
| HALÍŘOVÁ-MUCHOVÁ, MARIE: POTRÉTNÍ TVORBA. Praha, Odeon, 1981. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Brož. 150x150 | 75 |
| MRÁZOVÁ, MARCELA: SOUČASNÁ KRAJINOMALBA. Praha, Odeon, 1977. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Brož. 150x150 | 65 |
| KONEČNÝ, DUŠAN: MLADÍ ČEŠTÍ MALÍŘI. Praha, Odeon, 1978. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Brož. 150x150 | 65 |
| HOLUB, KAREL: MLADÍ ČEŠTÍ SOCHAŘI. Praha, Odeon, 1978. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 15 bar. a 15 čb. reprodukcí. Brož. 150x150 | 65 |
| LAUDOVÁ, VĚRA: ZÁTIŠÍ. Praha, Odeon, 1983. Soudobé české umění. 1. vyd. 71 s. včetně 31 bar. reprodukcí. Brož. 150x150 | 60 |
| Hegedušić - BIHALJI-MERIN, OTO: KRSTO HEGEDUŠIĆ. Praha, SNKLU, 1965. Současné světové umění sv. 18. 1. vyd. Přeložila Hana Soukupová. 29 s. textu, 13 kreseb v textu, 8 bar. a 61 čb. příloh. Pův. brož. 180x160 | 65 |
| HERRMANN, IGNÁT; J.TEIGE; Z.WINTER: PRAŽSKÉ GHETTO. Praha, Unie, 1902. 144 s., fotografické vyobr., bar. a čb. il. A. KAŠPAR. Pův. brož. 270x360 | 3500 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: EDISON. Praha, R. Škeřík, 1928. Plejada sv. 5. Podpis autora. 49 s., vazba VÍT OBRTEL, ex. č. 73 ze 300 na papíře Japan Banzay. Pův. celokož. vazba v ochranném pap. pouzdře. 195x130 | 3750 |
| SEIFERT, JAROSLAV: POŠTOVNÍ HOLUB. Praha, R. Škeřík, 1929. Plejada sv. 10. Podpis autora. 75 s., úprava a vazba VÍT OBRTEL, ex. č. 115 z 300 výt. na domácím Simili japanu. Pův. celokož. vazba v ochranném pap. pouzdře, obálka je vevázaná vzadu. 192x130 | 3750 |
| Bilibin - BYLINY. BOHATÝR VOLGA. Ruská národní pověst. Praha, B. Kočí, (1924). Přeložil Fr. Táborský. 14 s., bar. ilustrace I. BILIBIN. Pův. polopl. vazba. 275x230 | 1500 |
| MACHAR, JOSEF SVATOPLUK: VÝBOR Z BÁSNÍ J.S. MACHARA. Doslov pořadatele "-st." (s.83-87). V Irkutsku, Informačně osvětový odbor M.V., 1919. (Knihovna Československého Denníka sv. 8) 88 s. Pův. brož. 175x120 Brožura částečně připravena k vazbě. | 290 |
| BŘEZINA, OTOKAR: HLEDÁNÍ A JISTOTA. BŘEZINA, OTOKAR: HLEDÁNÍ A JISTOTA. 1946. Edice Přátelství sv. 21. Korespondence: Březina / Theer. Vzájemná korespondence Otakara Březiny s Otakarem Theerem. Z rukopisů vydal Jaroslav Kabeš. V Praze, Jan Pohořelý, 1946. Edice Přátelství sv. 21. 49 s., ilustrace a obálka STANISLAV JEŽEK, typografie JOSEF SONBERG. Volné nerozřzané archy v pův. pap. obálce. 165x125 | 150 |
| ČAPEK, KAREL: O FANTASII aneb k jednomu čtenáři. Praha, Jilovský, 1948. 54 s. Volné složky v pův. pap. obálce. 160x112 Soukromý tisk k Novému roku 1948. Na nechráněném, hrubém povrchu bílé obálky ulpěl prach. | 195 |
| Toyen - JEŽEK, JAROSLAV: TISÍC A JEDEN SEN. Tango z hudební komedie Svět za mřížemi. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební matice UB, 1933. Noty, obálka TOYEN. Dvojlist. 340x270 - OSVOBOZENÉ DIVADLO, Jarosla Ježek, Jiří Voskovec a Jan Werich | 2750 |
| VILLON. Prokletí básníci sv. I - Praha, R. Škeřík, 1940. 3. vyd. Přeložil Otokar Fischer. 106 s., reprodukovány dřevoryty z prvního vyd. z r. 1489, obálka VÍT OBRTEL(?). Pův. brož. 205x130 Obálka je reprodukována podle titulního listu prvního vydání Villonovi poesie z r. 1489. | 250 |
| Kassák, Lajos - BORI, IMRE - ÉVA KÖRNER: KASSÁK. Irodalma és festészete. Budapest, Magvetö, 1967. 234 s. včetně 230 vyobrazení - dokument. fotografie, reprodukce výtvarných děl (4 barevné) apod. Pův. celopl. vazba s obálkou. 190x170 Lajos Kassák vůdčí osobnost maďarské meziválečné avantgardy, zakladatel časopisů Tett a MA. MÁRTON BEKE: MEZIVÁLEČNÉ OBDOBÍ V MAĎARSKU A V ČESKOSLOVENSKU: AVANTGARDA A IDEOLOGIE | 1200 |
| MEDEK, RUDOLF: O NAŠICH LEGIÍCH, DĚTECH A ZVIŘÁTKÁCH V SIBIŘI. Praha, V. Šeba, 1933. 181 s., barevné obr. přílohy, il. v textu OLDŘICH CIHELKA.. Na patit. podpis Rudolfa Medka. Pův. celopl. vazba s obálkou. 250x195 V rozích u záložky ob. natržená. | 350 |
| KREJČÍ, JAN: PŘÍRODOPISNÝ PRŮVODCE PO OKOLÍ PRAŽSKÉM. Díl první. Horopisný a zeměznalecký popis okolí Pražského. Praha, vlastním nákl., 1854. 125 s., ve front. mapa: "Zeměpisný přehled okolí Pražského." Pův. polokož. vazba. 145x115 | 900 |
| HRABAL, BOHUMIL: OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE. Praha, Českoslovensý spisovatel, 1990. 208 s., Pův. brož. 200x130 | 120 |
| KOMENSKÝ, JAN AMOS: KŠAFT UMÍRAJÍCÍ MATKY JEDNOTY BRATRSKÉ, kterýmž (v národu svém a obzvláštnosti své dokonávajíc) svěřené sobě od Boha poklady mezi syny a dědice své rozděluje Léta Páně 1650 J.A.K. Praha, spolek "Komenský", 1928. Doslov Jiří V. Klíma. 48 s. Pův. polokož. vazba. 210x145 | 350 |
| BRANALD, ADOLF: ZROZENÍ VELKOMĚSTA. 1. vyd. Praha, Panorama, 1985. 336 s., obálka a typografie LIBOR FÁRA, fotografie JAN MALÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 235x170 Umělecké reportáže věnované Praze. | 180 |
| HRABAL, BOHUMIL: MŮJ SVĚT. Praha, Československý spisovatel, 1988. 1. souborné vyd. Knihovna čes. prózy 1945-1985. 461 s., typo ROSTISLAV VANĚK. Celopl. vazba s přebalem. 210x145 | 120 |
| HALAS, FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. 1. vyd. Praha, Fr. Borový, 1940. České básně sv. 39. Podpis autora. 48. s., na obálce kresba A. KAŠPARA, úprava J. HOCHMAN. Pův. brož. 195x130 | 650 |
| HALAS, FRANTIŠEK: LINKA PROCHÁZKOVÁ. Praha, k jedenáctému bibliofilskému večeru vydali A. Janda a J. Sonberg, 1935. 16 s., ilustrace LINKA PROCHÁZKOVÁ, úprava JOSEF SONBERG. Pův. brož. 205x170 | 300 |
| ZAVORAL, METHOD: KÁZÁNÍ O NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI OLTÁŘNÍ. Praha, Cyrilo-Metodějské knihkupectví G. Francla, 1934. 95 s., graficky upravil BŘETISLAV ŠTORM. Pův. brož. 190x125 | 200 |
| OLBRACHT, IVAN: ŽALÁŘ NEJTEMNĚJŠÍ. Praha, Borový, 1929. 169 s. Pův. celopl. vazba. 190x120 | 180 |
| HALAS, FRANTIŠEK: DOKOŘÁN. Praha, Melantrich, 1936. Poesie, sv. 19. 1. vyd. 60 s. Pův. brož. 200x130 | 350 |
| HALAS, FRANTIŠEK: A CO BÁSNÍK. Praha, J. Podroužek, 1947. 10 s., úprava METHOD KALÁB, písmem calson vytiskla Průmyslová tiskárna v Praze, 300 výtisků. Pův. brož. 255x180 | 250 |
| HALAS, FRANTIŠEK: KOHOUT PLAŠÍ SMRT. Básně 1928-1929. Praha, Rudolf Škeřík, 1930. Edice Plejada sv. 11. 55 s., celostr. ilustrace ŠTYRSKÝ (1) a TOYEN (1), obálka a typo VÍT OBRTEL. Pův. brož. 205x135 REZERVACE | 1500 |
| Léger - DESCARGUES, PIERRE: FERNAND LÉGER. Praha, SNKLHU, 196.Současné světové umění sv. 5. 1. vyd. Přeložil Dalibor Plichta. 50 s. textu, 8 kreseb v textu, 64 čb. a 6 bar. příloh. Pův. brož. 175x165 | 100 |
| DURYCH, JAROSLAV: PÍSEŇ MILOSTNÁ. Praha, Aventinum, 1928. 65 s., obálka, nakladatelská značka, pět kreseb a úprava HANA DOSTÁLOVÁ. Exemplář č. 279 z 660. Vysadila písmem Fournierovým a vytiskla na ručním italském papíře Fabriano St. tiskárna v Praze. Pův. brož. 210x140 | 900 |
| PROCHÁZKA, ANTONÍN: PŘED OBRAZEM. Přednáška proslovená u příležitosti návštěvy Dělnické akademie na výstavě SVU v Brně. Opava, K. Vavřík, 1932. 12 s., barev. il. ANTONÍNA PROCHÁZKY na titulním listě, úprava J. SLÁDEK. Ex. č. 149 z 210 číslovaných. Pův. brož. 210x150 | 495 |
| ROLLAND, ROMAIN: ZABRAŇTE VÁLCE! Praha, Pavel Prokop, 1936. Knihovna levé fronty. 29 s., obálka ANTONÍN PELC. Pův. brož. 215x135 | 1700 |
| KYBAL, VLASTIMIL: O ŠPANĚLSKU. Cestovní dojmy a úvahy. S bibliografií španělskou. Praha, Miloš Procházka, 1928. 157 s., úprava JAROSLAV BENDA. Pův. brož. 175x105 | 350 |
| MAGAZIN TVORBY 1932. Redigoval Kurt Konrad. Obálka a montáž Stolpe. Praha, Karel Borecký, 1932. 113 s., řada dokument. fotografií, dvě celostr. fotomontáže. Několik vyobrazení obálek zahraničních "revolučních časopisů" (Čína, Lotyšsko). V textu mj. - K. Teige: Stavební tvorba Sovětského Svazu.; Jan Rob Poničan: Košúty.; N. Bucharin: Boj dvou světů a úkoly vědy.; Hans Marchwitza: Útok na Essen. Charakteristická typografie pro dobové avantgardní tisky. Pův. brož. 230x155 Izolovaně, pouze na povrchu zadní s. obálky četné hnědé fleky (stárnutí pap.). Ve hřbetu drobné praskliny, na povrchu hřbetu místy sedřené plochy. Vybledlé razítko na obálce. | 4000 |
| Rykr - MAREŠ, MICHAL: PŘICHÁZÍM Z PERIFERIE. Praha, Revolta, nedatováno (1920). 2. vyd. 83 s., ilustrace a obálka ZDENĚK RYKR. Pův. brož. | 750 |
| PCHU SUNG - LING: ZKAZKY O ŠESTERU CEST OSUDU. Praha, SNKLU, 1963. Přeložil Jaroslav Průšek. 315 s., ilustrace, obálka, vazba a předsádky VINCENT HLOŽNÍK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 240x175 | 250 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: LORETKA. Hra o pěti obrazech. Praha, Československý spisovatel, 1955. Dílo XIX. 137 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x135 | 65 |
| MASARYK, TOMÁŠ GARRIGUE: IDEÁLY HUMANITNÍ. Problém malého národa. Demokratism v politice. Praha, Melantrich, 1990. 128 s., obálka a vazba VLASTA MACHOVÁ. Celopl. vazba s obálkou. 210x135 | 100 |
| NEFF, VLADIMÍR: SRPNOVŠTÍ PÁNI. Praha, Československý spisovatel, 1953. Žatva sv. 127. Podpis autora. 1 vyd., 459 s., pět pův. lito, obálka, předsádky, kresby v textu KAREL MÜLLER. Pův. polopl.vazba s obálkou. 205x140 | 290 |
| NESVADBA, JOSEF: BLUDY ERIKA N. Praha, Lidové nakl., 1974. Lidová knihovna sv. 44. 1. vyd., 192 s., obálka s kresbou J. ŘÍHY navrhl LEO NOVOTNÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 185x120 | 100 |
| NEFF, VLADIMÍR a ONDŘEJ: VEČERY U KRBU. Praha, Středočeské nakl., 1986. 1. vyd., 240 s., ilustrace KAMIL LHOTÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x145 | 120 |
| FILIP, JAN: PRAHA PRAVĚKÁ. Osmera knih o Praze, stavebním a uměleckém vývoji města. Díl I. Praha, Pražs. nakl., 1949. Umělecké památky řada 3, sv. 3, 168 s. se 117 čb. vyobr., úprava METHOD KALÁB. Pův. polopl. vazba s obálkou. 300x215 | 390 |
| CHYTIL, KARL: KUNST UND KÜNSTLER AM HOFE RUDOLFS II. Prag, Verlag des Kunstvereines für Böhmen in Prag. Prämie für die Mitglieder des Kunstvereines für Böhmen im jahre 1920. 16 Kupfertiefdrucktafeln nach originalen im Privatbesitz. 31 s. textu a XVI s. obr. příloh. Pův. brož. 235x160 ...hřbet zpevněn pap. páskou. | 390 |
| LACINA, VÁCLAV: MĚŠŤANSKÉ BESEDY. Praha, Československý spisovatel, 1954. 130 s., obálka, ilustrace, předsádky a vazba EVŽEN SEYČEK. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x135 | 100 |
| ČAPEK, KAREL: MARSYAS ČILI NA OKRAJ LITERATURY. Praha, Československý spisovatel, 1971. Dílo bratří Čapků. 188 s., obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 100 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: PRAŽSKÁ DOMOVNÍ ZNAMENÍ. Praha, Albatros, 1974. Zlatoroh. 1. vyd. 158 s., ilustrace JIŘÍ ŠVENGSBÍR, úprava MILAN GRYGAR. Pův. celopl. vazba. 205x120 | 98 |
| ČECHOV, ANTON PAVLOVIČ: NUDNÁ HISTORIE. Ze zápisků starého člověka. Praha, Československý spisovatel, 1960. Edice ilustrovaných novel sv. 57. 1. vyd., 91 s., obálka, ilustrace a vazba STANISLAV KOLÍBAL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 190 |
| TREFULKA, JAN: PRŠELO JIM ŠTĚSTÍ. Praha, Československý spisovatel, 1963. Život kolem nás sv. 20. 129 s., obálka a vazba ZDENEK SEYDL, úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x135 | 120 |
| ŠALDA, F. X.: KRITICKÉ PROJEVY - 13 (1925-1928). Praha, Československý spisovatel, 1963. Soubor díla F. X. Šaldy 22. 1. vyd., 452 s., obálka K. TEIGE. Pův. polopl. vazba s přebalem. 210x150 | 300 |
| ŠALDA, F. X.: KRITICKÉ PROJEVY - 12 (1922-1924). Praha, Československý spisovatel, 1959. Soubor díla F. X. Šaldy 21. 1. vyd., 331 s., obálka KAREL TEIGE. Pův. polopl. vazba s přebalem. 210x150 | 300 |
| ŠALDA, F. X.: KRITICKÉ PROJEVY - 11 (1919-1921). Praha, Československý spisovatel, 1959. Soubor díla F. X. Šaldy 20. 1. vyd. 278 s., obálka KAREL TEIGE. Pův. polopl. vazba s přebalem. 210x150 | 300 |
| ŠALDA, F. X.: STUDIE Z ČESKÉ LITERATURY. Praha, Československý spisovatel, 1961. Soubor díla F. X. Šaldy 8. 252 s., obálka KAREL TEIGE. Pův. polopl.vazba s přebalem. 210x150 | 300 |
| Teige & Mrkvička - DELLUC, LOUIS: CHARLIE CHAPLIN. Praha, Aventinum, 1924. Lidová knihovna Aventina sv. 7. 72 s., 11 vyobr. na přílohách (8x film. fotografie, 3x il. F. LÉGER) obálka TEIGE & MRKVIČKA. Pův. brož. 170x115 Dobrý stav. Good condition. | 1900 |
| KALISTA, ZDENĚK: VLAJKY. Barevná romance. Praha, Srdce, 1925. 32 s., obálka JIŘÍ JELÍNEK. Pův. brož. | 2500 |
| KLOSTERMANN, KAREL: ZE SVĚTA LESNÍCH SAMOT. Praha, Československý spisovatel, 1975. Slunovrat. 256 s., ilustrace CYRIL BOUDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 195x125 | 190 |
| BŘEZAN, VÁCLAV: ŽIVOTY POSLEDNÍCH ROŽMBERKŮ. Díl I. - II. Praha, Svoboda, 1985. 1. vyd. 905 s., rodové znaky a popisky JIŘÍ LOUDA, obálka, vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 275x180. Krásný stav. | 390 |
| BROUK, BOHUSLAV: AUTOSEXUALISMUS A PSYCHEROTISMUS. Praha, Edice Surrealismu, 1935. 177 s., obálka KAREL TEIGE. Pův. brož. 210x150. Dobře zachováno. | 3500 |
| POLÁČEK, KAREL: PAN SELICHAR SE OSVOBODIL. Praha, A. Synek, 1933. 110 s., ilustrace (10x) O. MRKVIČKA, obálka A. PELC. Pův. celopl. vazba s vev. obálkou. 185x120 | 400 |
| RAFFEL, VLADIMÍR: OBCHODNÍK SYMPATIEMI. Praha, Aventinum, 1929. 215 s., úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 195x125 | 350 |
| DVOŘÁKOVÁ, HELENA: GOLEMOVA MILÁ. Praha, F. Svoboda, 1925. 81 s., obálka J. RAMBOUSEK. Pův. brož. 215x140 | 250 |
| ČAPEK, KAREL: O KNIHÁCH A ČTENÁŘÍCH. Praha, Borový, 1941. Soukromý tisk k Novému roku 1941. 30 s., ilustrace JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x135 Velmi obrý stav! | 350 |
| CARCO, FRANCIS: ŽIVOT MISTRA VILLONA. Praha, Škeřík, 1927. Symposion sv. 29., 208 s., úprava JAN DOLEŽAL. Exemplář č. 191 z 500 na Japan Banzay. Pův. celopl. vazba s obálkou vevázanou vzadu. 195x145 | 450 |
| FEDIN, KONSTANTIN: NAROVČATSKÁ KRONIKA A JINÉ POVÍDKY. Praha, Družstevní práce, 1928. Živé knihy B. 166 s., obálka, 13 obrázků a vazba ZDENEK KRATOCHVÍL. Pův. celopl. vazba s vevázanou obálkou vzadu. 205x130 | 350 |
| HOLAN, VLADIMÍR: DÍK SOVĚTSKÉMU SVAZU. Praha, Fr. Borový, 1945. 1. vyd., 21 s., úprava METHOD KALÁB. Pův. brož. 215x155 | 200 |
| WÖHRLE, OSKAR: BALDAMUS A JEHO DOBRODRUŽNÝ ŽIVOT. Praha, Škeřík, 1933. Symposion sv. 63. 347 s., obálka, typo a il. ve front TOYEN. Pův. brož. 200x135 Nerozřezáno, velmi dobrý stav! | 400 |
| MIKULÁŠEK, OLDŘICH: FARAÓNKA. Praha, Československý spisovatel, 1966. Malá edice poezie. 208 s., ilustrace ARNOŠT PADERLÍK, vazba a úprava LIBOR FÁRA. Pův. celokož. vazba. 130x100 Triptych b. sbírek Pulsy, Ortely a milosti a Svlékání hadů v jednom svazku. | 190 |
| VERLAINE, PAUL: ZÁLUDNÁ LUNA. Praha, Československý spisovatel, 1978. Klub přátel poezie. 1. vyd., 160 s., obálka, vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 225x175 | 140 |
| BEZRUČ, PETR: SLEZSKÉ PÍSNĚ. Brno, nákl. Nového Lidu, 1928. 2. vyd., 177 s., kaktus na titl. ryl do dřev O. PETR, dvoubarevný tisk. Na rubu titulního listu Rukopis b. Hradec-Podolí, podpis a dat. 1931. Pův. (?) celopl. vazba, ochranné pap. pouzdro. 205x140 | 800 |
| HALAS, FRANTIŠEK: TVÁŘ. VII. vyd. rozšířené o oddíl Hořec. Praha, Borový, 1946. České básně sv. 47. 88 s., obálka JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 215x135 | 145 |
| HALAS, FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. Praha, Československý spisovatel, 1953. České básně sv. 39. 35 s., dřevoryt na obálce a v titulu BOHDAN LACINA. Pův. brož. 215x140 Velmi dobrý stav. | 140 |
| WÖHRLE, OSKAR: JAN HUS. Poslední den. Praha, Družstevní práce, 1933. Živé knihy sv. 100. Přeložil Karel Kaláb. 332 s. Dobová polokožená vazba. 190x140. | 370 |
| NIETZSCHE, BEDŘICH: TAK PRAVIL ZARATHUSTRA. Praha, Alois Srdce, 1920. Přeložil Otokar Fischer. 323 s., úprava JAROSLAV BENDA. Dobová polokožená vazba, zlatá vrchní ořízka. 205x140. | 500 |
| SEIFERT, JAROSLAV: DÍLO I. 1921-1926. Praha, Československý spisovatel, 1953. 179 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 215x140 | 180 |
| SEIFERT, JAROSLAV: DÍLO IV. 1937-1953. Praha, Československý spisovatel, 1956. 212 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 120 |
| SEIFERT, JAROSLAV: DÍLO III. 1937-1952. Praha, Československý spisovatel, 1958. 272 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 150 |
| ČAPEK, KAREL: OBRÁZKY Z DOMOVA. Praha, ČS, 1954. Žatva sv. 135. 130 s., obálka ZDENEK SEYDL. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x140 Velmi dobrý stav. | 250 |
| PLEVA, JOSEF V.: ESKORTA. Praha, Družstevní práce, 1929. Dedikace, datum (1930) a podpis autora. 122 s., úprava LADISLAV SUTNAR, 14 dřevorytů a obálka FERDIŠ DUŠA. Pův. celopl. vazba s vev. obálkou. 205x130 | 750 |
| Toyen - VANČURA, VLADISLAV: PEKAŘ JAN MARHOUL. Praha, DP, 1929. 4. vyd. 134 s., 11 ilustrací TOYEN, vazba EMANUEL FRINTA. Pův. celopl. vazba s vev. obálkou. 190x140 Velmi dobrý stav. | 900 |
| DEML, JAKUB: MOJI PŘÁTELÉ. Básně v próse. Dřevoryty F. BÍLEK. Vyd. 2. Jinošov u Náměště nad Oslavou, nákl. vl., 1917. 58 s., 3 celostr. dřevoryty FRANTIČEK BÍLEK. Pův. pap. vazba. 145x115. Dole utržený kousek hřbetu (1,7 cm ), jinak v bezvadném stavu. | 750 |
| FISCHER, OTOKAR: POŽADAVEK DNE. Brno, Mil. Píša, 1932. 12 s., ob., front. a úprava FRANTIŠEK VIK. Podpis autora. Pův. brož. 215x145 | 850 |
| Teige - TINAN, JEAN DE: PŘÍKLAD NINONY DE LENCLOS MILOVNICE. Praha, Fromek, 1928. Bibliofilská edice Odeon sv. 7. 97 s., obálka a úprava KAREL TEIGE. Ex. 441/550 na antiku. Pův. brož. 190x125. | 1500 |
| WEITLING, W: EVANGELIUM CHUDÉHO HŘÍŠNÍKA. Praha, Rejman, 1927. 127 s., grafická úprava A. CHVÁLA. Pův. brož. 165x125 V edici Utopia & Vita měl nakladatel v plánu vydávat důležité tituly pro vývoj socialismu. "Vedle utopií, popisů budoucího světa, vyjdou tu proslavené sociální a socialistické pamflety, dokumentární projevy revolučních hnutí a lidské dokumenty ze života revolucionářů a socialistů." | 300 |
| KAUTMAN, FRANTIŠEK: OPILÝ SATELIT. Olomouc, Jan Říha, 1966. 61 s., úprava JIŘÍ SOSNA, vyzdobil JAN ŘÍHA. 50 č. neprod. výtisk., tento má č. 14. Pův. brož. 210x150 | 0 |
| Mrkvička - FREJKA, JIŘÍ: ČLOVĚK KTERÝ SE STAL HERCEM. Studie. Praha, Melantrich, 1929. 111 s., obálka, 12 ilustrací (z toho 4 celostránkové) a typo OTAKAR MRKVIČKA.. Pův. celopl. vazba s obálkou. 195x135 Velmi dobrý stav! | 1200 |
| RILKE, RAINER MARIA: SONETY ORFEOVI. Praha, Vyšehrad, 1944. Přeložil Václav Renč. 81 s., obálka a kresby JOSEF WAGNER. Pův. brož. 210x150 | 250 |
| Štyrský - NEZVAL, VÍTĚZSLAV: MONACO. Praha, Mánes, 1934. 1. vyd. 147 s., obálka JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 195x130 Obálka místy otřepaná, stav patrný z vyobrazení. | 2300 |
| KOPTA, JOSEF: PĚT HŘÍŠNÍKŮ „U VELRYBY". Praha, Družstevní práce, 1928. Edice Slunovrat. 148 s., vyzdobil 6 orig. dvoubarev. litografiemi OTAKAR MRKVIČKA. Podpisy Josefa Kopty i Otakara Mrkvičky na patitulu. Exemplář č. 116 ze 400 číslovaných výtisků na holandském japanu (mimo čísl. exempláře bylo ještě 40 nečíslovaných). Pův. plperg. vazbu provedlo knihařství Družstevní Práce. podle návrhu EMANUELA FRINTY. 227x170 Hrany desek místy odřené, (znatelněji horní růžek zadní desky). | 1200 |
| FRANK, LEONHARD: ZE TŘÍ MILIONŮ TŘI. Praha, Symposion, 1932. 205 s., čtyři dvoubarevné litografie, typografie a návrh vazby TOYEN. Ex. č. 124 z 300 čísl. ex. na Simili Japanu. Pův. celopl. vazba. 196x135 | 1500 |
| SEIFERT, JAROSLAV: JARO, SBOHEM. Praha, Československý spisovatel, 1980. 196 s., ilustrace MARKÉTA PRACHATICKÁ. Pův. celokožená vazba. 132x100 | 150 |
| SCHEINPFLUGOVÁ, OLGA: KARANTÉNA. Praha, Melantrich, 1978. 190 s., přebal, vazba a úprava KAREL TEISSIG. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x135 | 45 |
| STAŠEK, ANTAL: O ŠEVCI MATOUŠOVI. Praha, Družstevní práce, 1932. 299 s., 14 ilustrací JOSEF LADA, úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. celopl. vazba. 190x135 | 200 |
| Šalda - F.X. ŠALDA - M. MARTEN. VZÁJEMNÁ KORESPONDENCE. Úvodem (Mistr a epigon) a poznámkami opatřil Emanuel Chalupný. Praha, Společnost F.X. Šaldy, Melantrich, 1941. 118 s. Pův. brož. 205x130 | 200 |
| Sokol - SLAVNOSTNÍ JAS. Slavnostní list X. sletu všesokolského. Praha, Československá obec sokolská, 1938, č. 1-4 (15. červen-4. červenec). Nestr. (84) s., každá strana s bohatou fotografickou dokumentací, resp. dobovou reklamou, řada fotomontáží. Tištěno hlubostikem na kvalitním lesklém bezdřevém pap. Dobová vazba do modré imitace plátna. 355x245 Lehce odřené spodní okraje obou desek, jinak velmi dobrý stav! | 1750 |
| KENTOVÁ, DORIS: TĚLESNÁ KRÁSA. Dle původních přednášek doktorky Doris Kentové [z angličtiny] upravil, redigoval a jen pro subskribentky jako soukromý tisk v r. 1935 vydal F. Kodym. Praha, F. Kodym, 1935. 307 s., čb. fotografie (atelie Čáp Praha). Pův. vazba (imitace kůže). 301x240 | 650 |
| STEREOFOTOGRAFIE. Albuminový fotografický papír s podmalbou a vpichy je uložen ve výřezech kartonu, okraje výřezů jsou zdobeny tlačeným ornamentem. Karton 85x175, výřezy 67x67 Ukázka nejstaršího typu stereofotografie a vizuální hry, přinášející průhledem přes výřezy proti světlu a pomocí vpichů a podmalby rozmanité světelné iluze a zážitky. | 2000 |
| ADAMUS, ALOIS: Z DĚJIN MORAVSKOOSTRAVSKÉ RADNICE. V Moravské Ostravě, presidium městské rady Mor. Ostravy, 1930. 102 s., dok. fotografie (interiéry), portréty, barevný znak města na příloze, tisk na křídovém pap. Pův. brož. 195x160 | 300 |
| I. VÝSTAVA SKUPINY VÝTVARNÝCH UMELCOV 29. AUGUSTA. 1945. Katalog výstavy. Pražský salon Vladimíra Žikeše v Praze I. Karlova 2. 24 s., text - Úvodní slovo Ján Bednár; Ján Rak: Čudná kvetinárka, Je vel'a ciest. Seznam patnácti členů Skupiny se základními údaji o dosavadní činnosti. Na 16 s. čb. vyobrazení - PRIBIŠ, ŽELIBSKÝ, MATEJKA, NEVAN, HOFFSTÄDTER, HLOŽNÍK, CHMEL, SEMIAN, GUDERNA, MAJERNÍK, ČEMICKÝ, HOROVÁ, BEDNÁR, DUBAY, KUDLÁČ, HOLLÝ. Na vloženém dvoulistu seznam 148 vystavených prací. Grafická úprava ŠTEFAN BEDNÁR. Pův. brož. 155x235 Na okraji obálky drobné (8 mm) natržení, jinak velmi dobrý stav. | 350 |
| JANEČEK, OTA. Dívčí tvář s ptáčkem. 1986. serigrafie s podtiskem, 210 x 150, v pravo dole sign. List SČB. Báseň L. Stehlíka "Až na pavlače voní akáty", jeho podpis. Tištěno na trojlistu ručního papíru. | 3500 |
| Zrzavý - SCHEINPFLUGOVÁ, OLGA: ČERVENÝ KOLOTOČ. Román. Praha, Ot. Štorch-Marien, 1927. Aventinum sv. 156. 208 s., obálka JAN ZRZAVÝ. Pův. brož. 8° Mírně ušpiněný povrch obálky. | 780 |
| BROD, MAX: ŽIVOT S BOHYNÍ. Román. Praha, Pokrok, 1927. Knihovna Horizont sv. 7. 123 s., obálka V. KAPLICKÝ. Pův. brož. 8° Drobné známky používání. | 450 |
| MUSSOLINI, BENITO: NAPOLEONOVÝCH STO DNÍ. Benito Mussolini a Giovacchino Forzano. Autorisovaný překlad Jana Palovice. Praha, Vesmír, 1934. 87 s. Pův. brož. 8° | 350 |
| BENEŠ BUCHLOVAN, BEDŘICH: JÁCHYM, TOVARYŠ HOUSLAŘSKÝ, NA ZKUŠENÉ. Báseň. Praha, Vilém Šmidt, 1942. Edice Kytice sv. XIV. Vytisklo Družstvo knihtiskárny v Hranicích na Moravě. 71 s., kresby a typografická úprava KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 8° | 380 |
| OČENÁŠEK, AUGUSTIN: POLEDNICE, OBŽÍNKY A JINÉ RYTMICKÉ VÝJEVY. Ze slavnostní scény "Kde domov můj" o VIII. sletu všesokolském. Praha, Besední pořady, (1927). Besední pořady, roč. 17, seš. 2. 24 s., 2 fot. v textu, 1 půdorys, na obálce fotografie arch. Beera "Polednice" (Míla Černá). Pův. brož. 185x135 | 600 |
| Dvořák - PEČÍRKA, JAROMÍR: KAREL DVOŘÁK. Praha, SVU Mánes a Svoboda, 1948. Prameny, sbírka dobrého umění sv. 60. 4 s. textu, 27 čb. vyobrazení, úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba. 300x215 | 120 |
| Dvorský - TOMEŠ, JAN: BOHUMÍR DVORSKÝ. Praha, NČSVU, 1958. Nové prameny sv. 18. 44 s., 40 čb a 4 bar. vyobrazení, přebal, vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. polopl. vazba s přebalem. 300x215 | 120 |
| Filla - MATĚJČEK, A.: EMIL FILLA. Praha, Melantrich, 1938. Prameny, sbírka dobrého umění sv. 23. 4 s. textu, 1 bar. a 24 čb. vyobrazení, úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba. 300x215 | 200 |
| Vaníček - NIKODEM, VIKTOR: BEDŘICH VANÍČEK. Praha, NČSVU, 1958. Nové prameny sv. 15. 40 s., 34 čb. a 3 bar. vyobrazení, autor foto. JOSEF SUDEK, vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. polopl. vazba. 300x215 | 150 |
| Sychra - HLAVÁČEK, ZDENĚK: VLADIMÍR SYCHRA. Praha, NČSVU, 1956. Nové prameny sv. 4. 1. vyd., 48 s., 41 vyobrazení a 2 bar. přílohy. Pův. polopl. vazba. 300x215 | 120 |
| Kysela - POCHE, EMANUEL; MAREŠOVÁ, SYLVA: FRANTIŠEK KYSELA. Praha, NČSVU, 1956. Nové prameny sv. 6. 1. vyd., 44 s., 46 vyobrazení a 2 bar. přílohy. Pův. polopl. vazba s přebalem.300x215 | 200 |
| Holý - CÍSAŘOVSKÝ, JOSEF: MILOSLAV HOLÝ. Praha, NČSVU, 1959. Nové prameny sv. 23. 1. vyd., 48 s., 43 čb. a 6 bar. vyobraz., vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. polopl. vazba. 300x215 | 150 |
| Žufan - HASALOVÁ, VĚRA: BOŘIVOJ ŽUFAN. Praha, NČSVU, 1957. Nové prameny sv. 10. 1. vyd., 48 s., 43 čb. a 2 bar. vyobrazení, přebal, vazba a úprava ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. polopl. vazba s přebalem. 300x215 | 140 |
| Švabinský - MATĚJČEK, A.: MAX ŠVABINSKÝ. Praha, Melantrich, 1937. Prameny, sbírka dobrého umění sv. 11. 4 s. textu, 1 bar. a 25 čb. vyobrazení, úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba. 300x215 | 60 |
| Picasso - NIKODÉM, V.: PABLO PICASSO. Praha, Melantrich, 1936. Prameny, sbírka dobrého umění sv. 8-9. 8 s. textu, 2 bar. a 63 čb. vyobrazení, úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba. 300x215 | 190 |
| TLAMICH, ZDENĚK: ZA ROMANTIKOU ČESKÉHO KRAJE. 60 kreseb Konstantina Buška výkladem doprovází Dr. Zdeněk Tlamich. Praha, Elzevir B. Moser, 1927. 152 s., 60 čb. celostr. kreseb na přílohách (hrady a zámky, zříceniny). Pův. pap. zdobená vazba. 170x120 | 300 |
| ŠULCŮV ILUSTROVANÝ PRŮVODCE XXVII.: BENÁTKY A OKOLNÍ OSTROVY. Praha, Šulc, kol. r. 1910. 219 s. s četnými čb. ilustracemi a barev. plánem. Pův. brož. 150x120 | 180 |
| Boháček - PADRTA, JIŘÍ: KAREL BOHÁČEK. Praha, NČSVU, 1958. Nové prameny sv. 20. 1. vyd. 44 s., 43 vyobrazení z toho 2 bar., přebal, vazba a úprava Z. SKLENÁŘ. Pův. polopl. vazba s přebalem. Přebal je podlepovaný. 300x215 | 150 |
| BOETTINGER, HUGO. Praha, Melantrich, 1940. Prameny sbírka dobrého umění sv. 43. 4 s. textu, 1 bar. a 20 čb. příloh, úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba. 300x215 | 65 |
| Brož - TOMEŠ, JAN: JOSEF BROŽ. Praha, NČSVU, 1960. Nové prameny sv. 30. 1. vyd., 48 s., 37 čb. a 5 bar. vyobraz., přebal, vazba a úprava Z. SKLENÁŘ. Pův. polopl. vazba s přebalem. Přebal je opravovaný. 300x215 | 120 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: BÁSNĚ DENNÍHO SVĚTLA A MĚSÍČNÍHO SVITU. 1927 - 1932. Hra v kostky. Dobrodružství noci a vějíře. Snídaně v trávě. Jan ve smutku. Pět prstů. Praha, Československý spisovatel, 1951. Dílo III. 161 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 215x140 | 145 |
| KASALOVÁ, HANA: POSTOJE ČESKÉ VEŘEJNOSTI K DRAMATICKÉMU UMĚNÍ. Praha, Ústav pro výzkum kultury. 232 s., obálka JIŘÍ SKÁCEL. Pův. brož. 200x140 | 60 |
| SLOVENSKO. Soubor statí věnovaných kraji a lidu slovenskému. Praha, Umělecká beseda, 1901. 212 s., četná čb. vyobraz. v textu, 10 čb. a 2 bar. celostr. přílohy. Hudební příloha: Slovenské spevy pro jeden hlas zpracoval Vítězslav Novák. Pův. zdobená celopl. vazba. 295x220 | 700 |
| Čapek - NOVÝ, KAREL: MĚSTEČKO RAŇKOV. Román. Praha, Čin, 1927. Románová knihovna Proud sv. 35. 1. vyd. 229 s., obálka JOSEF ČAPEK. Dedikace, datum (1927) a podpis autora. Pův. brož. 195x145 | 1500 |
| Praha - STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ S MARIÁNSKÝM SLOUPEM. Kol. r. 1900. Velké náměstí a Týnský chrám. R & J.D, nedat., č. 2165. Fotografie mont. na kartonu. 165x105 | 700 |
| ČELAKOVSKÝ, FRANTIŠEK LADISLAV: OHLAS PÍSNÍ RUSKÝCH A ČESKÝCH. Král. Vinohrady, L. Bradáč a K. Dyrynk, 1913. 203 s., viněta (lept) na titulním listě V. H. BRUNNER, typo KAREL DYRYNK, dvoubarevný tisk na ručním papíru. L. BRADÁČ svázal do hnědé, celokožené, zlacené a tlačené vazby s kubistickými motivy na obou deskách a na hřbetě, zlatá horní ořízka. Původní ochranné lepenkové pouzdro s papírovým potahem. Exemplář č. 48. 190x115 Hřbet vlivem světla mírně vybledlý s drobnými skvrnami. Jinak velmi dobrý stav! | 3900 |
| Daumier - TILKOVSKÝ, VOJTECH: HONORÉ DAUMIER. Bratislava, Tvar, 1951. Knižnica výtvarného umenia sv. 5. 131 s. s 2 bar., 88 čb. reproduk. Pův. celopl. vazba. 235x175. Psané ve slovenštině. | 170 |
| Jiroudek - KOTALÍK, JIŘÍ: FRANTIŠEK JIROUDEK. Praha, ČSVU, 1959. Současné profily nová řada 1. 12 s. textu, 4 bar. a 24 čb. vyobrazení, přebal, vazba a úprava MILAN HEGARA. Pův. papír. vazba s přebalem. 205x225. Přebal je zalepovaný. | 100 |
| Šimák - PECHÁČEK, JAROSLAV: LEV ŠIMÁK. Praha, ČSVU, 1960. Současné profily - nová řada 5. 1. vyd., 12 s. textu, 3. bar., 24 čb. vyobraz., 1 pérovka, obálka, vazba a úprava MILAN HEGARA. Pův. papír. vazba s přebalem. 210x225 | 100 |
| Otčenášek - KRAJNÝ, MIROSLAV: JAROSLAV OTČENÁŠEK. Praha, ČSVU, 1965. Současné profily - nová řada 16. 1.vyd., 15 s. textu, 3 bar. a 30 čb. vyobraz., obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Pův. papír. vazba s přebalem. 205x225 | 100 |
| Tizian - KRSEK, IVO: TIZIAN. Praha, Odeon, 1976. Malá galerie sv. 17. 1. vyd., 82 s. s 2 čb. a 43 bar. reproduk., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 85 |
| Švabinský - VOLAVKOVÁ, HANA: MAX ŠVABINSKÝ. Praha, Odeon, 1977. Malá galerie sv. 16. 1. vyd., 82 s. s 46 bar. reproduk., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 120 |
| Renoir - NEUMANN, JAROMÍR: AUGUSTE RENOIR. Praha, SNKLU, 1963. Malá galerie sv. 2. 1. vyd., 86 s. s 7 čb. a 48 bar. reproduk., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba. 205x205 | 80 |
| Raffael - BLAŽÍČEK, OLDŘICH: RAFFAEL. Praha, Odeon, 1982. Malá galerie sv. 25. 1. vyd., 80 s. s 4 čb. a 41 bar. reproduk., typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 95 |
| Purkyně - VOLAVKA, VOJTĚCH: KAREL PURKYNĚ. Praha, SNKLU, 1962. Malá galerie sv1. 1. vyd., 86 s. s 46 bar. reproduk., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 70 |
| Prucha - TOMEŠ, JAN: JINDŘICH PRUCHA. Praha, Odeon, 1987. Malá galerie sv. 37. 1. vyd., 82 s. s 45 bar. reproduk., typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 80 |
| Preisler - KOTALÍK, JIŘÍ: JAN PREISLER. Praha, Odeon, 1968. Malá galerie sv. 7. 1. vyd., 83 s. s 46 bar. reproduk., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 90 |
| Mánes - MACKOVÁ, OLGA: JOSEF MÁNES. Praha, Odeon, 1970. Malá galerie sv. 9. 1. vyd., 72 s. s 4 čb. a 41 bar. reproduk., obálka, úprava a vazba OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 80 |
| Léger - MRÁZ, BOHUMIL: FERNAND LÉGER. Praha, Odeon, 1980. 90 s. s 45 bar. reprod., typo OLDŘICH HLAVSA. Psané v němčině. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 120 |
| Kremlička - NOVÁK, LUDĚK: RUDOLF KREMLIČKA. Praha, SNKLU, 1964. Malá galerie sv. 3. 1. vyd., 82 s. s 6 kresb. a 45 bar. reprod., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 80 |
| Gauguin - SEDLÁK, JAN: PAUL GAUGUIN. Praha, Odeon, 1978. 82 s. s 3 čb. a 43 bar. reprod., typo OLDŘICH HLAVSA. Psané v němčině. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 100 |
| Gainsborough - THEINHARDTOVÁ, MARKÉTA: THOMAS GAINSBOROUGH. Praha, Odeon, 1989. Malá galerie sv. 42. 1. vyd., 82 s. s 1 frontisp. a 46 bar. reprod., typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 120 |
| Čermák - SOUKUPOVÁ VĚRA: JAROSLAV ČERMÁK. Praha, Odeon, 1981. Malá galerie sv. 23. 1. vyd., 82 s. s 2 čb. a 44 bar. reprod., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 120 |
| Corot - MACKOVÁ, OLGA: CAMILLE COROT. Praha, Odeon, 1983. Malá galerie sv. 31. 1. vyd., 82 s. s 45 bar. reprod., typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 90 |
| Cézanne - MÍČKO, MIROSLAV: PAUL CÉZANNE. Praha, Odeon, 1975. Malá galerie sv. 8. 82 s. s 3 čb. a 45 bar. reprod., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 85 |
| Bruegel - NEUMANN, JAROMÍR: PIETER BRUEGEL. Praha, SNKLU, 1965. Malá galerie sv. 4. 1. vyd., 86 s. s 46 bar. reprod., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 85 |
| Aleš - VOLAVKOVÁ, HANA: MIKOLÁŠ ALEŠ. Praha, Odeon, 1982. Malá galerie sv. 26. 1. vyd., 78 s. s 46 bar. reprod., obálka, vazba a úprava OLDŘICH HLAVSA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x205 | 100 |
| MUTHER, RICHARD: DĚJINY MALÍŘSTVÍ. I. sv. Italie až do konce renaissance. II. sv. Renaissance na severu a doba baroku. III. sv. 18. a 19. století. Praha, Šimáček, 1910, 1911. Přeložil Fr. Ad. Šubert. 530 s. s 863 čb. vyobraz., 555 s. s 914 čb. vyobraz., 563 s. s 942 čb. vyobraz. Celopl. vazba. 235x170 | 600 |
| VACKOVÁ, JARMILA: NIZOZEMSKÉ MALÍŘSTVÍ 15. A 16. STOLETÍ. Praha, Academia, 1989. 1. vyd., 456 s. včetně 231 čb. a 102 bar. vyobrazení. Přebal, vazba a úprava JAROSLAV KROUZ. Pův. celopl. vazba s přebalem. 295x220 | 450 |
| Klee - LAMAČ, MIROSLAV: PAUL KLEE. Praha, SNKLU, 1965. 55 s. textu, 27 kreseb v textu, 14 čb. příloh, 50 bar. příloh. Pův. celopl. vazba. 270x240 | 190 |
| ČESKOSLOVENSKÉ LÁZNĚ. Praha, Stát. zdravotnické nakl., 1961. Úvodní slovo Jarmila Glazarová. 436 s., čb. foto. V. HECKEL, F. WURM, P. KARÁSEK, J. KEJŘ, K. KÁLLAY, bar. foto. J. FIALA, H. JELÍNEK. Pův. celopl. vazba s přebalem. 345x250 | 290 |
| Raffael - SIBLÍK, JIŘÍ: RAFFAEL / KRESBY. Praha, Odeon, 1974. 40 s. textu, 8 bar. příloh, 10 reprodukcí v textu, 70 čb. reprod. v příloze. Obálka, vazba a úprava MILAN HEGAR. Pův. celopl. vazba s přebalem. 315x240 | 380 |
| ČERNÝ, VÁCLAV: IDEOVÉ KOŘENY SOUČASNÉHO UMĚNÍ. Bergson a ideologie současného romantismu. Praha, O. Girgal, 1929. 102 s. Pův. brož. 190x125 Autorova knižní prvotina. | 750 |
| JEŠÍN Z BEZDĚZCE, PAVEL: ZACHAEI PULEGI DE ZYBISIN [Pauli Gessinii de Bezdězec] PARENTATIO HEROIBUS BOHEMIS, A FERDINANDO II. Pragae indigna passis qua Jus caussaque statuum inclyti Regni Bohemiae, [et] iniquitas Habspurgicorum strictim quoque perstringuntur. Anno MDCXXI. Praha, Vladimír Dědek - Pragae Bohemorum, 1937. Officina Dyrynkiana. 29 s. Pův. brož. 200x145 Posmrtná pocta českým hrdinům, obětí staroměstských poprav z 21.7. 1621. | 0 |
| BROWNING, ROBERT: PIPPA JDE MIMO. Kladno, Šnajdr. Přeložil F. Balej. 84 s. Pův. papír. vazba. 195x130 | 150 |
| SERNA, RAMÓN GÓMEZ DE LA: BÍLÁ A ČERNÁ VDOVA. Praha, Škeřík, 1927. Symposion sv. 26. 233 s., obálka VÍT OBRTEL. Pův. brož. 205x150. V levém spodním rohu 3 cm natrhlá obálka. | 250 |
| TYRŠOVÁ, RENÁTA: MIROSLAV TYRŠ JEHO OSOBNOST A DÍLO. Podle zápisků, korespondence, rukopisné pozůstalosti a mých vzpomínek. Praha, Český Čtenář, 1932, 1934. III. díly. 116 s. a 16 čb. obr. příloh, 102 s. a 8 čb. obr. příloh, 123 s. a 17 čb. obr. příloh, 15 s. rejstřík. Pův. brož. 210x150. U první části mírně poškozený hřbet. | 350 |
| DOS PASSOS, JOHN: VE VŠECH KOUTECH SVĚTA. Praha, Družstevní práce, 1935. Živé knihy. A, sv. 124 (roč. 13, sv. 5). 224 s., obálka a vazba ANTONÍN PELC, úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. celopl. vazba s obálkou. 185x135 REZERVACE | 1000 |
| Muzika - ČAPEK, KAREL: OBYČEJNÝ ŽIVOT. Praha, Borový, 1934. Spisy bratří Čapků sv. XXXV. 1. vyd. 214 s., ob. FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. pap. vazba s obálkou. 195x125 | 2500 |
| Mrkvička - KESSLER, JAN: KOSMETIKA. Praha, F. Topič, 1930. Knihovna Žena sv. 10. 99 s., obálka sign. OM (OTAKAR MRKVIČKA). Pův. brož. Částečně na povrchu znečištěno (prach), drobné známky od vlhkosti, místy stopy po přeložení. | 1450 |
| Grus - TOMEŠ, JAN: JAROSLAV GRUS. Praha, NČSVU, 1963. Nové prameny sv. 54. 23 s. textu, 50 čb. a 10 barev. vyobrazení, 5 pérovek v textu. Úprava a vazba MILAN HEGARA. Pův. celopl. vazba. 275x230 | 95 |
| Pelc - LAMAČ, MIROSLAV: ANTONÍN PELC. Praha, NČSVU, 1963. Nové prameny sv. 55. 22 s. textu, 60 čb. a 12 barev. vyobrazení, 14 pérovek v textu. Úprava a vazba MILAN HEGAR. Pův. celopl. vazba. 275x230 | 120 |
| Prucha - KUBÍČKOVÁ, JARMILA: PRUCHA JINDŘICH. Malíř předjaří a jara. Praha, V. Tomsa, 1941. Život a dílo. 54 s. textu, 34 čb. a 16 barev. příloh. Úprava JOSEF KAPLICKÝ. Pův. polopl. vazba. 300x215 | 300 |
| Svolinský - KRESBY KARLA SVOLINSKÉHO. Třebíč, J. Filip, 1947. Edice Albatros sv. 10. 65 kreseb, redigovali Růžena a Otokar Žižka. Pův. polopl. vazba. 310x220 | 300 |
| Kubíček - SVRČEK, J. B.: SOCHAŘSKÉ DÍLO JOSEFA KUBÍČKA. Praha, M. Stejskal, 1949. 38 s. textu, 97 čb. obr. příloh vytiskl. hlubotiskem, 2 původ. dřevoryty. Úprava EDUARD MILÉN. Pův. polopl. vazba. 310x230 | 650 |
| Slavíček - MASARYKOVÁ, ANNA: JAN SLAVÍČEK. Praha, Vilímek, 1946. 49 s. textu, 108 čb. a 3 barev. reprodukce v příloze, 15 reprod. v textu. Pův. celopl. vazba. 350x250 | 370 |
| STEJSKAL, KAREL: UMĚNÍ NA DVOŘE KARLA VI. Praha, Artia, 1978. 230 s., barev. foto KAREL NEUBERT, úprava ALEŠ KREJČA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 330x240 | 400 |
| VOLTAIRE: ODALISKA. Praha, Neumann, 1928. , Knížky pro potěšení sv. III. 67 s., 6 ilustrací EMIL RABENSTEIN, obálka FRANTIŠEK ZELENKA. ex. 248c/250 na similijapanu. Pův. brož. 140x95 Velmi dobrý stav. REZERVACE | 990 |
| SKUPINA RA. Sborník Skupiny Ra. 1947. 34 s., obálka VILÉM REICHMANN, úprava VÁCLAV ZYKMUND, 6 obr. příloh (1x pův. lino JOSEF ISTLER). Biografie. Seznam obrazů I. výstavy skupiny Ra na volném listě. Pův. brož. 210x150 Vydáno při příležitosti první výstavy Skupiny v Brně, v Praze, v Bratislavě a v Hradci Králové. REZERVACE | 1750 |
| MODERNÁ TVORBA ÚŽITKOVÁ. SBORNÍK MODERNEJ TVORBY ÚŽITKOVEJ. (obálkový název). Bratislava, Sväz československého diela, 1931. Vytiskla Slovenská Grafia. Knihy úžitkovej tvorby sv. 1. Redakce J. Hofman a Ant. Hořejš. 113, (14) s., texty: Antonín Hořejš, Josef Rybák, Emil Belluš, Fritz Weinwurm, M. Prokop, Jozef Vydra, Karel Teige (Úkoly moderní fotografie), Ješek Hofman, Karel Herain, 76 fotografických vyobrazení, typografická úprava a obálka Jozef Rybák. Pův. brož. 230x180 Užité umění, architektura, průmyslový design, bytové vybavení. | 0 |
| PRECLÍK, VLADIMÍR: TIŠE SE PŘEMISŤOVATI. Výlety do sochařského kraje. Hradec Králové, Kruh, 1989. 227 s., ilustrace VLADIMÍR PRECLÍK, typo ROSTISLAV VANĚK. Pův. celopl. vazba s přebalem. 240x170 | 80 |
| ŠÍP, JAROMÍR: HOLANDSKÉ MALÍŘSTVÍ 17. STOLETÍ V PRAŽSKÉ NÁRODNÍ GALERII. Praha, Odeon, 1976. 270 s. se 120 čb. vyobraz. Vazba a úprava ALEŠ KREJČA. Pův. celopl. vazba. 210x155 | 100 |
| Hořánek - POE, EDGAR ALLAN: THE RAVEN / HAVRAN. Přeložil Rudolf Havel. Praha, SČB, 1992. 25 s., 3 barevné suché jehly (signované) JAROSLAV HOŘÁNEK, ex. 149/200, dvoubarevný tisk, angl. text a překlad tištěn paralelně na losínském ručním papířě. Volné archy v pův. pap. obálce. 215x210 | 1890 |
| HOLUB, MIROSLAV: SLABIKÁŘ. Praha, Československý spisovatel, 1961. České básně sv. 207. 1. vyd. 100 s., obálka, vazba a úprava JAROSLAV FIŠER, kresba na obálce KAREL VODÁK. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x135 | 120 |
| HRZÁNSKÝ, PAVEL: BÁSNĚ OPUS V. Ostrava, Profil, 1984. Knihovna Památníku Petra Bezruče sv. 19. 190 s., úprava IVAN STRAŇÁK. Pův. brož. 210x145 | 95 |
| LOUKOTKOVÁ, JARMILA: NENÍ ŘÍMSKÉHO LIDU. Praha, Československý spisovatel, 1989. 448 s., typo ROSTISLAV VANĚK. Pův. celopl. vazba s přebalem. 215x145 | 100 |
| ŠKUTINA, VLADIMÍR: TAK UŽ JSEM TADY S TÍM VÁPNEM, PANE WERICHU! Praha, Rozmluvy, 1990. 159 s., obálka JAN BRYCHTA, ilustrace JAN KRISTOFORI. Lamino vazba. 185x110 | 70 |
| DOSTÁL, JOSEF: KRKONOŠE. Praha, Orbis, 1954. 1. vyd. 113 s. a 20 s. čb. obraz. příloh. Pův. polopl. vazba s přebalem. 210x155 | 90 |
| KUBÁTOVÁ, MARIE: VŠECHNY BRÁNY KRKONOŠ. Severočeské nakl., 1986. 192 s., čb. fotografie VÁCLAV NOVÁK, úprava VÁCLAV DANEŠ. Pův. celopl. vazba s přebalem. 245x165 | 90 |
| NEUMANN, STANISLAV KOSTKA: BOHYNĚ, SVĚTICE, ŽENY. 2., rozš. vyd. Praha, Fr. Borový, 1925. 95 s. Pův. celopl. vazba. 205x125 | 150 |
| PUCHMERTL, JAROSLAV: ZTRACENÁ LUNA. Dvacet fotokoláží. Vyšlo v deseti exemplářích jako třetí svazek edice Spánek. Text na 3 dvoulistech ručního pap. "Velké Losiny", dvacet fotokoláží na bromostříbrném pap., každá fotografie autorem podepsaná na zadní straně zeleným inkoustem. Ex. č. 3 z 10. Volně uloženo do pův. celoplátěné kazety s pap. štítkem na přední desce. 210x145 JAROSLAV PUCHMERTL (1916-1985), ve čtyřicátých letech člen skupiny RA. REZERVACE | 14000 |
| ČELAKOVSKÝ, FRANTIŠEK LAD.: OHLAS PÍSNÍ RUSKÝCH. Praha, Sfinx Janda, 1934. 2. vyd. 100 s., ilustrace MIKOLÁŠ ALEŠ, úprava A. B. KOHOUT. Pův. celopl. vazba. 280x190. Některé listy nerozřezány. | 490 |
| DRDA, JAN: MĚSTEČKO NA DLANI. Londýn, Lidová knihovna mladého Československa, 1943. 193. s. Pův. celopl. vazba. 190x125 | 250 |
| PILŇÁK, BORIS: HOLÝ ROK. Praha, Škeřík, 1928. Symposion sv. 32. 189 s., úprava KAREL NOVÁČEK. Pův. brož. 200x135 | 400 |
| KELLER, GOTTFRIED; KORNELOVÁ, MARIE: KOCOUREK SKLÍČKO A SOVA PÁLENKA. Praha, Družstevní práce, 1947. 1. vyd. 132 s., 10 pův. litograf. KAREL MÜLLER, úprava METHOD KALÁB. Pův. polopl. vazba s přebalem. 205x135 | 200 |
| Rousseau - ARTIERI, GIOVANNI; VALLIEROVÁ, DORA: HENRI ROUSSEAU. Praha, Odeon, 1980. 126 s. včetně 64 bar. a 332 čb. reprodukcí, úprava VÁCLAV REIN. Pův. celopl. vazba s přebalem. 325x240. Výborný stav. | 350 |
| Veronese - PIOVENE, GUIDO; MARINI, REMIGIO: VERONESE. Praha, Odeon, 1984. 142 s. včetně 64 bar. a 566 čb. reprodukcí, úprava VÁCLAV REIN. Pův. celopl. vazba s přebalem. 325x240. Výborný stav. | 250 |
| Seurat - MINERVINOVÁ, FIORELLA: GEORGES SERUAT. Praha, Odeon, 1982. 119 s. včetně 64 bar. a 424 čb. reprodukcí, úprava VÁCLAV REIN. Pův. celopl. vazba s obálkou. 325x240. Obálka je vybledlá. | 200 |
| Degas - LASSAIGNE, JACQUES; MINERVINOVÁ, FIORELLA: EDGAR DEGAS. Praha, Odeon, 1985. 150 s. včetně 65 bar. a 1300 čb. reprodukcí, úprava VÁCLAV REIN. Pův. celopl. vazba s přebalem. 325x240. Výborný stav. | 250 |
| Tintoretto - BERNARI, CARLO; PIERLUIGI DE VECCHI: TINTORETTO. Praha, Odeon, 1980. 142 s. včetně 64 bar. a 582 čb. reprodukcí, úprava VÁCLAV REIN. Pův. celopl. vazba s přebalem. 325x240 | 250 |
| Tiepolo - PIOVENE, GUIDO; PALLUCCHINIOVÁ, ANNA: GIAMBATTISTA TIEPOLO. Praha, Odeon, 1987. 139 s. včetně 64 bar. příloh, úprava VÁCLAV REIN. Pův. celopl. vazba s přebalem. 325x240. Výborný stav. | 300 |
| Rembrandt - ARPINO, GIOVANNI; LECALDANO, PAOLO: REMBRANDT. Praha, Odeon, 1981. 143 s. včetně 64 bar. a 773 čb. reprodukcí, úprava VÁCLAV REIN. Pův. celopl. vazba s přebalem. 325x240. Výborný stav. | 250 |
| Manet - ROUART, DENIS; ORIENTIOVÁ, SANDRA: EDOUARD MANET. Praha, Odeon, 1983. 125 s. včetně 64 bar. příloh, úprava VÁCLAV REIN. Pův. celopl. vazba s přebalem. 325x240. Výborný stav. | 250 |
| VACHEK, EMIL: PUBERTA. Praha, Družstevní práce, 1934. Podpis autora. 397 s., vazba EMANUEL FRINTA. Pův. celopl. vazba. 185x135 | 280 |
| KISCH, EGON ERWIN: PRAŠNÁ BRÁNA. Praha, Pokrok, 1929. 2. vyd. sebraných spisů sv. 1., 371 s. Pův. celopl. vazba. 185x120 | 300 |
| SVÁTEK, JOSEF: ŠVÉDOVÉ V PRAZE. Praha, Topič, 1917. I. II. díl, 366 s., 327 s., ilustrace STANISLAV HUDEČEK. Pův. zdobená celopl. vazba. 205x150 | 150 |
| FILLA, EMIL: OTÁZKY A ÚVAHY. Praha, Spolek výtvarných umělců Mánes, 1930. 250 s., úprava JOSEF KAPLICKÝ. Celopl. vazba. 190x130 | 180 |
| KRÁLÍK, OLDŘICH, TEXT SLEZSKÝCH PÍSNÍ. Krajské nakl. v Ostravě, 1963. 117 s. Pův. celopl. vazba. 205x150 | 150 |
| VONDRA, VLADIMÍR: ZBOJNICKÁ BALADA. Praha, Československý spisovatel, 1956. 228 s. Pův. celopl. vazba. 205x135 | 60 |
| VACHOVÁ, ZDENA: NÁRODOPISNÉ SBÍRKY SLEZSKÉHO MUZEA. Krajské nakl. v Ostravě, 1962. 176 s., 123 čb. vyobrazení. Foto. ARNOŠT PUSTKA, obálka a úprava ZDENĚK JELÍNEK. Pův. celopl. vazba. 210x150 | 190 |
| ČERMÁK, VLADIMÍR: OTÁZKA DEMOKRACIE. 3) SPOLEČNOST A STÁT. Olomouc, 1997. 256 s., obálka MILAN PAŠEK. Papírová vazba s přebalem. 235x160 | 150 |
| DAVENPORTOVÁ, MARCIA: JAN MASARYK. POSLEDNÍ PORTRÉT. Praha, Panorama, 1991. 112 s. textu a 8 s. obr. příloh, obálka a úprava ZDENĚK ZIEGLER. Pův. brož. 195x135 | 100 |
| ŠVARC, BOHUMIL: MONTOVANÉ STAVBY. Praha, SNTL, 1960. Knižnice pozemního stavitelství. 288 s., 324 obr. Pův. celopl. vazba s přebalem. 250x175 | 75 |
| MIKUŠKOVIC, ALOIS: TECHNIKA STAVBY MĚST. Praha, Klub architektů, 1933. Knihovna Stavby č. 3. 185 s. celopl. vazba. 245x185 | 300 |
| JÁNA, KAREL: NAUKA O STAVEBNÍCH HMOTÁCH. Praha, Ústav pro učebné pomůcky prům. škol, 1946. Mladý technik sv. 22. 101 s. Pův. brož. 210x150 | 150 |
| SKRBEK, ANTONÍN: POSUZOVÁNÍ KONSTRUKCÍ POZEMNÍCH STAVEB S HLEDISKA TEPELNÉ TECHNIKY. Technické příručky práce sv. 35. praha, práce, 1950. 119 s. a 78 obr. a diagramů v textu, obálka FRANTIŠEK MAŠEK. Pův. brož. 210x150 | 95 |
| MAŠEK, JAROSLAV: BYTOVÉ ZAŘÍZENÍ S HLEDISKA SOCIÁLNÍHO. Praha, Technické knihkup., 1947. 39 s. Pův. brož. 210x145 | 60 |
| ŠEBEK, VANĚČEK: TECHNICKÉ STAVBY A OCHRANA PŘÍRODY. Praha, Česká akademie technická, 1942. 1. vyd., 234 s., 25 obr. v textu, 80 čb. příloh. Polopl. vazba. 200x150 | 250 |
| ARCHITEKTURA NÁRODŮ SSSR. Praha, Umělecká beseda, 1949. Malíři a sochaři Umělecké besedy sv 21. 28 s. textu a 40 s. čb. příloh, úprava KAREL ŠOUREK. Pův. brož. 210x150 | 190 |
| HRUŠKA, EMANUEL: ÚVOD DO URBANIZMU A ÚZEMNÉHO PLÁNOVANIA. Bratislava, Slovenská akadémia vied, 1955. 143 s., obálka METODEJ SYCHRA. Pův. brož. 240x170 | 150 |
| MONZER, LADISLAV: VENKOVNÍ OSVĚTLENÍ ARCHITEKTUR. Praha, SNTL, 1980. 172 s., 132 čb. obr., 38 tabulek, obálka, vazba a úprava VLADIMÍR ENDL. Pův. celopl. vazba s přebalem. 265x210 | 350 |
| CRHONEK, DVOŘÁKOVÁ, NOVÁKOVÁ, SAMKOVÁ: BRNO V ARCHITEKTUŘE A VÝTVARNÉM UMĚNÍ. Brno, Blok, 1981. 1. vyd., 408 s., 298 čb. a bar. foto., úprava, přebal a vazba JAN JORDÁN. Pův. celopl. vazba s přebalem. 265x200 | 200 |
| FIALOVÁ, IRENA: ZLATÝ ANDĚL JEAN NOUVEL V PRAZE. Praha, Zlatý řez, 2000. 189 s., foto. FILIP ŠLAPAL. Celopl. vazba s přebalem. 210x235 | 380 |
| SUK, IVAN: SLUNEČNÍ LÁSKY. Praha, Družstvo Přátel Studia, 1923. Knihy mladých. Obálka, titul a úprava A. WACHSMAN. 60 s. Pův. brož. 150x100 Original wrappers. Design by A. WACHSMAN. | 800 |
| OJZERMAN, TEODOR ILJIČ: HLAVNÍ FILOSOFICKÉ SMĚRY. Praha, Svoboda, 1975. 1. vyd., 348 s., obálka a úprava LEO NOVOTNÝ. Pův. brož. 200x130 | 65 |
| ZEMAN, JIŘÍ: PŘÍRODOVĚDECKÝ A GNOZEOLOGICKÝ ASPEKT ROZPORNOSTI. Praha, Svoboda, 1981. 1. vyd., 177 s., obálka a úprava LEO NOVOTNÝ. Pův. brož. 200x130 | 95 |
| LEGOWICZ, JAN: FILOSOFIE - BYTÍ, MYŠLENÍ, JEDNÁNÍ. Praha, Mladá fronta, 1975. Edice Most sv. 12., 1. vyd., 236 s., obálka a úprava JOSEF TÝFA. Pův. brož. 200x130 | 70 |
| NETOPILÍK, JAKUB: CO VÍTE O FILOZOFII 19. STOLETÍ. Praha, Horizont, 1988. 1. vyd., 296 s., obálka MILAN HEGAR. Pův. celopl. vazba s přebalem. 195x125 | 95 |
| DORFLES, GILLO: PROMĚNY UMĚNÍ. Praha, Odeon, 1976. 1. vyd., 282 s. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x155 | 120 |
| TUREK, RUDOLF: ČECHY V RANÉM STŘEDOVĚKU. Praha, Vyšehrad, 1982. 1. vyd., 251 s., ilustrace ZDENĚK STEJSKAL a BOHUMIL VANČURA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 245x175 | 150 |
| NOR, A. C.: LACINÉ POVÍDKY. Praha, Sfinx B. Janda, 1929. Devítikorunovka sv. 40. 169 s. Dedikace, datum (1929) a podpis autora. Pův. brož. 200x135 | 600 |
| NOR, A. C.: POVÍDKY O NICH. Improvisace. Feuilletony. Praha, Sfinx B. Janda, 1929. Devítikorunovka sv. 25. 146 s., typograficky upravil F.J. MÜLLER. Dedikace, datum (1929) a podpis autora. Pův. brož. 200x135 | 600 |
| MACEK VÁCLAV: SLOVENSKÁ FOTOGRAFIA ŠESŤDESIATYCH ROKOV. Slovak photography of the sixties. Martin, Osveta, (1990). 172 s., čb. a berevné fotogr. vyobrazení. Pův. brož. 295x215 Velmi dobrý stav! | 1200 |
| DREISER, THEODORE: JENY GERHARDTOVÁ. Román. Přeložila Anna Tvrzická. Praha, Čin, 1931. Románová knihovna Proud sv. 49. 431 s., anonymní fotomontážní obálka. Pův. brož. 195x125 Obálka poškozena. | 390 |
| ČAPEK, KAREL: VZRUŠENÉ TANCE. Praha, Borový, 1946. 29 s., kresby a úprava EDUARD MILÉN. Pův. brož. 260x180 | 250 |
| HORA, JOSEF: MÁCHOVSKÉ VARIACE. Praha, Borový, 1945. Šesti kresbami vyzdobil a upravil KAREL SVOLINSKÝ. 40 s. Podpis Karla Svolinského v tiráži a na patitulu. Ručně čísl. ex. 52/200 na holandu. Pův. brož. 215x140 | 490 |
| HURNÍK, ILJA: LÍSTKY VAVŘÍNOVÉ. Čtení z muzikantského deníku. Praha, Českovenský spisovatel, 1987. 164 s., obálka a vazba JAN SOPLERA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 190x105 | 90 |
| OBRAZCOV, SERGĚJ: HEREC S LOUTKOU. Praha, Československý Kompas, 1947. 1. vyd., přeložil Jan Malík. 158 s., obálka a frontispic VOJTĚCH CINYBULK. Pův. brož. 220x155 | 150 |
| A ZATÍM CO VÁLKA. Sborník. Brno, Edice Ra, 1946. 3. sv. Edice Ra. 60 s. včetně 24 celostr. vyobrazení, obálka VÁCLAV ZYKMUND. Pův. brož. 210x150 ...sborník 10 členů surrealistické Skupiny Ra - ISTLER, KOREČEK, LUDVÍK KUNDERA, BOHDAN LACINA, LORENC, MIZERA, PUCHMERTL, REICHMANN, TIKAL, ZYKMUND. Redigoval V. Zykmund. | 2900 |
| GENTLEMAN. GENTLEMAN. Revue moderního muže. Roč. IV. Praha, Hladík, březen 1927 - únor 1928. čísla 1-12, kompletní ročník v sešitech, 12 obálek A. V. HRSKA. 315x230 ...č.1 - přední a zadní obálka ve hřbetě podélně oddělená, spodní růžek utržen, povrch obálky znečištěn od prachu, č.2 - přední a zadní obálka ve hřbetě podélně oddělená, horní růžek utržen, ostatních 10 sešitů v dobrém stavu. vyobrazení-images | 9500 |
| FLAUBERT, GUSTAVE: POKUŠENÍ SVATÉHO ANTONÍNA. Přeložil O. Reindl. Praha, Alois Hynek, 1929. 202 s., kresbami vyzdobil JAN KONŮPEK. Pův. brož. 205x140 Na hřbetu obálky a na kousku zadní strany je nahnědlá stopa od polití. | 200 |
| MERHOUT, CYRIL: LIDICE. 1. vyd. (v červnu 1945). Praha, Ministerstvo informací, 1945. 28 s., 8 dokument. fotografií na přílohách. Pův. brož. 205x145. | 150 |
| ČAPEK, KAREL: POVÍDKY Z JEDNÉ KAPSY. POVÍDKY Z DRUHÉ KAPSY. Praha, Československý spisovatel, 1956. 343 s., obálka, vazba a úprava ZDENĚK SEYDL. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x140 | 250 |
| NEUMANN, S. K.: MONOGAMIE. Od Masaryka k Russellovi, od Russella k socialismu. Praha, Girgal, 1932. 1. vyd. 143 s., obálka ANTONÍN SMAŽÍK. Pův. brož. ...obálka zčásti odlepena od bloku a v části hřbetu, který natržen, podlepena. | 800 |
| BERKOVSKIJ, NAUM: ESEJE O TRAGÉDII. Shakespeare, Ibsen, Schiller, Dostojevskij. Praha, Orbis, 1962. 1. vyd., 208 s., obálka JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 195x115 | 120 |
| SEIFERT, JAROSLAV: OSM DNÍ. Praha, Melantrich, nedat. 6. vyd. 22 s., kresby JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 228x200 | 390 |
| PRAŽÁK, JOSEF M.: MRTVÉ MĚSTO POMPEJE. Praha, E. Beaufort, 1903. 152 s., 23 čb. obr. příloh. Pův. brož. 195x140 | 150 |
| CARROLL, LEWIS: SYLVIE A BRUNO. Praha, Trigon, 1996. 219 s., obálka a úprava LADISLAV ZADROBÍLEK. Pap. vazba. 230x150 | 85 |
| SOLŽENICYN, ALEXANDR: MATRIONINA CHALUPA. Bratislava, Slovenský spisovatel, 2003. 142 s., ve slovenštině. Lamino vazba. 205x140 | 75 |
| SUCHÝ, JIŘÍ: KNÍŽKA ANEB CO MNE JEN TAK NAPADLO. Praha, Panton, 1986. 302 s. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x135 | 95 |
| BĚHOUNEK, FRANTIŠEK: NEVIDITELNÉ PAPRSKY. Praha, Česká grafická unie, 1947. 155 s. s 54 čb. obr. Pův. brož. 210x135 | 90 |
| SEIFERT, JAROSLAV: OSM DNÍ. Praha, Československý spisovatel, 1968. 24 s., kresby JOSEF ČAPEK, typo OLDŘICH HLAVSA. Pův. brož. 235x160 | 120 |
| HURBAN, MILOSLAV J.: BÁSNĚ A PÍSNĚ ČESKOSLOVENSKÉ. Bratislava, 1930. 20 s., 250 č. výtisků tento má č. 18. Pův. brož. 260x180 | 120 |
| RÉGNIER, HENRI DE: NÁPISY NA TŘINÁCT BRAN MĚSTA. Praha, J. Duchan, 1941. 32 s., přeložil a vyzdobil JIŘÍ KONŮPEK. Pův. brož. 300x240 | 200 |
| HOFMAN, VLASTISLAV: HEREC ROZERVANÉHO STOLETÍ. Praha, Athos, 1946. Výtvarná monografie Václava Vydry. 13 s. textu a 30 čb. reprodukcí VLASTISLAVA HOFMANA. Pův. brož. 250x180 | 120 |
| NERUDA, PABLO: AŤ PROCITNE DŘEVORUBEC. Praha, Československý spisovatel, 1950. 47 s., přeložil Jan Pilař, dřevoryty ALBERTO BERTRÁN. Pův. brož. 245x200 | 250 |
| ČEP, JAN: SESTRA ÚZKOST. Brno , Akord, 1944. 189 s., obálka JIŘÍ ŠINDLER. Pův. brož. 215x160 | 150 |
| Bouda - NERUDA, JAN: PROSTÉ MOTIVY. Praha, SČB, 1951. 3. sv. sbírky Díla. 97 s., 4 celostr. mědirytiny CYRIL BOUDA. Tento výtisk jedním ze 600 exemplářú na maršovském ručním papíře s podpisem CYRILA BOUDY v tiráži. Volné složky v pův. pap. obálce. 190x135 | 1200 |
| Kysela - PAMÁTCE MISTRA JANA HUSI. Praha, Borový, 1915. 8. kniha Spolku českých bibliofilů. 127 s., vazba, předsádky, frontispis, titulní list, 14 půlstranných kreseb, 14 iniciál a celková úprava FRANTIŠEK KYSELA, tříbarevný tisk. Pův. papírovou, zlacením zdobenou vazbu a zlatou horní ořízku zhotovil ANTONÍN JELÍNEK. 132x95 | 690 |
| DIE TSCHECHOSLOWAKISCHE FOTOGRAFIE 1918–1978. Katalog k výstavě Československá fotografie 1918–1978. Praha, ČTK, 1979. Text Petr Tausk, 11 volných bromografií a dvě na obálce: J. RÖSSLER, V. JÍRŮ, J. FUNKE, J. EHM, J. LAUSCHMANN, J. PROŠEK, K. KÁLLAY, B. NOVOTNÝ, Z. VOŽENÍLEK, J. ŠPLÍCHAL, S. ŠTOCHL, M. TŮMA, J. SUDEK. 175x125 | 3500 |
| SUCHÁNEK, JIŘÍ: PALETY. Básně opěvující tvorbu českých umělců výtvarných. Praha, Chvála, 1948. Edice Listy z palety sv. 4. 56 s., 15 kreseb a jeden dřevoryt (FR. TICHÝ, L. JIŘINCOVÁ, EM. FILLA, JOS. LADA, J. ZRZAVÝ, C. BOUDA, J. TRNKA, F. MUZIKA, K. SVOLINSKÝ, A. FIŠÁREK, L. KUBA, V. ŠPÁLA, C. MAJERNÍK, JAR. ŠMIDRA, B. ŠTORM, ANT. STRNADEL), vícebarevný tisk. Na ručním lisu vytiskl ALOIS CHVÁLA v 50 číslovaných výtiscích, tento ex. č. 30. Pův. brož. 210x150 | 1750 |
| ČAPEK, KAREL: O VĚCECH OBECNÝCH ČILI ZOON POLITIKON. 1. vydání. Praha, Borový, 1932. Spisy Bratří Čapků sv. XXXII. 162 s. Pův. celopl. vazba. 185x117 Titulní list s vlastnickým razítkem původního majitele. | 990 |
| HONL, IVAN. Z MINULOSTI KARETNÍ HRY V ČECHÁCH. Praha, Žikeš, 1947. 112 s., 15 obr. příloh, obálka a úprava J. KREJČÍK. Pův. brož. 160x110 | 300 |
| HLUBOKÁ N. VLTAVOU A OKOLÍ. Spolek pro okrašlování a ochranu domoviny v Hluboké nad Vltavou, 1926. Redigoval Ant. Dubský. 116 s., čb. fotog. a mapka. Pův. brož. 165x110 | 120 |
| BÖTTGER, WALTER: KULTURA VE STARÉ ČÍNĚ. Praha, Panorama, 1984. 219 s., 32 s. obr. přílohy. Obálka, vazba a úprava JAN JISKRA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 235x160 | 150 |
| POD PRAPOREM KRÁLE NEBES. Divadlo v Indii. Praha, Odeon, 1987.1. vyd. 317 s. textu, 32 s. obr. přílohy. Přeložil Dušan Zbavitel, obálka, vazba a úprava LIBOR FÁRA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 155x155 | 140 |
| KALVODA, ALOIS: PŘÁTELÉ VÝTVARNÍCI. Praha, Jednota umělců výtvarných, 1929. Vzpomínky a úvahy 1907-1929. 115 s., podpis autora. Úprava ALOIS CHVÁLA. Pův. papírová vazba. 210x140 | 200 |
| KALVODOVÁ, DANA: ASIJSKÉ DIVADLO NA KONCI MILÉNIA. Praha, Academia, 2003. 1. vyd. 317 s. textu, 8 s. barev. obr. přílohy. Obálka, vazba a úprava MICHAELA BLAŽEJOVÁ. Pův. papírová vazba s přebalem. 240x160 | 120 |
| ZBAVITEL, DUŠAN: STAROVĚKÁ INDIE. Praha, Panorama, 1985. Edice Stopy, fakta, svědectví. 296 s. textu, 32 s. obr. přílohy. Obálka, vazba a úprava JAN JISKRA. Dedikave a podpis autora. Pův. celopl. vazba s přebalem. 235x160 | 250 |
| KULTURNÍ TRADICE DÁLNÉHO VÝCHODU. Praha, Odeon, 1980. 1. vyd. 322 s. z toho 52 s. obr. přílohy. Obálka, vazba a úprava ALEŠ KREJČA. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x200 | 250 |
| ČAPEK, KAREL: PRVNÍ PARTA. Praha, Borový, 1948. 253 s. Pův. polopl. vazba. 185x120 | 85 |
| ČERNÍK, MICHAL; FALTEISEK, LUBOR: OTEVŘETE A UVIDÍTE. Praha, Panorama, 1983. 144 s., ilustrace M. BARTÁK, S. HOLÝ, V. JIRÁNEK, V. RENČÍN, V. ZÁBRANSKÝ. Pův. brož. 150x230 | 200 |
| PULEC, VLADIVOJ: ČESKOSLOVENSKÁ STÁTNÍ VYZNAMENÁNÍ, STÁTNÍ ČESTNÁ UZNÁNÍ A CENY. Praha, SNTL, 1980. 184 s. textu, 120 barev. obr. na příloze. Pův. celopl. vazba s přebalem. 245x165 | 150 |
| SUCHÝ, JIŘÍ: MED VE VLASECH. Západočeské nakl., 1991. 204 s., ilustrace JIŘÍ SUCHÝ. Pův. celopl. vazba s přebalem. 150x125 | 80 |
| KOPTA, JOSEF: HODINY A SEN. Praha, Melantrich, 1941. Komedie o 3 dějstvích. 92 s. Pův. brož. 200x130 | 300 |
| PUJMANOVÁ, MARIE: PACIENTKA DOKTORA HEGLA. Praha, Melantrich, 1940. Romány, které ožily na plátně. 134 s. Pův. polopl. vazba s obálkou. 195x135 | 75 |
| TABOUISOVÁ, GENEVIÉVE: VYDĚRAČSTVÍ NEBO VÁLKA ? Praha, Volné myšlenky, 1938. 268 s., obálka FRANTIŠEK KETZEK, karikatury JOSS. Pův. celopl. vazba s obálkou. 190x135 | 350 |
| KLIČKA, BENJAMIN: ÚTĚK ZE STOLETÍ. Praha, Melantrich, 1935. 249 s. Pův. brož. 205x135. Okraje obálky místy natržené, na obou koncích hřbetu kousky vytržené. | 400 |
| STALIN, JOSEF V.: ROZHOVOR S ANGLICKÝM SPISOVATELEM H. G. WELLSEM. Praha, Svoboda, 1946. Malá knihovna marxismu - leninismu. 22 s., obálka KAREL POLIČANSKÝ. Pův. brož. 180x130 | 200 |
| DVOŘÁK, JOSEF: DVA MEZI NÁMI. Praha, Borový, 1940. 93 s., obálka a úprava JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 215x140 | 170 |
| Benda - V. V. ŠTECH: JAROSLAV BENDA A VÝCHOVA UŽITOU GRAFIKOU. Praha, Unie, nedatováno (kol. r. 35). 55 s., 37 bar. a čb. reprodukovaných prací J. BENDY ve skvostné úpravě, která má veškeré znaky tvorby LADISLAVA SUTNARA. Český a francouzský text. Pův. brož. 150x210 ..krásný stav. | 3000 |
| JOSEF ČAPEK A KNIHA. Katalog XXIV. výstavy Galerie ČS. spisovatele. 1950. Nestr. (38)., text: Vl. Thiele, Josef Čapek, Fr. Langer, J. Kotalík a "Seznam knih na jejichž výtvarném vzhledu měl účast Josef Čapek". (do r. 1949). 6 celostr. il, 5 il. v textu a 8 vyobrazení na osmi volných přílohách. Pův. brož. 185x125 - JOSEF ČAPEK: knižní grafika, obálky, ilustrace, literatura | 1200 |
| MARTÍNEK, VOJTĚCH: KUS ŽIVOTA. Putování zapadlými pěšinkami. Kresby: J.V. Sládek. 1. vyd. Ostrava-Zábřeh, MRO, 1949. Tiskl Reklam, B. Kaluža a spol. ve Vizovicích. Edice Moravská lyrika sv. 2. 67 s., obálka a ilustrace J.V. SLÁDEK. Pův. brož. 210x155 | 120 |
| BLAŽÍČEK, OLDŘICH, J.: UMĚNÍ BAROKU V ČECHÁCH. Praha, Artia, Obelisk, 1967. 196 s. včetně 21 barev. a 173 čb. vyobrazení. Pův. celopl. vazba. 320x265 | 250 |
| HÁJEK, LUBOR: ČÍNSKÉ UMĚNÍ. Praha, SNKLHU, 1954. O národní výtvarné tradici čínské. 194 s. textu, 1 barev. a 231 čb. příloh. Fotografie W. FORMAN. Pův. celopl. vazba. 310x235 | 200 |
| MATĚJČEK, ANTONÍN: NÁRODNÍ DIVADLO A JEHO VÝTVARNÍCI. Praha, SNKLHU, 1954. 311 s. se 124 čb. vyobraz. Úprava OLDŘICH MENHART. Pův. celopl. vazba. 300x215 | 190 |
| EINHORN, ERICH: ROZHOVORY O FOTOGRAFII. Praha, Orbis, 1958. 143 s. textu a 18 s. čb. fotograf. Pův. celopl.vazba. 245x175 | 95 |
| HLAVÁČEK, LUBOŠ: NESMRTELNÍ VE FILMU. Praha, Orbis, 1961. Knižnice Film a doba. 152 s. textu, 48 s. čb. přílohy. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x155 | 75 |
| HRUŠKA, EVŽEN: FOTOGRAFIE NA MALÝ FORMÁT. Praha, St. nakl. technické literatůry, 1959. 228 s., 162 obr. z toho 1 barev., 30 tabulek. Pův. lamino vazba. 210x150 | 120 |
| PROŠEK, JAROSLAV: FOTOGRAFIE MALÉHO FORMÁTU. Zbraslav, Beaufort, 1948. 157 s. textu, 11 s. čb. obr. přílohy. Polopl. vazba. 170x125 | 95 |
| VILLON OČIMA LUDMILY JIŘINCOVÉ Praha, SČB, 1955. 25 s., obálka a frontispis (originální sign. litografie 120x70) LUDMILA JIŘINCOVÁ. Volné částečně nerozřezané složky v pův. obálce. 205x140 | 1900 |
| LEMONNIER, CAMILLE: MLÝNY VE VĚTRU. Přeložila R. Thonová. Praha, Ot. Štorch-Marien, 1926. Románová knihovna Aventina sv. 20. Spisy Camilla Lemonniera sv. 11. 200 s., obálka sign. E. F. = EMANUEL FRINTA (v tiráži uvedeno Václav Mašek). Pův. brož. 205x145 Dobře zachováno, spodní okraje ob. přesahující blok přehnuté, pokrčené. | 600 |
| KŘIVÁNEK, LADISLAV: BAREVNÁ FOTOGRAFIE. Praha, Orbis, 1956. 243 s., 6 s. barev. obr. příloh. Obrázky v textu BOHUSLAV SKALICKÝ. Pův. celopl. vazba s přebalem. 210x155 | 95 |
| KULHÁNEK, JAROSLAV: FOTOGRAFIE V PRAXI. Praha, Orbis, 1960. 374 s., 32 s. obr. příloh. Pův. celopl. vazba. 210x155 | 150 |
| ŠOURKOVÁ, ALENA: PUTOVÁNÍ ZA ŽIVÝM SNÍMKEM. Praha, Práce, 1964. 96 s., čb. fotograf., vazba a úprava VĚRA HOLUBOVÁ. Pův. lamino vazba. 180x180 | 120 |
| TOMÁŠEK, ZDENĚK: FOTOGRAFICKÉ PŘÍSTROJE. Praha, Merkur, 1975. 258 s. Pův. brož. 200x115 | 170 |
| PAYNE, ROBERT: CESTA DO RUDÉ ČÍNY. Praha, Družstevní práce, 1948. 1. vyd. 207 s., obálka a vazba ANTONÍN MICHALČÍK. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x130 | 100 |
| VANČURA, VLADISLAV: POLE ORNÁ A VÁLEČNÁ. Družstevní práce, Melantrich, Svoboda, 1947. 229 s., obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x130 | 90 |
| VANČURA, VLADISLAV: LUK KRÁLOVNY DOROTKY. Družstevní práce, Melantrich, Svoboda. 1947. 184 s., obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x130 | 90 |
| VANČURA, VLADIMÍR: ÚTĚK DO BUDÍNA. Družstevní práce, Melantrich, Svoboda, 1949. 261 s., obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x130 | 90 |
| VANČURA, VLADISLAV: MARKETA LAZAROVÁ. Družstevní práce, Melantrich, Svoboda, 1946. 222 s., obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x130 | 100 |
| PILAŘ, Z.; ŠMÍD, J.: PÍSEŇ BOJOVNÁ. BOJ NAŠEHO LIDU ZA SVOBODU V DÍLECH MALÍŘŮ. Praha, Naše vojsko, 1955. 1. vyd. 11 s. textu, 20 barev. reprodukcí, 150 čb. reprodukcí. Vazba a úprava METHOD KALÁB. Celopl. vazba. 350x245 | 350 |
| NOVOTNÝ, VLADIMÍR: DÍTĚ V UMĚNÍ VÝTVARNÉM. Praha, Orbis, 1941. 28 s. textu, 224 čb. reprodukcí, 16 barev. příloh. Celopl. vazba. 275x225 | 150 |
| MATĚJČEK, ANTONÍN: DĚJINY UMĚNÍ V OBRYSECH. Praha, Melantrich, 1948. 1. vyd. 526 s., 19 barev. příloh. Graf. úprava, vazba FRANTIŠEK MUZIKA. Celopl. vazba. 310x215 | 350 |
| DĚJINY ČESKÉHO DIVADLA. 1. díl. Od počátků do sklonku osmnáctého století. 2. díl. Národní obrození. 3. díl. Činohra 1848 - 1918. 4. díl. Činoherní divadlo v Československé republice a za nacistické okupace. Praha, Academia, 1968, 1969, 1977, 1983. 428 s., 432 s., 660 s., 708 s. Bohatý bar. a čb. obr. materiál (dobové dokumenty, ilustrace a fotografie), graf. úprava, přebal, vazba LIBOR FÁRA. Pův. celopl. vazba s přebaly. 280x250 ...pozn., odkazy na lit., souběžné angl. a něm. texty k il., jmenný a názvový rejstřík. | 1800 |
| ČAPEK, KAREL: PRAGMATISMUS ČILI FILOSOFIE PRAKTICKÉHO ŽIVOTA. Praha, Topič, 1925. 2. značně rozšířené vyd. Duch a svět, sv. 34. 85 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. ...exemplář s původní standardní obálkou edice Duch a svět a s obálkou JOSEFA ČAPKA. | 950 |
| HORA, JOSEF: PROUD. Brno, Borový, 1946. 1. vyd., 80 s., obálka B. ADAMÍČKOVÁ. Pův. brož. 195x125 Nerozřezáno. | 200 |
| HORA, JOSEF: ŽIVOT A DÍLO BÁSNÍKA ANELIHO. Praha, Borový, 1945. 1. vyd., 117 s., obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 195x125 | 200 |
| SEIFERT, JAROSLAV: VĚJÍŘ BOŽENY NĚMCOVÉ. Praha, Borový, 1940. České básně sv. 40., 3. vyd. 56 s., kresba ve front. KAREL SVOLINSKÝ. Pův. polopl. vazba. 185x120 Dedikace předchozího majitele z r. 1942 na patitulu. | 100 |
| HORA, JOSEF: ITÁLIE. Praha, Borový, 1933. 67 s. Pův. polopl. vazba. 185x120 | 95 |
| Čapek - KLIČKA, BENJAMIN: PESTRÉ OSMERO. Novely 1920 - 27. Praha, Václav Petr, 1928. Edice Atom. 62 s., obálka (dvoubarevné lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x125 Velmi dobrý stav! | 900 |
| KOPTA, JOSEF: JEN NA CHVÍLI. Povídky a drobné prosy. Praha, Václav Petr, 1929. Románová knihovna "Vír" sv. 15. 145 s., 23 kreseb a obálka FR. JANOUŠEK. Pův. brož. 200x145 | 375 |
| RIPLEY, DILLON S.: TROPICKÁ ASIE. Praha, Artia, 1972. Země a život. 199 s. z toho 84 barev. a 45 čb. fotograf., mapky a kresby. Celopl. vazba s přebalem. 280x220 | 150 |
| BOUZEK, JAN: OBJEVY VE STŘEDOMOŘÍ. Praha, Odeon, 1979. 174 s., 196 vyobrazení z toho 31 barev. Obálka, vazba a úprava MILAN GRYGAR. Celopl. vazba s přebalem. 265x210 | 250 |
| SVOBODA, JAROMÍR: NÁRODNÍ DIVADLO ZBLÍZKA. Praha, Panorama, 1987. 184 s. včetně 183 čb. fotograf. Obálka, vazba a úprava JIŘÍ RATHOUSKÝ. Celopl. vazba s přebalem. 275x240 | 120 |
| VYSOČINA VILÉMA REICHMANNA. Praha, Panorama, 1988. Slovem doprovodil LUDVÍK KUNDERA. 208 s. včetně 154 čb. a 16 barev. fotograf. Obálka, vazba a úprava ALEŠ KREJČA. Celopl. vazba s přebalem. 275x240 | 150 |
| KŘIVSKÝ, PETR; SKŘIVAN, ALEŠ: DO NITRA KONTINENTŮ. Praha, Mladá fronta, 1988. 256 s., ilustroval VLADIMÍR NOVÁK. Celopl. vazba s přebalem. 300x210 | 120 |
| HORA, JOSEF: ZÁPISKY Z NEMOCI. Praha, Melantrich, 1945. 84 s., úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 205x135 | 200 |
| HALAS, FRANTIŠEK: DOKOŘÁN. Praha, Borový, 1946. 6. vyd. 81 s. Pův. brož. 215x135 Nerozřezáno. | 120 |
| THIELE, VLADIMÍR: HOCH V MODRÉM. 2. vyd. rozšířené o sbírku Pokorná pouť. Praha, Ústřední dělnické nakl., 1942. 111 s., obálka O. FUSCH. Pův. brož. 195x135 | 180 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: 100 SONETŮ ZACHRÁNKYNI VĚČNÉHO STUDENTA ROBERTA DAVIDA. Praha, Borový, 1937. 3. vyd., 115 s., úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 215x140 | 350 |
| ŠRÁMEK, FRÁŇA: SLÁVA ŽIVOTA. První prósy. Praha, Borový, 1919. Edice Června sv. IV. 155 s., obálka a úprava V. H. BRUNNER. Pův. brož. 175x110 | 700 |
| Fára - V. VELEMANOVÁ, V. LAHODA: LIBOR FÁRA / DÍLO. Praha, Gallery, 2006. 559 s. Životopisná data, přehled výstav a zastoupení ve sbírkách, bibliografie, bibliografické odkazy a rejstřík. Anglické resumé. Pevná vazba s přebalem. 240x283x40 Nová kniha. | 1200 |
| PETŘÍK, VLADIMÍR: VELETUCET. 144 krát BARTÁK, HRUBÝ, JIRÁNEK, MATUŠKA, NEPRAŠ, RENČÍN, SLÍVA. Soubor kresleného humoru. Praha, SNTL, 1988. 1. vyd., 189 s. Prův. texty Petřík, Hanousek, Sýs. Vazba a úprava ALEŠ KREJČA. Vazba lamino. Velmi dobrý stav! 215x215 | 150 |
| RENČÍN, VLADIMÍR: RENČÍN. LETY A PÁDY. Praha, Práce, 1986. Edice Kamarád. 1. vyd., 224 s. Celopl. vazba s přebalem. 210x200 + plakát 380x57. Velmi dobrý stav! | 250 |
| HALAS, FRANTIŠEK: LADĚNÍ. Praha, Borový, 1942. 106 s., obálka JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 215x135 | 200 |
| HOLAN, VLADIMÍR: TEREZKA PLANETOVÁ. Praha, Borový, 1944. 39 s., obálka a kresba ve frontisp. FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. brož. 225x165 | 180 |
| PAMÁTCE FRANTIŠKA BARTOŠE. K oslavě stého výročí naroz. Fr. Bartoše. Zlín, Městs. rada, Osvětový výbor, Přátelé Fr. Bartoše, 1937. 63 s., 3 obr. přílohy. Pův. brož. 205x150 | 100 |
| TRAUB, HUGO: FR. L. RIEGER. Praha, Mánes, 1922. 365 s., 21 obr. příloh. Pův. papírová vazba. 155x125 | 190 |
| SEIFERT, JAROSLAV: PŘILBA HLÍNY. 1. vyd. (Praha), Práce, 1945. Edice Klín. Verše českých básníků. 91 s., ilustrace na obálce, předsádkách a 4 celostr VÁCLAV RABAS. Pův. brož. 210x155 Uvolněná obálka. | 100 |
| Čapek - MACAULAY, ROSE: NEBEZPEČNÁ STÁŘÍ. Praha, Aventinum, 1926. 214 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 200x135 | 1250 |
| ČAPEK, JOSEF: KULHAVÝ POUTNÍK. Co jsem na světě uviděl. Praha, Borový, 1936. 1. vyd. 187 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x130 Velmi dobrý stav! | 1900 |
| Štyrský - NEZVAL, VÍTĚZSLAV: ULICE GIT - LE - COEUR. Praha, Borový, 1936. I. vyd.,120 s., obálka a typo JINDŘICH ŠTYRSKÝ, obrazové přílohy 5x foto Nezval, 1x Štyrský, 1x Honzl a reprodukce obrazu S. Daliho. Dedikace, datum (1942) a podpis autora. Pův. brož. 215x135. Dobrý stav. REZERVACE | 2500 |
| NEUMANN, S. K.: ENCIÁNY S POPA IVANA. Letní dojmy z Rachovska. Praha, Borový, 1933. (1. vyd.). 129 s., 19 fotogr. příloh a jedna ve front. Podpis autora ve frontispise. Obálka KAREL TEIGE (anonymně). Pův. brož. 210x140 Několik listů na začátku a na konci s vodními skvrnami, které jsou nepřehlednutelné i na obálce. | 1500 |
| Sopr - PROCHÁZKA, VÁCLAV: ALOIS SOPR. Plzeň, Západočeské nakl., 1982. 63 s. textu, 65 s. čb. příloh. obálka, vazba a úprava JAROSLAV ZAPLETAL. Celopl. vazba s přebalem. 205X205 | 200 |
| ALEŠ, MIKOLÁŠ: AKTY. Praha, Topičova edice, 1942. 31 s. textu, 12 bar. reprod., 179 čb. reprod. Úprava CYRIL BOUDA. Polopl. vazba s přebalem. 235x160 | 200 |
| COUBERT, GUSTAVE: DOKUMENTY. Praha, SNKLHU, 1958. 323 s., 18 reprod. kreseb v textu a 65 čb. příloh. Obálka, úprava a vazba MILAN HEGAR. Celopl. vazba s přebalem. 245x185 | 190 |
| HLAVÁČEK, L., KONEČNÝ, D., STEHLÍKOVÁ, B., PETERAJOVÁ, L.: SÚČASNÉ ČESKÉ A SLOVENSKÉ UMENIE. Bratislava, Tatran, Odeon, 1985. Psané v češtině a slovenštině. 461 s. z toho 324 bar. a čb. reprodukcí. Obálka, úprava a vazba ALEŠ KREJČA. Celopl. vazba s přebalem. 230x200 | 450 |
| Mašek - LEMONNIER, CAMILLE: CLAUDINA LAMOUROVÁ. Překlad Jarmily Fastrové. Praha, Aventinum, 1925. Románová knihovna Aventina, sv. 11. 185 s., obálka VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 200x140 | 490 |
| VINTER, JAN: CO A JAK SE DŘEVEM. Praha, SNTL, 1980. 176 s., 186 obrázků, 4 tabulky. Pův. brož. 195x200 | 65 |
| CHROUST, FRANTIŠEK: OBKLÁDÁME INTERIÉRY A FASÁDY. Praha, SNTL, 1975. 136 s., 295 obrázků, 10 tabulek. Pův. brož. 195x200 | 60 |
| HAŠKOVEC, FRANTIŠEK: NÁBYTEK Z PĚNOVÉHO POLYSTYRENU. Výroba a oprava. Praha, SNTL, 1982. 144s., 163 obrázků, 9 tabulek. Pův. lamino vazba. 210x150 | 90 |
| RUTTKAY, ALEXANDER: UMENIE KOVANÉ V ZBRANIACH. Bratislava, Pallas, 1978. Ve slovenštině. 156 s., 44 černob. a 45 barev. reprodukcí. Celopl. vazba s přebalem. 230x215 | 170 |
| MAŠEK, LADISLAV: CHATOVÝ NÁBYTEK. Praha, SNTL, 1988. 200 s., 430 obrázků. Pův. lamino vazba. 210x150 | 95 |
| VOLLARD, AMBROISE: VZPOMÍNKY OBCHODNÍKA S OBRAZY. Praha, Nakl. českoslov. výtvarných umělců, 1965. 256 s. se 125 vyobraz. a 12 barev. přílohami. Úprava MILAN HEGAR. Celopl. vazba. 205x225 | 120 |
| ŠOUREK, KAREL: LIDOVÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH A NA MORAVĚ. Umělecká Beseda v Praze. 143 s. z toho 52 s. černob. vyobrazení. Pův. brož. 210x150 | 120 |
| MRKVIČKA, OTAKAR: HLEDÁNÍ A ZÁPASY. Cesty moderního umění. Praha, Mladá fronta, 1958. 178 s. textu a 62 s. černob. přílohy. Obálka, vazba a úprava JIŘÍ KREUZIGER. Celopl. vazba s přebalem. 205x140 | 120 |
| KUCHYNKA, RUDOLF: MÁNESOVY PRAPORY. Praha, Jan Štenc, 1921. 75 s. a 41 vyobrazení v textu. Pův. papírová vazba. 195x150 | 250 |
| ŽÁKAVEC, FRANTIŠEK: Z ITALSKÉHO SKICÁŘE M. ŠVABINSKÉHO. Praha, Jan Štenc, 1925. 71 s. textu a 35 s. černob. přílohy. Pův. papírová vazba. 200x150 | 150 |
| PALAVRA ANEB CESTY CYRILA BOUDY ZA KRÁSNOU KNIHOU. Praha, Albatros, 1981. 27 s., text Ondřej Neff, úprava Zdeněk Kuděla. Pův. brož. 210x240 | 120 |
| PENROSE, ROLAND: PICASSSO. Jeho život a dílo. Praha, Odeon, 1971. 412 s. a 26 s. černob. přlohy, obálka, vazba a úprava VÁCLAV ZYKMUND. Celopl. vazba s přebalem. 210x140 | 90 |
| Kaplický - SMEDLEY, AGNES: SAMA. Dobrodružný román. Překlad Zdenka Hofmanová. Praha, Václav Petr, 1931. Románová knihovna "Vír" sv. XXXV. 364 s., obálka J. KAPLICKÝ. Pův. brož. 8°. | 650 |
| HOSTOVSKÝ, EGON: ŽHÁŘ. HOSTOVSKÝ, EGON: ŽHÁŘ. Praha, Melantrich, 1935. Úroda. Sbírka krásné prózy sv. 72. 1. vyd. 181 s., anonymní ob. Pův. brož. 205x135 Natržená horní č. přední ob. u hřbetu a kousek vytržen. | 700 |
| KASSIL, LEV: MŮJ PŘÍTEL MAJAKOVSKIJ. Praha, Československý spisovatel, 1953. 142 s., obálka s použitím kresby A. Hofmeistra ZDENEK SEYDL. Polopl. vazba s přebalem. 170x130 | 195 |
| PHILIPOVÁ, ANNE: KRATŠÍ NEŽ VZDECH. Praha, Odeon, 1966. 95 s., obálka, vazba a úprava HANA BLAŽEJOVÁ. Celopl. vazba s přebalem. 98x115 | 190 |
| TREFULKA, JAN: TŘIATŘICET STŘÍBRNÝCH KŘEPELEK. Praha, Československý spisovatel, 1964. Život kolem nás, malá řada 5. 1. vyd., 88 s., obálka, vazba a úprava ZDENEK SEYDL. Celopl. vazba s přebalem. 170x125 | 125 |
| ROTH, PHILIP: SBOHEM, MĚSTO C. Praha, Odeon, 1966. Malá řada soudobé světové prózy. 125 s., obálka ANTONÍN DIMITROV. Pův. brož. 165x110 | 150 |
| Mašek - NOR, A. C.: ZTICHLÝMA OČIMA. Prózy a prózičky vybrané z tvorby z let 1924-25 vydané jako dokument literárních začátků A.C. Nora. Praha, A. Král, 1927. 116 s., obálka VÁCLAV MAŠEK. Dedikace, datum (1927) a podpis autora. Pův. brož. 185x130 | 700 |
| Švabinský - VRCHLICKÝ JAROSLAV: PÍŠŤALA PANOVA. Ilustrace Maxe Švabinského vybrala Anna Volavková. Praha, Československý spisovatel, 1973. Edice Bohemia. 38 s., il. MAX ŠVABINSKÝ. Pův. brož. 290x185 Vyd. k 100. výročí narozenin M. Švabinského. | 180 |
| Čapek - GIDE, ANDRÉ: ŠKOLA ŽEN / ROBERT. Praha, Aventinum, 1930. 153 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x125 Horní část hřbetu 2,5 cm podél prasklá, a malý kousek okraje, na stejném místě, utržený. | 780 |
| Špála - LANGER, FRANTIŠEK: ŽELEZNÝ VLK. Příběh z naší anabase. Praha, Voleský, 1920. 184 s., obálka VÁCLAV ŠPÁLA. Pův. brož. 195X150. Okraje hřbetu drobně poškozeny. | 690 |
| STAVITEL CHRÁMU. Památník básníka a myslitele OTOKARA BŘEZINY. Praha, Čin, 1941. 294 s., 24 s. kreseb FRANTIŠKA BÍLKA a 56 s. obraz. příloh. Výtvarný doprovod, frontispice, titul, obálka a vazba FRANTIŠEK BÍLEK. Úprava VIKTOR NIKODÉM. Celopl. vazba s přebalem. 275x215 | 400 |
| ALEŠ, MIKULÁŠ: DRUHÝ ŠPALÍČEK. Padesáti národních písní. Praha, Otto, 1912. 100 s., celopl. vazba. 265x200 | 750 |
| WHITMAN, WALT: DEMOKRACIE, ŽENO MÁ! Výbor ze "Stébel trávy" Praha, Podroužek, 1945. 1. vyd., 181 s. Polopl. vazba s přebalem. 255x210 | 170 |
| VE SLUŽBÁCH PANÍ. Výbor z WALTERA VON DER VOGELWEIDE a jiných dvorských pěvců. Praha, ELK, 1941. Výtisk č. 834 opatřený suchou pečetí. 112 s., 14 pův. litografií ANTONÍN STRNADEL. Papírová vazba. 285x200 | 750 |
| VEJRYCHOVÁ B. - SOLAROVÁ: NEDOŠÍNSKÝ HÁJ. Praha, Orbis, 1950. 1. vyd., podpis Vejrychové. 105 s., akvarely a kresby VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ, výňatky ze spisů A. Jiráska, J. Seiferta, J. Hory... Úprava ZDENĚK ROSMANN. Polopl. vazba. 235x160 | 300 |
| KNIHY NAKLADATELSTVÍ SVOBODA 1945 - 1975. Praha, Svoboda, 1975. 119 s. a 15 s. barev. příloh. Vazba JAROSLAV FAIGL. Pův. celopl. vazba. 250x170 | 200 |
| K. M. ČAPEK - CHOD: PSYCHOLOGIE BEZ DUŠE. Pražská akciová tiskárna, 1928. 85 s., čtyři dřevoryty A. V. HRSKA. Pův. celopl. vazba. 235x180 | 350 |
| ŠALDA, F. X.: HÁJEMSTVÍ ZRAKU. Praha, Melantrich, 1940. 68 s., úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Polopl. vazba. 290x210 | 200 |
| ČERNÝ, FRANTIŠEK: PREMIÉRY BRATŘÍ ČAPKŮ. Praha, Hynek, 2000. 495 s., úprava PETR ČÍŽEK. Celopl. vazba s přebalem. 295x225 | 890 |
| SLÁDEK, J. V.: PÍSEŇ ŽIVOTA. Dva svazky. Praha, Melantrich, 1941. Dva svazky. 477 s., úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Celopl. vazba. 195x135 | 100 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: DÍLO VII. BÁSNĚ, BALADY A SONETY VĚČNÉHO STUDENTA ROBERTA DAVIDA. Československý spisovatel, 1953. 328 s., úprava a vazba FRANTIŠEK MUZIKA. Celopl. vazba. 205x140 | 180 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: DÍLO XXXI. PRAŽSKÝ CHODEC. Praha, Československý spisovatel, 1958. 381 s., úprava a vazba FRANTIŠEK MUZIKA. Polopl. vazba. 205x140 | 195 |
| PODZIM 1938. Výbor z české poesie let 1938 - 1939. Praha, Československý spisovatel, 1958. 130 s., úprava, vazba a obálka OLDŘICH HLAVSA, kresby JOSEF ČAPEK. Pův. celopl. vazba s přebalem. 170x125 | 150 |
| KOŽÍK, FRANTIŠEK: HLEDÁM MARII ROMANOVOU. Praha, Kmoch, 1941. Klub 777 bibliofilů. 48 s., kresby a úprava OTAKAR MRKVIČKA. Pův. polopl. vazba. 210x145 | 350 |
| BÁSNICKÝ KALENDÁŘ LET 1918 - 1938. Praha, Kmen, 1938. 283 s., úprava RUDOLF HÁLA. Polopl. vazba. 180x120 | 180 |
| Kašpar - JIRÁSEK, ALOIS: BALADA Z ROKOKA. Praha, Otto, 1926. 44 s., text. il. a 2 lepty ADOLF KAŠPAR, ruční papír. Pův. celoperg. vazba, zlacená ražba na přední desce, zlacený titul na hřbetu, zlatá horní ořízka. svázal A. JELÍNEK. 220x150 | 2500 |
| WEIL, JIŘÍ: VZPOMÍNKY NA JULIA FUČÍKA. 1. vyd.. Praha, družstvo Dílo, 1947. Malá řada živých dokumentů sv. 6. 45 s., portrét Julia Fučíka ve front. nakr. FRANTIŠEK HUDEČEK, obálka a grafická úprava FRANTIŠEK GROSS. Pův. brož. 170x125 | 800 |
| HONORÉ DE BALZAC: SUCCUBUS ANEB BĚS SVIŇAVÝ ŽENSKÝ. Praha, Škeřík, 1947. Symposion sv. 157. 131 s., výzdoba a vazba KAREL SVOLINSKÝ. Pův. celopl. vazba. 190x130 | 180 |
| DENÍK ANNE FRANKOVÉ. 14. června 1942 - 1. srpna 1944. Praha, Svobodné slovo - Melantrich, 1956. 272 s., obálka a vazba KVĚTA PECHÁNKOVÁ. Celopl. vazba s přebalem. 205x135 | 250 |
| BHAGAVADGÍTÁ NEBOLI ZPĚV VZNEŠENÉHO. Železný Brod, Jiránek, 1945. 153 s., úprava a dva dřevoryty KAREL ŠTIKA. Pův. brož. 255x180 | 200 |
| ŠULCOVÁ, MARIE: LADĚNÍ PRO DVĚ STRUNY. Praha, Melantrich, 1990. 370 s., přebal, vazba a úprava HANA BLAŽEJOVÁ. Celopl. vazba s přebalem. 205x140 | 100 |
| KONRÁD, KAREL: NEVZPOMÍNKY. Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd., 270 s., obálka, vazba a předsádky ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s přebalem. 205x140 | 150 |
| HAŠEK, JAROSLAV: PANOPTIKUM. Praha, ROH, 1950. 270 s., ilustrace JOSEF NOVÁK, úprava FRANTIŠEK MAŠEK. Pův. polopl. vazba. 205x140 | 85 |
| ČAPEK, KAREL: RATOLEST A VAVŘÍN. Praha, Borový, 1947. 346 s., ilustrace KAREL ČAPEK, úprava a vazba FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba. 185x130 | 145 |
| ERBEN, KAREL JAROMÍR: VYBRANÉ BÁJE A POVĚSTI NÁRODNÍ JINÝCH VĚTVÍ SLOVANSKÝCH. Praha, SNKLHU, 1953. 334 s., Pův. polopl. vazba. 200x140 | 90 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: KNIHA BÁSNÍ V PRÓZE. DÍLO XIII. Praha, Československý spisovatel, 1985. 171 s., obálka a vazba F. MUZIKA. Polopl. vazba s přebalem. 205x140 | 200 |
| HELBICH, PETR. Bromostříbrná fotografie, kontakt, 55x105, velikost pap. 87x120. PETR HELBICH v minulosti působil jako asistent JOSEFA SUDKA. | 600 |
| HELBICH, PETR. Bromostříbrná fotografie, kontakt, 270x220, velikost pap. 235x175. PETR HELBICH v minulosti působil jako asistent JOSEFA SUDKA. | 1450 |
| KOŘENSKÝ, JOSEF: Z DALEKÝCH KRAJIN. Praha, A. Storch syn, 1919. 285 s., 39 obrázků. Pův. polopl. vazba. 255x190 | 250 |
| HAVLASA, JAN: CESTA KOLEM SVĚTA. Praha, Ústř. nakl. učitelstva českoslovanského Josef Rašín, 1915. 414 s., 302 vyobraz. v textu a 25 příloh. Pův. celopl. vazba. 230x160 | 350 |
| KIPLING, RUDYARD: KNIHA DŽUNGLÍ. Praha, Hejda a Tuček. 274 s. Přeložil M. Maixner, verše J. Šimánek. Ilustrace STANISLAV LOLEK. Celopl. vazba. 215x170 | 250 |
| MÁNES, JOSEF: PÍSNIČKY. Praha, F. Topič. 60 s. Pův. polopl. vazba. 270x195 | 200 |
| WOLKER, JIŘÍ: BALADY. Praha, Václav Petr, 1944. 69 s., dřevoryt na obálce a 10 celostr. dvoubarevných pův. litografií CYRIL BOUDA. Volné archy v pův. pap. obálce. 220x150 | 750 |
| MEDEK, RUDOLF: NEJHODNĚJŠÍ DĚVČE Z GROENENDAELU. Praha, Štěpán Jež, 1928. Vytiskl Vlad. Burda ve Vršovicích. Bibliofilská knihovna Vigilie, sv. 3. 52 s., lept ve frontispisu, obálka a grafická úprava CYRIL BOUDA. Vyšlo celkem 330 výtisků. Pův. brož. 150x100 Spodní hrana hřbetu natržená (1 cm). | 750 |
| DEML, JAKUB: ŠLÉPĚJE. Svazek II. Jinošov, Deml, 1918. 74 s., bar. il. ve frontispisu, čb. v textu a na přílohách (2x Fr. Bílek, F. Kobliha, 2x T. F. ŠIMON, ČENĚK VOŘECH). Pův. brož. 155x120 | 750 |
| Tusar - NERUDA, JAN: MALOSTRANSKÝ FEUILLETON. Praha, Topič, 1916. 45 s., celostr. dřevoryty (1x barevný, 5x čb), předsádky a obálka SLAVOBOJ TUSAR. Pův. pap. vazba. 190x125 | 690 |
| ŠVABINSKÝ, MAX. BOHYNĚ DÍVAJÍCÍ SE S OBLAKU NA ŽENCE. 1932. Suchá jehla, sign. 185x118 (otisk desky). Příloha pro 227 výtisků katalogu: MAX ŠVABINSKÝ. Souborná výstava díla. 1932, červen - září, budova Mánesa. Vydal S.V.U. Mánes, Úprava katalogu JAROSLAV BENDA. 31 s., 5 obr. příloh (hlubotisk). Ručně čísl. exemplář 97/227 na Zandersově holandu. Pův. brož. 165x223 | 5900 |
| TOMAN, KAREL: MĚSÍCE. 1914-1918. Praha, Fr. Borový, 1918. Edice Zlatokvět sv. 9. Vytiskla Grafia v Praze typy starého mediavalu. Nestr. (32) s., 4 celostr. barevné ilustrace ZDENĚK KRATOCHVÍL. Pův. brož. 155x120 Velmi dobrý stav. | 600 |
| ČEMUS, J. K.: CHATA DĚSU. Praha, J. Jestřábek, 1944. 1. vyd., 114 s., ilustrace MILOSLAV NOVÁK. Pův. polopl. vazba. 240x170 | 120 |
| KOŘENSKÝ, JOSEF: CESTY PO SVĚTĚ. Z ČÍNY OKLIKAMI DO VLASTI. Čína, Malajské souostroví, Cejlon, Indie, Egypt. Praha, J. Otto. 319 s., obrázky v textu a 17 obraz. příloh. Pův. celopl. vazba. 250x180 | 350 |
| KOŘENSKÝ, JOSEF: AMERIKA. KULTURNÍ OBRÁZKY Z AMERIKY STŘEDNÍ A JIŽNÍ. Praha, A. Storch syn, 1913. 268 s., 56 obrázků v textu, 11 příloh a mapa. Titul. obraz K. V. MUTTICH. Pův. poloplátěná vazba. 250x180 | 350 |
| AUGUSTA, JOSEF: ZTRACENÝ SVĚT. Praha, Universum, 1948. 172 s., ilustrace ZDENĚK BURIAN. Poloplátěná vazba. 215x145 | 150 |
| HOŘEJŠ, JAROMÍR: CÍGO ADMIRÁL. Družstevní práce, 1937. 172 s., 18 černob. ilustrací a barevný obraz na přední desce ANTONÍN V. SLAVÍČEK. Úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. poloplátěná vazba. 220x165 | 195 |
| TRN. Praha, Mrkus / Langhans, 1928, 22 čísel (z 24). 1929, 20 čísel (z 27). Red. Zdena Ančík. Rozsah jednoho čísla 12 - 16 s. Karikatury, koláže, ilustrace - mj. RYKR (řada obálek), HOFFMEISTER, BIDLO, TITTELBACH, TRÖSTER, ZELENKA. Celkem 42 čísel v jednom svazku. Dobová polopl. vazba. 290x220 Satirický časopis. další vyobrazení | 3500 |
| JIROTKOVÁ, LUCIE: HONZÍK. Praha, SNDK, 1951. 150 s. a 8 barev. příloh. Ilustrace VLADIMÍR KOVAŘÍK. Pův. poloplátěná vazba. 245x175 | 120 |
| SÍLOVÁ, BOHUMILA: STATEČNÝ RYTÍŘ MAHULÍN. Praha, Za svobodu, 1946. 70 s. a 6 bar. příloh, ilustrace RUDOLF ŠVÁB. Poloplátěná vazba. 275x205 | 150 |
| HORÁK, FRANTIŠEK: ČESKÁ KNIHA V MINULOSTI A JEJÍ VÝZDOBA. Praha, Novák, 1948. 253 s., celoplátěná vazba. 245x175 | 400 |
| KOPTA, JOSEF: PÍSEŇ O LEDOBORCI. Praha, Čin, 1928. 32 s., celoplátěná vazba. 215x145 | 75 |
| MAJAKOVSKIJ, VLADIMÍR: VLADIMÍR ILJIČ LENIN. Praha, Svoboda, 1950. 120 s., obálka a úprava F. J. MÜLLER. Pův. brož. 210x140 | 90 |
| VYSKOČIL, QUIDO MARIA: ILJUŠKA. Praha, edice Paprsky, 1921. Podpis autora, 46 s., dva lepty a dřevoryty JIŘÍ BAUER, úprava AL. ŠTORKA. Ex. č. 145/1000. Pův. papírová vazba. 240x165 | 500 |
| TOMAN, KAREL: SLUNEČNÍ HODINY. Praha, knihovna Uměleckého Měsíčníku, 1913. Druhý svazek Vinice. 41 s., dřevoryt a úprava FRANTIŠEK KYSELA. Pův. brož. 200x130 | 200 |
| ČEP, JAN: MODRÁ A ZLATÁ. Praha, Vyšehrad, 1942. Podpis autora. 201 s., obálka a úprava ANTONÍN LÍSKOVEC. Pův brož. 200x135 | 200 |
| ČAPEK, JOSEF: ROZPOMÍNKY. Brno, soukromý tisk Klubu knižní tvorby Kmen, 1947. 20 s., úprava PETR TUČNÝ. Pův. brož. 205x135 | 300 |
| HALAS, FRANTIŠEK: BARIKÁDA. Praha, Müller, 1945. 28. sv. sbírky Krásná užitková kniha V. Neubetr a synové. 13 s., kresby FRANTIŠEK HUDEČEK, úprava MÜLLER. Pův. brož. 220x170 | 600 |
| WOLKER, JIŘÍ: ZÁPISKY Z NEMOCI. Praha, soukromý tisk KMEN, 1929. 7 s., kresba v titulu K. SVOLINSKÝ. Pův. brož. 200x135 | 100 |
| HALAS, FRANTIŠEK: KOHOUT PLAŠÍ SMRT. Praha, Borový, 1948. 4. rozšířené vyd., 62 s., obálka ZDENĚK SKLENÁŘ. Pův. brož. 215x135 | 150 |
| TRNKA, EMIL: SYLVESTRIÁDY. Praha, Mikuláš a Knapp, 1877. 401 s., pův. polokožená vazba. 160x105 | 300 |
| JOHN, JAROMÍR: RADY SNOUBENCŮM. Praha, J. Otto, 1940. Podpis autora. Kresby a úprava PETR DILLINGR. 43 s., pův. celopl. vazba. 157x105 | 350 |
| SPILKA, JOSEF: JEHELNÍČEK. Užhorod, autor vlastním nákl., 1929. 43 s., pův. papírová vazba. 155x110 | 120 |
| KLÁŠTERSKÝ, ANTONÍN: SPADLÉ LISTÍ. Praha, Šimáček, 1890. Kabinetní knihovna sv. LI. 145 s. Pův celopl. zdobená vazba, zlatá ořízka. 143x105 | 200 |
| ERBEN, KAREL JAROMÍR: KYTICE. Praha, Družstvo Máje, 1939. 155 s. Pův. papírová vazba. 145x105 | 400 |
| VYDAVATELSTVO DRUŽSTEVNÍ PRÁCE. Praha, 1936. 32 s., seznam knih s nabídkou uměleckých předmětů z Krásné jizby a s úvodem V. V. Štecha "Situace uměleckého průmyslu", fotogr. obálka (hlubotisk) JOSEF SUDEK (anonymně), typografie JAROSLAV SUTNAR (anonymně). Pův. brož. 180x125 | 3500 |
| ZVEME VÁS DO DP. Propagační brožurka DRUŽSTEVNÍ PRÁCE. (1940) 10 s. včetně obálky, (Co musí každý věděti o dp - činnost, jak se stát členem, správa, Krásná jizba, Panorama, knihárna; Několik posudků o knihách DP; Seznam knih DP (nabídka kalendářů končí r. 1941; na zadní záložce je Přihláška za člena. Úprava J. SUTNAR (?), fotografie na obálce včetně vnitřních stran J. SUDEK (?). Pův. brož. 190x150 | 2500 |
| VÁCLAV JELÍNEK. FOND VÁCLAVA JELÍNKA. VÁCLAV JELÍNEK. Sborník k šedesátinám Václava Jelínka. Redigovali F. Haselmann, L. Skaunic a F. Venera. Brno, Sdružení úředníků a zřízenců sociálně pojišťovacích ústavů v republice Československé, 1938. 96 s., text (mj. Albert Kutal: Sbírka Václava Jelínka; Eugen Dostál: Umění, umělci a mecenáši; Václav Richter: Příspěvek k teorii výtvarného umění; Zoroslava Drobná: Kde jsou dnes příznivci umění; a Vincenc Kramář: Čemu slouží umění.), 19 celostr. a 13 půlstranných, dokonale reprodukovaných kreseb (J. ZRZAVÝ, A. PELC, V. ŠPÁLA. J. ČAPEK, J. SLÁDEK, E. FILLA, F. TICHÝ, A. PROCHÁZKA ad.), grafická úprava FRANTIŠEK KALÁB. Pův. brož. 250x190 Václav Jelínek (1878 - 1938) byl významný brněnský sběratel (mj. s Františkem Venerou vydal monografii Emila Filly). Sdružení úředníků a zřízenců sociálně pojišťovacích ústavů založilo r. 1938 Fond Václava Jelínka, jehož smyslem byla podpora československých výtvarných umělců, poskytování stipendií a pomoc v době nemoci. | 890 |
| FRANCE, ANATOLE: ZLOČIN SILVESTRA BONNARDA. Praha, Odeon, 1976. Edice Skvosty francouzské literatury. 249 s., frontispis, předsádky, úprava a vazba LIBOR FÁRA. Pův. celokožená vazba. 145x105 - Knihovní razítka. | 150 |
| MAHEN, JIŘÍ: BALADY. Praha, SNKLHU, 1963. Edice Skvosty sv. 33. 51 s., ilustrace, předsádky a vazba FRANTIŠEK BURANT. Pův. celokožená vazba. 145x105 | 150 |
| ČECH, SVATOPLUK: PÍSNĚ OTROKA. Praha, SNKLHU, 1955. Edice Skvosty sv. 6. 99 s., úprava MILAN HEGAR. Pův. celokožená vazba. 145x105 | 150 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: PŘILBY A ŠEŘÍKY. Praha, SNKLHU, 1960. Edice Skvosty sv. 21. 77 s., úprava a vazba LUCIE WEISBERGROVÁ. Pův. celokožená vazba. 145x105 | 250 |
| HALAS, FRANTIŠEK: TRIPTYCH O OHROŽENÉ ZEMI. Praha, SNKLHU, 1959. Edice Skvosty sv. 18. 94 s., ilustrace, úprava a vazba KAREL PÁNEK. Pův. celokožená vazba. 145x105 | 150 |
| MAJEROVÁ, MARIE: HAVÍŘSKÁ BALADA. Praha, SNKLHU, 1957. Edice Skvosty sv. 10. 194 s., dřevoryty, úprava a vazba BOHDAN LACINA. Pův. celokožená vazba. 145x105 | 150 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: KNIHA LESŮ, VOD A STRÁNÍ. Edice Skvosty sv. 7. - Praha, SNKLHU, 1955. Edice Skvosty sv. 7. 151 s., ilustrace JOSEF ČAPEK. Pův. celokožená vazba. 145x105 | 250 |
| COLONNA, VITTORIA: SLADKÁ HOŘKOST. Praha, Odeon, 1976. 110 s., ilustrace ZDENKA KREJČOVÁ. Pův. plátěná vazba v papírovém pouzdře. 75x75 | 95 |
| FLORIAN, MIROSLAV: OTEVŘENÝ DŮM. Praha, Československý spisovatel, 1972. 88 s., ilustrace EMILIE TOMANOVÁ. Pův. plátěná vazba v papírovém pouzdře. 85x70 | 90 |
| ŠRÁMEK, FRÁŇA: SPLAV. Praha, Československý spisovatel, 1973. 113 s., ilustrace KAREL SVOLINSKÝ, typografie OLDŘICH HLAVSA. Pův. plátěná vazba v papírovém pouzdře. 85x70 | 150 |
| PAUSTOVSKIJ, KONSTANTIN: VILLA BORGHESE. Praha, Supraphon, 1985. Lyra Pragensis, sv. 69. 128 s., sedm kreseb, předsádky a vazba TOMÁŠ BÍM. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 190 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: RUDÉ ZPĚVY. Praha, Svoboda, 1948. Sebrané spisy sv. IX. 112 s., obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN, tři kresby ARNOŠT PADERLÍK. Pův. brož. 220x145 | 250 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: NOVÉ ZPĚVY. Praha, Svoboda, 1947. Sebrané spisy sv. VII. 142 s., obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN, čtyři kresby FRANTIŠEK GROSS. Pův. brož. 220x145 | 250 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: SRDCE A MRAČNA. Básně a songy 1933-1935. Praha, Svoboda, 1951. Sebrané spisy sv. XVI. 105 s., úprava ZDENĚK ROSSMANN, kresba na obálce MILOŠ ANTONOVIČ. Pův. polopl. vazba s obálkou. 210x140 | 250 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: KNIHA LESŮ, VOD A STRÁNÍ. Praha, Svoboda, 1947. Sebrané spisy sv. III. 112 s., obálka a úprava ZDENĚK ROSSMANN, osm kreseb JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 220x145 | 250 |
| ALTENBERG, P.: TEN BLÁZEN ALTENBERG. Praha, Supraphon, 1982. Lyra Pragensis, sv. 53. 128 s., devět kreseb, předsádky a vazba FRANTIŠEK BURANT. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 250 |
| OTÁZKY MILINDOVY. Praha, Supraphon, 1988. Lyra Pragensis, sv. 89. 104 s., osm kreseb, předsádky a vazba VÁCLAVA HALOUNOVÁ. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 180 |
| RICHE, BARNABE: O APOLONIOVI A SILLE. Praha, Supraphon, 1989. Lyra Pragensis, sv. 97. 80 s., osm kreseb, předsádky a vazba HELENA WERNISCHOVÁ. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 200 |
| ŠÍP, LADISLAV: WAGNEROVA CESTA DO PRAHY. Praha, Supraphon, 1987. Lyra Pragensis, sv. 78. 152 s., sedm barevných reprodukcí maleb, předsádky a vazba ADOLF ABSOLON. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 250 |
| LONGOS: DAFNIS A CHLOÉ. Praha, Supraphon, 1976. Lyra Pragensis, sv. 22. 184 s., devět kreseb, předsádky a vazba PETRA ORIEŠKOVÁ. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 200 |
| BAUCH, JAN: JAK UDĚLAT Z OBRAZU BÁSEŇ. Praha, Supraphon, 1988. Lyra Pragensis, sv. 90. 96 s., výtvarný doprovod reprodukce JANA BAUCHA. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 200 |
| STENDHAL: O LÁSCE. Praha, Supraphon, 1984. Lyra Pragensis, sv. 65. 80 s., pět kreseb, předsádky a vazba JAN KREJČÍ. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 250 |
| ŠČIPAČEV, STEPAN PETROVIČ: SLOKY LÁSKY. Praha, Supraphon, 1985. Lyra Pragensis sv. 70. Z ruš. přel. Michal Černík. 116 s., kresby, vazba a předsádky JOSEF NÁLEPA. Pův. celokožená vazba. 75x75 | 200 |
| PASTERNAK, BORIS LEONIDOVIČ: DRUHÉ ZROZENÍ. Praha, Odeon, 1988. 1. vyd. Z ruš. přel. Luděk Kubišta. 186 s., osm bar. celostr. il. na přílohách ROMANA KRÁLOVÁ. Pův. celokožená vazba. 148x105 | 250 |
| KLEMPERA, JOSEF: MALÍŘ A DOMOV. Kladno - Praha, odbor školství, 1958. 45 s., pův. brož. 210x145 | 95 |
| BROWNINGOVÁ, ELISABETH BARRETT: PORTUGALSKÉ LISTY. Praha, V. Petr, 1946. 48 s., pův. brož. 180x120 | 120 |
| THIELE, VLADIMÍR: STISKY. Praha, Toužimský a Moravec, 1948. 82 s., pův. brož. 205x135 | 250 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: SRDCE A MRAČNA. Praha, Borový, 1935. 130 s., pův. brož. 215x140 | 200 |
| HORA, JOSEF: TONOUCÍ STÍNY. Praha, Borový, 1933. 99 s., polopl. vazba. 187x120 | 100 |
| LONDON, JACK: GENERÁLNÍ STÁVKA. Přeložil Junius. Praha, V. Boučková, 1922. Knihovna aktualit a kuriosit sv. 5. 34 s., obálka (dřevoryt) ANTONÍN CHLEBEČEK. Pův. brož. 150x117 | 170 |
| DURYCH, JAROSLAV: JARMARK ŽIVOTA. Přerov (tisk), nakl. neuveden, 1916. Nestránkováno (90) s. 1. vydání Orig. brož. 225x190 Durychova prvotina. Tiráž: R. 1913 ve Vídni, r. 1914 v Krakově, r. 1915 v poli napsal Jaroslav Durych. R. 1916 v Přerově vytiskli Šutt a Dobrovolný. | 600 |
| HALAS, FRANTIŠEK: TORSO NADĚJE. Praha, Melantrich, 1939. 28 s., pův. brož. 230x175 | 390 |
| ANČÍK, ZDENA: SVATEBNÍ KRUH. Praha, Fiřt, 1932. Podpis autora. 20 s., dvoubar. il. ve front. Vojtěch Tittelbach. Pův. celopl. vazba. 185x140 U příležitosti svého sňatku vydal ředitel Živnostenské tiskárny Čechie. | 800 |
| HORA, JOSEF: NEBE NAD SLOVENSKEM. Praha, Borový, 1935. 13 s., pův. brož. 192x125 | 250 |
| TYRŠ, MIROSLAV: NÁŠ ÚKOL, SMĚR A CÍL. Bradáč, 1918. 50 s., pův. pap. vazba. 190x120 | 300 |
| Architektura - VELKÉ DĚJINY ZEMÍ KORUNY ČESKÉ. Tematická řada, sv.1. Architektura. Autorský kol.: Kratochvíl, Benešová, Švácha ad. Praha, Paseka, 1989. 806 s. Polopl. vazba v ochranném kartonovém pouzdře. 210x160 | 550 |
| DVOŘÁK, XAVER: POD SVÍCNEM SVOBODY. Praha, E. Šprongl, 1934. 115 s., pův. brož. 210x145 | 350 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: SEDM VYBRANÝCH BÁSNÍ. Praha, Müller, 1946. 1. vyd., 41 s., pův. brož. 220x130 | 850 |
| ŠTECH, V. V.: SKUTEČNOST UMĚNÍ. Praha, V. Poláček, 1946. 222 s., 35 čb. vyobrazení. Pův. brož. 212x153 | 195 |
| VAVRIS, HUGO: FRANTIŠEK LELÍČEK V SLUŽBÁCH SHERLOCKA HOLMESA. Praha, Kočí, 1908. 64 s., pův. brož. 157x110 | 200 |
| MEDEK, RUDOLF: PLUKOVNÍK ŠVEC. Praha, Vilímek, 1929. 145 s., polokožená vazba. 180x130 | 900 |
| STORCHŮV ZPĚVNÍ VĚNEC. Sbírka písní národních a znárodnělých. Praha, Storch. 224 s., celokožená vazba. 165x127 | 900 |
| BURSÍK, SLÁVA: Z TULÁKOVA SVĚTA. Praha, soukromý tisk, 1928. 15 s., pův. brož. 175x108 | 300 |
| RAŠÍN, JAROMÍR: O KNIHÁCH A O LIDECH. Praha, vlastním nákl., 1929. 26 s., pův. brož. 160x125 | 300 |
| LE THÉÂTRE - DAS THEATER - THE THEATRE D-37. E F Burian & kolektiv a Prague - in Prag - in Prague. Rédaction: Marie Bergmannová. Traductions d' O. Pick, J. Letty et M. Bamborough. Photographie: F. Kalista, J. Lehovec, raldy - Zürich, Skall - Vienne. Publication faite aux soins de Miroslav Kouřil. Prague, Nová edice, O. Jirsák, 1937. 96 s., typogr. úprava MIROSLAV KOUŘIL. Angl., franc. a něm. texty.Pův. kroužková vazba. 230x150 Fotogr. členů souboru, divadení fotografie, plány. Dobrý stav! | 3500 |
| STROLENÝ, MIROSLAV: ČERVNOVÉ ZRCADLENÍ. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1998. 16 s., pův. brož. 135x88 | 290 |
| ŽÁKAVEC, FRANTIŠEK: JAN PREISLER. Praha, Jan Štenc, 1921. 52 s., četné čb. vyobr. v textu. Pův. pap. vazba s ilustrací na přední desce (J. KAPLICKÝ). 200x150 | 180 |
| Hlaváček - SPISY KARLA HLAVÁČKA. Praha, Neumannová, 1915. Knihy dobrých autorů. 2. vyd. 206 s. (Pozdě k ránu, Mstivá kantiléna, Studie, článkky ...). Dobová pap. vazba, zlatá ražba na hřbetě a přední desce. 210x140 Dobrý stav. | 350 |
| KOPTA, JOSEF: VĚČNÝ PRAMEN. Praha, Melantrich, 1937. 211 s. Pův. brož. 205x138 | 450 |
| SOMMER, ERNST: POSELSTVÍ Z GRANADY. Praha, Sfinx, B. Janda, 1937. 283 s. Pův. brož. 218x141 | 400 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: ZPÁTEČNÍ LÍSTEK. Praha, Borový, 1933. 1.vyd. 234 s., typo. KAREL TEIGE, 205x134 | 850 |
| SLOVENSKÁ FOTOGRAFIA V EXILE. VÁCLAV MACEK. Bratislava, Krajanské Muzeum Matice Slovenskej, 1993. Výstava SNG, duben - květen 1993. 62 volných kartonů (křídový pap.) z nich je na sedmi kartonech text a na 55 jednostranně reprodukované čb. fotografie: JURAJ DOJČ 9x, LUBO LACO 8x, JURAJ LIPTÁK 10x, ANDREJ REISER 8x, MICHAL SUCHÝ 8x, JOZEF ORT-ŠNEP 5x, ROBERT VANO 7x (hnědě tónované reprodukce). Přebal a grafická úprava NORA NOSTERSKÁ. Text Václav Macek. Volné listy v pův. pap. obálce. 270x210 | 4500 |
| MAJEROVÁ, MARIE: MUČENKY. Čtyři povídky o ženách. Praha, Čin, 1934. 3. vyd. 205 s., obálka a ilustrace TOYEN. Pův. brož. 195x125 | 1500 |
| FUCHS, RUDOLF: PETR BEZRUČ-BÁSNÍK PROTI SVÉ VŮLI. Praha, Družstevní práce, 1937. | 850 |
| ŠTECH, V. V.: O ZLATÉ KAPLIČCE. Praha, Státní nakl., 1933. | 200 |
| BŘEZINA, OTAKAR- POSPÍŠILOVÁ, ANNA: ČLOVĚK A BÁSNÍK. Olomouc, Index, 1936. 133 s. | 1500 |
| HORA, JOSEF: MÁCHOVSKÉ VARIACE. Praha, Borový, 1936. 36 s., frontispic VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 200x125 | 650 |
| LAFORGUE, JULES: HAMLET. Následky synovské lásky. Praha, Jan Fromek, 3. sv. bibliofilské edice ODEON, 1927. Přeložil O. Reindl. 67 s., dvě celostr. ilustrace a úprava O. MRKVIČKA, ex. č. 436/520 na Japanu Banzay písmem Jansonovým vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně Na Moravě. Pův. brož. 190x130 | 600 |
| ANTICKÁ INSPIRACE. Praha, Československý spisovatel, 1984. 96 s. | 70 |
| KATALOGY KNIHOVEN KOLEJÍ KARLOVY UNIVERSITY. Praha, Národní a universitní knihovna, 1948. V češtině, ruštině, angličtině, francouzštině. | 200 |
| ARCHIVY ČSR. Praha, Naše vojsko, 1974. V češtině, ruštině, němčině, francouzštině. | 135 |
| MEZNÍK VELKÉ EVROPY. MOHYLA MÍRU U PRATCE. Vyškov - Drnovice, J. A. Klíč, 1933. 58 s., pův. brož. | 300 |
| KAŠLÍK, VÁCLAV: JAK JSEM DĚLAL OPERU. Praha, Panton, 1987. | 150 |
| RZOUNEK, VÍTĚZSLAV: BOŽENA NĚMCOVÁ V OBRAZECH A V DOKUMENTECH. Praha, Orbis, 1951. | 250 |
| NOVÁK, OTAKAR: PO STOPÁCH REALISTICKÝCH TRADIC FRANCOUZSKÉHO PÍSEMNICTVÍ. Brno, SPN, 1958. 370 s. Celopl. vazba s obálkkou. 245x180 | 80 |
| PÁLENÍČEK, LUDVÍK: JINDŘICH MOŠNA. Praha, Orbis, 1954. | 100 |
| HONOLKA, KURT: NA POČÁTKU BYLO LIBRETO. Praha, Supraphon, 1967. | 80 |
| VRCHLICKÝ, JAROSLAV: POSLEDNÍ SONETY SAMOTÁŘE. (1890-1895). 2. vyd.. V Praze, tiskem a nákladem J. Otty, 1896. 175 s. Pův. celopl. bohatě zdobená vazba, třístranná zlatá ořízka. 120x140 Dobře zachováno. | 370 |
| PLUTARCHOVY ŽIVOTOPISY: PERIKLES. FABIUS VELIKÝ. DION. BRUTUS. Praha, Melantrich, 1940. | 70 |
| OVIDIUS NASO, PUBLIUS: KALENDÁŘ. ŽALOZPĚVY. LISTY Z PONTU. Praha, Odeon, 1966. | 90 |
| IUVENALIS: SATIRY. Praha, Svoboda, 1972. | 90 |
| VERGILIUS: ZPĚVY ROLNICKÉ A PASTÝŘSKÉ. Praha, Laichter, 1937. | 250 |
| TIBULLUS: LÁSKA A MÍR. Praha, Laichter, 1949. | 90 |
| PROPERTIUS: ELEGIE. Praha, Borový, 1945. | 95 |
| ČERNÝ, FRANTIŠEK: MĚNIVÁ TVÁŘ DIVADLA ANEB DVĚ STOLETÍ S PRAŽSKÝMI HERCI. Praha, Mladá fronta, 1978. | 100 |
| PATALAS, ENNO: FILMOVÉ HVIEZDY. Bratislava, Tatran, 1966. Ve slovenštině. | 170 |
| BENEŠ, BOHUSLAV: O ŽIVOTĚ PÍSNĚ V LIDOVÉ TRADICI. Brno, Universita J. E. Purkyně, 1973. | 200 |
| HILAR, K. H.: PRAŽSKÁ DRAMATURGIE. Praha, Sfinx, 1930. | 180 |
| KNIHOVNA JOSEFA VÁCLAVA FRIČE. BIBLIOGRAFICKÝ SOUPIS. Praha, Národní muzeum, 1965. 162 s. | 120 |
| HONZL, JINDŘICH: OTÁZKY DIVADLA A FILMU. Praha, Girgal, 1947-48. 180 s. | 120 |
| HONZL, JINDŘICH: OTÁZKY DIVADLA A FILMU. Praha, Girgal a Umění lidu, 1948-49. 244 s. | 120 |
| LONGEN, EMIL ARTUR: KRÁL KOMIKŮ. Praha, Melantrich, 1979. | 70 |
| NOVÁK, LADISLAV: OSKAR NEDBAL V MÝCH VZPOMÍNKÁCH. Praha, družstvo Máj, 1939. | 120 |
| TOEPLITZ, JERZY: KAM SPĚJE NOVÝ AMERICKÝ FILM. Praha, Orbis, 1977. | 100 |
| DRUG, ŠTEFAN: OD ROBOTNÍCKEJ POÉZIE K DAVU. Bratislava, Slovenský spisovatel', 1976. Ve slovenštině. | 100 |
| TRÄGER, JOSEF: DIVADELNÍ ZÁPISNÍK 1947. Sdružení pro divadelní tvorbu v Umělecké Besedě, 1947. 566 s. | 250 |
| Teige - KONRÁD, KAREL: DINAH. 1. vyd. Praha, Petr, 1928. 7. sv. knihovny Hosta. 85 s., obálka a typo KAREL TEIGE. Pův. brož. 195x125 Blok od obálky odlepen, ve hřbetě obálka poškozena, na obálce menší flíček. Všechny vady zobrazeny na fotografiích. | 3800 |
| BAJEROVÁ, MARIE: O EMĚ DESTINNOVÉ. Praha, Vyšehrad, 1979. | 85 |
| MASARYKOVÁ, ALICE: VZPOMÍNÁM... Praha, Vladimír Žikeš, 1948. | 80 |
| SCHAFF, ADAM: OBJEKTIVNÍ CHARAKTER HISTORICKÝCH ZÁKONŮ. Praha, SNPL, 1957. Přeložili Erich ROsický a Luboš Řeháček. 367 s., obálka MILAN HEGAR. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 95 |
| BENEŠ, EDVARD: SVĚTOVÁ KRISE, KONTINUITA PRÁVA A NOVÉ PRÁVO REVOLUČNÍ. Praha, Linhart, 1946. | 60 |
| BEJBLÍK, ALOIS, HORNÁT, JAROSLAV, LUKEŠ, MILAN: ALŽBĚTINSKÉ DIVADLO / I. Praha, Odeon, 1978.358 s. | 120 |
| BEJBLÍK, ALOIS, HORNÁT, JAROSLAV, LUKEŠ, MILAN: ALŽBĚTINSKÉ DIVADLO / III. Praha, Odeon, 1985. 478 s. | 250 |
| KELLER, JINDŘICH: SÓLO PRO DVA MISTRY. Praha, Albatros, 1982. | 100 |
| UHER, JINDŘICH: ARGONAUTI Z MORAVY. Praha, Československý spisovatel, 1987. 272 s. Celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 85 |
| ŠICH, BOHUSLAV: FRANTIŠEK ONDŘÍČEK. Praha, Supraphon, 1970. | 70 |
| DORŮŽKA, VLADIMÍR: PANORÁMA POPULÁRNÍ HUDBY 1918/1978. Praha, Mladá fronta, 1981. 288 s. Celopl. vazba s obálkou. 245x175 | 95 |
| BURIAN, KAREL VLADIMÍR: SVĚTOVÁ OPERNÍ DIVADLA. Praha, Supraphon, 1973. | 350 |
| DALY, J. BOWLES: NA ÚSVITĚ RADIKALISMU. Praha, Jan Laichter, 1910. 362 s. | 190 |
| LUCRETIUS, CARUS: O PŘÍRODĚ. Praha, Jan Laichter, 1948. | 120 |
| MRŠTÍK, AL.: DOBRÉ DUŠE. MORAVSKÉ OBRÁZKY. Praha, V. Řezníček, 1893. | 65 |
| BOUŠKA, VLADIMÍR, KOUŘIMSKÝ, JIŘÍ: DRAHÉ KAMENY KOLEM NÁS. Praha, SPN, 1983. | 150 |
| KAHLKE, HANS-DIETRICH: OBJEVY VE ČTYŘECH SVĚTADÍLECH. Praha, Orbis, 1973. | 95 |
| CERAM, C.W.:PRVNÍ AMERIČAN. Praha, Odeon, 1977. Přeložil Jiří Stach. 350 s., obálka, vazba a úprava VLADIMÍR ŠMERDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 235x175 | 75 |
| EISENHOWER, DWIGHT D.: O INVASI A VÍTĚZSTVÍ. Od 6. VI. 1944 do 8. V. 1945. Praha, Naše vojsko, 1947. 193 s. Pův. polopl. vazba. 250x170 | 200 |
| KLENGELOVÁ - BRANDTOVÁ, EVELYN: STAROVĚKÝ BABYLÓN. Praha, Vyšehrad, 1983. Přeložila Běla Dintrová. 132 s., obálka, vazba a úprava JIŘÍ BLAŽEK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 215x155 Obálka je trochu poškozená. | 90 |
| SVOBODA, JIŘÍ: MISTŘI KAMENNÉHO DLÁTA. Umění pravěkých lovců. Praha, Panorama, 1986. 256 s. textu, 32 s. obr. příloh. | 120 |
| HOŠEK, RADISLAV: ZEMĚ BOHŮ A LIDÍ. Pohledy do řeckého dávnověku. Praha, Svoboda, 1972. 1. vyd. 290 s., obálka a vazba LEOPOLD DVOŘÁK. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x180 | 150 |
| DRTIKOL, FRANTIŠEK: EMIL BURIAN. Bromostříbrná fotografie, značeno slep. razítkem: "DRTIKOL A SPOL, PRAHA VODIČKOVA 9, NÁROŽÍ JUNGMANOVY", 140x87 Podpis Emila Buriana s datem "20.12.16". Na rubu stopy po předchozím nalepení. Povrch fot. mírně poškrábaný. | 1400 |
| DRTIKOL, FRANTIŠEK: KAREL ŽELENSKÝ. Bromostříbrná fotografie, značeno slepotiskovým razítkem: "COPYRIGT 1914 BY DRTIKOL & CO', PRAGUE", 115x74 Karel Želenský1896-1935, herec ND v letech1896-1928. Na rubu fotografie stopy po lepidle. | 1250 |
| MUSAION. Sborník pro moderní umění. Sv. II. Rediguje Dr. Karel Čapek. Praha, Aventinum, 1921. 79 s. četné reprodukce v textu a na přílohách (9x KUBIŠTA, 3x JOSEF CHOCHOL, 2x B. FEUERSTEIN, 4x KREMLIČKA, F.L. WRIGHT, L. CHAULIAC), text mj. Karel Teige: Obrazy a předobrazy, obálka a titulní list (linoryty) VLASTISLAV HOFMAN. Pův. brož. 260x175 Hrana spodní části hřbetu prasklá (2,5 cm, bez ztráty), drobné kulaté razítko na rubu přední obálky, původním majitelem je přední obálka označena římskou dvojkou. Jiné nedostatky tento exemplář již nemá a jeho celkový stav je dobrý. | 2500 |
| Čapek - MACAULAY, ROSE: CREWSKÝ VLAK. Praha, DP, 1929. 235 s., obálka a návrh vazby Josef ČAPEK. Pův. celoplátěná vazba s vevázanou obálkou. | 490 |
| Armstrong - LOUIS ARMSTRONG V LUCERNĚ. Praha, Pragokoncert, 1965. (16) s. včetně obálky, text, fotogtrafie. Pův. brož. 150x205 Propagační materiál vydaný u příležitosti Armstrongova vystoupení 12.3. 1965 v pražské Lucerně představuje mj. i jeho spoluhráče - "his all stars". | 380 |
| ŠIMEK, RUDOLF FRANTIŠEK: U KARLA HYNKA MÁCHY NA BESEDĚ. Letní procházka. Moravská Ostrava, Jaromír Majer, 1936. Vytiskly grafické závody Čeňka Pechtora v Kroměříži. "Bibliofilní Edice OSTRAVA číslo sedmé". 21 s., úprava knihy Čeňek Pechtor. Dedikace, datum (36) a podpis autora. Pův. brož. 195x145 | 350 |
| Čapek - NEUMANN, S. K.: BEZEDNÝ ROK. Praha, Borový, 1945. 1. vydání. 109 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův.brož. 220x140 | 350 |
| Sutnar - KONRÁD, EDMOND: RÁJ SRDCE. Praha, DP, 1937. 61 s., obálka a úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 210x135 | 800 |
| ARTĚL. 20. - 30. léta. 4 orig. fotografie užitkového skla: JAROSLAV HOREJC, dvě dózy a skleněný podnos. Na rubu tužkou a perem: Artěl, skleněný podnos. Horejc, Jaroslav. 117x172. OTAKAR NOVOTNÝ, stolní soubor. Na rubu tužkou : Artěl - stol. soubor, O. Novotný. 210x165. DVĚ VÁZY. Na rubu tužkou: Jiřík, text. (s.) 208. 202x172. LOTTE P. MOSER, váza - vějíř. Fotografie vázy v pův. provedení pro Mezinárodní výstavu dekorativních a průmyslových umění v Paříži r. 1925 (Výtvarná práce 4, 1926, s. 239). Na rubu tužkou: Fa. Moser - 1925. 218x173 Nádherné fotografie! | 6500 |
| SVĚTLO JEHO OČÍ / Das Licht seiner Augen. 1936 (premiera) Režie: Václav Kubásek. Autor plakátu F. BERNAŠEK, 40. léta. 120x86 cm. F. BERNÁŠEK byl mj. též autorem velmi ceněného plakátu "III. Dělnická Olympiáda československá 1934". Stopy po přeložení, velmi dobrý stav. | 9000 |
| ZAČALO TO V ŠANGHAJI. 1938 (premiera). Režie Jack Conway. Metro-Goldwyn-Mayer. Autor plakátu neurčen. Tisk A. Haase (Praha). 120x86 cm. Stopy po přeložení, dobrý stav. | 19000 |
| ROZVOD S PŘEKÁŽKAMI. / Immer nur ... Du, 1941. Režie Karl Anton. Tobis. Autor plakátu F. BERNÁŠEK. 120x86 cm. Stopy po přeložení, dobrý stav. | 9000 |
| BROADWAY MELODIE 1938. (BROADWAY MELODY OF 1938.) (1939) 125X92,5 cm. Sign. WEIGELT. Tisk A. HAASE (Praha). 125x92,5 cm. Stopy po přeložení, velmi dobrý stav. BROADWAY MELODY OF 1938. Režie: ROY DEL RUTH. Hrají: Eleanor Powell, Robert Taylor, Buddy Ebsen and Robert Wildhack. Metro-Goldwyn-Mayer. | 29000 |
| PRECLÍK, VLADIMÍR: STROJOKRESBY ...1974. Text Jiří Valoch. 1974. 32 sítotisků 220x190, každý list je sign., dat. a číslován 21/30. Uloženo v púv. celopl. deskách. | 25000 |
| POLÁČEK, KAREL: HEDVIKA A LUDVÍK. Praha, Fr. Borový, 1931. 197 s., ilustrace a obálka ANTONÍN PELC. Pův. brož. | 750 |
| FRANCE, ANATOLE: TRAKTÉR U KRÁLOVNY PEDAUKY. Román. Přeložil Arnošt Procházka. 2. vyd. Praha, Neumannová, 1920. Knihy dobrých autorů sv. 59-60. 199 s., obálka a úprava ZDENEK JUNA. Pův. brož. 220x145 ...velmi dobrý stav. | 490 |
| Čapek - UNAMUNO, MIGUEL de: ABEL SÁNCHEZ. Příběh vášně. Praha, Aventinum, 1928. 119 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 200x140 | 900 |
| HAMSUN, KNUT: MĚSTO SEGELFOSS. Román. Díl 1. Praha, B.M. Klika, 1921. Zátiší. Knihy srdce i ducha. 197 s., obálka a il. v titulu JAN KONŮPEK. Pův. brož. 220x150 Díl 2. vyšel až v r. 1929. Velmi dobrý stav! | 350 |
| ŠTYRSKÝ, JINDŘICH: ŽIVOT J. A. RIMBAUDA. Dopisy a dokumenty. Praha, Jan Fromek, 1930. Edice Odeon sv. 62. 226 s., IX obr. příloh, obálka a typografická úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. 200x130 | 750 |
| PIRANDELLO, LUIGI: SIRNÝ DÝM. Přeložil Fr. Kovárna. Praha, Pokrok, 1927. Dobrá četba sv. 21. 76 s. Pův. brož. 170x120 | 290 |
| BURIAN, EMIL FRANTIŠEK: VOLÁNO ROZHLASEM. I. a II. Praha, Svoboda, 1945. Kulturní aktuality sv. 2. a 3. 43, 93 s., obálky ANT. BAUDYŠ. Pův. brož. 180x130 | 390 |
| Čapek - LANGER, FRANTIŠEK: PERIFERIE. Drama o patnácti obrazech. Praha, Rosendorf, 1925. Hry českého jeviště sv. 19. Hry českého jeviště sv. 19. 116 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 180x115 Na spodním okraji hřbetu a částečně i ob. utržený kousek pap., v rozích ob. stopy po přehnutí v okrajích místy opotřebováno. | 850 |
| Mašek - HEINE, HEINRICH: NĚMECKO. Praha, Borový, 1923. Edice Června. 113 s. Překlad Eduard Bass, obálka VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 170x110 | 490 |
| Mašek - MAJAKOVSKIJ, VLADIMÍR: 150,000.000. Praha, Melantrich, 1945. 103 s., obálka, titulní list (lito) a 8 orig. celostr. litografií VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 305x220 | 950 |
| WELLS, H. G.: NOVÁ AMERIKA. Napsali: H. G. Wells, B. Stollberg, W. J. Vinton. Praha, Družstevní práce, 1936. Obzory sv. 8. 99 s., upravil LADISLAV SUTNAR, obálku navrhl JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 195x130 Velmi dobrý stav. | 850 |
| Čapek - SULA, PAVEL: LETŇÁSKOVÉ. Praha, Nová škola, 1931. Knih pro velké i malé svazek 6. 175 s., 31 il. v textu a vazba JOSEF ČAPEK. Pův. celoplátěná vazba. 190x145 Zadní hrana hřbetu v horní části roztřepaná (3 cm) | 1800 |
| KUTHAN, JIŘÍ: STŘEDOVĚKÁ ARCHITEKTURA V JIŽNÍCH ČECHÁCH DO POLOVINY 13. STOLETÍ. 2., rozšířené a podstatně přepracované vyd. České Budějovice, Růže, 1977. 311 s., 6 obr. příloh, il. v textu (kresby, mapy, plány, půdorysy), 111 čb. fotografií na [80] s. obr. příl., obálka a vazba JIŘÍ MÜLLER. Chronologická tabulka, odkazy na lit., přehl. lit., jmenný a místní rejstřík, rus. a něm. souhrn. Pův. celopl. vazba. 240x165 Velmi dobrý stav. | 550 |
| KUTHAN, JIŘÍ: GOTICKÁ ARCHITEKTURA V JIŽNÍCH ČECHÁCH. Zakladatelské dílo Přemysla Otakara II. 1. vyd.. Praha, Academia, 1975. 221 s. textu, XXV vyobr. na přílohách: "Veduty a historické plány" a 71 čb. fotografií na [64] s. příloze, obálka a vazba JOSEF TÝFA. Přehl. lit., odkazy na lit., jmenný a místní rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 250x180 Velmi dobrý stav. | 300 |
| GREENE, GRAHAM: ČERNÝ CHLAPEC. Z angličtiny "Brighton Rock" přeložili Libuše Bubeníková a Jiří Valja. Praha, Práce, 1946. Edice Příliv. 298 s., obálka O. TREICHLINGER. Pův. brož. 8° | 370 |
| EXLIBRIS JOSEFA SOLARA. Popisný seznam s 20 přílohami sestavil Jan Žižka. Praha, 1943. Vytiskla a ve 150 exemplářích pro Spolek sběratelů a přátel exlibris vydala Dyrynkova tiskárna v Praze. 18 s. textu (předmluva B. B. Buchlovan a popisný chronologický seznam exlibris do konce roku 1942), 20 volných příloh, úprava JOSEF SOLAR. Vše volně vloženo do pův. pap. obálky. 210x160 Povrch obálky se stopami nečistot, její přední část poškozena přeložením. | 900 |
| ŠTÁBLA, ZDENĚK: ČESKÝ KINEMATOGRAF JANA KŘÍŽENECKÉHO. Praha, Čs. filmový ústav, 1973. 259 s., dokument. fotografie a čb. il. v textu, obálka MILAN KOPŘIVA. Přehledy lit., pozn., odkazy na lit., filmografie. Pův. brož. 200x120 | 150 |
| MICHAŁEK, BOLESŁAW: FILM UMĚNÍ VE VÝVOJI. Z polského orig. " Film - sztuka w ewolucji" přeložila Hana Šnajderová. Praha, Panorama, 1980. 197 s., [32] s. obr. příloh, obálka VÁCLAV KABÁT. Bibliografie. Pův. celopl. vazba s ob. 205x135 | 100 |
| MICHAŁEK, BOLESŁAW: POZNÁMKY O POLSKÉM FILMU. Z pol. orig. "Szkice o filmie polskim" přeložil Gabriel Laub. 1. vyd.. Praha, Orbis, 1964. Knihovna filmového diváka. 201 s., [32] s. fot. příloh, obálka JAROSLAV ZELENKA. Filmografie, pozn. a odkazy na lit. Pův. brož. 190x120. | 250 |
| TVAR. Časopis pro průmyslové výtvarnictví a lidovou tvorbu. Praha, Ústředí lidové a umělecké výroby, 1950/51. Ročník III., č. 1 - 10. 312 stran, grafická úprava JAN KOTÍK, kompletní ročník v sešitech. 9 sešitů v pův. obálkách. 300x210 | 0 |
| VILÍMKOVÁ, MILADA: STAROVĚKÝ EGYPT. 1. vyd.. Praha, Mladá fronta, 1977. Velké epochy kultury sv. 2. 339 s., [32] s. barev. fot. příloh. Přehl. egyptských dějin a světových kultur, egyptská božstva, jmenný, místní a věcný rejstřík, bibliografie. Pův. celopl. vazba s obálkou. 8° Velmi dobrý stav. | 350 |
| KANDERT, JOSEF: AFRIKA. Fotografie Bedřich Forman, Jan Pícha, Jan Šváb, mapy Jiří Kodeš. 1. vyd. Praha, Mladá fronta, 1984. 374 s., [48] stran barev. obr. příl., ilustrace, mapy. Chronologický přehled dějin, bibliografie, rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 240x175 Velmi dobrý stav. | 390 |
| SOUČKOVÁ, JANA: STAROVĚKÝ PŘEDNÍ VÝCHOD. Praha, Mladá fronta, 1979. Velké epochy kultury, sv. 3. 315 s., [32] barev. fot. příloh (stavby, plastiky, písmo v kameni, předměty denní potřeby ...). Chronologická tabulka světových kultur, jmenný, místní a věcný rejstřík, přehl. literatury. Pův. celopl. vazba s obálkou. Velmi dobrý stav. | 350 |
| TÝML, JAN: NÁMOŘNICKÁ KNÍŽKA JANA TÝMLA. Praha, Československý ústav zahraniční, 1936. 111 s + XXXII s. obr. příloh (čb. fotografie). Pův. brož. 167x110 Dobrý stav. | 900 |
| MUSSOLINI, BENITO: KARDINÁLOVA MILENKA. Přeložila B. Pacáková - Pasovská. Praha, Hokr, 1932. 160 s. Pův. brož. 190x125 Nerozřezáno, velmi dobrý stav. | 700 |
| Lada - BUBELOVÁ, LILA: U STAROUŠKŮ. Jak žili a byli, dětem vypravuje Lila Bubelová. V Praze, Společnost Československého Červeného kříže, [1931]. Knihovnička Lípy sv 16. 60 s., obálka JOSEF LADA. Pův. brož. 150x115. Kousek přední s. obálky zalepen průhlednou páskou. | 490 |
| HOSTOVSKÝ, EGON: CIZINEC HLEDÁ BYT. 1. vyd. Praha, Melantrich, 1947. 166 s., obálka a graf. úprava JOSEF KAPLICKÝ. Pův. polopl. vazba s obálkou. 220x150 Přebal na okrajích místy natržený, na dvou místech utržené kousky. | 400 |
| Exlibris - VODRÁŽKA, JAROSLAV: EVA AVE. 12 knižních značek leptem. 1948. 12 signovaných leptů. Volné listy v pův. obálkách. 215x160 | 1100 |
| Exlibris - VODRÁŽKA, JAROSLAV: DVANÁCT RYTÝCH. I. II. Soubor knižních značek I. a II. Nedat. Dva soubory po 12 leptech, celkem 24 signovaných leptů. Volné listy v pův. obálkách. 215x160 | 1500 |
| Exlibris - VESELÝ, JINDŘICH: EXLIBRIS MARIONET. III. 1933. 48 listů. Il. titulní list, 46 exlibris (převážně montovaných), 3 s. seznam. Pův. brož. 200x145 Tento soukromý tisk vydal Jindřich Veselý, redaktor Loutkáře, ke IV mezinárodnímu sjezdu Unimy v Lublani (4.-5. VII. 1933). | 1200 |
| TSCHECHISCHE KUNST 1878-1914. Auf dem Weg in die Moderne. Mathildenhöhe Darmstadt 18.11.1984 bis 3.2.1985. Darmstadt, Mathildenhöhe, 1985. 430 s., 692 čb. a barev. vyobrazení. Pův. brož. 220x240 Na katalogu spolupracovali mj.: J. Kotalík, Zd. Lukeš, Vl. Šlapeta, V. Erben, M. Juříková, Jan Rous. V katalogu je zastoupeno sto uměleckých osobností z konce 19. a počátku 20. století, rovněž je věnována pozornost některým sklářským a keramickým dílnám. Bohatá obrazová dokumentace (architektura, plastika, malba, grafika, užité umění - nábytek, sklo, keramika, šperky, plakáty, knižní ilustrace, typografie). Fotografické portréty téměř všech vystavujících. | 1400 |
| ĽUDOVÉ PLASTIKY / SOŇA KOVAČEVIČOVÁ, BEDŘICH SCHREIBER. Bratislava, Slovenská akadémia vied, 1971. 103 s. textu a 103 převážně barevných fotografií na přílohách. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. 245x220 | 390 |
| Svolinský - JAN SPURNÝ: KAREL SVOLINSKÝ. Praha, Nakladatelství československých výtvarných umělců, 1962. 177 s., více než 150 vyobrazení. Stručný životopis. Resumé - rus., něm., franc., angl. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270X230 | 390 |
| PEŠINA, JAROSLAV. ČESKÁ MALBA POZDNÍ GOTIKY A RENESANCE. Deskové malířství 1450-1550. 1. vyd. Praha, Orbis, 1950. 144 s., [210] s. obr. příloh, [10] barev. obr. příloh, obálka, vazba a grafická úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Púv. celopl. vazba s obálkou. 305x225 Kniha zachycuje dějiny malby let 1450-1550 a navazuje tak na Matějčkovu Českou malbu gotickou 1350-1450. Velmi dobrý stav! | 850 |
| MATĚJČEK, ANTONÍN: ČESKÁ MALBA GOTICKÁ. Deskové malířství 1350-1450 / Zprac. Ústav pro dějiny umění university Karlovy v Praze. Práce vedl a úvodní stať napsal Antonín Matějček. 3. doplněné a přepracované vyd. Praha, Melantrich, 1950. 200 s., 279 s. barev. a čb. obr. příloh, obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou. Velmi dobrý stav. 300x230 | 900 |
| Slavíček - HLAVÁČEK, LUBOŠ: JAN SLAVÍČEK. Praha, Odeon, 1980. Umělecké profily sv. 14. 185 s. z nichž je 121 obrazových příloh. Přehl. literatury, seznam výstav, životopisná data. Rus. a něm. resumé. Obálka a vazba Vladimír Šmerda. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270x210, Velmi dobrý stav. | 500 |
| Eckert - ŠINDELÁŘ, DUŠAN: OTTO ECKERT. 1. vyd. Praha, Odeon, 1979. Umělecké profily sv. 8. 187 s. včetně 127 převážně barevných reprodukcí v obrazové příloze, 10 dokument. fotografií v textu, něm. a rus. résumé, obálka a vazba VLADIMÍR ŠMERDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 270x210 | 650 |
| Hoffmeister - VESELÝ, ADOLF: PETR BEZRUČ BÁSNÍK A ČLOVĚK. Praha, Čin, 1927. 84 s., obálka a frontispice Adolf HOFFMEISTER. Pův. brož. 175x110 | 750 |
| TRAPP, HEDE VON: RADIERUNGEN. Worpswede-Charlottenburg, Horen-Verlag, 1913. (16) s., 5 celostr. leptů, každý z nich tužkou podepsaný a číslovaný (č. 15 z celkového počtu 30 exemplářů). Tisk na ručním pap. Van Grlder Zonen. Volné složky. 295x205 | 14500 |
| Klír - FISCHER, OTOKAR: LÉTO. Praha, Aventinum, 1925. V Novém Jičíně vytiskli Kryl a Scotti. Básně Otokara Fischera. sv. 4. 36 s., úprava SVATOPLUK KLÍR. Exemplář č. 362/650. Pův. brož. 210x150 Přední ob. na dvou místech v okraji natržená, zadní ob. má utržený růžek a okraj přesahující blok popraskaný. Nerozřezáno. | 350 |
| SOVA, ANTONÍN: BÁSNÍKOVO JARO. Verše z posledních let. Praha. Ot. Štorch - Marien, 1921. Edice Aventinum, sv. 42. 105 s. Obálka, nakladatelská zn. na titulu a úprava JAN ZRZAVÝ. Dedikace, datum (1921) a podpis autora. Pův. brož. 200x125 | 980 |
| FREJKA, JIŘÍ. (1904-1952) 1943. Foto ILLEK a PAUL. Autorské razítko na rubu. 175x125 + nesign., na rubu tužkou 1942. 65x65 | 900 |
| GENIUS. BILDER UND AUFSÄTZE ZU ALTER UND NEUER KUNST. München, Kurt Wolff Verlag, 1920. 332 s., množství převážně vlepovaných vyobrazení, řada celostránkových z nichž 7 je montovaných na sedmi kartónech. 5 celostr. orig. grafik na přílohách. ERICH HECKEL (dřevoryt), GEORG EHRLICH (Lithographie), FRANS MASEREEL (dřevoryt), MAX KAUS (dřevoryt) und ANDRE ROUVEYRE (dřevoryt). Pův. celopl. vazba. 345x265 ...332 Seiten mit zahlreichen Abbildungen im Text und auf 7 Trägerkartons. 5 Original-Graphiken von ERICH HECKEL (Mädchenkopf; Holzschnitt), GEORG EHRLICH (Tröstung; Lithographie), FRANS MASEREEL (Business-man; Holzschnitt), MAX KAUS (Kopf. Holzschnitt) und ANDRE ROUVEYRE (Kopf. Holzschnitt). | 17500 |
| ROLLAND, ROMAIN: ŽIVOTOPISNÉ ZÁPISKY. Praha, levá fronta, 1936. Vytiskl písmem cicero romána Václav Palán v Praze. 12 s., typo JIŘÍ FRIML, dvoubarevný tisk. Volné složky. 200X125 ...neprodejný soukromý tisk pro účastníky přednáškového večera, který k sedmdesátinám romaina rollanda uspořádala levá fronta 30 ledna 1936. Tiráž a titulní list tištěny důsledně malými písmeny, v textu konvence zachovány. | 2500 |
| Teige / Sutnar - IVANOV, VSEVOLOD: ÚDOLÍ TBA. Praha, DP, 1931. 232 s., typo LADISLAV SUTNAR, vazba KAREL TEIGE. Pův. celopl. vazba. 187x135 | 1400 |
| BALMES, JAKOB: FILOSOFIE BUDOUCNOSTI. Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1946. Kurs 53. Přeložil Josef Florian. 55 s. Pův. brož. 160x125. Velmi dobrý stav. | 250 |
| Sekora - TĚSNOHLÍDEK, RUDOLF: ZLATÉ DNI. Pohádka o sokolském sletu. Praha, Československá obec sokolská, 1926. 62 s., obálka a 21 ilustrací ONDŘEJ SEKORA. Pův. brož. 170x120. Drobné poškození hřbetu. | 350 |
| BROUK, BOHUSLAV: RACIONALISACE SPOTŘEBY. BROUK, BOHUSLAV: RACIONALISACE SPOTŘEBY. Základní problémy projektování. Praha, Vydavatelství "Architektury ČSR", 1946. Tisk Dr. Ed. Grégr a syn, Praha. Knihovna "Architektury ČSR". Řada II sv. 6 57 s., anonymní obálka. Pův. brož. 210x150 | 600 |
| NOVÉ SLOVENSKO – DIE NEUE SLOWAKEI. Ilustrovaný mesačný časopis Slovenskej republiky. 1940. Roč. III. č. 6, 7, 8. Hlubotisk – Slov.Grafia Bratislava. Nestr. (cca 120 s.), na každé s. hlubotiskové fotografie: práce, volný čas, politické události, řada celostr. fotomontáží. Pův. brož. 315x240 | 1500 |
| NOVÁK, ARNE: KRAJANÉ A SOUSEDÉ. Kniha studií a podobizen. Praha, Ot. Štorch-Marien, 1922. Vytiskl Fr. Obzina ve Vyškově. Aventinum sv. 49. 202 s., obálka a úprava SVATOPLUK KLÍR. Pův. brož. 215x135 Velmi dobrý stav. | 390 |
| HORIZONT. ARCHITEKT ARNOŠT WIESNER. Revue současné kultury v Československu. Číslo 11-13. Brno, Roštlapil, 1928. 44 + 16 s. 310x230. Orig. brož. Redaktoři J. Kroha a J. B. Svrček, redakční zastoupení v cizině: E. E. Kisch, E. Prampolini, O. Rülke a J. Štyrský. Monotematické číslo věnované tvorbě arch. A. Wiesnera s mnoha fotografiemi, včetně interiérů a plánů jeho, hlavně brněnských staveb (mj. Česká banka Union, krematorium, vila Stein, kavárna Esplanade ...). Text: B. Markalous, E. Fahrenkamp, A. Wiesner.. Časopis Horizont byl vydáván v letech 1927-1931, tiskl se na křídovém papíře s mnoha kvalitně reprodukovanými fotografiemi, dokumentoval převážně moderní soudobou tvorbu architektonickou, významné kulturní události (např. Výstava současné kultury v ČSR v Brně). V rubrice " Zprávy revue Horizont" přinášel ukázky z bytové kultury a odborné články ze stavebnictví - materiály, konstrukce a přinášel zprávy i z filmu, divadla a výtvarného umění. | 3500 |
| SOUDOBÁ BYTOVÁ KULTURA ČSR. Zvl. příloha "Dějiny nábytkového umění". 5 sešitů. Brno, Rovnost, 1949-50. Nestr. (á 24) s., fot. Petrůj, Brno a Trousil, Praha. 5 sešitů v pův. obálkách, pův. pap. ochranné desky. 4° ...dobrý stav. | 2500 |
| Sutnar - SHAW, G. B.: TRAKAŘ JABLEK. AMERICKÝ CÍSAŘ. Praha, Družstevní práce, 1932. 159 s., ilustrace na titulním listě Zd. KRATOCHVÍL, fotomont. obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. celoplátěná vazba s vev. ob. 190x140 | 950 |
| MACEK, ANTONÍN: TŘI HODINY. Praha, Vaněk a Votava, MCMXXIII (správně 1927). Edice Olymp, sv. 11. 27 s., kresba ve front. VLASTY KOŠVANCE. Exemplář č. 325/550 na Japanu. Pův. brož. 240x160. Nerozřezáno, velmi dobrý stav! ... poslední dílo básníka Antonína Macka (1872-1923). | 1700 |
| Čapek - WOLKER, JIŘÍ: TĚŽKÁ HODINA. Verše 1921-1922. Praha, Petr, 1922. Vytiskl F. Obzina ve Vyškově. Edice Atom sv. VII. 1. vyd. 56 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 203x150. Drobné poškození horní části hřbetu obálky (1cm), spodní část nepatrně (3mm), pravý růžek obálky stopa po přeložení. První a poslední list místy drobné hnědé skvrny. | 2700 |
| Kaplický - VILINSKIJ, VALERIJ SERGEJEVIČ: K SLOVANSKÉ OTÁZCE. Tři koncepce slovanské vzájemnosti. Praha, Václav Petr, 1930. Knihovna dneška sv. 1. 118 s., obálka JOSEF KAPLICKÝ. Pův. brož. 215x135 Obálka od prachu, okraj místy mírně otřepán. | 450 |
| SELVER, PERCY PAUL: MODERN CZECH POETRY. SELVER, PERCY PAUL: MODERN CZECH POETRY. Selected texts with translations and an introduction by P. Selver. London, Kegan Paul & Co., 1920. Printed by Ed. Grégr, Prague. 79 s. Dedikace, datum (1923) a podpis autora. Pův. celopl. vazba, zlatá ražba na hřbetě. 190x130 | 350 |
| SELVER, PERCY PAUL: AN ANTHOLOGY OF CZECHOSLOVAK LITERATURE. Selected and translated with an introduction by P. Selver. London, Kegan Paul & Co., 1929. 301 s. Dedikace, datum (1929) a podpis autora. Pův. celopl. vazba, zlatá ražba na hřbetě. 190x130 ...mj. Vrchlický, Sova, Machar, Březina, Jiří Karásek ze Lvovic, Karel Toman, S.K. Neumann, Wolker. | 600 |
| DRUG, ŠTEFAN: OD ROBOTNÍCKEJ POÉZIE K DAVU. Bratislava, Slovenský spisovatel', 1976. Horizonty zv. 32. 230 s. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x130 | 100 |
| Šourek - LACINA, VÁCLAV: OZUBENÉ OKNO. Praha, Čin, 1930. Vytiskl Jan Aubrecht v Praze. Kruh drobné beletrie, řada II, sv. 13. 112 s., obálka a čtyři celostr. kresby KAREL ŠOUREK. Pův. brož. 200x125 | 1500 |
| LACINA, VÁCLAV: ZJEŽENÍ. Satiry. Praha, F. Svoboda, 1925 Vytiskl V. Palásek a Fr. Kraus (Praha). Knihovna Mladí autoři sv. 9. 46, s., obálka IVO HAUSSMANNN. Pův. brož. 215x135 Hřbet na několika místech protržen, bez ztráty pap. | 1200 |
| MARTÍNEK, VOJTĚCH: PÍSEŇ O DOMOVINĚ. Opava, Pásmo, 1937. Tiskl Čepelák a Lažan v Sobotce. Edice Pásmo sv. 10. Nestr., 17 barevných linorytů na přílohách a jeden na frontispice (sign.) JOSEF KUDĚLKA. Dedikace, datum a podpis autora na první s. Pův. brož. 210x150 | 1300 |
| Lada - JEROME, JEROME K.: DENÍK DVOU POUTNÍKŮ. Praha, Al. Srdce, 1925. 110 s., obálka JOSEF LADA. Pův. brož. 200x145 Mírně zaprášeno. | 500 |
| Lada - RACHLÍK, FRANTIŠEK: I DEJŽ TO PÁMBU HOLENKOVÉ. Praha, Práce, 1952. Edice Románové novinky. 112 s., ob. a čb. ilustrace JOSEF LADA. Pův. brož. 220x160 ...dobrý stav. | 250 |
| Brunner - MEDEK, RUDOLF: DO NEJKRÁSNĚJŠÍ ZEMĚ SVĚTA. Praha, Rosendorf, 1922. Edice Vltava sv. 3. 117 s., obálka V. H. BRUNNER. Dedikace a podpis autora.. Pův. brož. 180x130 | 600 |
| Čapek - ČAPKOVÉ, bratři: ADAM STVOŘITEL. Praha, Aventinum, 1928. 5. vyd. 92 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 210x135 ..velmi dobrý stav. | 900 |
| Mrkvička - JAROSLAV: NOVÁ EVROPA. Cum ira et studio. Epigramatický cyklus 1938 - 1945. Praha, Svoboda, 1945. 253 s. ilustrace a obálka OTAKAR MRKVIČKA. Pův. brož. 180x130 ...vl. jm. autora Vojtěch Jaroslav. | 500 |
| Katalog - M 35. MOREL A SPOL. PRAHA. Prodejna Havířská 1. Katalog a ceník. Stoací lampy, lustry. 18 s. + ceník. Pův. brož. 210x300 | 2200 |
| Katalog - STUDNIČKA A OBRDLÍK. CENÍK 1937. Továrna na visací zámky a zboží kovové. Řepy u Prahy. 32 s. Pův. brož. 235x360 | 1800 |
| SCHEINPFLUGOVÁ, OLGA: SKLENĚNÁ KOULE. Praha, Fr. Borový, 1934. 77 s., obálka KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. 200x123 | 370 |
| NERUDA, PABLO: ÓDA NA TYPOGRAFII. Příloha ke katalogu VI. bienále užité grafiky Brno 74, Báseň přel. Adolf Kroupa. Brno, Moravská galerie, 1974. 14 s. grafická výzdoba JIŘÍ HADLAČ, typografie VIKTOR ŠAFÁŘ, dvoubarevný tisk, souběžný text špan. Volné složky v pův. pap. ob. 210x150 | 250 |
| KARMÍN, PETR : NEZNÁMÍ HRDINOVÉ. Praha, vl. nákladem, 1937. | 120 |
| DORAZIL, O.: VLÁDCOVÉ V DĚJINÁCH EVROPY (800 - 1648). Praha, Školní nakladatelství, 1935. 199 s. Polopl. vazba. 180x130 | 100 |
| EBERL, FRANTIŠEK : ZÁKON O ÚLEVÁCH POPLATKOVÝCH PŘI KONVERSI (PŘEMĚNĚ) PENĚŽNÍCH DLUHŮ ZE DNE 22. ÚNORA 1907. Praha, vl. nákl. autora, 1908. | 100 |
| KLÍMA, ARNOŠT: POČÁTKY ČESKÉHO DĚLNICKÉHO HNUTÍ. Praha, Orbis, 1948. | 100 |
| RÁDL, EMANUEL . O ŽENSKÉM HNUTÍ. Praha, Čin, 1933. | 180 |
| MERHOUT, CYRIL - NĚMEC, BOHUMIL : NÁRODNÍ ČÍTANKA. Praha, Kočí, 1918. | 250 |
| ČAPEK, J.B. : HENRIK IBSEN A NEMOC EVROPY. Praha, YMCA, 1928. | 120 |
| SOVA, ANTONÍN: POESIE. Vybral Arne Novák. Praha, Bedřich Fučík, [1935]. Vytiskla Obchodní tiskárna Melantrich. [24] s. včetně obálky. Ruční papír Panekoek Holland. Soukromý tisk B. Fučíka k Novému roku 1936. Ex libris B. Markalous. Pův. brož. 200x134 | 290 |
| ČAPEK, KAREL: SEDM ROZHLÁSKŮ KARLA ČAPKA. Vybral a doslov napsal Dr. Miroslav Halík. Praha, František Borový, 1946. Tiskla Akciová moravská knihtiskárna Polygrafie, Brno. 22 s., 7 půlstránkových il. a obálka OTAKAR MRKVIČKA. Pův. brož. 245x180. ...rozhlásky - veršované komentáře týdenních událostí, které vycházeli v sobotních Lidových novinách. Výběr zachycuje reakci KČ na evropský fašismus (Franco, Hitler ...). | 250 |
| Čapek - VYZNÁNÍ MRTVÝM. Josef Čapek: Za bratrem Karlem. Jan Masaryk: Svatoňovická vzpomínka. Brno, Společnost Bratří Čapků, 1948. (18) s., úprava ZDENĚK SEYDL. Pův brož. 250x185 ... soukr. a neprodejný tisk pro členy Společnosti Bratří Čapků. | 250 |
| Nezval - VÍTĚZSLAV NEZVAL. Výkladovou část napsal Milan Blahynka. Bibliogr. zprac. Jaroslav Nečas. Praha, Kniha, 1960. 66 s., fot. a il. v textu, ob. a grafická úprava VÁCLAV POŠTA. Pův. brož. 210x145 ...bibliogr. brožura. | 200 |
| WITTMANN, ROBERT: PLZEŇ. Plzeň, Krajské nakladatelství, 1961. 1. vyd. Předmluva Z. Ungerman a S. Vejvoda. 17 s. textu, 140 čb. hlubotiskových fotografií. Pův. celopl. vazba s obálkou. 305x220 | 600 |
| BEZRUČ, PETR: SLEZSKÉ PÍSNĚ. Jekatěrinburg, OO OČSNR, 1918. 128 s., čtyřbarevný titulní list a kaligafovaný text, hnědou barvou na chamois podtisku, PETR PIŠTĚLKA, litografický tisk. Dob. celopl. vazba. Velmi dobrý stav! ...legionářský tisk z Jekatěrinburgu. | 900 |
| Burian - JOHANN, ALFRED ERNST: SMRT V HOUŠTINÁCH. Román z cesty Afrikou. Z němčiny přeložil Vilém Veverka. 2. vyd.. Praha, Julius Albert, 1944. Vytiskli Müller a spol. v Turnově. Albertovy cestopisy sv. 2. 227 s., obálka ZDENĚK BURIAN. Pův. brož. 250x170 Obálka místy odřená, bez ztráty pap. | 0 |
| SMRT NĚMECKÝM OKUPANTŮM. Pražské národní povstání. Praha, Ministerstvo národní obrany, 1945. Knihovna vojáka, sv. 14. 46 s., 8 celostr. fotogr. na přílohách. Pův. brož. 200x145 Velmi dobrý stav. | 250 |
| FÁBERA, MILOSLAV: DUKLA. Vítězné boje prvního československého sboru o dukelský průsmyk. (Praha), Tiskové oddělení Hlavní správy výchovy a osvěty při M.N.O., (1945). 47 s. Pův. brož. 160x120 | 200 |
| Brychta - ZA PĚT MINUT SEDM. 1964: Autor plakátu: BRYCHTA. Režie: Pavel Hobl. 400x290. | 1500 |
| Čapek - KŘIČKA JAROSLAV: ZVÍŘÁTKA Z LESA. Dětské písně s průvodem klavírním. Praha, Besední pořady,nedat. (kol. r. 1939). 22 s., barevná obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 310x230 | 2500 |
| ČTENÍ O VELKÝCH STAVBÁCH KOMUNISMU. 1. vyd. Praha, Svět sovětů, 1953. Z rus. orig. přel. Xenie Birulová. 231 s., čb. fotografie na 44 s. obr. příloh, 5 barev. map, obálka, vazba a grafická úprava VÁCLAV BLÁHA. Pův. polopl. vazba s ob. 250x180 | 350 |
| KRAVAŘSKO. POLITICKÝ OKRES NOVÝ JIČÍN. 3. část souboru "Naše pohraničí". Uspořádali s kruhem spolupracovníků Jaroslav Štindl a Čeněk Podlipský. Praha, Národohospodářská propagace Československa, 1947. 123 s., četné dokument. fotografie. Púv. brož. 290x210 ...5 cm v hraně hřbetu natrženo | 450 |
| KREJČÍ, F. V.: JARO V JAPONSKU. Praha, Jan Štenc, 1923. 105 s., 16 fotogr. vyobr. na přílohách. Pův. polopl. vazba. 230x160 | 200 |
| Hoffmeister - BASS, EDUARD: TO ARBES NENAPSAL, VRCHLICKÝ NEBÁSNI ... Praha, Alois Srdce, 1930. 111 s., obálka ADOLF HOFFMEISTER. Pův. brož. 160x125 | 600 |
| KUŽNÍK, JAN TOMÁŠ: STAROHANÁCKÉ PÍSNĚ. Jana Kužníka z "Muzy Moravské" vydané 1813 Tomášem Fryčajem. Kroměříž, Dubovský, Horák, Koutný, Zahradníček, Živný. 1929. 12 s., původní dřevoryty KARLA MINÁŘE. Ruční losínský papír. 300 výt. Pův. brož. 240x155 ...soukromý tisk vydaný ke druhé schůzce moravských bibliofilů v Kroměříži v květnu 1929. | 300 |
| Šimák - FUČÍK, JULIUS: NA PJANDŽI KDYŽ SE SETMÍ. Praha, Müller, 1947. Krásná užitková kniha sv. 33. (32) s. včetně ob., 8 orig. dvoustránkových bar. litografií, rámce textu a předsádky LEV ŠIMÁK, jeho podpis v tiráži. Pův. brož. 245x175. ...velmi dobrý stav! | 650 |
| EXLIBRIS - EROTIC. ČÁP. Dřevoryt (wood engraving). 1927. 60x85 | 300 |
| SACHER-MASOCH, LEOPOLD VON: VENUŠE V KOŽICHU. Z něm. orig. "Venus im Pelz" přeložila a doslov napsala Gabriela Veselá. 1. české vyd. Praha, Agentura Tip Š, 1991. 118 s., obálka MILAN MARŠO. Pův. brož. 190x120 ...velmi dobrý stav! | 250 |
| JARRY, ALFRED: NADSAMEC. MESSALINA. Nadsamec. Moderní román. 3. české vyd.; Messalina. Román ze starého Říma. 2. české vyd. Z francouzštiny přeložil Jaroslav Zaorálek. Praha, Agentura Tip Š, 1990. Edice Intimo. 153 s., obálka MILAN MARŠO. Pův. brož. 190x120 ...velmi dobrý stav! | 250 |
| APOLLINAIRE, GUILLAUME: SEDÍCÍ ŽENA. Z francouzského originálu "La femme assise" přeložila Jarmila Fastrová. 2. vyd. Praha, Agentura Tip Š (spolupráce nakl. Akropolis), 1991. Edice Intimo. 96 s., obálka MILAN MARŠO. Pův. brož. 190x120 ...velmi dobrý stav! | 250 |
| BARRANDOV. BARRANDOV. Československý filmexport Praha / Filmové studio Barrandov, 1965. 38 s. včetně obálky, německý text, seznam filmových cen (1946-1964) filmové fotografie, fotografie barrandovských exteriérů a studií (JEŠÁTKO, 10x, MIRVALD 15x ...), grafická úprava VLADIMÍR DVOŘÁK. Pův. brož. 280x215 ...reprezentažní tisk v krásné typografické úpravě, velmi dobrý stav. | 750 |
| PÍŠA, A. M.: DIVADELNÍ AVANTGARDA. Kritiky a referáty z let 1926-1941. Uspořádala Marie Píšová. 1. vyd. Praha, Divadelní ústav, 1978. 180 s., obálka LIBOR FÁRA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 210x135 ...Umělecké studio, Dada, Osvobozené divadlo, Moderní studio, Voiceband, D 34-41, Gamza, Frejka, Honzl, E.F. Burian, Voskovec a Werich. | 0 |
| Čapek - ČAPKOVÉ, bratři: ZÁŘIVÉ HLUBINY A JINÉ PROSY. Lásky hra osudná. IV. vydání. Praha, Aventinum, 1930. Spisy Bratří Čapků Sv. II. 157 s. Pův. celopl. vazba. 8° ...ve stand. vazbě "spisů" nakl. Fr. Borového. | 300 |
| Čapek - ČAPKOVÉ, bratři: KRAKONOŠOVA ZAHRADA. Z let 1908 až 1911. 6. vydání. Praha, Borový, 1938. Spisy Bratří Čapků Sv. I. 139 s. Pův. celopl. vazba. 8°. | 290 |
| ČAPEK, KAREL: KALENDÁŘ. (Jak je rok dlouhý). I. vydání. Praha, Borový, 1940. Spisy bratří Čapků sv. 45. 219 s. Pův. celopl. vazba. 8°. | 650 |
| ČAPEK, KAREL: JAK SE CO DĚLÁ. S obrázky Josefa Čapka. Praha, Borový, 1941. Spisy bratří Čapků sv. XLII.. 206 s., il. JOSEF ČAPEK. Pův. celopl. vazba. 8° | 290 |
| ČAPEK, KAREL: TRAPNÉ POVÍDKY. Třetí vydání. Praha, Borový, 1933. Spisy bratří Čapků sv. VIII. 148 s. Pův. celopl. vazba. 8°. | 290 |
| ČAPEK, KAREL: BOŽÍ MUKA. Kniha novel. 6. vyd. Praha, Fr. Borový, 1939. Spisy bratří Čapků sv. III. 150 s. Pův. celopl. vazba. 8° | 290 |
| ČAPEK, KAREL: ŽIVOT A DÍLO SKLADATELE FOLTÝNA. 6. vydání. Praha, Borový, 1940. Spisy bratří Čapků sv.. XLIII. 144 s. Pův. celopl. vazba. 8° | 270 |
| ČAPEK, KAREL: HORDUBAL. 14. vydání. Praha, Borový, 1940. Spisy bratří Čapků sv. XXXIII. 195 s. Pův. celopl. vazba. 8°. | 270 |
| ČAPEK, KAREL: POVĚTROŇ. 15. vydání. Praha, Borový, 1940. Spisy bratří Čapků sv. XXXIV. 222 s. Pův. celopl. vazba. 8° | 270 |
| ČAPEK, KAREL: LOUPEŽNÍK. Komedie. 6. vydání. Praha, Borový, 1939. Spisy bratří Čapků sv. VI. 119 s. Pův. celopl. vazba. 8° | 250 |
| ČAPEK, JOSEF: DOBŘE TO DOPADLO ANEB TLUSTÝ PRADĚDEČEK, LUPIČI A DETEKTIVOVÉ. Hra o dvou dějstvích pro malé i velké děti, ke které hudbu složil Jaroslav Křička. Praha, Borový, 1932. Spisy bratří Čapků sv. 31. 72 s. Pův. celopl. vazba. 8°. | 650 |
| KOMENSKÝ, JAN AMOS: LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE. To jest světlé vymalování, které v tomto světě a věcech jeho všechněch nic není než matení a motání, kolotání a lopotování, mámení a šalba, bída a tesknost, a naposledy omrzení všeho a zoufání; ale kdož doma v srdci svém sedě s jediným Pánem Bohem se uzavírá, ten sám k pravému a plnému mysli upokojení a radosti že přichází. Praha, František Strnad, 1940. Tiskl v Kroměříži Karel Kryl. Edice Růžový palouček sv. 3. 193 s. (v úvodu lat. a česká dedikace), 6 celostr. dřevorytů KAREL ŠTIKA. Dobová polopl. vazba se zlatou ražbou titulu na hřbetě. 190x130 | 370 |
| ANTHOLOGIE DU LIVRE ILLUSTRÉ PAR LES PEINTRES ET SCULPTEURS DE L'ÉCOLE DE PARIS. Genéve, Éditions Albert Skira, nedat. (1946). XXIII +119 s., text: Claude Roger-Marx, Henri Matisse a Albert Skira, 7 ilustrací v textu a 91 na přílohách mj.: CHAGALL, DALI, ERNST, MIRO, PICASSO.. , il. na obálce (vevázána) HENRI MATISSE. Polopergamenová vazba se zlacenou ražbou titulu na hřbetě, signovaná BLAŽEK. 205x150 | 2500 |
| Seydl - BĚLINSKIJ, VISSARION GRIGORJEVIČ: PETROHRAD A MOSKVA. Praha, Kruh krásné knihy, 1948. 39 s., signovaná litografie (225x110) na frontispise a úprava knihy ZDENĚK SEYDL. Výtisk č. 349/350 na pap. velínovém dřevaprostém. Volné archy v pův. pap. obálce. 255x155 | 1500 |
| ARBES, JAKUB: PLÁČ KORUNY ČESKÉ neboli Persekuce lidu českého v letech 1868-1873. 2. dopl. vyd.. Praha, Frant. Bačkovský, 1894. 430 s. Dobová polopl. vazba. 225x150 ...místy prasklé plátno v hranách podél hřbetu. | 470 |
| MORAND, PAUL: 1900. Praha, Alois Srdce, 1933. 142 s., anonymní ob. Pův. brož. 195x140 | 400 |
| SCHWARZOVÁ, RŮŽENA: SRDCE. Trenč. Teplá, Kruh priatelov Slovenska, 1922. Vytiskl Kryl a Scotti Nový Jičín. Holubica sv. III. 40 s., obálka, titulní list, knižní značka (vše dřevoryty) FERDIŠ DUŠA. Podpis autorky. Pův. brož. 215x145 | 900 |
| ERNST, MAX: PARAMÝTY. Básně a koláže. Z něm. Paramythen přel. Dalibor Kozel. Doslov "Ariadnina nit" Ludvík Kundera. Most, Dialog, 1970. Nestr. (24) s., ilustrace M. ERNST, obálka VÁCLAV DANEŠ. Pův. brož. 4° ...osm básní a osm koláží. | 890 |
| HLUŠIČKA, JIŘÍ: ČESKÉ MODERNÍ MALÍŘSTVÍ V MORAVSKÉ GALERII V BRNĚ. Období 1890-1919. 1. vyd. Brno, Blok, Moravská galerie, 1984. 301 s., barev. a čb. vyobrazení, obálka a vazba JAN RAJLICH. Jmenný rejstřík, přehl. lit., rus., něm., angl. a franc. resumé. Pův. celopl. vazba s obálkou. 250x200 ...velmi dobrý stav. | 490 |
| WILLUMSEN, J. - F.: LA JEUNESSE DU PEINTRE EL GRECO. Paris, G. Crés, 1927. Díl I. 597 s. Díl. II. 747 s., 106 čb. vyobr. na přílohách, 450 čb. vyobrazení v textu. Výtisk č. 739/1000. Na zadních přídeštích nálepky knihařství A. Gavriněv, Košíře. Polokož. vazby s vev. obálkami. 265x195 .. Number 739 in a limited edition of 1000 copies. Good condition. | 3500 |
| Sutnar - SHAW, G. B.: DROBNOSTI. I. Vzorný sluha Bashwille. Jak lhal jejímu manželu. Praha, Zátiší, Knihy srdce i ducha, 1930. 129 s., kresba na titulním listě Zd. Kratochvíl, obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 190X140 | 3000 |
| Myslbek - VOLAVKA, VOJTĚCH: SOUPIS SOCHAŘSKÉHO DÍLA JOSEFA VÁCLAVA MYSLBEKA. Sestavil Vojtěch Volavka. Praha, Výtvarný odbor Umělecké besedy, 1929. 127, 32 s., fotogr. vyobr. Pův. brož. | 400 |
| Jelínek - SOUPAULT, PHILIPPE: BRATŘI DURANDEAU. Praha, Odeon, 1926. Odeon sv. 14. 111 s., obálka J. JELÍNEK, titulní list KAREL TEIGE. Pův. brož. 200x145 | 900 |
| Rossmann - BURIAN, EMIL FRANTIŠEK: ATOMOVÝ MÍR. Praha, Československý spisovatel, 1950 99 s., obálka a typografie ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 210x135 ...nerozřezáno. | 700 |
| Toyen - PAUSTOVSKIJ, KONSTANTIJ: KOLCHIDA. Román o budování Sovětského Svazu. 2. vyd. Praha, Odeon, 1946. 159 s., obálka a úprava TOYEN. Pův. brož. 215x155 ...nerozřezáno, na jednom rohu stopy po přehnutí (odstranitelná vada), dobrý stav. | 800 |
| JARDIN DES ARTS. Numéro 66, avril 1960. Paris, 1960. Numero special. 108 s., četné barevné a čb. vyobr. (POLLOCK, KUPKA, MATTA, KANDINSKY, MALEVITCH, TANGUY ...), dokument. fotografie (Duchamp, Hartung, Malevitch, Kandinsky, Wols aj.), text: Limbour,Jouffroy, Hoctin: Le peinture moderne (1905-1940), Choay: Evolution et tendance de la peinture depuis 1944, Giraud. Pův. brož. 260x190 | 450 |
| Dyk - MYŠIČKA, ZDENĚK: VIKTOR DYK. 1. vyd.. Praha, Divadelní ústav, 1971. Drama, divadlo, dokumentace. sv. 6. 132 s., včetně přítisku: NADĚŽDA GAJEROVÁ, PETR KUČERA: DIVADELNÍK VIKTOR DYK (bibliografie, archívní a fotografická dokumentace), obálka BOHUSLAV BLAŽEJ. Pův. brož. 204x146 | 200 |
| ERBEN, ROMAN: NEILUSTRACE. Kresby a texty. Praha, PNP, 1974. Nestr., (20) s. včetně obálky, čb. ilustrace ROMAN ERBEN. Volné složky v pův. pap. obálce. 240x155 ...vyšlo k výstavě v Kabinetu knižní kultury PNP od 25. 4. do 9. 6. 1974. | 600 |
| SEIFERT, JAROSLAV: SAMÁ LÁSKA. Praha, Vortel a Rejman (Večernice), 1923 (1. vyd.). Podpis autora na titulu. 61 s., vevázána obálka a 4 celostránkové ilustrace OTAKAR MRKVIČKA, doslov Devětsil (Karel Teige). Dobová vazba s deskami potažené hedvábím, které bylo vyrobeno pro Lyonský obchod v Praze, podle návrhu Fr. KYSELY. 195x140 ...za text sbírky je vevázaný dvoulist s rukopisem satirických veršů "Komunistický manifest pracujících žen.", které jejich autor zaslal do soutěže vypsané r. 1923 Lyonským obchodem hedvábím v Praze. Za verše dostal cenu "dvě stě korun na šatičky". Na tuto památku knihu svázal a do zbylého hedvábí desky potáhl autor JUDr J. Š. v r. 1927. Potah na hřbetu je utržen a chybí. | 7500 |
| Sudek - KIRSCHNER, ZDENĚK: FUNKE / SUDEK. Vyšlo k výstavě fotografií Jaromíra Funkeho, na státním zámku Kozel v srpnu a září 1987. Praha, UPM, 1987. (8) s. textu, 32 fotogr. vyobr. JAROMÍR FUNKE (16) a JOSEF SUDEK (16), typo BOHUSLAV BLAŽEJ. Pův. brož. 235x215 ...velmi dobrý stav! | 0 |
| Sudek - FÁROVÁ, ANNA: FOTOGRAF JOSEF SUDEK. K umělcovým osmdesátinám. Praha, Uměleckoprůmyslové museum, 1976. Výstavu koncipoval pro Uměleckoprůmyslové muzeum Josef Sudek. Katalog napsala a sestavila Anna Fárová. (48) s. včetně obálky, 31 fotogr. vyobr., úprava katalogu LIBOR FÁRA. Pův. brož. 240x220 | 600 |
| DE QUINCEY, THOMAS: VRAŽDA JAKO KRÁSNÉ UMĚNÍ. Z angličtiny přel. Jaroslav Skalický. Praha, Srdce, 1925. Kruh četby zábavné a vzdělávací sv. 11. 169 s. Pův. brož. 160x120 ...průměrně opotřebováno. | 250 |
| ALMANACH DER PRIVILEGIRTEN SCHÜTZEN-GESELLSCHAFT IN KARLSBAD VOM JAHRE 1630 BIS 1845. Karlovy Vary, Franieck, (1883). 208 s., 6 barevných litografií městských střeleckých gard (z r. 1732 až po uniformované přísl. z r. 1869) a 2 litografické veduty (pohled na střelnici z r. 1882 a návštěva císaře Ferdinanda I. Dobrotivého s císařovnou Marii Annou 15.-18. září 1835 v Karlových Varech). Pův. polopl. vazba s dvoubarevným tiskem na přední desce. 190x127 ...velmi dobrý stav. | 6500 |
| Kupka - L´ARGENT. L'ASSIETTE AU BEURRE. N° 41. 1902. (16) s. včetně obálky, barevné litografie FRANTIŠEK KUPKA. Pův. brož. 315x250 | 3900 |
| BEZRUČ, PETR: POZDRAVY S LYSÉ. Moravská Ostrava, Pobeskydská župa Klubu čsl. turistů, B. Bezecný, 1935. Vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. (16) s., dřevoryt ve front., na titulním listě a na vazbě J. BARUCH. V malou upomínku na společný "tradiční výplaz na Lysů" 8. srpna 1934 vydal 20 čísl. výt. Bohuslav Bezecný. Tento exemplář má č. 1. a jeho prvním majitelem jest Petr Bezruč. Dedikace B. Bezecný, dat. 15. 9. 1935. Pův. pap. vazba. 240x160 | 450 |
| KRIES, JOHANNES VON: GOETHE ALS PSYCHOLOG. Tübingen, J.C.B. Mohr (Paul Siebeck), 1924. Philosophie Und Geschichte. 52 s. Pův. brož. 230x150 ... Eine Sammlung Von Vorträgen Und Schriften Aus Dem gebiet Der Philosophie Und Geschichte. 5. | 250 |
| ČAPEK, JOSEF - KŘIČKA, JAROSLAV: DOBŘE TO DOPADLO ANEB TLUSTÝ PRADĚDEČEK, LUPIČI A DETEKTÝVOVÉ. Zpěvohra o dvou dějstvích pro malé i velké děti. Klavírní výtah se zpěvy. Praha, Fr. Borový-Hudební matice Umělecké besedy, 1933. 75 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 310x230 ...premiera v ND 29. prosince 1932. Režii měl Jiří Frejka, zpěvohru vypravil JOSEF ČAPEK. | 2500 |
| LODR, KAREL: CO KDO ŘEKL O KNIHÁCH. Aforismy o knihách a kolem nich. (Obálkový název: CO A JAK.) Vybral, sestavil, knižními fototypografickými značkami doprovodil a vydal jako svůj soukromý tisk akad. arch. KAREL LODR v Praze, nedatováno (1. pol. 40. let). 19 s. textu, 14 exlibris (každé je tištěno na samost. listu). Dvoubarevný tisk textu, čtyřbarevný tisk exlibris. Ručně čísl. exemplář č. 25 z 520, s uvedením prvního majitele tohoto výtisku, podpis Karla Lodra. Pův. brož. 200x160 ...obálka s drobnými hnědými skvrnami vlhkosti. | 3500 |
| Teige - HALDANE, J. B. S.: MARXISTICKÁ FILOSOFIE. The Marxist Philosophy and the Sciences. Přeložil B. Franěk. Praha, Práce, 1946. Živé myšlenky sv. 2. 161 s., fotomontážní obálka a typografická úprava KAREL TEIGE. Pův. brož. 205x155 ...velmi dobrý stav. | 900 |
| Friml - K. KREIBICH: VZNIK A VÝVOJ VKS(B) 1,2. Praha, Prokopová, 1936-37. 144 s., obálky JIŘÍ FRIML. 2 sešity. Pův. brož. 212x135 ...Monografie Sovětský svaz. Šestina světa č. 37-8, 39. Vychází za součinnosti Společnosti pro kulturní a hospodářské styky s SSSR. Redakce: Zd. Nejedlý, Vl. Procházka, B. Šmeral, K. Teige. | 1700 |
| Friml - KOŤÁTKO JIŘÍ: ZAHRANIČNÍ POLITIKA SSSR. Praha, Prokopová, 1937. 64 s., obálka JIŘÍ FRIML. Pův. brož. 212x135 ...Monografie Sovětský svaz. Šestina světa č. 40-41. Vychází za součinnosti Společnosti pro kultUrní a hospodářské styky s SSSR. Redakce: Zd. Nejedlý, Vl. Procházka, B. Šmeral, K. Teige. | 900 |
| HAMON, A.: DUŠEVNÍ POVAHA ANARCHISTY. Z francouzštiny (Psychologie de l'anarchiste socialiste) přeložil se svolením autorovým Jaroslav Jiroušek. J. Pelcl, Praha, 1898. Knihovna Rozhledů. 154 s. Dobová polokožená vazba se zlatou ražbou titulu na hřbetě. | 360 |
| Kaplický - RENN, LUDWIG: PO VÁLCE. Román. Autorisovaný překlad Jana Münzra. 3. vyd. Praha, V. Petr, 1931. Románová knihovna "Vír" sv. XXXI. 299 s., obálka J. KAPLICKÝ. Pův. brož. 195x150 ...vl. jm. autora: Arnold Vieth von Golsennau. Okraj zadní s. ob. roztřepený. | 600 |
| Kaplický - RENN, LUDWIG: VÁLKA. Román. Autorisovaný překlad Jana Münzra. VI. vyd. Praha, V. Petr, 1930. Románová knihovna "Vír" sv. XXII. 340 s., obálka J. KAPLICKÝ. Pův. brož. 195x150 ...vl. jm. autora: Arnold Vieth von Golsennau. | 600 |
| JIŘÍK, F. X.: SOBĚSLAV PINKAS. Praha, Jan Štenc, 1925. 80 s., il. v textu a 50 vyobr. na přílohách. Pův. pap. vazba. 200x150 | 120 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: PĚT MINUT ZA MĚSTEM. Básně, 1939. Praha, Fr. Borový, na začátku roku 1940. 1. vyd. Podpis autora na patitulu. 195 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x140 ...velmi dobrý stav. | 900 |
| Sládek - ŽLUTÁ PONORKA. (Yellow Submarine) (Yellow Submarine) 1971. Režie: George Dunning. Autor plakátu: ANTONÍN SLÁDEK. 400x290 | 2500 |
| INDEX. Vzpomínkový sborník Bedřicha Václavka. 1897-1957. Redigovali: O. Franěk, F. Kalivoda, J. Václavková, F. Preister. Brno, MDH a UK, 1957. 76 s., 74 vyobrazení z toho 2 dvoubarevně, typografická úprava F. KALIVODA. Pův. brož. 305x235 ...zvláštní číslo někdejší revue odpovídající obsahem i úpravou starému "Indexu" s mnoha reprodukcemi jeho letáků, obálek, plakátů a fotografií. | 1200 |
| Moore - HOMMAGE A HENRY MOORE. XXe Siecle, Paris, 1972. 136 s., 24 barevných a 140 čb. fotografických vyobrazení. Grafická příloha: barevná orig. litografie, 310x240, HENRY MOORE. Pův. celopl. vazba s přebalem. 320x250 | 5000 |
| VOSKOVEC A WERICH: PĚST NA OKO. Divadlo V+W. Plakát. 320x470 | 4500 |
| BENEŠ, EDVARD. Původní dobová fotografie (pap. Agfa Brovira), nesign., nedat. (2. pol. 30. let). 120x178 | 3500 |
| KOCOURKOVŠTÍ UČITELÉ SE ZPOVÍDAJÍ. aneb CHUDÍ HOŠI, KTEŘÍ SE PROSLAVILI. Praha, Českomor. Kompas, 1939. Edice Umělci o sobě a o všem, sv. 1. 122 s., 18 fotografických příloh, karikatury M. ZÁPAL, kresby A. VRBOVÁ a A. MORAVEC, fotomont. obálka VOJTĚCH TITTELBACH. Pod úvodní fotografií podpisy všech osmi členů souboru. Poloplátěná vazba, vpředu vev. obálka. 180x120 | 690 |
| MONTHERLANT, HENRY DE: SEN. Román. Přeložil Emanuel Čupr. Praha, Rudolf Škeřík, 1927. Symposion sv. 28. 253 s. Exemplář 106/500 na Japan Banzay. Pův. celokožená vazba (návrh vazby HANA DOSTÁLOVÁ). 195x152 ...v dolní části titulního listu, je malý, kulatý, tmavý odstín neznámého původu. | 1350 |
| THE CZECH PART OF SILESIA AND THE NEIGHBOURING PARTS OF MORAVIA AND THE MUNICH AGREEMENT. / DAS BÖHMISCHE SCHLESIEN UND DIE BENACHBARTEN MÄHRISCHEN GEGENDEN UND DAS MÜNCHNER ABKOMMEN. Brno, National Silesian Union, 1938. 20 s. 2 přílohy (mapy s demografickými údaji). Pův. brož s ilustr. obálkou. Velmi dobrý stav! 210x300 | 1500 |
| Sutnar - SHAW, G. B.: MILIONÁŘKA. Sutnar - SHAW, G. B.: MILIONÁŘKA. Praha, Klika, 1936. 111 s., obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 190x140 ...chybí úvodní dvoulist textové části. | 1500 |
| SCHEINPFLUG, KAREL: MLUVÍCÍ STĚNA. Příběhy s prahu století. Praha, J. R. Vilímek, 1931. Vilímkova knihovna sv. 292. 239 s., anonymní obálka. Pův. brož. 180x120 | 750 |
| Toyen - COURTOT, CLAUDE: INTRODUCTION A LA LECTURE DE BENJAMIN PERET. Ve front. orig. suchá jehla 175x105, sign. a čísl. 31/50, TOYEN. Paris, La Terrain Vague, 1965. 192 s. Výtisk č. 31 ze 75 čísl. exemplářů na ruč. pap. Hollande Panneckock. Volné nerozřezané složky s pův. obálkou, vloženo do pův. celopl. ochranného pouzdra. 350x275 | 45000 |
| KOPTA, JOSEF: MARNOTRATNÁ POUŤ. Praha, Melantrich, 1936. Úroda, sbírka krásné prózy, sv. 88. 202 s. Dedikace autora Karlu Tomanovi. Pův. brož. 200x135 | 400 |
| Čapek - GARNETT, DAVID: ČLOVĚK V ZOOLOGICKÉ ZAHRADĚ. Praha, Čin, 1925. 102 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x145 ...Original wrappers. | 900 |
| Kolář - MEDICÍNA V SHAKESPEAROVÝCH TRAGÉDIÍCH. Praha, SČB, 1996. 36 s. Sestavil Jaromír Tesař, doslov František Dvořák. 5 barevných koláží lepených na pěti přílohách JIŘÍ KOLÁŘ, obálka a typo MARTIN DYRYNK, dvojbarevný tisk, podpisy J. Koláře, J. Tesaře, F. Dvořáka a M. Dyrynka v tiráži, exemplář 228/800. Pův. brož. 280x175 | 1200 |
| BIDLO, FRANTIŠEK. Praha, Práce, 1959. Nestr, předmluva J. Maška a 17 celostr. ilustrací F. BIDLO. Pův. brož. 205x135 ...vydalo nakl. ROH - Práce k novému roku jako neprodejný tisk v počtu 1000 výtisků. | 400 |
| Teige - ŠALDA, F, X.: KRÁSNÁ LITERATURA ČESKÁ V PRVNÍM DESETILETÍ REPUBLIKY. Praha, O. Girgal, 1930. 28 s., typo KAREL TEIGE. Pův. brož. 210x155 | 400 |
| Jelínek - CHATEAUBRIAND, F.R. DE: ATALA. RENÉ. Praha, Odeon , 1930. Bibliofilská ed. Odeon sv. 1. 2. vyd. 136 s., ob. a titl. J. Jelínek. 190x130 | 350 |
| KALENDÁŘ 1944. Praha, Grafická škola, 1943. Devátý příležitostný tisk. Nestr. (12), grafická a barevná úprava JAROMÍR HLAVSA, kresby jednotlivých měsíců provedli: JIŘÍ BURSÍK, VĚRA KOŠŤÁLOVÁ, MIL. HEJNÝ, JAROMÍR BALÁK, JIŘÍ ŠVÁB, DAGMAR HEJDOVÁ, A. ŠIMOTOVÁ (2x), M. PAULFRANCOVÁ, V. ŠPRUNGL, ALENA LOOSOVÁ a B. BARTÁK. Litografické provedení: D. HEJDOVÁ a A. ŠIMOTOVÁ. Text: Jaromír Hlavsa. Knihařské práce: O. BLAŽEK a L. KAPLAN. Pův. brož. 210x148 ...obálka s odstranitelnými stopami prachových nečistot. | 1500 |
| Lander - STÁTNÍ GRAFICKÁ ŠKOLA. PF 1946. Profesoři, učitelé a žáci oddělení. Praha, Státní grafická škola, 1945. 16 s. z nich 6 celostr. ilustrací RICHARD LANDER, úprava JOSEF SOLAR. Pův. brož. 210x155 | 1500 |
| VÝSTAVA ILUSTROVANÁ DĚTSKÁ KNIHA VŠECH NÁRODŮ. EXPOSITION LE LIVRE D' ENFANTS ILLUSTRÉ DE TOUTES LES NATIONS. Umělecko-průmyslové museum obchodní a živnostenské komory v Praze. Prosinec 1937 - Leden 1938. 40 s., 22 čb. ilustrací, úvodní text Hugo Steiner-Prag, kresba na obálce JOSEF LADA. Pův. brož. 170x120 ...dobrý stav! Výstavy se účastnilo víc než 200 vydavatelů z 20 zemí světa, jejichž seznam katalog uvádí. | 1000 |
| KAŠPAR, LADISLAV. 1939. Vydala speciální škola pro užitou grafiku, knižní umění, propagaci při Státní umělecko průmyslové škole v Praze: profesor Jaroslav Benda. Deset tisků z ručních lisů školy. 4 původní litografie LADISLAV KAŠPAR. Jednostranný tisk. Volné listy v pův. pap. složce. 300x220 REZERVACE | 2000 |
| ZIMMER, EMIL. 1939. Vydala speciální škola pro užitou grafiku, knižní umění, propagaci při Státní umělecko průmyslové škole v Praze: profesor Jaroslav Benda. Deset tisků z ručních lisů školy. 4 původní litografie EMIL ZIMMER. Jednostranný tisk. Volné listy v pův. pap. složce. 300x220 | 2000 |
| Čapek - KELLERMANN, BERNHARD: BRATŘI SCHELLENBERGOVÉ. Praha, Čin, 1930. 401 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 195x145 | 900 |
| ZBINDEN, CHARLES: PHOTOGRAPHIE. Eine praktische Anleitung für solche, die nicht "Knipser" bleiben wolen. Aarau, H.R. Sauerländer & Co., nedatováno. 93 s. Zeichnungen von HANS THÖNI, 8 s. fotogr. vyobrazení. Pův. brož. Velmi dobrý stav. 210 x 150 | 390 |
| Družstevní práce - VERŠE NA ZEĎ. BÁSNÍKŮV ROK 1936-1937. Sborníček satiry a ironie na rok 1937. Praha, Družstevní práce, 1937. Nasbíral a sestavil Vincy Schwarz. Doslov napsal Karel Nový. 69 s., 20 ilustrací a obálka FRANTIŠEK BIDLO. Upravil LADISLAV SUTNAR. | 490 |
| VOSKOVEC a WERICH: CAESAR. Obrazová část divadelního programu. Praha, Osvobozené divadlo, nedatováno (1932). Nestránkováno (14 s.). Fotogr. vyobrazení hlubotiskem, obálka ADOLF HOFFMEISTER. Pův. brož. 235x155 ...velmi dobrý stav! | 900 |
| Voskovec a Werich - LOKÁLNÍ PATRIOT. Noviny Osvobozeného divadla, vlastním nákladem, nedatováno ( 1936). Roč. IV. č. 1. 16 (6) s., text: V+W ("Úvodník autokritický", "Osvobozené divadlo a Nebe na zemi") Jří Voskovec ("Stavitel divadelních obrazú" - článek o B. Feuersteinovi), Jan Werich ("Rybářská hlídka"), Lokální Patriot-úderné oddělení (polemika s článkem v týdeníku Fronta), fotogr. vyobr. na zadní a obou vnitřních s. obálky, obálka atl. Rotter. Pův. brož. 200X140 ...obálka se zbytky dobových reklamních nálepek. | 800 |
| Voskovec a Werich - LOKÁLNÍ PATRIOT. Noviny Osvobozeného divadla, vlastním nákladem, nedatováno (1937). 31 s., text a 2 fotogr. vyobr. Pův. brož. 230x155 | 800 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: SLOVNÍK LÁSKY. Praha, Hudební matice UB, 1931. Dvojlist, obálka F. ZELENKA. 167x137 ...velmi dobrý stav, tisk na silnějším papíru. | 600 |
| Bouda - ARAMBE: POHÁDKY LÁSKY. Praha, Petr, 1926. 41 s., Obálka a původní lept (volný list) Cyril BOUDA. Výtisk č. 462/700. Dvoubarevný tisk. Pův. brož. 205x135 | 900 |
| Mašek - PÍSEŇ PÍSNÍ. V překladu A. Iv. Čecha. Praha, Čech, 1946. 27 s., 7 celostr. ilustrací a jedna na obálce VÁCLAV MAŠEK. Volné archy v púv. pap. obálce. | 300 |
| Toyen - GREENWOOD, W.: LÁSKA NA PODPORU. Praha, DP, 1937. 358 s., obálka a vazba TOYEN, typo L. SUTNAR. Pův. celopl. vazba s fotomont. obálkou. 190x140 | 600 |
| BAJKA. O PTÁCÍCH A OPICÍCH. Praha, NČSVU, 1969. Z tibetštiny přeložil, doslov a poznámky napsal Josef Kolmaš. Deseti původními dřevoryty (z nich 4 celostr.) vyzdobila HERMÍNA MELICHAROVÁ. Graficky vypravil Felix Šejna. Tištěno na ručně čerpaném maršovském velínu. Vyšlo 1500 výtisků. 255x170 | 450 |
| ROČENKA Sirotčího spolku členů ND v Praze na rok 1942. 122 s., obálka arch. Fr. TRÖSTER. Pův. brož. 180x130 | 300 |
| DUHAMEL, GEORGES: RADOSTI A HRY. Praha, Štorch-Marien, 1924. Aventinum / Knihy dnešku sv. 9. 141 s., upravila L. ČELAKOVSKÁ. Pův. brož. 210x130 ...nerozřezáno! | 400 |
| Čapek - BIEBL, KONSTANTIN: ZLATÝMI ŘETĚZY. Praha, Čin, 1926. 48 s., 3 celostránkové linoryty a obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 290x210 ...utržený růžek obálky a její přední část zašpiněna. | 2500 |
| Palcr - PODIVNÉ DĚDICTVÍ. E poi lo chiamarono il magnifico. 1975. Režie: Enzo Barboni, C.B. Clucher. Autor plakátu: PALCR ZDENĚK. 840x600. | 2000 |
| Čapek - GARNETT, DAVID: ČLOVĚK V ZOOLOGICKÉ ZAHRADĚ. Praha, Čin, 1925. 102 s., obálka (lino) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. Mírně opotřebováno. Přední předsádka s dobovou dedikací černým inkoustem. 195x145 | 800 |
| 1936 V POLITICKÉ KARIKATUŘE. Praha, Borový, 1937. 37 s., úvod Karel Poláček a illustrace A. PELC, J. ČAPEK, OT. MRKVIČKA, O. FUCHS, O. SEKORA, T. T. HEINE. Pův. brož. 160x220 - Velmi dobrý stav. | 900 |
| Z nových přírustků. 29.12.07. Chcete-li některý titul ještě dřív, než bude samostatně zařazen s řádným popisem, napište si o něj. vyobrazení-images | 0 |
| Z nových přírustků. 30.12.07. vyobrazení-images | 0 |
| GOČÁR - Praha, NČSVU, 1958. Nové Prameny sv. 12. 52 s., 75 fotogr. vyobrazení (stavby, plány, interiéry). Soupis výstav, instalací, realisovaných prací a nerealisovaných projektů. Seznam zahraničních cest a literaturu. Pův. poloplátěná vazba. 300x215 | 600 |
| VOSKOVEC a WERICH: FATA MORGANA. 1931. Osvobozené divadlo. Divadelní program. Text, fografie. Anonymní obálka. Pův. brož. Dobrý stav. 225x160 PRODÁNO/SOLD | 0 |
| KROUTVOR, JOSEF: POSELSTVÍ ULICE. Z dějin plakátu a proměn doby. Praha, Comet, 1991. 163 s., kol. 250 barevných vyobr., angl., něm., franc. a ital. resumé. Pův. celopl. vazba s obálkou. 330x260 | 900 |
| Architektura - LOSENICKÝ, E.: RESTAURANT VELKOMĚSTA. Praha, nákladem vlastním, 1940. Zvláštní otisk čas. Architekt. 20 s., text a 42 fotogr. vyobr. a plánů. Pův. brož. 295x210 Autor se zabývá tématem "Restaurantu velkoměsta" po stránce architektonické a zmiňuje se i o detailu (m. j. markýzy). V práci je použito m. j. 13 dobových fotografií, dnes zaniklých exteriérů pražských podniků Vašata a Procházka na Letné. | 500 |
| ČAPEK, KAREL: TRAPNÉ POVÍDKY. Praha, Aventinum, 1926. 2. vyd. 102 s., obálka (tříbarevný linoryt) JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 210x150 ...velmi dobrý stav! | 900 |
| ZEMEK, OLDŘICH: BOLESTI BEZEJMENNÝCH. Básně 1924-1927. Brno, vlastním nákladem, 1928. 44 s., čtyřmi dřevoryty vyzdobil EMIL HLAVICA (1x sign.), typo ALOIS FOSEK, dvoubarevný tisk. Podepsaný exemplář č. XV z XXV, celkem vydáno 125 výtisků. Pův. pap. vazba. 300x210 | 1200 |
| MARSHALL, JULIAN: THE ANNALS OF TENNIS. London, "The Field Office, 346, Strand, 1878. 226 s.,45 vyobrazení (jednostranný tisk) na 27 přílohách a jedno celostr. frontispis. Pův. celopl. vazba. 255x200 | 0 |
| Toyen - GORKIJ, MAXIM: PÍSNĚ O MOŘI. Praha, Svoboda, 1945. 61 s. Obálka a titulní list TOYEN. Pův. brož. 220x145 | 350 |
| Toyen - TICHONOV, NIKOLAJ: PŘÍTEL LIDU. Praha, Svoboda, 1945. 29 s., obálka TOYEN. Pův. brož. 185x130 | 300 |
| Čapek - DUHAMEL, GEORGES: PŮLNOČNÍ ZPOVĚĎ. Praha, Aventinum, 1928. Knihy dneška sv. 19. Překlad Jos. Hrdinové, 105 s., obálka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 215x135 | 750 |
| SMRŽ, KAREL: NESMRTELNÉ CELULOIDOVÉ MLÁDÍ. Několik poznámek na okraj filmu. Praha, Šolc a Šimáček, 1931. 142 s., fotogr. obálka JOSEF HESOUN. Pův. brož. | 500 |
| HORA, JOSEF: HLINĚNÝ BABYLON. Praha, Boučková,1922. Knihovna aktualit a kuriozit sv. 3. 31 s., obálka a frontispis (zinkografie) ANTONÍN ChLEBEČEK. Původní brož. 155x120 | 450 |
| NOHA, JAN: SPODNÍ PRAMENY. Praha, 1934. Edice Říjen sv. 1. 54 s., anonymní úprava. Pův. brož. 190x130 | 400 |
| KŘENEK, VON ERNST: JONNY SPIELT AUF. Berlin, Ullstein, (1929 ?) Musik für alle. Nr. 275. 16 s. Pův. brož. 315x230 | 600 |
| Architektura - JANŮ, STRNAD a KAFKA: STAVÍME BYTY. Liberec, ÚV KSČ, 1947, Knihovna lidové správy sv. 14. 35 s., obálka O. ŠTAUDIGL. Pův. brož. 205x150 | 100 |
| Architektura - TAJOVSKÝ, VÁCLAV: VENKOVSKÁ KUCHYNĚ. Praha, Brázda, 1948. 59 s., 34 il. v textu. Pův. brož. 210x150 | 150 |
| BENEDICT, LEIJO: PROMĚNY VENUŠE. Praha, Zd. a Jan Nožička, 1926. 101 s., 5 vinět a 6 celostr. il., ex. 234/300. Pův. celopl. zdobená vazba. 195x120 | 400 |
| Foto - NERUDA, JAN. Jan Neruda, básník, prozaik, novinář (1834 - 1891). Vizitka, fotografie na kartonu. Atelier M. Klempfner. 108x68. | 1500 |
| Toyen - MATKA. Povídky a medailony. Praha, Kmoch, 1943. 175 s. Obálka, vazba a kresba na frontispise TOYEN. Pův. polopl. vazba s obálkou. 245x150 | 700 |
| Zykmund - ZATLOUKAL, JAROSLAV: VELIKÝ NÁVRAT. Brno, KKK, 1946. Edice Pečeť sv. 1. 38 s., ob., front. a typo Václav ZYKMUND. Pův. brož. 210x115 | 350 |
| NEUMANN, S. K.: RUDÉ ZPĚVY. Praha, Vortel & Rejman (Večernice), 1923 (1. vyd.). 68 s., obálka anonym. Pův. brož. | 700 |
| Mašek - MORAND, PAUL: ZAVŘENO CELOU NOC! Praha, Aventinum, 1925. 125 s., obálka Václav MAŠEK. Pův. brož. 200x135 | 450 |
| Hudeček - HRUBÍN, FRANTIŠEK: ŘEKA NEZAPOMNĚNÍ. Praha, Práce, 1946. 61 s., frontispis a obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. 210x140 | 190 |
| Mašek - VERHAEREN, EMILE: VZPOURA. Praha, Borový, 1923. Edice Června. 47 s. Překlad J. Hořejší, předmluva A. Macek, obálka VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 170x110 | 500 |
| Mašek - HORA, JOSEF: PRVNÍ KNIHA BÁSNÍ. Praha, Borový, 1924. Edice Června. 95 s., obálka VÁCLAV MAŠEK. Nerozřezáno. Pův. brož. 170x110 | 500 |
| Tapies - ANTONI TAPIES: RECENT WORKS. Pace Gallery, New York, 1993. 63 s., 25 barevných ilustrací, 1 čb. fotografie (portrét JORDI BELVER), text Robert S. Lubar: "Language and Desire: Textual Practice in the Art of Antoni Tapies" s. 5-15, bibliografie, přehled samostatných výstav od r. 1950. Pův. brož 240x285 | 370 |
| Čapek - HORA, JOSEF: PROBUZENÍ. Praha, Aventinum, 1925. 111 s., obálka a nakladatelská zn. (2x lino) JOSEF ČAPEK, podpis autora na titlulním listě. Pův. brož. 200x120 | 1200 |
| ALMANACH KMENE - JARO 1937. Praha, Kmen, 1937.125 s., ilustrace: PELC, MRKVIČKA, HOFMEISTER, J. ČAPEK, BIDLO, SEKORA. Obálka a úprava A. HOFFMEISTER.Pův. brož. 180x120 | 450 |
| Čapek - SCHEINPFLUGOVÁ, OLGA: LÁSKA NENÍ VŠECKO. Praha, Aventinum, 1929. 68 s., obálka Josef ČAPEK. Pův. brož. | 900 |
| Foto - FRIČ, JOSEF VÁCLAV. Josef Václav Frič, spisovatel, novinář, politik a revolucionář. (1829 - 1890). Vizitka, fotografie na kartonu. Atelier Mulač. 108x68. V revolučním roce 1848 patřil v té době student filosofie J. V. Frič k vůdcům studentů bojujících na pražských barikádách. 10. května 1851 byl odsouzen za velezradu na 18 let a vězněn v uherské pevnosti Komárno. Propuštěn na amnestií v r. 1854 V r. 1858 internován sedmihradské Déeši a od března 1859, po souhlasu vlády s vystěhováním "na vlastní žádost", žil Frič víc než 20 let v exilu. V r. 1880 dostal povolení k návratu do vlasti. | 1500 |
| Foto - SVĚTLÁ, KAROLINA. (1830 - 1899). Spisovatelka a významná osobnost emancipačního hnutí. Vizitka, fotografie na kartonu. Atelier H. Fiedler. 106x65. | 600 |
| Foto - MOŠNA, JINDŘICH. (1837 - 1911). Na scéně ND, ve výpravné feérii Marencova Excelsioru - premiéra 1885. Fotografie na kartonu. Atelier J. Mulač. 108x68. | 600 |
| Tusar - MAJEROVÁ, MARIE: LOŇSKÉ JARO. Praha, Holubice, 1924. 14 s., upravil SLAVOBOJ TUSAR (vazba, předsádky, frontispice). Pův. pap. vazba. 145x125 ...Podpisy autorky a úpravce. | 450 |
| OTRADOVICOVÁ, JARMILA: LISTY MATCE. Praha, Supraphon, 1974. Lyra Pragensis, sv. 11. 92 s., ilustrace, předsádky a vazba DANIELA HAVLÍČKOVÁ. Pův. celokožená vazba 75x75 | 190 |
| Šíma - DELTEIL, JOSEF: CHOLERA. Praha, Fromek, 1926. Odeon sv 17. 101 s., obálka JOSEF ŠÍMA, titulní list KAREL TEIGE. Pův. brož. 200x140 | 900 |
| Kobliha - BÁSNÍCI O KNIZE. Praha, Kmoch, 1942. 11 sv. edice Klub 777 bibliofilů. Nestránkováno (66), upravil a dřevoryty vyzdobil (barevný na front. a titulním listě a 27 čb. v textu) FRANTIŠEK KOBLIHA. Pův. polopl. vazba. ...Bednář, Blatný, Halas, Holan, Hora, Hořejší, Hrubín, Seifert, Závada aj. ve výběru Vl. Thieleho. | 390 |
| A. C. NOR. Rukopis na koresp. lístku adresován řediteli měšťanské školy v Terezíně, nabízí uspořádání přednášky "...o vzniku knížky (= jak spisovatel tvoří) jíž budím v dětech lásku ke knize ...budu Vám hluboce vděčen za uspořádání i za co nejlepší honorář... neboť... žíti jen z kulturní práce je tvrdý chléb ...jsem Váš oddaný" Podpis, datum: 13. XII.1935. | 190 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: ŽENY. Praha, PNP a SČB, 1978. 27 s., 1 původní sign. dřevořez a 9 reprodukovaných dřevořezů v textu KAREL HRUŠKA, typo B. BLAŽEJ. Pův. brož. 285x175 | 490 |
| FIEDLER, FRANTIŠEK: RAKOUSKO - UHERSKÁ VYROVNÁNÍ PO ROCE 1878. Praha, OTTO, 1903. 494 s. Dobová polokožená vazba. 230x150 ...finanční, hospodářské a politické poměry (obchod, daně, clo, měna, branný zákon, konec svobodných přístavú v Terstu a Rjece...) mezi Rakouskem a Uherskem v letech 1878 - 1902. | 750 |
| ČAPEK, JOSEF: ZEMĚ MNOHA JMEN. Praha, Aventinum (na ob. uveden Fr. Borový), 1923. II. vyd. 78 s., obálka (čtyřbarevné lino) a nakl. značka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. Dobrý stav! 210x135 | 1250 |
| Čapek - ČAPKOVÉ, bratři: ADAM STVOŘITEL. Praha, Aventinum, 1927. 1. vyd. 92 s., obálka (dvoubarevné lino) a nakl. značka JOSEF ČAPEK. Pův. brož. 210x135 ...obálka omšelá se stopami uskladnění. | 850 |
| ALMANACH KNIH DOBRÝCH AUTORŮ 1914. Praha, Kamila Neumanová, 1913. 66 s, titulní list a viněty (pův. dřevoryty FRANTIŠEK KOBLIHA. 2 celostr. vyobrazení obálek (KOBLIHA -dřevoryt, BRUNNER) 1 celostr. vyobrazení titulního listu (KLICMAN), 3 přílohy s reprodukcemi knižních ilustrací. Dobová polopl. vazba. 205x135 | 300 |
| SLAVÍČEK, JAN / ANNA MASARYKOVÁ. Praha, Vilímek, 1946. 49 s. 108 čb. a 3 barevné obr. přílohy, 15 reprodukcí v textu, fotografie Jana Slavíčka proti titulnímu listu. Úvodní básně Vítězslava Nezvala. Pův. celopl. vazba s obálkou. | 500 |
| Štáfl - HORKÝ, KAREL: PŠTROSÍ PÉRO. Praha, Otto, 1912. 117 s., upravil O. ŠTÁFL (obálka, titul, viněty). Pův. brož. 150x110 ...Několik prvních stránek se skvrnami od vlhkosti, totéž i na konci knížky. Obálka čistá. | 290 |
| ŠECHTLOVÁ, MARIE / NOHA, JAN: Z LÁSKY. Praha, Orbis, 1964. Soubor 12 pohlednic ze snímků MARIE ŠECHTLOVÉ. Sestavil a úvodní studii napsal Jan Noha. Na rubu každé pohlednice úryvky z české milostné poesie. Grafická úprava Jan Šerých. Text + 12 fotografií v pův. pap. obálce. 180x130 | 490 |
| Muzika - GOTTLIEB, FRANTIŠEK: PROMĚNY. Praha, Štorch - Marien, 1928. Edice Aventinum sv. 203. 46 s., úprava a obálka FRANTIŠEK MUZIKA. Výtisk č. 25 z 25 na japonu podepsaných autorem. Celkový počet 550 výtisků. Pův. brož. Krásný stav. 190x120 | 0 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: PĚT MINUT ZA MĚSTEM. Básně, 1939. Praha, Fr. Borový, 1940. 2. vyd. 195 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s obálkou. 205x140 | 250 |
| KOLÁŘ, JIŘÍ: MISTR SUN. O BÁSNICKÉM UMĚNÍ. Praha, ČS, 1957. České básně sv. 162. 1. vyd. 124 s., upravil Josef Kaplický. Pův. celopl. vazba s obálkou. 200x135 ...obálka zahnědlá a ohmataná. | 350 |
| Architektura - PROKOP, M.: OSVĚTLOVACÍ TECHNIKA. Požadavky, prostředky a cíle. Praha, Sdružení architektů, 1926. 112 s., 104 vyobrazení v textu a 93 fotografických příloh. Pův. brož. 180x135 | 400 |
| SBORNÍK PŘÍSPĚVKŮ K DĚJINÁM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY. Praha, Obec hlavního města Prahy. Redaktoři Jaromír Čelakovský, Josef Teige a Václav Vojtíšek (průběžně). 1907-1935. Díl 1. 1907. 91 s.; díl 1. seš. 2., 1920. 431 s.; díl 2. 1911. 515 s.; díl 3. 1922. 223 s.; díl 4. 1923. 592 s.; díl 5. seš. 2. 1932. 162-929 s.; díl 6. 1930. 427 s.; díl 7. 1933. 477 s.; díl 9. 1935. 439 s. Celkem 9 dílů. Pův. brož. Nerozřezáno! Výborný stav. 228x190. ...V díle II. a IV. podrobná studie Fr. Vacka: DĚJINY BUBENČE, DEJVIC, ŠÁRKY A OKOLÍ mapující na více než 1100 s. období až do r. 1910. S ostatních prací mj.: V. Líva: Studie o Praze pobělohorské. Emigrace. Katolizace. Změny v domovním majetku a konfiskace. (dil 6., 7. a 9.). R. Urbánek: Volba Jiřího z Poděbrad za krále českého. (díl V.) J. Čelakovský: Hrad pražský a majetková práva k němu do r. 1526. V. Brož: O domě říšského místokancléře Jakuba Kurze ze Senftenavy na Hradčanech a o zřízené při něm hvězdárně Tychova Braha. (díl I.). | 2800 |
| POLE NEORANÉ. 1953. Režie: Vladimír Bahna, autor plakátu: anonym. 300x420 Velmi dobrý stav, mírná stopa po přeložení. | 800 |
| VELKÉ MANÉVRY. 1955. Režie: René Clair, hl. role: Gérard Philipe, autor plakátu: anonym. 420x300 Velmi dobrý stav, mírná stopa po přeložení. | 1500 |
| VILA BORGHESE. 1953. Režie: Vittorio De Sica, Gianni Franciolini, hrají: Gérard Philipe, Terence Hill, Vittorio De Sica ad., autor plakátu: anonym. 420x300 Velmi dobrý stav, mírná stopa po přeložení. | 1500 |
| TEREZA RAQUINOVÁ. 1956. Francouzský film. Režie: Marcel Carné, hrají: Simone Signoret, Raf Vallone. 420x300 Velmi dobrý stav, mírná stopa po přeložení. | 1400 |
| VINA VLADIMÍRA OLMERA. 1956. Režie: Václav Gajer, autor plakátu: anonym. 420x300 Velmi dobrý stav, mírná stopa po přeložení. | 1500 |
| NEPORAŽENÍ. 1956. Režie: Jiří Sequens, autor plakátu: anonym. 420x300 Velmi dobrý stav, mírná stopa po přeložení. | 900 |
| PRÁCE. Sborník výtvarného umění. České Budějovice, Sdružení jihočeských výtvarníků, 1934. 69 s. textu a [64]s. obr. příloh (8x architekt KAREL CHOCHOLA, RICHARD LAUDA, JAN V. DUŠEK, OTTO BIRMA, BOH. DOBIÁŠ, JAN KOJAN, KAREL ŠTIKA, OTTO MATOUŠEK ...), front. (lino) a 1 celostr. ilustrace K. ŠTIKA. Obálka a úprava arch. KAREL CHOCHOLA. 400 čísl. výtisků, tento výtisk nečíslovaný. Pův. brož. 225x180 | 1500 |
| ŽIVOT. Roč. XV. List pro výtvarnou práci a uměleckou kulturu. Praha, VOUB, 1936. 258 s., mj. obsahuje velmi hodnotné číslo "o divadelním výtvarnictví" s mnoha barevnými nalepovanými reprodukcemi dobové tvorby (OBRTEL, KROHA, HEYTHUM, J. ČAPEK, FEUERSTEIN ...). Vevazána příloha "T. G. Masarikovi" a "Pozdrav Josefu Čapkovi". Dobová celopl. vazba. | 900 |
| Konůpek - NOVOTNÝ, MILOSLAV: SKON KNIHOVNÍKA MERLÍNA. Povídka pro knihomily. Praha, soukromý tisk, 1933. 29 s., 4 bar. celostr. ilustrace, 6 il. v textu, bar. dvoustranná il. na titulním listu a předtitulu a il. na obálce JAN KONŮPEK. 210x120 | 400 |
| Svolinský - ČELAKOVSKÝ, FRANTIŠEK, LADISLAV: KVÍTÍ. Praha, Šmidt, 1940. 45 s., 33 ilustrací, obálka (vevázána) a typografická úprava KAREL SVOLINSKÝ. 400 výtisků na papíře Pannekoek. Polokožená vazba se zlacenou ražbou autora a názvu na hřbetě. 230x150 | 500 |
| JOUHANDEAU, MARCEL: KVETOUCÍ ŠALVĚJ (LES MIENS). Vzpomínky z dětství. Brno, Pojer, 1940. 49 sv. edice Atlantis. 59 s., typo OLDŘICH MENHART. Ručně čísl. výtisk 75 z 350 na velínu chamois. Dvoubarevný titulní list. Pův. polokožená vazba s přebalem. 175x110 | 250 |
| Švabinský - HERAIN, KAREL: MALÍŘ MAX ŠVABINSKÝ. Dvacet pět obrazů s poznámkami o době a díle. Praha, ELK, 1945. Nestr., text (4), tři kresby v textu, 24 volných hlubotiskových příloh a 1 původní litografie: Turnovská krajina, sign. v kameni. Volné listy v pův. obálce. | 500 |
| ŠTORCH - MARIEN, OTAKAR: VZKÁZÁNÍ MOJÍ MILÉ. Praha, Aventinum, 1919. 1. vyd. 26 s., vypravil JOSEF MAREK, dvoubarevný tisk. Celopl. vazba. 190x140 ...Prvotina Štorch - Mariena. | 250 |
| VORÜBUNGEN ZUR ERWECKUNG DER AUFMERKSAMKEIT UND DES NACHDENKENS. (Sulzer, Joh. Georg). Berlin, Friedrich Nicolai 1780 - 1782. Erster Theil, 116 s., Zweyter Theil, 298 s., Dritter Theil 232 s., Vierter Theil 106 s. Erste Ausgabe. 190x120 | 5900 |
| Kouzla - Beránek, L.: "CHICAGO TRIK". Kouzelné triky s kulečníkovými koulemi z Beránkovi školy kouzelníků. Praha, 1941, vlastním nákladem. 30 s., 51 ilustrací, pův. brož. ...podrobný popis 19 triků se slovním doprovodem a choreografií opírající se o více než desetileté úspěšné vystupovaní autora. KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - Beránek, L.: COBRA A KOUZELNÉ MALOVÁNÍ. Bez nakl. údajů. 40. léta. 6 s., ilustrace. Pův. brož. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - Beránek, L.: BERÁNKOVI KARETNÍ FOX ORIGINÁLY. Sbírky 1 - 4. Vlastním nákl. (Beránek L., Dům kouzel, Praha II, Podskalská 25.) 40. léta. 22, 26, 22, 24 s., ilustrace. Volné listy v pův. pap. složkách. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - BERON: KAPITOLY O MINCÍCH. Beránek L., Dům kouzel, Praha II. 40. léta. 16 tiskových s. (jednostranně), ilustrace HUGO GERBIČ. Pův. brož. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - BERÁNEK LEOPOLD: VÝBĚR NEJNOVĚJŠÍCH TRIKŮ A ILUSÍ KOUZELNÍKŮ A MANIPULÁTORŮ ZE VŠECH KONČIN SVĚTA. Pouze pro posluchače Beránkovi kouzelnické školy. 40. léta. Část I. a II. 25, 24 s. (jednostranně), ilustrace. Pův. brož. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - BERON: KOUZELNÉ ŠÁTKY A ŠÁTEČKY. Beránek L., Dům kouzel, Praha II, Podskalská 25. 40. léta. 16 tiskových s. (jednostranně), ilustrace HUGO GERBIČ. Pův. brož. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - ORIENTÁLNÍ ILUSE. Beránek L., Dům kouzel, Praha II, Podskalská 25. 40. léta. 9 tiskových s. (jednostranně), ilustrace. Pův. brož. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - BERÁNEK, LEOPOLD: KOUZELNÍK A NÁPRSTKY. Soubor návodů k 12ti různým cvičením s náprstky dle vyučovací látky Beránkovy kouzelnické školy. Praha, Beránek, 1940. 14 tiskových s. (jednostranně), ilustrace HUGO GERBIČ a J. BERÁNEK. Pův. brož. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - BERÁNEK, L.: "MĚJ NĚCO NA VÍC". ŘADA NEJNOVĚJŠÍCH ILUSÍ. Praha, Dům kouzel " U Beránka",(40. léta). 24 s., ilustrace. Pův. brož. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - BERÁNEK, L.: KOUZELNIK A JEHO 1000 CIGARET. Beránek L., Dům kouzel, Praha II, Podskalská 25. 13 tiskových s. (jednostranně), ilustrace. Pův. brož. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - BERÁNEK L.: BERÁNKOVA KARETNÍ ŠKOLA. Díl II. a III. Beránek L., Dům kouzel, Praha II, Podskalská 25. 1945. 11, 11 tiskových s. (jednostranně), ilustrace HUGO GERBIČ. Pův. brož. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Kouzla - BERÁNEK L.: BERÁNKOVA CVIČEBNICE KOUZEL. Kouzelnický kurs slovy a obrázky. Díl IV. 13 tiskových s. (jednostranně), ilustrace. Pův. brož. ...KONVOLUT 17 SEŠITŮ. PRODEJ V CELKU. 7500,- | 0 |
| Pelc - FRANK, BRUNO: CESTOVNÍ PAS. Praha, DP, 1937. 269 s., obálka ANTONÍN PELC. Pův. brož. 195x130 ...stopy mírného opotřebení. | 400 |
| PONCHON, RAOUL: MÚZA V HOSPODĚ. Praha, Pour, 1935. 37 s., dvoubarevný tisk na velínu. Pův. brož. 170x105 ...přeložil František Hrubín. | 300 |
| TESAŘ, VLADIMÍR. (1924) Orig. knižní ilustrace (Neznámé osudy dobrého vojáka Švejka. Práce, 1983). Akvarelová kresba, signováno. Karton 220x300 | 4500 |
| NAGY, ALEXANDER: MILAN SLÁDEK V ROLI PIEROTA. 2 fotografie z představení Divadla pantomimy. 240x180. Nedat. Signováno razítkem na rubu. ...MILAN SLÁDEK do r. 1970 působil v bratislavském Divadle pantomimy. Emigroval v r. 1970. | 750 |
| JEŠÁTKO, KAREL: PETROLEJOVÉ LAMPY. 2 fotografie z filmu Petrolejové lampy. 150x210. Nedat. Signováno razítkem na rubu. | 600 |
| MIRVALD, MILOSLAV: EVA BOSÁKOVÁ (1931 - 1991) 2 fotografie. 240x180, 180x240. Nedat. Signováno razítkem na rubu. ..olympijská vítězka na kladině, Řím, 1960. Mistryně světa v prostných a na kladině, Moskva, 1958. Mistryně světa na kladině, Praha, 1962. | 600 |
| JERMÁŘ, ZDENĚK. Fotografie. 305x200. Nedat. Signováno razítkem na rubu. | 450 |
| AKT. Fotografie. 165x120. Nedat. (60 léta) Nesignováno. | 800 |
| JODAS, MIROSLAV. (1932): ORNELLA MUTI. Fotografie. 240x185. Nedat. Signováno razítkem na rubu. ...slavná italská herečka. | 800 |
| ONDŘÍČEK, FRANTIŠEK (1857 - 1922). Fotografie. 180x130. "foto CEPS", razítko s datem 1942 a razítko obrázkové censury. | 500 |
| HÁJEK, KAREL (1900 - 1978): RAFAEL KUBELÍK (1914-1996). Fotografie. 180x130. Nedat. Sign. razítkem na rubu. Podpis R. Kubelíka na rubu. | 900 |
| ŠÍDA, RADOSLAV: AKT. Fotografie. 240x180. Nedat. (60. léta). Signováno razítkem na rubu. | 800 |
| SOELDNER, IVAN. (1939–1970) 2 Fotografie.180x245, 170x240. Nedat. Signováno razítkem na rubu. | 1600 |
| MAJAKOVSKIJ, VLADIMÍR: DĚTEM. PRAHA, SNDK, 1956. 86 s., ilustrace ALEXEJ PACHAMOV. Pův. polopl. vazba. 285x210 | 850 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: MERCEDES. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1930. Noty, obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 ...velmi dobrý stav. | 2500 |
| JEŽEK, JAROSLAV: PENÍZE NEBO ŽIVOT. Fox ze stejnojmenného filmu. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Noty. Dvojlist. 340x270 ...velmi dobrý stav. | 1750 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: DON PAROLA A DON PANDERO. PASSO DOBLE. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1931. Centrální melodie z revue "Don Juan a comp."Noty, obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 ...velmi dobrý stav. | 2500 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: DON JUAN. WALTZ. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1931. Z revue "Don Juan a comp. Noty, obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 ...nevelká část spodních růžku ulomená (viz foto). | 1500 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: PRODÁM SRDCE. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1931. Tango z revue "Don Juan a comp. Noty, obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 ...dobrý stav. | 2500 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: NA SHLEDANOU V LEPŠÍCH ČASECH. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Pochod z pohádky "ROBIN ZBOJNÍK." Noty, obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 ...velmi dobrý stav. | 2750 |
| JEŽEK, JAROSLAV: BALETY. Praha, Orbis, 1952. Výběr a předmluva Dr. Václav Holzknecht. 43 s. Pův. brož. 310x230 | 145 |
| ARCHITEKTURA 1938-1945. NÁVRHY SOUTĚŽE PLÁNY STAVBY. Bez nakl. údajů, nedat. (1945). 82 s.,text, ilustrace, fotografie, plány. Graficky upravil KAREL LODR (dvojbarevný tisk, barevné papíry, krásná typografie). Pův. brož. (sešito sponkami) 245x220 ...velmi dobrý stav! | 2900 |
| OLBRACHT, IVAN: O ZLÝCH SAMOTÁŘÍCH. Praha, Borový, 1926. Spisy I. 189 s., výtisk č. 43/200 na japanu. Pův. (?) celokož. vazba (zlacená ražba, zlatá horní ořízka). 195x130 | 1200 |
| OLBRACHT, IVAN: DEVĚT VESELÝCH POVÍDEK Z RAKOUSKA I REPUBLIKY. Praha, Borový, 1927. Spisy II. 260 s., výtisk č. 99/200 na japanu. Pův. (?) celokož. vazba (zlacená ražba, zlatá horní ořízka). 195x130 | 1200 |
| Slavíček - SERAFIMOVIČ, A.: ŽELEZNÝ POTOK. Epopej. Praha, DP, 1927. 261 s., obálka, 10 il. a nakl. zn. A. V. SLAVÍČEK. Pův. celokož. vazba, obálka vzadu vevázána. 190x145 | 900 |
| DÍLO. Praha, Jednota umělců výtvarných v Praze, 1913. 286 s., č. 1 - 12, komplet 9 sešitů, obálky J. HLAVÍN (2x), 2x HNÁTEK (?) a 5x anonymně. Sešit s č. 4 věnován "Památce K. H. Máchy". Ilustrace: A. VLČEK, J. OBROVSKÝ (5x), J. HLAVÍN (obálka, titulní list, vnitřní dekorat. úprava). Text: J. Karásek ze Lvovic, A. Macek, J. Kamper a K. H. Mácha. Okraje obálky přesahující přes blok stránek jsou otřepány. V celku jde o velmi dobrý stav. | 890 |
| MAŘÁNEK, J.: HONZOVO KRÁLOVSTVÍ. Hudební hra o sedmi obrazech s prologem a doslovem. Praha, B. M. Klika, Zátiší, knihy srdce i ducha, 1934. Edice Louka. Sborník života a umění sv. 111. 60 s., obálka A. V. SLAVÍČEK. Pův. brož. 185x125 ...velmi dobrý stav! | 350 |
| Rossmann - VÁCLAVEK, BEDŘICH: PÍSEMNICTVÍ A LIDOVÁ TRADICE. Obraz jejich vztahů v české písni lidové a zlidovělé. Olomouc, Index, 1938. 154 s., grafická úprava ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 210x150 ...na titulu dobová dedikace majitele knihy. | 600 |
| Rossmann - GORKIJ, MAXIM: LENIN. Praha, Svoboda, 1946. 65 s., obálka ZDENĚK ROSSMANN. Pův. brož. 220x145 ...na patitulu drobné razítko majitele. | 400 |
| MOSER, BEDŘICH: MYTHUS KOLEM PÍSMA Praha, Státní grafická škola, 1946. 33 s., ilustrace A. LANDA, úprava J. SOLAR, dvoubrevný tisk. Volné složky v pův. pap. ob. 210x150 | 490 |
| NOVOTNÝ, ANTONÍN: STAROPRAŽŠTÍ KOMEDIANTI A JINÉ ATRAKCE 1800-1850. Praha, Atlas, 1944. 316 s., 42 reprodukcí z dobových obr. materiálů, obálka s použitím rytiny, titulní list a vstupní il. VOJTĚCH KUBAŠTA, na rubu titulního listu dedikace autora ("Váženému příteli Antonínu Matějčkovi), podpis a datum (1944). Pův. brož. 160x110 | 350 |
| KUBEŠ RICHARD: PÍSNĚ HÁFÍZOVY. Praha, Karolina Kolářová, 1945. 1.vyd. 96 s., obálka JAROSLAV ŠVÁB. Pův. brož. 220X150 ...velmi dobrý stav. | 135 |
| ŠRÁMEK, FRÁŃA: LÉTO. Praha, Borový, 1934. 5.vydání. 89 s., obálka CYRIL BOUDA. Pův. brož. 200x125 | 100 |
| HALAS, FRANTIŠEK: LADĚNÍ. Praha, Borový, 1947. 2. doplněné vydání. 83 s., obálka FRANTIŠEK HUDEČEK. Pův. brož. 215x135 | 120 |
| HALAS, FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ. Praha,Československý.spisovatel, 1956. 8.vyd. 34 s., obálka JOSEF KAPLICKÝ. Pův. brož. 220x140 | 65 |
| TOMAN, KAREL: STOLETÝ KALENDÁŘ. Praha, Fr. Borový, 1926. XX. kniha Zlatokvětu. 59 s., ilustrace a úprava ANTONÍN CHLEBEČEK, dvoubarevný tisk. Pův. brož. 205x135 | 190 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: MÁVNUTÍ KŘÍDEL. Praha, Fr. Borový, 1944. 1. vyd. Ob. a front. K. SVOLINSKÝ. Pův. brož. 220x140 | 200 |
| HRUBÍN, FRANTIŠEK: MŮJ ZPĚV. Praha, Československý spisovatel, 1956. Dotisk 1.vyd. 63 s., ob. JOSEF KAPLICKÝ. Pův. brož. 220x140 | 200 |
| SEIFERT, JAROSLAV: JARO SBOHEM. Brno, Fr. Borový, 1944. 3. rozšířené vyd. 182 s., obálka JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 215x140 ...velmi dobrý stav. | 300 |
| FRIČ, JOSEF VÁCLAV. PÍSNĚ Z BAŠTY. Praha, Vilém Šmidt, 1938. 65 s., jeden celostr. a dva dvoustr. dřevoryty KAREL ŠTIKA. Pův. brož.160x110 ... tekst přehlédl a úpravu navrhl Bedřich Beneš Buchlovan. | 250 |
| VOLNÉ SMĚRY. Praha, SVU Mánes, 1900-01. Ročník V. Redakce Jan Kotěra, Jan Preisler a Ladislav Šaloun. 272 s., množství čb. celostr. fotogr. vyobr., ilustrací v textu a na přílohách. 9 volných sešitů v pův. obálkách. ...Sešit č. 9 - 10: SOUČASNÉ UMĚNÍ RUSKÉ. (68 reprodukcí). Sešit č. 8: ČÍSLO L. J. RĚPINA. (18 reprodukcí). Sešit č. 7: příloha - HUGO BÖTINGER, KAPKA VODY, tříbarevná ilustrace k Andersenově pohádce (kaligrafie, dekorativní linka, iniciála, kresba, jednostraný litografický tisk). Sešit č. 5 - 6: A. RODIN. Texty - A. Alexandre, M. Jiránek, A. Hofbauer a St. Sucharda. 52 vyobrazení z nichž 14 celostr. (celé dvojčíslo, texty a vyobrazení, věnováno A. Rodinovi). Sešit č. 4: VÝSTAVA C. K. UMĚLECKO-PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY PRAŽSKÉ V PAŘÍŽI ROKU 1900. (24 s.), text K. B. Mádl, 50 vyobrazení. | 2000 |
| MARIA, JAROSLAV: MICHELANGELO BUONARROTI. Praha, Neumannová, 1912. Čeští autoři sv. XIX. 62 s. Pův.brož. 200x145 | 100 |
| MAHEN, JIŘÍ: GENERACE. Praha, Kočí, 1921. Obálka V.HRSTKA. Pův. brož. 180x130 | 180 |
| BARTOŠ, JAN: BUDOVÁNÍ NÁRODNÍHO DIVADLA. Legenda a skutečnost. Praha, Girgal, 1934. Pův.brož. 170x105 | 250 |
| Rictus - JEHAN RICTUS. Prokletí básníci sv. III. Praha, Škeřík, 1929. Přeložil Jindřich Hořejší. 59 s., dřevoryt (autorův portrét) ANTOINE-PIERRE GALLIEN. Pův.brož. 200x135 | 250 |
| HAVLÍČEK BOROVSKÝ, KAREL: KŘEST SV. VLADIMÍRA. Jilemnice, Neubert, 1897. 47 s. Pův. brož. 170x125 | 190 |
| ZPĚVY NOVÉ FRANCIE. Literární pásmo ilegální francouzské poesie a prózy z let druhé světové války. Přeložil Benjamin Jedlička. Praha, Petr, 1946. 1.vydání. 65 s., ilustrace a ob. FRANTIŠEK JIROUDEK. Pův. poloplátěná vazba s obálkou. 180x120 | 120 |
| ŠTORCH - MARIEN, OTAKAR: ČERVENÉ MILOVÁNÍ. Praha, Alois Srdce, 1919. 70 s., obálka ZDENĚK KRATOCHVÍL. Pův. brož. 160x120 | 250 |
| NADLIDÉ. Filmový program. 1946. Režie V. Wassermann. Scénář Josef Neuberg. Grafická úprava atelier BaR. Dvoulist. 210x150 | 150 |
| VELKÝ PŘÍPAD. Filmový program. 1946. Scénář a režie Václav Kubásek a Josef Mach. Grafická úprava atelier BaR. Dvoulist. 210x150 | 150 |
| SKALNÍ PLEMENO. Filmový program. 1944. Režie Ladislav Brom. Scénař Karel Steklý, podle románu Jana Morávka. Dvoulist. 210x150 | 150 |
| MUŽI BEZ KŘÍDEL. Filmový program. 1946. Režie František Čáp. Námět a scénář Bohumil Štěpánek. Grafická úprava atelier BaR. Dvoulist. 210x150 | 150 |
| V HORÁCH DUNÍ. Filmový program. 1945. Režie Václav Kubásek za spolupráce Josefa Macha. scénář Josef Mach, námět František Götz. Grafická úprava atelier BaR. Dvoulist. 210x150 | 150 |
| SIRÉNA. Filmový program. 1947. Režie Karel Steklý. Scénář Karel Steklý za spolupráce Jana Weisse. Námět Marie Majerová. Dvoulist. 210x150 | 150 |
| CHVÍLE S OTOKAREM BŘEZINOU – IN MEMORIAM. Praha, Srdce, 1929. Sepsali A. St. Mágr a Otto Pick, graf. úprava C. BOUDA. Pův. brož. | 95 |
| TÁBORSKÝ, FRANTIŠEK: O RUSKÉM DIVADLE. Praha, Radhošť, 1935. 50 s., kresby K.SVOLINSKÝ, úprava METHOD KALÁB. Pův.brož. 155x100 | 170 |
| RAMBOUSEK, JAN: HRST VZPOMÍNEK NA BÁSNÍKA BŘEZINU. Kežmarok, vlastním nákladem, 1929. Pův. brož. | 180 |
| Kobliha - RAŠÍN, JAROMÍR: KLEOPATRA. Praha, soukromý tisk, 1928. (14) s., upravil a vyzdobil F. KOBLIHA (dřevoryt na frontispice, rámce na titulním listě a text. stranách), dvoubarevný tisk. Pův. brož. 200x155 ...vytiskl Vl. Burda na similijapanu. | 600 |
| FISCHER, OTOKAR: OTROCI. Tragedie o pěti dějstvích. Praha, Aventinum, 1925. 74 s. Pův. brož. | 350 |
| ŠALDA, F. X.: DÍTĚ. Komedie o 3 aktech. Praha, Aventinum, 1923. Pův. brož. | 190 |
| HALAS, FRANTIŠEK: TORSO NADĚJE. Praha, Fr. Borový, 1945. 6.dopl. vyd. Upravil FR. MUZIKA. Pův. brož. | 135 |
| SPILKA, ZDENĚK: JARNÍ ROMANCE. Brno, A. Píša, 1936. (22) s. včetně ob., obálka ANT. PROCHÁZKA. Pův. brož. 185x115 | 250 |
| TOLSTOJ, LEV NIKOLAJEVIČ: O BRATRU PALEČKOVI. Přeložil a doslov napsal Jos. Kopta. Praha, Sfinx 1947. 30 s., osm dřevorytů K.ŠTIKA, typografická úprava a ob. RUDOLF HÁLA. Pův. brož. | 120 |
| PODROUŽEK, JAROSLAV: LIDÉ KOLEM KNIH. Praha, Rudolf Kmoch, 1940. 57 s., ilustrace OTAKAR MRKVIČKA, grafická úprava LADISLAV ČESÁK. Pův. brož. | 95 |
| JESENSKÝ, JANKO: VINŠE. Bratislava, Slov. vyd. krás. lit., 1959. 27 s., dřevoryty a typogr. úprava ANTON HOLLÝ, ruční velkolosinský papír. 4 volné složky v pův. pap. obálce zdobené barev. kresbou. | 150 |
| EMANUEL, Z LEŠEHRADU: HOVORY S NEBESKÝM HODOVNÍKEM. 1.sv. sbírky Živná edice, Praha, Živný, 1931. 37 s., obálka a úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Pův. brož. | 200 |
| NEUMANN, STANISLAV KOSTKA: KNIHA MLÁDÍ A VZDORU. Praha, Fr. Borový, 1920. Spisy sv. 1. 117 s., upravil V.H.BRUNNER. Pův. brož. | 190 |
| PETIŠKA, EDUARD: OČI VZLÉTAJÍCÍHO ČASU. Praha, Družstevní práce, 1946. 40 s., obálka KAREL SVOLINSKÝ. Pův. brož. | 95 |
| BUCHLOVAN, BEDŘICH BENEŠ: KNÍŽNÍ ILUSTRACE ADOLFA KAŠPARA. Praha, Vilém Šmidt, 1942. Rukověť milovníka knih, sv. 1. 49 s., ilustrace ADOLFA KAŠPARA. Pův. brož. | 200 |
| MACHAR, J. S.: DIOCLETIAN. (Praha), M. Kliková, nedat. Výbor krásných básní, sv. 1. (22) s. Pův. pap. vazba. 190x190 ...ornamentace na každé stránce a předsádkách (zelený tisk). | 190 |
| NENÍ-LI KNIHA ZRCADLEM. Praha, Svoboda, 1967. Výběr aforismů a myšlenek z děl světového písemnictví z chystané knihy Miroslava Zůny Člověk v zrcadle. Kresby a grafická úprava Z. BOUŠE. Pův. brož. | 80 |
| JONÁŠ, JOSEF: OZVĚNA. Povídka o boji zemědělských dělníků. Praha, Práce, 1959. 40 s., dřevoryty vyzdobil VOJTĚCH CINYBULK. Pův. brož. | 75 |
| HORA, JOSEF: BÁSNĚ. 1911-1914. Praha, Fond Jul. Zeyera při Čes. akademii, 1915. 81 s. Pův. brož. ...Bibliotéka fondu Jul. Zeyera sv. 12. | 250 |
| DYK, VIKTOR: ANEBO. Kniha veršů. Praha, Umělecká Beseda, 1927. 109 s., upravil M. KALÁB. Pův. brož. 200x130 | 290 |
| BENEŠ, EDVARD: NOVÁ SLOVANSKÁ POLITIKA. Praha, Vladimír Žikeš, 1946. 59 s., frontispice a obálka MARIO STRETTI. Pův. brož. | 180 |
| DYK, VIKTOR: OKNO. POSLEDNÍ ROK. Praha, Borový, 1938. Spisy sv. IX. 173 s., obálka EDUARD MILÉN. Pův.brož. | 250 |
| DYK, VIKTOR: LEHKÉ A TĚŽKÉ KROKY. ANEBO. Praha, Borový, 1938. Spisy sv. VIII. 268 s., obálka EDUARD MILÉN. Pův. brož. | 250 |
| Architektura - BENEVOLO, LEONARDO: GESCHICHTE DER ARCHITEKTUR DES 19. UND 20. JAHRHUNDERTS. München., Verlag Georg D. W. Callwey, 1964. 2 díly, 438 a 548 s., 992 vyobrazení. Pův. celopl. vazby. Oba svazky vložené do pův. kartonového pouzdra s nalepenou barevnou obálkou. | 750 |
| SABINA, KAREL / SMETANA, BEDŘICH: PRODANÁ NEVĚSTA. Praha, Vesmír, 1940. 61 s., pův. barevné litografie (předsádky, frontispice a 9 celostr.) KAREL SVOLINSKÝ. Podpis K. Svolinského na titulním listu. Typograficky upravil METHOD KALÁB. Dvojbarevný tisk. Pův. pap. vazba zdobená barev. kresbou K. S. na přední desce. 280x195 | 900 |
| SABINA, KAREL / SMETANA, BEDŘICH: PRODANÁ NEVĚSTA. Praha, Vesmír, 1944. 61 s., pův. barevné litografie (předsádky, frontispice a 9 celostr.) KAREL SVOLINSKÝ. Podpis K. Svolinského na titulním listu. Typograficky upravil METHOD KALÁB. Dvojbarevný tisk. Pův. polopl. vazba zdobená barev. kresbou K. S. na přední desce. 280x195 | 850 |
| MATĚJČEK, ANTONÍN: ČESKÁ MALBA GOTICKÁ. Deskové malířství 1350-1450 / Zprac. Ústav pro dějiny umění university Karlovy v Praze. Práce vedl a úvodní stať napsal Antonín Matějček. 2. vyd. Praha, Melantrich, 1940. 177 s., 276 s. barev. obr. příloh, obálka a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. celopl. vazba s obálkou, uloženo v pův. pap. pouzdře. Velmi dobrý stav. 390x290 | 1500 |
| Rykr - HANUŠ, OTAKAR: OPIČÁRNY. Praha, Unie, 1929. Veselé knihy sv. XI. 216 s., obálka a ilustrace ZDENĚK RYKR. Dobová polopl. vazba s nalep. bar. obálkou. 210x150 | 600 |
| Kašpar - PROCHÁZKA, FRANTIŠEK SERAFÍNSKÝ: DVĚ ROMANCE. Bezhlavý jezdec. Stráže. Praha, Unie, 1919. Nestr., (18 listů) ilustrace KAREL KAŠPAR (barev. titul, 4 barevné a 7 jednobarevných celostránkových, 1 barevná a 2 jednobarevné půlstr.) Tisk neotypií. Pův. pap. vazba. 300x230 | 350 |
| MODERNÍ REVUE. Svazek XXXIX. Pro literaturu, umění a život. Praha, Procházka, 1923-1924. 308 s., původní grafické přílohy: P. DILLINGER (4x dřevoryt, 2x lept), JAN HONSA (3x dřevoryt), FR. HORKÝ (4x dřevoryt), FR. KOBLIHA (2x dřevoryt, 1 lept), JAN KONŮPEK (2x lept), ANTONÍN MAJER (2x dřevoryt, 1 lept), ARNO NAUMAN (2x dřevoryt, 1 lept), JAN RAMBOUSEK (2x dřevoryt, 1 lept), T. F. ŠIMON (2x dřevoryt, 1 lept), MAX ŠVABINSKÝ (1 lept, 2x lito), KAREL VIK (2x dřevoryt, 1 lept). Signováno: 11 leptů, 12 dřevorytů a 1 litografie. Polokožená vazba se zlatou ražbou na hřbetě, zlatá horní ořízka. ...Luxusní vydání, všechny přílohy z obyčejného vydání jsou v tomto vyd. i v druhém otisku, na lepším papíře a každý je signovaný, navíc je toto luxusní vydání opatřeno mimořádnými přílohami, které jsou rovněž signované. Spodní část hřbetu je opravována po jeho částečném odtržení. | 12000 |
| Špála - SOKOLOV, BORIS: RUDÝ LED. Praha, Melantrich, 1927. 143 s., 11 čb. il. VÁCLAV ŠPÁLA. Pův. celopl. vazba. 190x130 | 350 |
| Mrkvička - KOŽÍK, FRANTIŠEK: HLEDÁM MARII ROMANOVOU. Praha, Klub 777 bibliofilů, 1941. 48 s., celostr. barevná il. na frontispice, 2 celostránkové, koncovka, nakl. zn. a ražba na vazbě OTAKAR MRKVIČKA. Pův. polopl. vazba. 210x145 | 350 |
| SOKOLOV, BORIS: RUDÝ LED. Praha, Melantrich, 1927. 143 s., ilustrace VÁCLAV ŠPÁLA. Pův. celopl. vazba. | 350 |
| DRTIKOL, FRANTIŠEK: K. KOCIAN. Bromografie. 135x85 | 1250 |
| Muzika - DE LA ROCHE, MAZO: BOUŘE NAD JALNOU. 1. vydání. Praha, Julius Albert, 1948. 369 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem. | 400 |
| Muzika - DE LA ROCHE, MAZO: JALNA. 3. vyd. Praha, Julius Albert, 1948. obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem. | 400 |
| Muzika - DE LA ROCHE, MAZO: PÁN JALNY. 3. vyd. Praha, Julius Albert, 1947. obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem. | 400 |
| Muzika - DE LA ROCHE, MAZO: ŽNĚ NA JALNĚ. 3. vyd. Praha, Julius Albert, 1947. 346 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem. | 600 |
| Muzika - DE LA ROCHE, MAZO: MLADÁ JALNA. 2. vyd. Praha, Julius Albert, 1937. 270 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem. | 400 |
| Muzika - DE LA ROCHE, MAZO: ŽIVOT NA JALNĚ. 3. vyd. Praha, Julius Albert, 1946. 293 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem. | 400 |
| Muzika - DE LA ROCHE, MAZO: JARO NA JALNĚ. 1. vyd. Praha, Julius Albert, 1946. 297 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem. | 400 |
| Muzika - DE LA ROCHE, MAZO: KVĚT JALNY. 2. vyd. Praha, Julius Albert, 1937. 379 s., obálka, vazba a úprava FRANTIŠEK MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem. | 400 |
| STRATZ (Prof C.H.): DIE KORPERFORMEN. In kunst und leben der Japaner. Mit 152 in der text gedruckten abbildungen und 4 farbigen tafeln. Stuttgart, Ferdinand Enke, 1925. 234 s., 152 čb. vyobrazení: fotografie - akty, oděv, účesy, typy; ilustrace - anatomie, zobrazování lidského těla v Japonském umění ..., 4 barevné přílohy. Pův. celopl. vazba. 245x165 ...žluté plátno vazby mírně zašpiněné - používáním, prachem ... | 1750 |
| TSUDZUMI, TSUNEYOSHI: DIE KUNST JAPANS. Herausgegeben vom Japan - Institut in Berlin. Leipzig, Insel, 1929. 341 s., mit 127 Abbildungen und 8 Farbigen tafeln / 127 čb. vyobrazení a 8 barevných příloh. Pův. celopl. vazba. 206x190 | 980 |
| BRUNNER, V. H.: QUIJOTI. Praha, Družstevní práce, 1931. 32 s., 26 kreseb V. H. BRUNNER. Pův. brož. | 200 |
| ANDERSEN, H. CH. : PO TISÍCILETÍCH. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1956. Přeložil Karel Mašek. Graf. vyzdobil CYRIL BOUDA. Pův. brož. | 280 |
| BŘEZINA, OTOKAR: OSLNĚNÍ SVOBODY. Z rukopisné pozůstalosti vydal a edičními poznámkami doprovodil Otakar Fiala. Praha, Melantrich, 1939. 21 s., ručně čísl. výtisk č. 2/20 na ručním papíře Vergé Blanc Pannekoek. Pův. brož. 265x200 | 300 |
| ŠALDA, F. X.: O NAŠÍ MODERNÍ KULTUŘE DIVADELNĚ DRAMATICKÉ. Praha Girgal 1937. 36. s. Pův. brož. 250x180 | 145 |
| Obrtel - ČEP, JAN: VIGILIE. Prosy. Praha, Rudolf Škeřík, 1928. Plejada sv. 3. 91 s., obálka VÍT OBRTEL. Pův. brož. 200x135 | 950 |
| Mucha - MISTR JAN HUS NA KONCILU KOSTNICKÉM. Jeho výslech, odsouzení a upálení dne 6. července 1415. Praha, Mucha a Dědina, 1902. 87 s., 5 ilustrací na přílohách ALFONS MUCHA a četné ilustr. v textu JAN DĚDINA Pův. celokožená vazba. 325x240 | 7500 |
| PROKEŠ, JAROSLAV: M. PROKOP Z PLZNĚ. Příspěvek k vývoji konservativní strany husitské. V Praze, Společnost Husova musea, 1927. Husitský archiv sv. III. 303 s. Pův. brož. ...velmi dobrý stav, nerozřezáno. | 350 |
| BŘEZINA, OTOKAR: HUDBA PRAMENŮ. Praha, Hugo Kosterka, (1903). Symposion sv. 20. 116 s., anonymní úprava. Pův. brož. ..mírně popraskaná spodní polovina hřbetu, horní a boční okraje hrubé ořízky a předtitulní strana od prachu. 180x145 | 890 |
| Rubens - KRSEK, IVO: PETRUS PAULUS RUBENS. Praha, Odeon, 1990. Malá galerie sv. 44. 1.vyd. 109 s., 49 barevných a 19 černobílých reprodukcí. Typograf. úprava OLDŘICH HLAVSA. Plátěná vazba s obálkou. 210x210 | 150 |
| Michelangelo - BLAŽÍČEK, OLDŘICH: MICHELANGELO. Praha, Odeon, 1975. Malá galerie sv.14. 1. vyd. 78 s., 45 reprodukcí z toho 27 barevných. Grafická úprava, vazba a obálka OLDŘICH HLAVSA. Pův. plátěná vazba s obálkou. 210x210 | 120 |
| Aleš - HLOUPÝ HONZA. České pohádky vypravuje Ladislav Quis. Praha, F. Topič, 1892. 2. vyd. 73 s., 14 celostr. ilustrací (jednostranný tisk se žlutým podtiskem) MIKULÁŠ ALEŠ. Pův. celopl. zdobená vazba (písmo, zlacená ražba, barevný relief) se signaturou M. Alše. 280x195 ...první vyd. z r. 1881 u J. R. Vylímka ilustroval Karel Krejčík. Dobrý stav. | 1500 |
| ABBILDUNG DER VORNEHMSTEN GEBÄUDE ALTDEUTSCHER BAUART. Erstes - Achtes Heft. Gesammelt von Anton Falger. München u. Innsbruck, May & Widmayer, (cca 1830). 48 (z 50) litografií v dobové plátěné vazbě. Obálky osmi složek chronologicky vevázány. Tištěno jednostranně na kartonech 160x107 Litografie vytvořili Domenico Quaglio a Anton Falger. ...evropské katedrály, chrámy a paláce. Okraje kartonů mírně nažloutlé. Mimo dva listy (č. 4 a 5) kompletní. Vzácné a v úplnosti těžko dostupné dílo. | 19000 |
| JAKUBEC, JAN: DĚJINY LITERATURY ČESKÉ. Praha, Laichter, 1929-1934. Díl 1: Od nejstarších dob do probuzení politického. 1929. XIX, 986 s. Díl 2: Od osvícenství po Družinu máje. 1934. XV, 1051 s. Celopl. vazby. 2 svazky. | 1250 |
| ČAPEK, KAREL: MARSYAS ČILI NA OKRAJ LITERATURY (1919 - 1931). 3. vyd. Praha, Borový, 1948. 264 s., obálka VÁCLAV SIVKO, vazba F. MUZIKA. Pův. polopl. vazba s přebalem. 180x125 - Stopy použivání. | 70 |
| GERMANY AND CZECHOSLOVAKIA: By an Active and Responsible Czechoslovak Statesman. I, Foreign Policy of Czechoslovakia in its Relations to Germany. II, Czechoslovakia at the Peace Conference and the present German-Czechoslovak Discussion. Prague, Orbis, 1937. 103, 82 s. 2x Pův. brož. 200x140 | 490 |
| VYSKOČIL, IVAN: KOSTI. 1. vyd. Praha, Mladá fronta, 1966. Edice Boje sv. 141. 202 s., obálka, vazba a typogr. úprava ZDENEK SEYDL. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 300 |
| 1. máj. 1895. Slavnostní list májový. Nákladem Prvního lidového knihkupectví (Ig. Brand), Vídeň, 1895. Tiskl L. Bergmann a spol. ve Vídni. (8) s. včetně obálky, text: A. Radimský - K prvímu máji 1895, A. Němec - Oslava májová proletariátem českým, Pavel Laforgue - První máj, Vilém Ellenbogen - Pět let májové oslavy v Rakousku, Josef Klapka - Náchodský - Buď svoboden a Vzhůru v boj! (verše) Volné dvojlisty. 300X230 | 1500 |
| 1. máj. 1898. Slavnostní list k 1. květnu. Nákladem časopisu "Zář". Dělnická knihtiskárna v Praze. 8 s., barevná anonymní obálka (chromolitografie). 300X230 | 1500 |
| 1. máj. 1899. Slavnostní list k 1. květnu. Nákladem časopisu "Zář". Dělnická knihtiskárna v Praze. 8 s., anonymní obálka (barevná litografie). 300X230 | 1500 |
| 1. máj. 1900. Nákladem časopisu "Zář". Dělnická knihtiskárna v Praze. 16 s., 3 půlstr. il., anonymní obálka (barevná litografie). 290x205 | 1500 |
| 1. máj. 1902. Nákladem Tiskového družstva Českoslovanské strany sociálně demokratické (časopis "Zář"). Dělnická knihtiskárna v Praze. 8 s., 5 il v textu, anonymní obálka (barevná litografie). 300X230 | 1500 |
| Tapies - ANTONI TAPIES. Galeria Carles Taché, Barcelona. 1991. (56) s. z toho 14 bar. vyobrazení na přílohách, text (na zeleném kartonu) Daniel Giralt - Miracle, tisk textu a obrazových příloh jednostranně. Obálka s čb. fotogr. portrétem A.T. Pův. brož. 295x210 | 350 |
| KIESLING, ERNST: WESEN UND TECHNIK DER MALEREI. Ein Handbuch für Künstler und Kunstfreunde. Mit 10 Textabbildungen und 17 Vollbildern. Leipzig, Hiersemann, 1908. 164 s. Pův. celopl. vazba. 240x165 ...Hiersemanns Handbücher, Bd. II. | 600 |
| POCHE, EMANUEL: UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUSEUM V PRAZE. K 70. výročí založení ústavu. Praha, Čedok, 1955. [1], 8, [343] s., 255 fotografií na přílohách (hlubotisk) JINDŘICH BROK a JOSEF EHM, grafická úprava JAN A. PALOUŠ, obálku navrhl ZDENĚK M. ZENGER. Rus., něm., angl. a franc. souhrn a seznam vyobrazení. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x160 ...velmi dobrý stav. | 390 |
| TECHNISCHE MITTEILUNGEN FÜR MALEREI. Zeitschrift der "Deutschen Gesellschaft für rationelle Malverfahren" Adolf-Wilhelm-Keim-Gesellschaft in München. 54. Jahrgang. Heft 11-24. München, Callwey, 1938. 215 s. Dobová polopl. vazba / Halbleinwand der Zeit. | 1200 |
| JAENNICKE, FRIEDRICH. HANDBUCH DER AQUARELLMALEREI. Nach dem heutigen Standpunkte und in vorzugsweiser Anwendung auf Landschaft und Architektur mit einem Anhange über Holzmalerei von Friedrich Jaennicke. 6., verb. und verm. Aufl. Stuttgart, Neff, 1902. 320 s. Pův. celopl. vazba / Orig. cloth binding. 190x130 | 700 |
| CHEVREUL, E.: DIE FARBENHARMONIE. mit besonderer Rücksicht auf den gleichzeitigen Contrast in ihrer Anwendung in der Malerei, in der decorativen Kunst, bei der Ausschmückung der Wohnräume, sowie in der Kostum u. Toilette. Hrsg. von F. Jännicke. Zugleich als zweite gänzlich umgearb. Auflage. Stuttgart, Neff, 1878. VIII, 275 s. Mit 9 farb. Tafn. Leinwandband der Zeit. 180x125 | 2750 |
| BALLO, EDUARD: TECHNIK DER ÖLMALEREI. Mit einem Anhang über kopieren und restaurieren der Ölgemälde. Leipzig, Karl W. Hiersemann, 1924. Hiersemanns Handbücher XI. 132 s. Pův. polopl. vazba / Orig. Halbleinwand. 230x160 | 450 |
| BARRET, GEORGE: ANLEITUNG ZUR AQUARELLMALEREI. Zum Selbstunterricht für Anfänger und für Künstler, welche die Mittel kennen lernen wollen, durch welche die englischen Aquarellmaler ihre glänzenden Erfolge erreichen. Paul Neff, Stuttgart, (um. 1885). 6. Auflage. VIII, 92 s. Dobová polopl. vazba / Halbleinwand der Zeit. 165x115 | 350 |
| RITSCHER, JULIUS: ANLEITUNG ZUR PASTELLMALEREI. Dresden, Müller & Hennig, (um 1910). 7. Auflage. 68 s. Pův. brož. / OBrosch. 200x140 | 195 |
| SCHULTZE-NAUMBURG, PAUL: DAS STUDIUM UND DIE ZIELE DER MALEREI. Ein Vademecum für Studierende. Vermehrte Aufl. des Studiengang des modernen Malers. Mit 16. illustrationen. Leipzig. Diederichs. 1900. 2. Auflage. 125 s. Dobova polopl. vazba s vev. obálkou. 210x160 ...z knihovny Prokopa Leichtera, jeho podpis na titulním listu a na patitulu. | 750 |
| SEGY, LADISLAS: AFRICAN SCULPTURE SPEAKS. New York, Hill And Wang , 1961. 3. vyd., 264 s., 277 fotogr. vyobr., 3 mapy na předsádkách, rejstřík. Pův. celopl. vazba s obálkou. 285x215 | 690 |
| HALAS, FRANTIŠEK: MLADÉ ŽENY / STARÉ ŽENY. Praha, Nibiru, 2002. 64 s., 10 celostr. barev. il. a 2 il. na předsádkách OTA JANEČEK. Pův. vazba z imitace kůže rudé barvy, zlatá ražba na přední desce a hřbetě. 170x120 | 190 |
| KROPÁČ, FRANTIŠEK: BLÁZNIVÝ MĚSÍC. Příběh podivuhodného domu. Román. Praha, A. Král, 1927. Ed. Brána, (red. Jan Grmela) 158 s., obálku do linolea vyřezal VÁCLAV RABAS. Pův. brož. 175x130 | 750 |
| PĚVCI SLEZSKÝCH PÍSNÍ. Sbírku uspořádal a pro tisk připravil Matouš Jurák. Olomouc, oblastní výbor ROH Svazu zaměstnanců železnic v Olomouci, 1955. (44) s., text J. Seifert a Petr Bezruč, 14 celostr. barevných ilustrací (VINC. BENEŠ, MAX ŠVABINSKÝ, CYRIL BOUDA, AL. SCHNEIDERKA, RABAS, MEZEROVÁ, SEDLÁČEK, BARUCH, SVOLINSKÝ, DVORSKÝ, VÁCLAV KAREL, ST. KRÁTKÝ, MARTIN BENKA a JAN ZRZAVÝ), obálka, titulní list a úprava KAREL SVOLINSKÝ. Ručně čísl. exemplář č. 55 z 800 čísl. výtisků. Volné složky v pův. pap. obálce. ...text J. Seiferta, obsah, tiráž a titulní list kaligrafoval K. Svolinský, 13 básní P. Bezruče jsou tištěny (modrý tisk) jako faksimile rukopisu. | 650 |
| OLBRACHT, IVAN: NIKOLA ŠUHAJ LOUPEŽNÍK. London, Lidová Knihovna Mladého Československa, (1942?) 140 s., vazbu navrhl SCHLOSSER (sign. v desce). Pův. celopl. vazba. 180x120 ...velmi dobrý stav. | 490 |
| Hoffmeistr - WAUGH, EVELYN: NEŘESTNÍCI. Přeložila Staša Jílovská (z orig. "Vile bodies") Praha, Spolek výtvarných umělců Mánes, 1933. Knihy Mánesa sv. 12. 264 s., obálka A. HOFFMEISTR. Pův. brož. 195x135 ...v přední části, na okraji, utržen kousek obálky (v místě bez tisku), v ploše ob. přední části nevýrazná perforace. Brožura je teď navíc odborně přebalena obalem z čiré folie, který dokonale zabraňuje dalšímu poškození a dojem z toho stávajícího zmírňuje na minimum. | 850 |
| SERAFIMOVIČ, A. S.: ŽELEZNÝ PROUD. Praha, Jan Fromek, 1936. Edice Odeon sv. 82. Spisovatelé Sovětského svazu sv. 9. 241 s., fotomontážní obálka J. STOLPE. Pův. brož. 195x135 | 900 |
| KARÁSEK ZE LVOVIC, JIŘÍ: OBRÁCENÍ RAYMUNDA LULLA. Novella. Praha, Alois Srdce, 1919. 40 s., dřevoryty vyzd. F. KOBLIHA (titul, koncová viněta a na obálce) Pův. brož. 175x115 | 750 |
| NEZVAL, VÍTĚZSLAV: SCHOVÁVANÁ NA SCHODECH. Adaptace Calderonovy hry o 4 obrazech. Druhé vydání. Praha, Fr. Borový, 1931. 156 s., grafická úprava a obálka KAREL TEIGE. Pův. brož. 245x165 ...horní a dolní okraj hřbetu (1,2cm) odtržený. Na titulu dedikace bez souvislosti s autory. | 900 |
| Sutnar - ROSŮLEK, JAN VÁCLAV: HLAVOU PROTI ZDI. Praha, Družstevní práce, 1934. Živé knihy A, sv. 112. 337 s, vazba a graf. úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. celopl. vazba. ...velmi dobrý stav! | 750 |
| REED, JOHN: DESET DNŮ, KTERÉ OTŘÁSLY SVĚTEM. S předmluvou V.I. Lenina a N. Krupské. Z ruského vydání z pověření autorova přeložil a poznámkami pro české čtenáře opatřil Oldřich Berger. III. revidované vydání se zvláštním retrospektivním doslovem překladatele. Praha, Dělnické nakladatelství, 1946. 270 s., s originální obálkou prvého ruského vydání podle návrhu Johna Reeda, úprava A. CHLEBEČEK. Pův. brož. ...úplné, z původního originálu převedené vydání. | 390 |
| BEDNÁŘ, JAROSLAV: ČERVENÁ ZEMĚ. Terra rossa.. Praha, Družstevní Práce, 1928. Živé knihy B, sv. 12. 165 s., 21 kreseb a jedna na obálce JAN ŠTURSA, upravil a vazbu navrhl EMANUEL FRINTA. Pův. celopl. vazba. ...velmi dobrý stav! | 450 |
| BEZRUČ, PETR: SLEZSKÉ PÍSNĚ. Brno, Nový lid, 1920. (3. vyd.) 144 s. Pův. celokožená vazba s kubistickou ražbou na přední desce, zlatá horní ořízka. 145x105 ...na okrajích hřbetu a v rozích odřená. | 650 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: EVROPA VOLÁ. Z antické féerie "Caesar". Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 ...velmi dobrý stav. | 2500 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: EZOP A BRABENEC. Z filmu "Pudr a benzín". Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 ...velmi dobrý stav. | 2750 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: KLEOPATRA. Tango z antické féerie "Caesar". Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 ...velmi dobrý stav. | 2500 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: POCHOD NEUTRÁLŮ. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1930. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 | 2750 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: PRAŽSKÁ JAVA. Z revue "Golem". Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 | 2750 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: ŽIVOT JE JEN NÁHODA. Z filmu peníze nebo život. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 | 2500 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: POCHOD STOPROCENTNÍCH MUŽŮ. Z revue "Golem". Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 | 2750 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: TEĎ JEŠTĚ NE. Fox z filmu G. Machatého "Ze soboty na neděli", slova Vítězslav Nezval. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1931. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 340x270 | 2750 |
| JARNÍ ALMANACH KMENE. Jízdní řád literatury a poesie. Redigoval a obrázky doprovodil AH 32 (= ADOLF HOFFMEISTER). Praha, Kmen, 1930-31. 180 s., ilustrace (titulní dvoustrana, nakl. zn., 19 ilustrací v textu, ilustrace v inzertní části a obálka) ADOLF HOFFMEISTER, 4 s. fotogr. příloh, v inzertní části jedna rekl. fotografie JOSEFA SUDKA, před titulem exlibris architekta KARLA LODRA. Pův(?) polopl. vazba s pův. přebalem. 185x125 | 850 |
| NÁRODOPISNÁ LITERATURÁ NA SLOVENSKU ZA ROKY 1901 - 1959. Zostavili Stano, Pavol a Zatko, Rudolf. Martin, Matica Slovenská, 1989. 794 s. Edice: Speciálna bibliografia, Séria: Základné bibliografie vednych odborov. Pův. celopl. vazba s přebalem. | 350 |
| HOŠOVSKYJ, VOLODYMYR: U PRAMENŮ LIDOVÉ HUDBY SLOVANŮ. Studie z hudební slavistiky. Z rus. orig. "U istokov narodnoj muzyki Slavjan" přeložili a doslov (Volodymyr Hošovskyj a jeho cesta k pramenům lidové hudby Slovanů) napsali Olga a František Hrabalovi. Praha, Supraphon, 1976. 332 s., (16) s. fot. příloh, jmenný rejstřík, přehled a odkazy na literaturu, rejstřík písní. Pův. celopl. vazba s obálkou. | 250 |
| Chagall - GEORGE, WALDEMAR: MARC CHAGALL. Vingt-neuf reproductions de peintures et dessins précédées d'une étude critique par Waldemar George, de notices biographiques et documentaires et d'un portrait de l'artiste gravé sur bois par G. Aubert. Les peintres français nouveaux, n°31. Paris, Nouvelle Revue française, 1928. 63 s., 25 celostr. čb. vyobr. a 4 v textu. Pův. brož. 155x120. ...na s. bez tisku vlepeny 2 novější barevné pohlednice. | 500 |
| Klee - CREVEL RENÉ: PAUL KLEE. Peintres Allemands. Paris, Librairie Gallimard, 1930. 63 s. včetně 33 čb. vyobr. (s. 17-63), 3 il. v textu, portét P. Klee v titulu (gravé sur bois par GEORGES AUBERT). Pův. brož. 157x123 | 500 |
| Sciltian - BERNARDI MARZIANO: GREGOR SCILTIAN. Milano, Hoepli, 1941. Arte moderna straniera N.7. 19 s. textu, XXXIII obr. příloh, barev. repr. ve front. Pův. brož s pův. přebalem. 175x125 ...přebal v okrajích a na hřbetě znečištěný od prachu a na jeho zadní straně kousek utržen, brožura (přední část obálky se stejnou úpravou jako na přebalu) v bezvadném stavu. | 500 |
| GOETHE, JOHANN WOLFGANG. GESAMMELTE WERKE IN ACHT BÄNDEN. Hrg. von Bernt von Heiseler. Neuausgabe mit einer Einführung von Wolfdietrich Rasch. Gütersloh, Bertelsmann, nedat. 8 svazků. Pův. červená vazba v imitaci kůže, zdobená zlatou ražbou. 190x120. ...ntaktní stav! | 1200 |
| ZAP, KAREL VLADISLAV: POPSÁNJ KR. HLAWNJHO MĚSTA PRAHY pro cizince i domácj. Praha, W. Špinka, 1835 (1. vyd.) 140x80, 345 s., 2 litografické přílohy (Malá strana s král. hradem a Staroměstske náměstj.), na konci skládaný plán Prahy ("Neynowěgšj plán Prahy a wůkolj. 1835") 250x280. Tištěno "W arcibiskupské knihtiskárně, u Josefy wdovy Fetterlové". Dobová polokožená vazba, na hřbetě z vepřovive jsou po šířce čtyři zlacené ornamenty a zlacený titul se jménem autora na červeném koženém štítku, potah desek je z černého kožovitého papíru s hustě zrnitým povrchem. Mnoho listů s nahnědlými skvrnami, na třech místech titulního listu (mimo text) nalepen papír tmavšího odstínu. ...v tomto podrobném pražském průvodci se mimo historická "Znamenitá stavenj" nebo "Znamenitěgšj náměstj a ulice" věnuje pozornost i dobovým reáliím např: "Hospody, weřegná wečeřadla, zahrady a tanečnj sály. Kafjrny čili kawárny", je zde seznam pražských knihkupců a obchodníkú "we wěcech uměleckých" a mj. i jízdní řád "odcházegjcjch a přicházegjcjch vozů a dostawnjků". | 4000 |
| Vaca - DEN SOVY. 1972. Režie: Damiano Damiani. Autor plakátu:KAREL VACA. 400x290. | 750 |
| Ziegler - WEST SIDE STORY. 1970. Režie: Jerome Robbins, Robert Wise, autor plakátu: ZDENĚK ZIEGLER. 840x600 | 3500 |
| Ševčík - BLÁZNI ZE STADIÓNU. Režie: Claude Zidi, autor plakátu: IGOR ŠEVČÍK. 840x600 | 1500 |
| Vyleťalová - NEBESKÁ VÍLA. 1971. Režie: Luciano Salce, autor plakátu: OLGA VYLEŤALOVÁ-POLÁČKOVÁ. 400x290 | 750 |
| Obrtel - SEIFERT, JAROSLAV: POŠTOVNÍ HOLUB. Praha, Škeřík (ed. Plejada), 1929. 1. vyd. 75 s., obálka a úprava VÍT OBRTEL. Na patit. dedikace a podpis autora, v titulu podpis předchozího majitele knihy. Pův. brož. 205x138 | 1300 |
| FALKE, JAKOB VON: COSTÜMGESCHICHTE DER CULTURVÖLKER. Stuttgart, Spemann, (cca 1880). 480 s., 377 čb. ilustrací v textu a jedna barevná příloha (francouzská móda z doby Ludvíka XVI) jako frontispis. Dobová polokožená vazba, hřbet zdobený zlatou ražbou. 275x205 ...horní okraj hřbetu a spodní rohy desek otřepené, na titulním listě několik hnědých skvrn. | 1700 |
| Bouda - LA VITA DI BENVENUTO CELLINI. 30 incisioni in rame di Cyril Bouda. Con prefazione del Prof. Ettore Lo Gatto. Praga, Žikeš, 1939. 5 s., 30 celostránkových mědirytin 192x126 a 1 viněta na titulním listě Cyril Bouda. Tisk M. Pegrassi, výtisk č. 66/99, podpis výtvarníka v tir. Pův. polokožená vazba (v okrajích hřbetu odřená) se zlatou ražbou na hřbetě a na přední desce. 390x265 ...Vlastní životopis Benvenuta Celliniho v tomto vydání s 30 celostr. mědirytinami, italskou předmluvou a bez textu. | 14000 |
| GIDE, ANDRÉ: BETSABÉ. Drama. Přeložil Arn. Procházka. Knihovna Moderní revue sv. 58. Praha, Moderní revue, 1913. 22 s. Pův. brož. 12°. | 450 |
| BÍLEK, FRANTIŠEK: CESTA. Praha, Odbor Svazu čsl. studentstva, 1909. Nestr. (12) s. (text M. Marten a Fr. Bílek, doubarevný tisk), patitul a titulní list (dřevoryty), 33 celostr. a 3 dvoustranné litografie FRANTIŠEK BÍLEK (jednostranný tisk). Ručně čísl. výtisk 144/400. Původní celopergamenová vazba se zlatou ražbou na přední desce Ludvík Bradáč. 250x220 ...desky "měkké" vazby jsou prohnuté "ven", na povrchu přední desky je oválné tmavší místo (10x7cm), které občas, v nestřeženém okamžiku, dovede zanechat dětská dlaň, v níž záhy před tím než spočinula na knize, byl krajíc chleba s máslem. Papír z předního přídeští místy zvlněn a ve spodním okraji desky od pergamenu odlepen. Knižní blok je v bezvadném stavu. | 6500 |
| Kupka - POUR GARDER. L'ASSIETTE AU BEURRE. N° 57. 3 mai 1902. (16) s. včetně obálky, 10 celostr. barevných litografií FRANTIŠEK KUPKA. Pův. brož. 315x250 | 3900 |
| SUARÉS, ANDRÉ: LÁSKA A PŘÍRODA. Kr. Vinohrady, Bradáč, 1921. Bibelot sv. II. 48 s. Pův. celokožená vazba. 16°. ...velmi dobrý stav! | 460 |
| BARTOŠ, JAN: HERCOVO TAJEMSTVÍ. Divadelní úvahy. Praha, Ústav pro učební pomůcky, 1946. Knihovna divadelního prostoru sv. 21, řada C. 83 s., obálku (s použitím kresby B. FEUERSTEINA z obálky knihy J. Bartoše: O moderním divadelním projevu) MIROSLAV KOUŘIL. Pův. brož. ...kniha obsahuje studii J. HONZLA: Tragický básník Jan Bartoš. | 400 |
| LANGER, FRANTIŠEK. SVATÝ VÁCLAV. Tragedie o 3 děj. Praha, Skupina výtv. umělců, 1912. Vinice, knihovna Uměleckého měsíčníku sv. 1. 104 s., 3 celostr. il. a kresba na obálce ZDENĚK KRATOCHVÍL. Pův. brož. 245x165 ...velmi dobrý stav. | 650 |
| MORAVEC, FRANTIŠEK: KNIHTISK, OBRAZ DUCHA PĚTI STOLETÍ. V Praze, Č.A.T. Českomoravské akciové tiskařské a vydavatelské podniky, 1940. 42 s., celostr. ilustrace, viněty a iniciály ANTONÍN MACOUREK. Dvoubarevný tisk. Ručně čísl. výtisk 53/500 na ručním papíru Pannekoek-Holland. Pův. brož. 200x145 ... úvodní stať napsal Jaroslav Durych. Uspořádal a upravil Antonín Hubert Hořánek. Vydaly Č.A.T., jako soukromý tisk k třicátému roku své působnosti v jubilejním roce pěti set let vynálezu knihtisku. Velmi dobrý stav. | 350 |
| Lodr - Státní lesy a statky. Vydal podnik Státní lesy a statky k Slovanské zemědělské výstavě 1948. Nestr. (40) s., z toho na 24 s. fotogr. vyobr., fotomont. obálka a grafická úprava arch. KAREL LODR. Pův. brož. 145x210 ...velmi dobrý stav. | 650 |
| Lodr - VĚCI A LIDÉ 1948. Výtvarník ve výrobě. Výstava hodnotné tvorby členů Svazu českého díla a členů Ústředí lidové a umělecké výroby. Praha, Svaz českého díla, Ústředí lidové a umělecké výroby, 1948. Nestr. [50] s., text mj. K. Herain, Ludvika Smrčková, A. Kybal a J. Kotík, řada vyobrazení z mnoha oborů soudobého užitého umění a architektury. Obálka a úprava katalogu KAREL LODR. Pův. brož. 210x155 ...velmi dobrý stav! | 800 |
| V. TRIENÁLE UMĚLECKÉ KNIŽNÍ VAZBY. Katalog soutěžních prací. Výběr z prací Ludvíka Bradáče. Historická knižní vazba. Praha, PNP, 1985. Nestr., (36+8+12) s., 42+4+13 čb fotogr. vyobrazení. Tři sešity vložené v pův. obálce. 242x175 | 290 |
| Lada - ŠRÁMEK, FRÁŇA: MODRÝ A RUDÝ. Verše o vojáčcích. Interpelace posl. Fresla, Choce a soudruhů ze dne 1. května 1906. Knihovna Mladých proudů sv. 1. 2. vyd., Praha, Mladé proudy, 1911. Knihtiskárna nár. soc. "Melantrich" v Praze. 36 s., obálka (anonymně) J. LADA. Pův. brož. 160x125 ... antimilitaristická poesie ze Šrámkova anarchistického období (Píšou mi psaní, Poslušně prosím, šavličko, Tři vojáky, tři bodáky, My to vždycky vyhrávali, Vštěp si každý do palice, Šest já synů porodila ...) | 1200 |
| BOETTINGER, HUGO (1880 - 1934). Akt ležící dívky. 115x150. Litografie, signovaná tužkou. Ruční papír (265x205) se slepotiskovým razítkem Arthura Nováka. | 2500 |
| BOETTINGER, HUGO (1880 - 1934). Akt klečící dívky. 150x160. Litografie, signovaná tužkou. Ruční papír (265x205) se slepotiskovým razítkem Arthura Nováka. | 2500 |
| Souček - MALÍŘ KAREL SOUČEK. Vzpomínky přátel. (mj. J. Kotalík, J. Jerman) Redigoval Václav Sklenář. Kladno, Josef Cipra, 1967. Edice Kladenský lis. 29 s., 7 celostr. barevných litografií (každá litografie signována) KAREL SOUČEK, typograficky upravil, vysadil a v ručním lisu vytiskl písmem Bodoni 100 výtisků v listopadu 1967 Josef Cipra na Kladně. 305x250 ...Karel Souček (1915-1982), AVU u prof. Willi Nowaka, krátce byl členem Skupiny 42. Zlatá medaile za malířskou výzdobu Čs. pavilonu světové výstavy na Expo 58 v Bruselu. vyobrazení-images | 5000 |
| Mašek - VALÉRY, PAUL: MLADÁ PARKA. Přeložil Josef Palivec. Praha, Orbis, 1937. 46 s., 4 celostr. litografie (z nich 3 sign.) VÁCLAV MAŠEK, typografická úprava RUDOLF HÁLA. Výtisk č. 42 z 220 vydaných výtisků na holandském ručním papíru Van Gelderu. Pův. brož. 385x290...obálka s mírnými stopami prachu. | 1500 |
| LISTY PRO UMĚNÍ A KRITIKU. 15.2.1933-18.1.1934. 640 s, 20 sešitů. vyobrazení-images | 1800 |
| Dlouhý - BÁJEČNÝ ŽIVOT. 1965. Režie: Sidney J. Furie. Autor: BEDŘICH DLOUHÝ. 400x290 | 900 |
| Bidlo - HOŘÍ MÁ PANENKO. 1967. Režie: Miloš Forman. Autor: VLADIMÍR BIDLO. 290x380 PRODÁNO/SOLD | 0 |
| Zálešák - KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ? 1967. Režie: Mike Nichols. Autor: FRANTIŠEK ZÁLEŠÁK. 400x290 | 2000 |
| Zeman - PRACHY A SMŮLA. 1966. Režie: Pierre Grimblat. Autor: VÁCLAV ZEMAN. 400x290 | 650 |
| Zeman - QUILLEROVO MEMORANDUM. 1969. Režie: Michael Anderson Autor: VÁCLAV ZEMAN. 400x290 | 1500 |
| Vaca - ŘEK ZORBA. 1969. Režie: Michael Kakojanis. Autor: KAREL VACA. 840x600 | 3500 |
| Stránský - ŽIVOT NA ZÁMKU. 1966. Režie: Jean Paul Rappeneau. Autor: STRÁNSKÝ. 400x290 PRODÁNO | 1000 |
| Sládek - SEN KRÁLŮ. 1974. Režie: Daniel Mann. Autor: ANTONÍN SLÁDEK. 840x600 | 1900 |
| Toyen - HUDSON, W. H.: EL OMBÚ. Přerov, Durych, 1930. Edice Delfín. 167 s., obálka a čb. il. ve front.TOYEN. Pův. brož. | 700 |
| VRCHLICKÝ, JAROSLAV: VITTORIA COLONNA. Báseň Jaroslava Vrchlického. Praha, J. Otto, nedatováno [1877]. 1. vydání. 53 s. Pův. celoplátěná vazba. 8° | 650 |
| PEŠINA, JAROSLAV: ČESKÁ MODERNÍ GRAFIKA. Praha, Hollar, 1940. 198 s., množství čb. vyobrazení. Pův. poloplátěná vazba. 280x210 ...na tvorbě 86 grafiků sleduje J. Pešina vývoj české, volné grafické tvorby od druhé poloviny 19.století. | 750 |
| BIBLIOFIL. IX. Ročník IX., čísla 1-10. Uherské Hradiště, Skupina moravských knihomilů, 1932. Redaktor Bedřich Beneš Buchlovan. 231 s., obr. přílohy na volných listech (JILOVSKY, pův. lept; R. KUBÍČEK, pův. lito, sign.; ZD. BRAUNEROVÁ, KONŮPEK, J. BARUCH, O. MENHART, SVOLINSKÝ, R. LANDER, J. ŠVÁB, C. BOUDA, P. DILLINGER ...) 7 sešitů v pův. obálkách. 240x165 ...velmi dobrý stav. vyobrazení-images | 950 |
| UMĚNÍ. Svazek IX. Sborník pro českou výtvarnou práci. Praha, Štenc, 1935-36. Svazek IX. 468 s., množství čb. vyobrazení a fotogr. reprodukcí ze všech oborů výtvarných umění a architektury. 7 sešitů v původních obálkách M. ŠVABINSKÉHO. 280x210 ...kompletní ročník. Velmi dobrý stav! Sborník vycházel od roku 1918 (ročník I. 4 sešity) do r. 1949 (neukončený ročník XVII. č. 1-8). REZERVACE | 800 |
| UMĚNÍ. Svazek VIII. Sborník pro českou výtvarnou práci. Praha, Štenc, 1934-35. Svazek IX. 470 s., množství čb. vyobrazení a fotogr. reprodukcí ze všech oborů výtvarných umění a architektury. 8 sešitů v původních obálkách M. ŠVABINSKÉHO. 280x210 ...kompletní ročník. Velmi dobrý stav! Sborník vycházel od roku 1918 (ročník I. 4 sešity) do r. 1949 (neukončený ročník XVII. č. 1-8). REZERVACE | 800 |
| UMĚNÍ. Svazek X. Sborník pro českou výtvarnou práci. Praha, Štenc, 1936-37. Svazek X. 488 s., množství čb. vyobrazení a fotogr. reprodukcí ze všech oborů výtvarných umění a architektury. 7 sešitů v původních obálkách M. ŠVABINSKÉHO. 280x210 ...kompletní ročník. Velmi dobrý stav! Sborník vycházel od roku 1918 (ročník I. 4 sešity) do r. 1949 (neukončený ročník XVII. č. 1-8). REZERVACE | 800 |
| JASAN, PRAVOSLAV: HLUCHONĚMÝ. JASAN, PRAVOSLAV, HLUCHONĚMÝ. Román-torso. Brno, A. Soukup, 1929. 166 s., obálka prof. EM. HRBEK. Pův. brož. 215x150 | 800 |
| PALOUŠ, JAN ARNOLD: HALÓ, ZDE REDAKTOR LAUFER! Vzpomínky a dobrodružství sportovního hlasatele v klubech a na hříšti, ve vlaku a u mikrofonu. Praha, Orbis, 1931. Knihova Radiojournalu sv. IV. 189 s., řada dokument. fotografií, 23 čb. ilustrací ONDŘEJ SEKORA, obálka anonym. Pův. brož. 185x130 | 750 |
| Hoffmeister - ROMAINS, JULES: OBROZENÉ MĚSTEČKO. Praha, Fromek, 1928. Odeon sv. 40. 58 s., obálka a 12 ilustrací ADOLF HOFFMEISTER, titulní list KAREL TEIGE. Pův. brož. | 800 |
| TOMÍČEK, JAN SLAVOMÍR: KWĚTOMLUWA. Sebraná Karlem Amerlingem, wydána Frantou Wrantewičem a Slawomjrem Tomjčkem. Praha, H.J. Enders, 1833. 112 s. Pergamenová vazba. 8° ...svázáno bez titulního listu, některé listy ve spodní části znečištěné, menší část s hnědými skvrnami. | 650 |
| BOHEMIA. Praha, Gottlieb Haase Söhne, 1847. Ročník 20, č. 104-209, červenec - prosinec. Periodicita: 4x týdně, rozsah čísla: čtyři strany. Pův. pap. vazba (žluté desky). 280x230 ...dobře zachováno. | 500 |
| VLČEK, TOMÁŠ: PRAHA 1900. Studie k dějinám kultury a umění Prahy v letech 1890-1914. 1. vyd. Praha, Panorama, 1986. 316 s., řada barevných a čb. vyobrazení, obálka, vazba a graf. úprava STANISLAV KOLÍBAL a JIŘÍ SCHMIDT. Pův. celopl. vazba s přebalem. ... přehled lit., přehl. osobností pražské kultury 1890-1914, jmenný resjtřík. | 400 |
| NOVOTNÝ, ANTONÍN: O PRAZE F.L. VĚKA. Praha, Žikeš, 1940. 286 s., 15 celostr. il. na přílohách (jednostranný tisk se žlutým podtiskem), řada drobných il. v textu a obálka VOJTĚCH KUBAŠTA, na titulním listě dedikace autora ("Dobrému příteli Antonínu Matějčkovi"), podpis a datum (1940). Pův. brož. 160x110 ...zadní strana obálky natržená, hrany hřbetu ve spodní části (cca 1 cm) prasklé. | 400 |
| NOVOTNÝ, ANTONÍN: TOULKY NENÁVRATNEM 1. svazek cyklu Na scéně věků. Praha, Aventinum, nakladatelství Dr. Ot. Štorcha-Mariena, 1946. 224 s., s přílohami reprodukcí obrazů, kreseb a dobových dokumentů, na titulním listě dedikace autora ("Váženému příteli Antonínu Matějčkovi"), podpis a datum (1946). Pův. brož. 160x110 ... okraj hřbetu ve spodní části utržen (cca 1 cm). | 400 |
| DYK, VIKTOR: VELIKÝ MÁG. Drama o pěti dějstvích. V Praze, Fr. Borový, nedat. Tiskem Edvarda Leschingra. 103 s. Pův. brož. 180x135 | 250 |
| KALENDÁŘ REVOLUCIONÁŘŮ NA ROK 1904. Vede a vydává Stanislav K. Neumann. Praha-Olšany, Nový kult, 1902. 84 s., front., ilustrace textu a na pěti přílohách, 84 s. Podpis S. K. Neumanna na patit. Pův. brož. 220x145 | 2500 |
| Bidpai - BÁJKY BIDPAJOVY. Praha, Eduard Valečka, nedat. [1899]. 350, s. Pův, celopl. vazba. 8°. | 350 |
| BAROLIN, JOHANNES C.: DIE TEILUNG DER ERDE. Mit 4 Karten. Dresden, Pierson 1904. 206 s. Dedikace autora na patit., podpis a datum (1919). Pův. brož. 225x150 | 750 |
| Giacomelli - MARIO GIACOMELLI. Paris, Centre National de la Photographie, Photo Poche, 1985. Nestr., 57 fotogr. vyobr. Pův. brož. 190x125 | 270 |
| BAUŠE, BOHUMIL: ILUSTROVANÝ PŘÍRODOPIS TŘÍ ŘÍŠÍ. Pro četbu domácí upravil Bohumil Bauše. Praha, Alois Hynek, nedat. (kol.1900). 410 s., 17 bar. lito. tabulí a množství čb. il. v textu. Dob. polopl. vazba. 220x170. ...mírné stopy používání. | 750 |
| KAŠPAR, JIŘÍ: SAMOOBSLUHA V POHOSTINSTVÍ. Praha, Vydav. vnitřního obchodu, 1962. 188 s., fotografie a il. v textu, obálka J. TUREK. 8° ...toto je teorie budování bufetů, automatů, nebo jak se v knize vznešeně říká "příručka o jídelnách se samoobsluhou". | 350 |
| Sůra - MILOŠ DOLEŽAL: KAMENÍ. Praha, Dyrynk, 1996. Edice Slza, sv. 23. 21 s., 2 dvoubarevné originální serigrafie JAROSLAV SŮRA (obě sign.), typo MARTIN DYRYNK. 300 číslovaných a autory sign. výtisků na ručním camoscio papíře. Výtisk č. 200. Volné archy v pův. pap. ob. 194x105 | 850 |
| Dajče - ERHART, GUSTAV: PODPŮRNÁ TICHA. Z nepublikovaných veršů Gustava Erharta s potěšením vybral a s užitím původních dvou suchých jehel Jaroslava Dajče typograficky upravil Martin Dyrynk. Praha, Martin Dyrynk, 2001. Edice Slza, sv. 26. 20 s., 2 orig. suché jehly JAROSLAV DAJČE, (obě sign), jedna litografická knižní záložka, VLADIMÍR SUCHÁNEK. Tištěno sítotiskem 150 číslovaných a autory sign. výtisků z modifikovaného písma Petit Preissig 1918CE na italském přírodním papíře Notturno Nero. Výtisk č. 121. Pův. brož. 135x210 | 1390 |
| KREJČÍ, JAN: HOROPISNÉ OBRAZY OKOLÍ PRAŽSKÉHO. S textem vysvětlujícím od Jana Krejčiho. Praha, vl. n., 1857. 20 s. textu a 20 obr. příloh EDUARDA HEROLDA (1820-1895). Pův. brož. 285x210 ...na 20 čb. litogr. přílohách mj. Vápenné skály v údolí sv. Prokopa u Hlubočep, Vápenné skály u Dvorců a Bráníka, Vápenné skály u sv. Jana pod skálou, Vápenné skály v údolí Berounky u Srbska, Údolí Vltavské u Zbraslavi, Vyhlídka z Ladví u Ďáblic, Skála zelenokamenná u Motol, Buližníkové skály v divoké Šárce..., průměrný stav orig. sešitu s pův. obálkou, ve hřbetě zpevněno černou pap. páskou, jeden list přílohy ve větší míře a dvě přílohy zcela nepatrně.se žlutavými až hnědými skvrnami v papíru, v textové části je takto poznamenán titulní list a v menší míře tři strany textu. | 3900 |
| Konůpek - KABEŠ, JAROSLAV: SAMOMLUVY. Praha, Pohořelý, 1944. 2. vyd. 99 s., obálka a ilustrace na titulu JAN KONŮPEK. Pův. brož. | 150 |
| SOBOLEV, N. N.: RUSSKIJ ORNAMENT. Moscow, 1948. 174 s., včetně množství čb. (a pěti barevných) vyobr. na přílohách. Pův. polopl. vazba. 290x225 ...ruský text, ornament v keramice, kovu, dřevě a kameni. | 900 |
| Picasso - PADRTA JIŘÍ: PICASSO, LE CHARMEUR DE FORMES. Artia, Prague, 1960. 25 s. textu a 29 barevných příloh. Úvod Jean Cocteau. Celopl. vazba s pův. obálkou. 275x240 | 390 |
| RUDOVA, MARIA: CHINESE POPULAR PRINTS. Leningrad, Aurora art publishers, 1988. Nestr. (kol. 200 s.), 178 barev. vyobrazení. Celopl. vazba s pův. obálkou. 285x250 | 490 |
| ALPATOW, MICHAEL W.: DIE DRESDNER GALERIE. Alte Meister. VEB Verlag der Kunst, 1966. 424 s., 433 vyobr. z toho 57 barevných. Celopl. vazba s pův. obálkou. 275x245 | 250 |
| ALPATOW, MICHAEL: GESCHICHTE DER KUNST. Band I. Die Kunst der Alten Welt und des Mittelalters. Dresden. VEB verlag der Kunst. 1961. 462 s., 326 vyobr. z toho 16 barevných. Celopl. vazba s pův. obálkou. 305x220 | 350 |
| PERSIAN ART AN ILLUSTRATED SOUVENIR OF THE EXHIBITION OF PERSIAN ART AT BURLINGTON HOUSE LONDON 1931. 101 čb. a 1 bar. vyobr. Pův. brož. 245x190 | 290 |
| MODE, HEINZ: DIE FRAU IN DER INDISCHEN KUNST. Edition Leipzig, 1970. 53 s., 116 vyobrazení z toho 44 barevných. Pův. celoplátěná vazba. 275x240 | 290 |
| KOVAČEVIČOVÁ, EVA: LIDOVÉ VÝTVARNÉ UMĚNÍ. SLOVENSKO. SPN, Praha, 1974. 216 s., 168 vyobr. z toho 5 barevných. Celoplátěná vazba s pův. obálkou. 250x175 | 190 |
| BURIAN, EMIL FRANTIŠEK: DEJTE NÁM DIVADLO. Knížka dokumentů. Praha, E.F. Burian, 1939. 40 s.,16 div. fotografií (OTTO SKALL a 15x M. HÁK), projekty budov a inscenací (M. KOUŘIL a E.F. BURIAN, J NOVOTNÝ a J. RABAN), statistické tabulky a diagramy, obálka a úprava MIROSLAV KOUŘIL, dvoubarevný tisk. Pův. brož. 240x170 | 1900 |
| Sutnar - SLATINNÉ LÁZNĚ BOHDANEČ U PARDUBIC. Praha, Ministerstvo veřejných prací, nedat Tiskl V. Neubert a synové. 24 s., fotogr. přílohy (hlubotisk), úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. brož. 215x150 | 2500 |
| MAC ORLAN, PIERRE: ŽLUTÝ SMÍCH. Přeložil J. Paulík. Praha, F. Svoboda, 1925. 137 s., anonymní obálka. Pův. brož. 195x140 | 600 |
| HALAS, FRANTIŠEK: ČASY. Praha, Pohořelý, 1939. Nestr. (26 stran včetně ob.), 2 celostr. il. (jedna z nich se opakuje na obálce) FRANTIŠEK TICHÝ, podpis vydavatele na patit. 300 výtisků. Pův. brož. 227x145 | 700 |
| HUYSMANS, JORIS-KARL: MARTA. PŘÍBĚH NEVĚSTKY. Přeložila L. Holdanová. Praha, Alois Srdce, 1919. 76 s., na obálce kresba (značena v desce "K"). Pův. brož. 200x135 ...velmi dobrý stav. | 390 |
| Wachsmann - FRIČ, J.: UMĚLÉ KVĚTINY. Praha, Mánes, 1937. 81 s., il. na titulním listě ALOIS WACHSMANN. Pův. brož. 200x132 | 400 |
| HALAS, FRANTIŠEK: NAŠE PANÍ BOŽENA. Brno, Borový, 1948. 43 s., obálka a úprava V. SIVKO. Pův. polopl. vazba s obálkou. 250x135. | 200 |
| Sutnar - SLAVÍK, BEDŘICH : K. H. HILAR LITERÁT. Literárně historická studie. Praha, 1936. 52 s., 3 obr. přílohy, úprava L. SUTNAR. Pův. brož. 193x128 | 250 |
| GOLL, IVAN: NOVÝ ORFEUS. Dithyramb. Přel. Zdeněk V. Kalista. Praha, Srdce, 1921. 25 s., upravil CYRIL BOUDA. Exemplář č. 104/500. Pův. pap. vazba. 140x95 | 250 |
| VERLAINE, PAUL: GALANTNÍ SLAVNOSTI. Praha, Záruba, nedat. (1930). Domovy sv. 11. 34 s., přeložil VL. VODEHNAL. Pův. polopl. vazba. 195x145 | 190 |
| JIRSÍK, JOSEF: NA TATRANSKÉ KOLIBĚ. Život dvou chlapců v divočině. Ilustroval VLAD. PANUŠKA. V Praze, Ústřední nakladatelství a knihkupectví učitelstva českoslovanského, 1932. 188 s., 4 bar. ilustrace mont. na zelených kartónech, 4 čb. il. na přílohách a řada il. v textu VLADIMÍR PANUŠKA. Dedikace a podpis autora na patitulu. Pův. celopl. vazba. 237x187 | 350 |
| Hoffmeister - KIPLING, RUDYARD: POVÍDKY ZEDNÁŘSKÉ LOŽE. Praha, Václav Petr, 1930 (v tiráži 1931). Románová knihovna "Vír", sv. 29. 406 s., obálka ADOLF HOFFMEISTER. Pův. brož. ...hřbet obálky ve spodní části poškozen. | 1500 |
| Bouda - CELLINI, BENVENUTO: VLASTNÍ ŽIVOTOPIS. Praha, Sfinx, 1936. 475 s., 40 ilustrací a mědirytina ve front. CYRIL BOUDA. Polokožená vazba se zlatou ražbou na hřbetě. 280x200 | 850 |
| KRYLOV, IVAN ANDREJEVIČ: BAJKY. Vybral a přeložil Ivan Hálek. Doslov napsal univ. prof. dr. Julius Dolanský. Praha, ELK, 1947. 105 s., 8 barevných celostr. dřevorytů, jeden čb. na titulním listě a obálka BOHDAN LACINA, typografická úprava OLDŘICH MENHART. Pův. brož. 280x195 | 250 |
| MIKULÁŠEK, OLDŘICH: VELIKÉ ČERNÉ RYBY A DLOUHÝ BÍLÝ CHRT. Verše 1971-1975. 1. vyd. Brno, Blok, 1981. 92 s., ilustrace VLADIMÍR TESAŘ. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x135 | 145 |
| FRISCH, MAX: ANDORRA. Hra o 12 obrazech. Přeložil a doslov "Andora neboli odpovědnost" napsal Bohumil Černík. Praha, Orbis, 1964. Edice Divadlo sv. 64. 122 s., obálka: MÍLA MACEK. Pův. brož. 190x117 | 250 |
| Jiřincová - PILAŘ, JAN: RŮŽE PRO JANA NERUDU. Praha, Československý spisovatel, 1984. 96 s., ilustrovala LUDMILA JIŘINCOVÁ. Celopl. vazba. 170x120 | 140 |
| HÁLEK, VÍTĚZSLAV: MUZIKANTSKÁ LIDUŠKA. Praha, Šmidt, 1942. 70 s., barevné litografie VÁCLAV MAŠEK. Pův. polopl. vazba. 220x145 | 170 |
| NERUDA, JAN: JAK TO PŘIŠLO že dne 20. srpna r. 1849 o půl jedné s poledne Rakousko nebylo rozbořeno. Praha, Topič. 76 s., 10 barevných ilustrací ADOLFA KAŠPARA. Pův. polokož. vazba. 135x100 | 350 |
| ŠMILOVSKÝ, A.V.: JEHLA. Praha, Šmidt, 1942. Edice Ratolest 9. 41 s., ilustrace KAREL ŠTĚCH. Pův. polopl. vazba s obálkou. 150x105 | 90 |
| ŘÍHA, V.: STRNADOVY POVÍDKY. Praha, S.V.U. Mánes, 1919. 68 s., ilustroval ZDENĚK KRATOCHVÍL. Pův. polopl. vazba. 275x210 | 450 |
| BAUDELAIRE, CHARLES: MALÉ BÁSNĚ V PRÓZE. Přeložil Jaroslav Fořt. Praha, Odeon, 1979. 180 s., ilustrace a graf. úprava JAROSLAV ŠVÁB. Pův. celopl. vazba s obálkou. 145x105 | 120 |
| KALINA, JOSEF JAROSLAV: KŠAFT - NÁRODNÍ BALADA. Praha, Pohořelý, 1940. Edice Přátelství. 12 s., dřevoryt ve front. (158x110) JAN BAUCH. 350 výtisků pro své přátele k Novému roku 1941, podpis vydavatele na patit. Pův. brož. 225x150 | 350 |
| MAHEN, JIŘÍ: MÁCHOVA KRAJINA. Praha, Památník národ. písemnictví, 1960. 20 s., dřevoryty a typograf. úprava KAREL SVOLINSKÝ. Podpis K. Svolinského. Pův. brož. 215x180 | 400 |
| ŽIŽKA, L. K.: MISTŘI A MISTŘÍČKOVÉ. Vzpomínky na české muzikanty. Praha, vlastním nákladem, 1947. 150 s., kresba na obálce PROKOP LAICHTER, 72 dobových podobizen, s podpisem a vloženou fotografií autora. Pův. brož. 215x153 | 450 |
| NOVÁK, J. Z.: PRÁZDNINY ADAMA BENDY. Praha, Melantrich, 1946. 118 s., ilustrace ADOLF ZÁBRANSKÝ. Pův. polopl. vazba s obálkou. 220x170 | 200 |
| VANČURA, VLADISLAV: VÝSTŘEL. Praha, VŠ UMPRUM, 1973. 13. sv. Speciálky knižní grafiky. 22 s., celková úprava a výzdoba (4 barevné celostr. il., obálka) ELIŠKA KONOPISKÁ, ruční pap. Exemplář č. 18 z 25 vydaných a čísl. výtisků. Volné archy v pův. pap. ob., ochranné pap. pouzdro. 315x210 | 2200 |
| DRTIKOL, FRANTIŠEK. (1883 - 1961). - JAN ROKYTA.. Portét Jana Rokyty s jeho podpisem. Bromografie, 136x86, značeno slepotiskovým razítkem "Drtikol & spol. Praha 1924". ...Adolf Černý (pseud. Jan Rokyta, 1864-1952) český slavista, etnograf, historik a básník, redaktor "Slovanskeho Přehleda", vyučoval lužickou srbštinu, založil spolek Łužiskoserbske towarstwo ... | 1200 |
| DRTIKOL, FRANTIŠEK. (1883 - 1961) - OLGA V. GZOWSKÁ. Portrét Olgy V. Gzovské s její dedikací, dat. (1912) a podpisem. Bromografie, 136x86, slepotiskové razítko "Drtikol a spol. Praha 1912". ...Olga Vladimirovna Gzovská, ruská tanečnice. | 1400 |
| POLEVOJ, BORIS NIKOLAJEVIČ: LIDÉ NA STAVBÁCH KOMUNISMU. Výbor článků ze sovět. tisku. 1. vyd. Praha, Svět sovětů, 1952. Knihovnička Svět sovětů sv. 27. 91, s., 4 celostr. il. NIKOLAJ ŽUKOV, fotomont. obálka a grafická úprava VÁCLAV BLÁHA. Pův. brož. 175x125 ...na povrchu obálky poškozené místo po odtrženém štítku, mimo tento nedostatek kniha ve velmi dobrém stavu. ...10 povídek o "nových lidech" na stavbách komunismu (např. stavba volžsko-donského průplavu) na cestě k "nejvyšší formě lidské společnosti, ke komunismu". | 450 |
| PALEČEK, MILOWNJK ŽERTU A PRAWDY na swětlo posjlán od Fr. Rubesse, Fr. Hagnisse a Gesstě Někoho. Swazeček IV., V., VI. W Praze, Jan Spurný, 1842, 1842, 1844. 66, 62, 59 s., 3 il. ve frontispisech, svázáno do jednoho sv. Dobová polopl. vazba. 132x95 | 750 |
| FOLTÝN, JOSEF: VLČÍ MÁKY. VERŠE A KARIKATURY 1901-1908. Praha, Tiskový výbor českoslovanské soc. dem. strany dělnické (časopis "Zář"), 1908. 87 s. včetně 14 il. v textu. Pův. celopl. vazba. 195x132 ...Josef Foltýn (vl. jm. Josef Stivín 1879-1941) byl mj. autorem veršů k il. Josefa Lady (Ladův Veselý přírodopis, Ratata!: Pokrok, sport a zvířata) | 490 |
| LJUBOTRN, SAVO: VOJNO POVOL, HEJ RUP! Příhody Tondy Knihy, landveráka-ulejváka. Román z války o třech částech: Část I. Tonda glančí v Salzburku. Část II, Kniha sichruje Vaterland. Část III. Austrija propadá, republika nastává. Drietoma u Trenčína, F. Brázda, 1930. 93,127,105 s., ilustrace Fráňa. 3 x Pův. brož. 195x135 ...Savo Ljubotrn [pseud.], vlast. jméno autora. František Brázda. Velmi dobrý stav! | 590 |
| Lada - PEK, ALBERT: BETLÉM. Vánoční zpěvy moravských betlemářů pro sola a tříhlasý dětský sbor s průvodem klavíru. Podle Fr. Bartoše a vlastních zápisů složil Albert Pek. Praha, Melantrich, 1947. 37 s., barevná obálka JOSEF LADA. Pův. brož. 310x235 | 1200 |
| ŠVÁBOVY HUMORISTICKÉ VEČÍRKY. Sbírka vybraných solových výstupů, scén, deklamací, kupletů s nápěvy a žertů. S původními příspěvky Elišky Peškové, Vlasty Pittnerové, Jindř. Mošny ... a mnoha jiných. Díl II. Praha, Josef Šváb, [kol. 1900]. 156 s., ilustrace, portrétní a dokument. fot., obálka VIKTOR OLIVA. Pův. brož. 195x145 ...mírné stopy používání. REZERVACE | 750 |
| VOSKOVEC a WERICH. CAESAR. Program Divadla satiry, Praha, listopad 1955. Texty V. Nezval a A. Hoffmeister, foto DRBOHLAV a TYLÍNEK, typo JEBENOF. 180x135 | 250 |
| VOSKOVEC A WERICH: PĚST NA OKO. Divadelní program. Praha, Osvobozené divadlo, nedatováno (1938). LOKÁLNÍ PATRIOT, roč. X., č. 4. 23 s., text: J. Honzl a J. Seifert, 8 fotogr. vyobr. v textu, reklamy. Pův. brož. 235x155 ...ulomený růžek na obálce. | 980 |
| Voskovec a Werich - kAUFMAN / HARDT: PŘIŠEL NA VEČEŘI. Praha, Divadlo V+W, (1946-7). Nestr. (36) s. včetně obálky, text V+W, ohlasy v tisku, 17 fotografií z inscenace, 2 kresby ADOLFA HOFMEISTRA, dobové reklamy. Pův. brož. 210x145 První společné poválečné vystoupení (premiera v září 1946). | 750 |
| VOSKOVEC A WERICH: PĚST NA OKO. Praha, Divadlo V+W, (1947). Nestr. (36) s. včetně obálky a volný dvoulist, texty: V+W - "Divadelní krise", "Přehled prvních deseti let (1927-1937)", "Stručný přehled druhého desetiletí V+W" (na volném dvoulistu); ilustrace: 7 fotografií z předválečných inscenací, 1 fotografie (V+W, J. Ježek, H. Haas) v New Yorku a 1 reklamní fotografie V+W společně s Lev Pachnerem, obchodníkem s textilním zbožím, řada dobových reklam. Pův. brož. 210x145 ...pro naše spoluobčany čerpající a rozdávající dotace mohou být V+W i v této bohulibé činnosti inspirací. Ve své rozsáhlejší úvaze "Divadelní krise" vysvětlují, proč je jejich divadlo (družstvo) nesubvencované a proč nechtějí divadlo se subvencí i když uznávají, že jsou divadla, kterým subvence patří (zdůvodňují, kterým typům divadel a proč) a dodávají: "Nepřejeme si, aby část daní, které odvádíme státnímu celku, připadla k financování divadel z inzerátů" (komerční divadla, obchodní společnosti ...). | 750 |
| NA KOLEJÍCH ČEKÁ VRAH. 1970. Režie: Josef Mach. Autor plakátu: Anonym. 400x290 | 500 |
| Dydek - VČELÍ KRÁLOVNA. 1966. Autor plakátu: DYDEK LADISLAV. Režie: Marco Ferreri. 400x290. | 1500 |
| Dlouhý - RŮŽOVÝ PANTHER. 1966. Autor plakátu: BEDŘICH DLOUHÝ. Režie: Blake Edwards. 400x290. | 3500 |
| Sůra - ČETNÍK V NEW YORKU. 1966. Autor plakátu: JAROSLAV SŮRA. Režie: Jean Girault. 400x290 | 2500 |
| Fremund - PÁN ZE SPOLEČNOSTI. 1965. Autor plakátu: RICHARD FREMUND. Režie: Philippe de Broca. 400x290. | 2000 |
| Teige - MALRAUX, ANDRÉ: LIDSKÝ ÚDĚL. Z franc. orig. La Condition humaine přeložil Josef Heyduk. Praha, Družstevní práce, 1935. 373 s., úprava LADISLAV SUTNAR, obálka a vazba KAREL TEIGE. Živé knihy. A., sv. 120. Pův. celopl. vazba s obálkou. 190x140 ...obálka částečně podlepena, popraskána a na několika místech v okrajích utržené kousky. | 700 |
| Sutnar - VÁVRA, JAROSLAV RAIMUND: AHMED MÁ HLAD. Saharské epos. Praha, Družstevní práce, 1935. Živé knihy. A., sv. 122. 350 s., úprava a obálka LADISLAV SUTNAR. Pův. celopl. vazba s obálkou. 190x140 ...obálka částečně podlepena, popraskána a na několika místech v okrajích utržené kousky. | 700 |
| Bidlo - JEŽEK, JAROSLAV: OSEL A STÍN. Pět melodií z revue. Hudba Jaroslav Ježek. Slova Voskovec a Werich. S úvodními články "O jazzu" a "Jazzové texty". Se šesti karikaturami a obálkou FRANT. BIDLA. Praha, Hudební matice UB, 1934. 11 s., obálka a ilustrace František Bidlo. 340x270 ...na posledních dvou listech, v horní části, zvlněná nahnědlá mapa po jednorázovém kontaktu s vodou. Jinak ve velmi dobrém stavu! | 1500 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: NIKDY NIC NIKDO NEMÁ. Praha, Hudební matice UB, 1932. Dvojlist, obálka F. ZELENKA. 167x137 ...velmi dobrý stav, tisk na silnějším papíru. | 600 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: PRODÁM SRDCE. Praha, Hudební matice UB, 1931. Dvojlist, obálka F. ZELENKA. 167x137 ...velmi dobrý stav, tisk na silnějším papíru. | 600 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: EVROPA VOLÁ. Praha, Hudební matice UB, 1932. Dvojlist, obálka F. ZELENKA. 167x137 ...velmi dobrý stav, tisk na silnějším papíru. | 600 |
| FLAUBERT, GUSTAVE: LEGENDA O SV. JULIÁNU POHOSTINNÉM. Přeložil Otto F. Babler. Olomouc, Babler, 1927. Edice Hlasy sv. 2. 51 s., dřevoryty vyzdobil KAREL NĚMEC (3 celostr. čb., sign., na titulním listě, iniciály a dvoubarevný na vazbě). Tištěno celkem 150 výtisků na ručním pap. Zandersově, tento ex. má číslo 133, podpis výtvarníka v tiráži. Pův. pap. vazba, zlatá horní ořízka. 200x152 | 890 |
| JAHOVSKY, ANATOLE: GRIGORIJ MUSATOV. Anti - surrealismus. Praha, Richter, (1931). 57 s. včetně 17 obr. příloh z toho 1 bar., ob. autor. Pův. brož. 250x190 | 700 |
| LOOS, ANITA: MUŽI MAJÍ RADŠI BLONDÝNKY. Praha, Petr, 1927. 107 s., ob. František MUZIKA. Pův. brož. 195X140 | 500 |
| Sutnar - BÁSNÍKŮV ROK. Sborníček satiry a ironie na rok 1936. Praha, Družstevní práce, 1936. 60 s., 22 ilustrací Fr. BIDLO. Typo a obálka LADISLAV SUTNAR. Dvoubarevný tisk, hravá typografie s kombinací více druhů písma a rozmanitých typoornamentů. 200x130 | 490 |
| Kouřil - DVOŘÁK, A.: KDO VYTVÁŘÍ DIVADLO. Autorství v divadle. Praha, ÚUP (Knihovna divadelního prostoru), 1944. 77 s., autoři textů: A. DVOŘÁK, P. FORMAN, J. HANUŠ, J. KOPECKÝ, M. KOUŘIL, J. POKORNÝ, J. RABAN, L. SKRBKOVÁ. Rejstřík. Obálka Miroslav KOUŘIL. Pův. brož. | 250 |
| HONZL, JINDŘICH: STUDIO NÁRODNÍHO DIVADLA. Program a cíl. Praha, Otto Girgal, 1945. 29 s., kresba a úprava JIŘÍ NESVADBA. Text mj. i F. MUZIKA. Pův. brož. | 250 |
| Kouřil - ROLLAND, ROMAIN: DIVADLO LIDU. Praha, ÚUP (Knihovna divadelního prostoru), 1946. XVI + 133 s., 4 obr. přílohy. Úvodní text M. KOUŘIL a E. F. BURIAN. Rejstřík. Obálka Miroslav KOUŘIL. Pův. brož. | 250 |
| Pelc - PASTERNAK, BORIS: GLEJT. Praha, S.V.U. Mánes, 1935. 171 s. Závěrečný text a poznámky Roman JAKOBSON. Fotomont. ob. A. PELC. Pův. brož. 195x130 | 1200 |
| Picasso - GEORGES-MICHEL, MICHEL: BALLETS RUSSES. Histoire anecdotique suivie d'un appendice et du poeme de Sheherazade. Paris, Aux Editions du Monde Nouveau, 1923. 93 s., obálka a jedna celostr. ilustrace PICASSO. Pův. brož. | 3800 |
| SBORNÍK K STOPADESÁTÉMU VÝROČÍ ZVEŘEJNĚNÍ VYNÁLEZU LITOGRAFIE. Praha, ROH, 1948. 113 s., 24 obr. příloh z toho M. Švabinský, V. Fiala, K. Můller, E. Kotrba - pův. litografie. Upravil Method Kaláb. Obálka lito K. Svolinského. Pův. brož. 310x230. | 1450 |
| Kysela - DYK, VIKTOR: GIUSEPPE MORO. Praha, Nová edice, 1911, 65 s., úprava a front. F. KYSELA. Dvoubarevný tisk. Pův. pap. vazba. 170x135 | 450 |
| CO JE FOTOGRAFIE. WHAT IS PHOTOGRAPHY. 150 let fotografie. 150 years of photography. Praha, 1989. Katalog výstavy. 391 s., bar. a čb. vyobrazení. Pův. brož. | 490 |
| Picasso - PETROVÁ, EVA: PICASSO V ČESKOSLOVENSKU. Odeon, 1984, 2. doplněné vydání. 235 s.,95 černobílých a bar. vyobrazení. 23 dokument. vyobrazení. Celoplátěná vazba s původní obálkou. | 450 |
| UMĚNÍ. SBORNÍK PRO VÝTVARNOU PRÁCI. Praha, Jan Štenc. 1929 - 1946. Jednotlivé ročníky v celoplátěných vazbách. Bez grafických příloh. Cena za jeden svazek. | 300 |
| Degas - FIALA, VÁCLAV: EDGAR DEGAS. Praha, NČSVU, 1961. Nové prameny sv. 40. 90 s., 48 čb. a 10 bar. vyobr. na přílohách. Pův. celopl. vazba s ob. 270x230 | 250 |
| Seurat - REWALD, JOHN: GEORGES SEURAT. Praha, NČSVU, 1963. Nové prameny sv. 56. 90 s., 46 čb. a 9 bar. vyobr. na přílohách. Pův. celopl. vazba s ob. 270x230 | 200 |
| SCHWARZ, PHILIPP: GLÄSERFORMEN. Zusammengestellt und gezeichnet auf Grundlage der eigenen Sammlung.. Mit Anhang: Ergebnisse der Versteigerung der Sammlung Philipp Schwarz, Galerie Helbing, München, 25. Oktober 1916. München, Hugo Helbing, 1916. 161 s. Pův. celopl. vazba. | 2300 |
| SIBLÍK, JIŘÍ: ZEITGENÖSSISCHE GRAPHIK. Figuration, Graphismus, Farbe, Formen, Strukturen und Zeichen, Konstruktivismus. Praha, Artia, 1970. 159 s., mnoho bar. a čb. ilustrací. Pův. celopl. vazba s ob. 320x250 | 500 |
| Friesz - ROGER BRIELLE: OTHON FRIESZ. Illustré de 32 reproductions en héliogravure. Collection "LES ARTISTES NOUVEAUX". Paris, G. Grés & Cie, 1930. 13 s. + 32 čb. vyobrazení. Pův. brož. 195x145. | 350 |
| Monet - CHARLES LÉGER: CLAUDE MONET. Illustré de 32 reproductions en héliogravure. Collection "LES ARTISTES NOUVEAUX". Paris, G. Grés & Cie, 1930. 12 s. + 32 čb. vyobrazení. Pův. brož. 195x145. | 350 |
| Dufy - RENÉ - JEAN: RAOUL DUFY. Illustré de 32 reproductions en héliogravure. Collection "LES ARTISTES NOUVEAUX". Paris, G. Grés & Cie, 1931. 13 s. + 32 čb. vyobrazení. Pův. brož. 195x145. | 350 |
| Renoir - GEORGE BESSON: RENOIR. Illustré de 32 reproductions en héliogravure. Collection "LES ARTISTES NOUVEAUX". Paris, G. Grés & Cie, 1932. 11 s. + 32 čb. vyobrazení. Pův. brož. 195x145. | 290 |
| Kokoschka - HANS HEILMAIER: KOKOSCHKA. Illustré de 32 reproductions en héliogravure. Collection "LES ARTISTES NOUVEAUX". Paris, G. Grés & Cie, 1929. 11 s. + 32 čb. vyobrazení. Pův. brož. 195x145. | 600 |
| Goya - FRANCOIS FOSCA: GOYA. Paris, G. Grés & Cie, 1931. Collection "Le musee ancien". 23 s. + 64 čb. vyobrazení. Pův. brož. 195x145. | 290 |
| FELLINGER, Emmerich (Hrsg.): Das moderne Zimmer. Farbige Original-Entwürfe Vollstandiger Zimmereinrichtungen. Serie III. Wien u. Leipzig, Friedr. Wolfrum, nedatováno (ca 1910). Titulní list a 60 bar. tabulí (komplet) volně v pův. poloplátěných deskách. Návrhy secesního dřevěného nábytku v bar. provedení. Extrémě vzácné v kompletu! ...60 Tafeln (komplett), Folio. | 15000 |
| ČECHY. Praha, Otto, 1883 - 1908. Pův. polokožené (červené) zdobené vazby. Dobrý stav! | 2700 |
| LENINISMUS - Diktatura proletariátu. Praha, Odeon a Knihovna Levé fronty 1936. Upravil V. Palán.124 s. Pův. polopl. vazba s obálkou. | 950 |
| VILDRAC, CHARLES: RŮŽOVÝ OSTROV. Praha, Fromek (Odeon sv. 8), 1925. 130 s., obálka L. ČELAKOVSKÁ. Pův. brož. Krásný stav! 195x140 | 750 |
| Družstevní práce - VACHEK, EMIL: ČERVENÁ ZAHRADA. Praha, Družstevní práce, 1926. 190 s., obálka (vevázana), kresba v titulu, frontispice a celokožená vazba (zlacená ražba, zlatá ořízka) PETR DILINGER. Pův. celokožená vazba s vev. ob. Dobrý stav. 190x140 | 1200 |
| Lukavský - PÍSEŇ PÍSNÍ, PÍSEŇ NEJPŘEDNĚJŠÍ. Šír hašširím. Přebásnil S. K. Neumann. Praha, SČB - ČS, 1950 (Ráj knihomilů sv. I.). 30 s., rytiny (2 celostránkové a 1 dvoustrana - frontispice a titulní list, iniciála) Jaroslav LUKAVSKÝ, podpis výtv. v tiráži, 1350 čísl. výtisků. Volné archy v původní ob. 270x220 | 400 |
| Bouda - RAŠÍN, JAROMÍR: PÍSNĚ A BALADY. Praha, Rašín, 1929. Nestr., ilustrace na obálce a grafická úprava CYRIL BOUDA. Dedikace autora na patitulu. Pův. brož. 195x125 | 250 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: DON JUAN. WALTZ. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1931. Z revue "Don Juan a comp. Noty, obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvoulist. 167x137 | 495 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: PRODÁM SRDCE. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1931. Tango z revue "Don Juan a comp. Noty, obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 167x137 - Velmi dobrý stav! | 495 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: DON PAROLA A DON PANDERO. PASSO DOBLE. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1931. Centrální melodie z revue "Don Juan a comp."Noty, obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 167x137 - Velmi dobrý stav. | 495 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: KLEOPATRA. Tango z antické féerie "Caesar". Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 167x137 - Velmi dobrý stav. | 495 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: POCHOD STOPROCENTNÍCH MUŽŮ. Z revue "Golem". Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1932. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 167x137 - Velmi dobrý stav. | 600 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: TEĎ JEŠTĚ NE. Fox z filmu G. Machatého "Ze soboty na neděli", slova Vítězslav Nezval. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1931. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 167x137 | 600 |
| Zelenka - JEŽEK, JAROSLAV: POCHOD NEUTRÁLŮ. Slova Voskovec a Werich. Praha, Hudební Matice Umělecké Besedy, 1930. Obálka FRANTIŠEK ZELENKA. Dvojlist. 167x137 - Velmi dobrý stav. | 600 |
| Teige - NEZVAL, VÍTĚZSLAV: SBOHEM A ŠÁTEČEK. Básně z cesty. Praha, Borový, 1946. 4. vyd. 203 s., obálka KAREL TEIGE. Pův. brož. 215x135. Original wrappers. Design by KAREL TEIGE. | 0 |
| ČERNÝ, VÁCLAV: POLIBEK NA USMĚVAVÁ ÚSTA. Dantovská studie. Praha, Podroužek, 1943. 1. vyd. 41 s., úvodní ilustrace ANTONÍN PROCHÁZKA. Pův. polopl. vazba s obálkou. 215x155 | 350 |
| VANĚČEK, ARNOŠT: ODVALENÝ ŽIVOT. Mladá Boleslav, Umělecká beseda, 1948. Edice Pochod. 159 s., 8 celostr. il., 19 iniciál a kresba na obálce VÁCLAV TIKAL, úprava SV. KOLÍNSKÝ. Pův. polopl. vazba s obálkou.210x150 | 900 |
| Č. BUDĚJOVICE - OKRESNÍ ZASTUPITELSTVÍ. Pohlednice. 88x135 Výborný stav. | 120 |
| KNIHA KRESEB BŘETISLAVA ŠTORMA. Úvodní slovo K. Schwarzenberg. Praha, Vyšehrad, 1939. 107 s. Pův. brož. 220x170 | 1500 |
| NEUMANN, STANISLAV K.: TŘICET ZPĚVŮ Z ROZVRATU. Básně (1914-1918). Praha, Borový, 1918. VIII. kniha "Zlatokvětu". 89 s., úprava M. KALÁB. Pův. polopl. vazba. 215x140 | 200 |
| KYTIČKA NA HROB JANA ŠTURSY. K pátému výročí jeho časné smrti a k padesátému roku jeho života věčného. Praha, Josef Matička, soukromý tisk, 1930. 57 s., úprava M. KALÁB, svázal ANTONÍN TVRDÝ, ex. č. 42 ze 111 na holandském ručním papíře Pannekoek. Pův. polokož. vazba. 230x155 | 600 |
| ŠALDA, F. X.: STROM BOLESTI. Cyklus básní z roku 1920. Praha, Štorch-Marien, 1920. Aventinum sv. 30. 43 s., úprava a dřevoryty JAROSLAV BENDA. Polokož. vazba. 205x150 | 120 |
| PHILIPPE, CHARLES LOUIS: MARCIPÁNEK. Praha, Družstevní práce, 1926. 145 s., osnova sazby a úprava titul. listu V. H. BRUNNER, ilustrace EMIL FRINTA. Pův. celopl. vazba s obálkou vevázanou vzadu. 205x130 | 150 |
| THEER, OTAKAR: BÁSNICKÁ POZŮSTALOST. Básně uspořádal Arne Novák. Praha, Štorch-Marien, 1924. Aventinum sv. 87. 67 s., úprava SVATOPLUK KLÍR, ex. č. 364 z 550 výt. Pův. celopl. vazba. 210x150 | 250 |
| FOLTÝN: VLČÍ MÁKY. Verše a karikatury 1901-1908. Praha, nákl. Tiskového výboru: československé sociálně dem. strany dělnické (časopis "Zář"), 1908. 87 s. Pův. celopl. vazba. 195x130 | 450 |
| BURIAN, EMIL FRANTIŠEK: POJĎTE, LIDÉ, NA DIVADLA S ŽELEZNÝMA KLADIVAMA! Praha, Kruh přátel D 41, 1940. "Umělci o sobě a o všem" sv. 6. 181 s., úprava M. KOUŘIL. Polopl. vazba. 180x120 | 250 |
| DVOŘÁČEK, KAREL: OLZA. Sedm žalmů. Praha, V. Petr, 1937. 119 s. Pův. celopl. vazba. 215x140 | 65 |
| JOHN, JAROMÍR: LAJTNANT ZLATÍČKO. Praha, V. Neubert a synové, 1930. 29 s., kresby AL. MORAVEC, úprava VIL. AMBROSI, tištěno na ruč. pap. Pannekoe. Pův. brož. 215x155 | 250 |
| KOPTA, JOSEF: JEDINÁČEK DAMIAN. Veršovaná povídka. Praha, Spolek českých bibliofilů v nakl. Československý spisovatel, 1957. 1. vyd. 103 s., litografie, 3 kresby a úprava CYRIL BOUDA. Volné listy v pův. ob. 180x120 | 470 |
| VOKÁČ, KAREL: UTKÁNO Z DÝMU. Praha, Národní práce, 1944. 86 s., obálka a kresby JOSEF HOCHMAN. Pův. brož. 210x140 | 90 |
| PROCHÁZKA, FRANTIŠEK S.: PÍSNIČKY KOVÁŘOVA SYNA. Praha, Vilímek, (1908). Podpis autora. 96 s., kresby V. OLIVA. Pův. polopl. vazba. 235x180 | 600 |
| ZAHÁLKA, FRANTIŠEK: TRAKTÁT O PÍSMU. Praha, knihtiskárna "Politika", 1937. 11 s., kresby VLADIMÍR JÁNSKÝ. Pův. brož. 205x150 | 95 |
| HEPTAMERON. Deset novel z knihy jež sluje Heptameron anebo Povídky velmi vznešené a přeslovutné princezny Marguerity z Valois královny Navarské. Praha, Kvasnička a Hampl, 1925. První sv. knižnice BYBLIS. 87 s., přeložil Jiří Hlídek, úprava ZD. GUTH. Celopl. vazba. 205x120 | 200 |
| EISNER, PAVEL: SONETY KNĚŽNĚ. Praha, J. Podroužek, 1945. 1. vyd. 90 s. Pův. polopl. vazba s obálkou. 200x130 | 70 |
| ALMANACH ČESKÉ KNIHY 1942. Praha, Svaz českých knihkupců a nakl., 1942. 1. vyd. 175 s., obálka CYPRIÁN MAJERNÍK, kresby perem VÁCLAV MAŠEK. Pův. brož. 210x155 | 100 |
| EMANUELU LEŠEHRADOVI K 15. LISTOPADU 1937. Sborník prací. Praha, Alois Srdce, 1937. 85 s., obálka a úprava JINDŘICH ŠTYRSKÝ. Celopl. vazba s obálkou vevázanou vzadu. 190x140 | 850 |
| HOFFMEISTER, ADOLF: AMERICKÉ HOUPAČKY. Kniha o cestě do USA na podzim roku 1936. Praha, Evropský literární klub, 1937. 179 s., autor. karikatura ANTONÍN PELC, 19 kreseb ADOLF HOFFMEISTR, úprava ST. KOHOUT. Pův. celopl. vazba. 220x145 | 250 |
| ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ 1930. Praha, Spolek faktorů knihtiskáren v Českoslov. rep., 1930. Ročník XIII. 366 s., úprava CYRIL BOUDA. Pův. celopl. vazba. 195x150 | 400 |
| ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ 1923. Praha, Spolek faktorů knihtiskáren v Českoslov. rep., 1923. 248 s., úprava JAROSLAV BERNAT, kresby a předsádka SLAVOBOJ TUZAR. Pův. celopl. vazba. 200x150 | 450 |
| ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ 1935. Praha, Spolek faktorů knihtiskáren v rep. Československé, 1935. Ročník XVIII. 208 s., a 72 s. inserce, úprava RUDOLF HÁLA. Pův. celopl. vazba. 195x150 | 250 |
| ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ 1927. Praha, Spolek faktorů knihtiskáren v Českoslov. rep., Ročník X. 315 s. a inserce, původní desky, předsádka a úprava ANTONÍN MORÁVEK. Pův. celopl. vazba. 195x150 | 900 |
| ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ 1937. Praha, Spolek faktorů knihtiskáren v Českoslov. rep., 1937. Ročník XX. 240 s. a insertní část, úprava a pův. desky JAROSLAV ŠVÁB. Pův. celopl. vazba. 195x150 | 250 |
| ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ 1928. Praha, Spolek faktorů knihtiskáren v rep. Československé, 1928. Ročník XI. 284 s. a 80 s. inserce, úprava, vazba, předsádky a dřevoryt JAROSLAV BENDA. Pův. celopl. vazba. 195x150 | 400 |
| ROČENKA SIROTČÍHO SPOLKU ČLENŮ NÁRODNÍHO DIVADLA V PRAZE. Praha, sirotčí, vdovský a podpůrný spolek členů ND, 1942. 122 s., redigoval J. M. Kvapil, obálka FR. TRÖSTER. Pův. brož. 180x130 | 250 |
| SOVA, ANTONÍN: PANKRÁC BUDECIUS, KANTOR. Quasi legenda. Praha, Čekoslovenský spisovatel, 1954. 87 s., 12 bar. kamenorytin a kresby v záhlaví, úprava CYRIL BOUDA. Pův. celopl. vazba s obálkou. 205x140 | 180 |
| BRUNNER, V. H.: KAMARÁDI A ZNÁMÍ. Praha, Družstevní práce, 1929. I. Spisovatelé - II. Nakladatelé. 30 kreseb, ex. č. 1831 z 3 000. Pův. polopl. vazba. 245x185 | 250 |
| ERBEN, KAREL JAROMÍR: BÁJE A POVĚSTI SLOVANSKÉ. Praha, Družstevní práce, 1931.107 s., obrázky VLASTIMIL RADA. Pův. celopl. vazba, obálka vevázaná vzadu. 205x130 | 120 |
| SUŠIL, FRANTIŠEK: SEBRANÉ BÁSNĚ FR. SUŠILA. Brno, Ant. Nitsche, 1862. Opravené vydání. 200 s. Polopl. vazba. 210x130 | 600 |
| NĚMEC: ALIBI. Praha, Melantrich, 1931. 207 s., ilustrace ANTONÍN PELC. Pův. celopl. vazba. 195x135 | 60 |
| TŘEBÍZSKÝ, VÁCLAV BENEŠ: Z KONČIN PĚTILISTÉ RŮŽE. Praha, V. Šmidt, 1941. Edice Kytice. 44 s., 6 dřevorytů KAREL ŠTECH. Pův. polokož. vazba. 230x150 | 120 |
| HALAS, FRANTIŠEK: STARÉ ŽENY. Praha, Borový, 1936. České básně sv. 12. 35 s. Pův. celopl. vazba. 190x120 | 95 |
| PANORAMA 12. Kulturní zpravodaj. Praha, Družstevní práce, 1934. Pův. celopl. vazba. 245x175 | 900 |
| BENEŠ, JIŘÍ: V NĚMECKÉM ZAJETÍ. Praha, Melantrich, 1946. 308 s., Podpis autora. Obálka JAROMÍR PTÁČEK. Pův. polopl. vazba s obálkou. 220x150 | 150 |
| WELLS, H. G.: NOVÁ AMERIKA. Napsali: H. G. Wells, B. Stollberg, W. J. Vinton. Praha, Družstevní práce, 1936. Obzory sv. 8. 99 s., upravil LADISLAV SUTNAR. Celopl. vazba. 180x130 | 180 |
| ÚLEHLOVÁ-TILSCHOVÁ, M.: JAK A ČÍM SE ŽIVIT. Zdravá výživa dneška. Díl I. - proč? Díl II. - co? Díl III. - jak? Praha, Družstevní práce, 1935. 306 s., úprava a vazba LADISLAV SUTNAR. Pův. celopl. vazba. 210x155 | 250 |
| FORMÁNEK, OLDŘICH: POZOR! CELA 292. Ve spárech Gestapa. Praha, Práce, 1945. 314 s. textu a 16 s. obr. příloh. Papírová vazba s obálkou vzadu vevázanou. 210x140 | 200 |
| ROMAINS, JULES: DIKTÁTOR. Praha, Štorch-Marien, 1927. Edice Aventinum. Přeložil Richard Weiner. 99 s., úprava JOSEF ČAPEK. Polopl. vazba s vevázanou obálkou. 210x130 | 200 |
| URBAN, JAROSLAV, A.: MĚSTO, ZVANÉ HOLLYWOOD. Praha, Družstevní práce, 1935. 128 s. a 16 fotografií, úprava LADISLAV SUTNAR. Pův. celopl. vazba. 180x130 | 400 |
| RYDLO, BOHOUŠEK: V TRANSU SVĚTEL MIHOTÁNÍ ZA NOCI I ZA SVÍTÁNÍ. Snůška historek ze života pražských kumštýřů a jejich přátel. Praha, Melantrich, 1932. 131 s., ilustrace KAREL VÍTEK. Pův. celopl.vazba. 180x130 | 400 |
| Aleš - WENIG, ADOLF: VŠEHOCHUT. Knížka veselých obrázků. Praha, Topičova edice, 1939. 81 s., ilustrace MIKOLÁŠ ALEŠ. Pův. polopl. vazba. 235x180 | 300 |
| KÖRBER, PAVEL: PRAHA VE DNE V NOCI. Líčení pražského života slovem i obrazem. II. a III. díl. Praha, Pavel Körber, (1904). 372 s., 457 s., ilustrace PAVEL KÖRBER. Polopl. vazba. 230x140 | 1750 |
| RŮZNÉ CESTY: ROČENKA NOVINY 1936. Praha, propagační odd. "Noviny", 1936. 96 s., kresby FRANTIŠEK PODEŠVA. Pův. celopl. vazba. 200x125 | 60 |
| 35. ARCHY. Morava, Stará Říše, uspořádala a vyd. Marie Štechová, 1936. 96 s. a 2 obr. Volné listy v pap. obálce. 160x125 | 120 |
| AUCASSIN A NICOLETTA. Praha, Laichter, 1909. Žeň z literatur sv. XXI. Přeložil Adolf Holk. 52 s. Pův. brož. 165x120 | 150 |
| POHÁDKY. Sesrřička Aljonuška a Bratříček Ivanuška. Bílá Kačenka. Praha, B. Kočí, (1924). Přeložil Fr. Táborský. 14 s., bar. ilustrace I. BILIBIN. Pův. brož. 285x225 | 1500 |
| MARJA MOREVNA. Praha, B. Kočí, (1924). Přeložil Fr. Táborský. 14 s., bar. ilustrace I. BILIBIN. Pův. brož. 280x230 | 1500 |
| Z NAŠICH SKIZZÁKŮ. Prémie pro členy Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně na rok 1931. 37 s., s podpisy výtvarníků, obálka, tit. list a úprava KLAUDA NADLMAYR. Pův. brož. 230x155 | 700 |
| NERUDA, JAN: PIJÁCKÉ MOTIVY. Po světě sebral a dosti podivně do veršů dal Jan, jenž se píše Neruda. První sv. Edice "Alšův motýlek", soukromý tisk 1944. 8 s., tento výt. je zkušební. Pův. polopl. vazba. 210x150 | 250 |
| Rembrandt - ABBING, MICHIEL ROSCAM: REMBRANDT. Brno, Computer Press, 2007. 1. vyd. 64 s., il. (převážně barev.), portréty, mapy, faksim. Pevná vazba v pap. pouzdře. 270x310. Bezvadný stav. | 700 |
| Monet - HOWARD, MICHAEL: MONET: GALERIE ŽIVOTA A DÍLA. Brno, Jan Melvil, 2007. 1. vyd. 88 s. (některé složené), il. (převážně barev.), portréty, faksim. Pevná vazba v pap. pouzdře. 305x310. Bezvadný stav. | 700 |
| CALMA, MARIE: ROZHOVORY S BOHEM. Praha, Václav Petr, 1930. Edice Atom sv. 38. 144 s., dřevoryt, obálka a úprava PETR DILLINGER. Ex. č. 284/500, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 205x140 Nerozřezáno. /sklad/ | 120 |
| Chittussi - PRAHL, ROMAN: ANTONÍN CHITTUSSI. Katalog. Praha, Národní galerie, 1996. 128 s., 216 vyobr. z toho 36 bar. Brož. 290x235 | 390 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1957. Ročník XXIX. sv. 1. Praha, SČUG Hollar, 1957. 47 s., řídil Jaroslav Pešina. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1956. Ročník XXVIII. sv. 4. Praha, SČUG Hollar, 1956. 39 s., řídil Jaroslav Pešina. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1956. Ročník XXVIII. sv. 3. Praha, SČUG Hollar, 1956. 48 s., řídil Jaroslav Pešina. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1956. Ročník XXVIII. sv. 1. Praha, SČUG Hollar, 1956. 47 s., řídil Jaroslav Pešina. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1954. Ročník XXVI. sv. 4. Praha, SČUG Hollar, 1954. 39 s., řídil Karel Štika. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1954. Ročník XXVI. sv. 1. Praha, SČUG Hollar, 1954. 48 s., řídil Karel Štika. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1953. Ročník XXV. sv. 3. Praha, SČUG Hollar, 1953. 47 s., řídil Jan Loriš. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1943. Ročník XIX. sv. 4. Praha, SČUG Hollar, 1943. 32 s., řídil Arthur Novák. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1952. Ročník XXIV. sv. 2. Praha, SČUG Hollar, 1952. 46 s., řídil Jan Loriš. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1951. Ročník XXIII. sv. 3. Praha, SČUG Hollar, 1951. 46 s., řídil Jan Loriš. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1951. Ročník XXIII. sv. 2. Praha, SČUG Hollar, 1951. 47 s., řídil Jan Loriš. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1951. Ročník XXIII. sv. 1. Praha, SČUG Hollar, 1951. 48 s., řídil Jan Loriš. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1949. Ročník XXI. sv. 4. Praha, SČUG Hollar, 1949. 39 s., řídil Jan Loriš. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1949. Ročník XXI. sv. 3. Praha, SČUG Hollar, 1949. 47 s., řídil Jan Loriš. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1949. Ročník XXI. sv. 2. Praha, SČUG Hollar, 1949. 47 s., řídil Jan Loriš. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1948. Ročník XXI. sv. 1. Praha, SČUG Hollar, 1948. 44 s., řídil Jan Loriš. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1947. Ročník XX. sv. 4. Praha, SČUG Hollar, 1947. 38 s., řídil Arthur Novák. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1946. Ročník XX. sv. 2. Praha, SČUG Hollar, 1946. 47 s., řídil Arthur Novák. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1946. Ročník XX. sv. 1. Praha, SČUG Hollar, 1946. 48 s., řídil Arthur Novák. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1942. Ročník XVIII. sv. 4. Praha, SČUG Hollar, 1942. 31 s., řídil Arthur Novák. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1942. Ročník XVIII. sv. 1. Praha, SČUG Hollar, 1942. 32 s., řídil Arthur Novák. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 0 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1955. Ročník XXVII. sv. 1-4 kompletní ročník. Praha, SČUG Hollar, 1954. 184 s., řídil Karel Štika s redakční radou. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 750 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1954. Ročník XXVI. sv. 1-4 kompletní ročník. Praha, SČUG Hollar, 1954. 184 s., řídil Karel Štika s redakční radou. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 750 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1952. Ročník XXIV. sv. 1-4 kompletní ročník. Praha, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, 1952. 182 s., řídil Jan Loriš s redakční radou. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 750 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1950. Ročník XXII. sv. 1-4 kompletní ročník. Praha, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, 1950. 183 s., řídil Jan Loriš s redakční radou. Pův. brož. 285x210 č. 3 a 4 má natržený hřbet. /sklad/ | 350 |
| HOLLAR. SBORNÍK GRAFICKÉHO UMĚNÍ. 1939. Ročník XV. sv. 1-4 kompletní ročník. Praha, Sdružení umělců-grafiků Hollar, 1939. 183 s., řídil Arthur Novák s redakční radou. Pův. brož. 285x210 /sklad/ | 890 |
| SOVA, ANTONÍN: JEŠTĚ JEDNOU SE VRÁTÍME... Praha, Hejda a Tuček, (1912). Nové, úplné vyd. Spisy č. 7. 160 s. Pův. brož. 190x130 /sklad/ | 0 |
| CALMA, MARIE: SNY V SONETECH. Praha, Václav Petr, 1927. Libri amorum sv. IV. 61 s., podpis autorky, ex. č. 357/500, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Pův. brož. 210x140 /sklad/ | 0 |
| TĚLO DIANY. 1969. Česko - francouzský film. Režie Jean Louis Richard. Autor EVA VODRÁŽKOVÁ. 810X570 Stopy po přeložení. /sklad/ | 2500 |
| S BOROVOU ŠIŠKOU POD ZÁDY. 1968. Finský film. Režie Mikko Niskanen. Autor JOSEF VYLEŤAL. 820X570 Stopy po přeložeí, v pravém a levém horním rohu stopa od připínáčů. /sklad/ | 1500 |
| BANDOLERO. 1969. USA. Režie Andrew V. Mc Langen. Autor ALEXEJ JAROŠ. 800X570 Levý okraj otřepaný. /sklad/ | 1200 |
| MALÝ VELKÝ MUŽ. 1978. USA. Režie Arthur Penn. 810x570 /sklad/ | 1700 |
| NA STROMĚ. 1972. Francouzský film. Režie Serge Korber. Autor ZDENĚK ZIEGLER. 820X580 Stopy po přeložení. /sklad/ | 1700 |
| CESTY MUŽŮ. 1972. Český film. Režie Ivo Toman. Autor ALEXEJ JAROŠ. 810X570 Stopy po přeložení. | 900 |
| LETNÍ NADĚJE, ZIMNÍ VZPOMÍNKY. 1974. USA. Režie Gibert Cates. Autor ALEXEJ JAROŠ. 840X590 Stopy po přeložení. /sklad/ | 600 |
| GIORDANO BRUNO. 1975. Italský film. Režie Giuliano Montaldo. Autor DIMITRIJ KADRNOŽKA. 810X580 Stopy po přeložení. /sklad/ | 800 |
| ELIXÍR ĎÁBLA. Film ČSSR - NDR. Režie Ráfl Kirsten. Autor JOSEF VYLEŤAL. 810X560 Stopy po přeložení, v levé horní části 0,5x0,5 cm trochu poškozený. /sklad/ | 1500 |
| VLÁDCE DŽUNGLE. 1979. USA. Režie James Algar. Autor DIMITRIJ KADRNOŽKA. 830X570 Stopy po přeložení. /sklad/ | 1900 |
| GRAND PRIX. 1966. USA. Režie John Frankenheimer. 850x590 Stopy po přeložení /sklad/ | 800 |
| KRÁL KRYSA. 1975. USA. Režie Bryan Forbes. Autor VLADIMÍR BENETKA. 810X570 Stopy po přeložení. /sklad/ | 800 |
| PRVNÍ VELKÁ VLAKOVÁ LOUPEŽ. 1981. Velká Británie. Režie Michael Crichton. Autor JAROSLAV FIŠER. 820X580 Na pravé dolní straně 20 cm otřepaný okraj, levý spodní růžek 1x1 cm utržený. /sklad/ | 1900 |
| TRUCHLÍCÍ POZŮSTALÍ. 1967. Jugoslávský film. Režie Vuk Babič. Autor NADĚŽDA BLÁHOVÁ. 810X580 Stopy po přeložení, na dvou místech 9 cm natržený a podlepený. /sklad/ | 3500 |
| STROM POZNÁNÍ. 1971. USA. Režie Gordon Parks. Autor KAREL VACA. 810X570 Stopy po přeložení. /sklad/ | 1200 |
| MUŠKA. 1968. Francouzský film. Režie Robert Bresson. Autor KAREL MACHÁLEK. 810X570 Stopy po přeložení. /sklad/ | 1900 |
| LÉČKA. (1974). Polský film. Režie Andrzej Piotrowski. Autor JOSEF VYLEŤAL. 830X590 Stopy po přeložení. /sklad/ | 1900 |
| PĚNIČKA A PARAPLÍČKO. 1970. Český film. Režie Jiří Sequens. Autor ZDENĚK ZIEGLER. 810X570 Stopy po přeložení. /sklad/ | 1200 |
| MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA I. Praha, Spolek výtvarných umělců Mánes, listopad 1935 - leden 1936. Katalog výstavy. 11 s. Pův. brož. 215x150 | 0 |
| Matoušek - F. MATOUŠEK OBRAZY 1925. Obrazy knižně vydané. - Praha, v komisi ústř. studentského knihkupectví a nakl., 1925. 3 s. textu (Josef Čapek), 10 čb. obr. příloh. Pův. brož. 195x150 | 0 |
| MLADÍ VYSTAVUJÍ 69. Výtvarná tvorba mládeže z Prahy a Středních Čech. - MK ZUČ Praha, 1969. Katalog výstavy. 16 s. Pův. brož. 210x150 | 0 |
| LO STILE. Architettura, arti, lettere, arredamento, casa. N. 15. - Garzanti, Milano 1942. 58 s. Pův. brož. 325x245 | 900 |
| LO STILE. Architettura, arti, lettere, arredamento, casa. N. 26. - Garzanti, Milano 1943. 60 s. Pův. brož. 325X245 | 900 |
| LO STILE. Architettura, arti, lettere, arredamento, casa. N. 27. - Garzanti, Milano 1943. 62 s. Pův. brož. 325x245 | 900 |
| LO STILE. Architettura, arti, lettere, arredamento, casa. N. 28. - Garzanti, Milano 1943. 60 s. Pův. brož. 325x245 | 900 |
| LO STILE. Architettura, arti, lettere, arredamento, casa. N. 29. - Garzanti, Milano 1943. 64 s. Pův. brož. 325x245 | 900 |
| HALAS, FRANTIŠEK: OLD WOMEN. Translated from the Czech by Karel Offer. Editions Poetry London. Printed by Orbis, Prague, Czechoslovakia. 31 s. Brož. 215x145215x145 | 250 |
| DIVIŠ, IVAN: PAPOUŠČÍ MĚSTO. Exil - (záznamy snů z let 1905 - 1987). - Londýn, Rozmluvy sv. 54., 1988. 315 s., obálka s použitím kresby Maxe Ernsta JAN BRYCHTA. Pův. brož. 180x115 Krásný stav. | 500 |
| PRAHA - POHLED ZE SADŮ RUDOLFOVÝCH. Pohlednice. 1916. 90x136 Výborný stav. | 200 |
| PRAHA - RIEGROVO NÁMĚSTÍ. Pohlednice. 90x135 Dobrý stav. | 150 |
| POZDRAV Z VELKÉ CHUCHLE! Dopisnice. 1903. Dlouhá adresa. 90x140 Dobrý stav. | 300 |
| POZDRAV Z PRAHY! Dopisnice. Praha - Staré Město. Dlouhá adresa. 90x138 Výborný stav. | 250 |
| PRAHA - C. K. VRCHNÍ ZEMSKÝ SOUD. Dopisnice. Dlouhá adresa. 92x138 Stopa po přehnutí, jinak stav dobrý. | 300 |
| PRAHA - NA KARLOVĚ MOSTĚ. Pohlednice. 88x138 Dobrý stav. | 120 |
| PODĚBRADY. Dopisnice. Poděbrady - Pohled s hradní věže k západu. Dlouhá adresa. 90x138 Výborný stav. | 250 |
| POZDRAV Z BRANDÝSA N. L. Dopisnice. 1906. Dlouhá adresa. 94x140 Dobrý stav. | 250 |
| POZDRAV Z PRAHY! Korespondenční lístek. Praha - Staroměstské náměstí. Dlouhá adresa. 90x140 Dobrý stav. | 150 |
| KARLÍN - NÁRODNÍ DŮM. Pohlednice. 1912. 90x140 Výborný stav. | 300 |
| KARLÍN - NOVÉ ŠKOLY. Pohlednice. 88x138 Dobrý stav. | 300 |
| PRAHA - LETOHRÁDEK BELVEDERE. Dopisnice. Dlouhá adresa. 95x140 Dobrý stav. | 250 |
| PRAHA - VLTAVSKÁ PARTIE ZE SMÍCHOVSKÉHO NÁBŘEŽÍ. Dopisnice. 1906. 90x140 Výborný stav. | 200 |
| PRAHA - CHRÁM MATKY BOŽÍ PŘED TÝNEM. Dopisnice. 140x90 Dobrý stav. | 150 |
| POZDRAV Z PRAHY! Dopisnice. Praha - Příkopy. Dlouhá adresa. 90x140 Výborný stav. | 200 |
| PRAHA - VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ. Dopisnice. 89x136 Dobrý stav. | 200 |
| DRESDEN. AUSSTELLUNGSPALAST. Pohlednice. 88x135 Výborný stav. | 180 |
| DRESDEN - NEUSTADT. Pohlednice. Neustädter Markt. Hauptstrase. Denkmal August des Starken. 90x140 V pravém dolním rohu nepatrná stopa po přehnutí. | 180 |
| BRATISLAVA. Pohlednice. 1922. 92x140 Dobrý stav. | 80 |
| POZDRAV Z PRAHY. Dopisnice. Pohled z Rudolfova nábřeží směrem k Hradčanům. 88x140 Výborný stav. | 150 |
| BRNO - FRANTIŠKOVÁ UL. DÓM, FERDINANDOVA ULICE. Dopisnice. 88x140 Výborný stav. | 120 |
| ČESKÉ BUDĚJOVICE - PARTIE ZE SADU. Pohlednice. 88x140 Výborný stav. | 70 |
| PRAHA - REPRAESENTAČNÍ DŮM U PRAŠNÉ BRÁNY. Pohlednice. 88x135 Výborný stav. | 150 |
| BARÁČNICKÁ ŠKOLA V PLÁNI VEŽOVATÉ. BARÁČNICKÝ DOMEK V PLÁNI VEŽOVATÉ. Dopisnice. 92x142 Dobrý stav. | 250 |
| POZDRAV Z VYSOKÉ U MĚLNÍKA! Dopisnice. Dlouhá adresa. 90x140 Dobrý stav. | 270 |
| KOLÍN. Pohlednice. 88x136 Výborný stav. | 100 |
| PARDUBICE - ZELENÁ BRÁNA. Dopisnice. Letadlo. 140x90. Výborný stav. | 250 |
| POZDRAV Z OBOŘIŠTĚ. Dopisnice. 90x145 Dobrý stav. | 250 |
| PŘEROV - NOVÝ MOST A REGULACE BEČVY. Pohlednice. 90x140 Dobrý stav. | 180 |
| POZDRAV Z VYSOKÉHO U MĚLNÍKA. Dopisnice. Dlouhá adresa. 90x140 Dobrý stav. | 250 |
| ČESKÉ BUDĚJOVICE. Pohlednice. Č. Budějovice - Husova třída. České dívčí lyceum. 90x140 Dobrý stav. | 120 |
| POZDRAV Z ŘÍČAN. Dopisnice. Říčany - celkový pohled. Dlouhá adresa. 90x140 Výborný stav. 90x140 | 280 |
| POZDRAV Z PRAHY! Dopisnice. Praha - Pohled z Letenských sadů. Dlouhá adresa. 90x140 Dobrý stav. | 200 |
| ŽIŽKOV - HUSOVA TŘÍDA. Pohlednice. Praha - Žižkov. 140x90 Dobrý stav. | 250 |
| PRAHA - KRÁLOVSKÝ HRAD. Dopisnice. 90x138 Dobrý stav. | 250 |
| POZDRAV Z PRAHY! Dopisnice. Praha - Hradčanské náměstí. Dlouhá adresa. 90x140 Výborný stav. | 250 |
| POZDRAV Z PRAHY! Dopisnice. Praha - Chrám Panny Marie před Týnem. Dlouhá adresa. 143x93 Výborný stav. | 250 |
| POZDRAV Z PRAHY! Korespondenční lístek. Praha - Ostrov Kampa. Dlouhá adresa. 140x92 Výborný stav. | 180 |
| PRAG. ALTSTÄDTER RING MIT TEINKIRCHE. Korespondenční lístek. 1902. Dlouhá adresa. 138x87 Výborný stav. | 300 |
| PRAHA - OBECNÍ DŮM. Pohlednice. 90x140 Výborný stav. | 190 |
| PRAŽSKÉ VZORKOVÉ VELETRHY. Pohlednice. 90x140 Výborný stav. | 190 |
| POZDRAV Z PRAHY! Korespondenční lístek. Praha - Karlův most a Malá Strana. Dlouhá adresa. 90x140 Dobrý stav. | 190 |
| JUBILEJNÍ VÝSTAVA V PRAZE 1908. Pohlednice. Strojovna - Arch. prof. R. Kříženecký. 90x140 Nepatrně poškozeno v levém horním rohu, jinak výborný stav. | 180 |
| POZDRAV Z JUBILEJNÍ VÝSTAVY V PRAZE 1908. Pohlednice. 90x140 Výborný stav. | 170 |
| PRAHA - EDEN. Pohlednice. 86x140 Výborný stav. | 400 |
| SEDLEC U HORY KUTNÉ. Dopisnice. Sedlec - Vnitřek kostnice. Dlouhá adresa. 90x140 | 120 |
| OLOMOUC. Pohlednice. 1941. 93x140 Výborný stav. | 200 |
| BAVOROV - KOSTEL. Dopisnice. 140x90 Dobrý stav. | 180 |
| BUDWEIS - MUSEUM. Pohlednice. 90x138 Výborný stav. | 120 |
| BUDWEIS. Pohlednice. Budweis - Waisenhaus, Museum, Deutsches Haus. 90x138 Výborný stav. | 90 |
| TEPLITZ - SCHÖNAU. Pohlednice. Teplitz - Schlossplatz. 87x138 Dobrý stav. | 250 |
| KARLSBAD - KREUZSTRASSE. Pohlednice. 90x140 Výborný stav. | 120 |
| CHRUDIM. Dopisnice. 88x136 Dobrý stav. | 120 |
| HUMPOLEC. Dopisnice. 90x140 Dobrý stav. | 270 |
| PARDUBICE. Dopisnice. Dlouhá adresa. 90x140 Dobrý stav. | 300 |
| SOBĚSLAV. Dopisnice. 140x90 Dobrý stav. | 300 |
| KARLSTEIN. Korespondenční lístek. Dlouhá adresa. 90x140 Výborný stav. | 190 |
| ČESKÝ BROD. Dopisnice. Český Brod - Nádraží. Nádražní restaurace. Dlouhá adresa. 92x142 Dobrý stav. | 250 |
| PARIS - EGLISE ST-JEAN-BAPTISTE (BELLEVILLE). Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Výborný stav. | 450 |
| EXPOSITION UNIVERSELLE DE 1900. PARIS - BASSIN DU TROCADÉRO. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední strně světlá nahnědlá skvrna. Dobrý stav. | 480 |
| PARIS - EGLISE DE LA TRINITÉ. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední straně drobné světlehnědé skvrny. Dobrý stav. | 480 |
| PARIS - EGLISE SAINT-LAURENT. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na zadní straně světlé, nažloutlé skvrny. Výborný stav. | 480 |
| PARIS - GARE SAINT-LAZARE - COUR DE ROME. Pohlednice. 1900. Paříž - náměstí, lidé, kočáry, povozy. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední straně nepatrně proznačené razítko. Výborný stav. | 480 |
| PARIS - RUE DE CASTIGLIONE - PLACE VENDÓME. Pohlednice. 1900. Paříž - ulice, kočáry. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Výborný stav. | 480 |
| PARIS - TRIBUNAL DE COMMERCE - PALAIS DE JUSTICE. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední straně otisk razítka, na zadní straně světlé, nažloutlé skvrny. Dobrý stav. | 480 |
| PARIS - BOULEVARD DE LA MADELEINE. Pohlednice. 1900. Paříž - provoz na ulici. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední a zadní straně světlehnědé skvrny. Dobrý stav. | 350 |
| PARIS - PLACE DE LA CONCORDE. Pohlednice. Paříž - náměstí, kočáry. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko mírně proznačeno na přední stranu, popsaná. Výborný stav. | 480 |
| PARIS - PLACE DE REPUBLIQUE, SAINT SULPICE, PORTE ST. MARTIN, PONT D'JENA. Pohlednice. 1900. Paříž - 4 okénková koláž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Výborný stav. | 480 |
| PARIS - PANTHÉON. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední straně světlé nahnědlé skvrny. Dobrý stav. | 480 |
| PARIS - RUE DU TEMPLE - PLACE DE LA RÉPUBLIQUE. Pohlednice. 1900. Paříž - ulice, lidé. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko mírně proznačené na přední stranu, popsaná. Výborný stav. | 480 |
| PARIS - LA COLONNE VENDÓME. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 350 |
| PARIS - BOIS DE BOULOGNE, LA CASCADE. Pohlednice. 1900. Paříž - pohled na promenádu v kočárech a jezdce na kolech. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Výborný stav. | 480 |
| PARIS - HOTEL DES INVALIDES. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko proznačené na přední stranu, popsaná. Na zadní straně světlé skvrny. Dobrý stav. | 400 |
| EXPOSITION UNIVERSELLE 1900. PARIS - PALAIS DE LA RUSSIE AU TROCADÉRO. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední straně drobné nahnědlé skvrnky, dobrý stav. | 400 |
| EXPOSITION UNIVERSELLE 1900. PARIS - PALAIS D'ALGÉRIE ET DU TROCADÉRO. Pohled. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Výborný stav. | 400 |
| PARIS - LA MADELEINE. Pohlednice. Paříž - promenáda v kočárech. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na levém horním rohu stopy po přehnutí, stav dobrý. | 400 |
| PARIS - AVENUE DU BOIS DE BOULOGNE. Pohlednice. 1900. Paříž - ulice s kočáry. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední a zadní straně světlé, nažloutlé skvrny, dobrý stav. | 400 |
| GRUSS AUS BIETIGHEIM. Pohlednice. 1900. Bietigheim - Německo. Koláž "obraz v rámečku" s loveckým motivem a erbem (Carl Schönwalter Cannstadt). Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko. Drobné světlé skvrny, výborný stav. | 350 |
| NÜRNBERG - BURG OST. Pohlednice. 1900. Norimberk. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední a zadní straně světlé, nažloutlé skvrny, dobrý stav. | 290 |
| GRUSS AUS STRASSBURG! Pohlednice. 1900. Pozdrav ze Štrasburku! Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na zadní straně světlé, nažloutlé skvrny, dobrý stav. | 290 |
| PARIS - LES GUICHETS DU LOUVRE. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Nepopsaná. Dobrý stav. | 300 |
| PARIS - L'AVENUE DES CHAMPS-ELYSÉS. Pohlednice. 1900. Paříž - pohled na ulici. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Světlehnědé skvrny. Dobrý stav. | 380 |
| LINZ a. D. - FRANZ JOSEFPLATZ MIT ALTEN DOM. Pohlednice. 1900. Linz - pohled na náměstí. Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 380 |
| LINZ a. D. - LANDSTRASSE. Pohlednice. 1900. Linz - pohled na ulici. Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 380 |
| INNSBRUCK GEGEN SÜDEN. Pohlednice. 1900. Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 600 |
| GRUSS AUS INNSBRUCK. ANDREAS HOFER DENKMAL A BERG JSEI. Pohlednice. 1900. Salzburg - pomník. Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 500 |
| GRUSS AUS SALZBURG. Pohlednice. 1900. Salzburg - 4 okénková koláž. Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na zadní straně světle hnědé skvrny. Dobrý stav. | 600 |
| SALZBURG. Pohlednice. 1900. Salzburg - celkový pohled. Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na zadní straně světlehnědé skvrny. Dobrý stav. | 500 |
| SALZBURG. Pohlednice. 1900. Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 600 |
| BREGENZ a. BODENSEE. Pohlednice. 1900. Bregenz a Bodamské jezero. Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 450 |
| WELS. Pohlednice. 1900. Wels - celkový pohled. Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 450 |
| GRUSS AUS WELS. Pohlednice. 1900. Pozdrav z Welsu - Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 450 |
| GRUSS AUS BREGENZ. Pohlednice. 1900. Pozdrav z Bregenz - Rakousko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 450 |
| POZDRAV Z KOSTNICE. MOHIJLA JANA HŮSI. Pohlednice. 1900. Německo - Husův kámen. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 350 |
| RHEINFALL. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 450 |
| RHEINFALL. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 380 |
| RIGI. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 600 |
| RIGI-KULM 1800 m ü M. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 600 |
| RHEINFALL. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 380 |
| LUZERN UND DIE ALPEN. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 480 |
| LA DENT DU MIDI. VUE PRISE DE GLION. Pohlednice. 1900. Švýcarsko - koláž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, razítko, popsaná. Na zadní straně nepatrné světlé skvrny. Dobrý stav. | 300 |
| TUNNEL DE TÉTE NOIRE. Pohlednice. 1900. Francie. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 380 |
| PASSAGE DE LA TÉTE NOIRE. Pohlednice. 1900. Francie. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Mírně nahnědlá. Dobrý stav. | 450 |
| CHAMONIX - PIERRE POINTUE. Pohlednice. 1900. Francie. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na zadní straně světlé nahnědlé skvrny. Dobrý stav. | 380 |
| TRAVERSÉE DE LA MER GLACE. Pohlednice. 1900. Francie - přechod po ledu. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 480 |
| LA COL DE BALME ET LE MONT-BLANC. Pohlednice. 1900. Francie. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 480 |
| VILLAGE DU TRIENT. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední straně nepatrné světlé skvrny. Dobrý stav. | 400 |
| CHAMONIX ET LE MONT BLANC. Pohlednice. 1900. Francie. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední a zadní straně světlé nahnědlé skvrny. Dobrý stav. | 400 |
| BARQUE DE LÉMAN. Pohlednice. 1900. Švýcarsko - plachetnice. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 380 |
| LAUSANNE - LA CHÁTEAU. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 380 |
| LAUSANNE ET LES MONTAGNES DE LA SAVOIE. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Drobné, světlehnědé skvrny. Dobrý stav. | 380 |
| GENÉVE - DÉPART DE BATEAU. Pohlednice. 1900. Ženeva - parník. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Nepatrné světlehnědé skvrny. Dobrý stav. | 380 |
| LES TREIZE-ARBRES SUR SALÉVE ET LE MONT-BLANC. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 350 |
| MONNETIER. Pohlednice. 1900. Švýcarsko. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Mírně nahnědlá. Dobrý stav. | 350 |
| GENÉVE - QUAI DU LÉMAN. Pohlednice. 1900. Ženeva -nábřeží. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 380 |
| GENÉVE - MONUMENT BRUNSWICK. Pohlednice. 1900. Ženeva. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Mírně nahnědlá. Dobrý stav. | 380 |
| VERSAILLES - HAMEAU DE MARIE-ANTOINETTE LE BOUDOIR. Pohlednice. 1900. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Mírně nahnědlá. Dobrý stav. | 350 |
| DIJON - VUE GÉNÉRALE. Pohlednice. 1900. Dijon - pohled na město. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Mírně nahnědlá. Dobrý stav. | 480 |
| LYON - LA PLACE BELLECOUR. Pohlednice. 1900. Lyon - náměstí. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 380 |
| LYON - LE SANCTNAIRE DE FOURVIERE LA VILLE. Pohlednice. 1900. Lyon - pohled na město. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 380 |
| PARIS - PONT ALEXANDRE-III. Pohlednice. 1900. Paříž - most Alexandre-III. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 480 |
| PARIS - PARC MONCEAU (COLONNADE). Pohlednice. 1900. Paříž -park Monceau. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední straně světlehnědá skvrna. Dobrý stav. | 480 |
| PARIS - BUTTES-CHAUMONT. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Dobrý stav. | 480 |
| VERSAILLES - GRANDES EAUX. LE BASSIN D'APOLLON. Pohlednice. 1900. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední a zadní straně světlé nahnědlé skvrny. Dobrý stav. | 480 |
| STRASSBURG - EVANGEL GARNISONKIRCHE MIT KÖNIGSBRÜCKE. Pohlednice. 1900. Štrasburk. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na zadní straně světlé, nažloutlé skvrny, výborný stav. | 290 |
| STRASSBURG - KLEBERPLATZ. Pohlednice. 1900. Štrasburg. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední a zadní straně světlé, nažloutlé skvrny, výborný stav. | 250 |
| PARIS - LA GARE DE L'EST. Pohlednice. 1900. Paříž - pohled na ulici s jedoucí tramvají. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední a zadní straně světlé, nažloutlé skvrny, dobrý stav. | 290 |
| PARIS - BOULEVARD MONTMARTRE. Pohlednice. 1900. Paříž - Bulvár Montmartre. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na přední a zadní straně světlé, nažloutlé skvrny, výborný stav. | 290 |
| PARIS - PORTE SAINT-MARTIN. Pohlednice. 1900. Paříž. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná.Na zadní straně světlé, nažloutlé skvrny, výborný stav. | 290 |
| NÜRNBERG. Pohlednice. 1900. Norimberk. Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná.Na přední a zadní straně světlé, nažloutlé skvrny, dobrý stav. | 290 |
| GRUSS AUS NÜRNBERG. Pohlednice. 1900. Pozdrav z Norimberka - Blick vom Hallerthor (Pohled z Haller Thor). Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka chybí, razítko, popsaná. Na zadní straně světlé, nažloutlé skvrny, výborný stav. | 200 |
| PRAHA - MOST CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA. Dopisnice. 1900. Praha - koláž "obraz v rámečku". Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na zadní straně světlé, zažloutlé skvrny. Výborný stav. | 400 |
| PRAHA - MALÁ STRANA. Dopisnice. 1900. Praha - koláž "obraz v rámečku". Dlouhá adresa. Prošlá poštou, známka, razítko, popsaná. Na zadní straně světlé, zažloutlé skvrny, výborný stav. | 400 |
| HORNÍČEK, MIROSLAV: POHLEDNICE Z BENÁTEK. Praha, Olympia, 1971. | 100 |